Suvestinė redakcija nuo 2023-04-01

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2022-04-07, i. k. 2022-07260

 

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS BENDRUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2022 m. balandžio 7 d. Nr. T-101

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi ir 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymo 8 straipsnio 1 ir 2 dalimis, Šiaulių miesto savivaldybės taryba  nusprendžia:

1. Patvirtinti Šiaulių miesto savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2019 m. birželio 6 d. sprendimą Nr. T-265 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos nuostatų patvirtinimo“;

2.2. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2019 m. birželio 6 d. sprendimą Nr. T-266 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės bendruomeninių organizacijų atstovų į bendruomeninių organizacijų tarybą rinkimų organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                        Artūras Visockas

 


 

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos

2022 m. balandžio 7 d. sprendimu Nr. T-101

 

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS 

BENDRUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šiaulių miesto savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Šiaulių miesto savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos (toliau – BO taryba) sudarymo tvarką ir darbo organizavimą.

2. Bendruomeninė organizacija – asociacija, kurios steigėjai ir nariai yra gyvenamosios vietovės bendruomenės (jos dalies arba kelių gyvenamųjų vietovių) gyventojai (jų atstovai) ir kurios paskirtis – per iniciatyvas įgyvendinti viešuosius interesus, susijusius su gyvenimu kaimynystėje.

3. Gyvenamosios vietovės bendruomenė – Savivaldybės gyvenamosios vietovės (jos dalies arba kelių gyvenamųjų vietovių) gyventojai, susieti bendrais gyvenimo kaimynystėje poreikiais ir interesais ir, tenkindami šiuos poreikius ir interesus, veikiantys įvairiomis tiesioginio dalyvavimo formomis (susirinkimo, viešo svarstymo, apklausos, veiklos per savo atstovus, bendruomeninių organizacijų ir kt.).

4. BO taryba – visuomeniniais pagrindais veikianti kolegiali patariamoji institucija, nustatyta tvarka sudaroma iš Šiaulių miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) institucijų, įstaigų ir bendruomeninių organizacijų deleguotų atstovų.

5. Atvirieji duomenys – tai Savivaldybės ir (ar) kitų viešojo sektoriaus institucijų ir įstaigų informacija, kuri yra laisvai prieinama Savivaldybės ir (ar) kitų viešojo sektoriaus institucijų ir (ar) įstaigų tvarkomuose registruose.

6. BO tarybos sudėtį ir Nuostatus tvirtina Savivaldybės taryba.

7. BO taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija Lietuvos Respublikos bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymu, Savivaldybės tarybos sprendimais, Nuostatais ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

8. Nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos bendruomeninių
organizacijų plėtros įstatyme, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme ir kituose teisės
aktuose vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

BO TARYBOS TIKSLAS, UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

9. BO tarybos veiklos tikslas – užtikrinti ir skatinti bendruomeninių organizacijų dalyvavimą nustatant, formuojant ir įgyvendinant bendruomeninių organizacijų plėtros politiką Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje (toliau – savivaldybės teritorija), stiprinti Savivaldybės institucijų, įstaigų ir bendruomeninių organizacijų bendradarbiavimą.

10. BO tarybos uždaviniai:

10.1. Skatinti ir stiprinti Savivaldybės ir bendruomeninių organizacijų bendradarbiavimo galimybes, spręsti probleminius bendradarbiavimo klausimus, didinti vietos bendruomenių aktyvumą.

10.2. Skatinti bendruomeninių organizacijų dalyvavimą Lietuvos Respublikos, tarptautiniuose, regioniniuose, Savivaldybės finansavimo konkursuose, fonduose ir programose.

11. BO taryba atlieka šias funkcijas:

11.1. Teikia pasiūlymus Savivaldybės institucijoms ir įstaigoms dėl savivaldybės teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų veiklos skatinimo.

11.2. Teikia siūlymus išplėstinei seniūnaičių sueigai dėl atstovų, deleguojamų į pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisijos narius, ir dėl atstovų, deleguojamų dalyvauti Savivaldybės tarybos sudaromų komitetų, darbo grupių, komisijų darbe.

11.3. Teikia siūlymus Savivaldybės institucijoms ir išplėstinei seniūnaičių sueigai dėl bendruomenių viešųjų poreikių ir iniciatyvų finansavimo tikslingumo, dėl viešųjų paslaugų, už kurių teikimą yra atsakinga Savivaldybė, teikimo perdavimo bendruomeninėms ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms tikslingumo, vietos verslumo skatinimo ir dėl kitų Savivaldybės gyventojams svarbių reikalų.

11.4. Analizuoja informaciją apie Šiaulių miesto bendruomenines organizacijas ir kitą informaciją, susijusią su bendruomeninių organizacijų veikla, teikia reikalingą informaciją Savivaldybės institucijoms.

11.5. Dalyvauja darbo ar ekspertų grupėse bendruomeninių organizacijų plėtros politikos klausimams svarstyti.

11.6. Skleidžia informaciją apie savivaldybės teritorijoje veikiančias bendruomenines organizacijas, jų iniciatyvas, veiklą ir patirtį.

11.7. Atlieka kitas teisės aktuose numatytas funkcijas.

 

III SKYRIUS

BO TARYBOS TEISĖS

 

12. BO taryba, įgyvendindama jai pavestas funkcijas, turi šias teises:

12.1. Teikti siūlymus dėl rengiamų Savivaldybės teisės aktų projektų, susijusių su bendruomeninių organizacijų veikla.

12.2. Teikti siūlymus ir rekomendacijas, kaip plėsti Savivaldybės ir bendruomeninių organizacijų bendradarbiavimą.

12.3. Teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos padalinių, kitų įstaigų ir organizacijų informaciją ir dokumentus, kurie nėra riboto naudojimo arba neskelbiami, kurių nėra atviruosiuose duomenyse ir yra reikalingi BO tarybos veiklai.

12.4. Kviesti į posėdžius Savivaldybės institucijų ir įstaigų, bendruomeninių organizacijų ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovus, nepriklausomus ekspertus klausimams, susijusiems su BO tarybos tikslo ir uždavinių įgyvendinimu bei funkcijų atlikimu, spręsti, prireikus sudaryti darbo ar ekspertų grupes konkretiems bendruomeninių organizacijų plėtros politikos klausimams svarstyti.

12.5. Bendradarbiauti su kitomis Savivaldybėje veikiančiomis patariamosiomis tarybomis.

12.6. Naudotis kitomis teisės aktuose nustatytomis teisėmis.

 

IV SKYRIUS

BO TARYBOS SUDARYMAS

 

13. BO taryba sudaroma Savivaldybės tarybos sprendimu trejų metų kadencijai, laikantis pariteto principo.

14. Bendruomeninių organizacijų atstovus (ne mažiau nei 1/2 BO tarybos narių) į BO tarybą deleguoja savivaldybės teritorijoje veikianti ir ne mažiau kaip 1/2 savivaldybės teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų vienijanti organizacija, kuri nustato deleguojamų atstovų skaičių (1 priedas). Organizacija Savivaldybės administracijai turi pateikti dokumentus, pagrindžiančius, kad ji vienija 1/2 savivaldybės teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų.

15. Savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovai (ne daugiau nei 1/2 BO tarybos narių) į BO tarybą deleguojami Savivaldybės mero tokia tvarka: iki 2/5 iš Savivaldybės administracijos ir įstaigų, o likusi atstovų dalis į BO tarybą iš Savivaldybės tarybos narių tarpo.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-143, 2023-03-30, paskelbta TAR 2023-03-30, i. k. 2023-05867

 

16. Jeigu savivaldybės teritorijoje organizacijos, veikiančios ir vienijančios ne mažiau kaip 1/2 savivaldybės teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų, nėra, tuomet BO taryba iš savivaldybės institucijų ir įstaigų bei bendruomeninių organizacijų atstovų pariteto principu sudaroma iš 12 narių:

16.1. Savivaldybės meras deleguoja 4 Savivaldybės tarybos narius ir du Savivaldybės administracijos atstovus.

16.2. šeši bendruomeninių organizacijų atstovai yra renkami tokia tvarka:

16.2.1. Bendruomeninių organizacijų atstovų rinkimus organizuoja Savivaldybės administracija Nuostatuose nustatyta tvarka.

16.2.2. Bendruomeninių organizacijų atstovų rinkimų į BO tarybą data skelbiama ne vėliau kaip likus 15 darbo dienų iki visuotinio bendruomeninių organizacijų, veikiančių savivaldybės teritorijoje, atstovų susirinkimo (toliau – Susirinkimas) dienos.

16.2.3. Informacija apie bendruomeninių organizacijų atstovų rinkimus ir organizuojamą Susirinkimą yra viešai skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje www.siauliai.lt. Skelbime turi būti nurodyta Susirinkimo vieta, laikas, preliminari darbotvarkė, kandidatų į BO tarybą delegavimo ir registravimo tvarka bei terminai.

16.2.4. Kandidatus į BO tarybą turi teisę siūlyti savivaldybės teritorijoje veikiančios bendruomeninės organizacijos, atitinkančios bendruomeninės organizacijos kriterijus, nustatytus Lietuvos Respublikos bendruomeninių organizacijų plėtros įstatyme.

16.2.5. Bendruomeninė organizacija per Savivaldybės administracijos nustatytą terminą, kuris negali būti trumpesnis nei 10 darbo dienų, Savivaldybės mero įgaliotam valstybės tarnautojui (NVO koordinatoriui ar jį pavaduojančiam valstybės tarnautojui) pateikia kandidato į BO tarybą registracijos anketą (4 priedas) ir jos priedus: organizacijos įstatų kopiją ir bendruomeninės organizacijos susirinkimo, kurio metu išrinktas ir deleguojamas kandidatas, protokolo nuorašo kopiją).

16.2.6. Susirinkimą pradeda NVO koordinatorius arba jį pavaduojantis Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas. NVO koordinatorius arba jį pavaduojantis Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas pirmininkauja Susirinkimui, kol išrenkamas Susirinkimo pirmininkas.

16.2.7.  Prasidėjus Susirinkimui, turi būti tvirtinama Susirinkimo darbotvarkė. Patvirtinus Susirinkimo darbotvarkę, atviru balsavimu paprasta balsų dauguma išrenkamas Susirinkimo pirmininkas. Susirinkimo pirmininko kandidatūras siūlo užsiregistravę Susirinkimo dalyviai.

16.2.8. Susirinkimas yra protokoluojamas. Susirinkimo sekretoriaus funkcijas atlieka NVO koordinatorius arba jį pavaduojantis Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas. 

16.2.9. Susirinkimo metu išrenkama balsų skaičiavimo komisija, kurią sudaro ne mažiau kaip 3 nariai ir kuri iš savo narių paprasta balsų dauguma išrenka balsų skaičiavimo komisijos pirmininką.

16.2.10. Susirinkimo pirmininkas paskelbia atstovų, kandidatuojančių į BO tarybą, sąrašą. Kiekvienas atstovas (pavardžių abėcėlės tvarka) prisistato (prisistatymo laikas vienam atstovui – iki 5 minučių). Kiekvienas Susirinkimo dalyvis turi teisę užduoti po du klausimus kiekvienam iš atstovų, kandidatuojančių į BO tarybą.

16.2.11. Bendruomeninių organizacijų atstovai į BO tarybą Susirinkime renkami slaptu balsavimu.

16.2.12. Susirinkimo dalyviai renka tiek bendruomeninių organizacijų atstovų į BO tarybą, kiek reglamentuoja BO tarybos nuostatai. Balsuojant už balsavimo biuletenyje (2 priedas) nurodytus kandidatus, pažymimas apskritimas prie pasirinkto kandidato pavardės. Balsuojama ne daugiau kaip už tiek kandidatų, kiek yra renkamų bendruomeninių organizacijų atstovų į BO tarybą. Biuletenis su žymomis įmetamas į balsadėžę.

16.2.13. Susirinkime balsuodama kiekviena bendruomeninė organizacija turi po vieną balsą. Rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu juose balsavo ne mažiau kaip 1/2 bendruomeninių organizacijų, veikiančių savivaldybės teritorijoje, atstovų. Atstovauti bendruomeninei organizacijai Susirinkime turi teisę bendruomeninės organizacijos vadovas ar jo raštu įgaliotas asmuo.

16.2.14. Pasibaigus slaptam balsavimui, balsų skaičiavimo komisija suskaičiuoja balsavimo rezultatus. Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas paskelbia rezultatus Susirinkimui ir slapto balsavimo balsų rezultatų nustatymo protokolą (3 priedas) perduoda Susirinkimo pirmininkui.

16.2.15. Išrinktais laikomi daugiausia balsų surinkę kandidatai. Jeigu keli kandidatai surenka vienodą balsų skaičių, organizuojamas papildomas balsavimas, kurio metu balsuojama tik už kandidatus, surinkusius vienodą balsų skaičių.

16.2.16. Neįvykus bendruomeninių organizacijų atstovų rinkimams, pakartotiniai rinkimai organizuojami ne vėliau kaip po 1 mėnesio.

16.2.17. Bendruomeninių organizacijų atstovų rinkimų rezultatai įforminami Susirinkimo protokolu.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-143, 2023-03-30, paskelbta TAR 2023-03-30, i. k. 2023-05867

 

17. BO tarybos nario įgaliojimai nutrūksta, jeigu:

17.1. BO tarybos narys atsistatydina savo noru anksčiau, negu pasibaigia BO tarybos kadencija.

17.2. Nutrūksta jo darbo (tarnybos) santykiai atstovaujamoje Savivaldybės institucijoje ar įstaigoje.

17.3. Nutrūksta jo narystė atstovaujamoje bendruomeninėje organizacijoje.

17.4. Nelankė 3 (trijų) posėdžių iš eilės be pateisinamos priežasties.

18. BO tarybos nariui nutraukus savo veiklą atstovaujamoje Savivaldybės institucijoje, įstaigoje ar bendruomeninėje organizacijoje ar dėl kitų priežasčių pasitraukus iš BO tarybos, ne vėliau kaip per vieną mėnesį jį delegavusi institucija ar savivaldybės teritorijoje veikianti ir ne mažiau kaip 1/2 savivaldybės teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų vienijanti organizacija deleguoja naują atstovą arba nutraukusį savo veiklą BO taryboje bendruomeninės organizacijos deleguotą narį pakeičia pirmasis bendruomeninių organizacijų atstovų rinkimuose, organizuotuose Nuostatų 16.3 papunktyje nustatyta tvarka, į BO tarybą kandidatavęs, tačiau nepatekęs bendruomeninės organizacijos atstovas. Jei daugiau kandidatų nėra, organizuojami nauji bendruomeninių organizacijų atstovų rinkimai Nuostatų 16.3 papunktyje numatyta tvarka.

19. BO tarybos narių pareigos:

19.1. Laikytis Nuostatų reikalavimų.

19.2. Dalyvauti BO tarybos posėdžiuose. Neturint galimybės dalyvauti posėdyje (dėl pateisinamos priežasties), iš anksto apie tai pranešti BO tarybos pirmininkui.

 

V SKYRIUS

BO TARYBOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

20. BO tarybos veiklos pagrindinė forma yra posėdžiai. BO tarybos posėdis gali vykti ir nuotoliniu būdu. Nuotoliniu būdu vyksiančio BO tarybos posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis šiame Nuostatų skyriuje nustatytų reikalavimų ir užtikrinant balsavimo rezultatų nustatymą.

21. BO tarybos posėdžiai šaukiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per šešis mėnesius.

22. BO tarybos pirmininką ir pavaduotoją atviru balsavimu išrenka BO tarybos nariai pirmojo posėdžio metu.

23. BO tarybos pirmininkas ir pavaduotojas renkami paprasta balsų dauguma. BO tarybos pirmininku ir pavaduotoju išrenkami daugiausia balsų surinkę nariai. Balsams pasiskirsčius po lygiai, organizuojamas kitas balsavimo etapas dėl po vienodą balsų skaičių surinkusių kandidatų.

24. BO tarybos pirmininku išrinkus Savivaldybės institucijos ar įstaigos atstovą, BO tarybos pirmininko pavaduotoju turi būti renkamas bendruomeninės organizacijos atstovas. BO tarybos pirmininku išrinkus bendruomeninės organizacijos atstovą, BO tarybos pirmininko pavaduotoju turi būti išrinktas Savivaldybės institucijos ar įstaigos atstovas.

25. BO tarybos pirmininkas:

25.1. Planuoja ir organizuoja BO tarybos darbą.

25.2. Sudaro BO tarybos posėdžių darbotvarkes, šaukia BO tarybos posėdžius ir jiems pirmininkauja, jo nesant, tai atlieka BO tarybos pirmininko pavaduotojas. Apie preliminarią darbotvarkę informuoja BO tarybos narius ir sekretorių ne vėliau nei likus 5 darbo dienoms iki posėdžio dienos.

25.3. Pasirašo BO tarybos posėdžių protokolus ir kitus su BO tarybos veikla susijusius dokumentus.

25.4. Atstovauja BO tarybai Savivaldybės institucijose, įstaigose ir organizacijose ar įgalioja jai atstovauti kitus BO tarybos narius, pritarus BO tarybai.

26. BO tarybos sekretoriaus funkcijas atlieka Savivaldybės mero paskirtas darbuotojas.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-143, 2023-03-30, paskelbta TAR 2023-03-30, i. k. 2023-05867

 

27. BO tarybos sekretorius:

27.1. Elektroninėmis priemonėmis (elektroniniu paštu) ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas praneša BO tarybos nariams ir kitiems į posėdį kviečiamiems asmenims apie BO tarybos posėdžio laiką, vietą, papildomai informuoja juos apie BO tarybos pirmininko sekretoriui pateiktą darbotvarkę.

27.2. Rašo BO tarybos posėdžių protokolus, esant poreikiui, turėdamas tikslą surašyti protokolus, gali daryti posėdžių garso ir (ar) vaizdo įrašus, kurie nėra vieši ir Reglamento (ES) 2016/679 ir Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose.

28. BO tarybos posėdžiai teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė BO tarybos narių. Posėdžio dalyvių kvorumas fiksuojamas posėdžio pradžioje į jį besiregistruojant (ar elektroninėmis ryšio priemonėmis prisijungiant į nuotoliniu būdu rengiamą posėdį) BO tarybos nariams.

29. BO tarybos posėdžiai atviri. Posėdyje savo nuomonę turi teisę pareikšti BO tarybos nariai ir kiti posėdžio dalyviai. Pirmenybė išsakyti savo nuomonę teikiama BO tarybos nariams.

30. Kiekvienas BO tarybos narys posėdžio pradžioje turi teisę siūlyti papildomus darbotvarkės klausimus. Pasiūlymas papildomus klausimus įrašyti į darbotvarkę arba klausimus išbraukti iš darbotvarkės gali būti priimtas, jeigu už jį balsuoja dauguma posėdyje dalyvaujančių BO tarybos narių.

31. BO taryba priima sprendimus atviru balsavimu arba bendru sutarimu. Kai bendro sutarimo nėra, sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių BO tarybos narių balsų dauguma. BO tarybos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, turi teisę išreikšti savo nuomonę (už, prieš, susilaikė) raštu arba elektroniniu būdu (elektroniniu laišku) ir pateikti ją posėdžio pirmininkui iki posėdžio pradžios likus ne mažiau nei 12 valandų. Balsams pasiskirsčius po lygiai (balsai laikomi pasiskirsčiusiais po lygiai tada, kai balsų gauta tiek pat, kiek prieš ir susilaikiusių kartu sudėjus), lemia posėdžio pirmininko balsas. Jeigu BO tarybos narys nesutinka su sprendimu ir balsuoja prieš, jo atskiroji nuomonė, jo prašymu įrašoma protokole.

32. Tais atvejais, kai reikalingas operatyvus BO tarybos sprendimas, bet nėra galimybių surengti posėdį tiesiogiai dalyvaujant BO tarybos nariams, apklausa atliekama elektroniniu paštu informavus prieš 2 darbo dienas iki posėdžio dienos. BO tarybos nariai savo nuomonę sprendžiamu klausimu (už, prieš, susilaikė) pateikia elektroniniu paštu BO tarybos sekretoriui, kuris šią nuomonę įtraukia į posėdžio protokolą (nurodoma data, kada ir kokia pateikta nuomonė, ją pateikęs asmuo, nuomonės pateikimo būdas).

33. Jeigu BO taryboje svarstomas klausimas, susijęs su BO tarybos nario interesais, narys informuoja apie tai BO tarybą ir nusišalina priimant sprendimą. Jei BO tarybos narys  nenusišalina, BO taryba privalo priimti sprendimą dėl jo nušalinimo. Jeigu BO tarybos narys nenusišalina ir tik vėliau paaiškėja, kad dėl to kilo interesų konfliktas, BO tarybos narys gali būti šalinamas iš BO tarybos posėdyje priimtu argumentuotu, teisiškai pagrįstu siūlymu, teikiamu Savivaldybės tarybai.

34. BO tarybos sprendimai įforminami BO tarybos posėdžių protokolais, kuriuos pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius.

35. BO tarybos sprendimai yra rekomendacinio pobūdžio.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

36. BO tarybos darbą techniškai aptarnauja ir pirmąjį naujos kadencijos BO tarybos posėdį šaukia Savivaldybės administracijos įgalioti valstybės tarnautojai ir (ar) darbuotojai.

37. BO tarybos sudėtis (nurodomi šie duomenys: BO tarybos nario vardas, pavardė; jeigu BO tarybos narys yra Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, nurodomos ir jo pareigos Savivaldybės administracijoje; jeigu BO tarybos narys yra kitos įstaigos, institucijos ar organizacijos deleguotas asmuo, nurodoma atstovaujamos įstaigos, institucijos ar organizacijos pavadinimas ir pareigos joje), siekiant informuoti visuomenę, skelbiama viešai Savivaldybės interneto svetainėje www.siauliai.lt. BO tarybos nario duomenys nuo jų paskelbimo dienos skelbiami tol, kol BO tarybos narys eina pareigas BO taryboje. BO tarybos sudėtis skelbiama vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų apsaugą, reikalavimais.

38. Savivaldybės administracija interneto svetainėje www.siauliai.lt skelbia BO tarybos veiklą reglamentuojančius teisės aktus, jos veiklos planus, posėdžių protokolus ir kitą informaciją apie BO tarybą ir jos veiklą.

39. BO tarybos posėdžių protokolai, garso ir (ar) vaizdo įrašai ir kiti dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais.

40. BO tarybos nariai už teisės aktų pažeidimus, įgyvendinant Nuostatus, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

______________________

 

 

 

 

Priedų pakeitimai:

 

T-101_nuostatu_1_priedas

Priedo pakeitimai:

Nr. T-143, 2023-03-30, paskelbta TAR 2023-03-30, i. k. 2023-05867

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Šiaulių miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T-143, 2023-03-30, paskelbta TAR 2023-03-30, i. k. 2023-05867

Dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2022 m. balandžio 7 d. sprendimo Nr. T-101 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo

 

 

part_8a3b48b0f80548388e87ba66b66ffe1a_end