Suvestinė redakcija nuo 2015-01-07 iki 2017-09-20

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2010, Nr. 129-6620, i. k. 110225EISAK0000V-13

 

LIETUVOS BIOETIKOS KOMITETO PIRMININKO

ĮSAKYMAS

 

DĖL ASMENS IR VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ATITIKIMO BIOETIKOS REIKALAVIMAMS KONTROLĖS IR JURIDINIŲ ASMENŲ BIOETIKOS REIKALAVIMŲ LAIKYMOSI PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2010 m. spalio 29 d. Nr. V-13

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos biomedicininių tyrimų etikos įstatymo (Žin., 2000, Nr. 44-1247) 13 straipsnio 2 dalies 4 punktu, Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 63-1231; 1998, Nr. 112-3099) 80 straipsnio 2 dalies 4 punktu, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 1, 2, 9, 43 straipsnių pakeitimo ir papildymo, Įstatymo papildymo nauju ketvirtuoju skirsniu ir 9(1) straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo (Žin., 2010, Nr. 81-4228) IV skirsniu ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. spalio 29 d. įsakymu Nr. V-895 patvirtintų Lietuvos bioetikos komiteto nuostatų (Žin., 2009, Nr. 132-5769) 11.6 punktu:

1. Tvirtinu:

1.1. Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros atitikimo bioetikos reikalavimams kontrolės ir juridinių asmenų bioetikos reikalavimų laikymosi priežiūros tvarkos aprašą;

1.2. Pavedimo atlikti fizinio ar juridinio asmens, vykdančio asmens ar visuomenės sveikatos priežiūros veiklą, arba kito juridinio asmens veiklos neplaninį patikrinimą formą.

2.3. Valstybės tarnautojo, darbuotojo ar darbo grupės nario, kuriam pavesta atlikti juridinio asmens, vykdančio asmens ar visuomenės sveikatos priežiūros veiklą, arba kito juridinio asmens veiklos patikrinimą, nešališkumo deklaracijos formą (pridedama)

Papildyta punktu:

Nr. V-1, 2015-01-02, paskelbta TAR 2015-01-06, i. k. 2015-00114

 

2. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos bioetikos komiteto pirmininko 2009 m. gruodžio 28 d. įsakymą Nr. V-22 „Dėl Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros atitikimo bioetikos reikalavimams kontrolės ir juridinių asmenų bioetikos reikalavimų laikymosi priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2010, Nr. 10-515).

 

 

 

Vyriausioji specialistė,

l. e. pirmininko pareigas                                                  Asta Čekanauskaitė


PATVIRTINTA

Lietuvos bioetikos komiteto direktoriaus

2012 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. V-10

 

ASMENS IR VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ATITIKIMO BIOETIKOS REIKALAVIMAMS KONTROLĖS IR JURIDINIŲ ASMENŲ BIOETIKOS REIKALAVIMŲ LAIKYMOSI PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠAs

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros atitikimo bioetikos reikalavimams kontrolės ir juridinių asmenų bioetikos reikalavimų laikymosi priežiūros tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja Lietuvos bioetikos komiteto kompetenciją atliekant asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros atitikimo bioetikos reikalavimams kontrolę bei juridinių asmenų bioetikos reikalavimų laikymosi priežiūrą, planuojamų tikrinti asmenų sąrašų sudarymo kriterijus, patikrinimų atlikimo pagrindus, tvarką ir trukmę.

2. Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros atitikimo bioetikos reikalavimams kontrolės ir juridinių asmenų bioetikos reikalavimų laikymosi priežiūros tikslas – nustatyti, ar asmens ir visuomenės sveikatos priežiūrą vykdantys juridiniai asmenys ir kiti juridiniai asmenys laikosi bioetikos reikalavimų.

3. Kontroliuodamas, ar asmens ir visuomenės sveikatos priežiūra atitinka bioetikos reikalavimus, ir prižiūrėdamas, kaip juridiniai asmenys laikosi bioetikos reikalavimų, Lietuvos bioetikos komitetas vadovaujasi Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymu (Žin., 1999, Nr. 60-1945; 2006, Nr. 77-2975), Lietuvos Respublikos biomedicininių tyrimų etikos įstatymu (Žin., 2000, Nr. 44-1247), Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymu (Žin., 1994, Nr. 63-1231; 1998, Nr. 112-3099), Lietuvos bioetikos komiteto nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. spalio 29 d. įsakymu Nr. V-895 (Žin., 2009, Nr. 132-5769), ir kitais teisės aktais.

4. Kontroliuodamas, ar asmens ir visuomenės sveikatos priežiūra atitinka bioetikos reikalavimus, ir prižiūrėdamas, kaip juridiniai asmenys laikosi bioetikos reikalavimų, Lietuvos bioetikos komitetas taip pat vadovaujasi gera nacionalinių sveikatos priežiūros etikos komitetų veiklos praktika, kuria remiantis bioetikos reikalavimai yra diegiami ir įgyvendinami rekomendacine ir šviečiamąja forma.

5. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

5.1. Bioetikos reikalavimai – Lietuvos Respublikos ir tarptautiniuose sveikatos priežiūros srities teisės aktuose (pavyzdžiui, Konvencijoje dėl žmogaus teisių ir orumo apsaugos biologijos ir medicinos taikymo srityje (Žmogaus teisių ir biomedicinos konvencijoje)) bei etikos kodeksuose įtvirtinti etikos principai.

5.2. Asmuo – juridinis asmuo, vykdantis asmens ar visuomenės sveikatos priežiūros veiklą, arba kitas juridinis asmuo.

5.3. Planinių patikrinimų planas – Lietuvos bioetikos komiteto direktoriaus patvirtintas metinis planuojamų tikrinti asmenų sąrašas.

5.4. Planinis patikrinimas – Tvarkos apraše nustatyta tvarka pagal planinių patikrinimų planą Lietuvos bioetikos komiteto vykdomi veiksmai, kuriais tikrinama, ar asmens ir visuomenės sveikatos priežiūra atitinka bioetikos reikalavimus ir ar juridiniai asmenys laikosi bioetikos reikalavimų.

5.5. Neplaninis patikrinimas Tvarkos apraše nustatytais pagrindais ir tvarka Lietuvos bioetikos komiteto vykdomi veiksmai, kuriais tikrinama, ar asmens ir visuomenės sveikatos priežiūra atitinka bioetikos reikalavimus ir ar juridiniai asmenys laikosi bioetikos reikalavimų.

Kitos Tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme, Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatyme (Žin., 1996, Nr. 66-1572; 1997, Nr. 62-1462; 1998, Nr. 109-2995), Lietuvos Respublikos biomedicininių tyrimų etikos įstatyme, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatyme ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II. ASMENS IR VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ATITIKIMO BIOETIKOS REIKALAVIMAMS kontrolės IR JURIDINIŲ ASMENŲ BIOETIKOS REIKALAVIMŲ LAIKYMOSI priežiūros ORGANIZAVIMAS

 

6. Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros atitikimo bioetikos reikalavimams kontrolė ir juridinių asmenų bioetikos reikalavimų laikymosi priežiūra apima:

6.1. konsultacijas Lietuvos bioetikos komiteto kompetencijos klausimais;

6.2. prevencinės (šviečiamosios) veiklos organizavimą ir vykdymą;

6.3. rašytinių rekomendacijų, kokių priemonių reikėtų imtis, kad asmenų veikla atitiktų bioetikos reikalavimus, rengimą, remiantis asmenų prašymu arba Lietuvos bioetikos komiteto iniciatyva;

6.4. patikrinimus, ar asmens ir visuomenės sveikatos priežiūra atitinka bioetikos reikalavimus ir ar juridiniai asmenys laikosi bioetikos reikalavimų.

7. Lietuvos bioetikos komitetas, teikdamas konsultacijas, vadovaujasi Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 363 straipsnyje numatytais reikalavimais.

8. Patikrinimai gali būti planiniai ir neplaniniai.

9. Planinių patikrinimų planas yra skelbiamas Lietuvos bioetikos komiteto svetainėje.

10. Planinių patikrinimų planas sudaromas pagal bendruosius ir papildomus asmenų pasirinkimo kriterijus.

11. Bendrieji asmenų pasirinkimo kriterijai:

11.1. asmens sveikatos priežiūros įstaigos;

11.2. visuomenės sveikatos priežiūros institucijos;

11.3. kiti asmenys, kurių veikla turi atitikti bioetikos reikalavimus.

12. Papildomi asmenų pasirinkimo kriterijai:

12.1. anksčiau gauti skundai dėl šio asmens veiklos neatitikimo bioetikos reikalavimams;

12.2. asmuo dar nebuvo tikrintas.

13. Planinių patikrinimų plane nurodoma: numatytas patikrinimo atlikimo laikas (mėnuo), asmens pasirinkimo kriterijai bei planuojamas tikrinti asmuo.

14. Per metus atliekamas ne mažiau kaip 1 planinis patikrinimas.

15. Neplaniniai patikrinimai atliekami:

15.1. gavus Sveikatos apsaugos ministerijos rašytinį motyvuotą prašymą ar pavedimą atlikti asmens veiklos patikrinimą ar kitos valstybės kompetentingos institucijos prašymą;

15.2. turint informacijos ar kilus pagrįstų įtarimų dėl asmens veiklos, kuri gali prieštarauti ar neatitikti bioetikos reikalavimų;

15.3. siekiant užtikrinti, kad būtų pašalinti asmens veiklos ankstesnio patikrinimo metu nustatyti bioetikos reikalavimų pažeidimai ir įgyvendinti priimti sprendimai.

16. Patikrinimas pagal gautą anoniminį skundą dėl konkretaus asmens veiksmų ar neveikimo atliekamas tik tuo atveju, kai yra motyvuotas Lietuvos bioetikos komiteto sprendimas dėl konkretaus anoniminio skundo patikrinimo.

17. Priimant sprendimą atlikti neplaninį patikrinimą 15 punkte numatytais pagrindais, atsižvelgiama į tai, ar:

17.1. turima pakankamai informacijos, pagrindžiančios patikrinimo vykdymą;

17.2. paskutinio patikrinimo metu buvo nustatyta neatitikimų bioetikos reikalavimams;

17.3. ar patikrinimas būtinas siekiant užkirsti kelią žalos visuomenei ar kitų asmenų interesams atsiradimui.

 

III. PATIKRINIMŲ, AR ASMENS IR VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪRA ATITINKA BIOETIKOS REIKALAVIMUS IR AR JURIDINIAI ASMENYS LAIKOSI BIOETIKOS REIKALAVIMŲ, ATLIKIMO TVARKA

 

18. Lietuvos bioetikos komiteto direktorius yra tiesiogiai atsakingas už asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros atitikimo bioetikos reikalavimams kontrolės ir juridinių asmenų bioetikos reikalavimų laikymosi priežiūros organizavimą ir atlikimą. Lietuvos bioetikos komiteto direktorius:

18.1. paveda valstybės tarnautojui, darbuotojui, ar sudaro darbo grupę organizuoti konkretų patikrinimą, ar asmens ir visuomenės sveikatos priežiūra atitinka bioetikos reikalavimus bei ar juridiniai asmenys laikosi bioetikos reikalavimų, ir parengti patikrinimo aktą;

18.2. kreipiasi į medicinos etikos komisijas jų kompetencijai priskiriamiems klausimams išnagrinėti;

18.3. sprendžia, ar nagrinėjami klausimai turi būti svarstomi Lietuvos bioetikos komiteto kolegijos ar Biomedicininių tyrimų ekspertų grupės posėdžiuose;

18.4. pasirašo sprendimą įforminantį dokumentą.

181. Valstybės tarnautojas, darbuotojas ar sudarytos darbo grupės narys, Lietuvos bioetikos komiteto direktoriaus pavedimu paskirtas atlikti patikrinimą, turi pasirašyti Lietuvos bioetikos komiteto direktoriaus įsakymu patvirtintą Valstybės tarnautojo, darbuotojo ar darbo grupės nario, kuriam pavesta atlikti juridinio asmens, vykdančio asmens ar visuomenės sveikatos priežiūros veiklą, arba kito juridinio asmens veiklos patikrinimą, nešališkumo deklaraciją (toliau – nešališkumo deklaracija). Jei valstybės tarnautojas, darbuotojas ar darbo grupės narys bent į vieną nešališkumo deklaracijoje pateikiamų klausimų atsako teigiamai, jis negali atlikti patikrinimo. Tokiu atveju patikrinimui atlikti skiriamas kitas valstybės tarnautojas, darbuotojas ar pakeičiama darbo grupės sudėtis.

Papildyta punktu:

Nr. V-1, 2015-01-02, paskelbta TAR 2015-01-06, i. k. 2015-00114

 

19. Planiniai ir neplaniniai patikrinimai gali būti atliekami Lietuvos bioetikos komitete arba nuvykus į asmens vietą.

20. Apie numatomą planinį patikrinimą, jo pagrindą, apimtį, datą, trukmę, tikslus bei preliminarų patikrinimo metu pateiktinų dokumentų sąrašą pranešama asmeniui, dėl kurio veiklos bus atliekamas patikrinimas, raštu ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų;

21. Apie ketinamą atlikti neplaninį patikrinimą, jo pagrindą, apimtį, datą, trukmę, tikslus bei preliminarų patikrinimo metu pateiktinų dokumentų sąrašą Lietuvos bioetikos komitetas raštu informuoja asmenį, kuriame bus atliekamas patikrinimas, ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki patikrinimo pradžios, išskyrus atvejus, kai patikrinimą reikia atlikti nedelsiant.

22. Asmuo Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatyme numatyta tvarka gali skųsti Lietuvos bioetikos komiteto sprendimą atlikti neplaninį patikrinimą. Sprendimo atlikti patikrinimą apskundimas nesustabdo patikrinimo atlikimo.

23. Atlikdamas patikrinimą Lietuvos bioetikos komiteto valstybės tarnautojas, darbuotojas arba sudaryta darbo grupė, priklausomai nuo patikrinimo tikslo ir apimties, tikrina asmens dokumentus ir veiklą, kuri turi atitikti bioetikos reikalavimus, taip pat kaip yra užtikrinamas asmens darbuotojų profesinės etikos principų laikymasis, pagarba pacientų teisėms, asmens medicinos etikos komisijų veikla.

24. Planinių ir neplaninių patikrinimų metu gali būti tikrinama visa asmens veikla ar jos dalis.

25. Vykdydamas planinį arba neplaninį patikrinimą, Lietuvos bioetikos komitetas turi teisę:

25.1. prašyti asmens, kurio veikla tiriama, pateikti paaiškinimus;

25.2. teisės aktų nustatyta tvarka susipažinti su reikiamais dokumentais ir gauti jų nuorašus (kopijas) bei kitą su patikrinimu susijusią informaciją;

25.3. kreiptis į kitas valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, mokslo ir studijų institucijas ir organizacijas, sveikatos priežiūros įstaigas ir įmones, kitus fizinius bei juridinius asmenis ir gauti iš jų informaciją, paaiškinimus ir kitus reikalingus duomenis;

25.4. apklausti skundo, prašymo ar pavedimo autorių bei kitus su patikrinimu susijusius asmenis (jei patikrinimas pradėtas skundo, prašymo ar pavedimo pagrindu);

25.5. prireikus atlikti patikrinimą įvykio vietoje;

25.6. pasitelkti specialistus ir (arba) ekspertus.

26. Lietuvos bioetikos komiteto pareigos:

26.1. laikyti konfidencialia informaciją, gautą vykdant patikrinimą, jeigu tokie duomenys sudaro komercinę (gamybinę), profesinę arba kitą įstatymų saugomą paslaptį, gali kitaip ekonomiškai ar finansiškai pakenkti arba yra susijusi su privačiais asmens duomenimis;

26.2. nebaigus patikrinimo, niekam neteikti informacijos ir nekomentuoti apie vykdomo patikrinimo aplinkybes, su patikrinimu susijusius asmenis, turimą medžiagą, duomenis, išskyrus įstatymuose ir kituose teisės aktuose numatytas išimtis.

27. Asmuo, kurio veikla tikrinama, privalo:

27.1. Lietuvos bioetikos komitetui prašant, paskirti atsakingus asmenis, kurie dalyvautų atliekant patikrinimą ir bendradarbiautų su Lietuvos bioetikos komitetu, vykdytų jo darbuotojų, valstybės tarnautojų ar sudarytos darbo grupės narių teisėtus nurodymus ir netrukdytų įgyvendinti įstatymų ir kitų teisės aktų suteiktų teisių;

27.2. pateiktų visus patikrinimui atlikti būtinus dokumentus, kitą informaciją. Pateikiami duomenys turi būti tinkamai patvirtinti;

27.3. sudarytų reikiamas patikrinimui atlikti sąlygas, jei patikrinimas atliekamas nuvykus pas asmenį, kurio veikla tikrinama.

28. Asmuo, kurio veikla tikrinama, turi teisę:

28.1. teikti paaiškinimus dėl patikrinimo akte ir jo prieduose nurodytos informacijos;

28.2. teisės aktų numatyta tvarka apskųsti Lietuvos bioetikos komiteto sprendimą.

29. Lietuvos bioetikos komitetas planinį ir neplaninį patikrinimą atlieka per 20 darbo dienų.

30. Jeigu patikrinimas susijęs su komisijos sudarymu, posėdžio sušaukimu ar kitomis organizacinėmis priemonėmis, dėl kurių patikrinimas gali užsitęsti ilgiau kaip 20 darbo dienų, Lietuvos bioetikos komiteto direktorius ar jo įgaliotas asmuo per 15 darbo dienų nuo patikrinimo pradžios turi teisę pratęsti šį terminą dar iki 10 darbo dienų ir apie tai turi informuoti asmenį, dėl kurio veiklos vyksta patikrinimas, ir asmenį, kurio prašymu, skundu ar pavedimu pradėtas patikrinimas raštu (arba elektroniniu paštu, jeigu prašymas pateiktas elektroniniu paštu), nurodydamas patikrinimo pratęsimo priežastis (jei patikrinimas atliekamas skundo, prašymo ar pavedimo pagrindu).

 

IV. PATIKRINIMŲ, AR ASMENS IR VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪRA ATITINKA BIOETIKOS REIKALAVIMUS IR AR JURIDINIAI ASMENYS LAIKOSI BIOETIKOS REIKALAVIMŲ, REZULTATŲ ĮFORMINIMO TVARKA

 

31. Patikrinimo rezultatai įforminami Lietuvos bioetikos komiteto direktoriaus įsakymu patvirtinta patikrinimo akto forma per 10 darbo dienų nuo patikrinimo pabaigos.

32. Be patikrinimo akte nurodytos informacijos, Lietuvos bioetikos komiteto valstybės tarnautojas, darbuotojas ar sudarytos darbo grupės nariai gali pateikti ir kitą reikiamą informaciją (duomenis).

33. Patikrinimo aktas turi būti surašomas dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią. Patikrinimo aktą turi pasirašyti patikrinimą atlikę Lietuvos bioetikos komiteto valstybės tarnautojas, darbuotojas ar sudarytos darbo grupės nariai.

34. Abu pasirašyti egzemplioriai įteikiami arba registruotu laišku išsiunčiami asmeniui pasirašytinai susipažinti. Vieną pasirašytą egzempliorių asmuo įteikia arba registruotu paštu išsiunčia Lietuvos bioetikos komitetui per 10 darbo dienų nuo patikrinimo akto gavimo dienos.

35. Asmuo, kurio veikla patikrinta, gali pateikti pastabas ar paaiškinimus pateiktam patikrinimo aktui ir jas įteikti ar išsiųsti Lietuvos bioetikos komitetui kartu su pasirašytu patikrinimo akto egzemplioriumi.

36. Gavę asmens atsakymą į patikrinimo aktą, Lietuvos bioetikos komiteto valstybės tarnautojas, darbuotojas ar sudaryta darbo grupė per tris darbo dienas parengia Lietuvos bioetikos komiteto direktoriaus sprendimo projektą, kurį teikia tvirtinti Lietuvos bioetikos komiteto direktoriui.

Punkto pakeitimai:

Nr. V-1, 2015-01-02, paskelbta TAR 2015-01-06, i. k. 2015-00114

 

37. Lietuvos bioetikos komiteto direktorius gali priimti sprendimą (-us):

37.1. konstatuoti, kad asmuo, kurio veikla patikrinta, nepažeidė bioetikos reikalavimų;

37.2. pateikti rekomendacijas asmeniui, kurio veikla patikrinta, ar jo vadovams ir (arba) steigėjams;

37.3. konstatuoti, kad asmuo, kurio veikla patikrinta, pažeidė bioetikos reikalavimus ir įpareigoti asmenį ar jo vadovą / steigėją atlikti procedūrinius veiksmus, kuriais būtų pašalinti bioetikos reikalavimų pažeidimai;

37.4. kreiptis į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos dėl licencijuojamą veiklą vykdančio sveikatos priežiūros specialisto licencijos galiojimo sustabdymo ar panaikinimo teisės aktų nustatyta tvarka, jeigu dėl padarytų bioetikos reikalavimų pažeidimų tam yra pakankamas pagrindas;

37.5. įtarus esant nusikalstamos veikos požymių, perduoti medžiagą ikiteisminio tyrimo įstaigoms ar prokuratūrai arba perduoti kitoms institucijoms pagal kompetenciją;

38. Apie Lietuvos bioetikos komiteto priimtus sprendimus asmuo informuojamas per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos.

39. Apie Lietuvos bioetikos komiteto priimtus sprendimus, jei patikrinimas pradėtas skundo, prašymo ar pavedimo pagrindu, pranešama skundą, prašymą ar pavedimą pateikusiam asmeniui.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

40. Lietuvos bioetikos komitetas, pasibaigus kalendoriniams metams, teikdamas metinę vykdytos veiklos ataskaitą Sveikatos apsaugos ministerijai, pateikia informaciją apie:

40.1. konsultavimo veiklą, išskirdamas ataskaitinio laikotarpio aktualiausius asmenims klausimus, daugiausia aiškinimo reikalaujančias teisės aktų nuostatas;

40.2. vykdytų patikrinimų skaičių, pobūdį, trukmę;

40.3. asmenims įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytų reikalavimų nesilaikymo ar netinkamo vykdymo mastą, priežastis, taikytas prevencines ir poveikio priemones, dažniausia pažeidžiamas teisės aktų nuostatas;

40.4. siūlomus keisti ar priimti naujus teisės aktus, išskirdamas priemones, kuriomis šalinamos teisinio reglamentavimo spragos, efektyviau organizuojama ūkio subjektų veiklos priežiūra, mažinama priežiūros našta ūkio subjektams.

41. Lietuvos bioetikos komiteto priimami sprendimai nėra vieši, kai nagrinėjami klausimai susiję su komercine paslaptimi, kai siekiama užkirsti kelią paskelbti duomenis apie privatų asmens gyvenimą bei kitą informaciją, kurios naudojimą bei platinimą riboja teisės aktai.

 

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. V-10, 2012-04-24, Žin., 2012, Nr. 49-2429 (2012-04-26), i. k. 112225EISAK0000V-10

 


Forma patvirtinta

Lietuvos bioetikos komiteto direktoriaus

2012 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. V-10

 

______________________________________

(pavedusio asmens pareigų pavadinimas)

 

PAVEDIMAS ATLIKTI JURIDINIO ASMENS, VYKDANČIO ASMENS AR VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLĄ, ARBA KITO JURIDINIO ASMENS VEIKLOS PATIKRINIMĄ

 

20    m.   d. Nr.

 

______________________

(surašymo vieta)

 

P a v e d u __________________________________________________________________

(valstybės tarnautojo, darbuotojo ar sudarytos darbo grupės narių pareigos, vardai, pavardės)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

patikrinti ___________________________________________________________________

(fizinio / juridinio asmens vardas, pavardė / pavadinimas, veiklos adresas)

 

Patikrinimo rūšis: planinis, neplaninis (tai, kas nereikalinga, išbraukti)

 

Patikrinimo tikslas: __________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Patikrinimą pradėti 20 m. d.

 

______________

(pavedusio asmens pareigų pavadinimas)

_________

(parašas)

______________

(vardas, pavardė)

 

_________________

 

Formos pakeitimai:

Nr. V-10, 2012-04-24, Žin., 2012, Nr. 49-2429 (2012-04-26), i. k. 112225EISAK0000V-10

 


Forma patvirtinta

Lietuvos bioetikos komiteto direktoriaus

2012 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. V-10

 

__________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

PATIKRINIMO AKTAS

 

20___m. ____________d. Nr._____

 

_____________

(surašymo vieta)

 

Patikrinimą atliko ___________________________________________________________

(patikrinimą atlikusio asmens(-ų) pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ .

Pavedimo data ir Nr. _________________________________________________________ .

Patikrinimo rūšis: planinis, neplaninis (tai, kas nereikalinga, išbraukti)

Dalyvaujant _________________________________________________________________

 

 

(juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens pareigos, vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________

patikrinta ___________________________________________________________________

(juridinio asmens pavadinimas, kodas ir adresas)

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________ .

 

 

 

Anksčiau juridinis asmuo buvo (nebuvo) tikrinta(-as)

(tai, kas nereikalinga, išbraukti) 

 

___________________________

(patikrinimo akto data, Nr.)

 

Patikrinimas pradėtas 20___ m. _____ mėn. ______ d. ____val.

 

Patikrinimas baigtas 20____ m. ____ mėn. _____ d. _____ val.

 

Nustatyta: (kokiais teisės aktais vadovaujantis atliktas patikrinimas, kokie patikrinimo rezultatai, kuo remiantis gauti tokie rezultatai)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Patikrinimo išvada: (nurodyti, kokių teisės aktų (teisės akto pavadinimas, straipsnis, dalis, punktas, papunktis) pažeidimai nustatyti arba kokių teisės aktų pažeidimai nenustatyti)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ .

 

 

Patikrinimo aktas surašytas 2 egzemplioriais.

 

Patikrino:

______________

(patikrinimą atlikusio asmens pareigų pavadinimas)

_________

(parašas)

______________

(vardas, pavardė)

 

Patikrinime dalyvavo:

______________

(patikrinime dalyvavusio asmens pareigų pavadinimas)

_________

(parašas)

______________

(vardas, pavardė)

 

______________

(patikrinime dalyvavusio asmens pareigų pavadinimas)

_________

(parašas)

______________

(vardas, pavardė)

 

Su aktu susipažinau ir vieną egzempliorių gavau:

 

_____________________________________

(juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens pareigų pavadinimas)

 

______________

(vardas ir pavardė)

_________

(parašas)

______________

(data)

 

_________________

Papildyta forma:

Nr. V-10, 2012-04-24, Žin., 2012, Nr. 49-2429 (2012-04-26), i. k. 112225EISAK0000V-10

 


 

Forma patvirtinta

Lietuvos bioetikos komiteto direktoriaus

2015 m. sausio 2 d.

įsakymu Nr. V-1

 

 

LIETUVOS BIOETIKOS KOMITETO

 

___________________________________________________________________________

(pareigos)

___________________________________________________________________________

(vardas, pavardė)

 

Lietuvos bioetikos komiteto direktoriui

 

NEŠALIŠKUMO DEKLARACIJA

 

_______________________________

(data)

Vilnius

 

Aš, ___________________________________________________________________

(valstybės tarnautojo, darbuotojo, darbo grupės nario vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________ ,

prieš pradėdamas(-a) atlikti juridinio asmens, vykdančio asmens ar visuomenės sveikatos priežiūros veiklą, arba kito juridinio asmens______________________________________________________________

___________________________________________________________________________

(juridinio asmens pavadinimas)

veiklos patikrinimą, atsakau į šiuos klausimus:

1) Ar esate juridinio asmens, dėl kurio pradedamas patikrinimas, valdymo organo nario artimasis giminaitis (kaip tai apibrėžta Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.135 straipsnyje), svainis ar sugyventinis, įstatymų nustatyta tvarka įregistravęs partnerystę? __________________________________________

2) Ar tarp Jūsų ir asmens, dėl kurio pradedamas patikrinimas, yra pavaldumo santykiai?

___________________________________________________________________________

3) Ar Jūsų nešališkumu gali būti pagrįstai abejojama dėl kokių nors kitų priežasčių, galinčių sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą? _____________________________________________________

 

 

_____________________                                                                        _________________

(vardas, pavardė)                                                                                                                       (parašas)

Papildyta forma:

Nr. V-1, 2015-01-02, paskelbta TAR 2015-01-06, i. k. 2015-00114

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos bioetikos komitetas, Įsakymas

Nr. V-10, 2012-04-24, Žin., 2012, Nr. 49-2429 (2012-04-26), i. k. 112225EISAK0000V-10

Dėl Lietuvos bioetikos komiteto direktoriaus 2010 m. spalio 10 d. įsakymo Nr. V-13 "Dėl Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros atitikimo bioetikos reikalavimams kontrolės ir juridinių asmenų bioetikos reikalavimų laikymosi priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos bioetikos komitetas, Įsakymas

Nr. V-1, 2015-01-02, paskelbta TAR 2015-01-06, i. k. 2015-00114

Dėl Lietuvos bioetikos komiteto direktoriaus 2010 m. spalio 29 d. įsakymo Nr. V-13 „Dėl Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros atitikimo bioetikos reikalavimams kontrolės ir juridinių asmenų bioetikos reikalavimų laikymosi priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo