Suvestinė redakcija nuo 2022-07-01

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2013-03-21, i. k. 2013-00990

 

 

DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS ATLIEKŲ TVARKYMO TAISYKLIŲ TVIRTINIMO

 

2013 m. kovo 21 d. T1-63

Druskininkai

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 6 straipsnio 31 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo (Žin., 1998, Nr. 61-1726; 2002, Nr. 72-3016) 31 straipsnio 1 dalimi, Druskininkų savivaldybė taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Druskininkų savivaldybės atliekų tvarkymo taisykles (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Druskininkų savivaldybės tarybos 2007 m. rugpjūčio

29  d. sprendimą Nr. T1-151 „Dėl Druskininkų savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių tvirtinimo“.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 13-308; 2000, Nr. 85-2566) nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                Ričardas Malinauskas


 

PATVIRTINTA

Druskininkų savivaldybės tarybos

2013 m. kovo 21 d. sprendimu Nr. T1-63

(Druskininkų savivaldybės tarybos

2022 m. birželio 29 d. sprendimo Nr. T1-110

redakcija)

 

DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS ATLIEKŲ TVARKYMO TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Druskininkų savivaldybės (toliau – Savivaldybė) atliekų tvarkymo taisyklių (Toliau – Taisyklės) paskirtis – užtikrinti, kad Savivaldybės teritorijoje susidarančios atliekos būtų tvarkomos aplinkai ir visuomenės sveikatai saugiu būdu.

2Taisyklės reglamentuoja Savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemos organizavimą, komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų teikimą ir užtikrina, kad šios paslaugos atitiktų aplinkosaugos, techninius – ekonominius, higienos reikalavimus ir Savivaldybės bei Alytaus regiono atliekų prevencijos ir tvarkymo planų (toliau – Planai) įgyvendinimą nustatančias komunalinių atliekų tvarkymo sąlygas.

3Taisyklės nustato reikalavimus šioms Savivaldybės teritorijoje susidarančioms komunalinėms ir į komunalinių atliekų srautą patenkančioms kitoms atliekoms tvarkyti:

3.1. biologiškai skaidžioms maisto ir žaliosioms - atliekoms (sąrašas pateikiamas 1 ir 2 priede);

3.2. pakuočių atliekoms, įskaitant antrines žaliavas, kurias galima mesti į pakuočių atliekų surinkimo konteinerius (sąrašas pateikiamas 3 priede);

3.3. tekstilės atliekoms (sąrašas pateikiamas 4 priede);

3.4. pavojingosioms buities, įskaitant išeikvotas baterijas ir akumuliatorius bei pasenusius vaistus, atliekoms (sąrašas pateikiamas 5 priede);

3.5. elektros ir elektroninės įrangos atliekoms (sąrašas pateikiamas 6 priede);

3.6. didelių gabaritų atliekoms, įskaitant nereikalingus, tinkamus naudoti daiktus (sąrašas pateikiamas 7 priede);

3.7. statybinėms atliekoms (sąrašas pateikiamas 8 priede);

3.8. mišrioms (likusioms po rūšiavimo) komunalinėms atliekoms (sąrašas pateikiamas 9 priede);

3.9. kitoms komunalinių atliekų sraute susidarančioms atliekoms, numatytoms Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

4.  Atliekos tvarkomos laikantis atliekų tvarkymo hierarchijos principų.

5Taisyklės yra privalomos visiems Savivaldybės teritorijoje esantiems komunalinių atliekų turėtojams – tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

6.  Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos:

6.1. ARATC – uždaroji akcinė bendrovė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras;

6.2. atliekų hierarchija – atliekų tvarkymo prioritetai, išdėstyti eiliškumo tvarka: atliekų prevencija; pakartotinis naudojimas; atliekų perdirbimas; kitoks atliekų naudojimas; atliekų šalinimas;

6.3. individualus namas – ne daugiau kaip dviejų butų gyvenamasis namas;

6.4. kompostavimo aikštelė – Druskininkų žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė, esanti adresu Gardino g. 100, Druskininkai;

6.5. paslaugos teikėjas – komunalinių atliekų tvarkytojas, kuris pagal sutartį su Savivaldybe teikia komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas Savivaldybės teritorijoje;

6.6. rūšiavimo aikštelė – pagal pusiau požeminių konteinerių aikštelių išdėstymo schemas, patvirtintas 2013 m. sausio 17 d. Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. V35-50 “Dėl pusiau požeminių konteinerių aikštelių išdėstymo schemų“, įrengtos aikštelės gyvenamosiose teritorijose, viešose ir kitose vietose;

6.7. rūšiavimo centrai – didelių gabaritų ir kitų į konteinerius neleistinų mesti ir/ar šalia jų palikti atliekų priėmimo aikštelės, kurių adresai pateikti Taisyklių XIV skyriuje;

6.8. šaltasis metų periodas – laikotarpis nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d.;

6.9. šiltasis metų periodas – laikotarpis nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.;

6.10vietinė rinkliava – tai Savivaldybės tarybos sprendimu už komunalinių atliekų surinkimą iš komunalinių atliekų turėtojų ir jų tvarkymą nustatyta privaloma įmoka, galiojanti Savivaldybės teritorijoje, kurios apskaičiavimą, rinkimą, vietinės rinkliavos mokėtojų registro sudarymą reglamentuoja Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatai, patvirtinti 2007 m. gruodžio 20 d. Savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-247 „Dėl Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą“ pakeitimo (toliau – Nuostatai).

7.  Kitos šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos yra suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos galiojančiuose teisės aktuose.

 

II SKYRIUS

KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO SISTEMOS ORGANIZAVIMAS IR FINANSAVIMAS

 

8.  Savivaldybė, vadovaudamasi Planais, organizuoja komunalinių atliekų tvarkymo sistemą, būtiną jos teritorijoje susidarančioms komunalinėms atliekoms tvarkyti.

9Savivaldybė kartu su kitomis Alytaus regiono savivaldybėmis bendradarbiauja organizuojant komunalinių atliekų tvarkymo sistemą ir kartu yra įsteigusios juridinį asmenį – komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratorių – ARATC, kurio pagrindinės funkcijos yra organizuoti Alytaus regiono atliekų tvarkymo įrenginių veiklą, nustatyti šių įrenginių eksploatavimo tvarką, vykdyti komunalinių atliekų tvarkymo kokybės priežiūrą ir kontrolę, visuomenės švietimą ir administruoti vietinę rinkliavą.

10ARATC nepavestas komunalinių atliekų tvarkymo sistemos organizavimo funkcijas Savivaldybė atlieka įstatymų nustatyta tvarka.

11Apmokestinamųjų gaminių ir pakuočių tvarkymo sistemą organizuoja gamintojai ir importuotojai arba jų licencijuotos organizacijos (toliau – Organizacijos), vadovaudamiesi Planais ir Aplinkos ministerijos patvirtintais minimaliais komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimais (toliau – Reikalavimai) pagal su Savivaldybe ar ARATC sudarytas bendradarbiavimo sutarčių sąlygas.

12Apmokestinamųjų gaminių ir pakuočių tvarkymą visiškai finansuoja Organizacijos pagal joms tenkančią rinkos dalį ir jų tvarkymo sąnaudos neįtraukiamos į gyventojų mokamą vietinę rinkliavą.

13Vietinė rinkliava nustatoma vadovaujantis „teršėjas moka“ principu, t. y., kad surenkamomis lėšomis būtų apmokėtos visos Savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemos sąnaudos, išskyrus 11 - 12 punktuose nurodytas sąnaudas. Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtojimas gali būti finansuojamas iš Savivaldybės biudžeto, specialiųjų fondų ir programų, investicinių projektų, kreditų bei privačiomis lėšomis.

14Komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybę pagal teisės aktų ir sudarytų komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų pirkimo sutarčių reikalavimus užtikrina komunalinių atliekų tvarkytojai, o Savivaldybė ar Savivaldybės pavedimu ARATC atrenka komunalinių atliekų tvarkymo paslaugą teikiančius komunalinių atliekų tvarkytojus įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

15Už komunalinių atliekų tvarkytojų teikiamų paslaugų kokybės priežiūrą bei kontrolę pagal pasirašytas sutartis atsako ARATC.

16Rengiant detaliuosius planus, techninius projektus ir vykdant daugiabučių gyvenamųjų namų ar visuomeninės paskirties statinių rekonstrukcijos ar statybos darbus, būtina numatyti ir įrengti rūšiavimo aikšteles.

17 Bešeimininkių atliekų, kurių turėtojo nustatyti neįmanoma arba, kuris neegzistuoja, tvarkymą organizuoja Savivaldybės administracija.

 

 

III SKYRIUS

 

KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TURĖTOJŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

18Komunalinių atliekų turėtojai turi teisę:

18.1.  gauti šiose Taisyklėse nustatytos kokybės komunalinių atliekų tvarkymo paslaugą;

18.2.  gauti informaciją, susijusią su komunalinių atliekų tvarkymu;

18.3.  teikti pasiūlymus paslaugos teikėjui, Savivaldybei, ARATC ir Organizacijoms dėl atliekų tvarkymo paslaugos kokybės gerinimo;

18.4.  kurti savanoriškas iniciatyvines grupes ar bendruomenes, kurios padėtų Savivaldybei įgyvendinti šių Taisyklių reikalavimus;

18.5.  gauti komunalinių atliekų konteinerius Taisyklėse nustatyta tvarka;

18.6.  Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka pasinaudoti vietinės rinkliavos lengvatomis.

19Komunalinių atliekų turėtojai privalo:

19.1.  laikydamiesi atliekų hierarchijos principo, vengti komunalinių atliekų susidarymo;

19.2.  susidariusias komunalines atliekas rūšiuoti susidarymo vietoje į šių Taisyklių 3 punkte nurodytas frakcijas ir jas tvarkyti vadovaujantis Taisyklėse nustatyta tvarka;

19.3.  informuoti paslaugos teikėją, Savivaldybę, ARATC ir Organizacijas apie Taisyklių reikalavimų nevykdymą;

19.4.  naudotis tik tais komunalinių atliekų surinkimo konteineriais, kuriuos jiems davė paslaugos teikėjas, Savivaldybė ar ARATC, laikytis konteinerių naudojimosi ir rūšiavimo instrukcijų ir dėti į konteinerius tik tas komunalines atliekas, kurioms šie konteineriai yra skirti;

19.5individualius komunalinių atliekų konteinerius laikyti savo namų valdose (išskyrus atliekų surinkimo dieną, kuomet jie turi būti išstumiami prie gatvės ar kelio, kuriuo organizuojamas komunalinių atliekų surinkimas);

19.6.  komunalinių atliekų tvarkymo objektuose laikytis vidaus tvarkos reikalavimų;

19.7.  užtikrinti, kad specialieji automobiliai netrukdomi privažiuotų prie komunalinių atliekų konteinerių tuo laiku, kada jie turi būti ištuštinami;

19.8.  įmonės, kurių ūkinėje komercinėje veikloje susidaro gamybos atliekos, privalo jas atskirti susidarymo vietoje ir nemaišyti su komunalinėmis atliekomis;

19.9.  laiku ir visiškai apmokėti vietinę rinkliavą Nuostatuose nustatyta tvarka ir terminais.

20Komunalinių atliekų turėtojams draudžiama:

20.1.  išmesti atliekas gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose, miškuose, laukuose ir kitur bei palikti jas šalia komunalinių atliekų konteinerių;

20.2 bendro naudojimo konteineriuose deginti atliekas, raustis juose, išimti iš jų atliekas;

20.3atliekas iš individualių konteinerių pernešti į bendro naudojimo konteinerius.

 

IV SKYRIUS

KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYTOJŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

21Komunalinių atliekų tvarkytojai turi teisę:

21.1.  patikrinti aptarnaujamų komunalinių atliekų konteinerių turinį ir rūšiavimo kokybę;

21.2.  neištuštinti individualaus komunalinių atliekų surinkimo konteinerio šiais atvejais:

21.2.1. kai komunalinių atliekų turėtojas nepristato komunalinių atliekų surinkimo konteinerio prie kelio ar gatvės, kuriuo organizuojamas komunalinių atliekų surinkimo maršrutas;

21.2.2. kai yra kliūčių ar grėsmių paslaugos teikėjo personalui, kurios neleidžia ar trukdo suteikti paslaugą;

21.3. įspėti komunalinių atliekų turėtojus, kurie nesilaiko šių Taisyklių reikalavimų.

22Komunalinių atliekų tvarkytojai privalo:

22.1.  teikti paslaugas pagal Reikalavimus ir teikiamų paslaugų sutarties sąlygas;

22.2.  nerinkti komunalinių atliekų iš įmonių ir organizacijų, jeigu jose yra gamybos atliekų;

22.3.  neištuštinti individualių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių, jeigu juose yra daiktai ar atliekos, kurių buvimas juose neleistinas pagal atliekų surinkimą ir tvarkymą reglamentuojančius teisės aktus ir šias Taisykles ar kelia pavojų žmogaus saugumui ir (ar) aplinkai;

22.4.  raštu ir sutartyse numatyta tvarka apie neištuštintus konteinerius informuoti komunalinių atliekų turėtojus (individualaus konteinerio neištuštinimo atveju), Savivaldybę ir ARATC.

V SKYRIUS

BENDRA KONTEINERIŲ PASTATYMO IR APTARNAVIMO TVARKA

 

23Konteineriai komunalinių atliekų turėtojams statomi tokia tvarka:

23.1.  komunalinių atliekų turėtojas gali naudotis tik tais komunalinių atliekų surinkimo konteineriais, kuriuos jiems davė paslaugos teikėjas arba Savivaldybė;

23.2.  konteineriais aprūpina ir juos keičia paslaugos teikėjas pagal su Savivaldybe ir/ ar ARATC sudarytoje sutartyje numatytas sąlygas. Netinkamą naudoti ir (ar) sugadintą konteinerį paslaugos teikėjas turi pakeisti ar suremontuoti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo informacijos apie surinkimo priemonės netinkamumą naudoti gavimo ar sužinojimo dienos, išskyrus atvejus, kai individualūs konteineriai sugadinti dėl komunalinių atliekų turėtojo kaltės;

23.3komunalinių atliekų turėtojams priklausomai nuo teritorijos gali būti duodami ar pastatomi bendro naudojimo arba individualūs, antžeminiai arba pusiau požeminiai konteineriai, skirti maisto, žaliosioms, mišrioms, pakuočių, įskaitant antrines žaliavas, tekstilės atliekoms:

23.3.1. bendro naudojimo konteineriu laikomas konteineris, kuriuo bendrai naudojasi komunalinių atliekų turėtojų grupė – trijų ir daugiau būstų gyventojai, sodų, garažų bendrijų nariai, du ir daugiau juridiniai asmenys arba viešose vietose pastatytais komunalinių atliekų konteineriais besinaudojantys asmenys;

23.3.2. individualaus naudojimo konteineriu laikomas konteineris, kuriuo naudojasi vienbučio ar dvibučio gyvenamojo namo gyventojai ar vienas juridinis asmuo.

24Konteineriai aptarnaujami tokia tvarka:

24.1žemės sklypų savininkai, valdytojai ar naudotojai yra atsakingi už komunalinių atliekų surinkimą ir išvežimą iš savo žemės sklypų, nesvarbu ar tas sklypas įregistruotas VĮ Registrų centre, ar ne;

24.2.  konteineriai tuštinami nuo 7.00 iki 22.00 val.;

24.3.  konteineriai negali būti perpildyti, konteinerių dangčiai turi laisvai užsidaryti. Komunalinės atliekos negali būti presuojamos ar grūdamos į konteinerius;

24.4individualūs konteineriai atliekų surinkimo dieną iki 7.00 val. turi būti išstumiami ir pastatomi kuo arčiau važiuojamosios kelio/gatvės dalies, kuria organizuojamas komunalinių atliekų surinkimo maršrutas, aplink išstumtą konteinerį turi būti 0,5 m erdvė, ištuštintas konteineris iš karto (per 24 val.) turi būti įstumiamas atgal į namų valdos ar kitą valdomą teritoriją ir laikomas iki kitos komunalinių atliekų surinkimo dienos;

24.5jeigu individualus konteineris komunalinių atliekų surinkimo dieną į nurodytas vietas neišstumiamas, komunalinės atliekos surenkamos kitą pagal paslaugų teikimo grafiką nustatytą konteinerių tuštinimo dieną;

24.6.  individualus konteineris neištuštinamas, jeigu aptarnavimo ar patikrinimo metu nustatyta, jog konteineryje yra kitokių atliekų, nei galima mesti į konteinerį;

24.7.  bendro naudojimo konteinerius, kurių užpildyta daugiau kaip 90 proc. tūrio, paslaugos teikėjas turi ištuštinti ne tik pagal grafiką, bet ir ARATC, Savivaldybės nurodymu ar gavęs komunalinių atliekų turėtojo pranešimą;

24.8Savivaldybės sprendimu Taisyklėse numatytas konteinerių aptarnavimo dažnumas gali būti koreguojamas atsižvelgiant į susidarančius komunalinių atliekų kiekius, sezoniškumą ir pan.

25Už individualių konteinerių sanitarinę higieninę būklę atsako komunalinių atliekų turėtojas, už bendro naudojimo – paslaugos teikėjas.

26Paslaugos teikėjas arba ARATC ne rečiau kaip kartą per ketvirtį šiltuoju metų periodu privalo plauti ir dezinfekuoti bendro naudojimo konteinerius, vadovaudamasis higienos reikalavimais. Dezinfekavimui naudojamos priemonės turi būti suderintos su ARATC ir atitikti Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktais nustatytus reikalavimus.

27Komunalinių atliekų surinkimo iš komunalinių atliekų turėtojų grafikas skelbiamas Savivaldybės, paslaugos teikėjo ir ARATC interneto tinklalapiuose, taip pat pateikiamas kartu su vietinės rinkliavos pranešimais.

28Įmonės, kurių ūkinėje komercinėje veikloje susidaro gamybos atliekos, privalo jas atskirti susidarymo vietoje, nemaišyti su komunalinėmis atliekomis ir sutartiniais pagrindais su ARATC pristatyti į Taisyklių XIV skyriuje nurodytus komunalinių atliekų tvarkymo įrenginius nustatyta tvarka ir įkainiais.

29Renginių metu komunalinės atliekos tvarkomos vadovaujantis Druskininkų savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklėmis, patvirtintomis Druskininkų savivaldybės tarybos 2018 m. gegužės 28 d. sprendimu Nr. T1-90.

30Juridiniai asmenys prie statinių valdomuose žemės sklypuose rūšiavimo aikšteles įrengia savo lėšomis ir garantuoja sąlygas paslaugos teikėjui privažiuoti prie konteinerių ir juos ištuštinti.

 

VI SKYRIUS

BIOLOGIŠKAI SKAIDŽIŲ ATLIEKŲ TVARKYMAS

 

31Komunalinių atliekų turėtojai biologiškai skaidžias – maisto, žaliąsias ir pan. –privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų jų susidarymo vietoje.

32Maisto atliekų tvarkymas:

32.1.  Maisto atliekų, kurios turi būti talpinamos į maisto atliekų surinkimo konteinerius, sąrašas pateikiamas šių taisyklių 1 priede;

32.2.  Maisto atliekos, atsižvelgus į galimybes, atskirai renkamos iš miestų ar miesto tipo gyvenviečių;

32.3.  Maisto atliekų tvarkymas individualiuose namų ūkiuose:

32.3.1. maisto atliekos talpinamos į tam skirtus antžeminius 120 l talpos rudos spalvos maisto atliekų surinkimo konteinerius;

32.3.2. iš individualių namų valdų maisto atliekos šaltuoju metų periodu vežamos vieną kartą per mėnesį, o šiltuoju metų periodu – du kartus per mėnesį;

32.3.3. vengiant atliekų prišalimo prie konteinerių, rekomenduojama šaltuoju metų laiku maisto atliekas mesti į konteinerius prieš tai sudėjus į maišelius.

32.4.  Maisto atliekų tvarkymas daugiabučiuose namuose:

32.4.1. miesto daugiabučių namų komunalinių atliekų turėtojai maisto atliekas privalo mesti į rūšiavimo aikštelėse pastatytus bendro naudojimo pusiau požeminius rudu dangčiu 800 l talpos maisto atliekų surinkimo konteinerius iš kurių jos ne rečiau kaip 2 kartus per savaitę;

32.4.2. vengiant nemalonių kvapų susidarymo ir vabzdžių veisimosi, rekomenduojama šiltuoju metų laiku maisto atliekas mesti į konteinerius prieš tai jas sudėjus į maišelius;

32.5Iš viešbučių, motelių, restoranų, viešojo maitinimo įstaigų, mažmeninės prekybos įmonių, maisto perdirbimo įmonių, žemės ūkio produkcijos saugyklų, gyvenamosios paskirties objektų, kuriuose vykdoma trumpalaikio apgyvendinimo veikla, maisto atliekos, kurių tvarkymui nekeliami veterinariniai reikalavimai, gali būti surenkamos arba priimamos į atliekų mechaninio biologinio apdorojimo (toliau MBA) įrenginius sutartiniais pagrindais su ARATC;

32.6.  Iš kitų juridinių asmenų ar įstaigų, nenurodytų 32.5 punkte, maisto atliekos gali būti surenkamos taip:

32.6.1. jei juridinis asmuo ar įstaiga yra teritorijoje, kurioje vykdomas atskiras maisto atliekų surinkimas, jam pateikus ARATC prašymą, pastatomas maisto atliekų konteineris ir maisto atliekos surenkamos tokiu dažnumu ir tvarka kaip ir kitiems toje teritorijoje esantiems komunalinių atliekų turėtojams;

32.6.2. jei juridinis asmuo ar įstaiga yra teritorijoje, kurioje nevykdomas atskiras maisto atliekų surinkimas, jam maisto atliekos gali būti atskirai surenkamos ar priimamos į MBA įrenginius sutartiniais pagrindais su ARATC.

32.7Jei komunalinių atliekų turėtojui nėra galimybės pastatyti buityje susidarančioms maisto atliekoms konteinerio, jis tinkamas kompostuoti maisto atliekas kompostuoja savo namų valdoje, netinkamas – gali mesti į mišrių atliekų konteinerį.

33Žaliųjų atliekų tvarkymas:

33.1.  žaliųjų atliekų sąrašas pateikiamas šių taisyklių 2 priede;

33.2komunalinių atliekų turėtojai, kurie turi galimybes žaliąsias atliekas kompostuoti, turi tai daryti kompostavimo dėžėje, savo privačioje valdoje specialiai tam skirtoje vietoje ar bendruose kelių individualių namų ūkių kompostavimo įrenginiuose su kitomis rekomenduojamomis kompostuoti komunalinėmis atliekomis;

33.3komunalinių atliekų turėtojai, kurie neturi galimybių kompostuoti komunalinių atliekų individualių namų ūkių teritorijose, atskirtas žaliąsias atliekas:

33.3.1. pristato į artimiausią žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę;

33.3.2. pristato į artimiausią rūšiavimo centrą;

33.3.3. talpina į maisto atliekų surinkimo konteinerius.

33.4.  miesto daugiabučių namų ir kitų bendro naudojimo teritorijų priežiūros metu susidarančias žaliąsias atliekas miestą tvarkančios įmonės pristato į kompostavimo aikštelę;

33.5.  juridiniai asmenys žaliąsias ir kitas biologiškai skaidžias atliekas gali sutartiniais pagrindais su ARATC pristatyti į kompostavimo aikštelę.

 

VII SKYRIUS

PAKUOČIŲ ATLIEKŲ, ĮSKAITANT ANTRINES ŽALIAVAS, TVARKYMAS

 

34Komunalinių atliekų turėtojai pakuočių atliekas, įskaitant antrines žaliavas, privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų jų susidarymo vietoje.

35Komunalinių atliekų, kurias galima mesti į pakuočių atliekų, įskaitant antrines žaliavas, surinkimo konteinerius, sąrašas pateikiamas šių taisyklių 3 priede.

36Pakuotės turi būti visiškai ištuštintos, suspaustos, plauti ir etiketes šalinti nebūtina.

37Jei pakuotės kamštelis ar dangtelis ne iš tos pačios medžiagos kaip pakuotė, rekomenduojama jį atskirti ir mesti į atitinkamą konteinerį.

38Jei metalinis aerozolinis flakonėlis tuščias, rekomenduojama jį mesti į plastiko pakuotėms, įskaitant antrines žaliavas skirtą, konteinerį, jei su turiniu – pristatyti į artimiausią rūšiavimo centrą kaip pavojingą atlieką.

39Individualiais pakuočių atliekų, įskaitant antrines žaliavas, konteineriais besinaudojantys komunalinių atliekų turėtojai:

39.1.  plastikines, metalines, popierines, kartonines, kombinuotąsias ir kitų rūšių pakuočių atliekas ir plastiko, metalo, popieriaus, kartono antrines žaliavas talpina į tam skirtus antžeminius 240 l talpos mėlynos spalvos pakuočių atliekų surinkimo konteinerius, kurie tuštinami ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį pagal nustatytą grafiką;

39.2.  stiklines pakuočių atliekas ir stiklo antrines žaliavas talpina į antžeminius 120 l talpos žalios spalvos pakuočių atliekų surinkimo konteinerius, kurie tuštinami ne rečiau kaip 1 kartą per mėnesį pagal nustatytą grafiką;

39.3jei pakuočių atliekos, įskaitant antrines žaliavas, netelpa į konteinerius, jos turi būti kaupiamos maišuose ir komunalinių atliekų surinkimo dieną paliekamos prie konteinerių.

40Bendro naudojimo pakuočių atliekų, įskaitant antrines žaliavas, konteineriais besinaudojantys komunalinių atliekų turėtojai talpina:

40.1.  plastikines, metalines ir kombinuotąsias pakuočių atliekas ir plastiko antrines žaliavas į tam skirtus 3000 l arba 5000 l talpos pusiau požeminius geltona spalva pažymėtus konteinerius, kurie tuštinami ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę Druskininkų mieste ir ne rečiau kaip kartą per dvi savaites likusioje Savivaldybės teritorijoje pagal nustatytą grafiką;

40.2.  popierines, kartonines pakuočių atliekas ir popieriaus antrines žaliavas į tam skirtus 3000 l arba 5000 l talpos pusiau požeminius mėlyna spalva pažymėtus konteinerius, kurie tuštinami ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę Druskininkų mieste ir ne rečiau kaip kartą per dvi savaites likusioje Savivaldybės teritorijoje pagal nustatytą grafiką;

40.3.  stiklines pakuočių atliekas ir stiklo antrines žaliavas talpina į žalia spalva pažymėtus 1300 l talpos pusiau požeminius konteinerius, kurie tuštinami ne rečiau kaip 1 kartą per dvi savaites.

41Jeigu pakuočių, įskaitant antrines žaliavas, gabaritai netinka konteineriams, jas reikia susmulkinti, sulankstyti/išlankstyti taip, kad tilptų į atitinkamą konteinerį arba tvarkyti kaip didelių gabaritų atliekas ir pristatyti į artimiausią rūšiavimo centrą.

42Juridiniai asmenys pateikę Savivaldybei prašymą, gali naudotis Savivaldybės sukurta pakuočių atliekų, įskaitant antrines žaliavas, surinkimo sistema arba tvarkyti jas pagal dvišales sutartis su komunalinių atliekų tvarkytojais.

43Savivaldybėje gali būti taikomos ir kitos pakuočių atliekų, įskaitant antrines žaliavas, pakuočių surinkimo iš komunalinių atliekų turėtojų priemonės. Informacija apie šias priemones turi būti skelbiama Savivaldybės ir ARATC interneto tinklalapiuose.

44Pakuočių atliekų, įskaitant antrines žaliavas, tvarkymo užduotims įgyvendinti teisės aktų nustatyta tvarka gamintojai ir importuotojai gali diegti papildomas pakuočių atliekų, įskaitant antrines žaliavas, surinkimo priemones. Savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemą papildančios komunalinių atliekų surinkimo sistemos diegimo sąlygos turi būti suderintos su Savivaldybe teisės aktų nustatyta tvarka. Informacija apie papildomas pakuočių atliekų surinkimo priemones skelbiama Savivaldybės ir ARATC interneto tinklalapiuose.

 

VIII SKYRIUS

TEKSTILĖS ATLIEKŲ TVARKYMAS

 

45Komunalinių atliekų turėtojai tekstilės atliekas privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų jų susidarymo vietoje.

46Tekstilės atliekų sąrašas pateikiamas šių taisyklių 4 priede.

47Tinkamas naudoti tekstilės atliekas komunalinių atliekų turėtojai gali mesti į rūšiavimo aikštelėse esančius tekstilės konteinerius, pageidautina, sudėtus į maišelius, arba pristatyti į artimiausiame rūšiavimo centre esančius daiktų mainų paviljonus.

48Netinkamos naudoti tekstilės atliekos gali būti pristatomos į artimiausią rūšiavimo centrą arba metamos į mišrių komunalinių atliekų konteinerį.

49Tekstilės atliekų konteineriai turi būti aptarnaujami ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę.

50Tekstilės konteinerių vietos pateikiamos ARATC ir Savivaldybės tinklapyje.

51Draudžiama tekstilės atliekas palikti rūšiavimo aikštelėse prie konteinerių ar šalia jų.

 

 

IX SKYRIUS

BUITYJE SUSIDARIUSIŲ PAVOJINGŲJŲ ATLIEKŲ, ĮSKAITANT

PASENUSIUS VAISTUS, TVARKYMAS

 

52Komunalinių atliekų turėtojai pavojingąsias buities atliekas privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų jų susidarymo vietoje.

53Pavojingųjų buities atliekų sąrašas pateikiamas 5 priede.

54Taip pat prie pavojingųjų buities atliekų priskiriamos:

54.1.  elektros ir elektroninės įrangos atliekos, kurių sąrašas pateikiamas 6 priede;

54.2.  išeikvotos baterijos ir akumuliatoriai;

54.3.  pasenę vaistai.

55Komunalinių atliekų turėtojai atskirtas pavojingąsias buities atliekas turi pristatyti į artimiausią rūšiavimo centrą.

56Baterijų pagalba veikiantys prietaisai, žaislai tvarkomi kaip elektros ir elektroninės įrangos atliekos ir priimami be baterijų.

57Komunalinių atliekų turėtojai elektros ir elektroninės įrangos atliekas, nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas gali pristatyti į šių atliekų surinkimo vietas (mokyklose, kitose švietimo įstaigose, prekybos centruose ir pan.) arba perduoti šių gaminių platintojams (pardavėjams):

57.1.  baterijų ir akumuliatorių platintojai baterijų ir akumuliatorių atliekas turi priimti nemokamai ir nereikalaudami pirkti naują bateriją ar akumuliatorių;

57.2.  elektros ir elektroninės įrangos platintojai (pardavėjai) privalo, nereikalaudami papildomai sumokėti, priimti vartotojo atiduodamas buityje susidarančias elektros ir elektroninės įrangos atliekas tuo atveju, jei vartotojo atiduodamos elektros ir elektroninės įrangos atliekos yra tos pačios paskirties kaip jo perkama elektros ir elektroninė įranga ir jei atiduodamos elektros ir elektroninės įrangos atliekų kiekis (skaičiuojant įrangos vienetais) atitinka perkamos elektros ir elektroninės įrangos kiekį. Platintojai (pardavėjai) prekybos vietoje privalo informuoti vartotojus apie tai, kaip jie gali atiduoti šias atliekas platintojams.

58Išeikvotų baterijų ir akumuliatorių atliekų, elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo užduotims įgyvendinti gamintojai ir importuotojai gali diegti papildomas šių atliekų surinkimo priemones. Savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemą papildančios atliekų surinkimo sistemos diegimo sąlygos turi būti suderintos su Savivaldybe teisės aktų nustatyta tvarka. Informacija apie papildomas baterijų ir akumuliatorių atliekų surinkimo priemones skelbiama Savivaldybės ir ARATC interneto tinklalapiuose.

59Komunalinių atliekų turėtojai susidariusius senus vaistus turi perduoti vaistinėms, kurios šias atliekas priima Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka.

 

X SKYRIUS

DIDELIŲ GABARITŲ ATLIEKŲ IR NEREIKALINGŲ TINKAMŲ

NAUDOTI DAIKTŲ TVARKYMAS

 

60Komunalinių atliekų turėtojai didelių gabaritų atliekas privalo pristatyti į artimiausią rūšiavimo centrą.

61Didelių gabaritų atliekų sąrašas pateikiamas šių taisyklių 7 priede.

62Didelių gabaritų atliekas akcijų metu galima patalpinti į specialius konteinerius, kurie pastatomi su Savivaldybe suderintose vietose bent du kartus per metus (pavasarį ir rudenį) ir išvežami paslaugos teikėjo pagal nustatytą paslaugų teikimo grafiką.

63Paslaugos teikėjas privalo informuoti komunalinių atliekų turėtojus apie didelių gabaritų surinkimą konteineriais, šių atliekų surinkimo vietą bei laiką. Skelbimai apie didelių gabaritų atliekų surinkimą konteineriais turi būti skelbiami vietinėje spaudoje ir (arba) paštu siunčiamais informaciniais pranešimais, likus ne mažiau kaip dviem savaitėms iki numatomo surinkimo.

64Variklinių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto metu susidariusios netinkamos naudoti padangos turi būti paliekamos variklinių transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą atliekančioms įmonėms teisės aktų nustatyta tvarka.

65Draudžiama didelių gabaritų atliekas, nereikalingus tinkamus naudoti daiktus, naudotas padangas palikti rūšiavimo aikštelėse prie konteinerių ar šalia jų.

66Nereikalingi tinkami naudoti daiktai gali būti nemokamai pristatomi į rūšiavimo centruose esančius daiktų mainų punktus, o, esant poreikiui, ir pasiimami ARATC nustatyta tvarka.

 

XI. SKYRIUS

STATYBINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMAS

 

67Šios Taisyklės reglamentuoja statybinių atliekų, susidarančių atliekant smulkius patalpų statybos (griovimo) ar remonto darbus, kuriems vykdyti teisės aktų nustatyta tvarka nėra privalomas statybos leidimas ar rašytinis pritarimas statinio projektui, tvarkymą.

68Statybinių atliekų sąrašas pateikiamas šių taisyklių 8 priede.

69Komunalinių atliekų turėtojai statybines atliekas privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų jų susidarymo vietoje, sudėti į patvarius maišus ar dėžes ir pristatyti į artimiausią rūšiavimo centrą.

70Statybinės atliekos užterštos pavojingomis medžiagomis, pvz. asbesto turinčios atliekos, privalo būti atskirtos nuo kitų statybinių atliekų ir pristatytos į inertinių atliekų apdorojimo aikštelę su asbesto šalinimo sekcija, adresu Karjero g. 2, Takniškių k., Alovės sen., Alytaus r. pagal ARATC nustatytus įkainius.

71Statybines atliekas, susidarančias statant, rekonstruojant, remontuojant ar griaunant statinius, kai tokiems darbams reikalingas statybos leidimas, tvarko atliekų tvarkytojai, nustatyta tvarka turintys teisę teikti tokių atliekų tvarkymo paslaugas, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu patvirtintomis Statybinių atliekų tvarkymo taisyklėmis, pagal individualias sutartis.

72Statybines atliekas draudžiama palikti rūšiavimo aikštelėse prie konteinerių ar šalia jų.

 

XII SKYRIUS

MIŠRIŲ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMAS

 

73Komunalinių atliekų turėtojai mišrias komunalines, t. y. po rūšiavimo likusias komunalines atliekas, turi patalpinti į mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.

74Komunalinių atliekų, kurios gali būti talpinamos į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, sąrašas pateiktas šių taisyklių 9 priede.

75Pageidautina, kad komunalinių atliekų turėtojai, prieš talpindami mišrias komunalines atliekas į konteinerį, jas sudėtų į plastikinius maišelius.

76Individualių namų komunalinių atliekų turėtojai yra aptarnaujami individualiais 240 l ir 120 l talpos antžeminiais konteineriais, kurių dydį gali laisvai pasirinkti pagal poreikį.

77Daugiabučių namų, sodų, garažų bendrijų, poilsiaviečių konteineriais besinaudojantys komunalinių atliekų turėtojai aptarnaujami bendro naudojimo pusiau požeminiais 3000 l arba 5000 l talpos arba antžeminiais 1 100 l talpos konteineriais, esančiais rūšiavimo aikštelėse.

78Juridiniai asmenys, turintys nuosavas teritorijas, naudojasi individualiais 120 l, 240 l ar 1100 l talpos antžeminiais konteineriais, kurių dydis ir skaičius yra statomas pagal poreikį, bet laikosi minimalių Savivaldybės tarybos patvirtintų komunalinių atliekų susidarymo normų. Juridiniai asmenys, kurie neturi nuosavų teritorijų, naudojasi jiems priskirtais bendro naudojimo konteineriais.

79Mišrios komunalinės atliekos iš joms skirtų konteinerių surenkamos ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį.

 

XIII SKYRIUS

GATVIŲ, ŠALIGATVIŲ IR TERITORIJŲ VALYMO SĄŠLAVŲ TVARKYMAS

 

80Už gatvėse, ant žaliųjų plotų susikaupusių sąšlavų, o žiemą - dar ir sniego išvežimą atsakingos teritorijas valančios ir prižiūrinčios įmonės bei teritorijų savininkai.

81Gatvių ir kitų teritorijų tvarkymo metu susidarančios sąšlavos priimamos Taisyklių 83.1 arba 83.9 punktuose nuodytuose atliekų tvarkymo objektuose ir įrenginiuose. Už šių atliekų šalinimą sąvartyne turi mokėti įmonė, kuri vykdo teritorijos priežiūrą ir pristato šias atliekas į nurodytus objektus ar įrenginius.

82Draudžiama gatvių, šaligatvių ir teritorijų valymo sąšlavas pilti į rūšiavimo aikštelėse esančius komunalinių atliekų konteinerius.

 

XIV SKYRIUS

ATLIEKŲ TVARKYMO OBJEKTAI IR ĮRENGINIAI

 

83Savivaldybės teritorijoje susidarančių komunalinių ir į komunalinių atliekų srautą patenkančių kitų atliekų tvarkymo sistema apima šiuos atliekų tvarkymo objektus ar įrenginius:

83.1.  Druskininkų rūšiavimo centrą, adresu Gardino g. 102, Druskininkai;

83.2.  Leipalingio rūšiavimo centrą, adresu Vytauto g. 57A, Leipalingio mstl., Druskininkų sav.;

83.3.  Viečiūnų rūšiavimo centrą, adresu Verpėjų g. 26, Viečiūnų mstl., Druskininkų sav.;

83.4.  Druskininkų žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, adresu Gardino g. 100, Druskininkai;

83.5.  daiktų mainų punktus Mainukus, esančius kiekviename rūšiavimo centre;

83.6.  maisto atliekų MBA įrenginius su elektros energijos gamyba, adresu Karjero g. 2A, Alytaus k., Alovės sen., Alytaus r.;

83.7.  mišrių komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo įrenginius, adresu Karjero g. 2, Takniškių k., Alovės sen., Alytaus r.;

83.8.  inertinių atliekų apdorojimo aikštelę su asbesto šalinimo sekcija, adresu Karjero g. 2, Takniškių k., Alovės sen., Alytaus r.;

83.9.  Alytaus regioninį nepavojingų atliekų sąvartyną, adresu Karjero g. 2, Takniškių k., Alovės sen., Alytaus r.

84Atliekų tvarkymo objektuose priimamų atliekų sąrašas, atliekų priėmimo tvarka ir įkainiai skelbiami ARATC internetinėje svetainėje.

85ARATC, kaip atliekų tvarkymo objektų ir įrenginių operatorius, tampa į juos pristatytų atliekų savininku nuo atliekų pristatymo momento ir jas tvarko pats arba perduoda pagal sutartis atliekų tvarkytojams.

 

XV SKYRIUS

KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO SISTEMOS DUOMENŲ SURINKIMAS IR KAUPIMAS

 

86Komunalinių atliekų apskaitos duomenis ir komunalinių atliekų turėtojų registrą tvarko ARATC teisės aktų nustatyta tvarka.

87Duomenis apie komunalinių atliekų susidarymą ir tvarkymą įmonėse, kurios pagal Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. gegužės 3 d. įsakymu Nr. D1-367 patvirtintas Atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos ir ataskaitų teikimo taisykles, privalo vykdyti komunalinių atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitą naudojantis Vieninga gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacine sistema (GPAIS) ARATC gali gauti pagal užklausą, raštu pateikiamą Aplinkos apsaugos agentūrai.

 

XVI SKYRIUS

VISUOMENĖS INFORMAVIMAS

 

88Savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemos organizavimą, plėtojimą ir eksploatavimą reglamentuojantys dokumentai yra vieši ir prieinami visuomenei. Visi fiziniai ir juridiniai asmenys turi teisę su jais susipažinti įstatymų nustatyta tvarka.

89Savivaldybėje aplinkosauginis ugdymas ir visuomenės informavimas vykdomas pagal ARATC parengtą ir su Savivaldybe suderintą aplinkosauginio švietimo ir visuomenės informavimo programą, kuri skelbiama ARATC internetinėje svetainėje.

90Komunalinių atliekų surinkėjai, Organizacijos Savivaldybėje visuomenę apie tvarkomas komunalines atliekas informuoja teisės aktuose ir sutartyse numatytais būdais ir dažnumu.

91Kiekvienais metais iki gegužės 15 d. ARATC turi paskelbti ataskaitą apie komunalinių atliekų tvarkymą Savivaldybės teritorijoje. Ataskaitoje pateikiami duomenys apie vietinės rinkliavos už atliekų surinkimą ir tvarkymą panaudojimą, susidariusias, surinktas, panaudotas ir pašalintas komunalines atliekas, duomenys apie Savivaldybės komunalinių atliekų tvarkytojų pajamas, išlaidas, investicijas ir jų šaltinius, aplinkosauginį, techninį ir ekonominį Savivaldybės atliekų tvarkymo sistemos įvertinimą, Savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemos tikslus ir uždavinius, kitų metų ir tolimesnio laikotarpio planuojamas priemones komunalinių atliekų tvarkymo sistemai plėsti ir tobulinti.

 

XVII SKYRIUS

SKUNDŲ IR PRAŠYMŲ NAGRINĖJIMO TVARKA

 

92Komunalinių atliekų turėtojų skundus ir (ar) prašymus dėl šių atliekų tvarkymo sistemos teikiamų paslaugų kokybės nagrinėja paslaugos teikėjas.

93Skundai ir (ar) prašymai gali būti pateikiami raštu, žodžiu ar elektorinių ryšių priemonėmis.

94Raštu ir elektroninių ryšių priemonėmis pateikiami prašymai ir (ar) skundai surašomi valstybine kalba, turi būti įskaitomi ir  pareiškėjo arba jo įgalioto atstovo pasirašyti. Prašyme ir (ar) skunde privalo būti nurodytas pareiškėjo vardas, pavardė, gyvenamosios vietos ar elektroninio pašto adresas, kuriuo pareiškėjas pageidauja gauti atsakymą, ir telefono numeris (jeigu pareiškėjas jį turi).

95.  Teikiant prašymą ir (ar) skundą žodžiu pareiškėjas privalo prisistatyti, nurodant savo vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą ir telefono numerį.

96.  Visuose prašymuose ir (ar) skunduose privalo būti aiškiai ir konkrečiai suformuluotas pareiškėjo prašymo ar skundo dalykas.

97Taisyklių reikalavimų neatitinkantys prašymai ir (ar) skundai paliekami nenagrinėti, apie tai, esant galimybėms, informuojant pareiškėją.

98Paslaugos teikėjas privalo skundus ir (ar) prašymus registruoti specialiame žurnale, nurodydamas datą, pareiškėjo vardą, gyvenamąją vietą ar elektroninio pašto adresą, išsamų skundo ar prašymo aprašymą, planuojamas priemones trūkumams pašalinti ar prašymui patenkinti bei preliminarią įvykdymo datą. Ant rašytinio prašymo ar skundo dedama registracijos žyma, joje įrašoma prašymo ar skundo gavimo data ir registracijos numeris.

99Gautas prašymas ir (ar) skundas išnagrinėjamas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo jo gavimo dienos. Priimto sprendimo kopija ar nuorašas pareiškėjui išsiunčiamas ne vėliau kaip 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos pareiškėjo prašyme ir (ar) skunde nurodytu gyvenamosios vietos ar elektroninio pašto adresu.

100. Kai trūkumas (pažeidimas) negali būti pašalintas nedelsiant, pareiškėjas informuojamas apie terminą, per kurį trūkumas bus pašalintas, o jei trūkumo pašalinti neįmanoma arba atsisakoma jį šalinti, pateikiamas motyvuotas paaiškinimas.

101. Gavęs pakartotinį prašymą ir (ar) skundą to paties komunalinių atliekų turėtojo tuo pačiu klausimu, paslaugos teikėjas privalo apie tai pranešti ARATC bei Savivaldybės administracijai. Pakartotinį prašymą ir (ar) skundą nagrinėja ARATC ir (ar) Savivaldybės administracija, kurie sprendžia, ar skundas pagrįstas. Pagrįsto prašymo ir (ar) skundo atveju paslaugos teikėjas privalo pašalinti trūkumus savo lėšomis.

102. Atliekų turėtojas turi teisę raštiškai kreiptis tiesiai į Savivaldybės administraciją arba ARATC su skundu dėl paslaugos teikėjo neveikimo ar netinkamo veikimo. Tokie skundai nagrinėjami teisės aktų nustatyta tvarka.

 

XVIII SKYRIUS

ATSAKOMYBĖ UŽ ŠIŲ TAISYKLIŲ NESILAIKYMĄ

 

103. Taisyklėse nustatytų reikalavimų laikymąsi kontroliuoja Savivaldybės administracija ir ARATC.

104. Asmenims, pažeidusiems Taisyklių reikalavimus, taikoma administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nuostatas.

 


 

Druskininkų savivaldybės

atliekų tvarkymo taisyklių

1 priedas

 

MAISTO ATLIEKŲ SĄRAŠAS

 

1.                   Vaisių ir daržovių gabaliukai

2.                   Vaisių ir daržovių žievės

3.                   Kiaušinių lukštai

4.                   Arbatos pakeliai

5.                   Kavos tirščiai ir jų filtrai

6.                   Popieriniai rankšluosčiai, servetėlės, nosinaitės

7.                   Mėsa

8.                   Žuvis

9.                   Riebalai, aliejus

10.                 Kaulai

11.                 Pieno produktai

12.                 Konditeriniai gaminiai

13.                 Marinuoti, rauginti ir kitaip apdoroti maisto produktai

14.                 Pasibaigusio galiojimo maisto produktai

15.                 Skerdienos atliekos

 

___________________________

 


 

Druskininkų savivaldybės

atliekų tvarkymo taisyklių

2 priedas

 

ŽALIŲJŲ ATLIEKŲ SĄRAŠAS

 

1.                   Sodo ir daržo atliekos:

1.1.                nupjauta žolė

1.2.                smulkios šakos

1.3.                nukritę medžių lapai

1.4.                sodo ir daržo gėrybių perteklius, pvz., vaisų krituoliai, peraugę daržovės

1.5.                piktžolės

1.6.                sena vazonų žemė

1.7.                Gėlių ir kitų augalų dalys

2.                   Kompostuoti tinkamos maisto atliekos:

2.1.                vaisių ir daržovių gabaliukai ir žievės

2.2.                kiaušinių lukštai

2.3.                arbatos pakeliai

2.4.                kavos tirščiai ir jų filtrai

3.                   Kita:

3.1.                naminių graužikų (žiurkėnų, jūrų kiaulyčių) natūralūs pakratai

 

 


 

Druskininkų savivaldybės

atliekų tvarkymo taisyklių

3 priedas

 

PAKUOČIŲ ATLIEKŲ, ĮSKAITANT ANTRINES ŽALIAVAS, SĄRAŠAS

 

1.                   Stiklo pakuočių, įskaitant stiklo antrines žaliavas, kurios turi metamos į konteinerius su užrašu “STIKLAS”, sąrašas:

1.1.                stikliniai buteliai;

1.2.                stiklainiai;

1.3.                įvairaus dydžio stiklo duženos

2.                   Popieriaus pakuočių, įskaitant popieriaus antrines žaliavas, kurios turi metamos į konteinerius su užrašu “POPIERIUS” arba “PLASTIKAS POPIERIUS METALAS”, sąrašas:

2.1.                žurnalai, laikraščiai ir kiti spaudiniai (gali būti su sąvaržėlėmis, lipnia juostele);

2.2.                knygos be kietų viršelių;

2.3.                kartoninės dėžutės, gofruoto kartono dėžės, popieriniai krepšiai;

2.4.                pakavimo popierius;

2.5.                lankstinukai, vokai, skrajutės, spaudos ir rašomasis popierius.

3.                   Plastiko pakuočių, įskaitant plastiko antrines žaliavas, kurios turi metamos į konteinerius su užrašu “PLASTIKAS” arba “PLASTIKAS POPIERIUS METALAS”, sąrašas:

3.1.                plastikiniai buteliai nuo gėrimų ir kitų maisto produktų ;

3.2.                plastikiniai indeliai ir dėžutės nuo padažų, majonezo ir kitų maisto produktų, indų ploviklio, šampūno ir pan.;

3.3.                polietileno maišeliai ir plėvelė ;

3.4.                kita plastikinė pakuotė, kurioje yra įspausti PET, HDPE, LDPE, PP, PS ženklai;

3.5.                kombinuotos (pvz. plastiku ar metalu dengtas popierius) sudėties sulčių, pieno, pieno produktų, sulčių ir kitų gėrimų pakuotės (pvz. „Tetra pak“), vienkartinei gėrimų puodeliai;

3.6.                traškučių pakeliai, blizgūs saldainių popierėliai.

4.                   Metalo pakuočių, įskaitant metalo antrines žaliavas, kurios turi metamos į konteinerius su užrašu “PLASTIKAS” arba “PLASTIKAS POPIERIUS METALAS”, sąrašas:

4.1.                konservų dėžutės;

4.2.                skardinės nuo gėrimų;

4.3.                aliuminio lėkštės ir kepimo skardos;

4.4.                išnaudoti aerozoliniai flakonėliai;

4.5.                metaliniai dangteliai, dėžutės, visos kitos buityje susidarančios metalinės pakuotės atliekos.

 

__________________________

 


 

Druskininkų savivaldybės

atliekų tvarkymo taisyklių

4 priedas

 

TEKSTILĖS ATLIEKŲ SĄRAŠAS

 

1.                   Tinkamos naudoti tekstilės atliekomis laikomi dėvėti, tačiau vis dar kokybiški, nesuplyšę, nesutepti tekstilės gaminiai:

1.1.                Drabužiai, avalynė.

1.2.                nedėvėti apatiniai, kojinės, pėdkelnės;

1.3.                aksesuarai - diržai, rankinės, kuprinės, papuošalai, šalikai, kepurės, pirštinės, skarelės ir kiti aprangos priedai;

1.4.                minkšti žaislai;

1.5.                audinių atraižos;

1.6.                patalynė ir patalynės užvalkalai, rankšluosčiai;

1.7.                užuolaidos, nedideli kilimai, pledai, lovatiesės.

2.                   Netinkamos naudoti tekstilės atliekos:

2.1.                suplyšę, purvini, supeliję, sunešioti drabužiai ir avalynė;

2.2.                suplyšę, purvini, supeliję kiti tekstilės gaminiai.

 

___________________________

 


 

Druskininkų savivaldybės

atliekų tvarkymo taisyklių

5 priedas

 

 

PAVOJINGŲJŲ BUITIES ATLIEKŲ SĄRAŠAS

 

Pavojingosios buities atliekos:

1.                   Išeikvotos baterijos ir akumuliatoriai.

2.                   Pasenę vaistai.

3.                   Pasenę buities chemijos produktai.

4.                   Lakų, dažų, klijų, tirpiklių, skiediklių atliekos.

5.                   Tara (pakuotės) nuo dažų, ploviklių, cheminių medžiagų.

6.                   Panaudoti tepalai, tepalų filtrai ir kitos naftos produktų atliekos.

7.                   Tepaluoti, pavojingomis medžiagomis sutepti skudurai.

8.                   Gyvsidabrio turinčios atliekos (termometrai, liuminescencinės lempos).

9.                   Trąšų, augalų apsaugos priemonių, agrochemijos atliekos.

10.                 Pasenę gesintuvai, neišnaudoti aerozolių balionėliai.

11.                 Kitos pavojingos buities atliekos.

 

_______________________

 


 

Druskininkų savivaldybės

atliekų tvarkymo taisyklių

6 priedas

 

ELEKTROS IR ELEKTRONINĖS ĮRANGOS ATLIEKŲ SĄRAŠAS

 

Elektros ir elektroninės įrangos atliekos yra nebenaudojami įvairiausi elektros ar baterijų pagalba veikiantys prietaisai ir jų priedai:

1.                   Stambūs, vidutiniai, smulkūs namų apyvokos, kūno priežiūros prietaisai.

2.                   IT, telekomunikacinė skaičiavimo įranga.

3.                   Vaizdo, radijo, garso įranga.

4.                   Apšvietimo įranga ir lempos.

5.                   Elektriniai ir elektroniniai įrankiai.

6.                   Elektros laidai ir pakrovėjai .

7.                   Žaislai, laisvalaikio ir sporto įranga.

8.                   Videokasetės, foto juostelės, CD, DVD ir LP plokštelės, USB jungtys.

_______________________

 


 

Druskininkų savivaldybės

atliekų tvarkymo taisyklių

7 priedas

 

DIDELIŲ GABARITŲ ATLIEKŲ SĄRAŠAS

 

Didelių gabaritų atliekos:

1.                   Seni baldai (kėdės, lovos, spintos, stalai, komodos ir kt.).

2.                   Langai.

3.                   Durys.

4.                   Dviračiai.

5.                   Kilimai.

6.                   Čiužiniai.

7.                   Radiatoriai.

8.                   Naudotos padangos.

9.                   Automobilinės kėdutės.

10.                 Vežimėliai

11.                 Talpos ir kitos buityje susidarančios didelių matmenų atliekos

12.                 Armuotas stiklas, stiklo lakštai, automobilių langų stiklai.

 

_________________________________

 


 

Druskininkų savivaldybės

atliekų tvarkymo taisyklių

8 priedas

 

STATYBINIŲ ATLIEKŲ SĄRAŠAS

 

Statybinės atliekos:

1.                   Betonas.

2.                   Plytos.

3.                   Mineralinė, akmens ir stiklo vata.

4.                   Gipso izoliacinės statybinės medžiagos.

5.                   Bitumas.

6.                   Plastikas, stiklas, popierius iš statybų.

7.                   Sukietėję dažai, lakai.

8.                   Dažyti, lakuoti paviršiai.

9.                   Čerpių ir keramikos gaminiai.

10.                 Šiferis.

11.                 Putų polistirolas.

12.                 Dujų silikato, betoniniai, keramzitbetonio, silikatiniai ir betoniniai blokeliai

13.                 Linoleumas.

14.                 Grindų dangos.

15.                 Statybinė mediena.

16.                 Namų ūkio santechnikos įrenginiai (vonios, kriauklės, praustuvai ir kiti ).

17.                 Kanalizacijos, vandentiekio vamzdžiai ir jų jungiamosios dalys.

18.                 Tapetai.

___________________________________

 


 

Druskininkų savivaldybės

atliekų tvarkymo taisyklių

9 priedas

 

 

 

MIŠRIŲ (LIKUSIŲ PO RŪŠIAVIMO) KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SĄRAŠAS

 

1.                   Sauskelnės

2.                   Tualetinis popierius

3.                   Menstruacinės priemonės

4.                   Drabužiai

5.                   Netinkami naudoti tekstilės gaminiai, žr. 4 priedą

6.                   Šalti pelenai

7.                   Sąšlavos

8.                   Porceliano, keramikos, veidrodžio duženos

9.                   Skutimosi peiliukai, dantų šepetėliai

10.                 Ausų, dantų krapštukai, vatos diskeliai

11.                 Balionai

12.                 Panaudotas kepimo popierius, aliuminio folija

13.                 Dulkių siurblių maišeliai

14.                 Panaudoti fejerverkai

 

part_9feb1dd220b14516b0a8ffef7e62d9dd_end

part_f8e152edc0ff415283a2a0d49d1adead_end

part_9f2bc9923fcc488ab3c2eb2711a7dc8e_end

part_2ee2a5670a644a6abd670937c64228c7_end

part_e21e9c70b7144d4e9f309730c0abfdae_end

part_31f9c93ce8a6483a8fb158ee1865022a_end

part_0c1252128bc04ffd9796008b0b2c59d6_end

part_863fbfc02ccd44f7ab1bcd025afdf5d2_end

part_a02276e6ed574c73a197fd097c1b1bf8_end

part_74c4b16d4311445a9194c589b48edc21_end

part_65b6e714123d437591bc0b6bc6cfe35f_end

part_08b9e94544294946b94dc5d97aad8642_end

part_495997e7f7db44be9c1b5cd0c6d239be_end

Priedo pakeitimai:

TAR pastaba. Nauja redakcija.

Nr. T1-110, 2022-06-29, paskelbta TAR 2022-06-30, i. k. 2022-14068

 

part_e431f0040709480ebd70bb7fa92dc3fe_end

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Druskininkų savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T1-110, 2022-06-29, paskelbta TAR 2022-06-30, i. k. 2022-14068

Dėl Druskininkų savivaldybės tarybos 2013 m. kovo 21 d. sprendimo Nr. T1-63 „Dėl Druskininkų savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių tvirtinimo“ pakeitimo