Suvestinė redakcija nuo 2011-08-10 iki 2015-04-17

 

Nutarimas paskelbtas: Žin. 2009, Nr. 86-3660, i. k. 109106ANUTA00O3-100

 

VALSTYBINĖS KAINŲ IR ENERGETIKOS KONTROLĖS KOMISIJOS

NUTARIMAS

 

DĖL valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2003 m. birželio 17 d. nutarimo Nr. o3-35 „dėl energetikos įmonių investicijų Projektų derinimo VALSTYBINĖJE KAINŲ IR ENERGETIKOS KONTROLĖS komisijoje tvarkos patvirtinimo“ pakeitimo

 

2009 m. liepos 10 d. Nr. O3-100

Vilnius

 

Vadovaudamasi Energetikos įstatymo (Žin., 2002, Nr. 56-2224) 11 straipsnio 3 dalimi, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nutaria:

1. Patvirtinti Energetikos įmonių investicijų vertinimo ir derinimo Valstybinėje kainų ir energetikos kontrolės komisijoje tvarkos aprašą (toliau vadinama – Tvarkos aprašas, pridedama).

2. Nustatyti, kad:

2.1. Tvarkos aprašas įsigalioja nuo 2010 m. sausio 1 d.

2.2. Energetikos įmonių investicijų projektai, pateikti iki Tvarkos aprašo įsigaliojimo, vertinami ir sprendimai dėl investicijų projektų derinimo priimami vadovaujantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2003 m. birželio 17 d. nutarimu Nr. O3-35 patvirtinta Energetikos įmonių investicijų projektų derinimo Valstybinėje kainų ir energetikos kontrolės komisijoje tvarka (Žin., 2003, Nr. 62-2852).

3. Nuo 2010 m. sausio 1 d. pripažinti netekusiu galios Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2003 m. birželio 17 d. nutarimą Nr. O3-35 „Dėl Energetikos įmonių investicijų projektų derinimo Valstybinėje kainų ir energetikos kontrolės komisijoje tvarkos patvirtinimo“.

 

 

Komisijos pirmininkas                                                           Virgilijus Poderys

 


PATVIRTINTA

Valstybinės kainų ir energetikos

kontrolės komisijos 2009 m. liepos 10 d.

nutarimu Nr. O3-100

 

energetikos įmonių investicijų vertinimo ir derinimo VALSTYBINĖJE KAINŲ IR ENERGETIKOS KONTROLĖS komisijoje tvarkos aprašas

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (toliau vadinama – Komisija) pagal energetikos įmonių, besiverčiančių veikla, kurios kainos yra reguliuojamos, pateiktą prašymą derina numatomas investicijas į naujų energetikos objektų statybą ar veikiančių objektų plėtrą.

2. Tvarkos aprašo tikslas yra nustatyti energetikos įmonių planuojamų vykdyti investicijų vertinimo kriterijus ir derinimo su Komisija principus bei tvarką.

3. Komisija vertina ir derina veikiančių energetikos įmonių gamtinių dujų, šilumos ir elektros energetikos sektoriuose planuojamas vykdyti investicijas.

4. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

4.1. Energetikos įmonė – įmonė, kuri verčiasi energetikos veikla ir kurios kainos yra reguliuojamos.

4.2. Investicijos – piniginės lėšos ir teisės aktų nustatyta tvarka įvertintas reguliuojamos veiklos materialusis, nematerialusis ir finansinis turtas, kuris investuojamas, siekiant ilguoju laikotarpiu, minimaliomis sąnaudomis užtikrinti vartotojui patikimą paslaugos pateikimą, iš investavimo objekto gauti pagrįsto pelno (pajamų), taip pat užtikrinti valstybės nustatytų užduočių (programų) įgyvendinimą.

4.3. Investuotojai – energetikos įmonės, kurios Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka investuoja nuosavą, skolintą ar patikėjimo teise valdomą bei naudojamą turtą.

4.4. Investavimas – Investicijų įstatymo nustatytais būdais ir šio Tvarkos aprašo nustatyta tvarka atliekami investuotojo veiksmai, kuriais jis įgyja nuosavybės teisę arba kreditoriaus reikalavimo teisę į investavimo objektą.

4.5. Investicijų projektas – dokumentas, finansiškai (ekonomiškai), techniškai ir socialiai pagrindžiantis investavimo tikslus, įvertinantis investicijų grąžą bei kitus efektyvumo rodiklius, nurodantis projekto įgyvendinimui reikalingas lėšas bei finansavimo šaltinius ir terminus.

4.6. Dujų ir elektros energetikos įmonių ilgalaikė reguliuojamos veiklos investicijų programa – pagal Vyriausybės patvirtintą Nacionalinės energetikos strategijos priemonių įgyvendinimo planą dujų ir elektros energetikos įmonių parengtas ir su Komisija suderintas dokumentas, kuriame nurodytos planuojamos per reguliavimo periodą (3–5 metai) įgyvendinti reguliuojamos dujų ir elektros energetikos įmonių veiklos investicijos, įgyvendinimui reikalingos lėšos bei finansavimo šaltiniai ir projektų įgyvendinimo terminai.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

4.7. Nacionalinės energetikos prioritetai – svarbiausios energetikos ūkio plėtros, saugumo ir patikimumo reikmės, kurias nustato Lietuvos Respublikos Seimas arba Vyriausybė.

4.8. Metinis investicijų (plėtros) planas – energetikos įmonių parengtas ir su Komisija suderintas dokumentas, kuris turi atitikti Tvarkos aprašo 15 punkto reikalavimus ir kuriame nurodytos numatomos metinės investicijos su konkrečiu objektų sąrašu, jų įgyvendinimui reikalingos lėšos bei finansavimo šaltiniai ir kiti 14 punkte nurodyti duomenys.

4.9. Reguliuojamos kainos – Komisijos energetikos įmonėms nustatomos bazinės kainos arba kainų viršutinės ribos.

4.10. Atsipirkimo laikotarpis – kalendorinių metų po investicijų projekto įvedimo į eksploataciją skaičius, per kurį gaunamų pinigų srautai iš investicijų projekto padengia energetikos įmonės investicijų projekto kaštus.

4.11. Kaštų-naudos analizė – sisteminis kiekybinis investicijų projektų vertinimo metodas, leidžiantis nustatyti ir įvertinti ilgalaikius finansinius bei ekonominius projektų padarinius ir galimą projektų poveikį aplinkai.

4.12. Finansinė grynoji dabartinė vertė (FGDV) – diskontuoto pinigų srauto per projekto atsipirkimo laikotarpį suma. FGDV parodo projekto naudą, skaičiuojant šios dienos pinigų verte.

4.13. Finansinė vidinė grąžos norma (FVGN) – tai diskonto norma, kai projekto pajamos yra lygios projekto išlaidoms, t. y. FGDV = 0.

4.14. Diskontavimas – būsimųjų pajamų ir išlaidų vertės skaičiavimas dabartine verte.

4.15. Rekonstravimas – investicija į ilgalaikį turtą iš esmės jį pertvarkant, siekiant pailginti jo tarnavimo laikotarpį ir/ar pagerinti kokybines savybes.

4.16. Modernizavimas – investicija į ilgalaikį turtą, siekiant pailginti jo tarnavimo laikotarpį ir/arba pagerinanti jo kokybines savybes, pritaikant (įdiegiant) naujas technologijas.

4.17. Atstatymas – investicija į ilgalaikį turtą, siekiant naujai atkurti būtinas turto funkcionavimo savybes, kai baigiasi jo nusidėvėjimo laikotarpis ar turtas tampa netinkamas naudoti.

4.18. Numatomų (jau atliktų) kompleksinių investicijų lėšų panaudojimo išklotinė (detalizacija) – tai investicijos lėšų išskaidymas į palyginamąsias dalis, kurių kainų įvertinimui galima būtų taikyti lyginamąją analizę (investicijos dalių kainą lyginame su Komisijos sukauptais kainų duomenimis).

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

5. Kitos Tvarkos apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jas apibrėžia Investicijų įstatymas (Žin., 1999, Nr. 66-2127), Energetikos įstatymas ir kiti teisės aktai, reglamentuojantys energetikos įmonių veiklą.

 

II. INVESTICIJŲ RŪŠYS

 

6. Energetikos įmonių vykdomos investicijos pagal pirminę investicijos paskirtį skirstomos į tipus:

6.1. investicijos atliekamos pagal Vyriausybės patvirtintą priemonių įgyvendinimo planą Nacionalinėje energetikos strategijoje nustatytiems energetikos prioritetams įgyvendinti, saugumui ir tiekimo patikimumui užtikrinti;

6.2. investicijos į sistemų plėtrą (įskaitant naujų vartotojų prijungimą);

6.3. investicijos esamos sistemos atstatymui;

6.4. investicijos esamos sistemos rekonstrukcijai, modernizacijai ir kt.

7. Atsižvelgiant į energetikos įmonių vykdomų investicijų tipą, investicijos yra skirstomos į efektyvias ir neefektyvias.

7.1. Efektyvios investicijos yra tokios, kurios per nustatytą atsipirkimo laikotarpį mažina arba nedidina reguliuojamų kainų esamiems vartotojams.

7.2. Neefektyvios investicijos yra tokios, kurios neatsiperka per nustatytą laikotarpį ir/arba gali didinti reguliuojamas kainas esamiems vartotojams.

8. Efektyvios investicijos turėtų būti:

8.1. skirtos energetikos sistemų plėtrai, naujų vartotojų įrenginių (vartotojų sistemų) prijungimui;

8.2. esamų energetikos sistemų efektyvumo didinimui, paslaugos kaštų mažinimui.

9. Pagal Vyriausybės patvirtintą priemonių įgyvendinimo planą Nacionalinėje energetikos strategijoje nustatytiems energetikos prioritetams įgyvendinti, sistemų saugumui ir tiekimo patikimumui užtikrinti, taip pat esamų sistemų atstatymui skirtos investicijos gali būti neefektyvios. Šios investicijos turi būti pagrįstos atitinkamais teisės aktais, kompetentingų institucijų dokumentais ir/arba pačių energetikos įmonių.

10. Derinamos investicijos tipas nustatomas pagal pirminę investicijos paskirtį.

 

III. INVESTICIJŲ DERINIMO ETAPAI

 

I. Ilgalaikių reguliuojamos veiklos programų derinimas, nustatant valstybės reguliuojamas kainas

 

11. Dujų ir elektros energetikos įmonės, vadovaudamosis Komisijos patvirtintose atitinkamų sektorių kainų skaičiavimo metodikose nustatyta tvarka ir terminais, paskutiniais kainų galiojimo metais kartu su dokumentais ir duomenimis reguliuojamų kainų nustatymui pateikia ilgalaikę reguliuojamos veiklos programą, užpildydamos Tvarkos aprašo 1 arba 2 priede pateiktą lentelę. Ilgalaikė reguliuojamos veiklos programa turi būti parengta atsižvelgiant į Nacionalinėje energetikos strategijoje nustatytus energetikos prioritetus, tiekimo patikimumo, kokybės, vartotojų apsaugos ir aplinkosaugos reikalavimus. Ilgalaikėje veiklos programoje turi būti nurodytos planuojamos per kainų reguliavimo periodą įgyvendinti investicijos, įgyvendinimui reikalingos lėšos, finansavimo šaltiniai bei įgyvendinimo terminai.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

12. Komisija pagal įmonės pateiktą informaciją bei paaiškinimus įvertina, ar ilgalaikė reguliuojamos veiklos programa neprieštarauja Nacionalinės energetikos strategijoje nustatytiems energetikos prioritetams, tiekimo patikimumo, saugumo reikalavimams ir vartotojų interesams.

13. Nustatydama reguliuojamas kainas, Komisija įvertina lėšų poreikį, investicijų efektyvumą, sąnaudas ir kitus rodiklius dėl ilgalaikėje reguliuojamos veiklos programoje numatytų investicijų pagal atitinkamo sektoriaus kainų skaičiavimo metodikos nuostatas.

14. Dujų ir elektros energetikos įmonės gali koreguoti ilgalaikes reguliuojamos veiklos investicijų programas, patikslindamos 11 punkte pateiktus rodiklius. Ilgalaikių reguliuojamos veiklos investicijų programos koregavimo priežastys turi būti pagrįstos. Apie jų pakeitimus informuojama Komisija.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

II. Metinių investicijų (plėtros) planų derinimas

 

15. Kartu su dokumentais ir duomenimis reguliuojamų kainų nustatymui ar koregavimui dujų įmonės parengia ir pateikia Komisijai suderinti metinį investicijų (plėtros) planą su konkrečiu objektų sąrašu, užpildydamos Tvarkos aprašo 3 priede pateiktą lentelę, o šilumos tiekimo įmonės pateikia Komisijai suderinti planuojamo laikotarpio investicijas bei per ataskaitinį laikotarpį atliktas investicijas.

Šilumos tiekimo įmonių teikiamos Komisijai derinti investicijos turi būti su savivaldybių tarybomis suderinto investicijų plano dalis (išskyrus Tvarkos aprašo 23 punkte paminėtas išimtis). Metiniame investicijų (plėtros) plane turi būti nurodyta:

15.1. statomos ir planuojamos statyti sistemos, tinklų ilgiai, numatomas transportuoti ir/arba parduoti energijos kiekis, numatomų investicijų sumos ir metinės apimtys;

15.2. finansavimo šaltiniai, numatomų skolintis lėšų apimtys ir palūkanų normos;

15.3. anksčiau su Komisija suderintų numatomų investicijų į naujų energetikos objektų statybą ar veikiančių energetikos objektų plėtrą pavadinimai, terminai, vertės ir metinės apimtys.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

16. Dujų įmonių metinis investicijų (plėtros) planas turi atitikti ilgalaikę reguliuojamos veiklos programą, nukrypimus nuo jos įmonė turi pagrįsti. Investicijos, skirtos Nacionalinėje energetikos strategijoje nustatytiems energetikos prioritetams įgyvendinti, sistemų saugumui ir tiekimo patikimumui užtikrinti metiniame plane turi būti nurodomos atskirai.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

17. Derindama metinį investicijų (plėtros) planą, Komisija įvertina plane numatytų investicijų, kurios nepatenka į Tvarkos aprašo 20 punkte nustatytų kriterijų ribas, įtaką reguliuojamoms kainoms pagal atitinkamo sektoriaus kainų skaičiavimo metodikų nuostatas. Jeigu metiniame plane numatomos investicijos, skirtos Nacionalinėje energetikos strategijoje nustatytiems energetikos prioritetams įgyvendinti pagal Vyriausybės patvirtintą priemonių įgyvendinimo planą, sistemų saugumui ir tiekimo patikimumui užtikrinti, jų įtaka reguliuojamoms kainoms įvertinama atskirai nuo visų kitų metiniame plane numatytų investicijų.

18. Dujų įmonių metinio investicijų (plėtros) plano įvykdymo ataskaita pateikiama Komisijai pagal Tvarkos aprašo 3 priedą kartu su reguliuojamų kainų koregavimo ar nustatymo duomenimis pagal atitinkamo sektoriaus kainų skaičiavimo metodikos nuostatas. Elektros energetikos įmonės kartu su reguliuojamų kainų koregavimo ar nustatymo duomenimis pagal Tvarkos aprašo 6 priedą kasmet pateikia Komisijai duomenis apie ilgalaikės reguliuojamos veiklos programos faktinį įvykdymą. Šilumos tiekimo įmonės ataskaitiniu laikotarpiu atliktų investicijų duomenis teikia pagal Tvarkos aprašo 3.1–3.6 priedus.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

III. Investicijų projektų derinimas

 

19. Energetikos įmonės, besiverčiančios veikla, kurios kainos yra reguliuojamos, turi derinti su Komisija numatomus investicijų projektus, susijusius su naujų energetikos objektų statyba, esamų energetikos objektų atstatymu, modernizacija, rekonstrukcija ar veikiančių energetikos objektų plėtra energijos gamybos, perdavimo, skirstymo ir tiekimo veiklose.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

20. Dujų įmonės, aptarnaujančios 100 tūkst. ir daugiau vartotojų, investicijų projektus derina su Komisija, kai investicijų projekto vertė yra 1 mln. Lt ar daugiau. Elektros energijos perdavimo įmonės investicijų projektai derinami su Komisija, kai investicijų projekto vertė yra 12 mln. Lt ar daugiau, skirstymo įmonės – 5 mln. Lt ar daugiau. Dujų ir elektros energetikos įmonių investicijų projektai derinami su Komisija, kai investicija sudaro 5 proc. ar daugiau nuo visų planuojamų metinių investicijų sumos, bet ne mažiau kaip 0,5 mln. Lt., išskyrus Tvarkos apraše numatytus atvejus. Investicijų, viršijančių 5 mln. Lt, suderinimui šilumos tiekimo įmonės paruošia ir teikia Komisijai investicijų projektus pagal Tvarkos aprašo 26 punkto reikalavimus; investicijų, kurių suma yra didesnė už ribinę sumą (įmonėms, aptarnaujančioms daugiau nei 40 tūkstančių vartotojų – ne mažiau 1 mln. Lt, likusioms įmonėms – 9 proc. nuo įmonės metinės į šilumos kainą įskaičiuotos nusidėvėjimo sumos) ir lygi arba mažesnė už 5 mln. Lt, suderinimui šilumos tiekimo įmonės paruošia ir teikia Komisijai investicijų projektus pagal Tvarkos aprašo 281 punkto reikalavimus; investicijų, kurių suma yra mažesnė arba lygi ribinei sumai, suderinimui šilumos tiekimo įmonės paruošia ir teikia Komisijai investicijų projektus, parengtus pagal Tvarkos aprašo 282 punkto reikalavimus.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

21. Komisija turi teisę pareikalauti energetikos įmonės atskiru investicijų projektu (pagal 26.1–26.4 punkte išdėstytus reikalavimus) derinti ir mažesnio dydžio investiciją, atsižvelgdama į planuojamos investicijos svarbą visai sistemai, investicijos paskirtį ir objektą, į kurį investuojama.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

22. Kiti dujų įmonių investicijų projektai bei už ribinę sumą mažesni šilumos tiekimo įmonių investicijų projektai derinami bendru sąrašu, vadovaujantis Tvarkos aprašo 17 punkte nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

23. Naujų buitinių vartotojų prijungimas prie dujų ir elektros energetikos įmonių sistemų, kai buitinis vartotojas atsiskaito su energetikos įmone už prijungimo paslaugą teisės aktų nustatyta tvarka, suprantamas kaip su Komisija suderintos investicijos vykdymas ir papildomas derinimas tokiai investicijai nereikalingas. Naujų nebuitinių vartotojų prijungimas derinamas atskiru investicijų projektu, atsižvelgiant į investicijų projekto vertę, pagal Tvarkos aprašo 20 arba 22 punkto nuostatas. Naujų šilumos vartotojų prijungimo prie centralizuoto šilumos tinklo specialiųjų planų centralizuoto šilumos tiekimo zonose investicijos bei investicijos vartotojų lėšomis įrengtiems bendrai naudojamiems energetikos objektams, skirtiems šilumai perduoti, išpirkti (investicijos atliktos vadovaujantis Vartotojų (juridinių ir fizinių asmenų) lėšomis iki Lietuvos Respublikos energetikos įstatymo įsigaliojimo įrengtų bendrai naudojamų energetikos objektų, skirtų šilumai perduoti, išpirkimo ar eksploatavimo aprašu, patvirtintu Energetikos ministro 2009 m. lapkričio 24 d. įsakymu Nr. 1-213, (Žin., 2009, Nr. 140-6157)) yra derinamos bendru sąrašu, įskaitant ir atvejus, kai paminėtos investicijos dar nėra suderintuose savivaldybių tarybų investicijų planuose.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

IV. INVESTICIJŲ PROJEKTŲ RENGIMAS IR TEIKIMAS KOMISIJAI

 

24. Dujų ir elektros energetikos įmonių, teikiančių derinti investicijų projektą, finansinis pajėgumas turi būti pakankamas pagal Ūkio subjektų technologinio, finansinio ir vadybinio pajėgumo įvertinimo tvarkos apraše, patvirtintame Komisijos 2009 m. sausio 29 d. nutarimu Nr. O3-6 (Žin., 2009, Nr. 15-635; 2011, Nr. 73-3538), nustatytus vertinimo kriterijus. Komisija turi teisę derinti dujų ir elektros energetikos įmonių, kurių finansinis pajėgumas vertinamas kaip nepakankamas, investicijų projektą, jei jis pagerintų energetikos įmonės finansinius rodiklius.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

241. Šilumos tiekimo įmonių planuojamo laikotarpio ir ataskaitinio laikotarpio investicijos (investicijų projektai) derinamos vienu metu vieną kartą per metus (ši taisyklė netaikoma iš ES struktūrinių fondų finansuojamoms investicijoms).

Papildyta punktu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

25. Investicijų projektas turi atitikti sistemos technines galimybes, numatytas energetikos įmonės metiniame plane bei ilgalaikėje reguliuojamos veiklos investicijų programoje.

26. Dujų ir elektros energetikos įmonių investicijų projekto ir šilumos tiekimo įmonių investicijų projekto, viršijančio 5 mln. Lt, įvertinimui ir derinimui energetikos įmonės parengia ir Komisijai pateikia šiuos dokumentus:

26.1. prašymą, pasirašytą įmonės vadovo, nurodant atsakingus asmenis, kurie rengė investicijų projektą, jų telefonus, elektroninio pašto adresus;

26.2. galimybių studiją ir/arba investicijų projektą, kuriame turi būti:

26.2.1. įvadas ir investavimo tikslai;

26.2.2. projekto pagrindimas:

26.2.2.1. projekto įgyvendinimo alternatyvų įvertinimas ir/arba optimalaus sprendimo pasirinkimas;

26.2.2.2. detalus pasirinktos projekto įgyvendinimo alternatyvos/optimalaus sprendimo apibūdinimas ir projekto įgyvendinimo planas bei grafikas;

26.2.2.3. nurodytas lėšų ir kitų išteklių poreikis, būtinas investicijų projektui įgyvendinti;

26.2.2.4. finansinis projekto pagrindimas:

26.2.2.4.1. finansinės grynosios dabartinės vertės (FGDV) skaičiavimas;

26.2.2.4.2. finansinės vidinės grąžos normos (FVGN) skaičiavimas;

26.2.2.4.3. įmonės finansinio pajėgumo įgyvendinant projektą užtikrinimas;

26.2.2.5. ekonominis projekto įvertinimas:

26.2.2.5.1. projekto įtakos reguliuojamoms kainoms skaičiavimas;

26.2.2.5.2. projekto atsipirkimo laikotarpio skaičiavimas;

26.2.2.5.3. projekto vertinimas techniniu, socialiniu, ekologiniu, sistemos saugumo, ir tiekimo patikimumo užtikrinimo aspektu.

26.2.2.6. projekto rizikos (jautrumo) analizė ir įvertinimas;

26.2.3. nurodytas investicijų projekto ryšys su per reguliavimo periodą numatomais pasiekti tikslais ir uždaviniais.

26.2.4. nurodyta įtaka įmonės paslaugų kokybei;

26.2.5. išvados;

26.2.6. priedai.

26.3. energetikos įmonė, atsižvelgdama į savo veiklos specifiką, gali pateikti ir kitą medžiagą, kuri paaiškina investicijose nurodytų priemonių svarbą;

26.4. kiti investicijų projektą pagrindžiantys dokumentai ir informacija pateikiama Komisijai pareikalavus.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

27. Jeigu vertinant projekto įgyvendinimo galimybes išskiriamos kelios galimos projekto įgyvendinimo alternatyvos, atliekamas šių alternatyvų palyginimas ir įvertinimas. Vertinant kiekvienai alternatyvai turi būti naudojami tie patys vertinimo kriterijai. Alternatyvų vertinamas projekte atliekamas tokia seka:

27.1. techninis, finansinis ir ekonominis alternatyvų apibūdinimas;

27.2. techninių bei ekonominių-socialinių alternatyvų pranašumų ir trūkumų įvertinimas;

27.3. jeigu techninė ir ekonominė-socialinė analizė neleidžia išrinkti optimalaus varianto, vertinami finansiniai aspektai. Finansinis alternatyvų vertinimas atliekamas naudojant kaštų-naudos metodą.

28. Projekte naudojami duomenys ir prielaidos turi būti tinkamai pagrįstos, planuojami rezultatai - realūs ir pasiekiami. Projekto skaičiavimuose turi būti numatytos visos projekto pajamos ir projekto įgyvendinimui būtinos išlaidos:

28.1. eksploatacinės sąnaudos: materialinės ir joms prilygintos, sąnaudos darbui apmokėti, įmokos socialiniam draudimui, sąnaudos technologinėms reikmėms. Naujai statomų sistemų eksploatacinės sąnaudos turi būti skaičiuojamos ribinių sąnaudų principu, kuris pateikiant projektą turi būti suderintas su Komisija ir gali būti taikomas kitoms atitinkamo sektoriaus Komisijoje derinamoms investicijoms;

28.2. nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudos skaičiuojamos pagal su Komisija suderintus ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) normatyvus. Šios sąnaudos skaičiuojamos taikant tiesiogiai proporcingą nusidėvėjimo metodą;

28.3. palūkanų sąnaudos skaičiuojamos pagal atitinkamo energetikos sektoriaus reguliuojamų kainų nustatymo metodikose nustatytus principus. Palūkanų norma negali būti didesnė už Lietuvos banko skelbiamą nefinansinėms korporacijoms ir namų ūkiams suteiktų naujų paskolų, kurių trukmė virš vienerių metų, palūkanų normą;

28.4. sąnaudos mokesčiams už turtą ir kitos mokesčių sąnaudos skaičiuojamos vadovaujantis galiojančiais teisės aktais;

28.5. kitos investicijų projekto įgyvendinimui būtinos išlaidos.

281. Šilumos tiekimo įmonių teikiamuose derinti investicijų projektuose, kurių suma didesnė už ribinę sumą, turi būti tokia informacija (detalūs reikalavimai):

281.1. tvarkos aprašo 26.2.1, 26.2.2.1, 26.2.2.2 ir 26.2.2.4 punktuose nurodyta informacija;

281.2. dėl investicijos atsiradę sąnaudų pokyčiai (užpildomos Tvarkos aprašo 3.7–3.9 priedų lentelės);

281.3. įrangos, į kurią investuojama, svarbiausios techninės charakteristikos bei sudėtinės investicijos išlaidų dalys (užpildomos Tvarkos aprašo 3.1–3.6 priedų lentelės);

281.4. investicijoms į šilumos perdavimo vamzdynus bei investicijoms į šilumos punktus, kurioms viešųjų pirkimų procedūra neatlikta, planuojamos investicijos sumos skaičiavimas pagal investicijų projekto rengimo momentu vėliausiai išleistų Valstybės įmonės Statybos produkcijos sertifikavimo centro registruotų rekomendacijų dėl statinių statybos skaičiuojamųjų kainų nustatymo sustambintus statybos darbų kainų apskaičiavimus;

281.5. planuojamos įgyvendinti investicijos alternatyvos įtakos šilumos kainai skaičiavimas.

Papildyta punktu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

282. Teikiamą derinti Komisijai šilumos tiekimo įmonių investicijų projektą, kurio suma yra lygi ar mažesnė už ribinę sumą, sudaro supaprastinti reikalavimai:

282.1. Tvarkos aprašo 26.2.1 punkte nurodyta informacija;

282.2. įrangos, į kurią investuojama, svarbiausios techninės charakteristikos bei sudėtinės investicijos išlaidų dalys (užpildomos Tvarkos aprašo 3.1–3.6 priedų lentelės).

Papildyta punktu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

283. Jei šilumos tiekimo įmonės teikiamo Komisijai suderinti investicijų projekto įgyvendinimas trunka ilgiau kaip metus (tęstinės investicijos), tokio investicijų projekto duomenys pateikiami už visą tęstinę investiciją iš karto ir Komisija sprendžia dėl viso tęstinės investicijos projekto derinimo.

Papildyta punktu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

V. INVESTICIJŲ PROJEKTŲ VERTINIMO KRITERIJAI

 

29. Komisija vertina investicijų projektą, atsižvelgdama į projekto socialinius, sistemos saugumo ir tiekimo patikimumo aspektus, finansinį projekto pagrindimą ir ekonominį projekto įvertinimą.

30. Komisija, vertindama investicijų projektą, atsižvelgia į investicijos dydį ir tai, ar įgyvendinant numatomas investicijas bus užtikrintas pakankamas energetikos įmonės technologinis, finansinis ir vadybinis pajėgumas.

 

I. Finansinis investicijų projekto pagrindimas

 

31. Planuojamas įgyvendinti investicijų projektas vertinamas pagal projekte numatytus rodiklius (atskirai nuo kitos įmonės veiklos).

32. Finansinė projekto analizė įvertina pajamas ir išlaidas per visą projekto įgyvendinimo (atsipirkimo) laikotarpį, parodo projekto finansinį gyvybingumą. Finansinei projekto analizei pagal Tvarkos aprašo 4 priedą parengiama projekto pinigų srautų prognozė ir suskaičiuojami finansiniai rodikliai: finansinė grynoji dabartinė vertė (FGDV) ir finansinė vidinė grąžos norma (FVGN).

33. Atliekant investicijų projekto finansinę analizę:

33.1. nustatomas projekto atsipirkimo laikotarpis. Visos prielaidos vertinamos ir skaičiavimai atliekami projekto atsipirkimo laikotarpiu;

33.2. investicijos, pajamos ir išlaidos vertinamos be infliacijos poveikio.

34. Skaičiuojant investicijų projekto finansinius rodiklius, pinigų vertė laike nustatoma, taikant diskonto normą. Investicijų projektuose naudojama diskonto norma yra lygi atitinkamam sektoriui taikomai pelno normai, suskaičiuotai pagal Komisijos patvirtintų atitinkamo sektoriaus kainų skaičiavimo metodikų nuostatas.

35. Finansinė investicijų grynoji dabartinė vertė (FGDV) parodo projekto naudą, skaičiuojant šios dienos pinigų verte. Finansinė grynoji dabartinė vertė skaičiuojama sudedant diskontuotą pinigų srautą per projekto atsipirkimo laikotarpį, įskaitant pradinės investicijos dydį pagal formulę:

 

FGDV = CF0 + CF1 / (1 + k)1 + CF2 / (1 + k)2 + ... + CFt / (1 + k)t;     (1)

 

kur

CF – pinigų srautas atitinkamais metais, įskaitant pradinės investicijos dydį;

k – diskonto norma, proc.;

t – atsipirkimo laikotarpio metai.

 

36. Finansinė vidinė grąžos norma (FVGN) – tai diskonto norma, kai investicijų projekto pajamos yra lygios projekto išmokoms, t. y. FGDV = 0. Finansinė vidinė grąžos norma skaičiuojama pagal formulę:

 

FGDV = 0 = CF0 / (1+FVGN)^0+ CF1 / (1 + FVGN)^1 + CF2 / (1 + FVGN)^2 + ... + CFt / (1 + FVGN)^t;     (2)

 

kur

CF – pinigų srautas atitinkamais metais, įskaitant pradinės investicijos dydį;

t – atsipirkimo laikotarpio metai.

 

37. Efektyvių investicijų projektų (išskyrus Nacionalinėje energetikos strategijoje nustatytiems energetikos prioritetams įgyvendinti), kurie generuoja pajamas, finansinė grynoji dabartinė vertė (FGDV) turi būti didesnė arba lygi nuliui, o finansinė vidinė grąžos norma (FVGN) – ne mažesnė kaip atitinkamo sektoriaus įmonei nustatyta turto grąžos norma.

38. Investicijų projektams, iš kurių visiškai negaunama pajamų, finansiniai rodikliai - finansinė grynoji dabartinė vertė (FGDV) ir finansinė vidinė grąžos norma (FVGN) - nėra skaičiuojami.

 

II. Ekonominis investicijų projekto įvertinimas

 

39. Ekonominis investicijų projekto įvertinimas atliekamas skaičiuojant projekto atsipirkimo laikotarpį ir investicijų projekto įtaką reguliuojamoms kainoms bei įvertinant projekto socialinius, sistemos saugumo ir tiekimo patikimumo užtikrinimo aspektus.

40. Investicijų projekto atsipirkimo laikotarpis skaičiuojamas pagal Tvarkos aprašo 4 priedą.

41. Jeigu atitinkamo energetikos sektoriaus vartotojų prijungimo įkainių skaičiavimo metodikoje nustatytas kitoks pinigų srautų skaičiavimo principas, tuomet atsipirkimo laikotarpio skaičiavimui taikomos atitinkamo sektoriaus metodikos nuostatos, reglamentuojančios investicijų atsipirkimo laikotarpio skaičiavimą.

42. Dujų ir elektros energetikos įmonių investicijų projektų prijungiant naujus nebuitinius vartotojus atsipirkimo laikotarpis – 15 metų, prijungiant naujus buitinius vartotojus – 20 metų.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

43. Dujų ir elektros energetikos įmonių investicijų projektų (įskaitant naujų vartotojų prijungimą) atsipirkimo laikotarpis gali būti ilgesnis nei 15 metų, tačiau negali viršyti pagal Komisijos nustatytus ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) normatyvus skaičiuojamos ilgalaikio turto tarnavimo (nusidėvėjimo) trukmės bei nedidinti kainų esamiems vartotojams.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

44. Jeigu sukuriamo ilgalaikio turto tarnavimo (nusidėvėjimo) trukmė yra mažesnė nei 15 metų, dujų ir elektros energetikos įmonių projekto atsipirkimo laikotarpis turi būti ne ilgesnis nei pagal Komisijos nustatytus ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) normatyvus skaičiuojama sukuriamo ilgalaikio turto tarnavimo (nusidėvėjimo) trukmė.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

45. 43 punkte numatytą nuostatą dujų ir elektros energetikos įmonės gali taikyti konkretų laikotarpį ir neturi diskriminuoti kitų vartotojų.

Punkto pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

46. Komisija įvertina energetikos įmonės investiciniame projekte atliktą projekto įtakos reguliuojamoms kainoms skaičiavimą per visą investicijų projekto įgyvendinimo (atsipirkimo) laikotarpį. Investicijų projekto įtaka kainai skaičiuojama, vadovaujantis atitinkamo sektoriaus kainų skaičiavimo metodikos nuostatomis, įvertinant investicijų projekto rodiklius, kurie sąlygotų reguliuojamų kainų pasikeitimą ilgalaikėje perspektyvoje: papildomą transportuojamą (vartojamą) energijos kiekį, visas su projekto įgyvendinimu susijusias papildomas sąnaudas ir pajamas.

47. Jeigu projektas, skirtas sistemos saugumui ir tiekimo patikimumui užtikrinti, negeneruoja jokių pajamų, vertinama projekto socialinė, sistemos saugumo ir tiekimo patikimumo užtikrinimo nauda. Šis vertinimas parodo projekto įtaką regionui ar šaliai, t. y. teritorijai, kurioje projektas bus įgyvendintas. Projekto metu gaunama nauda, kurios neįmanoma išreikšti pinigine išraiška, turi būti aprašyta projekte parodant papildomą projekto poveikį naudos gavėjams.

471. Investicijų projektų, kurių įgyvendinimui viešųjų pirkimų procedūra neatlikta, suma vertinama pagal valstybės įmonės Statybos produkcijos sertifikavimo centro registruotas rekomendacijas dėl statinių statybos skaičiuojamųjų kainų nustatymo ar pagal kitus informacijos šaltinius.

Komisija, vertindama jai pateiktas derinti faktiškai atliktas investicijas, atsižvelgia į investicijoms įgyvendinti Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka surengtų viešųjų pirkimų rezultatus. Komisija į viešųjų pirkimų rezultatus neatsižvelgia ir faktiškai atliktų investicijų sumą vertina pagal investicijų projekto rengimo momentu vėliausiai išleistus sustambintus statybos darbų kainų apskaičiavimus bei pagal kitus informacijos šaltinius, kai pagal Viešųjų pirkimų įstatymo 951 straipsnį teismas pripažįsta pirkimo sutartį negaliojančia ir kai pagal minėto įstatymo 8 straipsnio 3 dalies 6, 9 ir 10 punktus Viešųjų pirkimų tarnyba:

471.1. įtarusi Viešųjų pirkimų įstatymo ir kitų su jo įgyvendinimu susijusių teisės aktų pažeidimus ir vadovaudamasi teisingumo ir protingumo kriterijais, įpareigoja perkančią organizaciją sustabdyti pirkimo procedūras, kol Viešųjų pirkimų tarnyba nepateiks perkančiosios organizacijos pateiktų dokumentų ir sprendimų vertinimo, o nustačiusi šiuos pažeidimus – įpareigoja perkančią organizaciją nutraukti pirkimo procedūras, pakeisti ar panaikinti neteisėtus sprendimus ar veiksmus;

471.2. nustato Viešųjų pirkimo įstatymo pažeidimus ar galimus Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo pažeidimus, galimas korupcijos apraiškas, medžiagą tolesniam tyrimui perduoda teisėsaugos institucijoms ar Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybai;

471.3. nustato Viešųjų pirkimų įstatymo ir kitų su jo įgyvendinimu susijusių teisės aktų pažeidimus, gindama viešąjį interesą, kreipiasi į teismą dėl pirkimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir (ar) alternatyvių sankcijų taikymo.

Papildyta punktu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

VI. Investicijų projektų vertinimas dujofikuojant naujas teritorijas

 

48. Įmonių investicijų projektai į dujų sistemų plėtrą nelicencijuotose teritorijose įgyvendinami vadovaujantis ūkio ministro 2008 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. 4-266 patvirtintomis Naujų gamtinių dujų sistemų naujoje dujofikuojamoje teritorijoje įrengimo ir naujų vartotojų gamtinių dujų sistemų prijungimo prie perdavimo ar skirstymo sistemų taisyklėmis (Žin., 2008, Nr. 75-2972).

49. Jei konkurse dujofikuojant nelicencijuotas teritorijas dalyvauja dvi ir daugiau dujų įmonių, Komisija išrenka geriausią investicijų projektą, vadovaudamasi šiais kriterijais:

49.1. pagal Komisijos patvirtintą Gamtinių dujų perdavimo ir skirstymo kainų viršutinių ribų skaičiavimo metodiką (Žin., 2008, Nr.94-3718) suskaičiuota gamtinių dujų transportavimo kainos viršutinė riba naujos dujofikuojamos teritorijos vartotojams;

49.2. su potencialiais vartotojais sudarytose preliminariose prijungimo sutartyse numatytas paskirstyti dujų kiekis;

49.3. investicijų mastas pagal planuojamų pastatyti dujotiekio sistemų ilgį.

50. Investicijų projektų vertinimo ir geriausio investicijų projekto išrinkimo kriterijams suteikiamas lyginamasis svoris, kuris įvertinamas balais:

 

Investicijų projektų vertinimo kriterijai

Lyginamasis svoris balais (X)

Pagal Komisijos patvirtintą Gamtinių dujų kainų viršutinių ribų skaičiavimo metodiką suskaičiuota gamtinių dujų transportavimo kainos viršutinė riba naujos dujofikuojamos teritorijos vartotojams (C)

40

Su potencialiais vartotojais sudarytose preliminariose prijungimo sutartyse numatytas paskirstyti dujų kiekis (T1)

30

Numatomų pastatyti dujotiekio tinklų ilgis, km (T2)

30

Iš viso:

100

 

51. Vertinamo investicijų projekto kriterijaus c balai skaičiuojami pagal 3 formulę:

 

 C = Cmin / Cp * Xc ;      (3)

 

čia:

Cmin – visuose pasiūlytuose investicijų projektuose nurodyta mažiausia kriterijaus C reikšmė;

Cp – vertinamame investicijų projekte nurodyta kriterijaus C reikšmė;

Xc – kriterijaus C lyginamasis svoris.

 

52. Vertinamo investicijų projekto kriterijų t1 ir t2 balai skaičiuojami pagal 4 formulę:

 

 T1,2 = Tp1,2 / Tmax1,2 * X1,2 ;      (4)

 

čia:

Tp 1,2 – vertinamame investicijų projekte nurodyta kriterijų T1, T2 reikšmė;

Tmax 1,2 – visuose pasiūlytuose investicijų projektuose nurodyta didžiausia kriterijų T1, T2 reikšmė;

X1,2 – kriterijų T1, T2 lyginamasis svoris.

 

53. Vertinamo investicijų projekto galutiniai balai (s) skaičiuojami pagal 5 formulę:

 

S=C+T1+T2;           (5)

 

54. Investicijų projekte vertinami duomenys turi apimti 3 kalendorinių metų laikotarpį.

55. Komisijai išrinkus geriausią investicijų projektą, atliekamas šio projekto finansinis-ekonominis vertinimas pagal Tvarkos aprašo V skyriuje nustatytas nuostatas.

 

VII. INVESTICIJŲ PROJEKTŲ SUDERINIMAS

 

56. Išnagrinėjusi energetikos įmonių prašymus ir įvertinusi investicijų projektus, Komisija priima sprendimą dėl investicijų projekto derinimo.

57. Pateiktą prašymą derinti investicijų projektą Komisija išnagrinėja ir sprendimą priima per 30 kalendorinių dienų, jei pateiktas prašymas atitinka šio Tvarkos aprašo IV dalies reikalavimus. Jeigu pateikiami papildomi dokumentai, terminas skaičiuojamas nuo papildomų dokumentų pateikimo dienos.

58. Komisijoje įregistruoto prašymo nagrinėjimo metu energetikos įmonei keičiant (papildant) prašymo turinį, prašymo nagrinėjimo Komisijoje pradžios data laikoma paskutinio papildomos medžiagos įregistravimo diena. Komisija turi teisę pareikalauti iš energetikos įmonės papildomų duomenų arba skirti nepriklausomą ekspertizę, kurios reikia sprendimui priimti. Jei papildomi duomenys teikiami arba ekspertizė atliekama per ilgesnį negu Komisijos nustatytą laiką, prašymo nagrinėjimo trukmė gali būti atitinkamai pratęsta. Jei energetikos įmonė Komisijai nepateikia papildomų duomenų arba nesudaro sąlygų paskirtiems nepriklausomiems ekspertams atlikti Komisijos užduočių, prašymo nagrinėjimas Komisijos sprendimu gali būti nutrauktas.

59. Jeigu prašymą pateikusios įmonės dokumentai ir (ar) investicijų projektas neatitinka IV dalyje nustatytų reikalavimų, Komisija nurodo įmonei klaidas ir, atsižvelgdama į nustatytas klaidas ar trūkumus, nustato protingą terminą jiems pašalinti. Jeigu įmonė per nustatytą terminą klaidų ištaisyti negali, ji apie tai informuoja Komisiją ir nurodo objektyvias priežastis. Atsižvelgdama į įmonės nurodytas priežastis ir įvertinusi aplinkybes, Komisija, įmonės prašymu, terminą gali pratęsti.

60. Jeigu įmonė per Komisijos nustatytą terminą neištaiso klaidų, Komisija nagrinėja kitos, tinkamai dokumentus pateikusios, įmonės prašymą ir investicijų projektą.

61. Išlaidas, susijusias su prašymo ir papildomų duomenų teikimu, dengia energetikos įmonė.

62. Komisija, derindama energetikos įmonių investicijų projektus, nurodo šių investicijų atsipirkimą bei įtaką reguliuojamoms kainoms.

63. Komisija suderina energetikos įmonių investicijų projektus, atsižvelgdama į investicijų projektų vertinimo kriterijus, nurodytus Tvarkos aprašo 1 lentelėje.

64. Komisija kontroliuoja suderintų efektyvių investicijų įvykdymą, atsižvelgdama į įmonės su Komisija suderintuose investicijų projektuose nurodytus rodiklius. Jei efektyvi investicija, kuri buvo suderinta su Komisija, nepasiekia derinimo metu nustatytų rodiklių ir dėl to pasikeičia esminiai projekto vertinimo kriterijai – įtaka reguliuojamoms kainoms ir atsiperkamumas, kuriais Komisija vadovaudamasi priėmė sprendimą dėl investicijos suderinimo, koreguodama kainų viršutines ribas, – Komisija įvertina energetikos įmonės įvykdytų investicijų efektyvumą, atsižvelgdama į energetikos įmonės su Komisija suderintuose investicijų projektuose nurodytus rodiklius.

65. Investicijų projektuose pateikti rodikliai įvertinami ir investicijų efektyvumas užtikrinamas nustatant reguliuojamas kainas pagal atitinkamo sektoriaus kainų skaičiavimo metodikos nuostatas.

 

1 lentelė. Energetikos įmonės investicijų projekto vertinimo kriterijai

 

Eil. Nr.

Investicijų rūšis

Finansinis projekto pagrindimas

Ekonominis projekto vertinimas

Finansinė grynoji dabartinė vertė (FGDV)

Finansinė vidinė grąžos norma (FVGN)

Įmonės finansinio pajėgumo įvertinimas

Atsipirkimo laikotarpio skaičiavimas

Įtaka reguliuojamoms kainoms

Socialiniai ir sistemos saugumo aspektai

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Investicijos, skirtos pagal Vyriausybės patvirtintą priemonių įgyvendinimo planą Nacionalinėje energetikos strategijoje nustatytiems energetikos prioritetams įgyvendinti, sistemų saugumui ir tiekimo patikimumui užtikrinti bei esamos sistemos atstatymui.

Nevertinama

Nevertinama

Įmonės finansinis pajėgumas turi būti pakankamas.

Nevertinama

Įvertinama ir nurodoma įtaka reguliuojamoms kainoms.

Nurodoma socialinė, sistemos saugumo ir tiekimo patikimumo užtikrinimo nauda.

2.

Investicijos, skirtos energetikos sistemų plėtrai, naujų vartotojų prijungimui.

FGDV turi būti didesnė arba lygi nuliui.*

FVGN turi būti ne mažesnė kaip atitinkamo sektoriaus įmonei nustatyta kapitalo grąžos norma.*

Įmonės finansinis pajėgumas turi būti pakankamas.

Atsipirkimo laikotarpis nebuitiniams vartotojams – 15 metų, buitiniams vartotojams – 20 metų, bet ne ilgesnis negu Komisijos nustatytas ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) normatyvas.

Neturi didinti kainos esamiems vartotojams.

Gali būti nurodoma socialinė nauda.

3.

Investicijos, skirtos esamų energetikos sistemų efektyvumo didinimui, rekonstruojant ar modernizuojant sistemas.

FGDV turi būti didesnė arba lygi nuliui.*

FVGN turi būti ne mažesnė kaip atitinkamo sektoriaus įmonei nustatyta kapitalo grąžos norma.*

Įmonės finansinis pajėgumas turi būti pakankamas.

Atsipirkimo laikotarpis – ne ilgesnis už turto tarnavimo (nusidėvėjimo) trukmę.

Neturi didinti kainos esamiems vartotojams.

Nurodoma socialinė, sistemos saugumo ir tiekimo patikimumo užtikrinimo nauda.

 

* Investicijų projektams, kurie generuoja pajamas.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

66. Lietuvos Respublikos juridiniai ir fiziniai asmenys gali susipažinti su energetikos įmonių Komisijai pateiktais prašymais derinti investicijų projektą, jei šiai medžiagai netaikomi įstatymais ar kitais teisės aktais reglamentuoti viešo naudojimo apribojimai.

67. Pasikeitus įstatymų, Vyriausybės nutarimų ir kitų teisės aktų nuostatoms, reglamentuojančioms energetikos įmonių investicijų derinimą, turi būti tiesiogiai vadovaujamasi naujų teisės aktų nuostatomis, iki bus pakeistas ar papildytas šis Tvarkos aprašas.

68. Derinant investicijų projektus 1 lentelėje nustatyti investicijų derinimo kriterijai taikomi tiek, kiek neprieštarauja galiojančių teisės aktų nuostatoms.

69. Visa informacija apie investicijas (taip pat ir investicijas pagrindžianti informacija bei investicijų projektai) Komisijai turi būti pateikta ne tik popierine forma, bet ir elektroniniu formatu (tekstinė informacijos dalis – .doc, formatu, o informacijos lentelėse dalis – .xls formatu arba juos atitinkančiais formatais). Informacija elektroniniu formatu Komisijai teikiama el. paštu info@regula.lt.

Papildyta punktu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

_________________

 

 

 

 

1 priedas. Gamtinių įmonių ilgalaikė reguliuojamos veiklos programa, tūkst. Lt

 

Eil. Nr.

Pavadinimas

Reguliuojama veikla

20__

20__

20__

20__

20__

 

 

 

 

 

 

 

1.

FINANSAVIMO ŠALTINIAI

 

 

 

 

 

1.1.

Pajamos, skirtos nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudoms dengti ( + )

 

 

 

 

 

1.2.

Per ataskaitinį laikotarpį paimtų paskolų suma

 

 

 

 

 

1.3.

Subsidijos ir dotacijos, iš jų:

 

 

 

 

 

1.3.1.

valstybės biudžeto lėšos

 

 

 

 

 

1.3.2.

ES struktūrinių fondų lėšos

 

 

 

 

 

1.3.3.

kitos lėšos

 

 

 

 

 

1.4.

Vartotojų prijungimo įmokos

 

 

 

 

 

1.5.

Grynojo pelno dalis veiklos programai įgyvendinti

 

 

 

 

 

1.6.

Kiti finansavimo šaltiniai

 

 

 

 

 

1.6.1.

(išvardyti)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

LĖŠŲ PANAUDOJIMAS

 

 

 

 

 

2.1.

Investicijų projektai, finansuojami ne tik reguliuojamos veiklos lėšomis (1.3, 1.6 eilutės)

 

 

 

 

 

2.1.1.

(išvardyti)

 

 

 

 

 

2.2.

Įmonės veiklos programoms vykdyti, iš viso:

 

 

 

 

 

2.2.1.

Naujas turtas, iš viso:

 

 

 

 

 

2.2.1.1.

sistemų plėtra

 

 

 

 

 

 

(išvardyti)

 

 

 

 

 

2.2.1.2.

transporto priemonės

 

 

 

 

 

2.2.1.3.

kompiuterinė technika

 

 

 

 

 

2.2.1.4.

kita įranga, prietaisai, įrenginiai

 

 

 

 

 

2.2.1.5.

nematerialusis turtas

 

 

 

 

 

2.2.1.6.

kitas turtas

 

 

 

 

 

 

(išvardyti)

 

 

 

 

 

2.2.2.

Turto atstatymas, rekonstrukcija, iš viso:

 

 

 

 

 

 

(išvardyti)

 

 

 

 

 

2.3.

Bendrojo naudojimo sistemoms išpirkti

 

 

 

 

 

2.4.

Paskoloms grąžinti

 

 

 

 

 

2.5.

Kitos lėšų panaudojimo sritys

 

 

 

 

 

2.5.1.

(išvardyti)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastabos: 1. Duomenys pateikiami už praėjusio kainų reguliavimo periodo dvejus paskutinius metus ir ateinančio kainų reguliavimo periodo kiekvienus metus.

 

2. Įmonė savo nuožiūra gali papildyti lentelę įrašais, patikslinančiais rodiklių dydžius.

 

3. Lentelės eilutėse ties žodžiu „išvardyti“ turi būti išvardytos konkrečios priemonės (su trumpu jų apibūdinimu), o jei jos nedetalizuojamos – apibendrintas investavimo objektas (pvz., skirstomieji tinklai, matavimo priemonės ir pan.). Būtina išvardyti lėšų panaudojimo šaltinius, kuriems naudojamų lėšų sumos yra didesnės už 1 proc. metinės reguliuojamos veiklos turto nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudų sumos.

 

20_ _ m. __________ Įmonės vadovas ________________

 

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 


_____________________________

(Įmonės pavadinimas)

 

ELEKTROS ENERGETIKOS ĮMONĖS ILGALAIKĖS REGULIUOJAMOS VEIKLOS PROGRAMA

 

20...  m. .................... mėn. .... d.

 

2 priedas

 

Eil. Nr.

Projekto (darbų) pavadinimas

Praėjusio reguliavimo periodo investicijų vertė (tūkst. Lt)

Būsimo reguliavimo periodo investicijų vertė   (tūkst. Lt)

20__

20__

20__

20__

20__

20__

1

2

3

4

5

6

7

8

I.

FINANSAVIMO ŠALTINIAI

 

 

 

 

 

 

1.

Ilgalaikio turto nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos

 

 

 

 

 

 

2.

Skolintos lėšos

 

 

 

 

 

 

2.1.

Palūkanų norma

 

 

 

 

 

 

3.

Subsidijos ir dotacijos, iš jų:

 

 

 

 

 

 

3.1.

valstybės biudžeto lėšos

 

 

 

 

 

 

3.2.

ES struktūrinių fondų lėšos

 

 

 

 

 

 

3.3.

kitos lėšos

 

 

 

 

 

 

4.

Pajamos iš prijungimo įmokos

 

 

 

 

 

 

5.

Grynojo pelno dalis veiklos programai įgyvendinti

 

 

 

 

 

 

6.

Kiti finansavimo šaltiniai

 

 

 

 

 

 

6.1.

(išvardinti)

 

 

 

 

 

 

II.

LĖŠŲ PANAUDOJIMAS

 

 

 

 

 

 

1.

330–110 kV elektros tinklas, iš viso

 

 

 

 

 

 

2.

110–35 kV elektros tinklas, iš viso

 

 

 

 

 

 

3.

10–0,4 kV  elektros tinklas, iš viso

 

 

 

 

 

 

4.

Nauji vartotojai, iš viso

 

 

 

 

 

 

4.1.

Nauji vartotojai 35–10 kV, iš viso

 

 

 

 

 

 

4.2.

Nauji vartotojai 0,4 kV, iš viso

 

 

 

 

 

 

5.

Ryšiai ir valdymo sistemos, iš viso

 

 

 

 

 

 

6.

Kompiuterinė ir programinė įranga

 

 

 

 

 

 

7.

Transportas

 

 

 

 

 

 

8.

Kiti objektai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.

Iš viso sistemos saugumui ir tiekimo patikimumui

 

 

 

 

 

 

10.

Iš viso nauji objektai (plėtra)

 

 

 

 

 

 

11.

Iš viso sistemos atstatymui

 

 

 

 

 

 

12.

Iš viso rekonstrukcija, modernizavimas

 

 

 

 

 

 

13.

Iš viso kita

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO (1+2+3+4+5+6+7+8)

 

 

 

 

 

 

 

20_ _ m. ___________ Įmonės vadovas ______________

 

_________________

 


3 priedas. Dujų įmonės metinis investicijų planas / įvykdymo ir efektyvumo ataskaita*

 

Eil. Nr.

Pavadinimas

Mato vnt.

Techniniai duomenys

Darbų tipas (ŠR; ŠRB; AĮ; K)*

Transportuojamas dujų kiekis, tūkst. m³

Planas

Faktas

1.

INVESTICIJOS

 

 

 

 

 

1.1.

Investicijos į sistemų plėtrą, iš jų į:

km ir tūkst. Lt

 

 

 

 

1.1.1.

perdavimo sistemas

 

 

 

 

 

1.1.1.1.

(išvardyti objektų sąrašą, nurodant statomas ir planuojamas statyti sistemas)

 

 

 

 

1.1.2.

skirstymo sistemas

 

 

 

 

 

1.1.2.1.

(išvardyti objektų sąrašą, nurodant statomas ir planuojamas statyti sistemas)

 

 

 

 

1.1.3.

gamybos objektus

 

 

 

 

 

1.1.3.1.

(išvardyti objektų sąrašą, nurodant statomus ir planuojamus statyti objektus)

tūkst. Lt

 

 

 

 

1.2.

Investicijos Nacionalinėje energetikos strategijoje nustatytiems prioritetams įgyvendinti, saugumui, tiekimo patikimumui ir dujų sistemų atstatymui, iš jų į:

km ir tūkst. Lt

 

 

 

 

1.2.1.

perdavimo sistemas

 

 

 

 

 

1.2.1.1.

(išvardyti objektų sąrašą)

 

 

 

 

1.2.2.

skirstymo sistemas

 

 

 

 

 

1.2.2.1.

(išvardyti objektų sąrašą)

 

 

 

 

1.2.3.

gamybos objektus

 

 

 

 

 

1.2.3.1.

(išvardyti objektų sąrašą)

tūkst. Lt

 

 

 

 

1.3.

Investicijos į sistemų rekonstrukciją ir modernizavimą, iš jų į:

 

 

 

 

1.3.1.

perdavimo sistemas

 

 

 

 

 

1.3.1.1.

(išvardyti objektų sąrašą)

 

 

 

 

1.3.2.

skirstymo sistemas

 

 

 

 

 

1.3.2.1.

(išvardyti objektų sąrašą)

 

 

 

 

1.3.3.

gamybos objektus

 

 

 

 

 

1.3.3.1.

(išvardyti objektų sąrašą)

tūkst. Lt

 

 

 

 

2.

FINANSAVIMO ŠALTINIAI

 

 

 

 

 

2.1.

Ilgalaikio turto nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos

tūkst. Lt

 

 

 

 

2.2.

Skolintos lėšos

 

 

 

 

2.2.1.

Palūkanų norma

proc.

 

 

 

 

2.3.

Subsidijos ir dotacijos, iš jų:

tūkst. Lt

 

 

 

 

2.3.1.

valstybės biudžeto lėšos

 

 

 

 

2.3.2.

ES struktūrinių fondų lėšos

 

 

 

 

2.3.3.

kitos lėšos

 

 

 

 

 

2.4.

Vartotojų prijungimo įmokos

 

 

 

 

2.5.

Kiti finansavimo šaltiniai

 

 

 

 

2.5.1.

(išvardyti)

 

 

 

 

3.

PAPILDOMI RODIKLIAI

 

 

 

 

 

3.1.

Planuojamas transportuoti ar parduoti papildomas kiekis

tūkst. m3/MWh

 

 

 

 

3.2.

Planuojamas ribinių eksploatacinių sąnaudų poreikis

tūkst. Lt

 

 

 

 

3.3.

Pagal Naujo vartotojo prijungimo sutartį surinktos netesybos,*****

tūkst. Lt

 

 

 

 

3.3.1.

iš jų: (išvardyti objektų sąrašą, jeigu netesybos surinktos už Tvarkos 19 p. nurodyto dydžio investicijas)

 

 

 

 

 

 

* Energetikos įmonė, pateikdama metinio investicijų plano įvykdymo ataskaitą, lentelėje nurodo faktinius įgyvendintų investicijų duomenis.

 

** Tvarkos aprašo 19 p. nurodyto dydžio investicijoms būtina pateikti detalizaciją.

 

20_ _ m. ____________ Įmonės vadovas _________________

 

***Pildoma tik teikiant Metinio investicijų plano įvykdymo ataskaitą.

 

****Derinimo metu pateikiami investicijų projektų planuojami kiekiai, o teikiant Metinio investicijų plano įvykdymo ataskaitą, nurodomi naujo vartotojo prijungimo sutartyse nustatyti transportuotini dujų kiekiai.

 

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

3.1 priedas. Šilumos tiekimo įmonių investicijų į šilumos bei elektros gamybą lentelė

 

Investicijos metu pastatytos naujos ar rekonstruotos senos įrangos trumpas aprašymas (gali būti ir kitos papildomos įmonės nurodytos įrangos eilutės).

Inv. Nr.*

Įrangos įvedimo į eksploataciją data*

Įrangos tipas

 

(NĮ*/ RĮ*)

Darbų tipas (ŠR; ŠRB; AĮ; K)*

Investicijos išlaidos (tūkst. Lt)**

Viešųjų pirkimų konkursų duomenys*****

Įrangos gamintojo pavadinimas *****

konkurso laimėtojo pavadinimas

konkurso dalyvių pavadinimai

garantuojamas rangovo ar gamintojo

numatomas šilumos tiekimo įmonės

Įrangos (be statybos montavimo darbų) kaina

Įrangos statybos montavimo ir derinimo darbų kaina

Kaina iš viso

kainos šilumos dalis

kainos elektros dalis**

Investicijos pavadinimas.....................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Katilai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1. Katilas 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.1. Katilas (n.k..... proc.; galia...... MW; tipas......... (VŠK, GK*); gaminamo garo slėgis .... bar; kuro rūšis....... )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.2. Katilo degikliai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.2.1. degiklis 1 (degiklio tipas.......... (pvz. moduliacinis ar kt.) galios diapazonas nuo ..... iki ..... MW)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.3. Katilo pakura (galios diapazonas nuo ..... iki ..... MW; verdančio sluoksnio – taip/ne)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.4.Katilo automatika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.5.Kiti katilo įrangos komplekto įrengimai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2. Katilas .....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Kondensaciniai ekonomaizeriai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.1. Kondensacinis ekonomaizeris 1 (galia .....MW, tipas .......... (ŠIL, SK*))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Rekonstruojamos/naujai statomos katilinės ar kogeneracinės jėgainės vamzdynai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Katilinės/kogeneracinės jėgainės cheminio vandens paruošimo ūkis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Deaeratorius (tipas – V, A, ME***, našumas .... m³/val. deaeruoto vandens)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Šilumokaičiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.1. Vamzdeliniai šilumokaičiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.1.1. Vamzdelinis šilumokaitis 1 (našumas .....MW)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.2. Plokšteliniai šilumokaičiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.2.1. Plokštelinis šilumokaitis 1 (našumas ... MW)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Rekonstruojamos/naujai statomos katilinės ar kogeneracinės jėgainės kompiuterinė programinė įranga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Elektros transformatorinės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.1. Elektros transformatorinė 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.1.1. Transformatorinės pastatas (tūris ....m³)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.1.2. Transformatoriai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.1.2 .1. Transformatorius 1 (įėjimo įtampa...... V, išėjimo įtampa ..... V, galingumas ....... kVA)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.1.2 .2. Transformatorius 2 ..........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.1.3. Transfomatorinės šildymo ir oro kondicionavimo sistema (maksimali šildymo galia .... kW, maksimali šaldymo galia ..... kW)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.1.4. Kita įranga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.1. Elektros transformatorinė 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Elektros skirstyklos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.1. Elektros skirstykla 1 (įtampa .......... V)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.1.1. narveliai (narvelių skaičius ....... vnt.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.1.2. skirstyklos pastatas (tūris ....m³)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.1.3. Skirstyklos šildymo ir oro kondicionavimo sistema (maksimali šildymo galia .... kW, maksimali šaldymo galia ..... kW)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.2. Elektros skirstykla 2 .............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Turbinos su elektros generatoriais

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.1. Turbina su elektros generatoriumi 1 (galia ...... MW, įtampa ...... V)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Kogeneracinės jėgainės su vidaus degimo varikliais

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.1. Kogeneracinė jėgainė 1 (šilumos galia ...... MW, elektros galia ....... MW)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Tinklo siurbliai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.1. Siurblys 1 (Dn ....(m³/h); Pn .....(Bar); N.... (kW))***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

..................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Tinklo siurblių dažnio keitikliai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.1. Dažnio keitiklis 1 (I...(A); N.....(kW))***;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14. Kuro sandėlio, kuro padavimo, pelenų šalinimo įrengimai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.1. Kuro/pelenų transporteriai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.1.1. Kuro/pelenų transporteris (našumas ....... m³/val., transporterio ilgis ....... m, tipas ....... (pvz., grandiklinis, sraigtinis))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

......................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.2. Kuro smulkintuvai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.2.1. Kuro smulkintuvas 1 (našumas ......... m³/val.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

......................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.3. Kuro trupintuvai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.3.1. Kuro trupintuvas 1 (našumas ......... m³/val.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

......................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.4. kranai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.5. Kurui stumdyti traktoriai (krautuvai)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.5.1. Kurui stumdyti traktorius (krautuvas) 1 (galia .......... kW)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

......................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.6. pelenų konteineris (tūris ........ m³)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.7. kita

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15. Kaminas (kamino tipas ...... (M, MT*); aukštis...... ( m); diametras....... (m))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16. Nerūdijančio plieno įdėklas į esamą kaminą (aukštis...... ( m); diametras....... (m)).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17. Dūmų kanalai iki kamino

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18. Ortakiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19. Skysto kuro talpos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19.1. talpa 1 (tūris ..... m³)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20. Ciklonai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.1. ciklonas 1 (našumas ..... m³/val)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21. Dujų reguliavimo punktas (įėjimo slėgis.....Bar, išėjimo slėgis .... (Bar), maksimalus dujų pralaidumas ..... m³/val.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22. kiti katilinės/kogeneracinės jėgainės įrengimai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23. Naujas katilinės pastatas (tūris ........m³, tipas .........(pvz., lengvų metalo konstrukcijų pastatas))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24. Naujas kuro sandėlio pastatas (tūris ........m³, tipas .........(pvz., lengvų metalo konstrukcijų pastatas))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25. Atvira kuro saugojimo aikštelė (plotas ........ m³ )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26. Šilumos tiekimo įmonės pastatų rekonstrukcija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.1. Pastatas 1 (paskirtis ...........(katilinė, administracinis pastatas, kita))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.1.1. Keičiamų langų plotas ....... m2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.1.3. Apšiltinamų sienų plotas ........ m2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.1.4. Apšildinamo stogo plotas ........ m2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.1.5. Kiti rekonstrukcijos darbai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.2. Pastatas 2 ..........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba. Planuojamoms investicijoms lentelėje nurodytus duomenis užpildyti tuo atveju, jei įmonė tokius duomenis turi.

 

* Inv. Nr. – turto inventorinis numeris, kuris nurodomas tiktai faktiškai atliktoms investicijoms; įrangos įvedimo į eksploataciją data nurodoma tiktai faktiškai atliktoms investicijoms; NĮ – nauja įranga; RĮ – rekonstruota įranga; VŠK – vandens šildymo katilas; GK – garo katilas; ŠIL – šilumokaičio tipo kondensac. ekonomaizeris, SK – skruberio tipo kondensac. ekonomaizeris; M – mūrinis kaminas, MT – metalinis kaminas.

** Investicijos išlaidos apima investicijos išlaidas finansuojamas visų rūšių finansavimo šaltiniais (tame tarpe ir dotacijomis bei subsidijomis); kainos elektros dalis nurodoma tik investicijoms į šilumos ir elektros gamybą bendrame technologiniame cikle.

*** V – vakuuminis; A – atmosferinis; ME – membraninis; Dn – debitas nominaliame taške; Pn – siurblio vidinis slėgis; N – siurblio galia nominaliame taške, I – srovės stiprumas.

**** Įrangos tarnavimo laikotarpis nurodomas atskirai pagal šios lentelės eilutėse surašytus įrenginius. Kiekvieno įrenginio tarnavimo laikas skaičiuojamas valandomis nuo investicijos (kurios suma parodoma šioje lentelėje) į įrenginį įgyvendinimo momento iki pirmo kapitalinio remonto šiam įrenginiui po investicijos.

***** Stulpelių „Viešųjų pirkimų konkursų duomenys“ ir „Įrangos gamintojo pavadinimas“ langelius, kuriuose informacija atsikartoja galima apjungti į vieną langelį. Stulpelyje „Įrangos gamintojo pavadinimas“ surašomi tik pagrindiniai lentelėje išvardytų įrengimų gamintojai.

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

3.2 priedas. Šilumos punktų rekonstrukcijos, grupinių boilerinių likvidavimo įrengiant šilumos punktus, naujų šilumos punktų įrengimo prijungiant naujus vartotojus investicijų lentelė

 

Inv. Nr.*

Investicijos vykdymo metai*

Šilumos punkto adresas

Šilumos punkto suminė šildymo, vėdinimo ir karšto vandens ruošimo galia (KW)

Darbų tipas (ŠR; ŠRB; AĮ; K)*

Šilumos skaitiklio (jei toks yra) šilumine-šio srauto diapazonas (nuo /iki m³/h)

A, D, KVV, ŠĮ duomenys (jei yra tokie darbai)***

Šilumos punkto tipas (Š; ŠKV; ŠKVV KV) **

Šilumos skaitiklis šildymui

Šilumos skaitiklis k.v. ruošimui

A plotas (m2)

D plotas (m2)

KVV

ŠĮ

Diš* (mm)

Ilgis (m)

Diš* (mm)

Ilgis (m)

Investicijos Nr. 1 pavadinimas ....................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

……

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Investicijos Nr. ... pavadinimas ....................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lentelės tęsinys

Inv. Nr.*

Investicijos išlaidų detalizacija (tūkst. Lt)

Investicija šilumos punktui įrengti iš viso (tūkst. Lt)

Viešųjų pirkimų konkursų duomenys *****

Įrangos gamintojo pavadini-mas *****

Šilumos punkto įrenginys be ŠS, NV, NP, AS, PS****

AS

PS

Šilumos skaitiklis (jei toks yra)

NV įrengimai

NP įrengimai

Statybos montavimo darbai

Derinimo, įvedimo į eksploataciją darbai

Kita

Konkurso laimėtojo pavadinimas

Konkurso dalyvių pavadinimai

Šildymui

k.v. ruošimui

Investicijos Nr. 1 pavadinimas ....................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Investicijos Nr. ... pavadinimas ....................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba. Planuojamoms investicijoms lentelėje nurodyti duomenys užpildomi tuo atveju, jei įmonė tokius duomenis turi. Stulpelių grupė „Investicijos išlaidų detalizacija“ pildoma tuo atveju jei tokius duomenis įmonė turi.

 

Jei stulpelio pavadinime nurodyta informacija nesusijusi su atliekama investicija, tai stulpelio tuščiuose langeliuose pažymimas ženklas „-“.

Investicijos išlaidos apima investicijos išlaidas finansuojamas visų rūšių finansavimo šaltiniais (tame tarpe ir dotacijomis bei subsidijomis).

 

* Inv. Nr. – turto inventorinis numeris, kuris nurodomas tiktai faktiškai atliktoms investicijoms; Diš – metalo vamzdžio be šiluminės izoliacijos išorinis diametras; ŠR – šilumos punkto renovacija, keičiant elevatorinį mazgą į 2 –jų kontūrų modulinį įrenginį; ŠRB – šilumos punkto renovacija, keičiant elevatorinį mazgą su boileriu į 2 –jų kontūrų modulinį įrenginį; AĮ – automatizuotų šilumos punktų įrengimas montuojant modulinius įrenginius; K – kita (aprašyti).

 

** Š – šilumos punktas šildymui ; ŠKV – šilumos punktas šildymui ir karšto vandens ruošimui; ŠKVV – šilumos punktas šildymui, karšto vandens ruošimui ir vėdinimui; KV – šilumos punktas karštam vandeniui ruošti).

 

***A – sumūrijamos naujos atitvaros šilumos punkto patalpoje; D – pastatomos naujos durys šilumos punkto patalpoje; KVV – atvedamas naujas karšto vandens vamzdynas nuo šilumos punkto iki esamos pastato karšto vandens sistemos; ŠĮ – atvedamas naujas šalto vandens įvadas iki šilumos punkto.

 

**** ŠS – šilumos skaitiklis; NV – nuotolinis šilumos punkto valdymas su šilumos punkto parametrų nuotoliniu perdavimu, NP – nuotolinis šilumos punkto parametrų perdavimas, AS – šilumos punkto apsaugos signalizacijos prietaisai, PS – papildomas siurblys (neskaičiuojant k.v. sistemos ir šildymo sistemos cirkuliacinių siurblių) skirtas pastato šildymo sistemos papildymui.

 

***** Stulpelių „Viešųjų pirkimų konkursų duomenys“ ir „Įrangos gamintojo pavadinimas“ langelius, kuriuose informacija atsikartoja galima apjungti į vieną langelį. Stulpelyje „Įrangos gamintojo pavadinimas“ surašomi tik pagrindiniai lentelėje išvardytų įrengimų gamintojai.

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

3.3 priedas. Šilumos tinklų kompensavimo įrenginių rekonstrukcijos investicijų lentelė

 

Šilumos perdavimo sistemos pavadinimas**

Kompensatoriaus pastatymo vieta (Kameros Nr.)

Išimamo kompensatoriaus vietoje pastatomas naujas kompensatorius

Išimamo kompensatoriaus statybos data (metai)

Kompensatoriaus rekonstrukcijos kaina (tūkst. Lt)

Viešųjų pirkimų konkursų duomenys **

Įrangos gamintojo pavadinimas **

Inv. Nr.*

Investicijos įvykdymo metai

Sąlyginis diametras (mm)

Kompensatoriaus

Tarnavimo laikas iki pirmo kapitalinio remonto (metai)

Naujo kompensatoriaus kaina (be statybos montavimo darbų)

Statybos montavimo darbų kaina

Konkurso laimėtojo pavadinimas

Konkurso dalyvių pavadinimai

tipas (R, L, S)*

pailgėjimas (mm)

Garantuojamas rangovo ar gamintojo

Numatomas šilumos tiekėjo

Investicijos Nr. 1 pavadinimas ......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Investicijos Nr. ... pavadinimas ......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba. Planuojamoms investicijoms lentelėje nurodyti duomenys užpildomi tuo atveju, jei įmonė tokius duomenis turi.

Jei stulpelio pavadinime nurodyta informacija nesusijusi su atliekama investicija, tai stulpelio tuščiuose langeliuose pažymimas ženklas „-“.

Tie lentelės langeliai, kuriems užpildyti įmonė neturi duomenų, paliekami tušti.

Investicijos išlaidos apima investicijos išlaidas finansuojamas visų rūšių finansavimo šaltiniais (tame tarpe ir dotacijomis bei subsidijomis).

 

* Inv. Nr. – turto inventorinis numeris, kuris nurodomas tiktai faktiškai atliktoms investicijoms; R – riebokšlinis kompensatorius, L – linzinis kompensatorius, S – silfoninis kompensatorius.

** Stulpelių „Viešųjų pirkimų konkursų duomenys“ ir „Įrangos gamintojo pavadinimas“ langelius, kuriuose informacija atsikartoja galima apjungti į vieną langelį. Stulpelyje „Įrangos gamintojo pavadinimas“ surašomi tik pagrindiniai lentelėje išvardytų įrengimų gamintojai. Stulpelis „Šilumos perdavimo sistemos pavadinima“ pildomas tik tuo atveju, kai įmonė valdo daugiau kaip vieną centralizuoto šilumos perdavimo sistemą.

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

3.4 priedas. Šilumos apskaitos prietaisų įsigijimo, sumontavimo investicijų lentelė

 

Inv. Nr.*

Investicijos įvykdymo metai

Šilumos skaitiklio matuojamo srauto ribos (nuo /iki, m³/h)

Į šilumos skaitiklio kainą nuotolinio duomenų perdavimo įrangos kaina įeina (taip / ne)

Į šilumos skaitiklio kainą skaitiklio sumontavimo kaina įeina (taip / ne)

Šilumos skaitiklių skaičius (vnt.)

Investicijos Nr. 1 pavadinimas ...........

 

 

 

 

 

 

 

……

 

 

 

 

 

......

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

Investicijos Nr. .... pavadinimas ...........

 

 

 

 

 

 

 

........

 

 

 

 

 

Pastaba: planuojamoms investicijoms lentelėje nurodytus duomenis užpildyti tuo atveju, jei įmonė tokius duomenis turi.

Jei stulpelio pavadinime nurodyta informacija nesusijusi su atliekama investicija, tai stulpelio tuščiuose langeliuose pažymimas ženklas „-“.

Tie lentelės langeliai, kuriems užpildyti įmonė neturi duomenų, paliekami tušti.

Investicijos išlaidos apima investicijos išlaidas finansuojamas visų rūšių finansavimo šaltiniais (tame tarpe ir dotacijomis bei subsidijomis).

 

* Inv. Nr. – turto inventorinis numeris, kuris nurodomas tiktai faktiškai atliktoms investicijoms.

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

3.5 priedas. Šilumos trasų rekonstrukcijos, senų trasų uždarymo investicijų lentelė

 

Šilumos perdavimo sistemos pavadinimas**

Šilumos trasos vamzdžių sutartiniai diametrai Diš* (mm)

Rekonstruojamos šilumos trasos

Šilumos trasos, kurios išardomos, tam, kad jų vietoje pakloti naujas trasas

Paklojamos šilumos trasos vietoje išardytų trasų

Rekonstrukcijos metu išardoma ir atstatoma žemės danga (dangos plotas, m2)****

Eksploatacijos pradžios metai***

Trasų ilgiai pagal trasų paklojimo tipą (m)

Inv. Nr.*

Investicijos įvykdymo metai

Tipas (M, K **)

Trasų ilgiai pagal trasų paklojimo tipą (m)

N*

O*

B *

T *

N*

O*

B *

T *

Š *

A*

V*

L *

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

Investicijos Nr. 1 pavadinimas ...........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

……

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Investicijos Nr. ..... pavadinimas ...........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

……

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

lentelės tęsinys

Šilumos perdavimo sistemos pavadinimas**

Šilumos trasos vamzdžių sutartiniai diametrai Diš* (mm)

Uždaromos, panaikinamos trasos

Viešųjų pirkimų konkursų duomenys *****

Eksploatacijos pradžios metai***

Paliekamų žemėje trasų ilgiai pagal trasų paklojimo tipą (m)

Trasos, kurios iškasamos jų vietoje nepaklojant naujų šilumos trasų.

Trasų ilgiai pagal trasų paklojimo tipą (m)

Išvežamų trasos ardymo atliekų kiekis (m³)

Išardoma ir atstatoma žemės danga (dangos plotas, m2)***

Konkurso laimėtojo pavadinimas

Konkurso dalyvių pavadinimai

N*

O*

B *

T *

N*

O*

B *

T *

Š*

A*

V*

L*

1

2

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

Investicijos Nr. 1 pavadinimas ...........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

……

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Investicijos Nr. ..... pavadinimas ...........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

……

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba: planuojamoms investicijoms lentelėje nurodyti duomenys užpildomi tuo atveju, jei įmonė tokius duomenis turi.

Jei stulpelio pavadinime nurodyta informacija nesusijusi su atliekama investicija, tai stulpelio tuščiuose langeliuose pažymimas ženklas „-“.

Tie lentelės langeliai, kuriems užpildyti įmonė neturi duomenų, paliekami tušti.

 

*Diš – metalo vamzdžio be šiluminės izoliacijos išorinis diametras; Inv. Nr. – turto inventorinis numeris, kuris nurodomas tiktai faktiškai atliktoms investicijoms; N – nepraeinamame kanale; O – orinė linija; B – bekanaliniu būdu; T – techniniame koridoriuje ir kolektoriuje; Š – šaligatvio danga; A – asfalto danga; V – vejos danga; L – laiptų danga.

** M – magistralinė trasa; K – kvartalinė trasa. Stulpelis „Šilumos perdavimo sistemos pavadinimas“ pildomas tik tuo atveju, kai įmonė valdo daugiau kaip vieną centralizuoto šilumos perdavimo sistemą.

*** – nurodyti duomenis tik tuo atveju, jei trasos eksploatacijos laikas trumpesnis už 25 metus;

**** – išvengti dangos ardymo ir atstatymo darbų kiekiai dėl savivaldybės organizuojamos gatvių ir šaligatvių rekonstrukcijos čia neįskaičiuojami;

***** Stulpelių „Viešųjų pirkimų konkursų duomenys“ langelius, kuriuose informacija atsikartoja galima apjungti į vieną langelį.

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

3.6 priedas. Naujų šilumos trasų paklojimo, naujų šilumos vartotojų prijungimo ir esamų šilumos vartotojų atjungimo investicijų lentelė

 

Investicijos pavadinimas ............

 

Šilumos perdavimo sistemos pavadinimas **

Paklojamos naujos šilumos trasos

Šilumos trasos vamzdžių sutartiniai diametrai Diš* (mm)

Inv. Nr.*

Investicijos įvykdymo metai

Trasos tipas (M, K**)

Naujų trasų ilgiai pagal trasų paklojimo tipą (m)

Naujos trasos statybos metu išardoma ir atstatoma žemės danga (dangos plotas, m2)***

N*

O*

B*

T*

Š*

A*

V*

L*

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

Investicijos Nr. 1 pavadinimas ...........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

……

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Investicijos Nr. ..... pavadinimas ...........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

……

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

lentelės tęsinys

Investicijos pavadinimas ............

 

 

Šilumos perdavimo sistemos pavadinimas **

Naujų vartotojų prijungimas / esamų atjungimas

Viešųjų pirkimų konkursų duomenys ****

 

 

Savivaldybės specialiojo plano zona, kurioje yra vartotojas (C,K,NC, NN*)

Vartotojo metinis centralizuotos šilumos suvartojimas (MWh)

Konkurso laimėtojo pavadinimas

Konkurso dalyvių pavadinimai

1

14

15

16

17

18

19

Investicijos Nr. 1 pavadinimas ...........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Investicijos Nr. ..... pavadinimas ...........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba: planuojamoms investicijoms lentelėje nurodyti duomenys užpildomi tuo atveju, jei įmonė tokius duomenis turi.

Jei stulpelio pavadinime nurodyta informacija nesusijusi su atliekama investicija, tai stulpelio tuščiuose langeliuose pažymimas ženklas „-“.

Tie lentelės langeliai, kuriems užpildyti įmonė neturi duomenų, paliekami tušti.

 

* Diš – metalo vamzdžio be šiluminės izoliacijos išorinis diametras; Inv. Nr. – turto inventorinis numeris, kuris nurodomas tiktai faktiškai atliktoms investicijoms; N – nepraeinamame kanale; O – orinė linija; B – bekanaliniu būdu; T – techniniame koridoriuje ir kolektoriuje; Š – šaligatvio danga; A – asfalto danga; V – vejos danga; L – laiptų danga; C – centralizuoto šilumos tiekimo zona; K – konkurencinė zona (galimas ir centralizuotas ir necentralizuotas šilumos tiekimas); NC – necentralizuoto šilumos tiekimo zona; NN – nesuformuotų šilumos tiekimo aspektu teritorijų zona;

** M – magistralinė trasa; K – kvartalinė trasa; PR – vartotojo prijungimas; AT – vartotojo atjungimas; Stulpelis „Šilumos perdavimo sistemos pavadinimas“ pildomas tik tuo atveju, kai įmonė valdo daugiau kaip vieną centralizuoto šilumos perdavimo sistemą.

*** – išvengti dangos ardymo ir atstatymo darbų kiekiai dėl savivaldybės organizuojamos gatvių ir šaligatvių rekonstrukcijos čia neįskaičiuojami;

**** Stulpelių „Viešųjų pirkimų konkursų duomenys“ langelius, kuriuose informacija atsikartoja galima apjungti į vieną langelį.

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

3.7 priedas. Sąnaudų pokyčio dėl atliekamos investicijos lentelė

(pildyti visų rūšių ribinę sumą viršijančioms teikiamoms suderinti investicijoms, išskyrus investicijas į kogeneracines jėgaines, kurių elektrą numatoma parduoti)

 

Investicijos pavadinimas: ............................................

 

Metai

X***

..........

XX***

Šilumos perdavimo sistemos, kurioje atliekama investicija pavadinimas ................................

 

 

 

1.Metinis įmonės sąnaudų pokytis dėl investicijos neįvertinant infliacijos poveikio*(tūkst. Lt):

 

 

 

1.1.Vanduo

 

 

 

1.2.Elektra

 

 

 

1.3.Einamasis remontas

 

 

 

1.4.Kapitalinis remontas

 

 

 

1.5.Eksploatacija

 

 

 

1.6.Darbo užmokestis ir soc. draudimas

 

 

 

1.7.Kuras

 

 

 

1.8.Nekilnojamojo turto mokestis

 

 

 

1.9. ATL** pirkimo išlaidos

 

 

 

1.10. Palūkanos

 

 

 

1.11. Amortizacijos atskaitymai

 

 

 

1.12. Kita (įvardyti)

 

 

 

2. Metinis įmonės ATL pardavimo pajamų pokytis dėl investicijos neįvertinant infliacijos poveikio****(tūkst. Lt)

 

 

 

3. Suvartojamo kuro kiekio pokytis pagal kuro rūšis dėl investicijos:

 

 

 

3.1. Kuras ....... (tne)

 

 

 

3.2. Kuras ....... (tne)

 

 

 

............

 

 

 

4. Suvartojamos elektros kiekio pokytis dėl investicijos (MWh)

 

 

 

5. Išmetamo CO2 kiekio pokytis dėl investicijos (t)

 

 

 

6. Darbuotojų skaičiaus pokytis dėl investicijos (žmonių skaičius)

 

 

 

 

 

 

 

Investicijai naudojamos paskolos palūkanų norma proc. / grąžinimo laikotarpis (metai) / grąžinimo pradžia (metai)

/ /

 

Šilumos tiekimo įmonės numatomas įrangos tarnavimo laikas iki pirmo kapitalinio remonto (metais)

 

 

Nekilnojamojo turto mokesčio tarifas savivaldybėje (proc. nuo turto mokestinės vertės)

 

 

 

Pastaba: jei eilutės pavadinime nurodyta informacija nesusijusi su atliekama investicija, tai eilutės tuščiuose langeliuose pažymimas ženklas „-“.

Tie lentelės langeliai, kuriems užpildyti įmonė neturi duomenų, paliekami tušti.

 

*Sąnaudų patirtų įvykdžius investiciją ir sąnaudų, kurios būtų patirtos investicijos neįvykdžius skirtumas;

**ATL – apyvartiniai taršos leidimai;

*** X – įrangos į kurią investuojama eksploatacijos laikotarpio pradžios metai; XX – įrangos į kurią investuojama eksploatacijos laikotarpio pabaigos metai;

**** ATL pardavimo pajamų, gautų įvykdžius investiciją ir pajamų, kurios būtų gautos investicijos neįvykdžius skirtumas.

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

3.8 priedas. Sąnaudų pokyčio dėl atliekamos investicijos lentelė

(pildyti teikiamosms suderinti investicijoms į kogeneracines jėgaines, kurių elektrą numatoma parduoti)

 

Investicijos pavadinimas: ............................................

 

Metai

X***

.......

XX***

Šilumos perdavimo sistemos, kurioje atliekama investicija, pavadinimas ................................

 

 

 

ŠILUMOS SEKTORIUS

 

 

 

1.Metinis įmonės sąnaudų pokytis dėl investicijos neįvertinant infliacijos poveikio*(tūkst. Lt):

 

 

 

1.1.Vanduo

 

 

 

1.2.Elektra

 

 

 

1.3.Einamasis remontas

 

 

 

1.4.Kapitalinis remontas

 

 

 

1.5.Eksploatacija

 

 

 

1.6.Darbo užmokestis ir soc. draudimas

 

 

 

1.7.Kuras

 

 

 

1.8.Nekilnojamojo turto mokestis

 

 

 

1.9. ATL** išlaidos

 

 

 

1.10. Palūkanos

 

 

 

1.11. Amortizacijos atskaitymai

 

 

 

1.12. Kita

 

 

 

2. Metinis įmonės ATL pardavimo pajamų pokytis dėl investicijos neįvertinant infliacijos poveikio****(tūkst. Lt)

 

 

 

3. Suvartojamo kuro kiekio pokytis pagal kuro rūšis dėl investicijos:

 

 

 

3.1. Kuras ....... (tne)

 

 

 

3.2. Kuras ....... (tne)

 

 

 

..............

 

 

 

4. Suvartojamos elektros kiekio pokytis dėl investicijos (MWh)

 

 

 

5. Išmetamo CO2 kiekio pokytis dėl investicijos (t)

 

 

 

6. Darbuotojų skaičiaus pokytis dėl investicijos (žmonių skaičius)

 

 

 

Investicijai šilumos sektoriuje naudojama paskolos suma tūkst. Lt / palūkanų norma proc. / grąžinimo laikotarpis (metai) / grąžinimo pradžia (metai)

/ / /

 

Šilumos tiekimo įmonės šilumos sektoriuje naudojamos įrangos tarnavimo laikas iki pirmo kapitalinio remonto (metais)

 

 

ELEKTROS SEKTORIUS

 

 

 

1.Metinis įmonės sąnaudų pokytis dėl investicijos neįvertinant infliacijos poveikio*(tūkst. Lt):

 

 

 

1.1.Vanduo

 

 

 

1.2.Elektra

 

 

 

1.3.Einamasis remontas

 

 

 

1.4.Kapitalinis remontas

 

 

 

1.5.Eksploatacija

 

 

 

1.6.Darbo užmokestis ir soc. draudimas

 

 

 

1.7.Kuras

 

 

 

1.8.Nekilnojamojo turto mokestis

 

 

 

1.9. ATL** išlaidos

 

 

 

1.10. Palūkanos

 

 

 

1.11. Amortizacijos atskaitymai

 

 

 

1.12. Kita

 

 

 

2. Metinis įmonės ATL pardavimo pajamų pokytis dėl investicijos neįvertinant infliacijos poveikio****(tūkst. Lt)

 

 

 

3. Suvartojamo kuro kiekio pokytis dėl investicijos:

 

 

 

3.1. Kuras ....... (tne)

 

 

 

3.2. Kuras ....... (tne)

 

 

 

..............

 

 

 

4. Suvartojamos elektros kiekio pokytis dėl investicijos (MWh)

 

 

 

5. Parduodamos į elektros tinklą elektros kiekio pokytis dėl investicijos (MWh)

 

 

 

6. Išmetamo CO2 kiekio pokytis dėl investicijos (t)

 

 

 

7. Darbuotojų skaičiaus pokytis dėl investicijos (žmonių skaičius)

 

 

 

Investicijai elektros sektoriuje naudojama paskolos suma tūkst. Lt / palūkanų norma proc. / grąžinimo laikotarpis (metai) / grąžinimo pradžia (metai)

/ / /

 

Šilumos tiekimo įmonės elektros sektoriuje naudojamos įrangos tarnavimo laikas iki pirmo kapitalinio remonto (metais)

 

 

Nekilnojamojo turto mokesčio tarifas savivaldybėje (proc. nuo turto mokestinės vertės)

 

 

 

Pastaba: jei eilutės pavadinime nurodyta informacija nesusijusi su atliekama investicija, tai eilutės tuščiuose langeliuose pažymimas ženklas „-“.

Tie lentelės langeliai, kuriems užpildyti įmonė neturi duomenų, paliekami tušti.

 

*Sąnaudų patirtų įvykdžius investiciją ir sąnaudų, kurios būtų patirtos investicijos neįvykdžius skirtumas;

**ATL – apyvartiniai taršos leidimai.

*** X – įrangos į kurią investuojama eksploatacijos laikotarpio pradžios metai; XX – įrangos į kurią investuojama eksploatacijos laikotarpio pabaigos metai.

**** ATL pardavimo pajamų, gautų įvykdžius investiciją ir pajamų, kurios būtų gautos investicijos neįvykdžius skirtumas.

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

3.9 priedas. Duomenų lentelė investicijų į šilumos gamybą sąlygojamiems sąnaudų pokyčiams skaičiuoti

 

Investicijos pavadinimas....................................

I Rekonstruojamos katilinės / statomos naujos katilinės / katilinės, kurioje investuojama į katilus / kogeneracinės jėgainės, pavadinimas

 

1.Nauji katilai* (neįeinantys į naujų kogeneracinių jėgainių sudėtį):

 

1.1. Naujo katilo Nr. ...... n.k./galia (MW) / tipas (VŠK, GK **) / kuro rūšis / metinis pagaminamas šil. kiekis (MWh)

/ / / /

1. .....

 

2.Rekonstruojami katilai:

 

2.1.Rekonstruojamas katilas Nr. ......

 

2.1.1. Rekonstruojamo katilo Nr. ...... iki rekonstrukcijos n.k./galia (MW) / tipas (VŠK, GK **) / kuro rūšis / metinis pagaminamas šil. kiekis (MWh)

/ / / /

2.1.2. Rekonstruojamo katilo Nr. ...... po rekonstrukcijos n.k./galia (MW) / tipas (VŠK, GK **) / kuro rūšis / metinis pagaminamas šil. kiekis (MWh)

/ / / /

2. .....

 

3.Naujos kogeneracinės jėgainės*:

 

3.1. Naujos jėgainės Nr. ...... n.k. / elektrinė galia (MW) / šiluminė galia (MW) / kuro rūšis / metinis pagaminamas šil. kiekis (MWh) / metinis pagaminamas elektros kiekis (MWh) / metinis parduodamas į skirstomąjį tinklą elektros kiekis (MWh) / metinis pagamintas elektros kiekis suvartojamas savoms reikmėms (MWh)

/ / / / / / /

3. .....

 

4. Nauji kondensaciniai ekonomaizeriai*:

 

4.1. Naujo kondensacinio ekonomaizerio Nr. ..... galia (MW) / metinis pagaminamas šil. kiekis (MWh)

/

4.......

 

5.Katilai, kuriuos visiškai ar iš dalies keičia*** nauji katilai/kondensaciniai ekonomaizeriai / kogeneracinės jėgainės:

 

5.1. Katilo Nr. ......, n.k. / sumontavimo metai / galia (MW) / tipas (VŠK ar GK**) / kuro rūšis / metinis pagaminamas šil. kiekis iki investicijos (MWh) / metinis pagaminamas šil. kiekis po investicijos (MWh)

/ / / / / /

5. .....

 

6.Kondensaciniai ekonomaizeriai, kuriuos visiškai ar iš dalies keičia*** nauji katilai/kondensaciniai ekonomaizeriai / kogeneracinės jėgainės:

 

6.1. Kondensacinio ekonomaizerio Nr. ..... / sumontavimo metai / galia (MW) / metinis pagaminamas šil. kiekis iki investicijos (MWh) / metinis pagaminamas šil. kiekis po investicijos (MWh)

/ / / /

6. ......

 

7. Kogeneracinės jėgainės, kurias visiškai ar iš dalies keičia*** nauji katilai/kondensaciniai ekonomaizeriai / kogeneracinės jėgainės:

 

7.1. Kogeneracinės jėgainės Nr. ...... n.k. / sumontavimo metai /elektrinė galia (MW) / šiluminė galia (MW) / kuro rūšis metinis pagaminamas šil. kiekis iki investicijos (MWh) / metinis pagaminamas elektros kiekis iki investicijos (MWh) / metinis parduodamas į skirstomąjį tinklą elektros kiekis iki investicijos (MWh) / metinis pagamintas elektros kiekis suvartojamas savoms reikmėms iki investicijos (MWh) metinis pagaminamas šil. kiekis po investicijos (MWh) / metinis pagaminamas elektros kiekis po investicijos (MWh) / metinis parduodamas į skirstomąjį tinklą elektros kiekis po investicijos (MWh) / metinis pagamintas elektros kiekis suvartojamas savoms reikmėms po investicijos (MWh)

/ / / /

/ / /

/ / /

7. ......

 

8.Katilinės metinis suvartojamų dujų (jei dujos yra) kiekis iki investicijos / po investicijos (tūkst. m³)

/

9.Katilinės maksimalus dujų suvartojimo galingumas iki investicijos / po investicijos (tūkst. m³/para/metus)

/

10.Įmonės, iš kurios perkamos dujos, pavadinimas

 

11. Katilinės elektrą vartojančių įrengimų suminis maksimalus panaudojamas galingumas ..... MW / kogeneracinės jėgainės elektrą vartojančių įrengimų suminis maksimalus panaudojamas galingumas ..... MW

/

II Kitos katilinės, kuriose pasikeičia metiniai sudeginamo kuro kiekiai dėl investicijos

 

Katilinės 1 pavadinimas..............

 

1. Katilai:

 

1.1. Katilo Nr. ...... , n.k. / sumontavimo metai / galia (MW) / tipas (VŠK ar GK**) / kuro rūšis / metinis pagaminamas šil. kiekis iki investicijos (MWh) / metinis pagaminamas šil. kiekis po investicijos (MWh)

/ / / / / /

1......

 

2.Kondensaciniai ekonomaizeriai:

 

2.1. Kondensacinio ekonomaizerio Nr. ..... sumontavimo metai / galia (MW) / metinis pagaminamas šil. kiekis iki investicijos (MWh) / metinis pagaminamas šil. kiekis po investicijos (MWh)

/ / /

2.......

 

3. Kogeneracinės jėgainės:

 

3.1. Kogeneracinės jėgainės Nr. ...... n.k. / sumontavimo metai /elektrinė galia (MW) / šiluminė galia (MW) / kuro rūšis metinis pagaminamas šil. kiekis iki investicijos (MWh) / metinis pagaminamas elektros kiekis iki investicijos (MWh) / metinis parduodamas į skirstomąjį tinklą elektros kiekis iki investicijos (MWh) / metinis pagamintas elektros kiekis suvartojamas savoms reikmėms iki investicijos (MWh) metinis pagaminamas šil. kiekis po investicijos (MWh) / metinis pagaminamas elektros kiekis po investicijos (MWh) / metinis parduodamas į skirstomąjį tinklą elektros kiekis po investicijos (MWh) / metinis pagamintas elektros kiekis suvartojamas savoms reikmėms po investicijos (MWh)

/ / / /

/ / /

/ / /

3.......

 

4.Katilinės metinis suvartojamų dujų (jei dujos yra) kiekis iki investicijos / po investicijos (tūkst. m³)

/

5.Katilinės maksimalus dujų suvartojimo galingumas iki investicijos / po investicijos (tūkst. m³/para/metus)

/

6. Įmonės, iš kurios perkamos dujos pavadinimas

 

Katilines ..... pavadinimas.................

 

.................

 

 

Pastaba: jei eilutės pavadinime nurodyta informacija nesusijusi su atliekama investicija, tai eilutės tuščiuose langeliuose pažymimas ženklas „-“.

Tie lentelės langeliai, kuriems užpildyti įmonė neturi duomenų, paliekami tušti.

 

* Nauji katilai, naujos kogeneracinės jėgainės, nauji kondensaciniai ekonomaizeriai – tai investicijos dėka pastatomi katilai, kogeneracinės jėgainės, kondensaciniai ekonomaizeriai.

**VŠK – vandens šildymo katilas; GK – garo katilas.

*** „katilai (ar ekonomaizeriai / ar kogeneracinės jėgainės), kuriuos visiškai ar iš dalies keičia“ – tai tie esami katilai ar ekonomaizeriai ar kogeneracinės jėgainės, kurie demontuojami ar užkonservuojami ar kurie toliau eksploatuojami mažesniu apkrovimu dėl to, kad pastatomas kitas naujas katilas, ekonomaizeris ar kogeneracinė jėgainė.

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 


4 priedas. Energetikos įmonės investicių projekto finansinė analizė, tūkst. Lt

 

Eil. Nr.

Pavadinimas

20__

20__

20__

...

20__

1.

PROJEKTO PELNO (NUOSTOLIO) ATASKAITA

 

 

 

 

 

1.1.

Projekto pajamos, iš viso

 

 

 

 

 

1.1.1.

Projekto pardavimų apimtys, vnt.

 

 

 

 

 

1.2.

Projekto sąnaudos, iš viso

 

 

 

 

 

1.2.1.

remonto sąnaudos

 

 

 

 

 

1.2.2.

techninės priežiūros ir eksploatacijos sąnaudos

 

 

 

 

 

1.2.3.

sąnaudos darbui apmokėti

 

 

 

 

 

1.2.4.

įmokos socialiniam draudimui

 

 

 

 

 

1.2.5.

mokesčiai (turto mokestis ir kt.)

 

 

 

 

 

1.2.6.

kitos sąnaudos

 

 

 

 

 

1.2.6.1.

(išvardinti)

 

 

 

 

 

1.3.

Pelnas prieš nusidėvėjimą, palūkanas ir mokesčius (1.1. - 1.2.)

 

 

 

 

 

1.4.

Nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudos

 

 

 

 

 

1.5.

Palūkanų sąnaudos

 

 

 

 

 

1.6.

Pelno mokestis

 

 

 

 

 

1.7.

Grynasis pelnas (1.3. - 1.4. - 1.5. - 1.6.)

 

 

 

 

 

2.

PROJEKTO PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA

 

 

 

 

 

2.1.

Pinigų srautas iš veiklos (2.1.1. + 2.1.2.)

 

 

 

 

 

2.1.1.

Grynasis pelnas (1.7.)

 

 

 

 

 

2.1.2.

Pajamos, skirtos nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudoms dengti ( + )

 

 

 

 

 

2.2.

Pinigų srautas investicijoms ( - )

 

 

 

 

 

2.2.1.

(išvardinti investuojamas sumas pagal investicijų objektus)

 

 

 

 

 

2.3.

Pinigų srautas iš projekto finansavimo šaltinių  (2.3.1. + 2.3.2. + 2.3.3. + 2.3.4. + 2.3.5.)

 

 

 

 

 

2.3.1.

Skolintos lėšos

 

 

 

 

 

2.3.2.

Nuosavos lėšos

 

 

 

 

 

2.3.3.

Subsidijos, dotacijos, vartotojų prijungimo įmokos

 

 

 

 

 

2.3.4.

Kiti finansavimo šaltiniai

 

 

 

 

 

2.3.4.1.

(išvardinti)

 

 

 

 

 

2.3.5.

Paskolų grąžinimas ( - )

 

 

 

 

 

2.4.

Grynųjų pinigų srautas FGDV ir FVGN skaičiavimui (2.1. + 2.2. + 2.3.3)

 

 

 

 

 

2.5.

Sukauptas (akumuliuotas) grynųjų pinigų srautas

 

 

 

 

 

2.6.

Finansinė grynoji dabartinė vertė (FGDV), taikant diskonto normą

 

2.7.

Finansinė vidinė grąžos norma (FVGN), proc.

 

 

20_ _ m. _______________ Įmonės vadovas _____________

 

_________________

 

 

 

5 priedas. Neteko galios nuo 2011-08-10.

 

Priedo pakeitimai:

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

 

(Įmonės pavadinimas)

 

20...   METŲ ELEKTROS ENERGETIKOS ĮMONIŲ INVESTICIJŲ PLANO ĮGYVENDINIMO ATASKAITA *

 

20...  m. ............... mėn. ..... d.

 

6 priedas

 

Eil. Nr.

Projekto (darbų) pavadinimas

Projekto vykdymo metai (prad./pab.)

Projekto rūšis **

Galutinė (faktinė) projekto vertė (tūkst. Lt)

Galutinė (faktinė) projekto   finansavimo  struktūra, proc.  ***

Planuojamas transportuoti ar parduoti papildomas kiekis (kWh)

Planuojamas ribinių eksploatacinių sąnaudų poreikis (tūkst.Lt)

a.

b.

c.

d.

e.

f.

g.

h.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

330 – 110 kV elektros tinklas, iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

iš jų:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.

(detalizuojami projektų ir darbų aprašymai virš 12 mln. Lt)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

110 – 35 kV elektros tinklas, iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

iš jų:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

(detalizuojami projektų ir darbų aprašymai virš 3 mln. Lt)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

10 – 0,4 kV  elektros tinklas, iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

iš jų:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.

(detalizuojami projektų ir darbų aprašymai virš 3 mln. Lt)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

Nauji vartotojai, iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

iš jų:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.1.

Nauji vartotojai 35–10 kV, iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.1.1.

(detalizuojami projektų ir darbų aprašymai virš 1 mln. Lt)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.1.2.

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.

Nauji vartotojai 0,4 kV, iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.1.

(detalizuojami projektų ir darbų aprašymai virš 1 mln. Lt)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.2.

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

Ryšiai ir valdymo sistemos, iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

iš jų:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.1.

(detalizuojami tik stambiausi projektai virš 1 mln. Lt)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.2.

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

Kompiuterinė ir programinė įranga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

Transportas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.

Kiti objektai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.

Iš viso nauji objektai (plėtra)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.

Iš viso rekonstrukcija, modernizavimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.

Iš viso kita

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO (1+2+3+4+5+6+7+8)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Elektros energetikos įmonė, pateikdama metinio investicijų plano įvykdymo ataskaitą, lentelėje nurodo faktinius įgyvendintų investicijų duomenis.

** Projekto rūšis: 1 – sistemos saugumui ir tiekimo patikimumui; 2 – naujas objektas (plėtra); 3 – sistemos atstatymas; 4 – rekonstrukcija, modernizavimas; 5 – kita (paaiškinti);

*** Projekto finansavimo struktūra: a – nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos; b – skolintos lėšos; c – valstybės biudžeto lėšos; d – ES struktūrinių fondų lėšos;

e – kitos subsidijos ir dotacijos; f – vartotojų prijungimo lėšos; g – grynasis pelnas; h – kita (paaiškinti)

 

20_ _ m. _______________ Įmonės vadovas _____________

 

_________________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, Nutarimas

Nr. O3-227, 2011-07-29, Žin., 2011, Nr. 101-4772 (2011-08-09), i. k. 111106ANUTA00O3-227

Dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2009 m. liepos 10 d. nutarimo Nr. O3-100 "Dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2003 m. birželio 17 d. nutarimo Nr. O3-35 "Dėl Energetikos įmonių investicijų projektų derinimo Valstybinėje kainų ir energetikos kontrolės komisijoje tvarkos patvirtinimo" pakeitimo" pakeitimo