Suvestinė redakcija nuo 2017-11-01 iki 2018-12-28

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2011, Nr. 129-6120, i. k. 1115310ISAK22.3-106

 

Nauja redakcija nuo 2017-11-01:

Nr. 22.3-115, 2017-07-04, paskelbta TAR 2017-07-07, i. k. 2017-11628

 

VALSTYBINĖS ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJOS VIRŠININKAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL BRANDUOLINĖS SAUGOS REIKALAVIMŲ BSR-1.1.4-2017 „VALSTYBINĖS ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJOS POVEIKIO PRIEMONIŲ TAIKYMO TVARKOS APRAŠAS“ PATVIRTINIMO

 

2011 m. spalio 24 d. Nr. 22.3-106

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 6 straipsnio 9 dalimi, 10 straipsnio 3 dalimi, 11 straipsnio 1 ir 2 punktu, 12 straipsnio 4 dalimi, 48 straipsnio 5 dalimi, Lietuvos Respublikos branduolinės energijos įstatymo 19 straipsnio 3 dalimi, 22 straipsnio 1 dalies 1 ir 3 punktu bei Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 369 straipsnio 2 dalimi,

tvirtinu Branduolinės saugos reikalavimus BSR-1.1.4-2017 „Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos poveikio priemonių taikymo tvarkos aprašas“ (pridedama).

 

 

 

Viršininko pavaduotojas,

atliekantis viršininko funkcijas                                  Michail Demčenko

 


 

PATVIRTINTA

Valstybinės atominės energetikos

saugos inspekcijos viršininko

2011 m. spalio 24 d. įsakymu Nr. 22.3-106

(Valstybinės atominės energetikos

saugos inspekcijos viršininko

2017 m.  liepos 4 d. įsakymo Nr. 22.3-115 redakcija)

 

BRANDUOLINĖS SAUGOS REIKALAVIMAI

BSR-1.1.4-2017

 

VALSTYBINĖS ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJOS POVEIKIO PRIEMONIŲ TAIKYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Branduolinės saugos reikalavimai BSR-1.1.4-2017 „Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos poveikio priemonių taikymo tvarkos aprašas“ (toliau – Aprašas) reglamentuoja Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (toliau – VATESI) privalomų vykdyti nurodymų, nurodytų Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 6 straipsnio 2 ir 3 dalyse (toliau kartu vadinama – privalomas vykdyti nurodymas), teikimo Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 22 straipsnio 1 dalyje nurodytų licencijų ir 22 straipsnio 2 dalyje nurodytų leidimų turėtojams, asmenims, nurodytiems šio įstatymo 20 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktuose, ir kitiems ūkio subjektams, kurių priežiūra vykdoma vadovaujantis šiuo įstatymu (toliau – ūkio subjektas), administracinių nusižengimų protokolų surašymo ir administracinių nuobaudų bei administracinio poveikio priemonių, nurodytų Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse (toliau – ANK), skyrimo fiziniams asmenims ir baudų, nurodytų Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 47 straipsnio 1 ir 2 dalyse (toliau kartu vadinama – poveikio priemonės), skyrimo juridiniams asmenims tvarką, mažareikšmių teisės aktų reikalavimų pažeidimų (toliau – mažareikšmis pažeidimas) kriterijus ir veiksmus nustačius tokius pažeidimus.

2. Apraše branduolinės saugos, fizinės saugos, radiacinės saugos vykdant branduolinės energetikos srities veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais ir branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės ir kitų reikalavimų, atsirandančių dėl Lietuvos Respublikos tarptautinių branduolinio ginklo neplatinimo įsipareigojimų, vykdymo pažeidimai, nurodyti  Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 6 straipsnio 2 ir 3 dalyse, pažeidimai, nurodyti ANK, už kuriuos taikomos administracinės nuobaudos ir administracinio poveikio priemonės, ir pažeidimai, nurodyti Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 47 straipsnio 1 ir 2 dalyse, už kurios skiriamos pinginės baudos, vadinami saugos pažeidimais.

3. Apraše vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Lietuvos Respublikos branduolinės energijos įstatyme, Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatyme, Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatyme ir ANK.

 

II SKYRIUS

VATESI TAIKOMOS POVEIKIO PRIEMONĖS IR ĮGALIOJIMAI JAS TAIKYTI

 

4. VATESI taiko šias poveikio priemones:

4.1. teikia nurodymus pašalinti mažareikšmį pažeidimą;

4.2. teikia privalomus vykdyti nurodymus;

4.3. skiria administracines nuobaudas ir administracinio poveikio priemones, nurodytas ANK;

4.4. skiria baudas, nurodytas Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 47 straipsnio 1 ir 2 dalyse.

5. Teisę teikti žodinį nurodymą pašalinti mažareikšmį pažeidimą ir duoti Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 6 straipsnio 4 dalyje nurodytus nurodymus nutraukti saugos pažeidimą turi VATESI viršininko įgalioti patikrinimus atlikti VATESI darbuotojai.

6. Teisę teikti privalomus vykdyti nurodymus ir rašytinius nurodymus pašalinti mažareikšmį pažeidimą, kai mažareikšmio pažeidimo negalima pašalinti patikrinimą atliekančio VATESI darbuotojo akivaizdoje, ūkio subjektams turi VATESI viršininkas.

7. Teisę ANK nustatytais atvejais ir tvarka surašyti administracinių nusižengimų protokolus, nagrinėti administracinių nusižengimų bylas bei skirti administracines nuobaudas ir administracinio poveikio priemones VATESI turi:

7.1. VATESI viršininkas;

7.2. VATESI viršininko pavaduotojai;

7.3. VATESI padalinių vadovai;

7.4. kiti VATESI viršininko įgalioti VATESI darbuotojai. Toks įgaliojimas nustatomas VATESI viršininko įsakymu arba VATESI viršininko tvirtinamuose VATESI darbuotojų pareigybių aprašymuose.

 

III SKYRIUS

VEIKSMAI NUSTAČIUS SAUGOS PAŽEIDIMUS

 

8. VATESI darbuotojas, nustatęs saugos pažeidimą patikrinimo metu, patikrinimo ataskaitoje pateikia siūlymą VATESI viršininkui dėl poveikio priemonių taikymo, išskyrus atvejus, kai nustatoma Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 6 straipsnio 3 dalies 5 ir 6 punktuose nurodytų pažeidimų požymių turinti veika (toliau – šiurkštus pažeidimas). Siūlymas skirti administracinę nuobaudą ir administracinio poveikio priemonę patikrinimo ataskaitoje neteikiamas, jeigu administracinio nusižengimo protokolas (toliau vadinama – protokolas) buvo surašytas pažeidimo padarymo vietoje.

9. Kai patikrinimo metu nustatytas šiurkštus pažeidimas, VATESI darbuotojas, nustatęs šį pažeidimą, nedelsdamas informuoja tikrinamo ūkio subjekto vadovybę ir VATESI viršininką bei surašo tarnybinį pranešimą VATESI viršininkui, kuriame nurodo pažeidimo esmę, įtariamą pažeidimo padarymu juridinį asmenį, pažeidimo pavojingumą, siūlomą taikyti poveikio priemonę ir kitas reikšmingas aplinkybes. Jeigu dėl nurodyto pažeidimo padarymo įtariamas ir fizinis asmuo, tarnybiniame rašte nurodomas ir šis asmuo bei siūlymas surašyti administracinio nusižengimo protokolą, jeigu protokolas nebuvo surašytas pažeidimo padarymo vietoje.

10. Kai ne patikrinimo metu (pavyzdžiui, ne patikrinimo tikslais atliekant su branduolinės saugos įvertinimu susijusių dokumentų peržiūrą ir įvertinimą, iš kitų institucijų, visuomenės informavimo priemonių pateiktos informacijos ar panašiai) nustatytas šiurkštus pažeidimas, VATESI darbuotojas, nustatęs šį pažeidimą, nedelsdamas informuoja tikrinamo ūkio subjekto vadovybę ir VATESI viršininką bei surašo tarnybinį pranešimą, nurodytą Aprašo 9 punkte.

11. VATESI darbuotojas ne patikrinimo metu gavęs informaciją, kad tam tikra subjekto, kuriam VATESI turi teisę taikyti poveikio priemones, veikla ar neveikimas turi saugos pažeidimo, kuris nelaikomas šiurkščiu pažeidimu, požymių, apie tai tarnybiniu pranešimu informuoja VATESI viršininką. Tarnybiniame pranešime nurodomos nustatytos saugos pažeidimo požymių turinčios veiklos ar neveikimo aplinkybės, įtariamas saugos pažeidimo padarymu asmuo, kitos žinomos reikšmingos aplinkybės ir pateikiamas siūlymas dėl poveikio priemonės taikymo, jeigu yra pakankamai įrodymų dėl atlikto saugos pažeidimo ir dėl to patikrinimo atlikti nereikia. Prie šio tarnybinio pranešimo pridedami šiame pranešime nurodytas aplinkybes pagrindžiantys dokumentai ir kiti įrodymai (jeigu jų yra). Šis punktas netaikomas tuo atveju, jei ne patikrinimo metu nustatoma Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 47 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytų pažeidimų požymių turinti veika.

12. VATESI viršininkas, gavęs Aprašo 11 punkte nurodytą tarnybinį pranešimą, rašo rezoliuciją ant šio tarnybinio pranešimo, kurioje:

12.1. jeigu nustato, kad būtina surinkti papildomų įrodymų ir (arba), kad būtina patikrinti surinktų įrodymų tikrumą ūkio subjekto patalpose ar veiklos vietoje, paveda atlikti patikrinimą ir paskiria už tai atsakingą VATESI darbuotoją;

12.2. jeigu nustato, kad yra pakankamai įrodymų dėl padaryto pažeidimo ir (arba), kad nereikia patikrinti surinktų įrodymų tikrumo ūkio subjekto patalpose ar veiklos vietoje, ir dėl to patikrinimo atlikti nebūtina, nurodo taikyti atitinkamą poveikio priemonę ir paskiria už tai atsakingą VATESI darbuotoją. Paskirtas VATESI darbuotojas parengia rašto projektą ūkio subjektui, galimai padariusiam pažeidimą. Rašte nurodoma informacija apie galimą pažeidimą, tai, kad ūkio subjektui galimai bus taikomos poveikio priemonės, bei nurodomas terminas, per kurį ūkio subjektas gali pateikti paaiškinimus dėl galimo pažeidimo, kuris turi būti ne trumpesnis kaip 10 darbo dienų. Raštas, jį pasirašius VATESI viršininkui, nedelsiant paštu ir faksu (jeigu ūkio subjektas jį turi) išsiunčiamas ūkio subjektui. Jeigu rašte nustatytu laiku ūkio subjektas pateikia paaiškinimą, jame nurodyta informacija įvertinama vykdant tolesnę poveikio priemonių taikymo procedūrą.

13. Jei atliekamas patikrinimas ir jį atlikus nustatoma saugos pažeidimų, patikrinimo ataskaitoje VATESI viršininkui teikiamas siūlymas dėl poveikio priemonių taikymo. Jeigu šio patikrinimo metu nustatoma šiurkščių pažeidimų, vykdoma procedūra, nurodyta Aprašo 9 punkte.

14. VATESI viršininkui patvirtinus patikrinimo ataskaitą, kurioje siūloma taikyti poveikio priemonę už saugos pažeidimą, laikoma, kad tolesnę poveikio priemonių taikymo procedūrą vykdys patikrinimo ataskaitą pasirašęs VATESI darbuotojas, jei VATESI viršininkas nepaskiria kito atsakingo VATESI darbuotojo.

15. VATESI viršininkui pačiam sužinojus (gavus informaciją iš teisėsaugos institucijų, kitų valstybės, savivaldybių institucijų ir įstaigų, visuomeninių organizacijų ir kitų subjektų, gavus fizinių ar juridinių asmenų pranešimus, pareiškimus, skundus ir panašiai) apie saugos pažeidimo požymių turinčią veiklą ar neveikimą, jis priima sprendimą dėl patikrinimo atlikimo:

15.1. jeigu nustato, kad būtina surinkti papildomų įrodymų ir (arba), kad būtina patikrinti surinktų įrodymų tikrumą ūkio subjekto patalpose ar veiklos vietoje, paveda atlikti patikrinimą ir paskiria už tai atsakingą VATESI darbuotoją;

15.2. jeigu nustato, kad pakanka surinktų įrodymų ir (arba) nereikia patikrinti surinktų įrodymų tikrumo ūkio subjekto patalpose ar veiklos vietoje, ir dėl to patikrinimo atlikti nebūtina, mutatis mutandis taikoma Aprašo 12.2 papunktyje nurodyta procedūra.

16. Jeigu Aprašo 15.1 papunktyje nurodyto patikrinimo metu nustatoma šiurkščių pažeidimų, vykdoma procedūra, nurodyta Aprašo 9 punkte.

17. Jeigu VATESI viršininkas gauna informaciją apie įvykusią branduolinę ir (ar) radiologinę avariją, atliekant branduolinės ir (ar) radiologinės avarijos tyrimą taikomi Branduolinės saugos reikalavimai BSR-1.8.1-2010 „Informavimo apie neįprastus įvykius atominėse elektrinėse reikalavimai“, patvirtinti VATESI viršininko 2010 m. liepos 30 d. įsakymu Nr. 22.3-60 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.8.1-2010 „Informavimo apie neįprastus įvykius atominėse elektrinėse reikalavimai“ patvirtinimo“.

18. Tais atvejais, kai saugos pažeidimų nustato VATESI viršininko įsakymu sudaryta avarijos tyrimo komisija, veikianti Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.8.1-2010 „Informavimo apie neįprastus įvykius atominėse elektrinėse reikalavimai“, patvirtintų VATESI viršininko 2010 m. liepos 30 d. įsakymu Nr. 22.3-60 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.8.1-2010 „Informavimo apie neįprastus įvykius atominėse elektrinėse reikalavimai“ patvirtinimo“, nurodyta tvarka, VATESI viršininkui patvirtinus branduolinės ir (ar) radiologinės avarijos nepriklausomo tyrimo ataskaitą, kurioje siūloma inicijuoti poveikio priemonių už saugos pažeidimą taikymo procedūrą, tolesnę poveikio priemonių taikymo procedūrą vykdo avarijos tyrimo komisijos vadovas, jei VATESI viršininkas nepaskiria kito atsakingo VATESI darbuotojo.

 

IV SKYRIUS

VEIKSMAI NUSTAČIUS MAŽAREIKŠMIUS PAŽEIDIMUS

 

19. VATESI darbuotojas ūkio subjekto ar Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme nurodytos licencijos ar laikinojo leidimo turėtojo patikrinimo atlikimo metu nustatęs mažareikšmį pažeidimą privalo apie jį nedelsiant informuoti šio subjekto įgaliotą atstovą siekiant, kad jis būtų nedelsiant ištaisytas patikrinimą atliekančio VATESI darbuotojo akivaizdoje. Ūkio subjekto ar Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme nurodytos licencijos ar laikinojo leidimo turėtojo įgaliotam atstovui turi būti paaiškinti mažareikšmio pažeidimo pašalinimo ar nepašalinimo, taip pat tokio pažeidimo pakartotinio padarymo padariniai.

20. Jeigu mažareikšmis pažeidimas ištaisomas patikrinimą atliekančio VATESI darbuotojo akivaizdoje, tokio pažeidimo tyrimas nutraukiamas ir poveikio priemonės neskiriamos. Tokiu atveju ūkio subjekto ar Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme nurodytos licencijos ar laikinojo leidimo turėtojo įgaliotam atstovui pareiškiama žodinė pastaba, o patikrinimo ataskaitoje pažymimas mažareikšmio pažeidimo nustatymo faktas, žodinės pastabos pateikimo faktas, asmuo, kuriam pareikšta žodinė pastaba, ir nurodomas pažeidimo priskyrimo prie mažareikšmio kriterijus, tai, kad jis pašalintas ir tai, kaip jis pašalintas.

21. Tais atvejais, kai mažareikšmio pažeidimo nedelsiant ištaisyti negalima patikrinimą atliekančio VATESI darbuotojo akivaizdoje, ūkio subjektui ar Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme nurodytos licencijos ar laikinojo leidimo turėtojui pateikiamas rašytinis nurodymas pašalinti mažareikšmį teisės aktų reikalavimų pažeidimą (1 priedas) ir nustatomas ne ilgesnis kaip 5 darbo dienų terminas pažeidimui pašalinti, skaičiuojamas nuo nurodymo pašalinti mažareikšmį teisės aktų reikalavimų pažeidimą (toliau – NPMP) gavimo dienos. VATESI viršininko pasirašytas rašytinis NPMP nedelsiant (ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po patikrinimo atlikimo) faksu (jeigu ūkio subjektas ar Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme nurodytos licencijos ar laikinojo leidimo turėtojas jį turi) ir registruotu laišku siunčiamas ūkio subjektui ar Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme nurodytos licencijos ar laikinojo leidimo turėtojui, kurio veikloje nustatytas mažareikšmis pažeidimas. Mažareikšmio pažeidimo pašalinimo terminas, nustatytas NPMP, gali būti pratęstas vieną kartą tokiam pačiam laikotarpiui, jeigu ūkio subjektas ar Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme nurodytos licencijos ar laikinojo leidimo turėtojas iki termino mažareikšmiam pažeidimui pašalinti pabaigos motyvuotai pagrindžia, dėl kokių aplinkybių pažeidimas negali būti pašalintas per nustatytą terminą. Ūkio subjektui ar Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme nurodytos licencijos ar laikinojo leidimo turėtojui pašalinus mažareikšmį pažeidimą per NPMP nustatytą (arba pratęstą) terminą, pažeidimo tyrimas nutraukiamas ir poveikio priemonė neskiriama.

22. Ūkio subjektas ar Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme nurodytos licencijos ar laikinojo leidimo turėtojas, pašalinęs NPMP nurodytą mažareikšmį pažeidimą, per 3 darbo dienas apie tai privalo informuoti VATESI raštu ir pateikti tai patvirtinančius dokumentus.

23. Jeigu ūkio subjektas ar Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme nurodytos licencijos ar laikinojo leidimo turėtojas NPMP nustatytu terminu (jei terminas buvo pratęstas – pratęstu terminu) nepašalino mažareikšmio pažeidimo, pakartotinai žodinė pastaba arba pakartotinis NPMP negali būti pateikti bei tokio pobūdžio pažeidimas nebegali būti laikomas mažareikšmiu pažeidimu. Tokiu atveju teikiamas privalomas vykdyti nurodymas (jei pažeidimas įeina į atvejus, nurodytus Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatyme, kai teikiamas privalomas vykdyti nurodymas) arba įspėjimas dėl licencijos ar laikinojo leidimo sustabdymo (jei pažeidimas patenka į atvejus, nurodytus Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme, kai teikiamas įspėjimas dėl šiame įstatyme nurodytos licencijos ar laikinojo leidimo sustabdymo).

 

V SKYRIUS

MAŽAREIKŠMIų PAŽEIDIMų kriterijai

 

24. Pažeidimas priskiriamas prie mažareikšmių, jeigu nustatoma, kad tai smulkus, formalus teisės aktų reikalavimų (išskyrus ANK) pažeidimas, kuris atitinka bent vieną iš šių kriterijų:

24.1. nesukėlė ir negali sukelti nukrypimų nuo normalaus branduolinės energetikos objekto eksploatavimo;

24.2. negalėjo ir negali turėti įtakos darbuotojų ar gyventojų apšvitai;

24.3. susijęs su dokumentų (žurnalų, registrų, bylų, leidimų) netikslumais, dokumentų neturėjimu in situ ir (ar) vėlavimu pateikti informaciją VATESI:

24.3.1. dokumento pildymo techninės, gramatinės ar spausdinimo klaidos;

24.3.2. žurnalų neteisingas pildymas ar nepildymas laiku;

24.3.3. registracijos žurnale arba elektroninėje registracijos sistemoje nefiksuojami privalomi fiksuoti duomenys;

24.3.4. reikalavimo turėti ir pildyti žurnalą nesilaikymas;

24.3.5. informacijos apie pakeitimus nepateikimas (pasikeitė elektroninio pašto adresas, įmonės veiklos vieta);

24.3.6. pateikiami ne visi subjekto rekvizitai;

24.3.7. terminų praleidimas, kai VATESI turi būti pateikiama privaloma informacija, išskyrus atvejus, kai informacijos pateikimas VATESI yra būtinas įgyvendinant:

24.3.7.1. 2005 m. vasario 8 d. Europos Komisijos reglamentą (Euratomas) Nr. 302/2005 dėl Euratomo saugumo kontrolės taikymo (OL 2005 L 54, p. 1);

24.3.7.2. Airijos, Belgijos Karalystės, Danijos Karalystės, Italijos Respublikos, Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės, Nyderlandų Karalystės, Vokietijos Federacinės Respublikos, Europos atominės energijos bendrijos ir Tarptautinės atominės energijos agentūros susitarimą, įgyvendinantį Sutarties dėl branduolinio ginklo neplatinimo III straipsnio 1 ir 4 dalis (OL 2004 m. specialusis leidimas, 11 skyrius, 13 tomas, p. 3);

24.3.7.3. Airijos, Austrijos Respublikos, Belgijos Karalystės, Danijos Karalystės, Graikijos Respublikos, Ispanijos Karalystės, Italijos Respublikos, Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės, Nyderlandų Karalystės, Portugalijos Respublikos, Suomijos Respublikos, Švedijos Karalystės, Vokietijos Federacinės Respublikos, Europos atominės energijos bendrijos ir Tarptautinės atominės energijos agentūros susitarimo, įgyvendinančio Sutarties dėl branduolinio ginklo neplatinimo III straipsnio 1 ir 4 dalis, papildomą protokolą (OL 2004 m. specialusis leidimas, 11 skyrius, 31 tomas, p. 40);

24.4. negali ir negalės turėti tiesioginės įtakos branduolinės energetikos objekto, branduolinių, branduolinio kuro ciklo medžiagų ir (ar) jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių fizinės saugos sistemos veikimui ir nesumažina jos efektyvumo;

24.5. nelėmė ir negali lemti tarptautinių sankcijų įvedimo, kaip tai apibrėžta Lietuvos Respublikos ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatyme.

25. Smulkiu pažeidimu laikomas toks pažeidimas, kuris atitinka vieną ar kelis iš šių kriterijų:

25.1. truko neilgą laiką, atsižvelgiant į su pažeidimu susijusios įprastos veiklos trukmę;

25.2. yra nesisteminis (nedaromas viso ūkio subjekto ar Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme nurodytos licencijos ar laikinojo leidimo turėtojo mastu, pavienis).

26. Formaliu pažeidimu laikomas toks pažeidimas, kuris neturi materialių padarinių arba pažeidimą darant ilgą laiką jie negalėtų tapti dideliais.

27. Teisės aktų reikalavimų nesilaikymo arba netinkamo vykdymo faktas negali būti laikomas mažareikšmiu pažeidimu, jeigu nustatoma, kad ūkio subjektas ar Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme nurodytos licencijos ar laikinojo leidimo turėtojas pakartotinai per vienerius metus padarė tos pačios rūšies pažeidimą, tai yra, pažeidė teisės aktų, reglamentuojančių tuos pačius teisinius santykius, reikalavimus.

 

VI SKYRIUS

PRIVALOMŲ VYKDYTI NURODYMŲ TEIKIMO TVARKA

 

28. VATESI viršininkas, gavęs Aprašo 9 punkte nurodytą tarnybinį pranešimą ir nustatęs, kad buvo padarytas saugos pažeidimas, dėl kurio VATESI turi teisę teikti privalomą vykdyti nurodymą, rezoliucijoje nurodo, kad turi būti surašomas privalomas vykdyti nurodymas, privalomo vykdyti nurodymo rūšį, įvykdymo terminą ir atsakingą už privalomo vykdyti nurodymo surašymą asmenį. Tuo atveju, jei nustatoma, kad buvo padarytas saugos pažeidimas, Aprašo 9 punkte nurodytas tarnybinis pranešimas išsiunčiamas ūkio subjektui susipažinti per 1 darbo dieną nuo VATESI viršininko rezoliucijos surašymo dienos.

29. VATESI viršininko pasirašytas privalomas vykdyti nurodymas nedelsiant faksu (jeigu ūkio subjektas jį turi) ir registruotu laišku siunčiamas ūkio subjektui, kuriam teikiamas privalomas vykdyti nurodymas.

30. Privalomas vykdyti nurodymas surašomas 2 arba 3 priede (priklausomai nuo privalomo vykdyti nurodymo rūšies) nurodyta forma. Privalomas vykdyti nurodymas surašomas dviem egzemplioriais ir ne vėliau kaip kitą darbo dieną po pasirašymo vienas egzempliorius siunčiamas pažeidimą padariusiam ūkio subjektui faksu (jeigu ūkio subjektas jį turi) ir registruotu laišku. Kartu su privalomu vykdyti nurodymu ūkio subjektui siunčiama ir patikrinimo, kurio metu užfiksuotas saugos pažeidimas, ataskaita, išskyrus atvejus, kai patikrinimas nebuvo atliekamas, ir šiurkštaus pažeidimo atvejus.

31. Privalomame vykdyti nurodyme turi būti nurodoma:

31.1. ūkio subjekto, kuriam teikiamas privalomas vykdyti nurodymas, duomenys;

31.2. veiksmai, kurie buvo atlikti (patikrinimas, dokumentų peržiūra ir įvertinimas ir t.t.);

31.3. saugos pažeidimo esmė, aplinkybės ir motyvuotas jų įvertinimas;

31.4. teisės akto, kurio reikalavimus pažeidė ūkio subjektas, nuostata – straipsnis, jo dalis, punktas;

31.5. kuris Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo straipsnis, jo dalis ar punktas nustato atsakomybę už šį pažeidimą;

31.6. motyvai dėl privalomo vykdyti nurodymo parinkimo;

31.7. privalomo vykdyti nurodymo rūšis, vadovaujantis Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 6 straipsnio 2 dalimi ir 3 dalimi;

31.8. kai teikiamas Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 6 straipsnio 2 dalyje nurodytas privalomas vykdyti nurodymas – terminas saugos pažeidimams pašalinti, kai teikiamas Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 6 straipsnio 3 dalyje nurodytas privalomas vykdyti nurodymas – šio straipsnio 6 dalyje nurodyta informacija;

31.9. kita su privalomo vykdyti nurodymo parinkimu susijusi informacija.

32. Privalomą vykdyti nurodymą pasirašo VATESI viršininkas.

33. Privalomų vykdyti nurodymų formos pildomos kompiuteriu. Jeigu privalomas vykdyti nurodymas pildomas ranka, jo forma pildoma aiškiai, įskaitomai. Taisymai, jeigu tokių būtų, turi būti patvirtinti privalomą vykdyti nurodymą surašiusio darbuotojo parašu.

34. Ūkio subjektas Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 6 straipsnio 9 dalyje nurodytais atvejais ir tvarka gali kreiptis su prašymu pratęsti terminą saugos pažeidimams pašalinti. Prašymas dėl terminų saugos pažeidimams pašalinti pratęsimo teikiamas 4 priede nurodyta forma.

35. VATESI viršininko nustatytu laiku ūkio subjektui, kuriam privalomas vykdyti nurodymas buvo skirtas, neįvykdžius privalomo vykdyti nurodymo, taikomos poveikio priemonės, kaip nurodyta Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 27 straipsnio 2 ir 3 dalyse, o fiziniams asmenims, atsakingiems už privalomo vykdyti nurodymo įvykdymą, ANK nustatyta tvarka surašomas protokolas (5 priedas).

 

VII SKYRIUS

PROTOKOLO SURAŠYMO TVARKA

 

36. Protokolas surašomas 2 egzemplioriais vadovaujantis ANK ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. birželio 22 d. nutarimu Nr. 640 „Dėl Administracinio nusižengimo protokolo, nutarimo administracinio nusižengimo byloje, nutarimo dėl administracinio nusižengimo, kai protokolas nesurašomas, formų ir jų pildymo taisyklių patvirtinimo“ pagal 5 priede nurodytą formą.

37. Protokolas pildomas Administracinių nusižengimų registre (toliau – ANR). Nesant galimybės pildyti protokolo ANR, jis pildomas popierinėje formoje specialiame blanke.

38. Jeigu nebuvo galima protokolo surašyti administracinio nusižengimo padarymo vietoje ir, pateikus VATESI darbuotojo, atsakingo už protokolo toje byloje surašymą, parengtą šaukimą, kurį pasirašo VATESI viršininkas arba Priežiūros skyriaus (toliau – PS) vedėjas (pasirašo šaukimą tuo atveju, kai protokolą surašyti turi teisę PS atsakingas darbuotojas ir protokolas bus surašomas PS patalpose), administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo neatvyksta į VATESI administracines patalpas arba PS patalpas ir be šių asmenų neįmanoma ištirti administracinio nusižengimo bylos, atsakingas už protokolo toje byloje surašymą VATESI darbuotojas, vadovaudamasis ANK 596 straipsniu, parengia ir teikia VATESI viršininkui arba PS vedėjui (jeigu protokolas bus surašomas PS patalpose) pasirašyti pranešimą teritorinei policijos įstaigai dėl administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens atvesdinimo į VATESI administracines patalpas arba PS patalpas protokolui surašyti. Jeigu administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens buvimo vieta nežinoma, VATESI darbuotojas, atsakingas už protokolo toje byloje surašymą, parengia kreipimąsi į teritorinę policijos įstaigą dėl administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens paieškos paskelbimo, kurį pasirašo atitinkamai VATESI viršininkas arba PS vedėjas.

39. Kai administracinio nusižengimo bylą turi teisę nagrinėti VATESI, surašius protokolą vienas jo egzempliorius, liekantis VATESI, perduodamas VATESI viršininkui. VATESI viršininkas gali administracinio teisės pažeidimo bylą nagrinėti pats arba paveda savo rezoliucija bylą nagrinėti tam tikram VATESI viršininko pavaduotojui, padalinio vadovui ar kitam atsakingam VATESI darbuotojui. Kai protokolas yra surašomas atsakingo VATESI darbuotojo, bylą gali nagrinėti skyrių vedėjai, kai protokolas yra surašomas skyrių vedėjų – VATESI viršininko pavaduotojai, kai protokolas yra surašomas VATESI viršininko, bylą nagrinėja VATESI viršininkas.

40. Jeigu protokolą surašo PS darbuotojas ir administracinio nusižengimo bylą, vadovaujantis ANK nuostatomis, turi teisę nagrinėti VATESI darbuotojai, PS vedėjas kuo skubiau, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną po protokolo surašymo, faksu išsiunčia VATESI viršininkui surašytą protokolą. VATESI viršininkas savo rezoliucija nurodo, kuris VATESI darbuotojas turi nagrinėti administracinio nusižengimo bylą ir, jeigu nurodomas PS vadovas, protokolas su rezoliucija faksu grąžinamas PS. Protokolo faksograma su VATESI viršininko rezoliucija saugoma AD ITS sudarytoje byloje.

41. VATESI viršininko pavaduotojas, kuriam pavesta nagrinėti bylą, nagrinėja bylą pats arba paveda bylą nagrinėti tam tikram VATESI padalinio vadovui, tačiau byla negali būti pavedama nagrinėti protokolą surašiusiam padalinio vadovui.

42. Padalinio, kuriam pavesta nagrinėti bylą, vadovas nagrinėja bylą pats arba paveda nagrinėti bylą pavaldžiam darbuotojui, tačiau byla negali būti pavedama nagrinėti protokolą surašiusiam darbuotojui.

43. Per 3 darbo dienas nuo protokolo surašymo, jeigu jis nebuvo pildomas ANR, informacija, esanti registro objektu, surašyto procesinio dokumento pagrindu turi būti įregistruojama ANR Administracinių nusižengimų registro nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. gruodžio 28 d. nutarimu Nr. 1278 „Dėl Administracinių teisės pažeidimų registro reorganizavimo ir Administracinių nusižengimų registro nuostatų patvirtinimo“, nustatyta tvarka.

44. Jeigu administracinio teisės pažeidimo bylą ANK nustatytais atvejais turi teisę nagrinėti kita institucija, protokolas per 3 darbo dienas nuo surašymo momento turi būti siunčiamas kompetentingai nagrinėti bylą institucijai, jeigu konkrečiu atveju netaikomi kiti ANK 613 straipsnyje nustatyti protokolo siuntimo nagrinėti terminai.

45. Daiktai ir dokumentai paimami vadovaujantis ANK 599 straipsniu. Dėl daiktų ir dokumentų paėmimo surašomas protokolas (6 priedas).

 

VIII SKYRIUS

NUTARIMO ADMINISTRACINIO NUSIŽengimo BYLOJE SURAŠYMO TVARKA

 

46. Administracinio nusižengimo byla nagrinėjama ANK 616 straipsnyje nustatyta tvarka.

47. Nutarimas administracinio nusižengimo byloje (toliau vadinama – nutarimas) surašomas vadovaujantis ANK ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. birželio 22 d. nutarimu Nr. 640 „Dėl administracinio nusižengimo protokolo, nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, nutarimo dėl administracinio nusižengimo, kai protokolas nesurašomas, formų ir jų pildymo taisyklių patvirtinimo“. Nutarimas pildomas ANR (Aprašo 7 ir 8 priedai). Nesant galimybės pildyti nutarimo ANR, jis pildomas popierinėje formoje specialiame blanke.

48. Užpildžius nutarimą ANR, jis turi būti atspausdinamas.

49. Per 3 darbo dienas nuo nutarimo surašymo, jeigu jis nebuvo pildomas ANR, informacija, esanti registro objektu, surašyto procesinio dokumento pagrindu turi būti įregistruojama ANR Administracinių teisės pažeidimų registro nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. gruodžio 10 d. nutarimu Nr. 1408 „Dėl Administracinių teisės pažeidimų ir eismo įvykių registro reorganizavimo ir Administracinių teisės pažeidimų registro nuostatų patvirtinimo“, nustatyta tvarka.

 

IX SKYRIUS

LIETUVOS RESPUBLIKOS BRANDUOLINĖS SAUGOS ĮSTATYMO 47 STRAIPSNIO 1 IR 2 DALYSE NURODYTŲ PAŽEIDIMŲ TYRIMO, NAGRINĖJIMO, BAUDŲ JURIDINIAM ASMENIUI SKYRIMO, VADOVAUJANTIS LIETUVOS RESPUBLIKOS BRANDUOLINĖS SAUGOS ĮSTATYMO DEŠIMTU SKYRIUMI, TVARKA

 

50. Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 48 straipsnyje nurodytas pažeidimų tyrimas ir baudų skyrimas susideda iš šių etapų:

50.1. VATESI darbuotojo, nustačiusio Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 47 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytų pažeidimų požymių turinčią veiką, tarnybinio pranešimo surašymo;

50.2. VATESI viršininko sprendimo dėl Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 47 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodyto pažeidimo tyrimo (toliau – tyrimas) atlikimo priėmimo ir šio sprendimo kopijos pateikimo juridiniam asmeniui;

50.3. tyrimo atlikimo ir tarnybinio pranešimo dėl tyrimo rezultatų pateikimo VATESI viršininkui;

50.4. VATESI viršininko sprendimo pradėti galimo pažeidimo bylos nagrinėjimą ir komisijos tam sudarymo arba sprendimo tyrimą nutraukti priėmimo;

50.5. pažeidimo bylos nagrinėjimo ir komisijos išvados pateikimo VATESI viršininkui;

50.6. VATESI viršininko sprendimo (įsakymo) skirti baudą, grąžinti komisijos išvadą komisijai papildyti ar patikslinti arba baudos neskirti priėmimo.

51. VATESI darbuotojas, nustatęs Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 47 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytų pažeidimų požymių turinčią veiką, patikrinimo arba ne patikrinimo metu, rašo VATESI viršininkui tarnybinį pranešimą, kuriame nurodo:

51.1. juridinio asmens, kurio veika turi Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 47 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytų pažeidimų požymių, pavadinimą, buveinės adresą;

51.2. žinomas Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 47 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytų pažeidimų požymių turinčios veikos aplinkybes, jei žinoma – pobūdį, pavojingumą, trukmę, padarytos žalos dydį, mastą;

51.3. teisės aktą, kurio nuostatas galimai pažeidė juridinis asmuo (jo straipsnį, dalį ir punktą);

51.4. siūlymą pradėti tyrimą;

51.5. suinteresuotus asmenis bei kitus asmenis, kurių dalyvavimas reikalingas tyrimui atlikti.

52. VATESI darbuotojas prie tarnybinio pranešimo turi pridėti visus turimus tarnybiniame pranešime nurodytą informaciją pagrindžiančius dokumentus bei kitą medžiagą, reikalingą siekiant tinkamai atlikti tyrimą.

53. VATESI viršininkas Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 48 straipsnio 1 dalyje nurodyta tvarka priima sprendimą pradėti tyrimą arba atmesti siūlymą pradėti tyrimą.

54. Sprendime pradėti tyrimą nurodoma:

54.1. kad nusprendžiama pradėti tyrimą;

54.2. juridinio asmens, kurio veika turi Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 47 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytų pažeidimų požymių, pavadinimas, teisinė forma, juridinio asmens kodas, buveinė (adresas);

54.3. galimo pažeidimo esmė ir tyrimo tikslas;

54.4. terminas, iki kada turi būti baigtas tyrimas (vadovaujantis Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 48 straipsnio 2 dalimi);

54.5. tyrimą įgalioti atlikti VATESI darbuotojai;

54.6. nuoroda į tyrimą įgaliotų atlikti VATESI darbuotojų teises nustatančias teisės aktų nuostatas;

54.7. juridinio asmens, kurio veika turi Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 47 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytų pažeidimų požymių, teisės ir jų gynimo būdai tyrimo metu.

55. Sprendime nepradėti tyrimo nurodoma:

55.1. kad nusprendžiama nepradėti tyrimo;

55.2. juridinio asmens, kurio veika buvo tarnybiniame pranešime nurodyta kaip turinti Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 47 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytų pažeidimų požymių, pavadinimas, teisinė forma, juridinio asmens kodas, buveinė (adresas);

55.3. pažeidimo, kuriuo buvo įtariamas juridinis asmuo, esmė;

55.4. argumentai, kodėl priimamas sprendimas nepradėti tyrimo:

55.4.1. iš tarnybiniame pranešime nurodytų aplinkybių objektyviai aišku, kad nėra Lietuvos Respublikos branduolinės energijos įstatymo 47 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytų pažeidimų sudėties;

55.4.2. juridinis asmuo, kurio veika turi Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 47 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytų pažeidimų požymių, yra pasibaigęs likvidavimo būdu;

55.4.3. baudos skyrimas neatitiktų Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 48 straipsnio 25 dalyje nurodytų sąlygų.

56. VATESI darbuotojai, vykdydami tyrimą ir įgyvendindami Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 48 straipsnio 4 dalyje nurodytą reikalavimą, pateikia juridinio asmens atstovams VATESI viršininko sprendimo pradėti tyrimą kopiją ir valstybės pareigūno, valstybės tarnautojo arba darbuotojo pažymėjimą.

57. VATESI darbuotojai, vykdydami tyrimą:

57.1. patikrinimų rezultatus įformina kaip nurodyta Branduolinės saugos reikalavimuose BSR-1.1.3-2016 „Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos patikrinimai“, patvirtintuose VATESI viršininko 2011 m. rugpjūčio 25 d. įsakymu Nr. 22.3-82 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.1.3-2016 „Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos patikrinimai“ patvirtinimo“;

57.2. kreipimąsi dėl įgaliojimams vykdyti reikalingos informacijos įformina raštu;

57.3. jiems pateikiamus žodinius paaiškinimus protokoluoja arba fiksuoja garso ar vaizdo įrašymo priemonėmis. Prieš darydami garso ar vaizdo įrašą VATESI darbuotojai privalo apie tai įspėti žodinius paaiškinimus duodančius asmenis. Įrašo pradžioje VATESI darbuotojai turi nurodyti įrašo tikslą, datą ir laiką, žodinius paaiškinimus duodančio asmens vardą ir pavardę;

57.4. laikinai paimdami dokumentų originalus ir daiktus, kurie turi įrodomosios reikšmės atliekant tyrimą, įformina motyvuotą sprendimą dėl šių veiksmų atlikimo (9 priedas). Dokumentai ar daiktai gali būti laikinai paimami ne ilgesniam laikui nei iki tyrimo pabaigos;

57.5. fotografuodami ir filmuodami turi laikytis šių taisyklių:

57.5.1. prieš pradėdami fiksuoti įrodymus užtikrinti, kad įrenginyje, kuriuo naudojasi, nustatytas teisingas laikas ir data;

57.5.2. fiksuoti įrodymus geromis matomumo sąlygomis (jei tai yra objektyviai įmanoma dėl paros laiko ar panašių objektyvių aplinkybių);

57.5.3. užfiksuoti ne tik įrodymus, bet ir įrodymų nustatymo vietos kontekstą (bendrąją nuotrauką arba bendrąjį vaizdą). Fotografuojant turi būti padaromos bent dvi tokios pačios nuotraukos;

57.5.4. tais atvejais, kai įrodomosios reikšmės turi daikto matmenys, daiktą fotografuoti ar filmuoti šalia liniuotės arba daikto matmenis leidžiančio nustatyti kito daikto.

58. Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 48 straipsnio 6 dalyje nurodyta tvarka teikiamame tarnybiniame pranešime dėl tyrimo rezultatų turi būti nurodomos nustatytos galimo pažeidimo aplinkybės (nurodoma pažeidimo padarymo vieta, laikas ir (ar) trukmė, pobūdis, pavojingumas, padariniai (žalos dydis, mastas), atsakomybę lengvinančios ar sunkinančios aplinkybės ir kitos svarbios pažeidimui kvalifikuoti ar baudai paskirti aplinkybės) ir nurodomos galimai pažeistos teisės aktų nuostatos, o prie tarnybinio pranešimo pridedami jame nurodytas aplinkybes pagrindžiantys dokumentai ir kiti surinkti įrodymai.

59. VATESI viršininkas, įvertinęs Aprašo 58 punkte nurodytą informaciją, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 48 straipsnio 7 dalimi, priima vieną iš šių sprendimų:

59.1. sprendimą pradėti galimo pažeidimo bylos nagrinėjimą ir sudaro tam komisiją. Šiame sprendime nurodomas sprendimo teisinis pagrindas, objektyvūs duomenys (faktai), kuriais pagrįstas sprendimas, komisijos sudėtis;

59.2. sprendimą tyrimą nutraukti. Šiame sprendime nurodomas sprendimo teisinis pagrindas, objektyvūs duomenys (faktai), kuriais pagrįstas sprendimas, sprendimo apskundimo tvarka.

60. VATESI viršininkui priėmus Aprašo 59.1 papunktyje nurodytą sprendimą, asmeniui išsiunčiamas Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 48 straipsnio 9 dalyje nurodytas pranešimas. VATESI viršininkui priėmus Aprašo 59.2 papunktyje nurodytą sprendimą, šio sprendimo nuorašas ne vėliau nei kitą darbo dieną po jo priėmimo išsiunčiamas juridiniam asmeniui, dėl kurio veikos buvo priimtas šis sprendimas.

61. Komisija galimam pažeidimui nagrinėti (toliau – komisija) sudaroma iš 3 arba 5 VATESI darbuotojų. Komisijai vadovauja komisijos pirmininkas. Komisijos sprendimams įforminti paskiriamas komisijos sekretorius, kuris nėra komisijos narys.

62. Komisijos posėdžiai laikomi teisėtais, jei juose dalyvauja daugiau nei pusė komisijos narių. Jei komisijos narys dėl objektyvių aplinkybių (pavyzdžiui, liga) negali dalyvauti daugiau nei 2 komisijos posėdžiuose iš eilės, VATESI viršininkas vietoje jo paskiria kitą komisijos narį.

63. Komisijos posėdis vyksta VATESI patalpose arba, nesant tokios galimybės, komisijos pirmininko sprendimu kitose tam tinkamose patalpose.

64. Komisijos posėdžiai yra protokoluojami komisijos sekretoriaus. Siekiant užtikrinti protokolo tikslumą, gali būti daromas posėdžių garso įrašas. Prieš pradedant daryti garso įrašą, apie tai informuojami posėdyje dalyvaujantys asmenys. Posėdžio protokolą pasirašo komisijos nariai ir komisijos sekretorius.

65. Komisijos posėdis pradedamas komisijos pirmininkui paskelbiant komisijos sudėtį, koks galimas pažeidimas bus nagrinėjamas, kuriam juridiniam asmeniui gali būti skiriama bauda, išaiškinant posėdyje dalyvaujantiems asmenims jų teises ir pareigas.

66. Komisijos posėdyje sprendimai priimami balsų dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamas yra komisijos pirmininko balsas.

67. Komisijos posėdyje priimami sprendimai (išskyrus komisijos išvadą) įforminami įrašant juos į komisijos posėdžio protokolą.

68. Posėdžio protokole nurodoma:

68.1. posėdžio data ir vieta;

68.2. posėdyje dalyvaujantys komisijos nariai, komisijos sekretorius;

68.3. posėdžio dalyvių vardai ir pavardės;

68.4. nagrinėjami klausimai;

68.5. posėdyje priimti protokoliniai sprendimai dėl nustatytų faktinių aplinkybių, dalyvavusių asmenų paaiškinimai, prašymai ir šių prašymų svarstymo rezultatai;

68.6. dokumentai ir daiktiniai įrodymai, ištirti nagrinėjant bylą;

68.7. kita svarbi pažeidimui kvalifikuoti ar baudai paskirti informacija.

69. Komisijos posėdžio protokolas baigiamas surašyti ne vėliau kaip kitą darbo dieną po posėdžio.

70. Komisijos išvada susideda iš šių dalių:

70.1. įžanginės dalies, kurioje nurodoma komisijos sudėtis, komisijos veiklos teisinis pagrindas, juridinio asmens, kurio galimai padarytas pažeidimas nagrinėtas, pavadinimas, teisinė forma, juridinio asmens kodas, buveinė (adresas), juridinio asmens vadovo pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė, kito juridinio asmens atstovo vardas ir pavardė (jei juridinis asmuo turi atstovą), nuoroda į sprendimą pradėti tyrimą, galimo pažeidimo, kuris buvo nagrinėtas, trumpas apibūdinimas ir kita svarbi informacija, susijusi su pažeidimo nagrinėjimo procesiniais aspektais;

70.2. aprašomosios dalies, kurioje nurodoma:

70.2.1. kai išvadoje siūloma skirti baudą:

70.2.1.1. pripažintos pažeidimu aplinkybės, t. y. nurodoma pažeidimo padarymo vieta, laikas ir (ar) trukmė, pobūdis, pavojingumas, padariniai (žalos dydis, mastas), atsakomybę lengvinančios ar sunkinančios aplinkybės ir kitos svarbios pažeidimui kvalifikuoti ir baudai paskirti aplinkybės;

70.2.1.2. įrodymai, kuriais grindžiamos išvados ir motyvai, kodėl atmesti kiti įrodymai;

70.2.1.3. pažeidimo kvalifikavimo motyvai ir išvados;

70.2.1.4. baudos skyrimo motyvai;

70.2.2. kai išvadoje siūloma neskirti baudos:

70.2.2.1. galimo pažeidimo, kurio aplinkybės buvo nagrinėtos, esmė;

70.2.2.2. nustatytos veikos, kuri buvo nagrinėta kaip galimas pažeidimas, aplinkybės;

70.2.2.3. įrodymų įvertinimo motyvai;

70.2.2.4. išvada dėl baudos neskyrimo;

70.3. rezoliucinės dalies, kurioje nurodomas siūlomas sprendimas:

70.3.1. kai išvadoje siūloma skirti baudą:

70.3.1.1. juridinio asmens, kuriam siūloma skirti baudą, pavadinimas, teisinė forma, juridinio asmens kodas, buveinė (adresas), juridinio asmens vadovo pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė;

70.3.1.2. baudos skyrimo teisinis pagrindas (nuoroda į teisės akto, nustatančio atsakomybę už šį pažeidimą, nuostatą ir pažeisto teisės akto nuostata, jei yra);

70.3.1.3. siūlymas skirti baudą, baudos dydis;

70.3.1.4. tuo atveju, jei kartu siūloma teikti ir privalomą vykdyti nurodymą, siūlymas dėl privalomo vykdyti nurodymo rūšies ir įgyvendinimo termino;

70.3.2. kai išvadoje siūloma neskirti baudos:

70.3.2.1. juridinio asmens, kuriam siūloma skirti baudą, pavadinimas, teisinė forma, juridinio asmens kodas, buveinė (adresas), juridinio asmens vadovo pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė;

70.3.2.2. siūlymas neskirti baudos;

70.3.2.3. siūlymo neskirti baudos teisinis pagrindas (nuoroda į teisės akto nuostatas, suteikiančias teisę ir (ar) sudarančias pagrindą teikti tokį siūlymą).

71. VATESI viršininko sprendimuose, nurodytuose Aprašo 50.6 papunktyje, nurodomas sprendimo teisinis pagrindas, juridinio asmens, dėl kurio veikos priimamas sprendimas, pavadinimas, teisinė forma, juridinio asmens kodas, buveinė (adresas), su sprendimu susijusios esminės objektyvios aplinkybės (faktai) (vietoje šių aplinkybių aprašymo galima pateikti nuorodą į komisijos išvadą, jei VATESI viršininkas pritaria išvadoje nurodytai informacijai ir nėra papildomos informacijos). Kai nusprendžiama skirti baudą, sprendime taip pat nurodomas baudos dydis ir jo parinkimo motyvai (vietoje motyvų aprašymo galima pateikti nuorodą į komisijos išvadą, jei VATESI viršininkas pritaria išvadoje nurodytai informacijai ir nėra papildomų motyvų), sprendimo apskundimo tvarka. Kai nusprendžiama neskirti baudos, sprendime taip pat nurodomi sprendimo motyvai (vietoje motyvų aprašymo galima pateikti nuorodą į komisijos išvadą, jei VATESI viršininkas pritaria išvadoje nurodytai informacijai ir nėra papildomų motyvų) ir sprendimo apskundimo tvarka. Kai nusprendžiama grąžinti komisijos išvadą komisijai papildyti ar patikslinti, sprendime taip pat nurodomi sprendimo motyvai, terminas, per kurį turi būti patikslinta išvada.

72. Jeigu VATESI viršininkas visiškai nepritaria ar iš dalies nepritaria  komisijos išvadai ir negrąžina komisijos išvados komisijai tikslinti, VATESI viršininko sprendime dėl baudos skyrimo ar jos neskyrimo privalo būti nurodyta Aprašo 70.2 ir 70.3 papunkčiuose, išskyrus Aprašo 70.3.1.4 papunktį, nurodyta informacija (atsižvelgiant į sprendimo rūšį).

 

X SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

73. Jeigu su poveikio priemonių taikymu susiję dokumentai yra pažymėti slaptumo žyma, šie dokumentai siunčiami asmenims, kuriems jie yra skirti, Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nustatyta tvarka.

 

_________________


 

branduolinės saugos reikalavimų

BSR-1.1.4-2017 „Valstybinės atominės

energetikos saugos inspekcijos poveikio

priemonių už branduolinės saugos pažeidimus

taikymo tvarkos aprašas“

1 priedas

 

(Nurodymo pašalinti mažareikšmį teisės aktų reikalavimų pažeidimą forma)

 

 


 VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJA

Biudžetinė įstaiga, A. Goštauto g. 12, LT-01108 Vilnius

tel.: (8 5) 262 4141, 266 1584, faks. (8 5) 261 4487, el. p. atom@vatesi.lt, http://www.vatesi.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188639874

 

 

(Adresatas)

 

 

 

NURODYMAS PAŠALINTI MAŽAREIKŠMĮ TEISĖS AKTŲ REIKALAVIMŲ PAŽEIDIMĄ

 

20 __ m. _____________ d. Nr. _____

 

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija atliko patikrinimą       

___________________________________________________________________________

(nurodomas patikrinimo pavadinimas ir data)

___________________________________________________________________________ 

___________________________________________________________________________

ir nustatė šį mažareikšmį teisės aktų reikalavimų pažeidimą (toliau – mažareikšmis

pažeidimas):________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Pažeidimas laikomas mažareikšmiu, nes:

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 369 str. 1 d.,

nurodau pašalinti mažareikšmį pažeidimą.

 

Terminas, per kurį turi būti pašalintas mažareikšmis pažeidimas:

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Neįvykdžius šio nurodymo nustatytais terminais, Jums bus taikomos teisės aktų numatytos poveikio priemonės ir tokio pobūdžio pažeidimas negalės būti laikomas mažareikšmiu.

 

Šis nurodymas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka gali būti skundžiamas Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui pasirinktinai per vieną mėnesį nuo jo įteikimo suinteresuotai šaliai dienos.

 

Valstybinės atominės energetikos

saugos inspekcijos viršininkas           __________________               __________________   

(parašas)                               (vardas ir pavardė)       

 

 

Nurodymas pašalinti mažareikšmį pažeidimą surašytas dviem egzemplioriais, vienas

egzempliorius išsiųstas _________________________________________________________________________

(nurodyti, kokiu būdu (faksu ir (ar) registruotu laišku) išsiųstas

___________________________________________________________________________

nurodymas pašalinti mažareikšmį pažeidimą)


 

branduolinės saugos reikalavimų

BSR-1.1.4-2017 „Valstybinės atominės

energetikos saugos inspekcijos poveikio

priemonių už branduolinės saugos

pažeidimus taikymo tvarkos aprašas“

2 priedas

 

(Privalomo vykdyti nurodymo forma)

 

 

VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJA

Biudžetinė įstaiga, A. Goštauto g. 12, LT-01108 Vilnius

tel.: (8 5) 262 4141, 266 1584, faks. (8 5) 261 4487, el. p. atom@vatesi.lt, http://www.vatesi.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188639874

 

 

(Adresatas)

 

 

 

PRIVALOMAS VYKDYTI NURODYMAS

PAŠALINTI PAŽEIDIMUS

 

 

20 __ m. _____________ d. Nr. _____

 

 

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija_____________________________

___________________________________________________________________________

(nurodoma, kokie veiksmai buvo atlikti, pavyzdžiui, patikrinimas, dokumentų peržiūra ir

___________________________________________________________________________

įvertinimas ir t. t.)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

ir nustatė:___________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 6 str. 2 d.

__ p. ir atsižvelgdamas į _____________________________________________________

(motyvai dėl privalomo vykdyti nurodyto parinkimo)

__________________________________________________________________________ ,

reikalauju pašalinti nustatytus pažeidimus.

 

Terminas, per kurį turi būti įvykdytas privalomas vykdyti nurodymas:_______________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Neįvykdžius šio privalomo vykdyti nurodymo nustatytais terminais, Jums bus taikomos teisės aktų numatytos sankcijos.

 

Šis privalomas vykdyti nurodymas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka gali būti skundžiamas Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui pasirinktinai per vieną mėnesį nuo jo įteikimo suinteresuotai šaliai dienos.

 

Valstybinės atominės energetikos

saugos inspekcijos viršininkas

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Privalomas vykdyti nurodymas surašytas dviem egzemplioriais, vienas egzempliorius

išsiųstas ____________________________________________________________________

(nurodyti, kokiu būdu (faksu ir (ar) registruotu laišku) išsiųstas

___________________________________________________________________________

privalomas vykdyti nurodymas)


 

branduolinės saugos reikalavimų

BSR-1.1.4-2017 „Valstybinės atominės

energetikos saugos inspekcijos poveikio

priemonių už branduolinės saugos

pažeidimus taikymo tvarkos aprašas“

3 priedas

 

 

(Privalomo vykdyti nurodymo forma)

 

 

VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJA

Biudžetinė įstaiga, A. Goštauto g. 12, LT-01108 Vilnius

tel.: (8 5) 262 4141, 266 1584, faks. (8 5) 261 4487, el. p. atom@vatesi.lt, http://www.vatesi.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188639874

 

 

(Adresatas)

 

 

 

PRIVALOMAS VYKDYTI NURODYMAS

SUSTABDYTI SU PAŽEIDIMU SUSIJUSIUS DARBUS, SUSTABDYTI BRANDUOLINĮ REAKTORIŲ, SUMAŽINTI BRANDUOLINIO REAKTORIAUS GALIĄ IR (AR) SUSTABDYTI KITŲ ĮRENGINIŲ EKSPLOATAVIMĄ

(nurodyti tinkamą)

 

20 __ m. _____________ d. Nr. _____

 

 

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija___________________________

___________________________________________________________________________

(nurodoma, kokie veiksmai buvo atlikti, pavyzdžiui, patikrinimas, dokumentų peržiūra ir

___________________________________________________________________________

įvertinimas ir t. t.)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

ir nustatė:___________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 6 str. 3 d.

__ p. ir atsižvelgdamas į _____________________________________________________

(motyvai dėl privalomo vykdyti nurodyto parinkimo)

__________________________________________________________________________ ,

reikalauju__________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

(privalomo vykdyti nurodymo rūšis – sustabdyti su pažeidimu susijusius darbus, sustabdyti

branduolinį reaktorių, sumažinti branduolinio reaktoriaus galią ir (ar) sustabdyti kitų įrenginių

eksploatavimą; nurodomi konkretūs darbai, įrenginiai)

 

Terminai, per kuriuos turi būti įvykdytas privalomas vykdyti nurodymas:

1)_____________________________________________________________________ ;

(nurodomas terminas, per kurį turi būti sustabdyti su pažeidimu susiję darbai, sustabdytas

branduolinis reaktorius, sumažinta branduolinio reaktoriaus galia ir (ar) sustabdytas kitų

įrenginių eksploatavimas)

2) pažeidimas (-ai) turi būti pašalintas ir pateikti pažeidimo (-ų) pašalinimą pagrindžiantys

dokumentai iki ________________________________________________________________.

(terminas, iki kurio turi būti pašalintas pažeidimas (-ai) ir pateikti pažeidimo (-ų)

pašalinimą pagrindžiantys dokumentai)

 

Neįvykdžius šio privalomo vykdyti nurodymo nustatytais terminais, Jums bus taikomos teisės aktų numatytos sankcijos.

 

Šis privalomas vykdyti nurodymas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka gali būti skundžiamas Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui pasirinktinai per vieną mėnesį nuo jo įteikimo suinteresuotai šaliai dienos.

 

Valstybinės atominės energetikos

saugos inspekcijos viršininkas

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Privalomas vykdyti nurodymas surašytas dviem egzemplioriais, vienas egzempliorius

išsiųstas ____________________________________________________________________

(nurodyti, kokiu būdu (faksu ir (ar) registruotu laišku) išsiųstas

___________________________________________________________________________

privalomas vykdyti nurodymas)


 

branduolinės saugos reikalavimų

BSR-1.1.4-2017 „Valstybinės atominės

energetikos saugos inspekcijos poveikio

priemonių už branduolinės saugos pažeidimus

taikymo tvarkos aprašas“

4 priedas

 

 

(Prašymo dėl terminų saugos pažeidimams pašalinti pratęsimo forma)

 

ŪKIO SUBJEKTO PAVADINIMAS

Ūkio subjekto rekvizitai ir kontaktiniai duomenys

_____________________________________________________________________________

Valstybinei atominės energetikos                                                        Data            Nr.

saugos inspekcijai

 

PRAŠYMAS

PRATĘSTI TERMINĄ SAUGOS PAŽEIDIMAMS

PAŠALINTI

 

Prašome pratęsti terminą saugos pažeidimams pašalinti, kuris buvo nurodytas (data) privalomame vykdyti nurodyme Nr. ________, gautame (data), iki (data).

Objektyvios aplinkybės, dėl kurių negalima pašalinti saugos pažeidimo per privalomame vykdyti nurodyme nustatytą terminą: _______________________________________________.

Objektyvių aplinkybių, dėl kurių negalima pašalinti saugos pažeidimo per privalomame vykdyti nurodyme nustatytą terminą, paaiškėjimo data ir paaiškėjimo aplinkybės (nurodoma, jei prašymas teikiamas vėliau kaip per 5 dienas nuo privalomo vykdyti nurodymo gavimo dienos): _____________________________________________________________________________.

PRIDEDAMA. Objektyvias aplinkybes, dėl kurių negalima pašalinti saugos pažeidimo per privalomame vykdyti nurodyme nustatytą terminą, pagrindžiantys dokumentai, lapų skaičius.

 

(Pareigos)                                              (Parašas)                                              (Vardas ir pavardė)


 

branduolinės saugos reikalavimų

BSR-1.1.4-2017 „Valstybinės atominės

energetikos saugos inspekcijos poveikio

priemonių už branduolinės saugos pažeidimus

taikymo tvarkos aprašas“

5 priedas

 

(Administracinio nusižengimo protokolo forma)

 

VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJA

 

ADMINISTRACINIO NUSIŽENGIMO PROTOKOLAS

 

20___m.____________________ d. Nr. XXX0000000

_________________________

(vieta)

_________________________________________________________________________

(tyrimą atlikusio ir administracinio nusižengimo protokolą surašiusio asmens vardas, pavardė ir pareigos)

 

1

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

5

 

 

 

6

 

7

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

12

 

 

 

13

 

ANK

str.

 

d.

 

str.

 

d.

 

str.

 

d.

 

str.

 

d.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________________________________________________________________

(tyrimą atlikusio ir administracinio nusižengimo protokolą surašiusio asmens parašas)

 

14

14.1.

 

 

 

14.2.

 

 

 

 

15

15.1.

 

 

 

15.2.

 

 

 

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

 

 

 

 

18

 

 

 

19

 

 

 

 

Šio dokumento 1–19 eilutėse nurodoma ši informacija: 1 – Asmens, traukiamo administracinėn atsakomybėn, vardas ir pavardė (toliau – asmuo) (pildoma didžiosiomis raidėmis). 2 – Asmens kodas (neturinčių asmens kodo asmenų, užsienio valstybių piliečių – gimimo data), pilietybė.
3 – Gyvenamosios vietos adresas. 4*Darbovietės pavadinimas, adresas, pareigos. 5*Asmens dokumento pavadinimas, numeris, jį išdavusios valstybės pavadinimas. 6*Vairuotojo vairavimo stažas, metais. 7 – Kontaktiniai duomenys (telefono Nr., elektroninio pašto ar kitų elektroninių ryšių priemonių adresas). 8 – Nusižengimo (-ų) padarymo vieta, data, laikas, esmė ir nustatytos aplinkybės.
9*Transporto priemonės (-ių) markė, modelis. 10* – Valstybinis Nr., identifikavimo Nr. (VIN kodas ar kitas identifikavimo kodas). 11* – Transporto priemonės valdytojas, savininkas (vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas arba juridinio asmens pavadinimas, kodas, adresas).
12*Nusižengimui nustatyti panaudotos techninės priemonės (pavadinimas, numeris, metrologinės patikros liudijimo Nr., prietaiso rodmenys, paklaida). 13 – Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) straipsnis, dalis, kurioje už tai nustatyta atsakomybė; teisės akto, kurio reikalavimai pažeisti, pavadinimas, straipsnis, dalis, punktas. 14*Nusižengimo faktą liudija (vardas ir pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas, telefono Nr., parašas). 15*Nusižengimo metu nukentėjo (vardas ir pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas, telefono Nr., parašas).
16 – Asmens pasiaiškinimas ir pastabos, data, parašas / žyma apie asmens atsisakymą pateikti asmens duomenis ir (ar) pasirašyti / žyma, kad protokolas surašytas administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui nedalyvaujant. 17*Tyrimo veiksmai, jų rezultatai ir kitokios žinios, reikalingos bylai išnagrinėti, ar kita papildoma informacija, tyrimo veiksmus atliekant dalyvavusių asmenų parašai.
18 – Informacija apie laikino leidimo vairuoti vidaus vandenų transporto priemonę išdavimą ir (ar) ANK 602 straipsnio 2 dalyje numatytos licencijos galiojimo sustabdymą. 19 – Prie protokolo pridedama.

* Pildoma Administracinio nusižengimo protokolo, Nutarimo administracinio nusižengimo byloje, Nutarimo dėl administracinio nusižengimo, kai protokolas nesurašomas, formų pildymo taisyklių nustatytais atvejais.

 

ASMENS PRAŠYMAS NERAŠYTI ADMINISTRACINIO NURODYMO

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

20___ m. __________________ ____d. ___________________________

                                                                                                                      (asmens parašas)

 

ADMINISTRACINIS NURODYMAS

(pildoma, jeigu nėra ANK 610 straipsnio 2 dalyje numatytų pagrindų)

 

ANK ________ straipsnio ____ dalis

 

______________________________________________________________________________

(administracinio nusižengimo protokolą surašiusio asmens parašas)

 

Už nusižengimą, numatytą ANK__________ straipsnio_______ dalyje, nustatyta:

bauda nuo _________ iki _________ eurų;

specialiosios teisės atėmimas nuo _________________ iki ________________.

______________________________________________________________________________

(pildoma, kai vienu metu padaryti keli nusižengimai ir už jų padarymą galima taikyti administracinį nurodymą)

______________________________________________________________________________

(nurodomas straipsnis, dalis, nustatytos baudos ir specialiosios teisės atėmimo ribos; nurodomas siūlomos baudos

dydis ir specialiosios teisės atėmimo terminas)

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

Vadovaujantis ANK 610 straipsniu (jeigu skiriama galutinė administracinė nuobauda už kelis nusižengimus, – ir ANK 38 straipsniu), asmeniui siūloma iki 20____ m. _____________ ____ d. į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą sumokėti ______________ eurų baudą (įmokos kodas _________).

Vadovaujantis ANK 610 straipsniu (jeigu skiriama galutinė administracinė nuobauda už kelis nusižengimus, – ir ANK 38 straipsniu), asmeniui skiriamas specialiosios teisės atėmimas ir siūloma iki nurodytos datos grąžinti specialiąją teisę patvirtinančius dokumentus (sutikti su

specialiosios teisės atėmimu) ___________________________________________________.

(nurodomas institucijos (įstaigos) pavadinimas, adresas)

Iki administraciniame nurodyme nurodytos datos nesumokėjus baudos ir (ar) negrąžinus specialiąją teisę patvirtinančių dokumentų, administracinis nurodymas bus laikomas negaliojančiu, o administracinio nusižengimo protokolas išsiunčiamas teismui ar kitai institucijai, kurios pareigūnas įgaliotas nagrinėti administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka.

_________________________________________________________________

(tyrimą atlikusio ir administracinio nusižengimo protokolą surašiusio asmens parašas)

Iki administraciniame nurodyme nurodytos datos nesumokėjus siūlomos baudos ir (ar) negrąžinus specialiąją teisę patvirtinančių dokumentų arba pateikus prašymą nerašyti ar panaikinti šį nurodymą, administracinio nusižengimo byla bus nagrinėjama:

 

Bylos nagrinėjimo data

 

 

 

 

 

 

 

 

Laikas

 

 

val.

 

 

min.

Vieta

 

(pildoma, jeigu administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimo data, laikas ir vieta žinomi administracinio nusižengimo protokolo surašymo metu; jeigu administracinio nusižengimo protokolo surašymo metu ši informacija nežinoma, apie administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimo datą, laiką ir vietą bus pranešta šaukimu ANK 573 straipsnyje nustatyta tvarka)

Pageidauju gauti ir siųsti bylos dokumentus elektroninių ryšių priemonėmis kontaktiniuose duomenyse nurodytu elektroniniu paštu ar kitu elektroninių ryšių priemonių adresu.

____________________________________________________

(administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens parašas)

______________________________________________________________________________

(žyma apie atsisakymą pasirašyti protokolą ir priimti protokolą)

 

Vertėjas _____________________________ įspėtas dėl administracinės atsakomybės

 

už melagingą ar neteisingą vertimą, žinant, kad jis neteisingas. ________________________

(vertėjo parašas)

Su protokolu susipažinau, protokolą gavau, teisės ir pareigos, nustatytos ANK 577 straipsnyje*, man paaiškintos.

20____m. ______ ________ d. ___________________________________________

(administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens parašas)

 

___________________________________________________________________________

(tyrimą atlikusio ir administracinio nusižengimo protokolą surašiusio asmens parašas)

 

Pageidauju gauti ir siųsti bylos dokumentus elektroninių ryšių priemonėmis kontaktiniuose duomenyse nurodytu elektroniniu paštu ar kitu elektroninių ryšių priemonių adresu.

____________________________________________________

(administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens parašas)

 

_____________

* ANK 577 straipsnis. Administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo, jo teisės ir pareigos

1. Administracinėn atsakomybėn traukiamu asmeniu laikomas asmuo, kuris įtariamas administracinio nusižengimo padarymu ir kuriam administracinio nusižengimo tyrimą atliekantis pareigūnas surašė ar turi surašyti administracinio nusižengimo protokolą.

2. Administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo turi šias teises:

1) susipažinti su bylos medžiaga;

2) dalyvauti nagrinėjant bylą žodinio proceso tvarka ir duoti paaiškinimus;

3) teikti raštu ar el. ryšių priemonėmis paaiškinimus nagrinėjant bylą rašytinio proceso tvarka;

4) pateikti bylai reikšmingus dokumentus ir daiktus;

5) pareikšti prašymus ir nušalinimus;

6) naudotis teisine advokato ar kito įgalioto atstovo pagalba;

7) kalbėti gimtąja kalba arba ta kalba, kurią jis moka, ir naudotis vertėjo paslaugomis, jeigu nemoka lietuvių kalbos;

8) nustatyta tvarka skųsti priimtus procesinius sprendimus.

3. Administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo privalo:

1) laikytis nustatytos teisenos tvarkos ir nepiktnaudžiauti savo procesinėmis teisėmis;

2) šaukiamas atvykti pas administracinį nusižengimą tiriantį pareigūną, į teismą ar į administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka nagrinėjančią instituciją.

4. Administracinėn atsakomybėn traukiamą asmenį, kuris pagal administracinio nusižengimo tyrimą atliekančio pareigūno, teismo ar kitos administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka nagrinėjančios institucijos šaukimą vengia atvykti, policijos pareigūnai gali atvesdinti. Jeigu administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens buvimo vieta nežinoma, policija ar teismas gali paskelbti administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens paiešką.

5. Turto, kuris gali būti konfiskuotas vadovaujantis ANK 29 straipsnio 4 dalimi, savininkas turi administracinio nusižengimo byloje šio straipsnio 2 ir 3 dalyse nurodytas teises ir pareigas.


 

branduolinės saugos reikalavimų

BSR-1.1.4-2017 „Valstybinės atominės

energetikos saugos inspekcijos poveikio

priemonių už branduolinės saugos pažeidimus

taikymo tvarkos aprašas“

6 priedas

 

(Daiktų ir (ar) dokumentų paėmimo protokolo forma)

 

VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJA

 

DAIKTŲ IR (AR) DOKUMENTŲ PAĖMIMO PROTOKOLAS

 

20___m.__________________ d. Nr.

__________________

(vieta)

Aš,__________________________________________________________________________

(darbuotojo, surašiusio protokolą pareigos, vardas, pavardė)

____________________________________________________________________________,

surašiau šį protokolą dėl to, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 599 straipsniu,

___________________________________________________________________________________________ 

(asmens vardas, pavardė, gimimo data)

paimami toliau išvardyti daiktai, dokumentai:

 

Eil.

Nr.

Daiktų, dokumentų pavadinimas ir trumpas apibūdinimas

Mato

vnt.

Kiekis

skaičiais

žodžiais

1

2

3

4

5

Iš viso protokole daiktų,

dokumentų pavadinimų  _____________________________________________________________

(skaičiais)                                                              (žodžiais)

Asmuo, iš kurio paimti

daiktai ir dokumentai, ____________________Protokolo nuorašą gavau __________________

(vardas, pavardė)                                                                                  (parašas)

 

Valstybinės atominės energetikos

saugos inspekcijos darbuotojas

___________________            _________________________                                     ____________________

(pareigos)                                             (vardas, pavardė)                                                              (parašas)


 

branduolinės saugos reikalavimų

BSR-1.1.4-2017 „Valstybinės atominės

energetikos saugos inspekcijos poveikio

priemonių už branduolinės saugos pažeidimus

taikymo tvarkos aprašas“

7 priedas

 

(Nutarimo administracinio nusižengimo byloje forma)

 

VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJA

 

NUTARIMAS ADMINISTRACINIO NUSIŽENGIMO BYLOJE

 

20___m.___________ ___d. ____ val. _____ min. Nr. XXX0000000

_______________________

(vieta)

 

_____________________________________________________________________________ ,

(administracinio nusižengimo bylą išnagrinėjusio asmens vardas ir pavardė, pareigos arba komisijos pavadinimas)

išnagrinėjęs (-usi) administracinio nusižengimo bylą (bylas), nustačiau (-tė), kad ______________

______________________________________________________________________________

(bylą nagrinėjant nustatytų aplinkybių išdėstymas ir motyvuotas vertinimas;

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________ .

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) straipsnis, dalis, kurioje už tai nustatyta

atsakomybė, teisės akto, kurio reikalavimai pažeisti, pavadinimas, straipsnis, dalis, punktas.

______________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________ .

Atsakomybę lengvinančios ir (ar) sunkinančios aplinkybės) _____________________________________

______________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

Sprendimas dėl tyrimo metu paimtų daiktų, dokumentų _________________________________

______________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________ .

Duomenys apie bylą nagrinėjant dalyvavusius asmenis (administracinėn atsakomybėn patrauktą

asmenį, liudytojus, nukentėjusiuosius ir taip toliau (vardas ir pavardė, gimimo data) ___________

______________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________ .

Vadovaudamasis (-i) ANK _________________________________________________

_____________________________________________________________________________ ,

______________________________________________________________________________

nutariau (-ė): _____________________________________________________________

______________________________________________________________________________

(nusižengimą padariusio asmens vardas ir pavardė)

Priimtas sprendimas _______________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________ .

_______________________________________________________________

(sprendimą priėmusio asmens arba komisijos pirmininko (ir posėdžio sekretoriaus) parašas)

 

Vadovaudamasis (-i) ANK 34 straipsnio 5 dalimi, teismui sankcionavus, nutariu:

______________________________________________________________________________

(pažeidėjo vardas, pavardė ir administracinės nuobaudos rūšis: 1) mažesnė už numatytą sankcijoje minimalią baudą

______________________________________________________________________ ________

(baudos dydis skaičiais ir žodžiais), 2) švelnesnė už numatytą sankcijoje administracinė nuobauda ar administracinio

__________________________________________________________________________________

poveikio priemonė, 3) visai neskiriama administracinė nuobauda ar administracinio poveikio priemonė;

__________________________________________________________________________________

nurodomi administracinės nuobaudos neskyrimo motyvai)

 

SANKCIONUOJU _________________________ apylinkės teismo teisėjas (-a)

_________________________               ___________________________________

(parašas)                                                                                    (vardas ir pavardė)

20 __ m. ____________ ___ d.

 

 

Nutarimą gavau:

20___m. __________ ___d. _______________________________________________

(administracinėn atsakomybėn patraukto asmens (nukentėjusiojo) parašas)

Paimti daiktai ir dokumentai _____________________________________ man grąžinti.

20___m. _________________ __d. ____________________

(parašas)

Nutarimas išsiųstas 20____ m. __________ __d. Registracijos Nr.______

 

Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka nustatyta ANK 621–623 straipsniuose. Skundas dėl institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos. Kita asmeniui, dėl kurio priimtas nutarimas, svarbi informacija pateikta ANK 675 ir 676 straipsniuose.

Asmuo, patrauktas administracinėn atsakomybėn, baudą turi sumokėti į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą (įmokos kodas _______) ne vėliau kaip per 40 dienų nuo nutarimo skirti baudą išsiuntimo ar išdavimo jam dienos, o apskundus tokį nutarimą, – ne vėliau kaip per 40 dienų nuo nutarties, kuria skundas nepatenkintas, išsiuntimo ar išdavimo jam dienos.

Paskirtą baudą administruoja mokesčių administratorius Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatyme, kituose įstatymuose ir jų įgyvendinamuosiuose teisės aktuose nustatyta tvarka. Atkreiptinas dėmesys, kad jeigu vykdomasis dokumentas išieškoti baudą bus pateiktas antstoliams, baudos išieškojimo išlaidos gali būti didesnės nei paskirtoji bauda.

 

Vertėjas ________________________________________ įspėtas dėl administracinės

 

atsakomybės už melagingą ar neteisingą vertimą, žinant, kad jis neteisingas. ______________

(vertėjo parašas)

 

_________________________________________________________________

(sprendimą priėmusio asmens arba komisijos pirmininko (ir posėdžio sekretoriaus) parašas)


 

branduolinės saugos reikalavimų

BSR-1.1.4-2017 „Valstybinės atominės

energetikos saugos inspekcijos poveikio

priemonių už branduolinės saugos pažeidimus

taikymo tvarkos aprašas“

8 priedas

 

(Nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai protokolas nesurašomas, forma)

 

VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJA

 

NUTARIMAS DĖL ADMINISTRACINIO NUSIŽENGIMO, KAI PROTOKOLAS NESURAŠOMAS

 

20___m._________________ ___ d. Nr. XXX0000000

_________________________

(vieta)

___________________________________________________________________________________

(nutarimą priėmusio asmens vardas, pavardė ir pareigos)

 

1

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

4

 

5

 

 

 

6

 

7

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

12

 

 

 

13

 

ANK

str.

 

d.

 

str.

 

d.

 

str.

 

d.

 

str.

 

d.

 

 

 

________________________________

(nutarimą priėmusio asmens parašas)

 

14

 

 

 

 

15

 

 

 

 

16

 

 

 

 

17

 

 

 

18

 

 

 

19

 

 

 

Šio dokumento 1–19 eilutėse nurodoma ši informacija: 1 – Asmens, traukiamo administracinėn atsakomybėn, vardas ir pavardė (toliau – asmuo) (pildoma didžiosiomis raidėmis). 2 – Asmens kodas (neturinčių asmens kodo asmenų, užsienio valstybių piliečių – gimimo data), pilietybė.
3 – Gyvenamosios vietos adresas. 4*Darbovietės pavadinimas, adresas, pareigos. 5* – Asmens dokumento pavadinimas, numeris, jį išdavusios valstybės pavadinimas. 6*Vairuotojo vairavimo stažas, metais. 7 – Kontaktiniai duomenys (telefono Nr., elektroninio pašto ar kitų elektroninių ryšių priemonių adresas). 8 – Nusižengimo (-ų) padarymo vieta, data, laikas, esmė ir nustatytos aplinkybės.
9* – Transporto priemonės (-ių) markė, modelis. 10*Valstybinis Nr., identifikavimo Nr. (VIN kodas ar kitas identifikavimo kodas). 11*Transporto priemonės valdytojas, savininkas (vardas ir pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas arba juridinio asmens pavadinimas, kodas, adresas).
12* – Nusižengimui nustatyti panaudotos techninės priemonės (pavadinimas, numeris, metrologinės patikros liudijimo Nr., prietaiso rodmenys, paklaida). 13* – Nusižengimo faktą liudija (vardas ir pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas, telefono Nr., parašas). 14* – Nusižengimo metu nukentėjo (vardas ir pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas, telefono Nr., parašas). 15 – Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) straipsnis, dalis, kurioje už tai nustatyta atsakomybė, teisės akto, kurio reikalavimai pažeisti, pavadinimas, straipsnis, dalis, punktas.
16 – Kaltės forma, atsakomybę lengvinančios ir (ar) sunkinančios aplinkybės. 17 – Asmens pasiaiškinimas ir pastabos, data, parašas / žyma apie asmens atsisakymą pasirašyti. 18 – Asmenų, dalyvavusių nagrinėjant bylą, duomenys (vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas). 19 – Prie nutarimo pridedama.

* Pildoma Administracinio nusižengimo protokolo, Nutarimo administracinio nusižengimo byloje, Nutarimo dėl administracinio nusižengimo, kai protokolas nesurašomas, formų pildymo taisyklių nustatytais atvejais.

Vadovaudamasis (-i) ANK _______________________________________________________

_____________________________________________________________________________ ,

nutariau (-ė): ___________________________________________________________________

(nusižengimą padariusio asmens vardas ir pavardė)

Priimtas sprendimas _____________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

Nutarimą priėmusio asmens parašas ______________________________________________

 

Nutarimą gavau _______________________________________________________________

                                                                   (administracinėn atsakomybėn patraukto asmens parašas)

 

Pageidauju gauti ir siųsti bylos dokumentus elektroninio ryšio priemonėmis kontaktiniuose duomenyse nurodytu elektroniniu paštu ar kitu elektroninių ryšių priemonių adresu.

____________________________________________________

                                                                     (administracinėn atsakomybėn patraukto asmens parašas)

 

Paimti daiktai ir dokumentai ____________________________________ man grąžinti.

_________________________________________________

(administracinėn atsakomybėn patraukto asmens parašas)

 

Nutarimas išsiųstas 20___m.______________ ___ d. Registracijos Nr. _______

 

Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka nustatyta ANK 621–623 straipsniuose. Skundas dėl institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos. Kita asmeniui, dėl kurio priimtas nutarimas, svarbi informacija pateikta ANK 675 ir 676 straipsniuose.

Asmuo, patrauktas administracinėn atsakomybėn, baudą turi sumokėti į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą (įmokos kodas _______) ne vėliau kaip per 40 dienų nuo nutarimo skirti baudą išsiuntimo ar išdavimo jam dienos, o apskundus tokį nutarimą, – ne vėliau kaip per 40 dienų nuo nutarties, kuria skundas nepatenkintas, išsiuntimo ar išdavimo jam dienos.

Paskirtą baudą administruoja mokesčių administratorius Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatyme, kituose įstatymuose ir jų įgyvendinamuosiuose teisės aktuose nustatyta tvarka. Atkreiptinas dėmesys, kad jeigu vykdomasis dokumentas išieškoti baudą bus pateiktas antstoliams, baudos išieškojimo išlaidos gali būti didesnės už paskirtą baudą.

 

Vertėjas ______________________________________ įspėtas dėl administracinės atsakomybės

už melagingą ar neteisingą vertimą, žinant, kad jis neteisingas. ________________________

(vertėjo parašas)

_____________________________

(nutarimą priėmusio asmens parašas)


 

branduolinės saugos reikalavimų

BSR-1.1.4-2017 „Valstybinės atominės

energetikos saugos inspekcijos poveikio

priemonių už branduolinės saugos pažeidimus

taikymo tvarkos aprašas“

9 priedas

 

(Sprendimo dėl laikino dokumentų ar daiktų paėmimo forma)

 

VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJA

 

SPRENDIMAS

DĖL LAIKINO DOKUMENTŲ AR DAIKTŲ PAĖMIMO

 

20___m.__________________ d. Nr. ______

(data)

__________________

(vieta)

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 12 straipsnio 2 dalies 5 punktu ir atsižvelgdamas į tai, kad ___________________________________________

_____________________________________________________________________________,

(sprendimo motyvai)

aš (mes), Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos __________________________

_____________________________________________________________________________

(daiktus ir (ar) dokumentus paimančio(-ių) asmens(-ų) pareigos, vardas(-ai) ir pavardė(-s)

laikinai (ne ilgiau nei iki 20   m.                              d.) paimu (paimame) šiuos dokumentus ir (ar) daiktus:

(data)

Eil.

Nr.

Dokumento (dokumentų bylos) numeris ir data, daikto identifikacinis numeris (jei yra)

Dokumento

(dokumentų bylos) pavadinimas, daikto pavadinimas ir trumpas apibūdinimas

Dokumentų skaičius arba dokumentų bylos lapų skaičius,

daiktų vienetų skaičius

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Jei paimama dokumentų byla, nurodomas jos lapų skaičius.

 

Iš viso paimta ______ dokumentų (dokumentų bylų) _________ lapų.

Iš viso paimta ______________daiktų vienetų.

 

PASTABOS:

_____________________________________________________________________________

(Sprendimą surašiusio(-ų) darbuotojo(-ų) pareigos)                                             (Parašas(-ai)                                        (Vardas(-ai) ir pavardė(-s)

 

Su sprendimu dėl dokumentų ar daiktų paėmimo susipažinau, vieną sprendimo egzempliorių gavau:

________________________________________________________________________

(Asmens pareigos, parašas, vardas ir pavardė)

20___ m. _____________ ___ d.

_____________________________________________________________________________

Pildoma grąžinus dokumentus ar daiktus

 

Grąžintus _______ dokumentus (dokumentų bylas) _______ lapų gavau:

_____________________________________________________________________________

(Asmens pareigos, parašas, vardas ir pavardė)

20___ m. _____________ ___ d.

 

Grąžintus daiktus _______                                                                       (               vnt.) gavau:

_____________________________________________________________________________

(Asmens pareigos, parašas, vardas ir pavardė)

20___ m. _____________ ___ d.

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija, Įsakymas

Nr. 22.3-10, 2012-01-26, Žin., 2012, Nr. 13-597 (2012-01-28); Žin., 2012, Nr. 28-0 (2012-03-06), i. k. 1125310ISAK022.3-10

Dėl Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2011 m. spalio 24 d. įsakymo Nr. 22.3-106 "Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.1.4-2011 "Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos poveikio priemonių taikymo tvarkos aprašas" patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija, Įsakymas

Nr. 22.3-149, 2015-07-30, paskelbta TAR 2015-07-30, i. k. 2015-11781

Dėl Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2011 m. spalio 24 d. įsakymo Nr. 22.3-106 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.1.4-2011 „Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos poveikio priemonių taikymo tvarkos aprašas“ patvirtinimo“ pakeitimo

 

3.

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija, Įsakymas

Nr. 22.3-59, 2016-03-31, paskelbta TAR 2016-03-31, i. k. 2016-06718

Dėl Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2011 m. spalio 24 d. įsakymo Nr. 22.3-106 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.1.4-2011 „Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos poveikio priemonių taikymo tvarkos aprašas“ patvirtinimo“ pakeitimo

 

4.

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija, Įsakymas

Nr. 22.3-165, 2016-10-10, paskelbta TAR 2016-10-10, i. k. 2016-24879

Dėl Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2011 m. spalio 24 d. įsakymo Nr. 22.3-106 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.1.4-2016 „Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos poveikio priemonių taikymo tvarkos aprašas“ patvirtinimo“ pakeitimo

 

5.

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija, Įsakymas

Nr. 22.3-115, 2017-07-04, paskelbta TAR 2017-07-07, i. k. 2017-11628

Dėl Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2011 m. spalio 24 d. įsakymo Nr. 22.3-106 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR1.1.4-2016 „Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos poveikio priemonių taikymo tvarkos aprašas“ patvirtinimo“ pakeitimo