Suvestinė redakcija nuo 2023-12-02

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2016-06-09, i. k. 2016-15983

 

KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖS taryba

 

SPRENDIMAS

DĖL KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO

 

2009 m. kovo 26 d Nr. T2-77

Kretinga

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr.55 - 1049; 2008, Nr.113-4290) 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Kretingos rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti naujos redakcijos Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą

(pridedama).

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Juozas Mažeika

 

PATVIRTINTA

Kretingos rajono savivaldybės tarybos

2009 m. kovo 26 d. sprendimu Nr. T2-77

(2023 m. kovo 30 d. sprendimo Nr. T2-65

redakcija)

 

KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS

VEIKLOS REGLAMENTAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kretingos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos veiklos reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) veiklos formas ir tvarką.

2. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Vyriausybė) nutarimais, kitais teisės aktais bei teisinės valstybės, atsakingumo, veiklos skaidrumo, gero administravimo ir kitais principais.

3. Tarybos sprendimų, Savivaldybės mero (toliau – meras) potvarkių, sutarčių projektai rengiami vadovaujantis šiuo Reglamentu ir Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintomis Savivaldybės dokumentų rengimo taisyklėmis. Savivaldybės vardu sutartys rengiamos ir sudaromos vadovaujantis Savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo tvarkos aprašu.

4. Reglamentas tvirtinamas ir keičiamas Tarybos sprendimu. Tarybos patvirtinto Reglamento nuostatos galioja ir naujai išrinktai Tarybai.

5. Reglamente vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme (toliau – Vietos savivaldos įstatymas) vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

TARYBOS NARIAI

 

6. Tarybos narys (toliau – Tarybos narys) yra Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso (toliau – Rinkimų kodeksas) nustatyta tvarka Savivaldybės nuolatinių gyventojų išrinktas Savivaldybės bendruomenės atstovas. Išrinktos naujos Tarybos nario įgaliojimai prasideda, o ankstesnės kadencijos Tarybos nario įgaliojimai baigiasi nuo tos dienos, kurią išrinkta nauja Taryba susirenka į pirmąjį posėdį ir šios Tarybos narys jame prisiekia Reglamento 54 ir 56 punktuose nustatyta tvarka.

7. Draudžiama Tarybos narį persekioti už balsavimą ar pareikštą nuomonę Tarybos, jos komitetų ar komisijų posėdžiuose. Už asmens įžeidimą ar šmeižtą, už asmens garbę ir orumą žeminančios ir tikrovės neatitinkančios informacijos paskleidimą Tarybos narys atsako įstatymų nustatyta tvarka.

8. Tarybos narys privalo:

8.1. dalyvauti Tarybos posėdžiuose;

8.2. būti vieno (be Kontrolės komiteto) komiteto nariu;

8.3. dalyvauti komiteto, kurio narys jis yra, posėdžiuose;

8.4. informuoti merą ir (ar) Tarybos narius arba kitus asmenis, kurie kartu dalyvauja rengiant, svarstant ar priimant sprendimą, apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir, jeigu pareikštas nusišalinimas buvo priimtas, jokia forma nedalyvauti toliau rengiant, svarstant ar priimant sprendimą;

8.5. nuolat bendrauti su gyventojais ir ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaityti gyventojams Reglamento 11.3 papunktyje nustatyta tvarka.

9. Tarybos narys turi teisę:

9.1. Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka rinkti ir būti išrinktas į pareigas Tarybos struktūriniuose padaliniuose;

9.2. Reglamento 66–67 punktuose numatyta tvarka siūlyti Tarybai svarstyti klausimus, rengti Tarybos sprendimų projektus, iš mero, vicemero (-ų), Savivaldybės administracijos ar kitų Savivaldybės įstaigų, Savivaldybės valdomų įmonių gauti visą Tarybos nario veiklai reikalingą su Taryboje nagrinėjamais ar rengiamais nagrinėti klausimais susijusią informaciją, dalyvauti diskusijose svarstomais klausimais, raštu ir žodžiu pateikti pastabas dėl Tarybos sprendimų projektų, dėl Tarybos darbo tvarkos ir kt., Tarybos posėdžio metu klausti pranešėjus, kalbėti dėl posėdžio vedimo tvarkos, kreiptis su paklausimais į Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos, kitų Savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia Savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

9.3. dalyvauti ir kalbėti komitetų ir komisijų posėdžiuose, kuriuose svarstomi jo pateikti arba su jo elgesiu susiję klausimai;

9.4. jungtis į Tarybos narių frakcijas ir Tarybos narių grupes Reglamento VI skyriuje nustatyta tvarka;

9.5. gauti iš Savivaldybės administracijos darbo vietą posėdžiui ar susitikimui su gyventojais, techninę pagalbą ir priemones Tarybos nario įgaliojimams vykdyti;

9.6. savo įgaliojimų laikotarpiu gali turėti visuomeninių padėjėjų, kurie tarybos nario prašymu teikia jam konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją. Tarybos nario visuomeniniu padėjėju gali būti pilnametis asmuo, kuris nėra tos savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Tarybos nario visuomeniniu padėjėju negali būti asmuo, kuris įstatymų nustatyta tvarka yra pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, taip pat kuris įstatymų nustatyta tvarka yra uždraustos organizacijos narys. Tarybos nario visuomeninių padėjėjų skaičius negali viršyti savivaldybėje įsteigtų seniūnijų skaičiaus, o kai seniūnijos neįsteigtos, – negali viršyti trijų. Informacija apie asmenį, Tarybos nario paskirtą jo visuomeniniu padėjėju (asmens vardas, pavardė, paskyrimo data), nedelsiant paskelbiama savivaldybės interneto svetainėje;

9.7. Tarybos narys komiteto ar komisijos pirmininko, mero gali būti pakviestas dalyvauti kitų komitetų ar komisijų posėdžiuose.

10. Tarybos narių dalyvavimas posėdžiuose.

10.1. Tarybos narys privalo dalyvauti Tarybos ir Tarybos komiteto (toliau – komitetas), kurio narys jis yra, posėdžiuose.

10.2. Jeigu Tarybos narys negali dalyvauti Tarybos ar komiteto posėdyje, apie tai iš anksto, o jeigu negali iš anksto, – ne vėliau nei likus 24 val. iki posėdžio privalo pranešti merui ar Tarybos posėdžio sekretoriui, nurodydamas nedalyvavimo priežastis.

10.3. Nedalyvavimo Tarybos, nuolatinio komiteto, nuolatinės komisijos ar Savivaldybės kolegijos posėdyje pateisinamomis priežastimis laikomas Tarybos nario laikinasis nedarbingumas, komandiruotė, atostogos, atostogos vaikui prižiūrėti ar kitos svarbios aplinkybės. Jei Tarybos narys nepraneša, kad posėdyje nedalyvaus, laikoma, kad posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

10.4. Tarybos posėdžio sekretorius fiksuoja Tarybos narių pranešimus apie nedalyvavimą Tarybos ir komitetų posėdžiuose. Ši informacija Etikos komisijos pirmininko prašymu turi būti pateikta Etikos komisijai per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos.

10.5. Tarybos narys taip pat privalo dalyvauti Savivaldybės kolegijos (toliau – Kolegija), komisijų, tarybų, Tarybos sudarytų darbo grupių, kurių narys jis yra, posėdžiuose. Jeigu Tarybos narys negali dalyvauti posėdyje, jis turi pranešti Kolegijos, komisijos ar darbo grupės pirmininkui ir nurodyti nedalyvavimo priežastis.

10.6. Tarybos narys, kuris 3 kartus iš eilės be pateisinamos priežasties nedalyvavo komisijos, tarybos, Tarybos sudarytos darbo grupės, kurios narys jis yra, posėdžiuose komisijos, tarybos, Tarybos sudarytos darbo grupės pirmininko siūlymu Tarybos sprendimu gali būti pakeistas kitu Tarybos nariu.

10.7. Tarybos posėdžio sekretorius (-iai), pasibaigus kiekvieniems kalendoriniams metams, susistemina Tarybos narių dalyvavimo posėdžiuose informaciją ir iki vasario 15 d. perduoda ją paskelbti Savivaldybės interneto svetainėje. Nurodoma, kiek Tarybos, komitetų, Kolegijos, komisijų, tarybų ar darbo grupių posėdžių vyko, kiek iš jų Tarybos narys dalyvavo, kiek praleido ir ar buvo Reglamento 10.2 papunktyje nustatyta tvarka pranešta apie nedalyvavimą.

11. Tarybos nario darbas su gyventojais ir pareiga atsiskaityti.

11.1. Tarybos narys turi nuolat bendrauti ir susitikinėti su gyventojais ir juos informuoti apie savo veiklą. Jis turi teisę kviesti susitikimuose dalyvauti valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų atstovus.

11.2. Tarybos narys nagrinėja gautus gyventojų pasiūlymus, pareiškimus bei skundus ir, jeigu reikia, kreipiasi su paklausimais į Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos, kitų Savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia Savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus.

11.3. Ne rečiau kaip vieną kartą per metus iki kiekvienų metų kovo 15 dienos atsiskaito gyventojams jam priimtinu būdu: Savivaldybės interneto svetainėje, vietinėje spaudoje ar susitikimuose su gyventojais.

12. Tarybos nario atlyginimas.

12.1. Tarybos nariams už darbą atliekant Tarybos nario pareigas yra atlyginama (apmokama).

12.2. Tarybos nariams nustatomas 20 procentų savivaldybės mero darbo užmokesčio dydžio atlyginimas. Tarybos opozicijos lyderiui ir nuolatinių savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų pirmininkams nustatoma 20 procentų didesnio dydžio savivaldybės tarybos narių atlyginimas; nuolatinių Tarybos komitetų ir komisijų pirmininkų pavaduotojams nustatomas 10 procentų didesnio dydžio savivaldybės tarybos narių atlyginimas. Jeigu Tarybos narys eina ne vieną šių pareigų, jo atlyginimas apskaičiuojamas pagal didžiausią dydį, taikytiną vienai iš atliekamų pareigų.

12.3. Tarybos narys turi teisę atsisakyti šio atlyginimo, pateikdamas prašymą merui dėl Tarybos nario pareigų atlikimo neatlygintinai (tai yra visuomeniniais pagrindais). Prašyme Tarybos narys turi nurodyti datą, nuo kada jis eis pareigas neatlygintinai. Nenurodžius datos, laikoma, kad Tarybos narys pareigas eina neatlygintinai nuo prašymo pateikimo dienos. Tokį prašymą pateikusiam Tarybos nariui nurodytas atlyginimas neskaičiuojamas ir nemokamas, taip pat neskaičiuojami ir nemokami teisės aktų nustatyti privalomi mokesčiai, valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos.

12.4. Tarybos narys merui gali pateikti prašymą dėl atlyginimo mokėjimo atnaujinimo. Tarybos nariui atlyginimas pradedamas skaičiuoti nuo prašymo padavimo dienos.

12.5. Tarybos nario atlyginimas mažinamas proporcingai Tarybos nario praleistų to mėnesio Savivaldybės tarybos, nuolatinių komitetų, nuolatinių komisijų ir Savivaldybės kolegijos, kurių narys jis yra, posėdžių skaičiui. Atlyginimo mažinimas (procentais) skaičiuojamas pagal formulę:

12.5.1. M= Pp/Pv*100;

M – mažinimo dydis procentine išraiška;

Pp - praleistų posėdžių skaičius;

Pv - to mėnesio vykusių posėdžių skaičius, kurių narys, patvirtintu Tarybos sprendimu, Tarybos narys yra.

12.6. Tarybos posėdžių darbotvarkės turi būti patvirtintos tokios ir posėdžiai turi būti organizuoti taip, kad:

12.6.1. Tarybos posėdis nesitęstų ilgiau kaip 6 valandas;

12.6.2. Komitetų ir komisijų posėdžiai nesitęstų ilgiau kaip 2 valandas. Komiteto nariams sutarus, posėdis gali būti pratęstas ne ilgiau kaip 1 valandą.

12.7. Mėnesiui pasibaigus:

12.7.1. Mero paskirtas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, parengia Tarybos narių lankomumo žiniaraštį, kuriame turi būti nurodyta ataskaitinį mėnesį vykusių Tarybos, komitetų, komisijų, Kolegijos posėdžių data, pažymėta Tarybos narių (nurodant vardą ir pavardę), dalyvavusių ir nedalyvavusių posėdžiuose, informacija (Priedas);

12.7.2. lankomumo žiniaraštis pateikiamas Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui už kiekvieną mėnesį per 3 darbo dienas, pasibaigus ataskaitiniam mėnesiui;

12.7.3. pagal pateiktą žiniaraštį Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyrius apskaičiuoja kiekvienam Tarybos nariui priklausantį atlyginimą.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-318, 2023-11-30, paskelbta TAR 2023-12-01, i. k. 2023-23234

 

12.8. Taryba, meras ir komiteto pirmininkas (savo komiteto nariams), pavesdami Tarybos nariams atlikti tam tikrus darbus, susijusius su Tarybos veikla, pavedime turi nurodyti, per kokį laiką tie darbai turi būti atlikti.

12.9. Savivaldybės administracija, pasibaigus kiekvieniems kalendoriniams metams, susistemina informaciją ir iki vasario 15 d. paskelbia ją Savivaldybės interneto svetainėje. Nurodomas Tarybos, komitetų ir komisijų, Kolegijos, posėdžiuose Tarybos nario faktiškai dirbtas laikas bei išmokėtas Tarybos nariui atlyginimas. Taip pat skelbiami duomenys apie Tarybos narius, atsisakiusius atlyginimo ir pareigas atliekančius neatlygintinai.

Punkto pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

13. Tarybos nario veiklos garantijos.

13.1. Savivaldybės tarybos nariui netaikomos Lietuvos Respublikos darbo kodekso nuostatos, išskyrus nuostatas, reglamentuojančias žalos atlyginimą ir darbuotojų saugą ir sveikatą.

13.2. Tarybos, komitetų, komisijų, kurių nariu jis yra paskirtas Tarybos sprendimu, kolegijos posėdžių laiku Tarybos narys atleidžiamas nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje, išsaugant jam darbo vietą.

13.3. Jeigu Tarybos sprendimu Tarybos narys atstovauja Savivaldybei už Savivaldybės ribų, Savivaldybės administracija Vyriausybės nustatyta tvarka apmoka jam komandiruotės išlaidas.

Punkto pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

14. Tarybos nario paklausimai.

14.1. Paklausimu yra laikomas toks Savivaldybės kompetencijai priskirtas klausimas, kurį raštu Tarybos narys arba Tarybos narių grupė (toliau – teikėjas) pateikė merui, Savivaldybės kontrolieriui, Savivaldybės administracijos direktoriui, kitų Savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia Savivaldybės teritorijoje, vadovui  ar valstybės tarnautojui ir į kurį jie pageidauja gauti atsakymą raštu.

14.2. Teikėjai paklausimą raštu pateikia merui arba Tarybos posėdžių sekretoriui (-iams). Gautas paklausimas užregistruojamas tą pačią dieną ir organizuojamas paklausimo įteikimas atitinkamos institucijos vadovui ar valstybės tarnautojui bei kontroliuojamas įvykdymo terminas.

14.3. Paklausimo teikėjas turi nurodyti konkretų vadovą ar darbuotoją, į kurį jis kreipiasi, išdėstyti problemos, dėl kurios jis kreipiasi, esmę.

14.4. Į paklausimą atsakoma ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jo gavimo dienos. Jeigu vadovas ar darbuotojas, kuriam pateiktas paklausimas, negali nustatytu laiku atsakyti, jis privalo tai raštu motyvuoti ir pasiūlyti kitą terminą, kuris negali būti ilgesnis kaip 20 darbo dienų nuo paklausimo gavimo dienos.

15. Tarybos nario įgaliojimų netekimas.

15.1. Tarybos narys įgaliojimų netenka Rinkimų kodekso ir Vietos savivaldos įstatyme numatytais atvejais.

15.2. Tarybos nario įgaliojimų netekimo Tarybos sprendimu procedūrą Taryba taiko Tarybos nariams dėl Konstitucijai ir (ar) įstatymams prieštaraujančių jų veiksmų, padarytų einant Tarybos nario pareigas, siekdama išspręsti tokių asmenų atsakomybės klausimą.

15.3. Teikti Tarybai pradėti Tarybos nario įgaliojimų netekimo procedūrą turi teisę ne mažesnė kaip 1/3 Tarybos narių grupė.

15.4. Teikimas pradėti Tarybos nario įgaliojimų netekimo procedūrą galimas, kai yra bent vienas iš šių pagrindų:

15.4.1. jis sulaužė priesaiką;

15.4.2. jis nevykdo jam Vietos savivaldos ar kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų.

15.5. Teikimas pradėti Tarybos nario įgaliojimų netekimo procedūrą turi būti išdėstytas raštu ir pasirašytas visų ne mažiau kaip 1/3 Tarybos narių grupę sudarančių asmenų.

15.6. Teikime pradėti Tarybos nario įgaliojimų netekimo procedūrą nurodomas konkretus asmuo, siūlymai pradėti procedūrą bent vienu iš Reglamento 15.4 papunktyje nustatytų pagrindų, šiuos siūlymus pagrindžiantys argumentai, įrodymai ir jų šaltiniai.

15.7. Gavusi tokį teikimą Taryba kitame posėdyje, bet ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo teikimo gavimo dienos, priima sprendimą sudaryti komisiją pateiktiems faktams ištirti ir nustato terminą, iki kada komisija turi pateikti išvadą. Komisija sudaroma iš visų frakcijų, grupių ir į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių Tarybos narių atstovų, laikantis proporcingumo principo.

15.8. Taryba, apsvarsčiusi komisijos pateiktą išvadą, priima vieną iš sprendimų:

15.8.1. kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą su prašymu pateikti išvadą, ar Tarybos narys sulaužė priesaiką ir (arba) nevykdė (prašyme nurodytų) jam Vietos savivaldos ir kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų;

15.8.2. taikyti Tarybos nario įgaliojimų netekimo procedūrą nėra pagrindo.

15.9. Jeigu Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pateikia išvadą, kad Tarybos narys nesulaužė priesaikos ir (arba) tinkamai vykdė jam Vietos savivaldos ir kituose įstatymuose nustatytus įgaliojimus, Tarybos nario įgaliojimų netekimo procedūra nutraukiama.

15.10. Jeigu Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pateikia išvadą, kad Tarybos narys sulaužė priesaiką ir (arba) nevykdė jam Vietos savivaldos ir kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų, Taryba 3/5 visų Tarybos narių balsų dauguma priima sprendimą, kad Tarybos narys neteko savo įgaliojimų. Jeigu balsuojant šiame punkte nustatyta tvarka sprendimas, kad Tarybos narys neteko savo įgaliojimų, nepriimamas, laikoma, kad Taryba nepritarė Tarybos nario įgaliojimų netekimui. Tarybos narys gali toliau vykdyti savo įgaliojimus.

 

III SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

16. Taryba yra Savivaldybės atstovaujamoji institucija, turinti savivaldybės valdžios ir viešojo administravimo įgaliojimus ir kurią sudaro tarybos nariai – savivaldybės bendruomenės atstovai.

17. Taryba yra savivaldos teisę Savivaldybėje įgyvendinanti institucija.

18. Taryba susideda iš įstatymų nustatyta tvarka demokratiškai išrinktų Savivaldybės bendruomenės atstovų – Tarybos narių.

19. Tarybos įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti Tarybos nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti Tarybos nariai. Tarybos narys visas valstybės politiko ir Savivaldybės bendruomenės atstovo teises įgyja tik po to, kai prisiekia Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

20. Per du mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos turi būti sudaryti Tarybos komitetai ir paskirti šių komitetų pirmininkai, sudarytos Vietos savivaldos įstatyme nustatytos komisijos ir paskirti šių komisijų pirmininkai.

21. Jeigu išrinktos naujos Tarybos rinkimų rezultatai pripažinti negaliojančiais, esamos Tarybos įgaliojimai tęsiasi iki Tarybos, kuri bus išrinkta per pakartotinius rinkimus, pirmojo posėdžio arba tiesioginio valdymo laikino įvedimo Savivaldybės teritorijoje.

22. Kai savivaldybės teritorijoje laikinai įvedamas tiesioginis valdymas, Taryba netenka įgaliojimų arba Tarybos įgaliojimai laikino tiesioginio valdymo laikotarpiu sustabdomi Lietuvos Respublikos tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įstatymo ir Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

23. Tarybos kompetencija:

23.1. Tarybos kompetencija yra išimtinė ir paprastoji.

23.2. Išimtinė Tarybos kompetencija:

23.2.1. Reglamento tvirtinimas. Reglamente, be kitų klausimų, turi būti numatytos pagrindinės bendravimo su gyventojais formos ir būdai, užtikrinantys vietos savivaldos principų ir teisės įgyvendinimą bendruomenės interesais;

23.2.2. sprendimo dėl Tarybos nario, mero įgaliojimų netekimo Vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnyje nustatytais pagrindais ir tvarka priėmimas, mero pareigas laikinai einančio Tarybos nario darbo užmokesčio nustatymas;

23.2.3. Kolegijos sudarymas;

23.2.4. Tarybos komitetų, komisijų, kitų Savivaldybės darbui organizuoti reikalingų darinių ir įstatymuose numatytų kitų komisijų sudarymas ir jų nuostatų tvirtinimas;

23.2.5. Tarybos komitetų ir komisijų pirmininkų ir pirmininkų pavaduotojų skyrimas (išskyrus Vietos savivaldos įstatyme nustatytas išimtis);

23.2.6. Kontrolės komiteto veiklos programos tvirtinimas;

23.2.7. sprendimų dėl Savivaldybės kontrolieriaus priėmimo į pareigas ir atleidimo iš jų priėmimas, savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos steigimas, didžiausio valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičiaus šioje tarnyboje nustatymas, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos metinių ataskaitų rinkinio svarstymas ir sprendimo dėl jo priėmimas, įstatymų numatyto Savivaldybės kontrolieriaus darbo užmokesčio nustatymas, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos nuostatų tvirtinimas;

23.2.8. ne mažiau kaip 1/2 visų Tarybos narių balsų dauguma nepasitikėjimo vicemeru ar Savivaldybės administracijos direktoriumi pareiškimas. Teikimą merui dėl nepasitikėjimo turi pasirašyti ne mažiau kaip 1/3 visų Tarybos narių;

23.2.9. Savivaldybės biudžetinių įstaigų struktūros, nuostatų ir darbo užmokesčio fondo tvirtinimas, didžiausio leistino valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičiaus Savivaldybės biudžetinėse įstaigose nustatymas mero teikimu;

23.2.10. sprendimų dėl mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo;

23.2.11. sprendimų dėl seniūnijų steigimo, panaikinimo ir jų skaičiaus nustatymo, dėl pavadinimų seniūnijoms suteikimo ir jų keitimo, dėl teritorijų priskyrimo seniūnijoms, dėl seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, įvertinus gyventojų nuomonę, priėmimas;

23.2.12. Savivaldybės biudžeto ir Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio tvirtinimas Biudžeto sandaros įstatymo ir Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymo nustatyta tvarka, prireikus Savivaldybės biudžeto tikslinimas;

23.2.13. sprendimų dėl papildomų ir planą viršijančių Savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo priėmimas, Reglamento 62.8 papunktyje nustatyta tvarka įvertinus išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimus;

23.2.14. sprendimų teikti mokesčių, rinkliavų ir kitas įstatymų nustatytas lengvatas Savivaldybės biudžeto sąskaita, sprendimų dėl sumokėtų mokesčių, rinkliavų (ar jų dalies) kompensavimo tvarkos nustatymo ir šių kompensacijų tiekimo Savivaldybės biudžeto sąskaita priėmimas, subsidijų ir kompensacijų skyrimo naujas darbo vietas steigiančioms visų teisinių formų įmonėms tvarkos nustatymas atitinkamai keičiant Savivaldybės biudžetą tais atvejais, kai lėšų tam nebuvo numatyta;

23.2.15. pasiūlymų valstybės institucijoms dėl Savivaldybės teritorijoje esančių šių institucijų padalinių veiklos gerinimo teikimas, prireikus – šių padalinių vadovų išklausymas Tarybos posėdyje Reglamento 23.5 papunktyje nustatyta tvarka;

23.2.16. sprendimų dėl biudžetinių ir viešųjų įstaigų, kurių savininkė yra savivaldybė, Savivaldybės valdomų įmonių steigimo, reorganizavimo, pertvarkymo, atskyrimo, likvidavimo ir dėl dalyvavimo steigiant viešuosius ir privačius juridinius asmenis priėmimas, taip pat juridinių asmenų, kurių dalyvė yra savivaldybė, priežiūra;

23.2.17. sprendimų dėl tam tikros veiklos nepriklausomo audito atlikimo Savivaldybės įstaigose ar Savivaldybės valdomose įmonėse priėmimas;

23.2.18. Savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo tvarkos aprašo tvirtinimas; šiame apraše turi būti nustatyta, kokios sutartys negali būti sudaromos be išankstinio Tarybos pritarimo;

23.2.19. sprendimų dėl disponavimo Savivaldybei nuosavybės teise priklausančiu turtu priėmimas, šio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos taisyklių nustatymas, išskyrus atvejus, kai tvarka yra nustatyta įstatymuose ar jų pagrindu priimtuose kituose teisės aktuose;

23.2.20. sprendimų dėl Savivaldybei priskirtos valstybinės žemės ir kito valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo patikėjimo teise priėmimas;

23.2.21. sprendimų dėl Savivaldybės prisiimamų įsipareigojimų pagal paskolų, finansinės nuomos (lizingo), kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų sutartis ir garantijų teikimo už Savivaldybės valdomų įmonių prisiimamus įsipareigojimus pagal paskolų, finansinės nuomos (lizingo) ir kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų sutartis priėmimas, laikantis Lietuvos Respublikos fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstituciniame įstatyme numatytų ir Lietuvos Respublikos tam tikrų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme nustatytų limitų ir gavus savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos išvadą;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

23.2.22. įstatymų nustatyta tvarka gavus Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos išvadą, sprendimų dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų įgyvendinimo tikslingumo priėmimas; gavus Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos išvadą, pritarimas galutinėms viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutarties sąlygoms, jeigu jos skiriasi nuo sprendime dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų įgyvendinimo tikslingumo nurodytų partnerystės projekto sąlygų;

23.2.23. sprendimų dėl savivaldybės būsto ir socialinio būsto fondo sudarymo (statybos, pirkimo ir kitų) tvarkos, būsto suteikimo tvarkos ir nuomos mokesčio dydžio priėmimas, kitų sprendimų, numatytų Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme, priėmimas;

23.2.24. Savivaldybės bendrojo plano ar Savivaldybės dalių bendrųjų planų tvirtinimas įstatymų nustatyta tvarka;

23.2.25. Savivaldybės saugomų teritorijų steigimas pagal Saugomų teritorijų įstatymo nustatytą tvarką, Savivaldybės saugomų vietinės reikšmės gamtos ir kultūros paveldo objektų skelbimas;

23.2.26. sprendimų dėl siūlymų keisti Savivaldybės teritorijos ribas, suteikti Savivaldybei pavadinimą ir jį keisti, sudaryti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų pavadinimus, teritorijų ribas teikimas Vyriausybei, taip pat gatvių, aikščių, pastatų, statinių ir kitų Savivaldybei nuosavybės teise priklausančių objektų pavadinimų suteikimas ir jų keitimas pagal Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytus kriterijus;

23.2.27. Savivaldybės triukšmo prevencijos ir mažinimo priemonių nustatymas Savivaldybės strateginio planavimo dokumentuose, triukšmo Savivaldybės teritorijoje rodiklių, aglomeracijų strateginių triukšmo žemėlapių, aglomeracijose esančių pagrindinių kelių ruožų, pagrindinių geležinkelio kelių ruožų ir stambių oro uostų strateginių triukšmo žemėlapių ir  aglomeracijų triukšmo prevencijos veiksmų planų, kurie įgyvendinami Savivaldybės strateginio planavimo dokumentais, bei gyvenamųjų vietovių teritorijų, kuriose būtina įgyvendinti triukšmo prevencijos ir mažinimo priemones (triukšmo prevencijos zonų), ir triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių tvirtinimas, tyliųjų aglomeracijos zonų, tyliųjų gamtos zonų ir tyliųjų viešųjų zonų nustatymas. Mero funkcijų triukšmo valdymo srityje įgyvendinimo priežiūra;

23.2.28. taisyklių, už kurių pažeidimą atsiranda administracinė atsakomybė, ir kitų taisyklių tvirtinimas;

23.2.29. kainų ir tarifų už savivaldybės valdomų įmonių, biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) teikiamas atlygintinas viešąsias paslaugas ir keleivių vežimą vietiniais maršrutais nustatymas, centralizuotai tiekiamos šilumos, karšto vandens kainų nustatymas (tvirtinimas) įstatymų nustatyta tvarka, vietinių rinkliavų, įmokų ir mokesčių tarifų nustatymas įstatymų nustatyta tvarka;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

23.2.30. sprendimų dėl kompensacijų tam tikroms vartotojų grupėms mokėjimo priėmimas, papildomos socialinės paramos, socialinių pašalpų ir kompensacijų skyrimo iš Savivaldybės biudžeto tvarkos nustatymas, priedo fiziniam asmeniui (globėjui (rūpintojui) už vaiko globą (rūpybą) dydžio ir mokėjimo iš Savivaldybės biudžeto tvarkos nustatymas;

23.2.31. biudžetinės įstaigos vardu gautos paramos skirstymo taisyklių nustatymas;

23.2.32. Savivaldybės strateginių plėtros ir veiklos planų, Savivaldybės atskirų ūkio šakų (sektorių) plėtros programų tvirtinimas ir ataskaitų dėl jų įgyvendinimo išklausymas ir sprendimų dėl jų priėmimas;

23.2.33. Strateginio planavimo Savivaldybėje organizavimo tvarkos aprašo tvirtinimas;

23.2.34. sprendimų dėl jungimosi į savivaldybių sąjungas, dėl bendradarbiavimo su užsienio šalių savivaldybėmis ar prisijungimo prie tarptautinių savivaldos organizacijų priėmimas;

23.2.35. Tarybos narių delegavimas į regiono plėtros tarybos kolegiją, įstatymų nustatytas komisijas ir įgaliojimų jiems suteikimas Tarybos sprendimu jos kadencijos laikotarpiui. Taryba sprendimu gali atšaukti deleguotą narį ir vietoje jo deleguoti kitą tarybos narį;

23.2.36. vietos gyventojų apklausos tvarkos aprašo tvirtinimas;

23.2.37. siūlymų nustatyta tvarka tvirtinti Savivaldybės gyvenamųjų vietovių herbus teikimas, kitų Savivaldybės simbolių ir jų naudojimo tvarkos tvirtinimas, teisė nustatyta tvarka už nuopelnus suteikti Savivaldybės (jos centro ar kitos gyvenamosios vietovės) garbės piliečio vardą.

23.3. Paprastoji Tarybos kompetencija:

23.3.1. biudžetinių įstaigų metinių ataskaitų rinkinių tvirtinimas;

23.3.2. viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) kolegialių organų sudarymas, kai tai numatyta viešosios įstaigos įstatuose;

23.3.3. viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) metinių ataskaitų rinkinių tvirtinimas;

23.3.4. viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) vidaus kontrolės tvarkos nustatymas;

23.3.5. Savivaldybės valdomų įmonių metinių finansinių ataskaitų rinkinių, metinių pranešimų ir (ar) veiklos ataskaitų tvirtinimas;

23.3.6. sprendimų dėl valstybės socialinių ir ekonominių programų tikslinių lėšų, kitų valstybės fondų lėšų ir materialiojo turto paskirstymo biudžetinėms įstaigoms priėmimas;

23.3.7. Savivaldybės ir vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentų tvirtinimas, išskyrus įstatymų numatytus atvejus;

23.3.8. sprendimų dėl žemės sklypų pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir (ar) būdo keitimo priėmimas.

23.4. Jeigu teisės aktuose yra nustatyta papildomų įgaliojimų Savivaldybei, sprendimų dėl tokių įgaliojimų vykdymo priėmimo iniciatyva, neperžengiant nustatytų įgaliojimų, priklauso Tarybai.

23.5. Taryba prižiūri merą ir kitus subjektus, tiesiogiai įgyvendinančius valstybines (perduotas savivaldybėms) funkcijas išklausydama šių institucijų ir subjektų ataskaitas Tarybos posėdyje ir priimdama dėl šių ataskaitų sprendimus.

23.6. Išimtinei Tarybos kompetencijai priskirtų įgaliojimų Taryba negali perduoti jokiai kitai Savivaldybės institucijai ar įstaigai.

23.7. Konkrečius įgaliojimus, nustatytus Reglamento 23.3 papunktyje, Taryba priimdama sprendimą gali pavesti vykdyti merui.

23.8. Jeigu meras negali (dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto) įvykdyti šio Reglamento 23.3 papunktyje nustatytų ir Tarybos jai perduotų įgaliojimų, šiuos įgaliojimus vykdo Taryba.

24. Tarybos veiklos formos:

24.1. Taryba savo įgaliojimus įgyvendina kolegialiai Tarybos posėdžiuose. Taryba svarstomais klausimais priima sprendimus ir kontroliuoja, kaip jie įgyvendinami.

24.2. Tarybos veikla tarp Tarybos posėdžių tęsiama komitetuose, komisijose, savivaldybės kolegijoje, savivaldybės tarybos narių frakcijose, grupėse ir mišrioje grupėje, taip pat tarybos nariams priimant savivaldybės nuolatinius gyventojus Reglamento 11 punkte nustatyta tvarka.

24.3. Tarybos darbo tvarka nustatyta Vietos savivaldos įstatyme ir šiame Reglamente.

24.4. Tarybai ir jos veiklai skirti dokumentai pateikiami DVS Kontora.

Punkto pakeitimai:

Nr. T2-318, 2023-11-30, paskelbta TAR 2023-12-01, i. k. 2023-23234

 

25. Tarybos posėdžių sekretorius (-iai).

25.1. Tarybos posėdžius, komitetus, merą, kiek mero veikla susijusi su tarybos posėdžiais, aptarnauja, taip pat tarybos sprendimų projektus rengia, nagrinėja ir išvadas dėl tarybos sprendimų projektų rengia tarybos posėdžių sekretorius (-iai). Padėti jam (jiems) atlikti priskirtas funkcijas jis (jie) gali pasitelkti Savivaldybės administraciją.

25.2. Tarybos posėdžių sekretorius (-iai) organizuoja Tarybos posėdžių, komitetų posėdžių aptarnavimą.

 

IV SKYRIUS

TARYBOS KOMITETAI

 

26. Tarybos komitetai.

26.1. Tarybos komitetai sudaromi Tarybai teikiamiems klausimams preliminariai nagrinėti ir išvadoms bei pasiūlymams teikti, kontroliuoti, kaip laikomasi įstatymų ir vykdomi Vyriausybės nutarimai, Tarybos sprendimai.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

26.2. Kiekvienas Tarybos narys privalo būti vieno komiteto (išskyrus Kontrolės komitetą) nariu. Kandidatus į komitetų narius siūlo frakcijos ir grupės. Komiteto sudėtį tvirtina ir keičia Taryba.

26.3. Komitetų pavadinimus, jų skaičių ir jų narių skaičių Tarybai siūlo komitetai, Kolegija, 1/3 tarybos narių.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

27. Komitetų sudarymas.

27.1. Komitetai sudaromi ne mažiau kaip iš 3 tarybos narių Tarybos sprendimu.

27.2. Savivaldybėje privaloma sudaryti Kontrolės komitetą. Į Kontrolės komitetą įeina vienodas visų Tarybos narių frakcijų, grupių ir į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių deleguotų Tarybos narių, deleguotų atstovų skaičius. Kontrolės komiteto sudėtis turi būti pakeista ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo Tarybos narių frakcijų ar Tarybos narių grupių ar jų skaičiaus pasikeitimo.

27.3. Sudarant komitetus, laikomasi proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komitetų ir jų narių skaičių, komitetų įgaliojimus, išskyrus Kontrolės komitetą, nustato Taryba. Kontrolės komiteto įgaliojimus Taryba nustato vadovaudamasi Vietos savivaldos įstatymo 20 straipsnio 4 dalimi.

28. Komitetų sąrašas:

28.1. Kontrolės komitetas;

28.2. Finansų ir inovacijų;

28.3. Ūkio, kaimo ir aplinkosaugos;

28.4. Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų;

28.5. Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų;

28.6. Švietimo.

29. Komitetų pirmininkų skyrimas ir įgaliojimai.

29.1. Komiteto, išskyrus Kontrolės komitetą, pirmininką ir jo pavaduotoją iš komiteto narių komiteto siūlymu skiria Taryba. Komiteto pirmininkas komiteto narių siūlymu komiteto, išskyrus Kontrolės komitetą, sprendimu nesuėjus terminui netenka savo įgaliojimų, jeigu neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų.

29.2. Kontrolės komiteto pirmininką iš komiteto narių deleguoja Tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu Tarybos posėdžio pirmininkui. Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją iš komiteto narių deleguoja Tarybos dauguma, skiria Taryba. Jeigu Tarybos opozicija per du mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos nedeleguoja Kontrolės komiteto pirmininko ar deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Tarybos opozicija, Kontrolės komiteto pirmininką skiria Taryba iš komiteto narių. Jeigu paskyrus Kontrolės komiteto pirmininką paaiškėja, kad jis neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, jis netenka įgaliojimų nesuėjus terminui komiteto narių siūlymu Tarybos sprendimu, o jeigu toks Kontrolės komiteto pirmininkas buvo deleguotas Tarybos opozicijos, – jį Tarybos opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio Tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus. Jeigu artimiausiame Tarybos posėdyje Tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Kontrolės komiteto pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito Tarybos nario arba deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Kontrolės komiteto pirmininko įgaliojimų netekimo nesuėjus terminui ir naujo Kontrolės komiteto pirmininko skyrimo priima Taryba. Jeigu Kontrolės komiteto pirmininko įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui, Kontrolės komiteto pirmininkas Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka turi būti deleguotas arba paskirtas per 2 mėnesius nuo įgaliojimų nutrūkimo dienos.

29.3. Komitetų pirmininkais gali būti skiriami tik nepriekaištingos reputacijos, kaip ji apibrėžta Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje, Tarybos nariai.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

29.4. Tarybos narys, pretenduojantis tapti Tarybos sudaromo komiteto ar komisijos pirmininku, privalo užpildyti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintos formos deklaraciją, joje pateikdamas duomenis dėl jo atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams. Ši deklaracija pateikiama merui ir skelbiama viešai savivaldybės interneto svetainėje tol, kol Tarybos narys eina pareigas, kurioms keliami nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.

30. Tarybos komiteto pirmininkas:

30.1. šaukia komiteto posėdžius;

30.2. sudaro posėdžio darbotvarkę, pirmininkauja posėdžiams, organizuoja jiems reikalingų dokumentų bei kitos medžiagos parengimą;

30.3. turi teisę gauti komiteto įgaliojimams vykdyti reikalingą informaciją iš valstybės ar savivaldybės institucijų, įstaigų ir valstybės ar savivaldybės valdomų įmonių;

30.4. duoda komiteto nariams pavedimus, pateikia jiems medžiagą ir dokumentus, susijusius su komiteto veikla;

30.5. kviečia dalyvauti komiteto posėdžiuose reikalingus asmenis;

30.6. informuoja komiteto narius apie komiteto sprendimų, siūlymų bei rekomendacijų vykdymą;

30.7. pasirašo komiteto sprendimus, išvadas ir posėdžių protokolus, taip pat komiteto rengtus Tarybos sprendimų projektus;

30.8. organizuoja komiteto sprendimų vykdymą;

30.9. kiekvienų metų pradžioje už komiteto veiklą atsiskaito Tarybai;

30.10. komiteto pirmininkui negalint eiti pareigų, jas eina komiteto pirmininko pavaduotojas;

30.11. komiteto posėdį gali sušaukti 2 komiteto nariai, apie tai raštu, kuriame išdėstomi posėdžio sušaukimo motyvai ir posėdžio darbotvarkės klausimai, informavę komiteto pirmininką ir komiteto narius.

31. Komitetų darbo tvarka.

31.1. Pagrindinė komitetų veiklos forma yra posėdžiai. Organizacinį ir informacinį komitetų aptarnavimą atlieka Savivaldybės administracija. Komitetų posėdžių darbotvarkės ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komiteto posėdžio skelbiamos savivaldybės interneto svetainėje. Apie komiteto posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komiteto posėdžio pradžios elektroniniu paštu pranešama visiems komiteto nariams ir suinteresuotiems asmenims.

31.2. Komitetų posėdžiai yra atviri. Komitetų darbe patariamojo balso teise gali dalyvauti jiems nepriklausantys tarybos nariai, suinteresuoti asmenys. Kai komiteto posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas, komitetas gali nuspręsti jį nagrinėti uždarame posėdyje. Komitetų darbe patariamojo balso teise dalyvaujantys asmenys prieš komiteto posėdį užsiregistruoja pas Tarybos posėdžių sekretorių (-ius).

31.3. Tarybos komitetų posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Komitetų posėdžiai, siekiant veiklos viešumo ir skaidrumo, išskyrus uždarus posėdžius, transliuojami tiesiogiai ir komitetų posėdžių garso ir vaizdo įrašai Dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami viešai Reglamento 50.2 papunktyje nustatyta tvarka savivaldybės interneto svetainėje. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (toliau – Reglamentas (ES) 2016/679) reikalavimų, susijusią informaciją ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, posėdžių garso ir vaizdo įrašai neviešinami.

31.4. Tarybos komiteto posėdis gali vykti nuotoliniu būdu arba daliai Tarybos narių fiziškai susirenkant į komiteto posėdį, o kitai Tarybos narių daliai dalyvaujant nuotoliniu būdu (toliau – mišrusis būdas). Sprendimą organizuoti posėdį nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priima komiteto pirmininkas savo iniciatyva arba gavęs komiteto nario prašymą dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu. Apie priimtą sprendimą komiteto posėdį organizuoti nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu nedelsiant elektroninių ryšių priemonėmis turi būti pranešta komiteto nariams ir kitiems posėdžio dalyviams. Mišriuoju būdu organizuojamame posėdyje kiti komiteto nariai ir kiti posėdžio dalyviai savo pasirinkimu gali dalyvauti nuotoliniu būdu arba atvykę į komiteto posėdžių salę. Komiteto posėdžiai nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu vykti negali, jeigu tam raštu prieštarauja daugiau kaip pusė visų komiteto narių, išskyrus:

31.4.1. kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komiteto posėdžiai negali vykti Tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai;

31.4.2. artimiausią numatytą nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu vyksiantį komiteto posėdį.

31.5. Nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vyksiančio Tarybos komiteto posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų Reglamento 31 punkte nustatytų reikalavimų ir užtikrinant Vietos savivaldos įstatyme nustatytas Tarybos nario teises. Nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu priimant komiteto sprendimus, turi būti užtikrinamas komiteto nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

31.6. Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti savivaldybėms funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus ir sprendimo nepriėmimas ar delsimas nedelsiant jį priimti lemtų neigiamus padarinius savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, mero sprendimu komitetų posėdžių darbotvarkės gali būti skelbiamos savivaldybės interneto svetainėje ir apie komiteto posėdžio laiką ir jame svarstytinus klausimus visais šiais atvejais pranešama per trumpesnį, negu nustatyta Reglamento 31.1 papunktyje, terminą, bet ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki komiteto posėdžio pradžios.

31.7. Komitetų posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja daugiau kaip pusė komiteto narių.

31.8. Komitetų pagal savo kompetenciją posėdžiuose priimtus rekomendacinius sprendimus meras, Savivaldybės administracija, jos padaliniai, Savivaldybės biudžetinės ir viešosios įstaigos, kurių dalininkė ar savininkė yra Savivaldybė, ir savivaldybės valdomos įmonės su jų veikla susijusius komitetų sprendimus turi apsvarstyti ir apie rezultatus pranešti komitetams. Jei institucija, kuriai pateiktas rekomendacinis sprendimas, nesutinka jo įgyvendinti, atsakymą turi pagrįsti argumentais ir, esant galimybei, pasiūlyti alternatyvius sprendimo būdus.

31.9. Komitetai dirba pagal Tarybos patvirtintus pusmečių veiklos planus, kuriuose nurodomi atsakingi vykdytojai ir atlikimo terminai. Komitetų posėdžių darbotvarkės pateikiamos merui.

31.10. Komitetų posėdžiai protokoluojami. Protokolus rašo, dokumentus tvarko ir Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka juos perduoda į Savivaldybės administracijos archyvą saugojimui mero paskirtas (-i) valstybės tarnautojas (-ai) arba darbuotojas (-ai), dirbantys pagal darbo sutartis, atsakingas (-i) už Tarybos veiklos dokumentų tvarkymą. Posėdžių sekretoriai yra atsakingi už posėdžių protokolų rašymą, jų kokybę, autentiškumą, protokolų saugojimą, protokolų viešinimą pagal šio Reglamento 74 punkto ir kitų teisės aktų reikalavimus, protokolų nuorašų išdavimą.

31.11. Komitetų sprendimai ir siūlymai yra rekomendacinio pobūdžio.

31.12. Komiteto sprendimai priimami balsavimu komiteto posėdyje dalyvaujančių komiteto narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Komiteto narys turi teisę pareikšti atskirą nuomonę, kurią privaloma užprotokoluoti.

31.13. Komiteto sprendimus, siūlymus, protokolą ir išvadas pasirašo pirmininkas, kai jo nėra – pirmininko pavaduotojas, pirmininkavęs posėdžiui bei posėdžio sekretorius. Protokolas turi būti parengtas per 3 darbo dienas nuo posėdžio dienos, o pasirašytas – ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo posėdžio dienos. Posėdžių protokolai skelbiami savivaldybės interneto svetainėje.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-318, 2023-11-30, paskelbta TAR 2023-12-01, i. k. 2023-23234

 

31.14. Keli komitetai savo iniciatyva jų pirmininkų susitarimu gali sušaukti jungtinius posėdžius. Jungtiniam posėdžiui vadovauja vienas iš komitetų pirmininkų, išrinktas balsavimo būdu. Posėdis yra teisėtas, kai jame dalyvauja visų dalyvaujančių komitetų narių dauguma. Sprendimai priimami paprasta balsų dauguma. Posėdžio sprendimą ir protokolą pasirašo posėdyje dalyvavusių komitetų pirmininkai bei posėdžio sekretorius. Protokolas turi būti parašytas per 3 darbo dienas nuo posėdžio dienos, o pasirašytas – ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo posėdžio dienos.

31.15. Komitetai, svarstydami savo kompetencijos klausimus, turi lygias teises.

31.16. Komitetai, bendrame posėdyje svarstę klausimus ir kartu rengę Tarybos sprendimų projektus, gali daryti bendrą pranešimą arba atskirai pateikti savo pastabas bei siūlymus.

31.17. Komitetų pirmininkai arba komitetų atstovai Tarybos posėdžiuose daro pranešimus komiteto kompetencijos klausimais ir gali daryti papildomus pranešimus visais svarstomais klausimais. Komiteto teikiamiems Tarybai svarstyti klausimams pristatyti arba komiteto pasiūlymams bei išvadoms pateikti dėl kitų svarstomų klausimų komitetas skiria pranešėjus.

31.18. Komitetų rekomendaciniai sprendimai ir išvados teikiami Savivaldybės merui, Savivaldybės įstaigoms bei valdomoms įmonėms. Taip pat komitetų rekomendaciniai sprendimai, išvados, merui pritarus, gali būti teikiami Savivaldybės teritorijoje esančioms valstybės įstaigoms bei visų nuosavybės formų įmonėms.

31.19. Komitetų rekomendacijas jų gavėjai per 2 savaites nuo protokolo gavimo privalo apsvarstyti ir apie svarstymo rezultatus informuoti komitetą.

31.20. Atskirais atvejais, jeigu svarstomi klausimai yra susiję su kitų įstaigų ir įmonių, esančių Savivaldybės teritorijoje, tiesiogine veikla, komitetas gali kviesti į posėdžius atitinkamų įmonių bei įstaigų vadovus ar jų atstovus ir prašyti iš jų paaiškinimų.

32. Komiteto teisės:

32.1. savo kompetencijos klausimais pakviesti į posėdžius Savivaldybės įstaigų bei Savivaldybės valdomų įmonių ar jų padalinių vadovus ir gauti iš jų paaiškinimus svarstomais klausimais, kuriems apie tai turi būti pranešta ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio;

32.2. gauti iš Savivaldybės įmonių, įstaigų, pareigūnų ataskaitinių dokumentų ar kitokios svarstomam klausimui nagrinėti reikalingos medžiagos, kurią jie privalo pateikti per 5 darbo dienas;

32.3. pateikti Tarybai siūlymus, kad Tarybos sprendimų projektai bei kiti Savivaldybės gyventojams ir juridiniams asmenims svarbūs klausimai būtų pateikti svarstyti visuomenei;

32.4. tikrinti, kaip vykdomi Tarybos sprendimai, kaip atsižvelgiama į rekomendacijas ir pasiūlymus.

33. Komiteto nario teisės ir pareigos.

33.1. Komiteto narys turi:

33.1.1. sprendžiamojo balso teisę visais komitete svarstomais klausimais;

33.1.2. teisę siūlyti svarstyti klausimus, dalyvauti juos ruošiant, susipažinti su visais komitete gautais dokumentais bei kita medžiaga, o prireikus jais naudotis savo darbe, siūlyti kviesti į komiteto posėdžius reikalingus asmenis;

33.1.3. teisę teikti pasiūlymus dėl Savivaldybės institucijų ir kitų organizacijų patikrinimo;

33.1.4. teisę, posėdžio pirmininkui leidus, kiekvienu svarstomu klausimu kalbėti iki 5 minučių. Antrą kartą gali kalbėti, kai kalbėjo visi komiteto nariai.

33.2. Komiteto narys, kurio pasiūlymams komitetas nepritarė, gali raštu arba žodžiu juos pateikti svarstyti Tarybai.

34. Komitetų veiklos kryptys.

34.1. Komitetai pagal savo kompetenciją:

34.1.1. svarsto parengtus Tarybos sprendimų projektus, teikia siūlymus ir išvadas dėl jų;

34.1.2. savo iniciatyva arba Tarybos pavedimu pagal savo kompetenciją rengia Tarybos sprendimų projektus;

34.1.3. preliminariai svarsto Savivaldybės biudžeto projektą bei biudžeto įvykdymo apyskaitą;

34.1.4. kontroliuoja, kaip laikomasi įstatymų, kaip įgyvendinami Tarybos sprendimai bei mero potvarkiai;

34.1.5. nagrinėja seniūnaičių sueigos, išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimus, gyventojų bei juridinių asmenų pasiūlymus bei skundus pagal kompetenciją ir, jei reikia, juos su savo rekomendacijomis perduoda merui arba pateikia svarstyti Tarybai;

34.1.6. siūlo Tarybai keisti ir papildyti Tarybos posėdžių darbotvarkes (sprendimą dėl komiteto pasiūlymo priima Taryba).

34.2. Kontrolės komitetas:

34.2.1. siūlo Tarybai atleisti Savivaldybės kontrolierių, kai yra įstatymuose nurodyti atleidimo iš valstybės tarnybos pagrindai;

34.2.2. svarsto Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą ir teikia pasiūlymus dėl šio plano projekto papildymo ar pakeitimo, Reglamento nustatyta tvarka iki einamųjų metų lapkričio 5 dienos grąžina šį plano projektą Savivaldybės kontrolieriui tvirtinti;

34.2.3. įvertina Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos ateinančių metų veiklos planui vykdyti reikalingus biudžeto asignavimus ir išvadą dėl jų teikia Tarybai;

34.2.4. svarsto Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos metinių ataskaitų rinkinį, jų pagrindu rengia ir teikia Tarybai išvadas dėl Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos;

34.2.5. svarsto Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos atliktų auditų ataskaitas ir jų išvadų pagrindu rengia ir teikia Tarybai išvadas dėl Savivaldybės turto ir lėšų naudojimo teisėtumo, tikslingumo ir efektyvumo;

34.2.6. siūlo Tarybai atlikti nepriklausomą savivaldybės turto ir lėšų naudojimo bei savivaldybės veiklos auditą, teikia savo išvadas dėl audito rezultatų;

34.2.7. periodiškai (kartą per ketvirtį) svarsto, kaip vykdomas Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos planas, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos ar savo iniciatyva išklauso institucijų, įstaigų ir įmonių vadovus dėl Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos atlikto atitikties, finansinio ir veiklos audito metu nustatytų trūkumų ar teisės aktų pažeidimų pašalinimo, prireikus kreipiasi pagal kompetenciją į merą ir (ar) į Tarybą dėl Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos reikalavimų įvykdymo;

34.2.8. dirba pagal Tarybos patvirtintą veiklos programą ir kiekvienų metų pradžioje už savo veiklą atsiskaito Tarybai Reglamento 75.3 papunktyje nustatyta tvarka;

34.2.9. nagrinėja iš asmenų gaunamus pranešimus ir pareiškimus apie Savivaldybės administracijos, savivaldybės valdomų įmonių, savivaldybės įstaigų ir jų vadovų veiklą ir teikia dėl jų siūlymus pagal kompetenciją merui ar Tarybai arba persiunčia juos nagrinėti kompetentingoms institucijoms ar įstaigoms.

34.3. Finansų ir inovacijų komitetas:

34.3.1. svarsto Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir biudžeto skyriaus parengtą Savivaldybės biudžeto projektą bei apibendrintus kitų komitetų ir juridinių ir fizinių asmenų pasiūlymus ir pateikia apibendrintas išvadas;

34.3.2. savo iniciatyva ar Tarybos pavedimu rengia sprendimų projektus bei siūlymus dėl sprendimų projektų rengimo biudžeto, finansų ir inovacijų klausimais bei kontroliuoja jų vykdymą;

34.3.3. svarsto ir teikia siūlymus dėl rajono strateginio planavimo ir plėtros, bendrojo plano sprendinių;

34.3.4. atlieka nuolatinę Savivaldybės biudžeto vykdymo priežiūrą ir teikia siūlymus dėl Savivaldybės biudžeto įvykdymo apyskaitos;

34.3.5. teikia siūlymus dėl papildomų Savivaldybės biudžeto lėšų paskirstymo;

34.3.6. teikia siūlymus dėl vietinių mokesčių ir  rinkliavų nustatymo;

34.3.7. teikia siūlymus dėl vietinių mokesčių, rinkliavų ir kitų įstatymų numatytų lengvatų suteikimo;

34.3.8. teikia siūlymus dėl Savivaldybės ir jos institucijų kreditų ir paskolų ėmimo ir suteikimo, garantijų suteikimo kreditoriams už savivaldybės valdomų įmonių imamas paskolas;

34.3.9. svarsto ir teikia siūlymus dėl finansinių lengvatų Savivaldybės biudžeto sąskaita įmonėms, steigiančioms naujas darbo vietas, tenkinančioms būtiniausius gyventojų poreikius;

34.3.10. svarsto ir teikia siūlymus dėl investicinių projektų rengimo ir įgyvendinimo;

34.3.11. svarsto bei teikia siūlymus dėl savivaldybės vykdomų programų lėšų paskirstymo ir panaudojimo;

34.3.12. nagrinėja gyventojų siūlymus ir pageidavimus pagal komiteto kompetenciją bei teikia siūlymus;

34.3.13. svarsto ir teikia siūlymus kitais su Savivaldybės biudžetu, mokesčiais ir finansais susijusiais klausimais.

34.4. Ūkio, kaimo ir aplinkosaugos komitetas:

34.4.1. svarsto ir teikia siūlymus dėl Savivaldybės strateginio planavimo sistemos tobulinimo, strateginio, specialiųjų bei detaliųjų planų rengimo;

34.4.2. savo iniciatyva ar Tarybos pavedimu rengia sprendimų projektus bei  siūlymus dėl sprendimų projektų rengimo komiteto kompetencijos klausimais bei kontroliuoja jų vykdymą;

34.4.3. svarsto ir teikia siūlymus dėl Savivaldybės strateginio plano įgyvendinimo, koregavimo ir papildymo;

34.4.4. teikia siūlymus dėl teritorijų planavimo dokumentų rengimo viešumo užtikrinimo ir  Savivaldybės gyventojų dalyvavimo planavimo procese;

34.4.5. svarsto ir teikia siūlymus dėl transporto infrastruktūros strategijos ir visuomeninio transporto plėtros prioritetų, transporto infrastruktūros vystymo strategijos bei saugaus eismo užtikrinimo klausimais;

34.4.6. svarsto ir teikia siūlymus geriamojo vandens tiekimo ir valymo bei energetikos (šilumos ir karšto vandens) tiekimo klausimais;

34.4.7. svarsto Savivaldybės gyvenamų teritorijų priežiūros, apšvietimo, komunalinių atliekų tvarkymo, aplinkos kokybės gerinimo ir aplinkosaugos problemas ir teikia siūlymus;

34.4.8. svarsto bei teikia siūlymus ir išvadas aplinkosaugos klausimais dėl poveikio aplinkai vertinimo programų bei ataskaitų pagal teisės aktuose numatytą Savivaldybės kompetenciją;

34.4.9. analizuoja ir teikia siūlymus dėl Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto privatizavimo strategijos;

34.4.10. analizuoja ir teikia siūlymus dėl Savivaldybės įmonių valdymo, veiklos ir paslaugų įkainių;

34.4.11. analizuoja ir teikia siūlymus dėl verslo aplinkos gerinimo, investicijų skatinimo, naujų darbo vietų kūrimo, turizmo skatinimo, subsidijų skyrimo smulkiajam ir vidutiniam verslui plėtoti;

34.4.12. teikia siūlymus dėl seniūnijų veiklos;

34.4.13. svarsto klausimus dėl vandens telkinių būklės, racionalaus jų panaudojimo ir nuomos;

34.4.14. svarsto problemas, susijusias su gyvūnų laikymu Savivaldybės gyvenamose teritorijose ir teikia siūlymus;

34.4.15. nagrinėja gyventojų siūlymus ir pageidavimus pagal komiteto kompetenciją bei teikia pasiūlymus;

34.4.16. analizuoja ir teikia siūlymus kitais su ūkiu ir aplinkosauga susijusiais klausimais.

34.5. Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komitetas:

34.5.1. svarsto ir teikia  siūlymus dėl kultūros, sporto, turizmo ir poilsio plėtojimo rajone;

34.5.2. svarsto ir teikia išvadas ir siūlymus dėl kultūros įstaigų tinklo optimizavimo;

34.5.3. savo  iniciatyva ar Tarybos pavedimu rengia sprendimų projektus bei  siūlymus dėl sprendimų projektų rengimo kultūros, sporto ir jaunimo reikalų klausimais bei kontroliuoja jų vykdymą;

34.5.4. svarsto jaunimo politikos formavimo klausimus ir teikia siūlymus dėl jaunimo politikos įgyvendinimo krypčių ir būdų bei kontroliuoja šios politikos įgyvendinimą;

34.5.5. svarsto ir teikia išvadas dėl sporto ir jaunimo nevalstybinių įstaigų veiklos bei nevyriausybinių sporto ir jaunimo programų finansavimo;

34.5.6. svarsto gyventojų bendrosios kultūros ugdymo ir etnokultūros puoselėjimo politikos klausimus bei prižiūri suformuotos politikos įgyvendinimą;

34.5.7. svarsto vaikų ir jaunimo teisių apsaugos klausimus;

34.5.8. kontroliuoja Savivaldybės kultūros, turizmo ir poilsio organizavimo įstaigų veiklą, analizuoja kaip jose vykdomas biudžetas, biudžeto lėšų panaudojimo racionalumas, teikia siūlymus dėl šių įstaigų veiklos gerinimo;

34.5.9. nagrinėja gyventojų pasiūlymus ir pageidavimus pagal komiteto kompetenciją bei teikia pasiūlymus;

34.5.10. analizuoja ir teikia siūlymus kitais su kultūros, sporto ir jaunimo reikalais susijusiais klausimais.

34.6. Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetas:

34.6.1. svarsto ir rengia siūlymus dėl Savivaldybės politikos formavimo socialinės rūpybos, gyventojų sveikatos apsaugos ir sergamumo prevencijos, ligonių, neįgaliųjų reabilitacijos, senelių slaugos organizavimo klausimais;

34.6.2. svarsto ir teikia išvadas ir siūlymus dėl  Savivaldybės gyventojų sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos įstaigų  tinklo optimizavimo;

34.6.3. savo iniciatyva ar Tarybos pavedimu rengia sprendimų projektus bei siūlymus dėl sprendimų projektų rengimo gyventojų socialinės rūpybos, sveikatos apsaugos klausimais bei kontroliuoja jų vykdymą;

34.6.4. kontroliuoja Savivaldybės sveikatos ir socialinių įstaigų veiklą, analizuoja, kaip jose vykdomas biudžetas, biudžeto lėšų panaudojimo racionalumas, teikia siūlymus dėl šių įstaigų veiklos gerinimo;

34.6.5. svarsto ir teikia siūlymus sanitarijos ir higienos reikalavimų laikymosi Savivaldybės įmonėse klausimais;

34.6.6. svarsto ir teikia siūlymus socialinio būsto formavimo, būsto suteikimo tvarkos klausimais;

34.6.7. svarsto ir teikia siūlymus dėl darbo rinkos politikos priemonių bei gyventojų užimtumo programų įgyvendinimo;

34.6.8. svarsto ir teikia siūlymus dėl globos, rūpybos, šalpos, labdaros renginių organizavimo, neįgaliųjų žmonių reikalų;

34.6.9. svarsto ir teikia siūlymus dėl Savivaldybės sveikatos programų rengimo ir jų įgyvendinimo;

34.6.10. nagrinėja gyventojų siūlymus ir pageidavimus sveikatos apsaugos ir socialiniais klausimais bei teikia siūlymus;

34.6.11. analizuoja ir teikia siūlymus kitais socialiniais bei su sveikatos apsauga susijusiais klausimais.

34.7. Švietimo komitetas:

34.7.1. svarsto ir teikia siūlymus dėl Savivaldybės  švietimo politikos formavimo bendrojo ugdymo ir neformaliojo (ikimokyklinio, kito neformaliojo vaikų, neformaliojo suaugusiųjų) švietimo srityse, siūlo jos įgyvendinimo kryptis ir būdus;

34.7.2. savo iniciatyva ar Tarybos pavedimu rengia sprendimų projektus bei siūlymus dėl sprendimų projektų rengimo bendrojo ugdymo bei neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo klausimais bei kontroliuoja jų vykdymą;

34.7.3. svarsto ir teikia siūlymus dėl Savivaldybės švietimo įstaigų tinklo optimizavimo;

34.7.4. svarsto ir teikia siūlymus dėl privalomojo mokymo užtikrinimo ir vaikų teisių apsaugos;

34.7.5. svarsto ir teikia siūlymus dėl vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo ir užimtumo organizavimo;

34.7.6. svarsto ir teikia siūlymus dėl profesinio mokymo, profesinio informavimo, konsultavimo ir orientavimo bei švietimo informacinės pagalbos;

34.7.7. kontroliuoja Savivaldybės švietimo įstaigų veiklą, analizuoja kaip jose vykdomas biudžetas, biudžeto lėšų panaudojimo racionalumą, teikia siūlymus dėl šių įstaigų veiklos gerinimo;

34.7.8. nagrinėja gyventojų pasiūlymus ir pageidavimus švietimo klausimais bei teikia pasiūlymus;

34.7.9. analizuoja ir teikia siūlymus kitais su švietimo veikla susijusiais klausimais.

 

V SKYRIUS

TARYBOS KOMISIJOS

 

35. Tarybos komisijų sudarymas.

35.1. Tarybos sprendimu arba mero siūlymu, išskyrus Etikos komisiją ir Antikorupcijos komisiją, gali būti sudaromos nuolatinės (tos kadencijos laikotarpiui) bei laikinosios (atskiriems klausimams nagrinėti) Tarybos komisijos.

35.2. Sudarydama bet kokią komisiją, Taryba nustato komisijos narių skaičių, iš Tarybos narių skiria jos pirmininką, tvirtina nuostatus, laikinosioms komisijoms nustato komisijos veiklos užduotis ir terminus.

35.3. Tarybos sudaromų komisijų nariais gali būti Tarybos nariai, valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, ekspertai, gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai – seniūnaičiai, išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti atstovai, visuomenės atstovai (Lietuvos Respublikoje įregistruotų viešųjų juridinių asmenų, išskyrus valstybės ar savivaldybės institucijas ar įstaigas, įgalioti atstovai), bendruomeninių organizacijų atstovai, kiti savivaldybės gyventojai.

36. Komisijos pirmininkas.

36.1. Tarybos sudaromos komisijos pirmininku tarybos sprendimu gali būti skiriamas tik nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje, tarybos narys. Komisijos pirmininkas, išskyrus Etikos komisijos pirmininką ir Antikorupcijos komisijos pirmininką, komisijos narių siūlymu komisijos sprendimu nesuėjus terminui netenka savo įgaliojimų, jeigu jis neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų. Jeigu komisijų pirmininkų įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui, per 2 mėnesius nuo jų įgaliojimų nutrūkimo dienos Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka turi būti paskirti nauji komisijų pirmininkai.

36.2. Tarybos komisijos pirmininkas turi teisę gauti komisijos įgaliojimams vykdyti reikalingą informaciją iš valstybės ar savivaldybės institucijų, įstaigų ir valstybės ar savivaldybės valdomų įmonių.

37. Komisijos darbo organizavimas.

37.1. Tarybos komisijų darbe patariamojo balso teise gali dalyvauti joms nepriklausantys tarybos nariai, suinteresuoti asmenys. Apie savo pageidavimą dalyvauti norintis asmuo turi pranešti komisijos pirmininkui. Taip pat komisijos pirmininkas savo iniciatyva ir savo pasirinktu būdu gali kviesti minėtus asmenis.

37.2. Tarybos komisijų, išskyrus Etikos komisijos posėdžius, posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Komisijų posėdžiai, išskyrus Etikos komisijos ir komisijų uždarus posėdžius, transliuojami tiesiogiai ir komisijų posėdžių garso ir vaizdo įrašai Dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami viešai šio Reglamento 50.2 papunktyje nustatyta tvarka savivaldybės interneto svetainėje. Antikorupcijos komisijai šios dalies nuostatos taikomos, jeigu ji nenusprendžia kitaip. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusią informaciją ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, posėdžių garso ir vaizdo įrašai neviešinami.

37.3. Tarybos komisijos posėdis gali vykti nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu. Sprendimą organizuoti posėdį nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priima komisijos pirmininkas savo iniciatyva arba gavęs komisijos nario prašymą dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu. Apie priimtą sprendimą komisijos posėdį organizuoti nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu nedelsiant elektroninių ryšių priemonėmis turi būti pranešta komisijos nariams ir kitiems posėdžio dalyviams. Mišriuoju būdu organizuojamame posėdyje kiti komisijos nariai ir kiti posėdžio dalyviai savo pasirinkimu gali dalyvauti nuotoliniu būdu arba atvykę į komisijos posėdžių salę. Komisijos posėdžiai nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vykti negali, jeigu tam raštu prieštarauja daugiau kaip pusė visų komisijos narių, išskyrus:

37.3.1. kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komisijos posėdžiai negali vykti Tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai;

37.3.2. artimiausią numatytą nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vyksiantį komisijos posėdį.

37.4. Nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vyksiančio Tarybos komisijos posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis Reglamento 37.237.3 papunkčiuose nustatytų reikalavimų ir užtikrinant Vietos savivaldos įstatyme nustatytas Tarybos nario teises. Nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priimant komisijos sprendimus, turi būti užtikrinamas komisijos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

37.5. Tarybos sudaromų komisijų nariai, kurie nėra Tarybos nariai, komisijų posėdžių metu atleidžiami nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje, išsaugant jiems darbo vietą ir už darbą Tarybos sudaromose komisijose jiems apmokant Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo nustatyta tvarka.

37.6. Komisijų posėdžiai protokoluojami. Komisijų sekretorių pareigas atlieka mero paskirti valstybės tarnautojai arba darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis. Etikos ir Antikorupcijos komisijų atsakingųjų sekretorių pareigas atlieka mero paskirti valstybės tarnautojai, šios funkcijos įrašomas į jų pareigybės aprašymą.

37.7. Tarybos sprendimu Tarybos nariai gali būti deleguojami į regiono plėtros tarybos kolegiją, įstatymų nustatytas komisijas. Sprendime nurodomi Tarybos nariui suteikiami įgaliojimai.

38. Etikos komisija.

38.1. Taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Etikos komisiją. Ši komisija sudaroma laikantis proporcinio Tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komisijos sudėtis, išlaikant proporcinio Tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principą, turi būti pakeista ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo Tarybos daugumos ir mažumos pasikeitimo. Etikos komisijos pirmininką iš šios komisijų narių – Tarybos narių – deleguoja Tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu Tarybos posėdžio pirmininkui. Šios komisijos pirmininko pavaduotoją komisijos narių siūlymu iš šios komisijos narių – Tarybos narių daugumos – skiria Taryba. Jeigu Tarybos opozicija per 2 mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos nedeleguoja Etikos komisijos pirmininko arba deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Tarybos opozicija, Etikos komisijos pirmininką Taryba komisijos narių siūlymu skiria iš šios komisijos narių – Tarybos narių mažumos. Jeigu visi Tarybos nariai sudaro Tarybos daugumą, Etikos komisija, sudaryta iš Tarybos daugumos atstovų, veikia tol, kol Taryboje susidaro Tarybos mažuma ar Tarybos opozicija.

38.2. Jeigu Etikos komisijos pirmininkas neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, jis netenka įgaliojimų nesuėjus terminui komisijos narių siūlymu Tarybos sprendimu, o jeigu Etikos komisijos pirmininkas buvo deleguotas Tarybos opozicijos, – jį Tarybos opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio Tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus. Jeigu artimiausiame Tarybos posėdyje Tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Etikos komisijos pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito Tarybos nario ar deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Etikos komisijos pirmininko įgaliojimų netekimo ir naujo komisijos pirmininko skyrimo komisijos narių siūlymu priima Taryba.

38.3. Etikos komisija:

38.3.1. prižiūri, kaip meras ir Tarybos nariai laikosi Vietos savivaldos įstatymo, Valstybės politikų elgesio kodekso, Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo, Reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių Tarybos narių veiklą ir elgesį, reikalavimų;

38.3.2. analizuoja Tarybos narių nedalyvavimo Tarybos, komitetų ir komisijų posėdžiuose ir Vietos savivaldos įstatymo nustatytų pareigų nevykdymo priežastis;

38.3.3. tiria ir priima sprendimus dėl mero ir Tarybos narių veiklos atitikties Vietos savivaldos įstatymo, Valstybės politikų elgesio kodekso, Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo, Reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių mero ir Tarybos narių veiklą ir elgesį, nuostatoms;

38.3.4. nagrinėja savivaldybės bendruomenės narių, valstybės institucijų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl mero ir Tarybos narių veiklos skaidrumo;

38.3.5. analizuoja Vietos savivaldos įstatymo nustatytų mero pareigų nevykdymo priežastis;

38.3.6. teikia Vyriausiajai rinkimų komisijai siūlymą priimti sprendimą dėl Tarybos nario įgaliojimų nutrūkimo, jeigu šis tarybos narys yra praleidęs iš eilės 3 Tarybos posėdžius be pateisinamos priežasties;

38.3.7. tarybos narių, mero ir savo iniciatyva teikia tarybos nariams rekomendacijas dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų įgyvendinimo;

38.3.8. tarybos narių ir savo iniciatyva teikia merui rekomendacijas dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų įgyvendinimo.

39. Antikorupcijos komisija.

39.1. Taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Antikorupcijos komisiją. Ši komisija sudaroma laikantis proporcinio Tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komisijos sudėtis, išlaikant proporcinio Tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principą, turi būti pakeista ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo Tarybos daugumos ir mažumos pasikeitimo. Antikorupcijos komisijos pirmininką iš šios komisijos narių deleguoja Tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu Tarybos posėdžio pirmininkui. Šios komisijos pirmininko pavaduotoją komisijos narių siūlymu iš šios komisijos narių – Tarybos narių daugumos – skiria Taryba. Jeigu Tarybos opozicija per 2 mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos nedeleguoja Antikorupcijos komisijos pirmininko arba deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Tarybos opozicija, Antikorupcijos komisijos pirmininką Taryba komisijos narių siūlymu skiria iš šios komisijos narių – Tarybos narių mažumos. Jeigu visi Tarybos nariai sudaro Tarybos daugumą, Antikorupcijos komisija, sudaryta iš Tarybos daugumos atstovų, veikia tol, kol Taryboje susidaro Tarybos mažuma ar Tarybos opozicija.

39.2. Jeigu Antikorupcijos komisijos pirmininkas neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, netenka įgaliojimų nesuėjus terminui komisijos narių siūlymu Tarybos sprendimu, o jeigu Antikorupcijos komisijos pirmininkas buvo deleguotas Tarybos opozicijos, – jį Tarybos opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio Tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus. Jeigu artimiausiame Tarybos posėdyje Tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Antikorupcijos komisijos pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito komisijos pirmininko ar deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Antikorupcijos komisijos pirmininko įgaliojimų netekimo ir naujo komisijos pirmininko skyrimo komisijos narių siūlymu priima Taryba.

39.3. Antikorupcijos komisija:

39.3.1. ne mažiau kaip 1/3 Tarybos narių raštu ar merui potvarkiu pareiškus iniciatyvą atlikti Savivaldybės institucijų parengto sprendimo projekto antikorupcinį vertinimą, jį atlieka Antikorupcijos komisijos posėdyje, dalyvaujant sprendimo projekto rengėjams. Šiame papunktyje nustatyta tvarka ne mažiau kaip 1/3 Tarybos narių ar merui pareiškus iniciatyvą atlikti Savivaldybės institucijų parengto sprendimo projekto antikorupcinį vertinimą Tarybos posėdžio metu, sprendimo projektas Tarybos posėdyje toliau nesvarstomas;

39.3.2. dalyvauja rengiant savivaldybės korupcijos prevencijos veiksmų planą ir teikia išvadas merui ir Tarybai dėl šio veiksmų plano ir jo įgyvendinimo;

39.3.3. nagrinėja savivaldybės bendruomenės narių, valstybės institucijų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl kovos su korupcija priemonių vykdymo;

39.3.4. informuoja visuomenę apie savo veiklą, vykdomas korupcijos prevencijos priemones savivaldybėje, taip pat apie kovos su korupcija rezultatus;

39.3.5. korupcijos prevencijos tikslais analizuoja savivaldybės administracijos, biudžetinių ir viešųjų įstaigų, kurių savininkė yra savivaldybė, ir savivaldybės valdomų įmonių atliktus viešuosius pirkimus ir apie galimus korupcijos atvejus informuoja merą, Tarybą, kompetentingas institucijas ar įstaigas. Antikorupcijos komisijos pirmininkas ir nariai turi teisę susipažinti su visa analizuojamų viešųjų pirkimų informacija;

39.3.6. atlieka kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas, susijusias su savivaldybėje įgyvendinama valstybės politika korupcijos prevencijos srityje.

 

VI SKYRIUS

TARYBOS NARIŲ FRAKCIJOS IR GRUPĖS

 

40. Tarybos nariai gali jungtis į Tarybos narių frakciją (toliau – frakcija) ar Tarybos narių grupę (toliau – grupė). Frakciją turi sudaryti ne mažiau kaip 2 Tarybos nariai, o grupę – ne mažiau kaip 2 Tarybos nariai. Viešą pareiškimą apie jungimąsi į frakciją ar grupę perskaito frakcijos ar grupės įgaliotas asmuo Tarybos posėdyje. Frakcijos ir grupės gali jungtis į koalicijas.

Punkto pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

41. Tarybos nariai, nesusivieniję į frakciją ar grupę, sudaro Mišrią Tarybos narių grupę (toliau – mišri grupė).

42. Frakcijų ir grupių veikla.

42.1. Kiekvienas Tarybos narys gali priklausyti tik vienai frakcijai ar grupei.

42.2. Pasikeitus frakcijos ar grupės pavadinimui, sudėčiai ar vadovui, frakcijai ar grupei iširus ar nutraukus veiklą, turi būti raštu pranešta merui, kuris apie tai paskelbia artimiausiame Tarybos posėdyje.

42.3. Frakcijų ir grupių veiklai užtikrinti yra skiriamos patalpos, užtikrinamas techninis ir organizacinis aptarnavimas.

42.4. Frakcijos ar grupės turi teisę siūlyti savo atstovus į komitetus bei Tarybos komisijas.

43. Tarybos narių frakcija (-os) ir (ar) Tarybos narių grupė (-ės), ir (ar) į jokią frakciją ar grupę nesusivieniję Tarybos nariai, Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, pateikusi (-ios) savo veiklos programą ir sudaryta (-os) iš daugiau kaip pusės visų Tarybos narių, sudaro Tarybos daugumą.

44. Tarybos daugumai nepriklausančios Tarybos narių frakcija (-os) ir (ar) Tarybos narių grupė (-ės), ir (ar) į jokią frakciją ar grupę nesusivieniję Tarybos nariai sudaro Tarybos mažumą.

45. Tarybos opozicija – Tarybos mažumai priklausančių ir Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, opozicinėmis pasiskelbusių Tarybos narių frakcijų, Tarybos narių grupių, į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių Tarybos narių visuma, pateikusi savo veiklos kryptis, gali pasiskelbti opozicija.

 

VII SKYRIUS

TARYBOS OPOZICIJOS LYDERIS

 

46. Tarybos opozicijos lyderis – daugiau nei pusės Tarybos narių, priklausančių Tarybos opozicijai, Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaruotas Tarybos opozicijai atstovaujantis tarybos narys. Jis atlieka Vietos savivaldos įstatymu ir šio Reglamento 47 punkte jam pavestas funkcijas, turi Vietos savivaldos įstatyme ir šio Reglamento 48 punkte nustatytas teises.

Punkto pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

47. Opozicijos lyderio funkcijos:

47.1. atstovauti tarybos opozicijai tarybos posėdžių, komitetų ir komisijų posėdžių metu;

47.2. atstovauti tarybos opozicijai susitikimuose su nuolatiniais rajono gyventojais metu;

47.3. atstovauti tarybos opozicijai ir kitais atvejais ir tokia apimtimi, kai opozicijos lyderis yra tarybos opozicijos įgaliotas tą daryti.

48. Opozicijos lyderio teisės:

48.1. Pateikti tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais Tarybos posėdžių sekretoriui (-iams) Reglamento 66–67 punktuose nustatyta tvarka.

48.2. Siūlyti tarybos posėdžio metu tvirtinant posėdžio darbotvarkę tarybos sprendimu papildyti ar pakeisti parengtą tarybos posėdžio darbotvarkės projektą, jeigu dėl siūlomų papildomai įtraukti klausimų sprendimų projektai yra įregistruoti ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki posėdžio pradžios, išskyrus Vietos savivaldos įstatyme numatytas išimtis.

48.3. Tarybos posėdžio metu pirmam užduoti klausimus pranešėjams ir pirmam pasisakyti kiekvienu svarstomu darbotvarkės klausimu.

48.4. Tarybos mažumos valandos metu pirmam užduoti iki 2 klausimų.

48.5. Siūlyti Kolegijai svarstyti tarybos mažumos valandos ir tarybos mažumos darbotvarkės svarstymo datas.

48.6. Teikti siūlymus tarybai ir merui įtraukti tarybos narius, valstybės tarnautojus, ekspertus, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ir bendruomeninių organizacijų atstovus, kitus savivaldybės bendruomenės narius į komisijų ir darbo grupių sudėtį.

48.7. Teikti siūlymus tarybai išklausyti savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų atstovus.

48.8. Teikti merui pastabas ir pasiūlymus dėl savivaldybės biudžeto projekto.

 

VIII SKYRIUS

TARYBOS POSĖDŽIAI

 

49. Tarybos posėdžiai.

49.1. Taryba savo įgaliojimus įgyvendina kolegialiai posėdžiuose. Tarybos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip 13 Tarybos narių (toliau – kvorumas). Tarybos posėdžiams pirmininkauja meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas tarybos narys.

49.2. Jei dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino Tarybos posėdžiai negali vykti Tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai, Tarybos posėdžiai gali vykti nuotoliniu būdu realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis (toliau – nuotolinis būdas). Nuotoliniu būdu vyksiančiame Tarybos posėdyje svarstytini sprendimų projektai rengiami ir posėdis vyksta laikantis šio Reglamento VIII ir IX skyriuose nustatytų reikalavimų. Nuotoliniu būdu priimant Tarybos sprendimus, turi būti užtikrintas Tarybos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas. Nuotoliniu būdu vykstančiame Tarybos posėdyje sprendimai, dėl kurių Reglamento 61.8 papunktis nustato slaptą balsavimą, nepriimami.

49.3. Vykstant nuotoliniam Tarybos posėdžiui posėdžio pradžioje ir prieš kiekvieną balsavimą Tarybos nariai registruojasi ir balsuoja balsavimo elektroninėje sistemoje. Dalyvaujantys posėdyje laikomi tie Tarybos nariai, kurie užsiregistravo elektroninėje balsavimo sistemoje. Nesant techninių galimybių posėdyje dalyvaujantiems Tarybos nariams registruotis ir balsuoti elektroninėje balsavimo sistemoje, posėdžio pirmininko siūlymu, posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių daugumai pritarus, registracija ir balsavimas vyksta žodžiu arba daroma posėdžio pertrauka sistemos techniniams trukdymams pašalinti.

49.4. Tarybos posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip kas 3 mėnesiai, paprastai kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį. Esant būtinumui, posėdžiai gali vykti ir kitomis dienomis. Tarybos posėdis gali būti šaukiamas ir skubiai spręstiniems klausimams nagrinėti. Posėdžius šaukia meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas tarybos narys.

49.5. Meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas tarybos narys privalo sušaukti Tarybos posėdį, jeigu to raštu reikalauja ne mažiau kaip 1/3 Tarybos narių, ne vėliau kaip per 2 savaites nuo tarybos narių reikalavimo gavimo. Jeigu per nustatytą laiką meras ar laikinai Tarybos paskirtas tarybos narys Tarybos posėdžio nesušaukia, jį gali šaukti ne mažiau kaip 1/3 tarybos narių.

50. Tarybos posėdžių atvirumas.

50.1. Tarybos posėdžiai yra atviri. Posėdžio pirmininkas turi teisę leisti posėdyje kalbėti kviestiems asmenims. Jeigu Tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, jiems leidžiama užduoti klausimus pranešėjams ir kalbėti Reglamento 58.5 papunktyje nustatyta tvarka. Tarybos posėdžio metu kviestieji ar kiti asmenys negali daryti spaudimo Tarybos nariams žodžiu, vaizdinėmis ar kitomis priemonėmis.

50.2. Tarybos posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Tarybos posėdžių garso ir vaizdo įrašai yra vieši. Tarybos posėdžių transliacija vykdoma Savivaldybės interneto svetainėje www.kretinga.lt ir Savivaldybės „YouTube“ kanale https://www.youtube.com/c/Kretingosrajonosavivaldybe. Tarybos posėdžių garso ir vaizdo įrašai Reglamento (ES) 2016/679 ir Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose. Tarybos posėdžių garso ir vaizdo įrašai neskelbiami viešai, kai tai gali atskleisti valstybės, tarnybos ar komercinę paslaptį, pažeisti fizinių asmenų teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą ir teisę į asmens duomenų apsaugą.

50.3. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusią informaciją, ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, garso ir vaizdo įrašai nedaromi.

50.4. Kai Tarybos posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas, Taryba gali nuspręsti jį nagrinėti uždarame posėdyje. Uždaras Tarybos posėdis, kurio metu naudojama įslaptinta informacija, turi būti organizuojamas ir vykdomas taip, kad taikomos saugumo užtikrinimo priemonės atitiktų Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nustatytus reikalavimus, keliamus posėdžio ar pasitarimo metu naudojamos įslaptintos informacijos apsaugai.

51. Dalyvavimas posėdžiuose.

51.1. Jeigu Tarybos narys negali atvykti į Tarybos posėdį, apie tai praneša iki Tarybos posėdžio pradžios merui ar Tarybos posėdžio sekretoriui (-iams), nurodydamas nedalyvavimo priežastį. Jeigu paaiškėja, kad nebus posėdžio kvorumo, posėdžio pirmininkas paskiria kitą posėdžio datą ir apie tai praneša Tarybos nariams, paskelbia per vietines informavimo priemones (rajono laikraščiuose) bei Savivaldybės interneto svetainėje.

51.2. Į Tarybos posėdžius kviečiami Savivaldybės vicemeras (-ai), Savivaldybės kontrolierius, Savivaldybės administracijos direktorius, Juridinio skyriaus vedėjas ar jį pavaduojantis tarnautojas, klausimus posėdžiui rengusių komisijų pirmininkai (arba jų įgalioti komisijų nariai), su svarstomu klausimu susijusių Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių vadovai arba jų atstovai, seniūnai, gali būti kviečiami seniūnaičiai bei kiti su svarstomu klausimu tiesiogiai susiję asmenys. Apie Tarybos posėdžius turi būti informuojamas Vyriausybės atstovas apskrityje, pateikiant jam visą preliminarią posėdžio medžiagą.

51.3. Asmenys, pageidaujantys dalyvauti Tarybos posėdyje, turi užsiregistruoti Savivaldybėje, laikantis atskiru Tarybos sprendimu nustatytos tvarkos.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-318, 2023-11-30, paskelbta TAR 2023-12-01, i. k. 2023-23234

 

52. Tarybos posėdžių organizavimas.

52.1. Apie Tarybos posėdžio laiką, svarstyti parengtus ir Reglamento 66–67 punktuose nustatyta tvarka įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas tarybos narys ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios Reglamento 57.5 papunktyje nustatyta tvarka praneša visiems Tarybos nariams, gyventojams ir seniūnaičiui, kai svarstomi klausimai yra susiję su jo atstovaujama gyvenamosios vietovės bendruomene, taip pat seniūnui ir vietos gyventojų apklausos iniciatyvinės grupės atstovui (atstovams), kai svarstomi vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos gyventojų apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų).

52.2. Tarybos narių darbo vietas Savivaldybės posėdžių salėje nustato meras. Prieš Tarybos posėdį Tarybos nariams išdalijamos registracijai ir balsavimui reikalingos elektroninės identifikacijos kortelės, kurios posėdžiui pasibaigus saugomos Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų skyriuje. Tarybos nariai registruojasi Savivaldybės balsavimo elektroninėje sistemoje. Išvykdamas iš posėdžio jam nepasibaigus arba laikinai išeidamas iš posėdžio patalpos, Tarybos narys apie tai turi informuoti posėdžio pirmininką ir Tarybos narys, išeidamas iš posėdžio patalpos, privalo ištraukti iš pulto savo elektroninę identifikacijos kortelę tiek, kad jos nebefiksuotų Savivaldybės balsavimo elektroninė sistema.

52.3. Vykstant nuotoliniam Tarybos posėdžiui, Tarybos narys, nedalyvaudamas posėdyje iki posėdžio pabaigos arba laikinai nedalyvaudamas posėdyje, apie tai turi informuoti posėdžio pirmininką ir atsijungti nuo elektroninės balsavimo sistemos bei konferencinio ryšio platformos, kurioje vyksta nuotolinis posėdis.

52.4. Jeigu Tarybos posėdyje svarstomas klausimas tiesiogiai susijęs su įmonės, įstaigos, organizacijos ar institucijos veikla, apie tai šių įstaigų vadovams ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki posėdžio pradžios praneša sprendimo projekto rengėjas.

52.5. Tarybos posėdžiai vedami naudojant Tarybos posėdžių salės informacinę sistemą. Nesant techninių galimybių, Taryba sprendžia dėl Tarybos posėdžio vedimo tvarkos ar jo atidėjimo. Įranga užfiksuoti Tarybos posėdžių įrašai 4 metus saugomi serveryje (tarnybinėje stotyje). Posėdžiai transliuojami Savivaldybės interneto svetainėje.

52.6. Tarybos posėdžio metu turi būti išjungti visų salėje esančių mobiliųjų telefonų garsiniai skambučiai ir kitų elektroninių prietaisų garsiniai signalai.

52.7. Tarybos nariui leidžiama pranešti posėdžio darbotvarkėje nenumatytą informaciją, padaryti ne daugiau kaip 3 min. trukmės pareiškimą posėdžio pradžioje arba pabaigoje.

52.8. Posėdžio pabaigoje posėdžio pirmininkas informuoja apie gautus Vyriausybės atstovo teikimus ar reikalavimus (perskaito jų antraštes) ir nurodo, kur galima susipažinti su visu dokumentu (dokumentas Tarybos nariams pateikiamas Savivaldybės duomenų saugykloje „Temidė“).

53. Pirmojo naujai išrinktos Tarybos posėdžio ypatumai.

53.1. Pirmąjį naujai išrinktos Tarybos posėdį šaukia Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne anksčiau kaip ankstesnės kadencijos Tarybos įgaliojimų paskutinę dieną ir ne vėliau kaip praėjus 7 kalendorinėms dienoms nuo ankstesnės kadencijos Tarybos įgaliojimų paskutinės dienos, kuri nustatoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 119 straipsniu, o jeigu rinkimai vyko po to, kai Savivaldybėje buvo įvestas tiesioginis valdymas ar buvo surengti pakartotiniai rinkimai Rinkimų kodekso 14 straipsnyje numatytu atveju, – ne vėliau kaip per 2 savaites po rinkimų rezultatų paskelbimo. Šiam posėdžiui pirmininkauja Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas Savivaldybės rinkimų komisijos narys. Apie pirmojo Tarybos posėdžio sušaukimo laiką ir vietą Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne vėliau kaip prieš 14 dienų paskelbia savivaldybės interneto svetainėje. Jeigu Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas išrinktos naujos Tarybos pirmojo posėdžio nesušaukia iki šiame punkte nustatyto termino pabaigos, suėjus nustatytam terminui, Tarybos posėdį ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas šaukia Vyriausioji rinkimų komisija. Šiuo atveju posėdžiui pirmininkauja Vyriausiosios rinkimų komisijos paskirtas Vyriausiosios rinkimų komisijos narys.

53.2. Patalpas posėdžiui parengia Savivaldybės administracija. Turi būti parengtos vietos naujai išrinktiems Tarybos nariams bei kitiems posėdžio dalyviams, posėdžio patalpa aprūpinta garso bei įrašų aparatūra. Atsakingas už tinkamą pasirengimą pirmajam posėdžiui yra Savivaldybės administracijos direktorius.

53.3. Posėdžio metu naujai išrinkti Tarybos nariai turi sėdėti atskirai nuo kitų posėdžio dalyvių.

53.4. Posėdį pradeda Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas. Jis skelbia naujai išrinktų Tarybos narių registraciją ir tęsia posėdį, jeigu dalyvauja daugiau kaip pusė išrinktų Tarybos narių.

53.5. Pirmam išrinktos naujos Tarybos posėdžiui, iki prisieks Tarybos nariai ir meras, pirmininkauja Reglamento 53.1 papunktyje nurodyti asmenys. Po Tarybos narių ir mero priesaikos priėmimo posėdžiui pirmininkauja meras arba, jei jo nėra, – laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys.

53.6. Pirmajame išrinktos naujos Tarybos posėdyje:

53.6.1. prisiekia Tarybos nariai;

53.6.2. prisiekia meras;

53.6.3. gali būti priimami kiti sprendimai, užtikrinantys savivaldybės institucijų ir Tarybos sudaromų komitetų, komisijų veiklą;

53.6.4. gali būti posėdžio pirmininkui įteikiami vieši pareiškimai dėl Tarybos narių vienijimosi į frakcijas ir (ar) grupes, dėl Tarybos daugumos ir Tarybos opozicijos sudarymo.

53.7. Jeigu pirmajame posėdyje meras neprisiekė, Taryba priima sprendimą dėl kito posėdžio datos. Jam taip pat pirmininkauja Reglamento 53.1 papunktyje nustatyti asmenys. Jeigu ir šiame posėdyje meras neprisiekė, arba prisiekė, bet dėl laikino nedarbingumo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai negali eiti savo pareigų, Vietos savivaldos įstatymo 30 straipsnio 3 dalyje nustatyta tvarka skiriamas Tarybos narys laikinai eiti mero pareigas.

54. Tarybos nario priesaika.

54.1. Nustatomas toks išrinkto savivaldybės tarybos nario priesaikos tekstas:

„Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių savivaldybės gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas!

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

54.2. Prisiekti leidžiama ir be paskutinio sakinio.

55. Mero priesaika.

55.1. Nustatomas toks išrinkto mero priesaikos tekstas:

„Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių savivaldybės gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas!“.

55.2. Prisiekti leidžiama ir be paskutinio sakinio.

56. Tarybos nario ir mero priesaikos priėmimo tvarka:

56.1. išrinkto Tarybos nario priesaiką priima savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas savivaldybės rinkimų komisijos narys;

56.2. išrinktas Tarybos narys prisiekia stovėdamas priešais priesaiką priimantį asmenį – padėjęs ranką ant Konstitucijos, perskaito priesaikos tekstą;

56.3. prisiekęs Tarybos narys pasirašo vardinį priesaikos lapą;

56.4. nustatytas priesaikos tekstas netaisomas ir nekeičiamas. Šios nuostatos nesilaikymas, taip pat atsisakymas pasirašyti vardinį priesaikos lapą arba pasirašymas su išlyga reiškia, kad Tarybos narys neprisiekė;

56.5. vardiniai priesaikos lapai perduodami priesaiką priėmusiam asmeniui, šis juos patikrina ir paskelbia Tarybos narių, įgijusių visas tarybos nario teises ir pareigas, vardus ir pavardes;

56.6. išrinktas Tarybos narys turi prisiekti tame posėdyje, kuriame jis dalyvauja pirmą kartą po Tarybos rinkimų. Kai Tarybos narys prisiekia ne pirmajame Tarybos posėdyje, priesaiką priima Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos narys pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavedimą.

56.7. Išrinktas Tarybos narys, Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka neprisiekęs arba prisiekęs su išlyga, Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu netenka Tarybos nario mandato. Šis Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

56.8. Prisiekusiam Tarybos nariui priesaiką priėmęs asmuo įteikia Tarybos nario pažymėjimą.

56.9. Mero priesaikos priėmimo tvarkai taikomos normos, nustatančios Tarybos nario priesaikos priėmimo tvarką.

56.10. Meras, Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka neprisiekęs arba prisiekęs su išlyga, Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu netenka mero mandato. Šis Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

56.11. Prisiekusiam merui priesaiką priėmęs asmuo įteikia savivaldybės mero pažymėjimą.

57. Tarybos posėdžio darbotvarkė.

57.1. Tarybos posėdžiuose svarstomi tik tie klausimai, dėl kurių Reglamento 66–71 punktuose nustatyta tvarka yra pateikti ir komitetuose apsvarstyti sprendimų projektai.

57.2. Pateikti sprendimų projektai, aiškinamieji raštai, sprendimų projektų lyginamieji variantai, sprendimų projektų antikorupcinio vertinimo pažymos ir kiti su sprendimų projektais susiję dokumentai yra registruojami Savivaldybės kompiuterizuotoje dokumentų valdymo sistemoje (toliau – DVS) ir ne vėliau kaip artimiausią darbo dieną po registracijos paskelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

57.3. Tarybos posėdžio darbotvarkę sudaro meras. Ne vėliau kaip prieš 4 darbo dienas iki Tarybos posėdžio svarstytinus klausimus kartu su DVS įregistruotais sprendimų projektais meras privalo įtraukti į posėdžio darbotvarkę. Darbotvarkėje nurodomi pranešėjai. Jeigu gaunami keli alternatyvūs Tarybos sprendimo projektai tuo pačiu klausimu, jie į darbotvarkę įrašomi vienu punktu ir nagrinėjami kartu. Jei meras svarstytinų klausimų į posėdžio darbotvarkę neįtraukia, dėl jų įtraukimo į darbotvarkę sprendžia Taryba posėdžio pradžioje. Tarybai teikiamos informacijos ar kiti klausimai, kurie nėra tarybos sprendimų projektai tarybos darbotvarkės projekte įrašomi jos pabaigoje.

57.4. Tarybos posėdžio darbotvarkės projektas gali būti papildytas ar pakeistas Tarybos sprendimu, komiteto, komisijos, grupės, mišrios grupės, Kolegijos, opozicijos lyderio ar 1/3 dalyvaujančių posėdyje tarybos narių siūlymu, jeigu dėl siūlomų papildomai įtraukti klausimų sprendimų projektai yra įregistruoti ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki posėdžio pradžios. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su vicemero (-ų), Kontrolės komiteto ar Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams, susijusiems su nepasitikėjimo vicemeru (-ais), savivaldybės administracijos direktoriumi, Kontrolės komiteto ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytos komisijos pirmininko pareiškimu. Ekstremaliųjų įvykių, atitinkančių Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais meras teikia Tarybai svarstyti klausimą ir siūlo priimti sprendimą skubos tvarka.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

57.5. Apie Tarybos posėdžio tikslų laiką (mėnuo, diena bei posėdžio pradžios valanda), vietą bei svarstyti parengtus ir DVS įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas tarybos narys ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Tarybos posėdžio pradžios paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje www.kretinga.lt, praneša Tarybos nariams, gyventojams, seniūnui ir seniūnaičiui, kai svarstomi klausimai yra susiję su jo atstovaujama gyvenamosios vietos bendruomene, taip pat seniūnui ir vietos gyventojų apklausos iniciatyvinės grupės atstovui (atstovams), kai svarstomi vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos gyventojų apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų).

57.6. Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti savivaldybės funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus ir sprendimo nepriėmimas ar delsimas jį priimti nedelsiant lemtų neigiamus padarinius savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, mero sprendimu Tarybos posėdžio darbotvarkė gali būti sudaroma ir paskelbiama savivaldybės interneto svetainėje trumpesniais, negu nustatyta Reglamento 57.3 papunktyje, terminais, o apie Tarybos posėdžio laiką, svarstyti parengtus ir Reglamento 70 punkte nustatyta tvarka įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais visais šiais atvejais gali būti pranešama per trumpesnį, negu Reglamento 57.5 papunktyje nustatyta, terminą, bet ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki Tarybos posėdžio pradžios.

57.7. Posėdžio darbotvarkė patvirtinama, jeigu už ją balsuoja Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių dauguma.

58. Posėdžio pirmininkas:

58.1. skelbia posėdžio pradžią ir pabaigą, po 2 val. skelbia 1 val. pietų pertrauką, dar po 2 val. skelbiama 15 min. pertrauka. Kitos 15 min pertraukos skelbiamos kas 2 val. Taryba gali nustatyti ilgesnę ar trumpesnę pertraukos trukmę;

58.2. po kiekvienos pertraukos, Tarybos nariams pakartotinai užsiregistravus Savivaldybės elektroninio balsavimo sistemoje, tikrina, ar Tarybos posėdyje yra kvorumas;

58.3. užtikrina, kad Tarybos posėdyje būtų laikomasi Reglamento reikalavimų;

58.4. vadovauja klausimų svarstymo eigai;

58.5. suteikia žodį Tarybos nariams bei Reglamento 51.3 papunktyje nustatyta tvarka Tarybos posėdyje dalyvaujantiems asmenims ir, jeigu klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, jiems leidžia užduoti klausimus pranešėjams ir kalbėti Reglamento 59.6 papunktyje nustatyta tvarka;

58.6. kontroliuoja pasisakymų trukmę ir, jeigu ji viršijama, įspėja kalbėtoją, o po įspėjimo gali kalbėtoją nutraukti;

58.7. jeigu klausimas svarbus ir Taryba neprieštarauja, gali pratęsti kalbėjimo laiką;

58.8. gali įspėti kalbėtoją, jeigu jis nukrypsta nuo svarstomo klausimo esmės;

58.9. pagal svarstymo rezultatus formuluoja klausimus balsavimui ir pagal Savivaldybės elektroninio balsavimo sistemos duomenis skelbia balsavimo rezultatus;

58.10. pareiškia Tarybos nariams pastabas, jeigu jie nesilaiko šio Reglamento reikalavimų arba trukdo Tarybos darbui;

58.11. pareiškia pastabas arba siūlo Tarybos nariams priimti sprendimą pašalinti iš posėdžio salės asmenis, kurie trukdo posėdžiui, žodžiu ar kitomis priemonėmis daro spaudimą Tarybos nariams.

59. Klausimo svarstymas.

59.1. Į patvirtintą darbotvarkę įrašytą klausimą Tarybos posėdyje pristato sprendimo projekto rengėjas arba jį atstovaujantis asmuo (toliau – pranešėjas). Pristatymui skiriama iki 10 minučių. Jeigu klausimas visiškai aiškus, Taryba bendru sutarimu gali darbotvarkės klausimus svarstyti ir be pranešėjo pristatymo, atskirais atvejais Taryba gali pristatymo laiką pratęsti.

59.2. Pranešėjas atsako į Tarybos narių klausimus. Vienas Tarybos narys vienu svarstomu klausimu pranešėjo gali paklausti ne daugiau kaip 2 kartus, antrą kartą paklausti gali tik po to, kai nebėra norinčių paklausti pirmą kartą. Klausimui pateikti skiriama 1 minutė, atsakymui – iki 5 minučių.

59.3. Pagrindiniam pranešėjui atsakius į Tarybos narių klausimus, žodis suteikiamas (iki 5 minučių) kitam pranešėjui, jei toks yra numatytas darbotvarkėje. Jis taip pat atsako į Tarybos narių klausimus, klausimui pateikti skiriama 1 minutė, atsakymui – iki 3 minučių.

59.4. Pranešėjams atsakius į Tarybos narių klausimus, nuomonę dėl pateikto Tarybos sprendimo projekto pateikia komitetai, frakcijos (skiriama iki 5 minučių).

59.5. Diskusijose kiekvienu svarstomu klausimu Tarybos narys gali kalbėti iki 5 minučių. Kiekvienu svarstomu klausimu frakcijos bei koalicijos vardu turi teisę kalbėti (iki 5 minučių) tik tos koalicijos ar frakcijos narys. Svarstomu klausimu galimas tik vienas pasisakymas ir viena replika.

59.6. Posėdžio pirmininkas, Tarybai sutikus, svarstomu klausimu iki 3 minučių gali leisti kalbėti ir kitiems posėdyje dalyvaujantiems asmenims.

59.7. Tarybos posėdyje kiekvienu svarstomu klausimu turi teisę kalbėti Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Vyriausybės atstovas apskrityje arba jo įgaliotas asmuo.

59.8. Jeigu Tarybos narys be įspėjimo išėjo iš posėdžių salės ir jo nėra, kai pirmininkas suteikė jam žodį, jis laikomas atsisakiusiu kalbėti.

59.9. Diskusijos baigiamos, kai apsvarstomas sprendimo projektas arba to pageidauja Tarybos nariai ir bendru sutarimu nusprendžia Taryba.

59.10. Pasibaigus diskusijoms:

59.10.1. pranešėjai turi teisę tarti baigiamąjį žodį (iki 3 minučių);

59.10.2. Tarybos nariai gali pasisakyti dėl balsavimo motyvų (iki 2 minučių);

59.10.3. posėdžio pirmininkas, įvertinęs Tarybos narių pasisakymus ir pasiūlymus, apibendrina svarstomą sprendimo projektą.

59.11. Sprendimo priėmimo metu naujos pataisos bei papildymai, iš esmės keičiantys sprendimo turinį, nepriimami, išskyrus gramatinio ir techninio pobūdžio pakeitimus (gramatinių klaidų (iš)taisymą, pasikartojančių žodžių išbraukimą, vardų ar pavardžių supainiojimą ir pan.); patikslinti pateikiamus skaičius ir skaičiavimus (jeigu buvo pateikti netikslūs skaičiai ir atitaisymas nereikštų esminio sprendimo projekto pakeitimo). Siūlymai pakeisti, papildyti ar panaikinti svarstomų tarybos sprendimų projektų nuostatas, neatitinkančias teisės aktų reikalavimų, kurie buvo fiksuoti rengiant, registruojant, svarstant (iki komitetų svarstymo, komitetų svarstymo metu bei po komitetų svarstymo) tarybai paruoštus sprendimų projektus, taip pat tarybai posėdžio metu svarstant tarybos sprendimų projektus gali būti priimami tarybos posėdžio metu bendru sutarimu arba atskirai dėl to balsuojant.

59.12. Taryba gali atidėti sprendimo projekto svarstymą, jeigu yra pateikta pataisų ir alternatyvių pasiūlymų, ir perduoti sprendimo projektą taisyti ir/ar papildomai svarstyti komitetams.

59.13. Tarybos posėdžio metu nagrinėjant pateiktus klausimus, gali būti priimami protokoliniai sprendimai (protokole užfiksuotas, be atskiro dokumento tik protokolo būdu įformintas sprendimas), kuriais Savivaldybės merui, Savivaldybės administravimo subjektams, komitetams bei komisijoms pavedama atlikti tam tikrus veiksmus. Protokoliniu sprendimu suformuluojama užduotis adresatui bei nurodomas įvykdymo terminas. Protokolinių sprendimų įgyvendinimo kontrolę vykdo Tarybos posėdžių sekretorius (-iai).

59.14. Prieš balsavimą komitetas, frakcija, nuolatinė ar laikinoji komisija gali pareikalauti ne ilgesnės kaip 15 minučių pertraukos.

60. Sprendimo priėmimas.

60.1. Tarybos sprendimas dėl svarstomo klausimo yra priimamas balsavimu. Tarybos nariai gali išsakyti siūlymus dėl balsavimo motyvų.

60.2. Balsavimo pradžią skelbia posėdžio pirmininkas. Balsuojant replikos ir pastabos dėl balsavimo motyvų neleidžiamos.

60.3. Tarybos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai (balsai laikomi pasiskirsčiusiais po lygiai tada, kai balsų „už“ gauta tiek pat, kiek „prieš“ ir „susilaikiusių“ kartu sudėjus), balsuojama dar kartą. Jeigu balsavimo dėl tarybos sprendimo projekto metu tarybos narių balsai du kartus iš eilės pasiskirsto po lygiai, tokiu atveju laikoma, kad taryba šiam tarybos sprendimui nepritarė. Balsuojant elektronine balsų skaičiavimo įranga, dalyvaujančiais posėdyje laikomi tie Tarybos nariai, kurie užsiregistravo elektroninėje balsavimo sistemoje paspausdami registracijos mygtuką. Tarybos narių balsavimo rezultatai yra saugomi skaitmeninėse laikmenose arba Tarybos nario balsavimo, priimant sprendimus, lapuose ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

60.4. Tarybos narys Tarybos posėdyje prieš pradedant svarstyti klausimą, kuris sukelia interesų konfliktą, privalo informuoti Tarybą apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir jei, Taryba nusišalinimą priima, jokia forma nedalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Nusišalinimas yra užfiksuojamas posėdžio protokole. Taryba gali motyvuotu sprendimu, vadovaudamasi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos patvirtintais kriterijais, pareikšto nusišalinimo nepriimti ir įpareigoti tarybos narį dalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Balsavimas dėl tarybos nario nusišalinimo nepriėmimo vyksta prieš pradedant svarstyti klausimą, kuris tarybos nariui sukelia interesų konfliktą. Duomenys apie sprendimą nepriimti pareikšto nusišalinimo kartu su svarstyto klausimo balsavimo rezultatais skelbiami savivaldybės interneto svetainėje ir per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos elektroninėmis priemonėmis pateikiami Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai jos nustatyta tvarka.

60.5. Tarybos narys, pareiškęs apie nusišalinimą, nedalyvauja (išeina iš patalpos) svarstant klausimą dėl nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo), o jeigu pareikštas nusišalinimas priimamas, nedalyvauja toliau svarstant interesų konfliktą keliantį klausimą. Posėdžiui vykstant nuotoliniu būdu, Tarybos narys, pareiškęs apie nusišalinimą, nedalyvauja (nesiregistruoja ir nebalsuoja) svarstant klausimą dėl nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo), o jeigu pareikštas nusišalinimas priimamas, nedalyvauja (išjungia mikrofoną ir garso atkūrimo priemones) toliau svarstant interesų konfliktą keliantį klausimą.

60.6. Tarybos posėdžiuose balsuojama atviru arba slaptu balsavimu.

60.7. Dėl Tarybos posėdžiuose svarstomų klausimų balsuojama atvirai, išskyrus šio Reglamento 61.1 papunktyje numatytus atvejus, kai balsuojama slaptai Reglamento 61.2–61.8 papunkčiuose nustatyta tvarka.

60.8. Atvirai balsuojama naudojant Savivaldybės atviro balsavimo elektroninę sistemą (toliau – balsavimo sistema) ir ekrane parodomi balsavimo rezultatai. Išimtiniais atvejais (sugedus balsavimo sistemai, dingus elektrai ir kt.) balsuojama rankos pakėlimu ir Tarybos nariai savo balsavimo pasirinkimą pažymi Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario balsavimo, priimant sprendimus, lape.

60.9. Atvirai balsuojant rankos pakėlimu, balsus skaičiuoja iš 3 Tarybos narių sudaryta Balsų skaičiavimo komisija. Balsų skaičiavimo komisijos nariai laikomi išrinktais, jeigu už jų kandidatūras balsavo posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių dauguma. Į komisiją negali būti siūlomas Tarybos narys, tiesiogiai susijęs su posėdyje svarstomais klausimais.

60.10. Tarybos sprendimai priimami balsuojant už, prieš arba susilaikė.

60.11. Balsavimui gali būti pateiktas vienas arba keli alternatyvūs siūlymai. Pirmuoju atveju balsuojama už, prieš arba susilaikė. Antruoju atveju balsuojama tik už pirmą siūlymą, už antrą siūlymą arba susilaikoma.

60.12. Posėdžio pirmininkas nustato balsavimo dėl alternatyvių siūlymų eiliškumą.

60.13. Jeigu pateikti daugiau kaip 2 pasiūlymai, posėdžio pirmininkas juos sugrupuoja pagal prasmę taip, kad per keletą balsavimų po vieną ar du pasiūlymus būtų išspręsti visi klausimai.

60.14. Jeigu iš dviejų pateiktų siūlymų vienas surenka dalyvaujančių Tarybos narių balsų daugumą, jis yra priimamas.

60.15. Jeigu pateikti daugiau kaip du pasiūlymai, daugiausiai balsų surinkęs siūlymas teikiamas balsuoti atskirai.

60.16. Balsų daugumą surinkęs siūlymas įrašomas į sprendimo projektą ir Tarybos nariai balsuoja už visą sprendimo projektą.

60.17. Jei nagrinėtu klausimu buvo balsuojama, bet sprendimas nebuvo priimtas, pakartotinai šis klausimas gali būti nagrinėjamas tik kitame Tarybos posėdyje.

60.18. Visus Tarybos posėdžio procedūrinius klausimus, kurie nenumatyti Reglamente ir Lietuvos Respublikos įstatymuose, Tarybai siūlo spręsti posėdžio pirmininkas. Sprendimas po posėdžio pirmininko motyvų išdėstymo priimamas dalyvaujančių posėdyje Tarybos narių balsų dauguma.

60.19. Balsuojant Savivaldybės elektroninio balsavimo sistemoje, balsavimą galima vieną kartą pakartoti, jeigu Tarybos narys pareiškia balsavimo metu suklydęs. Balsavimą galima pakartoti kol nepradėtas svarstyti kitas darbotvarkės klausimas, tam pritaria posėdžio pirmininkas ir bendru sutarimu pritaria ne mažiau kaip 1/3 posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių.

60.20. Duomenys apie kiekvieno Tarybos nario balsavimą, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, yra vieši. Kiekvieno Tarybos nario balsavimo rezultatai yra saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

61. Slaptas balsavimas.

61.1. Slaptai balsuojama kai sprendžiamas Tarybos nario, mero įgaliojimų netekimo nesuėjus terminui ar nepasitikėjimo vicemeru, savivaldybės administracijos direktoriumi klausimas Reglamento 61.2–61.8 papunkčiuose nustatyta tvarka.

61.2. Balsavimas vykdomas paskelbtos pertraukos metu. Balsuojama posėdžių salėje naudojant specialios formos balsavimo biuletenius, kuriuos parengia Savivaldybės administracija ir tvirtina Taryba. Visais atvejais balsavimo biuletenis turi turėti antraštę, kurioje aiškiai turi būti nurodyta, dėl ko balsuojama, ir žyma, kaip balsuojama.

61.3. Slapto balsavimo metu posėdžių salėje turi būti kabina slaptam balsavimui ir balsadėžė. Už balsavimo organizavimą yra atsakinga Tarybos išrinkta Balsų skaičiavimo komisija.

61.4. Skelbiama balsavimo pradžia ir pabaiga. Balsavimo biuletenius Balsų skaičiavimo komisija antspauduoja mero anspaudu ir išduoda Tarybos nariams, kurie pasirašo Balsavimo biuletenių išdavimo lape. Balsavimo biuleteniai iš balsavimo patalpos neišnešami.

61.5. Negaliojančiais pripažįstami nepatvirtinto pavyzdžio, neužpildyti ar neantspauduoti biuleteniai, biuleteniai, kuriuose nepažymėta nė viena pavardė ar daugiau nei viena pavardė ir tie biuleteniai, kuriuose neįmanoma nustatyti balsavusio asmens valios.

61.6. Balsavimo kabinoje užpildytus balsavimo biuletenius Tarybos nariai meta į antspauduotą balsadėžę. Pasibaigus balsavimui skirtam laikui, Balsų skaičiavimo komisija suskaičiuoja balsus.

61.7. Balsų skaičiavimo komisija užpildo balsų skaičiavimo protokolą ir Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas skelbia balsavimo rezultatus.

61.8. Slapto balsavimo rezultatus tvirtina Taryba. Slapto balsavimo biuleteniai Savivaldybės administracijoje saugomi Tarybos kadencijos laikotarpį.

62. Savivaldybės biudžeto svarstymo ir tvirtinimo ypatumai.

62.1. Savivaldybė turi savarankišką biudžetą. Savivaldybės biudžetas sudaromas ir tvirtinamas vieniems biudžetiniams metams. Savivaldybės biudžeto rengimas ir tvirtinimas nustatytas Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatyme.

62.2. Savivaldybės biudžeto sudarymo pagrindas yra Savivaldybės strateginio planavimo dokumentai, taip pat Savivaldybės funkcijoms įgyvendinti reikalingų lėšų skaičiavimai.

62.3. Biudžetiniais metais mero siūlymu Taryba biudžetą gali tikslinti.

62.4. Biudžeto projektą mero pavedimu rengia Savivaldybės administracija, vadovaudamasi Biudžeto sandaros įstatymu, kitais įstatymais, Seimo patvirtintais savivaldybių biudžetų finansiniais rodikliais, Vyriausybės patvirtintomis biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklėmis, valstybinės statistikos duomenimis, patvirtintais savivaldybių strateginio planavimo dokumentais, taip pat savivaldybių biudžetų asignavimų valdytojų programomis ir jų sąmatų projektais.

62.5. Savivaldybės biudžeto projektą meras teikia svarstyti komitetams ne vėliau kaip mėnuo iki Tarybos posėdžio.

62.6. Biudžeto projektas skelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje, teikiamas svarstyti komitetams, frakcijoms, grupėms. Su biudžeto projektu gyventojai gali susipažinti Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir biudžeto skyriuje, atsakingame už biudžeto projekto rengimą.

62.7. Gyventojai ir juridiniai asmenys pastabas ir pasiūlymus dėl biudžeto projekto teikia 7 dienas nuo projekto paskelbimo dienos Savivaldybės interneto svetainėje. Pastabos ir pasiūlymai teikiami elektroninio pašto adresu finansai@kretinga.lt arba raštu Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir biudžeto skyriui.

62.8. Jei rengiamas sprendimo projektas dėl papildomų ir planą viršijančių Savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo, išskyrus dėl tikslinių dotacijų ir kitų lėšų iš valstybės biudžeto, Europos Sąjungos ir kitų tarptautinių finansinių paramos lėšų, sprendimo projekto rengėjas informuoja seniūnus, kurie seniūnijų išplėstinės seniūnaičių sueigos nuostatų nustatyta tvarka organizuoja išplėstinę seniūnaičių sueigą dėl pasiūlymų (sprendimų) tokiam sprendimo projektui. Seniūnas seniūnaičių išplėstinės sueigos pasiūlymus (sprendimus) teikia merui. Gautus išplėstinės seniūnaičių sueigos pasiūlymus (sprendimus) meras teikia nagrinėti komitetams pagal kompetenciją. Taryba artimiausiame posėdyje išplėstinės seniūnaičių sueigos pasiūlymus (sprendimus) įvertina 113 punkte nustatyta tvarka.

62.9. Komitetai pagal savo kompetenciją privalo išnagrinėti biudžeto projektą ir savo sprendimus ne vėliau kaip per 7 dienas nuo biudžeto projekto gavimo dienos pateikti Tarybos Finansų ir inovacijų komitetui, kuris atsakingas už biudžeto projekto svarstymą komitetuose bei išvados dėl biudžeto projekto pateikimą merui ir Tarybai. Į komitetų, kuriuose svarstomas biudžeto projektas, posėdžius kviečiami Savivaldybės administracijos atstovai, taip pat gali būti kviečiami Finansų ir inovacijų komiteto nariai.

62.10. Frakcijos savo nuomonę dėl biudžeto projekto pateikia Tarybos Finansų ir inovacijų komitetui per 7 dienas nuo projekto gavimo dienos.

62.11. Savivaldybės administracija gautas gyventojų ir juridinių asmenų pastabas ir pasiūlymus per 4 dienas apibendrina ir pateikia Finansų ir inovacijų komitetui.

62.12. Finansų ir inovacijų komitetas, atsižvelgęs į pateiktas gyventojų ir juridinių asmenų pastabas ir pasiūlymus, frakcijų nuomones bei komitetų sprendimus, per 5 dienas dar kartą apsvarsto biudžeto projektą ir pateikia dėl jo išvadą merui ir Tarybai.

62.13. Meras patikslintą biudžeto projektą teikia Tarybai ne vėliau kaip 12 darbo dienų iki Tarybos posėdžio. Kartu su Tarybai teikiamu patikslintu biudžeto projektu teikiamas aiškinamasis raštas, kuriame nurodomos Finansų ir inovacijų komiteto, atsakingo už biudžeto projekto svarstymą, išvados dėl biudžeto projekto tikslinimo (į kuriuos šio komiteto pasiūlymus buvo atsižvelgta ir į kuriuos – neatsižvelgta).

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

62.14. Jei Taryba posėdyje priima sprendimą taisyti/tikslinti, jo svarstymas atidedamas iki artimiausio Tarybos posėdžio. Per šį laiką pataisytas biudžeto projektas turi būti apsvarstytas komitetuose.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

62.15. Pasibaigus biudžetiniams metams, Tarybos sprendimu gali būti atliekamas nepriklausomas finansinis ir (ar) veiklos auditas. Jeigu nepriklausomas auditas atliekamas, audito ataskaita turi būti viešai apsvarstyta Tarybos posėdyje ne vėliau kaip iki atitinkamų biudžetinių metų rugsėjo 1 dienos.

63. Tarybos priimto teisės akto grąžinimas pakartotinai svarstyti, jo svarstymas ir priėmimas.

63.1. Meras turi teisę ne vėliau kaip per 5 darbo dienas savo potvarkiu motyvuotai grąžinti tarybos priimtus teisės aktus tarybai pakartotinai svarstyti.

63.2. Meras, motyvuotai grąžinęs tarybai jos priimtą teisės aktą pakartotinai svarstyti, šaukia tarybos posėdį.

63.3. Grąžinamam tarybos priimtam teisės akto svarstymui, tarybos posėdžio šaukimui taikomos visos šio Reglamento VIII skyriaus nuostatos.

63.4. Mero motyvuotai grąžintą teisės aktą Taryba pakartotinai svarsto iš naujo arba priima sprendimą laikyti jį nepriimtą.

63.5. Grąžinto teisės akto priėmimo metu balsuojama, ar priimti teisės aktą su mero teikiamomis pataisomis, ar be pakeitimų.

63.6. Pakartotinai tarybos apsvarstytas teisės aktas laikomas priimtu su mero teikiamomis pataisomis, jeigu už jį balsavo daugiau kaip pusė tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių.

63.7. Pakartotinai Tarybos apsvarstytas teisės aktas laikomas priimtu be mero teikiamų pataisų, jeigu už jį balsavo daugiau kaip 1/2 visų tarybos narių.

64. Tarybos mažumos valanda.

64.1. Ne rečiau kaip kartą per pusę metų vieno iš tarybos posėdžių pabaigoje yra organizuojama tarybos mažumos valanda.

64.2. Tarybos mažumos valandos metu tarybos mažumos atstovai turi teisę užduoti klausimų merui, vicemerui (-ams), administracijos direktoriui, komitetų pirmininkams, komisijų pirmininkams ir gauti į juos atsakymus. Jeigu posėdžio dieną nurodyti asmenys eina pareigas, jie tarybos mažumos valandoje privalo dalyvauti ir atsakyti į jiems užduotus klausimus.

64.3. Tarybos mažumos valanda trunka ne trumpiau kaip vieną valandą.

64.4. Jeigu tarybos mažumos valanda trunka ilgiau nei vieną valandą, tačiau bendras tarybos posėdžio laikas neviršija tarybos posėdžio laikui numatyto maksimalaus laiko limito, tarybos posėdžio pirmininkas su tarybos pritarimu gali pratęsti tarybos mažumos valandos laiką. Jeigu tarybos mažumos valanda viršija tarybos posėdžio laikui numatyto maksimalaus laiko limitą, tarybos posėdžio pirmininkas su tarybos pritarimu perkelia tarybos mažumos valandą į kitą eilinį tarybos posėdį. Šiuo atveju tarybos mažumos valandos pratęsimui skiriamas laikas tarybos posėdžio pabaigoje.

64.5. Pirmiausia teisę užduoti iki dviejų klausimų turi opozicijos lyderis, po to – kiti tarybos mažumos atstovai. Tarybos mažumos atstovams uždavus visus klausimus, jeigu taryba nenusprendžia kitaip, sudaroma galimybė tarybos daugumos atstovams užduoti klausimų.

64.6. Tarybos mažumos valandoje užduoti klausimai ir atsakymai yra protokoluojami.

65. Tarybos mažumos darbotvarkė.

65.1. Kartą per pusę metų į vieną tarybos posėdžio darbotvarkę įtraukti klausimus turi teisę tarybos mažuma.

65.2. Į darbotvarkę privalomai įtraukiami ir svarstomi visi tarybos mažumos siūlomi klausimai, atitinkantys šio Reglamento 66–71 punktuose ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytus reikalavimus tarybos sprendimų projektams.

65.3. Jeigu tarybos posėdis baigiasi anksčiau, negu apsvarstomi visi tarybos mažumos pateikti sprendimų projektai, neapsvarstyti tarybos mažumos projektai įtraukiami į kito artimiausio tarybos posėdžio darbotvarkę, jos pradžioje.

 

IX SKYRIUS

TARYBOS DOKUMENTŲ RENGIMAS IR ĮFORMINIMAS

 

66. Tarybos sprendimų projektų rengėjai.

66.1. Tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais tarybos posėdžių sekretoriui (-iams) pateikia meras, komitetai, komisijos, tarybos nariai, frakcijos, grupės, į jokią frakciją ar grupę nesusivieniję tarybos nariai, Kolegija, opozicijos lyderis, Savivaldybės kontrolierius.

66.2. Savivaldybės administracija, esant sprendimo projekto rengėjo prašymui, padeda paruošti sprendimų projektus subjektams, įgaliotiems rengti Tarybos sprendimų projektus.

67. Reikalavimai sprendimo projektui.

67.1. Tarybos sprendimų projektai rengiami vadovaujantis tikslumo, proporcingumo, pagarbos asmens teisėms ir laisvėms, atvirumo ir skaidrumo, efektyvumo, aiškumo ir sistemiškumo principais, taip pat Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatyme, Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijose, kurias tvirtina Lietuvos Respublikos teisingumo ministras, keliamais reikalavimais.

67.2. Tarybos sprendimų projektus rengėjai pateikia DVS.

67.3. Sprendimo projektą sudaro sprendimo ir jo priedų projektai. Sprendimo projekto lydimąją (rengimo) medžiagą sudaro sprendimo projekto aiškinamasis raštas, lyginamasis variantas, inicijavimo, derinimo, vertinimo, konsultavimosi su visuomene medžiaga ir kiti dokumentai.

67.4. Aiškinamajame rašte privaloma nurodyti:

67.4.1. parengto sprendimo projekto tikslus ir uždavinius;

67.4.2. siūlomas teisinio reguliavimo nuostatas, šiuo metu esantį teisinį reglamentavimą, kokie šios srities teisės aktai tebegalioja ir kokius teisės aktus būtina pakeisti ar panaikinti, priėmus teikiamą tarybos sprendimo projektą;

67.4.3. laukiamus rezultatus;

67.4.4. lėšų poreikį ir šaltinius;

67.4.5. kitus sprendimui priimti reikalingus pagrindimus, skaičiavimus ar paaiškinimus;

67.4.6. išvadą dėl sprendimo projekto teikimo antikorupciniam vertinimui;

67.4.7. autorių ar autorių grupę.

67.5. Jeigu teikiamu tarybos sprendimo projektu numatoma keisti arba papildyti galiojantį tarybos sprendimą, tokiu atveju teikėjas privalo kartu pridėti ir tarybos sprendimo pakeitimo lyginamąjį variantą, išskyrus atvejus, kai teisės aktas dėstomas nauja redakcija.

67.6. Jeigu antikorupcinis vertinimas atliekamas – jis kaip priedas privalo būti prijungiamas prie atitinkamo tarybos sprendimo projekto.

67.7. Rengiant Tarybos sprendimus asmens duomenys turi būti tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu bei Reglamentu (ES) 2016/679. Jeigu Tarybos sprendimo projekte yra asmens duomenų, kurie neskirti skelbti viešai, sprendimo projekto rengėjas parengia sprendimo projekto nuasmenintą variantą, kuris skelbiamas viešai.

68. Sprendimo projekto derinimas.

68.1. Parengtas sprendimo projektas derinamas su projektą rengusio Savivaldybės administracijos skyriaus vedėju, Juridinio skyriaus valstybės tarnautoju pagal nustatytas teisinės priežiūros sritis, Savivaldybės kalbos tvarkytoju, Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėju, jeigu projektas susijęs su finansiniais klausimais, Savivaldybės administracijos direktoriumi, meru ar mero įgaliotu vicemeru, savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriumi ir pasirašomas rengėjo.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

68.2. Savivaldybės administracija DVS pateiktus sprendimų projektus turi suderinti arba nurodyti nederinimo motyvus per 3 darbo dienas. Už Tarybos sprendimų projektų suderinimą atsakingas Savivaldybės administracijos direktorius.

68.3. Pasirašytas sprendimo projektas yra perduodamas tarybos posėdžių sekretoriui (-iams).

68.4. Jeigu pateikti sprendimų projektai atitinka šio Reglamento 67 punkte nurodytus reikalavimus, tarybos posėdžių sekretorius (-iai) juos registruoja DVS.

68.5. Jeigu tarybos sprendimo projektas neatitinka šio Reglamento 67 punkte nurodytų reikalavimų, tarybos posėdžių sekretorius (-iai) sprendimo projektą grąžina projekto rengėjui patikslinti.

69. Sprendimo projekto antikorupcinis vertinimas.

69.1. Sprendimo projekto antikorupcinį vertinimą Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka atlieka paskirtas sprendimo projekto vertintojas.

69.2. Kai sprendimo projektas yra suderintas ir pasirašytas DVS, teisės akto projekto rengėjas per DVS atlieka teisės akto projekto pateikimą projekto vertintojui, kuris, atlikęs vertinimą, įkelia teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo pažymą į DVS, susieja ją su teisės akto projektu ir pateikia teisės akto projekto rengėjui.

69.3. Atlikti vertinimai skelbiami Teisės aktų informacinėje sistemoje ir pridedami prie sprendimo projekto lydimosios (rengimo) medžiagos.

Punkto pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

70. Sprendimo projekto pateikimas ir registravimas.

70.1. Sprendimo projekto rengėjas parengtus, suderintus ir įvertintus (kai vertinimas atliekamas) sprendimų projektus, dėl kurių konsultuotasi su visuomene (kai atliekamas konsultavimasis), teikia Tarybai svarstyti per Tarybos posėdžių sekretorių (-ius). Sprendimo projekto rengėjo inicijuotiems papildymams ir pataisymams galioja tie patys rengimo, derinimo, vertinimo, svarstymo ir kiti reikalavimai, kaip ir sprendimo projektui.

70.2. Sprendimo projekto rengėjas iki sprendimo projekto įtraukimo į darbotvarkę raštu arba elektroninėje dokumentų valdymo sistemoje nurodo Tarybos posėdžių sekretoriui (-iams), kurio mėnesio Tarybos posėdžio svarstymui pageidauja teikti sprendimo projektą. Sprendimų projektai pateikiami Tarybos posėdžių sekretoriui (-iams) likus ne mažiau kaip 12 darbo dienų iki Tarybos posėdžio.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

70.3. Po registracijos, nenuasmeninti sprendimo projektai ir jų priedai pateikiami Tarybos nariams. Nenuasmeninti sprendimo projektai ir jų priedai skirti tik Tarybos nariams. Užregistruoti sprendimų projektai ne vėliau kaip artimiausią darbo dieną po registracijos paskelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

70.4. Sprendimo projekto rengėjas iki sprendimo projekto patvirtinimo Tarybos posėdžio darbotvarkėje gali atsiimti sprendimo projektą.

71. Sprendimų projektų svarstymas komitetuose.

71.1. Tarybai svarstyti pateikti ir užregistruoti sprendimų projektai ne vėliau kaip artimiausią darbo dieną po registracijos perduodami merui. Gavęs įregistruotą sprendimo projektą meras nusprendžia, kuriuose komitetuose pagal jiems suteiktus įgaliojimus turi būti svarstomas sprendimo projektas. Sprendimų projektų svarstymas komitete nėra privalomas nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti Savivaldybės funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus ir sprendimo nepriėmimas ar delsimas jį priimti nedelsiant lemtų neigiamus padarinius savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, kai mero sprendimu Tarybos posėdžio darbotvarkė sudaroma ir paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje Reglamento 57.6 papunktyje numatytais terminais. Apie komitetams priskirtus nagrinėti klausimus ir svarstymo komitetuose laiką Tarybos posėdžių sekretorius (-iai) informuoja sprendimo projektą parengusį subjektą.

71.2. Komitetai pritaria svarstomam sprendimo projektui arba nepritaria, nurodydami nepritarimo motyvus, kurie fiksuojami komiteto posėdžio protokole. Komitetai gali teikti siūlymus svarstomam sprendimo projektui. Komitetų siūlymai papildyti ir (ar) pakeisti jau pateiktą svarstyti sprendimo projektą įrašomi į komiteto posėdžio protokolą. Komiteto posėdžio protokole pateiktus siūlymus komiteto posėdžio sekretorius perduoda susipažinti sprendimo projekto rengėjui ir įvertinti Savivaldybės administracijai, kuri siūlymus įvertina ir pateikia nuomonę, prireikus parengia siūlomo pakeitimo tekstą pagal teisės aktų reikalavimus nekeisdama pasiūlymo esmės ir perduoda jį Tarybos posėdžių sekretoriui (-iams). Su Savivaldybės administracijos išvada ir pateikta nuomone supažindinamas sprendimo projekto rengėjas.

71.3. Komitetų siūlymai norminiams teisės aktams teikiami ir svarstomi Taryboje tik tuo atveju, jeigu iki Tarybos posėdžio juos galima suderinti, paviešinti, įvertinti ir dėl jų konsultuotis su visuomene (kai turi būti atliekamas vertinimas ir konsultavimasis su visuomene).

71.4. Komitetas pagal savo siūlymus gali parengti alternatyvų sprendimo projektą šio Reglamento 70 punkte nustatyta tvarka ir pateikti jį svarstyti Tarybai. Komitetas iki darbotvarkės patvirtinimo gali atsiimti savo siūlymus pareiškimu, kurį pasirašo arba išsako Tarybos posėdžio metu komiteto nariai, balsavę už siūlymą, arba dauguma komiteto narių.

71.5. Pateikti Tarybos sprendimų projektai Tarybos komitetuose turi būti apsvarstyti per 7 darbo dienas. Jeigu komitetai atsisako svarstyti projektą arba laiku nepateikia dėl jo išvadų, jie rašte merui turi išdėstyti atsisakymo svarstyti arba vėlavimo motyvus.

71.6. Komitetai dėl Tarybos posėdžio darbotvarkės ir Tarybos sprendimų projektų gali merui ir Tarybos sprendimų projektų rengėjams raštu pateikti pastabas. Gautos pastabos apsvarstomos Tarybos posėdyje.

72. Tarybos posėdžio darbotvarkės projekto rengimo tvarka:

Punkto pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

72.1. Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą rengia Tarybos posėdžių sekretorius (-iai).

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

 

72.2. Į tarybos posėdžio darbotvarkę registruoti ir pagal suteiktus įgaliojimus komitete (-uose) apsvarstyti sprendimų projektai įrašomi pagal jų registracijos eiliškumą.

72.3. Į tarybos posėdžio darbotvarkę tarybos posėdžių sekretorius (-iai) įtraukia tik tuos sprendimų projektus, kurie užregistruoti ir pagal suteiktus įgaliojimus komitete (-uose) apsvarstyti ne vėliau kaip likus 4 darbo dienoms iki tarybos posėdžio, išskyrus Reglamento 57.4 ir 57.6 papunkčiuose numatytas išimtis.

72.4. Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą tarybos posėdžių sekretorius (-iai) ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki tarybos posėdžio perduoda merui.

72.5. Meras, atsižvelgdamas į tarybos sprendimų projektų svarbą, turinį, paskirtį, tarybos mažumos valandai ir darbotvarkei keliamus reikalavimus, sudaro tarybos posėdžio darbotvarkę, kurią patvirtina savo potvarkiu.

72.6. Šio Reglamento 57.4 papunkčio reikalavimus atitinkantys sprendimų projektai įrašomi posėdžio darbotvarkės projekto pabaigoje, pagal jų gavimo datą. Dėl jų įtraukimo į tarybos posėdžio darbotvarkę sprendžia taryba.

72.7. Šio Reglamento 57.4 papunkčio reikalavimus atitinkančius sprendimų projektus tarybos posėdžių sekretorius (-iai) tarybos nariams išsiunčia elektroniniu paštu ne vėliau kaip 24 valandas iki tarybos posėdžio pradžios.

72.8. Likus mažiau nei 24 valandoms iki tarybos posėdžio pradžios, nauji sprendimų projektai, sprendimų projektų pakeitimai, papildymai ar alternatyvūs sprendimų projektai šiam tarybos posėdžiui neregistruojami.

72.9. Rengiant, registruojant, svarstant (iki komitetų svarstymo, komitetų svarstymo metu bei po komitetų svarstymo) tarybai paruoštus sprendimų projektus, galima tarybos sprendimų projektuose atlikti ir fiksuoti gramatinio ir techninio pobūdžio pakeitimus (gramatinių klaidų (iš)taisymą, pasikartojančių žodžių išbraukimą, vardų ar pavardžių supainiojimą ir pan.); patikslinti pateikiamus skaičius ir skaičiavimus (jeigu buvo pateikti netikslūs skaičiai ir atitaisymas nereikštų esminio sprendimo projekto pakeitimo).

73. Tarybos dokumentų įforminimas.

73.1. Už Tarybos priimtų sprendimų įforminimą ir Tarybos posėdžio protokolo sutvarkymą atsako mero paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.

73.2. Tarybos priimtus sprendimus pasirašo meras ar laikinai Tarybos paskirtas tarybos narys, pirmininkavęs Tarybos posėdžiui. Priimtus sprendimus, prieš teikiant pasirašyti posėdžio pirmininkui, turi vizuoti sprendimo projektų rengėjai.

73.3. Tarybos priimti sprendimai negali būti taisomi, išskyrus Tarybos sprendime pastebėtas gramatines ar rašybos klaidas, nekeičiančias Tarybos sprendimo turinio ir prasmės.

73.4. Tarybos priimti sprendimai (norminiai teisės aktai), kuriuos skelbti Teisės aktų registre privaloma pagal teisės aktus, oficialiai skelbiami Teisės aktų registre Teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka ir Savivaldybės interneto svetainėje. Norminių teisės aktų įsigaliojimo tvarką nustato Teisėkūros pagrindų įstatymas.

73.5. Tarybos sprendimai (teisės aktai) įsigalioja jų pasirašymo dieną, jeigu pačiuose teisės aktuose nenustatyta vėlesnė jų įsigaliojimo data.

73.6. Tarybos posėdžio, tarybos komitetų posėdžių protokolo išrašai ir (ar) garso įrašai Tarybos nariui pateikiami jo prašymu, kitais atvejais – tik mero sprendimu.

73.7. Tarybos sprendimų kopijas vykdytojams Savivaldybės administracija perduoda ne vėliau kaip per 10 dienų po posėdžio.

74. Posėdžių protokolai.

74.1. Tarybos posėdžiai yra protokoluojami. Tarybos posėdžius protokoluoja mero paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.

74.2. Tarybos posėdžio protokole nurodoma:

74.2.1. Tarybos pavadinimas;

74.2.2. posėdžio vieta ir laikas;

74.2.3. posėdžio eilės numeris;

74.2.4. posėdžio pirmininko vardas ir pavardė;

74.2.5. Tarybos narių, dalyvavusių posėdyje, skaičius;

74.2.6. Tarybos narių, nedalyvavusių posėdyje, vardai bei pavardės;

74.2.7. posėdžio darbotvarkė;

74.2.8. kiekvieno klausimo pranešėjo ir papildomo pranešėjo vardas, pavardė ir pareigos;

74.2.9. diskusijose dalyvavusių asmenų vardai, pavardės ir pareigos;

74.2.10. asmenų, pateikusių klausimus (raštu ir žodžiu) pranešėjams ir papildomiems pranešėjams, vardai ir pavardės, trumpas jų kalbų ar klausimų išdėstymas;

74.2.11. priimti sprendimai ir balsavimo rezultatai.

74.3. Prie Tarybos posėdžio protokolo pridedama:

74.3.1. posėdyje dalyvavusių svečių ir kviestųjų asmenų sąrašas;

74.3.2. posėdžio pirmininkui raštu perduoti siūlymai ir pastabos tų Tarybos narių, kurie negavo žodžio dėl to, kad diskusijos buvo nutrauktos.

74.4. Tarybos posėdžio protokolas kartu su priedais sutvarkomas, pasirašomas ir paskelbiamas savivaldybės interneto svetainėje ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po Tarybos posėdžio.

74.5. Posėdžių protokolus ir Tarybos sprendimus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs meras, jeigu nepasinaudoja Vietos savivaldos įstatymo 28 straipsnyje nustatyta teise, arba Tarybos paskirtas tarybos narys. Tarybos posėdžių protokolus turi pasirašyti ir Tarybos posėdžio sekretorius, o jeigu jo nėra – mero paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, kuris protokoluoja Tarybos posėdžius.

74.6. Tarybos nariai turi teisę pateikti pastabas dėl protokolo artimiausiame Tarybos posėdyje. Posėdžio pirmininko sprendimu pastabos arba pripažįstamos pagrįstomis ir protokolas ištaisomas, arba jos svarstomos Tarybos posėdyje, kuriame sprendimas dėl jų priimamas balsų dauguma.

74.7. Tarybos priimtų ir pasirašytų sprendimų ir atspausdintų elektroniniu parašu pasirašytų sprendimų saugojimo, elektroninių bylų sudarymo ir tvarkymo, elektroninių dokumentų nuorašų ir išrašų spausdinimo tvarką nustato Taryba.

74.8. Tarybos nariai ir Savivaldybės gyventojai su posėdžių protokolais, jų priedais, Tarybos sprendimų projektais bei galiojančiais Tarybos sprendimais gali susipažinti Savivaldybės administracijoje (Savanorių g. 29A, Kretinga) ir Savivaldybės interneto svetainėje.

 

X SKYRIUS

VEIKLOS ATASKAITOS

 

75. Pareiga atsiskaityti.

75.1. Taryba už savo veiklą atsiskaito bendruomenei teikdama savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį.

75.2. Meras iki kiekvienų einamųjų metų birželio 15 dienos Tarybai ir bendruomenei raštu atsiskaito, kaip įgyvendinami įstatymai, Vyriausybės nutarimai, Tarybos sprendimai, kaip vykdomas savivaldybės biudžetas ir naudojami kiti piniginiai ištekliai, pateikdamas mero pranešimą, informaciją apie mero veiklos rezultatus.

75.3. Kontrolės komitetas ne rečiau kaip vieną kartą per metus iki balandžio 1 dienos atsiskaito Tarybai už savo veiklą pateikdamas Kontrolės komiteto veiklos ataskaitą. Ataskaita paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje.

75.4. Tarybos nariai ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaito gyventojams Reglamento 11.3 papunktyje nustatyta tvarka.

75.5. Savivaldybės kontrolierius ne rečiau kaip kartą per metus atsiskaito už Tarnybos veiklą. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos metinių ataskaitų rinkinys Tarybai pateikiamas iki balandžio 1 d. Metinių ataskaitų rinkinys turi būti paskelbtas Savivaldybės interneto svetainėje.

75.6. Tarybai ataskaitas kiekvienais metais iki gegužės 1 d. teikia biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) vadovai, Savivaldybės valdomų įmonių ir organizacijų vadovai.

75.7. Taryba, išklausiusi vadovų ataskaitas, priima sprendimą.

76. Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį sudaro savivaldybės veiklos ataskaita, finansinių ataskaitų rinkinys ir biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinys.

77. Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio struktūra:

77.1. Savivaldybės veiklos ataskaita apima:

77.1.1. mero pranešimą, informaciją apie mero veiklos rezultatus;

77.1.2. informaciją apie regionų plėtros programoje, regiono plėtros plane nustatytų uždavinių ir jų vertinimo rodiklių reikšmių pasiekimą atitinkamais finansiniais metais;

77.1.3. informaciją apie Savivaldybės administracijos metinius veiklos rezultatus, atsižvelgiant į veiklos tikslų pasiekimą, vykdant Savivaldybės strateginį veiklos planą;

77.1.4. informaciją apie Savivaldybės administracijos atliktus darbus ir kitą su Savivaldybės metiniais veiklos rezultatais susijusią informaciją;

77.1.5. finansinių ir nefinansinių veiklos rezultatų analizę, leidžiančią veiklos rezultatus susieti su atliktais darbais ar įgyvendintomis priemonėmis ir jiems sunaudotais ištekliais, kai reikia, – nuorodas į kitose ataskaitose pateiktus duomenis ir papildomus šių duomenų paaiškinimus;

77.1.6. papildomą informaciją, jeigu Taryba nurodo tokią informaciją pateikti.

77.2. Savivaldybės metinių biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinį sudaro:

77.2.1. Savivaldybės biudžeto pajamų vykdymo ataskaita;

77.2.2. Savivaldybės biudžeto išlaidų vykdymo ataskaita;

77.2.3. Savivaldybės biudžeto vykdymo ataskaitų aiškinamasis raštas.

77.3. Savivaldybių metinių biudžetų vykdymo ataskaitų rinkiniai rengiami atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos atitinkamų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu patvirtintus rodiklius.

77.4. Metinių finansinių ataskaitų rinkinį sudaro:

77.4.1. finansinės būklės ataskaita;

77.4.2. veiklos rezultatų ataskaita;

77.4.3. pinigų srautų ataskaita;

77.4.4. grynojo turto pokyčių ataskaita;

77.4.5. finansinių ataskaitų aiškinamasis raštas.

77.5. Grynojo turto pokyčių ataskaitos gali būti nerengiamos tų viešojo sektoriaus subjektų, kurių ataskaitinių finansinių metų ir praėjusių finansinių metų pabaigoje grynasis turtas buvo lygus nuliui.

78. Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio rengimo ypatumai.

78.1. Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio rengimo, pasirašymo, teikimo, skelbimo ir audito reikalavimus nustato Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymas.

78.2. Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį rengia Savivaldybės administracija.

78.3. Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio ataskaitas pasirašo Savivaldybės meras ir už ataskaitų parengimą atsakingas asmuo.

78.4. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba kiekvienais metais teisės aktų nustatytais terminais parengia ir pateikia Tarybai išvadą dėl pateikto tvirtinti savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio, savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo.

78.5. Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinys parengiamas ir pateikiamas Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai iki kovo 15 d. Savivaldybės veiklos ataskaita ir finansinių ataskaitų rinkinys parengiami ir pateikiami Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai iki balandžio 20 d. Audito ataskaitų ir metinių ataskaitų rinkinys Tarybai pateikiamas iki gegužės 15 d.

78.6. Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį kartu su Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos išvada savo interneto svetainėje skelbia Savivaldybės administracija per 10 dienų nuo jo patvirtinimo Taryboje. Skelbiami ne mažiau kaip paskutinių penkerių metų metinių ataskaitų rinkiniai.

78.7. Meras Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį teikia Tarybai svarstyti ir tvirtinti.

78.8. Sutrumpintą Savivaldybės veiklos ataskaitą tiesiogiai gyventojams meras turi pateikti Savivaldybės seniūnijose ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo jos patvirtinimo. Apie ataskaitos pateikimo laiką ir vietą meras paskelbia viešai. Ataskaita skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje. Kiekvienoje Savivaldybės seniūnijoje ir Savivaldybės administracijoje turi būti visas ataskaitos tekstas, su kuriuo Savivaldybės gyventojai galėtų susipažinti.


 

XI SKYRIUS

MERO VEIKLA

 

79. Meras.

79.1. Meras – savivaldybės vykdomoji institucija (savivaldybės vadovas), turinti savivaldybės valdžios ir viešojo administravimo įgaliojimus, atsakinga už įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų ir Tarybos sprendimų tiesioginį įgyvendinimą.

79.2. Išrinktas meras įgyja įgaliojimus ir pradeda eiti mero pareigas po to, kai prisiekia Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka. Meras, nustatyta tvarka neprisiekęs arba prisiekęs su išlyga, Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu netenka mero mandato.

79.3. Meras tiesiogiai ir asmeniškai atsako už įstatymų, Vyriausybės, Tarybos, savo sprendimų įgyvendinimą savivaldybės teritorijoje jo kompetencijai priskirtais klausimais.

79.4. Meras yra atskaitingas Tarybai ir savivaldybės bendruomenei už savo ir Savivaldybės veiklą.

79.5. Draudžiama merą persekioti už pareikštą nuomonę Tarybos ar jos komitetų, komisijų, Kolegijos posėdžiuose. Už asmens įžeidimą ar šmeižtą, už asmens garbę ir orumą žeminančios ir (ar) tikrovės neatitinkančios informacijos paskleidimą meras atsako įstatymų nustatyta tvarka.

79.6. Meras negali dirbti kitose institucijose, įstaigose, įmonėse ir organizacijose ir gauti kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už mokslinę, pedagoginę ar kūrybinę veiklą.

79.7. Meras turi nuolat bendrauti su savivaldybės nuolatiniais gyventojais. Meras Reglamento X skyriuje nustatyta tvarka atsiskaito savivaldybės bendruomenei už savo veiklą. Ši informacija apie mero veiklos rezultatus įtraukiama į Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį.

79.8. Per 3 mėnesius nuo tiesiogiai išrinkto mero priesaikos priėmimo dienos, meras paskiria Savivaldybės administracijos direktorių, vicemerą (-us). Jeigu Savivaldybės administracijos direktoriaus, vicemero (-ų) įgaliojimai nutrūksta, per 2 mėnesius nuo įgaliojimų nutrūkimo dienos meras paskiria naują Savivaldybės administracijos direktorių, vicemerą (-us).

80. Vicemeras (-ai).

80.1. Vicemeras yra politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas. Savivaldybėje gali būti steigiamos ne daugiau kaip dvi vicemero pareigybės.

80.2. Vicemeras (-ai) atlieka mero nustatytas funkcijas ir pavedimus.

80.3. Vicemerui (-ams) užtikrinama teisė grįžti į iki paskyrimo vicemeru eitas pareigas Vietos Savivaldos įstatymo 34 straipsnio 5 dalyje nustatytais atvejais ir tvarka.

81. Vicemero skyrimo tvarka:

81.1. Meras teikia tarybai kandidatūrą į vicemero (-ų) pareigas.

81.2. Teikimas įforminamas mero potvarkiu.

81.3. Tarybos posėdžio metu, svarstant kandidatą (-us) į vicemero (-ų) poziciją, jį (juos) pradžioje pristato meras, vėliau atsako į tarybos narių klausimus. Pristatyti skiriama iki 20 minučių, klausimams ir atsakymams – iki 30 minučių.

81.4. Vėliau tarybos nariams prisistato kandidatas (-ai) į vicemero (-ų) poziciją ir atsako į tarybos narių klausimus. Prisistatyti skiriama iki 20 minučių, klausimams ir atsakymams – iki 30 minučių.

81.5. Jeigu taryba du kartus iš eilės nepritaria teikiamai kandidatūrai į vicemero pareigas, meras turi teisę savo sprendimu tarybai teiktą kandidatą paskirti vicemeru.

81.6. Jeigu meras, tarybai pirmą kartą nepritarus jo teiktai kandidatūrai, teikė kito asmens kandidatūrą į vicemero pareigas, meras turi teisę savo sprendimu vicemeru paskirti pasirinktinai vieną iš tarybai teiktų kandidatų į vicemero pareigas.

82. Savo įgaliojimų laikui meras gali turėti politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų. Mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoju negali būti Tarybos narys. Meras savo įgaliojimų laikotarpiu gali turėti visuomeninių konsultantų, kurie mero prašymu teikia jam konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją. Mero visuomeniniu konsultantu negali būti asmuo, kuris įstatymų nustatyta tvarka yra pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, taip pat esantis įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos nariu. Informacija apie asmenį, mero paskirtą jo visuomeniniu konsultantu (asmens vardas, pavardė, paskyrimo ir atšaukimo datos), nedelsiant paskelbiama savivaldybės interneto svetainėje ir joje skelbiama tol, kol asmuo eina mero visuomeninio konsultanto pareigas.

83. Atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms finansuoti skirto mero fondo dydis nustatomas nedidinant bendrų Savivaldybės reprezentacijai skirtų lėšų iki 1 VMDU dydžio sumos.

84. Meras pasirašo potvarkius dėl mero, vicemero (-ų), Savivaldybės administracijos direktoriaus, Savivaldybės kontrolieriaus, kai Savivaldybės kontrolieriaus nėra, – Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotojo, mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų komandiruočių Lietuvos Respublikos teritorijoje, komandiruočių oficialiais reikalais užsienyje, kvalifikacijos kėlimo klausimais bei Savivaldybės administracijos direktoriaus ir Savivaldybės kontrolieriaus, kai Savivaldybės kontrolieriaus nėra, – Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotojo atostogų. Vykimas ar siuntimas į tarnybinę komandiruotę vienai darbo dienai Lietuvos Respublikos teritorijoje įforminamas Savivaldybės mero rezoliucija, patvirtinančia, kad tarnybinis pranešimas ar prašymas išvykti iš nuolatinės darbo vietos suderintas. Komandiruotės išlaidos apmokamos Vyriausybės nustatyta tvarka. Komandiruotės pradžia, pabaiga ir komandiruotės vieta skelbiama savivaldybės interneto svetainėje, mero darbotvarkėje.

85. Veiklos garantijos.

85.1. Merui, netaikomos Darbo kodekso nuostatos, išskyrus nuostatas, reglamentuojančias darbo ir poilsio laiką, atostogas, kiek tai nenustatyta Reglamento 85.2 papunktyje, žalos atlyginimą ir darbuotojų saugą ir sveikatą.

85.2. Meras turi teisę į 22 darbo dienų trukmės kasmetines minimaliąsias atostogas. Merui už kiekvienų 5 metų tarnybos stažą, kaip jis apibrėžiamas Valstybės tarnybos įstatyme, suteikiamos 3 darbo dienos kasmetinių papildomų atostogų, tačiau bendra kasmetinių atostogų trukmė negali būti ilgesnė kaip 37 darbo dienos. Merui atostogos suteikiamos Reglamento nustatyta tvarka. Atostogų metu meras neatlieka mero pareigų. Vadovaujantis Darbo kodekso nuostatomis, merui ir vicemerui (-ams) gali būti suteikiamos šios tikslinės atostogos: nėštumo ir gimdymo, tėvystės, mokymosi, nemokamos. Meras ir vicemeras (-ai) turi teisę į Darbo kodekse nustatytas lengvatas asmenims, auginantiems vaikus, ir į lengvatas neįgaliems darbuotojams.

85.3. Atostogų suteikimo merui tvarka:

85.3.1. atostogų suteikimą merui sprendžia pats meras;

85.3.2. atostogos merui suteikiamos mero potvarkiu;

85.3.3. mero ir vicemero (-ų) atostogų laikotarpiai negali sutapti.

85.4. Pasibaigus mero įgaliojimų laikui, jeigu jis neišrenkamas meru dar vienai kadencijai, arba mero įgaliojimams nutrūkus nesuėjus terminui (išskyrus atvejus, kai meras savo įgaliojimų netenka Tarybos sprendimu pagal Vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnį), buvęs meras turi teisę Vyriausybės nustatyta tvarka grįžti į iki išrinkimo meru eitas valstybės tarnautojo pareigas (išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigas), o kai tokios galimybės nėra, – į kitas lygiavertes ar žemesnes valstybės tarnautojo pareigas (išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigas). Be to, šioje dalyje nustatytu atveju meras turi teisę grįžti į iki išrinkimo meru eitas pareigas, jeigu jis ėjo šias pareigas Savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba Savivaldybės valdomoje įmonėje, o kai tokios galimybės nėra, – į kitas pareigas Savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba Savivaldybės valdomoje įmonėje. Jeigu iki išrinkimo meru šis asmuo ėjo pareigas Savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba Savivaldybės valdomoje įmonėje, kurioms buvo nustatyta kadencija, kai yra tokia galimybė, jis turi teisę grįžti į šias pareigas likusiam kadencijos laikui. Jeigu šis asmuo iki išrinkimo meru tokių pareigų nėjo arba atsisakė pasiūlytų kitų žemesnių valstybės tarnautojo pareigų arba kitų pareigų Savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba Savivaldybės valdomoje įmonėje, jam išmokama 3 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoka. Ši išmoka išmokama per 3 mėnesius lygiomis dalimis kas mėnesį. Jeigu asmuo pradeda eiti pareigas valstybės tarnyboje anksčiau negu po 3 mėnesių, likusi neišmokėta išmokos dalis nemokama. Jeigu šis asmuo mero pareigas ėjo mažiau kaip vienus metus iki kadencijos pabaigos, jam išmokama vieno mėnesio jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoka.

86. Mero pavadavimas ir laikinas pareigų ėjimas.

86.1. Merą pavaduoja mero paskirtas vicemeras, kai:

86.1.1. Meras dėl atostogų, laikinojo nedarbingumo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai neina savo pareigų;

86.1.2. Mero įgaliojimai sustabdyti teismo nutartimi.

86.2. Merą pavaduojantis vicemeras vykdo visus mero įgaliojimus, išskyrus šiuos:

86.2.1. Tarybos posėdžių darbotvarkių projektų sudarymas ir Tarybos sprendimų projektų teikimas, Tarybos posėdžių šaukimas ir jiems pirmininkavimas, kuriuos vykdo laikinai Tarybos paskirtas tarybos narys;

86.2.2. Tarybos sprendimų ir posėdžių, kuriems pirmininkavo, protokolų pasirašymas, kuriuos pasirašo laikinai Tarybos paskirtas tarybos narys;

86.2.3. Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) vadovų priėmimas į pareigas ir atleidimas iš jų, kitų funkcijų, susijusių su Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) vadovų darbo santykiais įgyvendinimas Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka, kuriuos vykdo laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys;

86.2.4. detaliųjų planų ir vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentų tvirtinimas, kuriuos tvirtina Taryba;

86.2.5. žemėtvarkos planavimo dokumentų tvirtinimas įstatymų nustatytais atvejais, kuriuos tvirtina Taryba;

86.2.6. Savivaldybės valdomo išlikusio nekilnojamojo turto nuosavybės teisių religinėms bendruomenėms ir bendrijoms atkūrimas, kuriuos atkuria Taryba;

86.2.7. Mero fondo lėšų naudojimas ir atsiskaitymas už jų naudojimą pagal Tarybos nustatytą tvarką atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms apmokėti;

86.2.8. vicemero (-ų) kandidatūros (-ų) teikimas Tarybai šio Reglamento 81 punkte nustatyta tvarka;

86.2.9. siūlymų Tarybai teikimas dėl mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo.

86.3. Laikinai Tarybos paskirtam tarybos nariui pavaduojant merą šio Reglamento 86.2.1 86.2.3 papunkčiuose numatytais atvejais jo kaip tarybos nario teisės ir pareigos nėra sustabdomos (tarybos nario mandatas išlieka) ir jam nėra taikomas reikalavimas nedirbti kitose institucijose, įstaigose, įmonėse ir organizacijose ir negauti kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už mokslinę, pedagoginę ar kūrybinę veiklą.

86.4. Mero pareigas laikinai eina tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių balsų dauguma paskirtas tarybos narys, kai:

86.4.1. Mero įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui;

86.4.2. išrinktas neprisiekęs meras netenka mandato ar mero rinkimų rezultatai pripažįstami negaliojančiais.

86.5. Mero pareigas laikinai einantis tarybos paskirtas tarybos narys vykdo visus mero įgaliojimus, išskyrus šiuos:

86.5.1. detaliųjų planų ir vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentų tvirtinimas, kuriuos tvirtina Taryba;

86.5.2. žemėtvarkos planavimo dokumentų tvirtinimas įstatymų nustatytais atvejais, kuriuos tvirtina Taryba;

86.5.3. Savivaldybės valdomo išlikusio nekilnojamojo turto nuosavybės teisių religinėms bendruomenėms ir bendrijoms atkūrimas, kuriuos atkuria Taryba;

86.5.4. vicemero (-ų) kandidatūros (-ų) teikimas Tarybai šio Reglamento 81 punkte nustatyta tvarka;

86.5.5. siūlymų Tarybai teikimas dėl mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo.

86.6. Tarybos nariui laikinai einant mero pareigas jo kaip tarybos nario teisės ir pareigos laikinai sustabdomos.

86.7. Mero pareigas laikinai einančio tarybos nario darbo užmokestį pagal įstatymų nustatytus koeficientus tvirtina taryba.

87. Įgaliojimų sustabdymas ar netekimas.

87.1. Mero įgaliojimai gali būti sustabdomi teismo nutartimi. Mero įgaliojimus sustabdžius teismo nutartimi, įgaliojimų sustabdymo laikotarpiu merui mokamas 0,5 VMDU dydžio atlyginimas.

87.2. Mero įgaliojimai taip pat gali būti sustabdomi Tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įstatyme nustatytu pagrindu.

87.3. Meras įgaliojimų netenka Rinkimų kodekso ir Vietos savivaldos įstatymuose numatytais atvejais. Mero įgaliojimų netekimo Tarybos sprendimu procedūrai taikomos šio Reglamento 15 punkto nuostatos.

88. Mero įgaliojimai:

88.1. sudaro ir teikia Tarybai Savivaldybės biudžeto projektą, biudžeto tikslinimą ir Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį;

88.2. iki kiekvienų einamųjų metų birželio 15 dienos Tarybai raštu atsiskaito, kaip įgyvendinami įstatymai, Vyriausybės nutarimai, Tarybos sprendimai, kaip vykdomas Savivaldybės biudžetas ir naudojami kiti piniginiai ištekliai;

88.3. administruoja Savivaldybės biudžeto asignavimus ir kitus piniginius išteklius, organizuoja Savivaldybės biudžeto vykdymą, administruoja savivaldybės turtą;

88.4. sudaro Tarybos posėdžių darbotvarkių projektus ir teikia Tarybos sprendimų projektus, šaukia Tarybos posėdžius ir jiems pirmininkauja;

88.5. pasirašo Tarybos sprendimus ir posėdžių, kuriems pirmininkavo, protokolus;

88.6. teikia Tarybai tvirtinti Savivaldybės biudžetinių įstaigų nuostatus ir darbo užmokesčio fondą bei didžiausio leistino valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičių biudžetinėje įstaigoje;

88.7. priima į pareigas ir atleidžia iš jų Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) vadovus; įgyvendina kitas funkcijas, susijusias su Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) vadovų darbo santykiais, Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka;

88.8. kontroliuoja ir prižiūri Savivaldybės viešojo administravimo institucijų, įstaigų ir įmonių vadovų veiklą, kaip jie įgyvendina įstatymus, Vyriausybės nutarimus ir Tarybos sprendimus;

88.9. koordinuoja ir kontroliuoja viešąsias paslaugas teikiančių subjektų darbą, įgyvendina juridinio asmens dalyvio turtines ir neturtines teises bei pareigas ir atlieka kitas pagal įstatymus ir Tarybos sprendimus priskirtas savivaldybės juridinių asmenų valdymo funkcijas;

88.10. organizuoja savivaldybės strateginio planavimo procesą, atsako už patvirtintų savivaldybės planavimo dokumentų ir jų įgyvendinimo ataskaitų viešinimą;

88.11. teikia tvirtinti Tarybai savivaldybės bendrąjį planą ar savivaldybės dalių bendruosius planus;

88.12. tvirtina detaliuosius planus ir vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentus;

88.13. įstatymų nustatytais atvejais tvirtina žemėtvarkos planavimo dokumentus;

88.14. tvirtina gyvenamųjų vietovių ar jų dalių suskirstymą (sugrupavimą) į seniūnaitijas (kai jos sudaromos);

88.15. atkuria savivaldybės valdomo išlikusio nekilnojamojo turto nuosavybės teises religinėms bendruomenėms ir bendrijoms;

88.16. be atskiro Tarybos įgaliojimo atstovauja pats arba įgalioja kitus asmenis atstovauti savivaldybei teisme, bendradarbiaujant su kitomis savivaldybėmis, valstybės ar užsienio šalių institucijomis, kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis;

88.17. atstovauja savivaldybei regiono plėtros tarybos kolegijoje;

88.18. gavęs Tarybos pritarimą, sudaro savivaldybės bendradarbiavimo su valstybės institucijomis, kitomis savivaldybėmis ar užsienio institucijomis sutartis;

88.19. pagal Tarybos nustatytą tvarką atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms apmokėti gali naudoti mero fondo lėšas ir atsiskaito už jų naudojimą;

88.20. potvarkiu teikia Tarybai vicemero (-ų) kandidatūrą (-as);

88.21. teikia Tarybai siūlymus dėl mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo;

88.22. Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka skiria į pareigas ir atleidžia iš jų mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus;

88.23. suteikia Savivaldybės administracijos direktoriui, Savivaldybės kontrolieriui, kai Savivaldybės kontrolieriaus nėra, – jo pavaduotojui, vicemerui (-ams) atostogas, siunčia administracijos direktorių, Savivaldybės kontrolierių, kai Savivaldybės kontrolieriaus nėra, – jo pavaduotoją, vicemerą (-us) į komandiruotes;

88.24. Reglamento 111 punkte nustatyta tvarka skelbia vietos gyventojų apklausą;

88.25. Tarybos posėdyje, teikdamas Tarybos sprendimo projektą, gali siūlyti Tarybai pavesti savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai atlikti veiklos plane nenumatytą savivaldybės administravimo subjektų ar savivaldybės valdomų įmonių atitikties, finansinį ir veiklos auditą, priima savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos pateiktas audito ataskaitas ir išvadas dėl atlikto atitikties, finansinio ir veiklos audito rezultatų, prireikus organizuoja šių ataskaitų ir išvadų svarstymą Tarybos komitetų ir Tarybos posėdžiuose;

88.26. savo kompetencijos klausimais gali sudaryti darbo grupes iš Tarybos narių šių sutikimu, savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, kitų savivaldybės teritorijoje veikiančių asmenų ir visuomenės atstovų;

88.27. organizuoja Tarybos narių, valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, kvalifikacijos tobulinimą.

89. Meras užtikrina, kad:

89.1. Savivaldybei būtų tinkamai atstovaujama Regionų plėtros tarybos kolegijoje ir šios kolegijos priimti sprendimai būtų tinkamai įgyvendinti savivaldybėje;

89.2. laiku ir tinkamai būtų rengiami Savivaldybės teritorijos raidos ir ilgalaikių socialinių, kultūrinių, investicinių ir kitų programų projektai, užtikrinama jų įgyvendinimo kontrolė;

89.3. būtų sudarytos tinkamos vietos gyventojų dalyvavimo tvarkant viešuosius savivaldybės reikalus sąlygos, nustatytos Vietos savivaldos įstatymo 10 straipsnyje;

89.4. būtų deramai atstovaujama Savivaldybės interesams bendradarbiaujant ir sprendžiant klausimus su valstybės valdžios ir valstybinio administravimo subjektais, teisėsaugos institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, užsienio valstybių savivaldybėmis.

90. Mero sprendimai įforminami potvarkiais.

91. Meras savo kompetencijos klausimais gali sudaryti darbo grupes iš Tarybos narių šių sutikimu, Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, kitų Savivaldybės teritorijoje veikiančių asmenų ir visuomenės atstovų. Darbo grupių posėdžiai protokoluojami. Sudarant darbo grupę, paskiriamas darbo grupės sekretorius, atsakingas už darbo grupės posėdžių protokolavimą.

92. Reikalų perdavimas.

92.1. Tarybai priėmus sprendimą dėl mero atleidimo iš pareigų, buvęs meras Tarybos sprendime nurodytu laiku turi perduoti reikalus Tarybos įgaliotam asmeniui, dalyvaujant Tarybos paskirtam atstovui (atstovams).

92.2. Perduodant reikalus, turi būti surašomas perdavimo ir priėmimo aktas.

92.3. Reikalų perdavimo ir priėmimo akte turi būti pateikti duomenys apie Savivaldybės biudžeto lėšų naudojimą, Tarybos sprendimų ir mero potvarkių vykdymą.

92.4. Reikalų perdavimo ir priėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantys ir priimantys asmenys, taip pat Tarybos paskirtas atstovas (atstovai).

92.5. Jei reikalus perduodantis arba juos priimantis asmuo nesutinka su kai kuriais akto skyriais (punktais), jis nurodo tai raštu, pasirašydamas aktą.

 

 

XII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS KOLEGIJA

 

93. Kolegija sudaroma Tarybos sprendimu iš mero, vicemero (-ų), Savivaldybės administracijos direktoriaus, Tarybos komitetų pirmininkų, Etikos komisijos pirmininko, Antikorupcijos komisijos pirmininko ir opozicijos lyderio Tarybos įgaliojimų laikui.

94. Kolegijos nario statusas prarandamas nutrūkus mero, vicemero (-ų), savivaldybės administracijos direktoriaus, komiteto ar komisijos pirmininko, opozicijos lyderio įgaliojimams prieš terminą.

95. Už Kolegijos veiklą meras atsiskaito pateikdamas Savivaldybės ir mero veiklos ataskaitą.

96. Kolegijos įgaliojimai:

96.1. analizuoja savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų padalinių veiklą, teikia siūlymus Tarybai dėl šių padalinių veiklos gerinimo ir jų vadovų išklausymo;

96.2. svarsto ir teikia siūlymus dėl savivaldybės strateginio planavimo dokumentų rengimo;

96.3. numato mero ir Tarybos narių kvalifikacijos tobulinimo prioritetus (kiekvienais metais);

96.4. svarsto klausimus dėl mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo;

96.5. susipažįsta su specialiųjų ir detaliųjų planų projektais, dėl jų gali teikti rekomendacijas merui;

96.6. svarsto savivaldybės įstaigų metinių ataskaitų rinkinius ir savivaldybės valdomų įmonių metinių finansinių ataskaitų rinkinius, metinius pranešimus ir (arba) veiklos ataskaitas;

96.7. svarsto ir teikia pasiūlymus dėl Tarybos posėdžių darbotvarkių papildymo;

96.8. teikia Tarybos sprendimų projektus;

96.9. savo iniciatyva ar tarybos narių iniciatyva svarsto ir teikia pasiūlymus dėl naujų tarybos komitetų ar komisijų steigimo ir jų įgaliojimų, dėl esamų komitetų ar komisijų įgaliojimų pakeitimo (išskyrus Kontrolės komitetą, Etikos ir Antikorupcijos komisijas), dėl esamų komitetų ar komisijų narių skaičiaus pakeitimo;

96.10. svarsto ir pateikia savo rekomendacijas (pastabas, pakeitimus, pasiūlymus) atitinkamiems komitetams ir tarybos sprendimų projektų rengėjams dėl tų tarybos sprendimų projektų, kurie buvo nukreipti Kolegijai arba Kolegijos sprendimu yra paruošiamas atitinkamas tarybos sprendimo projektas.

Punkto pakeitimai:

Nr. T2-318, 2023-11-30, paskelbta TAR 2023-12-01, i. k. 2023-23234

 

97. Kolegijos darbo tvarka.

97.1. Kolegija yra Tarybos patariamasis organas. Kolegijos posėdžius šaukia ir posėdžio darbotvarkę sudaro meras, o kai jo nėra, – merą pavaduojantis vicemeras, iškilus poreikiui.

97.2. Kolegija sprendimus priima posėdžiuose. Kolegijos sprendimai įrašomi į posėdžių protokolą, kurį pasirašo Kolegijos posėdžio pirmininkas ir posėdžio sekretorius. Kolegijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė Kolegijos narių.

97.3. Kolegijos posėdžiams pirmininkauja meras. Šio Reglamento 86.1 papunktyje numatytais atvejais arba kai svarstomi su mero asmeniu susiję klausimai, Kolegijos posėdžiams pirmininkauja vicemeras. Šio Reglamento 86.4 papunktyje numatytais atvejais, Kolegijos posėdžiams pirmininkauja mero pareigas laikinai einantis tarybos narys.

97.4. Kolegijos svarstytinus klausimus ir sprendimų projektus ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Kolegijos posėdžio dienos pateikia komitetai, komisijos, frakcijos, Savivaldybės meras, Tarybos nariai, Savivaldybės administracijos direktorius.

97.5. Apie Kolegijos posėdžio tikslų laiką (mėnuo, diena bei posėdžio pradžios valanda), vietą bei svarstyti parengtus klausimus meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, vicemeras arba Reglamento 86.4 papunktyje numatytais atvejais, mero pareigas laikinai einantis tarybos narys, ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Kolegijos posėdžio pradžios paskelbia išleisdamas potvarkį. Mero paskirtas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Kolegijos posėdžio dienos privalo svarstytinus klausimus, sprendimų projektus ir kitą posėdžio medžiagą paskelbti Savivaldybės interneto svetainėje ir pranešti Kolegijos nariams, Tarybos nariams, Savivaldybės administracijos direktoriui, Savivaldybės kontrolieriui, Vyriausybės atstovui, asmenims, kurie Kolegijos darbotvarkėje numatytus klausimus pristato Kolegijos posėdyje, bei kitiems asmenims, kviečiamiems į Kolegijos posėdį.

97.6. Kolegijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Kolegijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Balsuojama atvirai.

97.7. Kolegijos posėdžiai yra vieši. Kai posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine (gamybine) paslaptimi susijęs klausimas, Kolegija privalo jį nagrinėti uždarame posėdyje. Uždaras posėdis, kurio metu naudojama įslaptinta informacija, turi būti organizuojamas ir vykdomas taip, kad taikomos saugumo užtikrinimo priemonės atitiktų Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nustatytus reikalavimus, keliamus posėdžio ar pasitarimo metu naudojamos įslaptintos informacijos apsaugai. Kolegijos posėdžiai transliuojami ir įrašai skelbiami Tarybos nustatyta tvarka.

97.8. Jeigu Kolegijos posėdžių tvarkos tam tikrų klausimų šis Reglamento skyrius nenustato, pagal analogiją taikoma Tarybos komitetų posėdžių tvarka, nustatyta šio Reglamento IV skyriuje.

Punkto pakeitimai:

Nr. T2-318, 2023-11-30, paskelbta TAR 2023-12-01, i. k. 2023-23234

 

XIII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS KONTROLĖ IR AUDITAS

 

98. Savivaldybės kontrolės ir audito funkcijoms įgyvendinti Taryba steigia juridinį asmenį – Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybą. Šiai tarnybai vadovauja ir už jos veiklą atsako Savivaldybės kontrolierius.

99. Savivaldybės kontrolierius, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos valstybės tarnautojai negali būti  šios Tarybos nariais ir darbo laiku negali dalyvauti politinių partijų veikloje. Be to, Savivaldybės kontrolieriaus ir savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos valstybės tarnautojo pareigos nesuderinamos su jokiomis kitomis renkamomis pareigomis valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose ir įmonėse.

100. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba yra atskaitinga Tarybai.

101. Savivaldybės kontrolieriaus ir Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos funkcijos reglamentuotos Vietos savivaldos įstatymo 67 straipsnyje.

102. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba kiekvienais metais iki gegužės 15 d. parengia ir Reglamento 78 punkte nustatyta tvarka teikia Tarybai išvadą dėl pateikto tvirtinti Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo.

 

XIV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

103. Savivaldybės administracijos direktorius vadovauja savivaldybės administracijai. Jis yra įstaigos vadovas. Savivaldybės administracijos direktorius tiesiogiai ir asmeniškai merui atsako už įstatymų, įstatymų įgyvendinamųjų teisės aktų, Vyriausybės, Tarybos, mero sprendimų įgyvendinimą savivaldybės teritorijoje jo kompetencijai priskirtais klausimais.

104. Savivaldybės administracijos direktorių skiria ir atleidžia meras. Savivaldybės administracijos direktorius skiriamas mero įgaliojimų laikui. Savivaldybės administracijos direktorius yra politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas. Savivaldybės administracijos direktorius į pareigas skiriamas mero potvarkiu.

105. Tol, kol Savivaldybės administracijos direktorius nėra paskirtas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas gali eiti mero ar merą pavaduojančio vicemero ar mero pareigas laikinai einančio tarybos nario paskirtas Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas.

106. Savivaldybės administracijos direktoriui atostogos suteikiamos, komandiruotės ir kitos įstatymuose nustatytos garantijos įforminamos mero potvarkiu.

107. Nutrūkus savivaldybės administracijos direktorių į pareigas paskyrusio mero įgaliojimams arba jeigu savivaldybės administracijos direktorius atsistatydina ar atleidžiamas iš šių pareigų, išskyrus atleidimą už tarnybinius nusižengimus, savivaldybės administracijos direktorius turi teisę Vietos savivaldos įstatymo 34 straipsnio 5 dalyje nustatyta tvarka grįžti į iki paskyrimo savivaldybės administracijos direktoriumi eitas valstybės tarnautojo pareigas (išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigas ir savivaldybės kontrolieriaus, savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos valstybės tarnautojo ir darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigas).

108. Savivaldybės administracijos direktoriaus atostogų ar ligos metu, taip pat kai jis laikinai negali eiti pareigų dėl kitų priežasčių, Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, nustatytas Vietos savivaldos įstatyme ir kituose įstatymuose, taip pat kituose teisės aktuose, Tarybos sprendimu patvirtintuose Savivaldybės administracijos nuostatuose, atlieka Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. Jeigu Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybė nesteigiama, Savivaldybės administracijos direktoriaus atostogų ar ligos metu, taip pat kai jis laikinai negali eiti pareigų dėl kitų priežasčių, jo pareigybės aprašyme nustatytos funkcijos teisės aktų nustatyta tvarka pavedamos atlikti kitam Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojui.

109. Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigos nustatytos Vietos savivaldos įstatymo 34 straipsnio 6 dalyje.

 

XV SKYRIUS

ATSTOVAVIMAS IR VIETOS GYVENTOJŲ DALYVAVIMAS TVARKANT SAVIVALDYBĖS REIKALUS

 

110. Gyventojų priėmimas.

110.1. Meras, tarybos narys, Savivaldybės kontrolierius asmeniškai priima gyventojus.

110.2. Už gyventojų priėmimo organizavimą, jų prašymų, skundų ir pasiūlymų (toliau – prašymų) nagrinėjimą atsako meras. Savivaldybės nuolatinių gyventojų priėmimą kiekvienas tarybos narys vykdo ir už jį atsiskaito šio Reglamento 11 punkte nustatyta tvarka savarankiškai.

110.3. Dokumentus, susijusius su gyventojų priėmimu ir iš jų gautais prašymais, bei jų apskaitą tvarko Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už gyventojų priėmimo organizavimą. Kiekvienas tarybos narys, priimdamas savivaldybės nuolatinius gyventojus,  pats rūpinasi priėmimo techniniu-materialiniu aprūpinimu. Tarybos narys, pageidaujantis gyventojų priėmimą organizuoti savivaldybės administracijos patalpose, jo laiką, konkrečią vietą derina su savivaldybės administracijos direktoriumi, o jeigu jis nepaskirtas ar negali vykdyti savo pareigų – su jį pavaduojančiu asmeniu ar mero pareigas laikinai einančio tarybos nario paskirtu savivaldybės administracijos valstybės tarnautoju. Tarybos narys, pageidaujantis gyventojų priėmimą organizuoti savivaldybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje, savivaldybės valdomoje įmonėje, jo laiką, konkrečią vietą derina su atitinkamu įstaigos ar įmonės vadovu ar jį pavaduojančiu asmeniu. Organizuojant šiame Reglamento punkte numatytus priėmimus privaloma atsižvelgti į įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus, kuriais tokie priėmimai yra draudžiami ar ribojami.

110.4. Prašymai turi būti išnagrinėti pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas taisykles.

110.5. Apie prašymo nagrinėjimo rezultatus raštu pranešama jį pateikusiam gyventojui. Jei prašymas atmetamas, būtinai turi būti nurodomi atmetimo motyvai bei apskundimo tvarka.

110.6. Tarybos nariai jų vardu gautus gyventojų prašymus (užregistruotus Savivaldybės administracijos padalinyje, atsakingame už gyventojų aptarnavimą) nagrinėja patys arba siunčia juos nagrinėti atitinkamai institucijai, prašydami šios institucijos atsakyti pareiškėjui bei kopiją pateikti Tarybos nariui. Apie prašymų nagrinėjimo rezultatus pareiškėją Viešojo administravimo įstatymo nustatytais terminais informuoja pats Tarybos narys arba Tarybos nario paprašyta prašymą nagrinėjusi atitinkama institucija. Tarybos nario atsakymai registruojami Administracijos padalinyje, atsakingame už gyventojų aptarnavimą.

110.7. Tarybos ar Tarybos nario vardu gauti prašymai gali būti nagrinėjami komitetuose.

111. Savivaldybės gyventojų apklausos organizavimo tvarka.

111.1. Gyventojai savo nuomonę viešųjų Savivaldybės reikalų tvarkymo klausimais gali pareikšti dalyvaudami vietos gyventojų apklausoje (toliau – apklausa). Apklausa atliekama vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu ir šiuo Reglamentu.

111.2. Apklausos rezultatai yra patariamojo pobūdžio.

111.3. Dalyvavimas apklausoje yra laisvas (savanoriškas) ir grindžiamas visuotine, lygia teise tiesiogiai pareikšti nuomonę.

111.4. Apklausą inicijuoti ir joje dalyvauti gali asmenys, kuriems apklausos dieną yra suėję 18 metų ir kurie savo gyvenamąją vietą yra deklaravę tos savivaldybės teritorijoje arba kurie yra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą toje savivaldybėje. Šiam reikalavimui užtikrinti tvarkomi asmens duomenys: asmens vardas, pavardė, gimimo data ir gyvenamosios vietos adresas.

111.5. Apklausai gali būti teikiami klausimai, kuriuos savivaldybė sprendžia atlikdama savarankiškąsias funkcijas. Taryba gali nustatyti klausimus, kuriems spręsti turi būti organizuojamos apklausos.

111.6. Apklausos dėl savivaldybių steigimo, esamų savivaldybių panaikinimo, taip pat jų teritorijų ribų bei centrų nustatymo ir keitimo bei gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, pavadinimų joms suteikimo ir keitimo organizuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymu.

111.7. Apklausos būdai:

111.7.1. tiesioginis vietos gyventojų nuomonės įrašymas į apklausos dalyvių sąrašo lapus;

111.7.2 apklausa elektroninių ryšių priemonėmis savivaldybės interneto svetainėje. Atliekant apklausą elektroninių ryšių priemonėmis savivaldybės interneto svetainėje, turi būti užtikrinti Vietos savivaldos įstatymo 46 straipsnio 3 dalyje nustatyti reikalavimai, taip pat turi būti užtikrinta galimybė vietos gyventojams pateikti savo nuomonę apklausoje teikiamu klausimu 111.7.1 papunktyje nustatytu būdu;

111.8. Apklausos būdą ir apklausos teritoriją pasiūlo apklausos iniciatorius, sprendimą dėl apklausos būdo, laiko, vietos, trukmės ir apklausos teritorijos priima meras, skelbdamas apklausą.

111.9. Apklausa gali būti surengta visoje savivaldybės teritorijoje, seniūnijos (kelių seniūnijų) aptarnaujamoje teritorijoje (aptarnaujamose teritorijose) ar jos (jų) dalyse arba gyvenamosios vietovės teritorijoje ar jos dalyje. Apklausos teritorija parenkama atsižvelgiant į tai, kurios teritorijos vietos gyventojams sprendimas, dėl kurio teikiamas klausimas apklausai, turės tiesioginį poveikį.

111.10. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso Savivaldybės gyventojams, Tarybai, merui ir seniūnui.

111.11. Savivaldybės gyventojai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 5 procentų iniciatyvinės grupės siūlomos apklausos teritorijos vietos gyventojų reikalavimu.

111.12. Kai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė įgyvendinama ne mažesnės kaip 1/4 Tarybos narių grupės reikalavimu, meras privalo paskelbti apklausą ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo šios grupės reikalavimo gavimo.

111.13. Seniūnas seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje gali inicijuoti apklausą dėl jo kompetencijai priskirtų klausimų.

111.14. Seniūnas, įgyvendindamas apklausos iniciatyvos teisę, siūlo nustatyti:

111.14.1. apklausai teikiamo (-ų) klausimo (-ų) tekstą, apklausos teritoriją, apklausos būdą;

111.14.2. apklausos datą ir vietą;

111.14.3. seniūnijos gyventojų skaičių ar dalį seniūnijos gyventojų, kurie bus apklausiami.

111.15. Meras gavęs Reglamento 111.14 papunktyje nustatyta tvarka seniūno pateiktą iniciatyvą paskelbti apklausą, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų privalo paskelbti apklausą.

111.16. Apklausą organizuoja Savivaldybės administracijos direktorius Tarybos nustatyta tvarka.

111.17. Kai apklausos paskelbimo teisę įgyvendina meras, jis sprendimą paskelbti apklausą priima išleisdamas potvarkį ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Tarybos narių supažindinimo su reikalavimu paskelbti apklausą dienos.

111.18. Mero potvarkis paskelbti apklausą turi būti paskelbtas Savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijų, kurių teritorijose vyks apklausa, skelbimų lentose.

111.19. Mero potvarkyje paskelbti apklausą turi būti nustatyta: apklausai teikiamo (teikiamų) klausimo (klausimų) tekstas, apklausos teritorija, apklausos būdas, apklausos data ir vieta, taip pat apklausos komisijos sudėtis. Iniciatyvinė grupė turi teisę į apklausos komisiją deleguoti savo atstovą.

111.20. Taryba privalo artimiausiame Tarybos posėdyje Reglamento VIII skyriuje nustatyta tvarka svarstyti apklausai pateiktą klausimą, jeigu savo nuomonę pateiktu klausimu pareiškė ne mažiau kaip 10 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje.

111.21. Tarybos sprendime dėl apklausai pateikto klausimo turi būti nurodyti apklausos rezultatai ir Tarybos sprendimo motyvai. Tarybos sprendimas dėl apklausai pateikto klausimo turi būti paskelbtas laikantis Vietos savivaldos įstatymo 43 straipsnyje nustatytų reikalavimų.

111.22. Apklausos organizavimo išlaidos apmokamos iš Savivaldybės biudžeto.

112. Gyvenamųjų vietovių, jų teritorijų ribų, pavadinimų keitimo pasiūlymų teikimo bei nagrinėjimo tvarka.

112.1. Iniciatyvos teisę šiame Reglamento punkte nustatyta tvarka siūlyti nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms (toliau vadinama – pasiūlymai) turi tų gyvenamųjų vietovių vietos gyventojai, jose veikiantys juridiniai asmenys ir jose esančio nekilnojamojo turto savininkai. Iniciatyvos teisę šiais klausimais turi ir savivaldybės institucijos.

112.2. Gyventojų iniciatyvos teisę teikti 112.1 papunktyje nurodytus pasiūlymus turi ne mažiau kaip 10 procentų atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, gyventojų, turinčių teisę rinkti Tarybą. Gyventojai argumentuotus pasiūlymus teikia Savivaldybės administracijai, pagrįsdami pasiūlymų aktualumą ir reikalingumą bei pateikdami šiame punkte nurodytą kiekį gyventojų, pritariančių pasiūlymams, parašų (kurių tikrumas patvirtintas seniūno). Gyventojai, pritariantys pasiūlymams, turi nurodyti savo vardą, pavardę, gimimo metus, gyvenamąją vietą ir pasirašyti. Seniūnas kiekviename parašų rinkimo lape turi patvirtinti, kad pasirašę gyventojai gyvena toje gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami pasiūlymai, ir kad jie turi teisę rinkti Tarybą.

112.3. Juridiniai asmenys, veikiantys gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami pasiūlymai, kartu su pasiūlymais turi pateikti atitinkamo savo valdymo organo, kuris pagal atitinkamų juridinių asmenų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, įstatus (nuostatus) yra kompetentingas atstovauti juridiniam asmeniui teikdamas analogiško pobūdžio siūlymus ir kreipimusis, rašytinį kreipimąsi, pasirašytą juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens. Pasiūlymai turi būti argumentuoti, pagrįstas jų aktualumas ir reikalingumas. Juridiniai asmenys su pasiūlymais Savivaldybės administracijai pateikia savo įregistravimo Juridinių asmenų registre pažymėjimo kopiją, patvirtintą teisės aktų nustatyta tvarka, taip pat duomenis, kurie pagrįstų, kad juridinis asmuo vykdo veiklą atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, teritorijoje. Taip pat pateikiamas dokumentas dėl juridinio asmens vadovo skyrimo, o jei pasiūlymus pasirašo įgaliotas asmuo – ir įgaliojimas pasirašyti pasiūlymus.

112.4. Gyvenamojoje vietovėje esančio nekilnojamojo turto savininkai argumentuotus pasiūlymus teikia Savivaldybės administracijai, pagrįsdami pasiūlymų aktualumą ir reikalingumą. Gyvenamojoje vietovėje esančio nekilnojamojo turto savininkai kartu su pasiūlymu turi pateikti teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą Nekilnojamojo turto registro išrašo kopiją, pagrindžiančią nekilnojamojo turto buvimą atitinkamoje gyvenamojoje vietovėje faktą.

112.5. Meras iniciatyvos teisę teikti pasiūlymus įgyvendina tokia tvarka:

112.5.1. pagrįstai manydamas, kad yra tikslinga teikti pasiūlymus, savo potvarkiu sudaro apklausos komisiją iš Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų, darbuotojų, kitų asmenų, kurie yra kompetentingi nagrinėti klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių nustatymu ir panaikinimu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu, kuri ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo apklausos komisijos sudarymo dienos pateikia merui rašytinį įvertinimą, ar pasiūlymai atitinka teisės aktų reikalavimus ir galimybes įgyvendinti šiuos pasiūlymus;

112.5.2. gavęs 112.5.1 papunktyje nurodytos apklausos komisijos rašytinį įvertinimą, kad pasiūlymai atitinka teisės aktų reikalavimus ir kad yra galimybės įgyvendinti šiuos pasiūlymus, meras organizuoja Tarybos sprendimo projekto ir aiškinamojo rašto dėl pritarimo pasiūlymams nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms parengimą ir pateikimą Tarybai.

112.6. Taryba pasiūlymų iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 1/4 tarybos narių grupės reikalavimu, pateikus Tarybai argumentuotus pasiūlymus, kuriuose išdėstoma problemos esmė, pagrindžiama, kodėl pasiūlymai yra aktualūs ir reikalingi.

112.7. Reglamento 112.2112.4. ir 112.6 papunkčiuose nurodytų subjektų pasiūlymus preliminariai nagrinėja mero potvarkiu sudaryta apklausos komisija iš Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, kitų asmenų, kurie yra kompetentingi nagrinėti klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių nustatymu ir panaikinimu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu, vadovaudamasi 112.5.1 papunktyje nustatytais reikalavimais. Jei nustatomi trūkumai, meras raštu paprašo pasiūlymus pateikusių subjektų per 5 kalendorines dienas pataisyti trūkumus.

112.8. Tarybos sprendimo projektas dėl pritarimo Reglamento 112.2112.4 ir 112.6 papunkčiuose nurodytų subjektų pasiūlymams nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms ir jo aiškinamasis raštas rengiami 112.5.2 papunktyje nustatyta tvarka.

112.9. Įsigaliojus Tarybos sprendimui dėl pritarimo pasiūlymams ir Tarybos sprendimui dėl vietos gyventojų apklausos paskelbimo, Savivaldybės administracijos direktorius organizuoja vietos gyventojų apklausą pagal Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. birželio 3 d. nutarimu Nr. 651 „Dėl Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“, bei Kretingos rajono savivaldybės vietos gyventojų apklausos tvarkos aprašo nustatytą tvarką.

113. Seniūnaičių sueigos, išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų vertinimas.

113.1. Savivaldybės meras, gavęs Kretingos rajono seniūnijų seniūnaičių sueigos nuostatuose nustatyta tvarka priimtus seniūnaičių sueigos, išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimus, kurių vertinimas yra mero kompetencija, juos įvertina ir priima dėl jų sprendimą ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo seniūnaičių sueigos sprendimo gavimo dienos. Jeigu seniūnaičių sueigos sprendimų vertinimas yra Tarybos kompetencija, jie vertinami ir sprendimas priimamas artimiausiame tarybos posėdyje, bet ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo seniūnaičių sueigos, išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimo gavimo dienos.

113.2. Vertinimai, nurodant vertinimo motyvus ir numatomus veiksmus, jeigu tokių veiksmų bus imtasi, skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje ir atitinkamų seniūnijų skelbimų lentose.

113.3. Meras savivaldybės interneto svetainėje ir atitinkamų seniūnijų skelbimo lentose skelbia savo vertinimus dėl seniūnaičių sueigos, išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų, nurodant vertinimo motyvus ir numatomus veiksmus, jeigu tokių veiksmų bus imtasi

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-203, 2009-06-30, paskelbta TAR 2016-06-09; paskelbta TAR 2016-06-09, i. k. 2016-15984

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. kovo 26 d. sprendimo Nr. T2-77„Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento“ dalinio pakeitimo

 

2.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-348, 2009-12-17, paskelbta TAR 2016-06-09; paskelbta TAR 2016-06-09, i. k. 2016-15978

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

3.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-68, 2010-02-18, paskelbta TAR 2016-06-09; paskelbta TAR 2016-06-09, i. k. 2016-15979

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

4.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-334, 2010-09-30, paskelbta TAR 2016-06-09; paskelbta TAR 2016-06-09, i. k. 2016-15981

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo ir papildymo

 

5.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-367, 2010-10-28, paskelbta TAR 2016-06-09; paskelbta TAR 2016-06-09, i. k. 2016-15977

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo ir papildymo

 

6.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-279, 2011-06-30, paskelbta TAR 2016-06-09; paskelbta TAR 2016-06-09, i. k. 2016-15980

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo ir papildymo

 

7.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-436, 2012-12-20, paskelbta TAR 2016-06-09; paskelbta TAR 2016-06-09, i. k. 2016-15982

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

8.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-98, 2015-03-26, paskelbta TAR 2016-06-07, i. k. 2016-15136

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

9.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-287, 2015-10-29, paskelbta TAR 2016-06-10, i. k. 2016-15986

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. kovo 26 d. sprendimu Nr. T2-77 „Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento“ pakeitimo

 

10.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-7, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-06-10, i. k. 2016-16064

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. kovo 26 d. sprendimu Nr. T2-77 „Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento“ pakeitimo

 

11.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-177, 2016-05-26, paskelbta TAR 2016-06-13, i. k. 2016-16325

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

12.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-319, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-28, i. k. 2016-29728

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

13.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-218, 2017-06-29, paskelbta TAR 2017-06-30, i. k. 2017-11212

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

14.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-280, 2017-10-26, paskelbta TAR 2017-10-30, i. k. 2017-17092

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

15.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-336, 2017-12-21, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21238

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

16.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-78, 2018-03-29, paskelbta TAR 2018-04-04, i. k. 2018-05248

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

17.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-50, 2019-03-28, paskelbta TAR 2019-03-29, i. k. 2019-04953

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

18.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-87, 2020-04-30, paskelbta TAR 2020-05-04, i. k. 2020-09375

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

19.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-264, 2020-10-29, paskelbta TAR 2020-10-30, i. k. 2020-22661

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

20.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-131, 2021-04-29, paskelbta TAR 2021-05-03, i. k. 2021-09494

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

21.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-218, 2021-06-30, paskelbta TAR 2021-07-02, i. k. 2021-15125

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. kovo 26 d. sprendimo Nr. T2-77 „Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento“ pakeitimo

 

22.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-65, 2023-03-30, paskelbta TAR 2023-04-03, i. k. 2023-06176

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. kovo 26 d. sprendimo Nr. T2-77 „Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento“ pakeitimo

 

23.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-186, 2023-06-29, paskelbta TAR 2023-06-30, i. k. 2023-13322

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. kovo 26 d. sprendimo Nr. T2-77 „Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento“ pakeitimo

 

24.

Kretingos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-318, 2023-11-30, paskelbta TAR 2023-12-01, i. k. 2023-23234

Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. kovo 26 d. sprendimo Nr. T2-77 „Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento“ pakeitimo