Suvestinė redakcija nuo 2015-03-11 iki 2015-06-03

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2006, Nr. 124-4715, i. k. 1062060ISAK00V-1134

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PAREIGŪNŲ IR KARIŲ, IŠLEIDŽIAMŲ Į PENSIJĄ, SOCIALINIO PRISITAIKYMO, MEDICININĖS REABILITACIJOS BEI PROFESINIO ORIENTAVIMO Į KITAS VEIKLOS SRITIS SISTEMOS SUKŪRIMO PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2006 m. lapkričio 10 d. Nr. V-1134

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. rugsėjo 20 d. nutarimu Nr. 1030 „Dėl pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos sukūrimo programos patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 113-4128) ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2006 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. 1V-275 „Dėl Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos funkcionavimo metodinių praktinių rekomendacijų valstybės institucijoms ir įstaigoms, kurios teiks socialinės ir medicininės pagalbos priemonėse numatytas medicinines ir socialines paslaugas“ (Žin., 2006, Nr. 81-3223):

1. Tvirtinu Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos sukūrimo programos (toliau – Programa) įgyvendinimo krašto apsaugos sistemoje tvarkos aprašą (toliau – tvarkos aprašas) (pridedama).

2. Įsakau:

2.1. Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos viršininkui:

2.1.1. paskirti Karo prievolės centruose specialistus, atsakingus už Programos įgyvendinimą;

2.1.2. pranešti visiems KAS padaliniams informaciją apie paskirtų atsakingų specialistų kontaktinius duomenis;

2.2. Krašto apsaugos ministerijos Personalo ir socialinės saugos departamento direktoriui informuoti karius, išleistus į atsargą, ir statutinius tarnautojus, atleistus iš tarnybos nuo 2006 m. sausio 1 d. iki šio įsakymo pasirašymo dienos, apie galimybę dalyvauti Programoje.

3. Nustatau Programos įgyvendinimo terminus:

3.1. Nuo 2006 m. sausio 1 d. iki tvarkos aprašo patvirtinimo dienos į atsargą išleisti kariai ir atleisti iš tarnybos statutiniai tarnautojai savo teise dalyvauti Programoje gali pasinaudoti iki 2007 m. gegužės 1 d.

3.2. Per šešis mėn. nuo tvarkos aprašo patvirtinimo dienos į atsargą išleisti kariai ir atleisti iš tarnybos statutiniai tarnautojai savo teise dalyvauti Programoje gali pasinaudoti per tris mėn. nuo išleidimo į atsargą ar atleidimo iš tarnybos dienos.

3.3. Po šešių mėn. nuo tvarkos aprašo patvirtinimo dienos į atsargą išleisti kariai ir atleisti iš tarnybos statutiniai tarnautojai savo teise dalyvauti Programoje gali pasinaudoti tvarkos apraše nustatytais terminais.

 

 

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS                                                                  JUOZAS OLEKAS

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos

ministro 2006 m. lapkričio 10 d.

įsakymu Nr. V-1134

(Lietuvos Respublikos

krašto apsaugos ministro

2015 m. kovo  10   d.

įsakymo Nr. V-232 redakcija)

 

 

PAREIGŪNŲ IR KARIŲ, IŠLEIDŽIAMŲ Į PENSIJĄ, SOCIALINIO PRISITAIKYMO, MEDICININĖS REABILITACIJOS BEI PROFESINIO ORIENTAVIMO Į KITAS VEIKLOS SRITIS SISTEMOS SUKŪRIMO PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOJE TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos sukūrimo programos įgyvendinimo krašto apsaugos sistemoje tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) reglamentuoja socialinio prisitaikymo ir reabilitacijos priemonių taikymo profesinės karo tarnybos kariams, Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos tarnaujantiems žvalgybos pareigūnams ir Vyriausybinių ryšių centro prie Krašto apsaugos ministerijos civiliams statutiniams valstybės tarnautojams, išleidžiamiems į atsargą ar išeinantiems į pensiją ir turintiems teisę į pareigūnų ir karių valstybinę pensiją (toliau – išleidžiami į atsargą kariai ar išeinantys į pensiją pareigūnai), tvarką.

2. Šiame tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos Vyriausybės   2005 m. rugsėjo 20 d. nutarime Nr. 1030 „Dėl Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos sukūrimo programos patvirtinimo“ vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

PROGRAMOS KOORDINAVIMAS IR ĮGYVENDINIMAS

 

3. Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos sukūrimo programos (toliau – Programa) įgyvendinimą krašto apsaugos sistemoje (toliau – KAS) koordinuoja Krašto apsaugos ministerijos (toliau – KAM) Personalo departamento (toliau – PD) Socialinės saugos ir sveikatos priežiūros politikos skyriaus specialistas (toliau – Programos koordinatorius). Programos koordinatorius, bendradarbiaudamas su teritorinių darbo biržų, nevyriausybinių organizacijų ir kitų institucijų, vykdančių veiklą atsargos karių integracijos į civilinį gyvenimą srityje, specialistais, rengia ir periodiškai (pagal poreikį) atnaujina informaciją, susijusią su Programos įgyvendinimu, skelbia ją KAM intraneto ir interneto svetainėse, raštu siunčia KAS institucijoms ir jų padaliniams, teikia metodinę pagalbą Programą įgyvendinantiems padaliniams.

4. Už Programos įgyvendinimą KAS atsakingi:

4.1. KAS institucijos, kuri išleidžia karį į atsargą ar iš kurios pareigūnas išeina į pensiją, personalą administruojantis padalinys (toliau – personalą administruojantis padalinys);

4.2. Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba (toliau – Karo medicinos tarnyba) ir jos padaliniai.

5. Personalą administruojantis padalinys:

5.1. prieš 6 mėnesius iki numatomos kario išleidimo į atsargą ar pareigūno išėjimo į pensiją dienos (paaiškėjus Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo (toliau – KASOKTĮ) 38 straipsnio 2 dalies 1, 2, 5, 6, 12, 13 punktuose nurodytoms aplinkybėms – nedelsdamas) raštu informuoja karį ar pareigūną apie jo išleidimo į atsargą ar išėjimo į pensiją datą ir galimybę dalyvauti Programoje, taip pat informuoja apie galimybę kreiptis į nevyriausybines organizacijas ir kitas institucijas, vykdančias veiklą atsargos karių integracijos į civilinį gyvenimą srityje, ir nurodo jų atstovų ryšio duomenis;

5.2. kartu su informaciniu pranešimu kariui ar pareigūnui pateikia kario ar pareigūno, pageidaujančio dalyvauti Programoje, anketą (toliau – anketa) (1 priedas) ir darbo biržoje registruotiems pareigūnams ir kariams, išleistiems į atsargą ar išėjusiems į pensiją, aptarnauti paskirtų atsakingų darbuotojų sąrašą;

5.3. ne anksčiau kaip prieš 3 mėnesius iki numatomos kario išleidimo į atsargą ar pareigūno išėjimo į pensiją dienos (paaiškėjus KASOKTĮ 38 straipsnio 2 dalies 1, 2, 5, 6, 12, 13 punktuose nurodytoms aplinkybėms – nedelsdamas) iš anksto suderintu laiku susitinka su kariu ar pareigūnu, nusprendusiu dalyvauti Programoje, priima kario ar pareigūno užpildytą anketą, jei anksčiau jis šios anketos nebuvo pateikęs, konsultuoja, supažindina su galimybėmis gauti informavimo apie situaciją darbo rinkoje, profesinio konsultavimo, profesinio orientavimo, mokymo, tarpininkavimo įdarbinant ir kitas paslaugas darbo biržoje ir kitose institucijose bei medicininės reabilitacijos paslaugas Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre (toliau – KRC);

5.4. pirminės konsultacijos metu paaiškėjus kario ar pareigūno ateities planams ir pageidavimams, sudaro individualųjį kario ar pareigūno veiklos planą (toliau – individualusis planas) (2 priedas), kuriame nurodo:

5.4.1. datą, kada karys ar pareigūnas, pageidaujantis gauti medicininės reabilitacijos paslaugas, gali vykti į karių sveikatos priežiūros įstaigą (toliau – KSPĮ);

5.4.2. datą, kada karys ar pareigūnas ketina susitikti su teritorinės darbo biržos konsultantu, jei jis pageidauja profesinio konsultavimo, mokymo, perkvalifikavimo ir kitų su užimtumo rėmimu susijusių paslaugų;

5.5. jei individualiajame plane numatytų profesinio orientavimo paslaugų suteikti nėra galimybės, pasiūlo kariui ar pareigūnui kreiptis į nevyriausybines organizacijas ir kitas institucijas, vykdančias veiklą atsargos karių integracijos į civilinį gyvenimą srityje, ir nurodo jų atstovų ryšio duomenis.

6. Kai karys išleidžiamas į atsargą ar pareigūnas išeina į pensiją paaiškėjus, kad jis negali atlikti pareigų dėl sveikatos būklės, bet turi teisę į pareigūnų ir karių valstybinę pensiją, savo teise dalyvauti Programoje jis gali pasinaudoti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo išleidimo į atsargą arba išėjimo į pensiją dienos.

7. KSPĮ specialistai įvertina pageidavimą gauti medicininės reabilitacijos paslaugas, kaip numatyta 5.4.1 papunktyje, pareiškusio kario ar pareigūno sveikatos būklę ir patikrinę sveikatą, esant gydymo indikacijoms, išrašo siuntimą į Karo medicinos tarnybos KRC, vadovaudamiesi Sveikatos grąžinamojo, antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos paslaugų organizavimo ir teikimo Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 1 d. įsakymu Nr. V-1293 „Dėl Sveikatos grąžinamojo, antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos paslaugų organizavimo ir teikimo Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre tvarkos aprašo tvirtinimo“.

8. Karys ar pareigūnas:

8.1. turi teisę gauti informacinį pranešimą, nurodytą 5.1 papunktyje;

8.2. nusprendęs dalyvauti Programoje, privalo užpildyti kario ar pareigūno, pageidaujančio dalyvauti Programoje, anketą ir ją pateikti personalą administruojančiam padaliniui ne vėliau, nei nustatyta 5.3 papunktyje;

8.3. nusprendęs dalyvauti Programoje, privalo atvykti į susitikimą su personalą administruojančio padalinio specialistu 5.3 papunktyje nustatytu laiku;

8.4. turi teisę būti supažindintas su galimybėmis gauti informavimo apie situaciją darbo rinkoje, profesinio konsultavimo, profesinio orientavimo, mokymo, tarpininkavimo įdarbinant ir kitas paslaugas darbo biržoje ir kitose institucijose bei medicininės reabilitacijos paslaugas Karo medicinos tarnybos KRC;

8.5. turi informuoti personalą administruojantį padalinį, jeigu jam atvykus į individualiajame plane nurodytą instituciją nėra suteikiamos numatytos profesinio orientavimo paslaugos;

8.6. turi teisę bet kuriame Programos vykdymo etape atsisakyti dalyvauti Programoje;

8.7. apie atsisakymą dalyvauti Programoje privalo raštu informuoti įstaigos, iš kurios išleistas į atsargą ar išėjęs į pensiją, vadovą.

9. Jeigu dėl objektyvių priežasčių karys ar pareigūnas, išleistas į atsargą ar išėjęs į pensiją, negalės dalyvauti įgyvendinant socialinės ir medicinos pagalbos priemones per 3 mėnesius nuo išleidimo į atsargą ar išėjimo į pensiją dienos, jis turi teisę kreiptis į įstaigos, iš kurios išleistas į atsargą ar išėjęs į pensiją, vadovą, prašydamas vėliau leisti dalyvauti įgyvendinant priemones. Šiuo atveju išleidžiamam į atsargą kariui ar išeinančiam į pensiją pareigūnui sudaromas 5.4 papunktyje nurodytas individualusis planas.

10. Įstaigos, iš kurios karys išleistas į atsargą ar išėjęs į pensiją pareigūnas, vadovas apie kario ar pareigūno atsisakymą dalyvauti Programoje informuoja institucijas, kurios turi teikti kariui ar pareigūnui individualiajame plane numatytas paslaugas, ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Personalo ir administravimo valdybos J1 Socialinės saugos skyrių (toliau – Socialinės saugos skyrius). Šis faktas pažymimas kario ar pareigūno pensijos byloje.

11. Programą įgyvendinančių institucijų specialistai, suteikę kariui ar pareigūnui numatytas paslaugas, apie tai pažymi individualiajame plane. Užpildytą individualųjį planą karys ar pareigūnas pateikia personalą administruojančiam padaliniui, o šis – Socialinės saugos skyriui. Užpildytas individualusis planas yra saugomas atsargos kario ar pareigūno pensijos byloje.

12. Socialinės saugos skyriaus specialistai iki kiekvienų metų pabaigos parengia Programoje dalyvavusių karių ar pareigūnų suvestinę, kurioje nurodo, kiek karių ar pareigūnų per metus pasinaudojo teise dalyvauti Programoje, kiek ir kokių paslaugų jiems buvo suteikta, kiek karių ar pareigūnų ir dėl kokių priežasčių (jei karys ar pareigūnas šias priežastis buvo nurodęs) vėliau atsisakė dalyvauti Programoje, ir iki kitų metų sausio 15 d. pateikia šią suvestinę KAM PD.

13. Programos koordinatorius kiekvienų metų pabaigoje atlieka dalyvavimo Programoje analizę. KAM PD iki einamųjų metų vasario 25 d. pateikia metinę dalyvavimo Programoje ataskaitą KAM vadovybei.

 

Priedo pakeitimai:

Nr. V-232, 2015-03-10, paskelbta TAR 2015-03-10, i. k. 2015-03679

 

 

Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją,

socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos

bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis

sistemos sukūrimo programos įgyvendinimo

krašto apsaugos sistemoje tvarkos aprašo

1 priedas

 

KARIO AR PAREIGŪNO, PAGEIDAUJANČIO DALYVAUTI PROGRAMOJE, ANKETA

 

1. Vardas (-ai)

2. Pavardė

3. Gimimo data

 

 

 

4. Faktinė gyvenamoji vieta ir informacija ryšiams palaikyti

4.1. Gyvenamosios vietos adresas

 

4.2. Telefono numeriai (tarnybinis ir asmeninis)

4.3. Elektroninio pašto adresas

 

 

5. Informacija apie karo tarnybą

5.1. Kario laipsnis

5.2. Tarnybos vieta

5.3. Einamos pareigos

 

 

 

 

6. Išsilavinimas

6.1. Baigta mokymo įstaiga

6.2. Specialybė

6.3. Išsilavinimo lygis

 

 

 

 

7. Išleidimo į atsargą ar išėjimo į pensiją data ir priežastys

 

 

8. Ar jau esate apsisprendęs (-usi), ką norėtumėte veikti (kokį darbą ir kokioje srityje dirbti) būdamas (-a) atsargoje ar išėjęs (-usi) į pensiją, ir žinote, kokioje srityje geriausiai galėtumėte save realizuoti?

8.1. Ar jau ėmėtės kokių nors veiksmų, kurie galėtų padėti Jums įgyvendinti savo planus? Jei ėmėtės, kokių?

8.2. Kokių žinių Jums dar papildomai reikia, kad galėtumėte realizuoti savo planus?

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Ar esate neapsisprendęs (-usi), ką norėtumėte veikti (kokį darbą ir kokioje srityje dirbti) būdamas (-a) atsargoje ar išėjęs (-usi) į pensiją?

9.1. Ar yra kokia nors sritis, kur Jūs norėtumėte dirbti išleistas (-a) į atsargą ar išėjęs (-usi) į pensiją?

9.2. Kokios nepalankios aplinkybės galėtų sukliudyti įgyvendinti Jūsų planus?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.3. Veiksniai, galintys padėti įgyvendinti Jūsų planus (susirasti darbą)

 

 

 

 

 

9.4. Jūsų darbo patirtis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.5. Tarnyboje įgytos profesinės žinios (kursai, seminarai, mokymai)

 

9.6. Kokių profesinių žinių (svarbių ieškant darbo), Jūsų manymu, Jums labiausiai trūksta?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.7. Kokias užsienio kalbas mokate ir kokiu lygiu?

 

9.8. Ar norėtumėte dar patobulinti kurios nors užsienio kalbos žinias? Jeigu taip, nurodykite.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.9. Ar turite darbo kompiuteriu įgūdžių?

 

9.10. Kuriuos darbo kompiuteriu įgūdžius dar norėtumėte patobulinti?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Kiti pageidavimai

 

 

 

 

 

 

11. Sutikimas ir pasižadėjimas

1.  Sutinku dalyvauti Programoje.

 

2.  Sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi krašto apsaugos sistemos institucijų dalyvavimo Programoje tikslais, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą.*

 

3.  Patvirtinu, kad esu informuotas (-a) apie savo teisę susipažinti su krašto apsaugos sistemos institucijų tvarkomais mano asmens duomenimis, reikalauti ištaisyti, sunaikinti savo asmens duomenis arba reikalauti sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, jei duomenys tvarkomi nesilaikant Lietuvos Respublikos įstatymų, nesutikti, kad būtų tvarkomi mano asmens duomenys.

 

4.  Patvirtinu, kad mano pateikti asmens duomenys yra teisingi, ir pasižadu nedelsdamas (-a) informuoti krašto apsaugos sistemos institucijas apie bet kokius pateiktų duomenų pasikeitimus.

 

5.  Sutinku ir pasižadu apie savo sprendimą nebedalyvauti Programoje raštu informuoti krašto apsaugos sistemos institucijos, iš kurios esu išleistas (-a) į atsargą ar išėjęs (-usi) į pensiją, vadovą.

 

 

Programoje dalyvaujantis karys ar pareigūnas

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

(data)

 

 

 

Personalą administruojančio padalinio specialistas

(parašas)

 

(pareigos, vardas ir pavardė)

 

(data)

 

 

 

* Krašto apsaugos sistemos asmens duomenų tvarkytojai, duomenų tvarkymo tikslai, apimtis, subjektai ir jų teisių įgyvendinimo tvarka yra nustatyti Asmens duomenų tvarkymo krašto apsaugos sistemoje taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2010 m. rugsėjo 23 d. įsakymu Nr. V-1006.

 

Priedo pakeitimai:

Nr. V-422, 2010-04-22, Žin., 2010, Nr. 49-2415 (2010-04-29), i. k. 1102060ISAK000V-422

Nr. V-232, 2015-03-10, paskelbta TAR 2015-03-10, i. k. 2015-03679

 

 

Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją,

socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos

bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis

sistemos sukūrimo programos įgyvendinimo

krašto apsaugos sistemoje tvarkos aprašo

2 priedas

 

INDIVIDUALUSIS KARIO AR PAREIGŪNO

VEIKLOS PLANAS

 

 

1. Vardas (-ai)

2. Pavardė

3. Gimimo data

 

4. Veikla

Priemonė

Vykdymo vieta

Vykdytojas

Data

Informacija apie priemonės įvykdymą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Programoje dalyvaujantis karys ar pareigūnas

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

(data)

 

 

 

Personalą administruojančio padalinio specialistas

(parašas)

 

(pareigos, vardas ir pavardė)

 

(data)

 

Priedo pakeitimai:

Nr. V-422, 2010-04-22, Žin., 2010, Nr. 49-2415 (2010-04-29), i. k. 1102060ISAK000V-422

Nr. V-232, 2015-03-10, paskelbta TAR 2015-03-10, i. k. 2015-03679

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-422, 2010-04-22, Žin., 2010, Nr. 49-2415 (2010-04-29), i. k. 1102060ISAK000V-422

Dėl krašto apsaugos ministro 2006 m. lapkričio 10 d. įsakymo Nr. V-1134 "Dėl Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos sukūrimo programos įgyvendinimo krašto apsaugos sistemoje tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-232, 2015-03-10, paskelbta TAR 2015-03-10, i. k. 2015-03679

Dėl krašto apsaugos ministro 2006 m. lapkričio 10 d. įsakymo Nr. V-1134 „Dėl Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos sukūrimo programos įgyvendinimo krašto apsaugos sistemoje tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo