Suvestinė redakcija nuo 2021-09-25

 

Nutarimas paskelbtas: Žin. 2012, Nr. 17-780, i. k. 1121100NUTA00000127

 

Nauja redakcija nuo 2021-09-25:

Nr. 765, 2021-09-22, paskelbta TAR 2021-09-24, i. k. 2021-20056

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL NUMATOMŲ GRĖSMIŲ BRANDUOLINĖS ENERGETIKOS OBJEKTAMS IR BRANDUOLINĖMS MEDŽIAGOMS NUSTATYMO IR PERSVARSTYMO BEI INFORMACIJOS TEIKIMO VALSTYBINEI ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJAI TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2012 m. vasario 2 d. Nr. 127
Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos branduolinės energijos įstatymo 35 straipsnio 6 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:

Patvirtinti Numatomų grėsmių branduolinės energetikos objektams ir branduolinėms medžiagoms nustatymo ir persvarstymo bei informacijos teikimo Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

ENERGETIKOS MINISTRAS                                                         ARVYDAS SEKMOKAS

 

 

PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2012 m. vasario 2 d. nutarimu Nr. 127
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2016 m. lapkričio 23 d. nutarimo Nr. 1172 
redakcija)

 

 

 

NUMATOMŲ GRĖSMIŲ BRANDUOLINĖS ENERGETIKOS OBJEKTAMS IR BRANDUOLINĖMS MEDŽIAGOMS NUSTATYMO IR PERSVARSTYMO BEI INFORMACIJOS TEIKIMO VALSTYBINEI ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJAI TVARKOS APRAŠAS

 

Pakeistas priedo pavadinimas:

Nr. 765, 2021-09-22, paskelbta TAR 2021-09-24, i. k. 2021-20056

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

            1. Numatomų grėsmių branduolinės energetikos objektams ir  branduolinėms medžiagoms nustatymo ir persvarstymo bei informacijos teikimo Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato numatomų grėsmių branduolinės energetikos objektams ir branduolinėms medžiagoms nustatymo ir persvarstymo bei informacijos teikimo Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai (toliau – VATESI) tvarką.

Punkto pakeitimai:

Nr. 765, 2021-09-22, paskelbta TAR 2021-09-24, i. k. 2021-20056

 

2. Informaciją, būtiną numatomoms grėsmėms branduolinės energetikos objektams ir numatomoms grėsmėms branduolinėms medžiagoms, nurodytoms Lietuvos Respublikos branduolinės energijos įstatymo 35 straipsnio 4 dalyje (toliau – branduolinės medžiagos), jas įsigyjant, turint, naudojant ir vežant (toliau – numatomos grėsmės), nustatyti ir persvarstyti, VATESI pagal kompetenciją teikia Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Informaciją, kuri gali būti svarbi nustatant numatomas grėsmes ar gali daryti įtaką numatomų grėsmių pasikeitimams, VATESI teikia kitos valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos, branduolinės energetikos objektus eksploatuojančios ir branduolines medžiagas įsigyjančios, turinčios, naudojančios ir vežančios arba paraiškas gauti atitinkamas Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo 22 straipsnio 1 dalyje nurodytas licencijas (toliau – licencija) pateikusios ir kitos organizacijos ir asmenys (toliau – kitos institucijos, įstaigos, organizacijos ar asmenys).

Punkto pakeitimai:

Nr. 765, 2021-09-22, paskelbta TAR 2021-09-24, i. k. 2021-20056

 

3. VATESI, Valstybės saugumo departamentas, Krašto apsaugos ministerija ir Vidaus reikalų ministerija, įgyvendindami Branduolinės energijos įstatymo 35 straipsnio 4 dalį,  per nuolatinę Numatomų grėsmių vertinimo komisiją (toliau – Komisija), sudaromą Aprašo II skyriuje nustatyta tvarka, dalyvauja analizuojant ir apibendrinant informaciją, pateiktą pagal Aprašo 2 punktą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 765, 2021-09-22, paskelbta TAR 2021-09-24, i. k. 2021-20056

 

4. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Branduolinės energijos įstatyme ir Branduolinės saugos įstatyme.

Punkto pakeitimai:

Nr. 765, 2021-09-22, paskelbta TAR 2021-09-24, i. k. 2021-20056

 

II SKYRIUS

KOMISIJOS SUDARYMAS, UŽDUOTYS, TEISĖS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

5. Komisijos darbas organizuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamentu, pavirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 728 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento patvirtinimo“, jeigu šiame Apraše nenustatyta kitaip.

Punkto pakeitimai:

Nr. 765, 2021-09-22, paskelbta TAR 2021-09-24, i. k. 2021-20056

 

6. Komisija sudaroma iš 8 nuolatinių narių: po 2 iš Valstybės saugumo departamento, Krašto apsaugos ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Komisijos narius delegavusios institucijos) ir VATESI. Komisijos personalinę sudėtį tvirtina VATESI viršininkas.

7. Paskirtam ir į VATESI viršininko patvirtintą Komisijos personalinę sudėtį įtrauktam nuolatiniam Komisijos nariui negalint eiti pareigų Komisijoje, Komisijos narį delegavusi institucija per 10 darbo dienų nuo tokios aplinkybės atsiradimo ar paaiškėjimo turi deleguoti naują narį ir apie nuolatinio Komisijos nario pasikeitimą informuoti VATESI.

8. Komisijos narius delegavusios institucijos turi teisę paskirti Komisijos narį pavaduojantį atstovą, kuris dalyvautų Komisijos posėdyje vietoj negalinčio dalyvauti nuolatinio Komisijos nario. Pavaduojantis atstovas turi visas nuolatinio Komisijos nario teises. Pavaduojantis atstovas gali būti skiriamas tik konkrečiam Komisijos posėdžiui, apie tai nedelsiant raštu pranešama Komisijos pirmininkui, kai priimamas sprendimas dėl pavaduojančio atstovo skyrimo. Nesant Komisijos pirmininko, apie paskirtą Komisijos narį pavaduojantį atstovą informuojamas kitas Komisijos pirmininko pareigas atliekantis Komisijos narys.

9. Komisijos darbas grindžiamas kolegialumo, teisėtumo ir nešališkumo principais.

10. Komisijos užduotys – išanalizuoti numatomos grėsmės dokumento, kurio pagrindu turi būti projektuojama konkretaus branduolinės energetikos objekto ar branduolinių medžiagų fizinės saugos sistema (toliau – numatomos grėsmės dokumentas), projektą, teikti VATESI viršininkui pastabas ir siūlymus dėl numatomos grėsmės dokumento projekto ir teikti VATESI viršininkui išvadas dėl dokumento priimtinumo.

11. Komisija, atlikdama jai pavestas užduotis, turi teisę:

11.1. kviesti į savo posėdžius kompetentingų institucijų, įstaigų, įmonių ar organizacijų atstovus;

11.2. teikti Komisijos narius delegavusioms institucijoms ir kitoms institucijoms, įstaigoms, organizacijoms ar asmenims siūlymus, susijusius su Komisijos užduoties vykdymu;

11.3. sudaryti darbo grupes, kviestis specialistus ir nepriklausomus ekspertus sudėtingiems klausimams, susijusiems su Komisijos užduoties vykdymu, spręsti.

11.4. jeigu Komisijai reikia papildomos informacijos iš kitų institucijų, įstaigų, organizacijų ar asmenų, kreiptis į VATESI viršininką dėl papildomų paklausimų inicijavimo;

11.5. kreiptis į VATESI viršininką, prašydama inicijuoti tyrimus, studijas ir kitus darbus, būtinus Komisijos užduočiai vykdyti.

12. Komisija turi pirmininką ir jo pavaduotoją. Komisijos pirmininkas yra vienas iš VATESI deleguotų nuolatinių Komisijos narių. Komisijos pirmininko pavaduotojas yra vienas iš Valstybės saugumo departamento deleguotų nuolatinių Komisijos narių. Komisijos pirmininką ir Komisijos pirmininko pavaduotoją nurodo juos delegavusios institucijos.

13. Komisijos pirmininkas:

13.1. pirmininkauja Komisijos posėdžiams;

13.2. atsako už Komisijai pavestų užduočių ir funkcijų atlikimą;

13.3. pasirašo Komisijos posėdžių protokolus, kitus dokumentus, susijusius su Komisijos veikla;

13.4. atstovauja Komisijai, kai bendraujama su kitomis institucijomis, įstaigomis, organizacijomis ar asmenimis, arba paveda jai atstovauti kitam Komisijos nariui.

14. Komisijos darbo forma – posėdžiai. Komisijos posėdžiai yra uždari.

15. Komisijos posėdžius šaukia, jų vietą ir laiką nustato VATESI viršininkas. Komisijos posėdžio darbotvarkę tvirtina Komisijos pirmininkas arba kitas Komisijos posėdžiui pirmininkaujantis asmuo.

16. Komisijos posėdžio laikas ir preliminarus svarstytinų klausimų sąrašas ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki Komijos posėdžio suderinami su Komisijos nariais ir pateikiami Komisijos nariams.

17. Komisijos posėdžio medžiaga jos nariams perduodama ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Komisijos posėdžio pradžios.

18. Komisijos narys ar jį pavaduojantis atstovas, kuris buvo paskirtas, kaip nurodyta Aprašo 8 punkte, negalintis dalyvauti Komisijos posėdyje, apie tai informuoja Komisijos pirmininką nedelsiant. Komisijos pirmininko nesant, apie negalėjimą dalyvauti posėdyje informuojamas kitas Komisijos pirmininko pareigas atliekantis Komisijos narys.

19. Komisijos sprendimai įforminami protokolais. Protokole nurodoma Komisijos posėdžio vieta, data, protokolo eilės numeris, Komisijos posėdžio dalyviai, svarstyti klausimai, priimti sprendimai ir kito eilinio posėdžio preliminari data. Protokolą pasirašo Komisijos posėdžiui pirmininkavęs asmuo ir jį parengęs posėdžio sekretorius. Protokolas turi būti parengtas ir pasirašytas per 10 darbo dienų nuo Komisijos posėdžio datos.

20. Komisijos posėdžio sekretorių skiria VATESI viršininkas. Komisijos posėdžio sekretorius nėra Komisijos narys.

21. Komisijos posėdžio protokolo kopijos ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo protokolo pasirašymo išsiunčiamos Komisijos narius delegavusioms institucijoms.

22. Kitoms institucijoms, įstaigoms, organizacijoms ir asmenims Komisijos posėdžių protokolų kopijos, išrašai ar kita informacija apie Komisijos posėdyje svarstytus klausimus ir (ar) priimtus sprendimus gali būti teikiama tik Komisijos sprendimu.

23. Ypatingais atvejais, kai gaunama informacija apie gresiantį vidaus ir (ar) išorės pažeidėjų galimą mėginimą neteisėtai užvaldyti branduolinės energetikos objektą ar branduolines medžiagas arba įvykdyti teroro aktą, Aprašo 22 punkte nurodytą sprendimą gali priimti Komisijos pirmininkas arba kitas tam posėdžiui, per kurį priimtus sprendimus reikia išplatinti kitoms institucijoms, įstaigoms, organizacijoms ir asmenims, pirmininkavęs asmuo.

24. Nuolatiniai Komisijos nariai, juos pavaduojantys atstovai ir Komisijos posėdžio sekretorius turi turėti leidimą dirbti ir susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Slaptai“.

 

III SKYRIUS

INFORMACIJOS, BŪTINOS NUMATOMOMS GRĖSMĖMS NUSTATYTI IR PERSVARSTYTI, TEIKIMAS VATESI IR VERTINIMAS

 

25. Siekdamas įgyvendinti Branduolinės saugos įstatymo 21 straipsnio 1 ir 7 dalių nuostatas, pareiškėjas, pateikęs paraišką gauti licencijas, kreipiasi į VATESI viršininką, prašydamas nustatyti numatomą grėsmę.

26. VATESI viršininkas, gavęs prašymą nustatyti numatomą grėsmę branduolinės energetikos objektui ar numatomą grėsmę branduolinių medžiagų įsigijimui, turėjimui, naudojimui ir vežimui, per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo arba rengiantis eiliniam numatomų grėsmių persvarstymui kreipiasi į Komisijos narius delegavusias institucijas, prašydamas pateikti informaciją, būtiną numatomoms grėsmėms nustatyti.

27. Vertinant gautą ar VATESI surinktą informaciją ir paaiškėjus aplinkybėms, kurios gali turėti įtakos numatomų grėsmių nustatymui ar persvarstymui, VATESI viršininkas gali kreiptis į kitas institucijas, įstaigas, organizacijas ir asmenis dėl informacijos, reikalingos šioms aplinkybėms įvertinti, pateikimo.

28. Komisijos narius delegavusios institucijos ir kitos institucijos, įstaigos, organizacijos ar asmenys per VATESI viršininko nustatytą terminą pateikia informaciją VATESI viršininkui. Terminas nustatomas atsižvelgiant į laiką, reikalingą informacijai surinkti ir parengti, tačiau negali būti trumpesnis negu 20 darbo dienų.

29. VATESI, gavusi Aprašo 26 ir 27 punktuose nurodytą informaciją ir atsižvelgdama į savo surinktą informaciją, parengia naują arba patikslina anksčiau parengtą grėsmių analizės dokumentą. Grėsmių analizės dokumentas turi būti parengtas arba patikslintas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų po to, kai gaunama Aprašo 26 ir 27 punktuose nurodyta informacija ar pasibaigia informacijos pateikimo terminas, jeigu informacijos iš Komisijos narius delegavusių institucijų ar kitų institucijų, įstaigų, organizacijų ar asmenų negauta.

30. Grėsmių analizės dokumente nurodoma ši aktuali informacija: grėsmės nacionaliniam saugumui, terorizmo ir ekstremizmo grėsmės, grėsmės dėl nusikalstamumo, kibernetiniai incidentai, įvykiai pasaulyje ir Lietuvoje, susiję su branduolinių ar kitų radioaktyviųjų medžiagų vagyste, diversija, neteisėtu tokių medžiagų judėjimu, neteisėtu asmenų patekimu į branduolinės energetikos objektus, kuriuose tokios medžiagos saugomos ir (ar) naudojamos, ar kiti su nusikalstamomis veikomis susiję įvykiai, galintys turėti įtakos branduolinės energetikos objekto ir branduolinių medžiagų saugai.

31. Naujo arba patikslinto grėsmių analizės dokumento projektas pateikiamas Komisijos narius delegavusioms institucijoms išvadoms gauti. Komisijos narius delegavusios institucijos išvadas dėl grėsmių analizės dokumento projekto pateikia ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo grėsmių analizės dokumento projekto gavimo. Jeigu Komisijos narius delegavusios institucijos dėl grėsmių analizės dokumento projekto pateikia pastabas ar pasiūlymus, VATESI, atsižvelgdama į pateiktas pastabas ar pasiūlymus, per 20 darbo dienų nuo pastabų ar pasiūlymų iš paskutinės Komisijos narius delegavusios institucijos gavimo patikslina grėsmių analizės dokumento projektą ir pakartotinai jį teikia Komisijos narius delegavusioms institucijoms išvadoms gauti šiame punkte nustatyta tvarka ir terminais. Gavus išvadas, kuriose Komisijos narius delegavusios institucijos grėsmių analizės dokumento projektui pritaria be pastabų, VATESI viršininkas per 5 darbo dienas įsakymu patvirtina grėsmių analizės dokumentą ir išplatina jį Komisijos narius delegavusioms institucijoms.

32. Bet kuri Komisijos narį delegavusi institucija, nustačiusi, kad atsirado papildomų aplinkybių, kurios gali turėti įtakos numatomų grėsmių pasikeitimui, nedelsdama turi kreiptis į VATESI viršininką, prašydama sušaukti neeilinį Komisijos posėdį numatomoms grėsmėms persvarstyti.

33. Komisijos posėdis šaukiamas, kai:

33.1. būtina priimti sprendimą dėl informacijos, gautos pagal Aprašo 2 punktą, – ne vėliau kaip per 20 darbų dienų nuo informacijos gavimo; šis papunktis netaikomas, kai informacija gauta pagal Aprašo 26 ar 27 punkte nurodytą kreipimąsi;

33.2. būtina įvertinti naują ar patikslintą numatomos grėsmės dokumento projektą, – ne vėliau kaip per 20 darbo dienų po to, kai gaunamos Komisijos narius delegavusių institucijų išvados dėl naujo ar patikslinto numatomos grėsmės dokumento projekto ar pasibaigia išvadų pateikimo terminas, jeigu išvadų iš Komisijos narius delegavusių institucijų negauta;

33.3. gauta informacija apie gresiantį vidaus ir (ar) išorės pažeidėjų galimą mėginimą neteisėtai užvaldyti branduolinės energetikos objektą ar branduolines medžiagas arba įvykdyti teroro aktą; tokiu atveju Komisijos pirmininko sprendimu Komisijos posėdis gali būti šaukiamas nesilaikant Aprašo 16 ir 17 punktuose nustatytų terminų.

34. Komisija, susirinkusi į posėdį:

34.1. nagrinėja VATESI, Komisijos narius delegavusių institucijų, kitų institucijų, įstaigų, organizacijų ar asmenų pateiktą informaciją apie galimų vidaus ir (ar) išorės pažeidėjų, kurie galėtų mėginti neteisėtai užvaldyti branduolinės energetikos objektą ar branduolines medžiagas ir (arba) įvykdyti teroro aktą, charakteristikas ir ketinimus;

34.2. vertina, ar Aprašo 34.1 papunktyje nurodytos informacijos pakanka, kad jos pagrindu būtų galima veiksmingai nustatyti numatomas grėsmes ar jų pasikeitimus;

34.3. atsižvelgdama į grėsmių analizės dokumentą ir individualias branduolinės energetikos objektų ir branduolinių medžiagų ar jų vežimo charakteristikas, turimą informaciją apie galimų pažeidėjų charakteristikas ir ketinimus, šios informacijos išsamumą ir patikimumą, analizuoja, ar branduolinės energetikos objektai ir (ar) branduolinės medžiagos galėtų būti neteisėtai užvaldyti arba įvykdytas teroro aktas;

34.4. sprendžia, nuo kokių grėsmių branduolinės energetikos objektai ir branduolinės medžiagos turi būti apsaugoti;

34.5. sprendžia, kokioms grėsmėms užkirsti kelią įmanoma ir tikslinga diegiant fizinės saugos sistemą, o su kokiomis grėsmėmis valstybė turi kovoti kitomis priemonėmis;

34.6. nusprendusi, kad kelio tam tikroms grėsmėms užkirsti neįmanoma ar netikslinga diegiant fizinės saugos sistemą, teikia VATESI viršininkui išvadas ir pasiūlymus, nuo kokių grėsmių ir kokiomis kitomis priemonėmis reikia apsaugoti branduolinės energetikos objektus ar branduolines medžiagas.

 

IV SKYRIUS

NUMATOMŲ GRĖSMIŲ NUSTATYMAS IR PERSVARSTYMAS

 

35. VATESI, atsižvelgdama į naują ar patikslintą grėsmių analizės dokumentą, parengia numatomos grėsmės dokumento projektą dėl branduolinės energetikos objekto ir (arba) branduolinių medžiagų. Jeigu patikslintas grėsmių analizės dokumentas nedaro įtakos numatomos grėsmės dokumento turiniui, naujas numatomos grėsmės dokumento projektas gali būti nerengiamas tik Komisijai pritarus.

36. Numatomos grėsmės dokumente turi būti aprašyta galimų vidaus ir (ar) išorės pažeidėjų, kurie galėtų mėginti neteisėtai užvaldyti branduolinės energetikos objektą ar branduolines medžiagas ir (arba) įvykdyti teroro aktą, charakteristikų ir ketinimų visuma. Numatomos grėsmės dokumentas rengiamas atskirai kiekvienam branduolinės energetikos objektui ar veiklai, kuriai reikia licencijos. Numatomos grėsmės dokumente nurodomos tik tos grėsmės, kurioms kelią užkirsti privalo licencijos turėtojas.

37. Parengtą numatomos grėsmės dokumento projektą VATESI viršininkas perduoda Komisijos narius delegavusioms institucijoms pastaboms ir pasiūlymams pateikti. Komisijos narius delegavusios institucijos pastabas ir pasiūlymus pateikia VATESI ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo numatomos grėsmės dokumento projekto gavimo.

Punkto pakeitimai:

Nr. 765, 2021-09-22, paskelbta TAR 2021-09-24, i. k. 2021-20056

 

371. Parengtas numatomos grėsmės dokumento projektas ir Komisijos narius delegavusių institucijų pastabos ir pasiūlymai svarstomi Komisijos posėdyje, kuris šaukiamas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų po to, kai gaunamos Aprašo 37 punkte nurodytos pastabos ir pasiūlymai ar kai baigiasi pastabų ir pasiūlymų pateikimo terminas, jeigu pastabų ir pasiūlymų iš Komisijos narius delegavusių institucijų negauta.

Papildyta punktu:

Nr. 765, 2021-09-22, paskelbta TAR 2021-09-24, i. k. 2021-20056

 

372. Aprašo 371 punkte nurodytas Komisijos posėdis gali būti nešaukiamas, jeigu tam pritaria visos Komisijos narius delegavusios institucijos ir jeigu Komisijos narius delegavusios institucijos numatomos grėsmės dokumento projektui pastabų ir pasiūlymų nepateikia. Tokiu atveju yra laikoma, kad numatomos grėsmės dokumento projektas yra suderintas su Komisijos narius delegavusiomis institucijomis.

Papildyta punktu:

Nr. 765, 2021-09-22, paskelbta TAR 2021-09-24, i. k. 2021-20056

 

38. Jeigu Komisija, įvertinusi Komisijos narius delegavusių institucijų pastabas ir pasiūlymus, pritaria numatomos grėsmės dokumento projekto tikslinimui, projektas grąžinamas VATESI. VATESI grąžintą tikslinti numatomos grėsmės dokumento projektą turi pataisyti ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo Komisijos posėdžio, kuriame priimtas sprendimas grąžinti numatomos grėsmės dokumento projektą tikslinti, protokolo pasirašymo. Jeigu reikia papildomai gauti dokumentų ar informacijos iš Komisijos narius delegavusių institucijų ar kitų institucijų, įstaigų, organizacijų ir asmenų, šis terminas pradedamas skaičiuoti po visų reikiamų ir tinkamai įformintų dokumentų ar informacijos gavimo. VATESI viršininkas dėl tokių dokumentų ar informacijos gavimo iš Komisijos narius delegavusių institucijų ar kitų institucijų, įstaigų, organizacijų ar asmenų turi kreiptis per 5 darbo dienas nuo Komisijos posėdžio, kuriame priimtas sprendimas grąžinti numatomos grėsmės dokumento projektą tobulinti, protokolo pasirašymo. Komisijos narius delegavusios institucijos ir kitos institucijos, įstaigos, organizacijos ar asmenys per VATESI nustatytą terminą pateikia informaciją VATESI. Terminas nustatomas atsižvelgiant į laiką, reikalingą informacijai surinkti ir parengti, tačiau negali būti trumpesnis kaip 20 darbo dienų.

Punkto pakeitimai:

Nr. 765, 2021-09-22, paskelbta TAR 2021-09-24, i. k. 2021-20056

 

39. Jeigu Komisija, įvertinusi Komisijos narius delegavusių institucijų pastabas ir pasiūlymus, nusprendžia, kad numatomos grėsmės dokumento projekto tikslinti nereikia ir projektui pritaria be pastabų, VATESI viršininkas ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo Komisijos posėdžio, kuriame šiam projektui pritarta be pastabų, protokolo pasirašymo pateikia šį numatomos grėsmės dokumento projektą derinti Komisijos narius delegavusioms institucijoms, kartu su Komisijos posėdžio protokolu.

Punkto pakeitimai:

Nr. 765, 2021-09-22, paskelbta TAR 2021-09-24, i. k. 2021-20056

 

40. Komisijos narius delegavusios institucijos, gavusios derinti numatomos grėsmės dokumento projektą, išvadas dėl numatomos grėsmės dokumento projekto derinimo pateikia ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo numatomos grėsmės dokumento projekto gavimo. Jeigu Komisijos narius delegavusios institucijos dėl numatomos grėsmės dokumento projekto pateikia pastabas ar pasiūlymus, VATESI, atsižvelgdama į pateiktas pastabas ar pasiūlymus, per 10 darbo dienų nuo pastabų ar pasiūlymų iš paskutinės Komisijos narius delegavusios institucijos gavimo patikslina numatomos grėsmės dokumento projektą ir pakartotinai jį teikia Komisijos narius delegavusioms institucijoms išvadoms dėl derinimo gauti.

41. Suderintas numatomos grėsmės dokumentas tvirtinamas VATESI viršininko įsakymu, išplatinamas Komisijos narius delegavusioms institucijoms ir pateikiamas tam licencijuojama veikla užsiimančiam ar ketinančiam užsiimti asmeniui, dėl kurio veiklos numatoma grėsmė nustatyta.

42. Per vienus metus nuo numatomos grėsmės dokumento patvirtinimo nepasikeitus grėsmių analizės dokumentui, VATESI viršininkas įsakymu nustato, kad lieka galioti ankstesnis VATESI viršininko patvirtintas numatomos grėsmės dokumentas. Apie tai informuojamos Komisijos narius delegavusios institucijos ir licencijuojama veikla užsiimantys ar ketinantys užsiimti asmenys, dėl kurių veiklos numatoma grėsmė nustatyta.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

43. Komisijos nariai neturi teisės atskleisti įslaptintos informacijos, kurią sužino eidami Komisijos narių pareigas, tretiesiems asmenims, neįgaliotiems šios informacijos žinoti, išskyrus atvejus, nurodytus Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme.

 

––––––––––––––––––––

Priedo pakeitimai:

Nr. 1172, 2016-11-23, paskelbta TAR 2016-11-29, i. k. 2016-27751

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 1172, 2016-11-23, paskelbta TAR 2016-11-29, i. k. 2016-27751

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. vasario 2 d. nutarimo Nr. 127 „Dėl Numatomų grėsmių nustatymo ir persvarstymo bei informacijos teikimo Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 765, 2021-09-22, paskelbta TAR 2021-09-24, i. k. 2021-20056

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. vasario 2 d. nutarimo Nr. 127 „Dėl Numatomų grėsmių nustatymo ir persvarstymo bei informacijos teikimo Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo