Suvestinė redakcija nuo 2023-12-28

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2011, Nr. 28-1364, i. k. 11100GKISAK05-V-166

 

Nauja redakcija nuo 2023-04-01:

Nr. 5-V-290, 2023-03-31, paskelbta TAR 2023-03-31, i. k. 2023-05974

 

LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL EUROPOS FIZINIŲ IR EUROPOS JURIDINIŲ ASMENŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ CIVILINĖS APYVARTOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2011 m. vasario 28 d. Nr. 5-V-166

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2019 m. liepos 31 d. nutarimo
Nr. 808 „Dėl Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo įgyvendinimo“
2.1.1.2 papunkčiu:

Preambulės pakeitimai:

Nr. 5-V-1017, 2023-12-27, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25412

 

t v i r t i n u Europos fizinių ir Europos juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašą (pridedama).

2. P a v e d u Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Viešosios tvarkos biuro Licencijavimo valdybai kontroliuoti šio įsakymo vykdymą.

Papildyta punktu:

Nr. 5-V-1017, 2023-12-27, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25412

 

 

 

 

Einantis policijos generalinio

komisaro pareigas                                                               Vizgirdas Telyčėnas

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro

2011 m. vasario 28 d. įsakymu Nr. 5-V-166

(Lietuvos policijos generalinio komisaro

2023 m. kovo 31 d. įsakymo Nr. 5-V-290

redakcija)

 

Europos fizinių ir Europos JURIDINIŲ ASMENŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ CIVILINĖS APYVARTOS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Europos fizinių ir Europos juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Europos fizinių ir Europos juridinių asmenų (toliau – subjektas), kurie verčiasi ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių (toliau – ginklas) gamyba, taisymu, perdirbimu, importu, eksportu, prekyba, nuoma, saugojimu, tirų, šaudyklų eksploatavimu, tarpininko veikla arba ginklus ir šaudmenis turi (naudoja) profesinei veiklai, sportui, medžioklei, mokymui, moksliniams tyrimams, kolekcijoms sudaryti ir kitai įstatymų nustatytai veiklai, kuriai reikalingi ginklai (toliau – veikla, kuriai reikalingi ginklai), civilinės apyvartos ir jos kontrolės tvarką.

2. Apraše vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme (toliau – Įstatymas) ir Lietuvos Respublikos įstatyme dėl užsieniečių teisinės padėties.

3. Aprašo reikalavimai netaikomi specialiojo statuso subjektams. Turto valdymo ir ūkio departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – TVŪD) Aprašas taikomas tiek, kiek jame aiškiai nurodyta, kad tam tikra nuostata taikoma ir TVŪD.

4. Subjektai prašymus ir dokumentus dėl leidimų laikyti ginklus, neterminuotų leidimų laikyti ginklus, leidimų nešiotis ginklus, neterminuotų leidimų nešiotis ginklus, ginklų užregistravimo išdavimo, patikslinimo, galiojimo pratęsimo, galiojimo panaikinimo, prašymus užregistruoti ginklus teikia Lietuvos policijos generalinio komisaro įgaliotai policijos įstaigai (toliau – policijos įstaiga).

 

II SKYRIUS

LEIDIMŲ LAIKYTI GINKLUS ir neterminuotų leidimų laikyti ginklus IŠDAVIMAS, patikslinimas, galiojimo panaikinimas ir leidimų laikyti ginklus galiojimo pratęsimas

 

5. Subjektas, pageidaujantis verstis veikla, kuriai reikalingi A ir B kategorijos ginklai, A kategorijos ginklų priedėliai, privalo gauti leidimą laikyti ginklus. 

6. Subjektas, pageidaujantis verstis veikla, kuriai reikalingi C kategorijos ginklai, ginklų priedėliai, ar besiverčiantis šaunamojo ginklo dalių, nepriskiriamų prie pagrindinių šaunamojo ginklo dalių, ar D kategorijos ginklų, šaudmenų, jų dalių gamyba, taisymu, perdirbimu, importu, eksportu, pardavimu, privalo gauti neterminuotą leidimą laikyti ginklus.

7. Subjektas turi gauti leidimą laikyti ginklus ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus kiekvienai patalpai, kurioje bus laikomi ginklai, esančiai skirtingais adresais. Tais atvejais, kai verstis tam tikra veikla yra reikalingas sutikimas ar licencija, leidimas laikyti ginklus gali būti išduodamas tik po to, kai subjektas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka gauna sutikimą ar licenciją.

8. Leidimui laikyti ginklus ar neterminuotam leidimui laikyti ginklus gauti pateikiama:

8.1. prašymas, kuriame nurodoma:

8.1.1. Europos juridinio asmens teisinė forma, pavadinimas, kodas, adresas, telefono numeris ir elektroninio pašto adresas arba Europos fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, telefono numeris ir elektroninio pašto adresas;

8.1.2. kontroliuojančių asmenų duomenys;

8.1.3. administracijos vadovo, ginklininkų ir kitų darbuotojų, dirbančių tiesiogiai su ginklais susijusį darbą, duomenys (pareigos, vardai, pavardės);

8.1.4. patalpų, kuriose bus laikomi ginklai, adresas;

8.1.5. planuojamų įsigyti ginklų, ginklų priedėlių paskirtis ir rūšys.

Teikiant prašymą neterminuotam leidimui gauti taip pat nurodoma, ar bus laikomi tik ginklų priedėliai (išskyrus A kategorijos ginklų priedėlius) ir (ar) D kategorijos ginklai, ar ne daugiau kaip 20 C kategorijos ginklų;

8.2. Europos fizinio asmens, Europos juridinį asmenį kontroliuojančių asmenų, administracijos vadovo, ginklininko asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijos;

8.3. Europos fizinio asmens ir (ar) subjekto ginklininko sutikimas leisti policijai gauti duomenis iš sveikatos priežiūros institucijų dėl jo ligų ar fizinių trūkumų, trukdančių saugiai elgtis su ginklu;

8.4. veiklą pagrindžiantys dokumentai (šis papunktis netaikomas, kai subjektas turi kitų teisės aktų nustatyta tvarka išduotą licenciją ar sutikimą verstis tam tikra veikla, kuriai reikalingi ginklai);

8.5. patalpų, kuriose planuojama laikyti ginklus, valdymo, naudojimo ar disponavimo jomis pagrindimo dokumentai;

8.6. Europos fizinio asmens ir (ar) subjekto ginklininko medicininio patikrinimo išvada, kurios išdavimo data prašymo pateikimo dieną ne vėlesnė negu 3 mėnesiai ir kuri patvirtina, kad asmuo dėl sveikatos būklės gali įsigyti ir turėti ginklus, išduota Fizinių asmenų, norinčių gauti leidimą laikyti ar leidimą nešiotis ginklus, medicininio patikrinimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1997 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. 221 „Dėl Fizinių asmenų, norinčių gauti leidimą laikyti ar leidimą nešiotis ginklus, medicininio patikrinimo tvarkos aprašo bei Ligų ir fizinių trūkumų, dėl kurių asmuo negali įsigyti ar turėti ginklo, sąrašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka (toliau – medicininio patikrinimo išvada). Medicininio patikrinimo išvados pateikti nereikia, jeigu medicininio patikrinimo išvada yra saugoma Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje ir yra galimybė tai patikrinti naudojantis Policijos informacine sistema. Šis Aprašo papunktis netaikomas Įstatymo 17 straipsnio 5 dalyje nurodytiems asmenims, pateikusiems Įstatymo 13 straipsnio 9 dalyje nustatytą pažymą.

Policijos pareigūnams, kuriems suteikta teisė tarnybos metu nešiotis šaunamąjį ginklą, pažymos pateikti nereikia, o duomenis apie suteiktą teisę policijos įstaigos įgaliotas darbuotojas (toliau – pareigūnas) patikrina Policijos personalo posistemyje.

Medicininės patikrinimo išvados išdavimo data gali būti vėlesnė nei 3 mėnesiai, jei pakartotinis prašymas buvo pateiktas Aprašo 10 punkte nustatyta tvarka, o pirmo prašymo pateikimo metu medicininio patikrinimo išvados išdavimo data jos pateikimo dieną buvo ne vėlesnė kaip 3 mėnesiai;

8.7. užsienio valstybės, kurioje iki atvykimo į Lietuvos Respubliką užsienietis gyveno arba šiuo metu gyvena (išskyrus atvejus, kai gyvenimas užsienio valstybėje truko trumpiau negu 6 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį), kompetentingos institucijos išduota galiojanti pažyma, patvirtinanti, kad šioje valstybėje jis nebuvo teistas (toliau – teistumo pažyma), kuri turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki atvykimo gyventi į Lietuvos Respubliką. Jei užsienietis buvo teistas, teistumo pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią veiką užsienietis buvo nuteistas, kokia jam buvo paskirta bausmė, ar ji atlikta (pateikiama dėl Europos fizinio asmens, Europos juridinį asmenį kontroliuojančio asmens, administracijos vadovo, ginklininko, kurie yra užsieniečiai).

9. Dokumentų, nurodytų Aprašo 8.2, 8.6 ir 8.7 papunkčiuose, pateikti nereikia, jeigu identiški dokumentai buvo pateikti policijos įstaigai gaunant sutikimą ar licenciją ir nuo to laiko nėra praėję 6 mėnesiai arba asmuo turi galiojantį leidimą laikyti (nešiotis) ginklus.

10. Jeigu trūksta kurio (-ių) nors dokumento (-ų) arba jeigu jis (jie) netinkamai įformintas (-i), subjekto pasirinkimu prašymas ir kiti nurodyti dokumentai grąžinami jam papildyti ar tinkamai įforminti arba priimami, jei subjektas prašyme pažymi, kad įsipareigoja per 10 darbo dienų pateikti trūkstamą (-us) ar tinkamai įformintą (-us) dokumentą (-us).

11. Prašymo nagrinėjimo pradžia laikoma visų reikiamų ir tinkamai įformintų dokumentų pateikimo diena. Pareigūnas, gavęs visus tinkamai įformintus dokumentus ir juos užregistravęs, patikrina, ar nėra priežasčių, dėl kurių leidimas laikyti ginklus ar neterminuotas leidimas laikyti ginklus galėtų būti neišduotas.

12. Europos fizinis asmuo, Europos juridinį asmenį kontroliuojantis (-ys) asmuo (-enys), administracijos vadovas, ginklininkas tikrinami, ar yra (nėra) nepriekaištingos reputacijos asmenys, t. y. ar asmenys yra teisti (neteisti), bausti (nebausti) administracinėmis nuobaudomis, ar asmenims Organizuoto nusikalstamumo prevencijos įstatymo nustatyta tvarka taikomi teismo įpareigojimai, ar per pastaruosius 5 metus Organizuoto nusikalstamumo prevencijos įstatymo nustatyta tvarka buvo skirtas vienas ar keli teismo įpareigojimai, ar policijos įstaiga arba Valstybės saugumo departamentas turi (neturi) duomenų, kad asmenys kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai, visuomenės saugumui ar valstybės saugumui. Tikrina pareigūnas, naudodamasis Policijos informacine sistema ar kitomis valstybės informacinėmis sistemomis. Gavus netikslią, neišsamią informaciją, kuria remiantis negalima priimti sprendimo dėl leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus išdavimo (neišdavimo), privaloma patikslinti ar papildyti informaciją su tyrimą atlikusia (atliekančia) institucija (pareigūnu). Jeigu bent vienas iš šiame punkte nurodytų asmenų yra užsienietis, tačiau ne daugiau kaip prieš 10 metų yra nuolat gyvenęs ne Lietuvos Respublikoje, policijos įstaiga turi organizuoti patikrinimus per Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybą, siekdama nustatyti, ar tas asmuo  yra nepriekaištingos reputacijos (patikrinimas neatliekamas, jei yra pateikta Aprašo 8.7 papunktyje nurodyta pažyma).

13. Patikrinimai turi būti atlikti ir sprendimas dėl leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus išdavimo (neišdavimo) priimtas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo visų Aprašo 8 punkte nurodytų dokumentų pateikimo dienos.

14. Leidimas laikyti ginklus ar neterminuotas leidimas laikyti ginklus gali būti išduotas tik po to, kai subjektas įsirengia patalpas ginklams laikyti (išskyrus Aprašo 19 punkte nurodytą išimtį). Subjektas, dėl kurio prašymo policijos įstaiga priėmė teigiamą sprendimą išduoti leidimą laikyti ginklus ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus, privalo per 6 mėnesius nuo policijos įstaigos pranešimo gavimo dienos įsirengti patalpas ginklams laikyti pagal Lietuvos policijos generalinio komisaro nustatytus reikalavimus. Šis terminas, esant motyvuotam subjekto prašymui, gali būti pratęstas.

15. Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos, vykdančios aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę (toliau – Aplinkos ministerijai pavaldi institucija), neprivalo įsirengti patalpų ginklams laikyti, jei visus trumpuosius šaunamuosius ginklus ir elektros šoko įtaisus su iššaunamosiomis adatomis, lanksčiais laidais sujungtomis su aukštosios įtampos elektros energijos šaltiniu, Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų darbuotojai laiko gyvenamosiose vietose ar tarnybinėse patalpose esančiose metalinėse spintose (seifuose). Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų darbuotojams teisę laikyti ginklus gyvenamojoje vietoje ar tarnybinėse patalpose įsakymu suteikia aplinkos ministras ar jo įgaliotas asmuo. Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų darbuotojai, pageidaujantys laikyti trumpuosius šaunamuosius ginklus ir elektros šoko įtaisus su iššaunamosiomis adatomis, lanksčiais laidais sujungtomis su aukštosios įtampos elektros energijos šaltiniu, turi pateikti deklaraciją, patvirtinančią, kad yra tinkamos sąlygos laikyti trumpuosius šaunamuosius ginklus ir elektros šoko įtaisus su iššaunamosiomis adatomis, lanksčiais laidais sujungtomis su aukštosios įtampos elektros energijos šaltiniu. Jeigu visi Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų ginklai laikomi jų darbuotojų gyvenamosiose vietose ar tarnybinėse patalpose, į leidimą laikyti ginklus įrašomas Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos ar jos padalinio adresas. Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų darbuotojų ginklų laikymo sąlygos tikrinamos Lietuvos policijos generalinio komisaro nustatyta tvarka.

Gyvenamosiose vietose ar tarnybinėse patalpose trumpieji šaunamieji ginklai ir elektros šoko įtaisai su iššaunamosiomis adatomis gali būti laikomi tik jei laikymo sąlygos atitinka Ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių laikymo, saugojimo ir laikino saugojimo reikalavimų, patvirtintų Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. kovo 3 d. įsakymu Nr. 5-V-180 „Dėl Ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių laikymo, saugojimo ir laikino saugojimo reikalavimų patvirtinimo“, VIII skyriuje nustatytas sąlygas apsaugos sistemai, apsauginei įsilaužimo signalizacijai, metalinėms spintoms (seifams) ir jų tvirtinimui.

16. Subjektas, gavęs teigiamą policijos įstaigos atsakymą dėl leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus išdavimo ir įsirengęs tinkamas patalpas ginklams laikyti, pateikia prašymą patikrinti įrengtas patalpas. 

17. Policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens įsakymu sudaryta komisija ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos privalo atlikti patalpų, kuriose bus laikomi ginklai, patikrinimą. Duomenys apie patikrinimą suvedami į Policijos licencijuojamos veiklos informacinės sistemos (toliau – PLVIS) ginklo laikymo sąlygų tikrinimo langą. Atlikus patikrinimą, PLVIS turi būti surašomas patalpų tikrinimo aktas. Jeigu atlikus patikrinimą nustatoma trūkumų, visi patikrinimo metu nustatyti trūkumai su nurodymais ir terminais jiems pašalinti surašomi patalpų tikrinimo akte ir patalpų tikrinimo aktas pasirašytinai įteikiamas subjektui, kurio patalpos buvo patikrintos.

18. Leidimas laikyti ginklus ar neterminuotas leidimas laikyti ginklus išduodamas per 5 darbo dienas nuo patalpų, kuriose laikomi ginklai, patikrinimo akto surašymo dienos (jeigu akte konstatuota, kad patalpos atitinka Lietuvos policijos generalinio komisaro nustatytus reikalavimus). Leidimas laikyti ginklus galioja 5 metus.

19. Tais atvejais, kai prašyme išduoti neterminuotą leidimą laikyti ginklus nurodoma, kad bus laikomi tik ginklų priedėliai (išskyrus A kategorijos ginklų priedėlius) ar D kategorijos ginklai arba ne daugiau kaip 20 C kategorijos ginklų, patikrinimai turi būti atlikti, sprendimas dėl neterminuoto leidimo laikyti ginklus turi būti priimtas ir neterminuotas leidimas laikyti ginklus turi būti išduotas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo visų Aprašo 8 punkte nurodytų dokumentų pateikimo dienos.  

20. Leidimas laikyti ginklus ar neterminuotas leidimas laikyti ginklus patikslinamas, jeigu pasikeičia leidime nurodytas Europos fizinio asmens vardas, pavardė ar Europos juridinio asmens teisinė forma, kodas, pavadinimas, adresas.

21. Subjektas privalo ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Aprašo 20 punkte nurodytų duomenų pakeitimo dienos pateikti prašymą dėl leidimo patikslinimo ir dokumentus, patvirtinančius pasikeitusius duomenis.

22. Leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus duomenys patikslinami arba pateikiamas sprendimas nepatikslinti leidimo duomenų ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo dokumentų, kurių reikia leidimui patikslinti, gavimo dienos.

23. Subjektas, pageidaujantis pratęsti leidimo laikyti ginklus galiojimą, ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų iki leidimo laikyti ginklus galiojimo pabaigos turi pateikti Aprašo 8.1 ir 8.6 papunkčiuose nurodytus dokumentus. Aprašo 8.6 papunktyje nurodytas dokumentas nepateikiamas Aprašo 9 punkte nurodytu atveju.

24. Prieš pateikiant prašymą dėl leidimo galiojimo pratęsimo trumpieji graižtviniai šaunamieji ginklai (išskyrus TVŪD ir prekiautojų turimus ginklus bei trumpuosius graižtvinius šaunamuosius ginklus, šaudančius lygiavamzdžių ginklų šoviniais) turi būti išbandyti A, B kategorijų graižtvinių trumpųjų šaunamųjų ginklų išbandymo, tūtelių ir kulkų kolekcijų sudarymo, tvarkymo ir naudojimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos policijos generalinio komisaro 2019 m. rugpjūčio 26 d. įsakymu Nr. 5-V-641 „Dėl A, B kategorijų graižtvinių trumpųjų šaunamųjų ginklų išbandymo, tūtelių ir kulkų kolekcijų sudarymo, tvarkymo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – A, B kategorijų graižtvinių trumpųjų šaunamųjų ginklų išbandymo, tūtelių ir kulkų kolekcijų sudarymo, tvarkymo ir naudojimo tvarkos aprašas), nustatyta tvarka. Ginklo išbandyti nereikia, jeigu ginklas buvo išbandytas ir nuo jo išbandymo nėra praėję 1 metai.

25. Patikrinimai atliekami Aprašo 12 punkte nustatyta tvarka. Sprendimas dėl leidimo laikyti ginklus galiojimo pratęsimo priimamas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo visų Aprašo 23 punkte nurodytų dokumentų pateikimo dienos. Leidimo laikyti ginklus galiojimas pratęsiamas sprendimo priėmimo dieną.

26. Priėmus sprendimą nepratęsti leidimo laikyti ginklus galiojimo, ginklai, ginklų pažymėjimai, leidimai nešiotis ginklus ir ginklų apskaitos dokumentai nedelsiant paimami saugoti į policijos įstaigą.  

27. Leidimas laikyti ginklus ar neterminuotas leidimas laikyti ginklus neišduodamas, atsisakoma jį patikslinti arba nepratęsiamas leidimo laikyti ginklus galiojimas, jeigu:

27.1. pateikti ne visi arba netinkamai įforminti dokumentai ar pateikti klaidingi, neišsamūs duomenys;

27.2. paaiškėja, kad Europos fizinis asmuo, Europos juridinį asmenį kontroliuojantis asmuo, administracijos vadovas, ginklininkas:

27.2.1. serga kai kuriomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro tvirtinamame sąraše nurodytomis ligomis ar turi šiame sąraše nurodytų fizinių trūkumų, trukdančių saugiai elgtis su ginklu (šis papunktis netaikomas Europos juridinį asmenį kontroliuojančiam asmeniui ir administracijos vadovui);

27.2.2. nėra nepriekaištingos reputacijos asmuo;

27.2.3. yra asmuo, apie kurį Valstybės saugumo departamentas turi duomenų, kad jis gali kelti arba kelia grėsmę valstybės saugumui;

27.2.4. yra asmuo, apie kurį policijos įstaiga turi duomenų, kad jis gali kelti arba kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei arba sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui;

27.3. subjekto veikla, Valstybės saugumo departamento duomenimis, kelia grėsmę valstybės saugumui;

27.4. patalpos ginklams laikyti neatitinka Lietuvos policijos generalinio komisaro nustatytų reikalavimų (nuostata netaikoma Aprašo 19 punkte nustatytu atveju);

27.5. subjektui dėl pažeidimų buvo panaikintas leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus galiojimas ir nuo to laiko nėra praėję 3 metai;

27.6. Europos fiziniam asmeniui priimtas sprendimas dėl priverstinio išieškojimo dėl mokestinės nepriemokos ar baudos už administracinį nusižengimą (papunktis taikomas tik priimant sprendimą dėl leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus išdavimo).  

28. Leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus galiojimas panaikinamas, jeigu:

28.1. gautas prašymas panaikinti leidimo galiojimą;

28.2. mirė Europos fizinis asmuo arba Europos juridinis asmuo reorganizuotas ar likviduotas;

28.3. nustatoma, kad sąmoningai buvo pateikta klaidinga informacija ar suklastoti dokumentai. Šiuo atveju pareigūnas nustatyta tvarka inicijuoja sprendimo dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo priėmimą;

28.4. subjektui panaikintas sutikimo ar licencijos verstis licencijuojama veikla galiojimas arba panaikintas ginklų prekybos tarpininko įregistravimas;

28.5. subjektas akivaizdžiai neleidžia arba sudaro kliūtis kontroliuojančių institucijų darbuotojams atlikti patikrinimą;

28.6. subjektas nepratęsia leidimo laikyti ginklus galiojimo, dėl to gauna policijos įstaigos įspėjimą ir per 10 darbo dienų nesikreipia dėl leidimo pratęsimo;

28.7. policijos įstaiga turi duomenų, kad Europos fizinis asmuo, Europos juridinį asmenį kontroliuojantis asmuo, administracijos vadovas, ginklininkas kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui;

28.8. subjekto veikla, Valstybės saugumo departamento duomenimis, gali kelti arba kelia grėsmę valstybės saugumui;

28.9. patalpos ginklams laikyti neatitinka Lietuvos policijos generalinio komisaro nustatytų reikalavimų;

28.10. paaiškėja, kad Europos fizinis asmuo, Europos juridinį asmenį kontroliuojantis asmuo, administracijos vadovas, ginklininkas:

28.10.1. serga kai kuriomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro tvirtinamame sąraše nurodytomis ligomis ar turi šiame sąraše nurodytų fizinių trūkumų, trukdančių saugiai elgtis su ginklu (šis papunktis netaikomas Europos juridinį asmenį kontroliuojančiam asmeniui ir administracijos vadovui);

28.10.2. paaiškėja, kad asmuo nėra nepriekaištingos reputacijos, išskyrus Įstatymo 18 straipsnio 2 dalies 9 punkte numatytus atvejus;

28.10.3. yra asmuo, apie kurį Valstybės saugumo departamentas turi duomenų, kad jis gali kelti arba kelia grėsmę valstybės saugumui;

28.11. subjektas netenka teisės valdyti patalpas, kurioms yra išduotas leidimas laikyti ginklus ar neterminuotas leidimas laikyti ginklus.

29. Priėmus sprendimą panaikinti leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus galiojimą, ginklai, ginklų pažymėjimai ir ginklų apskaitos dokumentai nedelsiant paimami saugoti į policijos įstaigą, išskyrus Aprašo 30 punkte nurodytą atvejį.  

30. Jeigu subjektas turi kitas patalpas, kurioms policijos įstaiga yra išdavusi leidimą laikyti ginklus ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus (jeigu nėra priežasčių, dėl kurių leidimo galiojimas turi būti panaikintas), subjekto prašymu, policijos įstaiga ginklus grąžina asmeniui.

 

III SKYRIUS

LEIDIMŲ NEŠIOTIS GINKLUS ir neterminuotų leidimų nešiotis ginklus IŠDAVIMAS, patikslinimas, galiojimo panaikinimas ir LEIDIMŲ NEŠIOTIS GINKLUS galiojimo pratęsimas

 

31. Leidimai nešiotis ginklus gali būti išduoti Europos fiziniam asmeniui ar subjekto, turinčio leidimą laikyti ginklus, ginklininkui (-ams) ar (ir) darbuotojui (-ams) arba sporto organizacijos nariui (-iams).

32. Neterminuoti leidimai nešiotis ginklus gali būti išduoti Europos fiziniam asmeniui ar subjekto, turinčio neterminuotą leidimą laikyti ginklus, ginklininkui (-ams) ar (ir) darbuotojui (-ams) arba sporto organizacijos nariui (-iams).

33. Leidimui nešiotis ginklus ar neterminuotam leidimui nešiotis ginklus gauti pateikiama:

33.1. prašymas, kuriame nurodomi policijos įstaigos išduoto leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus data ir numeris, asmens, kuriam prašoma išduoti leidimą nešiotis ginklus ar neterminuotą leidimą nešiotis ginklus, vardas, pavardė, asmens kodas;

33.2. Aprašo 8.6 ir 8.7 papunkčiuose nurodyti asmens, kuriam prašoma išduoti leidimą, dokumentai. Šiame papunktyje nurodyti dokumentai nepateikiami Aprašo 9 punkte nurodytu atveju;

33.3. dokumentai, patvirtinantys, kad asmuo, kuriam prašoma išduoti leidimą, išlaikė egzaminą pagal Šaunamojo ginklo laikymo, nešiojimosi ir panaudojimo mokymo programą arba Šaunamojo ginklo turėjimo savigynai mokymo programą, arba Apsaugos darbuotojo formaliojo mokymo programą, arba Apsaugos vadovo modulinę profesinio mokymo programą, jei PLVIS nėra duomenų apie egzamino išlaikymą. Vietoj išvardytų dokumentų dėl Įstatymo 17 straipsnio 5 dalyje nurodytų asmenų gali būti pateikti Įstatymo 13 straipsnio 9 dalyje ar 17 straipsnio 5 dalyje nurodyti dokumentai, taip pat dokumentai, patvirtinantys, kad asmuo išlaikė egzaminą pagal Lietuvos šaulių sąjungos ginklo šaulio tarnybai nešiojimo ir naudojimo mokymo programą (pateikiama tik dėl leidimo nešiotis ginklus išdavimo).

Duomenis apie policijos pareigūnų ir buvusių policijos pareigūnų išlaikytą egzaminą (įskaitą) dėl tarnybinio ginklo nešiojimosi (priskyrimo) pareigūnas patikrina Policijos personalo posistemyje; 

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 5-V-1017, 2023-12-27, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25412

 

33.4. pažymos (raštai), patvirtinančios, kad asmuo, kuriam prašoma išduoti leidimą, sporto organizacijos nustatyta tvarka yra išlaikęs egzaminą (įskaitą) dėl ginklo sportui nešiojimo ir naudojimo (pateikiama, kai subjektas verčiasi veikla, susijusia su ginklų naudojimu sporto tikslais) (pateikiama tik dėl leidimo nešiotis ginklus išdavimo).

33.5. asmens, kuriam prašoma išduoti leidimą, pilietinio pasipriešinimo kurso baigimo pažymėjimą. Reikalavimas netaikomas Lietuvos šaulių sąjungos nariams, esamiems ir buvusiems specialiojo statuso subjektų pareigūnams, profesinės karo tarnybos kariams, kariams savanoriams ir kitiems savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos kariams.

Papildyta papunkčiu:

Nr. 5-V-1017, 2023-12-27, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25412

 

34. Patikrinimai atliekami Aprašo 12 punkte nustatyta tvarka. Sprendimas dėl leidimo nešiotis ginklus ar neterminuoto leidimo nešiotis ginklus priimamas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo visų Aprašo 33 punkte nurodytų dokumentų pateikimo dienos. 

35. Leidimas nešiotis ginklus ar neterminuotas leidimas nešiotis ginklus išduodamas teigiamo sprendimo priėmimo dieną. Leidimas nešiotis ginklus galioja 5 metus.  

36. Prašymas dėl leidimo nešiotis ginklus galiojimo pratęsimo pateikiamas ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų iki leidimo nešiotis ginklus galiojimo pabaigos.

37. Leidimo nešiotis ginklus galiojimo pratęsimui pateikiami Aprašo 8.6 ir 33.1 papunkčiuose nurodyti dokumentai. Aprašo 8.6 papunktyje nurodytas dokumentas nepateikiamas Aprašo 9 punkte nurodytu atveju.

38. Patikrinimai atliekami Aprašo 12 punkte nustatyta tvarka. Sprendimas dėl leidimo nešiotis ginklus galiojimo pratęsimo priimamas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo visų Aprašo 37 punkte nurodytų dokumentų pateikimo dienos. 

39. Leidimas nešiotis ginklus neišduodamas arba nepratęsiamas jo galiojimas, o neterminuotas leidimas nešiotis ginklus neišduodamas, jeigu:

39.1. asmuo, kuriam prašoma išduoti leidimą nešiotis ginklus ar neterminuotą leidimą nešiotis ginklus arba pratęsti leidimo nešiotis ginklus galiojimą, atitinka Aprašo 27 punkte nustatytus kriterijus;

39.2. asmeniui, kuriam prašoma išduoti leidimą nešiotis ginklus ar neterminuotą leidimą nešiotis ginklus, dėl ginklo praradimo buvo panaikintas leidimo nešiotis ginklus ar neterminuoto leidimo nešiotis ginklus galiojimas ir nuo to laiko nėra praėję 3 metai.

40. Leidimo nešiotis ginklus ar neterminuoto leidimo nešiotis ginklus galiojimas panaikinamas, jeigu:

40.1. paaiškėja, kad asmuo nėra nepriekaištingos reputacijos, išskyrus Įstatymo 18 straipsnio 2 dalies 9 punkte numatytus atvejus;

40.2. paaiškėja, kad asmuo serga kai kuriomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro tvirtinamame sąraše nurodytomis ligomis ar turi šiame sąraše nurodytų fizinių trūkumų, trukdančių saugiai elgtis su ginklu;

40.3. asmuo naudojasi ginklu pažeisdamas įstatymų, kitų teisės aktų reikalavimus, ir tas pažeidimas kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, visuomenės saugumui ar viešajai tvarkai;

40.4. Valstybės saugumo departamentas turi duomenų, kad asmuo gali kelti arba kelia grėsmę valstybės saugumui;

40.5. asmuo buvo policijos įstaigos įpareigotas pasitikrinti sveikatą ir per 40 darbo dienų nuo įpareigojimo įteikimo dienos be pateisinamų priežasčių nepateikė naujos medicininio patikrinimo išvados;

40.6. asmuo buvo policijos įstaigos įpareigotas perlaikyti Aprašo 33.3 ar 33.4 papunkčiuose įvardytus egzaminus ir per 40 darbo dienų nuo įpareigojimo įteikimo dienos be pateisinamų priežasčių nepateikė dokumento, kad išlaikė egzaminą;

40.7. asmuo prarado ginklą dėl ginklų ir šaudmenų apyvartos taisyklių pažeidimų;

40.8. subjekto darbuotojas yra atleidžiamas iš darbo arba sporto organizacijos narys nustoja būti sporto organizacijos nariu;

40.9. leidimas nešiotis ginklus ar neterminuotas leidimas nešiotis ginklus buvo įgytas pateikus sąmoningai klaidingą informaciją ar suklastotus dokumentus. Šiuo atveju pareigūnas nustatyta tvarka inicijuoja sprendimo dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo priėmimą;

40.10. subjektas per vieną mėnesį nuo leidimo nešiotis ginklus galiojimo pabaigos nesikreipė dėl leidimo nešiotis ginklus pratęsimo. Šiuo atveju sprendimas dėl leidimo nešiotis ginklus galiojimo panaikinimo nesurašomas. PLVIS panaikinimo priežastis nurodoma „Leidimo nepratęsimas“;

40.11. policijos įstaiga gauna duomenų, kad asmuo kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei arba sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai, visuomenės saugumui ar valstybės saugumui;

40.12. paaiškėja, kad subjektas neturi galiojančio leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus;

40.13. subjektas pateikė prašymą dėl leidimo nešiotis ginklus ar neterminuoto leidimo nešiotis ginklus galiojimo panaikinimo;

40.14. mirė leidimą turėjęs asmuo;

40.15. Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme nustatytais pagrindais.

41. Gavus pranešimą apie atleistą darbuotoją ar asmeniui netekus sporto organizacijos narystės, leidimo nešiotis ginklus ar neterminuoto leidimo nešiotis ginklus galiojimas panaikinamas šio pranešimo pagrindu. Šiuo atveju sprendimas nesurašomas. PLVIS panaikinimo priežastis nurodoma „Darbuotojo atleidimas“ arba „Narystės sporto organizacijoje praradimas“.

42. Policijos įstaiga, panaikinusi leidimo nešiotis ginklus ar neterminuoto leidimo nešiotis ginklus galiojimą (išskyrus Aprašo 40.10 ir 40.13 papunkčiuose nustatytais atvejais), apie tai nedelsdama informuoja subjektą.  

43. Iškilus aplinkybėms, dėl kurių asmuo, turintis leidimą nešiotis ginklus ar neterminuotą leidimą nešiotis ginklus, negali įsigyti ar turėti ginklų, policijos įstaiga priima sprendimą apriboti leidimo galiojimą iki tol, kol bus priimtas sprendimas dėl leidimo nešiotis ginklus ar neterminuoto leidimo nešiotis ginklus grąžinimo arba galiojimo panaikinimo.

44. Asmenims, kuriems skirtas apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis, sprendimas dėl leidimo nešiotis ginklus ar neterminuoto leidimo nešiotis ginklus galiojimo panaikinimo nesurašomas, o šių leidimų galiojimas apribojimas iki apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio galiojimo pabaigos. PLVIS leidimo galiojimo apribojimo priežastis nurodoma „Smurto artimoje aplinkoje orderis“.

 

IV SKYRIUS

GINKLŲ ĮSIGIJIMAS

 

45. A, B, C kategorijų ginklai, ginklų priedėliai, šaudmenys, Įstatymo 3 straipsnio 7 punkte nurodytų ginklų dėtuvės, į kurias telpa daugiau kaip 20 šovinių, ir Įstatymo 3 straipsnio 8 punkte nurodytų ginklų dėtuvės, į kurias telpa daugiau kaip 10 šovinių, jų dalys įsigyjami:

45.1. Lietuvoje iš prekiautojų arba TVŪD;

45.2. užsienio valstybėse gavus išankstinį sutikimą įvežti ginklus, leidimą įvežti ar leidimą importuoti ginklus. Kai gavus išankstinį sutikimą ginklai, ginklų priedėliai, šaudmenys, Įstatymo 3 straipsnio 7 punkte nurodytų ginklų dėtuvės, į kurias telpa daugiau kaip 20 šovinių, ir Įstatymo 3 straipsnio 8 punkte nurodytų ginklų dėtuvės, į kurias telpa daugiau kaip 10 šovinių, jų dalys įsigyjami užsienio valstybėse nuotoliniu būdu (elektroninėmis priemonėmis), juos galima atsisiųsti tik per prekiautojus. Šiuo atveju išankstiniame sutikime turi būti įrašomas prekiautojo adresas.

46. A, B, C kategorijų ginklai, ginklų priedėliai, šaudmenys, Įstatymo 3 straipsnio 7 punkte nurodytų ginklų dėtuvės, į kurias telpa daugiau kaip 20 šovinių, ir Įstatymo 3 straipsnio 8 punkte nurodytų ginklų dėtuvės, į kurias telpa daugiau kaip 10 šovinių, jų dalys įsigyjami pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir nurodžius leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus numerį.

47. TVŪD ar prekiautojas, pardavęs asmeniui ginklą, per Policijos elektroninių paslaugų sistemą (toliau – PEPS) pateikia informaciją policijos įstaigai apie asmeniui parduotą ginklą ir, naudodamasis PEPS, išduoda asmeniui ginklo pažymėjimą. Ginklo pažymėjime nurodomas asmens vardas, pavardė, asmens kodas, ginklo rūšis, markė, modelis, šovinio tipas, ginklo identifikacinis numeris, ginklo pažymėjimo išdavimo data, ginklo pažymėjimą išdavęs asmuo ir išdavimo data. Ginklo pažymėjimą pasirašo TVŪD ar prekiautojo administracijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo. Pardavus ginklą, iš PEPS atspausdinamas ginklo perdavimo priėmimo aktas, kurį pasirašo TVŪD ar prekybininko ginklais administracijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo ir pirkėjas. Aktas segamas į bendrą realizuotų ginklų bylą.

 

V Skyrius

SUBJEKTŲ GINKLŲ REGISTRAVIMAS IR APSKAITA POLICIJOS ĮSTAIGOJE

 

48. Subjektas, užsienio valstybėje įsigijęs A, B, C kategorijų ginklų ar šių ginklų pagrindinių dalių, privalo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas juos užregistruoti policijos įstaigoje.

49. Subjektas ginklui užregistruoti pateikia:

49.1. dokumentus, patvirtinančius ginklo įsigijimą ir įvežimą į Lietuvos Respubliką, ir (ar) dokumentus, patvirtinančius, kad ginklas užsienio valstybėje įsigytas teisėtai;

49.2. ginklą. Pareigūnas ginklo identifikacinius duomenis patikrina PLVIS ir Ieškomų ginklų registre;

49.3. ginklo taisymo (perdirbimo) aktą, jei registruojamas imitacinis ginklas;

49.4. ginklo deaktyvacijos sertifikatą ar pažymą, kad ginklas yra visiškai netinkamas naudoti, jei registruojami A ir B kategorijų ginklai, perdirbti į visiškai netinkamus naudoti ginklus iki 2016 m. balandžio 8 d. arba pagal 2015 m. gruodžio 15 d. Europos Komisijos įgyvendinimo reglamentą (ES) 2015/2403, kuriuo nustatomos bendrosios deaktyvacijos standartų ir metodų gairės siekiant užtikrinti, kad deaktyvuoti šaunamieji ginklai būtų visiškai netinkami naudoti (OL 2015 L 333, p. 62).

50. Prieš pateikiant registruoti trumpąjį graižtvinį šaunamąjį ginklą (išskyrus graižtvinius trumpuosius šaunamuosius ginklus, šaudančius lygiavamzdžių ginklų šoviniais), ginklas turi būti išbandytas A, B kategorijų graižtvinių trumpųjų šaunamųjų ginklų išbandymo, tūtelių ir kulkų kolekcijų sudarymo, tvarkymo ir naudojimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

51. Ginklas užregistruojamas PLVIS ir ginklo pažymėjimas išduodamas įprastai tą pačią darbo dieną, tačiau ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo pateikimo dienos. Ginklo pažymėjimą pasirašo policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Ginklo pažymėjimo galiojimo laikas neterminuotas. Ginklo pažymėjimai automatiškai eilės tvarka numeruojami PLVIS.

52. Subjektas, praradęs ginklo pažymėjimą, gali pateikti prašymą dėl dublikato išdavimo arba ginklo pažymėjimą atsispausdinti iš PEPS.

53. TVŪD ir prekiautojams Aprašo 48–50 punktų reikalavimai netaikomi. Šie asmenys, įsigiję A, B, C kategorijų ginklų ar šių ginklų pagrindinių dalių, privalo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas policijos įstaigai per PEPS pateikti informaciją apie įsigytus ginklus ar jų pagrindines dalis. Policijos įstaiga, gavusi informaciją, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas ginklus ar jų pagrindines dalis užregistruoja PLVIS. TVŪD ar prekiautojų įsigyti neišbandyti trumpieji graižtviniai šaunamieji ginklai arba trumpieji graižtviniai šaunamieji ginklai, nuo kurių išbandymo yra praėję daugiau kaip 1 metai, išbandomi ne vėliau kaip jų realizavimo dieną (1 metų išbandymo terminas netaikomas, jei TVŪD ar prekiautojas, įsigijęs trumpųjų graižtvinių šaunamųjų ginklų, pateikė juos išbandyti ar juos įsigijo iš kito prekiautojo, kuris buvo pateikęs juos išbandyti ir po išbandymo ginklai nebuvo naudoti). Kiti Lietuvoje registruoti trumpieji graižtviniai šaunamieji ginklai, nuo kurių išbandymo yra praėję daugiau kaip 1 metai, išbandomi ne vėliau kaip jų realizavimo dieną. Atskirai įsigyti trumpųjų graižtvinių šaunamųjų ginklų vamzdžiai (taip pat šių ginklų vamzdžiai, pritvirtinti prie rėmo) išbandomi įdėti į ginklą, kuriame vamzdis bus naudojamas. Trumpieji graižtviniai šaunamieji ginklai, trumpųjų graižtvinių šaunamųjų ginklų vamzdžiai (taip pat šių ginklų vamzdžiai, pritvirtinti prie rėmo) neišbandomi, jei TVŪD ar prekiautojas juos išveža (eksportuoja) arba realizuoja TVŪD ar prekiautojui.

54. TVŪD ir prekiautojai, policijos įstaigai per PEPS pateikdami informaciją, užpildo PEPS ginklo registravimo formoje esančius laukus, prisega sąskaitą faktūrą, patvirtinančią ginklų ar jų dalių įsigijimą, užsienio valstybės išduotą leidimą vežti ginklus ar leidimą eksportuoti ginklus (registruojant ginklų ar ginklų dalių partiją dokumentai prisegami prie pirmo registruojamo ginklo ar ginklo dalies) ir:

54.1. tais atvejais, kai A ar B kategorijos šaunamasis ginklas įvežtas iš kitos valstybės narės ar į civilinę apyvartą perduotas specialiojo statuso subjekto, į PEPS įkelia nuotrauką, kurioje aiškiai matyti šaunamojo ginklo numeris ir raidės „LT“; 

54.2. tais atvejais, kai A ar B kategorijos šaunamojo ginklo pagrindinė dalis įvežta iš valstybės narės, įkelia nuotrauką, kurioje aiškiai matyti šaunamojo ginklo dalies numeris ir raidės „LT“;

54.3. tais atvejais, kai A ar B kategorijos šaunamojo ginklo vamzdis į civilinę apyvartą perduotas specialiojo statuso subjekto, į PEPS įkelia nuotrauką, kurioje aiškiai matyti šaunamojo ginklo vamzdžio numeris ir raidės „LT“;

54.4. tais atvejais, kai A ar B kategorijos šaunamasis ginklas ar pagrindinė A ar B kategorijos šaunamojo ginklo dalis importuota iš trečiosios šalies, įkelia kiekvienos pagrindinės šaunamojo ginklo dalies nuotrauką, kurioje aiškiai matyti numeris ir raidės „LT“;

54.5. tais atvejais, kai registruojamas B kategorijos nešaunamasis ginklas, įkelia  nuotrauką, kurioje aiškiai matyti ginklo numeris.

55. Subjektas turimus A, B ar C ginklus gali realizuoti per prekiautojus, pateikęs asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir ginklo pažymėjimą bei nurodęs leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus numerį. Subjektas turimus D kategorijos ginklus gali realizuoti per prekiautoją, pateikęs asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

56. Policijos įstaiga, iš prekiautojo gavusi informaciją apie asmeniui parduotą A, B ar C kategorijos ginklą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas patvirtina ginklo įregistravimą PLVIS.

57. Subjektas, pateikęs prašymą ir gavęs policijos įstaigos leidimą perdirbti ginklus, gali perdirbti (pakeisti ginklo kokybines charakteristikas, susilpninti vamzdį ir pan.) savo turimus ginklus į kitokius arba į visiškai netinkamus naudoti. Leidimą perdirbti ginklą policijos įstaiga išduoda arba išduoti atsisako per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos. Ginklus gali perdirbti tik subjektai, turintys teisę verstis ginklų perdirbimu.

58. Europos juridinis asmuo gali tiesiogiai perduoti ginklus Europos juridinio asmens teisių ir pareigų perėmėjui, kai jis Aprašo nustatyta tvarka gauna leidimą laikyti ginklus ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus. Apie ginklų perėmimą Europos juridinis asmuo per PEPS informuoja policijos įstaigą. Policijos įstaiga, įregistravusi ginklus, Europos juridinio asmens teisių ir pareigų perėmėjui išduoda ginklų pažymėjimus.

59. Ginklas iš leidimo laikyti ginklus išregistruojamas PLVIS, atsižvelgiant į Aprašo 60–64 punktų nuostatas, jeigu:

59.1. jis yra parduotas, perduotas, padovanotas ar perduotas sunaikinti;

59.2. jis yra pavogtas ar prarastas;

59.3. jis yra konfiskuotas; 

59.4. numirė Europos fizinis asmuo ar Europos juridinis asmuo yra reorganizuotas arba likviduotas;

59.5. panaikintas leidimo laikyti ginklus galiojimas ar neterminuotas leidimas laikyti ginklus;

59.6. ginklas išvežtas iš Lietuvos Respublikos.

60. Ginklo išregistravimo pagrindas Aprašo 59.1, 59.6 papunkčiuose nurodytais atvejais yra prekiautojo per PEPS pateikta informacija apie ginklo pardavimą, pateiktas perdavimo aktas, dovanojimo sutartis ar dokumentai, patvirtinantys, kad ginklas yra perduotas sunaikinti.  

61. Ginklo išregistravimo pagrindas Aprašo 59.2 papunktyje nurodytu atveju yra  sprendimo nutraukti ikiteisminį tyrimą arba teismo nuosprendžio, susijusio su ginklo vagyste  (praradimu), jeigu ginklas nesurastas, kopija. Jeigu ginklas yra pavogtas (prarastas) ir nesurastas, jis išregistruojamas automatiniu būdu, jo duomenis teisės aktų nustatyta tvarka įrašius į Ieškomų ginklų registrą.

62. Ginklo išregistravimo pagrindas Aprašo 59.3 papunktyje nurodytu atveju yra atitinkamų institucijų priimtas sprendimas konfiskuoti ginklą.

63. Ginklo išregistravimo pagrindas Aprašo 59.4 papunktyje nurodytu atveju yra Europos fizinio asmens mirties liudijimas, PLVIS iš kitų registrų gauta informacija apie asmens mirtį ar Europos juridinio asmens likvidavimas arba reorganizavimas. Ginklas šiuo atveju išregistruojamas po to, kai jis realizuojamas arba perduodamas sunaikinti, kai yra tai patvirtinantys dokumentai, taip pat jeigu jis registruojamas asmens teisių ir pareigų perėmėjui.

64. Ginklo išregistravimo pagrindas Aprašo 59.5 papunktyje nurodytu atveju yra policijos įstaigos sprendimas. Ginklas šiuo atveju išregistruojamas po to, kai jis realizuojamas arba perduodamas sunaikinti, kai yra tai patvirtinantys dokumentai.

 

VI Skyrius

INFORMACIJOS APIE SUBJEKTO DARBUOTOJĄ TEIKIMAS

 

65. Subjektas, prieš priimdamas į darbą ginklininką ar kitą darbuotoją, kurio darbas bus tiesiogiai susijęs su ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu, per PEPS pateikia prašymą ir dokumentus, nurodytus Aprašo 8.2, 8.6, 8.7 papunkčiuose. Dokumentų pateikti nereikia Aprašo 9 punkte nustatytu atveju.

66. Patikrinimai atliekami Aprašo 12 punkte nustatyta tvarka. Sprendimas dėl leidimo dirbti darbą, susijusį su ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu, priimamas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo visų Aprašo 65 punkte nurodytų dokumentų pateikimo dienos.

67. Subjektas privalo ne vėliau kaip per 10 darbo dienų informuoti policijos įstaigą apie pasikeitusį veiklos pobūdį ar kitas sąlygas, kurios buvo nurodytos subjekto pateiktuose dokumentuose.

68. Policijos įstaiga ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų atlieka reikalingus patikrinimus Aprašo 12 punkte nustatyta tvarka ir informuoja asmenį, ar dėl pasikeitusių aplinkybių neatsirado kliūčių tęsti veiklą.

69. Jeigu paaiškėja, kad Europos fizinis asmuo, Europos juridinį asmenį kontroliuojantis asmuo, administracijos vadovas ar subjekto ginklininkas arba darbuotojas, kurio darbas tiesiogiai susijęs su ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu ar nešiojimu, nėra nepriekaištingos reputacijos asmuo, arba kilus pagrįstam įtarimui (iš asmens elgesio akivaizdžiai galima numanyti, kad jis serga ir (ar) turi fizinių trūkumų dėl kurių asmuo negali įsigyti ar turėti ginklo), kad asmuo negali saugiai elgtis su ginklu (netaikoma kontroliuojančiam asmeniu ir administracijos vadovui), subjektas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas privalo apie tai informuoti policijos įstaigą. Policijos įstaiga ne vėliau kaip per 10 darbo dienų informuoja subjektą, ar dėl šių priežasčių leidžiama subjektui, jo ginklininkui ar darbuotojui tęsti veiklą, arba įpareigoja asmenį per 10 darbo dienų pašalinti priežastis, dėl kurių negali būti vykdoma veikla.

70. Subjektas apie atleistą iš darbo Aprašo 65 punkte nurodytą asmenį per PEPS policijos įstaigai pateikia pranešimą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

 

VII SKYRIUS

ĮPAREIGOJIMAS PASITIKRINTI SVEIKATĄ AR PERLAIKYTI EGZAMINĄ

 

71. Policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu Europos fizinis asmuo arba subjekto ginklininkas ar darbuotojas, kurio darbas tiesiogiai susijęs su ginklų, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu ar nešiojimu, kilus pagrįstam įtarimui (yra gauta informacija iš sveikatos priežiūros įstaigos, ikiteisminio tyrimo įstaigų, subjektų ar kitų institucijų arba iš asmens elgesio akivaizdžiai galima numanyti, kad jis serga ir (ar) turi fizinių trūkumų, nurodytų Ligų ir fizinių trūkumų, dėl kurių asmuo negali įsigyti ar turėti ginklo, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1997 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. 221 „Dėl Fizinių asmenų, norinčių gauti leidimą laikyti ar leidimą nešiotis ginklus, medicininio patikrinimo tvarkos aprašo bei Ligų ir fizinių trūkumų, dėl kurių asmuo negali įsigyti ar turėti ginklo, sąrašo patvirtinimo“) arba tais atvejais, kai medicininio patikrinimo išvada išduota trumpesniam nei 5 metų terminui, pasibaigus jos galiojimui, įpareigojamas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka per 40 darbo dienų pasitikrinti sveikatą ir pateikti naują medicininio patikrinimo išvadą. Jei būtina atlikti stacionarinį tyrimą asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, 40 darbo dienų terminas gali būti pratęsiamas. Policijos įstaigos sprendime nurodomi motyvai, dėl kokių priežasčių asmuo turi pasitikrinti sveikatą.  

72. Sveikatos priežiūros įstaiga paima gautą policijos įstaigos sprendimą pasitikrinti sveikatą ir atlieka sveikatos patikrinimą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka. Sveikatos priežiūros įstaiga atlikto sveikatos patikrinimo rezultatus pažymi kitoje policijos įstaigos sprendimo pusėje ir sprendimą paštu grąžina jį išdavusiai policijos įstaigai.

73. Policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu Europos fizinis asmuo, turintis leidimą laikyti ginklus ar leidimą nešiotis ginklus, arba subjekto ginklininkas ar darbuotojas, turintis leidimą nešiotis ginklus, kilus pagrįstam įtarimui, gali būti įpareigotas baigti kursus, perlaikyti egzaminą pagal policijos įstaigos nurodytą Lietuvos policijos generalinio komisaro patvirtintą programą ir per 40 darbo dienų pateikti tai patvirtinančią pažymą. Policijos įstaigos sprendime nurodomi motyvai, dėl kokių priežasčių asmuo įpareigojamas perlaikyti egzaminą.  

74. Kol Europos fizinis asmuo, subjekto darbuotojas Aprašo nustatyta tvarka pasitikrina sveikatą ar perlaiko egzaminą ir policijos įstaigai pateikia tai patvirtinančius dokumentus, jam draudžiama vykdyti veiklą, susijusią su ginklų, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu ar nešiojimu.

 

VIII SKYRIUS

GINKLŲ laikymas, NEŠIOJIMASIS, GABENIMAS

 

75. Nešiotis ar gabenti subjekto C kategorijos ginklus gali Europos fiziniai asmenys, subjekto darbuotojai, šaudymo sporto organizacijos nariai, kuriems yra išduotas leidimas nešiotis ginklus ar neterminuotas leidimas nešiotis ginklus, turintys su savimi asmens dokumentą ir ginklo pažymėjimą.

76. Nešiotis ar gabenti subjekto A, B kategorijos ginklus gali Europos fiziniai asmenys, subjekto darbuotojai, šaudymo sporto organizacijos nariai, kuriems yra išduotas leidimas nešiotis ginklus, turintys su savimi asmens dokumentą ir ginklo pažymėjimą.

77. Subjekto veiklai, kuriai reikalingi ginklai, priimti iš fizinių asmenų ar kitų subjektų ginklai gabenami Aprašo 75 ar 76 punktuose nustatyta tvarka arba turint leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, išduotą Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. V-362 „Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka.

78. Ginklai laikomi neužtaisyti, šaudmenys turi būti išimti iš dėtuvės, būgnelio ar vamzdžio.

 

IX SKYRIUS

GINKLŲ APSKAITOS REIKALAVIMAI SUBJEKTAMS, GAMINANTIEMS GINKLUS

 

79. Subjektas, prieš pradėdamas gaminti ginklus, privalo parengti ir su policijos įstaiga suderinti gaminamų ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių apskaitos tvarkos aprašą. Tvarkos apraše privalomai turi būti aprašyti į apskaitą įtraukiamų objektų, detalių, medžiagų atsekamumas, atsakingų asmenų kiekviename etape identifikavimą užtikrinančios procedūros, į apskaitą įtraukiamų objektų, detalių, medžiagų gavimas, saugojimas, panaudojimas gamyboje, gaminamos produkcijos kokybės kontrolė, pagamintos produkcijos registravimas, žymėjimas ir realizavimas, brokuotos, sugadintos produkcijos, objektų, detalių, medžiagų nurašymas ir sunaikinimas, tiekėjų ir pirkėjų registravimas ir kitos su objektų, detalių, medžiagų ir produkcijos apskaita susijusios nuostatos.

80. Policijos įstaiga pateiktą gaminamų ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių  apskaitos tvarkos aprašą įvertina ir pateikia pastabas bei pasiūlymus dėl jo ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo jo pateikimo.

81. Subjektas pradėti ginklų gamybą gali tik po to, kai patvirtina su policijos įstaiga suderintą gaminamų ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių apskaitos tvarkos aprašą.

 

X SKYRIUS

GINKLŲ APSKAITOS REIKALAVIMAI subjektams, TAISANTIEMS (PERDIRBANTIEMS) GINKLUS IR PERDIRBANTIEMS ŠAUDMENIS

 

82. Subjektas ginklams taisyti (perdirbti) įsigytas ar įvežtas pagrindines šaunamųjų ginklų dalis privalo įrašyti į įsigytų (įvežtų) ir realizuotų ginklų dalių apskaitos žurnalą (1 priedas). Kiekviena pagrindinių šaunamųjų ginklų dalių rūšis į žurnalą rašoma atskirame lape, kuriame turi būti palikta tiek laisvos vietos, kad užtektų padaryti įrašus dėl šių dalių panaudojimo ir nurašymo.

83. Prieš priimdamas A, B ar C kategorijos ginklą taisyti, sukomplektuoti iš turimų dalių (pvz., susieti ginklo rėmą su vamzdžiu), perkomplektuoti turimą ginklą ir prieš atiduodamas ginklą, ginklininkas turi įsitikinti, kad ginklas priklauso jį pateikusiam asmeniui, ir patikrinti, ar asmuo turi teisę turėti nurodytą ginklą. Prieš priimant perdirbti ginklą, papildomai privaloma patikrinti PEPS, ar yra išduotas policijos įstaigos leidimas perdirbti ginklus.

84. Ginklininkas, priėmęs A, B ar C kategorijos ginklą, išrašo nustatytos formos ginklo priėmimo kvitą (2 priedas) ir jį įteikia Europos fiziniam asmeniui ar subjekto įgaliotam asmeniui. Ginklo priėmimo kvito šaknelė saugoma įmonėje.

85. Subjektas, pakeitęs pagrindinę šaunamojo ginklo dalį ar perdirbęs ginklą, privalo surašyti ginklo taisymo (perdirbimo) aktą (3 priedas). Aktas surašomas dviem egzemplioriais. Vienas egzempliorius įteikiamas ginklo savininkui, kitas laikomas ir saugomas ginklą taisiusioje (perdirbusioje) įmonėje.

86. Fizinis asmuo ar juridinio asmens įgaliotas asmuo, atsiimdamas sutaisytą (perdirbtą) ginklą, privalo pasirašyti ginklo priėmimo kvito šaknelėje (2 priedas), patvirtindamas, kad atsiėmė ginklą.

87. Ne rečiau kaip vieną kartą per pusmetį subjektas privalo nurašyti toliau netinkamas naudoti pagrindines šaunamųjų ginklų dalis ir apie tai surašyti pagrindinių šaunamųjų ginklų dalių nurašymo aktą (4 priedas). Šis aktas kartu su toliau netinkamomis naudoti pagrindinėmis šaunamųjų ginklų dalimis perduodamas policijos įstaigai, kuri netinkamas naudoti pagrindines šaunamųjų ginklų dalis nustatyta tvarka perduoda TVŪD. Didelių gabaritų pagrindines ginklų dalis (pabūklų, haubicų ir pan.) sunaikina subjektas dalyvaujant policijos ir TVŪD atstovams.

88. Kitas (ne pagrindines) netinkamas toliau naudoti ginklų dalis subjektas sunaikina pats.

89. Aprašo X skyriaus reikalavimai netaikomi subjektams, taisantiems (perdirbantiems) A kategorijos ginklus, kurie su policijos įstaiga suderina taisomų (perdirbamų) A kategorijos ginklų apskaitos tvarką.

 

XI SKYRIUS

GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ APSKAITOS REIKALAVIMAI PREKIAUTOJAMS

 

90. Prekiautojai apie visus įsigytus (įvežtus) ar komiso pagrindais iš asmenų priimtus parduoti A, B, C kategorijų ginklus ir jų pagrindines dalis privalo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas per PEPS informuoti policijos įstaigą. Prekiautojas, pateikęs informaciją apie įsigytus (įvežtus) ar komiso pagrindais iš asmenų priimtus parduoti A, B, C kategorijų ginklus ir jų pagrindines dalis, privalo iš PEPS atspausdinti ginklų priėmimo aktą ir įsegti jį į bendrą asmens įsigytų ginklų bylą. Jeigu pagal vieną įsigijimo (įvežimo) dokumentą įsigytas (įvežtas) ne vienas ginklas ar jo dalis, spausdinamas vienas ginklų priėmimo aktas su visų priimtų ginklų ar jų dalių duomenimis. Asmeniui, iš kurio priimtas ginklas parduoti komiso pagrindais, išduodama akto kopija.

91. Prekiautojas apie kiekvieną realizuotą (išvežtą) A, B, C kategorijos ginklą ar jo pagrindinę dalį privalo tą pačią dieną per PEPS informuoti policijos įstaigą. Prekiautojas, pateikęs informaciją apie realizuotus (išvežtus) A, B, C kategorijų ginklus ir jų pagrindines dalis, privalo iš PEPS atspausdinti ginklų perdavimo aktą ir įsegti jį į bendrą realizuotų ginklų bylą. Jeigu pagal vieną realizavimo dokumentą realizuotas ne vienas ginklas ar jo dalis, spausdinamas vienas ginklų perdavimo aktas su visais realizuotų ginklų ar jų dalių duomenimis. Jeigu ginklą, kuris buvo priimtas parduoti komiso pagrindais, asmuo, iš kurio jis buvo priimtas parduoti, atsiima, prekiautojas tą pačią dieną per PEPS apie tai informuoja policijos įstaigą ir iš PEPS atspausdina ginklų perdavimo aktą, kurį įsega į bendrą realizuotų ginklų bylą.

92. Jeigu siekiama realizuoti areštuotą ginklą, prekiautojas privalo PEPS nurodyti antstolio patvarkymo, kuriuo antstolis leidžia realizuoti areštuotą ginklą, datą ir numerį. Prieš parduodant areštuotą ginklą, būtina Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka sudaryti rašytinę komiso sutartį dėl ginklo pardavimo tarp antstolio (komitento) ir prekiautojo (komisionieriaus). Šią sutartį privalo pasirašyti ir areštuoto ginklo savininkas, pažymėdamas, kad sutinka su komiso sutartyje nustatyta ginklo kaina. Realizavus ginklą, antstolio patvarkymas ir komiso sutartis segami į bendrą realizuotų ginklų bylą kartu su iš PEPS atspausdintu ginklo perdavimo aktu.

93. Jeigu siekiama realizuoti ginklą asmens, kurio leidimas laikyti (nešiotis) ginklus ar neterminuotas leidimas laikyti (nešiotis) ginklus negalioja, prekiautojas privalo PEPS nurodyti  policijos įstaigos ginklų perdavimo akto datą ir numerį arba policijos įstaigos rašto, kuriuo leidžiama realizuoti ginklą, ar TVŪD ginklų perdavimo akto datą ir numerį. Realizavus ginklą, policijos įstaigos raštas ar ginklų perdavimo akto kopija segama į bendrą realizuotų ginklų bylą kartu su iš PEPS atspausdintu ginklo perdavimo aktu.

94. Prekiautojas visus įsigytus (įvežtus) ar komiso pagrindais iš asmenų priimtus parduoti ginklų priedėlius privalo įrašyti į ginklų priedėlių įsigijimo (įvežimo) apskaitos žurnalą (5 priedas). 

95. Prekiautojas, realizavęs (išvežęs) ginklo priedėlį, ginklų priedėlių realizavimo (išvežimo) apskaitos žurnale (6 priedas) turi padaryti įrašą apie realizuotus (išvežtus) ginklo priedėlius. Jei realizuojamas D kategorijos ginklui skirtas ginklo priedėlis, žurnalo skiltis „Asmens, įsigijusio ginklo priedėlį, leidimo ar licencijos rūšis, data ir numeris“ nepildoma. Žurnale pasirašo prekiautojas, patvirtindamas, kad įsitikino asmens teise įsigyti ir turėti tos rūšies ginklo priedėlį.

96. Prekiautojai visus įsigytus (įvežtus) D kategorijos ginklus (išskyrus dujų įrenginius ir šaltuosius ginklus), komiso pagrindais iš asmenų priimtus parduoti D kategorijos ginklus (išskyrus dujų įrenginius ir šaltuosius ginklus) ir jų pagrindines dalis privalo įrašyti į D kategorijos ginklų įsigijimo (įvežimo) apskaitos žurnalą (7 priedas). Kiekvienos ginklų ar jų dalių partijos (pagal vieną įsigijimo (įvežimo) dokumentą įsigyti (įvežti) ginklai) gavimas turi būti įrašomas atskiroje eilutėje, nurodant įsigytų (įvežtų) ginklų skaičių. Tuo atveju, kai ginklai yra priimami parduoti komiso pagrindais, turi būti nurodomas kiekvieno ginklo numeris. Baigus pildyti visą žurnalo lapą, jo pabaigoje sumuojami subjekto per lapo pildymo laikotarpį įsigyti (įvežti) ginklai.

97. Prekiautojas, realizavęs (išvežęs) D kategorijos ginklą (išskyrus dujų įrenginį ar šaltąjį ginklą), D kategorijos ginklų realizavimo (išvežimo) apskaitos žurnale (8 priedas) turi padaryti įrašą apie kiekvieną realizuotą (išvežtą) D kategorijos ginklą (išskyrus dujų įrenginį ar šaltąjį ginklą). Žurnalo skiltis „Juridinio asmens, įsigijusio ginklus, pavadinimas ir kodas“ pildoma tuo atveju, jeigu ginklą ar jo dalį įsigyja juridinis asmuo. Jeigu skiltis nepildoma, joje dedamas horizontalus brūkšnys. Į žurnalo skiltį „Asmens vardas, pavardė, asmens kodas“ įrašomi fizinio asmens, įsigijusio ginklą ar jo dalį, ar juridinio asmens įgalioto asmens duomenys. Jeigu D kategorijos ginklus (išskyrus dujų įrenginius ar šaltuosius ginklus) įsigyja prekiautojai, atskirai kiekvieno ginklo įrašyti į atskirą eilutę nereikia. Tokiu atveju žurnalo skiltyje „Numeris“ įrašas nedaromas. Užpildžius vieną žurnalo lapą, suskaičiuojama, kiek realizuota (išvežta) ginklų, ir padaromas įrašas skiltyje „Iš viso realizuota, vnt.“. Skiltyje „Likutis, vnt.“ daromas įrašas iš prieš tai buvusio lapo skilties „Yra ginklų, vnt.“. Skiltyje „Gauta, vnt.“ daromas įrašas, jeigu per šio lapo pildymo laikotarpį buvo naujai įsigyta (įvežta) ginklų. Žurnalo skiltyje „Yra ginklų, vnt.“ įrašomas tą laikotarpį likęs nerealizuotas ginklų skaičius.

98. Prekiautojai privalo visus įsigytus (įvežtus) ar komiso pagrindais iš asmenų priimtus parduoti šaudmenis (kapsules, kapsulines tūteles) (išskyrus šaudmenis pneumatiniams ginklams), jų užtaisus (parakus) A, B, C kategorijų šaunamiesiems ginklams ar jų pagrindines dalis įrašyti į šaudmenų (kapsulių, kapsulinių tūtelių) ar jų užtaisų (parakų) įsigijimo (įvežimo) apskaitos žurnalą (9 priedas). Šis žurnalas sudaromas iš keturių dalių. Pirmoji dalis skirta graižtvinių ginklų šaudmenims (kapsulėms, kapsulinėms tūtelėms), antroji – lygiavamzdžių ginklų šaudmenims (kapsulėms, kapsulinėms tūtelėms), trečioji – dujinių pistoletų (revolverių) ir nedidelės galios (nuo 2,5 J iki 7,5 J) šaunamųjų ginklų šaudmenims, ketvirtoji – senovinių ginklų kopijų šaudmenims (kapsulėms, kapsulinėms tūtelėms) ir užtaisams (parakams). Kiekvienos šaudmenų partijos (pagal vieną įsigijimo (įvežimo) dokumentą įsigyti (įvežti) ginklai) gavimas turi būti įrašomas atskiroje eilutėje, nurodant įsigytų (įvežtų) šaudmenų skaičių.

99. Prekiautojas, realizavęs (išvežęs) šaudmenis (kapsules, kapsulines tūteles) ar jų užtaisus (parakus), skirtus B, C kategorijų šaunamiesiems ginklams, šaudmenų realizavimo (išvežimo) apskaitos žurnale (10 priedas) turi padaryti įrašą apie šaudmenų (kapsulių, kapsulinių tūtelių), jų užtaisų realizavimą (išvežimą). Šis žurnalas sudaromas iš keturių dalių. Pirmoji dalis skirta graižtvinių ginklų šaudmenims (kapsulėms, kapsulinėms tūtelėms), antroji – lygiavamzdžių ginklų šaudmenims (kapsulėms, kapsulinėms tūtelėms), trečioji – dujinių pistoletų revolverių ir nedidelės galios (nuo 2,5 J iki 7,5 J) šaunamųjų ginklų šaudmenims, ketvirtoji – senovinių ginklų kopijų šaudmenims (kapsulėms, kapsulinėms tūtelėms) ir užtaisams (parakams). Į žurnalo skiltį „Valstybė, juridinio asmens pavadinimas, kodas ir (ar) asmens vardas, pavardė, asmens kodas“ įrašomas juridinio asmens pavadinimas, kodas ir juridinio asmens įgalioto asmens vardas, pavardė ir asmens kodas, jeigu šaudmenis (kapsules, kapsulines tūteles), jų užtaisus įsigyja juridinis asmuo, arba fizinio asmens vardas, pavardė ir asmens kodas, jeigu šaudmenis (kapsules, kapsulines tūteles), jų užtaisus įsigyja fizinis asmuo. Fizinis asmuo ar juridinio asmens įgaliotas asmuo, įsigijęs šaudmenis (kapsules, kapsulines tūteles), jų užtaisus, privalo pasirašyti žurnalo skiltyje „Asmens, įsigijusio šaudmenis, parašas“. Užpildžius vieną žurnalo lapą, reikia suskaičiuoti, kiek realizuota (išvežta) šaudmenų (kapsulių, kapsulinių tūtelių), jų užtaisų, ir padaryti įrašą skiltyje „Iš viso realizuota, vnt.“. Skiltyje „Likutis, vnt.“ daromas įrašas iš prieš tai buvusio lapo skilties „Yra šaudmenų (kapsulių, kapsulinių tūtelių), vnt.“. Skiltyje „Gauta, vnt.“ daromas įrašas, jeigu per žurnalo šio lapo pildymo laikotarpį buvo naujai įsigyta (įvežta) šaudmenų (kapsulių, kapsulinių tūtelių), jų užtaisų. Žurnalo skiltyje „Yra šaudmenų (kapsulių, kapsulinių tūtelių), vnt.“ įrašomas tą laikotarpį likęs nerealizuotas šaudmenų (kapsulių, kapsulinių tūtelių), jų užtaisų kiekis. Šaudmenys (kapsulės, kapsulinės tūtelės) surašomi vienetais, šaudmenų užtaisai – kilogramais. 

100. Prieš perduodami fiziniams ar juridiniams asmenims jų nuotoliniu būdu  (elektroninėmis priemonėmis) įsigytus ginklus, prekiautojai privalo patikrinti asmens, kuris nuotoliniu būdu (elektroninėmis priemonėmis) įsigijo ginklus, tapatybę, teisę turėti tos kategorijos ginklus bei dokumentą, suteikiantį teisę įvežti ginklus, ginklų priedėlius, šaudmenis, jų dalis iš užsienio. Ginklų perdavimo metu turi būti surašomas ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių perdavimo aktas, kuriame nurodomi ginklų duomenys, perdavimo data ir laikas, taip pat ginklus perdavusio ir priėmusio asmenų vardai, pavardės, asmens kodai, telefono numeriai ir parašai. Sutartys su fiziniais ir juridiniais asmenimis dėl jų nuotoliniu būdu (elektroninėmis priemonėmis) įsigytų ginklų pristatymo kartu su ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių priėmimo ir perdavimo aktais segamos į atskirą bylą.

101. Aprašo XI skyriaus reikalavimai yra privalomi ir subjektams, besiverčiantiems ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių gamyba ir realizuojantiems savo pagamintus ginklus, ginklų priedėlius, šaudmenis, jų dalis.

 

XII SKYRIUS

GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ APSKAITOS REIKALAVIMAI SUBJEKTAMS, GINKLUS NAUDOJANTIEMS VEIKLAI, KURIAI REIKALINGI GINKLAI

 

102. Subjektas, įsigijęs šaudmenų, remdamasis įsigijimo dokumentais, privalo padaryti įrašus šaudmenų apskaitos žurnale (11 priedas). Įsigijus šaudmenų, žurnalo skiltyje „Gauta, vnt.“ reikia padaryti įrašus apie įsigytų šaudmenų kiekį. Sunaudojus šaudmenis, žurnalo skiltyje „Nurašyta, vnt.“ reikia padaryti įrašą apie sunaudotų šaudmenų kiekį. Skiltyje „Likutis, vnt.“ įrašoma, kiek liko tam tikro tipo šaudmenų. Skiltyje „Įsigijimo ir nurašymo dokumento serija, numeris“ įrašoma įsigijimo dokumento – sąskaitos faktūros – serija ir numeris ar nurašymo priežastis. Atitinkamai padaromi įrašai ir skiltyje „Įsigijimo ir nurašymo datos“. Kiekvienas atskiras šaudmenų tipas (kalibras) turi būti įrašomas į atskirą stulpelį. Skilčių „Šaudmenų tipas (kalibras)“ skaičius, atsižvelgiant į šaudmenų tipų (kalibrų) skaičių, gali būti didesnis nei yra nurodytas  žurnalo formoje.

103. Ginklininkas, išduodamas darbuotojams ar asmenims ginklus ir šaudmenis veiklai, kuriai reikalingi ginklai, ar išnuomodamas ginklus, privalo jų išdavimą fiksuoti ginklų, šaudmenų išdavimo ir grąžinimo apskaitos žurnale (12 priedas). 

104. Įstatymo 28 straipsnyje nurodyti subjektai, kurie verčiasi ginklų nuoma, prieš išnuomodami ginklą turi:

104.1. iš asmens pareikalauti jo tapatybę patvirtinančio dokumento ir teisę turėti tos kategorijos ginklą patvirtinančio dokumento. Asmens dokumento ir teisę turėti tos kategorijos ginklą patvirtinančio dokumento kopijos segamos į atskirą bylą (šis papunktis taikomas Europos fiziniams asmenims, kurie yra nenuolatiniai Lietuvos gyventojai);

104.2. naudodamiesi PEPS įsitikinti, kad asmuo, kuriam išnuomojamas ginklas, turi teisę turėti tos rūšies ginklus (taikoma subjektams ir Lietuvos nuolatiniams gyventojams).

105. Kartu su ginklais turi būti išduodamas ir ginklo pažymėjimas, kurį asmuo turi nešiotis su savimi. Išnuomotų ginklų ir šaudmenų išdavimas fiksuojamas ginklų, šaudmenų išdavimo ir grąžinimo apskaitos žurnale (12 priedas).

106. Jeigu subjekto sprendimu yra paskirtas daugiau negu vienas ginklininkas, privaloma pildyti ginklų saugykloje laikomų ginklų ir šaudmenų apskaitos žurnalą (13 priedas). Šį žurnalą privaloma pildyti kiekvieną kartą, kai keičiasi ginklus išduodantys ginklininkai. Į žurnalą įrašomas bendras ginklų kiekis vienetais. Vertikalių skilčių skaičius ir turinys nustatomas pagal turimų ginklų ir šaudmenų nomenklatūrą.

107. Subjektams, kurie ginklus naudoja profesinei veiklai, tuose objektuose, kuriuose apsaugos darbuotojas ginklo ir šaudmenų negrąžina į ginklų saugyklą, o perduoda kitam apsaugos darbuotojui, privaloma pildyti ginklų ir šaudmenų saugomame objekte perdavimo registracijos žurnalą (14 priedas). Pildant šį žurnalą, įrašai turi būti daromi viena eilute. Ne rečiau kaip kartą per savaitę subjekto ginklininkas privalo patikrinti, kaip tvarkoma apskaita, ir padaryti atitinkamas žymas.

108. Įstatymo 27 straipsnyje nurodytų subjektų, kurie:

108.1. šaudmenis naudoja ir realizuoja tiruose (šaudyklose), veikloje įsigyti šaudmenys įrašomi į šaudmenų (kapsulių, kapsulinių tūtelių) ar jų užtaisų (parakų) įsigijimo (įvežimo) apskaitos žurnalą (9 priedas). Šaudmenų realizavimas fiksuojamas šaudmenų realizavimo (išvežimo) apskaitos žurnale (10 priedas);

108.2. šaudmenų tire (šaudykloje) nerealizuoja, šaudmenų apskaita vedama šaudmenų apskaitos žurnale (11 priedas).

109. Tiro (šaudyklos) ginklai perduodami naudotis asmenims, tik įsitikinus, kad asmuo turi teisę naudoti tos kategorijos ginklą. Ginklo perdavimas fiksuojamas ginklų, šaudmenų išdavimo ir grąžinimo apskaitos žurnale (12 priedas).

110. Tire (šaudykloje) prižiūrint šaudymo vadovui sunaudoti šaudmenys nurašomi šaudmenų realizavimo (išvežimo) apskaitos žurnale (10 priedas) įrašant šaudymo vadovo duomenis arba šaudmenų apskaitos žurnale (11 priedas) pasibaigus tiro (šaudyklos) darbo laikui.

111. Imitacinius ginklus galima naudoti tik vaidinimo, filmavimo, fotografijos sesijos, parado, sporto renginio ar istorinio įvykio atkūrimo ir mokymo vietose. Imitacinius ginklus iš ginklų saugyklos į filmavimo, fotografijos sesijos, parado, sporto renginio ar istorinio įvykio atkūrimo arba mokymo vietą pristato subjekto ginklininkas ir prieš filmavimo, fotografijos sesijos, parado, sporto renginio, istorinio įvykio atkūrimo ar mokymų pradžią juos išdalija fiziniams asmenims, dalyvaujantiems filmavime, fotografijos sesijoje, parade, sporto renginyje, istorinio įvykio atkūrime ar mokymuose. Pasibaigus filmavimui, fotografijos sesijai, paradui, sporto renginiui, istorinio įvykio atkūrimui ar mokymams, subjekto ginklininkas imitacinius ginklus surenka ir grąžina į saugyklą.

112. Šaudmenis, sunaudotus pratybų, varžybų, mokymų, bandymų metu, ginklininkas nurašo jų sunaudojimo dieną.

 

XIII skyrius

Ginklų ir šaudmenų apskaitos reikalavimai SUBJEKTAMS, teikiantiems trumpalaikio ar laikino ginklų saugojimo paslaugą

 

113. Teikti trumpalaikio (iki 24 val.) ar laikino ginklų saugojimo paslaugas gali tik subjektai, turintys leidimą laikyti ginklus.

114. Ginklininkas, prieš priimdamas ginklus trumpalaikiam saugojimui, privalo naudodamasis PEPS įsitikinti, kad ginklas priklauso asmeniui teisėtai, ir sutikrinti ginklo numerį su ginklo pažymėjime nurodytu numeriu. Ginklininkas, nustatęs ginklų turėjimo teisėtumą, asmeniui perduoda vieną seifo, kuriame bus saugomi ginklai, raktą.

115. Seifą, kuriame paliekamas ginklas, savo raktu užrakina asmuo, paliekantis ginklą  trumpalaikiam saugojimui, ir ginklininkas. Asmuo, paliekantis ginklą trumpalaikiam saugojimui, į seifą juos padeda ir iš seifo pasiima pats.

116. Užrakinus seifą, ginklininkas asmeniui, palikusiam trumpalaikiam saugojimui ginklą, grąžina ginklo pažymėjimą ir išduoda užpildytą trumpalaikio ginklo saugojimo kvitą (15 priedas). Šio kvito šaknelę saugo subjektas, kuris teikia trumpalaikio ginklų saugojimo paslaugas.

117. Subjekto, kuris teikia trumpalaikio ginklų saugojimo paslaugas, ginklininkas asmeniui ginklą, ginklų priedėlius, šaudmenis grąžina po to, kai asmuo pateikia trumpalaikio ginklo saugojimo kvitą ir ginklo pažymėjimą. Asmuo, atsiėmęs ginklą, privalo pasirašyti trumpalaikio ginklo saugojimo kvito šaknelėje. Jei asmuo prarado kvitą, ginklą atsiimti gali tik pateikęs asmens dokumentą, patvirtinantį jo asmens tapatybę.

118. Jeigu asmuo ginklo neatsiima per 24 valandas, o masinių renginių metu, kai ginklai laikinai saugomi ne patalpose, per 2 valandas pasibaigus renginiui, subjektas neatsiimtus ginklus per vieną darbo dieną privalo perduoti policijos įstaigai. Pareigūnas, paimdamas ginklą ir šaudmenis, pasirašo trumpalaikio ginklo saugojimo kvito šaknelėje ir priima ginklą saugoti policijos įstaigoje.

119. Subjektas, kuris teikia laikino ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų saugojimo paslaugas, privalo su fiziniu asmeniu ar subjektu, pageidaujančiu palikti ginklus laikinai saugoti, sudaryti rašytinę sutartį, kurioje turi būti nurodyti priimamo saugoti ginklo identifikaciniai duomenys ir saugojimo terminai. Sutartyje taip pat turi būti nurodyta ginklo, šaudmenų priėmimo saugoti data (metai, mėnuo, diena).

120. Jei sutartis dėl laikino ginklų saugojimo sudaroma ilgesniam laikui nei 30 kalendorinių dienų, subjektas, priėmęs laikinai saugoti ginklus, privalo per 5 darbo dienas informuoti policijos įstaigą, kuri išdavė leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, apie priimtus ginklus ir sutartyje nurodytą saugojimo terminą arba jei sutartis buvo nutraukta nepasibaigus sutartyje nustatytam terminui.

121. Policijos įstaiga, gavusi informaciją apie laikiną ginklų saugojimo vietą, duomenis apie tai suveda į PLVIS.

122. Ginklus, ginklų priedėlius ir šaudmenis laikinam saugojimui iš asmenų priima ir išduoda ginklininkas.

123. Ginklininkas, prieš priimdamas ginklą laikinai saugoti iš asmens, privalo naudodamasis PEPS patikrinti leidimo laikyti (nešiotis) ginklus ir ginklo pažymėjimo galiojimą. Iš asmenų, atsisakiusių nurodyti leidimo laikyti (nešiotis) ginklus duomenis ir (ar) pateikti ginklo pažymėjimą ar turinčių negaliojančius dokumentus, ginklai laikinai saugoti nepriimami ir apie tai nedelsiant informuojama policijos įstaiga.

124. Ginklininkas, prieš priimdamas ginklus laikinai saugoti, sutikrina ginklų identifikacinius duomenis su nurodytais sutartyje ir, jeigu jie sutampa, priima ginklus saugoti.

125. Priimant ir grąžinant priimtus laikinai saugoti fizinio asmens ginklus, užpildomas ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų priėmimo laikinai saugoti ir išdavimo apskaitos žurnalas (16 priedas).

126. Priimant ir grąžinant priimtus laikinai saugoti subjekto ginklus, užpildomas ginklų, šaudmenų išdavimo ir grąžinimo apskaitos žurnalas (12 priedas).

127. Asmuo, pageidaujantis palikti ginklą saugoti, į ginklų saugyklą neleidžiamas. Ginklą į ginklų saugyklą padeda ir iš jos paima ginklininkas.

128. Asmuo, atsiėmęs ginklą, privalo pasirašyti ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų priėmimo laikinai saugoti ir išdavimo apskaitos žurnale (16 priedas). Grąžinant asmeniui ginklą taip pat turi būti nurodomas tikslus ginklo, ginklo priedėlių ir šaudmenų atidavimo asmeniui laikas (metai, mėnuo, diena, valanda, minutės).

129. Draudžiama ginklą grąžinti asmenims, neturintiems galiojančio leidimo laikyti ar leidimo nešiotis ginklus, ginklo pažymėjimo, arba akivaizdžiai neblaiviems ar apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų asmenims.

130. Jeigu asmuo ginklo neatsiima pasibaigus sutartyje nurodytam terminui ir per 1 mėn. nuo sutarties galiojimo pasibaigimo nesikreipia dėl jos pratęsimo, subjektas privalo ginklus perduoti policijos įstaigai.

131. Prekybos salėse, atitinkančiose ginklų saugyklos reikalavimus, ginklus ir šaudmenis saugoti draudžiama. Laikinai priimti saugoti ginklai, ginklų priedėliai, šaudmenys saugomi atskirai nuo kitų toje pačioje ginklų saugykloje saugomų ginklų.

 

XIV SKYRIUS

PRAŠYMŲ IR SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS IR JŲ TVARKYMAS

 

132. Subjektas, pageidaujantis naudotis PEPS (teikti Apraše nurodytus prašymus, ginklų duomenis, ataskaitas, pranešimus apie priimtus ar atleistus darbuotojus), turi pateikti prašymą naudotis PEPS jo įgaliotam (-iems) asmeniui (-ims). Prašyme turi būti nurodyti Europos fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas arba Europos juridinio asmens teisinė forma, pavadinimas, kodas, adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas ir įgalioto (-ų) asmens (-ų), kuriam (-iems) leidžiama tvarkyti subjekto darbuotojų, kurie gali subjekto vardu per PEPS pateikti ginklų duomenis policijos įstaigai, vardas (-ai), pavardė (-ės), asmens kodas (-ai), adresas (-ai), telefono numeris (-iai), elektroninio pašto adresas (-ai).

133. Policijos įstaiga, gavusi prašymą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas subjekto įgaliotą (-us) asmenį (-is) įrašo į PLVIS ir apie tai informuoja subjektą.

134. Pareigūnas, priėmęs Apraše nurodytus ir kitus dokumentus, patikrina pareiškėjo pateiktus dokumentus ir:

134.1. kai pateikiama per PEPS, prašymo ir kartu su prašymu pateiktų dokumentų elektronines kopijas perkelia į PLVIS;

134.2. kai pateikiama tiesiogiai, registruoja tiesiogiai (žodžiu) pateiktą prašymą PLVIS, užregistruotą prašymą atspausdina, pateikia asmeniui pasirašyti ir prašymą kartu su pateiktų dokumentų elektroninėmis kopijomis įkelia į PLVIS, o popierinius dokumentus grąžina pareiškėjui;

134.3. registruoja pareiškėją ir prašyme nurodytus asmenis PLVIS;

134.4. parengia pažymą pareiškėjui, kad prašymas gautas. Pažyma pareiškėjui išsiunčiama ne vėliau kaip per 5 darbo dienas:

134.4.1. per PEPS (jeigu pareiškėjas pateikė prašymą per PEPS);

134.4.2. raštu kartu su dokumentų originalais (jeigu pareiškėjas kreipėsi tiesiogiai ir dokumentų originalai bei pažyma nebuvo atiduoti registruojant prašymą).

135. Teigiami sprendimai dėl Apraše nurodytų prašymų ir atsakymai pareiškėjui parengiami ir registruojami PLVIS. Teigiamus sprendimus PLVIS tvirtina policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo.

136. Neigiami sprendimai dėl leidimų išdavimo, galiojimo pratęsimo, patikslinimo ir sprendimai dėl leidimų galiojimo panaikinimo bei motyvuoti atsakymai surašomi laisva forma. Šiuos sprendimus pasirašo jį parengę pareigūnai ir pateikia tvirtinti policijos įstaigos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui. Sprendimai ir atsakymai pasirašomi ir tvirtinami Policijos dokumentų valdymo sistemoje, į PLVIS įkeliamai atsakymo ir sprendimo elektroniniai nuorašai.

137. Sprendimai dėl leidimo nešiotis ginklus ir neterminuoto leidimo nešiotis ginklus neišdavimo, šių leidimų galiojimo panaikinimo ar leidimo nešiotis ginklus galiojimo nepratęsimo, taip pat neigiami sprendimai dėl leidimo dirbti darbą, susijusį su ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu, siunčiami subjektui, pateikusiam atitinkamą prašymą. Sprendime nurodomi motyvai, dėl kurių priimtas sprendimas.

138. Terminas sprendimui priimti skaičiuojamas nuo visų reikiamų dokumentų pateikimo dienos.

139. Prašymą pateikęs subjektas apie priimtą sprendimą informuojamas ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo sprendimo priėmimo. Subjektai, kurie pateikė prašymą per PEPS, informuojami pateikiant atsakymą per PEPS.

140. Leidimai laikyti ginklus, neterminuoti leidimai laikyti ginklus, leidimai nešiotis ginklus, neterminuoti leidimai nešiotis ginklus išduodami duomenis įrašant į PLVIS. Leidimams numeris suteikiamas eilės tvarka automatiniu būdu iš PLVIS.

141. Visi gauti dokumentai, susiję su prašymų nagrinėjimu ar sprendimų priėmimu, turi būti įkelti į PLVIS.

142. Aprašo 33.4 ir 33.5 papunkčiuose nurodytų dokumentų duomenys suvedami į PLVIS skiltį „Išlaikyti egzaminai“.

 

XV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

143. Policijos įstaiga tikrina patalpas, kuriose laikomi ginklai, atsižvelgdama į Lietuvos policijos generalinio komisaro nustatytus rizikos profilius dėl galimų subjekto ginklų apyvartos pažeidimų. Atlikus patikrinimą, PLVIS turi būti surašomas patalpų tikrinimo aktas. Jeigu atlikus patikrinimą nustatoma trūkumų, visi patikrinimo metu nustatyti trūkumai su nurodymais ir terminais jiems pašalinti surašomi patalpų tikrinimo akte ir patalpų tikrinimo aktas pasirašytinai įteikiamas subjektui, kurio patalpos buvo patikrintos.

144. Ginklų ir šaudmenų apskaitos ir registracijos žurnalų, kvitų lapai turi būti sunumeruoti ir įrišti bei įregistruoti policijos įstaigoje. Paskutiniame žurnalo lape policijos įstaigos pareigūnas nurodo įrištų lapų kiekį.

145. Aprašo ginklų ir šaudmenų apskaitos bei registracijos žurnaluose skilčių pavadinimai turi būti įrašomi kiekviename žurnalo lape.

_________________

 

1 priedas. Neteko galios nuo 2014-10-08

Priedo naikinimas:

Nr. 5-V-627, 2014-07-11, paskelbta TAR 2014-10-07, i. k. 2014-13747

 

2 priedas. Neteko galios nuo 2014-10-08

Priedo naikinimas:

Nr. 5-V-627, 2014-07-11, paskelbta TAR 2014-10-07, i. k. 2014-13747

 

4 priedas. Neteko galios nuo 2014-10-08

Priedo naikinimas:

Nr. 5-V-627, 2014-07-11, paskelbta TAR 2014-10-07, i. k. 2014-13747

 

5 priedas. Neteko galios nuo 2014-10-08

Priedo naikinimas:

Nr. 5-V-627, 2014-07-11, paskelbta TAR 2014-10-07, i. k. 2014-13747

 

6 priedas. Neteko galios nuo 2014-10-08

Priedo naikinimas:

Nr. 5-V-627, 2014-07-11, paskelbta TAR 2014-10-07, i. k. 2014-13747

 

7 priedas. Neteko galios nuo 2014-10-08

Priedo naikinimas:

Nr. 5-V-627, 2014-07-11, paskelbta TAR 2014-10-07, i. k. 2014-13747

 

8 priedas. Neteko galios nuo 2014-10-08

Priedo naikinimas:

Nr. 5-V-627, 2014-07-11, paskelbta TAR 2014-10-07, i. k. 2014-13747

 

9 priedas. Neteko galios nuo 2014-10-08

Priedo naikinimas:

Nr. 5-V-627, 2014-07-11, paskelbta TAR 2014-10-07, i. k. 2014-13747

 

 

 

 

Priedų pakeitimai:

 

1 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

2 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

3 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

4 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

5 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

6 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

7 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

8 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

9 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

10 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

11 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

12 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

13 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

14 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

15 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

16 priedas (nauja redakcija pagal 5-V-290)

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. 5-V-345, 2011-04-19, Žin., 2011, Nr. 48-2360 (2011-04-23), i. k. 11100GKISAK05-V-345

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 "Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. 5-V-220, 2012-03-19, Žin., 2012, Nr. 35-1750 (2012-03-24), i. k. 11200GKISAK05-V-220

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 "Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

3.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. 5-V-785, 2012-11-12, Žin., 2012, Nr. 132-6749 (2012-11-15), i. k. 11200GKISAK05-V-785

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 "Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

4.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. 5-V-733, 2013-09-16, Žin., 2013, Nr. 99-4923 (2013-09-20), i. k. 11300GKISAK05-V-733

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 "Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

5.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-627, 2014-07-11, paskelbta TAR 2014-10-07, i. k. 2014-13747

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 "Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

6.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-779, 2015-09-03, paskelbta TAR 2015-09-07, i. k. 2015-13577

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

7.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-468, 2016-06-10, paskelbta TAR 2016-06-16, i. k. 2016-16899

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

8.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-754, 2016-09-22, paskelbta TAR 2016-09-23, i. k. 2016-23896

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

9.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-735, 2017-08-30, paskelbta TAR 2017-08-31, i. k. 2017-13904

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

10.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-726, 2018-08-13, paskelbta TAR 2018-08-13, i. k. 2018-13048

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

11.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-317, 2019-04-16, paskelbta TAR 2019-04-16, i. k. 2019-06200

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

12.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-642, 2019-08-26, paskelbta TAR 2019-08-26, i. k. 2019-13464

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

13.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-45, 2020-01-17, paskelbta TAR 2020-01-17, i. k. 2020-00750

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

14.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-559, 2020-07-02, paskelbta TAR 2020-07-03, i. k. 2020-14948

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

15.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-253, 2021-03-29, paskelbta TAR 2021-03-30, i. k. 2021-06381

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

16.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-528, 2021-07-09, paskelbta TAR 2021-07-09, i. k. 2021-15673

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

17.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-602, 2021-08-02, paskelbta TAR 2021-08-02, i. k. 2021-16927

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

18.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-1065, 2021-11-26, paskelbta TAR 2021-11-26, i. k. 2021-24485

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

19.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-700, 2022-07-01, paskelbta TAR 2022-07-01, i. k. 2022-14365

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

20.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-1042, 2022-10-20, paskelbta TAR 2022-10-20, i. k. 2022-21264

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

21.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-290, 2023-03-31, paskelbta TAR 2023-03-31, i. k. 2023-05974

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

22.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-1017, 2023-12-27, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25412

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 5-V-166 „Dėl Europos fizinių ir Europos juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo