Suvestinė redakcija nuo 2021-08-27 iki 2021-09-30

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2015-12-03, i. k. 2015-19248

 

UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2015 m. lapkričio 26 d. Nr. TS- 296

Utena

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Utenos rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Utenos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. sausio 29 d.

sprendimą Nr. TS-3 „Dėl savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

3. Nurodyti, kad šis sprendimas turi būti paskelbtas Teisės aktų registre ir savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt.

 

 

 

Savivaldybės mero pavaduotojas,                                                                     Vidmantas Valinčius

pavaduojantis savivaldybės merą

 

 

PATVIRTINTA

Utenos rajono savivaldybės tarybos

2015 m. lapkričio 26 d. sprendimu

Nr. TS-296

 

 

 

UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.         Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) veiklos tvarką ir formas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Konstitucijos laiduotą savivaldos teisę.

2.         Utenos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) atstovaujamoji institucija – Taryba, turinti vietos valdžios ir viešojo administravimo teises ir pareigas, kuriai vadovauja Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka vienmandatėje rinkimų apygardoje tiesiogiai išrinktas Tarybos narys – Savivaldybės meras.

 

II SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS MERAS, SAVIVALDYBĖS MERO PAVADUOTOJAS, SAVIVALDYBĖS VYKDOMOJI INSTITUCIJA

 

3.         Savivaldybės meras renkamas tiesiogiai Tarybos įgaliojimų laikui. Kai teisės aktų nustatytais atvejais ir tvarka Savivaldybės mero įgaliojimai nutrūksta prieš terminą, rengiami nauji Savivaldybės mero rinkimai.

4.         Taryba savo įgaliojimų laikui iš Tarybos narių Savivaldybės mero siūlymu skiria vieną Savivaldybės mero pavaduotoją.

5.         Savivaldybės mero pavaduotojas skiriamas slaptu balsavimu. Slapto balsavimo procedūra nustatyta Reglamente.

6. Sutikusį kandidatuoti į Savivaldybės mero pavaduotojo pareigas asmenį Savivaldybės meras prisistato Tarybai posėdžio metu. Kandidatas atsako į Tarybos narių klausimus. Savivaldybės mero pristatymui skiriama iki 15 minučių, kandidato atsakymams į klausimus – iki 20 minučių. Po Savivaldybės mero pristatymo ir kandidato atsakymų į klausimus, kandidatui suteikiamas 5 minučių baigiamasis žodis. Šiame punkte nustatyta tvarka Savivaldybės meras pristato ir derina Savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) direktoriaus, Administracijos direktoriaus pavaduotojo (Administracijos direktoriaus siūlymu), Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme nustatytais atvejais Kontrolės komiteto pirmininko ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme nustatytų Tarybos komisijų pirmininkų kandidatūras.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-327, 2016-12-22, paskelbta TAR 2017-01-03, i. k. 2017-00396

 

7.         Jeigu kandidatas nepaskiriamas, kitame Tarybos posėdyje kandidatas gali būti siūlomas iš naujo. Tą patį kandidatą galima siūlyti ne daugiau kaip du kartus.

8.         Prieš kiekvieną balsavimą kandidatas gali atsisakyti balotiruotis.

9.         Laikoma, kad Savivaldybės mero pavaduotojas paskirtas, jeigu už jo kandidatūrą balsavo visų Tarybos narių dauguma.

10. Savivaldybės merui ir Savivaldybės mero pavaduotojui atostogos, leidimas dirbti nuotoliniu būdu suteikiami ir į komandiruotes jie siunčiami Savivaldybės mero potvarkiu. Leidimas dirbti nuotoliniu būdu Savivaldybės mero potvarkiu suteikiamas tik esant paskelbtai nepaprastajai padėčiai, ekstremaliajai situacijai ar karantinui. Savivaldybės mero ir Savivaldybės mero pavaduotojo komandiruočių laikas skelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-226, 2017-09-28, paskelbta TAR 2017-09-29, i. k. 2017-15356

Nr. TS-307, 2020-12-17, paskelbta TAR 2020-12-17, i. k. 2020-27599

 

11.       Savivaldybės meras ir Savivaldybės mero pavaduotojas vienu metu negali vykti į komandiruotes.

12. Savivaldybės mero sprendimai, siūlymai ir teikimai įforminami potvarkiais. Potvarkių projektus pagal kompetenciją rengia Savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai arba Administracijos valstybės tarnautojai. Potvarkių projektai gali būti pateikiami spaudoje/interneto svetainėje svarstyti bendruomenei. Savivaldybės gyventojai gali susipažinti su priimtais Savivaldybės mero potvarkiais Savivaldybės interneto svetainėje ar Administracijos padalinyje, atsakingame už dokumentų valdymą.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-327, 2016-12-22, paskelbta TAR 2017-01-03, i. k. 2017-00396

 

13.       Administracija turi operatyviai informuoti Savivaldybės įstaigas ir organizacijas, jų reguliavimo sričiai priskirtas Savivaldybės įmones apie Savivaldybės mero priimtus potvarkius su jų veikla susijusiais klausimais.

14.       Savivaldybės meras, teikdamas Tarybos sprendimo projektą, gali siūlyti Tarybai pavesti Utenos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai (toliau – Kontrolės ir audito tarnyba) atlikti veiklos plane nenumatytą Administracijos, Savivaldybės administravimo subjektų bei Savivaldybės valdomų įmonių finansinį ir veiklos auditą.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

15.       Savivaldybės meras atstovauja Savivaldybei teisme, bendradarbiaujant su kitomis savivaldybėmis, valstybės ar užsienio šalių institucijomis, kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis be atskiro Tarybos sprendimo, jei reikalinga pateikdamas Utenos rajono savivaldybės tarybos nario-mero pažymėjimą. Savivaldybės meras gali įgalioti atstovauti teisme kitą Tarybos narį arba Administracijos tarnautoją (darbuotoją) pagal Savivaldybės mero pasirašytą ilgalaikį arba vienkartinį įgaliojimą, o kitais atvejais - pagal Savivaldybės mero potvarkį.

16.       Kai Savivaldybės meras negali eiti savo pareigų, Savivaldybės mero pavaduotojas atlieka visas, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (toliau – Vietos savivaldos įstatymas) numatytas išimtis, Savivaldybės mero pareigas be atskiro Tarybos sprendimo. Kitais Vietos savivaldos įstatyme nustatytais atvejais dėl Savivaldybės mero pavadavimo sprendimą priima Taryba.

17.       Ypatingomis aplinkybėmis, kai nei Savivaldybės meras, nei Savivaldybės mero pavaduotojas negali eiti savo pareigų dėl nuo jų nepriklausančių priežasčių ir Vietos savivaldos įstatymo 19 straipsnio 1 dalyje nustatytais atvejais, Savivaldybės mero pareigas laikinai eina Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma išrinktas Tarybos narys.

18.       Administracijos direktoriaus atostogų ar ligos metu, taip pat kai jis laikinai negali eiti pareigų dėl kitų priežasčių, Administracijos direktoriaus pareigas be atskiro Tarybos sprendimo atlieka Administracijos direktoriaus pavaduotojas.

 

III SKYRIUS

KOMITETAI, JŲ ĮGALIOJIMAI.

KOMITETŲ SUDARYMAS, JŲ DARBO TVARKA

 

19.       Tarybos komitetų (toliau – komitetų) bendrieji įgaliojimai:

19.1.    savo iniciatyva arba Tarybos pavedimu rengti Tarybos sprendimų projektus pagal savo veiklos sritį;

19.2.    svarstyti Tarybai teikiamus klausimus ir pateiktų sprendimų projektus, teikti pasiūlymus ir išvadas dėl jų;

19.3.    kontroliuoti, kaip įgyvendinami Tarybos sprendimai, Savivaldybės mero potvarkiai, Lietuvos Respublikos įstatymai, Vyriausybės nutarimai, kiti teisės aktai.

19.4.    nagrinėti komiteto ar Tarybos narių vardu gautus gyventojų bei visuomeninių organizacijų pasiūlymus, pareiškimus ir skundus savo veiklos srityse ir, jei reikia, su atitinkamomis rekomendacijomis juos perduoti Tarybai, Savivaldybės merui, Administracijos direktoriui.

19.5.    skirti komitetų (išskyrus Kontrolės komiteto) pirmininkus ir jų pavaduotojus.

20.       Komitetai ir jų įgaliojimai:

20.1.    Ekonomikos, finansų, biudžeto ir turto valdymo reikalų – svarstyti finansų, prekybos, verslo plėtros, transporto, gyventojų užimtumo, viešųjų darbų, Savivaldybės turto valdymo, naudojimo, disponavimo juo, Savivaldybės valdomų įmonių veiklos, savivaldybės turto privatizavimo, gyventojų aprūpinimo būstu, nuosavybės teisių atstatymo į pastatus klausimus.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

20.2.    Švietimo, kultūros ir sporto reikalų – svarstyti švietimo, vaikų ir jaunimo teisių apsaugos, kultūros, sporto, turizmo, poilsio organizavimo klausimus.

20.3.    Aplinkos apsaugos, socialinių, sveikatos ir kaimo reikalų – svarstyti aplinkos apsaugos, žemės ūkio, kaimo plėtros, civilinės, darbo ir priešgaisrinės saugos, socialinės paramos, neįgaliųjų integracijos, kompensacijų ir socialinių išmokų gyventojams, sveikatos priežiūros klausimus.

20.4.    Teritorijų planavimo, statybos ir infrastruktūros plėtros reikalų - svarstyti architektūros ir teritorijų planavimo, žemės sklypų formavimo, kraštovaizdžio, kultūros paveldo objektų apsaugos, statybos ir infrastruktūros plėtros klausimus.

20.5.    Kontrolės:

20.5.1. teikti Tarybai išvadas dėl Utenos rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos veiklos rezultatų;

20.5.2. siūlyti Tarybai atleisti Utenos rajono savivaldybės kontrolierių (toliau - Savivaldybės kontrolierius), kai yra įstatymuose nurodyti atleidimo iš valstybės tarnybos pagrindai;

20.5.3. svarstyti Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą ir teikti pasiūlymus dėl šio plano projekto papildymo ar pakeitimo, Reglamento nustatyta tvarka iki einamųjų metų lapkričio 5 dienos grąžinti šį plano projektą Savivaldybės kontrolieriui tvirtinti;

20.5.4. įvertinti Kontrolės ir audito tarnybos ateinančių metų veiklos planui vykdyti reikalingus asignavimus ir išvadą dėl jų teikti Tarybai;

20.5.5. svarstyti Kontrolės ir audito tarnybos veiklos plano įvykdymo ataskaitą, jos pagrindu rengti ir teikti Tarybai išvadas dėl savivaldybės turto ir lėšų naudojimo teisėtumo, tikslingumo ir efektyvumo bei Kontrolės ir audito tarnybos veiklos;

20.5.6. siūlyti Tarybai atlikti nepriklausomą Savivaldybės turto ir lėšų naudojimo bei Savivaldybės veiklos auditą, teikti savo išvadas dėl audito rezultatų;

20.5.7. periodiškai (kartą per ketvirtį) svarstyti, kaip vykdomas Kontrolės ir audito tarnybos veiklos planas, Kontrolės ir audito tarnybos ar savo iniciatyva išklausyti institucijų, įstaigų ir įmonių vadovus dėl Kontrolės ir audito tarnybos atlikto finansinio ir veiklos audito metu nustatytų trūkumų ar teisės aktų pažeidimų pašalinimo, prireikus kreiptis į Administracijos direktorių arba Tarybą dėl Kontrolės ir audito tarnybos reikalavimų įvykdymo;

20.5.8. dirbti pagal Tarybos patvirtintą veiklos programą ir kiekvienų metų pradžioje už savo veiklą atsiskaityti Tarybai, pateikiant jai ataskaitą už praėjusius metus iki einamųjų metų vasario 1 d. Taryba priima sprendimą dėl šios ataskaitos;

20.5.9. nagrinėti iš asmenų gaunamus pranešimus ir pareiškimus apie savivaldybės administracijos, įmonių, įstaigų ir jų vadovų veiklą ir teikti dėl jų siūlymus Administracijai ir Tarybai.”

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

21.       Kiekvienais metais Kontrolės komitetas svarsto Kontrolės ir audito tarnybos pateiktą kitų metų veiklos plano projektą. Šį projektą Kontrolės ir audito tarnyba pateikia Kontrolės komitetui iki einamųjų metų spalio 15 d. Kontrolės komitetas svarsto posėdyje šį plano projektą ir jam pritaria arba nusprendžia teikti pasiūlymus dėl šio plano projekto papildymo ar pakeitimo. Kontrolės komitetas grąžina iki einamųjų metų lapkričio 5 d. Kontrolės ir audito tarnybai veiklos plano projektą su komiteto posėdžio protokolo išrašu dėl priimto sprendimo. Jeigu priimtas sprendimas papildyti šį veiklos plano projektą, protokolo išraše nurodomas konkretus audituotinas subjektas ir audito tema.

22. Tarybos narys, pretenduojantis tapti Tarybos sudaromo komiteto pirmininku, privalo užpildyti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintos formos deklaraciją, joje pateikdamas duomenis dėl jo atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams. Ši deklaracija pateikiama Savivaldybės merui ir skelbiama viešai savivaldybės interneto svetainėje (skiltyje „Utenos rajono savivaldybės taryba“ – „Komitetai“) tol, kol Tarybos narys eina pareigas, kurioms keliami nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

23. Neteko galios nuo 2021-02-25

Punkto naikinimas:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

24.       Pagrindinė komiteto veiklos forma yra posėdžiai.

25.       Komiteto posėdžius šaukia ir jų darbotvarkę sudaro komiteto pirmininkas. Posėdį taip pat gali sušaukti ne mažiau kaip pusė komiteto narių.

26. Komiteto posėdžiai šaukiami prireikus, taip pat gavus Tarybos posėdžiui pateiktus svarstyti sprendimų projektus komiteto veiklos srities klausimais. Apie komiteto posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus komiteto pirmininkas ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komiteto posėdžio pradžios praneša visiems komiteto nariams elektroniniu paštu, o suinteresuotiems asmenims – elektroniniu paštu ar telefonu. Negalintis posėdyje dalyvauti komiteto narys apie tai iki posėdžio pradžios praneša Komiteto pirmininkui. Komiteto nariai posėdyje gali svarstyti visus Tarybos posėdžiui pateiktus klausimus ir priimti dėl jų rekomendacinius sprendimus. Komitetų darbe patariamojo balso teise gali dalyvauti suinteresuoti asmenys. Šie asmenys paprastai kviečiami pranešus jiems ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki posėdžio pradžios. Į komiteto posėdį komiteto pirmininko ar daugumos komiteto narių pageidavimu gali būti kviečiamas Administracijos direktorius, Administracijos direktoriaus pavaduotojas, atitinkamo padalinio vadovas arba sprendimo projektą parengęs specialistas. Šie asmenys paprastai kviečiami pranešus jiems apie tai ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki posėdžio pradžios. Jie pateikia paaiškinimus dėl teikiamo svarstyti Tarybos sprendimo projekto, atsako į komiteto narių klausimus. Gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovai - seniūnaičiai gali būti kviečiami, kai svarstomi tos seniūnaitijos bendruomenei aktualūs klausimai. Komiteto posėdyje gali dalyvauti asmenys, su kuriais yra susiję svarstomi klausimai, jei jie prieš komiteto posėdį informavo Tarybos ar posėdžio sekretorių.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-327, 2016-12-22, paskelbta TAR 2017-01-03, i. k. 2017-00396

Nr. TS-39, 2017-02-23, paskelbta TAR 2017-03-02, i. k. 2017-03493

Nr. TS-37, 2018-02-22, paskelbta TAR 2018-02-26, i. k. 2018-02947

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

27. Komiteto rekomendaciniai sprendimai priimami dalyvaujančių posėdyje komiteto narių balsų dauguma. Balsavimo būdą pasirenka komitetas. Balsams pasiskirsčius po lygiai (balsai laikomi pasiskirsčiusiais po lygiai tada, kai balsų „už“ gauta tiek pat, kiek „prieš“ ir „susilaikiusių“ kartu sudėjus), lemia komiteto pirmininko balsas. Komiteto pirmininkui balsavime nedalyvaujant, o balsams pasiskirsčius po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas. Komiteto nario, kuris privalo nusišalinti nuo klausimo svarstymo ir balsavimo pagal Vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 10 dalį, nušalinimas atliekamas šia tvarka:

27.1. prieš pradedant svarstyti klausimą, komiteto narys praneša, kad nusišalina nuo šio klausimo svarstymo, nurodo nusišalinimo priežastis ir išeina iš patalpos, kurioje vyksta balsavimas dėl nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo). Jei posėdis vyksta nuotoliniu būdu, pasinaudojant  programinės įrangos įrankiais ir posėdžio administravimo galimybėmis, komiteto narys pasišalina ar pašalinamas iš balsavimo, dėl jo nušalinimo priėmimo (nepriėmimo);

Papunkčio pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

27.2. sprendimas dėl nusišalinimo priimamas (nepriimamas) komiteto posėdyje paprasta komiteto narių balsų dauguma, o rezultatai pažymimi posėdžio protokole;

27.3. komiteto narys, baigus svarstyti klausimą, nuo kurio svarstymo jis nusišalino, grįžta į posėdžio patalpą. Jei posėdis vyksta nuotoliniu būdu, pasinaudojant  programinės įrangos įrankiais ir posėdžio administravimo galimybėmis, komiteto narys grįžta/grąžinamas prie nuotoliniu būdu vykstančio posėdžio;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

27.4. komiteto narys teisės aktų nustatyta tvarka papildo savo privačių interesų deklaraciją (jei aplinkybės, dėl kurios nusišalina, nėra deklaravęs anksčiau).

Papunkčio pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-148, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15135

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

28. Komiteto posėdžių protokolus pasirašo komiteto posėdžio pirmininkas ir posėdžio sekretorius. Posėdžio protokole turi būti pažymima nusišalinimo procedūra - kas ir dėl kokios priežasties nusišalino, kada išėjo ir kada grįžo į posėdžio patalpą arba kada pasinaudodamas  programinės įrangos įrankiais ir posėdžio administravimo galimybėmis pasišalino ar buvo pašalintas ir kada grįžo ar buvo grąžintas prie komiteto posėdžio vykstančio nuotoliniu būdu.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

29.       Komiteto veiklos organizacinį, informacinį ir techninį aptarnavimą atlieka Administracija. Komiteto posėdžiai protokoluojami. Šiems protokolams taikomi reikalavimai keliami Tarybos posėdžio protokolams. Komitetų posėdžių protokolai surašomi ne vėliau kaip kitą darbo dieną po posėdžio ir saugomi Administracijos. Komitetų veiklos organizacinį, informacinį ir techninį aptarnavimą atlieka Administracija.

30.       Keli komitetai savo iniciatyva jų pirmininkų susitarimu gali sušaukti bendrą posėdį. Tokiame posėdyje turi dalyvauti visų komiteto narių dauguma. Bendram posėdžiui pirmininkauja vieno iš komitetų pirmininkas, išrinktas bendrame posėdyje dalyvaujančių komitetų narių. Komitetai bendrai paruoštais klausimais Tarybos posėdyje gali daryti bendrus pranešimus arba atskirai pateikti savo pasiūlymus ir išvadas. Bendro posėdžio protokolą pasirašo visi dalyvavę posėdyje komitetų pirmininkai.

31. Neteko galios nuo 2021-02-25

Punkto naikinimas:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

32.       Komitetų rekomendacinius sprendimus gavę asmenys, privalo per 2 savaites juos apsvarstyti ir pranešti komitetui apie svarstymo rezultatus.

33.       Komitetai turi teisę gauti informaciją, kaip atsižvelgiama į komitetų rekomendacinius sprendimus.

34.       Gautus prašymus, pareiškimus komitetas išnagrinėja, apsvarsto savo posėdyje ir pateikia pareiškėjui atsakymą ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo prašymo gavimo dienos. Teikiamų Tarybos posėdžiui sprendimų projektus komitetai apsvarsto likus ne mažiau kaip dviem darbo dienoms iki Tarybos posėdžio, kuriame jie bus teikiami.

35.       Komiteto pirmininkas:

35.1.    šaukia komiteto posėdžius ir organizuoja jiems reikalingų dokumentų bei kitos medžiagos parengimą;

35.2.    duoda komiteto nariams pavedimus, pateikia jiems medžiagą ir dokumentus, susijusius su komiteto veikla;

35.3.    kviečia dalyvauti komiteto posėdžiuose reikalingus asmenis;

35.4.    pirmininkauja komiteto posėdžiams;

35.5.    informuoja komiteto narius apie komiteto rekomendacinių sprendimų vykdymą.

36.       Komiteto pirmininkui negalint eiti pareigų, jas vykdo komiteto pirmininko pavaduotojas.

37.       Kiekvieno komiteto pirmininkas pateikia Savivaldybės merui spręstinų klausimų planą, kuris įtraukiamas į metinį Tarybos veiklos planą.

38.       Komitetai turi teisę gauti iš Administracijos, Savivaldybės valdomų įmonių ir įstaigų informaciją bei dokumentus reikalingus sprendimų projektams nagrinėti.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

IV SKYRIUS

KOMISIJOS, JŲ SUDARYMO TVARKA

 

39.       Įstatymų nustatytais atvejais arba Tarybos sprendimu gali būti sudaromos nuolatinės (tos kadencijos laikotarpiui) bei laikinosios (atskiriems klausimams nagrinėti) komisijos (toliau – komisijos).

40.       Komisijų nuostatus tvirtina Taryba.

41.       Kandidatus į komisijas gali siūlyti Savivaldybės meras, Tarybos nariai, Tarybos narių frakcijos (toliau – frakcijos) bei sprendimo projekto rengėjai. Kandidatūros į komisijas svarstomos ir už jas balsuojama personaliai arba už visas iš karto.

42.       Komisijos nariais išrinkti laikomi tie kandidatai, kurie surinko daugiausia Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų.

43.       Tarybai patvirtinus komisijos sudėtį, komisijos pirmininko kandidatūrą iš komisijos narių Tarybai skirti teikia Savivaldybės meras išleisdamas potvarkį. Tą pačią kandidatūrą Savivaldybės meras gali teikti ne daugiau kaip du kartus.

431. Tarybos narys, pretenduojantis tapti Tarybos sudaromos komisijos pirmininku, privalo užpildyti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintos formos deklaraciją, joje pateikdamas duomenis dėl jo atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams. Ši deklaracija pateikiama Savivaldybės merui ir skelbiama viešai savivaldybės interneto svetainėje (skiltyje „Utenos rajono savivaldybės taryba“ – „Komisijos“) tol, kol Tarybos narys eina pareigas, kurioms keliami nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.

Papildyta punktu:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

44.       Komisijų pirmininkai paskirtais laikomi, jei už jų kandidatūras balsavo posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių dauguma.

45. Neteko galios nuo 2021-02-25

Punkto naikinimas:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

46.       Komisijos atsiskaito Tarybos posėdžio metu, pareikalavus Tarybai.

47.       Komisijų veiklai reikalingą techninę pagalbą ir priemones užtikrina Administracija.

48.       Komisijos turi teisę gauti iš Administracijos, Savivaldybės valdomų įmonių bei įstaigų ataskaitinius duomenis ar kitokią klausimui nagrinėti reikalingą medžiagą.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

49.       Tarybos sprendimų projektams parengti ar kitiems klausimams nagrinėti Taryba gali sudaryti darbo grupes.

50. Tarybos sprendimu Tarybos nariai (esant jų sutikimui) gali būti deleguojami į regiono plėtros tarybos kolegiją, įstatymų nustatytas komisijas. Deleguojant tarybos narius, jiems suteikiami įgaliojimai nurodomi Tarybos sprendime.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

V SKYRIUS

TARYBOS VEIKLOS PLANAVIMAS

 

51.       Tarybos veikla planuojama vieneriems metams, sudarant Tarybos veiklos planą. Šio plano projektą rengia Savivaldybės meras, gavęs komitetų, komisijų, Tarybos narių, frakcijų, Tarybos narių grupių pasiūlymus dėl Tarybos posėdžiuose svarstytinų klausimų ir kitų renginių. Savivaldybės meras apibendrina pasiūlymus, parengia Tarybos veiklos planą ir pateikia svarstyti komitetams. Planas tvirtinamas Tarybos sprendimu pirmajame metų ketvirtyje (pirmaisiais Tarybos kadencijos metais – ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo pirmojo posėdžio dienos).

52.       Tarybos veiklos plane nurodoma:

52.1.    Tarybos posėdžių laikas, numatomi svarstyti klausimai bei sprendimų projektų rengėjai;

52.2.    komitetų posėdžiuose numatomi svarstyti klausimai;

52.3.    priimtų Tarybos sprendimų įgyvendinimo kontrolė;

52.4.    kiti renginiai.

53.       Tarybos veiklos planas pateikiamas Tarybos nariams, Administracijai, Kontrolės ir audito tarnybai bei skelbiamas viešai savivaldybės interneto svetainėje.

 

VI SKYRIUS

TARYBOS POSĖDŽIUI PATEIKIAMŲ SVARSTYTI PROJEKTŲ RENGIMAS

 

54. Neteko galios nuo 2021-02-25

Punkto naikinimas:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

55. Neteko galios nuo 2021-02-25

Punkto naikinimas:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

551. Išplėstinių seniūnaičių sueigų priimtus rekomendacinius sprendimus Savivaldybės institucijos privalo įvertinti:

551.1. Jeigu išplėstinių seniūnaičių sueigų sprendimų vertinimas yra Tarybos kompetencija, jie vertinami, rengiant Tarybos sprendimo projektą bei teikiant jį svarstyti Tarybai. Tarybos sprendimo projektas nerengiamas, kai išplėstinių seniūnaičių sueigų sprendimai yra pateikti dėl papildomų ir planą viršijančių Savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo. Šiuo atveju išplėstinių seniūnaičių sueigų sprendimų vertinimas atliekamas svarstant Tarybos sprendimų projektus, dėl kurių yra pateikti išplėstinių seniūnaičių sueigų sprendimai;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

551.2Jeigu išplėstinių seniūnaičių sueigų sprendimų vertinimas yra Administracijos direktoriaus kompetencija, jie vertinami rengiant Administracijos direktoriaus įsakymo projektą;

551.3Savivaldybės institucijos privalo Savivaldybės interneto svetainėje ir atitinkamų seniūnijų skelbimų lentose paskelbti savo vertinimus dėl išplėstinių seniūnaičių sueigų sprendimų, nurodydamos vertinimo motyvus ir numatomus veiksmus, jeigu tokių veiksmų bus imtasi. Savivaldybės institucijų sprendimai dėl išplėstinių seniūnaičių sueigų sprendimų priimami ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo jų gavimo.

Papildyta punktu:

Nr. TS-37, 2018-02-22, paskelbta TAR 2018-02-26, i. k. 2018-02947

 

56.       Taryba siūlomiems svarstyti Tarybos posėdyje sprendimų projektams parengti gali sudaryti komisiją (darbo grupę), į kurią įrašomi sprendimų projektų iniciatoriai, arba įpareigoti Administraciją parengti atitinkamą Tarybos sprendimo projektą.

57.       Administracijos tarnautojų, frakcijų, komitetų, komisijų, Tarybos narių, Tarybos narių grupių, Savivaldybės kontrolieriaus parengtus sprendimų projektus juos vizuodami Savivaldybės merui teikia atitinkamai Administracijos direktorius, frakcijos, komiteto, komisijos pirmininkas, Tarybos narys, Tarybos narių grupės atstovas, Savivaldybės kontrolierius.

58. Sprendimų projektai turi būti pateikti su aiškinamuoju raštu, kuriame nurodoma ši informacija: sprendimo projekto rengėjas; problemos iškėlimas – situacijos analizė; dėl kokios priežasties teikiamas sprendimo projektas, ko juo siekiama; tikslai ir uždaviniai; siūlomos teisinio reguliavimo nuostatos; laukiami rezultatai; lėšų poreikis ir šaltiniai; ryšys su kitais teisės aktais, patvirtintais prioritetais, ilgalaikiais ir vidutinės trukmės planavimo dokumentais, ES teise; Administracinės naštos asmenims ir ūkio subjektams vertinimas (tik norminio pobūdžio projektams); galimos neigiamos sprendimo pasekmės savivaldybės finansams, ekonomikai, socialinei aplinkai; sprendimo projekto rengimo metu gauti specialistų vertinimai ir išvados; kiti sprendimui priimti reikalingi pagrindimai, skaičiavimai ar paaiškinimai. Aiškinamąjį raštą pasirašo sprendimo projektą parengęs asmuo. Prie sprendimo projekto taip pat pridedama kita reikalinga medžiaga.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

59.       Jeigu rengiamu sprendimu numatoma reguliuoti visuomeninius santykius, nurodytus Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 8 straipsnio 1 dalyje, atliekamas sprendimo projekto antikorupcinis vertinimas ir pateikiama antikorupcinio vertinimo pažyma. Kilus abejonėms dėl atlikto sprendimo projekto antikorupcinio vertinimo ir pateiktos antikorupcinio vertinimo pažymos pagrįstumo ar išsamumo, Taryba ar Savivaldybės meras gali inicijuoti papildomą sprendimo projekto antikorupcinį vertinimą, kuris turi būti atliktas ne vėliau kaip per 7 darbo dienas, pavesdami Antikorupcijos komisijai dalyvauti atliekant Savivaldybės institucijų parengtų teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą ir ne vėliau kaip per tris darbo dienas po vertinimo atlikimo, pateikti dėl jo motyvuotą išvadą papildomą vertinimą inicijavusiam subjektui.

60.       Registruoti teikiami Tarybos sprendimų projektai turi būti vizuoti: Administracijos padalinio, kuriam priklauso projektą rengęs valstybės tarnautojas, vadovo (jei projektą rengė ne padalinio vadovas) ir/arba padalinio, kurio kompetencijai priskiriamas teikiamas projektas, vadovo; teisininko, kurio pareigybės aprašyme numatyta funkcija vizuoti Tarybos sprendimų projektus; kalbos tvarkytojo; Administracijos direktoriaus pavaduotojo (kai sprendimo projektą rengia kuruojamas Administracijos padalinys); Savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo, kuruojančio Tarybos sprendimų projektų teikimą; Tarybos sekretoriaus. Tarybos sprendimo projektą vizavus su pastaba, turi būti raštu arba dokumentų valdymo sistemoje nurodomi motyvai. Savivaldybės meras posėdžio pradžioje informuoja Tarybos narius apie į posėdžio darbotvarkę neįtrauktus įregistruotus sprendimų projektus. Taryba balsavimu sprendžia dėl šių sprendimų projektų įtraukimo į posėdžio darbotvarkę.

61.       Teisės taikymo (individualių) Tarybos sprendimų projektuose turi būti nurodyta jų apskundimo tvarka, o kai juos privaloma skelbti, nurodoma ir skelbimo tvarka. Norminių Tarybos sprendimų projektuose turi būti nurodyta jų skelbimo tvarka ir Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo numatytais atvejais prie šių projektų turi būti pateikiama numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo išvada (atskiras dokumentas), jeigu šio vertinimo rezultatai nėra nurodyti aiškinamajame rašte.

62.       Parengti Tarybos sprendimų projektai perduodami Tarybos sekretoriui (jam nesant, - Administracijos direktoriaus paskirtam valstybės tarnautojui) ir registruojami dokumentų valdymo sistemoje.

63.       Sprendimo projekto rengėjas, prieš paskelbiant sprendimo projektą, turi jį nuasmeninti, jei jame yra asmens duomenų, kurie negali būti skelbiami viešai pagal Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą.

64. Tarybos posėdyje svarstomi tik tie klausimai, dėl kurių sprendimų projektai pateikiami Savivaldybės merui ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki posėdžio pradžios ir dėl kurių Reglamento nustatyta tvarka yra pateikti pagal suteiktus įgaliojimus komitete apsvarstyti sprendimų projektai.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

65.       Sprendimų projektai įstatymų numatytais atvejais, Tarybos sprendimu arba Savivaldybės mero potvarkiu jo paties iniciatyva, taip pat sprendimo projekto rengėjo ar komiteto siūlymu skelbiami per visuomenės informavimo priemones visuomenei svarstyti. Atiduodamus skelbti per visuomenės informavimo priemones sprendimų projektus vizuoja Savivaldybės meras. Gautą sprendimų projektų viešųjų svarstymų medžiagą apibendrina projekto rengėjas ir teikia svarstyti atitinkamiems komitetams.

66.       Tarybos sprendimų projektus ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Tarybos posėdžio iš dokumentų valdymo sistemos Tarybos sekretorius publikuoja Savivaldybės svetainėje ir teisės aktų informacinėje sistemoje, nurodydamas paskelbimo dieną.

67.       Savivaldybės meras sudaro Tarybos posėdžio darbotvarkę, kuri, nurodant posėdžio laiką, kartu su sprendimų projektais ir kita reikiama medžiaga pateikiama Tarybos nariams elektroniniu paštu siunčiant nuorodą medžiagai peržiūrėti ir parsisiųsti ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Tarybos posėdžio pradžios. Komitetuose apsvarstomi į darbotvarkę įtraukti klausimai pagal jų veiklos sritis ir Savivaldybės merui pateikiamos išvadas, su kuriomis Tarybos nariai supažindinami Tarybos posėdžio metu. Savivaldybės meras gali siūlyti svarstyti sprendimo projektą be svarstymo komitete (komitetuose) tik Tarybai pritarus.

68. Tarybos posėdžio darbotvarkė gali būti papildyta ar pakeista Tarybos sprendimu komiteto, komisijos, frakcijos ar 1/3 dalyvaujančių posėdyje tarybos narių siūlymu, jeigu dėl šių siūlymų sprendimų projektai įregistruoti ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki posėdžio pradžios. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su Savivaldybės mero pavaduotojo, Administracijos direktoriaus, Administracijos direktoriaus pavaduotojo, Kontrolės komiteto ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams, susijusiems su nepasitikėjimo Savivaldybės meru, Savivaldybės mero pavaduotoju, Administracijos direktoriumi, Administracijos direktoriaus pavaduotoju, Kontrolės komiteto ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininku pareiškimu. Ekstremaliųjų įvykių, atitinkančių Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais Savivaldybės meras turi teisę pateikti Tarybai svarstyti klausimą ir siūlyti priimti sprendimą skubos tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-327, 2016-12-22, paskelbta TAR 2017-01-03, i. k. 2017-00396

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

VII SKYRIUS

TARYBOS KOMPETENCIJA, POSĖDŽIAI, JŲ ORGANIZAVIMO IR DARBO TVARKA

 

69.       Tarybos kompetencija yra išimtinė ir paprastoji. Taryba sprendimu gali pavesti paprastąja kompetencija numatytus konkrečius įgaliojimus vykdyti Administracijos direktoriui arba Administracijos direktoriaus pavaduotojui. Jeigu Savivaldybės vykdomoji institucija dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto negali vykdyti nustatytų ir Tarybos jai perduotų įgaliojimų, šiuos įgaliojimus vykdo Taryba. Taryba prižiūri Savivaldybės vykdomąsias institucijas ir kitus subjektus, tiesiogiai įgyvendinančius valstybines (perduotas savivaldybėms) funkcijas, išklausydama šių institucijų ir subjektų ataskaitas Tarybos posėdyje ir, kai tai numato teisės aktai, priimdama dėl šių ataskaitų sprendimus. Už šios funkcijos įgyvendinimo organizavimą yra atsakingas Savivaldybės meras.

70.       Pagrindinė Tarybos veiklos forma yra Tarybos posėdis. Tarybos veikla tarp posėdžių tęsiama komitetuose, komisijose, taip pat Tarybos nariams bendraujant su rinkėjais. Tarybos narių bendravimo su rinkėjais būdai ir formos yra nustatyti šiame Reglamente.

71. Pirmasis išrinktos naujos Tarybos posėdis šaukiamas ir organizuojamas Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka. Už patalpos parengimą ar įrangos parengimą (nuotolinio Tarybos posėdžio atveju) pirmajam išrinktos naujos Tarybos posėdžiui ir kitus darbus rengiant Tarybos posėdį (įgarsinimas, transliavimas, protokolo rašymas, medžiagos posėdžiui parengimas ir pan.) atsakinga Administracija. Protokolas rašomas ir pasirašomas Vietos savivaldos įstatymo ir šio Reglamento nustatyta tvarka.”

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

72.       Pirmajam ir kitiems išrinktos naujos Tarybos posėdžiams, iki prisieks Tarybos nariai, pirmininkauja Vietos savivaldos įstatyme nurodyti asmenys. Pirmininkaujantis praneša, kiek Tarybos narių atvyko į posėdį. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja išrinktų Tarybos narių dauguma. Jos nesant, posėdis nepradedamas ir pirmininkaujantis Vietos savivaldos įstatymo nustatytais terminais paskiria kito posėdžio dieną.

73.       Pirmininkaujantis supažindina su Tarybos narių priesaikos davimo tvarka. Tarybos nariui prisiekus, Tarybos nario pažymėjimą įteikia priesaiką priėmęs asmuo.

74.       Po Tarybos narių (Savivaldybės mero) priesaikos priėmimo posėdžiui pirmininkauja Savivaldybės meras arba, jeigu jo nėra, vyriausias pagal amžių Tarybos narys. Jeigu pirmajame posėdyje Savivaldybės meras neprisiekė, Taryba priima sprendimą dėl kito posėdžio datos. Kitas posėdis turi įvykti ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas po pirmojo posėdžio, kuriam pirmininkauja Vietos savivaldos įstatyme nurodyti asmenys. Jeigu ir šiame posėdyje Savivaldybės meras neprisiekė arba prisiekė, bet dėl laikinojo nedarbingumo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai negali eiti savo pareigų, Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka skiriamas Tarybos narys laikinai eiti Savivaldybės mero pareigas. Prisiekus Tarybos nariams, svarstomi Vietos savivaldos įstatyme nustatyti klausimai.

75.       Jeigu pirmajame Tarybos posėdyje bus svarstomas Savivaldybės mero pavaduotojo, Administracijos direktoriaus skyrimo klausimas, šiame posėdyje turi būti išrenkama Balsų skaičiavimo komisija, atsakinga už slapto balsavimo organizavimą. Į Balsų skaičiavimo komisiją deleguojama po vieną Tarybos narį, išrinktą pagal kiekvienos politinės partijos ar rinkimų komiteto sąrašą. Komisijos pirmininką Savivaldybės mero teikimu tvirtina Taryba. Komisijos pirmininko pavaduotoją Balsų skaičiavimo komisija išsirenka iš savo narių. Balsų skaičiavimo komisija, komisijos pirmininkas atlieka šiame Reglamente nustatytas funkcijas. Slaptas balsavimas vyksta šiame Reglamente nustatyta tvarka.

76.       Tarybos posėdžiams pirmininkauja Savivaldybės meras, o jo atostogų ar ligos metu, taip pat kai jis laikinai negali eiti pareigų dėl kitų priežasčių,Savivaldybės mero pavaduotojas, o kai šio nėra, – laikinai Savivaldybės mero pareigas einantis Tarybos narys. Jeigu Savivaldybės meras ar jo pavaduotojas arba laikinai Savivaldybės mero pareigas einantis Tarybos narys Tarybos posėdyje nedalyvauja, posėdžiui pirmininkauja ir visus posėdyje priimtus dokumentus pasirašo Tarybos paskirtas Tarybos narys. Iki bus paskirtas posėdžiui pirmininkaujantis ir visus dokumentus pasirašysiantis Tarybos narys, sušauktam Tarybos posėdžiui pirmininkauja vyriausias pagal amžių posėdyje dalyvaujantis Tarybos narys.

77. Tarybos posėdžiai paprastai šaukiami paskutinį einamojo mėnesio ketvirtadienį. Apie Tarybos posėdžio laiką, svarstyti parengtus, pateiktus ir Reglamento nustatyta tvarka įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais Savivaldybės meras, o jo atostogų ar ligos metu, taip pat kai jis laikinai negali eiti pareigų dėl kitų priežasčių,– Savivaldybės mero pavaduotojas, o kai šio nėra, - laikinai Savivaldybės mero pareigas einantis Tarybos narys arba įgaliojimus iš 1/3 išrinktų Tarybos narių gavęs Tarybos narys ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios praneša visiems Tarybos nariams elektroniniu paštu, gyventojams Savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt bei vietos spaudos leidinyje (tik posėdžio darbotvarkę), kuriame skelbiama Savivaldybės informacija, ir seniūnaičiui (žodžiu arba raštu praneša Administracija pagal sprendimų projektų rengėjų nuorodas rodyklėse arba Tarybos sekretoriaus nurodymu), kai svarstomi klausimai yra susiję su jo atstovaujamąja gyvenamosios vietovės bendruomene, taip pat seniūnui (žodžiu) ir vietos gyventojų apklausos iniciatyvinės grupės atstovui (atstovams) pranešama raštu, kai svarstomi vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos gyventojų apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų). Už pranešimą (paskelbimą) atsakingas Tarybos sekretorius. Jis rengia Savivaldybės mero potvarkių projektus dėl Tarybos posėdžio sušaukimo ir darbotvarkės patvirtinimo, užtikrina darbotvarkės paskelbimą. Ši funkcija įrašoma į jo pareigybės aprašymą.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-327, 2016-12-22, paskelbta TAR 2017-01-03, i. k. 2017-00396

Nr. TS-226, 2017-09-28, paskelbta TAR 2017-09-29, i. k. 2017-15356

 

78. Kiekviename Tarybos posėdyje registruojami Tarybos nariai ir kviestieji asmenys. Jei naudojama elektroninė balsavimo sistema, Tarybos nariai joje registruojasi vardinėmis kortelėmis (toliau – Kortelės), kurios išdalijamos posėdžio pradžioje ir surenkamos jam pasibaigus. Korteles saugo Tarybos sekretorius. Jei Tarybos posėdis vyksta nuotoliniu būdu, Tarybos nariai registruojasi per Elektroninius valdžios vartus.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

79. Jeigu Tarybos narys negali dalyvauti posėdyje, apie tai jis turi ne vėliau kaip iki posėdžio pradžios pranešti Savivaldybės merui arba Tarybos sekretoriui, nurodydamas priežastį. Nepranešus yra laikoma, kad Tarybos narys posėdyje nedalyvavo be pateisinamų priežasčių (išskyrus, kai dėl pateisinamų priežasčių negalėjo pranešti).

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

80. Išvykdamas ar pasišalindamas (kai posėdis vyksta nuotoliniu būdu) iš posėdžio jam nepasibaigus arba laikinai išeidamas iš posėdžio patalpos ar laikinai pasišalindamas (kai posėdis vyksta nuotoliniu būdu), Tarybos narys apie tai turi informuoti posėdžio pirmininką. Jei naudojama elektroninė balsavimo sistema, Tarybos narys, išeidamas iš posėdžio patalpos, privalo išimti savo Kortelę.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

81. Į Tarybos posėdžius kviečiami Savivaldybės kontrolierius, Administracijos direktorius, Administracijos direktoriaus pavaduotojas, klausimus posėdžiui rengusių komisijų pirmininkai (arba jų įgalioti komisijų nariai), su svarstomu klausimu susijusių Administracijos struktūrinių, struktūrinių teritorinių padalinių vadovai bei kiti asmenys. Apie Tarybos posėdžius turi būti informuojamas Vyriausybės atstovas Panevėžio ir Utenos apskrityse, pateikiant jam preliminarią posėdžio medžiagą.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

82. Tarybos posėdžiai vyksta valstybine kalba. Jos nemokantys svečiai turi teisę kalbėti kita kalba, jei ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki Tarybos posėdžio pradžios apie tai praneša Administracijai, kuri turi pasirūpinti vertimu. Tarybos posėdžius aptarnauja Administracijos Dokumentų valdymo ir bendrųjų reikalų skyrius.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

83.       Posėdžio pirmininkas:

83.1.    skelbia posėdžio pradžią ir pabaigą, esant reikalui, gali paskelbti darbotvarkėje nenumatytą posėdžio pertrauką;

83.2.    tikrina, ar Tarybos posėdyje yra kvorumas;

83.3.    stebi, kad būtų laikomasi Reglamento ir posėdžio darbotvarkės;

83.4.    suteikia žodį Tarybos nariams ir kviestiesiems asmenims, taip pat, jeigu Taryba neprieštarauja, kitiems asmenims, vadovauja svarstymo eigai;

83.5.    kontroliuoja pasisakymų trukmę ir, jeigu ji viršijama, įspėja kalbėtoją, o po antro įspėjimo gali nutraukti kalbėtoją;

83.6.    jeigu klausimas svarbus ir Taryba neprieštarauja, gali pratęsti kalbos laiką;

83.7.    gali įspėti kalbėtoją, jeigu jis nukrypsta nuo svarstomo klausimo. Jei kalbėtojas nereaguoja į pastabas, gali nutraukti jo pasisakymą;

83.8.    pagal svarstymo rezultatus formuluoja klausimus balsavimui, vadovaudamasis Reglamentu nustato balsavimo tvarką ir pagal balsų skaičiavimo komisijos ar elektroninės sistemos pateiktus duomenis skelbia atviro balsavimo rezultatus;

83.9.    pareiškia pastabas Tarybos nariams, jeigu jie nesilaiko Reglamento ir darbotvarkės, kelia triukšmą posėdžio patalpoje, įžeidinėja Tarybos narius, kitus asmenis ar kitaip trukdo Tarybos darbui, ir gali siūlyti Tarybai, pavesti jų elgesį svarstyti Etikos komisijai;

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

83.10.  pasiūlo Tarybos nariams balsuoti dėl kviestinių ar kitų asmenų pašalinimo iš posėdžio patalpos ar pašalinimo iš nuotoliniu būdu vykstančio Tarybos posėdžio, jeigu jie trukdo posėdžiui.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

84.       Tarybos posėdžiai protokoluojami. Posėdžių protokolus ir Tarybos sprendimus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs Savivaldybės meras, jo pavaduotojas ar kitas Tarybos narys. Tarybos posėdžių protokolus turi pasirašyti ir Tarybos sekretorius, o jeigu jo nėra, – Savivaldybės mero paskirtas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas arba Administracijos direktoriaus (kai yra gautas Savivaldybės mero pritarimas) paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis Administracijoje pagal darbo sutartį.

85.       Jeigu posėdyje dalyvauja daugiau kaip pusė visų Tarybos narių, posėdžio pirmininkas skelbia posėdį pradėtą ir pateikia Tarybos nariams svarstyti sudarytą Tarybos posėdžio darbotvarkę.

86.       Sprendimo projektui Tarybos posėdyje  pristatyti paprastai  skiriama iki 5 minučių, atskirais atvejais posėdžio pirmininkas gali pristatymo laiką pratęsti.

87.       Administracijos direktoriaus, Tarybos narių, Tarybos narių grupių, frakcijų, komitetų, komisijų, Savivaldybės kontrolieriaus teikiamus sprendimų projektus Tarybai pristato atitinkamai Administracijos direktorius, Tarybos nariai, Tarybos narių grupių atstovai, frakcijų, komitetų, komisijų pirmininkai, Savivaldybės kontrolierius (ar jų įgalioti asmenys).

88. Po sprendimo projekto pristatymo pranešėjas ar kiti Reglamento 81 punkte nurodyti asmenys atsako į Tarybos narių klausimus, susijusius su pristatomu sprendimo projektu. Tarybos nariai, norėdami užduoti klausimą, registruojasi elektronine sistema, o nesant tokios galimybės, juos registruoja posėdžio sekretorius. Vienas Tarybos narys vienu svarstomu klausimu gali paklausti 2 kartus (daugiau kartų – tik posėdžio pirmininkui leidus). Klausimui pateikti skiriama iki 1 minutės.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-148, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15135

 

89. Po Tarybos narių klausimų, išklausoma komitetų nuomonės ir pasiūlymai dėl sprendimo projekto. Po to pasisako Tarybos nariai. Pirmą kartą Tarybos nario pasisakymui ir pasiūlymų dėl sprendimo projekto teikimui skiriama iki 5 minučių. Antrą kartą kalbėti (iki 2 minučių) tas pats Tarybos narys gali posėdžio pirmininkui leidus. Tarybos nariai, norintys pasisakyti, registruojasi elektronine sistema, o nesant tokios galimybės, juos registruoja posėdžio sekretorius.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-148, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15135

 

90. Tarybos posėdyje kiekvienu svarstomu klausimu turi teisę pasisakyti (iki 5 minučių) Vyriausybės atstovas Panevėžio ir Utenos apskrityse arba jo įgaliotas tarnautojas. Jei Tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, jiems pirmininkaujantysis gali leisti užduoti klausimus pranešėjams ir pasisakyti (iki 2 minučių).

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

91.       Tarybos nariai, kurie buvo pasiruošę kalbėti, bet jiems nebuvo suteiktas žodis, pastabas ir pasiūlymus svarstomais klausimais gali pateikti raštu. Jie pridedami prie posėdžio protokolo.

92.       Tik posėdžio pirmininkas gali nutraukti kalbantįjį. Pasisakymai baigiami posėdžio pirmininko sprendimu. Pasibaigus pasisakymams, pranešėjai turi teisę tarti baigiamąjį žodį (iki 2 minučių).

93.       Balsavimui gali būti pateiktas vienas arba keli alternatyvūs teiginiai. Pirmuoju atveju balsuojama „už", „prieš" arba „susilaikoma". Antruoju atveju balsuojama „už pirmą siūlymą" (pirmu laikomas sprendimo projekte pateiktas siūlymas), „už antrą siūlymą". Jei siūlymų daugiau kaip du, posėdžio pirmininkas turi juos pagal prasmę sugrupuoti taip, kad per keletą balsavimų būtų išspręsti visi. Jeigu iš dviejų pateiktų pasiūlymų vienas surenka dalyvaujančių Tarybos narių balsų daugumą, jis yra priimamas. Jeigu pateikti daugiau kaip du pasiūlymai, tai daugiausia balsų surinkę du pasiūlymai teikiami balsuoti atskirai. Balsų dauguma atrinktas pasiūlymas įrašomas į sprendimo projektą ir Tarybos nariai balsuoja už visą sprendimo projektą.

94. Alternatyvūs pasiūlymai dėl sprendimo projekto paprastai pateikiami balsavimui raštu (rekomenduojama) ir svarstomi pagal jų pateikimo svarstyti eilę.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

95.       Galutiniam sprendimo projektui rengti Taryba gali sudaryti redakcinę komisiją, paskirdama jos pirmininką. Į tokią komisiją būtinai įtraukiama projekto rengėjas ir posėdyje dalyvaujantis teisininkas. Komisijos pirmininkas praneša Tarybai komisijos darbo rezultatus ir pristato Tarybai sprendimo projektą.

96.       Prieš balsavimą frakcijoms jų prašymu suteikiama viena pertrauka pasitarti dėl balsavimo. Jos trukmė negali viršyti 15 min.

97. Balsavimo pradžią skelbia posėdžio pirmininkas. Balsuojant replikos ir pastabos dėl balsavimo motyvų neleidžiamos. Prieš balsavimą galima pareikšti pastabas dėl balsavimo motyvų, po balsavimo – repliką. Norintys pareikšti pastabas dėl balsavimo motyvų, registruojasi elektronine sistema, o nesant tokios galimybės, juos registruoja posėdžio sekretorius. Dėl balsavimo motyvų galima kalbėti po to, kai posėdžio pirmininkas paskelbia, dėl ko bus balsuojama, ir paklausia, ar yra norinčių kalbėti dėl balsavimo motyvų. Kalbos trukmė negali viršyti 1 minutės. Dėl balsavimo motyvų gali kalbėti „už“ ir „prieš“ po 2 Tarybos narius. Po balsavimo dėl sprendimo projekto galima pareikšti repliką. Norintys pareikšti repliką, registruojasi elektronine sistema, o nesant tokios galimybės, juos registruoja posėdžio sekretorius. Repliką pareikšti gali ne daugiau kaip 2 Tarybos nariai po 1 kartą. Replikai pareikšti skiriama iki 30 sekundžių. Pakartoti balsavimą gali reikalauti posėdžio pirmininkas arba Tarybos nariai, pateikę motyvus.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-148, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15135

 

98.       Sprendimai gali būti tokie: priimti Tarybos sprendimą, nepriimti Tarybos sprendimo projekto, atidėti Tarybos sprendimo projekto svarstymą (redaguoti jį arba surinkti papildomos informacijos). Visais atvejais sprendimas įrašomas į protokolą.

99. Atvirai balsuojama rankos pakėlimu arba naudojama atviro balsavimo elektroninė sistema. Pastaruoju atveju balsavusių Tarybos narių pavardės ir balsavimo rezultatai parodomi ekrane. Balsuojant rankos pakėlimu, balsus skaičiuoja Tarybos sudaryta Balsų skaičiavimo komisija, kurios pirmininkas balsavimo rezultatus praneša posėdžio pirmininkui, kuris paskelbia balsavimo rezultatus. Tarybos narys balsuoja tik iš jam paskirtos vietos tarybos posėdžio patalpoje, o balsuodamas nuotolinio posėdžio metu, Tarybos narys privalo būti matomas ekrane. Jei tarybos posėdis vykdomas nuotoliniu būdu, balsavimo rezultatai skaičiuojami naudojant Elektroninių valdžios vartų sistemą. Balsavimo metu Tarybos narys turi būti matomas, posėdžio vedimui naudojamu vaizdo konferenciniu ryšiu. Jei balsavimo metu įvykus techniniams trikdžiams tarybos narys neturėjo galimybės balsuoti, apie tai jis turi pranešti posėdžio pirmininkui, pasakydamas savo vardą, pavardę, bei informuoti apie savo apsisprendimą žodžiu. Posėdžio pirmininkas protokole šį balsą prideda prie balsavimo rezultatų gautų per sistemą. Tai turi būti padaryta prieš pradedant svarstyti kitą klausimą. Jei tarybos posėdžiui vykstant nuotoliniu būdu, balsavimo rezultatų skaičiavimas naudojant Elektroninių valdžios vartų sistemą tapo neįmanomas, balsuojama rankos pakėlimu, balsus, naudodamasi vaizdo konferenciniu ryšiu, skaičiuoja Tarybos sudaryta Balsų skaičiavimo komisija, kurios pirmininkas balsavimo rezultatus praneša posėdžio pirmininkui, kuris paskelbia balsavimo rezultatus. Balso teisė negali būti perduota kitiems asmenims, Tarybos narys negali balsuoti už kitą Tarybos narį.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

100.     Slaptai balsuojama Vietos savivaldos įstatyme numatytais atvejais Tarybos patvirtintais balsavimo biuleteniais, kuriuos Balsų skaičiavimo komisija antspauduoja Tarybos antspaudu ir išduoda Tarybos nariams. Tarybos nariai, gavę biuletenius, pasirašo balsavimo biuletenių išdavimo lape. Visais atvejais biuletenis turi turėti antraštę, kurioje aiškiai turi būti nurodyta, dėl ko balsuojama. Viename biuletenyje abėcėlės tvarka gali būti rašomos pavardės kandidatų tik į vienas pareigas. Balsavimo vietoje turi būti slapto balsavimo kabina ir balsadėžė. Nepatvirtinto pavyzdžio, neužpildyti biuleteniai, taip pat biuleteniai, kuriuose balsuota daugiau kaip už vieną kandidatą Balsų skaičiavimo komisijos pripažįstami negaliojančiais. Pasibaigus balsavimo laikui Balsų skaičiavimo komisija išima balsavimo biuletenius iš balsadėžės, suskaičiuoja balsus ir surašo balsų skaičiavimo protokolą. Protokolą pasirašo komisijos pirmininkas ir sekretorius.

101.     Slapto balsavimo rezultatus skelbia Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas.

102.     Tarybos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių jos narių balsų dauguma. Dalyvaujančiu balsavime laikomas Tarybos narys, dalyvaujantis Tarybos posėdyje, užsiregistravęs elektroninėmis priemonėmis arba užfiksuotas Balsų skaičiavimo komisijos ir išreiškiantis savo nuomonę balsavimu. Jei balsai pasiskirsto po lygiai (balsai laikomi pasiskirsčiusiais po lygiai tada, kai balsų „už“ gauta tiek pat, kiek „prieš“ ir „susilaikiusių“ kartu sudėjus), lemia Savivaldybės mero balsas. Jeigu Savivaldybės meras posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

103. Jei nagrinėtu klausimu buvo balsuojama, bet sprendimas nebuvo priimtas, pakartotinai šis klausimas gali būti nagrinėjamas tik kitame Tarybos posėdyje, jeigu Taryba nenusprendžia kitaip. Atvirą balsavimą galima vieną kartą pakartoti, kol nepradėtas svarstyti kitas darbotvarkės klausimas, jei to reikalauja posėdžio pirmininkas, komitetas arba frakcija ir šiam reikalavimui pritaria ne mažiau kaip 1/3 posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių. Pakartoti balsavimą reikalauti galima, jeigu nebuvo tinkamai ir aiškiai suformuluotas balsuoti teikiamas klausimas, kyla abejonių dėl skaičiavimo tikslumo arba kilo interneto ar sistemų veikimo trikdžių balsuojant nuotoliniu būdu.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

104.     Duomenys apie kiekvieno Tarybos nario balsavimą, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, yra vieši. Tarybos narių balsavimo rezultatai yra saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

105. Savivaldybės meras ar Tarybos narys, patekęs į situaciją, kai atliekant pareigas ar vykdant pavedimą reikia priimti sprendimą ar dalyvauti jį priimant, ar įvykdyti pavedimą, susijusį su savo (ar artimo asmens) privačiais interesais, prieš pradedant klausimo rengimą (aptarimą), svarstymą ar priėmimą, arba pačios minėtos procedūros metu:

105.1. informuoja merą ir (ar) Tarybos narius arba kitus asmenis, kurie kartu dalyvauja rengiant, svarstant ar priimant sprendimą, apie esamą konfliktą ir nurodo jį keliančias aplinkybes;

105.2. asmeniškai raštu arba žodžiu pareiškia apie nusišalinimą (rekomenduojama apie nusišalinimą pareikšti raštu), nurodydamas konkrečias aplinkybes, keliančias interesų konfliktą (Tarybos narių grupės nusišalinimas negali būti teikiamas);

Papunkčio pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

105.3. pareiškus apie nusišalinimą, nedalyvauja (išeina iš patalpos, pasinaudojant  programinės įrangos įrankiais ir posėdžio administravimo galimybėmis, pasišalina ar pašalinamas iš nuotoliniu būdu vykstančio Tarybos posėdžio) svarstant klausimą dėl nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo), o jeigu pareikštas nusišalinimas priimamas, nedalyvauja toliau svarstant interesų konfliktą keliantį klausimą. Klausimo svarstymas dėl Tarybos nario nušalinimo priėmimo (nepriėmimo) pradedamas po to, kai baigiami visų Tarybos narių pranešimai apie nusišalinimą. Kiekvienas nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) atvejis turi būti svarstomas individualiai (atskirai), įvertinant visas pateiktas aplinkybes, galinčias lemti interesų konfliktą;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

105.4. pareiškus apie nusišalinimą, esant aplinkybėms, keliančioms nuolatinį interesų konfliktą, nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų, patikslina arba papildo privačių interesų deklaraciją aplinkybėmis, dėl kurių kilo interesų konfliktas, jei tos aplinkybės deklaracijoje nebuvo nurodytos iki klausimo svarstymo pradžios.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-148, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15135

 

1051. Nusišalinimo procedūra Tarybos posėdžio metu vykdoma tokia tvarka:

1051.1. Nusišalinimą dėl planuojamo svarstyti klausimo pareiškus mažiau kaip pusei Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių, nusišalinimą pareiškęs tarybos narys iš posėdžio patalpos išeina arba pasinaudojant programinės įrangos įrankiais ir posėdžio administravimo galimybėmis pasišalina ar pašalinamas iš nuotoliniu būdu vykstančio Tarybos posėdžio prieš pradedant balsavimą dėl jo nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo). Taryba balsuoja dėl kiekvieno Tarybos nario pareikšto nusišalinimo pareiškimo priėmimo (nepriėmimo) atskirai pagal pateiktų nusišalinimo pareiškimų eiliškumą, išskyrus Savivaldybės mero, mero pavaduotojo, jei jie yra pareiškę nusišalinimą nuo planuojamo svarstyti klausimo, pareikštus nusišalinimus, kurie svarstomi paskutiniai. Tarybai nepriėmus Tarybos nario nusišalinimo, Tarybos narys pakviečiamas sugrįžti į posėdžio patalpą arba grįžta ar grąžinamas į nuotoliniu būdu vykstantį Tarybos posėdį.

1051.2. Paaiškėjus, kad nusišalinimą dėl planuojamo svarstyti klausimo pareiškė daugiau kaip pusė Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių, pirmininkaujantis apie susidariusią situaciją informuoja visus tarybos narius ir pradeda tarybos narių nušalinimo (nenušalinimo) procedūrą, nurodytą Reglamento 1051.1 papunktyje. Taryba gali motyvuotu sprendimu, vadovaudamasi VTEK patvirtintu kriterijumi – „priėmus privačius interesus deklaruojančio asmens pareikštą nusišalinimą neliktų galimybės priimti sprendimą“, pareikštų nusišalinimų nepriimti ir įpareigoti apie nusišalinimą pareiškusius Tarybos narius dalyvauti toliau svarstant klausimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

1052. Savivaldybės meras, iki Tarybos posėdžio sužinojęs apie jam interesų konfliktą keliantį klausimą, nedelsiant raštu turi pareikšti apie nusišalinimą Tarybai užrašydamas ant dokumento rezoliuciją: „Nusišalinu tarybai“ ir datą bei apie tai informuoti savo pavaduotoją. Tokiu atveju Savivaldybės mero pavaduotojas sprendžia dėl klausimo įtraukimo į Tarybos posėdžio darbotvarkę ir dėl kitų susijusių organizacinių klausimų.

Papildyta punktu:

Nr. TS-148, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15135

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

1053. Jei Savivaldybės merui tenka dalyvauti Tarybos veikloje (frakcijos pasitarime, komiteto posėdyje ir pan.) svarstant jam interesų konfliktą keliantį klausimą, jis raštu arba žodžiu turi pareikšti apie nusišalinimą ir išeiti iš patalpos, kurioje vyksta klausimo svarstymas, arba pasinaudojant programinės įrangos įrankiais ir posėdžio administravimo galimybėmis pasišalinti ar būti pašalintam iš nuotoliniu būdu vykstančio posėdžio.

Papildyta punktu:

Nr. TS-148, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15135

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

1054. Prieš pradedant Tarybos posėdyje svarstyti galimai Savivaldybės merui interesų konfliktą keliantį klausimą, Tarybos nariai susipažįsta su raštu arba žodžiu pareikštu Savivaldybės mero nusišalinimu, sprendimas dėl nusišalinimo priimamas (nepriimamas) paprasta Tarybos narių balsų dauguma, o rezultatai pažymimi posėdžio protokole.

Papildyta punktu:

Nr. TS-148, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15135

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

1055. Nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) faktą pažymint protokole turi būti nurodoma, kas, dėl kokios priežasties ir nuo kokio klausimo nusišalino, kada išėjo ir kada sugrįžo į posėdžio patalpą arba kada pasišalino ar buvo pašalintas ir kada grįžo ar buvo grąžintas į nuotoliniu būdu vykstantį posėdį.

Papildyta punktu:

Nr. TS-148, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15135

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

1056. Mero ar Tarybos nario pareikštas nusišalinimas gali būti nepriimamas tik išskirtinais atvejais, motyvuotu sprendimu, vadovaujantis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos patvirtintais kriterijais. Apie nusišalinimo nepriėmimą būtina paskelbti savivaldybės interneto svetainėje ir per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos elektroninėmis priemonėmis per Interesų deklaracijų informacinę sistemą (IDIS) pateikti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Duomenų apie sprendimą nepriimti pareikšto nusišalinimo paskelbimą ir pateikimą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai užtikrina Tarybos sekretorius, o jam posėdyje nedalyvaujant – posėdžio sekretorius.

Papildyta punktu:

Nr. TS-148, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15135

 

1057. Jei Tarybai pateiktas svarstyti Tarybos sprendimo projektas yra sudarytas iš kelių punktų, punktų papunkčių ar sprendimo projekto punktuose, punktų papunkčiuose yra nurodyti priedai (lentelės, sąrašai ir kita) ir bent vienas Tarybos narys pareiškė nusišalinimą nuo vieno iš sprendimo projekto punkto, punkto papunkčio ar sprendimo priedo, sprendimo priedo punkto, punkto papunkčio, dėl kiekvieno Tarybos sprendimo projekto punkto, punkto papunkčio ar sprendimo priedo, sprendimo priedo punkto, punkto papunkčio, dėl kurio nors vienas tarybos narys pareiškė nusišalinimą, balsuojama atskirai, išskyrus Reglamento 1051.2 papunktyje numatytą atvejį.

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

Nr. TS-211, 2021-08-26, paskelbta TAR 2021-08-26, i. k. 2021-18030

 

106.     Tarybos posėdžio trukmę nustato Taryba, tvirtindama posėdžio darbotvarkę. 15 min. pertraukos skelbiamos po pusantros darbo valandos. Gali būti skelbiama pietų pertrauka. Neeilinė posėdžio pertrauka skelbiama prašant Savivaldybės merui, komitetui, frakcijai arba Tarybos nariui pageidaujant, kai jam pritaria dauguma posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių.

107. Tarybos nustatyta tvarka jos posėdžiai tiesiogiai transliuojami Savivaldybės interneto svetainėje.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

108.     Esant reikalui, po Tarybos posėdžio skiriama iki pusės valandos laiko diskusijoms aktualiais Tarybos nariams klausimais.

 

VIII SKYRIUS

TARYBOS POSĖDYJE PRIIMTŲ DOKUMENTŲ ĮFORMINIMAS, SKELBIMAS, ĮGYVENDINIMAS IR KONTROLĖ

 

109.     Tarybos posėdžio protokole nurodoma: Tarybos pavadinimas, posėdžio vieta ir laikas, posėdžio eilės numeris, visų Tarybos narių, iš jų dalyvavusių ir nedalyvavusių posėdyje, skaičius ir nedalyvavusių posėdyje vardai bei pavardės, posėdžio pirmininko ir posėdžio sekretoriaus vardai ir pavardės, posėdžio darbotvarkė, kiekvieno klausimo pranešėjo ir papildomo pranešėjo vardas, pavardė ir pareigos, diskusijose dalyvavusių asmenų vardai, pavardės ir pareigos, taip pat asmenų, pateikusių klausimus ar paklausimus (raštu ar žodžiu) pranešėjams ir papildomiems pranešėjams, vardai ir pavardės, trumpas šių kalbų ar paklausimų išdėstymas, priimti sprendimai ir balsavimo rezultatai.

110. Prie posėdžio protokolo pridedama: posėdyje dalyvavusių asmenų sąrašas, kviestųjų asmenų bei svečių sąrašas, pranešimai ir papildomi pranešimai, posėdžio sekretoriui Tarybos narių raštu perduoti siūlymai ir pastabos.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

111.     Už priimtų dokumentų įforminimą ir protokolo sutvarkymą atsako posėdžio sekretorius. Tarybos posėdžio protokolas kartu su priedais sutvarkomas ir pasirašomas ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po įvykusio posėdžio.

112.     Posėdžio metu daromas jo vaizdo ir garso įrašas. Įrašai saugomi Administracijoje Administracijos dokumentacijos plane nustatytą saugojimo terminą. Už jų saugojimą atsako Administracija.

113.     Tarybos sprendimus posėdžio pirmininkas pasirašo Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po posėdžio.

114.     Tarybos nariai, kiti asmenys su Tarybos priimtais sprendimais, posėdžių protokolais ir jų priedais gali susipažinti Administracijoje kiekvieną darbo dieną darbo valandomis.

115.     Tarybos nariai gali pareikšti pretenzijas dėl protokolo artimiausiame Tarybos posėdyje. Jei yra ginčytinų klausimų, to posėdžio pirmininkas teikia informaciją Tarybai, kuri gali priimti atitinkamą sprendimą.

116.     Tarybos posėdžio protokolo išrašas Tarybos nariui rengiamas jo rašytiniu prašymu, suderinus su Savivaldybės meru. Informacija juridiniams ir fiziniams asmenims teikiama Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymo nustatyta tvarka.

117.     Tarybos sprendimus atitinkamoms valstybės institucijoms, visuomeninėms organizacijoms, įmonėms, įstaigoms bei pareigūnams Administracija perduoda ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po jų pasirašymo.

118.     Oficialius Savivaldybės mero pasirašytus pranešimus apie Tarybos posėdžius rengia ir skelbia Administracija Savivaldybės interneto svetainėje. Oficialiame pranešime turi būti nurodyta sprendimo priėmimo data, numeris, antraštė, išdėstoma priimto sprendimo esmė ir nurodomas interneto svetainės, kurioje paskelbtas sprendimas, adresas. Apie būtinumą sprendimą skelbti vietinėje spaudoje turi būti nurodyta sprendime. Sprendimas turi būti paskelbtas vietinėje spaudoje per 10 dienų nuo sprendimo pasirašymo. Už paskelbimą atsako Administracija.

119.     Visi Tarybos sprendimai registruojami dokumentų valdymo sistemoje.

 

IX SKYRIUS

TARYBOS NARIŲ FRAKCIJOS IR GRUPĖS

 

120.     Tarybos nariai savo partijų politikai (rinkimų programai) vykdyti turi teisę jungtis į frakcijas, ne mažesnes kaip 3 Tarybos narių, kurios pirmajame ar kitame Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaravo, kad veiklą Taryboje tęsia susivienijusi į frakciją. Frakciją gali sudaryti pagal vieną rinkimų sąrašą išrinkti Tarybos nariai, pagal kelis rinkimų sąrašus išrinkti Tarybos nariai ir dalis vieno rinkimų sąrašo Tarybos narių.

121. Tarybos narių grupę gali sudaryti Tarybos nariai, nesusivieniję į frakcijas. Apie Tarybos narių grupės sudarymą, jos sudėtį ir vadovą turi būti raštu pranešta Savivaldybės merui, o jis apie tai privalo paskelbti artimiausiame Tarybos posėdyje.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

122.     Kiekvienas Tarybos narys gali priklausyti tik vienai frakcijai ar Tarybos narių grupei.

123.     Tarybos nariai turi teisę nesijungti į frakcijas. Tarybos narys, nusprendęs pasitraukti iš frakcijos sudėties, apie tai viename iš Tarybos posėdžių informuoja viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui. Frakcijų įregistravimo ar sudėties pasikeitimo faktas užfiksuojamas Tarybos posėdžio protokole.

   1231. Tarybos narių frakcijos ar grupės pasitarimo metu apie nusišalinimą pareiškia – jos nariams, arba iki pasitarimo – jos pirmininkui ar laikinai pirmininko pareigas einančiam Tarybos nariui. Nusišalinimo priėmimas (nepriėmimas) svarstomas frakcijos ar grupės pasitarime balsuojant, o rezultatai pažymimi posėdžio protokole.

Papildyta punktu:

Nr. TS-148, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15135

 

1232. Taryboje veikia Tarybos narių frakcijų vadovų pasitarimas (toliau – Frakcijų vadovų pasitarimas), į kurį įeina Savivaldybės meras, Tarybos narių frakcijų ir Tarybos narių grupių, jei jos yra sudarytos, vadovai. Tarybos narių frakcijai Frakcijų vadovų pasitarime gali atstovauti ir kitas Tarybos narių frakcijos įgaliotas asmuo. Frakcijų vadovų pasitarimo posėdžius, esant reikalui, šaukia ir jiems pirmininkauja Savivaldybės meras. Frakcijų vadovų posėdžiai protokoluojami.

 

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

X SKYRIUS

TARYBOS NARIŲ TEISĖS IR PAREIGOS, JŲ VEIKLOS APMOKĖJIMAS. BENDRAVIMO SU RINKĖJAIS FORMOS IR BŪDAI

 

124.     Tarybos nario teises ir pareigas nustato Vietos savivaldos įstatymas bei šis Reglamentas.

125.     Tarybos narys turi teisę:

125.1.    Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka rinkti ir būti išrinktas į pareigas Savivaldybės institucijose;

125.2.    Reglamento nustatyta tvarka siūlyti Tarybai svarstyti klausimus, rengti Tarybos sprendimų projektus, iš Administracijos ar kitų Savivaldybės įstaigų, Savivaldybės valdomų įmonių gauti visą Tarybos nario veiklai reikalingą su Taryboje nagrinėjamais ar rengiamais nagrinėti klausimais susijusią informaciją, dalyvauti diskusijose svarstomais klausimais, raštu ir žodžiu pateikti pastabas dėl Tarybos sprendimų projektų, dėl Tarybos darbo tvarkos ir kt., Tarybos posėdžio metu klausti pranešėjus, kalbėti dėl vedimo tvarkos, kreiptis su paklausimais į Savivaldybės institucijų, Administracijos, kitų Savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia Savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus;

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

125.3.    dalyvauti ir kalbėti komitetų ir komisijų posėdžiuose, kuriuose svarstomi jo pateikti arba su jo elgesiu susiję klausimai;

125.4.    jungtis į frakcijas Reglamento nustatyta tvarka;

125.5.    gauti iš Administracijos vietą posėdžiui, techninę pagalbą ir priemones Tarybos nario įgaliojimams vykdyti.

126.     Tarybos narys privalo:

126.1.    dalyvauti Tarybos posėdžiuose;

126.2.    būti vieno (be Kontrolės komiteto) komiteto nariu;

126.3.    dalyvauti komiteto, kurio narys jis yra, posėdžiuose;

126.4. nebalsuoti Tarybos ir jos komitetų posėdžiuose, kai jo balsavimas svarstomu klausimu prieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymui;

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

126.5.    nuolat bendrauti su rinkėjais ir ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaityti rinkėjams Reglamento nustatyta tvarka.

1261. Tarybos narys savo įgaliojimų laikotarpiu gali turėti visuomeninių padėjėjų, kurie Tarybos nario prašymu teikia jam konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją.

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

1262. Tarybos nario visuomeniniu padėjėju (toliau – Visuomeninis padėjėjas) gali būti pilnametis asmuo, kuris nėra Administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Visuomeniniu padėjėju negali būti asmuo, kuris įstatymų nustatyta tvarka yra pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, taip pat kuris įstatymų nustatyta tvarka yra uždraustos organizacijos narys. Visuomeninių padėjėjų skaičius negali viršyti Savivaldybėje įsteigtų seniūnijų skaičiaus.

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

1263. Savivaldybės meras potvarkiu sudaro Visuomeninių padėjėjų sąrašą, kuris skelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt. Savivaldybės meras, gavęs raštišką Tarybos nario prašymą, prie kurio pridedama Visuomeninio padėjėjo laisvos formos deklaracija apie 1262 punkte numatytas aplinkybes, įtraukia Visuomeninį padėjėją į sąrašą ir išduoda jam Tarybos nario visuomeninio padėjėjo pažymėjimą (pažymėjimo formą tvirtina Savivaldybės meras), kurį Visuomeninis padėjėjas gali pateikti bendraudamas su juridiniais ir fiziniais asmenimis, organizacijomis, patekdamas į Savivaldybės pastatą ir pan. Už Visuomeninio padėjėjo veiklą atsako Tarybos narys, kuriam Visuomeninis padėjėjas padeda. Visuomeninio padėjėjo veikla nėra atlyginama (dirbama visuomeninias pagrindais). Visuomeniniai padėjėjai iš sąrašo gali būti išbraukiami, Tarybos nario, kuriam jis padeda, prašymu, nepasibaigus Tarybos nario įgaliojimų laikotarpiui.

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

1264. Visuomeniniai padėjėjai, vykdydami Tarybos nario pavedimus, turi teisę:

1264.1. organizuoti Tarybos nario susitikimus su rinkėjais;

1264.2. komitetams neprieštaraujant, dalyvauti komitetų posėdžiuose stebėtojų teisėmis;

1264.3. teikti siūlymus Tarybos nariui raštu ir žodžiu.

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

127.     Tarybos nario įgaliojimų nutrūkimas prieš terminą nustatomas įstatymuose.

128.     Tarybos nariams, išskyrus Savivaldybės merą ir Savivaldybės mero pavaduotoją, už darbo laiką atliekant Tarybos nario pareigas yra atlyginama (apmokama). Šis atlyginimas apskaičiuojamas pagal skelbiamą vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydį proporcingai konkretaus mėnesio darbo valandų skaičiui atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką. Faktiškai dirbto laiko trukmė, atliekant Tarybos nario pareigas, negali viršyti 30 darbo valandų (įskaitant ir laiką komandiruotėje) per mėnesį.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

1281. Tarybos narys pildo darbo laiko apskaitos žiniaraštį, kuriame nurodo faktiškai dirbtą laiką bendraujant su rinkėjais, pasirašo jį ir iki einamo mėnesio paskutinės darbo dienos pateikia Tarybos sekretoriui. Tarybos narys asmeniškai atsako už pateiktų duomenų tikrumą. Tarybos sekretorius (arba kitas mero politinio asmeninio pasitikėjimo valstybės tarnautojas) sudaro bendrą Tarybos narių darbo laiko apskaitos žiniaraštį ir jį pateikia Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui ne vėliau kaip iki kito mėnesio trečios dienos. Buhalterinės apskaitos skyrius pagal darbo laiko apskaitos žiniaraštį apskaičiuoja Tarybos nariams atlyginimą atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką, bet ne daugiau kaip už šio Reglamento 128 punke nustatytą trukmę per mėnesį, kurį kiekvieną mėnesį iki 10 dienos perveda į Tarybos narių nurodytas sąskaitas banke. Kiekvienas Tarybos narys Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui pateikia raštu sąskaitos, į kurią bus pervedamas atlyginimas, rekvizitus. Tarybos nariams už faktiškai dirbtą laiką nemokama jų nedarbingumo laikotarpiu.

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

129.     Faktiškai dirbtas laikas – tai laikas, praleistas Tarybos, komitetų, Tarybos sudarytų komisijų, darbo grupių posėdžiuose ir posėdžiuose bei pasitarimuose, į kuriuos Tarybos narys deleguotas arba paskirtas Tarybos sprendimu; taip pat tai laikas, kai Tarybos narys bendrauja su rinkėjais.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

130.     Tarybos narys turi teisę atsisakyti atlyginimo raštu pateikdamas prašymą Savivaldybės merui dėl Tarybos nario pareigų atlikimo neatlygintinai (tai yra visuomeniniais pagrindais).

131.     Tarybos nario faktiškai dirbtas laikas kiekviename Tarybos posėdyje skaičiuojamas nuo posėdžio pradžios arba nuo Tarybos nario atvykimo momento (jei jis vėluoja į posėdį) iki posėdžio pabaigos arba iki jo išvykimo momento (kai Tarybos narys išvyksta nesibaigus posėdžiui). Tarybos nariui pavėlavus į posėdį, posėdžio sekretorius užrašo jo atvykimo laiką, taip pat išvykimo laiką, kai Tarybos narys išvyksta nepasibaigus posėdžiui.

132.     Tarybos nario darbas komitetuose, komisijose ir darbo grupėse, fiksuojamas komiteto, komisijos ar darbo grupės posėdžių protokoluose.

133.     Komitetų, komisijų ir darbo grupių posėdžių protokolai iki einamojo mėnesio paskutinės darbo dienos pateikiami Tarybos sekretoriui (jam nesant, - Administracijos direktoriaus paskirtam valstybės tarnautojui). Jei Tarybos narys dalyvavo ne Tarybos sudarytose komisijose (darbo grupėse ar pan.), jis pats pateikia tai įrodančius dokumentus iki einamojo mėnesio paskutinės darbo dienos.

134.     Per 3 darbo dienas nuo Tarybos posėdžio protokolo pasirašymo Tarybos sekretorius (jam nesant, - Administracijos direktoriaus paskirtas valstybės tarnautojas) užpildo Tarybos narių faktiškai dirbto laiko apskaitos žiniaraštį ir pateikia Savivaldybės merui pasirašyti. Pasirašyti darbo laiko apskaitos žiniaraščiai perduodami Administracijai.

135.     Atlyginimą Tarybos nariams pagal Tarybos narių faktiškai dirbto laiko žiniaraštį perveda Administracija iki kito mėnesio 15 dienos į Tarybos nario nurodytą banko sąskaitą.

136.     Tarybos nariams, vykstantiems į komandiruotes pagal Savivaldybės mero potvarkį, komandiruočių išlaidos apmokamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka. Išlaidas pateisinantys dokumentai turi būti pateikiami Administracijai (padaliniui, atsakingam už asignavimų apskaitą). Savivaldybės tarybos narys, grįžęs iš komandiruotės, per 3 darbo dienas atsiskaito raštu Savivaldybės merui.

137. Tarybos nariams su jų, kaip Tarybos narių, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka Administracija, kas mėnesį skiriama iki 0,7 MMA (minimalios mėnesinės algos) dydžio išmoka, už kurią atsiskaitoma vieną kartą per mėnesį. Jei asmuo Tarybos nario statusą turėjo ne visą mėnesį, išmokos maksimali riba apskaičiuojama proporcingai to mėnesio kalendorinių dienų skaičiui, kai asmuo turėjo Tarybos nario statusą.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-148, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-30, i. k. 2017-09131

Nr. TS-167, 2017-06-29, paskelbta TAR 2017-07-04, i. k. 2017-11355

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

138. Reglamento 137 punkte numatyta išmoka gali būti naudojama:

138.1. kanceliarijos išlaidoms - kanceliarinėms prekėms įsigyti (nusipirkti ar išsinuomoti). Kanceliarinėms prekėms priskiriamos visos biuro priemonės (raštinės reikmenys, popierius ir popieriaus gaminiai, rašymo priemonės, dokumentų laikymo priemonės, darbo stalo reikmenys, spausdintuvų dažai) įskaitant biuro įrangos (technikos) prekes, programinę įrangą (laminavimo priemones, skaičiuotuvus, įrišimo priemones, kompiuterinę įrangą, duomenų laikmenas, biuro programinės įrangos licencijas, kompiuterių operacinių sistemų licencijas, spausdintuvus);

138.2. pašto išlaidoms - pašto prekėms ir paslaugoms įsigyti;

138.3. telefono išlaidoms - fiksuoto ir (ar) mobiliojo telefono ryšio tinklais teikiamų nacionalinių ir tarptautinių Tarybos nario telefoninių pokalbių paslaugoms apmokėti bei šio ryšio įrangai įsigyti ar išsinuomoti, kai Tarybos nariui tokios įrangos nesuteikia ir paslaugų neapmoka Savivaldybės administracija;

138.4. interneto ryšio išlaidoms - interneto ryšio paslaugoms (t. y. apmokėti už vienkartinį ar nuolatinį interneto ryšio paslaugų teikimą) apmokėti,  kai Tarybos nariui tokios įrangos nesuteikia ir paslaugų neapmoka Savivaldybės administracija;

138.5. transporto išlaidoms - Tarybos nario veiklai naudojamų transporto priemonių eksploatavimui - remontui, degalams, tepalams, atsarginėms dalims, padangoms įsigyti, plovimui ir valymui, draudimui (neviršijant Tarybos nario kadencijos laiko), taksi paslaugoms, viešojo transporto bilietui įsigyti, transporto paslaugoms teikiamoms Savivaldybės teritorijos ribose apmokėti;

138.6. biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

1381. Išmokai gauti kiekvienas Tarybos narys raštu pateikia Administracijai savo sąskaitos banke rekvizitus. Ne didesnė kaip Reglamento 137 punkte nurodyto dydžio išmoka kiekvieną mėnesį iki 10 dienos pervedama avansu visiems Tarybos nariams į jų nurodytas sąskaitas banke. Tarybos narys už avansu gautos išmokos panaudojimą atsiskaito Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui iki kito mėnesio 5 d. Tarybos narys iki nurodyto termino Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui pateikia užpildytą Tarybos nario išmokos, susijusios su Tarybos nario veikla, avanso ataskaitą (toliau – Ataskaita). Ataskaitos formą tvirtina Administracijos direktorius. Ataskaitą pasirašo ją užpildęs ir pateikęs Tarybos narys.

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

1382. Per mėnesį nepanaudotos lėšos negali būti naudojamos kitą mėnesį. Prasidėjus naujam mėnesiui, išmoka pervedama tik Tarybos nariams, nustatyta tvarka atsiskaičiusiems už per praėjusį mėnesį gautos išmokos panaudojimą.

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

1383. Kartu su mėnesio išmokos avanso Ataskaita pateikiami išlaidas patvirtinantys dokumentai, atitinkantys Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo nustatytus reikalavimus, taikomus apskaitos dokumentams. Paslaugų ir prekių pirkimo dokumentai (sąskaitos faktūros, prekių pirkimo-pardavimo kvitai, nuomos sutartys registruotos viešajame registre ir pan.) išrašomi ir sudaromi Tarybos nario vardu. Su prekių tiekėjais ir paslaugų teikėjais atsiskaito Tarybos narys.

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

1384. Jei Tarybos nario pateiktų atsiskaitymo už išmoką dokumentuose nurodyta suma yra mažesnė nei jam pervesta išmoka, laikoma, kad Tarybos narys dar turi gautų lėšų likutį, todėl, mokant avansu kito mėnesio išmoką, ji mažinama to likučio suma.

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

1385. Jei Tarybos nario pateiktų atsiskaitymo už išmoką dokumentuose nurodyta suma yra didesnė nei nustatyta išmoka, skirtumas nėra kompensuojamas.

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

1386. Jei Tarybos narys vėluoja atsiskaityti ar visai neatsiskaito už gautą išmoką, kita išmoka jam išmokama per 5 darbo dienas, kai Tarybos narys pateikia atsiskaitymą už jau anksčiau avansu pervestas lėšas. Už paskutinį Tarybos nario įgaliojimų mėnesį pervedamos išmokos dydis tiesiogiai priklauso nuo Tarybos nario paskutinio mėnesio įgaliojimų dienų skaičiaus. Kai Tarybos nario įgaliojimai pasibaigė ar nutrūko prieš terminą, nepasibaigus kalendoriniam mėnesiui, išmokos dydis apskaičiuojamas proporcingai to mėnesio dienų skaičiui. Tarybos narys, kurio įgaliojimai pasibaigė ar nutrūko prieš terminą, jam išmokėtą ir jo nepanaudotą išmokos sumą turi grąžinti į Savivaldybės sąskaitą per vieną mėnesį nuo jo įgaliojimų pasibaigimo ar nutrūkimo prieš terminą dienos. Tarybos nario gautų išmokų naudojimą pagal paskirtį kontroliuoja Administracija, Savivaldybės kontrolierius.

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

1387. Tarybos narių su jų, kaip Tarybos narių, veikla susijusių išmokų ataskaitų suvestinės yra viešos. Administracija Tarybos narių su jų, kaip Tarybos narių, veikla susijusių išmokų ataskaitų suvestines suinteresuotiems asmenims teikia teisės aktų nustatyta tvarka.”

Papildyta punktu:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

XI SKYRIUS

TARYBOS NARIŲ PAKLAUSIMAI

 

139. Paklausimu laikomas toks Savivaldybės kompetencijai priskirtas klausimas, dėl kurio Tarybos narys ar jų grupė žodžiu ar raštu kreipėsi į Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos, kitų Savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia Savivaldybės teritorijoje, vadovus, valstybės tarnautojus (toliau – Paklausimas).

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

140. Jeigu rašytiniame Paklausime nenurodyta kitaip, atsakoma raštu. Į žodinį Paklausimą atsakoma žodžiu, jei nėra prašoma atsakyti raštu.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

141. Subjektai, į kuriuos kreipiamasi su Paklausimais raštu, į Tarybos narių Paklausimus atsako per jų veiklą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytą terminą.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

142.     Tarybos narys (nariai) turi teisę bet kada atšaukti savo paklausimą.

143. Paklausimo teikėjas (teikėjai), atsižvelgdamas į atsakymą į Paklausimą, gali pateikti Tarybai svarstyti atsakymą į Paklausimą, kartu pateikdamas Tarybos sprendimo projektą su siūlymu dėl Paklausime išdėstyto klausimo sprendimo.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

144. Apsvarsčiusi Paklausimo teikėjo pateiktą Tarybos sprendimo projektą su siūlymu dėl Paklausime išdėstyto klausimo sprendimo ir atsakymą į Paklausimą, Taryba priima dėl jo sprendimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

145. Neteko galios nuo 2021-02-25

Punkto naikinimas:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

146. Neteko galios nuo 2021-02-25

Punkto naikinimas:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

147. Neteko galios nuo 2021-02-25

Punkto naikinimas:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

XII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS, SAVIVALDYBĖS MERO, TARYBOS NARIŲ IR KITOS ATASKAITOS, INFORMACIJOS

 

Pakeistas skyriaus pavadinimas:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

148. Pasibaigus kalendoriniams metams, ne vėliau kaip iki kitų metų gegužės 1 d., Savivaldybės meras pateikia Tarybai Savivaldybės veiklos ataskaitos, kurios sudedamoji dalis yra mero ataskaita, projektą. Savivaldybės veiklos ataskaitoje nurodoma, kokius bendruomenei aktualius klausimus Taryba svarstė per metus ir kokie sprendimai priimti, taip pat dar neišspręstų Tarybai pateiktų klausimų nagrinėjimo eiga ir kt. Tarybai savo sprendimu pritarus šiai ataskaitai, ji teikiama visuomenei viešai susipažinti Savivaldybės interneto svetainėje ir bent vienu iš šių būdų: su ataskaita visuomenė supažindinama susitikimo su gyventojais metu, vietinės spaudos leidinyje arba išleidžiant atskirą leidinį. Su šia ataskaita gyventojus Tarybos vardu supažindina Savivaldybės meras ne vėliau kaip iki liepos 1 d. Apie susitikimo su visuomene laiką ir vietą skelbiama bent viename iš vietinės spaudos leidinių ne vėliau kaip prieš 2 savaites iki susitikimo pradžios. Ši ataskaita gali būti skelbiama ir per kitas visuomenės informavimo priemones.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

149.     Taryba prižiūri Savivaldybės vykdomąsias institucijas (Administracijos direktorių) ir kitus subjektus, tiesiogiai įgyvendinančius valstybines (perduotas savivaldybėms) funkcijas, reikalaudama atsiskaityti už veiklą, priimdama sprendimus dėl pritarimo ataskaitoms, teikdama paklausimus, reikalaudama pateikti paaiškinimus kaip vykdomi Tarybos sprendimai ir teisės aktų reikalavimai, sudarydama komisijas ar kitus darinius šių subjektų veiklai ištirti bei kitais būdais savo kompetencijos ribose.

150. Administracijos direktorius savo veiklos ataskaitą pateikia Tarybai ir Savivaldybės merui ne vėliau kaip iki kitų metų balandžio 1 d. Tarybai savo sprendimu pritarus Administracijos direktoriaus ataskaitai, ji skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje, jos santrauka gali būti skelbiama vietinėje spaudoje. Administracijos direktorius apie savo veiklą informuoja savivaldybės gyventojus Savivaldybės interneto svetainėje ne rečiau kaip kartą per metus, ne vėliau kaip iki kitų metų liepos 1 d.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

151. Paskutiniais kadencijos metais Savivaldybės meras ir Administracijos direktorius pateikia Tarybai veiklos ataskaitas ne vėliau kaip prieš 1 mėnesį iki kadencijos pabaigos. Tarybai savo sprendimu pritarus šioms ataskaitoms, jos nedelsiant teikiamos visuomenei viešai susipažinti Savivaldybės interneto svetainėje, jų santrauka gali būti skelbiama vietinėje spaudoje.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

152.     Kontrolės ir audito tarnyba kiekvienais metais turi pateikti Tarybai Kontrolės ir audito tarnybos metinę veiklos ataskaitą ne vėliau kaip iki kitų metų balandžio 1 d. Tarybai savo sprendimu pritarus šiai ataskaitai, Kontrolės ir audito tarnyba šios ataskaitos santrauką paskelbia vietinėje spaudoje, Savivaldybės interneto svetainėje, o jeigu įmanoma, - ir per kitas visuomenės informavimo priemones.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

153.     Taip pat kiekvienais metais Vietos savivaldos įstatymo nustatytais terminais Kontrolės ir audito tarnyba teikia savivaldybės Tarybai išvadą dėl pateikto tvirtinti Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo. Išvada Tarybai teikiama pridedant ją prie konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

154.     Savivaldybės valdomos įmonės ir organizacijos bei viešosios įstaigos (kurių savininkė yra Savivaldybė) veiklos ataskaitas Tarybai pateikia per 4 mėnesius pasibaigus įmonių, įstaigų ar organizacijų finansiniams metams. Biudžetinės įstaigos veiklos ataskaitas pateikia pareikalavus Tarybai. Ataskaitų pateikimo terminai numatomi metiniame Tarybos darbo plane. Taryba gali pareikalauti iš Administracijos direktoriaus, kitų subjektų, tiesiogiai įgyvendinančių valstybines (perduotas savivaldybėms) funkcijas, ir neeilinės veiklos ataskaitos už tam tikrą laikotarpį, įrašant apie tai posėdžio protokole, nurodant, kokius duomenis pateikti, ir terminą, iki kada pateikti ataskaitą. Savivaldybės Taryba posėdžio metu išklausiusi šiame punkte nurodytas ataskaitas priima sprendimus dėl pritarimo joms.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

1541. Biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) finansinių ataskaitų rinkinius tvirtina Administracijos direktorius.

Papildyta punktu:

Nr. TS-148, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15135

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-327, 2016-12-22, paskelbta TAR 2017-01-03, i. k. 2017-00396

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

 

155.     Taryba komitetų, frakcijų siūlymu gali priimti sprendimą posėdyje išklausyti valstybės institucijų padalinių, esančių Savivaldybės teritorijoje, vadovų informaciją dėl jų veiklos ir teikti pasiūlymus valstybės institucijoms.

 

XIII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETAS

 

156.     Taryba Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymo nustatyta tvarka tvirtina Savivaldybės biudžetą, prireikus jį tikslina.

157.     Biudžeto projektą rengia Administracijos direktorius teisės aktų nustatyta tvarka.

158.     Savivaldybės biudžeto rengimo, svarstymo ir tvirtinimo procedūra nustatyta Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatyme ir Vyriausybės nutarimu patvirtintose taisyklėse.

159.     Administracijos direktorius, parengęs biudžeto projektą, sudaro sąlygas jį svarstyti Savivaldybės gyventojams, paskelbiant biudžeto projektą Savivaldybės interneto svetainėje. Informacija, kad parengtas biudžeto projektas bei galimybės su juo susipažinti Savivaldybės interneto svetainėje paskelbiama vietinėje spaudoje. Susipažinimui ir siūlymų teikimui skiriama ne mažiau kaip 10 kalendorinių dienų. Savivaldybės gyventojai ar juridiniai asmenys šiuo laikotarpiu gali teikti pastabas ir pasiūlymus dėl biudžeto projekto Administracijai raštu arba elektroniniu paštu info@utena.lt.

160.     Parengtas biudžeto projektas prieš tris savaites iki Tarybos posėdžio dienos teikiamas Ekonomikos, finansų, biudžeto ir turto valdymo reikalų komitetui, kuris per dvi savaites jį apsvarsto ir projekto rengėjui pateikia pastabas bei pasiūlymus. Tarybai biudžeto projektas gali būti teikiamas tik jį apsvarsčius Ekonomikos, finansų, biudžeto ir turto valdymo reikalų komitetui.

161.     Pasiūlymai didinti biudžeto projekte numatytus asignavimus arba numatyti naujus asignavimus paprastai svarstomi tik tada, kai pasiūlymo iniciatoriai nurodo šiems asignavimams finansuoti reikalingą biudžeto šaltinį.

162.     Apibendrinęs komitetų, Tarybos narių, frakcijų, Tarybos narių grupių, Savivaldybės gyventojų pasiūlymus, Reglamento nustatyta tvarka parengęs sprendimo projektą, Administracijos direktorius teikia biudžeto projektą Tarybai.

163.     Biudžeto projektas Tarybos posėdyje svarstomas vadovaujantis šiame Reglamente nustatyta tvarka. Savivaldybės biudžeto projektą Tarybos posėdyje paprastai pristato Administracijos direktorius.

 

XIV SKYRIUS

APKLAUSOS PASKELBIMO INICIATYVOS TEISĖS ĮGYVENDINIMAS

IR APKLAUSOS REZULTATŲ SVARSTYMAS

 

164.     Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina:

164.1.    Savivaldybės gyventojai Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka;

164.2.    Savivaldybės Taryba ne mažiau kaip ¼ Tarybos narių reikalavimu šio Reglamento nustatyta tvarka;

164.3.    Seniūnai šio Reglamento nustatyta tvarka;

164.4. Savivaldybės meras Reglamento nustatyta tvarka.

Papildyta papunkčiu:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

165. Tarybos nariai, norintys inicijuoti apklausos paskelbimą, raštiškai kreipiasi į Savivaldybės merą. Kreipimesi nurodomas konkrečiai ir aiškiai suformuluotas galutinis apklausai teikiamo (-ų) klausimo (-ų) tekstas, siūlomas apklausos būdas, teritorija, data, vieta, trukmė, siūloma apklausos komisijos sudėtis, apklausos paskelbimo motyvai, tikslingumas, lėšų poreikis.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

166. Seniūnas, norintis inicijuoti apklausos paskelbimą, raštiškai kreipiasi į Savivaldybės merą. Kreipimesi nurodomas konkrečiai ir aiškiai suformuluotas galutinis apklausai teikiamo (-ų) klausimo (-ų) tekstas, siūlomas apklausos būdas, teritorija, data, vieta, trukmė, siūloma apklausos komisijos sudėtis, apklausos paskelbimo motyvai, tikslingumas, lėšų poreikis ir seniūnaičių sueigos, kurioje pritarta apklausos iniciatyvai, protokolas.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

167. Meras apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina pasirašydamas potvarkį dėl apklausos paskelbimo.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

1671. Savivaldybės gyventojų, Tarybos narių grupės, paties Savivaldybės mero ir seniūnų inicijuojamą apklausą Vietos savivaldos įstatymo nustatytais terminais paskelbia Savivaldybės meras bei kontroliuoja jos organizavimą ir vykdymą.

Papildyta punktu:

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

 

XV SKYRIUS

PASIŪLYMŲ NUSTATYTI AR PANAIKINTI GYVENAMĄSIAS VIETOVES, NUSTATYTI IR KEISTI JŲ TERITORIJŲ RIBAS, SUTEIKTI IR KEISTI PAVADINIMUS GYVENAMOSIOMS VIETOVĖMS TEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKA

 

168.     Iniciatyvos teisę šiame Reglamento skyriuje nustatyta tvarka teikti pasiūlymą (-us) nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms (toliau – pasiūlymai) turi tų gyvenamųjų vietovių gyventojai ir jose veikiantys juridiniai asmenys. Iniciatyvos teisę šiais klausimais turi ir Savivaldybės institucijos.

169.     Gyventojų iniciatyvos teisę teikti 168 punkte nurodytus pasiūlymus turi ne mažiau kaip 10 procentų atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, gyventojų, turinčių teisę rinkti Tarybą. Gyventojai argumentuotus pasiūlymus teikia Administracijai, pagrįsdami pasiūlymų aktualumą ir reikalingumą bei pateikdami šiame punkte nurodytą kiekį gyventojų, pritariančių pasiūlymams, parašų (kurių tikrumas patvirtintas seniūno). Gyventojai, pritariantys pasiūlymams, pasirašydami turi nurodyti savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietą ir pasirašyti. Seniūnas kiekviename parašų rinkimo lape turi patvirtinti, kad pasirašę gyventojai gyvena toje gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami pasiūlymai, ir kad jie turi teisę rinkti Tarybą.

170.     Juridiniai asmenys, veikiantys gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami pasiūlymai, kartu su pasiūlymais turi pateikti atitinkamo savo valdymo organo, kuris pagal atitinkamų juridinių asmenų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, įstatus (nuostatus) yra kompetentingas atstovauti juridiniam asmeniui teikdamas analogiško pobūdžio siūlymus ir kreipimusis, rašytinį kreipimąsi, pasirašytą juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens. Pasiūlymai turi būti argumentuoti, pagrįstas jų aktualumas ir reikalingumas. Juridiniai asmenys su pasiūlymais Administracijai pateikia savo įregistravimo pažymėjimo kopiją, patvirtintą teisės aktų nustatyta tvarka, taip pat duomenis, kurie pagrįstų, kad juridinis asmuo vykdo veiklą atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, teritorijoje. Taip pat pateikiamas dokumentas dėl juridinio asmens vadovo skyrimo, o jei pasiūlymus pasirašo įgaliotas asmuo – ir įgaliojimas pasirašyti pasiūlymus.

171.     Administracijos direktorius iniciatyvos teisę teikti pasiūlymus įgyvendina tokia tvarka:

171.1.    pagrįstai manydamas, kad yra tikslinga teikti pasiūlymus, savo įsakymu sudaro darbo grupę iš Administracijos valstybės tarnautojų, darbuotojų, kitų asmenų, kurie yra kompetentingi nagrinėti klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių nustatymu ir panaikinimu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu, kuri ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo darbo grupės sudarymo dienos pateikia Administracijos direktoriui rašytinį įvertinimą, ar pasiūlymai atitinka teisės aktų reikalavimus ir galimybes įgyvendinti šiuos pasiūlymus;

171.2.    gavęs 171.1 papunktyje nurodytos darbo grupės rašytinį įvertinimą, kad pasiūlymai atitinka teisės aktų reikalavimus ir kad yra galimybės įgyvendinti šiuos pasiūlymus, Administracijos direktorius organizuoja Tarybos sprendimo projekto ir aiškinamojo rašto dėl pritarimo pasiūlymams nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms parengimą ir pateikimą Tarybai.

172.     Taryba pasiūlymų iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 1/4 Tarybos narių reikalavimu, pateikus Tarybai argumentuotus pasiūlymus, kuriuose išdėstoma problemos esmė, pagrindžiama, kodėl pasiūlymai yra aktualūs ir reikalingi.

173.     Reglamento 169, 170 ir 172 punktuose nurodytų subjektų pasiūlymus preliminariai nagrinėja Administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta darbo grupė iš Administracijos valstybės tarnautojų, darbuotojų, kitų asmenų, kurie yra kompetentingi nagrinėti klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių nustatymu ir panaikinimu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu, vadovaudamasi 171.1 papunktyje nustatytais reikalavimais. Jei nustatomi trūkumai, Administracijos direktorius raštu paprašo pasiūlymus pateikusių subjektų per 5 kalendorines dienas pataisyti trūkumus. Jei trūkumai nustatytu laiku nepašalinami, pasiūlymai paliekami nenagrinėti.

174.     Tarybos sprendimo projektas dėl pritarimo 169, 170 ir 172 punktuose nurodytų subjektų pasiūlymams nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms ir jo aiškinamasis raštas rengiami 171.2 papunktyje nustatyta tvarka.

175.     Įsigaliojus Tarybos sprendimui dėl pritarimo pasiūlymams ir sprendimui dėl vietos gyventojų apklausos paskelbimo, Administracijos direktorius organizuoja vietos gyventojų apklausą pagal Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. birželio 3 d. nutarimu Nr. 651 „Dėl Administracijos direktorius organizuoja vietos gyventojų apklausą pagal Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo“, bei vietos gyventojų apklausos tvarkos aprašo, patvirtinto atskiru Tarybos sprendimu, nustatytą tvarką.

 

XVI SKYRIUS

PETICIJŲ NAGRINĖJIMO TVARKA

 

176.     Peticijos teisė įgyvendinama ir peticijos nagrinėjamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos peticijų įstatymu ir kitais teisės aktais. Peticijas, pateiktas Savivaldybės institucijoms, nagrinėja Utenos rajono savivaldybės peticijų komisija, sudaryta Tarybos sprendimu.

177.     Utenos rajono savivaldybės peticijų komisija apie peticijos nagrinėjimo vietą ir laiką paskelbia vietos spaudoje, Savivaldybės interneto svetainėje, o atsižvelgdama į peticijos aktualumą atskiroms visuomenės dalims gali apie peticijos nagrinėjimo vietą ir laiką papildomai skelbti ir kitais būdais.

178.     Utenos rajono savivaldybės peticijų komisija, išnagrinėjusi peticiją, raštu artimiausiam Tarybos posėdžiui teikia Tarybai išvadas dėl peticijoje išdėstytų reikalavimų ar siūlymų tenkinimo.

__________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-148, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15135

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. TS-296 „Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-327, 2016-12-22, paskelbta TAR 2017-01-03, i. k. 2017-00396

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. TS-296 „Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

3.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-39, 2017-02-23, paskelbta TAR 2017-03-02, i. k. 2017-03493

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. TS-296 ,,Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

4.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-148, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-30, i. k. 2017-09131

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. TS-296 Dėl „Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

5.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-167, 2017-06-29, paskelbta TAR 2017-07-04, i. k. 2017-11355

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. TS-296 ,,Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

6.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-226, 2017-09-28, paskelbta TAR 2017-09-29, i. k. 2017-15356

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. TS-296 ,,Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

7.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-37, 2018-02-22, paskelbta TAR 2018-02-26, i. k. 2018-02947

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. TS-296 ,,Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

8.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-135, 2020-05-28, paskelbta TAR 2020-05-29, i. k. 2020-11493

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. TS-296 „Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

9.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-307, 2020-12-17, paskelbta TAR 2020-12-17, i. k. 2020-27599

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. TS-296 "Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

10.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-31, 2021-02-23, paskelbta TAR 2021-02-24, i. k. 2021-03431

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. TS-296 „Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

11.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-211, 2021-08-26, paskelbta TAR 2021-08-26, i. k. 2021-18030

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. TS-296 ,,Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo