Įstatymas paskelbtas: Žin., 1992, Nr. 14-378

Neoficialus įstatymo tekstas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

GYVENTOJŲ APSIRŪPINIMO GYVENAMOSIOMIS PATALPOMIS

ĮSTATYMAS

 

 

            1 straipsnis. Įstatymo paskirtis

            Šis įstatymas nustato Lietuvos Respublikos piliečių (toliau vadinamų piliečiais) apsirūpinimo gyvenamosiomis patalpomis būdus, valstybės teikiamos paramos formas įsigyjant gyvenamąjį namą ar butą, šios paramos suteikimo ir panaudojimo tvarką bei sąlygas, taip pat gyvenamųjų patalpų statybos ir eksploatavimo valstybinę kontrolę.

 

            2 straipsnis. Teisė į gyvenamąją patalpą ir jos įgyvendinimo principai

            Kiekvienas pilietis turi teisę į gyvenamąją patalpą, tai yra gali statytis ar kitokiu teisėtu būdu įsigyti gyvenamuosius namus ar butus nuosavybėn, taip pat įstatymų nustatyta tvarka nuomotis gyvenamąją patalpą iš savivaldybių, kitų juridinių ir fizinių asmenų.

            Piliečiams nuosavybės teise priklausančių gyvenamųjų namų, butų skaičius, jų dydis neribojamas.

            Piliečiams, apsirūpinantiems gyvenamosiomis patalpomis šio įstatymo nustatytomis sąlygomis ir tvarka, suteikiama valstybės parama.

            Užsienio piliečiai ir asmenys be pilietybės turi vienodas naudojimosi (išskyrus įsigijimą) gyvenamosiomis patalpomis teises su Lietuvos Respublikos piliečiais, jeigu ko kita nenumatyta Lietuvos Respublikos įstatymuose arba tarptautinėse sutartyse. Gyvenamųjų namų (butų) įsigijimo tvarką užsienio piliečiams ir asmenims be pilietybės nustato kiti Lietuvos Respublikos įstatymai.

 

            3 straipsnis. Neteko galios nuo 2000 liepos 12 d.

Straipsnio pakeitimai:

Nr.I-800; 1995.02.21.; Žin., 1995, Nr.20-451

Nr. VIII-194, 97.04.24, Žin., 1997, Nr.38-926 (97.05.02)

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

Nr. VIII-1741, 00.06.20, Žin., 2000, Nr.56-1639 (00.07.12)

 

 

            4 straipsnis. Fizinių asmenų gyvenamosios patalpos

            Gyvenamieji namai ir gyvenamosios patalpos gali priklausyti vienam arba keliems fiziniams asmenims bendrosios jungtinės arba dalinės nuosavybės teise arba fiziniams ir juridiniams asmenims bendrosios dalinės nuosavybės teise.

Straipsnio pakeitimai:

Nr.I-358; 1993.12.23.; Žin.,1994, Nr.1-3;

Nr.I-800; 1995.02.21.; Žin., 1995, Nr.20-451

 

 

            5 straipsnis. Gyvenamųjų namų statybos ar eksploatavimo bendrijos

            Fiziniai, juridiniai asmenys turi teisę sujungti lėšas gyvenamojo namo ar kelių gyvenamųjų namų statybai, sukurdami gyvenamojo namo (gyvenamųjų namų) bendriją, turinčią juridinio asmens teises ir veikiančią pagal savivaldybėse įregistruotus įstatus.

Straipsnio pakeitimai:

Nr.I-358; 1993.12.23.;Žin., 1994, Nr.1-3;

Nr.I-800; 1995.02.21.; Žin., 1995, Nr.20-451

 

 

            6 straipsnis. Savivaldybių gyvenamosios patalpos

            Savivaldybių gyvenamosios patalpos yra jų teritorijoje esantys gyvenamieji namai, butai, pastatyti iš valstybės ar savivaldybių biudžeto lėšų arba kitaip įsigyti.

            Savivaldybės sudaro šiuos butų fondus:

            1) pagrindinį butų fondą, kurio gyvenamosios patalpos nuomojamos piliečiams valstybės paramos suteikimo pagrindu arba išnuomojamos asmenims, iškeldinamiems griaunant gyvenamuosius namus, pertvarkant gyvenamąsias patalpas į negyvenamąsias, grąžinant gyvenamuosius namus jų savininkams, remiantis nuosavybės atstatymo teise, leidžiant gyventojams tame pačiame name jiems suteiktas pagalbines patalpas pertvarkyti į gyvenamąsias ir priskirti jas prie nuomojamų ar privatizuojamų, taip pat kitais atvejais, kai pagal įstatymus savivaldybės įpareigojamos suteikti asmenims gyvenamąsias patalpas;

            2) manevrinį butų fondą, kurio gyvenamosios patalpos suteikiamos perkeliamiems piliečiams laikinai apgyvendinti, atliekant gyvenamųjų namų kapitalinį remontą, juos rekonstruojant, modernizuojant, likviduojant stichinių ir kitų nelaimių padarinius;

            3) tarnybinį butų fondą, kurio gyvenamosios patalpos suteikiamos darbuotojams pagal Civilinio kodekso 360, 361 straipsnius ;

            4) specialųjį gyvenamųjų patalpų fondą, kurį sudaro bendrabučiai, viešbučiai, nakvynės namai ir prieglaudos.

            Savivaldybių gyvenamosioms patalpoms eksploatuoti steigiamos pelno nesiekiančios butų eksploatavimo įmonės.

Šiame straipsnyje išvardytos savivaldybių gyvenamosios patalpos (butų fondai), pastatytos ar kitaip įsigytos iš valstybės lėšų ir valstybės biudžeto specialiųjų dotacijų savivaldybėms, neprivatizuojamos, išskyrus atvejus, kuriuos numato kiti Lietuvos Respublikos įstatymai.

Straipsnio pakeitimai:

Nr.I-358; 1993.12.23.;Žin., 1994, Nr.1-3

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

 

 

            7 straipsnis. Gyvenamųjų patalpų paskirties pakeitimas ir jų išbraukimas iš apskaitos

            Gyvenamuosius namus, butus savininkai, nepažeisdami architektūrinių, sanitarinių higienos, techninių ir kitų taisyklių, gali pertvarkyti į kitos paskirties patalpas.

            Savivaldybių gyvenamosios patalpos į kitos paskirties patalpas gali būti pertvarkomos tik Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

            Gyvenamosios patalpos, neatitinkančios joms nustatytų techninių-sanitarinių normų ar nustatyta tvarka pertvarkytos naudoti kitiems reikalams arba nugriautos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išbraukiamos iš gyvenamųjų patalpų apskaitos.

 

            8 straipsnis. Gyvenamosios patalpos ploto rodiklis ir valstybės paramos dydis

Gyvenamosios patalpos ploto rodiklis valstybės paramai gauti yra iki 10 kvadratinių metrų sąlyginio ploto, tenkančio vienam šeimos nariui. Sąlyginis plotas nustatomas atsižvelgiant į turimos gyvenamosios patalpos dydį ir kokybę pagal prie šio įstatymo pridedamą metodiką (1 priedėlis), kurioje pateikta sąlyginio ploto skaičiavimo formulė ir koeficientai. Koeficientų dydžius nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Įsigyjamų gaunant valstybės paramą kredito lengvatinėmis sąlygomis forma gyvenamųjų patalpų bendras naudingas plotas neturi viršyti:

1) 1-2 asmenų šeimai - 60 kvadratinių metrų;

2) 3 asmenų šeimai - 75 kvadratinių metrų;

3) 4-7 asmenų šeimai -90 kvadratinių metrų;

4) 8 ir daugiau asmenų šeimai - po 12 kvadratinių metrų kiekvienam šeimos nariui.

Jeigu asmuo (šeima) pageidauja įsigyti individualų namą, bendro naudingo ploto norma padidinama iki 120 kvadratinių metrų nepaisant šeimos narių skaičiaus.

Gyvenamojo namo, buto statybos ir pirkimo bendro naudingo ploto vieno kvadratinio metro kainos normatyvą kiekvienų metų pradžioje nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Visais atvejais kredito lengvatinėmis sąlygomis dydis turi atitikti kredituojančio banko nustatytas kredito draudimo (grąžinimo garantijų, turto įkeitimo) sąlygas, suderintas su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota institucija.

Nuomojant gyvenamąsias patalpas iš savivaldybės butų fondo, jų bendras naudingas plotas neturi viršyti 18 kvadratinių metrų kiekvienam šeimos nariui, išskyrus šio įstatymo 12 straipsnyje nustatytus atvejus.

Straipsnio pakeitimai:

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

 

 

            9 straipsnis. Teisės į valstybės paramą sąlygos

Teisę į valstybės paramą apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis piliečiai turi, kai yra bent viena iš šių sąlygų:

1) gyvena nuomojamame ar nuosavame name, bute, kuriame kiekvienam šeimos nariui tenka ploto mažiau negu nurodyta šio įstatymo 8 straipsnio pirmojoje dalyje;

2) nuomoja gyvenamąsias patalpas iš fizinių asmenų arba komercinėmis sąlygomis iš įmonių, organizacijų, taip pat gyvena buvusiems savininkams grąžintuose namuose (butuose) nepriklausomai nuo gyvenamosios patalpos dydžio;

3) vienai šeimai gyventi pritaikytame bute (name) gyvena dvi ar daugiau šeimų arba vieno kambario bute gyvena trys ir daugiau asmenų. Atskira šeima taip pat laikomas nevedęs (netekėjusi) šeimos narys nuo 18 metų;

4) gyvena tarnybiniame bute, bendrabutyje;

5) grįžta ar yra grįžę iš tremties ir neturi gyvenamojo ploto arba turi jo mažiau nei nurodyta šio įstatymo 8 straipsnio pirmojoje dalyje.

Piliečiai, neturėję teisės į valstybės paramą, pabloginę savo būsto sąlygas perleisdami, pakeisdami turimas gyvenamąsias patalpas ar persikeldami iš gyvenamųjų patalpų į kitas, kuriose gyvenant gali būti įgyta teisė į valstybės paramą, teisę būti įrašyti į eilę valstybės paramai gauti įgyja praėjus 5 metams nuo būsto sąlygų pabloginimo.

Straipsnio pakeitimai:

Nr.I-358; 1993.12.23.; Žin., 1994, Nr.1-3

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

 

 

10 straipsnis. Valstybės paramos formos

Piliečiai, turintys teisę į valstybės paramą apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis, gali nustatyta tvarka pasirinkti ir pasinaudoti viena iš šių paramos formų:

1) gauti kreditą lengvatinėmis sąlygomis arba subsidijas gyvenamajam namui ar butui pasistatyti arba nusipirkti;

2) išsinuomoti savivaldybės gyvenamąsias patalpas, taikant savivaldybių reguliuojamus nuomos mokesčio tarifus.

Straipsnio pakeitimai:

Nr.I-358; 1993.12.23.; Žin., 1994, Nr.1-3

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

 

 

11 straipsnis. Kredito lengvatinėmis sąlygomis suteikimas

Piliečiams, turintiems teisę į valstybės paramą, suteikiamas kreditas lengvatinėmis sąlygomis neturi viršyti šio įstatymo 8 straipsnio antrojoje ir trečiojoje dalyse nustatytų valstybės paramos dydžių.

Jei pilietis (jo šeimos narys) turi Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise jam priklausantį butą (namą, jo dalį) arba per paskutiniuosius penkerius kalendorinius metus, įskaitant ir paramos suteikimo metus, jį turėjo ir perleido kitiems asmenims, jam suteikiamas kreditas trūkstamoms iki šio įstatymo 8 straipsnio antrojoje dalyje nustatyto ploto gyvenamosioms patalpoms įsigyti (apskaičiuojant trūkstamą plotą, iš maksimalaus ploto, kuriam įsigyti gali būti suteikta valstybės parama, atimamas nuosavybės teise turimo arba per paskutiniuosius penkerius kalendorinius metus turėto ir perleisto kitiems asmenims buto (namo) arba jo dalies, tenkančios prašančiai paramos šeimai, sąlyginis plotas). Jei per šį laiką pilietis turėjo ir perleido ar paramos suteikimo metu turi kelias nuosavybės teise jam priklausančias gyvenamąsias patalpas, apskaičiuojant atimamas didžiausias vienu metu turėtų ir perleistų ar turimų patalpų sąlyginis plotas.

Kreditas lengvatinėmis sąlygomis gali būti suteikiamas be palūkanų arba be palūkanų ir negrąžinant iki 20 procentų gautosios kredito sumos.

Šio straipsnio trečiosios dalies nuostata taikoma socialiai remtiniems asmenims, numatytiems šio įstatymo 4 priedėlyje, neatsižvelgiant į tai, kada atsirado jų teisė į kreditą lengvatinėmis sąlygomis. Šio įstatymo 4 priedėlyje numatytiems socialiai remtiniems asmenims, gavusiems kreditus po 1990 m. kovo 11 d., lengvatos taikomos tik kredito sutartyje pagal 1995 m. gegužės 1 d. būklę nustatytai ir negrąžintai sumai bei vėliau gautai kredito daliai. Asmenims, kurie kredito suteikimo metu nebuvo socialiai remtini, bet jais tapo vėliau, papildomos lengvatos taikomos nuo kreipimosi dėl šių lengvatų taikymo įregistravimo savivaldybėje dienos, jeigu pateikiami dokumentai, patvirtinantys, jog asmenys pagal šį įstatymą priskirtini socialiai remtiniems.

Jaunoms šeimoms, šio įstatymo 17 straipsnyje nustatyta tvarka įrašytoms į trečiąją eilę valstybės paramai gauti, kreditas lengvatinėmis sąlygomis suteikiamas iš komercinių bankų kreditinių išteklių, o rinkos ir lengvatinių palūkanų skirtumas dengiamas iš valstybės biudžeto lėšų, skiriamų valstybės paramai gauti.

Kreditų suteikimo tvarką ir sąlygas, palūkanų ir subsidijų dydžius bei minimalų pirminio įnašo dydį nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Straipsnio pakeitimai:

Nr.I-875, 95.05.02, Žin., 1995, Nr. 39-963

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

 

 

12 straipsnis. Savivaldybių gyvenamųjų patalpų nuoma

Piliečiai, turintys teisę į valstybės paramą, gali išsinuomoti iš savivaldybių pagrindinio butų fondo gyvenamąsias patalpas, neviršijančias šio įstatymo 8 straipsnio šeštojoje dalyje nustatyto bendro naudingo ploto.

Išnuomojant gyvenamąsias patalpas, atsižvelgiama į tai, kad būtų galimybė turėti atskiras patalpas (kambarius) skirtingos lyties vyresniems kaip 9 metų amžiaus vaikams, I ir II grupės invalidams, asmenims, sergantiems lėtinių ligų, įrašytų į Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka tvirtinamą sąrašą, sunkiomis formomis. Šiais atvejais savivaldybės sprendimu šeimai išnuomojamų gyvenamųjų patalpų plotas gali būti padidintas 12 kvadratinių metrų bendro naudingo ploto.

Išnuomojant vieno kambario butą, šio įstatymo 8 straipsnio šeštojoje dalyje nustatyta bendro naudingo ploto norma vienam šeimos nariui netaikoma.

Visais atvejais kiekvienam šeimos nariui turi tekti ne mažiau kaip 10 kvadratinių metrų bendro naudingo ploto.

Straipsnio pakeitimai:

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

 

 

            13 straipsnis. (Neteko galios)

Straipsnio pakeitimai:

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

 

 

            14 straipsnis. Piliečiams teikiamos valstybės paramos programos

            Lietuvos Respublikos Vyriausybė rengia ir tvirtina valstybės paramos, teikiamos piliečiams apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis, programas. Valstybės paramai suteikti piliečiams, įrašytiems į šio įstatymo 17 straipsnyje nustatytas eiles, sudaromos atskiros programos.

            Šių programų įgyvendinimas finansuojamas iš valstybės ir savivaldybių paramos fondų, valstybės ir savivaldybių biudžetų bei kitų šaltinių.

Straipsnio pakeitimai:

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

 

 

            15 straipsnis. Prašymo valstybės paramai gauti turinys

            Pilietis, norėdamas gauti valstybės paramą, parašo nustatytos formos prašymą, kuriame nurodo: šeimos sudėtį, duomenis apie turimą gyvenamąją patalpą, pageidaujamos valstybės paramos formą ir kitus duomenis pagal 2 priedėlyje pateiktą formą. Prašymas turi būti pasirašytas visų pilnamečių šeimos narių, taip pat ir laikinai išvykusiųjų.

            Prie prašymo turi būti pridėta šio įstatymo 3 priedėlyje pateiktos formos anketa. Jeigu pareiškėjas ar kiti šeimos nariai, pageidaujantys kartu gauti valstybės paramą, gyvena skirtingose vietose, kiekvienas iš jų privalo užpildyti ir pateikti anketą apie turimas gyvenamąsias patalpas, kuri pridedama prie prašymo paramai gauti. Anketą užpildo ir pasirašo pareiškėjas. Anketos duomenis patikslina ir ją patvirtina gyvenamosios patalpos savininkas ar jo įgaliotas asmuo. Jeigu pilietis pageidauja būti įrašytas į socialiai remtinų asmenų eilę, prie prašymo turi pridėti dokumentą, patvirtinantį, kad jis priklauso tokiai asmenų kategorijai. Jeigu pilietis yra atvykęs iš kitos gyvenamosios vietovės, kurioje buvo įrašytas į eilę valstybės paramai gauti, jis turi pridėti dokumentą, liudijantį, kiek laiko išbūta tokioje eilėje ankstesnėje gyvenamojoje vietovėje.

            Už prašyme ir anketoje pateiktų duomenų tikrumą atsako pareiškėjas. Už anketoje pateiktų duomenų tikrumą taip pat atsako ir ją priėmęs pareigūnas.

Straipsnio pakeitimai:

Nr.I-358; 1993.12.23.; Žin., 1994, Nr.1-3

 

            16 straipsnis. Piliečių, pageidaujančių gauti valstybės paramą, registravimas

            Piliečiai, turintys teisę į valstybės paramą, registruojami ir parama jiems suteikiama savivaldybėse pagal gyvenamąją vietą.

            Gavęs piliečio prašymą, savivaldybės valdymo organas per mėnesį jį išnagrinėja ir priima sprendimą - registruoti pilietį valstybės paramai gauti ar neregistruoti.

            Užregistruoti asmenys įrašomi į piliečių, turinčių teisę gauti valstybės paramą apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis, registracijos knygą. Ši knyga turi būti sunumeruota, susiūta ir patvirtinta savivaldybės valdybos mero, valdytojo ar viršaičio parašu.

            Registracijos knyga yra griežtos atskaitomybės dokumentas, neaptartų pataisų joje negali būti. Visi pareiškėjo prašyme ir anketoje pateiktų duomenų pasikeitimai, turintys įtakos eiliškumo nustatymui, tarp jų ir pageidaujamos valstybės paramos forma, pažymimi registracijos knygoje.

            Kiekvienam įrašytų į registracijos knygą piliečių pareiškimui vedama atskira byla, kurioje laikomi reikalingi dokumentai.

            Savivaldybė, užregistravusi pilietį, kuriam bus suteikta valstybės parama, apie tai jam praneša raštu. Ta pačia tvarka pranešama ir jeigu pilietis neregistruojamas. Pranešime turi būti nurodyti neregistravimo motyvai.

            Ginčai dėl atsisakymo pilietį registruoti valstybės paramai gauti sprendžiami teismine tvarka.

 

17 straipsnis. Piliečių eilės valstybės paramai gauti

Valstybės paramai gauti sudaromos trys eilės.

Į pirmąją eilę įrašomi visi piliečiai, pagal šio įstatymo 9 straipsnį turintys teisę gauti valstybės paramą ir pageidaujantys apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis, išskyrus piliečius, įrašytus į antrąją ir trečiąją eiles.

Į antrąją eilę, piliečių pageidavimu, įrašomi šio įstatymo 4 priedėlyje nurodyti socialiai remtini asmenys (šeimos), pagal šio įstatymo 9 straipsnį turintys teisę gauti valstybės paramą. Išnykus sąlygoms, suteikiančioms teisę būti šioje eilėje, asmenys (šeimos) bendra tvarka įrašomi į pirmąją eilę, o buvimo kitose eilėse laikas įskaitomas. Asmenys, nurodyti šio įstatymo 4 priedėlio 1 punkte, į antrąją eilę įrašomi tik iki 25 metų ir gali likti joje iki paramos gavimo.

Į trečiąją eilę, piliečių pageidavimu, įrašomos jaunos šeimos, kurių abu sutuoktiniai yra ne vyresni kaip 35 metų, taip pat nepilnos šeimos, kurių tėvas vienas arba motina viena augina vieną ir daugiau nepilnamečių vaikų ir yra ne vyresnis (-ė) kaip 35 metų, pagal šio įstatymo 9 straipsnį turinčios teisę gauti valstybės paramą. Įrašant į šią eilę, buvimo kitose eilėse laikas įskaitomas ir šeima gali likti joje iki paramos gavimo.

Visos eilės sudaromos atsižvelgiant į piliečių, turinčių teisę gauti valstybės paramą, šeimos narių skaičių, turimų gyvenamųjų patalpų kiekybinę ir kokybinę charakteristiką, buvimo eilėje laiką ir kitus kriterijus. Kiekvieno piliečio vieta eilėje nustatoma pagal prie šio įstatymo pridedamą metodiką (5 priedėlis), kurioje nurodyta piliečio vietos eilėje nustatymo formulė ir koeficientai. Koeficientų dydžius nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Piliečių eiles valstybės paramai gauti sudaro ir tvirtina savivaldybės meras (valdyba).

Piliečių eilės valstybės paramai gauti yra viešos. Savivaldybės sudaro galimybę suinteresuotiems asmenims su jomis susipažinti.

Straipsnio pakeitimai:

Nr.I-358; 1993.12.23.; Žin., 1994, Nr.1-3

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

 

 

            18 straipsnis. Piliečių išbraukimas iš eilės valstybės paramai gauti

            Piliečiai iš eilės valstybės paramai gauti išbraukiami, kai:

            1) savo noru atsisako valstybės paramos;

            2) yra gavę valstybės paramą;

            3) išnyksta sąlygos, suteikiančios teisę gauti valstybės paramą;

            4) yra sąmoningai pateikę tikrovės neatitinkančias žinias arba jeigu pareigūnai, spręsdami registravimo ir įrašymo į eilę klausimus, padarė neteisėtus veiksmus, dėl kurių pilietis nepagrįstai buvo įrašytas į eilę;

            5) į eilę valstybės paramai gauti yra įrašyti be teisėto pagrindo;

            6) miršta ir nelieka kartu su juo gyvenančių šeimos narių;

            7) kartu su šeimos nariais išvyksta nuolat gyventi į kitą gyvenamąją vietovę.

            Iš eilės išbraukiama

            savivaldybės valdymo organo, nustatančio piliečių eilę valstybės paramai gauti, sprendimu.

            Apie sprendimą išbraukti iš eilės, išskyrus šio straipsnio pirmosios dalies 6 punkte numatytu atveju, piliečiui pranešama raštu.

            Ginčai dėl išbraukimo iš eilės gali būti nagrinėjami teismine tvarka.

 

            19 straipsnis. Piliečių, pageidaujančių gauti valstybės paramą, eilių peržiūrėjimas

            Kasmet nuo sausio 1 dienos iki vasario 15 dienos savivaldybėse priimami piliečių anksčiau pateiktų prašymų valstybės paramai gauti bei anketų duomenų patikslinimai. Savivaldybių valdymo organai nuo vasario 15 dienos iki kovo 15 dienos pagal šio įstatymo 17 bei 20 straipsnių reikalavimus iš naujo nustato kiekvieno pareiškėjo vietą eilėje.

            Peržiūrėtos piliečių eilės valstybės paramai gauti tvirtinamos atitinkamos savivaldybės valdymo organo sprendimu.

Straipsnio pakeitimai:

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

 

 

            20 straipsnis. Piliečių, kuriems valstybės paramą numatoma suteikti per artimiausius dvejus

ūkinius metus, sąrašai

            Savivaldybės, peržiūrėdamos piliečių eiles valstybės paramai gauti ir nepažeisdamos eiliškumo, privalo sudaryti asmenų, kuriems valstybės paramą numatoma suteikti per artimiausius dvejus ūkinius metus, sąrašus. Piliečiams, kuriuos numatoma įrašyti į šiuos sąrašus, išsiunčiami registruoti pranešimai atvykti patikslinti duomenų. Pranešimai turi būti išsiųsti ne vėliau kaip prieš 2 mėnesius iki pranešime nurodytos atvykimo datos. Nurodytu laiku be pateisinamos priežasties neatvykę piliečiai į dvejų ūkinių metų sąrašus neįrašomi. Asmenų, įrašytų į šiuos sąrašus, eilės tvarka nekeičiama. Iš sąrašų išbraukiama šio įstatymo 18 straipsnyje nustatytais atvejais.

            Sąrašai asmenų, kuriems valstybės paramą numatoma suteikti per artimiausius dvejus ūkinius metus, tvirtinami atitinkamos savivaldybės valdymo organų sprendimu. Apie planuojamą suteikti valstybės paramą artimiausiais ūkiniais metais piliečiams pranešama raštu.

Straipsnio pakeitimai:

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

 

 

21 straipsnis. Sprendimas suteikti valstybės paramą

Dėl valstybės paramos suteikimo šio įstatymo 20 straipsnyje nurodytiems piliečiams savivaldybės valdymo organas priima sprendimą. Jame nurodoma:

1) kai suteikiamas kreditas - kam, kuriam tikslui ir kokio dydžio suteikiamas kreditas bei jo suteikimo sąlygos. Savivaldybės valdymo organas, suteikdamas kreditą gyvenamajam namui ar butui statyti, pagal savo kompetenciją išsprendžia žemės sklypo statybai skyrimo ir kitus klausimus;

2) kai išnuomojamos savivaldybių gyvenamosios patalpos - kam suteikiamos gyvenamosios patalpos, jų adresas, dydis, kambarių bei piliečio šeimos narių skaičius. Prieš tokio sprendimo priėmimą nuomininkas ir jo šeimos nariai turi pateikti raštiškus įsipareigojimus apsigyventi suteikiamoje patalpoje ir atituštinti anksčiau turėtas gyvenamąsias patalpas savivaldybių gyvenamuosiuose namuose.

Straipsnio pakeitimai:

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

 

 

            22 straipsnis. Gyvenamųjų patalpų nuomos sutarties sudarymo ir vykdymo tvarka

            Gyvenamųjų patalpų nuomos sutarties sudarymo tvarką ir su jos vykdymu susijusius klausimus reguliuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

AUKŠČIAUSIOSIOS TARYBOS -

ATKURIAMOJO SEIMO PIRMININKAS                               VYTAUTAS LANDSBERGIS

 

Vilnius, 1992 m. balandžio 7 d.

            Nr.I-2455

 

 

Lietuvos Respublikos

                                        gyventojų apsirūpinimo

                                        gyvenamosiomis patalpomis

                                        įstatymo

 

                                        1 priedėlis

 

               Sąlyginio ploto nustatymo metodika

 

     Sąlyginis plotas (Sp) skaičiuojamas pagal formulę:

                Sp=(P/n)*k1*k2*...*k10*k11,

čia:

     P - bendras naudingas gyvenamųjų patalpų plotas (m2);

     n - gyvenamosios patalpos nuomininko šeimos narių skaičius;

     k1,...,k11 -   gyvenamosios    patalpos     charakteristikas

nusakantys koeficientai,  kurių reikšmes  (Xi-j, kur  i=1,...,11,

j=1,...,5) nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Koeficientų

reikšmė:

 

          +

          | X1-1 - jei gyvenamosios patalpos su bendra

          |        virtuve,

     k1=  |

          | X1-2 - jei gyvenamosios patalpos su atskira virtuve;

          +

 

 

          +

          | X2-1 - jei gyvenamosios patalpos yra avarinės,

     k2=  |

          | X2-2 - jei gyvenamosios patalpos nėra avarinės;

          +

 

          +

          | X3-1 - jei gyvenamosios patalpos yra pusrūsyje,

     k3=  | X3-2 - jei gyvenamosios patalpos yra mansardoje,

          | X3-3 - kitais atvejais;

          +

 

          +

          | X4-1 - jei gyvenamosiose patalpose nėra

          |        vandentiekio,

     k4=  |

          | X4-2 - jei gyvenamosiose patalpose yra vandentiekis;

          +

 

          +

          | X5-1 - jei gyvenamosiose patalpose nėra

          |        kanalizacijos,

     k5=  |

          | X5-2 - jei gyvenamosiose patalpose yra kanalizacija;

          +

 

          +

          | X6-1 - jei gyvenamosiose patalpose nėra centrinio ar

     k6=  |        dujinio šildymo,

          | X6-2 - jei gyvenamosiose patalpose yra centrinis ar

          |        dujinis šildymas;

          +

 

          +

          | X7-1 - jei gyvenamosiose patalpose nėra

          |        centralizuoto dujų tiekimo ar elektrinės

     k7=  |        viryklės,

          | X7-2 - jei gyvenamosiose patalpose yra

          |        centralizuotas dujų tiekimas ar elektrinė

          |        viryklė;

          +

 

          +

          | X8-1 - jei gyvenamosios patalpos yra name, kuris

     k8=  |        susidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų,

          | X8-2 - jei gyvenamosios patalpos yra name, kuris

          |        susidėvėjęs mažiau kaip 60 procentų;

          +

 

          +

          | X9-1 - jei gyvenamosios patalpos rūsyje arba kieme

     k9=  |        nėra sandėlio,

          | X9-2 - jei gyvenamosios patalpos rūsyje arba kieme

          |        yra sandėlis;

          +

 

          +

          | X10-1 - jei gyvenamosios patalpos be balkono,

     k10= |

          | X10-2 - jei gyvenamosios patalpos su balkonu;

          +

 

          +

          | X11-1 - jei gyvenamosios patalpos yra karkasiniame

          |         name,

          | X11-2 - jei gyvenamosios patalpos yra stambiaplokš-

     k11= |         čiame name,

          | X11-3 - jei gyvenamosios patalpos yra monolitiniame

          |         name,

          | X11-4 - jei gyvenamosios patalpos yra mediniame

          |         name,

          | X11-5 - jei gyvenamosios patalpos yra mūriniame

          |         name.

          +

 

 

                                        Lietuvos Respublikos

                                        gyventojų apsirūpinimo

                                        gyvenamosiomis patalpomis

                                        įstatymo

 

                                        2 priedėlis

 

 

 

             ________________________________________savivaldybės

             (miesto, rajono, gyvenvietės,apylinkės)

 

                                            valdybai (viršaičiui)

 

 

 

                                   ______________________________

                                   (piliečio vardas ir pavardė)

 

                                   ______________________________

 

                                   ______________________________

 

                                   ______________________________

 

                                   ______________________________

                                   (gyvenamosios vietos adresas)

 

 

                         P R A Š Y M A S

 

 

suteikti valstybės paramą apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis

 

Mano šeimą sudaro:_______________________________________________

 

_________________________________________________________________

 

_________________________________________________________________

 

_________________________________________________________________

     (vardas ir pavardė, gimimo metai, giminystės ryšys)

 

Gyvename________________________________________________________,

                (nurodyti patalpų savininką)

 

nuomojame (turime nuosavybės teise)______________________________

          (nurodyti bendro naudingo ploto dydį, kambarių skaičių

 

_________________________________________________________________

ir kitus duomenis apie turimą gyvenamąjį plotą)

 

_________________________________________________________________

 

kuris yra

_________________________________________________________________

                    (nurodyti adresą)

 

Šioje gyvenamojoje vietovėje gyvename nuo ________________ metų.

 

     Paramą mums prašome suteikti pagal Lietuvos Respublikos

gyventojų apsirūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymo 11

 

straipsnio pirmosios dalies ___________ punktą.

 

     Mes, visi pilnamečiai nuomininko šeimos nariai, prašome

suteikti mums šią valstybės

 

paramą___________________________________________________________

                         (nurodyti jos formą, dydį, sąlygas)

 

_________________________________________________________________

 

     Prašome mus įrašyti į __________________________ eilę, nes

                              (pirmąją, antrąją)

 

_________________________________________________________________

      (nurodyti aplinkybes, suteikiančias teisę į nurodytą eilę)

 

_________________________________________________________________

 

Gautąja parama naudosimės mes____________________________________

                              (nurodyti vardus ir pavardes)

 

_________________________________________________________________

 

Kiti šeimos nariai_______________________________________________

                              (nurodyti vardus ir pavardes)

 

_________________________________________________________________

 

liks nuomojamojoje savivaldybės gyvenamojoje patalpoje (arba visi

išsikels iš tos patalpos)

 

 

     Prie prašymo pridedame:

     1. Mūsų  užpildytą ir  patvirtintą Piliečio,  pageidaujančio

gauti valstybės  paramą  apsirūpinti  gyvenamosiomis  patalpomis,

anketą

     2.

     ____________________________________________________________

     3.

     ____________________________________________________________

     4.

     ____________________________________________________________

     5.

     ____________________________________________________________

 

 

 

 

                         Parašai:________________________________

                              (pasirašo visi pilnamečiai šeimos

 

                              ___________________________________

                                                  nariai)

 

                              ___________________________________

 

 

 

 

 

Vieta

 

Data

 

 

 

 

 

 

                                        Lietuvos Respublikos

                                        gyventojų apsirūpinimo

                                        gyvenamosiomis patalpomis

                                        įstatymo

 

                                        3 priedėlis

 

 

        Piliečio, pageidaujančio gauti valstybės paramą

            apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis,

 

                           A N K E T A

 

 

       _____________           ______________________________

      |             |         |                              |

VARDAS|_____________|  PAVARDĖ|______________________________|

 

              _______________________

             |                       |

ASMENS KODAS |_______________________|

 

                                              _______________

                                             |               |

Pilietis pageidauja, kad būtų įrašytas į     |1. PIRMOJI EILĖ|

šią eilę:                                    |2. ANTROJI EILĖ|

                                             |_______________|

 

Šeimos, pageidaujančios gyventi kartu, sudėtis (įskaitant

pareiškėją):

 _______________________________________________________________

|         |             |         |      |         |            |

|VARDAS   | PAVARDĖ     |GIMINYS- |ASMENS|LIETUVOS |AR JAU BUVO |

|         |             |TĖS RYŠYS|KODAS |PILIETYBĖ|GAUTA PARAMA|

|---------|-------------|---------|------|-----|---|-----|------|

|         |             |         |      |     |   |     |      |

|         |             |         |      | taip|ne | taip|  ne  |

|---------|-------------|---------|------|-----|---|-----|------|

|         |             |         |      |     |   |     |      |

|         |             |         |      | taip|ne | taip|  ne  |

|---------|-------------|---------|------|-----|---|-----|------|

|         |             |         |      |     |   |     |      |

|         |             |         |      | taip|ne | taip|  ne  |

|---------|-------------|---------|------|-----|---|-----|------|

|         |             |         |      |     |   |     |      |

|         |             |         |      | taip|ne | taip|  ne  |

|---------|-------------|---------|------|-----|---|-----|------|

|         |             |         |      | taip|ne | taip|  ne  |

|         |             |         |      |     |   |     |      |

|---------|-------------|---------|------|-----|---|-----|------|

|         |             |         |      |     |   |     |      |

|         |             |         |      | taip|ne | taip|  ne  |

|_________|_____________|_________|______|_____|___|_____|______|

 

 

 

                           __________         __________________

GYVENAMOJI VIETA: Indeksas|          |MIESTAS|                  |

                          |__________|       |__________________|

      _____________________          _________          ________

     |                     |        |         |        |        |

Gatvė|_____________________|Namo Nr.|_________|Buto Nr.|________|

 

                      ______________

                     |              |

Šeimos narių skaičius|______________|

                                             __________________

Gyvenamosios patalpos nuomininko            |                  |

šeimos narių skaičius                       |__________________|

 

Nuo kurių metų gyvena mieste ar gyvenvietėje,

kurioje pageidauja gerinti buto sąlygas      __________________

                                            |                  |

                                            |__________________|

 

Nuo kurių metų buvo įrašytas į nepertraukiamą

įskaitą buto sąlygoms gerinti                __________________

                                            |                  |

                                            |__________________|

 

Turimų gyvenamųjų patalpų bendras naudingas  __________________

plotas (m2)                                 |                  |

                                            |__________________|

 

                       _________________________________________

Turimos gyvenamosios  |  1. NUOSAVOS ARBA KOOPERATINĖS          |

patalpos:             |  2. NUOMOJAMOS IŠ VALSTYBĖS             |

                      |  3. NUOMOJAMOS KOMERCINĖMIS SĄLYGOMIS   |

                      |     ARBA SUBNUOMOJAMOS                  |

                      |  4. TARNYBINĖS PATALPOS ARBA BENDRABUTIS|

                      |_________________________________________|

 

 

 

              ŽINIOS APIE TURIMAS GYVENAMĄSIAS PATALPAS

 

                                            ____________________

Turimų gyvenamųjų patalpų kambarių skaičius|                    |

                                           |____________________|

 

                                         ________ ________

     vandentiekis yra                   |Taip    |   Ne   |

                                        |________|________|

     kanalizacija yra                   |Taip    |   Ne   |

                                        |________|________|

     centrinis ar dujinis šildymas yra  |Taip    |   Ne   |

                                        |________|________|

     elektrinė viryklė ar centralizuotas|        |        |

     dujų tiekimas yra                  |Taip    |   Ne   |

                                        |________|________|

     bendra su kitomis šeimomis virtuvė |Taip    |   Ne   |

                                        |________|________|

 

              ______________           ______________

             |              |         |              |

     buto    | 1. AVARINIS  |  buto   | 1. PUSRŪSIS  |

     būklė   | 2. NEAVARINIS|  padėtis| 2. MANSARDA  |

             |______________|         | 3. KITA      |

                                      |______________|

 

                               _______ __________

     rūsys ar sandėlis yra    |Taip   |   Ne     |

                              |_______|__________|

     balkonas yra             |Taip   |   Ne     |

                              |_______|__________|

 

                  __________________________

                 |                          |

   namo tipas    |   1. KARKASINIS          |

                 |   2. STAMBIAPLOKŠTIS     |

                 |   3. MONOLITINIS         |

                 |   4. MEDINIS             |

                 |   5. MŪRINIS             |

                 |__________________________|

 

                         ______________________

                        |                      |

     namo susidėvėjimas | 1. MAŽIAU KAIP 60 %  |

                        | 2. DAUGIAU KAIP 60 % |

                        |______________________|

 

                       _________________________________________

                      |                                         |

PAGEIDAUJAMA PARAMOS  |  1. GAUTI KREDITĄ LENGVATINĖMIS SĄLY-   |

FORMA                 |   GOMIS ARBA SUBSIDIJAS GYVENAMAJAM     |

                      |   NAMUI AR BUTUI PASISTATYTI ARBA       |

                      |   NUSIPIRKTI                            |

                      |  2. IŠSINUOMOTI SAVIVALDYBIŲ GYVENAMĄ-  |

                      |   SIAS PATALPAS, TAIKANT VALSTYBĖS      |

                      |   REGULIUOJAMUS NUOMOS MOKESČIŲ         |

                      |   TARIFUS                               |

                      |  3. PIRKTI IŠSIMOKĖTINAI IŠ SAVIVALDY-  |

                      |   BIŲ IR VALSTYBINIŲ ĮMONIŲ NUOMOJA-    |

                      |   MAS GYVENAMĄSIAS PATALPAS             |

                      |_________________________________________|

 

 

Data           Piliečio, pildžiusio anketą, parašas

 

 

Data           Pareigos, pavardė, vardas bei parašas

               gyvenamosios   patalpos savininko ar jo įgaliotojo

               asmens, kuris patikrino ir patvirtino užpildytos

               anketos duomenis

 

 

Data           Pareigūno, priėmusio piliečio dokumentus,

               pareigos, vardas, pavardė ir parašas

 

                          _________________________

                         |                         |

ASMENS BYLOS NUMERIS     |_________________________|

 

 

 

PASTABOS: 1.Pilietis,    sąmoningai    pateikęs    tikrovės

            neatitinkančias žinias, iš eilės išbraukiamas.

          2.Pareigūnai,  patvirtinę neteisingas  žinias,  atsako

            pagal įstatymus.

 

 

 

 

                                        Lietuvos Respublikos

                                        gyventojų apsirūpinimo

                                        gyvenamosiomis patalpomis

                                        įstatymo

 

                                        4 priedėlis

 

 

     Asmenys, priskirti  prie socialiai  remtinų, kurie gali būti

įrašomi į antrąją eilę valstybės paramai gauti:

          1. Našlaičiai ir likę be tėvų globos vaikai, pasibaigus

jų buvimo  vaikų įstaigoje  ar pas  globėją  (rūpintoją)  laikui,

jeigu  jie  negali  apsigyventi  anksčiau  turėtoje  gyvenamojoje

patalpoje arba tokios patalpos iš viso neturi.

     2.  Šeimos,  kuriose  yra  I  grupės  invalidas,  II  grupės

invalidas arba vaikas invalidas iki 16 metų, jeigu nustatyta, kad

jam būtina nuolatinė slauga.

     3. Šeimos,  kuriose yra  asmenų, sergančių kai kurių lėtinių

ligų, įrašytų  į Lietuvos  Respublikos įstatymų  nustatyta tvarka

tvirtinamą sąrašą, sunkiomis formomis.

     4. Šeimos,  kuriose abu sutuoktiniai yra pensinio amžiaus ir

jose nėra kartu gyvenančių darbingų šeimos narių.

     5. Šeimos,  auginančios keturis  ir daugiau kartu gyvenančių

nepilnamečių vaikų  arba paėmusios  auginti  ne  mažiau  kaip  du

našlaičius ar likusius be tėvų globos vaikus.

     6. Motina  arba tėvas  (globėja, globėjas)  vienas ( be kito

sutuoktinio) auginantis du ar daugiau nepilnamečių vaikų.

 

 

 

 

                                        Lietuvos Respublikos

                                        gyventojų apsirūpinimo

                                        gyvenamosiomis patalpomis

                                        įstatymo

 

                                        5 priedėlis

 

 

 

           Asmens vietos eilėje valstybės paramai

                    gauti nustatymo metodika

 

     Asmens  vieta   eilėje  nustatoma  pagal  balus  (B),  kurie

skaičiuojami naudojant formulę:

                     B=(Ls*t1*t2*t3)/Sp,

čia

     Ls - sąlyginis laikas, kuris nustatomas pagal šią lentelę:

 

Faktinis laikas metais,

lauktas pagerinti buto sąlygas

              1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

Papildomi balai

               1 2 3 4 5 7 9 11 13 15

 

Sąlyginis laikas

               2 4 6 8 10 13 16 19 22 25

 

                    11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

 

                    18 21 24 27 30 34 38 42 46 50 55 60 65 70 75

 

                    29 33 37 41 45 50 55 60 65 70 76 82 88 94 100

 

t1 - asmens sėslumo koeficientas. Jo reikšmė yra tokia:

          +

          | Y1-1 - jei asmuo mieste ar gyvenvietėje, kurioje

          |        pageidauja gerinti buto sąlygas,

          |        gyvena daugiau kaip 10 metų,

     t1=  |

          | Y1-2 - tas pat nuo 5 iki 10 metų,

          | Y1-3 - tas pat iki 5 metų,

          | Y1-4 - jei asmuo gyvena kitoje vietoje;

          +

      t2  -    turimų gyvenamųjų patalpų pobūdį nusakantis

               koeficientas. Jo reikšmė yra tokia:

          +

          | Y2-1 - jei asmuo gyvena nuosavame arba

          |        kooperatiniame bute (name),

          | Y2-2 - jei asmuo gyvena bute, nuomojamame iš

          |        valstybės,

     t2=  | Y2-3 - jei asmuo gyvena bute, nuomojamame

          |        komercinėmis sąlygomis,

          | Y2-4 - jei asmuo gyvena tarnybinėse patalpose arba

          |        bendrabutyje;

          +

 

      t3  -    koeficientas, nusakantis buto patogumą. Jo reikšmė

               yra tokia:

 

          +

          | Y3-1 - jei asmuo gyvena bute, kur kambarių

          |        skaičiaus santykis su jame gyvenančių asmenų

          |        skaičiumi lygus 1 ar didesnis,

          | Y3-2 - jei šis santykis yra nuo 0.5 iki 1.0,

     t3=  | Y3-3 - jei šis santykis yra nuo 0.35 iki 0.5,

          | Y3-4 - jei šis santykis yra mažesnis kaip 0.35;

          +

 

     koeficientų reikšmes  Yi-j ,  kur i=1,...,3,  o  j=1,...4,

nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė;

 

          Sp - sąlyginis plotas.

 

     Jeigu balų  yra vienodai,  pirmenybė  teikiama  tai  šeimai,

kurios:

     1) sąlyginis laikas Ls didesnis,

     2) sąlyginis plotas Sp mažesnis,

     3) šeimos narių skaičius didesnis.

 

     Rodikliai išdėstyti prioriteto mažėjimo tvarka.

 

 

______________________

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Seimas, Įstatymas

Nr.I-358; 93.12.23, Žin., 1994, Nr.1-3

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS GYVENTOJŲ APSIRŪPINIMO GYVENAMOSIOMIS PATALPOMIS ĮSTATYMO PAKEITIMO

IR PAPILDYMO

 

2.

Lietuvos Respublikos Seimas, Įstatymas

Nr.I-800; 95.02.21, Žin., 1995, Nr.20-451

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS GYVENTOJŲ APSIRŪPINIMO GYVENAMOSIOMIS PATALPOMIS ĮSTATYMO PAKEITIMO IR PAPILDYMO

 

3.

Lietuvos Respublikos Seimas, Įstatymas

Nr.I-875, 95.05.02, Žin., 1995, Nr. 39-963

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS GYVENTOJŲ APSIRŪPINIMO GYVENAMOSIOMIS PATALPOMIS ĮSTATYMO PAKEITIMO IR PAPILDYMO

 

4.

Lietuvos Respublikos Seimas, Įstatymas

Nr. VIII-194, 97.04.24, Žin., 1997, Nr.38-926 (97.05.02)

LIETUVOS RESPUBLIKOS GYVENTOJŲ APSIRŪPINIMO GYVENAMOSIOMIS PATALPOMIS ĮSTATYMO 3 STRAIPSNIO PAKEITIMO ĮSTATYMAS

 

5.

Lietuvos Respublikos Seimas, Įstatymas

Nr. VIII-472, 97.10.21, Žin., 1997, Nr.98-2483 (97.10.30)

LIETUVOS RESPUBLIKOS GYVENTOJŲ APSIRŪPINIMO GYVENAMOSIOMIS PATALPOMIS ĮSTATYMO 3, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 17, 19, 20, 21 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO BEI 13 STRAIPSNIO PRIPAŽINIMO NETEKUSIU GALIOS

 

6.

Lietuvos Respublikos Seimas, Įstatymas

Nr. VIII-1741, 00.06.20, Žin., 2000, Nr.56-1639 (00.07.12)

DAUGIABUČIŲ NAMŲ SAVININKŲ BENDRIJŲ ĮSTATYMO PAKEITIMO ĮSTATYMAS

 

*** Pabaiga ***

 

 

Redagavo: Aušrinė Trapinskienė (2000.07.24)