Suvestinė redakcija nuo 2021-03-27

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2016-04-05, i. k. 2016-07388

 

UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

Dėl PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2016 m. kovo 31 d. Nr. TS-93

Utena

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 37 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, Utenos rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1.   Patvirtinti Prekybos ir paslaugų teikimo Utenos rajono savivaldybės viešosiose vietose taisykles (pridedama).

2.   Nurodyti, kad šis sprendimas turi būti paskelbtas Teisės aktų registre ir savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Alvydas Katinas

 

PATVIRTINTA

Utenos rajono savivaldybės tarybos

2016 m. kovo 31 d. sprendimu

Nr. TS-93 (2018 m. gegužės 31 d.

sprendimo Nr. TS-171 redakcija)

 

PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Prekybos ir paslaugų teikimo Utenos rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato bendruosius mažmeninės prekybos ir paslaugų teikimo (pardavimo) reikalavimus Utenos rajono savivaldybės (toliau - Savivaldybė) teritorijoje.

2. Šių Taisyklių privalo laikytis visi įstatymų nustatyta tvarka įregistravę savo veiklą juridiniai ar fiziniai asmenys (toliau – ir asmenys), prekiaujantys ar teikiantys paslaugas Savivaldybės viešosiose vietose nuo (iš) laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių ar priekabų, lauko kavinių.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

 

3.  Taisyklės nereglamentuoja prekybos ir paslaugų teikimo turgavietėse.

4.  Pagrindinės šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos:        

4.1.   Išplėstos aptarnavimo vietos prie stacionariųjų viešojo maitinimo vietų – sukomplektuotas laikinas statinys arba sukomplektuota įranga (staliukai, kėdės, skėčiai, tvorelės, pakylos, gėlinės ir kt.) be atskiros prekybos vietos, kurie skirti aptarnauti stacionariosios viešojo maitinimo vietos lankytojus, išmontuojami, pasibaigus leidimo galiojimo terminui.

4.2.   Kioskas – smulkios prekybos ar paslaugų teikimo reikmėms skirtas Nekilnojamojo turto registre neregistruojamas nedidelis lengvų konstrukcijų ir į žemę įleistų pamatų neturintis laikinas statinys, pagamintas gamykloje ar pastatytas iš surenkamų konstrukcijų. Dalis kiosko sienų (jo viršutinės dalys) turi būti įstiklintos ir prekyba vykdoma ar paslaugos teikiamos per priekinėje sienoje esančią vitrinos angą.

4.3.   Laikinieji prekybos įrenginiai – sukomplektuoti lauke statomi prekybos ar paslaugų teikimo įrenginiai (prekystaliai, vežimėliai, stalai, krepšiai ir kt.).

4.4.   Laikinas statinys – statinys (kioskas, gatvių prekybos, pramogų ar parodos paviljonas, parodos eksponatas, palapinės danga ar pneumatinis apvalkalas, vagonėlis, konteineris, įvairios paskirties aikštelė su dirbtine danga), kurį leista pastatyti ir naudoti ribotą terminą. Laikinų statinių naudojimo terminas gali būti pratęstas. Laikinas statinys ir teisės į jį Nekilnojamojo turto registre neregistruojami.

4.5.   Nestacionarioji viešojo maitinimo vieta (nestacionarioji lauko kavinė) – lauke kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų ar švenčių, masinių renginių metu įrengtas laikinas nesudėtingų lengvų konstrukcijų statinys be pamatų arba sukomplektuota įranga (staliukai, kėdės, skėčiai, tvorelės, pakylos, gėlinės ir kt.), kurie skirti viešojo maitinimo paslaugoms teikti ir kurie išmontuojami, pasibaigus kurortiniam, poilsio ir turizmo sezonams ar šventei, masiniam renginiui.

4.6.   Pardavėjas – asmuo, kuris siūlo ir parduoda prekes vartotojui.

4.7.   Paslaugų teikėjas – asmuo, kuris siūlo ir atlygintinai suteikia paslaugas vartotojui.

4.8.   Paviljonas – Nekilnojamojo turto registre neregistruojamas ir į žemę įleistų pamatų neturintis smulkios prekybos ar paslaugų teikimo reikmėms skirtas laikinas statinys, pagamintas gamykloje ar pastatytas iš surenkamų konstrukcijų ir turintis viduje įrengtą prekybos salę pirkėjams aptarnauti.

4.9. Prekybai pritaikytas automobilis ar priekaba smulkiai prekybai ar paslaugų teikimui skirta transporto priemonė su tam tikslui sumontuota specialia įranga arba judanti nustatytu maršrutu.

4.10Nesudėtingas atrakcionas – nesudėtingas pramoginis įrenginys, nepriskiriamas potencialiai pavojingiems įrenginiams (pripučiamas atrakcionas, batutas, bevariklė transporto priemonė, elektromobilis, velomobilis, žaidimų aikštelė, vandens dviračiai, valtys ir kt.).

4.11. Savivaldybės viešoji vieta – Savivaldybės tarybos nustatyta savivaldybės teritorijoje esanti  savivaldybei ar valstybei nuosavybės teise priklausanti ar patikėjimo teise valdoma teritorija (žemės sklypai, gatvės, aikštės, pėsčiųjų takai, skverai, parkai, miškai, paplūdimiai bei jų prieigos, poilsio aikštelės, vandens telkiniai bei prieigos prie jų ir kitos žmonių susibūrimo vietos), taip pat visuomenei prieinamas juridiniam (-s) ar fiziniam (-s) asmeniui (-ims) nuosavybės teise priklausantis ar kitais pagrindais valdomas žemės sklypas, kuriame vykdoma prekyba ir (ar) teikiamos paslaugos nuo (iš) laikinųjų statinių, laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, paviljonų, prekybai ar paslaugoms teikti pritaikytų automobilių ar priekabų, nestacionariosiose viešojo maitinimo vietose (nestacionariosiose lauko kavinėse), išplėstose aptarnavimo vietose prie stacionariųjų viešojo maitinimo vietų.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

 

4.12. Prekyba ir paslaugų teikimas viešosiose vietose – veikla, susijusi su prekių pirkimu ir pardavimu, paslaugų teikimu iš (nuo) laikinųjų įrenginių, kioskų, specializuotų automobilių, automobilių priekabų, paviljonuose, gamyba, prekyba bei vartojimu nestacionariosiose viešojo maitinimo vietose (nestacionariosiose lauko kavinėse), išplėstose aptarnavimo vietose prie stacionariųjų viešojo maitinimo vietų, neįruošiant atskirų prekybos vietų.

Papildyta papunkčiu:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

 

II SKYRIUS

PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO VIEŠOSIOSE

VIETOSE BŪDAI

 

5. Prekybos ir paslaugų teikimo viešosiose vietose būdai yra šie:

5.1. prekyba  ir (ar) paslaugų teikimas iš laikinųjų statinių, kioskų, paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių ar priekabų;

5.2. prekyba ir (ar) paslaugų teikimas iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių Savivaldybės viešosiose vietose (prekės ir jų atsargos turi būti laikomos prekybos įrangoje);

5.3. prekyba ir paslaugų teikimas išplėstose aptarnavimo vietose prie veikiančių stacionariųjų viešojo maitinimo vietų;

5.4. prekyba ir paslaugų teikimas nestacionariosiose lauko kavinėse;

5.5. prekyba švenčių, masinių renginių, ekspozicijų, parodų metu;

5.6. išvežiojamoji, išnešiojamoji prekyba;

5.7. poilsiui ar sportui skirtų reikmenų nuoma iš (nuo) laikinųjų statinių, įrenginių, kioskų, paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių ar priekabų;

5.8. žaidimų, nesudėtingų atrakcionų organizavimas;

5.9. kiti teisės aktų nedraudžiami prekybos ir paslaugų teikimo būdai.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

 

III SKYRIUS

REIKALAVIMAI LAIKINŲ STATINIŲ IR ĮRENGINIŲ PROJEKTAVIMUI IR STATYMUI

 

6. Laikinieji statiniai, įrenginiai, kioskai, paviljonai, nestacionariosios lauko kavinės  gali būti projektuojami ir statomi Savivaldybės viešosiose vietose, jeigu tai daryti leidžia pagal parengtus teritorijų planavimo dokumentus nustatytas žemės sklypo naudojimo būdas ir nepažeidžiami trečiųjų asmenų teisėti interesai.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

 

7. Neteko galios nuo 2020-02-29

Punkto naikinimas:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

 

8Laikinųjų įrenginių, prekybai pritaikytų automobilių ar priekabų, kioskų, paviljonų, nestacionariųjų lauko kavinių ar išplėstų aptarnavimo vietų prie stacionariųjų viešojo maitinimo vietų estetinė išvaizda turi derėti prie bendro esamo architektūrinio komplekso vaizdo.

9. Išplėstos aptarnavimo vietos prie stacionarių viešojo maitinimo įstaigų viešosiose vietose turi būti įrengiamos nepažeidžiant trečiųjų asmenų interesų.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

 

10Laikinų statinių projektų sprendiniai negali prieštarauti Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo, Lietuvos Respublikos statybos įstatymo, Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo, Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymo nuostatoms ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių veiklą kultūros paveldo ir saugomose teritorijose, nuostatoms, šioms Taisyklėms.

11. Suderinti laikinų statinių (kioskų, gatvių prekybos, pramogų ar parodos paviljonų, nestacionariųjų lauko kavinių, išplėstų aptarnavimo vietų prie stacionarių viešojo maitinimo vietų, palapinių, vagonėlių, konteinerių, įvairios paskirties aikštelių su dirbtinėmis dangomis) projektai reikalingi asmenims, norintiems nustatyta tvarka gauti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės viešosiose vietose.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

 

12Laikinų statinių projektas turi būti pasirašytas projekto vadovo ir užsakovo bei suderintas su žemės sklypo savininkais, nuomotojais ar naudotojais.

 

IV SKYRIUS

LAIKINŲ STATINIŲ PROJEKTŲ PATEIKIMAS, TIKRINIMAS, DERINIMAS IR GALIOJIMAS

 

13. Asmuo, norintis nustatyta tvarka prekiauti ar teikti paslaugas konkrečioje Savivaldybės viešojoje nuo (iš) laikinų statinių , Savivaldybės administracijai  pateikia prašymą (priedas) ir laikinų statinių (kioskų, gatvių prekybos, pramogų ar parodos paviljonų, nestacionariųjų lauko kavinių, išplėstų aptarnavimo vietų prie stacionarių viešojo maitinimo vietų, palapinių, vagonėlių, konteinerių, įvairios paskirties aikštelių su dirbtinėmis dangomis) projekto 2 egzempliorius, kurį sudaro:  

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

13.1aiškinamasis raštas, kuriame nurodoma laikino statinio paskirtis, veiklos pobūdis, įrengimo vieta, plotas, erdvinis planinis, konstrukcinis sprendimas, naudojamos medžiagos ir kt., projekto rengėjo ir užsakovo kontaktiniai duomenys (pavadinimas, atsakingo asmens vardas, pavardė, telefonas, adresas, elektroninis paštas);

13.2situacijos schema, laikinų statinių išdėstymo planas su pagrindiniais matmenimis (M 1:500, M 1:1000), parengtas ant topografinio inžinerinio plano ar kadastrinių matavimų žemės sklypo plano arba Utenos skaitmeninio žemėlapio ištraukos kopijos, kuriame pažymėti esami statiniai, projektuojami ar numatomi laikini statiniai, jų eksplikacija, matmenys (ilgis, plotis, aukštis), nurodyti atstumai iki sklypo ribų, gretimų pastatų, statinių, įrenginių, medžių;

13.3.  Laikinų statinių vizualizacija, fotonuotraukos, eskizai su nurodytais pagrindiniais matmenimis (ilgis, plotis, aukštis), medžiagiškumu ir spalviniu sprendimu;

13.4žemės sklypo nuosavybės teisę arba valdymą ir naudojimą kitais Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytais pagrindais patvirtinantys dokumentai.

14.    Laikinų statinių projektą tikrina ir derina:

14.1.  valstybinio parko direkcija, jeigu prekybos ar paslaugų teikimo vieta yra šio parko teritorijoje (prieš pateikiant Savivaldybės administracijai);

14.2.  Savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioti asmenys.

15.    Suderintas projektas registruojamas registre.

16.    Jeigu pateiktas nepilnos sudėties laikinų statinių projektas ar projekto sprendiniai neatitinka 10 punkte nurodytų teisės aktų reikalavimų, Savivaldybės administracija ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo projekto gavimo dienos praneša projektą pateikusiam asmeniui projekte nurodytais kontaktais ir paprašo patikslinti, pakoreguoti ar papildyti projektą bei pateikti Savivaldybės administracijai trūkstamus dokumentus.

17. Laikinų statinių projektas, atitinkantis teisės aktų reikalavimus, per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo Savivaldybės administracijoje dienos arba nuo paskutinio projekto trūkstamo dokumento gavimo dienos (jei projektas buvo pildomas ar koreguojamas) patikrinamas, suderinamas ir grąžinamas (1 egz.) prašymą pateikusiam asmeniui.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

 

18.    Laikinų statinių projektas nederinamas ir apie tai asmuo raštu informuojamas Savivaldybės administracijos ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo projekto Savivaldybės administracijoje gavimo dienos arba nuo paskutinio projekto trūkstamo dokumento gavimo dienos (jei projektas buvo pildomas ar koreguojamas) tokiais atvejais:

18.1.  pateiktas projektas neatitinka šių Taisyklių reikalavimų;

18.2.  planuojamame įrengti laikinus statinius žemės sklype yra užfiksuota savavališka statyba;

18.3.  planuojamame įrengti laikinus statinius žemės sklype per praėjusius kalendorinius metus Savivaldybės administracijos yra užfiksuotas nesuderintų laikinų statinių projektų buvimo faktas.

19.  Suderintas ir užregistruotas laikinų statinių projektas Savivaldybės viešosiose vietose galioja du metus.

20. Jei Laikinų statinių projektu projektuojama išorinės reklamos įrengimo dalis ir ji atitinka Leidimų išorinei reklamai įrengti išdavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. liepos 18 d. įsakymu Nr. AĮ-736 „Dėl leidimų išorinei reklamai įrengti išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, atskirai išorinės reklamos projekto derinti nereikia, išorinės reklamos leidimas išduodamas pagal tą patį projektą.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

 

21.  Pasikeitus projekto duomenims (keičiasi plotas, architektūrinė (vizualinė) išraiška, vieta, įranga, baigiasi projekte pateiktų dokumentų galiojimas ir kt.), turi būti rengiamas ir teikiamas derinti naujas laikinų statinių projektas šių Taisyklių nustatyta tvarka.

22.  Laikinų statinių projektai laikomi negaliojančiais:

22.1.  jei paaiškėja, kad Savivaldybės administracijai buvo pateikti neteisingi projekto duomenys arba suklastoti dokumentai;

22.2.  jei pasikeičia projekto duomenys (plotas, vieta, įranga, baigiasi projekte pateiktų dokumentų galiojimas ir kt.);

22.3gavus asmens prašymą dėl projekto galiojimo panaikinimo.

 

V SKYRIUS

REIKALAVIMAI PREKYBAI IR PASLAUGŲ TEIKIMUI

 

23. Juridiniai ar fiziniai asmenys prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės viešosiose vietose gali tik turėdami Savivaldybės administracijos išduotą leidimą. Už leidimo išdavimą mokama Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinta vietinė rinkliava (prekiaujantiems ar teikiantiems paslaugas privačiose teritorijose vietinės rinkliavos mokėti nereikia).

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

 

24. Verstis licencijuojama veikla gali tik asmenys, įsigiję šios veiklos licencijas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

 

25.    Prekyba maisto prekėmis galima tik turint Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą.

26. Prekiaujant ar teikiant paslaugas Savivaldybės viešosiose vietose draudžiama triukšmauti, viršijant nustatytas leidžiamas skleidžiamo triukšmo normas, įkyriai siūlyti prekes, naudoti vienkartinius plastikinius indus ir stalo įrankius viešųjų renginių metu. Prekiautojas ar paslaugų teikėjas privalo laikytis leidime nurodytų sąlygų, neleisti naudotis leidimu kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims, neprekiauti ar neteikti paslaugų su negaliojančiu leidimu.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

 

27.    Poilsio vietose ir paplūdimiuose bei jų prieigose galima prekiauti ir (ar) teikti paslaugas, įrengiant nestacionariąsias viešojo maitinimo vietas (nestacionariąsias lauko kavines), nuomoti poilsiui ar sportui skirtą įrangą (skėčius nuo saulės, gultus, plaukiojimui ar nardymui skirtą inventorių, aprangą, dviračius, vandens dviračius, motorolerius ir kt.).

28.    Prekybos ar paslaugų teikimo vieta neturi sudaryti kliūčių kitiems asmenims, negali trukdyti eismui, ji turi būti valoma, švari ir tvarkinga. Organizuodamas prekybą ir (ar) paslaugų teikimą švenčių, masinių renginių metu, renginio organizatorius privalo užtikrinti, kad būtų išlaikyta vienoda įrangos forma ir užtikrinta estetinė-vizualinė kokybė.

29.    Prekybos garso ir vaizdo laikmenomis vietose draudžiama klausyti muzikinių įrašų per viešai garsą skleidžiančius įrenginius.

30.    Savivaldybės viešosiose vietose leidžiama (išskyrus švenčių, masinių renginių metu):

30.1.  prekiauti ar teikti paslaugas – nuo 6.00 iki 24.00 val.;

30.2groti ir transliuoti garsą neviršijant higienos normos leistinų triukšmo lygio dydžių – nuo 9.00 iki 22.00 val.

31.    Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu gali nustatyti kitą darbo laiką tam tikrose prekybos ir paslaugų teikimo vietose, jei tai būtina žmonių saugumui ir rimčiai (tvarkai) Savivaldybės teritorijoje užtikrinti.

32.    Pardavėjui draudžiama parduoti prekes:

32.1kurių mažmeninė prekyba uždrausta įstatymų ar kitų teisės aktų;

32.2kurių įsigijimas teisės aktų nustatyta tvarka nepatvirtintas prekių įsigijimą patvirtinančiais dokumentais;

32.3be jų atitikties privalomiesiems dokumentų reikalavimams, jeigu teisės aktuose nustatyta, kad tokie dokumentai privalomi;

32.4kurios nepaženklintos teisės aktų nustatyta tvarka;

32.5kurių tinkamumo naudoti terminas pasibaigęs;

32.6kurios iš naujo perženklintos, perfasuotos (perpakuotos) ar kitaip apdorotos siekiant pratęsti jų tinkamumo naudoti terminą;

32.7neturint licencijos, jeigu įstatymuose nustatyta, kad mažmeninė prekyba tomis prekėmis leidžiama tik turint mažmeninės prekybos tomis prekėmis licencijas.

33. Prekiautojas (paslaugos teikėjas) ar prekybos organizatorius (juridiniai, fiziniai asmenys) prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės viešosiose vietose gali tik turėdamas Savivaldybės administracijos išduotą leidimą. Leidimą ir kitus reikalaujamus dokumentus (asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, prekių įsigijimą ir prekių kokybę patvirtinančius dokumentus (jei pardavėjas užsiima maisto tvarkymo veikla, jis Maisto įstatymo ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka turi būti įtrauktas į Maisto tvarkymo subjektų sąrašą), Ūkininko ūkio pažymėjimą, sodininkų bendrijos nario ar kitą dokumentą, įrodantį, kad žemės ūkio produkcija užauginta asmeniniame pagalbiniame ūkyje, sodo sklype ar pan. (prekiaujantys žemės ūkio produkcija be verslo liudijimo arba individualios veiklos pažymos), įsigijimo dokumentus, jei prekiaujama eglutėmis ar jų šakomis, malkomis, laikinųjų įrenginių ar specializuoto automobilio sprendinius arba kiosko, paviljono, nestacionariosios lauko kavinės ar išplėstų aptarnavimo vietų prie stacionarios viešojo maitinimo vietos planą (schemą) ar projektą (išskyrus renginio metu), sutartinius santykius įteisinantį dokumentą, jeigu kioske ar paviljone veiklą vykdo ne kiosko ar paviljono savininkas) privalo parodyti tarnybinius pažymėjimus pateikusiems kontrolės darbuotojams.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-85, 2021-03-25, paskelbta TAR 2021-03-26, i. k. 2021-05956

 

34.    Laikinieji įrenginiai, kioskai, paviljonai, nestacionariosios lauko kavinės ar išplėstų aptarnavimo vietų prie stacionariosios viešojo maitinimo vietos įranga turi būti išmontuota ir pašalinta per 7 kalendorines dienas:

34.1.  nuo leidimo galiojimo termino pabaigos;

34.2.  nuo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo, kuriuo sustabdytas ar panaikintas leidimo galiojimas, įteikimo dienos.

35.    Savivaldybės leidimų prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose vietose išdavimo tvarkos aprašą tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

36.    Paslaugų teikėjui parinkti gali būti vykdomas viešas konkursas. Viešą konkursą paslaugų teikėjui parinkti vykdo Savivaldybės administracija pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintus viešo konkurso nuostatus.

 

VI SKYRIUS

KONTROLĖ IR ATSAKOMYBĖ

 

37.    Kaip laikomasi šių Taisyklių, kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius.

38.    Kaip laikomasi šių Taisyklių, tikrina kontroliuojančių bei leidimą išdavusios institucijų tarnautojai, vadovaudamiesi suteiktais įgaliojimais.

39.    Asmenims, pažeidusiems šias Taisykles:

39.1.    leidimo prekiauti ar teikti paslaugas galiojimas sustabdomas, jeigu:

39.1.1. nustatoma, kad leidimas perduotas naudotis kitiems asmenims;

39.1.2. paaiškėja, kad leidimui gauti buvo pateikti suklastoti dokumentai;        

39.2.    leidimo galiojimas panaikinamas, jeigu:

39.2.1. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba panaikina maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo galiojimą;

39.2.2. gaunama kontroliuojančių tarnybų informacija, kad parduodamos prekės ar teikiamos paslaugos nesaugios;

39.2.3. kontroliuojančios tarnybos nustato, kad leidimo galiojimo sustabdymo metu buvo vykdoma veikla.

40.    Asmenys, pažeidę šias Taisykles, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

___________________________

Priedo pakeitimai:

Nr. TS-171, 2018-05-31, paskelbta TAR 2018-11-16, i. k. 2018-18548

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-171, 2018-05-31, paskelbta TAR 2018-11-16, i. k. 2018-18548

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2016 m. kovo 31 d. sprendimo Nr. TS-93 „Dėl Prekybos ir paslaugų teikimo Utenos rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-63, 2020-02-27, paskelbta TAR 2020-02-28, i. k. 2020-04418

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2016 m. kovo 31 d. sprendimo Nr. TS-93 „Dėl Prekybos ir paslaugų teikimo Utenos rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

3.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-85, 2021-03-25, paskelbta TAR 2021-03-26, i. k. 2021-05956

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2016 m. kovo 31 d. sprendimo Nr. TS-93 „Dėl Prekybos ir paslaugų teikimo Utenos rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo