Suvestinė redakcija nuo 2018-01-31 iki 2018-12-31

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2011, Nr. 80-3956, i. k. 1110STTISAK0002-215

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS DIREKTORIAUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL NEIGIAMOS INFORMACIJOS APIE LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNUS TIKRINIMO TVARKOS APRAŠO IR TARNYBINIŲ NUSIŽENGIMŲ TYRIMO IR TARNYBINIŲ NUOBAUDŲ SKYRIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNAMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2011 m. birželio 28 d. Nr. 2-215

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymo 10 straipsnio 4 dalimi ir 49 straipsnio 6 dalimi:

Preambulės pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

1. Tvirtinu:

1.1. Neigiamos informacijos apie Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnus tikrinimo tvarkos aprašą (pridedama).

1.2. Tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2004 m. kovo 17 d. įsakymą Nr. 2-45 „Dėl Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 44-1471).

3. Pavedu:

3.1. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Administravimo valdybos Bendrajam skyriui paskelbti šį įsakymą oficialiame leidinyje „Valstybės žinios“.

3.2. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriui paskelbti šį įsakymą Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos interneto svetainėje.

4. Nustatau, kad iki šio įsakymo įsigaliojimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyboje pradėti ir nebaigti gautos neigiamos informacijos patikrinimai ar tarnybinių nusižengimų tyrimai nuo šio įsakymo įsigaliojimo dienos tęsiami Neigiamos informacijos apie Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų galimai padarytus teisės aktų pažeidimus tikrinimo tvarkos aprašo arba Tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

 

 

 

L. e. direktoriaus pareigas                                                       Aidenas Karpus


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų

tarnybos direktoriaus

2011 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. 2-215

 

NEIGIAMOS INFORMACIJOS APIE LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNUS TIKRINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Neigiamos informacijos apie Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnus tikrinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato gautos neigiamos informacijos apie Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) pareigūnus pirminio patikrinimo iki pradedant tarnybinio nusižengimo tyrimą tvarką.

2. Aprašo tikslas – apibrėžti pagrindus ir taisykles, kuriomis vadovaujantis galima išsamiai ir nešališkai ištirti gautą neigiamą informaciją apie STT pareigūnus, pateikti išsamią ir objektyviai įvertintą informaciją STT direktoriui.

3. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. Neigiama informacija – asmens skundas, pareiškimas, pranešimas, visuomenės informavimo priemonių paskelbta ar kitu būdu gauta informacija apie STT pareigūnų padarytus teisės aktų pažeidimus, kai teisės aktą pažeidęs pareigūnas nežinomas ar nenustatytas arba kai tokios informacijos nepakanka pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą, taip pat gauta ar kitais pagrindais turima informacija apie STT darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, galimai padarytą darbo pareigų pažeidimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

3.2. Tikrintojas – neigiamos informacijos tikrinimą atliekantis STT pareigūnas ar šiai informacijai patikrinti sudaryta komisija (toliau – komisija).

 

II. NEIGIAMOS INFORMACIJOS TIKRINIMO ATLIKIMO TVARKA

 

4. Pagrindas pradėti neigiamos informacijos tikrinimą – STT gauta neigiama informacija.

5. Sprendimą pradėti neigiamos informacijos tikrinimą priima STT direktorius ir užrašydamas rezoliuciją paveda STT Saugumo skyriaus viršininkui organizuoti tikrinimą. Šiuo atveju STT Saugumo skyriaus viršininkas gali atlikti neigiamos informacijos tikrinimą pats arba pavesti jį atlikti STT Saugumo skyriaus pareigūnui, arba teikti STT direktoriui prašymą dėl komisijos sudarymo ir siūlymus dėl jos sudėties.

6. Esant tarnybiniam būtinumui, neigiamai informacijai patikrinti STT direktorius, užrašydamas rezoliuciją, sudaro komisiją iš ne mažiau kaip 3 narių, iš kurių nors vienas turi būti STT Saugumo skyriaus pareigūnas.

7. Neigiamos informacijos tikrinimas turi būti atliktas per 30 kalendorinių dienų. Dėl svarbių aplinkybių (didelė patikrinimo apimtis, negauta visos reikiamos informacijos ir kt.) neigiamos informacijos tikrinimo terminą STT Saugumo skyriaus viršininkas gali pratęsti 15 kalendorinių dienų. Sprendimą pratęsti neigiamos informacijos tikrinimo terminą ilgesniam laikui priima STT direktorius.

8. Atsižvelgiant į neigiamos informacijos pobūdį, tiriamas veikas, veikų padarymo ir kitas aplinkybes, neigiamos informacijos tikrinimai gali būti sujungiami ar išskiriami į atskirus neigiamos informacijos tikrinimus. Sprendimą sujungti ar išskirti neigiamos informacijos tikrinimus priima STT Saugumo skyriaus viršininkas. Tokiu atveju informacijos tikrinimo terminus atskiru pavedimu nustato STT direktorius.

9. STT direktoriaus sprendimu neigiamos informacijos tikrinimas neatliekamas, o pradėtas turi būti nutrauktas, jeigu:

9.1. dėl gautos informacijos jau buvo atliktas neigiamos informacijos tikrinimas ar tarnybinio nusižengimo tyrimas ir priimtas sprendimas, o gautoje informacijoje nėra jokių naujų reikšmingų aplinkybių, kurios nebuvo tirtos, ar įtikinamų argumentų, jog priimtas sprendimas yra neteisingas;

9.2. skundžiami STT pareigūno procesiniai sprendimai, priimti atliekant ikiteisminį tyrimą.

10. Tikrintojas, atlikdamas neigiamos informacijos tikrinimą, turi teisę:

10.1. apklausti su tikrinama informacija susijusius STT pareigūnus ir kitus asmenis;

10.2. nurodyti STT pareigūnams terminą, per kurį jie turi pateikti paaiškinimus;

10.3. konsultuotis su specialistais ir gauti jų išvadas;

10.4. teisės aktų nustatyta tvarka susipažinti su dokumentais, susijusiais su tikrinama informacija, ir gauti jų kopijas;

10.5. atlikti kitus reikalingus teisės aktų leidžiamus veiksmus.

11. Tikrintojui draudžiama atlikti neigiamos informacijos tikrinimą, jei tai sudaro prielaidas galimam interesų konfliktui kilti. Tikrintojas apie galimą interesų konfliktą privalo nedelsdamas raštu informuoti STT direktorių. Tokiu atveju STT direktorius skiria kitą tikrintoją, kuris tęsia informacijos tikrinimą.

 

III. NEIGIAMOS INFORMACIJOS TIKRINIMO REZULTATŲ ĮFORMINIMAS

 

12. Neigiamos informacijos tikrinimas baigiamas surašius neigiamos informacijos patikrinimo išvadą (toliau – išvada), kurią tvirtina STT direktorius.

13. Išvadoje konstatavus, kad konkretaus STT pareigūno veiksmuose yra tarnybinio nusižengimo požymių, STT direktorius paveda STT Saugumo skyriaus viršininkui ar komisijai atlikti tarnybinio nusižengimo tyrimą.

131. Išvadoje konstatavus, kad konkretus STT darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, padarė šiurkštų darbo pareigų pažeidimą arba, kad per paskutinius dvylika mėnesių padarė antrą tokį pat darbo pareigų pažeidimą, STT direktorius, remdamasis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 58 straipsniu, sprendžia dėl darbo sutarties su juo nutraukimo.

Papildyta punktu:

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

132. Aiškinantis, ar STT darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, padarė šiurkštų darbo pareigų pažeidimą arba, ar jo padarytas darbo pareigų pažeidimas yra antras toks pat darbo pareigų pažeidimas per paskutinius dvylika mėnesių, privaloma pareikalauti darbuotojo rašytinio pasiaiškinimo, išskyrus atvejus, kai darbuotojas per nustatytą protingą laikotarpį šio paaiškinimo nepateikia. Darbo sutartis dėl darbuotojo padaryto antro tokio paties darbo pareigų pažeidimo gali būti nutraukta tik tada, jeigu ir pirmasis pažeidimas buvo nustatytas, darbuotojas turėjo galimybę dėl jo pasiaiškinti ir darbuotojas per vieną mėnesį nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos buvo įspėtas apie galimą atleidimą už antrą tokį pažeidimą.

Papildyta punktu:

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

133. Išvadoje konstatavus, kad STT darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, padarytas darbo pareigų pažeidimas nėra šiurkštus, darbuotojas per vieną mėnesį nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos turi būti įspėtas apie galimą atleidimą už antrą tokį pažeidimą.

Papildyta punktu:

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

134. Sprendžiant dėl darbo sutarties su STT darbuotoju nutraukimo, atsižvelgiama į pažeidimo ar pažeidimų sunkumą ir padarinius, padarymo aplinkybes, darbuotojo kaltę, priežastinį ryšį tarp darbuotojo veikos ir atsiradusių padarinių, jo elgesį ir darbo rezultatus iki pažeidimo ar pažeidimų padarymo.

Papildyta punktu:

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

135. Sprendimas nutraukti darbo sutartį dėl darbuotojo padaryto pažeidimo turi būti priimtas ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo pažeidimo paaiškėjimo ir ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo jo padarymo dienos. Pastarasis terminas pratęsiamas iki dvejų metų, jeigu darbuotojo padarytas pažeidimas paaiškėja atlikus auditą, inventorizaciją ar veiklos patikrinimą.

Papildyta punktu:

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

14. STT direktorius, prieš priimdamas spendimą, gali nurodyti patikslinti išvadą arba papildomai išnagrinėti neigiamos informacijos patikrinimo metu surinktą informaciją.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

15. Šio Aprašo nuostatos mutatis mutandis ir atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos darbo kodekso 58 straipsnį taikomos ir tuo atveju, jei gauta ar kitais pagrindais turima informacija yra susijusi su STT darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, galimai padarytais darbo pareigų pažeidimais.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

16. Neigiamos informacijos tikrinimo medžiaga ir išvada saugomos STT Administravimo valdybos Bendrajame skyriuje.

17. STT direktoriui priėmus sprendimą pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą, išvada ir neigiamos informacijos tikrinimo medžiaga pridedama prie tarnybinio nusižengimo tyrimo medžiagos.

 

_________________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų

tarnybos direktoriaus

2011 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. 2-215

 

TARNYBINIŲ NUSIŽENGIMŲ TYRIMO IR TARNYBINIŲ NUOBAUDŲ SKYRIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNAMS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) pareigūnų padarytų tarnybinių nusižengimų tyrimo, tarnybinių nuobaudų skyrimo ir panaikinimo tvarką.

2. Aprašo tikslas – nustatyti tvarką, kuria vadovaujantis galima greitai, išsamiai ir nešališkai ištirti STT pareigūno padaryto tarnybinio nusižengimo aplinkybes, priežastis ir sąlygas, siekti tarnybinės drausmės stiprinimo ir tarnybinių nusižengimų prevencijos.

3. Aprašo nuostatos gali būti taikomos ir tuo atveju, jei yra pagrindo manyti, kad pareigūnas gali būti atleistas iš tarnybos pagal Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymo (toliau – STT įstatymas) 40 straipsnio 1 dalies 5, 8, 11 ar 13 punktų nuostatas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

4. Pagrindas pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą – STT pareigūno veika, turinti įstatymo pažeidimo, tarnybinio nusižengimo požymių ar STT įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 5, 8, 11 ar 13 punktuose nurodytų požymių.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

5. Pagrindas STT pareigūnui skirti tarnybinę nuobaudą – pareigūno padarytas tarnybinis nusižengimas.

6. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

6.1. Tarnybinis nusižengimas – STT įstatymo ir kitų teisės aktų nustatytos tarnybos tvarkos pažeidimas arba pareigūno pareigų neatlikimas ar netinkamas atlikimas dėl paties pareigūno kaltės.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

6.2. Tikrintojas – tarnybinio nusižengimo tyrimą atliekantis pareigūnas ar tarnybinio nusižengimo tyrimą atliekanti komisija (toliau – komisija).

6.3. Tarnybinio nusižengimo paaiškėjimo diena – tarnybinio nusižengimo tyrimo išvados patvirtinimo diena.

6.4. Neteko galios nuo 2016-01-15

Punkto naikinimas:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

 

7. Tarnybinių nuobaudų skyrimo principai:

7.1. Už vieną tarnybinį nusižengimą galima skirti tik vieną tarnybinę nuobaudą.

7.2. Parenkant tarnybinę nuobaudą, atsižvelgiama į padaryto tarnybinio nusižengimo pobūdį, padarymo priežastis, tarnybinį nusižengimą padariusio STT pareigūno kaltės rūšį ir laipsnį, tarnybinio nusižengimo sukeltas pasekmes, taip pat galiojančias tarnybines nuobaudas.

7.3. Už tyčinį tarnybinį nusižengimą skiriama griežtesnė tarnybinė nuobauda negu už tarnybinį nusižengimą dėl neatsargumo ar aplaidumo.

 

II. TARNYBINIO NUSIŽENGIMO TYRIMAS

 

8. STT direktorius, gavęs duomenų apie konkretaus STT pareigūno galimai padarytą tarnybinį nusižengimą, priima sprendimą pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą ir užrašydamas rezoliuciją paveda:

8.1. Tarnybinio nusižengimo tyrimą organizuoti STT Saugumo skyriaus viršininkui. Šiuo atveju STT Saugumo skyriaus viršininkas gali atlikti tarnybinio nusižengimo tyrimą pats, pavesti pavaldžiam pareigūnui jį atlikti arba teikti STT direktoriui siūlymą dėl komisijos sudarymo ir jos sudėties.

8.2. Tarnybinio nusižengimo tyrimą atlikti komisijai (sudėtis nurodoma rezoliucijoje).

9. Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 3 narių, kurių nors vienas turi būti STT Saugumo skyriaus pareigūnas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

 

10. Tarnybinio nusižengimo tyrimas turi būti atliktas per 30 kalendorinių dienų. Jei dėl objektyvių priežasčių per šį terminą tarnybinio nusižengimo tyrimo procedūra negali būti baigta, tarnybinio nusižengimo tyrimo terminą STT direktorius gali pratęsti dar 15 kalendorinių dienų.

11. Į tarnybinio nusižengimo tyrimo terminą neįskaitomas laikotarpis, kai STT pareigūnas, įtariamas padaręs tarnybinį nusižengimą, nebuvo tarnyboje dėl laikinojo nedarbingumo, atostogų arba buvo išvykęs į tarnybinę komandiruotę ar stažuotę užsienyje.

12. Tarnybinio nusižengimo tyrimas neatliekamas, o pradėtas turi būti nutrauktas:

12.1. nustačius, kad dėl gautos informacijos apie STT pareigūno padarytą tarnybinį nusižengimą jau buvo atliktas tarnybinio nusižengimo tyrimas ir priimtas sprendimas;

12.2. nustačius, jog skundžiami pareigūno priimti procesiniai sprendimai, priimti atliekant ikiteisminį tyrimą;

12.3. suėjus šio Aprašo 33 punkte nustatytiems tarnybinių nuobaudų skyrimo terminams.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

 

13. Jei atliekant tarnybinio nusižengimo tyrimą paaiškėja, kad STT pareigūno galimai padarytas tarnybinis nusižengimas turi nusikalstamos veikos ar administracinio teisės pažeidimo (nusižengimo) požymių, tarnybinės nuobaudos skyrimo procedūra sustabdoma ir tarnybinio tyrimo medžiaga perduodama tirti kompetentingai institucijai. Tarnybinio nusižengimo tyrimas sustabdomas ir paaiškėjus, kad dėl šios pareigūno veikos yra pradėtas baudžiamasis procesas ar bylos dėl administracinio teisės pažeidimo (nusižengimo) teisena. Jei atsisakoma pradėti ikiteisminį tyrimą ar bylos dėl administracinio teisės pažeidimo (nusižengimo) teiseną arba pasibaigia baudžiamasis procesas ar bylos dėl administracinio teisės pažeidimo (nusižengimo) teisena, tarnybinės nuobaudos skyrimo procedūra tęsiama ir tarnybinė nuobauda turi būti skirta ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo šių sąlygų atsiradimo. Kai pareigūno veika turi savarankiško tarnybinio nusižengimo požymių, pagal kuriuos akivaizdžiai galima šį tarnybinį nusižengimą atskirti nuo nusikalstamos veikos ar administracinio teisės pažeidimo (nusižengimo), tarnybinio nusižengimo tyrimas tęsiamas neatsižvelgiant į baudžiamojo proceso ar bylos dėl administracinio teisės pažeidimo (nusižengimo) teisenos eigą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

 

14. Tarnybinio nusižengimo tyrimą tikrintojo prašymu sustabdo ir atnaujina STT direktorius užrašydamas rezoliuciją. Sustabdžius tarnybinio nusižengimo tyrimą, Aprašo 10 punkte nustatytas tarnybinio nusižengimo tyrimo atlikimo terminas neskaičiuojamas.

15. Tarnybinio nusižengimo tyrimo metu nustačius STT pareigūno galimai padaryto ir su tiriama veikla nesusijusio tarnybinio nusižengimo požymių ar kito STT pareigūno galimai padaryto tarnybinio nusižengimo požymių, laikantis šio Aprašo reikalavimų pradedamas naujas tarnybinio nusižengimo tyrimas.

16. Atsižvelgiant į tiriamas veikas, veikų padarymo ir kitas aplinkybes, tarnybinio nusižengimo tyrimai gali būti sujungiami arba išskiriami į atskirus tarnybinio nusižengimo tyrimus. Sprendimą sujungti tarnybinių nusižengimų tyrimus ar tarnybinio nusižengimo tyrimą išskirti į atskirus tarnybinio nusižengimo tyrimus priima STT direktorius, atsižvelgdamas į tikrintojo tarnybiniame pranešime nurodytus argumentus.

17. Tikrintojas per 3 darbo dienas nuo tarnybinio nusižengimo tyrimo pradžios pateikia STT pareigūnui, įtariamam padarius tarnybinį nusižengimą, pranešimą dėl tarnybinio nusižengimo (toliau – pranešimas) (1 priedas) ir pasirašytinai supažindina STT pareigūną su jo teisėmis ir pradėto tarnybinio nusižengimo tyrimo turiniu. Su pranešimo turiniu supažindinamas ir tiesioginis pareigūno, kuriam šis pranešimas įteiktas, vadovas.

17.1. STT pareigūnui, įtariamam padarius tarnybinį nusižengimą, atsisakius pasirašytinai susipažinti su pranešimu, surašomas aktas (2 priedas), kurį pasirašo tikrintojas ir du kiti tarnybos pareigūnai arba komisija. Pareigūno atsisakymas pasirašytinai susipažinti su pranešimu neturi įtakos tarnybinio nusižengimo tyrimo eigai ar tarnybinės nuobaudos skyrimo procedūrai.

17.2. Jeigu su pranešimu supažindina ne tikrintojas, pranešimas su pareigūno, įtariamo padarius tarnybinį nusižengimą, parašu arba aktas, kurį pasirašo STT pareigūnas, įgaliotas supažindinti su pranešimu, ir kiti du STT pareigūnai, ne vėliau kaip kitą darbo dieną grąžinamas tikrintojui. Nesant galimybių laiku pristatyti minėtų dokumentų, šie perduodami elektroninių ryšių priemonėmis (elektronine dokumentų tvarkymo sistema, faksu, elektroniniu paštu ar pan.), o dokumentų originalai nedelsiant išsiunčiami paštu.

18. STT pareigūnas, įtariamas padaręs tarnybinį nusižengimą, turi teisę ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo pranešimo gavimo dienos pateikti rašytinį paaiškinimą tikrintojui.

19. Jeigu STT pareigūnas per Aprašo 18 punkte nustatytą terminą paaiškinimo raštu nepateikia, surašomas aktas, kurį pasirašo tikrintojas ir du kiti STT pareigūnai arba komisija.

20. Tikrintojui draudžiama atlikti tarnybinio nusižengimo tyrimą, jei tai sudaro prielaidas galimam interesų konfliktui kilti. Tikrintojas apie galimą interesų konfliktą privalo nedelsdamas raštu informuoti STT direktorių ir nusišalinti nuo tolesnio tarnybinio nusižengimo tyrimo. Tokiu atveju STT direktorius skiria kitą tikrintoją, kuris tęsia tarnybinio nusižengimo tyrimą.

21. Tikrintojas, atlikdamas tarnybinio nusižengimo tyrimą, turi teisę:

21.1. Vykti į tarnybinio nusižengimo padarymo vietą, apžiūros metu fotografuoti, filmuoti ir sudaryti schemas.

21.2. Gauti paaiškinimus iš STT pareigūnų, susijusių su tiriama veika, ir kitų asmenų.

21.3. Teisės aktų nustatyta tvarka susipažinti su dokumentais, susijusiais su tarnybinio nusižengimo tyrimu, ir gauti jų kopijas.

21.4. Konsultuotis su specialistais, gauti jų išvadas.

21.5. Atlikti kitus būtinus, teisės aktų leidžiamus veiksmus.

21.6. Teikti motyvuotą prašymą dėl STT pareigūno, įtariamo padarius tarnybinį nusižengimą, nušalinimo nuo pareigų.

21.7. Pavesti kitam STT pareigūnui su pranešimu supažindinti STT pareigūną, įtariamą padarius tarnybinį nusižengimą.

22. Tarnybinio nusižengimo tyrimo metu STT pareigūnas, įtariamas padaręs tarnybinį nusižengimą, turi teisę:

22.1. Teikti paaiškinimus, prašymus ir kitus duomenis.

22.2. STT direktoriui apskųsti neteisėtus tikrintojo, komisijos ar jos nario veiksmus.

22.3. Prašyti tikrintojo, komisijos ar jos nario nušalinimo. Tokį prašymą STT pareigūnas pateikia STT direktoriui, kuris, atsižvelgęs į pateiktus argumentus ir aplinkybes, priima sprendimą tenkinti arba netenkinti prašymą. STT direktorius, nusprendęs tenkinti prašymą, paveda tarnybinio nusižengimo tyrimą atlikti kitam STT pareigūnui, pakeičia visos komisijos sudėtį ar vieną iš jos narių.

22.4. Pasibaigus tarnybinio nusižengimo tyrimui, susipažinti su tarnybinio nusižengimo tyrimo išvada ir tarnybinio nusižengimo tyrimo metu surinkta medžiaga (su įslaptinta tarnybinio nusižengimo tyrimo medžiagos dalimi STT pareigūnas gali susipažinti tik turėdamas teisę dirbti ar susipažinti su atitinkamo slaptumo žyma žymima informacija), daryti reikalingų dokumentų kopijas.

22.5. Turėti kitas įstatymų nustatytas teises.

 

III. NUŠALINIMAS NUO PAREIGŲ TARNYBINIO NUSIŽENGIMO TYRIMO METU

 

23. Atliekant tarnybinio nusižengimo tyrimą STT įstatymo 39 straipsnio nustatyta tvarka ir pagrindais, STT direktorius, STT direktoriaus pirmasis pavaduotojas ir pavaduotojas turi teisę nušalinti STT pareigūną, įtariamą padariusį tarnybinį nusižengimą, nuo pareigų. STT pareigūnas nuo pareigų nušalinimas STT direktoriaus įsakymu, STT direktoriaus pirmojo pavaduotojo ar pavaduotojo potvarkiu.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

24. Sprendimą nušalinti nuo pareigų STT direktorius ar jo pavaduotojai gali priimti savo iniciatyva arba gavę motyvuotą tikrintojo prašymą. STT pareigūnas, įtariamas padaręs tarnybinį nusižengimą, su šiuo sprendimu nedelsiant supažindinamas pasirašytinai, o jam atsisakius pasirašyti – surašomas aktas (2 priedas).

25. Nušalintas nuo pareigų STT pareigūnas nuo nušalinimo momento grąžina tarnybinį pažymėjimą, tarnybinį ženklą, tarnybinį ginklą, specialiąsias priemones, visus jam patikėtus dokumentus ir kitas darbo priemones, kurias turėjo eidamas tarnybines pareigas, tiesioginiam vadovui ar įgaliotam STT pareigūnui.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

 

IV. TARNYBINIO NUSIŽENGIMO TYRIMO IŠVADA

 

26. Tarnybinio nusižengimo tyrimas baigiamas surašius motyvuotą tarnybinio nusižengimo tyrimo išvadą, kurioje išdėstomos nustatytos aplinkybės ir jas pagrindžiantys duomenys, pateikiamas pareigūno veikos teisinis įvertinimas. Konstatavus, kad padarytas tarnybinis nusižengimas, išvadoje nurodoma: pažeista teisės norma, tarnybinio nusižengimo padarymo laikas, aplinkybės, kaltės rūšis ir laipsnis, tarnybinio nusižengimo neigiamos pasekmės (jei tokios buvo), duomenys apie pareigūno tarnybą ir pasiūlymas dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo, taip pat, esant reikalui, pasiūlymai pašalinti tarnybinio nusižengimo padarymo priežastis.

27. Jei pareigūnas atleidžiamas iš tarnybos nebaigus tarnybinio nusižengimo tyrimo, surašoma išvada, kurioje nurodomos nustatytos aplinkybės ir jas pagrindžiantys duomenys, išskyrus pasiūlymus dėl tarnybinės atsakomybės taikymo ir tarnybinės nuobaudos skyrimo.

28. Jei atliekant tarnybinį nusižengimą STT pareigūnas buvo nušalintas nuo pareigų, STT direktorius, tvirtindamas tarnybinio nusižengimo tyrimo išvadą, išsprendžia nušalinimo nuo pareigų atšaukimo ir grąžinimo į pareigas bei apmokėjimo už nušalinimo laikotarpį klausimą, vadovaudamasis STT įstatymo 39 straipsnio 5 dalies nuostatomis.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

29. STT pareigūnas, dėl kurio buvo atliktas tarnybinio nusižengimo tyrimas, su tarnybinio nusižengimo tyrimo išvada ir tyrimo medžiaga (su įslaptinta tarnybinio nusižengimo tyrimo medžiagos dalimi gali susipažinti STT pareigūnas, turintis teisę dirbti ar susipažinti su atitinkamo slaptumo žyma žymima įslaptinta informacija) gali susipažinti STT Bendrajame skyriuje.

 

V. TARNYBINĖS NUOBAUDOS SKYRIMAS

 

30. STT direktorius, atsižvelgdamas į motyvuotą išvadą ir vadovaudamasis Aprašo 7 punkto nuostatomis, priima vieną iš šių sprendimų:

30.1. Skirti tarnybinę nuobaudą, nurodytą STT įstatymo 48 straipsnyje.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

30.2. Neskirti tarnybinės nuobaudos.

31. Prieš priimdamas sprendimą STT direktorius gali pavesti patikslinti atliktą tarnybinio nusižengimo tyrimą papildomais duomenimis, jei nuo tarnybinio nusižengimo tyrimo pradžios nėra suėję terminai, nustatyti Aprašo 10 punkte.

32. Tarnybinė nuobauda turi būti skirta ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo tarnybinio nusižengimo paaiškėjimo dienos, neįskaitant laiko, kai STT pareigūnas nebuvo tarnyboje dėl laikinojo nedarbingumo, atostogų arba buvo išvykęs į tarnybinę komandiruotę ar stažuotę užsienyje.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

 

33. Negalima skirti tarnybinės nuobaudos praėjus vieniems metams nuo nusižengimo padarymo dienos, išskyrus atvejus, kai tarnybinio nusižengimo tyrimas sustabdomas STT įstatymo 49 straipsnio 4 dalyje nurodytais atvejais, arba kai tarnybinis nusižengimas nustatomas atliekant auditą, piniginių ar kitokių vertybių inventorizaciją, arba kompetentingai institucijai atliekant tarnybinį ar kitą patikrinimą. Šiais atvejais tarnybinė nuobauda turi būti skirta ne vėliau kaip per 3 metus nuo tarnybinio nusižengimo padarymo dienos ir ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo kompetentingos institucijos atlikto tyrimo pabaigos dienos.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

34. Tarnybinė nuobauda skiriama STT direktoriaus įsakymu.

35. STT direktoriaus įsakymas dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 13-308; 2000, Nr. 85-2566) nustatyta tvarka.

 

VI. TARNYBINĖS NUOBAUDOS GALIOJIMAS

 

36. STT pareigūnas laikomas nebaustas tarnybine nuobauda, jei po nuobaudos už tarnybinį nusižengimą (išskyrus atleidimą iš tarnybos) skyrimo praėjo vieneri metai.

37. Pasibaigus tarnybinės nuobaudos – perkėlimo į žemesnes pareigas galiojimo laikui, pareigūnas į aukštesnes pareigas gali būti skiriamas STT įstatymo nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

38. STT pareigūnui paskirtą tarnybinę nuobaudą (išskyrus atleidimą iš tarnybos) tiesioginio vadovo siūlymu STT direktorius įsakymu gali panaikinti ankščiau laiko, bet praėjus ne mažiau kaip 3 mėnesiams nuo jos skyrimo, jei per šį laikotarpį STT pareigūnas pavyzdingai ėjo savo pareigas ar pasižymėjo tarnyboje. Tarnybinė nuobauda taip pat gali būti panaikinta, jei pareigūnas gauna valstybės apdovanojimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

39. Duomenys apie atliktą tarnybinio nusižengimo tyrimą ir STT pareigūnui skirtas tarnybines nuobaudas įrašomi į pareigūno tarnybos bylą.

40. Baigto tarnybinio nusižengimo tyrimo medžiaga ir išvada saugomos STT Administravimo valdybos Bendrajame skyriuje.

 

_________________

 

Tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos

1 priedas

 

(Pareigūno pareigos, vardas ir pavardė)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBA

 

PRANEŠIMAS APIE TARNYBINĮ NUSIŽENGIMĄ

 

(Data) Nr. __________

(Dokumento sudarymo vieta)

 

Pranešame, kad yra duomenų, jog Jūs galimai padarėte tarnybinį nusižengimą –

___________________________________________________________________________

(nurodyti tarnybinį nusižengimą ir aplinkybes)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Jūs turite teisę ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo pranešimo gavimo dienos pateikti rašytinį paaiškinimą tikrintojui.

Taip pat informuojame, kad Jūs turite teisę teikti paaiškinimus, prašymus ir duomenis; apskųsti neteisėtus tikrintojo veiksmus, prašyti nušalinti tikrintoją, baigus tarnybinio nusižengimo tyrimą susipažinti su išvada ir medžiaga (su įslaptinta tarnybinio nusižengimo tyrimo medžiagos dalimi gali susipažinti STT pareigūnas, turintis teisę dirbti ar susipažinti su atitinkamo slaptumo žyma žymima įslaptinta informacija), daryti reikalingų dokumentų kopijas, turite kitas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytas teises.

 

(Pranešimą pateikusio pareigūno pareigos)            (Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

 

 

Susipažinau:

(Pareigūno vardas ir pavardė)

(Parašas)

 

Susipažinau:

(Tiesioginio vadovo vardas ir pavardė)

(Parašas)

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

 

 

Tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių

nuobaudų skyrimo

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų

tarnybos pareigūnams tvarkos

2 priedas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBA

 

AKTAS

 

______________ Nr. _____________

(data)

____________________

(parengimo vieta)

 

Pažymima, kad __________________________________________________________

(pareigūno vardas ir pavardė, atsisakymo susipažinti aplinkybės)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Aktą surašę asmenys:

 

______________________________

(parašas, vardo raidė ir pavardė)

______________________________

(parašas, vardo raidė ir pavardė)

______________________________

(parašas, vardo raidė ir pavardė)

 

_________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, Įsakymas

Nr. 2-14, 2016-01-13, paskelbta TAR 2016-01-14, i. k. 2016-00614

Dėl Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2011 m. birželio 28 d. įsakymo Nr. 2-215 „Dėl Neigiamos informacijos apie Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnus tikrinimo tvarkos aprašo ir Tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, Įsakymas

Nr. 2-48, 2018-01-29, paskelbta TAR 2018-01-30, i. k. 2018-01355

Dėl Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2011 m. birželio 28 d. įsakymo Nr. 2-215 „Dėl Neigiamos informacijos apie Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnus tikrinimo tvarkos aprašo ir Tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo