Redagavo: Ramunė Lūžaitė (1997.10.07)

 

Įstatymas paskelbtas: Žin., 1996, Nr.102-2319

 

Neoficialus įstatymo tekstas

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Seimas, Įstatymas

Nr. VIII-23, 96.12.05, Žin., 1996, Nr.121-2849 (96.12.14)

LIETUVOS RESPUBLIKOS LIETUVOS NACIONALINIO RADIJO IR TELEVIZIJOS ĮSTATYMO 4, 8, 10 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO ĮSTATYMAS

                              

2.

Lietuvos Respublikos Seimas, Įstatymas

Nr. VIII-38, 96.12.12, Žin., 1996, Nr.121-2852 (96.12.14)

LIETUVOS RESPUBLIKOS LIETUVOS NACIONALINIO RADIJO IR TELEVIZIJOS ĮSTATYMO 8 STRAIPSNIO PAKEITIMO IR PAPILDYMO ĮSTATYMAS

 

3.

Lietuvos Respublikos Seimas, Įstatymas

Nr. VIII-428, 97.09.25, Žin., 1997, Nr.91-2272 (97.10.07)

LIETUVOS RESPUBLIKOS LIETUVOS NACIONALINIO RADIJO IR TELEVIZIJOS ĮSTATYMO 8, 9 IR 10 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO BEI PAPILDYMO

 

*** Pabaiga ***

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

LIETUVOS NACIONALINIO RADIJO IR TELEVIZIJOS

ĮSTATYMAS

 

1996 m. spalio 8 d. Nr. I-1571

Vilnius

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

     

 

     1 straipsnis. Įstatymo paskirtis

 

     1. Šis įstatymas nustato Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos  (santrumpa LRT) steigimo, valdymo,  veiklos, reorganizavimo ir likvidavimo tvarką, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pareigas, teises ir atsakomybę.

     2. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija savo veiklą  grindžia Visuomenės informavimo įstatymu, Viešųjų įstaigų įstatymu, kitais teisės aktais, jeigu šis įstatymas nenustato kitaip, taip pat savo įstatais.

     

     2 straipsnis. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos                             samprata ir statusas

 

     1.  Lietuvos  nacionalinis radijas ir televizija  - valstybei nuosavybės teise priklausanti viešoji ne pelno institucija.

     2.  Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija yra juridinis asmuo, turi antspaudą ir sąskaitas bankuose įstatymų nustatyta tvarka.

     

     3 straipsnis. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos                             veiklos principai

 

     1. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija privalo rinkti  ir skelbti informaciją apie Lietuvą ir pasaulį, supažindinti  visuomenę su Europos ir pasaulio  kultūros įvairove bei šiuolaikinės civilizacijos pagrindais, stiprinti Lietuvos Respublikos nepriklausomybę ir demokratiją, kurti, puoselėti ir saugoti nacionalinės kultūros vertybes, ugdyti toleranciją ir humanizmą, bendradarbiavimo, mąstymo ir kalbos kultūrą,  stiprinti  visuomenės moralę  ir  pilietiškumą. Rengdamas ir skelbdamas laidas, Lietuvos nacionalinis radijas ir  televizija turi vadovautis objektyvumo, demokratijos, nešališkumo principais, užtikrinti žodžio ir kūrybos laisvę, laidose turi atsispindėti įvairios pažiūros ir įsitikinimai, dalyvauti jose ir reikšti savo pažiūras turi teisę įvairių įsitikinimų žmonės. Laidose turi būti gerbiamas žmogaus orumas ir jo teisės, nenusižengiama moralės ir etikos principams.

     2. Nevaržomai naudotis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos perduodama informacija turi teisę visi Lietuvos gyventojai.

     3.  Valdžios atstovai, išskiriant įstatymų numatytus atvejus, savo iniciatyva neturi teisės naudotis Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija.

     

     4 straipsnis. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos                             programų reikalavimai

 

     1. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programose turi būti užtikrinta temų ir žanrų įvairovė, laidos turi būti orientuotos įvairiems visuomenės sluoksniams, įvairaus amžiaus, įvairių tautybių ir įvairių įsitikinimų žmonėms, programose neleidžiama įsivyrauti vienašališkoms politinėms pažiūroms. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos informacinėse laidose,  komentaruose  pateikiama  informacija turi būti subalansuota,  atspindinti įvairias politines pažiūras, o nuomonės  ir  faktinės  žinios  turi  būti autorizuotos, patikrintos ir išsamios.

     2. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programose pirmenybė  teikiama  nacionalinei  kultūrai,  taip  pat informacinėms, pasaulio  kultūros, publicistikos, analizės, pažintinėms, šviečiamosioms, meno laidoms. Masinė kultūra atspindima  apžvalginio,  pažintinio, analitinio  pobūdžio laidose.

     3.  Lietuvos  nacionalinio  radijo  ir  televizijos transliavimo mastą, programos struktūrą, atskirų jos dalių proporcijas  nustato  Lietuvos  nacionalinio  radijo  ir televizijos taryba.

     4. Ne mažiau kaip 60 procentų Lietuvos nacionalinio radijo  ir televizijos programos turi sudaryti Lietuvoje parengta  produkcija. Nepriklausomų gamintojų (radijo  ir televizijos laidas gaminančių juridinių ir fizinių asmenų, ne nuolat  dirbančių  Lietuvos  nacionaliniame  radijuje  ir televizijoje) sukurtų laidų dalį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programoje nustato Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba.

     

Straipsnio pakeitimai:

Nr. VIII-23, 96.12.05, Žin., 1996, Nr.121-2849 (96.12.14)

 

 

     5 straipsnis. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos                             teisės, pareigos ir atsakomybė

 

     1. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija yra Seimo įsteigto Lietuvos radijo ir televizijos teisių ir pareigų perėmėjas. Negali būti jokių kitų Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos dalininkų. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos  visuotinio  susirinkimo  funkcijos  pavedamos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybai.

     2. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija turi leidybos  teisę, taip pat teisę nemokamai įrašinėti  ir transliuoti  Seimo bei Vyriausybės posėdžius, iškilmingus valstybinius aktus ir disponuoti įrašais savo nuožiūra.

     3. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija turi teisę rengti informacinio pobūdžio iki 90 sekundžių siužetus iš visų visuomeninių, kultūros bei sporto renginių, nepaisant to, kam priklauso teisės į tą renginį.

     4. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija turi teisę rengti  konkursus, festivalius, konferencijas,  seminarus, įkurti meno kolektyvus, nustatyti tiesioginius ryšius su užsienio  organizacijomis  ir  kompanijomis,  dalyvauti tarptautinių organizacijų veikloje, organizuoti radijo ir televizijos  laidas  užsieniui,  susitarimų   pagrindu retransliuoti  užsienio radijo ir televizijos  programas, steigti filialus, korespondentų punktus.

     5. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija privalo sudaryti sąlygas darbuotojams kelti savo kvalifikaciją.

     6. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija turi pirmumo  teisę  į  laisvus ar naujai įrengtus  dažnius, valstybinius radijo ir televizijos transliavimo įrenginius su naujausiomis radijo ir televizijos technologijomis, tačiau neturi teisės turėti daugiau kaip 2 televizijos ir 4 radijo kanalus. Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai naujai gaunamuose radijo ir televizijos kanaluose, kurie gali būti skiriami  tik kultūros ir švietimo programoms, komercinė reklama draudžiama.

     7.  Lietuvos  nacionalinio  radijo  ir  televizijos naudojamuose kanaluose neleidžiama veikti kitoms radijo ir televizijos stotims be Lietuvos nacionalinio  radijo  ir televizijos tarybos leidimo.

     8. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos sukurtos programos jam priklauso nuosavybės teise.

     9. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija už savo veiklą yra atskaitingas visuomenei per Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybą.

     

     6 straipsnis. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos                             laidų rėmimo ir reklamos tvarka

 

     1. Komercinė reklama Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos  programoje  leidžiama Visuomenės  informavimo įstatymo įgyvendinimo įstatymo nustatyta tvarka.

     2. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba vadovaujasi  tarptautinėmis  konvencijomis  ir   šiais reikalavimais:

     1) negalima remti informacinių žinių, religinių laidų;

     2) laidų remti negali fiziniai ar juridiniai asmenys, kurių gaminamos ar parduodamos produkcijos reklama draudžiama;

     3) Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos rodomų programų turiniui ir rodymo tvarkai laidos rėmėjas negali daryti jokios įtakos;

     4) remiamos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programos negali daryti reklaminio pobūdžio atsiliepimų apie rėmėjo gaminius ar paslaugas;

     5) spektaklių, koncertų transliacijų metu reklama gali būti  įterpiama  tik  spektaklių,  koncertų  ar  varžybų pertraukose. Sportinių varžybų metu reklamos transliavimo tvarką nustato Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba;

     6) informacinės, religinės laidos ir programos bei laidos vaikams negali būti pertraukiamos reklaminiais intarpais;

     7)  Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje draudžiama tabako gaminių, narkotinių medžiagų, sprogmenų, taip pat prostitucijos ir kitos įstatymų uždraustos veiklos reklama;

     8)  Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje draudžiama reklama valstybinio gedulo dienomis;

     9)  Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje draudžiama vaistų ir medicininių gydymo priemonių reklama, jeigu  tam nėra Sveikatos apsaugos ministerijos išduotos licencijos;

     10) reklamos transliavimo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programose tvarką nustato Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba.

     

     7 straipsnis. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos

                   veiklos  reikalavimai darbuotojų streikų ar                 

                   ypatingų situacijų metu

 

     1.  Streikuojant  Lietuvos  nacionalinio  radijo  ir televizijos  darbuotojams, radijas ir televizija  privalo užtikrinti klausytojams ir žiūrovams informacijos minimumą, kurį nustato Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba.

     2. Stichinių nelaimių, epidemijų, nepaprastosios ar karo padėties atveju Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija privalo skelbti Respublikos Prezidento, Seimo, Vyriausybės, Konstitucinio Teismo, Generalinės prokuratūros  oficialius pranešimus.

 

     

II SKYRIUS

LIETUVOS NACIONALINIO RADIJO IR TELEVIZIJOS VALDYMAS

     

     8 straipsnis. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos                             tarybos sudarymo tvarka

 

1. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos valdymo organai yra Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba ir administracija. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba yra sudaroma Visuomenės informavimo įstatymo 29 straipsnio nustatyta tvarka. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos nariais negali būti Seimo, Vyriausybės, Radijo ir televizijos komisijos nariai, asmenys, dirbantys pagal darbo sutartis radijo ir televizijos stotyse, įskaitant Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, taip pat radijo ir televizijos stočių savininkai ir bendrasavininkiai.

2. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos sudarymą organizuoja Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.

3. Kandidatai į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybą turi išmanyti vadybą bei valdymą ir turėti šių įgūdžių arba žurnalisto darbo patirties.

4. Tarybos narių įgaliojimai nutrūksta, jeigu nariai atšaukiami arba taryba atsistatydina.

5. Tarybos nariai negali būti atšaukti iš pareigų, kol nesibaigė jų paskyrimo laikotarpis, išskyrus jeigu:

1) tarybos narys pats atsisako dalyvauti tarybos darbe;

2) tarybos narys be pateisinamos priežasties daugiau kaip 3 mėnesius nedalyvauja tarybos darbe;

3) tarybos narys padaro nusikaltimą ir yra teismo nuteistas;

4) tarybos narys netenka Lietuvos Respublikos pilietybės;

5) pakinta tarybos nario paskyrimo įstatyminis pagrindas.

6. Kai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryboje atsiranda laisva vieta, tarybos pirmininkas kreipiasi į instituciją, delegavusią trūkstamą tarybos narį, prašydamas paskirti naują tarybos narį darbui iki tarybos kadencijos pabaigos.

7. Taryba turi teisę atsistatydinti nepasibaigus kadencijai. Jeigu taryba atsistatydina, nutrūksta tarybos ir visų tarybos narių įgaliojimai.

8. Kai taryba atsistatydina, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas ne vėliau kaip per 10 dienų kreipiasi į institucijas, delegavusias tarybos narius, prašydamas paskirti tarybos narius.

9. Institucijos, įgaliotos skirti tarybos narius, privalo juos paskirti per 10 dienų nuo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto kreipimosi dienos. Paskyrus visus tarybos narius, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas ne vėliau kaip per 10 dienų organizuoja tarybos pirmininko rinkimą. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos pirmininkas renkamas vieneriems metams Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos narių absoliučia balsų dauguma. Tarybos pirmininko pavaduotojas renkamas ta pačia tvarka tarybos pirmininko teikimu. Jie gali būti renkami šioms pareigoms dvi kadencijas iš eilės.

10. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos posėdžius ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį šaukia tarybos pirmininkas, o kai jis neina pareigų, - pirmininko pavaduotojas savo iniciatyva arba trečdalio tarybos narių reikalavimu. Posėdžiai teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė tarybos narių. Nutarimai priimami posėdyje dalyvaujančių tarybos narių paprasta balsų dauguma. Nutarimas dėl tarybos atsistatydinimo priimamas, jei už jį balsuoja daugiau kaip pusė visų tarybos narių. Priimdama nutarimą dėl tarybos atsistatydinimo, taryba tuo pačiu nutarimu atleidžia iš pareigų darbuotojus, kurie pagal šio įstatymo 9 ir 10 straipsnius yra skiriami į pareigas tarybos įgaliojimų laikui, ir išsprendžia klausimą, kam pavesti laikinai eiti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinio direktoriaus pareigas, kol naujai sudaryta taryba šio įstatymo nustatyta tvarka paskirs generalinį direktorių. Nutarimui dėl tarybos atsistatydinimo netaikomos taisyklės, nustatytos šio įstatymo 9 straipsnio 4 dalyje.

11. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba dirba pagal savo patvirtintą darbo reglamentą.

12. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba finansuojama (apmokama už posėdžius, administracinės išlaidos) iš valstybės biudžeto lėšų, skiriamų Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai.     

 

Straipsnio pakeitimai:

Nr. VIII-23, 96.12.05, Žin., 1996, Nr.121-2849 (96.12.14)

Nr. VIII-38, 96.12.12, Žin., 1996, Nr.121-2852 (96.12.14)

Nr. VIII-428, 97.09.25, Žin., 1997, Nr.91-2272 (97.10.07)

 

 

     9 straipsnis. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos                             tarybos funkcijos

 

1. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba:

1) nustato Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos transliacijos mastą, kanalų skaičių ir jų naudojimą programoms transliuoti;

2) formuoja Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programų kultūrinę ir politinę strategiją, kasmet tvirtina programų sudėtį;

3) tvirtina Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatus;

4) reglamentuoja Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pajamų, gaunamų už radijo ir televizijos laidų pardavimą bei leidybą, naudojimą;

5) tvirtina Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos kūrybinių darbuotojų, dirbančių pagal terminuotas darbo sutartis, darbuotojų, priimamų viešo konkurso tvarka, pareigybes, nustato kategorijas darbuotojų, kuriems neleidžiama dirbti kitose RTV stotyse, laikraščiuose ir žurnaluose;

6) ne rečiau kaip kartą per metus išklauso Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinio direktoriaus ataskaitą apie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos veiklą;

7) nustato konkurso Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinio direktoriaus pareigoms tvarką;

8) po Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos paskyrimo ir tarybos pirmininko išrinkimo ne vėliau kaip per 15 dienų skelbia konkursą Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinio direktoriaus pareigoms;

9) viešo konkurso būdu tarybos įgaliojimų laikui skiria Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinį direktorių, nustato jo atlyginimą;

10) nustato generalinio direktoriaus pavaduotojų skaičių;

11) generalinio direktoriaus teikimu skiria generalinio direktoriaus pavaduotojus;

12) už netinkamą pareigų atlikimą arba dėl tarybos pareikšto nepasitikėjimo atleidžia iš darbo generalinį direktorių, generalinio direktoriaus teikimu atleidžia jo pavaduotojus.

     2. Tarybos narys negali būti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generaliniu direktoriumi.

     3. Tarybos nutarimai Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai yra privalomi.

     4. Jei Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinis direktorius nesutinka su Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos nutarimu, jis gali kreiptis į tarybą su motyvuotu prašymu persvarstyti nutarimą, išskyrus tarybos nutarimą dėl tarybos atsistatydinimo. Taryba privalo ne vėliau kaip per 10 dienų svarstyti generalinio direktoriaus prašymą. Pakartotinai balsavus daugiau kaip pusei tarybos narių, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinis direktorius nutarimą privalo vykdyti.

     5. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos veikla yra vieša, už savo veiklą visuomenei taryba atsiskaito per visuomenės informavimo priemones.

 

Straipsnio pakeitimai:

Nr. VIII-428, 97.09.25, Žin., 1997, Nr.91-2272 (97.10.07)

 

     

     10  straipsnis.  Lietuvos  nacionalinio  radijo  ir televizijos

                      generalinis direktorius

 

1. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos administracijos veiklai vadovauja generalinis direktorius.

2. Generalinį direktorių viešo konkurso būdu tarybos įgaliojimų laikui skiria Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba, jeigu už jo kandidatūrą balsuoja ne mažiau kaip pusė tarybos narių. Negavus tokio balsų skaičiaus, rengiamas naujas konkursas.

3. Generalinis direktorius už netinkamą pareigų atlikimą arba dėl tarybos pareikšto nepasitikėjimo gali būti atleistas iš pareigų nesibaigus jo įgaliojimų laikui, jeigu už tai balsuoja ne mažiau kaip 8 Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos nariai.

4. Generalinio direktoriaus įgaliojimai nutrūksta nepasibaigus įgaliojimų laikui ir tuo atveju, jeigu Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba atsistatydina.

 

Straipsnio pakeitimai:

Nr. VIII-23, 96.12.05, Žin., 1996, Nr.121-2849 (96.12.14)

Nr. VIII-428, 97.09.25, Žin., 1997, Nr.91-2272 (97.10.07)

 

 

     11  straipsnis.  Lietuvos  nacionalinio  radijo  ir televizijos

                      generalinio direktoriaus funkcijos

 

     Generalinis direktorius:

     1) vadovauja operatyvinei Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos veiklai, atstovauja Lietuvos nacionaliniam radijui ir  televizijai  šalyje,  užsienyje  ir  tarptautinėse organizacijose, tvirtina Lietuvos nacionalinio radijo  ir televizijos struktūrą, darbo apmokėjimo sistemą,  skelbia įsakymus, sudaro sutartis ir kontroliuoja, kaip laikomasi šių dokumentų;

     2) be balsavimo teisės dalyvauja Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos posėdžiuose;

     3) kaip patariamąjį organą sudaro administracinę valdybą, nustato jos narių skaičių, sudarymo tvarką, tvirtina jos darbo reglamentą.

     

     12 straipsnis. Reikalavimai Lietuvos nacionalinio radijo ir

                    televizijos generaliniam direktoriui, jo

                    pavaduotojams bei administracinės valdybos nariams

 

     Jeigu asmuo, patvirtintas generaliniu direktoriumi, taip pat generalinio direktoriaus pavaduotojai arba administracinės valdybos  nariai  yra  politinės partijos  ar  politinės organizacijos  nariai, jie sustabdo savo  narystę  šioje organizacijoje darbo generaliniu direktoriumi, direktoriaus pavaduotoju ar administracinės valdybos nariu laikotarpiui.

                 

 

III SKYRIUS

LIETUVOS NACIONALINIO RADIJO IR TELEVIZIJOS TURTAS,

FINANSINĖ IR ŪKINĖ VEIKLA

     

     13  straipsnis.  Lietuvos  nacionalinio  radijo  ir televizijos

                      turtas

 

     1. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija turtą valdo, naudoja bei juo disponuoja turto patikėjimo teisėmis.

     2. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos turtas yra valstybės nuosavybė ir negali būti privatizuojamas.

     3. Ilgalaikį turtą, kurio kiekvieno objekto likutinė vertė  yra  daugiau kaip 50 tūkstančių  litų,  Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija gali parduoti, perleisti, nurašyti ar išnuomoti tik su Vyriausybės leidimu.

     4. Ilgalaikį turtą, kurio kiekvieno objekto likutinė vertė yra iki 50 tūkstančių litų, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija gali parduoti, perleisti ar nurašyti su Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos leidimu.

     5. Ilgalaikį, visiškai susidėvėjusį turtą ir trumpalaikį turtą, kurio pradinė įsigijimo arba indeksuota vertė yra iki 500 litų, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija gali parduoti, perleisti ar nurašyti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinio direktoriaus įsakymu.

     6. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos turtu negalima užtikrinti kitų asmenų prievolių įvykdymo.

     

     14  straipsnis.  Lietuvos  nacionalinio  radijo  ir televizijos

                      finansinė ir ūkinė veikla

 

     1.  Lietuvos  nacionalinis  radijas  ir  televizija savarankiškai vykdo komercinę, ūkinę, leidybos veiklą.

     2.  Lietuvos  nacionalinis  radijas  ir  televizija finansuojami Visuomenės informavimo įstatymo 29 straipsnyje nustatyta tvarka.

     3.  Lietuvos  nacionaliniam radijui  ir  televizijai skiriamos lėšos Lietuvos valstybės biudžete nurodomos atskira eilute.

     

     15 straipsnis. Reorganizavimas ir likvidavimas

 

     Lietuvos   nacionalinis  radijas  ir   televizija reorganizuojami ar likviduojami Lietuvos Respublikos įstatymu.

     

     16 straipsnis. Baigiamosios nuostatos

 

     Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos finansavimo tvarka pagal šį įstatymą įsigalioja nuo 1997 m. sausio 1 d.

     

     Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                         ALGIRDAS BRAZAUSKAS