Suvestinė redakcija nuo 2014-12-23 iki 2014-12-31

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2009, Nr. 68-2782, i. k. 1092270ISAK001R-172

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL TARDYMO IZOLIATORIŲ VIDAUS TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2009 m. birželio 1 d. Nr. 1R-172

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos suėmimo vykdymo įstatymo (Žin., 1996, Nr. 12-313; 2008, Nr. 81-3172) 2 straipsnio 1 dalimi:

1. Tvirtinu Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisykles (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiais galios:

2.1. Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2001 m. rugsėjo 7 d. įsakymą Nr. 178 „Dėl Kardomojo kalinimo vietų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 78-2741);

2.2. Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2006 m. spalio 3 d. įsakymą Nr. 1R-311 „Dėl teisingumo ministro 2001 m. rugsėjo 7 d. įsakymo Nr. 178 „Dėl Kardomojo kalinimo vietų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2006, Nr. 108-4116);

2.3. Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2007 m. gegužės 31 d. įsakymą Nr. 1R-212 „Dėl Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2001 m. rugsėjo 7 d. įsakymo Nr. 178 „Dėl Kardomojo kalinimo vietų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2007, Nr. 63-2436).

3. Įpareigoju Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktorių ir tardymo izoliatorių direktorius per mėnesį nuo šio įsakymo įsigaliojimo dienos parengti ir patvirtinti reikiamus teisės aktus Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklėms įgyvendinti.

 

 

 

TEISINGUMO MINISTRAS                                                             REMIGIJUS ŠIMAŠIUS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos teisingumo

ministro 2009 m. birželio 1 d.

įsakymu Nr. 1R-172

 

TARDYMO IZOLIATORIŲ VIDAUS TVARKOS TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklės (toliau vadinama – Taisyklės) reglamentuoja Lietuvos Respublikos suėmimo vykdymo įstatyme (Žin., 1996, Nr. 12-313; 2008, Nr. 81-3172) (toliau vadinama – Suėmimo vykdymo įstatymas) nustatytos kardomosios priemonės – suėmimo (kardomojo kalinimo) (toliau vadinama – suėmimas) vykdymo tvarkos ir sąlygų įgyvendinimą, taip pat suimtųjų teisių ir laisvių apribojimo bei pareigų realizavimo tvarką.

2. Taisyklės yra privalomos tardymo izoliatoriams, taip pat laisvės atėmimo vietų ligoninėms teikiant sveikatos priežiūros paslaugas suimtiesiems.

3. Tardymo izoliatorių įrengimo ir eksploatavimo taisykles, taip pat didžiausią tardymo izoliatoriuje leidžiamų laikyti asmenų skaičių nustato Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau vadinama – Kalėjimų departamentas) direktorius.

4. Nuteistųjų, nurodytų Suėmimo vykdymo įstatymo 12 straipsnio 3 dalyje, teisių ir laisvių apribojimo bei pareigų realizavimo tvarką nustato Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. 194 (Žin., 2003, Nr. 76-3498).

5. Šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Suėmimo vykdymo įstatyme, Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekse (Žin., 2002, Nr. 73-3084) (toliau vadinama – Bausmių vykdymo kodeksas) ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II. TARDYMO IZOLIATORIŲ PERSONALO IR SUIMTŲJŲ SANTYKIAI

 

6. Tardymo izoliatorių darbuotojų ir suimtųjų tarpusavio santykiai grindžiami abipusės pagarbos principu.

7. Tardymo izoliatorių darbuotojams draudžiami bet kokio pobūdžio ryšiai su suimtaisiais, nesusiję su tarnybinių pareigų vykdymu.

8. Tardymo izoliatorių darbuotojai privalo nešioti ant viršutinių drabužių prisegtas korteles, kuriose įrašytas vardas, pavardė ir pareigos.

 

III. ASMENŲ PRIĖMIMAS Į TARDYMO IZOLIATORIUS

 

9. Suimtųjų (nuteistųjų) priėmimo į tardymo izoliatorių pagrindai:

9.1. Suėmimo vykdymo įstatymo 8 straipsnio 1 dalyje nustatyti pagrindai;

9.2. nuosprendžio įžanginės ir rezoliucinės dalių išrašas, patvirtintas teisėjo parašu ir teismo herbiniu antspaudu bei registruotas nuosprendį priėmusiame teisme;

9.3. suimtojo asmens bylos pažyma ir suimtųjų lydėjimo sąrašas, kai suimtieji (nuteistieji) vyksta tranzitu į paskirties punktus (kitus tardymo izoliatorius, policijos areštines, pataisos įstaigas).

10. Tardymo izoliatoriaus pareigūnas (-ai), atsakingas (-i) už suimtųjų (nuteistųjų) priėmimą, patikrina šių Taisyklių 9 punkte nurodytus dokumentus, dalyvaujant pristačiusiam suimtuosius (nuteistuosius) į tardymo izoliatorių konvojaus viršininkui apklausia kiekvieną pristatytąjį ir jų atsakymus sulygina su duomenimis, nurodytais šiuose dokumentuose. Priimant suimtąjį (nuteistąjį), kai nėra laikino sulaikymo protokolo, surašomas Suimtojo (nuteistojo) priėmimo į tardymo izoliatorių protokolas (1 priedas), kurį pasirašo suimtąjį (nuteistąjį) priėmęs tardymo izoliatoriaus pareigūnas ir konvojaus viršininkas.

11. Priimti suimtieji (nuteistieji), kol įforminami dokumentai, bet ne ilgiau kaip dviem valandoms, uždaromi į trumpalaikio laikymo kameras. Suimtieji (nuteistieji) į šias kameras uždaromi laikantis Suėmimo vykdymo įstatymo 10 straipsnyje nustatytų reikalavimų.

12. Priimtiems į tardymo izoliatorių suimtiesiems (nuteistiesiems) atliekama asmens krata, patikrinami jų turimi daiktai. Draudžiami turėti daiktai ir reikmenys paimami ir surašomas Suimtojo (nuteistojo) asmens kratos protokolas (2 priedas).

13. Paimti iš suimtųjų pinigai, vertybiniai popieriai ir vertingi daiktai atiduodami į Buhalterinės apskaitos skyrių, o kiti daiktai – į sandėlį ne vėliau kaip per 24 valandas (neįskaitant poilsio ir švenčių dienų).

14. Apie paimtus iš suimtojo pinigus, vertybinius popierius, vertingus daiktus bei kitus daiktus ir reikmenis tardymo izoliatoriaus administracija raštu informuoja ikiteisminiam tyrimui vadovaujantį ar jį atliekantį prokurorą arba teismą, kurio žinioje yra byla. Jeigu šie daiktai ir reikmenys prie ikiteisminio tyrimo medžiagos arba baudžiamosios bylos nepridedami ir apie tai pranešama tardymo izoliatoriaus administracijai, suimtojo vertybiniai popieriai ir vertingi daiktai paliekami saugoti tardymo izoliatoriaus Buhalterinės apskaitos skyriuje, o pinigai įrašomi į suimtojo asmeninę sąskaitą.

Kiti daiktai ir reikmenys atiduodami saugoti į sandėlį ar sunaikinami, vadovaujantis Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo (Žin., 1998, Nr. 61-1726; 2002, Nr. 72-3016) ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

15. Pas nuteistuosius rasti pinigai ir vertingi daiktai, vadovaujantis Bausmių vykdymo kodekso 54 straipsnio 5 dalimi ar 112 straipsnio 4 dalimi, motyvuotu tardymo izoliatoriaus direktoriaus nutarimu (3 priedas) paimami ir perduodami į tardymo izoliatoriaus socialinės paramos suimtiesiems (nuteistiesiems) fondą, išskyrus šių Taisyklių 16 punkte numatytus atvejus.

16. Nuteistojo, kuris po nuosprendžio (nutarties) įsiteisėjimo atvyko į tardymo izoliatorių, iki asmens kratos ir daiktų bei reikmenų patikrinimo savanoriškai atiduoti jo turimi pinigai paimami ir įrašomi į šio nuteistojo asmeninę sąskaitą, o vertingi daiktai – paimami ir perduodami saugoti į tardymo izoliatoriaus Buhalterinės apskaitos skyrių, kol nuteistasis bus perkeltas į areštinę ar pataisos įstaigą. Paėmus pinigus ir vertingus daiktus, šiems nuteistiesiems išduodami kvitai.

17. Atsižvelgiant į nuteistojo rašytinį prašymą, turimi pinigai ir vertingi daiktai gali būti perduoti jo sutuoktiniui, sugyventiniui ar artimiesiems giminaičiams. Perduodant pinigus ar vertingus daiktus surašomas Daiktų perdavimo aktas (4 priedas). Daiktų perdavimo akto kopija įsegama į asmens bylą.

18. Tardymo izoliatoriaus administracija vadovaujasi šių Taisyklių 12–17 punktų nuostatomis ir tuo atveju, jeigu pinigai ir kiti daiktai paimti iš suimtųjų (nuteistųjų) jų laikymo tardymo izoliatoriuje laiku.

19. Priimtiems į tardymo izoliatorių suimtiesiems (nuteistiesiems) atliekama jų medicininė apžiūra ir sanitarinis švarinimas. Asmenys iki medicininės apžiūros ir sanitarinio švarinimo atlikimo, bet ne ilgiau kaip dviem valandoms, gali būti laikinai uždaromi į trumpalaikio laikymo kameras.

20. Po sanitarinio švarinimo suimtieji (nuteistieji) paskirstomi į gyvenamąsias kameras, laikantis Suėmimo vykdymo įstatymo 10 straipsnyje nustatytų izoliavimo reikalavimų. Suimtųjų (nuteistųjų) paskirstymo į kameras tvarką nustato tardymo izoliatoriaus direktorius.

21. Apie asmens priėmimą į tardymo izoliatorių ne vėliau kaip kitą dieną pranešama tardymo izoliatoriaus direktoriaus nustatyta tvarka atvykusio asmens sutuoktiniui, sugyventiniui arba artimiesiems giminaičiams.

 

IV. SUIMTŲJŲ (NUTEISTŲJŲ) ASMENS BYLOS

 

22. Priimtiems į tardymo izoliatorių suimtiesiems (nuteistiesiems) pradedamos asmens bylos. Jei suimtieji (nuteistieji) pristatyti kartu su jų asmens bylomis, – jos tęsiamos. Jeigu į tardymo izoliatorių pristatyto suimtojo asmens byloje nėra daktiloskopinės kortelės ar pavyzdžio genetiniam tipizavimui atlikti, tardymo izoliatoriaus administracija privalo apie tai pranešti ikiteisminiam tyrimui vadovaujančiam ar jį atliekančiam prokurorui ar teismui, kurio žinioje yra byla. Dėl pristatyto suimtojo, kurio asmens byloje nėra asmens nuotraukos, ir pristatyto nuteistojo, kurio asmens byloje nėra daktiloskopinės kortelės, asmens nuotraukos ar pavyzdžio genetiniam tipizavimui atlikti, sprendimą atlikti reikiamus veiksmus priima tardymo izoliatoriaus direktorius nutarimu (5 priedas).

23. Suimtųjų (nuteistųjų), pristatytų į tardymo izoliatorių be asmens bylų, asmens bylos sudaromos tardymo izoliatoriuje. Į asmens bylas įsegami visi su suimtuoju (nuteistuoju) į tardymo izoliatorių pristatyti dokumentai. Jeigu dokumentų trūksta, jie išreikalaujami iš kitų institucijų ar parengiami tardymo izoliatoriuje šių Taisyklių 22 punkte nustatyta tvarka.

24. Suimtojo (nuteistojo) asmens bylos titulinio viršelio viršutinėje dalyje užrašomas įstaigos, kurioje pradėta asmens byla, pavadinimas, po juo – žodžiai „Asmens byla“, šalia kurių įrašomas asmens bylos numeris. Po žodžių „Asmens byla“ įrašomas suimtojo (nuteistojo) vardas ir pavardė, gimimo data. Asmens bylos titulinio viršelio apatinės dalies dešinėje pusėje įrašoma asmens bylos pradėjimo ir jos tvarkymo pabaigos datos, paleidimo iš laisvės atėmimo vietos data ir asmens bylos saugojimo terminas. Apatinės dalies kairėje pusėje dedamas trafaretinis spaudas, kuriame nurodomas fondo numeris, apyrašo numeris ir asmens bylos numeris. Titulinio viršelio vidinėje pusėje įrašomi tardymo izoliatorių, teritorinių policijos įstaigų areštinių ir laisvės atėmimo vietų, į kuriuos suimtasis (nuteistasis) buvo išvykęs, pavadinimai, išvykimo datos. Suimtojo (nuteistojo) asmens byla susideda iš dviejų dalių. Pirmoje asmens bylos dalyje yra šioje bylos dalyje esančių dokumentų aprašas, sulaikymo protokolas, suimtojo (nuteistojo) asmens anketa, daktiloskopinė kortelė, teismo arba teisėjo nutarties skirti kardomąją priemonę – suėmimą nuorašas, teismo nuosprendžių bei nutarčių nuorašai (išrašai), teisėjo ar teismo nutarties perkelti nuteistąjį iš areštinės ar pataisos įstaigos į tardymo izoliatorių nuorašas, Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pažyma apie pradėtus ikiteisminius tyrimus, teistumus ir paleidimo iš laisvės atėmimo vietų pagrindus, teismo medicinos, teismo psichiatrijos, teismo narkologijos ekspertizės protokolų ir išvadų nuorašai. Suimtajam (nuteistajam) mirus, į pirmąją asmens bylos dalį įsegama mirties liudijimo kopija ir patalogoanatominio ištyrimo protokolas (forma Nr. 013-1/a). Antroje asmens bylos dalyje yra šioje bylos dalyje esančių dokumentų aprašas, ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir teisėjų raštai dėl suimtojo (nuteistojo) pristatymo į nurodytą vietą (teritorinės policijos įstaigos areštinę, teismą ir pan.), ikiteisminio tyrimo pareigūnų rašytiniai reikalavimai išvesti suimtąjį iš kameros ikiteisminio tyrimo veiksmams atlikti, advokatų orderių atplėšiamosios dalies šaknelės ir rašytiniai reikalavimai išvesti suimtąjį iš kameros pasimatyti, tardymo izoliatoriaus administracijos raštų, siųstų ikiteisminio tyrimo pareigūnams ir teismams, nuorašai bei gauti atsakymai, dokumentai apie paskirtas nuobaudas ir paskatinimus, charakteristikos ir kiti dokumentai.

25. Suimtojo (nuteistojo) asmens bylos apatinio viršelio vidinėje dalyje įklijuojamas vokas, į kurį įdedami suimtojo (nuteistojo) asmens dokumentai. Voke esančių dokumentų aprašas sudaromas ant voko.

26. Suimtųjų, kurie paleisti panaikinus ar pakeitus suėmimą arba pasibaigus paskirtam suėmimo terminui, ir nuteistųjų, kurie paleisti įstatymo nustatytais pagrindais, asmens bylos saugomos ir naikinamos teisės aktų nustatyta tvarka.

27. Suimtojo (nuteistojo) asmens bylos tvarkomos vadovaujantis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2001 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 88 (Žin., 2002, Nr. 5-211; 2005, Nr. 132-4773).

 

V. ASMENŲ LANKYMASIS TARDYMO IZOLIATORIUOSE

 

28. Leisti lankytis tardymo izoliatoriuje tarptautinių organizacijų, užsienio valstybių institucijų, visuomenės informavimo priemonių, visuomeninių organizacijų bei religinių bendruomenių ir bendrijų atstovams, Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo priemonių, visuomeninių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų atstovams turi teisę tardymo izoliatoriaus direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas.

29. Užsienio valstybių visuomenės informavimo priemonių atstovai į tardymo izoliatorių gali būti įleisti, jeigu jie yra akredituoti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos.

30. Užsienio valstybių diplomatinių atstovybių nariams, turintiems diplomatinį rangą, ir konsulinių įstaigų pareigūnams susitikti su jų atstovaujamų valstybių suimtais piliečiais leidžia tardymo izoliatoriaus direktorius ar jį pavaduojantis pareigūnas.

31. Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo priemonių atstovai dėl leidimo lankytis tardymo izoliatoriuje pateikia tardymo izoliatoriaus direktoriui ar jį pavaduojančiam pareigūnui rašytinį prašymą, pasirašytą tos visuomenės informavimo priemonės, kuriai atstovauja, vadovo arba jo pavaduotojo. Tokia pat tvarka vadovaujasi ir Lietuvos Respublikos visuomeninių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų atstovai, kurie prie rašytinio prašymo prideda įstatus, registruotus Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Rašytiniame prašyme turi būti nurodyta, kas (vardas, pavardė, pareigos), kada (data, laikas), kokiu tikslu ir kokiame tardymo izoliatoriuje nori lankytis.

32. Fotografuoti ir filmuoti tardymo izoliatoriaus apsaugos perimetrą ir inžinerines technines apsaugos priemones draudžiama.

 

VI. SUIMTŲJŲ SUSITIKIMAS SU SAVO GYNĖJU

 

33. Gynėjams tardymo izoliatoriuje leidžiama susitikti su ginamaisiais pateikus advokato orderį arba sprendimą dėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos suteikimo ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

34. Suimtieji susitikti su gynėju iš kamerų išvedami esant gynėjo rašytiniam prašymui. Gynėjo ir ginamojo susitikimas vyksta tardymo izoliatoriaus administracijos darbo laiku tam skirtoje patalpoje be pašaliečių.

35. Suimtajam po susitikimo su gynėju daroma krata. Suimtajam leidžiama turėti su bylos tyrimu susijusių dokumentų ir užrašų.

 

VII. SUIMTŲJŲ LAIŠKŲ, PASIŪLYMŲ, PRAŠYMŲ (PAREIŠKIMŲ), PETICIJŲ IR SKUNDŲ PRIĖMIMAS, IŠSIUNTIMAS IR ATSAKYMŲ Į JUOS ĮTEIKIMAS

 

36. Laiškus suimtieji įteikia tardymo izoliatoriaus direktoriaus įsakymu įgaliotiems darbuotojams. Laiškai, ant kurių nenurodytas siuntėjo vardas ir pavardė arba nurodytas kito asmens vardas ir pavardė, nepriimami.

37. Suimtųjų išsiunčiamų ir gaunamų laiškų apskaitą tam skirtose kortelėse (6 priedas) atlieka laiškų apskaitos darbuotojas. Suimtąjį paleidžiant iš tardymo izoliatoriaus ar perkeliant į kitą laisvės atėmimo vietų įstaigą, šiame punkte nurodyta kortelė įsegama į suimtojo asmens bylą.

38. Suimtajam atsiųstas laiškas prieš jį įteikiant suimtojo akivaizdoje atplėšiamas ir neskaitant patikrinamas, ar jame nėra daiktų ir reikmenų, kuriuos suimtiesiems draudžiama turėti.

39. Perkėlus suimtąjį į kitą laisvės atėmimo vietą, jo vardu gauti laiškai ne vėliau kaip per dvi darbo dienas nuo laiško gavimo dienos tardymo izoliatoriaus sąskaita persiunčiami į tą įstaigą, į kurią suimtasis perkeltas.

40. Paleistų iš tardymo izoliatoriaus suimtųjų vardu gauti laiškai ne vėliau kaip per dvi darbo dienas nuo laiško gavimo dienos tardymo izoliatoriaus sąskaita persiunčiami adresu, kurį suimtasis nurodė tardymo izoliatoriaus administracijai. Jeigu paleidžiamojo adresas nenurodytas, persiųstas laiškas nepasiekia adresato (pašto grąžinamas) arba suimtasis mirė, suimtojo vardu adresuoti laiškai įdedami į jo asmens bylą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1R-375, 2014-12-22, paskelbta TAR 2014-12-22, i. k. 2014-20421

 

41. Suimtieji pasiūlymus, prašymus (pareiškimus), peticijas ir skundus pateikia raštu. Jeigu suimtasis neturi voko, pašto ženklų, rašymo priemonės ir popieriaus pasiūlymui, prašymui (pareiškimui), peticijai ar skundui parašyti, asmeninėje sąskaitoje neturi pinigų nurodytoms priemonėms įsigyti ir tokių priemonių prašo, tardymo izoliatoriaus administracija privalo suimtąjį jomis aprūpinti.

42. Jeigu suimtasis nori prie pasiūlymo, prašymo (pareiškimo), peticijos ar skundo pridėti dokumentų ar kitos medžiagos kopijas, tardymo izoliatoriaus administracija privalo suimtajam padaryti prašomų dokumentų ir medžiagos kopijas. Šios paslaugos suimtajam suteikiamos vadovaujantis Dokumentų kopijų parengimo išlaidų atlyginimo tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. rugsėjo 1 d. nutarimu Nr. 1039 (Žin., 2000, Nr. 75-2294). Jeigu suimtojo asmeninėje sąskaitoje nepakanka lėšų tardymo izoliatoriaus administracijai atlyginti už kopijų parengimą, ši suma iš suimtojo asmeninės sąskaitos nurašoma, kai jis tampa mokus.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1R-69, 2012-03-09, Žin., 2012, Nr. 31-1445 (2012-03-13), i. k. 1122270ISAK0001R-69

 

43. Suimtieji rašytinius pasiūlymus, prašymus (pareiškimus), peticijas ir skundus įteikia tardymo izoliatoriaus direktoriaus paskirtam administracijos darbuotojui.

44. Žodiniai suimtųjų pasiūlymai, prašymai (pareiškimai) ir skundai registruojami Suimtųjų priėmimo asmeniniais klausimais apskaitos žurnale (7 priedas).

45. Atsakymus į suimtųjų pasiūlymus, prašymus (pareiškimus), peticijas ir skundus suimtiesiems tardymo izoliatoriaus direktoriaus įgalioti darbuotojai įteikia per dvi darbo dienas nuo jų gavimo momento suimtajam pasirašant Suimtiesiems atsiųstų atsakymų apskaitos žurnale (8 priedas).

 

VIII. SANTUOKOS SUDARYMAS TARDYMO IZOLIATORIUOSE

 

46. Apie suimtojo, išskyrus Suėmimo vykdymo įstatymo 12 straipsnio 2 dalies 1, 2 ir 4 punktuose nurodytus asmenis, prašymą suteikti jam galimybę sudaryti santuoką tardymo izoliatoriaus administracija privalo nedelsdama raštu pranešti šio suimtojo ikiteisminiam tyrimui vadovaujančiam ar jį atliekančiam prokurorui arba teismui, kurio žinioje yra byla.

47. Jei šių Taisyklių 46 punkte nurodytas asmuo santuoką sudaro su asmeniu, esančiu laisvės atėmimo vietoje, santuoka sudaroma tardymo izoliatoriuje. Pervežimo išlaidas apmoka santuoką sudarantys asmenys.

48. Esant ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytiniam sutikimui, tardymo izoliatoriaus direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas santuokos sudarymo metu gali leisti dalyvauti svečiams.

49. Po santuokos sudarymo suimtojo (nuteistojo) asmens byloje įrašomi sutuoktinio vardas, pavardė, gimimo data. Anketoje taip pat daromas įrašas, jeigu suimtasis (nuteistasis), sudarydamas santuoką, pasirinko sutuoktinio pavardę arba dvigubą pavardę. Įrašai anketoje patvirtinami tardymo izoliatoriaus herbiniu antspaudu.

 

IX. RELIGINIŲ APEIGŲ ATLIKIMAS TARDYMO IZOLIATORIUOSE

 

50. Užtikrinant suimtųjų teisę tenkinti savo religinius poreikius, tardymo izoliatoriaus administracija vadovaujasi Lietuvos Respublikos religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymu (Žin., 1995, Nr. 89-1985) ir kitais teisės aktais.

Tardymo izoliatoriuje turi teisę lankytis visų Lietuvos valstybės pripažintų religinių bendruomenių ir bendrijų dvasininkai.

51. Religinėms apeigoms atlikti tardymo izoliatoriaus administracija, atsižvelgdama į dvasininkų rekomendacijas ir esamas galimybes, įrengia atitinkamas patalpas.

52. Suimtiesiems tardymo izoliatoriuje leidžiama turėti ir neštis į religinių apeigų atlikimo patalpas religinio turinio literatūrą.

 

X. PAŠTO AR PERDUODAMŲ SIUNTINIŲ,

SMULKIŲJŲ PAKETŲ SU SPAUDA PRIĖMIMAS IR ĮTEIKIMAS

 

53. Asmuo, atnešęs perduodamą siuntinį ar smulkųjį paketą su spauda, pateikia asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, užpildo Prašymo perduoti siuntinio ar smulkiojo paketo su spauda blanką (9 priedas).

54. Siuntinys ar smulkusis paketas su spauda priimamas ir perduodamas tik juos teisę turintiems gauti suimtiesiems. Jei suimtasis neturi teisės gauti siuntinio ar smulkiojo paketo su spauda, šie grąžinami jį atnešusiam asmeniui.

55. Priimant perduodamą siuntinį ar smulkųjį paketą su spauda, juos atnešusio asmens akivaizdoje patikrinama, ar juose nėra daiktų, kurių perdavimo Suėmimo vykdymo įstatymas nenumato. Rasti daiktai, kurių perdavimas nenumatytas Suėmimo vykdymo įstatyme, grąžinami asmeniui, atnešusiam siuntinį ar smulkųjį paketą su spauda, ir apie tai nurodoma Prašyme perduoti siuntinį ar smulkųjį paketą su spauda.

56. Siuntinys ar smulkusis paketas su spauda perduodamas suimtajam, jam pasirašius Prašyme perduoti siuntinį ar smulkųjį paketą su spauda.

57. Iš pašto įstaigų pašto siuntiniai ir smulkieji paketai nepriimami, jeigu:

57.1. jie gauti suimtųjų, kurie neturi teisės gauti pašto siuntinių, vardu;

57.2. vienas pašto siuntinys sveria daugiau kaip 10 kilogramų, o smulkusis paketas su spauda – daugiau kaip 2 kilogramus;

57.3. jie gauti suimtųjų, kurie paleisti iš tardymo izoliatoriaus, vardu;

57.4. jeigu jie gauti suimtojo, kuris mirė, vardu.

Pašto siuntiniai ir smulkieji paketai su spauda suimtiesiems, kurie turi teisę juos gauti, tačiau yra perkelti į kitas laisvės atėmimo vietų įstaigas, priimami, bet neatidaromi, netikrinami ir tuoj pat persiunčiami į suimtųjų perkėlimo vietą tardymo izoliatoriaus sąskaita.

58. Pašto siuntinys ar smulkusis paketas su spauda perduodamas suimtajam, kurio vardu jis gautas, prieš tai jo akivaizdoje atidarius ir patikrinus, ar jame nėra daiktų, kurių perdavimas nenumatytas Suėmimo vykdymo įstatyme.

59. Pašto siuntinyje ar smulkiajam pakete su spauda rasti daiktai ir reikmenys, kurių perdavimas Suėmimo vykdymo įstatyme nenumatytas, perduodami saugoti arba sunaikinami.

60. Suimtųjų gauti siuntiniai ir smulkieji paketai su spauda apskaitomi Suimtojo pasimatymų, gautų pašto bei perduodamų siuntinių ir smulkiųjų paketų su spauda apskaitos kortelėje (10 priedas) ir Pašto bei perduodamų siuntinių ir smulkiųjų paketų su spauda apskaitos žurnale (11 priedas).

 

XI. SUIMTŲJŲ PASIMATYMAI SU GIMINAIČIAIS IR KITAIS ASMENIMIS

 

61. Suimtieji ir Suėmimo vykdymo įstatymo 12 straipsnio 2 dalies 3 punkte nurodyti nuteistieji tardymo izoliatoriuje turi teisę pasimatyti su giminaičiais ir kitais asmenimis tik esant ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytiniam sutikimui. Rašytinis sutikimas turi būti patvirtintas atitinkamai prokuratūros ar teismo herbiniu antspaudu ir registruotas jį išdavusioje institucijoje.

62. Asmenys, norintys pasimatyti su suimtuoju, registruojami tardymo izoliatoriaus direktoriaus nustatyta tvarka.

63. Asmuo, atvykęs pasimatyti su suimtuoju, tardymo izoliatoriaus siuntinių, perdavimų ir smulkiųjų paketų su spauda priėmimo biure rašo prašymą suteikti pasimatymą. Prašymą kartu su ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytiniu sutikimu šis asmuo įteikia biuro darbuotojui. Asmuo, atvykęs į pasimatymą su nuteistuoju, nurodytu Suėmimo vykdymo įstatymo 12 straipsnio 2 dalies 1, 2 ir 4 punktuose, įteikia tik rašytinį prašymą. Biuro darbuotojas, įsitikinęs, kad pateikti dokumentai yra pagrindas suteikti pasimatymą, apie tai informuoja tardymo izoliatoriaus direktorių arba jo pavaduotoją, o poilsio ir švenčių dienomis – tardymo izoliatoriaus direktoriaus budintįjį padėjėją, kurie rašytiniame prašyme suteikti pasimatymą nurodo pasimatymo trukmę, o jeigu suteikti pasimatymą atsisako, – atsisakymo motyvus. Rašytinį prašymą su rezoliucija dėl atsisakymo suteikti pasimatymą biuro darbuotojas grąžina jį įteikusiam asmeniui. Rašytinį prašymą su rezoliucija dėl pasimatymo suteikimo biuro darbuotojas perduoda tardymo izoliatoriaus direktoriaus budinčiajam padėjėjui. Vienkartinis ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytinis sutikimas suteikti pasimatymą galioja tik vienam pasimatymui, daugkartinis – rašytiniame sutikime nurodytam periodui arba pasimatymų skaičiui. Pasimatyti su vienu suimtuoju vienu metu gali ne daugiau kaip du suaugę asmenys, su kuriais gali būti nepilnamečiai suimtojo vaikai.

64. Pasimatymas nesuteikiamas asmenims, nepateikusiems dokumentų, patvirtinančių jų asmens tapatybę, asmenims, neįrašytiems į ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytinį sutikimą suteikti pasimatymą, taip pat asmenims, kurie yra apsvaigę nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

65. Pasimatymas vyksta be fizinio kontakto. Kalėjimų departamento direktorius nustato, kaip pasimatymų kambariai turi būti įrengiami.

66. Asmenis, atvykusius į pasimatymą, pasimatymų biuro darbuotojas pasirašytinai rašytiniame prašyme suteikti pasimatymą informuoja apie galimybę nutraukti pasimatymą, taip pat įstatymų nustatytą atsakomybę už daiktų ir reikmenų, kuriuos draudžiama turėti suimtiesiems, perdavimą ar bandymą perduoti tokius daiktus ir reikmenis.

67. Draudžiamų įsinešti į pasimatymus daiktų sąrašą nustato Kalėjimų departamento direktorius.

Tardymo izoliatoriaus pareigūnai, prieš įleisdami į pasimatymų salę, turi teisę patikrinti į pasimatymą su suimtuoju atvykusių asmenų daiktus ir drabužius, kad nebūtų daiktų ir reikmenų, draudžiamų įsinešti į pasimatymų salę. Į pasimatymą atvykusių asmenų daiktų ir drabužių patikrinimo tvarką nustato tardymo izoliatoriaus direktorius. Prieš pradedant daiktų ir drabužių patikrinimą atvykusysis informuojamas, kad pasimatymas jam bus suteiktas tik po to, kai bus patikrinti jo daiktai ir drabužiai, ir pasiūloma atiduoti turimus daiktus, kuriuos draudžiama įsinešti į pasimatymų salę. Šių asmenų iki jų daiktų ir drabužių patikrinimo atiduoti turimi daiktai saugomi ir po pasimatymo grąžinami tardymo izoliatoriaus direktoriaus nustatyta tvarka.

Atsisakius daiktų ir drabužių patikrinimo, pasimatymas nesuteikiamas ir laikomas neįvykusiu.

68. Po to, kai įleidžiami asmenys, atvykę į pasimatymą, į pasimatymų salę įvedami suimtieji, nepažeidžiant asmenų atskiro laikymo reikalavimų, nustatytų Suėmimo vykdymo įstatymo 10 straipsnyje. Prieš ir po pasimatymo suimtiesiems atliekama asmens krata, apžiūrimi drabužiai.

69. Vienu metu pasimatymų salėje gali būti ne daugiau kaip 10 suimtųjų.

70. Pasimatymą kontroliuojantys pareigūnai privalo nuolat stebėti asmenis, atvykusius į pasimatymą, ir suimtuosius. Pasimatymo metu asmenims, atvykusiems į pasimatymą, ir suimtiesiems draudžiama perduoti vieni kitiems bet kokius daiktus.

71. Jeigu pasimatymo metu asmenys pažeidžia vidaus tvarką, pareigūnas juos įspėja. Tačiau jei pažeidimas pasikartoja ar padaromas naujas, pareigūnas turi teisę nutraukti pasimatymą. Pareigūnas, nutraukęs pasimatymą, surašo motyvuotą tarnybinį pranešimą tardymo izoliatoriaus direktoriui.

72. Apie įvykusį arba nutrauktą pasimatymą įrašoma Suimtojo pasimatymų, gautų pašto bei perduodamų siuntinių ir smulkiųjų paketų su spauda apskaitos kortelėje. Nutrauktas pasimatymas įrašomas kaip įvykęs.

 

XII. SUIMTŲJŲ SKAMBINIMAS TELEFONU

 

73. Suimtieji ir Suėmimo vykdymo įstatymo 12 straipsnio 2 dalies 3 punkte nurodyti nuteistieji tardymo izoliatoriuje turi teisę į pokalbius telefonu su giminaičiais sutuoktiniu ar sugyventiniu tik esant ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytiniam sutikimui. Rašytiniame sutikime turi būti nurodyti telefonų numeriai, kuriais leidžiama skambinti, sutikimas turi būti patvirtintas atitinkamai prokuratūros ar teismo herbiniu antspaudu ir registruotas jį išdavusioje institucijoje. Vienkartinis ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytinis sutikimas paskambinti telefonu galioja tik vienam pokalbiui telefonu, daugkartinis – rašytiniame sutikime nurodytam periodui arba pokalbių telefonu skaičiui.

74. Tardymo izoliatoriaus direktorius privalo užtikrinti, kad suimtiesiems būtų sudarytos sąlygos paskambinti telefonu ir nustato taksofono kortelių įsigijimo tvarką.

75. Jeigu ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytiniame sutikime nurodyti keli telefonų numeriai, kuriais leidžiama suimtajam skambinti, vieno telefoninio pokalbio metu suimtasis gali skambinti keliems abonentams, tačiau bendra pokalbio telefonu trukmė negali viršyti 15 minučių. Per vieną dieną leidžiamas vienas pokalbis telefonu.

76. Pareigūnas leidžia suimtajam kalbėti telefonu tik įsitikinęs, kad suimtasis surinko telefono aparatu tą abonento numerį, kuris nurodytas suimtojo prašyme leisti pokalbį telefonu ir ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytiniame sutikime. Pareigūnas gali pats surinkti abonento, kuriam paskambinti pageidauja suimtasis, numerį.

77. Suimtųjų pokalbiai telefonu registruojami Suimtųjų pokalbių telefonu apskaitos žurnale (12 priedas). Suimtųjų prašymai leisti paskambinti telefonu su tardymo izoliatoriaus direktoriaus įrašais ir suimtojo parašu, taip pat ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytiniai sutikimai skambinti telefonu įsegami į specialų segtuvą.

78. Jeigu pokalbio telefonu metu asmenys pažeidžia vidaus tvarką, pareigūnas juos įspėja. Tačiau jei pažeidimas pasikartoja ar padaromas naujas, pareigūnas turi teisę nutraukti pokalbį telefonu. Pareigūnas, nutraukęs pokalbį telefonu, surašo motyvuotą tarnybinį pranešimą tardymo izoliatoriaus direktoriui. Nutrauktas pokalbis telefonu laikomas įvykusiu.

 

XIII. PINIGINIŲ PERLAIDŲ SIUNTIMAS,

GAVIMAS IR GRYNŲJŲ PINIGŲ PRIĖMIMAS

 

79. Suimtasis, pageidaujantis išsiųsti piniginę perlaidą, rašytiniu prašymu kreipiasi į tardymo izoliatoriaus direktorių per jo įgaliotą tardymo izoliatoriaus administracijos darbuotoją. Prašyme turi būti nurodyta: perlaidos gavėjo vardas, pavardė, adresas, perlaidos siuntėjo vardas ir pavardė, perlaidos gavėjo ir siuntėjo giminystės ryšys (jei yra), perlaidos suma.

80. Tardymo izoliatoriaus direktorius rašytiniame prašyme nurodo leisti išsiųsti piniginę perlaidą, o jeigu atsisako leisti išsiųsti piniginę perlaidą, – atsisakymo motyvus. Rašytinį prašymą su rezoliucija dėl atsisakymo išsiųsti piniginę perlaidą įgaliotas tardymo izoliatoriaus administracijos darbuotojas grąžina jį įteikusiam asmeniui. Rašytinį prašymą su rezoliucija leisti išsiųsti piniginę perlaidą tardymo izoliatoriaus administracijos darbuotojas perduoda tardymo izoliatoriaus Buhalterinės apskaitos skyriui. Piniginė perlaida turi būti išsiųsta ne vėliau kaip per dvi darbo dienas.

81. Asmuo, atnešęs suimtajam grynųjų pinigų, pateikia tardymo izoliatoriaus Buhalterinės apskaitos skyriaus darbuotojui asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rašo tardymo izoliatoriaus direktoriaus vardu prašymą, kuriame nurodo savo vardą, pavardę ir adresą, perduodamų pinigų sumą ir jų gavėją. Prašymas registruojamas specialiame žurnale, kuriame darbuotojas, priėmęs prašymą, nurodo prašymo priėmimo datą, savo vardą, pavardę, pareigas ir pasirašo, taip pat asmens, atnešusio suimtajam grynųjų pinigų, vardą, pavardę ir adresą, perduodamų pinigų sumą ir jų gavėją. Asmuo, atnešęs suimtajam grynųjų pinigų, taip pat pasirašo. Prašymas registruojamas ir pinigai priimami tardymo izoliatoriaus kasoje.

Atnešti grynieji pinigai įrašomi į suimtojo asmeninę sąskaitą. Įrašant grynuosius pinigus į suimtojo asmeninę sąskaitą, išrašomas pajamų orderis, kurio šaknelė įteikiama juos įmokėjusiam asmeniui.

82. Suimtasis apie į jo asmeninę sąskaitą įskaitytus pinigus informuojamas ne vėliau kaip per dvi darbo dienas.

 

XIV. SUIMTŲJŲ NAUDOJIMASIS TELEVIZORIAIS, RADIJO IMTUVAIS, KOMPIUTERIAIS, KOMPIUTERINIŲ ŽAIDIMŲ APARATAIS IR KITAIS DAIKTAIS

 

83. Suimtiesiems leidžiama naudotis sutuoktinio, sugyventinio arba artimųjų giminaičių perduotais televizoriais, radijo imtuvais, kompiuteriais, kompiuterinių žaidimų aparatais, neperrašomais kompaktiniais diskais, kitomis iki 4 GB talpos informacijos ir duomenų laikmenomis ir patalyne (išskyrus pagalvę, čiužinį ir antklodę), jeigu suimtasis raštu atsisako Suėmimo vykdymo įstatymo 44 straipsnio 2 dalyje nurodytos patalynės. Kompiuteriais suimtieji naudojasi ne ilgiau kaip 3 valandas per parą Kalėjimų departamento direktoriaus nustatyta tvarka. Kalėjimų departamento direktorius nustato kriterijus, kuriais remiantis tardymo izoliatoriaus direktorius gali suimtajam leisti naudotis kompiuteriu ilgiau kaip 3 valandas per parą. Visos programinės vaizdo ir garso laikmenos turi būti su matomomis licencijavimo žymomis.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1R-69, 2012-03-09, Žin., 2012, Nr. 31-1445 (2012-03-13), i. k. 1122270ISAK0001R-69

 

84. Kalėjimų departamento direktorius patvirtina tvarką, pagal kurią tikrinami, peržiūrimi, perklausomi ir laikomi suimtiesiems perduoti ar įsigyti kompaktiniai diskai ir skaitmeninės informacijos ir duomenų laikmenos, taip pat šių Taisyklių 83 punkte nurodyti daiktai, kad juose nebūtų daiktų ir reikmenų, įrašytų į Bausmių vykdymo kodekso 1 priede pateiktą sąrašą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1R-69, 2012-03-09, Žin., 2012, Nr. 31-1445 (2012-03-13), i. k. 1122270ISAK0001R-69

 

85. Iš suimtųjų, sistemingai pažeidinėjančių naudojimosi televizoriais, radijo imtuvais, kompiuteriais, kompiuterinių žaidimų aparatais ir kitais šių Taisyklių 83 punkte nurodytais daiktais, išskyrus patalynę, tvarką, šie daiktai motyvuotu tardymo izoliatoriaus direktoriaus nutarimu (13 priedas) paimami visam buvimo tardymo izoliatoriuje laikui. Paimti daiktai saugomi tardymo izoliatoriuje arba grąžinami juos perdavusiems asmenims pagal jų arba suimtojo rašytinį pareiškimą, arba suimtajam, kai jis perkeliamas į pataisos įstaigą, paleidžiamas arba išvyksta iš tardymo izoliatoriaus. Po laikino išvykimo grįžusiems į tardymo izoliatorių suimtiesiems šiame Taisyklių punkte nustatyta tvarka paimti nurodyti daiktai naudotis negrąžinami.

 

XV. SUIMTŲJŲ MAISTO PRODUKTŲ IR BŪTINIAUSIŲ REIKMENŲ ĮSIGIJIMAS

 

86. Tardymo izoliatoriaus direktorius privalo užtikrinti, kad kiekvienas suimtasis galėtų įsigyti maisto produktų ir būtiniausių reikmenų parduotuvėse ne rečiau kaip kartą per savaitę.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1R-69, 2012-03-09, Žin., 2012, Nr. 31-1445 (2012-03-13), i. k. 1122270ISAK0001R-69

 

87. Tardymo izoliatoriaus direktorius privalo užtikrinti, kad maisto produktų ir būtiniausių reikmenų pardavimo kainos neviršytų šių prekių vidutinių kainų, nustatytų parduotuvėse, kurių prekių apyvarta yra panaši, ir veikiančių toje miesto (rajono) teritorijoje, kurioje veikia tardymo izoliatorius. Tardymo izoliatorių parduotuvėse parduodamų maisto produktų ir būtiniausių reikmenų kainų kontrolės taisykles tvirtina Kalėjimų departamento direktorius.

88. Išvesti suimtuosius iš kamerų pirktis maisto produktų ir būtiniausių reikmenų draudžiama. Šiomis prekėmis suimtuosius aprūpina tardymo izoliatoriaus personalas. Šiuo tikslu kiekvienam suimtajam, turinčiam teisę įsigyti maisto produktų ir būtiniausių reikmenų, išduodamas prašymo blankas (14 priedas), kurį suimtasis užpildo ir atiduoda personalui. Darbuotojas, gavęs prašymą, patikrina tardymo izoliatoriaus Buhalterinės apskaitos skyriuje suimtojo asmeninėje sąskaitoje turimą pinigų sumą. Nupirkti maisto produktai ir būtiniausi reikmenys įteikiami suimtajam. Šis pasirašo prašyme, kuris įsegamas į Buhalterinės apskaitos skyriuje saugomą segtuvą.

89. Suimtajam, kuriam paskirta nuobauda – iki vieno mėnesio atimta teisė pirktis maisto produktų, – leidžiama nusipirkti tik būtiniausių reikmenų.

90. Suimtiesiems draudžiamų įsigyti maisto produktų ir būtiniausių reikmenų sąrašas pateikiamas šių Taisyklių 15 ir 16 prieduose.

91. Maisto produktais suimtuosius aprūpinantys tardymo izoliatoriaus darbuotojai turi dėvėti tvarkingus, švarius chalatus ir teisės aktų nustatyta tvarka turi būti pasitikrinę sveikatą ir išklausę privalomąjį higienos mokymo kursą.

 

XVI. SUIMTŲJŲ PASIVAIKŠČIOJIMAS GRYNAME ORE

 

92. Pasivaikščioti vienu metu vedami visi vienoje kameroje esantys suimtieji. Vedami pasivaikščioti suimtieji turi būti apsirengę pagal metų laiką ir oro temperatūrą.

93. Suimtiesiems, kurie pasivaikščiojimo metu bando žodžiu ar kitais būdais palaikyti ryšius su suimtaisiais, vaikštančiais kituose pasivaikščiojimo kiemuose, naudoja fizinį ar psichinį smurtą kitų asmenų atžvilgiu, turi daiktų ir reikmenų, kuriuos draudžiama turėti suimtiesiems, įžeidinėja, užpuola ar priešinasi tardymo izoliatoriaus personalui, tardymo izoliatoriaus direktoriaus budinčiojo padėjėjo sprendimu pasivaikščiojimas nutraukiamas ir jie išvedami iš pasivaikščiojimo kiemo.

94. Suimtieji, sergantys aktyvia tuberkulioze, pasivaikščioti vedami į atskirus pasivaikščiojimo kiemus. Ne rečiau kaip kartą per savaitę juose atliekama baigiamoji dezinfekcija. Suimtieji, sergantys kitomis užkrečiamosiomis lašeliniu keliu plintančiomis ligomis, pasivaikščioti vedami atskirai nuo kitų asmenų. Šiems sergantiesiems pasivaikščiojus tą pačią dieną į pasivaikščiojimo kiemus kiti suimtieji neleidžiami. Šių kiemų baigiamoji dezinfekcija atliekama kasdien.

 

XVII. SUIMTŲJŲ UŽIMTUMO ORGANIZAVIMAS

 

95. Suimtiesiems tardymo izoliatoriuje rekomenduojama organizuoti naudingą darbą ar kitą tikslingą veiklą. Tardymo izoliatoriaus direktoriaus leidimu, suimtieji gali užsiimti individualia darbine ar kūrybine, moksline, menine veikla.

Suimtiesiems nepilnamečiams sudaromos sąlygos lankyti bendrojo lavinimo mokyklą.

96. Suimtiesiems nepilnamečiams rodomi vaidybiniai ir dokumentiniai filmai, sporto, mokomosios, informacinės ir kitos televizijos laidos. Jiems tardymo izoliatoriaus administracija privalo sudaryti sąlygas sportuoti ir mankštintis.

Suaugusiems suimtiesiems sąlygos sportuoti ir mankštintis sudaromos pagal galimybes.

97. Kamerose, kuriose laikomi suimtieji, įrengiami radijo taškai. Psichologinė, socialinio darbo, asmens sveikatos priežiūros ir kitos tarnybos gali švietimo tikslams naudoti vietinį radijo ryšį.

98. Suimtųjų savišvietai organizuoti tardymo izoliatoriuose veikia bibliotekos. Bibliotekos knygų fondas turi būti toks, kad vienam suimtajam tektų ne mažiau kaip 5 knygos. Suimtiesiems, sergantiems atvira plaučių tuberkuliozės forma, turi būti atskira biblioteka. Suimtiesiems knygos keičiamos ne rečiau kaip kartą per 10 dienų. Vienu metu vienam suimtajam leidžiama duoti ne daugiau kaip 2 knygas ir ne ilgiau kaip mėnesiui. Esant galimybėms, kiekvieną dieną į kameras suimtiesiems duodama po vieną laikraštį, įsigytą už tardymo izoliatoriaus lėšas. Jeigu laikraštis duodamas į kamerą nustatytam laiko tarpui, šis laiko tarpas neturi būti trumpesnis kaip 0,5 val. vienam žmogui. Suimtiesiems leidžiama už lėšas, esančias jų asmeninėse sąskaitose, įsigyti neribotą kiekį literatūros, taip pat prenumeruoti periodinę spaudą. Prenumeruoti suimtiesiems periodinę spaudą turi teisę jų giminaičiai, taip pat kiti fiziniai ir juridiniai asmenys.

 

XVIII. SUIMTŲJŲ SVEIKATOS PRIEŽIŪRA

 

99. Kiekvieno atvykusio į tardymo izoliatorių naujo suimtojo pradedama pildyti asmens sveikatos istorija (medicininės apskaitos forma Nr. 025/a-p), kurioje sukaupti duomenys yra konfidenciali informacija. Šie dokumentai laikomi tardymo izoliatoriaus asmens sveikatos priežiūros tarnyboje ir prieinami tik šios tarnybos personalui, kol suimtasis laikomas tardymo izoliatoriuje, jeigu kitaip nenustatyta įstatymuose. Asmens sveikatos istorija visada pridedama prie asmens bylos, kai suimtasis siunčiamas į kitą tardymo izoliatorių ar pataisos įstaigą. Asmens sveikatos istorija gali būti pateikiama viešosios asmens sveikatos priežiūros įstaigos medicinos specialistams, kai į minėtą įstaigą suimtasis siunčiamas tirtis, konsultuotis ar gydytis. Suteikus paslaugas viešojoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje asmens sveikatos istorija grąžinama į tardymo izoliatoriaus sveikatos priežiūros tarnybą.

100. Kiekvienam atvykusiam į tardymo izoliatorių naujam suimtajam turi būti suteikta informacija apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimo šioje įstaigoje tvarką, pacientų teises ir pareigas.

101. Suimtieji į priėmimą pas medicinos specialistus registruojami iš anksto. Tardymo izoliatoriaus gyvenamųjų pastatų korpusuose (flygeliuose, aukštuose, drausmės izoliatoriuje) direktoriaus įgalioti priežiūros pareigūnai pildo suimtųjų ambulatorinio priėmimo registracijos žurnalus (17 priedas). Pacientai registruojami kasdien. Užbaigus registravimą, žurnalai pristatomi į tardymo izoliatoriaus asmens sveikatos priežiūros tarnybą jos darbo dienos pradžioje. Už visų registruotų pacientų susitikimą su medicinos specialistais atsako priežiūros tarnybos pareigūnai. Pacientus į tardymo izoliatoriaus asmens sveikatos priežiūros tarnybą lydi priežiūros pareigūnai. Medicinos specialistui paprašius, paciento priėmimo metu asmens sveikatos priežiūros tarnybos patalpoje privalo būti tokios pat lyties kaip ir pacientas priežiūros pareigūnas.

102. Pirmąją medicinos pagalbą suimtajam ūmios gyvybei pavojingos ligos arba nelaimingo atsitikimo atveju privalo nedelsdami suteikti tardymo izoliatoriaus darbuotojai.

103. Apie suimtojo hospitalizavimą stacionarinėje viešojoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje arba laisvės atėmimo vietų ligoninėje tardymo izoliatoriaus administracija informuoja ikiteisminį tyrimą atliekantį ar jam vadovaujantį prokurorą arba teismą, kurio žinioje yra byla.

 

XIX. HIGIENOS IR PRIEŠEPIDEMINIŲ TAISYKLIŲ LAIKYMASIS TARDYMO IZOLIATORIUOSE

 

104. Suimtiesiems skirtos patalpos, ypač miegamosios, turi atitikti sveikatos ir higienos reikalavimus. Turi būti skiriamas ypatingas dėmesys klimato sąlygoms, ypač kubinei oro talpai, reikiamam vietos plotui, apšvietimui, šildymui ir vėdinimui.

105. Tardymo izoliatorių personalas, lankytojai ir suimtieji privalo griežtai laikytis higienos ir priešepideminių taisyklių. Kiekvienam suimtajam tardymo izoliatoriuje turi būti lengvai prieinama būtinoji higienos ir visuomenės sveikatos saugos informacija.

106. Naujai atvykusiems į tardymo izoliatorių suimtiesiems atliekamas sanitarinis švarinimas. Tardymo izoliatorių personalui draudžiama reikalauti, kad suimtieji nusikirptų plikai, jeigu nėra medicinos specialisto rašytinio patvirtinimo, kad tai reikalinga dėl sveikatos ar higienos.

107. Ne rečiau kaip kartą per savaitę suimtiesiems suteikiama galimybė pasinaudoti dušu, kirpėjo paslaugomis, gauti išskalbtą patalynę ir apatinius drabužius.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1R-69, 2012-03-09, Žin., 2012, Nr. 31-1445 (2012-03-13), i. k. 1122270ISAK0001R-69

 

108. Tardymo izoliatorių administracija privalo užtikrinti, kad periodiškai būtų dezinfekuojamos gyvenamosios, komunalinės ir buitinės patalpos, sanitariniai mazgai, valgykla, maisto ir drabužių sandėliai, kitos patalpos ir transporto, kuriuo vežami sergantys suimtieji, priemonės.

109. Suimtieji privalo laikytis asmens higienos, dėvėti tvarkingus drabužius pagal sezoną, kamerose palaikyti tvarką ir švarą. Suimtųjų visų turimų daiktų svoris neturi viršyti 30 kilogramų. Į suimtiesiems leidžiamų turėti bendrąją daiktų masę neįskaičiuojama baudžiamosios bylos medžiaga.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1R-35, 2011-01-31, Žin., 2011, Nr. 19-941 (2011-02-14), i. k. 1112270ISAK0001R-35

 

110. Pagamintą maistą tikrina sveikatos priežiūros tarnybos specialistas ir juslinio patikrinimo rezultatus įrašo į Pagaminto maisto kokybės įvertinimo žurnalą (18 priedas).

 

XX. SUIMTŲJŲ TRAUMŲ APSKAITA

 

111. Suimtąjį, kuriam padarytas kūno sužalojimas, apžiūri tardymo izoliatoriaus sveikatos priežiūros tarnybos medicinos specialistas ir išrašo pažymėjimą apie kūno sužalojimo pobūdį, nurodo aplinkybes (pagal suimtojo pasakojimą), kurioms esant buvo padarytas kūno sužalojimas, datą, laiką ir vietą. Medicinos specialistas daro įrašą specialiame žurnale, nurodytame šių Taisyklių 112 punkte, ir apie tai praneša tardymo izoliatoriaus direktoriui arba jo pavaduotojui, atsakingam už apsaugą ir priežiūrą, o kai šių pareigūnų nėra, – vidaus tyrimų tarnybos pareigūnui. Apie suimtajam padarytą kūno sužalojimą tardymo izoliatoriaus direktorius arba jo pavaduotojas privalo nedelsdamas raštu pranešti teritorinės prokuratūros prokurorui ir inicijuoti tarnybinį tyrimą.

112. Suimtiesiems padaryti kūno sužalojimai registruojami specialiame žurnale (19 priedas).

113. Suimtiesiems gamyboje (darbo vietoje) padarytus kūno sužalojimus nagrinėja darbuotojų saugos ir sveikatos specialistas, vadovaudamasis Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugsėjo 2 d. nutarimu Nr. 1118 (Žin., 2004, Nr. 136-4945).

 

XXI. SUIMTOJO TRUMPALAIKĖS IŠVYKOS UŽ TARDYMO IZOLIATORIAUS RIBŲ

 

114. Suimtieji ir Suėmimo vykdymo įstatymo 12 straipsnio 2 dalies 3 punkte nurodyti nuteistieji išvykti už tardymo izoliatoriaus ribų turi teisę tik esant ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytiniam sutikimui. Rašytinis sutikimas turi būti patvirtintas atitinkamai prokuratūros ar teismo herbiniu antspaudu ir registruotas jį išdavusioje institucijoje. Suėmimo vykdymo įstatymo 12 straipsnio 2 dalies 1, 2 ir 4 punktuose nurodytiems nuteistiesiems dėl leidimo išvykti už tardymo izoliatoriaus ribų ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytinio sutikimo nereikia.

115. Suimtajam gali būti leista išvykti už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų, jeigu pateikta:

115.1. pareiškimas apie suimtojo sutuoktinio, sugyventinio ar artimojo giminaičio mirtį ar medicininis mirties liudijimas arba jo kopija, taip pat mirties liudijimas arba jo kopija, jei mirusiojo asmens duomenys nėra tvarkomi Lietuvos Respublikos gyventojų registre;

Punkto pakeitimai:

Nr. 1R-338, 2009-11-02, Žin., 2009, Nr. 132-5759 (2009-11-05), i. k. 1092270ISAK001R-338

 

115.2. valstybės ar savivaldybės asmens sveikatos priežiūros viešosios įstaigos išvada (pažyma) dėl suimtojo sutuoktinio, sugyventinio ar artimojo giminaičio sunkios ligos, gresiančios ligonio gyvybei, patvirtinta šios įstaigos vadovo arba jį pavaduojančio asmens parašu ir valstybės ar savivaldybės asmens sveikatos priežiūros viešosios įstaigos antspaudu;

Punkto pakeitimai:

Nr. 1R-375, 2014-12-22, paskelbta TAR 2014-12-22, i. k. 2014-20421

 

115.3. savivaldybės kompetentingos institucijos išduotas dokumentas, patvirtinantis gaivalinės nelaimės, padariusios didelės materialinės žalos suimtajam ar jo sutuoktiniui, sugyventiniui arba artimiesiems giminaičiams, faktą.

116. Tardymo izoliatoriaus administracija, gavusi dokumentus, privalo nedelsdama apie tai pranešti suimtajam. Suimtojo rašytinį prašymą leisti išvykti už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų tardymo izoliatoriaus administracija turi išnagrinėti per vieną dieną.

117. Tardymo izoliatoriaus direktorius, prieš priimdamas sprendimą leisti suimtajam išvykti už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų, privalo įvertinti suimtojo asmenybę ir šias aplinkybes:

117.1. ar valstybės ar savivaldybės asmens sveikatos priežiūros viešosios įstaigos išvadoje (pažymoje) dėl suimtojo sutuoktinio, sugyventinio ar artimojo giminaičio sunkios ligos yra pažymėta, kad ši liga yra sunki ir gresia ligonio gyvybei;

117.2. ar sutuoktinis ar sugyventinis arba artimieji giminaičiai, kuriems gaivalinė nelaimė padarė didelės materialinės žalos, palaiko socialinius ryšius su suimtuoju;

117.3. kaip suimtasis elgėsi per visą suėmimo taikymo ir bausmės atlikimo laiką;

117.4. kokių nusikalstamų veikų padarymu įtariamas, kaltinamas arba už kokias nusikalstamas veikas nuteistas, ar buvo anksčiau teistas ir už kokias nusikalstamas veikas.

118. Priimdamas sprendimą leisti suimtajam (nuteistajam) išvykti už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų, tardymo izoliatoriaus direktorius, atsižvelgdamas į ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, nurodymą dėl apsaugos, skiria apsaugą ar palydą. Apsauga (konvojus) skiriama vadovaujantis Konvojavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos teisingumo ministro ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2005 m. liepos 29 d. įsakymu Nr. 1R-240/1V-246 (Žin., 2005, Nr. 96-3613).

119. Nusprendus leisti suimtajam išvykti už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų, tardymo izoliatoriaus administracija įformina šiuos dokumentus:

119.1. išvadą (20 priedas);

119.2. įsakymą dėl leidimo suimtajam išvykti už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų;

119.3. pažymėjimą apie leidimą suimtajam išvykti už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų (21 priedas).

120. Tardymo izoliatoriaus direktoriui atsisakius leisti suimtajam išvykti už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų, direktorius arba jo pavaduotojas per vieną dieną nuo dokumentų, nurodytų šių Taisyklių 115 punkte, pateikimo privalo asmeniškai ir pasirašytinai supažindinti suimtąjį su išvada dėl atsisakymo leisti suimtajam išvykti už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų (22 priedas).

Suimtasis, nesutikdamas su išvada dėl atsisakymo leisti išvykti už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų, ne vėliau kaip per 3 dienas nuo susipažinimo su šia išvada dienos turi teisę ją apskųsti Kalėjimų departamento direktoriui, kuris suimtojo skundą išnagrinėja ir apie nagrinėjimo rezultatus jį informuoja ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo skundo gavimo dienos.

121. Tardymo izoliatoriaus direktorius arba jo pavaduotojas instruktuoja išvykstantį suimtąjį apie elgesio taisykles už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų, įspėja dėl atsakomybės už nesugrįžimą nustatytu laiku ir paima iš suimtojo rašytinį pasižadėjimą (23 priedas).

122. Suimtųjų, kuriems leista išvykti už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų, įskaitą Suimtųjų trumpalaikių išvykų apskaitos žurnale (24 priedas) atlieka įskaitos tarnyba, o sugrįžimą kontroliuoja tardymo izoliatoriaus direktoriaus budintysis padėjėjas.

123. Suimtajam, kuris buvo išvykęs už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų nuobaudos atlikimo drausmės izoliatoriuje metu, išvykos laikas įskaitomas į nuobaudos atlikimo laiką.

124. Jei suimtojo trumpalaikio išvykimo metu baigiasi suėmimo ar laisvės atėmimo bausmės laikas, tai, prieš jam išvykstant, tardymo izoliatoriaus administracija privalo su suimtuoju atsiskaityti: išduoti jo pinigus, vertingus ir kitus asmeninius daiktus. Paleidimo iš tardymo izoliatoriaus pažymėjimas ir asmens dokumentai suimtajam išduodami ne anksčiau kaip pasibaigus suėmimo ar laisvės atėmimo bausmės laikui.

125. Jeigu trumpalaikio išvykimo metu suimtasis pabėgo nuo tardymo izoliatoriaus apsaugos (konvojaus) arba palydos, konvojuotojas arba palydovas privalo nedelsdamas apie tai pranešti tos vietovės, kurioje nuo tardymo izoliatoriaus apsaugos (konvojaus) arba palydos pabėgo suimtasis, ir tos vietovės, į kurią jis turėjo vykti, policijos komisariatams ir tardymo izoliatoriaus, iš kurio trumpam išvykti buvo išleistas suimtasis, direktoriui, jo pavaduotojui ar budinčiajam padėjėjui.

126. Dokumentai arba patvirtintos jų kopijos apie suimtųjų trumpalaikes išvykas už tardymo izoliatoriaus teritorijos ribų įsegami į jų asmens bylas.

 

XXII. PAREIGŪNAI, TURINTYS ĮGALIOJIMUS SKIRTI SUIMTIESIEMS PASKATINIMO PRIEMONES IR NUOBAUDAS

 

127. Suėmimo vykdymo įstatyme nustatytas paskatinimo priemones ir nuobaudas suimtiesiems turi teisę skirti tardymo izoliatoriaus direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas.

Nutarimo dėl nuobaudos skyrimo kopija suimtajam neatlygintinai įteikiama jo pasirašymo dieną. Dokumentų, susijusių su suimtiesiems paskirtų paskatinimų ir nuobaudų įforminimu ir apskaita, formos nustatytos šių Taisyklių 26–32 prieduose.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1R-20, 2010-01-20, Žin., 2010, Nr. 9-450 (2010-01-23), i. k. 1102270ISAK0001R-20

 

XXIII. PASKATINIMO PRIEMONIŲ IR NUOBAUDŲ SKYRIMAS IR VYKDYMAS

 

128. Suimtiesiems, turintiems galiojančių nuobaudų, negalima skirti paskatinimo priemonių, išskyrus panaikinti paskirtą nuobaudą prieš terminą.

Nuobaudos naikinamos pradedant nuo pirmos galiojančios nuobaudos.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1R-20, 2010-01-20, Žin., 2010, Nr. 9-450 (2010-01-23), i. k. 1102270ISAK0001R-20

 

129. Kiekvienas suimtasis prieš skiriant jam nuobaudą turi būti informuotas apie nusižengimą, kuriuo jis įtariamas, ir jam turi būti suteikta galimybė apsiginti, pasiaiškinant raštu.

130. Jei suimtasis, kuris įtariamas pažeidęs suėmimo vykdymo režimo reikalavimus, atsisako pasiaiškinti raštu, šis atsisakymas įforminamas protokolu (33 priedas).

131. Suimtąjį, kuriam paskirtos Suėmimo vykdymo įstatymo 33 straipsnio 2 ir (ar) 3 punktuose numatytos paskatinimo priemonės arba paskirtos 34 straipsnio 1 dalies 2, 3 ir (ar) 4 punktuose numatytos nuobaudos, perkėlus į kitą tardymo izoliatorių, nurodytų paskatinimo priemonių ir nuobaudų vykdymas tęsiamas. Taip pat šiame punkte nurodytų paskatinimo priemonių ir nuobaudų vykdymas tęsiamas po laikino suimtojo išvykimo į teritorinės policijos įstaigos areštinę jam grįžus į tardymo izoliatorių, jeigu paskatinimo priemonė ar nuobauda nebuvo įvykdyta teritorinės policijos įstaigos areštinėje.

132. Laikas, kurį suimtasis, atliekantis nuobaudą uždaryti į drausmės izoliatorių, buvo perkeltas gydytis į laisvės atėmimo vietų ligoninę arba valstybės ar savivaldybių asmens sveikatos priežiūros viešąsias įstaigas, įskaitomas į nuobaudos atlikimo laiką, jeigu suimtasis į šias gydymo įstaigas buvo perkeltas ne dėl tyčinio savęs žalojimo ar sveikatos sutrikimo simuliacijos.

 

XXIV. TARDYMO IZOLIATORIAUS PERSONALO VEIKSMAI SUIMTAJAM PAREIŠKUS APIE BADAVIMĄ

 

133. Suimtajam rašytiniu pareiškimu paskelbus apie badavimą, tardymo izoliatoriaus direktorius arba jo pavaduotojas, o poilsio ir švenčių dienomis – ir tardymo izoliatoriaus įgaliotas pareigūnas, per 12 valandų privalo asmeniškai pasikalbėti su badaujančiuoju, išsiaiškinti badavimo priežastis ir apie tai raštu pranešti ikiteisminiam tyrimui vadovaujančiam ar jį atliekančiam prokurorui arba teismui, kurio žinioje yra byla, ir Kalėjimų departamento direktoriui. Paaiškėjus, kad badaujančio suimtojo reikalavimai ar pretenzijos yra pagrįstos ir teisėtos, tardymo izoliatoriaus direktorius imasi neatidėliotinų priemonių šiems reikalavimams ar pretenzijoms patenkinti.

134. Tardymo izoliatoriaus administracija per tris dienas nuo suimtojo badavimo pradžios patikrina suimtojo sveikatos būklę. Jeigu badavimas nėra psichikos ligos padarinys, administracija kartu su psichologijos specialistu dar kartą privalo supažindinti badaujantį suimtąjį su galimais padariniais jo sveikatai ir pasiūlyti atsisakyti badauti. Badaujantis suimtasis, kuris ir toliau atsisako valgyti, pagal motyvuotą tardymo izoliatoriaus direktoriaus arba jį pavaduojančio pareigūno nutarimą (34 priedas), esant galimybėms, laikomas atskirai nuo kitų suimtųjų.

135. Ilgiau kaip tris dienas badaujantį suimtąjį kasdien apžiūri ir pasiūlo nutraukti badavimą tardymo izoliatoriaus sveikatos priežiūros tarnybos medicinos specialistas, kuris duomenis apie suimtojo sveikatos būklę įrašo Asmens sveikatos istorijoje (ambulatorinėje kortelėje). Badaujančiajam susirgus, jo sveikatos priežiūra organizuojama teisės aktų nustatyta tvarka.

1351. Paskelbusiam badavimą suimtajam maistas negaminamas. Jeigu dėl objektyvių priežasčių negalima užtikrinti nustojusio badauti suimtojo maitinimo pagal valgiaraštį, jam išduodamas sausas davinys. Maitinimas pagal valgiaraštį nustojusiam badauti suimtajam turi būti užtikrinamas ne vėliau kaip praėjus vienai parai po to, kai suimtasis apie badavimo nutraukimą raštu informuoja tardymo izoliatoriaus administraciją.

Papildyta punktu:

Nr. 1R-69, 2012-03-09, Žin., 2012, Nr. 31-1445 (2012-03-13), i. k. 1122270ISAK0001R-69

 

136. Suimtajam nustojus badauti, jį apžiūri medicinos specialistas ir pateikia rekomendacijas dėl maitinimosi, informuojamas Kalėjimų departamentas, o šių Taisyklių 134 punkte nurodytas nutarimas įsegamas į suimtojo asmens bylą.

137. Badaujančio suimtojo medicininiai dokumentai pildomi teisės aktų nustatyta tvarka.

1371. Badaujant daugiau kaip vienam suimtajam dėl tų pačių priežasčių ar reikalavimų, tardymo izoliatoriaus administracija vadovaujasi šių taisyklių 133–137 punktų nuostatomis.

Papildyta punktu:

Nr. 1R-35, 2011-01-31, Žin., 2011, Nr. 19-941 (2011-02-14), i. k. 1112270ISAK0001R-35

 

XXV. SUIMTŲJŲ PALEIDIMAS IŠ TARDYMO IZOLIATORIŲ

 

138. Nuteistieji, nurodyti Suėmimo vykdymo įstatymo 12 straipsnio 3 dalies 1 punkte, pasibaigus ikiteisminio tyrimo teisėjo ar teismo nutartyje nurodytam perkėlimo į tardymo izoliatorių terminui ir kuriems nėra pasibaigęs teismo nuosprendžiu paskirtas arešto ar laisvės atėmimo bausmės laikas, perkeliami likusią bausmės dalį atlikti į areštines ar pataisos įstaigas, iš kurių buvo perkelti.

139. Pasibaigus suėmimo terminui, suimtąjį iš tardymo izoliatoriaus paleidžia tardymo izoliatoriaus direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas savo nutarimu (35 priedas).

140. Paleidžiamam suimtajam, jei jis prašo, tardymo izoliatoriaus administracija privalo leisti pranešti telefonu sutuoktiniui ar artimiesiems giminaičiams apie paleidimą. Tam tikslui suimtasis turi užpildyti prašymą (36 priedas), nurodydamas telefono numerį, kuriuo skambins. Kalbėti telefonu leidžia tardymo izoliatoriaus direktoriaus budintysis padėjėjas vykstant suimtojo paleidimo iš tardymo izoliatoriaus procedūrai. Pokalbis leidžiamas, jeigu suimtasis turi taksofono kortelę arba naudojasi ryšio paslauga kalbėti telefonu kito abonento sąskaita. Pokalbis telefonu negali viršyti 5 minučių. Suimtojo pokalbis telefonu registruojamas Suimtųjų pranešimų telefonu apie paleidimą iš tardymo izoliatoriaus apskaitos žurnale (37 priedas). Suimtojo prašymas leisti pranešti telefonu sutuoktiniui ar artimiesiems giminaičiams apie paleidimą įsegamas į suimtojo asmens bylą.

141. Paleidžiamiems iš tardymo izoliatorių asmenims, neturintiems pagal sezoną reikiamų drabužių, avalynės ir lėšų jiems įsigyti, drabužius ir avalynę išduoda tardymo izoliatoriaus administracija nemokamai.

 

XXVI. SUIMTOJO MIRTIES ĮFORMINIMAS IR PALAIKŲ ATIDAVIMAS ŠEIMAI ARBA ARTIMIESIEMS

 

142. Suimtajam mirus, tardymo izoliatoriaus administracija privalo:

142.1. nedelsdama apie tai pranešti tardymo izoliatoriaus buvimo vietos prokuratūrai, policijai ir Kalėjimų departamento direktoriui arba jį pavaduojančiam pareigūnui;

142.2. nedelsdama telefonu ar kitais įmanomais būdais apie tai pranešti suimtojo sutuoktiniui ar sugyventiniui arba artimiesiems giminaičiams ir informuoti, kokioje civilinės būklės aktus registruojančioje įstaigoje jie galės gauti mirties liudijimą;

142.3. per tris dienas raštu pranešti mirusiojo paskutinės gyvenamosios vietos civilinės būklės aktus registruojančiai įstaigai. Jeigu mirusysis nuolatinės gyvenamosios vietos neturėjo, raštu pranešama tardymo izoliatoriaus buvimo vietos civilinės būklės aktus registruojančiajai įstaigai;

142.4. per tris dienas išsiųsti pranešimą ikiteisminiam tyrimui vadovaujančiam ar jį atliekančiam prokurorui arba teismui, kurio žinioje yra byla.

143. Mirusio suimtojo palaikai tardymo izoliatoriaus direktoriaus arba jį pavaduojančio pareigūno leidimu atiduodami mirusiojo sutuoktiniui, sugyventiniui arba artimiesiems giminaičiams, kurie rašytiniu prašymu kreipėsi į tardymo izoliatoriaus administraciją.

144. Jeigu per tris dienas nuo suimtojo mirties sutuoktinis, sugyventinis arba artimieji giminaičiai dėl palaikų atidavimo į tardymo izoliatoriaus administraciją nesikreipia, šios įstaigos direktoriaus arba jį pavaduojančio pareigūno sprendimu mirusiojo palaikai gali būti kremuojami arba (ir) laidojami kapinėse. Laidojimo išlaidas apmoka tardymo izoliatorius.

145. Į mirusio suimtojo asmens bylą įsegami visi su juo susiję dokumentai.

 

_________________


Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

1 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

SUIMTOJO (NUTEISTOJO) PRIĖMIMO Į TARDYMO IZOLIATORIŲ PROTOKOLAS

 

20____-____-____ Nr. ____

__________________

(sudarymo vieta)

 

Tardymo izoliatoriaus direktoriaus budintysis padėjėjas__________________________

(vardas ir pavardė)

__________________ 20____ m. ___________ ___ d. ____ val. ____ min., vadovaudamasis

Suėmimo vykdymo įstatymo 8 straipsnio 1 dalimi, priėmė į tardymo izoliatorių suimtąjį (nuteistąjį)

___________________________________________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo data, gyvenamoji vieta, suėmimo arba nuteisimo procesinis pagrindas, suėmimo ar bausmės laikas)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

iš _________________________________________________________________  konvojaus

(konvojavimo padalinio pavadinimas)

viršininko __________________________________________________________________ .

(vardas ir pavardė)

 

Direktoriaus budintysis padėjėjas

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

Konvojaus viršininkas

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Susipažinau

_________________________

(suimtojo (nuteistojo) parašas)

_________________________

(vardas ir pavardė)

20____-____-____

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

2 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

SUIMTOJO (NUTEISTOJO) ASMENS KRATOS

PROTOKOLAS

 

20____-____-____ Nr. ____

__________________

(sudarymo vieta)

 

Suimtajam (nuteistajam)___________________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo metai)

_______, 20___ m. ___________  ___ d. atvykusiam į _______________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

______________________________ , padaryta asmens krata ir jo daiktų patikrinimas. Asmens

kratos ir daiktų patikrinimo metu paimta:___________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ .

Asmens kratos ir daiktų patikrinimo metu suimtasis______________________________

_____________________________________________ pareiškė šias pretenzijas: __________

(vardas ir pavardė)

___________________________________________________________________________

(jeigu pretenzijos buvo, tai aprašoma jų esmė, jeigu pretenzijų nebuvo, tai įrašomi žodžiai: „Pretenzijų nebuvo“)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ .

Visi iš manęs paimti daiktai į protokolą įrašyti. Padarytų įrašų teisingumą patvirtinu savo parašu.

 

(parašas)                                         (vardas ir pavardė)

 

Asmens kratą atliko ir daiktus patikrino:

 

(pareigos)

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

(pareigos)

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

(pareigos)

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

3 priedas

 

(Lietuvos valstybės herbas)

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

DIREKTORIUS

 

NUTARIMAS

DĖL PAIMTŲ IŠ SUIMTOJO PINIGŲ IR VERTINGŲ DAIKTŲ PERDAVIMO Į TARDYMO IZOLIATORIAUS SOCIALINĖS PARAMOS SUIMTIESIEMS (NUTEISTIESIEMS) FONDĄ

 

20___ m. __________  ___d. Nr. ______

________________________

(sudarymo vieta)

 

Asmens bylos Nr. ___________

 

Aš, __________________________________________________________  direktorius

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

__________________________ , išnagrinėjęs medžiagą dėl pinigų ir vertingų daiktų paėmimo

(vardas ir pavardė)

iš suimtojo __________________________________________________________________ ,

(vardas ir pavardė, gimimo metai)

nustačiau, kad 20__ m. ___________  ___ d. pas suimtąjį ____________________

___________________________________________________________________________

(vardas ir pavardė)

buvo rasti ir paimti pinigai ______________________________________________________

(pinigų suma nurodoma skaitmenimis ir žodžiais)

ir vertingi daiktai _____________________________________________________________

(daiktai aprašomi)

___________________________________________________________________________ .

Atsižvelgdamas į tai, kad turėti pinigų ir vertingų daiktų suimtiesiems draudžia įstatymas, ir vadovaudamasis Suėmimo vykdymo įstatymo 9 straipsnio 4 dalimi,

nutariu pinigus _____________________________________________  ir vertingus

(pinigų suma nurodoma skaitmenimis ir žodžiais)

daiktus ____________________________________________________________ , paimtus iš

(daiktai išvardijami)

suimtojo____________________________________________________________________ ,

(vardas ir pavardė)

perduoti į____________________________________ socialinės paramos suimtiesiems fondą.

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

Direktorius

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Nutarimas man paskelbtas

______________________

(suimtojo parašas)

______________________

(vardas ir pavardė)

20____-____-____

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

4 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

TVIRTINU

Direktorius

_______________________

(parašas)

_______________________

(vardas ir pavardė)

 

DAIKTŲ PERDAVIMO AKTAS

 

20____-____-____Nr.

______________________

(sudarymo vieta)

 

Atsižvelgiant į nuteistojo __________________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo metai)

rašytinį prašymą, jo pristatymo į__________________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

metu turėti pinigai_____________________________________________________________

(pinigų suma nurodoma skaitmenimis ir žodžiais)

ir vertingi daiktai_____________________________________________________________

(daiktai aprašomi)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

perduodami nuteistojo_________________________________________________________ .

(asmens giminystės ryšys su nuteistuoju, vardas ir pavardė)

 

Perdavė

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

Priėmė

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

5 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

DIREKTORIUS

 

NUTARIMAS

DĖL VEIKSMŲ ATLIKIMO NUTEISTOJO DAKTILOSKOPINEI KORTELEI SUDARYTI, ASMENS NUOTRAUKAI PADARYTI AR PAVYZDŽIUI GENETINIAM TIPIZAVIMUI PAIMTI

 

20___ m. _______________  ___ d. Nr. ____

______________________

(sudarymo vieta)

 

Asmens bylos Nr. ____________

 

Atsižvelgdamas į tai, kad nuteistojo__________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo metai)

asmens byloje nėra daktiloskopinės kortelės, asmens nuotraukos, pavyzdžio genetiniam tipizavimui atlikti, ir vadovaudamasis Suėmimo vykdymo įstatymo 8 straipsnio 6 dalimi,

nutariu nuteistojo (-am)________________________________________________

(vardas ir pavardė)

___________________________________________________________________________

(sudaryti daktiloskopinę kortelę, padaryti asmens nuotrauką, paimti pavyzdį genetiniam tipizavimui atlikti)

 

Direktorius

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Nutarimą gavęs pareigūnas,
kuris atliks reikiamus veiksmus

_________________________

(pareigos)

_________________________

(parašas)

_________________________

(vardas ir pavardė)

20____-____-____

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

6 priedas

 

SUIMTŲJŲ IŠSIUNČIAMŲ IR GAUNAMŲ LAIŠKŲ

APSKAITOS KORTELĖ

 

Asmens bylos Nr. ___________

 

Suimtasis_______________________________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo metai)

 

Eil. Nr.

Su kuo susirašinėja

Darbuotojo, tikrinusio laišką, vardas ir pavardė, parašas, data

Gavėjo (siuntėjo) vardas ir pavardė

Gavėjo (siuntėjo) adresas

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Suimtojo siunčiami ir gaunami laiškai tikrinami pagal ikiteisminio tyrimo teisėjo (teismo)  20___ m. _________  ___d. nutartį Nr. ____.

(vardas ir pavardė ar teismo pavadinimas)

 

Pastaba. Apskaitos kortelės 4 skiltis pildoma esant ikiteisminio tyrimo teisėjo ar teismo nutarčiai dėl suimtojo siunčiamų ir gaunamų laiškų tikrinimo.

 

________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių

7 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

SUIMTŲJŲ PRIĖMIMO ASMENINIAIS KLAUSIMAIS APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Priimančiojo vardas ir pavardė, priėmimo ar pasiūlymo, prašymo (pareiškimo) arba skundo gavimo data

Suimtojo vardas ir pavardė, kameros Nr., parašas

Klausimo ar pasiūlymo, prašymo (pareiškimo) arba skundo turinys

Priimto sprendimo (duoto atsakymo) turinys

Įrašas apie įvykdymą

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

8 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

SUIMTIESIEMS ATSIŲSTŲ ATSAKYMŲ APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Įteikimo data

Kameros Nr.

Suimtojo, kuriam įteiktas atsakymas į rašytinį pasiūlymą, prašymą (pareiškimą), peticiją ar skundą, vardas ir pavardė, parašas

Įteikusio atsakymą į suimtojo rašytinį pasiūlymą, prašymą (pareiškimą), peticiją ar skundą darbuotojo pareigos, vardas ir pavardė, parašas

Iš kur gautas atsakymas, ant voko nurodytas Nr.

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

_________________

 

 

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

9 priedas

 

____________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo metai,

________________________________________________________

asmens tapatybę patvirtinančio dokumento numeris, namų adresas)

 

____________________________ direktoriui

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

PRAŠYMAS

LEISTI PERDUOTI SUIMTAJAM SIUNTINĮ AR SMULKŲJĮ PAKETĄ SU SPAUDA

 

20____-_____-_____

 

Prašau perduoti suimtajam _________________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo metai, giminystės ryšys)

________________________________________________________________ šiuos daiktus:

 

Eil. Nr.

Daiktų pavadinimas

Svoris

Kiekis (vnt.)

Pastabos

kg

g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________

(parašas)

 

Priėmė perduodamus daiktus

________________________

(pareigos)

________________________

(parašas)

________________________

(vardas ir pavardė)

 

Gavo perduodamus daiktus

________________________

(parašas)

________________________

(vardas ir pavardė)

20____-____-____

 

_________________

 

 

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

10 priedas

 

SUIMTOJO PASIMATYMŲ, GAUTŲ PAŠTO BEI

PERDUODAMŲ SIUNTINIŲ IR SMULKIŲJŲ PAKETŲ SU SPAUDA

APSKAITOS KORTELĖ

 

20____-____-____

_____________________

(sudarymo vieta)

 

Asmens bylos Nr. ________

 

Vardas _______________ Pavardė _________________________  Gimimo data __________

Baudžiamojo kodekso straipsnis, dalis, punktas_____________________________________

Kardomosios priemonės – suėmimo vykdymo pradžia________________________________

 

(Įskaitos tarnybos viršininkas)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

I. SUIMTOJO GIMINAIČIAI IR KITI ARTIMIEJI

 

Eil. Nr.

Vardas ir pavardė

Giminystės ryšys

Namų adresas

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. PASIMATYMŲ APSKAITA

 

Eil. Nr.

Prokuroro ar teismo rašytinis sutikimas leisti pasimatymą

Pasimatymo data

Su kuo įvyko pasimatymas

Pasimatymo trukmė (valandos, minutės)

Pasimatymą suteikusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas

Giminystės ryšys

Vardas ir pavardė

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III. PAŠTO BEI PERDUODAMŲ SIUNTINIŲ IR SMULKIŲJŲ PAKETŲ SU SPAUDA APSKAITA

 

Eil. Nr.

Priėmimo data

Kas priimta (siuntinys, smulkusis paketas)

Iš ko priimta (vardas ir pavardė)

Kieno siuntinys, smulkusis paketas (vardas ir pavardė)

Siuntinį, smulkųjį paketą įteikusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV. DUOMENYS APIE PASIMATYMO LAIKO PAILGINIMĄ

 

Eil. Nr.

Įsakymo (nutarimo) data ir Nr.

Pailginto pasimatymo trukmė (valandos, minutės)

1

2

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. TELEVIZORIŲ RADIJO IMTUVŲ KOMPIUTERIŲ KOMPIUTERINIŲ ŽAIDIMŲ APARATŲ INFORMACIJOS IR DUOMENŲ LAIKMENŲ APSKAITA

 

Priėmimo data

Televizoriaus, radijo imtuvo, kompiuterio ir kitų daiktų pavadinimai ir gamykliniai Nr.

Televizorių, radijo imtuvą, kompiuterį ar kitą daiktą įteikusio suimtajam darbuotojo vardas ir pavardė, parašas

Televizoriaus, radijo imtuvo, kompiuterio ar kito daikto įteikimo data

Suimtojo, gavusio televizorių, radijo imtuvą, kompiuterį ar kitą daiktą, parašas ir data

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių

11 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

PAŠTO BEI PERDUODAMŲ SIUNTINIŲ IR SMULKIŲJŲ PAKETŲ SU SPAUDA

APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Suimtojo vardas ir pavardė

Siuntinio (smulkiojo paketo) priėmimo data

Siuntinyje (smulkiajame pakete) esamų daiktą (produktą) patikrinimo data bei patikrinusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas

Siuntinio (smulkiojo paketo) svoris bei jame esamų daiktų (produktų) aprašas

Siuntinio (smulkiojo paketo) įteikimo data ir jį gavusio suimtojo parašas

Daiktų (produktų), neįteiktų suimtajam, pavadinimai ir sprendimas dėl jų likimo

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

_________________

 

 

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių

12 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

SUIMTŲJŲ POKALBIŲ TELEFONU APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Data

Suimtojo vardas ir pavardė, kameros Nr., parašas

Prokuroro ar teismo rašytinis sutikimas leisti pokalbį telefonu

Miesto (rajono) kodas, abonento telefono Nr., vardas ir pavardė

Priežastys, dėl kurių pokalbis telefonu buvo nutrauktas

Darbuotojo, vykdžiusio leidimą suimtajam paskambinti telefonu, vardas ir pavardė, parašas

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

13 priedas

 

(Lietuvos valstybės herbas)

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

DIREKTORIUS

 

NUTARIMAS

DĖL TELEVIZORIAUS, RADIJO IMTUVO, KOMPIUTERIO, KOMPIUTERINIŲ ŽAIDIMŲ APARATO IR KITŲ TARDYMO IZOLIATORIŲ VIDAUS TVARKOS TAISYKLIŲ 83 PUNKTE NURODYTŲ DAIKTŲ PAĖMIMO IŠ SUIMTOJO

 

20___ m. ____________  ___ d. Nr. ____

_______________________

(sudarymo vieta)

 

Asmens bylos Nr. ___________

 

Atsižvelgdamas į tai, kad suimtasis __________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo metai, kameros Nr.)

___________________________________________________________________________

(priežastis, dėl kurios iš suimtojo paimamas daiktas)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ ,

ir vadovaudamasis Suėmimo vykdymo įstatymo 27 straipsnio 3 dalimi,

nutariu:

1. Iš suimtojo ______________________________________________________  paimti

(vardas ir pavardė)

___________________________________________________________________________ .

(daikto pavadinimas)

2. Paimtą ______________________________________________________________

(daikto pavadinimas)

atiduoti saugoti į tardymo izoliatoriaus sandėlį ir išduoti suimtajam kvitą.

 

Direktorius

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Nutarimas man paskelbtas

_____________________

(suimtojo parašas)

_____________________

(vardas ir pavardė)

20____-____-____

 

_________________

 

 

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

14 priedas

 

________________________________________

(suimtojo vardas ir pavardė,

________________________________________

gimimo metai, kameros Nr.)

 

___________________________ direktoriui

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

PRAŠYMAS

LEISTI PIRKTI MAISTO PRODUKTŲ

IR BŪTINIAUSIŲ REIKMENŲ

 

20___-____-____

________________

(sudarymo vieta)

 

Prašau leisti pirkti už negrynus pinigus šiuos maisto produktus ir būtiniausius reikmenis:

 

Eil. Nr.

Produktų ir reikmenų pavadinimas

Prašomas kiekis (vnt., kg)

Parduota

Kiekis
(vnt., kg)

Kaina

Lt

ct

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

_____________________

(suimtojo parašas)

 

Suimtojo ____________________________  asmeninėje sąskaitoje yra ______ Lt ___ ct

(vardas ir pavardė)

 

(Buhalterinės apskaitos skyriaus darbuotojo pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

20___-____-____

 

Maisto produktų ir būtiniausių reikmenų už ___________________________________

(pinigų suma žodžiais)

_________________ nusipirkau. Šią pinigų sumą prašau nurašyti iš mano asmeninės sąskaitos.

 

_____________________

(suimtojo parašas)

 

Pastaba. Suimtasis užpildo tik 2 ir 3 skiltis.

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

15 priedas

 

TARDYMO IZOLIATORIUOSE SUIMTIESIEMS DRAUDŽIAMŲ ĮSIGYTI (PARDUOTI PARDUOTUVĖSE) MAISTO PRODUKTŲ SĄRAŠAS

 

1. Žalia mėsa ir jos pusgaminiai.

2. Žalia žuvis ir jos pusgaminiai.

3. Žalios bulvės, miltai, makaronai, kruopos.

4. Kreminiai konditerijos gaminiai.

5. Cukrus.

6. Mielės.

7. Alkoholiniai gėrimai ir alus.

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

16 priedas

 

TARDYMO IZOLIATORIUOSE SUIMTIESIEMS DRAUDŽIAMŲ ĮSIGYTI (PARDUOTI PARDUOTUVĖSE) BŪTINIAUSIŲ REIKMENŲ SĄRAŠAS

 

1. Metaliniai peiliai, šakutės, šaukštai ir kiti aštriabriauniai bei smailūs reikmenys.

2. Žirklės.

3. Medicininės paskirties reikmenys – be rašytinio gydytojo leidimo.

4. Šaltkalvio, staliaus ir kiti įrankiai.

5. Kvepalai, odekolonai ir kiti gaminiai, kurių sudėtyje yra etilo alkoholio.

6. Skustuvai (išskyrus elektrines ir mechanines skutimosi priemones bei skutimosi aparatus su kasetėmis).

7. Buitiniai elektriniai prietaisai (išskyrus nurodytus Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių 83 punkte, iki 1000 W galingumo virdulius ir vandens šildytuvus).

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių

17 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

SUIMTŲJŲ AMBULATORINIO PRIĖMIMO REGISTRACIJOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Suimtojo vardas ir pavardė

Kameros Nr.

Registracijos data ir laikas

Registracijos priežastis

Apžiūrą atlikusio medicinos specialisto pareigos, vardas ir pavardė, parašas; apžiūros data ir laikas

Medicinos specialisto rekomendacijos psichologinės, socialinės reabilitacijos, priežiūros tarnybų darbuotojams

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių

18 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

PAGAMINTO MAISTO KOKYBĖS ĮVERTINIMO ŽURNALAS

 

Data

Maitinimas (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Patiekalų pavadinimas

Maistą pagaminusio virėjo vardas ir pavardė, parašas

Gydytojo (slaugos specialisto) išvada apie maisto kokybę, valgyklos higieninę būklę, vardas ir pavardė, parašas

Tardymo izoliatoriaus budėtojo, leidusio išduoti maistą, vardas ir pavardė, parašas

Maisto kokybės įvertinimas, tikrinusio asmens vardas ir pavardė, parašas

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių

19 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

SUIMTŲJŲ TRAUMŲ APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Registravimo data ir laikas

Suimtojo vardas, pavardė, gimimo metai

Kameros Nr.

Kūno sužalojimo aprašymas

Pareigūno, gavusio pirminę medžiagą apie suimtojo kūno sužalojimą vardas ir pavardė, parašas

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

20 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

IŠVADA

DĖL TRUMPALAIKĖS IŠVYKOS UŽ TARDYMO IZOLIATORIAUS RIBŲ SUTEIKIMO SUIMTAJAM

 

20__ m. _____________  ___ d. Nr. ____

__________________

(sudarymo vieta)

 

Asmens bylos Nr. ____________

 

20__ m. ___________  ___ d. ______________________________________________

(pareigūno pareigos, vardas ir pavardė)

___________________________________________________________________________ ,

išnagrinėjęs suimtojo___________________________________________________________

(vardas ir pavardė, biografiniai ir kiti duomenys, charakteristika)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

______________________________________________________________ rašytinį prašymą

suteikti trumpalaikę išvyką už tardymo izoliatoriaus ribų dėl ___________________________

(išvykimo priežastis)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ ,

 

NUSTATĖ:

___________________________________________________________________________

(nurodoma priežastis, dėl kurios suteikiama trumpalaikė išvyka, ir ją patvirtinantys

___________________________________________________________________________

dokumentai bei įvertintos aplinkybės, nurodytos Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

___________________________________________________________________________

taisyklių 117 punkte)

 

SIŪLO:

Suimtajam _____________________________________________  suteikti trumpalaikę

(vardas ir pavardė)

išvyką į ____________________________________________________________________ .

(nurodomas vietovės pavadinimas, išvykos trukmė (parų skaičius), taip pat ar skiriama apsauga (palyda), ar reikia uždėti antrankius)

 

Direktoriaus pavaduotojas

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

21 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

PAŽYMĖJIMAS

APIE LEIDIMĄ SUIMTAJAM IŠVYKTI Į TRUMPALAIKĘ IŠVYKĄ UŽ TARDYMO IZOLIATORIAUS RIBŲ DĖL ________________________________________________

(nurodyti išvykimo priežastį)

 

20__ m. ____________  ___ d. Nr. ______

_______________________

(sudarymo vieta)

 

 

 

 

Vardas ___________________________

Pavardė __________________________

Asmens kodas _____________________

Gimimo data_______________________

Gimimo vieta______________________

 

 

Fotonuotraukos
vieta

 

 

 

 

 

_______________________

(suimtojo (-osios) parašas)

Asmens bylos Nr. ______

 

A. V.

Gyvenamoji vieta (namų adresas) iki suėmimo ______________________________________

___________________________________________________________________________

Suėmimo paskyrimo (nuteisimo) data ir teismo pavadinimas____________________________

___________________________________________________________________________

Baudžiamojo kodekso straipsniai, pagal kuriuos įtariamas (-a), kaltinamas (-a), nuteistas (-a)_

___________________________________________________________________________

Suėmimo (bausmės) vykdymo pradžia ______ Suėmimo (bausmės) vykdymo pabaiga ______

Suimtasis (-oji) _______________________________________________________________

(trumpalaikės išvykos už tardymo izoliatoriaus ribų pagrindas)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Išvyksta už ___________________________________________  ribų __________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

Trumpalaikės išvykos trukmė____________________________________________________

(parų (dienų) skaičius žodžiais)

Išvyksta į ___________________________________________________________________

(nesutrumpintas adresas)

Sugrįžta į____________________________________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

20___ m. _______________  __________________________________________________ d.

(diena įrašoma žodžiais)

 

Direktorius

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Trumpalaikių išvykų pažymėjimai kiekvienais kalendoriniais metais pradedami numeruoti iš naujo.

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

22 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

TVIRTINU

Direktorius

________________________

(parašas)

________________________

(vardas ir pavardė)

 

IŠVADA

DĖL ATSISAKYMO SUTEIKTI SUIMTAJAM TRUMPALAIKĘ IŠVYKĄ UŽ TARDYMO IZOLIATORIAUS RIBŲ

 

20___ m. ________________  ___ d. Nr. _____

_____________________

(sudarymo vieta)

 

Asmens bylos Nr. ___________

 

20___ m. _________  ___ d._______________________________________________

(pareigūno pareigos, vardas ir pavardė)

___________________________________________________________________________ ,

išnagrinėjęs suimtojo___________________________________________________________

(vardas ir pavardė, biografiniai ir kiti duomenys, charakteristika)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

______________________________________________________________ rašytinį prašymą

suteikti trumpalaikę išvyką už tardymo izoliatoriaus ribų dėl ___________________________

(priežastis)

___________________________________________________________________________ ,

 

NUSTATĖ:

___________________________________________________________________________

(nurodomi priežastį, dėl kurios suimtasis prašė trumpalaikės išvykos, patvirtinantys

___________________________________________________________________________

dokumentai bei įvertintos aplinkybės, nurodytos Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

___________________________________________________________________________

taisyklių 117 punkte)

 

SIŪLO:

atsisakyti suteikti suimtajam ________________________________ trumpalaikę išvyką

(vardas ir pavardė)

už tardymo izoliatoriaus ribų į ___________________________________________________

(nurodomas vietovės pavadinimas)

dėl to, kad___________________________________________________________________

(nurodomi atsisakymo motyvai)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ .

 

Direktoriaus pavaduotojas

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Susipažinau, apskundimo tvarka

man išaiškinta

___________________________

(suimtojo parašas)

___________________________

(vardas ir pavardė)

20____-____-____

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

23 priedas

 

______________________________________________

(suimtojo vardas ir pavardė, gimimo metai)

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

PASIŽADĖJIMAS

GRĮŽTI NUSTATYTU LAIKU Į TARDYMO IZOLIATORIŲ

 

20___ m. ___________  ___ d.

____________________

(sudarymo vieta)

 

Pasižadu man nustatytu laiku, t. y. 20__ m. _________  ____ d., grįžti į_____________

_____________________________________ iš trumpalaikės išvykos už jo ribų, nedelsdamas

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

pranešti telefonu tardymo izoliatoriaus administracijai, jeigu nenumatytos priežastys sutrukdytų man laiku grįžti, o grįžęs pateikti pavėlavimo priežastį patvirtinančius dokumentus.

Pasižadu nepažeisti viešosios tvarkos ir trumpalaikės išvykos metu laikytis tardymo izoliatoriaus administracijos nustatytų elgesio taisyklių, su kuriomis buvau supažindintas prieš išvykdamas į trumpalaikę išvyką už tardymo izoliatoriaus ribų.

Esu įspėtas dėl atsakomybės už nesugrįžimą į tardymo izoliatorių nustatytu laiku.

 

Suimtasis

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Instruktavo ir rašytinį pasižadėjimą priėmė:

___________________________________

(pareigos)

___________________________________

(parašas)

___________________________________

(vardas ir pavardė)

20____-____-____

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių

24 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

SUIMTŲJŲ TRUMPALAIKIŲ IŠVYKŲ APSKAITOS ŽURNALAS

 

Trumpalaikės išvykos pažymėjimo numeris

Suimtojo vardas ir pavardė

Tardymo izoliatoriaus direktoriaus įsakymo data ir numeris

Vietovė, į kurią vykstama

Išvykimo data, laikas

Sugrįžimo data, laikas

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

_________________

 

25 priedas. Neteko galios nuo 2010-01-24

Priedo naikinimas:

Nr. 1R-20, 2010-01-20, Žin. 2010, Nr. 9-450 (2010-01-23), i. k. 1102270ISAK0001R-20

 

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

26 priedas

 

(Lietuvos valstybės herbas)

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

DIREKTORIAUS BUDINTYSIS PADĖJĖJAS

 

NUTARIMAS

DĖL SUIMTOJO LAIKINO IZOLIAVIMO, KOL NĖRA TARDYMO IZOLIATORIAUS DIREKTORIAUS

 

20___ m. ___________  ___ d. Nr. _____

____________________

(sudarymo vieta)

 

Asmens bylos Nr. __________

 

Atsižvelgdamas į tai, kad suimtasis__________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo metai, kameros Nr.)

___________________________________________________________________________

20___ m. ____________  __ d. padarė suėmimo vykdymo režimo pažeidimą, dėl kurio suimtąjį

būtina nedelsiant izoliuoti – _____________________________________________________

___________________________________________________________________________

(pažeidimo padarymo laikas, vieta, aplinkybės, pobūdis)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________ , –

ir vadovaudamasis Suėmimo vykdymo įstatymo 37 straipsnio 2 dalimi,

 

nutariu suimtąjį ______________________________________  uždaryti į drausmės

(vardas ir pavardė)

izoliatorių, kol nėra tardymo izoliatoriaus direktoriaus.

 

Direktoriaus budintysis padėjėjas

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Suimtasis _____________________________________________  uždarytas į drausmės

(vardas ir pavardė)

izoliatorių 20__ m. ___________  ___ d. _______ val.

 

Kratos metu iš suimtojo paimta:_____________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ .

 

Prižiūrėtojas

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Nuobauda – uždaryti suimtąjį į drausmės izoliatorių neskirta, todėl suimtasis
________________________ iš kameros išleistas 20__ m. ___________  ___ d. _______ val.,

(vardas ir pavardė)

dalyvaujant:

 

direktoriaus budinčiajam padėjėjui

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

prižiūrėtojui

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Paimtus daiktus gavau

Suimtasis _________________

(parašas)

20____-____-____

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių

27 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

SUIMTŲJŲ UŽDARYMO Į DRAUSMĖS IZOLIATORIŲ APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Uždaromojo vardas ir pavardė, kameros Nr.

Kameros Nr.

Uždarymo data ir laikas

Išleidimo data ir laikas

Uždariusio pareigūno vardas ir pavardė, parašas

Išleidusio pareigūno vardas ir pavardė, parašas

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

_________________

 

 

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių

28 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

PAREIGŪNŲ LANKYMOSI DRAUSMĖS IZOLIATORIUJE APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Data, trukmė

Besilankančio pareigūno pareigos, vardas ir pavardė, parašas

Lankymosi tikslas ir pastabos

Kokių imtasi priemonių

Pastabos

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

29 priedas

 

(Lietuvos valstybės herbas)

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

DIREKTORIUS

 

NUTARIMAS

DĖL SUIMTOJO SKATINIMO

 

20___ m. _____________  ___ d. Nr. ______

________________________

(sudarymo vieta)

 

Asmens bylos Nr. ___________

 

Atsižvelgdamas į tai, kad suimtasis__________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo metai, kameros Nr., skatinimo motyvai)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ ,

ir vadovaudamasis Suėmimo vykdymo įstatymo 35 straipsniu,

nutariu suimtajam_____________________________________________________

(vardas ir pavardė)

skirti _______________________________________________________________________

(paskatinimo priemonė)

___________________________________________________________________________ .

 

 

Direktorius

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Nutarimas man paskelbtas

_______________________

(suimtojo parašas)

_______________________

(vardas ir pavardė)

20____-____-____

 

Paskatinimo priemonę įregistravo:

 

1. _______________________

(pareigos)

 

____________

(parašas)

 

___________________

(vardas ir pavardė)

20____-____-____

 

 

 

 

2.________________________

(pareigos)

 

____________

(parašas)

 

___________________

(vardas ir pavardė)

20____-____-____

 

 

 

 

_________________

 


Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

30 priedas

 

(Lietuvos valstybės herbas)

 

___________________________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

DIREKTORIUS

 

 

NUTARIMAS DĖL SUIMTOJO NUBAUDIMO

 

20___m._____________ ____d. Nr.____

__________________

(sudarymo vieta)

 

Asmens bylos Nr._________

 

Atsižvelgdamas į tai, kad suimtasis __________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo metai, kameros Nr.)

____________ 20___m.____________ ____d. padarė suėmimo vykdymo režimo pažeidimą –

___________________________________________________________________________

(pažeidimo padarymo laikas, vieta, aplinkybės, pobūdis)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ ,

taip pat į suimtojo rašytinį pasiaiškinimą ir vadovaudamasis Suėmimo vykdymo įstatymo 34 ir 36 straipsniais,

nutariu suimtajam_____________________________________________________

(vardas ir pavardė)

skirti ______________________________________________________________________ .

(nuobaudos rūšis)

Nuobauda gali būti skundžiama Suėmimo vykdymo įstatymo 49 straipsnyje ir Bausmių vykdymo kodekso 183 straipsnyje nustatyta tvarka.

 

 

Direktorius

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

Nutarimo kopiją gavau

________________________________

(suimtojo parašas)

________________________________

(vardas ir pavardė)

20___ - ____ - ____

 

 

Suimtasis uždarytas į drausmės izoliatorių 200__m.________ ___d. _______ val.

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

Suimtasis iš drausmės izoliatoriaus išleistas 200__m.___________ ____d. _______ val.

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 1R-20, 2010-01-20, Žin., 2010, Nr. 9-450 (2010-01-23), i. k. 1102270ISAK0001R-20

 

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių

31 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

TARNYBINIŲ PRANEŠIMŲ APIE SUIMTŲJŲ PADARYTUS SUĖMIMO VYKDYMO REŽIMO

PAŽEIDIMUS REGISTRAS ___________________

(identifikavimo žymuo)

 

Reg. Nr.

Registracijos data

Pažeidėjo vardas ir pavardė

Būrio, kameros Nr.

Pažeidimo padarymo data, laikas

Padaryto pažeidimo pobūdis

Darbuotojo, surašiusio tarnybinį pranešimą (protokolą, aktą), vardas ir pavardė

Darbuotojo, gavusio medžiagą pažeidimui patikrinti, vardas ir pavardė, parašas

Kada ir kokios poveikio priemonės taikytos pažeidėjui

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

_________________

 

 

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių

32 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

NUTARIMŲ IR ĮSAKYMŲ KOPIJŲ (IŠRAŠŲ) DĖL NUOBAUDŲ SKYRIMO SUIMTIESIEMS APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Rašytinio pranešimo apie režimo pažeidimą registracijos budėtojo žurnale numeris ir data

Suimtojo, padariusio režimo pažeidimą vardas ir pavardė, kameros Nr.

Suimtojo padaryto režimo pažeidimo pobūdis

Suimtajam skirtos nuobaudos rūšis

Įskaitos tarnybos darbuotojo, priėmusio nutarimo ar įsakymo kopiją (išrašą) dėl nuobaudos skyrimo ir medžiagą apie režimo pažeidimą vardas ir pavardė, parašas, data

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

33 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

PROTOKOLAS

DĖL SUIMTOJO ATSISAKYMO PASIAIŠKINTI RAŠTU

 

20___ m. ____________  ___ d. Nr. _____

_____________________

(sudarymo vieta)

 

Suimtasis ______________________________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo metai, kameros Nr.)

____________________________ 20__ m. ___________  ___ d. pažeidė suėmimo vykdymo

režimo reikalavimus ir atsisakė pasiaiškinti raštu, tačiau žodžiu paaiškino:_________________

___________________________________________________________________________

(paaiškinimo žodžiu turinys)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ .

 

 

(pareigūno pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

34 priedas

 

(Lietuvos valstybės herbas)

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

DIREKTORIUS

 

NUTARIMAS

DĖL BADAUJANČIO SUIMTOJO

ATSKIRO LAIKYMO

 

20___ m. ___________  ___ d. Nr. ____

_____________________

(sudarymo vieta)

 

Asmens bylos Nr. ____________

 

Atsižvelgdamas į tai, kad suimtasis__________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo metai)

____________ 20__ m. ___________  ___ d. rašytiniu pareiškimu paskelbė apie badavimą dėl

šių priežasčių:________________________________________________________________

(priežasčių apibūdinimas)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ ,

ir vadovaudamasis Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių 134 punktu,

nutariu suimtąjį_______________________________________________________

(vardas ir pavardė)

laikyti atskilai nuo kitų suimtųjų ir uždaryti į _______________________________________ .

(nurodoma konkreti patalpa)

 

Direktorius

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Nutarimas man paskelbtas

______________________

(suimtojo parašas)

______________________

(vardas ir pavardė)

20____-____-____

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

35 priedas

 

(Lietuvos valstybės herbas)

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

DIREKTORIUS

 

NUTARIMAS

DĖL SUIMTOJO PALEIDIMO, PASIBAIGUS SUĖMIMO TERMINUI

 

20___ m. ______________  ___ d. Nr.

____________________

(sudarymo vieta)

 

Asmens bylos Nr. ____________

 

Suimtajam ___________________________________  kardomoji priemonė – suėmimas

(vardas ir pavardė, gimimo metai)

paskirta ______________________________________  nuo 20__ m. ___________  ___ d. iki

(teismo pavadinimas)

20__ m. ___________  ___ d.

 

Vadovaudamasis Suėmimo vykdymo įstatymo 48 straipsnio 2 dalimi,

 

nutariu suimtąjį _____________________________________________  iš tardymo

(vardas ir pavardė)

izoliatoriaus paleisti 20__ m. ___________  ___ d.

 

Direktorius

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Nutarimas man paskelbtas

____________________________

(suimtojo parašas)

____________________________

(vardas ir pavardė)

20__ m. ___________  ___ d.

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos

taisyklių

36 priedas

 

_______________________________________________

(suimtojo vardas ir pavardė, gimimo metai)

 

_______________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

direktoriaus budinčiajam padėjėjui

 

PRAŠYMAS

LEISTI PRANEŠTI TELEFONU SUTUOKTINIUI AR ARTIMIESIEMS GIMINAIČIAMS APIE PALEIDIMĄ

 

20___ m. ______________  ___d.

____________________

(sudarymo vieta)

 

Prašau leisti pranešti telefonu _______________________________________________

(tel. Nr. ir asmens, kuriam nori pranešti, giminystės ryšys)

apie mano paleidimą iš tardymo izoliatoriaus. Taksofono kortelę________________________ .

(nurodoma: turi ar pageidauja nusipirkti)

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pokalbis telefonu________________________________ .

(įvyko, neįvyko)

 

Administracijos atstovas

________________________

(pareigos)

________________________

(parašas)

________________________

(vardas ir pavardė)

 

Suimtojo patvirtinimas

dėl įvykusio pokalbio telefonu

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

_________________

 

Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių

37 priedas

 

______________________________________________

(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)

 

SUIMTŲJŲ PRANEŠIMŲ TELEFONU APIE PALEIDIMĄ IŠ TARDYMO IZOLIATORIAUS APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Data

Suimtojo vardas ir pavardė, kameros Nr., parašas

Miesto (rajono) kodas, abonento telefono Nr.

Priežastys, dėl kurių pokalbis telefonu neįvyko

Darbuotojo vardas, pavardė, parašas

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

_________________

 

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Įsakymas

Nr. 1R-338, 2009-11-02, Žin., 2009, Nr. 132-5759 (2009-11-05), i. k. 1092270ISAK001R-338

Dėl teisingumo ministro 2009 m. birželio 1 d. įsakymo Nr. 1R-172 "Dėl Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Įsakymas

Nr. 1R-20, 2010-01-20, Žin., 2010, Nr. 9-450 (2010-01-23), i. k. 1102270ISAK0001R-20

Dėl teisingumo ministro 2009 m. birželio 1 d. įsakymo Nr. 1R-172 "Dėl Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

3.

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Įsakymas

Nr. 1R-35, 2011-01-31, Žin., 2011, Nr. 19-941 (2011-02-14), i. k. 1112270ISAK0001R-35

Dėl teisingumo ministro 2009 m. birželio 1 d. įsakymo Nr. 1R-172 „Dėl Tardymo izoliatoriaus vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

4.

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Įsakymas

Nr. 1R-69, 2012-03-09, Žin., 2012, Nr. 31-1445 (2012-03-13), i. k. 1122270ISAK0001R-69

Dėl teisingumo ministro 2009 m. birželio 1 d. įsakymo Nr. 1R-172 „Dėl Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

5.

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Įsakymas

Nr. 1R-249, 2014-08-11, paskelbta TAR 2014-08-11, i. k. 2014-10980

Dėl teisingumo ministro 2009 m. birželio 1 d. įsakymo Nr. 1R-172 „Dėl Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

6.

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Įsakymas

Nr. 1R-375, 2014-12-22, paskelbta TAR 2014-12-22, i. k. 2014-20421

Dėl teisingumo ministro 2009 m. birželio 1 d. įsakymo Nr. 1R-172 „Dėl Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo