Suvestinė redakcija nuo 2024-03-02

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2019-03-04, i. k. 2019-03481

 

Nauja redakcija nuo 2024-03-02:

Nr. ĮV-185, 2024-03-01, paskelbta TAR 2024-03-01, i. k. 2024-03926

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KULTŪRINĖS EDUKACIJOS TARYBOS NUOSTATŲ TVIRTINIMO

 

2019 m. vasario 21 d. Nr. ĮV-110

Vilnius

 

 

T v i r t i n u Kultūrinės edukacijos tarybos nuostatus (pridedama).

 

 

 

Kultūros ministras                                                                           Mindaugas Kvietkauskas

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2019 m. vasario 21 d. įsakymu Nr. ĮV-110

(Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2024 m.  Kovo 1 d. įsakymo Nr. ĮV-185

redakcija)

 

 

KULTŪRINĖS EDUKACIJOS TARYBOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kultūrinės edukacijos tarybos (toliau – Taryba) nuostatai nustato Tarybos, atliekančios ekspertinio vertinimo ir konsultavimo funkcijas, sprendžiant kultūrinės edukacijos politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimus, uždavinį ir funkcijas, teises ir pareigas bei sudėtį ir darbo organizavimą.

2. Taryba savo veikloje vadovaujasi skaidrumo, nešališkumo, teisingumo, sąžiningumo, protingumo ir konfidencialumo principais, taip pat Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

3. Taryba yra kolegiali ekspertų grupė, turinti patariamojo balso teisę ir atliekanti eksperto ir konsultanto funkcijas sprendžiant kultūrinės edukacijos politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimus.

 

II SKYRIUS

TARYBOS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS

 

4. Tarybos uždavinys yra teikti kultūros ministrui siūlymus dėl kultūrinės edukacijos politikos formavimo ir jos efektyvaus įgyvendinimo.

5. Vykdydama šių nuostatų 4 punkte nurodytą uždavinį, Taryba atlieka šias funkcijas:

5.1. svarsto kultūrinės edukacijos prioritetus, jų kriterijus, kultūrinės edukacijos plėtros klausimus, nagrinėja klausimus, susijusius su kultūrinės edukacijos procesais Lietuvoje, kultūrine edukacija formaliojo, neformaliojo švietimo srityse ir socialinėje atskirtyje esančių grupių įtraukimą į kultūrinę edukaciją;

5.2. teikia siūlymus dėl kultūrinės edukacijos sritį reglamentuojančių įstatymų ar kitų teisės aktų tobulinimo ar turinčių įtaką kultūrinės edukacijos procesams įstatymų bei kitų teisės aktų poreikio, rengiamų naujų teisės aktų poreikio ir galiojančių teisės aktų tobulinimo;

5.3. nagrinėja klausimus, susijusius su kultūros įstaigų teikiamomis kultūrinės edukacijos paslaugomis ir teikia pasiūlymus dėl jų tobulinimo;

5.4. teisės aktų numatytais atvejais teikia siūlymus dėl premijų, apdovanojimų ir (ar) padėkos raštų skyrimo kultūrinės edukacijos srityje;

5.5. svarsto Kultūros paso paslaugų tematinį prioritetą, kuris atlieptų aktualias kultūros ir švietimo temas;

5.6. svarsto dvi metines Kultūros paso temas, atitinkančias Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtų ateinančių metų atmintinus metus;

5.7. svarsto kitus klausimus, susijusius su kultūrine edukacija.

 

III SKYRIUS

TARYBOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

6. Taryba, vykdydama jai nustatytą uždavinį, turi teisę:

6.1. teikti siūlymus savo kompetencijos klausimais;

6.2. gauti iš Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Ministerijos) ir iš kitų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, kultūros įstaigų informaciją, kurios reikia Tarybos veiklai ir kuri būtina kvalifikuotiems siūlymams parengti;

6.3. kviesti į posėdžius Ministerijų, valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų atstovus, mokslininkus ir kitus nepriklausomus ekspertus, galinčius pateikti siūlymus iškilusiais klausimais;

6.4. pasiūlyti Kultūros ministerijai atlikti tyrimus Tarybos veiklai aktualiais klausimais.

7. Taryba, vykdydama jai nustatytą uždavinį, privalo:

7.1. bendradarbiauti su kultūros įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir aukštosiomis mokyklomis, kurios veikia kultūrinės edukacijos srityje, ir kurių atstovai nėra įtraukti į Tarybos sudėtį;

7.2. ne rečiau kaip kartą per metus atsiskaityti kultūros ministrui pateikdama ataskaitą, kuri skelbiama interneto svetainėje www.lrkm.lt.

8. Tarybos nariai privalo:

8.1. veikti sąžiningai, nešališkai, vengti viešųjų ir privačių interesų konflikto ir, esant privačių interesų konflikto grėsmei, nedelsdami informuoti apie tai Tarybos pirmininką bei nusišalinti nuo siūlymų priėmimo, kurie sukelia interesų konfliktą;

8.2. ne vėliau kaip iki pirmojo Tarybos posėdžio pasirašyti Nešališkumo ir konfidencialumo deklaraciją pagal patvirtintą Nešališkumo ir konfidencialumo deklaracijos pavyzdinę formą (priedas).

 

IV SKYRIUS

TARYBOS SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

9. Tarybą sudaro 14 narių iš:

9.1. Kultūros ministerijos keturių atstovų;

9.2. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovo;

9.3. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovo;

9.4. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovo;

9.5. Vytauto Didžiojo Universiteto Švietimo akademijos atstovo;

9.6. Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovo;

9.7. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno įstaigų asociacijos atstovo;

9.8. Kultūros vadybininkų asociacijos atstovo;

9.9. Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovo;

9.10. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos atstovo ir Lietuvos moksleivių sąjungos atstovo, kurie dalyvauja stebėtojo teisėmis.

10. Tarybos personalinę sudėtį trijų metų laikotarpiui tvirtina kultūros ministras, paskirdamas tarybos pirmininką ir jo pavaduotoją. Tarybos sudėtis po kiekvienos kadencijos atnaujinama ne mažiau kaip trečdaliu. Tas pats asmuo Tarybos nariu gali būti skiriamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės.

11. Tarybos narys nepasibaigus kadencijai turi teisę atsistatydinti arba jį gali atšaukti paskyrusi institucija. Tokiu atveju skiriamas naujas Tarybos narys likusiam kadencijos laikotarpiui.

12. Tarybos pirmininkas:

12.1. organizuoja Tarybos darbą ir atsako už jos veiklą;

12.2. veikia Tarybos vardu, atstovauja jai visose Lietuvos Respublikos valstybinėse valdžios ir valdymo institucijose, kitose įstaigose ir organizacijose;

12.3. šaukia Tarybos posėdžius, tvirtina posėdžių darbotvarkę, pirmininkauja posėdžiams.

13. Tarybos pirmininkui nesant arba jam laikinai negalint atlikti dalies ar visų funkcijų, jo funkcijas atlieka komisijos pirmininko pavaduotojas.

14. Pagrindinė Tarybos veiklos forma – posėdžiai. Tarybos posėdžiai gali būti rengiami nuotoliniu būdu pasinaudojant elektroninėmis ryšio priemonėmis, užtikrinant asmenų, dalyvaujančių komisijos posėdyje, tapatybės nustatymą. Taryba renkasi ne rečiau kaip 3 kartus per metus.

15. Tarybos nariai prieš kiekvieną posėdį įvertina, ar posėdžių darbotvarkėje numatyti klausimai jiems nesukelia viešųjų ir privačių interesų konflikto, informuoja apie galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą Tarybos pirmininką bei nusišalina nuo minėtų klausimų svarstymo. Jeigu Tarybos narys nenusišalina arba atsisako nusišalinti rengiant, svarstant ar priimant siūlymus, kurie gali sukelti interesų konfliktą, dėl jo nušalinimo sprendimą gali priimti kultūros ministras arba Tarybos posėdyje balsuojama Nuostatų 19 punkte nustatyta tvarka. Tarybos narys balsavime dėl jo nušalinimo nedalyvauja. Apie Tarybos nario nusišalinimą ar nušalinimą pažymima posėdžio protokole. Nusišalinimo faktas fiksuojamas posėdžio protokole.

16. Jeigu interesų konfliktą keliančios ar galinčios kelti aplinkybės paaiškėja jau Tarybos posėdžio metu vertinant siūlymus, Tarybos narys apie interesų konfliktą žodžiu informuoja kitus posėdyje dalyvaujančius Tarybos narius ir jokia forma toliau nebedalyvauja siūlymų vertinime. Apie Tarybos nario nusišalinimą pažymima Tarybos posėdžio protokole.

17. Tarybos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Tarybos narių. Negalintis dalyvauti posėdyje Tarybos narys, likus ne mažiau kaip vienai darbo dienai iki posėdžio pradžios, Tarybos sekretoriui gali pateikti nuomonę raštu ar elektroniniu paštu posėdžio darbotvarkėje numatytais klausimais.

18. Prireikus svarstyti klausimus skubos tvarka ir (ar) nesant galimybės surengti posėdžio, Tarybos pirmininko sprendimu Tarybos posėdžio siūlymai gali būti priimami vadovaujantis Tarybos apklausos elektroniniu paštu rezultatais. Neeilinis Tarybos posėdis gali būti sušauktas Tarybos pirmininko iniciatyva ne mažiau kaip pusės Tarybos narių reikalavimu arba kultūros ministro iniciatyva.

19. Tarybos posėdžio siūlymai priimami, jeigu už juos balsuoja daugiau kaip pusė posėdyje dalyvavusių Tarybos narių, įskaitant Tarybos nario, kurio nuomonė pateikta raštu ar elektroniniu paštu, balsą. Balsams pasiskirsčius po lygiai, Tarybos posėdžio siūlymo priėmimą lemia Tarybos pirmininko, jeigu jo nėra – Tarybos pirmininko pavaduotojo balsas.

20. Tarybos posėdžius turi teisę stebėti Ministerijų padalinių vadovai, kiti Ministerijų specialistai bei kiti asmenys, susiję su konkrečiais svarstomais klausimais.

21. Tarybos posėdžių siūlymai įforminami posėdžių protokolais, kuriuos pasirašo Tarybos pirmininkas (jeigu jo nėra – Tarybos pirmininko pavaduotojas) ir posėdžio sekretorius. Prie posėdžio protokolo pridedama Tarybos nario, negalėjusio dalyvauti posėdyje, raštu ar elektroniniu paštu pateikta nuomonė. Tokiu atveju laikoma, kad Tarybos narys posėdyje dalyvavo.

22. Tarybos darbą techniškai aptarnauja Kultūros ministerija. Tarybos posėdžiams rengti, dokumentacijai tvarkyti ir posėdžiams protokoluoti Kultūros ministerija skiria sekretorių, kuris nėra Tarybos narys.

______________________

 

Kultūrinės edukacijos tarybos nuostatų

priedas

 

(Nešališkumo ir konfidencialumo deklaracijos forma)

 

_______________________________________________________________________

(asmens vardas ir pavardė)

 

NEŠALIŠKUMO IR KONFIDENCIALUMO DEKLARACIJA

 

20___ m.________________d. 

_______________________

(Vietovės pavadinimas)

 

 

Būdama (-as) Kultūrinės edukacijos tarybos (toliau – Taryba) nare (-iu), pasižadu:

1. Objektyviai, dalykiškai, be išankstinio nusistatymo, vadovaudamasi (-is) įstatymų viršenybės, nesavanaudiškumo, nešališkumo, teisėtumo, sąžiningumo, skaidrumo ir atsakomybės už priimtus siūlymus principais atlikti Tarybos nario pareigas.

2. Paaiškėjus, kad Taryboje numatomas svarstyti klausimas ir (ar) priimti siūlymas yra susijęs su mano ir (ar) man artimo asmens privačiais interesais arba svarstant klausimą ir (ar) priimant siūlymą dėl bet kokių kitų aplinkybių negaliu laikytis šios nešališkumo ir konfidencialumo deklaracijos 1 punkte nustatytų principų, nedelsdamas raštu pranešti apie tai Tarybos pirmininkui arba Tarybos pirmininko pavaduotojui, jei jis eina Tarybos pirmininko pareigas, ir nusišalinti nuo interesų konfliktą sukeliančio ar galinčio sukelti klausimo svarstymo ir (ar) siūlymo priėmimo procedūros, o jeigu šios aplinkybės paaiškėja jau klausimo svarstymo ar siūlymo priėmimo procedūros metu – nedelsdamas žodžiu apie tai informuoti kitus procedūroje dalyvaujančius Tarybos narius ir nusišalinti nuo dalyvavimo tolimesnėje procedūroje.

3. Savo ir (ar) artimų asmenų privačių interesų naudai nesinaudoti ir neleisti naudotis informacija, kurią sužinosiu atlikdamas Tarybos nario pareigas, kitokia tvarka ir mastu, nei nustato Lietuvos Respublikos teisės aktai.

4. Vykdant Tarybos nario pareigas man perduotus dokumentus ir (ar) duomenis saugoti tokiu būdu, kad tretieji asmenys neturėtų galimybės su jais susipažinti ar jais pasinaudoti, neatskleisti tretiesiems asmenims formacijos, kuri nėra skelbiama viešai ir kurią sužinosiu atlikdamas Tarybos nario pareigas, išskyrus Lietuvos Respublikos teisės aktų numatytus atvejus.

Žinau, kad kilus šališkumo ar interesų konflikto grėsmei galiu būti nušalinta (-as) nuo dalyvavimo klausimo svarstymo ar siūlymo priėmimo procedūroje.

Man išaiškinta, kad artimi asmenys yra: mano sutuoktinis (sugyventinis, partneris, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka), taip pat mano ir mano sutuoktinio (sugyventinio, partnerio ) tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai ir visų šių asmenų sutuoktiniai (sugyventiniai, partneriai).

 

 

____________________                                                          ______________________________

(Parašas)                                                                                     (Vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Įsakymas

Nr. ĮV-410, 2019-06-12, paskelbta TAR 2019-06-12, i. k. 2019-09531

Dėl kultūros ministro 2019 m. vasario 21 d. įsakymo Nr. ĮV-110 „Dėl Kultūrinės edukacijos tarybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Įsakymas

Nr. ĮV-185, 2024-03-01, paskelbta TAR 2024-03-01, i. k. 2024-03926

Dėl kultūros ministro 2019 m. vasario 21 d. įsakymo Nr. ĮV-110 ,,Dėl Kultūrinės edukacijos tarybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo