Suvestinė redakcija nuo 2018-01-02 iki 2018-05-31

 

Nutarimas paskelbtas: TAR 2015-11-20, i. k. 2015-18507

 

Nauja redakcija nuo 2018-01-02:

Nr. 803, 2017-10-04, paskelbta TAR 2017-10-10, i. k. 2017-16070

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL VALSTYBINIO VISUOMENĖS SVEIKATOS STIPRINIMO FONDO NUOSTATŲ IR VALSTYBINIO VISUOMENĖS SVEIKATOS STIPRINIMO FONDO TARYBOS SUDĖTIES PATVIRTINIMO

 

2015 m. lapkričio 18 d. Nr. 1197

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 381 straipsnio 1 ir 6 dalimis, Lietuvos Respublikos Vyriausybė  n u t a r i a:

1. Patvirtinti Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo nuostatus (pridedama).

2. Patvirtinti šią Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo tarybos (toliau – Taryba) sudėtį:

Lietuvos savivaldybių asociacijos deleguotas atstovas;

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos deleguotas atstovas;

4 Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos deleguoti atstovai;

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos deleguotas atstovas;

Nacionalinės sveikatos tarybos deleguotas atstovas;

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento deleguotas atstovas;

2 nacionalinių skėtinių nevyriausybinių organizacijų deleguoti atstovai;

Visuomenės informavimo priemones vienijančių organizacijų deleguotas atstovas.

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Algirdas Butkevičius

 

 

Sveikatos apsaugos ministrė                                                           Rimantė Šalaševičiūtė

 


 

PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2015 m. lapkričio 18 d. nutarimu Nr. 1197

 

 

 

VALSTYBINIO VISUOMENĖS SVEIKATOS STIPRINIMO FONDO NUOSTATAI

 

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (toliau – Fondas) paskirtį, Fondo lėšų naudojimo ir valdymo, Fondo tarybos (toliau – Taryba) darbo organizavimo tvarką, Fondo administratoriaus kompetenciją, visuomenės sveikatos stiprinimo projektų (toliau – projektai) vertinimo tvarką.

2. Fondas nėra juridinis asmuo. Fondo administratorė – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

3. Fondo paskirtis – sukaupti lėšų ir naudoti jas Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 381 straipsnio 1 dalyje nurodytoms veikloms remti.

 

II SKYRIUS

FONDO LĖŠŲ NAUDOJIMAS IR VALDYMAS

 

4. Fondo lėšas skirsto Taryba.

5. Tarybą sudaro 12 narių. Į Tarybą 9 narius deleguoja atitinkamos valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos ar savivaldybių organizacijos, 2 narius nacionalinės skėtinės nevyriausybinės organizacijos ir 1 – Visuomenės informavimo priemones vienijančios organizacijos. Tarybos institucinę sudėtį kas 5 metus tvirtina Vyriausybė, o personalinę – sveikatos apsaugos ministras.

Punkto pakeitimai:

Nr. 803, 2017-10-04, paskelbta TAR 2017-10-10, i. k. 2017-16070

 

6. Jeigu Tarybos narys atsistatydina, yra atšaukiamas, nebegali eiti Tarybos nario pareigų dėl ligos ar miršta ir Tarybos kadencija yra nepasibaigusi, iki Tarybos kadencijos pabaigos Nuostatų 5 punkte nurodyta institucija, įstaiga ar organizacija, kurios atstovas atsistatydino, buvo atšauktas, nebegali eiti Tarybos nario pareigų dėl ligos ar mirė, deleguoja naują Tarybos narį.

7. Taryba:

7.1. tvirtina Fondo pajamų ir išlaidų sąmatą;

7.2. kasmet iki einamųjų metų vasario 1 d. patvirtina Fondo lėšomis remiamų projektų sritis ir jų prioritetus;

7.3. skelbia konkursus projektams atrinkti (toliau – konkursas);

7.4. nustato konkursų skelbimo ir vykdymo, taip pat finansavimo sutarčių su projektų vykdytojais sudarymo ir vykdymo tvarką;

7.5. nustato projektų atrankos kriterijus, pagal kuriuos vertina pateiktus projektus, kviečia ekspertus vertinti projektų;

7.6. priima sprendimus skirti arba neskirti Fondo lėšų pateiktiems projektams;

7.7. nustato ekspertų parinkimo, jų veiklos, apmokėjimo už projektų vertinimą tvarką, projektus vertinančių ekspertų skaičių;

7.8. Fondo administratoriaus teikimu priima sprendimą nutraukti Fondo lėšų skyrimą projektui įgyvendinti, jeigu projekto vykdytojas pažeidžia finansavimo sutarčių su projektų vykdytojais sąlygas;

7.9. rengia ir teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei Fondo veiklos metų ataskaitas;

7.10. atlieka kitas su Fondo lėšų skirstymu ir naudojimu susijusias funkcijas.

 

III SKYRIUS

TARYBOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Tarybos nariai, ekspertai, kiti Tarybos posėdyje dalyvaujantys asmenys gali dalyvauti Tarybos darbe tik pasirašę nešališkumo deklaraciją, kurioje pasižada objektyviai, dalykiškai, be išankstinio nusistatymo, vadovaudamiesi lygiateisiškumo principu atlikti savo pareigas, vengti viešųjų ir privačių interesų konflikto ir, esant jo grėsmei, nedelsdami pranešti apie tai Tarybos pirmininkui, nariams ir nusišalinti nuo pareigų atlikimo, ir konfidencialumo pasižadėjimą, kuriame pasižada atliekant pareigas Taryboje gautą konfidencialią informaciją naudoti tik siekiant atlikti pareigas Taryboje ir jos neskleisti, išskyrus Lietuvos Respublikos įstatymuose nustatytus atvejus.

9. Tarybos sekretorius pasirašo Nuostatų 8 punkte nurodytą konfidencialumo pasižadėjimą.

10. Nuostatų 8 punkte nurodytų nešališkumo deklaracijos ir konfidencialumo pasižadėjimo formas tvirtina Taryba.

11. Tarybos pirmininką, kuris vadovauja Tarybos veiklai, ir Tarybos pirmininko pavaduotoją, kuris vadovauja Tarybos veiklai, jeigu Tarybos pirmininko nėra, iš Tarybos narių išsirenka Tarybos nariai pirmojo Tarybos posėdžio metu 5 metų kadencijai. Jeigu Tarybos pirmininkas ar Tarybos pirmininko pavaduotojas atsistatydina, yra atšaukiamas, nebegali eiti Tarybos pirmininko ar Tarybos pirmininko pavaduotojo pareigų dėl ligos arba miršta ir Tarybos kadencija yra nepasibaigusi, iki Tarybos kadencijos pabaigos Tarybos nariai išsirenka naują Tarybos pirmininką ar Tarybos pirmininko pavaduotoją.

12. Tarybos pirmininkas:

12.1. organizuoja Tarybos darbą ir atsako už jos veiklą;

12.2. šaukia Tarybos posėdžius, tvirtina posėdžių darbotvarkę ir pirmininkauja posėdžiams;

12.3. skelbia balsavimą ir jo rezultatus;

12.4. sprendžia Tarybos narių nusišalinimo klausimą.

13. Tarybos veiklos forma yra posėdžiai. Posėdžiai vyksta Tarybos pirmininko nustatytu laiku ne rečiau kaip kartą per metų ketvirtį. Pirmąjį Tarybos posėdį sušaukia sveikatos apsaugos ministras ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Tarybos personalinės sudėties patvirtinimo.

14. Tarybos posėdis gali būti sušauktas, jeigu to prašo ne mažiau kaip 5 Tarybos nariai arba Tarybos pirmininko iniciatyva.

15. Tarybos nariams apie posėdį elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas praneša Fondo administratoriaus paskirtas Tarybos sekretorius. Kartu su pranešimu Tarybos nariams jis pateikia posėdžio darbotvarkės projektą ir medžiagą numatomais svarstyti klausimais. Tarybos sekretorius nėra Tarybos narys.

16. Tarybos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai Tarybos narių.

17. Visi sprendimai Tarybos posėdyje priimami atviru balsavimu. Sprendimas laikomas priimtu, jeigu už jį balsavo daugiau kaip pusė visų Tarybos narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimą lemia Tarybos pirmininko, o jeigu jis nedalyvauja, – Tarybos pirmininko pavaduotojo balsas. Nusišalinusių Tarybos narių balsai neįskaitomi į posėdžio kvorumą ar balsavimo rezultatus.

18. Tarybos posėdžių sprendimai įforminami posėdžių protokolais, kuriuos pasirašo Tarybos sekretorius ir Tarybos pirmininkas, o jeigu jis nedalyvauja posėdyje, – Tarybos pirmininko pavaduotojas. Jeigu nesutinka su Tarybos sprendimu, Tarybos narys turi teisę pareikšti atskirąją nuomonę. Apie atskirosios nuomonės pareiškimą pažymima posėdžio protokole. Tarybos nariui pageidaujant, atskirąją nuomonę jis gali išdėstyti raštu ir pateikti per vieną dieną po posėdžio. Raštu išdėstyta atskiroji nuomonė pridedama prie posėdžio protokolo.

19. Tarybos narys, negalintis atvykti į posėdį, apie tai ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki Tarybos posėdžio turi pranešti Tarybos pirmininkui arba Tarybos pirmininko pavaduotojui, kai jis vadovauja Tarybos veiklai, jeigu nėra Tarybos pirmininko. Tarybos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, turi teisę, susipažinęs su pateikta medžiaga, iš anksto raštu balsuoti dėl kiekvieno posėdžio darbotvarkės klausimo. Tarybos nario balsavimas iš anksto raštu įskaitomas į posėdžio kvorumą ir balsavimo rezultatus. Tarybos posėdžiuose balsavimui pateikiami tik tie klausimai, kurie iš anksto buvo pateikti Tarybos nariams posėdžio darbotvarkėje.

20. Tarybos posėdžiuose Tarybos kvietimu gali dalyvauti ekspertai, Fondo administratoriaus atstovai ir kiti asmenys.

21. Tarybą techniškai aptarnauja Fondo administratorius.

22. Tarybos sprendimai skelbiami Fondo administratoriaus interneto svetainėje.

23. Fondo veiklos praėjusių metų ataskaita pateikiama Lietuvos Respublikos Vyriausybei iki einamųjų metų kovo 1 dienos. Fondo veiklos ataskaitos skelbiamos Fondo administratoriaus interneto tinklalapyje.

 

IV SKYRIUS

FONDO ADMINISTRATORIAUS KOMPETENCIJA

 

24. Fondo administratorius:

24.1. disponuoja Fondo lėšomis ir tvarko jas pagal Tarybos priimtus sprendimus finansuoti projektus;

24.2. vykdo Tarybos sprendimus;

24.3. parengia ir sudaro finansavimo sutartis su projektų vykdytojais, Tarybai priėmus sprendimą skirti Fondo lėšų projektui įgyvendinti;

24.4. sudaro su ekspertais sutartis dėl projektų vertinimo;

24.5. kontroliuoja Fondo lėšų naudojimą, tikrina, ar tikslingai ir efektyviai naudojamos Fondo lėšos;

24.6. Tarybos nustatyta tvarka atlieka projektų įgyvendinimo priežiūrą, informuoja Tarybą apie projektų vykdytojus, kurie nesilaiko finansavimo sutarčių su projektų vykdytojais sąlygų, ir teikia Tarybai siūlymus nutraukti lėšų skyrimą projektui įgyvendinti;

24.7. sprendžia kitus su Fondo administravimu ir Tarybos darbo organizavimu susijusius klausimus.

25. Fondo administratorius, atlikdamas nustatytas funkcijas, turi teisę Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų informaciją, kurios reikia Fondo administratoriaus funkcijoms atlikti.

 

V SKYRIUS

PROJEKTŲ VERTINIMAS

 

26. Taryba pati vertina projektus.

27. Taryba gali kviesti ekspertus vertinti sudėtingų, didelės apimties projektų, taip pat projektų, kuriems vertinti reikia specialių žinių. Ekspertai parenkami Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka.

28. Bendra ekspertams per metus išmokama suma negali viršyti 20 procentų visų lėšų, skirtų Fondui administruoti.

29. Ekspertas, vadovaudamasis Tarybos nustatytais projektų atrankos kriterijais, įvertina projektą ir raštu pateikia Tarybai išvadą. Eksperto išvada turi būti motyvuota. Kai projektą vertina keli ekspertai, jie Tarybai pateikia vieną išvadą. Jeigu ekspertų nuomonės dėl projekto išsiskiria, eksperto atskiroji nuomonė įrašoma į išvadą.

30. Tarybos narys arba ekspertas privalo nusišalinti nuo projekto vertinimo, jeigu yra pagrindas manyti, kad jo dalyvavimas vertinant projektus sukels interesų konfliktą. Jeigu Tarybos narys arba ekspertas nesilaiko šios nuostatos, Taryba priima sprendimą dėl jų nušalinimo vertinant konkrečius projektus.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

31. Tarybos sprendimai skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

––––––––––––––––––––

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 803, 2017-10-04, paskelbta TAR 2017-10-10, i. k. 2017-16070

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. lapkričio 18 d. nutarimo Nr. 1197 „Dėl Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo nuostatų ir Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo tarybos sudėties patvirtinimo“ pakeitimo