Suvestinė redakcija nuo 2020-10-01

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2010-04-28, i. k. 2010-00461

 

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL RENGINIŲ ORGANIZAVIMO PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE

VIETOSE TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2010 m. balandžio 28 d. Nr. T1-114

Pasvalys

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr., 55-1049; 2008, Nr. 113-4290; 2009, Nr. 77-3165) 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymu (Žin., 1993, Nr. 69-1291), Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo (Žin., 2004, Nr. 164-5971) 13 straipsnio 1 dalies 6 punktu, Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo (Žin., 200, Nr. 52-1484; 2007, Nr. 101-4107) 11,. 12, 13 straipsniais, Pasvalio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti:

1.1. Renginių organizavimo Pasvalio rajono savivaldybės viešosiose vietose tvarką (pridedama).

1.2. Vietinės rinkliavos už leidimą organizuoti komercinius renginius Savivaldybei priklausančiose ar valdytojo teise valdomose viešojo naudojimo teritorijose nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Savivaldybės tarybos 2000 m. birželio 15 d. sprendimą Nr. 41 „Dėl renginių organizavimo Pasvalio rajone nuostatų tvirtinimo“;

2.2. Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2006 m. rugsėjo 28 d. sprendimo Nr. T1-207 „Dėl vietinių rinkliavų nuostatų patvirtinimo“ 4 punktą.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Gintautas Gegužinskas

 

PATVIRTINTA

Pasvalio rajono savivaldybės tarybos

2010 m. balandžio 28 d. sprendimu Nr. T1-114

 

RENGINIŲ ORGANIZAVIMO PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE

VIETOSE TVARKA

 

I. BENDROJI DALIS

 

1. Renginių organizavimo Pasvalio rajono savivaldybės viešose vietose tvarka (toliau - Tvarka) reglamentuoja bendruosius renginių organizavimo Pasvalio rajono savivaldybės viešosiose vietose reikalavimus.

2. Tvarka taikoma renginiams, vykstantiems Savivaldybės viešosiose vietose, kurių organizavimo nereglamentuoja Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymas.

3. Tvarka netaikoma renginiams, vykstantiems uždarose patalpose bei privačiose teritorijose. Tokių renginių organizavimo ir lankymo taisykles nustato, taiko patalpų ar teritorijų, kuriose vyksta renginys, savininkas ar įstaigos, organizacijos, kuri naudojasi tomis patalpomis, teritorija, administracija. Taip pat ši Tvarka nereglamentuoja renginių, kuriuos organizuoja:

3.1. valstybės valdžios ir valdymo institucijos;

3.2. Seimo nariai ir Savivaldybės tarybos nariai kaip susitikimus su rinkėjais;

3.3. valstybės pripažintos bažnyčios bei kitos religinės organizacijos tikybos apeigoms atlikti bažnyčiose, maldos namuose, kapinėse ir kitose tam skirtose specialiose vietose;

3.4. fiziniai ir juridiniai asmenys, jeigu renginyje dalyvauja iki 10 asmenų, o renginio trukmė ne ilgesnė kaip 1 valanda.

4. Renginiams, kuriuos organizuoja Savivaldybės įstaigos, ir kurie vyksta pagal įstaigos vadovo patvirtintą planą, Savivaldybės leidimo gauti nereikia. Patvirtinti renginių planai kitam mėnesiui pristatomi į Policijos komisariatą ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio 25 dienos. Pasikeitus rengimo datai, renginio organizatoriai informuoja policiją ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki renginio pradžios.

5. Renginius gali organizuoti fiziniai ir juridiniai asmenys. Už renginio turinį ir kokybę atsako renginių organizatoriai.

6. Pagrindinės Tvarkoje vartojamos sąvokos:

6.1. Renginys - organizuotas žmonių susirinkimas viešosiose vietose (dainų, sporto šventės, koncertai, sporto varžybos, mugės, festivaliai, reklamos akcijos, atmintinų dienų minėjimai ir pan.).

6.2. Nekomercinis renginys - renginys, kurio organizatorius nesiekia pelno. Žiūrovai į renginį įleidžiami nemokamai. Renginyje gali būti prekiaujama ir teikiamos paslaugos.

6.3. Komercinis renginys - renginys, kurio organizatorius siekia pelno arba renginys organizuotas reklamos tikslais. Žiūrovai į renginį įleidžiami su bilietais arba be jų. Renginyje gali būti prekiaujama ir teikiamos paslaugos. Už leidimo komerciniam renginiui išdavimą jo organizatorius turi sumokėti nustatyto dydžio vietinės rinkliavos mokestį.

6.4. Viešoji vieta - Pasvalio rajono savivaldybės nuosavybės teise priklausanti ar patikėjimo teise valdoma teritorija (aikštės, skverai, parkai, pėsčiųjų takai, paplūdimiai ir kitos vietos, kur susirinkę asmenys tenkina socialinius, ekonominius ir kultūrinius poreikius).

 

II. RENGINIŲ VIETOS IR LAIKAS

 

7. Savivaldybėje nustatomos nuolatinės renginių vietos:

7.1. Pasvalio ir Joniškėlio miesto aikštės;

7.2. Pasvalio ir Joniškėlio miestų ir seniūnijų parkai;

7.3. stadionai ir aikštynai;

7.4. skverai, aikštelės ir kiemai (prie įvairių įstaigų, paminklų, upių ir kt.);

7.5. renginiams specialiai įrengtos vietos.

8. Gali būti nustatytos ir kitos viešosios vietos, kuriose Seniūnijos seniūnas leidžia organizuoti renginius.

9. Pasvalio rajono savivaldybės viešosiose vietose organizuojami renginiai gali vykti nuo 8.00 val. iki 23.00 val., darbo dienomis ir darbo dienos išvakarėse - iki 22.00 val. (išskyrus švenčių dienomis bei renginius, kurių laikas nustatomas atskiru Seniūnijos seniūno leidimu).

10. Organizatorius, norėdamas organizuoti renginį ilgiau nei Tvarkos 9 punkte nurodyto laiko, turi tai suderinti su Seniūnijos seniūnu, tačiau visais atvejais renginys gali vykti tik apšviestose vietose ir netrukdant gyventojų poilsio. Jei renginyje bus naudojamos pirotechnikos priemonės, tai privalo būti nurodyta prašyme. Tokiu atveju seniūnijos seniūno leidime turi būti nurodytas pirotechnikos priemonių naudojimo laikas, bet ne ilgesnis nei iki 24.00 val.

11. Jeigu renginys negali vykti arba pakeičiamas jo laikas, vieta, renginio organizatoriai privalo pranešti Seniūnijai ir policijai likus iki jo pradžios ne mažiau kaip 3 valandoms.

12. Renginių suaugusiems organizatoriai turi užtikrinti, kad juose nedalyvautų asmenys iki 18 metų.

13. Renginių metu naudoti erotinius elementus arba erotinių kino ar videofilmų intarpus galima tik po 22 val. ir tik gavus seniūnijos seniūno leidimą.

 

III. PRAŠYMŲ PATEIKIMO TVARKA

 

14. Renginio organizatoriai, norintys organizuoti renginius viešosiose vietose, ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki renginio dienos pateikia prašymą seniūnijos, kurios teritorijoje organizuos renginį, seniūnui. Prašymo formą patvirtina Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu.

15. Prašyme turi būti nurodyta:

15.1. renginio organizatoriaus duomenys (fizinio asmens vardas, pavardė, gimimo data; juridinio asmens pavadinimas, kodas, buveinė);

15.2. renginio forma;

15.3. renginio turinys;

15.4. renginio data, pradžios ir pabaigos laikas (nuo pasiruošimo iki visiško teritorijos sutvarkymo);

15.5. renginio vieta, eitynių ar procesijų ir paradų maršrutai;

15.6. numatomas renginio dalyvių ir žiūrovų skaičius;

15.7. informacija apie renginio dalyvių ir žiūrovų saugumo, higienos reikalavimų ir medicinos pagalbos užtikrinimą;

15.8. prekybos organizavimo tvarka;

15.9. renginiui skirtos teritorijos sutvarkymo planas;

15.10. priemonės želdiniams, vandens telkiniams ir kt. apsaugoti;

15.11. ne mažiau kaip dviejų renginio organizatorių ar jų įgaliotų asmenų, atsakingų už renginio organizavimą, vardai, pavardės, gyvenamosios vietos adresai ir telefonai;

15.12. pridedamų dokumentų sąrašas.

16. Jei renginys rengiamas žaliuosiuose plotuose, prašymas turi būti suderintas su atitinkamu Savivaldybės administracijos specialistu.

 

IV. PRAŠYMŲ NAGRINĖJIMAS, SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS,

LEIDIMŲ IŠDAVIMAS

 

17. Sprendimą išduoti ar neišduoti leidimą organizuoti renginį viešojoje viešoje priima Seniūnijos seniūnas įsakymu.

18. Apie atsisakymą išduoti leidimą renginio organizavimui Seniūnijos seniūnas privalo raštu informuoti renginio organizatorius ne vėliau kaip iki renginio pradžios likus 48 valandoms. Rašte turi būti nurodytos tokio atsisakymo priežastys, aplinkybės, motyvai.

19. Atsisakymas išduoti leidimą gali būti apskųstas teisės aktų nustatyta tvarka.

20. Leidimas organizuoti renginį išduodamas ne vėliau kaip likus 48 valandoms iki renginio pradžios.

21. Leidime organizuoti renginį nurodoma: renginio organizatorius, renginio forma, renginio data, trukmė ir vieta; atsakingi asmenys už viešąją tvarką, medicinos pagalbą, šventės vietos švarą ir tvarką bei organizatorių atsakomybė už įstatymų ir kitų teisės aktų pažeidimus. Leidimo formą patvirtina Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu.

22. Leidimai registruojami ir išduodami Seniūnijose.

23. Leidimą organizatoriai turi saugoti iki renginio pabaigos.

24. Už leidimą organizuoti komercinį renginį renkama Savivaldybės tarybos nustatyta vietinė rinkliava.

25. Leidimas organizuoti renginį neišduodamas, jei:

25.1. pradeda reklamuoti renginius, neturėdami leidimo juo organizuoti;

25.2. savavališkai, negavę atskiro raštiško sutikimo, naudoja Savivaldybės atributiką, simboliką ir vardą;

25.3. organizatoriams, kurių renginiai buvo nutraukti dėl teisės aktų pažeidimų ir/ar kurie organizavo renginius Pasvalio rajono savivaldybėje nesilaikydami nustatytos tvarkos.

26. Savivaldybė, išdavusi leidimą organizuoti renginius, už rengėjų įsipareigojimus rėmėjams ir galimus pažeidimus neatsako.

 

V. RENGINIAI, KURIUOS DRAUDŽIAMA ORGANIZUOTI

 

27. Draudžiama organizuoti:

27.1. renginius, kurie skatina alkoholio, tabako, narkotinių ar kitų svaiginamųjų medžiagų vartojimą;

27.2. renginius, kurie savo pobūdžiu gali būti pavojingi žiūrovų sveikatai (jei dalyviams būtinos specialios apsaugos priemonės ir/ar drabužiai, juose negali dalyvauti atsitiktiniai asmenys; tokie renginiai galimi tik kaip parodomieji; juose dalyvauja tik specialiai tam paruošti žmonės);

27.3. renginius, kurių dalyviai vairuoja transporto priemones taip, kad tai kelia grėsmę eismo saugumui, sudaro pavojų dalyvaujančių bei žiūrovų saugumui, sveikatai, pažeidžia viešąją tvarką ir visuomeninę rimtį, nėra gauti dokumentai, patvirtinantys, kad imtasi visų reikiamų saugumo užtikrinimo priemonių;

27.4. renginius, kurių dalyviai savo išvaizda, leksika ir demonstruojamais daiktais pažeidžia gerą moralę ir dorovės normas;

27.5. renginius, kurių dalyviai renginio metu sakomomis kalbomis, plakatais, šūkiais, audiovizualinėmis priemonėmis ir kitokiais veiksmais akivaizdžiai gali būti kurstoma pažeisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką ir visuomenės rimtį, Konstituciją, kitus įstatymus bei viešąją tvarką.

 

VI. RENGINIO ORGANIZATORIŲ BEI DALYVIŲ TEISĖS, PAREIGOS IR

ATSAKOMYBĖ

 

28. Renginio organizatoriai ir dalyviai privalo laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, kelių eismo, priešgaisrinės apsaugos, darbų saugos ir kitų taisyklių, šios Tvarkos, vykdyti leidime nustatytus įpareigojimus.

29. Renginio organizatoriai privalo užbaigti renginį, kai:

29.1. jis praranda leidime nurodytą pobūdį;

29.2. iš renginio nepašalinami asmenys, kurie pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymus;

29.3. dalyvių veiksmai kursto pažeisti įstatymus arba prieštarauja dorovėms normoms.

30. Jeigu pažeidimai daromi renginio metu, jo organizatoriai privalo renginį nutraukti ir pareikalauti, kad dalyviai išsiskirstytų. Jeigu renginio neužbaigia organizatoriai, tai turi padaryti policijos pareigūnai.

31. Renginių vaikams metu licencijos prekybai alkoholiniais gėrimais neišduodamos.

32. Už išorinės vaizdinės reklamos, susijusios su konkrečiu renginiu (rašytiniu arba vaizdiniu pranešamu apie renginį), naudojimą yra atsakingas leidimą gavęs renginio organizatorius.

33. Renginio organizatoriai ir dalyviai, pažeidę įstatymus ir šią tvarką, įstatymų nustatyta tvarka traukiami baudžiamojon ar administracinėn atsakomybėn, atsako už padarytą materialinę žalą ir privalo atlyginti nuostolius.

34. Jeigu renginio organizatoriui jau buvo paskirta administracinė nuobauda už padarytus teisės pažeidimus arba organizuotas renginys buvo nutrauktas dėl nustatytos tvarkos pažeidimų ar dėl netinkamo renginio organizavimo buvo padaryta didelė materialinė žala, jam dvejus metus leidimas neišduodamas.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

35. Kaip laikomasi Tvarkos, kontroliuoja Savivaldybės administracijos ir Policijos komisariato atsakingi darbuotojai. Organizatoriai privalo užtikrinti tikrinančių pareigūnų patekimą į renginio teritoriją pateikus tarnybinį pažymėjimą.

36. Šioje Tvarkoje neaptarti klausimai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų ir teisės aktų nustatyta tvarka.

 

PATVIRTINTA

Pasvalio rajono savivaldybės tarybos

2010 m. balandžio 28 d. sprendimu Nr. T1-114

 

VIETINĖS RINKLIAVOS UŽ LEIDIMĄ ORGANIZUOTI KOMERCINIUS RENGINIUS SAVIVALDYBEI PRIKLAUSANČIOSE AR VALDYTOJO TEISE VALDOMOSE VIEŠOJO NAUDOJIMO TERITORIJOSE NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vietinė rinkliava už komercinių renginių organizavimą Savivaldybei priklausančiose viešojo naudojimo ar valdytojo teise valdomose teritorijose yra Pasvalio rajono savivaldybės sprendimu nustatyta privaloma įmoka rinkliavos mokėtojams, organizuojantiems komercines laisvalaikio ir pramogų paslaugas.

2. Rinkliavą moka fiziniai ir juridiniai asmenys.

3. Leidimai organizuoti komercinius renginius išduodami vadovaujantis Renginių organizavimo Pasvalio rajono savivaldybės viešosiose vietose tvarka.

 

II. VIETINĖS RINKLIAVOS OBJEKTAI IR DYDŽIAI

 

4. Vietinė rinkliava už leidimo organizuoti komercinius renginius Savivaldybei priklausančiose ar valdytojo teise valdomose viešojo naudojimo teritorijose išdavimą:

4.1. Pasvalio miesto stadione – 290 Eur 1 parai, už kiekvieną kitą parą po 87 Eur;

4.2. Pasvalio parko didžiojoje estradoje – 87 Eur 1 parai, už kiekvieną kitą parą po 29 Eur;

4.3. Pasvalio Smegduobių parke – 58 Eur 1 parai, už kiekvieną kitą parą po 29 Eur;

4.4. kitose Pasvalio, Joniškėlio miestų vietose – 29 Eur 1 parai, už kiekvieną kitą parą po 15 Eur;

4.5. kaimiškoje seniūnijoje – 15 Eur parai, už kiekvieną kitą parą po 6 Eur;

4.6. už reklaminius renginius – 8 Eur valandai.

Punkto pakeitimai:

Nr. T1-232, 2014-11-27, paskelbta TAR 2014-12-01, i. k. 2014-18227

Nr. T1-151, 2015-11-04, paskelbta TAR 2015-11-05, i. k. 2015-17658

 

5. Vietinės rinkliavos dydis Savivaldybės atskiru sprendimu gali būti indeksuojamas kartą per metus taikant metinį vartojimo kainų indeksą, jeigu jis didesnis negu 1,1.

 

III. LENGVATOS VIETINIŲ RINKLIAVŲ MOKĖTOJAMS

 

6. Vietinė rinkliava už leidimo organizuoti komercinius renginius Savivaldybei priklausančiose ar valdytojo teise valdomose viešojo naudojimo teritorijose išdavimą netaikoma Savivaldybės biudžetinėms įstaigoms.

7. Savivaldybės taryba turi teisę sumažinti vietinės rinkliavos dydį arba iš viso nuo jo atleisti,

 

IV. VIETINĖS RINKLIAVOS RINKIMO IR GRĄŽINIMO TVARKA

 

8. Sumokėta vietinė rinkliava arba jos dalis Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo 132 straipsnyje nustatytais atvejais grąžinama jos mokėtojui, jei jis Savivaldybės administracijai raštu pateikia motyvuotą prašymą dėl sumokėtos vietinės rinkliavos arba jos dalies grąžinimo per vieną mėnesį nuo jos sumokėjimo.

Punkto pakeitimai:

Nr. T1-165, 2020-09-30, paskelbta TAR 2020-09-30, i. k. 2020-20429

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

9. Asmenys, pažeidę šiuos nuostatus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Pasvalio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T1-232, 2014-11-27, paskelbta TAR 2014-12-01, i. k. 2014-18227

Dėl Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2010 m. balandžio 28 d. sprendimo Nr. T1-114 „Dėl renginių organizavimo Pasvalio rajono savivaldybės viešosiose vietose tvarkos patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Pasvalio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T1-151, 2015-11-04, paskelbta TAR 2015-11-05, i. k. 2015-17658

Dėl Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2010 m. balandžio 28 d. sprendimo Nr. T1-114 „Dėl renginių organizavimo Pasvalio rajono savivaldybės viešosiose vietose tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

3.

Pasvalio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T1-165, 2020-09-30, paskelbta TAR 2020-09-30, i. k. 2020-20429

Dėl Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2010 m. balandžio 28 d. sprendimo Nr. T1-114 „Dėl Renginių organizavimo Pasvalio rajono savivaldybės viešosiose vietose tvarkos patvirtinimo" pakeitimo