Suvestinė redakcija nuo 2014-11-05 iki 2016-11-02

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2013, Nr. 118-5972, i. k. 113503AISAK000I-286

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIO PROKURORO

į s a k y m a s

 

DĖL PROKURORŲ IR VYRIAUSIŲJŲ PROKURORŲ ATRANKOS KOMISIJŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2013 m. lapkričio 13 d. Nr. I-286

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo (Žin., 1994, Nr. 81-1514; 2003, Nr. 42-1919; 2008, Nr. 81-3173; 2011, Nr. 91-4333) 10 straipsnio 10 dalimi:

1. T v i r t i n u Prokurorų ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatus (pridedama).

2. P a v e d u Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriui paskelbti šiuos nuostatus prokuratūros interneto svetainėje, o Dokumentų valdymo ir asmenų aptarnavimo skyriui – „Valstybės žiniose“.

3. Su įsakymu supažindinti Generalinės prokuratūros ir teritorinių prokuratūrų prokurorus, valstybės tarnautojus ir darbuotojus.

 

 

 

Generalinis prokuroras                                                                 Darius Valys

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos generalinio

prokuroro 2013 m. lapkričio 13 d.

įsakymu Nr. I-286

(Lietuvos Respublikos generalinio

prokuroro 2014 m. lapkričio 4 d.

įsakymu Nr. I-239 redakcija)

 

 

PROKURORŲ IR VYRIAUSIŲJŲ PROKURORŲ ATRANKOS KOMISIJŲ NUOSTATAI

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Prokurorų ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Prokurorų atrankos ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų (toliau ‒ Komisijos, Komisija) sudarymo, veiklos organizavimo, atrankos skelbimo ir vykdymo tvarką, pretendentų vertinimo kriterijus.

2. Nuostatai parengti vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymu (toliau – Prokuratūros įstatymas), kitais įstatymais ir teisės aktais.

3. Asmenys, pretenduojantys į bet kurias laisvas arba atsilaisvinsiančias prokuroro pareigas, į tarnybą prokuratūroje priimami ir į prokuroro pareigas skiriami vadovaujantis savanoriškumo ir atrankos principais, Prokuratūros įstatymo ir Nuostatų nustatyta tvarka.

4. Nuostatų reikalavimai netaikomi atrankai į Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro ir Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotojo pareigas.

5. Atrankose gali dalyvauti tik asmenys, generalinio prokuroro nustatyta tvarka įrašyti į Karjeros registrą.

6. Prokurorų pareigų eilė nuo aukščiausiųjų iki žemiausiųjų:

6.1. Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras;

6.2. Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotojas;

6.3. Generalinės prokuratūros departamento vyriausiasis prokuroras;

6.4. Generalinės prokuratūros skyriaus vyriausiasis prokuroras;

6.5. Generalinės prokuratūros departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas; Generalinės prokuratūros departamento skyriaus vyriausiasis prokuroras;

6.6. Generalinės prokuratūros skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotojas; Generalinės prokuratūros departamento skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotojas;

6.7. apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras;

6.8. apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas;

6.9. Generalinės prokuratūros prokuroras;

6.10. apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus vyriausiasis prokuroras; apygardos prokuratūros apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras;

6.11. apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotojas; apygardos prokuratūros apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas;

6.12. apygardos prokuratūros apylinkės prokuratūros skyriaus vyriausiasis prokuroras;

6.13. apygardos prokuratūros apylinkės prokuratūros skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotojas;

6.14. apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokuroras;

6.15. apygardos prokuratūros apylinkės prokuratūros prokuroras.

7. Nuostatuose vartojamos sąvokos:

Pretendentas – asmuo, pasisiūlęs į bet kurias laisvas arba atsilaisvinsiančias prokuroro pareigas ir įrašytas į Karjeros registrą.

Kandidatas – pretendentas, įtrauktas į Kandidatų sąrašą atlikus atrankos procedūras.

 

II. PROKURORŲ IR VYRIAUSIŲJŲ PROKURORŲ ATRANKOS KOMISIJŲ STATUSAS

 

8. Prokurorų atrankos komisija sudaroma pretendentų į bet kurias laisvas ar atsilaisvinsiančias prokuroro, išskyrus vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo, pareigas atrankai atlikti. Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisija sudaroma pretendentų į vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas atrankai atlikti.

9. Prokurorų atrankos komisija atlieka:

9.1. asmenų, pretenduojančių į laisvas arba atsilaisvinsiančias prokuroro, išskyrus vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo, pareigas, atranką;

9.2. prokurorų, siekiančių būti perkeltų į lygiavertes ar žemesnes prokuroro, išskyrus vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo, pareigas, kai į jas pretenduoja daugiau kaip vienas prokuroras, atranką;

9.3. buvusių prokurorų, siekiančių būti paskirtų į lygiavertes ar žemesnes prokuroro, išskyrus vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo, pareigas Prokuratūros įstatymo 341 straipsnio nustatyta tvarka, kai į jas pretenduoja daugiau kaip vienas buvęs prokuroras.

10. Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisija atlieka asmenų, pretenduojančių į laisvas arba atsilaisvinsiančias vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas, atranką.

11. Komisijų tikslas – atrinkti tinkamiausius kandidatus į laisvas arba atsilaisvinsiančias prokuroro, vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas.

12. Komisijų veikla grindžiama kolegialumo, nešališkumo, nepriklausomumo, objektyvumo, teisėtumo ir viešumo principais.

13. Komisijos sudaromos trejiems metams iš septynių narių. Į kiekvieną iš Komisijų po du narius prokurorus pasiūlo Lietuvos Respublikos prokuratūros kolegija, po du narius prokurorus, iš kurių vienas turi būti siūlomas prokurorų profesinių sąjungų teikimu, – generalinis prokuroras, po vieną nepriekaištingos reputacijos asmenį – Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkas ir Ministras Pirmininkas.

14. Komisijų sudėtis, Komisijų pirmininkus iš Komisijų narių, Komisijų sekretorius (ne Komisijos nariai) įsakymu skiria generalinis prokuroras.

15. Komisijų narių įgaliojimai baigiasi:

15.1. pasibaigus jų paskyrimo terminui;

15.2. Komisijos narį pasiūliusiam subjektui atšaukus jį iš Komisijos.

16. Komisijų pirmininkai:

16.1. šaukia Komisijos posėdžius;

16.2. vadovauja Komisijoms, organizuoja jų veiklą ir pagal kompetenciją joms atstovauja;

16.3. pasirašo posėdžių protokolus ir kitus Komisijų dokumentus;

16.4. prašo prokurorų, prokuratūros personalo ir kitų institucijų pateikti reikiamą medžiagą;

16.5. turi visas Komisijos nario teises.

17. Komisijų nariai:

17.1. dalyvauja Komisijos posėdžiuose;

17.2. atlieka Komisijos pirmininko pavedimus, susijusius su Komisijos veikla;

17.3. pasisako visais svarstomais klausimais, išskyrus tuos, dėl kurių nusišalina arba yra nušalinamas;

17.4. pateikia atskirąją nuomonę dėl Komisijos išvadų.

18. Komisijų sekretoriai:

18.1. protokoluoja Komisijos posėdžius ir pasirašo posėdžių protokolus;

18.2. rengia Komisijos posėdžiams medžiagą ir likus ne mažiau kaip trims darbo dienoms iki posėdžio ją pateikia Komisijos nariams;

18.3. rengia Komisijos dokumentų projektus;

18.4. organizuoja Komisijos išvadų skelbimą;

18.5. Komisijos pirmininko pavedimu atlieka kitas su Komisijos veikla susijusias užduotis.

19. Komisijos pirmininkas ar kitas Komisijos narys apie negalėjimą dalyvauti Komisijos posėdyje, atlikti kitų jam pavestų funkcijų ar užduočių dėl ligos arba dėl kitų svarbių priežasčių privalo pranešti Komisijos pirmininkui ar sekretoriui. Komisijos posėdyje negalintį dalyvauti Komisijos pirmininką pavaduoja didžiausią tarnybos prokuroru stažą turintis Komisijos narys.

20. Iki Komisijos posėdžio pradžios pretendentas gali pareikšti nušalinimą Komisijos nariams. Dėl pareikšto nušalinimo pagrįstumo sprendžiama uždarame Komisijos posėdyje. Sprendimas priimamas Komisijos posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių paprasta balsų dauguma. Nušalinimo, pareikšto vienam arba dviem komisijos nariams, klausimas sprendžiamas šiems Komisijos nariams nedalyvaujant. Jei nušalinimas pareikštas trims ar daugiau Komisijos narių, klausimas dėl nušalinimo sprendžiamas dalyvaujant visiems Komisijos nariams. Tais atvejais, kai nebesusidaro Komisijos posėdžio teisėtumui būtinas Komisijos narių skaičius, priimant sprendimą dėl nušalinimo dalyvauja ir nariai, kuriems nušalinimas pareikštas. Komisijos narys turi teisę pasisakyti dėl jam pareikšto nušalinimo.

21. Komisijos nariai privalo nusišalinti tais atvejais, kai jų dalyvavimas atrankoje gali kelti pagrįstų abejonių dėl jų nešališkumo ir objektyvumo. Apie tai pažymima Komisijos posėdžio protokole.

22. Komisijai priėmus sprendimą nušalinti Komisijos narį ar Komisijos nariui nusišalinus, jis nebegali dalyvauti atrankoje ir vertinti nei vieno pretendento.

23. Komisija gali turėti savo blanką su pavadinimu.

 

III. PRETENDENTO TEISĖS IR PAREIGOS

 

24. Pretendentas turi teisę:

24.1. pateikti prašymus;

24.2. pareikšti nušalinimus;

24.3. susipažinti su Komisijos išvadomis, Komisijos posėdžio protokolu. Susipažįstant su Komisijos posėdžio protokolo priedais leidžiama susipažinti tik su savo pokalbio garso įrašu ir individualaus vertinimo lentelių nuasmenintomis kopijomis.

25. Pretendentai privalo pateikti atrankai reikiamus dokumentus ir dalyvauti Komisijų posėdžiuose.

 

IV. PROKURORŲ IR VYRIAUSIŲJŲ PROKURORŲ ATRANKOS KOMISIJŲ VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

26. Komisijų posėdžius šaukia Komisijų pirmininkai.

27. Komisijų posėdžiai paprastai vyksta Generalinėje prokuratūroje. Komisijų sprendimu posėdžiai gali vykti ir teritorinėje prokuratūroje.

28. Posėdis laikomas teisėtu, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip keturi Komisijos nariai.

29. Posėdyje vykstančių individualių pokalbių su pretendentais metu gali dalyvauti generalinis prokuroras ar jo įgalioti asmenys, kiti Komisijos sprendimu pakviesti asmenys.

30. Posėdyje vertinant pretendentą ir sprendžiant dėl jo atrankos, pretendento dalyvavimas būtinas. Jei pretendentas į Komisijos posėdį neatvyksta, jis nevertinamas ir į Kandidatų sąrašą neįtraukiamas. Išimtiniais atvejais, jei yra motyvuotas pretendento prašymas ir Komisija nusprendžia, kad pretendento nedalyvavimo priežastys yra svarbios, gali būti daroma posėdžio pertrauka ir pretendentas išklausomas kitą dieną, bet ne vėliau kaip per vieną mėnesį.

31. Išimtiniais atvejais, jei yra motyvuotas pretendento prašymas, pretendentas gali būti vertinamas jam nedalyvaujant, jei su tuo sutinka visi posėdyje dalyvaujantys Komisijos nariai ir pretendentas jau yra dalyvavęs ankstesniuose tos pačios sudėties Komisijos posėdžiuose. Apie komisijos sprendimą pretendentas informuojamas iki atrankos dienos.

32. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių paprasta balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komisijos pirmininko balsas, o jei pirmininkas posėdyje nedalyvauja, sprendimą lemia didžiausią tarnybos prokuroru stažą turinčio Komisijos nario balsas.

33. Posėdį protokoluoja Komisijos sekretorius. Posėdyje pokalbių su pretendentais metu daromas garso įrašas, kuris yra sudedamoji protokolo dalis. Protokolas surašomas per penkias darbo dienas nuo posėdžio.

34. Pasibaigus pretendentų atrankai, per 10 darbo dienų surašoma išvada, kurią sudaro:

34.1. įžanginė dalis, kurioje nurodoma posėdžio data ir vieta, posėdžio pirmininkas ir sekretorius, posėdyje dalyvavę Komisijos nariai, kiti posėdyje dalyvavę asmenys, pareigos, į kurias vyko atranka, kiti svarstyti klausimai;

34.2. aprašomoji dalis, kurioje pateikiamas pretendentų sąrašas, posėdyje svarstyta medžiaga ir kiti duomenys;

34.3. baigiamoji dalis, kurioje pateikiamas Kandidatų sąrašas, sudarytas pagal Nuostatų 52 ir 53 punktuose numatytas vertinimo procedūras.

35. Išvada pateikiama generaliniam prokurorui ir išsiunčiama kitiems Komisijos nariams susipažinti.

36. Komisijų surinkta medžiaga perduodama saugoti Generalinės prokuratūros Personalo ir teisės skyriui (toliau ‒ Personalo ir teisės skyrius).

37. Komisijų veiklą aptarnauja Personalo ir teisės skyrius.

 

V. ATRANKOS SKELBIMAS IR ORGANIZAVIMAS

 

38. Pretendentų atranka į laisvas ar atsilaisvinsiančias prokuroro pareigas (toliau – atranka) pradedama generalinio prokuroro sprendimu.

39. Pranešimą apie atranką ir informaciją apie privalomus pateikti dokumentus parengia ir prokuratūros interneto svetainėje bei vidiniame tinklalapyje (intranete) paskelbia, taip pat į Karjeros registrą įrašytus pretendentus elektroniniu paštu informuoja Personalo ir teisės skyrius.

40. Pranešime turi būti nurodoma, į kokias pareigas bus vykdoma atranka, data, iki kurios bus sudarytas atrankoje ketinančių dalyvauti pretendentų sąrašas. Sąrašui sudaryti ir dokumentams pateikti nustatomas ne mažesnis kaip 10 darbo dienų terminas. Šis terminas generalinio prokuroro sprendimu gali būti pratęstas.

41. Pretendentas, norėdamas dalyvauti atrankoje, Personalo ir teisės skyriui pateikia:

41.1. prašymą dalyvauti atrankoje;

41.2. užpildytą Komisijų parengtą klausimyną, kurio klausimai gali būti keičiami būsimo vadovo siūlymu ar atsižvelgiant į pareigas, dėl kurių vyksta atranka;

41.3. patikslintą anketą (žr. Įrašymo į karjeros registrą tvarkos aprašo 1 priedą), jei nuo jos pildymo ar paskutinio tikslinimo praėjo daugiau kaip 6 mėnesiai ir per tą laiką duomenys pasikeitė;

41.4. atspausdintas gyventojų turto, pajamų ir privačių interesų deklaracijas.

42. Į pretendentų sąrašą įtraukiami tik generalinio prokuroro nustatyta tvarka iki atrankos paskelbimo dienos į Karjeros registrą įrašyti pretendentai. Pasibaigus sąrašo sudarymo terminui, Personalo ir teisės skyrius Komisijoms pateikia abėcėlinį atrankoje ketinančių dalyvauti pretendentų sąrašą, taip pat paskelbia jį prokuratūros interneto svetainėje bei vidiniame tinklalapyje (intranete).

43. Personalo ir teisės skyrius kreipiasi į pretendento vadovą dėl pretendento vertinimo pateikimo. Atrankoje dalyvaujančio apygardos prokuratūros padaliniuose dirbančio pretendento vertinimą turi pateikti apygardos vyriausiasis prokuroras, Generalinėje prokuratūroje dirbančio pretendento – Generalinės prokuratūros padalinio vadovas, prokuratūroje nedirbančio pretendento – paskutinės darbovietės vadovas. Kai į tas pačias laisvas ar atsilaisvinsiančias prokuroro pareigas pretenduoja ir vertinimą turintis pateikti pretendento vadovas, pretendentą vertina kitas vadovas.

44. Vadovas pretendentą vertina skirdamas balus pagal nurodytus kriterijus (2 priedas). Jei pretendentas pageidauja dalyvauti atrankoje į kelias pareigas, vadovas įvertina pretendentą dėl kiekvienų pareigų.

45. Personalo ir teisės skyrius per 12 darbo dienų nuo atrankoje ketinančių dalyvauti pretendentų sąrašo sudarymo Komisijoms pateikia:

45.1. asmens bylose tvarkomus duomenis apie pretendentus (1 priedas);

45.2. pretendentų vadovo vertinimą (2 priedas);

45.3. pretendentų užpildytus klausimynus;

45.4. pretendentų užpildytas anketas;

45.5. pretendentų pateiktas gyventojų turto, pajamų ir privačių interesų deklaracijas;

45.6. Specialiųjų tyrimų tarnybos pagal Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnio nuostatas surinktą informaciją;

45.7. informaciją apie pretendento dalyvavimą teisėkūroje.

46. Jei atrankoje ketinančių dalyvauti pretendentų sąraše yra vienintelis pretendentas, Komisijos pakviečia jį į pokalbį ir vertina.

47. Generalinis prokuroras gali sustabdyti ar nutraukti atranką, jeigu atsiranda pretendentas, kurį į laisvas ar atsilaisvinsiančias prokuroro pareigas, dėl kurių buvo paskelbta atranka, generalinio prokuroro nustatyta tvarka galima perkelti ar Prokuratūros įstatymo 341 straipsnyje numatyta tvarka paskirti nevykdant atrankos.

 

VI. ATRANKOS PROCEDŪRA

 

48. Atranka atliekama ir pretendentai pagal Nuostatų IX skyriuje nurodytus kriterijus vertinami Komisijų posėdžiuose.

49. Pretendento kompetencija, dalykinės, asmeninės savybės ir organizaciniai gebėjimai vertinami individualaus pokalbio metu. Kiekvienam pretendentui paprastai skiriama tiek pat laiko ir jiems užduodami lygiaverčiai klausimai.

50. Komisijos, vertindamos pretendentų gebėjimus, gali surengti papildomą pokalbį su keliais pretendentais vienu metu.

51. Į Komisijų posėdžius kviečiamas būsimas tiesioginis ar kitas aukštesnysis vadovas pristatyti, kokių profesinių žinių ir kokias asmenines savybes turėtų turėti atrinktas kandidatas. Tokia informacija Komisijoms gali būti pateikta ir raštu iki posėdžio.

52. Kiekvienas Komisijos narys įvertina pretendentą pagal Nuostatų IX skyriuje nurodytus vertinimo kriterijus ir vertinimo balus įrašo į Pretendentų individualaus vertinimo balais lentelę (3, 4 ar 5 priedai). Pretendentui skirtų balų vidurkis apskaičiuojamas sudedant visus gautus balus ir šį skaičių padalijant iš posėdyje dalyvavusių Komisijos narių skaičiaus. Pretendentų individualaus vertinimo balų lentelės pridedamos prie posėdžio protokolo.

53. Atlikus Nuostatų 52 punkte numatytą vertinimo procedūrą, Komisijos nariai aptaria pretendentų vertinimus pagal atskirus kriterijus, įvertina kiekvieno jų svarbą konkrečiu atveju, taip pat pretendentų privalumus ir trūkumus, kitas svarbias aplinkybes ir sprendžia dėl tinkamiausių pretendentų. Kiekvienas Komisijos narys balsavimui siūlo vieną ar kelis tinkamiausius kandidatus. Jei Komisijos narys mano, kad tinkamų kandidatų nėra, nepasiūlo nei vieno. Dėl kiekvieno pasiūlyto kandidato pripažinimo tinkamiausiu balsuojama. Tinkamiausiais pripažįstami daugiau kaip pusę Komisijos narių balsų surinkę kandidatai.

54. Atlikus Nuostatų 52 ir 53 punktuose numatytas vertinimo procedūras, sudaromas Kandidatų sąrašas, kuris yra Komisijos išvadų sudedamoji dalis. Komisijos išvados skelbiamas prokuratūros interneto svetainėje bei vidiniame tinklalapyje (intranete).

55. Komisijų išvados galioja tik toms prokuroro pareigoms, dėl kurių buvo skelbta atranka. Vienu metu atranka gali būti paskelbta į kelias lygiavertes pagal Nuostatų 6 punkte nustatytą prokurorų pareigų eilę prokuroro pareigas. Tokiu atveju pretendentai gali būti vertinami vieno posėdžio metu, tačiau turi būti sudaromi atskiri kandidatų sąrašai dėl kiekvienų pareigų. Jei vienas pretendentas pretenduoja į kelias pareigas, pildomos atskiros individualaus vertinimo balais lentelės dėl kiekvienų pareigų.

56. Kitos atrankos į kitas laisvas ar atsilaisvinsiančias prokuroro pareigas metu pretendentai vertinami neatsižvelgiant į prieš tai buvusios atrankos rezultatus.

57. Į laisvas ar atsilaisvinsiančias prokuroro pareigas nepaskyrus nei vieno asmens iš Kandidatų sąrašo, generalinio prokuroro sprendimu ne vėliau kaip per vieną mėnesį po pirminės atrankos Nuostatų nustatyta tvarka gali būti skelbiama papildoma atranka.

58. Papildomą atranką vykdo tokios sudėties Komisija, kurios atliko pirminę atranką. Papildomos atrankos metu vertinami tik pirminėje atrankoje nedalyvavę pretendentai. Jei susirinkti tokios pačios sudėties Komisijai nėra galimybės, naujos sudėties Komisija vertina visus pretendentus.

59. Papildoma atranka atliekama Nuostatų VI skyriuje nustatyta tvarka, pretendentai vertinami pagal Nuostatų IX skyriuje nurodytus kriterijus.

60. Įvertinus visus papildomoje atrankoje dalyvaujančius pretendentus, generaliniam prokurorui pateikiamas naujas Kandidatų sąrašas, į kurį įtraukiami visi pirminėje ir papildomoje atrankose vertinti pretendentai.

 

VII. PROKURORŲ, SIEKIANČIŲ BŪTI PERKELTŲ Į LYGIAVERTES AR ŽEMESNES PROKURORO PAREIGAS, ATRANKOS ORGANIZAVIMAS

 

61. Prokurorų, siekiančių būti perkeltų į lygiavertes ar žemesnes pareigas, atrankos vykdomos Nuostatuose nustatyta bendra tvarka su šiame skyriuje numatytomis išimtimis.

62. Personalo ir teisės skyrius, remdamasis Karjeros registro duomenimis, apie numatomas užpildyti laisvas ar atsilaisvinsiančias pareigas elektroniniu paštu praneša prokurorams, pageidavusiems būti perkeltiems į tas pareigas.

63. Jei į tas pačias laisvas ar atsilaisvinsiančias prokuroro pareigas pretenduoja daugiau kaip vienas prokuroras, vykdoma atranka, kurioje gali dalyvauti tik šie prokurorai.

64. Prokuroras, siekiantis būti perkeltas į lygiavertes ar žemesnes pareigas, Personalo ir teisės skyriui pateikia Nuostatų 41.1, 41.3, 41.4 punktuose nurodytus dokumentus.

65. Personalo ir teisės skyrius Prokurorų atrankos komisijai pateikia siekiančių būti perkeltų į tas pačias lygiavertes ar žemesnes pareigas prokurorų sąrašą ir Nuostatų 45.1, 45.2, 45.4, 45.5 punktuose nurodytą informaciją apie juos.

66. Gavusi visą informaciją apie pretendentus, Prokurorų atrankos komisija surengia posėdį, kuriame vertina pretendentus pagal Nuostatų IX skyriuje numatytus kriterijus.

 

VIII. BUVUSIŲ PROKURORŲ ATRANKOS ORGANIZAVIMAS

 

67. Buvusių prokurorų, siekiančių būti paskirtų į lygiavertes ar žemesnes prokuroro pareigas Prokuratūros įstatymo 341 straipsnyje nustatyta tvarka, atrankos vykdomos Nuostatuose nustatyta bendra tvarka su šiame skyriuje numatytomis išimtimis.

68. Personalo ir teisės skyrius, remdamasis Karjeros registro duomenimis, apie numatomas užpildyti laisvas ar atsilaisvinsiančias pareigas elektroniniu paštu praneša buvusiems prokurorams, pageidavusiems užimti tas pareigas.

69. Jei į tas pačias laisvas ar atsilaisvinsiančias prokuroro pareigas pretenduoja daugiau kaip vienas buvęs prokuroras, vykdoma atranka, kurioje gali dalyvauti tik šie prokurorai.

70. Personalo ir teisės skyrius Prokurorų atrankos komisijai pateikia tų pačių pareigų siekiančių buvusių prokurorų sąrašą ir Nuostatų 45.1‒45.7 punktuose nurodytą informaciją apie juos.

71. Gavusi visą informaciją apie pretendentus, Prokurorų atrankos komisija surengia posėdį, kuriame vertina pretendentus pagal Nuostatų IX skyriuje numatytus kriterijus.

 

IX. Pretendentų VERTINIMO KRITERIJAI

 

72. Pretendentų į laisvas arba atsilaisvinsiančias apygardos prokuratūros apylinkės prokuratūros prokuroro pareigas vertinimo kriterijai yra šie:

72.1. Teisinio darbo stažas. Įskaičiuojami laikotarpiai, kai asmuo, įgijęs Prokuratūros įstatymo 25 straipsnio 1 dalyje numatytą teisinį išsilavinimą, dirbo darbą, numatytą Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintame teisinių pareigybių sąraše. Balai skiriami tik už didesnį kaip trejų metų teisinio darbo stažą. Už kiekvienus vertinamus metus skiriama po vieną balą, tačiau bendra suma negali viršyti 10 balų.

72.2. Teisinio darbo pobūdis. Už kiekvienus darbo prokuroru ar teisėju metus skiriama po keturis balus, už kiekvienus darbo vyriausiojo prokuroro padėjėju, prokuroro padėjėju, ikiteisminio tyrimo pareigūnu, teismo pirmininko, teismo pirmininko pavaduotojo, teismo skyriaus pirmininko patarėju, tyrėju, advokatu metus ‒ po du balus, už kiekvienus darbo teisėjo padėjėju, specialistu teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijose metus ‒ po vieną balą. Bendra suma negali viršyti 20 balų.

72.3. Pretendento į prokurorus ir teisėjus egzamino rezultatai (vertinimas). Jeigu egzaminas įvertintas 10, pretendentas gauna 15 balų, jeigu devynetu, – 12 balų, jeigu aštuonetu, – devynis balus, jeigu septynetu, – šešis balus. Jeigu asmuo yra atleidžiamas nuo pretendento į prokurorus egzamino pagal Prokuratūros įstatymo 26 straipsnio 4 dalies 3 punktą arba jei jis jau buvo prokuroras, jam skiriama 15 balų.

72.4. Pretendento kvalifikacijos kėlimo intensyvumas. Vertinama remiantis pažymėjimais, patvirtinančiais dalyvavimą mokymuose, ir gali būti skiriama iki 10 balų. Informaciją apie pretendento dalyvavimą prokuratūros organizuotuose kvalifikacijos kėlimo renginiuose Personalo ir teisės skyriui teikia Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius (toliau – Komunikacijos skyrius), o apie dalyvavimą kituose renginiuose – patys pretendentai.

72.5. Pretendento užsienio kalbų mokėjimas. Balai skiriami tik už Europos Sąjungos darbinių kalbų, t. y. anglų, prancūzų ir vokiečių, taip pat rusų kalbos mokėjimą. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimo lygis vertinamas tik remiantis pretendento pateiktomis oficialiomis pažymomis, išduotomis Valstybės tarnybos departamento akredituotuose centruose, kurių sąrašas skelbiamas internete adresu: www.vtd.lt. Rusų kalbos mokėjimo lygis vertinamas remiantis oficialia pažyma, išduota bet kurios oficialios kalbų mokyklos, teikiančios rusų kalbos mokėjimo lygio testavimo paslaugas. Balai skiriami tik nuo B1 lygio pagal 2004 m. gruodžio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu Nr. 2241/2004/EB patvirtintus Bendruosius Europos kalbų metmenis. Už vieną lygį skiriamas vienas balas. Viena užsienio kalba vertinama iki keturių balų. Už kiekvienos užsienio kalbos mokėjimą balai skiriami atskirai. Bendra suma negali viršyti aštuonių balų.

72.6. Pretendento motyvacija (skiriama iki 10 balų).

72.7. Pretendento asmeninės savybės (skiriama iki 10 balų).

73. Pretendentų į laisvas arba atsilaisvinsiančias Generalinės prokuratūros prokuroro ar apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokuroro pareigas, taip pat pretendentų būti perkeltų į lygiavertes ar žemesnes prokuroro pareigas ir buvusių prokurorų vertinimo kriterijai yra šie:

73.1. Tarnybos prokuroru stažas. Pretenduojant į apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokuroro pareigas, balai skiriami tik už didesnį kaip trejų metų tarnybos prokuroru stažą, pretenduojant į Generalinės prokuratūros prokuroro pareigas, – tik už didesnį kaip penkerių metų tarnybos prokuroru stažą. Už kiekvienus vertinamus metus skiriama po vieną balą, tačiau bendra suma negali viršyti 10 balų.

73.2. Teisinio pedagoginio darbo stažas. Balai skiriami tik už didesnį kaip trejų metų teisinį pedagoginį stažą. Turint socialinių mokslų teisės krypties daktaro laipsnį, skiriamas vienas balas už kiekvienus metus, tačiau bendra suma negali viršyti penkių balų.

73.3. Pretendento vadovo vertinimas. Įrašomas vadovo skirtų balų vidurkis, kuris negali viršyti 10 balų.

73.4. Atestacijos komisijos išvada ir vertinimas (paskutinės atestacijos), teisėjų darbas ar mokslinė veikla. Jei prokuroras įvertintas „labai gerai“, gauna 10 balų, jei „gerai“, – aštuonis balus, jei „patenkinamai“ – nulį balų. Jeigu pretendentas anksčiau dirbo teisėju, mokslininku ir nuo darbo pabaigos nepraėjo daugiau kaip treji metai, jam skiriami aštuoni balai. Prokurorams, kurių tarnyba vertinimo metu įvertinta teigiamai iki 2012 m. sausio 1 d., skiriama 10 balų.

73.5. Pretendento kvalifikacijos kėlimo intensyvumas vertinamas remiantis pažymėjimais, patvirtinančiais dalyvavimą mokymuose (skiriama iki 10 balų). Informaciją apie pretendento dalyvavimą prokuratūros organizuotuose kvalifikacijos kėlimo renginiuose Komisijai teikia Komunikacijos skyrius, o apie dalyvavimą kituose renginiuose – patys pretendentai.

73.6. Pretendento užsienio kalbų mokėjimas. Balai skiriami tik už Europos Sąjungos darbinių kalbų, t. y. anglų, prancūzų ir vokiečių, taip pat rusų kalbos mokėjimą. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimo lygis vertinamas tik remiantis pretendento pateiktomis oficialiomis pažymomis, išduotomis Valstybės tarnybos departamento akredituotuose centruose, kurių sąrašas skelbiamas internete adresu: www.vtd.lt. Rusų kalbos mokėjimo lygis vertinamas remiantis oficialia pažyma, išduota bet kurios oficialios kalbų mokyklos, teikiančios rusų kalbos mokėjimo lygio testavimo paslaugas. Balai skiriami tik nuo B1 lygio pagal 2004 m. gruodžio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu Nr. 2241/2004/EB patvirtintus Bendruosius Europos kalbų metmenis. Už vieną lygį skiriamas vienas balas. Viena užsienio kalba vertinama iki keturių balų. Už kiekvienos užsienio kalbos mokėjimą balai skiriami atskirai. Bendra suma negali viršyti aštuonių balų.

73.7. Buvusio darbo pobūdžio (specializacijos) atitiktis siekiamoms užimti pareigoms (skiriama iki 12 balų).

73.8. Dalyvavimas teisėkūroje. Vertinamas pretendento aktyvumas teikiant pastabas ir pasiūlymus dėl rengiamų teisės aktų projektų, taip pat reiškiant iniciatyvas parengti naujus ar pakeisti galiojančius teisės aktus. Balai skiriami tik už iniciatyvas, pastabas ir pasiūlymus, kuriems buvo pritarta per dvejus metus. Už vieną teisės aktą, dėl kurio buvo pareikšta iniciatyva, pastaba ar pasiūlymas, skiriami du balai. Bendra suma negali viršyti 10 balų.

73.9. Pretendento motyvacija (skiriama iki 10 balų).

73.10. Pretendento asmeninės savybės (skiriama iki 10 balų).

74. Pretendentų į laisvas arba atsilaisvinsiančias vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas vertinimo kriterijai yra šie:

74.1. Tarnybos prokuroru stažas. Pretenduojant į apygardos prokuratūros struktūrinio padalinio vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas, balai skiriami tik už didesnį kaip penkerių metų tarnybos prokuroru stažą, pretenduojant į Generalinės prokuratūros departamento (skyriaus), departamento skyriaus vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo ir apygardos vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas, – tik už didesnį kaip septynerių metų tarnybos prokuroru stažą. Už kiekvienus vertinamus metus skiriama po vieną balą, tačiau bendra suma negali viršyti 10 balų.

74.2. Teisinio pedagoginio darbo stažas, turint socialinių mokslų teisės krypties daktaro laipsnį. Pretenduojant į apygardos prokuratūros struktūrinio padalinio vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas, balai skiriami tik už didesnį kaip penkerių metų teisinį pedagoginį stažą, pretenduojant į Generalinės prokuratūros departamento (skyriaus), departamento skyriaus vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo ir apygardos vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas, – tik už didesnį kaip septynerių metų teisinio pedagoginio darbo stažą. Už kiekvienus vertinamus metus skiriama po vieną balą, tačiau bendra suma negali viršyti penkių balų.

74.3. Pretendento vadovo vertinimas. Įrašomas vadovo skirtų balų vidurkis, kuris negali viršyti 10 balų.

74.4. Atestacijos komisijos išvada ir vertinimas (paskutinės atestacijos), teisėjų darbas ar mokslinė veikla. Jeigu prokuroras įvertintas „labai gerai“, gauna 10 balų, jei „gerai“, – aštuonis balus, jei „patenkinamai“ – nulį balų. Jeigu pretendentas anksčiau dirbo teisėju, mokslininku ir nuo darbo pabaigos nepraėjo daugiau kaip treji metai, jam skiriami aštuoni balai. Prokurorams, kurių tarnyba vertinimo metu įvertinta teigiamai iki 2012 m. sausio 1 d., skiriama 10 balų.

74.5. Pretendento kvalifikacijos kėlimo intensyvumas vertinamas remiantis pažymėjimais, patvirtinančiais dalyvavimą mokymuose (skiriama iki 10 balų). Informaciją apie pretendento dalyvavimą prokuratūros organizuotuose kvalifikacijos kėlimo renginiuose Komisijai teikia Komunikacijos skyrius, o apie dalyvavimą kituose renginiuose – patys pretendentai.

74.6. Pretendento užsienio kalbų mokėjimas. Balai skiriami tik už Europos Sąjungos darbinių kalbų, t. y. anglų, prancūzų ir vokiečių, taip pat rusų kalbos mokėjimą. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimo lygis vertinamas tik remiantis pretendento pateiktomis oficialiomis pažymomis, išduotomis Valstybės tarnybos departamento akredituotuose centruose, kurių sąrašas skelbiamas internete adresu: www.vtd.lt. Rusų kalbos mokėjimo lygis vertinamas remiantis oficialia pažyma, išduota bet kurios oficialios kalbų mokyklos, teikiančios rusų kalbos mokėjimo lygio testavimo paslaugas. Balai skiriami tik nuo B1 lygio pagal 2004 m. gruodžio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu Nr. 2241/2004/EB patvirtintus Bendruosius Europos kalbų metmenis. Už vieną lygį skiriamas vienas balas. Viena užsienio kalba vertinama iki keturių balų. Už kiekvienos užsienio kalbos mokėjimą balai skiriami atskirai. Bendra suma negali viršyti aštuonių balų.

74.7. Buvusio darbo pobūdžio (specializacijos) atitiktis siekiamoms užimti pareigoms (skiriama iki 12 balų).

74.8. Pretendento administracinė patirtis dirbant prokuratūroje, teismuose ir kitose teisėsaugos institucijose. Už kiekvienus vertinamus metus einant apylinkės prokuratūros skyriaus, apylinkės prokuratūros, apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus vyriausiojo prokuroro (jo pavaduotojo) pareigas skiriama po vieną balą, einant apygardos prokuratūros, Generalinės prokuratūros skyriaus, departamento skyriaus, departamento vyriausiojo prokuroro (jo pavaduotojo) pareigas – po 1,5 balo. Bendra suma negali viršyti 10 balų. Už kiekvienus vertinamus metus einant vadovaujamas pareigas teismuose ir kitose teisėsaugos institucijose skiriama po vieną balą. Jei pretendentas niekada nedirbo vadovaujamo darbo, balai neskiriami.

74.9. Dalyvavimas teisėkūroje. Vertinamas pretendento aktyvumas teikiant pastabas ir pasiūlymus dėl rengiamų teisės aktų projektų, taip pat reiškiant iniciatyvas parengti naujus ar pakeisti galiojančius teisės aktus. Balai skiriami tik už iniciatyvas, pastabas ir pasiūlymus, kuriems buvo pritarta. Už vieną teisės aktą, dėl kurio buvo pareikšta iniciatyva, pastaba ar pasiūlymas, skiriami du balai. Bendra suma negali viršyti 10 balų.

74.10. Pretendento motyvacija (skiriama iki 10 balų).

74.11. Pretendento asmeninės savybės (skiriama iki 10 balų).

 

X. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

75. Personalo ir teisės skyriaus sprendimai dėl Nuostatų reikalavimų įgyvendinimo gali būti apskųsti generaliniam prokurorui ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo sprendimo priėmimo.

76. Kandidatas, nesutikdamas su Komisijų sprendimais ir išvadomis, apie tai informuoja generalinį prokurorą.

77. Generalinio prokuroro sprendimai dėl Komisijų išvadų gali būti skundžiami teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

78. Komisijų veiklą komentuoja Komisijų pirmininkai asmeniškai arba per Komunikacijos skyrių.

__________________

Priedo pakeitimai:

Nr. I-239, 2014-11-04, paskelbta TAR 2014-11-04, i. k. 2014-15697

 


 

Prokurorų ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatų

1 priedas

 

(Dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

duomenų apie pretendentą lentelė

 

_______________

(data)

______________

(sudarymo vieta)

 

Atranka į ______________________________________________________ pareigas.

 

1. Vardas, pavardė

 

2. Išsilavinimas

 

3. Tarnybos (darbo) vietos ir pareigos, kita tarnybinė (darbo) karjera

 

4. Pretendento į prokurorus ir teisėjus egzamino rezultatai (kai atranka vyksta į apylinkės prokuroro pareigas)

 

5. Mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo eiga

 

6.  Anglų, prancūzų, vokiečių ar rusų kalbų mokėjimo lygis

 

7. Rekomendacijos

 

8. Įrašymo į Karjeros registrą data

 

9.  Paskatinimai

 

10.                 Tarnybinės nuobaudos

 

11.                 Informacija apie paskutinę atestaciją (data, Atestacijos komisijos išvada ir vertinimas)

 

12. Informacija apie B kategorijos vairuotojo pažymėjimo turėjimą

 

13.                 Kita svarbi informacija

 

 

 

_________________________

_____________________________

____________________________

(pareigų pavadinimas)

(parašas)

(vardas ir pavardė)

 

 


 

Prokurorų ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatų

2 priedas

 

(Dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

PRETENDENTo į laisvas arba atsilaisvinsiančias prokuroro pareigas vadovo vertinimas

_______________

(data)

______________

(sudarymo vieta)

 

Atranka į ________________________________________________________________ pareigas.

 

Vadovas _______________________________________________________________

(vardas ir pavardė)

Pretendentas ___________________________________________________________________

(vardas ir pavardė)

 

 

Vertinimo kriterijus

Įvertinimas balais

1.

Pretendento paskutinių 3 metų darbo ir veiklos rezultatyvumo rodikliai / įvertinimas. Skiriama iki 10 balų

 

2.

Pretendento asmeninės savybės, profesinė kultūra. Skiriama iki 10 balų

 

3.

Organizaciniai sugebėjimai. Skiriama iki 10 balų

 

4.

Tarnybinės etikos laikymasis. Skiriama iki 10 balų

 

5.

Kompetencija. Skiriama iki 10 balų

 

6.

Pretendento tinkamumas užimti pareigas. Skiriama iki 10 balų

 

Balų vidurkis

 

 

 

 

(Pareigos)                                                 (Parašas)                             (Vardas ir pavardė) 


 

Prokurorų ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatų

3 priedas

 

PRETENDENTŲ į laisvas arba atsilaisvinsiančias apygardos prokuratūros apylinkės prokuratūros prokuroro pareigas

INDIVIDUALAUS VERTINIMO BALAIS LENTELĖ

 

_______________

(data)

______________

(sudarymo vieta)

 

Atranka į ________________________________________________________________ pareigas.

 

Komisijos narys ________________________________________________________________

(vardas ir pavardė)

Pretendentas ___________________________________________________________________

(vardas ir pavardė)

 

 

Vertinimo kriterijus

Įvertinimas balais

1.

Teisinio darbo stažas. Įskaičiuojami laikotarpiai, kai asmuo, įgijęs Prokuratūros įstatymo 25 straipsnio 1 dalyje numatytą teisinį išsilavinimą, dirbo darbą, numatytą Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintame teisinių pareigybių sąraše. Balai skiriami tik už didesnį kaip trejų metų teisinio darbo stažą. Už kiekvienus vertinamus metus skiriama po vieną balą, tačiau bendra suma negali viršyti 10 balų.

 

2.

Teisinio darbo pobūdis. Už kiekvienus darbo prokuroru ar teisėju metus skiriama po keturis balus, už kiekvienus darbo vyriausiojo prokuroro padėjėju, prokuroro padėjėju, ikiteisminio tyrimo pareigūnu, teismo pirmininko, teismo pirmininko pavaduotojo, teismo skyriaus pirmininko patarėju, tyrėju, advokatu metus ‒ po du balus, už kiekvienus darbo teisėjo padėjėju, specialistu teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijose metus ‒ po vieną balą. Bendra suma negali viršyti 20 balų.

 

3.

Pretendento į prokurorus ir teisėjus egzamino rezultatai. Pretendento į prokurorus ir teisėjus egzamino rezultatai (vertinimas). Jeigu egzaminas įvertintas 10, pretendentas gauna 15 balų, jeigu devynetu, – 12 balų, jeigu aštuonetu, – devynis balus, jeigu septynetu, – šešis balus. Jeigu asmuo yra atleidžiamas nuo pretendento į prokurorus egzamino pagal Prokuratūros įstatymo 26 straipsnio 4 dalies 3 punktą arba jei jis jau buvo prokuroras, jam skiriama 15 balų.

 

4.

Pretendento kvalifikacijos kėlimo intensyvumas. Vertinama remiantis pažymėjimais, patvirtinančiais dalyvavimą mokymuose. Skiriama iki 10 balų.

 

5.

Pretendento užsienio kalbos (-ų) mokėjimas. Balai skiriami tik už Europos Sąjungos darbinių kalbų, t. y. anglų, prancūzų ir vokiečių, taip pat rusų kalbos mokėjimą. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimo lygis vertinamas tik remiantis pretendento pateiktomis oficialiomis pažymomis, išduotomis Valstybės tarnybos departamento akredituotuose centruose, kurių sąrašas skelbiamas www.vtd.lt. Rusų kalbos mokėjimo lygis vertinamas remiantis oficialia pažyma, išduota bet kurios oficialios kalbų mokyklos, teikiančios rusų kalbos mokėjimo lygio testavimo paslaugas. Balai skiriami tik nuo B1 lygio pagal 2004 m. gruodžio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu Nr. 2241/2004/EB patvirtintus Bendruosius Europos kalbų metmenis. Už vieną lygį skiriamas vienas balas. Viena užsienio kalba vertinama iki keturių balų. Už kiekvienos užsienio kalbos mokėjimą balai skiriami atskirai. Bendra suma negali viršyti aštuonių balų.

 

6.

Pretendento motyvacija. Skiriama iki 10 balų.

 

7.

Pretendento asmeninės savybės. Skiriama iki 10 balų.

 

 

Iš viso

 

 

Komisijos narys __________________________________________________________________

(parašas, vardas ir pavardė)

 


 

Prokurorų ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatų

4 priedas

 

PRETENDENTŲ į laisvas arba atsilaisvinsiančias Generalinės prokuratūros prokuroro ar apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokuroro pareigas, taip pat PRETENDENTŲ būti perkeltų į lygiavertes ar žemesnes prokuroro pareigas ir buvusių prokurorų INDIVIDUALAUS VERTINIMO BALAIS LENTELĖ

 

_______________

(data)

______________

(sudarymo vieta)

 

Atranka į ________________________________________________________________ pareigas.

 

Komisijos narys ________________________________________________________________

(vardas ir pavardė)

Pretendentas ___________________________________________________________________

(vardas ir pavardė)

 

 

Vertinimo kriterijus

Įvertinimas balais

1.

Tarnybos prokuroru stažas. Pretenduojant į apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokuroro pareigas, balai skiriami tik už didesnį kaip trejų metų tarnybos prokuroru stažą, pretenduojant į Generalinės prokuratūros prokuroro pareigas, – tik už didesnį kaip penkerių metų tarnybos prokuroru stažą. Už kiekvienus vertinamus metus skiriama po vieną balą, tačiau bendra suma negali viršyti 10 balų.

 

2.

Teisinio pedagoginio darbo stažas. Balai skiriami tik už didesnį kaip trejų metų teisinį pedagoginį stažą. Turint socialinių mokslų teisės krypties daktaro laipsnį, skiriamas vienas balas už kiekvienus metus, tačiau bendra suma negali viršyti penkių balų.

 

3.

Pretendento vadovo vertinimas. Įrašomas vadovo skirtų balų vidurkis, kuris negali viršyti 10 balų.

 

4.

Atestacijos komisijos išvada ir vertinimas (paskutinės atestacijos), teisėjų darbas ar mokslinė veikla. Jeigu prokuroras įvertintas „labai gerai“, pretendentas gauna 10 balų, jei „gerai“ – 8, jei „patenkinamai“ – 0. Jeigu pretendentas anksčiau dirbo teisėju, mokslininku ir nuo darbo pabaigos nepraėjo daugiau nei 3 metai, jam skiriami 8 balai. Prokurorams, kurių tarnyba vertinimo metu įvertinta teigiamai iki 2012 m. sausio 1 d., skiriama 10 balų.

 

5.

Pretendento kvalifikacijos kėlimo intensyvumas. Vertinama remiantis pažymėjimais, patvirtinančiais dalyvavimą mokymuose. Skiriama iki 10 balų.

 

6.

Pretendento užsienio kalbos (-ų) mokėjimas. Balai skiriami tik už Europos Sąjungos darbinių kalbų, t. y. anglų, prancūzų ir vokiečių, taip pat rusų kalbos mokėjimą. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimo lygis vertinamas tik remiantis pretendento pateiktomis oficialiomis pažymomis, išduotomis Valstybės tarnybos departamento akredituotuose centruose, kurių sąrašas skelbiamas www.vtd.lt. Rusų kalbos mokėjimo lygis vertinamas remiantis oficialia pažyma, išduota bet kurios oficialios kalbų mokyklos, teikiančios rusų kalbos mokėjimo lygio testavimo paslaugas. Balai skiriami tik nuo B1 lygio pagal 2004 m. gruodžio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu Nr. 2241/2004/EB patvirtintus Bendruosius Europos kalbų metmenis. Už vieną lygį skiriamas vienas balas. Viena užsienio kalba vertinama iki keturių balų. Už kiekvienos užsienio kalbos mokėjimą balai skiriami atskirai. Bendra suma negali viršyti aštuonių balų.

 

7.

Buvusio darbo pobūdžio (specializacijos) atitiktis siekiamoms užimti pareigoms. Skiriama iki 12 balų.

 

8.

Dalyvavimas teisėkūroje. Vertinamas pretendento aktyvumas teikiant pastabas ir pasiūlymus dėl rengiamų teisės aktų projektų, taip pat reiškiant iniciatyvas parengti naujus ar pakeisti galiojančius teisės aktus. Balai skiriami tik už iniciatyvas, pastabas ir pasiūlymus, kuriems buvo pritarta. Už vieną teisės aktą, dėl kurio buvo pareikšta iniciatyva, pastaba ar pasiūlymas, skiriami du balai. Bendra suma negali viršyti 10 balų.

 

9.

Pretendento motyvacija. Skiriama iki 10 balų.

 

10.

Pretendento asmeninės savybės. Skiriama iki 10 balų.

 

Iš viso

 

 

Komisijos narys __________________________________________________________________

(parašas, vardas ir pavardė)

 


 

Prokurorų ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatų

5 priedas

 

PRETENDENTŲ į laisvas arba atsilaisvinsiančias vyriausiojo prokuroro ar jo pavaduotojo pareigas

INDIVIDUALAUS VERTINIMO BALAIS LENTELĖ

 

_______________

(data)

______________

(sudarymo vieta)

 

Atranka į ________________________________________________________________ pareigas.

 

Komisijos narys ________________________________________________________________

(vardas ir pavardė)

Pretendentas ___________________________________________________________________

(vardas ir pavardė)

 

Nr.

Vertinimo kriterijus

Įvertinimas balais

1.

Tarnybos prokuroru stažas. Pretenduojant į apygardos prokuratūros struktūrinio padalinio vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas, balai skiriami tik už didesnį kaip penkerių metų tarnybos prokuroru stažą, pretenduojant į Generalinės prokuratūros departamento (skyriaus), departamento skyriaus vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo ir apygardos vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas, – tik už didesnį kaip septynerių metų tarnybos prokuroru stažą. Už kiekvienus vertinamus metus skiriama po vieną balą, tačiau bendra suma negali viršyti 10 balų.

 

2.

Teisinio pedagoginio darbo stažas turint socialinių mokslų teisės krypties daktaro laipsnį. Pretenduojant į apygardos prokuratūros struktūrinio padalinio vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas, balai skiriami tik už didesnį kaip penkerių metų teisinį pedagoginį stažą, pretenduojant į Generalinės prokuratūros departamento (skyriaus), departamento skyriaus vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo ir apygardos vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas, – tik už didesnį kaip septynerių metų teisinio pedagoginio darbo stažą. Už kiekvienus vertinamus metus skiriama po vieną balą, tačiau bendra suma negali viršyti penkių balų.

 

3.

Pretendento vadovo vertinimas. Įrašomas vadovo skirtų balų vidurkis, kuris negali viršyti 10 balų.

 

4.

Atestacijos komisijos išvada ir vertinimas (paskutinės atestacijos), taip pat teisėjų darbas ar mokslinė veikla. Jeigu prokuroras įvertintas „labai gerai“, pretendentas gauna 10 balų, jei „gerai„ – 8, jei „patenkinamai“ – nulį balų. Jeigu pretendentas anksčiau dirbo teisėju, mokslininku ir nuo darbo pabaigos nepraėjo daugiau nei 3 metai, jam skiriami 8 balai. Prokurorams, kurių tarnyba vertinimo metu įvertinta teigiamai iki 2012 m. sausio 1 d., skiriama 10 balų.

 

5.

Pretendento kvalifikacijos kėlimo intensyvumas vertinamas remiantis pažymėjimais, patvirtinančiais dalyvavimą mokymuose. Skiriama iki 10 balų.

 

6.

Pretendento užsienio kalbų mokėjimas. Balai skiriami tik už Europos Sąjungos darbinių kalbų, t. y. anglų, prancūzų ir vokiečių, taip pat rusų kalbos mokėjimą. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimo lygis vertinamas tik remiantis pretendento pateiktomis oficialiomis pažymomis, išduotomis Valstybės tarnybos departamento akredituotuose centruose, kurių sąrašas skelbiamas www.vtd.lt. Rusų kalbos mokėjimo lygis vertinamas remiantis oficialia pažyma, išduota bet kurios oficialios kalbų mokyklos, teikiančios rusų kalbos mokėjimo lygio testavimo paslaugas. Balai skiriami tik nuo B1 lygio pagal 2004 m. gruodžio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu Nr. 2241/2004/EB patvirtintus Bendruosius Europos kalbų metmenis. Už vieną lygį skiriamas vienas balas. Viena užsienio kalba vertinama iki keturių balų. Už kiekvienos užsienio kalbos mokėjimą balai skiriami atskirai. Bendra suma negali viršyti aštuonių balų.

 

7.

Buvusio darbo pobūdžio (specializacijos) atitiktis siekiamoms užimti pareigoms. Skiriama iki 12 balų.

 

8.

Pretendento administracinė patirtis dirbant prokuratūroje, teismuose bei kitose teisėsaugos institucijose. Už kiekvienus vertinamus metus einant apylinkės prokuratūros skyriaus, apylinkės prokuratūros, apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus vyriausiojo prokuroro (jo pavaduotojo) pareigas skiriama po vieną balą, einant apygardos prokuratūros, Generalinės prokuratūros skyriaus, departamento skyriaus, departamento vyriausiojo prokuroro (jo pavaduotojo) pareigas – po 1,5 balo.

Bendra suma negali viršyti 10 balų.

Už kiekvienus vertinamus metus einant vadovaujamas pareigas teismuose ir kitose teisėsaugos institucijose skiriama po vieną balą.

Jei pretendentas niekada nedirbo vadovaujamo darbo, balai neskiriami.

 

9.

Dalyvavimas teisėkūroje. Vertinamas pretendento aktyvumas teikiant pastabas ir pasiūlymus dėl rengiamų teisės aktų projektų, taip pat reiškiant iniciatyvas parengti naujus ar pakeisti galiojančius teisės aktus. Balai skiriami tik už iniciatyvas, pastabas ir pasiūlymus, kuriems buvo pritarta. Už vieną teisės aktą, dėl kurio buvo pareikšta iniciatyva, pastaba ar pasiūlymas, skiriami du balai. Bendra suma negali viršyti 10 balų.

 

10.

Pretendento motyvacija. Skiriama iki 10 balų.

 

11.

Pretendento asmeninės savybės. Skiriama iki 10 balų.

 

Iš viso

 

 

Komisijos narys __________________________________________________________________

(parašas, vardas ir pavardė)


 

Prokurorų ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatų

6 priedas

 

PRETENDENTŲ

ĮVERTINIMO BALAIS SUVESTINĖ LENTELĖ

_______________

(data)

______________

(sudarymo vieta)

 

 

Atranka į ___________________________________________________________ pareigas.

 

 

Eil. Nr.

Kandidato

vardas ir pavardė

Komisijos nariai

 

Balų vidurkis

 

Atrankoje užimta vieta

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba. Pirmuoju numeriu įrašomas kandidatas, surinkęs didžiausią vertinimo balų vidurkių sumą.

 

 

 

Komisijos pirmininkas ____________________________________________________________

(parašas, vardas ir pavardė)

 

Komisijos sekretorius _____________________________________________________________

(parašas, vardas ir pavardė)

 

__________________________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, Įsakymas

Nr. I-239, 2014-11-04, paskelbta TAR 2014-11-04, i. k. 2014-15697

Dėl Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2013 m. lapkričio 13 d. įsakymo Nr. I-286 „Dėl Prokurorų ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo