Suvestinė redakcija nuo 2021-03-11

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2015-10-09, i. k. 2015-14990

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO INFORMAVIMO IR ŽENKLO NAUDOJIMO INSTRUKCIJŲ PATVIRTINIMO 

 

2015 m. spalio 7 d. Nr. A1-573

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. sausio 22 d. nutarimu Nr. 55 „Dėl institucijų, atsakingų už Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo administravimą ir projektų įgyvendinimą Lietuvoje, paskyrimo“ ir Atsakomybės ir funkcijų pasiskirstymo tarp institucijų, atsakingų už Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo administravimą ir projektų įgyvendinimą Lietuvoje, taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. rugpjūčio 27 d. įsakymu Nr. A1-426 „Dėl Atsakomybės ir funkcijų pasiskirstymo tarp institucijų, atsakingų už Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo administravimą ir projektų įgyvendinimą Lietuvoje, taisyklių patvirtinimo“, 3.21 papunkčiu:

1. T v i r t i n u Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo informavimo ir ženklo naudojimo instrukcijas (pridedama).

2. P a v e d u šio įsakymo vykdymo kontrolę viceministrui pagal veiklos sritį.

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                           Algimanta Pabedinskienė

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro

2015 m. spalio 7  d. įsakymu Nr. A1-573

 

europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo

INFORMAVIMO IR ŽENKLO NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo informavimo ir ženklo naudojimo instrukcijos (toliau – Instrukcijos) nustato informavimo apie Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (toliau – Fondas) Pagalbos maistu ir (ar) pagrindinės materialinės pagalbos veiksmų programos dėl paramos iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo Lietuvoje, patvirtintos Europos Komisijos 2014 m. spalio 30 d. įgyvendinimo sprendimu Nr. C(2014) 8213 (toliau – veiksmų programa), priemones bei jose naudojamo (-ų) Fondo ir (ar) vadovaujančios institucijos ženklų ir (ar) kitų ženklų tvarką.

2. Instrukcijos ir kartu skelbiami informavimo priemonių pavyzdžiai yra rekomenduojamojo pobūdžio.

3. Instrukcijose vartojamos sąvokos:

3.1. Labiausiai skurstantys asmenys – fiziniai asmenys, kurie pagal vadovaujančios institucijos nustatytus (konsultuojantis su atitinkamais suinteresuotais subjektais ir vengiant interesų konfliktų) ir patvirtintus objektyvius kriterijus įvardijami ar pripažįstami remtinais. Šie kriterijai gali apimti elementus, leidžiančius skirti pagalbą labiausiai skurstantiems asmenims tam tikrose geografinėse vietovėse. Labiausiai skurstantys asmenys yra Fondo tikslinė grupė.

3.2. Organizacijos partnerės – viešojo sektoriaus institucijos ir (ar) ne pelno siekiančios organizacijos, kurios tiesiogiai arba per kitas organizacijas tiekia maisto produktus ir (ar) būtinojo vartojimo prekes labiausiai skurstantiems asmenims kartu taikydamos papildomąsias priemones. Organizacijos partnerės suprantamos kaip Lietuvos Respublikos savivaldybių administracijos bei labdaros ir paramos fondai, asociacijos, religinės bendruomenės, bendrijos ir centrai, veikiantys pagal savo kanonus, statutus ir kitas normas, tarptautinių visuomeninių organizacijų skyriai (padaliniai), jeigu labdaros ir (ar) paramos teikimas numatytas jų įstatuose arba leistinas pagal Kanonų teisės kodeksą (toliau – organizacijos).

Papunkčio pakeitimai:

Nr. A1-664, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21290

 

3.3. Parama – maisto produktai ir (ar) būtinojo vartojimo prekės, kurios yra dalijamos organizacijų labiausiai skurstantiems asmenims.

3.4. Pareiškėjas – viešasis arba privatusis juridinis asmuo, atsakingas už projekto inicijavimą, paraiškos rengimą ir teikimą tarpinei institucijai.

3.5. Projekto vykdytojas – viešasis arba privatusis juridinis asmuo, atsakingas už projekto įgyvendinimą.

3.6. Tarpinė institucija – Europos socialinio fondo agentūra, vykdanti Atsakomybės ir funkcijų pasiskirstymo tarp institucijų, atsakingų už Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo administravimą ir projektų įgyvendinimą Lietuvoje taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. rugpjūčio 27 d. įsakymu Nr. A1-426 „Dėl Atsakomybės ir funkcijų pasiskirstymo tarp institucijų, atsakingų už Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo administravimą ir projektų įgyvendinimą Lietuvoje, taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Atsakomybės ir funkcijų pasiskirstymo taisyklės), 6 punkte numatytas funkcijas.

3.7. Vadovaujanti institucija – Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, vykdanti Atsakomybės ir funkcijų pasiskirstymo taisyklių 3 ir 4 punktuose nustatytas funkcijas.

 

II SKYRIUS

informavimo PRIEMONĖS

 

4. Informavimas įgyvendinamas dviem lygmenimis: Fondo veiksmų programos lygmeniu ir projekto lygmeniu.

5. Už informavimą Fondo veiksmų programos lygmeniu atsako vadovaujanti institucija.

6. Fondo veiksmų programos lygmeniu siūlomos šios informavimo priemonės:

6.1. plakatai, leidiniai, straipsniai spaudoje, pranešimai, informacija radijo ir (ar) televizijos laidose, pranešimai žiniasklaidai, informacija interneto svetainėse;

6.2. institucijų, atsakingų už Fondo veiksmų programos administravimą, darbuotojų susitikimai;

6.3. konferencijos, seminarai, mokymai ar apskritojo stalo diskusijos;

6.4. kita.

7. Prie informacijos sklaidos gali prisidėti ir tarpinė institucija, vykdydama bet kurią (-ias) iš Instrukcijų 6 punkte nurodytų informavimo priemonių.

8. Informaciją apie konkrečius projektus ir jų pasiektus rezultatus skleidžia projektų vykdytojai ir (ar) organizacijos. Organizacijos informavimo veiklą projekte gali vykdyti savarankiškai arba prisidėti prie projekto vykdytojo vykdomos informavimo veiklos.

9. Projekto vykdytojo išlaidos už informavimo priemonių įgyvendinimą nėra tinkamos finansuoti, todėl siūloma, kad projekto vykdytojas ir organizacijos vykdytų tokias informavimo priemones, kurios nereikalauja apmokėjimo, pavyzdžiui, informacinė medžiaga interneto svetainėje, pokalbis televizijos diskusijų laidose ir pan.

10. Informavimo veiksmus projekto vykdytojas numato kaip sudėtinę projekto veiklos dalį.

 

III SKYRIUS

FONDO ŽENKLO SIMBOLIKA IR JO NAUDOJIMO TVARKA

 

11. Fondo ženklo naudojimas informavimo priemonėse padės užtikrinti Fondo paramos identiteto stiprinimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-203, 2021-03-09, paskelbta TAR 2021-03-10, i. k. 2021-04916

 

12. Fondo ženklas (1 priedas) sudarytas iš trijų dalių:

12.1. stilizuotų rankų;

12.2. Europos Sąjungos (toliau – ES) vėliavos (ES ženklas);

12.3. viso Fondo pavadinimo tarp dviejų ženklų, nurodytų Instrukcijų 12.1 ir 12.2 papunkčiuose, – „Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondas“.

13. Instrukcijų 12 punkte išvardyti elementai yra sujungti į kompoziciją, jų dydžiai ir proporcijos negali būti keičiami.

14. Fondo ženklas privalo būti naudojamas visose informavimo priemonėse.

15. Fondo ženklas įvairiais formatais viešai prieinamas Fondo interneto svetainėje www.priimk.lt (skiltyje „Partneriams“).

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-664, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21290

 

16. Įprastai Fondo ženklas naudojamas spalvotas, tačiau ant tamsaus pagrindo rekomenduojama naudoti baltus logotipus, ant šviesaus – juodus arba originalių spalvų ženklus (1 priedas). Jeigu originalių spalvų Fondo ženklas spausdinamas (klijuojamas) ant spalvoto paviršiaus, rekomenduojamas baltas jo apvadas, kurio plotis sudaro 1/25 stačiakampio ploto.

17. Dokumentuose, skirtuose kopijuoti (graviruoti), rekomenduojama naudoti vienspalvius ženklus. Jeigu ženklai graviruojami, jie gali būti aukso, sidabro spalvų ir pan. Galimas ir ženklų įspaudas.

 

iv SKYRIUS

PLAKATAI

 

18. Plakatai kabinami siekiant informuoti plačiąją visuomenę ir labiausiai skurstančius asmenis apie Fondo teikiamą paramą.

19. Plakatai, išleisti vadovaujančios institucijos, kabinami projekto vykdytojo patalpose ir organizacijų partnerių paramos dalijimo vietose.

20. Rekomenduojamas plakato dydis – A1, A2 arba A3.

21. Fondo ženklą plakatuose rekomenduojama naudoti plakato apačioje centre arba dešiniojoje pusėje. Jeigu yra naudojami ir kiti ženklai, pavyzdžiui, vadovaujančios institucijos ir (ar) projekto vykdytojo, ir (ar) organizacijos ženklai, pirmiausia nurodomas Fondo ženklas, toliau dėstomi kiti ženklai pagal reikšmingumą. Jeigu naudojami keli ženklai, visi jie turėtų būti vienodo aukščio, išdėstyti vienoje vertikalėje ar horizontalėje. Tarpai tarp ženklų turėtų būti vienodi (2 priedas).

 

V SKYRIUS

SPECIALŪS LEIDINIAI IR INFORMACINĖ MEDŽIAGA

 

22. Specialūs leidiniai ir informacinė medžiaga – lankstinukai, brošiūros, informaciniai lapeliai, biuleteniai ir kt. – skirta galimiems pareiškėjams, projektų vykdytojams, organizacijoms partnerėms, labiausiai skurstantiems asmenims ir plačiajai visuomenei informuoti apie Fondo paramą ir (ar) jos rezultatus.

23. Specialiuose leidiniuose ir informacinėje medžiagoje Fondo ženklas ir (ar) kiti ženklai turi būti pateikiami tituliniame lape ar viršelyje ir išdėstyti taip, kaip numatyta Instrukcijų 21 punkte.

24. Specialiuose leidiniuose ir informacinėje medžiagoje, kuri teikiama elektroninėmis priemonėmis (tinklalapiuose), ar vaizdo medžiagoje taip pat turi būti nurodytas Fondo ženklas, garso priemonėse būtina nurodyti, kad parama teikiama iš Fondo lėšų.

 

VI SKYRIUS

INFORMACINIAI RENGINIAI

 

25. Informaciniai renginiai – tai spaudos konferencijos, seminarai, diskusijos, informaciniai susitikimai, apskritojo stalo diskusijos ir kiti renginiai, skirti galimiems pareiškėjams, projektų vykdytojams, organizacijoms partnerėms ir kitiems atstovams bei visuomenei.

26. Informaciniuose renginiuose dalomojoje medžiagoje turi būti naudojamas Fondo ženklas. Informacinių renginių patalpose rekomenduojama pastatyti arba pakabinti ES ir Lietuvos Respublikos vėliavas (vėliavėles).

27. Jeigu renginiuose rodomos skaidrės, jose taip pat naudojamas Fondo ženklas (iliustracija) ir (ar) kiti ženklai išdėstomi, kaip numatyta Instrukcijų 21 punkte (3 priedas).

VII SKYRIUS

PRANEŠIMAI ŽINIASKLAIDAI

 

28. Pranešimai žiniasklaidai platinami Fondo veiksmų programos ir projekto įgyvendinimo laikotarpiu, informuojant apie svarbius veiksmus ir (ar) rezultatus. Rekomenduojama pranešimus žiniasklaidai platinti Fondo veiksmų programos ar projekto įgyvendinimo pradžioje ir pabaigoje.

29. Pranešimuose žiniasklaidoje, kaip ir informacinėje medžiagoje, pranešimo tituliniame puslapyje turi būti nurodomas Fondo ženklas ir (ar) kiti ženklai, kaip numatyta Instrukcijų 21 punkte.

 

VIII SKYRIUS

REPREZENTACINĖS PREKĖS

 

30. Reprezentacinės prekės – reklaminė ir (ar) suvenyrinė atributika (puodeliai, rašikliai, pieštukai, maišeliai, marškinėliai, užrašų knygelės, lipnūs lapeliai ir pan.), susijusi su Fondo parama ir skirta galimiems pareiškėjams, projektų vykdytojams, organizacijoms partnerėms ir kitoms suinteresuotoms institucijoms bei visuomenei informuoti apie Fondo teikiamą paramą.

31. Reprezentacinės prekės privalo būti pažymėtos Fondo ženklu (4 priedas). Taip pat gali būti naudojami ir kiti ženklai, jeigu yra vietos ant reprezentacinės prekės. Ženklai išdėstomi taip, kaip numatyta Instrukcijų 21 punkte.

 

IX SKYRIUS

PRANEŠIMAI GALIMIEMS PAREIŠKĖJAMS IR PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS

 

32. Projektų paraiškų formose ir sutartyse gali būti naudojamas Fondo ženklas. Jeigu Fondo ženklas yra naudojamas, jis dedamas pirmojo lapo viršuje dešiniajame kampe arba centre.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-603, 2018-10-30, paskelbta TAR 2018-10-30, i. k. 2018-17324

 

X SKYRIUS

Vadovaujančios INSTITUCIJOS ATSISKAITYMAS UŽ INFORMAVIMO VEIKLĄ

 

33. Vadovaujanti institucija už savo ir tarpinės institucijos (jeigu taikoma) informavimo veiklą atsiskaito, teikdama metines pažangos ataskaitas Europos Komisijai.

 

____________________

 

Europos pagalbos labiausiai

skurstantiems asmenims fondo

informavimo ir ženklo naudojimo

instrukcijų

1 priedas

 

EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO ŽENKLAS

 

 

1 paveikslėlis. Spalvotas ženklas

2 paveikslėlis. Spalvoto ženklo spalvų kodai

 

 

3 paveikslėlis. Baltas ženklas juodame fone

 

 

 

 

4 paveikslėlis. Juodas ženklas baltame fone

 

 

 

Europos pagalbos labiausiai

skurstantiems asmenims fondo

informavimo ir ženklo naudojimo

instrukcijų

2 priedas

 

EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO PLAKATŲ PAVYZDŽIAI

 

 

 

 

1 pavyzdys

 

2 pavyzdys

 

 

Europos pagalbos labiausiai

skurstantiems asmenims fondo

informavimo ir ženklo naudojimo

instrukcijų

3 priedas

 

EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO SKAIDRIŲ PAVYZDŽIAI

 

 

 

 

1 pavyzdys

 

 

2 pavyzdys

 

 

Europos pagalbos labiausiai

skurstantiems asmenims fondo

informavimo ir ženklo naudojimo

instrukcijų

4 priedas

 

EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO REPREZENTACINIŲ PREKIŲ PAVYZDYS

 

 

 

 

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas

Nr. A1-664, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21290

Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2015 m. spalio 7 d. įsakymo Nr. A1-573 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo informavimo ir ženklo naudojimo instrukcijų patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas

Nr. A1-603, 2018-10-30, paskelbta TAR 2018-10-30, i. k. 2018-17324

Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2015 m. spalio 7 d. įsakymo Nr. A1-573 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo informavimo ir ženklo naudojimo instrukcijų patvirtinimo“ pakeitimo

 

3.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas

Nr. A1-203, 2021-03-09, paskelbta TAR 2021-03-10, i. k. 2021-04916

Dėl socialinės apsaugos ir darbo ministro 2015 m. spalio 7 d. įsakymo Nr. A1-573 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo informavimo ir ženklo naudojimo instrukcijų patvirtinimo“ pakeitimo