Suvestinė redakcija nuo 2011-04-24 iki 2012-07-28

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2003, Nr. 63-2875, i. k. 10300GKISAK000V-362

 

 

LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO

 

 

 

ĮSAKYMAS

 

DĖL FIZINIŲ ASMENŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ CIVILINĖS APYVARTOS IR JOS KONTROLĖS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

 

 

2003 m. birželio 23 d. Nr. V-362

 

Vilnius

 

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. liepos 10 d. nutarimo Nr. 1108 „Dėl Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo įgyvendinimo“ (Žin., 2002, Nr. 72-3056) 2.3.1 punktu ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. birželio 11 d. nutarimo Nr. 570 „Dėl Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo įgyvendinimo“ (Žin., 2008, Nr. 70-2661) 1 punktu:

Preambulės pakeitimai:

Nr. 5-V-498, 2008-09-03, Žin., 2008, Nr. 104-4012 (2008-09-11), i. k. 10800GKISAK05-V-498

 

1. Tvirtinu Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisykles (pridedama).

2. Leidžiu, kol bus išnaudoti, naudoti iki šio įsakymo įsigaliojimo naudotus prašymų, leidimų ir kitus blankus.

3. Pavedu Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Valdymo tarnybos Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros valdybai kontroliuoti įsakymo vykdymą.

4. Nustatau, kad:

4.1. policijos įstaigų iki 2003 m. liepos 1 d. fiziniams asmenims išduoti leidimai galioja iki juose nurodytos galiojimo datos;

4.2. šis įsakymas įsigalioja 2003 m. liepos 1 d.

 

POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS                               VYTAUTAS GRIGARAVIČIUS


PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro

2003 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. V-362

(Lietuvos policijos generalinio komisaro

2011 m. kovo 1 d. įsakymo Nr. 172

redakcija)

 

FIZINIŲ ASMENŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ CIVILINĖS APYVARTOS IR JOS KONTROLĖS TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklės (toliau – taisyklės) nustato Lietuvos Respublikos nuolatinių gyventojų ir užsieniečių, nurodytų Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo (toliau – Įstatymas) (Žin., 2010, Nr. 142-7261) 14 straipsnio 1 dalyje (toliau – asmenys), turimų B, C kategorijų šaunamųjų ginklų, skirtų medžioklei, savigynai, sportui, jų dalių, šaudmenų apyvartos ir jos kontrolės tvarką, leidimų įsigyti ginklus asmenims, nurodytiems Įstatymo 14 straipsnio 2 dalyje (toliau – užsieniečiai), išdavimo ir kontrolės tvarką, taip pat nustato fizinių asmenų, kurie verčiasi ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių tarpininko veikla, turimų ginklų civilinės apyvartos ir jos kontrolės tvarką. Šios taisyklės fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinę apyvartą ir jos kontrolę reguliuoja tiek, kiek atskirų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos veiksmų ir jų kontrolės nereguliuoja kiti ginklų ir šaudmenų apyvartą reglamentuojantys teisės aktai.

2. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos:

Leidimo laikyti (nešiotis) ginklus perregistravimas – nustatyta tvarka atliekami veiksmai, susiję su leidimo laikyti (nešiotis) ginklus galiojimo pratęsimu (ginklų perregistravimu).

Neterminuotas leidimas įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus – dokumentas, kuris patvirtina, kad fizinis asmuo turi teisę įsigyti, laikyti (nešiotis) Įstatymo 5 straipsnio 5, 6, 7 ir 8 punktuose nurodytus ginklus.

Kitos vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Įstatyme.

3. Profesinei veiklai skirtus šautuvus ir pistoletus, leidžiančius atlikti injekciją iš tam tikro atstumo, jų šovinius gali įsigyti ir turėti fiziniai asmenys, gavę leidimą.

4. Šaunamųjų ginklų pagrindinių dalių apyvartai taikomos tos pačios taisyklės kaip ir šaunamiesiems ginklams.

5. Leidimus laikyti (nešiotis) ginklus išduoda, perregistruoja, panaikina, leidimus įsigyti ginklus, leidimus parduoti (perdirbti) ginklus išduoda, panaikina ir neterminuotus leidimus įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus išduoda, panaikina teritorinės policijos įstaigos. Leidimus įsigyti ginklus, šaudmenis užsieniečiams išduoda Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas).

 

II. LEIDIMŲ RŪŠYS

 

6. Nustatomos šios leidimų rūšys:

6.1. leidimas įsigyti ginklą;

6.2. leidimas laikyti (nešiotis) ginklus;

6.3. leidimas parduoti (perdirbti) ginklus;

6.4. neterminuotas leidimas įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus.

 

III. DOKUMENTAI, KURIŲ REIKIA LEIDIMUI ĮSIGYTI GINKLĄ GAUTI

 

7. Asmuo, pageidaujantis gauti leidimą įsigyti (B ar C kategorijos (Įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktuose nurodytus ginklus) ginklą (toliau – pareiškėjas), pagal savo gyvenamąją vietą teritorinei policijos įstaigai pateikia:

7.1. prašymą leisti įsigyti ginklą (1 priedas). Antroje prašymo pusėje turi nurodyti kartu su pareiškėju gyvenančius asmenis, vyresnius kaip 14 metų;

7.2. medicininio patikrinimo išvadą (Forma 049/a), kad jis neserga liga (-omis), neturi fizinio (-ių) trūkumo (-ų), įrašyto (-ų) į Sveikatos apsaugos ministerijos ligų ir fizinių trūkumų, dėl kurių asmuo negali įsigyti ar turėti ginklo, sąrašą, ir neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos, nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo (toliau – medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a). Medicininėje patikrinimo išvadoje (Forma 049/a) turi būti žyma apie sveikatos priežiūros įstaigą, kuri ją išdavė. Medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a) turi būti patvirtinta gydytojų konsultacinės komisijos antspaudu ir šios komisijos pirmininko spaudu bei parašu. Specialaus statuso subjektų pareigūnai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą;

7.3. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

7.4. medžiotojo bilietą (dokumentai pateikiami tik įsigyjant medžioklinius ginklus);

7.5. dokumentus, patvirtinančius asmens priklausymą šaudymo sporto organizacijai;

7.6. dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo vykdo profesinę veiklą, kuriai reikalingas šautuvas ar pistoletas injekcijoms.

8. Pareiškėjo pateiktą prašymą ir kitus šių taisyklių 7 punkte nurodytus dokumentus priėmęs pareigūnas padaro šių dokumentų kopijas ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas informuoja pareiškėją, kad prašymas gautas. Patvirtinime taip pat nurodoma, kad sprendimas dėl leidimo išdavimo bus priimtas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo dienos, taip pat nurodoma sprendimo apskundimo tvarka bei terminai ir tai, kad tuo atveju, jeigu pareiškėjas ar jo įgaliotas asmuo per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo dienos negauna jokio atsakymo, yra laikoma, kad priimtas teigiamas sprendimas.

9. Pareigūnas, kopijas patvirtinęs savo parašu, dokumentų originalus grąžina pareiškėjui. Pareigūnas, priėmęs dokumentus, Vidaus reikalų ministerijos ir policijos informacinėse sistemose sutikrina pareiškėjo ir kartu su juo gyvenančių vyresnių kaip 14 metų amžiaus asmenų duomenis. Jeigu trūksta kurio nors dokumento ar jie netinkamai įforminti (apie tai pareiškėją informuoja dokumentus priimantis pareigūnas), pareiškėjas ne vėliau kaip per 15 dienų juos turi pateikti, priešingu atveju šių taisyklių IV skyriuje nurodytos procedūros neatliekamos, o pareiškėjas, praėjus minėtam terminui, raštu informuojamas, kad prašymas nebus nagrinėjamas. Prašymo nagrinėjimo pradžia laikoma visų reikiamų ir tinkamai įformintų dokumentų pateikimo diena.

10. Įstatymo 14 straipsnio 1 dalyje nurodyti asmenys dokumentus dėl leidimų gavimo gali pateikti per Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes, konsulines įstaigas ar Užsienio reikalų ministeriją.

 

IV. PATIKRINIMŲ ATLIKIMAS IR SPRENDIMO PRIĖMIMAS

 

11. Gavęs visus tinkamai įformintus dokumentus, priėmęs dokumentus pareigūnas ar kitas atitinkamus įgaliojimus turintis pareigūnas (toliau – pareigūnas) organizuoja patikrinimą, siekdamas nustatyti, ar nėra priežasčių, dėl kurių leidimas įsigyti ginklą pareiškėjui galėtų būti neišduodamas.

12. Pareiškėjas ir asmenys, vyresni kaip 14 metų, gyvenantys kartu su pareiškėju viename būste, tikrinami, ar yra (nėra) nepriekaištingos reputacijos asmenys:

12.1. ar asmenys teisti (neteisti), bausti (nebausti) administracinėmis nuobaudomis, ar asmenims pagal Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą taikyti (netaikyti) teismo įpareigojimai, ar teritorinė policijos įstaiga turi (neturi) duomenų, kad pareiškėjas kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui, tikrina pareigūnas, naudodamasis Vidaus reikalų ministerijos ir policijos informacinėmis sistemomis ar kitomis programinėmis priemonėmis, užpildydamas antrą prašymo pusę. Šalia įrašo (žymos) apie patikrinimą pasirašo patikrinimą atlikęs pareigūnas. Jeigu atitinkamos informacijos apie asmenį (-is) nėra, daromas įrašas (žyma) „Informacijos nėra“. Jeigu asmuo (-ys) buvo (yra) teistas (-i), baustas (-i) administracine nuobauda, jam taikomos Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo priemonės ar yra duomenų, kad pareiškėjas kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui, anketos antroje pusėje daromas įrašas (žyma) „Informacija apie anketoje nurodytus asmenis pridedama, ____ lapas (-ai)“ ir prie prašymo pridedama iš duomenų bazių atspausdinta informacija, kuri patvirtinama pareigūno, atlikusio patikrinimą, parašu. Gavus netikslią, neišsamią informaciją, kuria remiantis negalima priimti sprendimo išduoti (atsisakyti išduoti) leidimą įsigyti ginklą, privaloma patikslinti ar papildyti informaciją;

12.2. ar asmenys per pastaruosius 3 metus bausti už šiurkščius teisės aktų, reglamentuojančių medžioklę, reikalavimų pažeidimus, tikrinama pateikiant paklausimą (el. paštu ar kitomis priemonėmis) regiono aplinkos apsaugos departamentui, esant galimybei, naudojantis policijos informacine sistema. Paklausimas turi būti pateiktas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo visų dokumentų, kurių reikia leidimui įsigyti ginklą gauti, pateikimo teritorinei policijos įstaigai dienos.

13. Jeigu bent vienas iš taisyklių 12 punkte nurodytų asmenų yra ne Lietuvos Respublikos pilietis arba asmuo be pilietybės, tačiau ne daugiau kaip prieš 10 metų yra nuolat gyvenęs ne Lietuvos Respublikoje, teritorinė policijos įstaiga turi organizuoti patikrinimus per Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių tarnybos Interpolo Lietuvos nacionalinį skyrių, siekdama nustatyti, ar tas asmuo (-ys) yra nepriekaištingos reputacijos.

14. Jeigu atlikus patikrinimus gaunama informacija, kuri nėra pagrindas taikyti teisės įsigyti ar turėti ginklus apribojimus (Įstatymo 17 straipsnio 1 dalis), tačiau remiantis ja galima numanyti, kad pareiškėjas ar kartu su juo gyvenantis asmuo (-ys) gali būti padaręs (-ę) kitų teisėtvarkos pažeidimų ar pareiškėjas gali turėti sveikatos problemų, būtina atlikti papildomus patikrinimus (pvz., pateikti paklausimą kitoms teritorinėms policijos įstaigoms, sveikatos priežiūros įstaigoms, kitoms institucijoms, apklausti asmenis).

15. Remiantis patikrinimo rezultatais ir šių taisyklių 7 punkte nurodytais dokumentais, surašomas sprendimas dėl leidimo įsigyti ginklą (6 priedas). Sprendimą pasirašo jį surašęs pareigūnas ir pateikia tvirtinti teritorinės policijos įstaigos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui.

16. Leisti įsigyti ginklus atsisakoma Įstatymo 12 straipsnio 12 dalyje, 17 straipsnio 1 dalyje nurodytais atvejais, taip pat jei netenkinami Įstatymo 13 straipsnio 2–7 dalyse nustatyti reikalavimai.

17. Patikrinimai turi būti atlikti ir sprendimas priimtas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo visų šių taisyklių 7 punkte nurodytų dokumentų pateikimo. Prie medžiagos gali būti pridėti kiti dokumentai (pažymos, nutartys ir kt.), apibūdinantys tikrinamus asmenis. Jeigu per 27 kalendorines dienas nuo visų šių taisyklių 7 punkte nurodytų dokumentų pateikimo ir prašymo užregistravimo negaunama informacijos apie šių taisyklių 13 punkte nurodytus patikrinimus, sprendimas priimamas neatsižvelgiant į tai, kad informacija nėra gauta. Gavus informacijos, kuri galėtų būti pagrindas neišduoti leidimo, sprendimas leisti įsigyti ginklą (jeigu asmuo dar ginklo neįsigijo) atšaukiamas arba panaikinamas leidimas laikyti (nešiotis) ginklus.

18. Apie teritorinės policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimą ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo raštu informuojamas pareiškėjas. Jeigu priimtas sprendimas leisti įsigyti ginklą, siunčiamame rašte nurodoma, kad pareiškėjas turi sumokėti valstybės rinkliavą, mokėtinos valstybės rinkliavos dydis ir įmokos kodas, taip pat kokius papildomus dokumentus (nurodytus šių taisyklių 26 punkte) jis turi pateikti.

19. Sprendimas atsisakyti išduoti leidimą įsigyti ginklą turi būti motyvuotas (surašytas laisva forma), priimtas vadovaujantis Įstatymo nustatytais reikalavimais. Sprendimą tvirtina teritorinės policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo.

20. Pareiškėjo, kuriam leista įsigyti ginklą, prašymu teritorinė policijos įstaiga ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas turi organizuoti patikrinimą, ar pareiškėjo būste arba kitose vietose, turinčiose aiškiai apibrėžtas ribas, yra tinkamos sąlygos ginklui laikyti. Prašymą pareiškėjas policijos įstaigai turi pateikti ne vėliau kaip per 5 mėnesius nuo sprendimo leisti įsigyti šaunamąjį ginklą priėmimo dienos (šio punkto nuostatos netaikomos asmenims, nurodytiems Įstatymo 14 straipsnio 1 dalyje).

21. Teritorinė policijos įstaiga, gavusi prašymą iš valstybės institucijos, turinčios teisę apdovanoti asmenį ginklu, per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo dienos šių taisyklių 12 ir, jeigu būtina, 18 punktuose nustatyta tvarka patikrina, ar asmuo atitinka Įstatymo nustatytus reikalavimus, ir raštu besikreipusiai institucijai pateikia išvadą (patvirtintą teritorinės policijos įstaigos vadovo). Šių taisyklių 7.2 punkte nurodytą medicininio patikrinimo išvadą (Forma 049/a) ar pažymą (raštą), kad specialaus statuso subjekto pareigūnas tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą, teritorinei policijos įstaigai turi pristatyti apdovanoti teikiamas asmuo arba institucija, teikianti asmenį apdovanoti.

 

V. ASMENŲ MOKYMAS IR EGZAMINAVIMAS

 

22. Pareiškėjas, norintis įsigyti pirmą B ar C kategorijos (Įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktuose nurodytus ginklus) ginklą savigynai ar gavęs jį kaip dovaną, Įstatymo 42 straipsnio 7–9 dalyse nustatyta tvarka (išskyrus specialaus statuso subjektų pareigūnus, kurie tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą) privalo išlaikyti egzaminą pagal Šaunamojo ginklo laikymo, nešiojimosi ir panaudojimo savigynai mokymo programą ar egzaminą (toliau – egzaminas) pagal Apsaugos darbuotojo mokymo programą. Pareiškėjams, pageidaujantiems įsigyti Įstatymo 5 straipsnio 5–8 punktuose nurodytus ginklus, egzamino laikyti nereikia. Egzamino laikyti nereikia asmenims, kurie yra įgiję apsaugos darbuotojo profesinę kvalifikaciją ir išlaikę egzaminą pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą Apsaugos darbuotojo mokymo programą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-344, 2011-04-18, Žin., 2011, Nr. 48-2359 (2011-04-23), i. k. 11100GKISAK05-V-344

 

23. Egzaminus gali laikyti asmenys, baigę kursus pagal Šaunamojo ginklo laikymo, nešiojimosi ir panaudojimo savigynai mokymo programą ar Apsaugos darbuotojo mokymo programą. Egzaminus asmenys laiko apskričių vyriausiuosiuose policijos komisariatuose. Juose sudaromos asmenų, pageidaujančių įsigyti šaunamąjį ginklą savigynai, egzaminavimo komisijos. Asmenys egzaminą pagal Šaunamojo ginklo laikymo, nešiojimosi ir panaudojimo savigynai mokymo programą gali vieną kartą laikyti eksternu ir tik tame apskrities vyriausiajame policijos komisariate, kurio prižiūrimoje teritorijoje yra deklaravę gyvenamąją vietą. Egzaminus išlaikiusiems asmenims išduodami Vidaus reikalų ministerijos 1997 m. liepos 18 d. įsakymu Nr. 340 „Dėl kursų baigimo ir egzamino išlaikymo pažymėjimų išdavimo, apskaitos bei apmokėjimo“ (Žin., 1997, Nr. 72-1848) patvirtinto pavyzdžio egzamino išlaikymo pažymėjimai.

24. Asmenys, pageidaujantys įsigyti šaunamuosius ginklus medžioklei, egzaminuojami Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo (Žin., 2002, Nr. 65-2634) nustatyta tvarka. Egzamino išlaikymą patvirtinantis dokumentas – medžiotojo bilietas.

25. Kursus organizuoja subjektai, turintys Švietimo ir mokslo ministerijos išduotą licenciją. Baigusiems kursus asmenims išduodami Vidaus reikalų ministerijos 1997 m. liepos 18 d. įsakymu Nr. 340 „Dėl kursų baigimo ir egzamino išlaikymo pažymėjimų išdavimo, apskaitos bei apmokėjimo“ patvirtinto pavyzdžio kursų baigimo pažymėjimai.

 

VI. LEIDIMŲ ĮSIGYTI GINKLĄ IŠDAVIMAS

 

26. Pareiškėjas, dėl kurio priimtas sprendimas išduoti leidimą įsigyti ginklus (B ar C kategorijos (Įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktuose nurodytiems ginklams), ne vėliau kaip per 5 mėnesius nuo pranešimo gavimo teritorinei policijos įstaigai turi pateikti:

26.1. egzamino išlaikymo pažymėjimą ir jo kopiją, o jeigu asmuo yra specialaus statuso subjektų ar jiems pavaldžių įstaigų pareigūnas, vietoj minėto pažymėjimo turi pateikti pažymą (raštą), patvirtinančią, kad bet kurioje iš šių institucijų jis turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą (tik asmenims, norintiems įsigyti šaunamuosius ginklus savigynai);

26.2. pažymą, patvirtinančią, kad yra tinkamos sąlygos ginklui laikyti (pažyma pateikiama tuo atveju, jeigu teritorinės policijos įstaigos darbas atliekant patikrinimą organizuotas taip, kad pažyma išduodama pareiškėjui). Įstatymo 14 straipsnio 1 dalyje nurodytiems asmenims pažymos pateikti nereikia.

27. Teritorinė policijos įstaiga, pareiškėjui pateikus asmens dokumentus, leidimą įsigyti ginklą (4 priedas) išduoda, jeigu yra priimtas sprendimas leisti jį įsigyti ir yra pateikti šių taisyklių 26 punkte nurodyti dokumentai. Leidimas paprastai išduodamas tą pačią dieną, tačiau ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, kai pateikiami šių taisyklių 26 punkte nurodyti dokumentai.

28. Asmenims, kurie turi galiojančius leidimus laikyti (nešiotis) ginklus, teritorinė policijos įstaiga leidimus įsigyti naujus ginklus, nepildydama naujo sprendimo dėl leidimo įsigyti ginklą, išduoda ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo pateikimo. Pakartotiniai patikrinimai neatliekami. Pareiškėjas pateikia reikalingus tos rūšies ginklui įsigyti dokumentus (nurodytus šių taisyklių 7.4, 7.5 ar (ir) 26.2 punktuose), jei asmens byloje jų nėra.

29. Leidimas įsigyti ginklą galioja 6 mėnesius nuo išdavimo dienos. Neįsigijus ginklo per nurodytą terminą, dėl kito leidimo įsigyti ginklą gavimo galima kreiptis bendrąja tvarka į teritorinę policijos įstaigą. Leidimas įsigyti ginklus suteikia teisę įsigyti ir šaudmenų.

 

VII. B AR C KATEGORIJOS GINKLŲ, ŠAUDMENŲ ĮSIGIJIMAS

 

30. Asmenys Bar C kategorijos (Įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktuose nurodytus ginklus) ginklus, šaudmenis įsigyja Ginklų fonde prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Ginklų fondas) arba įmonėse, turinčiose Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotą licenciją prekiauti civilinėje apyvartoje ginklais, ginklų priedėliais, šaudmenimis, jų dalimis, ar per tarpininkus (toliau – prekybininkai ginklais). Asmenys C kategorijos (Įstatymo 5 straipsnio 5–8 punktuose nurodytus ginklus) ginklus, šaudmenis įsigyja pas prekybininkus ginklais pateikę neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus. Asmenys, gavę leidimą įvežti (išvežti) ginklus, juos gali įsigyti ir užsienio valstybėse.

31. Asmuo, įsigyjantis ginklą ir (ar) šaudmenis, ginklų pardavėjui turi pateikti leidimą įsigyti ginklą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pateikęs leidimą laikyti (nešiotis) ginklus asmuo taip pat turi teisę įsigyti šaudmenų ginklui, kuris įrašytas šiame leidime. Pateikęs leidimą laikyti (nešiotis) ginklus ginklų savininkas ar naudotojas, turintis:

31.1. 357 Magnum kalibro revolverį, gali įsigyti ir 38 Special tipo šovinių;

31.2. 22 LR tipo šoviniams pritaikytą ginklą, gali įsigyti ir 22 Short tipo šovinių;

31.3. 1895 m. modelio Nagant tipo revolverį, gali įsigyti ir 32 SW Long tipo šovinių;

31.4. 7,62x25 tipo šoviniams pritaikytą ginklą, gali įsigyti ir 7,63x25 tipo šovinių;

31.5. 7,63x25 tipo šoviniams pritaikytą ginklą, gali įsigyti ir 7,62x25 tipo šovinių.

 

VIII. B AR C KATEGORIJOS (ĮSTATYMO 5 STRAIPSNIO 1–4 PUNKTAI) GINKLŲ REGISTRAVIMAS, LEIDIMŲ LAIKYTI (NEŠIOTIS) GINKLUS IŠDAVIMAS, DUBLIKATO IŠDAVIMAS

 

32. Įsigytą ar padovanotą ginklą asmuo ne vėliau kaip per 10 dienų nuo ginklo įsigijimo ar nuo apdovanojimo dokumento gavimo dienos privalo įregistruoti teritorinėje policijos įstaigoje, išdavusioje leidimą įsigyti ginklą.

33. Asmuo, norintis registruoti įsigytą ginklą, teritorinei policijos įstaigai turi pateikti:

33.1. vieną nuotrauką (3x4 cm), jeigu jos policijos informacinėje sistemoje nėra;

33.2. leidimo įsigyti ginklą C dalį, išskyrus atvejus, kai ginklas yra paveldėtas, padovanotas ar įvežtas iš užsienio valstybės, kurioje asmuo jį teisėtai laikė;

33.3. paveldėjimo teisės liudijimą, jeigu pareiškėjas yra paveldėjęs ginklus;

33.4. ginklą;

33.5. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (patikrinus asmens tapatybę, dokumentas grąžinamas asmeniui);

33.6. dokumentus, patvirtinančius ginklo įsigijimą ir įvežimą į Lietuvos Respubliką, jeigu ginklas įsigytas užsienio valstybėje, ir (ar) dokumentus, patvirtinančius, kad ginklas užsienio valstybėje turimas teisėtai;

33.7. ginklo išbandymo (identifikavimo) pažymą, jeigu įsigytas trumpasis B, C kategorijos šaunamasis ginklas.

34. Jeigu asmuo yra paveldėjęs ginklus ir pageidauja juos įregistruoti savo vardu, į teritorinę policijos įstaigą dėl ginklų įregistravimo turi kreiptis ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo paveldėjimo teisės liudijimo gavimo dienos.

35. Jeigu ginklų paveldėtojas neturi leidimo laikyti (nešiotis) ginklus, jis teritorinei policijos įstaigai turi pateikti šių taisyklių 7 punkte nurodytus dokumentus. Patikrinimai atliekami ir sprendimas priimamas šių taisyklių IV skyriuje nustatyta tvarka. Leidimas įsigyti ginklą šiuo atveju neišduodamas – ginklai registruojami, jei yra priimtas sprendimas leisti įsigyti šaunamąjį ginklą ir yra pateikti šių taisyklių 26.1, 26.2 ir 33 punktuose nurodyti dokumentai.

36. Ginklas registruojamas, jeigu leidimo įsigyti ginklą C dalis yra tinkamai įforminta, joje įrašyti duomenys atitinka ginklo duomenis. Fizinio asmens įsigyti C kategorijos ginklai, nurodyti Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 5–8 punktuose, teritorinėje policijos įstaigoje registruojami po to, kai gaunama informacija iš subjektų, turinčių teisę prekiauti šiais ginklais. Asmeniui įsigijus užsienio valstybėje C kategorijos ginklą, nurodytą Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 5–8 punktuose, jis registruojamas po to, kai asmuo pateikia teritorinei policijos įstaigai, išdavusiai neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus, ginklą ir įsigijimą pateisinančius dokumentus.

37. Jeigu ginklo, vamzdžių, spynos numeriai ar ginklo modelis ir jų numeriai dokumentuose nesutampa akivaizdžiai dėl techninės klaidos, surenkami reikiami dokumentai, surašoma išvada, kurioje motyvuotai pagrindžiami pakeitimai dokumentuose (išvadą tvirtina teritorinės policijos įstaigos vadovas arba jo įgaliotas asmuo), ir įregistruojamas ginklas. Išvada turi būti surašyta ir ginklas įregistruotas ne vėliau kaip per 10 dienų. Ginklas ir jo įsigijimo dokumentai paimami iki ginklo įregistravimo.

38. Jeigu ginklo modelis ir jo duomenys įsigijimo dokumentuose neatitinka iš dalies (dėl raidžių transkripcijos, įsigijimo dokumentuose neįrašyta ginklo modelio modifikacija ir kt.), išvada nerašoma – pareigūnas įregistruoja ginklą su patikslintais duomenimis.

39. Jeigu įtariama, kad įrašai leidime įsigyti ginklą yra suklastoti, leidime laikyti (nešiotis) ginklus pakeistas ar sunaikintas ginklo numeris ar yra kitų Įstatymo 41 straipsnio 1 dalies 7 punkte numatytų pagrindų, ginklus registruojantis pareigūnas privalo:

39.1. paimti dokumentus, susijusius su ginklu (leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, įsigijimo dokumentus ir kt.);

39.2. paimti ginklą;

39.3. surašyti tarnybinį pranešimą;

39.4. informaciją apie ginklą užregistruoti teisės aktų nustatyta tvarka teritorinės policijos įstaigos budėtojų skyriuje;

39.5. iš ginklo savininko paimti paaiškinimą, nustatyti asmens tapatybę ir padaryti asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijas;

39.6. informuoti teritorinės policijos įstaigos vadovą ar kitą įgaliotą asmenį.

40. Pareigūnas ginklą paima Ginklų fondo, Vidaus reikalų ministerijos ir Finansų ministerijos nustatyta tvarka ir asmeniui, iš kurio paimtas ginklas, įteikia ginklo paėmimą patvirtinantį dokumentą. Ginklas ir dokumentai paimami laikinai, kol bus baigtas tyrimas.

41. Tolesnius procesinius veiksmus, susijusius su šių taisyklių 39 punkte nustatytomis aplinkybėmis, atlieka teisę atlikti ikiteisminį tyrimą turintys pareigūnai.

42. Įregistravus ginklą, asmeniui išduodamas leidimas laikyti (nešiotis) ginklus (2 priedas). Trumpavamzdžių šaunamųjų ginklų, kuriais asmenys apdovanoti Įstatymo 42 straipsnio 7–9 punktuose nurodytų asmenų, taip pat tokių ginklų savigynai duomenys (modelis, numeris (-iai), šovinio kalibras (tipas), pagaminimo metai (jei žinomi) įrašomi leidimo dalyje „Leidžiama laikyti ir nešiotis ginklus“. Kitų trumpavamzdžių šaunamųjų ginklų (įsigytų sportui) ir ilgavamzdžių šaunamųjų ginklų duomenys įrašomi leidimo dalyje „Leidžiama laikyti ginklus“. Leidimus laikyti (nešiotis) ginklus pasirašo teritorinės policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Leidimas laikyti (nešiotis) ginklus galioja 5 metus nuo jo išdavimo dienos. Asmenims, kurie turi galiojantį leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, užregistravus naują ginklą leidimo galiojimo terminas nesikeičia. Asmenims, nurodytiems Įstatymo 14 straipsnio 1 dalyje, išduotas leidimas laikyti (nešiotis) ginklus galioja iki asmens akreditacijos pažymėjimo galiojimo pabaigos.

43. Registruojamų ginklų ir jų savininkų duomenys įrašomi į policijos informacinę sistemą, o iš asmens pateiktų, taip pat patikrinimo dokumentų ir dokumentų, susijusių su ginklo (-ų) įsigijimu, suformuojama asmens byla. Leidimo laikyti (nešiotis) ginklus numeris sudaromas iš policijos informacinės sistemos licencijuojamos veiklos posistemio automatiniu būdu suteikto eilės numerio.

44. Asmuo, įsigijęs naują (kitą) ginklą, teritorinei policijos įstaigai, išdavusiai leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, turi pateikti ginklą ir šių taisyklių 33.1, 33.4–33.7 punktuose nurodytus dokumentus, leidimą laikyti (nešiotis) ginklus.

45. Pareigūnas, atlikęs šių taisyklių 43 punkte nurodytus veiksmus, papildo leidimą laikyti (nešiotis) įsigyto ginklo duomenimis, o pateiktus dokumentus įsega į asmens bylą. Jeigu į leidimą laikyti (nešiotis) ginklus netelpa ginklų duomenys, išrašomas dar vienas leidimas.

46. Asmuo, teisės aktų nustatyta tvarka apdovanotas ginklu, teritorinei policijos įstaigai pateikia apdovanojimą patvirtinantį dokumentą, taip pat šių taisyklių 26.1, 26.2, 33.4 ir 33.7 punktuose nurodytus dokumentus ir padovanotą ginklą.

47. Praradęs leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, asmuo turi šį leidimą paskelbti netekusiu galios kuriame nors Lietuvos Respublikos dienraštyje. Nuo paskelbimo dienos leidimas laikomas negaliojančiu. Praradusiam leidimą asmeniui, kuris pateikia prašymą, motyvuotą paaiškinimą, skelbimo apie netekusį galios leidimą Lietuvos Respublikos dienraštyje kopiją, teritorinė policijos įstaiga išduoda leidimo dublikatą arba pateikia rašytinį motyvuotą sprendimą neišduoti leidimo dublikato (jeigu nepateikti šiame punkte nurodyti dokumentai) ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos. Jei leidimo dublikatas neišduodamas, teritorinė policijos įstaiga nedelsdama turi paimti ginklą ir šaudmenis (pagrindas – Įstatymo 41 straipsnio 1 dalies 1 punktas).

48. Dokumentai, gauti dėl naujo (kito) ginklo įregistravimo ar leidimo laikyti (nešiotis) ginklus dublikato išdavimo, segami į asmens bylą.

 

IX. NETERMINUOTŲ LEIDIMŲ ĮSIGYTI IR LAIKYTI (NEŠIOTIS) GINKLUS (ĮSTATYMO 5 STRAIPSNIO 5–8 PUNKTAI) IŠDAVIMAS AR PANAIKINIMAS

 

49. Pareiškėjas, pageidaujantis gauti neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus (3 priedas), pagal gyvenamąją vietą teritorinei policijos įstaigai pateikia:

49.1. prašymą (1 priedas);

49.2. sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos. Specialaus statuso subjektų pareigūnai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą;

49.3. sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo. Specialaus statuso subjektų pareigūnai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą;

49.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

50. Pareiškėjo pateiktą prašymą ir kitus šių taisyklių 49 punkte nurodytus dokumentus priėmęs pareigūnas padaro šių dokumentų kopijas ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas informuoja pareiškėją, kad prašymas gautas. Patvirtinime taip pat nurodoma, kad sprendimas dėl leidimo išdavimo bus priimtas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo dienos, nurodoma sprendimo apskundimo tvarka bei terminai ir tai, kad tuo atveju, jeigu pareiškėjas ar jo įgaliotas asmuo per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo dienos negauna jokio atsakymo, yra laikoma, kad priimtas teigiamas sprendimas.

51. Pareigūnas, priimantis dokumentus, pasidaro šių taisyklių 49.4 punkte nurodyto dokumento kopiją, patvirtina savo parašu, o dokumento originalą grąžina pareiškėjui. Pareigūnas, priėmęs dokumentus, Vidaus reikalų ministerijos ir policijos informacinėse sistemose sutikrina pareiškėjo duomenis. Jeigu trūksta kurio nors dokumento ar jie netinkamai įforminti (apie tai pareiškėją informuoja dokumentus priimantis pareigūnas), pareiškėjas ne vėliau kaip per 10 dienų juos turi pateikti, priešingu atveju patikrinimai neatliekami, o pareiškėjas, praėjus minėtam terminui, raštu informuojamas, kad prašymas nebus nagrinėjamas. Prašymo nagrinėjimo pradžia laikoma visų reikiamų ir tinkamai įformintų dokumentų pateikimo diena.

52. Gavęs visus tinkamai įformintus dokumentus, priėmęs dokumentus pareigūnas organizuoja patikrinimą, siekdamas nustatyti, ar nėra priežasčių, dėl kurių leidimas įsigyti ginklą pareiškėjui galėtų būti neišduodamas.

53. Pareiškėjas tikrinamas, ar yra (nėra) nepriekaištingos reputacijos asmuo:

53.1. ar pareiškėjas teistas (neteistas), baustas (nebaustas) administracinėmis nuobaudomis, ar pareiškėjui pagal Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą taikyti (netaikyti) teismo įpareigojimai, ar teritorinė policijos įstaiga turi (neturi) duomenų, kad pareiškėjas kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui, tikrina pareigūnas, naudodamasis Vidaus reikalų ir policijos informacinėmis sistemomis ar kitomis programinėmis priemonėmis, užpildydamas prašymo (1 priedas) antrą pusę. Šalia įrašo (žymos) apie patikrinimą pasirašo patikrinimą atlikęs pareigūnas. Jeigu atitinkamos informacijos apie pareiškėją nėra, daromas įrašas (žyma) „Informacijos nėra“. Jeigu pareiškėjas buvo (yra) teistas (-i), baustas (-i) administracine nuobauda, jam taikomos Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo priemonės ar yra duomenų, kad pareiškėjas kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui, prašymo antroje pusėje daromas įrašas (žyma) „Informacija apie anketoje nurodytus asmenis pridedama, ____ lapas (-ai)“ ir prie anketos pridedama iš duomenų bazių atspausdinta informacija, kuri patvirtinama pareigūno, atlikusio patikrinimą, parašu. Gavus netikslią, neišsamią informaciją, kuria remiantis negalima priimti sprendimo išduoti (atsisakyti išduoti) leidimą įsigyti ginklą, privaloma patikslinti ar papildyti informaciją;

53.2. ar pareiškėjas per pastaruosius 3 metus baustas už šiurkščius teisės aktų, reglamentuojančių medžioklę, reikalavimų pažeidimus, tikrinama pateikiant paklausimą (el. paštu ar kitomis priemonėmis) regiono aplinkos apsaugos departamentui, esant galimybei, tikrinama policijos informacinėje sistemoje. Paklausimas turi būti pateiktas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo visų dokumentų, kurių reikia leidimui gauti, pateikimo teritorinei policijos įstaigai dienos.

54. Jeigu atlikus patikrinimus gaunama informacija, kuri nėra pagrindas taikyti teisės įsigyti ar turėti ginklus apribojimus (Įstatymo 17 straipsnio 1 dalis), tačiau remiantis ja galima numanyti, kad pareiškėjas gali būti padaręs kitų teisėtvarkos pažeidimų ar gali turėti sveikatos problemų, būtina atlikti papildomus patikrinimus (pvz., pateikti paklausimą kitoms teritorinėms policijos įstaigoms, sveikatos priežiūros įstaigoms, kitoms institucijoms, apklausti asmenis).

55. Patikrinimai turi būti atlikti ir sprendimas priimtas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo visų šių taisyklių 49 punkte nurodytų dokumentų pateikimo. Prie medžiagos gali būti pridėti kiti dokumentai (pažymos, nutartys ir kt.), apibūdinantys tikrinamus asmenis. Neterminuotas leidimas įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus (3 priedas) paprastai išduodamas tą pačią dieną kaip ir sprendimas. Šiame leidime ginklų duomenys neįrašomi.

56. Remiantis patikrinimo rezultatais ir šių taisyklių 49 punkte nurodytais dokumentais, surašomas sprendimas (6 priedas) dėl neterminuoto leidimo įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus (3 priedas). Sprendimą pasirašo jį surašęs pareigūnas ir pateikia tvirtinti teritorinės policijos įstaigos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui. Pareiškėjams, kurie turi galiojančius leidimus laikyti (nešiotis) ginklus, teritorinė policijos įstaiga neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus, nepildydama naujo sprendimo, išduoda ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo pateikimo. Pakartotiniai patikrinimai neatliekami.

57. Išduoti neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus atsisakoma Įstatymo 12 straipsnio 12 dalyje, 17 straipsnyje nurodytais atvejais, taip pat jei netenkinami Įstatymo 13 straipsnyje nustatyti reikalavimai. Sprendimas atsisakyti išduoti neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus turi būti motyvuotas (surašytas laisva forma) ir patvirtintas teritorinės policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens.

58. Apie teritorinės policijos įstaigos vadovo sprendimą ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo raštu informuojamas pareiškėjas. Jeigu priimtas sprendimas išduoti neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus, siunčiamame rašte nurodoma, kad pareiškėjas turi sumokėti valstybės rinkliavą, mokėtinos valstybės rinkliavos dydis ir įmokos kodas.

59. Neterminuotas leidimas įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus panaikinamas:

59.1. asmens prašymu;

59.2. mirus leidimą turėjusiam asmeniui;

59.3. atsiradus Įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 2, 4, 5, 9 ir 11 punktuose nurodytoms sąlygoms;

59.4. kai asmuo naudojasi ginklu pažeisdamas įstatymų, kitų teisės aktų reikalavimus, ir tas pažeidimas kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, visuomenės saugumui ar viešajai tvarkai;

59.5. asmeniui dėl ginklų ir šaudmenų apyvartos taisyklių pažeidimo praradus savo ginklą;

59.6. kai neterminuotas leidimas įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus buvo įgytas sąmoningai pateikus klaidingą informaciją ar suklastotus dokumentus.

60. Neterminuoto leidimo įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus panaikinimo pagrindas yra aplinkybes, dėl kurių gali būti panaikinamas leidimas, patvirtinanti medžiaga. Ja remiantis ir priimamas sprendimas. Sprendimas dėl leidimo panaikinimo surašomas laisva forma, jį tvirtina teritorinės policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo.

61. Apie priimtą sprendimą teritorinė policijos įstaiga ne vėliau kaip per 3 darbo dienas informuoja asmenį, kuriam leidimas panaikintas. Jei asmuo pageidauja, teritorinė policijos įstaiga privalo jam pateikti sprendimo kopiją. Neterminuoto leidimo įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus panaikinimas įsigalioja iš karto po sprendimo jį panaikinti priėmimo, nors jis ir ginčijamas.

62. Panaikinus neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus, leidimas ir ginklas (-ai) paimami, jei tai anksčiau nebuvo padaryta teisės aktų nustatytais pagrindais ir tvarka.

63. Ginklai, šaudmenys realizuojami, perdirbami ar sunaikinami šių taisyklių XV skyriuje nustatyta tvarka.

 

X. LEIDIMŲ LAIKYTI (NEŠIOTIS) GINKLUS PERREGISTRAVIMAS B AR C KATEGORIJOS (ĮSTATYMO 5 STRAIPSNIO 1–4 PUNKTAI) GINKLAMS

 

64. Ne vėliau kaip iki leidimo laikyti (nešiotis) ginklus galiojimo pabaigos asmuo privalo perregistruoti leidimą laikyti (nešiotis) ginklus ir teritorinei policijos įstaigai, kurioje registruotas ginklas (-ai), turi pateikti prašymą (1 priedas) bei taisyklių 7.2–7.6 punktuose nurodytus dokumentus (jei anksčiau pristatyti dokumentai yra galiojantys, jų pateikti iš naujo nereikia), 1 nuotrauką (3x4 cm, jeigu jos policijos informacinėje sistemoje nėra) ir ginklą (-us).

65. Prieš perregistruojant leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, trumpavamzdžiai ginklai išbandomi vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka. Jeigu kartu gyvena asmuo, kuris šių taisyklių 13 punkte nustatyta tvarka nebuvo tikrintas priimant sprendimą dėl leidimo įsigyti ginklą išdavimo, tikrinama ir taisyklių 13 punkte nustatyta tvarka. Šių taisyklių 12.1 punkte nurodyti patikrinimai turi būti atlikti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, 12.2 ir 13 punktuose nurodyti patikrinimai – ne vėliau kaip per 30 dienų. Ginklo išbandymo (identifikavimo) pažymos pateikti nereikia, jeigu ginklas buvo išbandytas ir nuo jo išbandymo (identifikavimo) nėra praėję 1 metai.

66. Leidimas laikyti (nešiotis) ginklus perregistruojamas ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas, jeigu pateikti šių taisyklių 64 punkte nurodyti dokumentai (ginklo išbandymo pažyma (tik trumpavamzdžio ginklo atveju), ginklo (-ų) modelis (-iai), numeris (-iai) atitinka registracijos modelį (-ius), numerį (-ius). Jeigu įrašai leidime laikyti (nešiotis) ginklus neatitinka ginklo duomenų, įtariama, kad pakeistas ar sunaikintas ginklo, spynos ar vamzdžio numeris, atliekami šių taisyklių 37–39 punktuose nurodyti veiksmai.

67. Atlikus patikrinimus ir nustačius priežastis, dėl kurių Įstatymo nustatyta tvarka asmuo negali turėti ginklų, apibendrinama patikrinimo medžiaga ir sprendžiama dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus neperregistravimo. Jei leidimas laikyti (nešiotis) ginklus neperregistruojamas, surašomas laisvos formos sprendimas dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus neperregistravimo. Šį sprendimą turi patvirtinti policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Leidimai laikyti (nešiotis) ginklus taip pat neperregistruojami, jei juose nėra galiojančių įrašų apie turimus ginklus (visi turėti ginklai realizuoti).

68. Jeigu perregistravus leidimą ir atlikus šių taisyklių 12.1 punkte nurodytus patikrinimus nustatomos Įstatyme nurodytos priežastys, dėl kurių asmuo negali turėti ginklo, o atlikus šių taisyklių 12.2 nurodytą patikrinimą paaiškėja, kad asmuo (-enys) per pastaruosius 3 metus ne mažiau kaip 2 kartus buvo baustas (-i) už šiurkštų teisės aktų, reglamentuojančių medžioklę, reikalavimų pažeidimą, perregistruotas leidimas laikyti (nešiotis) ginklus panaikinamas šių taisyklių XIII skyriuje nustatyta tvarka.

69. Ginklo savininkas, persikėlęs gyventi į naują gyvenamąją vietą, per 10 dienų apie tai raštu informuoja naujoje gyvenamojoje vietoje esančią teritorinę policijos įstaigą. Gavusi informacijos, kad asmuo apsigyveno kitame mieste ar rajone, teritorinė policijos įstaiga per 3 darbo dienas raštu kreipiasi į tą teritorinę policijos įstaigą, kurioje yra registruotas ginklas, dėl asmens, turinčio ginklą, asmens bylos persiuntimo. Ši policijos įstaiga asmens bylą turi išsiųsti ne vėliau kaip per 3 darbo dienas.

70. Jeigu ginklo (-ų) savininkas naujoje gyvenamojoje vietoje gyvena su tais pačiais, vyresniais kaip 14 metų, asmenimis kaip ir gyvenamojoje vietoje (tai nustatoma palyginus užpildytos naujos ir esančios byloje anketų turinį), tų asmenų patikrinimai neatliekami, tačiau ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas organizuojamas ginklo laikymo sąlygų patikrinimas. Kitais atvejais asmenų patikrinimai atliekami šių taisyklių 12 punkte (esant būtinumui ir 13 punkte) nustatyta tvarka ir, esant Įstatyme nustatytoms priežastims, dėl kurių asmuo negali turėti ginklo, sprendžiama dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus panaikinimo (išskyrus atvejus, kai ginklo savininkas įsipareigoja laikyti ar laiko ginklą (-us) ne savo gyvenamojoje vietoje).

71. Leidimas laikyti (nešiotis) ginklus asmeniui persikėlus į naują gyvenamąją vietą galioja ir nėra keičiamas. Apie pasikeitusią gyvenamąją vietą, ginklo laikymo vietą turi būti padaromos žymos policijos informacinėje sistemoje.

72. Ginklo savininkas, kurio leidimo laikyti (nešiotis) ginklus galiojimas pasibaigė, nedelsdamas turi atiduoti laikinai saugoti ginklą (-us) į teritorinę policijos įstaigą. Jam to nepadarius, ginklą (-us) paima teritorinė policijos įstaiga ir raštu įspėja (išsiunčia raštą arba supažindina su įspėjimu pasirašytinai) dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus galiojimo pratęsimo.

73. Jei ginklo savininkas per 30 dienų po to, kai buvo įspėtas dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus galiojimo pratęsimo, be svarbių priežasčių nepateikia teritorinei policijos įstaigai dokumentų, reikalingų leidimui laikyti (nešiotis) ginklus perregistruoti, vadovaujantis šių taisyklių XIII skyriumi, panaikinamas šis leidimas. Svarbiomis priežastimis laikytinas gydimasis, komandiruotė ir kitos panašios aplinkybės, kurios truko ne mažiau kaip 20 dienų po įspėjimo gavimo, jeigu ginklo savininkas pateikia tai patvirtinančius dokumentus.

 

XI. GINKLŲ APSKAITA

 

74. Duomenys apie leidimo įsigyti ginklą išdavimą, leidimo laikyti (nešiotis) ginklus išdavimą, perregistravimą, panaikinimą ar neterminuoto leidimo įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus išdavimą ar panaikinimą, taip pat apie ginklų įrašymą ar išbraukimą įrašomi į policijos informacinę sistemą.

75. Ginklas, atsižvelgiant į šių taisyklių 76–84 punktų nuostatas, išregistruojamas, jeigu:

75.1. jis yra parduotas, padovanotas, perduotas sunaikinti;

75.2. jis yra pavogtas;

75.3. jis yra prarastas;

75.4. jis yra konfiskuotas;

75.5. miręs ginklo savininkas;

75.6. ginklo savininkui panaikintas leidimas laikyti (nešiotis) ginklus ar neterminuotas leidimas įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus;

75.7. ginklo (-ų) savininkas pakeitė gyvenamąją vietą (persikėlė nuolat gyventi į kitą valstybę);

75.8. ginklas yra perdirbtas taip, kad yra visiškai netinkamas naudoti.

76. Ginklo išregistravimo pagrindas šių taisyklių 75.1 punkte nurodytais atvejais yra juridinio asmens, prekiaujančio ginklais, išduota pažyma, dovanojimo sutartis ar dokumentai, patvirtinantys ginklo perdavimą sunaikinti. Ginklo savininkas sutartį, o juridinis asmuo, prekiaujantis ginklais, pažymą teritorinei policijos įstaigai turi pateikti per 5 darbo dienas nuo ginklo realizavimo dienos.

77. Ginklo išregistravimo pagrindas šių taisyklių 75.2 ir 75.3 punktuose nurodytais atvejais yra ginklo savininko pareiškimas ir institucijos, atliekančios ikiteisminį tyrimą, išduota pažyma arba Ieškomų ginklų registro išrašas.

78. Jeigu ginklas yra pavogtas arba prarastas, jis iš policijos informacinės sistemos licencijuojamos veiklos posistemio išregistruojamas automatiškai, įrašius jo duomenis į Ieškomų ginklų registrą.

79. Ginklo išregistravimo pagrindas šių taisyklių 75.4 punkte nurodytu atveju yra atitinkamų institucijų priimtas sprendimas konfiskuoti ginklą ir tai patvirtinantys dokumentai.

80. Ginklo išregistravimo pagrindas šių taisyklių 75.5 punkte nurodytu atveju yra ginklo savininko mirties liudijimas ir testamentas arba paveldėjimo teisės liudijimas bei surinkta medžiaga su sprendimu leisti paveldėtojui įsigyti ginklą. Jeigu paveldėtojo vardu įstatymų nustatyta tvarka negali būti įregistruotas ginklas arba jis to nenori, ginklą privaloma nustatyta tvarka realizuoti. Tokiu atveju papildomas ginklo išrašymo iš įskaitos pagrindas yra nurodytas šių taisyklių 75.1 punkte.

81. Ginklo išregistravimo pagrindas šių taisyklių 75.6 punkte nurodytu atveju yra jo realizavimas arba konfiskavimas ir tai patvirtinantys dokumentai.

82. Ginklo išregistravimo pagrindas šių taisyklių 75.7 punkte nurodytu atveju yra asmens deklaracija, kad jis persikelia gyventi į kitą valstybę.

83. Jeigu pasikeičia ginklo savininko gyvenamoji vieta Lietuvoje, jo medžiagą (bylą) teritorinė policijos įstaiga persiunčia teritorinei policijos įstaigai pagal naują ginklo savininko gyvenamąją vietą po to, kai gauna teritorinės policijos įstaigos prašymą pateikti medžiagą (bylą). Gyvenamosios vietos duomenis policijos informacinėje sistemoje keičia naujos gyvenamosios vietos teritorinė policijos įstaiga.

84. Ginklo išregistravimo pagrindas šių taisyklių 75.8 punkte nurodytu atveju yra Ginklų fondo pažyma, kad ginklas yra perdirbtas į visiškai netinkamą naudoti.

85. Šių taisyklių 75.1–75.6 punktuose nustatytais atvejais ginklai išbraukiami iš leidimo, o šių taisyklių 75.7 ir 75.8 punktuose nustatytais atvejais išregistruojami iš policijos informacinės sistemos licencijavimo veiklos posistemio.

86. Ginklo registracija gali būti atnaujinta, jeigu asmuo atgauna pavogtą ar prarastą ginklą arba teisės aktų nustatyta tvarka pripažįstami netekusiais galios sprendimai, lėmę ginklo išregistravimą iš įskaitos.

 

XII. ĮPAREIGOJIMAS PASITIKRINTI SVEIKATĄ AR PERLAIKYTI EGZAMINĄ

 

87. Teritorinės policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu asmuo, turintis ginklą (-us) ar pageidaujantis įsigyti ginklą (kai yra dėl to pateikti dokumentai ir atlikti patikrinimai), kilus pagrįstam įtarimui (jei yra gauta informacija iš sveikatos priežiūros įstaigos, ikiteisminio tyrimo įstaigų ar kitų institucijų arba akivaizdžiai iš asmens elgesio galima numanyti, kad jis serga Sveikatos apsaugos ministerijos sąraše įrašytomis ligomis ar turi fizinių trūkumų, dėl kurių negali turėti ginklo), asmuo gali būti įpareigotas Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka per vieną mėnesį pasitikrinti sveikatą ir pateikti naują medicininio patikrinimo išvadą (Forma 049/a). Sprendime nurodomi motyvai, t. y. dėl kokių priežasčių asmuo įpareigojamas pasitikrinti sveikatą. Jei būtina atlikti stacionarinį tyrimą asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, vieno mėnesio terminas gali būti pratęstas.

88. Sprendimo kopija pasirašytinai įteikiama asmeniui, kuris įpareigojamas pasitikrinti sveikatą, arba jam siunčiama registruotu laišku.

89. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga iš asmens gautą sprendimo pasitikrinti sveikatą kopiją paima ir atlieka asmens sveikatos patikrinimą Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga apie atlikto sveikatos patikrinimo rezultatus pažymi kitoje teritorinės policijos įstaigos sprendimo pusėje ir sprendimą paštu grąžina jį išdavusiai teritorinei policijos įstaigai. Sveikatą pasitikrinusiam asmeniui išduodama medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a), kurią jis privalo pateikti teritorinei policijos įstaigai, įpareigojusiai pasitikrinti sveikatą.

90. Teritorinės policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens patvirtintu sprendimu ginklą (-us) turinčiam asmeniui padarius ginklų apyvartos taisyklių pažeidimą, kai yra pagrindas manyti, jog pažeidimą asmuo padarė todėl, kad neišmano ginklo, šaudmenų įsigijimo, laikymo, nešiojimo, naudojimo, realizavimo, gabenimo taisyklių, ir iki šio sprendimo priėmimo nėra priimtas sprendimas panaikinti leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, asmuo gali būti įpareigotas perlaikyti egzaminą pagal Šaunamojo ginklo laikymo, nešiojimosi ir panaudojimo savigynai mokymo programą ar Apsaugos darbuotojo mokymo programą bei per vieną mėnesį pristatyti tai patvirtinantį pažymėjimą. Teritorinės policijos įstaigos sprendime dėl įpareigojimo nurodomi motyvai, t. y. dėl kokių priežasčių asmuo įpareigojamas perlaikyti egzaminą. Įpareigojimas gali būti taikomas, neatsižvelgiant į tai, kokios rūšies ginklus asmuo turi. Su sprendimu asmuo supažindinamas šių taisyklių 88 punkte nustatyta tvarka.

91. Teritorinės policijos įstaigos sprendime įpareigojančiame asmenis pasitikrinti sveikatą ar perlaikyti egzaminą turi būti nuspręsta ir dėl ginklo (-ų), šaudmenų bei leidimo laikyti (nešiotis) ginklus paėmimo, jeigu jie nebuvo paimti anksčiau kitais teisės aktuose nustatytais pagrindais ir tvarka. Tokiu atveju laikinai, kol teritorinė policijos įstaiga gaus medicininio patikrinimo išvadą (Forma 049/a) ar egzamino išlaikymo pažymėjimą, ginklas (-ai), šaudmenys bei leidimas laikyti (nešiotis) ginklus paimami ir saugomi teritorinėje policijos įstaigoje.

 

XIII. LEIDIMŲ LAIKYTI (NEŠIOTIS) GINKLUS PANAIKINIMAS

 

92. Leidimas laikyti (nešiotis) ginklus panaikinamas:

92.1. ginklą turinčio asmens prašymu;

92.2. mirus leidimą turėjusiam asmeniui;

92.3. atsiradus Įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 3, 4, 5, 8, 10 ir 11 punktuose ir 18 straipsnio 2 dalyje, išskyrus 8 punktą, nurodytoms sąlygoms;

92.4. kai asmuo naudojasi ginklu pažeisdamas įstatymų, kitų teisės aktų reikalavimus, ir tas pažeidimas kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, visuomenės saugumui ar viešajai tvarkai;

92.5. asmeniui dėl ginklų ir šaudmenų apyvartos taisyklių pažeidimo praradus savo ginklą;

92.6. kai leidimas laikyti (nešiotis) ginklus buvo įgytas pateikus sąmoningai klaidingą informaciją ar suklastotus dokumentus;

92.7. asmenims, turintiems leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, akivaizdžiai neleidus arba sudarius kliūtis kontroliuojančiųjų institucijų darbuotojams atlikti patikrinimą (šio punkto reikalavimai netaikomi asmenims, nurodytiems Įstatymo 14 straipsnio 1 dalyje);

92.8. kai asmuo, turintis leidimą, laiku be svarbių priežasčių neperregistruoja leidimo laikyti (nešiotis) ginklus ir dėl to gavęs teritorinės policijos įstaigos įspėjimą į jį nereaguoja;

92.9. kai asmuo turi tik ginklą medžioklei ir netenka teisės medžioti (kitais atvejais, kai turima daugiau ginklų, išregistruojamas tik tas ginklas ir išbraukiamas iš leidimo laikyti (nešiotis) ginklus);

92.10. kai asmuo turi tik ginklą sportui ir netenka narystės šaudymo sporto organizacijoje (kitais atvejais, kai turima daugiau ginklų, išregistruojamas tik tas ginklas ir išbraukiamas iš leidimo laikyti (nešiotis) ginklus);

92.11. jeigu per vieną mėnesį be pateisinamų priežasčių asmuo teritorinei policijos įstaigai nepateikia medicininio patikrinimo išvados (Forma 049/a) ar egzamino išlaikymo pažymėjimo, jeigu tai padaryti jis buvo įpareigotas.

93. Leidimo laikyti (nešiotis) ginklus panaikinimo pagrindas yra aplinkybes, dėl kurių gali būti panaikinamas leidimas, patvirtinanti medžiaga. Ja remiantis ir priimamas sprendimas. Sprendimas dėl leidimo panaikinimo surašomas laisva forma, jį tvirtina teritorinės policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo.

94. Apie priimtą sprendimą teritorinė policijos įstaiga ne vėliau kaip per 3 darbo dienas informuoja asmenį, kuriam išduotas leidimas panaikintas. Asmeniui teritorinė policijos įstaiga privalo pateikti sprendimo kopiją. Leidimo laikyti (nešiotis) ginklus panaikinimas įsigalioja iš karto po sprendimo jį panaikinti priėmimo, nors jis ir ginčijamas.

95. Panaikinus leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, leidimas ir ginklas (-ai) paimami, jei tai anksčiau nebuvo padaryta teisės aktų nustatytais pagrindais ir tvarka. Apie leidimo laikyti (nešiotis) ginklus, skirtus medžioklei, panaikinimą teritorinė policijos įstaiga per 5 darbo dienas informuoja instituciją, kuri išdavė asmeniui medžiotojo bilietą, ir instituciją, tvarkančią medžiotojų sąvadą, o apie leidimo laikyti (nešiotis) ginklus, skirtus sportui, panaikinimą – sporto organizaciją, kurios narys asmuo yra.

96. Atsiradus šių taisyklių 92.9 punkte nurodytoms aplinkybėms (jeigu nėra kitų aplinkybių, dėl kurių leidimas laikyti (nešiotis) ginklus panaikinamas), ginklo savininkas (naudotojas) gali teritorinei policijos įstaigai pateikti prašymą perregistruoti turimus ginklus savigynai ar sportui, jeigu tokių rūšių ginklus šiems tikslams leidžiama įsigyti. Norint perregistruoti ginklus sportui papildomai turi būti pateiktas dokumentas, patvirtinantis asmens priklausymą šaudymo sporto organizacijai.

97. Atsiradus šių taisyklių 92.10 punkte nurodytoms aplinkybėms (jeigu nėra kitų aplinkybių, dėl kurių leidimas laikyti (nešiotis) ginklus panaikinamas), ginklo savininkas (naudotojas) gali teritorinei policijos įstaigai pateikti prašymą perregistruoti turimus ginklus savigynai ar medžioklei, jeigu tokių rūšių ginklus šiems tikslams leidžiama įsigyti. Norint perregistruoti ginklus medžioklei papildomai turi būti pateiktas medžiotojo bilietas.

 

XIV. GINKLŲ, ŠAUDMENŲ LAIKYMAS, SAUGOJIMAS, NEŠIOJIMAS, VEŽIMAS IR NAUDOJIMAS

 

98. Ginklo savininkas, naudotojas ginklą laiko, saugo, nešiojasi, perveža ir naudoja Įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

99. Ginklo savininkas, naudotojas, veždamas, nešiodamasis ginklą (-us), privalo su savimi turėti galiojantį leidimą laikyti (nešiotis) ginklus (kuriame įrašyti to ginklo (-ų) duomenys) ar neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus, taip pat asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

100. Ginklų savininkas, naudotojas turi ir kitų teisių bei pareigų, kurias nustato kiti įstatymai.

 

XV. GINKLŲ, ŠAUDMENŲ REALIZAVIMAS, PERDIRBIMAS IR SUNAIKINIMAS

 

101. Įstatymo 4 straipsnio 1, 2, 3 punktuose ir 5 straipsnio 4 punkte nurodyti ginklai, jų dalys parduodami tik per Ginklų fondą. Kiti B, C, D kategorijų ginklai, išskyrus D kategorijos šaltuosius ginklus, jų šaudmenys, jų dalys, ginklų priedėliai parduodami per Ginklų fondą, Europos fizinį asmenį ar Europos juridinį asmenį, turintį licenciją prekiauti civilinėje apyvartoje ginklais, šaudmenimis, jų dalimis ir ginklų priedėliais.

102. Asmuo, pageidaujantis parduoti jam nuosavybės teise priklausantį ginklą, šaudmenis, jų dalis Ginklų fondui ar kitam prekybininkui ginklais, kartu su ginklu, šaudmenimis turi pateikti leidimą laikyti (nešiotis) ginklus ar neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

103. Ginklus ir šaudmenis, kurių nepriima realizuoti prekybininkai ginklais dėl to, kad jie yra netinkami naudoti, jeigu ginklų negalima (netikslinga) sutaisyti, ginklo savininkas turi neatlygintinai perduoti sunaikinti į Ginklų fondą arba perdirbti savo lėšomis į visiškai netinkamus naudoti ginklus policijos generalinio komisaro nustatyta tvarka. Jeigu perduotini sunaikinti ginklai turi istorinę ar kriminalistinę vertę, perduodantis ginklus asmuo gali pateikti prašymą atlyginti už juos. Tokie ginklai, šaudmenys į Ginklų fondą perduodami per teritorines policijos įstaigas, kuriose jie įregistruoti.

104. Jeigu leidimas laikyti (nešiotis) ginklus yra panaikintas ar pasibaigęs jo galiojimas ir yra priimtas teritorinės policijos įtaigos sprendimas realizuoti ginklus, šaudmenis, paimtas ginklas nedelsiant perduodamas įvertinti jo būklę ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisijai, kuri teritorinėje policijos įstaigoje sudaroma iš ne mažiau kaip 3 pareigūnų. Komisija ginklo tinkamumą saugiai naudoti turi įvertinti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų. Sudėtingais atvejais komisijos sprendimu ginklas įvertinti jo būklę gali būti perduotas Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro ar jo padalinių ekspertams. Ginklas kartu su aktu dėl jo tinkamumo naudoti per 10 dienų turi būti grąžintas teritorinei policijos įstaigai, davusiai ginklą įvertinti. Jeigu leidimas laikyti (nešiotis) ginklus yra panaikintas ir komisija nustatė, kad ginklą reikia taisyti, ginklo savininkas per komisijos nustatytą terminą savo lėšomis privalo organizuoti ginklo pristatymą ginklų dirbtuvei. Ginklų dirbtuvei ginklus su lydraščiu pristato policijos įstaigos, panaikinusios leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, pareigūnas (-ai) kartu su ginklo savininku ar jo įgaliotu asmeniu (jei ginklo savininkas to pageidauja).

105. Per 3 darbo dienas nuo pažymos apie ginklo tinkamumą naudoti gavimo ginklo savininkui turi būti išsiųstas rašytinis pranešimas apie komisijos sprendimą dėl ginklo tinkamumo. Jeigu ginklas tinkamas naudoti, pranešime pasiūloma pačiam ginklo savininkui organizuoti ginklo realizavimą. Jeigu ginklas netinkamas naudoti ir neįmanoma jo sutaisyti, pranešama, kad ginklas bus neatlygintinai perduotas Ginklų fondui sunaikinti.

106. Ne vėliau kaip per 30 dienų nuo pranešimo apie komisijos sprendimą, kad ginklas yra tinkamas naudoti, ginklo savininkas teritorinei policijos įstaigai turi pateikti pasiūlymus, kuriam prekybininkui ginklais perduoti realizuoti ginklą. Savininko lėšomis prekybininkams ginklais ginklus, šaudmenis su lydraščiu pristato policijos įstaigos, panaikinusios leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, pareigūnas (-ai) kartu su ginklo savininku ar jo įgaliotu asmeniu (jei ginklo savininkas to pageidauja). Jeigu ginklo, šaudmenų savininkas per nurodytą terminą nepateikia pasiūlymų dėl ginklo, šaudmenų realizavimo ar pateikia pasiūlymus, tačiau nesutinka su prekybininko (-ų) ginklais siūloma ginklo, šaudmenų kaina, arba raštu atsisako organizuoti ginklo, šaudmenų realizavimą, teritorinė policijos įstaiga savininko lėšomis ginklą, šaudmenis perduoda realizuoti Ginklų fondui. Apie priimtą sprendimą ginklus, šaudmenis atiduoti realizuoti į Ginklų fondą teritorinė policijos įstaiga raštu turi informuoti ginklo savininką. Veiksmai, susiję su ginklo perdavimu realizuoti, atliekami tik po to, kai išnaudojamos visos sprendimų apskundimo galimybės arba per nustatytus terminus sprendimai nėra skundžiami. Iki tol ginklas turi būti saugomas teritorinėje policijos įstaigoje.

107. Ginklo savininkas, norintis perdirbti ginklą, šaudmenis (pakeisti ginklo, šaudmenų kokybės charakteristikas), teritorinei policijos įstaigai turi pateikti prašymą. Leidimas parduoti (perdirbti) ginklą (5 priedas) neišduodamas, jeigu prašymas pateiktas dėl perdirbimo, kuris pakeistų ginklo pirminius rūšies požymius. Išduodant leidimą perdirbti ginklą, nustatomos ribos, kiek leidžiama jį perdirbti. Perdirbtus ginklus, šaudmenis (išskyrus perdirbtus į visiškai netinkamus naudoti) ginklo savininkas privalo savo lėšomis teisės aktų nustatyta tvarka išbandyti, ar jie atitinka norminių dokumentų reikalavimus.

108. Paveldėtojas, negavęs leidimo laikyti (nešiotis) ginklus arba nenorintis nustatyta tvarka ginklą užregistruoti savo vardu (turįs tikslą ginklą realizuoti ar perdirbti į visiškai netinkamą naudoti), turi kreiptis į teritorinę policijos įstaigą dėl leidimo parduoti (perdirbti) ginklą išdavimo. Norėdamas gauti leidimą paveldėtojas teritorinei policijos įstaigai ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo paveldėjimo teisės liudijimo gavimo turi pateikti:

108.1. prašymą parduoti (perdirbti) ginklą;

108.2. paveldėjimo teisės liudijimą ir jo kopiją;

108.3. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir jo kopiją.

109. Jei pateikti visi reikiami dokumentai ir jie tinkamai įforminti, leidimas išduodamas per 5 dienas.

110. Paveldėtojui, kuris turi leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, pateikus šių taisyklių 108 punkte nurodytus dokumentus, išduodamas leidimas parduoti (perdirbti) ginklą ir atiduodamas ginklas. Jei paveldėtojas tokio leidimo neturi, ginklą į Ginklų fondą ar kitiems prekybininkams ginklais pristato teritorinės policijos įstaigos pareigūnas kartu su paveldėtoju ar jo įgaliotu asmeniu.

111. Per 10 dienų nuo ginklo atidavimo realizuoti ginklo paveldėtojas teritorinei policijos įstaigai turi pateikti pažymą (5 priedas), kad ginklas pateiktas realizuoti.

112. Jei paveldėtojas be svarbių priežasčių per 1 mėnesį nuo paveldėjimo teisės liudijimo gavimo nesikreipia į teritorinę policijos įstaigą dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus ar leidimo parduoti (perdirbti) ginklus gavimo arba per 10 dienų, kai buvo gavęs leidimą parduoti (perdirbti) ginklą, neperduoda ginklo realizuoti ir teritorinei policijos įstaigai nepateikia šių taisyklių 111 punkte nurodytos pažymos, kad ginklas, šaudmenys yra perduoti realizuoti, ginklas, šaudmenys paimami neatlygintinai ir perduodami realizuoti į Ginklų fondą.

113. Duomenys apie leidimo parduoti (perdirbti) ginklą išdavimą įrašomi teritorinės policijos įstaigos ginklų žymėjimo identifikaciniais numeriais žurnale, kuris sudaromas skaitmeninėje laikmenoje. Teritorinė policijos įstaiga visus dokumentus, susijusius su ginklų žymėjimu, sega į atskirą bylą.

 

XVI. B AR C KATEGORIJOS (ĮSTATYMO 5 STRAIPSNIO 1–4 PUNKTAI) GINKLŲ NAUDOTOJAS

 

114. Asmuo jam priklausantį ginklą gali perleisti nuolat naudoti tik kartu gyvenančiam šeimos nariui (toliau – naudotojas), turinčiam teisę laikyti ar nešiotis tos kategorijos ginklą. Laikyti ar nešiotis ginklą naudotojas gali tik nustatyta tvarka gavęs leidimą laikyti (nešiotis) ginklus.

115. Ginklo savininkas, pageidaujantis perleisti nuolat naudoti ginklą naudotojui, turi kreiptis su rašytiniu prašymu į gyvenamosios vietos teritorinę policijos įstaigą dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus išdavimo naudotojui, nurodydamas naudotojo asmens kodą, vardą, pavardę, kuriuos turimus ginklus perleidžia naudoti, bei pateikti šių taisyklių 7.2, 7.4 (jei suteikiama teisė laikyti medžioklinius ginklus), 7.5 (jei suteikiama teisė laikyti sportinius ginklus) ir 26.2 punktuose nurodytus dokumentus, išduotus naudotojo vardu.

116. Jei ginklo savininko asmens byloje yra naudotojo duomenys ir atlikti reikiami patikrinimai, pakartotinai jų atlikti nereikia. Kitu atveju patikrinimai atliekami šių taisyklių 12 punkte (esant būtinumui ir 13 punkte) nustatyta tvarka. Tokiu atveju patikrinimams atlikti, be šių taisyklių 115 punkte nurodytų dokumentų, turi būti pateikti šių taisyklių 7.3 punkte nurodyti dokumentai, išduoti naudotojo vardu.

117. Jei pateikti visi reikiami dokumentai, jie tinkamai įforminti ir nereikia atlikti papildomų patikrinimų, leidimas laikyti (nešiotis) ginklus naudotojui išduodamas per 5 darbo dienas, kitu atveju – šių taisyklių nustatytais terminais, per kuriuos priimamas sprendimas dėl leidimo įsigyti ginklą išdavimo.

 

XVII. DOKUMENTAI, KURIŲ REIKIA UŽSIENIEČIAMS, NORINTIEMS GAUTI LEIDIMĄ ĮSIGYTI GINKLĄ

 

118. Teisėtai į Lietuvos Respubliką atvykę ne jaunesni kaip 21 metų užsieniečiai, įsipareigoję, kad įsigyti ginklai iš Lietuvos Respublikos bus išvežti ne vėliau kaip per 10 dienų nuo jų įsigijimo, turi teisę įsigyti Lietuvos Respublikos teritorijoje ginklus, jų šaudmenis.

119. Užsienietis, norintis gauti leidimą įsigyti ginklą (4 priedas), pateikia Policijos departamentui prašymą, kuriame nurodo asmens vardą, pavardę, jei yra, – asmens kodą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento numerį, gyvenamosios vietos adresą, telefono ir fakso numerius, ginklo įsigijimo tikslą.

120. Kartu su prašymu pateikiami Pavienių ginklų ir jų šaudmenų įvežimo į Lietuvos Respubliką, išvežimo iš jos ir gabenimo tranzitu taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gegužės 27 d. nutarimu Nr. 665 „Dėl ginklų gabenimo“ (Žin., 2003, Nr. 52-2341), III skyriuje nurodyti dokumentai, kurių reikia leidimui įvežti (išvežti) ginklus ar leidimui vežti ginklus, šaudmenis, jų dalis gauti.

121. Dokumentus dėl leidimų gavimo užsieniečiai gali pateikti per Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes, konsulines įstaigas ar Užsienio reikalų ministeriją.

122. Jeigu pateikiami visi šių taisyklių 119 ir 120 punktuose nurodyti dokumentai ir nėra šių taisyklių 123 punkte nurodytų priežasčių, dėl kurių leidimas įsigyti ginklą neišduodamas, Policijos departamentas išduoda leidimą įsigyti ginklą arba pateikia rašytinį motyvuotą atsisakymą jį išduoti.

123. Leidimas įsigyti ginklą neišduodamas, jeigu:

123.1. pateikti ne visi dokumentai arba jie netinkamai įforminti;

123.2. yra šių taisyklių 120 punkte nurodytose taisyklėse nustatyti pagrindai, kada neišduodamas leidimas įvežti (išvežti) ginklus ar leidimas vežti ginklus, šaudmenis, jų dalis;

123.3. pageidaujama įsigyti civilinėje apyvartoje draudžiamus ginklus.

124. Leidimas įsigyti ginklą išduodamas arba rašytinis motyvuotas atsisakymas išduoti leidimą įsigyti ginklą pateikiamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo dokumentų, kurių reikia leidimui įsigyti ginklą išduoti, gavimo dienos.

 

XVIII. ŠAUNAMŲJŲ GINKLŲ ŽYMĖJIMAS IDENTIFIKACINIAIS NUMERIAIS

 

125. Rastus B, C kategorijų šaunamuosius ginklus, kurių gamintojai nepažymėjo identifikaciniais numeriais, leidžiama pažymėti tik šio skyriaus nustatyta tvarka gavus leidimą pažymėti ginklą identifikaciniu numeriu (toliau – leidimas parduoti (perdirbti) ginklą).

126. Leidimą parduoti (perdirbti) ginklą išduoda, panaikina Policijos departamentas.

127. Fizinis asmuo, pageidaujantis gauti leidimą parduoti (perdirbti) ginklą, teritorinei policijos įstaigai pateikia:

127.1. prašymą, kuriame nurodomas fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, telefono ir fakso numeriai;

127.2. fizinio asmens leidimą laikyti (nešiotis) ginklus;

127.3. ginklą.

128. Teritorinės policijos įstaigos įgaliotas pareigūnas, sutikrinęs įrašus dokumento originale su įrašais dokumento kopijoje ir kopiją patvirtinęs savo parašu, dokumento originalą grąžina dokumentus pateikusiam asmeniui.

129. Prašymą ir kitus dokumentus pareigūnas priima ir nustatyta tvarka tą pačią dieną užregistruoja.

130. Pareigūnas, priėmęs ginklą, asmeniui išrašo ginklo paėmimo kvitą.

131. Gavęs šių taisyklių 127 punkte nurodytus dokumentus ir ginklą, pareigūnas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas ginklą pateikia Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centrui ar jo padaliniams, kad būtų nustatyta, ar ginklo identifikaciniai numeriai nebuvo ištrinti, kitokiu būdu panaikinti ar suklastoti.

132. Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras ar jo padalinys ne vėliau kaip per 20 darbo dienų atlieka patikrinimą ir teritorinei policijos įstaigai pateikia atsakymą, ar ginklas buvo (nebuvo) gamintojo pažymėtas identifikaciniais numeriais.

133. Teritorinė policijos įstaiga, gavusi atsakymą, kad ginklas nebuvo gamintojo pažymėtas identifikaciniais numeriais, parengia išvadą dėl identifikacinio numerio suteikimo ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo atsakymo gavimo dienos išvadą kartu su ginklu bei visais dokumentais persiunčia Policijos departamentui.

134. Teritorinė policijos įstaiga, gavusi atsakymą, kad ginklas buvo gamintojo pažymėtas identifikaciniais numeriais, bet šie numeriai buvo ištrinti, suklastoti ar kitaip panaikinti, pradeda ikiteisminį tyrimą.

135. Policijos departamentas, gavęs teritorinės policijos įstaigos išvadą dėl identifikacinio numerio suteikimo, ginklą ir kitus dokumentus, per 10 darbo dienų išrašo leidimą parduoti (perdirbti) ginklą, kuriame nurodo, kokiu numeriu ir kurioje ginklo vietoje (-ose) turi būti pažymėtas ginklas. Apie leidimo išrašymą raštu informuojamas fizinis asmuo.

136. Policijos departamentas nustato, kokias pagrindines ginklo dalis reikia pažymėti identifikaciniu numeriu. Policijos departamentas, atsižvelgdamas į individualius ginklo duomenis, panašių ginklų žymėjimo vietas, nustatytas kitų ginklų gamintojų, gali nustatyti kitas ginklo žymėjimo vietas. Sudėtingais atvejais Policijos departamentas, prieš nustatydamas ginklo žymėjimo vietas, gali konsultuotis su Ginklų fondu. Ginklai pradedami žymėti nuo identifikacinio numerio LT-0001.

137. Duomenys apie leidimo parduoti (perdirbti) ginklą išdavimą įrašomi Policijos departamento ginklų žymėjimo identifikaciniais numeriais žurnale, kuris sudaromas skaitmeninėje laikmenoje. Policijos departamentas visus dokumentus, susijusius su ginklų žymėjimu, sega į atskirą bylą.

138. Leidimas parduoti (perdirbti) ginklą galioja 6 mėnesius nuo išrašymo dienos.

139. Asmuo asmeniškai atvyksta pasiimti ginklo ir leidimo parduoti (perdirbti) ginklą.

140. Ginklus pažymėti gali tik įmonės, turinčios Ginklų fondo išduotą licenciją gaminti ginklus, licenciją gaminti ginklų dalis arba licenciją taisyti ginklus, perdirbti ginklus ir šaudmenis, kai asmuo pateikia Policijos departamento leidimą parduoti (perdirbti) ginklą.

141. Ginklas pažymimas tokiu numeriu ir tokioje vietoje, kokia yra nurodyta Policijos departamento leidime parduoti (perdirbti) ginklą. Pažymimos tos ginklo pagrindinės dalys, kurios yra nurodytos leidime. Ginklo žymėjimo kokybė turi leisti vienareikšmiškai perskaityti numerį. Raidžių ir skaitmenų dydis 2–3 mm. Žymėjimo būdas – įkalimas.

142. Įmonė, pažymėjusi ginklą, Policijos departamentui ne vėliau kaip per 2 darbo dienas persiunčia ginklo pažymėjimo identifikaciniu numeriu akto kopiją.

143. Fizinis asmuo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas ginklą, pažymėtą identifikaciniu numeriu, kartu su ginklo pažymėjimo identifikaciniu numeriu aktu pateikia teritorinei policijos įstaigai registruoti.

144. Teritorinė policijos įstaiga fizinio asmens pateiktą ginklą registruoja šių taisyklių nustatyta tvarka.

 

XIX. RINKLIAVOS UŽ LEIDIMUS

 

145. Už leidimų įsigyti ginklą, leidimų parduoti (perdirbti) ginklus išdavimą, leidimų laikyti (nešiotis) ginklus, neterminuotų leidimų įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus išdavimą, perregistravimą, taip pat dublikatų išdavimą imama Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės rinkliava.

 

XX. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

146. Ginklų ir šaudmenų apyvartą Lietuvos Respublikos teritorijoje kontroliuoja Vidaus reikalų ministerijai pavaldžios įstaigos ir Lietuvos Respublikos muitinė.

147. Valstybės tarnautojai, įgalioti kontroliuoti ginklų ir šaudmenų apyvartą, turi teisę:

147.1. apžiūrėti ginklus ir jų gamybos, taisymo, prekybos, laikymo ir saugojimo vietas;

147.2. reikalauti, kad asmenys pateiktų dokumentus ir informaciją, reikalingą kontrolei atlikti;

147.3. nustatę pažeidimų, duoti privalomus nurodymus juridiniams ir fiziniams asmenims šiuos trūkumus pašalinti;

147.4. imtis kitų priemonių, nustatytų įstatymuose ir kituose teisės aktuose;

147.5 įstatymų nustatyta tvarka įeiti į nuosavybės ar nuomos teise priklausančias patalpas.

148. Sprendimą atsisakyti išduoti leidimą įsigyti ginklą ar neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus, sprendimą panaikinti leidimą laikyti (nešiotis) ginklus ar neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus arba sprendimą neperregistruoti leidimo laikyti (nešiotis) ginklus asmuo turi teisę ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų apskųsti teismui. Kitus šiose taisyklėse priimtus sprendimus asmuo gali apskųsti įstatymų nustatyta tvarka.

_________________


Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų

civilinės apyvartos ir jos kontrolės

taisyklių

1 priedas

 

(Prašymo išduoti leidimą įsigyti ginklą ar neterminuotą leidimą, perregistruoti leidimą forma)

 

___________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, asmens kodas)

___________________________________________________________________________

(gyvenamoji vieta, mobiliojo telefono numeris, el. paštas)

 

_________________________________

(teritorinės policijos įstaigos pavadinimas)

 

PRAŠYMAS
IŠDUOTI LEIDIMĄ ĮSIGYTI GINKLĄ AR NETERMINUOTĄ LEIDIMĄ ĮSIGYTI IR LAIKYTI (NEŠIOTIS) GINKLUS, AR PERREGISTRUOTI LEIDIMĄ LAIKYTI (NEŠIOTIS) GINKLUS

 

_________________

(data)

_________________

(vieta)

 

Prašau leisti įsigyti*:

Ilgąjį lygiavamzdį šaunamąjį ginklą medžioklei

 

Templinį ginklą sportui

 

Ilgąjį graižtvinį šaunamąjį ginklą medžioklei

 

Trumpąjį šaunamąjį ginklą sportui

 

Ilgąjį graižtvinį šaunamąjį ginklą sportui

 

Ilgąjį lygiavamzdį šaunamąjį ginklą sportui

 

Ilgąjį lygiavamzdį šaunamąjį ginklą savigynai

 

Trumpąjį šaunamąjį ginklą savigynai

 

 

Prašau išduoti neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus

 

 

 

Prašau perregistruoti leidimą laikyti (nešiotis) ginklus

 

 

___________________________________________________________________________

(jeigu prašoma leisti įsigyti šaunamąjį ginklą sportui, nurodoma šaudymo sporto rūšis, ginklo kalibras)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

PRIDEDAMA:

Dokumentas

Žyma

Lapų skaičius**

Sveikatos priežiūros įstaigų išvados

 

 

Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas

 

 

Medžiotojo bilietas

 

 

Dokumentas, patvirtinantis asmens priklausymą sporto organizacijai

 

 

 

Sutinku, kad policija teisės aktų nustatyta tvarka atliktų patikrinimus, susijusius su ginklo įsigijimu

 

__________________                             _________________________

(parašas)                                                 (vardo raidė, pavardė)

 

Pastabos: *Žymėjimo pavyzdys:

Ilgąjį lygiavamzdį šaunamąjį ginklą medžioklei

X

** Skiltį „Lapų skaičius“ pildo policijos pareigūnas, priimantis dokumentus.

 

Duomenys apie kartu gyvenančius šeimos narius ir kitus asmenis (įrašomi asmenys nuo 14 m. amžiaus) (ši dalis nepildoma, jeigu prašoma išduoti neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus):

 

Giminystės ryšys

Vardas, pavardė

Asmens kodas

(gimimo data)

Pilietybė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________                             _________________________

(parašas)                                                 (vardo raidė, pavardė)

 

 

Žyma dėl Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo įpareigojimų taikymo:

 

 

 

 

 

 

 

 

Žyma, ar asmenys yra teisti (neteisti), ar bausti (nebausti) administracinėmis nuobaudomis arba turima kitos informacijos, dėl kurios gali būti atsakyta išduoti leidimą:

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba. Jei yra informacijos, patvirtinančios teistumą ar nubaudimą administracinėmis nuobaudomis, prie anketos pridedamos tai patvirtinančių dokumentų kopijos arba atspausdinta informacija, patvirtinta įgalioto pareigūno parašais.

_________________


 

Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų

civilinės apyvartos ir jos kontrolės

taisyklių

2 priedas

 

(Leidimo laikyti (nešiotis) ginklus forma)

 

 

LEIDIMAS LAIKYTI (NEŠIOTIS) GINKLUS NR.

 

 

leidžiama laikyti ginklus:

 

 

 

 

 

 

 

Leidžiama laikyti ir nešiotis ginklus:

 

 

 

Savininkas:

 

 

 

Naudotojas:

 

 

 

 

 

Išdavė:

 

Išduotas:                      Galioja iki:

 

Pareigūnas:

 

 

_________________


Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų

civilinės apyvartos ir jos kontrolės

taisyklių

3 priedas

 

(Neterminuoto leidimo įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus forma)

 

 

NETERMINUOTAS LEIDIMAS ĮSIGYTI IR LAIKYTI (NEŠIOTIS) GINKLUS NR.

 

Savininkas:

 

 

Leidimas suteikia teisę įsigyti ir laikyti (nešiotis) dujinius pistoletus (revolverius), senovinius, pneumatinius (virš 7,5 J) ir nedidėlės galios šaunamuosius ginklus. Leidimas galioja pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 

Išdavė:

 

Išduotas:

 

Pareigūnas:

 

 

 

Ginklo savininkas, naudotojas privalo:

 

1) ginklą nešiotis taip, kad kiti asmenys jo nematytų. Matomoje vietoje dėkle ginklą gali nešiotis asmuo,

turintis ginklą profesinei veiklai vykdyti;

2) teisėsaugos institucijų pareigūnų reikalavimu pateikti patikrinti ginklus, šaudmenis ir leidimą nešiotis ginklus;

3) nedelsdamas pranešti policijos įstaigai apie ginklo, šaudmenų, leidimo vagystę ar praradimą;

4) realizavęs paskutinį ginklą, leidimą grąžinti policijos įstaigai.

 

Ginklo savininkui, naudotojui draudžiama:

 

1) ginklą nešiotis ar vežti neturint su savimi leidimo;

2) ginklą nešiotis, vežti neblaiviam, apsvaigusiam nuo narkotinių, psichotropinių

ar kitų svaigiųjų medžiagų;

3) nešiotis parengtą šaudyti ginklą, išskyrus atvejus, kai tiesiogiai susiklosto aplinkybės,

dėl kurių iškyla grėsmė asmens sveikatai ar gyvybei.

 

Apie kiekvieną ginklo panaudojimo atvejį, kai žuvo žmogus ar padaryta materialinė žala, padaryti kūno sužalojimai asmeniui, ginklo savininkas ar naudotojas nedelsdamas turi pranešti policijai ar prokuratūrai.

 

 

_________________

 

 

 

Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių

4 priedas

 

____________________________

(teritorinės policijos įstaigos pavadinimas)

 

LEIDIMAS ĮSIGYTI GINKLĄ

(A dalis)

 

20___-___-___  Nr.__________

_____________________

(vieta)

 

____________________________

(asmens, kuriam išduodamas leidimas,

____________________________

vardas, pavardė,

____________________________

asmens kodas)

____________________________

 

____________________________

(teritorinės policijos įstaigos pavadinimas)

 

LEIDIMAS ĮSIGYTI GINKLĄ

(B dalis)

 

20___-___-___  Nr.__________

_____________________

(vieta)

 

____________________________

(asmens, kuriam išduodamas leidimas,

____________________________

vardas, pavardė,

____________________________

asmens kodas)

____________________________

 

____________________________

(teritorinės policijos įstaigos pavadinimas)

 

LEIDIMAS ĮSIGYTI GINKLĄ

(C dalis)

 

20___-___-___  Nr.__________

_____________________

(vieta)

 

____________________________

(asmens, kuriam išduodamas leidimas,

____________________________

vardas, pavardė,

____________________________

asmens kodas)

____________________________

 

____________________________

(teritorinės policijos įstaigos pavadinimas)

 

LEIDIMAS ĮSIGYTI GINKLĄ

(D dalis)

 

20___-___-___  Nr.__________

_____________________

(vieta)

 

____________________________

(asmens, kuriam išduodamas leidimas,

____________________________

vardas, pavardė,

____________________________

asmens kodas)

____________________________

 

Leidžiama įsigyti toliau nurodytus ginklus ir šaudmenis:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leidžiama įsigyti toliau nurodytus ginklus ir šaudmenis:

Leidžiama įsigyti toliau nurodytus ginklus ir šaudmenis:

Leidžiama įsigyti toliau nurodytus ginklus ir šaudmenis:

Leidimas galioja iki:

 

 

 

Leidimą išdavė:

 

 

Teritorinės policijos įstaigos įgaliotas pareigūnas:

 

 

____________________________

(pareiginis laipsnis) (parašas) (vardas, pavardė)

 

A. V.

 

Leidimas galioja iki:

 

 

 

Leidimą išdavė:

 

 

Teritorinės policijos įstaigos įgaliotas pareigūnas:

 

 

____________________________

(pareiginis laipsnis) (parašas) (vardas, pavardė)

 

A. V.

 

Pastaba. Šis leidimas lieka įmonėje, pardavusioje ginklą.

 

Leidimas galioja iki:

 

 

 

Leidimą išdavė:

 

 

Teritorinės policijos įstaigos įgaliotas pareigūnas:

 

 

____________________________

(pareiginis laipsnis) (parašas) (vardas, pavardė)

 

A. V.

 

Pastaba. Šis leidimas išduodamas asmeniui, pirkusiam ginklą.

Leidimas galioja iki:

 

 

 

Leidimą išdavė:

 

 

Teritorinės policijos įstaigos įgaliotas pareigūnas:

 

 

____________________________

(pareiginis laipsnis) (parašas) (vardas, pavardė)

 

A. V.

 

Pastaba. Šį leidimą įmonė, pardavusį ginklą, siunčia teritorinei policijos įstaigai, išdavusiai leidimą.

 

 

D dalis

 

_________________________________________

(įmonės, pardavusios ginklą, pavadinimas, adresas)

_________________________________________

 

 

C dalis

 

_________________________________________

(įmonės, pardavusios ginklą, pavadinimas, adresas)

_________________________________________

 

 

_________________

 

B dalis

 

_________________________________________

(įmonės, pardavusios ginklą, pavadinimas, adresas)

_________________________________________

 

 

Pažymime, kad asmeniui, nurodytam šio leidimo kitoje pusėje, yra parduotas šis ginklas ir (ar) šaudmenys:

 

Pažymime, kad asmeniui, nurodytam šio leidimo kitoje pusėje, yra parduotas šis ginklas ir (ar) šaudmenys:

 

Pažymime, kad asmeniui, nurodytam šio leidimo kitoje pusėje, yra parduotas šis ginklas ir (ar) šaudmenys:

 

_________________________________________

(nurodyti ginklo rūšį, kategoriją, modelį, numerį,

_________________________________________

pagaminimo metus, valstybę gamintoją, šaudmenų kiekį, kalibrą (tipą),

_________________________________________

jeigu leidimas išduotas tik šaudmenims įsigyti)

_________________________________________

 

_________________________________________

 

 

 

_________________________________________

(nurodyti ginklo rūšį, kategoriją, modelį, numerį,

_________________________________________

pagaminimo metus, valstybę gamintoją, šaudmenų kiekį, kalibrą (tipą),

_________________________________________

jeigu leidimas išduotas tik šaudmenims įsigyti)

_________________________________________

 

_________________________________________

 

 

 

_________________________________________

(nurodyti ginklo rūšį, kategoriją, modelį, numerį,

_________________________________________

pagaminimo metus, valstybę gamintoją, šaudmenų kiekį, kalibrą (tipą),

_________________________________________

jeigu leidimas išduotas tik šaudmenims įsigyti)

_________________________________________

 

_________________________________________

 

 

 

___________   ____________________________

(parašas)          (pirkusio ginklus asmens vardas, pavardė)

 

 

 

 

___________   ____________________________

(parašas)          (pirkusio ginklus asmens vardas, pavardė)

 

 

 

 

___________   ____________________________

(parašas)          (pirkusio ginklus asmens vardas, pavardė)

 

 

 

 

Pardavimo data:

 

 

Įmonės, parduodančios ginklus, atsakingas asmuo:

 

 

_________________________________________

(pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)

 

Pardavimo data:

 

 

Įmonės, parduodančios ginklus, atsakingas asmuo:

 

 

_________________________________________

(pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)

 

Pardavimo data:

 

 

Įmonės, parduodančios ginklus, atsakingas asmuo:

 

 

_________________________________________

(pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)

 

Pastaba. Pardavėjas, parduodamas ginklus, privalo sulyginti asmens, pateikusio šį leidimą, tapatybę su jo asmens dokumentais ir užpildyti leidimų antrąsias puses.

 

C dalis

 

_________________________________________

(įmonės, pardavusios ginklą, pavadinimas, adresas)

_________________________________________

 

 

part_ae143d41da6540beaf88b4dfad100611 ae143d41da6540beaf88b4dfad100611 ae143d41da6540beaf88b4dfad100611 ae143d41da6540beaf88b4dfad100611_end

_________________

 

part_82c6d964076f4d77b8193739f2f2c1fc 82c6d964076f4d77b8193739f2f2c1fc 82c6d964076f4d77b8193739f2f2c1fc 82c6d964076f4d77b8193739f2f2c1fc_end


 

Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių

5 priedas

 

______________________________________

(teritorinės policijos įstaigos pavadinimas)

______________________________________

 

LEIDIMO PARDUOTI (PERDIRBTI) GINKLĄ ŠAKNELĖ

 

20___-___-___  Nr.__________

________________________

(vieta)

 

______________________________________

(teritorinės policijos įstaigos pavadinimas)

______________________________________

 

LEIDIMAS PARDUOTI (PERDIRBTI) GINKLĄ

 

 

20___-___-___  Nr.__________

________________________

(vieta)

 

______________________________________

(įmonės, parduodančios/taisančios ginklus, kodas, pavadinimas, adresas, telefonas)

______________________________________

 

PAŽYMA APIE GINKLO PARDAVIMĄ (PERDIRBIMĄ)

 

20___-___-___  Nr.__________

________________________

(vieta)

______________________________________

(asmens, kuriam išduotas leidimas,

______________________________________

vardas, pavardė,

______________________________________

asmens kodas)

______________________________________

 

______________________________________

(asmens, kuriam išduotas leidimas,

______________________________________

vardas, pavardė,

______________________________________

asmens kodas)

______________________________________

 

Ginklas________________, _________________,

(modelis)               (kalibras (tipas)

______________________, _________________,

(numeris (-iai)            (pagaminimo metai)

________________________________________,

(šaudmenų kalibras (tipas), kiekis)

priklausantis _____________________________,

(asmens kodas, vardas, pavardė)

Leidžiama _________________ ginklą (šaudmenis):

(parduoti (perdirbti)

______________________________________

(nurodyti ginklo modelį, kalibrą, numerius ar (ir) šaudmenų kalibrą

______________________________________

(tipą), kiekį)

______________________________________

 

Leidžiama _________________ ginklą (šaudmenis):

(parduoti (perdirbti)

______________________________________

(nurodyti ginklo modelį, kalibrą, numerius ar (ir) šaudmenų kalibrą

______________________________________

(tipą), kiekį)

______________________________________

 

gyvenančiam _____________________________ ir

(adresas)

pateikusiam leidimą parduoti (perdirbti) ginklą Nr. ____________:

1. parduotas ______________________________

(asmens kodas, vardas, pavardė)

________________________________________,

(adresas)

Ginklo, šaudmenų perdarymo ribos:_________

______________________________________

 

______________________________________

 

______________________________________

 

______________________________________

 

 

 

 

Ginklo, šaudmenų perdarymo ribos:_________

______________________________________

 

______________________________________

 

______________________________________

 

______________________________________

 

 

 

 

kuris pateikė ____________________________

(policijos įstaigos pavadinimas)

leidimą įsigyti ginklą Nr.___;

 

2. perdirbtas ir grąžintas ___________________.

(asmens vardas, pavardė)

Pažymos priedas apie ginklo, šaudmenų perdirbimo būdus, apimtis pridedamas (___lapas (-ų).

Leidimą  išdavė:

 

 

 

 

(pareigūnas)  (parašas)  (vardas, pavardė)

 

A. V.

 

Leidimą  išdavė:

 

 

 

 

(pareigūnas)  (parašas)  (vardas, pavardė)

 

A. V.

 

Pastabos:

1. Ginklą privaloma per 10 dienų nuo leidimo parduoti išdavimo dienos pristatyti į įmonę, turinčią licenciją pardavinėti (taisyti) ginklus.

2. Asmuo, kuriam išduotas šis leidimas, turi teisę laikyti, pernešti (pervežti) leidime įrašytą ginklą.

Pažymą surašė:

 

 

 

 

(pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)

 

A. V.

 

Pastaba. Užpildyta pažyma siunčiama teritorinei policijos įstaigai, išdavusiai leidimą parduoti (perdirbti) ginklą.

 

_________________

 

Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų

civilinės apyvartos ir jos kontrolės

taisyklių

6 priedas

 

(Sprendimo dėl leidimo išdavimo forma)

 

____________________________________

(teritorinė policijos įstaiga)

 

TVIRTINU

_____________________________________

(teritorinės policijos įstaigos vadovas arba jo įgaliotas pareigūnas)

_____________________________________

(parašas, vardo raidė, pavardė)

_____________________________________

(data)

 

 

 

SPRENDIMAS

 

DĖL __________________________________________ IŠDAVIMO

(nurodoma leidimo rūšis)

 

________________ Nr. ________________

(data)                            (numeris)

_________________

(vieta)

 

_______________ gautas _______________________________________ , gyvenančio

(data)                                                (vardas, pavardė)

___________________________________________________________________ , prašymas

(adresas)

leisti įsigyti ginklą / išduoti neterminuotą leidimą įsigyti laikyti (nešiotis) ginklus.

(nereikalingą išbraukti)

 

Vadovaujantis Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 17 ir 18 straipsniais ir Lietuvos policijos generalinio komisaro patvirtintu teisės aktu, nustatyta, kad pateikti visi tinkami duomenys sprendimui priimti, taip pat atlikti privalomi patikrinimai. Priežasčių neišduoti _____________________________ nėra.

(nurodoma leidimo rūšis)

 

Atsižvelgdamas į tai, nusprendžiau __________________________________________

(pareiškėjo vardas, pavardė)

išduoti _____________________________________________________________________

(nurodoma leidimo rūšis)

 

 

 

 

 

 

(sprendimą surašęs pareigūnas)

 

(parašas)

 

(vardo raidė, pavardė)

 

_________________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. V-491, 2003-09-15, Žin., 2003, Nr. 90-4099 (2003-09-24), i. k. 10300GKISAK000V-491

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. V-362 "Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. V-430, 2004-09-08, Žin., 2004, Nr. 137-5023 (2004-09-10), i. k. 10400GKISAK000V-430

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. V-362 "Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

3.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. V-610, 2004-12-27, Žin., 2005, Nr. 1-15 (2005-01-04), i. k. 10400GKISAK000V-610

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. V-362 "Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

4.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. 5-V-498, 2008-09-03, Žin., 2008, Nr. 104-4012 (2008-09-11), i. k. 10800GKISAK05-V-498

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. V-362 "Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

5.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. 5-V-720, 2008-11-24, Žin., 2008, Nr. 138-5485 (2008-12-02), i. k. 10800GKISAK05-V-720

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. V-362 "Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

6.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. 5-V-88, 2009-01-29, Žin., 2009, Nr. 15-612 (2009-02-07), i. k. 10900GKISAK005-V-88

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. V-362 "Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

7.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. 5-V-850, 2009-11-18, Žin., 2009, Nr. 139-6145 (2009-11-24), i. k. 10900GKISAK05-V-850

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. V-362 "Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

8.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. 5-V-172, 2011-03-01, Žin., 2011, Nr. 28-1365 (2011-03-05), i. k. 11100GKISAK05-V-172

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. V-362 "Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

9.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. 5-V-344, 2011-04-18, Žin., 2011, Nr. 48-2359 (2011-04-23), i. k. 11100GKISAK05-V-344

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. V-362 "Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo