KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ GINKLUOTĖS APYVARTOS

TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2020 m. sausio 13 d. Nr. V-9

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Pataisos pareigūnų veiklos įstatymo 13 straipsnio nuostatomis:

1.  T v i r t i n u Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų ginkluotės apyvartos tvarkos aprašą (pridedama).

2.  P r i p a ž į s t u  netekusiu galios Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2014 m. birželio 26 d. įsakymą Nr. V-261 „Dėl Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir visus šio įsakymo pakeitimus.

3.  N u s t a t a u,  kad Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžiose įstaigose tarnyboje naudojamos ir pildomos dokumentacijos formos, esant poreikiui, iki 2020 m. kovo 1 d. turi būti pakeistos pagal šiuo įsakymu patvirtinto aprašo prieduose pateiktas dokumentų formas.

4.  P a v e d u Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Veiklos organizavimo skyriui šį įsakymą paskelbti Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų darbuotojams.

 

 

 

Direktorius                                                                                                Virginijus Kulikauskas

 

 

PATVIRTINTA

Kalėjimų departamento prie Lietuvos

Respublikos teisingumo ministerijos

direktoriaus 2020 m. sausio 13 d.

įsakymu Nr. V-9

 

 

KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ GINKLUOTĖS APYVARTOS TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 

1. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų ginkluotės apyvartos tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja tarnybinių šaunamųjų (automatinių, pusiau automatinių, pertaisomų, vienašūvių, trumpųjų, ilgųjų, dujinių pistoletų (revolverių), signalinių, templinių, pneumatinių), nešaunamųjų ir mokomųjų ginklų, šaunamųjų ginklų pagrindinių dalių, šovinių, šaunamųjų ginklų priedėlių, specialiųjų, dujinių (ginklų ar jų užtaisų (šovinių), antrankių ar kitų surišimo priemonių, elektros šoko įtaisų apyvartą, aprūpinimą jais pagal poreikį ir kontrolę Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) ir jam pavaldžiose įstaigose (toliau – Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos).

2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos pataisos pareigūnų veiklos įstatymo 13 straipsniu ir kitais teisės aktais.

3. Apraše vartojamos pagrindinės sąvokos:

3.1. Aktyviosios ginties priemonės – tarnyboje naudojamos specialiosios priemonės.

3.2. Aprūpinimas ginkluote – ginkluotės įsigijimas pagal nustatytus ginkluotės kiekius.

3.3. Asmens saugos priemonės – dujokaukės, kūno apsaugos, šalmai, liemenės, skirtos apsaugoti pareigūno sveikatą ir (ar) gyvybę.

3.4. Ginklinė – specialiai įrengta patalpa, kurioje laikoma ir saugoma ginkluotė.

3.5. Ginkluotės apyvarta – šaunamųjų, nešaunamųjų ir mokomųjų ginklų, šaunamųjų ginklų pagrindinių dalių, šovinių, šaunamųjų ginklų priedėlių, dujinių (ginklų ar jų užtaisų (šovinių), antrankių ir kitų surišimo priemonių, elektros šoko įtaisų, specialiųjų elektros šoko užtaisų ar kitų reikalingų specialiųjų priemonių įgijimas, taisymas, perdavimas, laikymas, saugojimas, gabenimas, nešiojimas, sunaikinimas, išdavimas, pridavimas, paėmimas, nurašymas ar kiti Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo, valstybės turto apyvartą reglamentuojančių teisės aktų ir Aprašo reglamentuojami veiksmai.

3.6. Ginkluotės apyvartos kontrolė – ginkluotės apyvartos procedūrų vykdymo patikrinimas.

3.7. Įstaigos ginkluotės duomenynas – Kalėjimų departamentui pavaldžioje įstaigoje esančios ginkluotės faktiniai detalūs duomenys ar bendrasis susistemintas jų rinkinys, sudaromas ir tvarkomas vadovaujantis Aprašu.

3.8. Kita ginkluotė – Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų tarnyboje naudojama žinybinė ginkluotė – išskyrus šaunamuosius ginklus ir pagrindines jų dalis – skirta Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų funkcijoms ir užduotims vykdyti.

3.9. Žinybinė ginkluotė (ginkluotė) – Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų tarnyboje naudojama ginkluotė: šaunamieji ginklai (automatiniai, pusiau automatiniai, pertaisomi, vienašūviai, trumpieji, ilgieji, dujiniai pistoletai (revolveriai), signaliniai, templiniai, pneumatiniai), pagrindinės šaunamųjų ginklų dalys, šaudmenys (koviniai, dujiniai, dūminiai ir kt.), mokomieji ginklai, šaunamųjų ginklų priedėliai (duslintuvai, lazeriniai, optiniai ir naktiniai taikikliai), asmens saugos priemonės (išskyrus dujokaukes, specialiuosius rūbus, kūno apsaugas), dujiniai ginklai ar jų užtaisai (šaudmenys), elektros šoko įtaisai, specialiosios priemonės, skirtos Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų funkcijoms ir užduotims vykdyti.

3.10. Žinybinės ginkluotės duomenynas – Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose esančios ginkluotės faktiniai detalūs suvestiniai duomenys ar bendrasis susistemintas jų rinkinys, sudaromas ir tvarkomas elektroninėje duomenų bazėje ar kitoje elektroninėje apskaitos programoje ir saugomas elektroninėje laikmenoje.

4. Kitos su ginkluote ar jos apyvarta susijusios sąvokos, ginklų, jų priedėlių, šovinių ir specialiųjų priemonių klasifikavimas suprantamas taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme, Lietuvos Respublikos pataisos pareigūnų veiklos įstatyme, Specialiųjų priemonių specifikacijoje.

5. Už Aprašo įgyvendinimą ir vykdymo kontrolę atsakingi Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų direktoriai ir jų įgalioti administracijos padalinių vadovai.

6. Buhalterinę ginkluotės apskaitą tvarko Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų už buhalterinę turto apskaitą atsakingi administracijos padaliniai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka ir Aprašu tiek, kiek jis reglamentuoja buhalterinę turto apskaitą.

7. Žinybinės ginkluotės duomenyno sudarymas ir tvarkymas, taip pat Kalėjimų departamento ginkluotės apyvarta ir kontrolė, pagal pareigines funkcijas pavedama Kalėjimų departamento pareigūnui (-ams) arba Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu paskirtam pareigūnui (-ams) (toliau – už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas).

8. Kalėjimų departamento direktorius įsakymu gali paskirti ir kitus administracinio padalinio, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose kontrolės sritis, Kalėjimų departamento pareigūnus atsakingais už Žinybinės ginkluotės duomenyno sudarymą ir tvarkymą, taip pat Kalėjimų departamento ginkluotės apyvartą ir kontrolę.

9. Už Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginkluotės apyvartą ir kontrolę pagal pareigines funkcijas atsako Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos pareigūnas arba Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktoriaus įsakymu paskirtas (-i) atsakingas (-i) pareigūnas (-ai) (ginklininkas (-ai) (toliau – už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas).

10. Už Kalėjimų departamento Mokymo centro (toliau – Mokymo centras) ginkluotės apyvartą ir kontrolę atsako Mokymo centro direktoriaus įsakymu paskirtas (-i) atsakingas (-i) darbuotojas (-ai) (ginklininkas (-ai).

11. Už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) tvarko Žinybinės ginkluotės duomenyną, o Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų už ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai) – tvarko įstaigų ginkluotės duomenynus.

12. Už žinybinės ginkluotės apyvartą ar įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai), pagal kompetenciją tvarko ginkluotės apskaitą, organizuoja jos priėmimą saugojimui, perdavimą, išdavimą tarnybai, priskyrimą, taisymą, nurašymą ar likvidavimą, vadovaudamiesi Aprašu ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

 

II SKYRIUS

GINKLUOTĖS APSKAITOS DOKUMENTAI

 

13. Ginkluotės apskaitos dokumentai yra:

13.1. Žinybinės ginkluotės duomenynas (žymimas slaptumo žyma „Riboto naudojimo“), kuriame tvarkomi ir saugomi Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose esančių šaunamųjų ginklų ir jų šovinių šie detalūs duomenys: pavadinimas, modelis, tipas, kategorija, numeris, kalibras, ginklo klasė (techninė būklė), ginklo gamintojas (jeigu žinoma), ginklo pagaminimo metai (jeigu žinoma), jeigu numeruoti – ginklo vamzdžio (-ių) numeris (-iai), ginklo vamzdžio (-ių) įdėklo (-ų) numeris (-iai), ginklo spynos (užrakto) numeris (jeigu spyna (užraktas) numeruota), ginklo išbandymo data (jeigu išbandytas), ginklo pertaisymo tipas, ginklo praradimo data ir būdas (jeigu ginklas prarastas), ginklo sunaikinimo data (jeigu ginklas sunaikintas), ginklo įrašymo į Žinybinį ginkluotės duomenyną ir išbraukimo iš jo datos (jeigu žinomos), duomenų keitimo datos (jeigu žinomos).

Žinybinės ginkluotės duomenynas tvarkomas Kalėjimų departamente elektroniniu būdu ir saugomas elektroninėje laikmenoje.

Žinybinės ginkluotės duomenyną tvarko ir naudoja už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas.

13.2. Ginkluotės apskaitos ir skyrimo žurnalas (1 priedas; užpildytas žurnalas žymimas slaptumo žyma „Riboto naudojimo“), kuriame tvarkomi Kalėjimų departamentui pavaldžioms įstaigoms priklausančios ginkluotės apskaitos duomenys (įstaigos ginkluotės duomenynas). Baigus pildyti, žurnalas saugomas 10 metų.

Žurnalą ar atskiras jo dalis pagal poreikį pildo Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) arba kompetentingas administracijos padalinys. Ginkluotės apskaitos ir skyrimo žurnalą ar atskiras jo dalis, esant poreikiui, taip pat gali pildyti už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas.

Žurnalo I dalis yra skirta numerinei apskaitai pagal šaunamųjų ginklų, jų pagrindinių dalių (numeruotų) ir priedėlių detaliuosius duomenis, II dalis – ginklų priedų, pagrindinių ginklų dalių (be numerių), asmens saugos (išskyrus dujokaukes), specialiųjų priemonių ir kitos ginkluotės apskaitai, III dalis – šaudmenų apskaitai, įstaigoje esamo faktinio šaudmenų kiekio duomenys (faktiniai šaudmenų duomenys turi būti įrašyti paskutiniame atitinkamo šaudmens tipo įraše), IV dalis – duomenims apie kovinių pistoletų priskyrimą pareigūnams (apskaita pagal ginklų numerius), V dalis – duomenims apie kovinių automatinių ilgųjų ir lygiavamzdžių šautuvų priskyrimą pareigūnams (apskaita pagal ginklų numerius).

Šis žurnalas gali būti nepildomas, jeigu sudaromas elektroniniu dokumentu nekeičiant         1 priede numatytos formos ir laikomas elektroninėje laikmenoje, pažymėtoje slaptumo žyma „Riboto naudojimo“ ir kuri tvarkoma pagal įstaigos dokumentacijos planą.

13.3. Ginkluotės išdavimo tarnybai ir priėmimo apskaitos žurnalas (2 priedas), kuriame apskaitomi Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų turimos ginkluotės duomenys.

Žurnalą pildo Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų vyriausieji specialistai budinčiajai pamainai (atliekantys įstaigų direktorių budinčiųjų padėjėjų funkcijas) arba specialistai budinčiajai pamainai (atliekantys įstaigų direktorių budinčiųjų padėjėjo pavaduotojų funkcijas ar atliekantis pamainų vyresniųjų funkcijas), arba specialistai apsaugai ir priežiūrai (atliekantys sargybų viršininkų funkcijas), arba už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai). Ginkluotės išdavimo tarnybai ir priėmimo apskaitos žurnalą ar atskiras jo dalis taip pat gali pildyti už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas.

Šio žurnalo I dalis yra skirta šaunamųjų ir kitų ginklų, jų priedų ir šaudmenų išdavimo pareigūnams naudotis tarnyboje ar mokymuose ir grąžinimo į ginklinę saugoti apskaitai, II dalis – šaunamųjų ir kitų ginklų, jų priedų, priedėlių ir šaudmenų, išdavimo nuolat laikyti ir nešiotis bei grąžinimo į ginklinę saugoti apskaitai, III dalis – ginkluotės būklės patikrinimo išvadoms, taip pat į šią dalį įrašoma informacija, esant šaunamojo ginklo panaudojimo atvejui, detaliai aprašant aplinkybes ir pasekmes.

13.4. Ginklinės apsaugos priėmimo ir perdavimo apskaitos žurnalas (3 priedas).

Žurnalas pildomas vyriausiojo specialisto budinčiajai pamainai (atliekančio įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) arba specialisto budinčiajai pamainai (atliekančio įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo pavaduotojo funkcijas ar atliekantis pamainos vyresniojo funkcijas), arba specialisto apsaugai (atliekančio sargybos viršininko funkcijas), arba kito įstaigos vadovo paskirto atsakingo pareigūno (darbuotojo), keičiantis pamainoms, perimant budėjimą (arba pradedant, užbaigiant darbo dieną) ir ginklinės apsaugą su joje esančia ginkluote. Atskirais atvejais pildomas atsakingam pareigūnui (darbuotojui) atidarant, apžiūrint ar tikrinant patalpą ar ginklinę, kurioje saugiai laikoma ginkluotė.

Šį žurnalą taip pat tarnyboje gali naudoti ir pildyti Kalėjimų departamento atitinkami administracijos padaliniai ar pareigūnai (darbuotojai).

13.5. Specialiųjų ar kitų priemonių išdavimo ir priėmimo tarnybai apskaitos žurnalas (4 priedas).

Žurnalas pildomas vyriausiojo specialisto budinčiajai pamainai (atliekančio įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) arba specialisto budinčiajai pamainai (atliekančio įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo pavaduotojo funkcijas ar atliekantis pamainos vyresniojo funkcijas), arba specialisto apsaugai (atliekančio sargybos viršininko funkcijas), arba už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingo pareigūno (ginklininko), arba kito asmens, kuris yra materialiai atsakingas už išduodamas specialiąsias ar kitas priemones.

Šį žurnalą tarnyboje taip pat gali naudoti ir pildyti už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ir jo tiesioginis vadovas.

13.6. Ginklo kortelių registras (5 priedas).

Šį registrą pildo už žinybinės ar už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai) arba tiesioginiai jų vadovai.

13.7. Išduotų leidimų nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis apskaitos žurnalas (6 priedas).

Šį žurnalą pildo už žinybinės ginkluotės apyvartą ar už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai) arba tiesioginiai jų vadovai.

13.8. Ginklo kortelė (7 priedas):

13.8.1. išduodama pareigūnams, naudojantiems šaunamuosius ginklus;

13.8.2. Kalėjimų departamento direktoriui ir kitiems Kalėjimų departamento pareigūnams, kuriems įsakymu priskirti šaunamieji ginklai, išduodama už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingo pareigūno (ginklininko) ar jo tiesioginio vadovo;

13.8.3. Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų direktoriams ir kitiems pareigūnams, kuriems įsakymu priskirti šaunamieji ginklai, išduodama už įstaigų ginkluotės apyvartą atsakingų pareigūnų (ginklininkų);

13.8.4. suteikia pagrindą įstaigos vyriausiajam specialistui budinčiajai pamainai (atliekančiam įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) arba specialistui budinčiajai pamainai (atliekančiam įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo pavaduotojo funkcijas ar atliekančiam pamainos vyresniojo funkcijas), arba specialistui apsaugai (atliekančio sargybos viršininko funkcijas), be atskiro direktoriaus leidimo, tarnybai vienai parai išduoti šaunamąjį ginklą ir šaudmenis Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos pareigūnui, šį faktą pažymint Ginkluotės išdavimo tarnybai ir priėmimo apskaitos žurnale;

13.8.5. suteikia pagrindą, įstaigos, kurioje saugomi Kalėjimų departamento šaunamieji ginklai, vyriausiajam specialistui budinčiajai pamainai (atliekančiam įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) arba specialistui budinčiajai pamainai (atliekančiam įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo pavaduotojo funkcijas ar atliekančiam pamainos vyresniojo funkcijas), arba už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingam pareigūnui (ginklininkui) ar jo tiesioginiam vadovui išduoti Kalėjimų departamento pareigūnams pistoletus ir šaudmenis;

13.8.6. su 5 mm pločio raudonos spalvos juosta, nubrėžta nuo viršutinio dešiniojo kortelės kampo iki apatinio kairiojo kortelės kampo, išduodama pareigūnams, kuriems išduotas leidimas nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis. Ši kortelė išduodama konkrečiam šaunamajam ginklui.

13.8.7. Mokymo centro pareigūnams ar darbuotojams neišduodama arba išduodama Mokymo centro direktoriaus nustatyta tvarka.

13.9. Leidimas nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis (8 priedas).

Leidimą Kalėjimų departamento direktoriui ar kitiems pareigūnams bei Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų direktoriams ar kitiems pareigūnams išduoda už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas, remdamasis Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu patvirtintu pareigūnų sąrašu.

13.10. Ginkluotės apskaitos žiniaraštis (9 priedas; užpildžius detaliuosius šaunamųjų ginklų duomenis, dokumentas žymimas slaptumo žyma „Riboto naudojimo“).

Žiniaraštį pildo Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų už ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai ir kas pusmetį, per 15 dienų nuo ataskaitinio laikotarpio pabaigos, žiniaraščio antrąjį egzempliorių kartu su lydraščiu (aiškinamuoju raštu) pateikia Kalėjimų departamentui.

13.11. Šaudymo pratybų metu sunaudotų šaudmenų žiniaraštis (10 priedas).

13.11.1. Žiniaraštį rengia Kalėjimų departamento ar jam pavaldžių įstaigų už šaudymo pratybas atsakingi pareigūnai arba už žinybinės ar už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai) ar kiti paskirti pareigūnai (darbuotojai).

Žiniaraščiai saugomi už šią veiklą atsakingų administracijos padalinių dokumentų bylose pagal dokumentacijos planą.

13.11.2. Žiniaraštyje apskaitomi šaudmenys, sunaudoti iš Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos šaudmenų rezervo šaudybos (mokymų, pratybų, įskaitų laikymo ar varžybų) metu.

13.12. Šaudmenų apyvartos ataskaita (11 priedas).

Ataskaitą rengia Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų už įstaigų ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai) ir kas pusmetį, papildę duomenis, per 15 dienų nuo ataskaitinio laikotarpio pabaigos šios ataskaitos antrąjį egzempliorių su lydraščiu (aiškinamuoju raštu) pateikia Kalėjimų departamentui. Ataskaitos skiltyje „Pastabos“ pateikiama informacija apie šaudymo pratybų ar kontrolinių normatyvų laikymo datą, vietą ir laiką, pareigūnų dalyvavimą ir pan.

13.13. Ginkluotės trūkumo ataskaita (12 priedas; ataskaitoje, užpildžius detaliuosius šaunamųjų ginklų duomenis, dokumentas žymimas slaptumo žyma „Riboto naudojimo“).

Ataskaita rengiama tik nustačius ginkluotės trūkumą. Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų už įstaigų ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai), parengę ataskaitą, per 15 dienų nuo tarnybinio patikrinimo išvados surašymo dienos dėl ginkluotės praradimo, antrąjį egzempliorių su lydraščiu (aiškinamuoju raštu) pateikia Kalėjimų departamentui.

13.14. Ginkluotės ar kitų priemonių įsigijimo planas (13 priedas, užpildžius detaliuosius šaunamųjų ginklų duomenis, planas žymimas slaptumo žyma „Riboto naudojimo“).

Ginkluotės ar kitų priemonių įsigijimo plane Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų direktoriai iki einamųjų metų lapkričio 1 d. pateikia duomenis apie planuojamą ateinančiais metais įsigyti ginkluotę ar kitas priemones ir tam tikslui numatomas reikalingas lėšas.

13.15. Šaudmenų sunaudojimo suvestinė (14 priedas).

Suvestinę kas pusmetį rengia už įstaigų ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai) ir tik tuo atveju, jeigu buvo sunaudoti šaudmenys. Parengus suvestinę, per 15 dienų nuo suvestinės pasirašymo ir užregistravimo datos, suvestinės kopija pateikiama Kalėjimų departamentui.

13.16. Nereikalingos arba netinkamos (negalimos) naudoti ginkluotės apžiūros pažyma (15 priedas, pažymoje, užpildžius detaliuosius šaunamųjų ginklų duomenis, dokumentas žymimas slaptumo žyma „Riboto naudojimo“):

13.16.1. pasirašoma Kalėjimų departamento ginkluotės tinkamumo naudoti įvertinimo komisijos arba Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginkluotės tinkamumo naudoti įvertinimo komisijos. Vertinant Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos šaunamuosius ginklus, kartu dalyvauja už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas.

13.16.2. su siūlymais teikiama direktoriui, kad būtų priimtas sprendimas dėl ginkluotės pripažinimo nereikalinga arba netinkama (negalima) naudoti.

Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos Nereikalingos arba netinkamos (negalimos) naudoti ginkluotės apžiūros pažymos kopiją per 15 dienų nuo šios pažymos patvirtinimo ir užregistravimo datos pateikia Kalėjimų departamento administraciniam padaliniui, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose kontrolės sritis.

13.17. Specialiųjų ar kitų priemonių apskaitos žiniaraštis (16 priedas).

Žiniaraštį pildo už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ir kas pusmetį, per 15 dienų nuo ataskaitinio laikotarpio pabaigos, žiniaraščio antrąjį egzempliorių pateikia Kalėjimų departamentui.

14. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginkluotės apskaitos dokumentai kiekvieną pusmetį kartu su lydraščiu (aiškinamuoju raštu) pateikiami Kalėjimų departamentui. Lydraštyje (aiškinamajame rašte) nurodoma ši informacija: ginkluotės įsigijimas, šaudmenų sunaudojimas pareigūnams mokyti, tarnybos reikmėms, ginkluotės praradimo atvejai, jų priežastys, materialinės žalos išieškojimas, drausminio poveikio priemonės, jei tokių atvejų buvo, ginkluotės techninė būklė, gedimai ir kita informacija.

15. Dokumentams, susijusiems su įsigytų tarnybai šaudmenų ar iššaudytų tarnyboje šaudmenų apyvarta (panaudojus šaunamąjį ginklą tarnyboje, šaudybos pratybose ar kitais atvejais), slaptumo žyma nesuteikiama.

16. Ginkluotės apskaitos dokumentuose klaidos taisomos nubraukiant neteisingą įrašą ir įrašant teisingą. Nubrauktas ir naujas įrašas patvirtinamas įstaigos direktoriaus pavaduotojo, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros sritis, arba už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingo pareigūno (ginklininko) parašu, kartu nurodant pasirašiusiojo vardą ir pavardę (arba dedant atitinkamą spaudą) bei taisymo datą.

 

III SKYRIUS

KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ APRŪPINIMAS GINKLUOTE

 

Ginkluotės įsigijimas

 

17. Kalėjimų departamentas ir jam pavaldžios įstaigos, įsigydamos šaunamuosius ginklus, turi vadovautis Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu, Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimu įstatymu ir kitais valstybės turto ar šaunamųjų ginklų apyvartą reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais ir Aprašu.

18. Kita ginkluotė gali būti įsigyjama Kalėjimų departamento direktoriaus sprendimu arba Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktoriaus sprendimu, suderintu su Kalėjimų departamentu, vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimu įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu, kiek tai reglamentuoja valstybės paslaptį sudarančio turto įsigijimą, ir kitais valstybės turto apyvartą reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais ir Aprašu.

19. Kalėjimų departamentas, pagal poreikį, biudžetiniams metams planuoja išlaidas, reikalingas šaunamiesiems ginklams, jų priedėliams, pagrindinėms ginklų dalims, šaudmenims ir specialiosioms priemonėms Kalėjimų departamente įsigyti.

Kalėjimų departamentas ginkluotės įsigijimą, esant galimybių, taip pat gali organizuoti ir centralizuotai.

20. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos, pagal poreikį, biudžetiniams metams, atsižvelgdamos į planuojamas ar turimas lėšas, savarankiškai planuoja išlaidas ir rengia ateinančių metų įstaigos Ginkluotės ar kitų priemonių įsigijimo planą, kurį ir iki einamųjų metų lapkričio 1 d. pateikia Kalėjimų departamento žiniai.

21. A, B ir C kategorijų šaunamieji ginklai, jų pagrindinės dalys, priedėliai ir šaudmenys įsigyjami šia tvarka:

21.1. Kalėjimų departamentas ir jam pavaldžios įstaigos šios kategorijos ginkluotę įsigyja atsižvelgdami į įstaigoje patvirtintą metinį pirkimų planą ar į turimas lėšas, vadovaujantis valstybės turto apyvartą reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais ar kitais valstybės gynybos ir saugumo sritį reglamentuojančiais teisės aktais.

21.2. Kalėjimų departamento įsigyta šių kategorijų ginkluotė gali būti paskirstyta ir, vadovaujantis valstybės turto apyvartą reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais ar kitais valstybės gynybos ir saugumo sritį reglamentuojančiais teisės aktais, neatlygintinai perduota valdyti, naudoti ir ja disponuoti Kalėjimų departamentui pavaldžioms įstaigoms.

21.3. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos atsižvelgdamos į įstaigoje patvirtintą metinį pirkimų planą ar į turimas lėšas, vadovaudamosios valstybės turto apyvartą reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais ar kitais valstybės gynybos ir saugumo sritį reglamentuojančiais teisės aktais, šios kategorijos ginkluotę (išskyrus A kategorijos) gali įsigyti savarankiškai, pirkimų paraiškas (ar pirkimo dokumentus) suderindamos su Kalėjimų departamentu.

22. D kategorijos ginklai, jų pagrindinės dalys, priedėliai, šaudmenys, specialiosios ar kitos priemonės įsigyjamos šia tvarka:

22.1. Kalėjimų departamentas, turėdamas lėšų bei atsižvelgdamas į metinį pirkimų planą, įsigyja vadovaudamasis valstybės turto apyvartą reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais ar kitais valstybės gynybos ir saugumo sritį reglamentuojančiais teisės aktais.

22.2. Kalėjimų departamento įsigyti D kategorijos ginklai, jų pagrindinės dalys, priedėliai, šaudmenys, specialiosios ar kitos priemonės gali būti paskirstyti ir, vadovaujantis valstybės turto apyvartą reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais, neatlygintinai perduoti valdyti, naudoti ir jais disponuoti Kalėjimų departamentui pavaldžioms įstaigoms.

22.3. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos atsižvelgdamos į įstaigoje patvirtintą metinį pirkimų planą ar į turimas lėšas, vadovaudamosios valstybės turto apyvartą reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais ar kitais valstybės gynybos ir saugumo sritį reglamentuojančiais teisės aktais, šios kategorijos ginkluotę gali įsigyti savarankiškai, pirkimų paraiškas (ar pirkimo dokumentus) suderindamos su Kalėjimų departamentu.

23. Lėšos 22 punkte nenurodytai ginkluotei įsigyti numatomos Kalėjimų departamento ar jam pavaldžių įstaigų metiniame darbų, prekių ir paslaugų viešųjų pirkimų plane.

24. Kalėjimų departamentui įsigijus ginkluotę, už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas pasirašo turto perdavimo ir priėmimo dokumentus, patvirtindamas, kad priėmė saugoti ginkluotę ir per 5 darbo dienas nuo ginkluotės priėmimo datos įtraukia duomenis į Žinybinės ginkluotės duomenyną, įrašydamas Aprašo 13.1 papunktyje nurodytus duomenis (jei jie žinomi).

Turto perdavimo ir priėmimo dokumentai perduodami už turto buhalterinę apskaitą atsakingam Kalėjimų departamento administracijos padaliniui.

25. Kalėjimų departamento administracijos padalinys, atsakingas už turto buhalterinę apskaitą, šaunamuosius ginklus užpajamuoja Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka kaip ilgalaikį turtą. Turto buhalterinėje apskaitoje A ir B kategorijos šaunamuosius ginklus ir jų detaliuosius duomenis nurodo suteiktais šifruotais pavadinimais.

26. Kalėjimų departamentui pavaldžiai įstaigai įsigijus ginkluotę, šios įstaigos direktoriaus pavaduotojas, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros sritis, arba už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas, pasirašo perdavimo ir priėmimo dokumentus, patvirtindamas, kad priėmė ginkluotę, ir per 5 darbo dienas nuo ginkluotės priėmimo datos, įrašydamas Aprašo 13.1 papunktyje nurodytus duomenis (jei jie žinomi), įtraukia šią ginkluotę į įstaigos ginkluotės apskaitą – Ginkluotės apskaitos ir skyrimo žurnalą.

Turto perdavimo ir priėmimo dokumentai perduodami už turto buhalterinę apskaitą atsakingam Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos administracijos padaliniui.

27. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos administracijos padalinys, atsakingas už turto buhalterinę apskaitą, šaunamuosius ginklus užpajamuoja Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka kaip ilgalaikį turtą. Turto buhalterinėje apskaitoje A ir B kategorijos šaunamuosius ginklus ir jų detaliuosius duomenis nurodo suteiktais šifruotais pavadinimais.

28. Kalėjimų departamento ar jam pavaldžių įstaigų įsigytiems A ir B kategorijos šaunamiesiems ginklams suvestinį šifruotų pavadinimų sąrašą (slaptumo žyma „Riboto naudojimo“), kurį tvirtina atitinkamų įstaigų direktoriaus pavaduotojai, kuriems priskirta apsaugos ir priežiūros sritis, rengia už žinybinės ar įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai) ar jų tiesioginiai vadovai.

Sąraše nurodomas ginklas, jo įsigijimo data, ginklo numeris ar kiekis ir ginklui suteiktas šifruotas pavadinimas. Sąrašas teikiamas Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios atitinkamos įstaigos administracijos padaliniui, atsakingam už turto buhalterinę apskaitą.

29. Duomenis apie turimus A, B ir C kategorijų šaunamuosius ginklus Ginklų registro nuostatų nustatyta tvarka Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos teikia Kalėjimų departamentui, Kalėjimų departamentas – atitinkamai valstybės institucijai.

30. Kalėjimų departamentas ir jam pavaldžios įstaigos įsigytus, turimus ar po atlikto remonto (jeigu keistas vamzdis ar šovos mechanizmas) trumpuosius graižtvinius šaunamuosius ginklus (išskyrus trumpuosius graižtvinius šaunamuosius ginklus, šaudančius lygiavamzdžių ginklų šaudmenimis) privalo išbandyti vadovaudamiesi Trumpųjų graižtvinių šaunamųjų ginklų išbandymo, tūtelių ir kulkų kolekcijų sudarymo, tvarkymo ir naudojimo taisyklių, kurias tvirtina Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras, nuostatomis.

 

Ginkluotės perdavimas ir priėmimas

 

31. Ginkluotė iš Kalėjimų departamento į jam pavaldžią įstaigą arba tarp pavaldžių įstaigų naudoti gali būti perduodama vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo, Valstybės turto perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise tvarkos aprašo, kurį tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir kitų teisės aktų nuostatomis.

32. Sprendimo perduoti ginkluotę ir su juo susijusių dokumentų projektai Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos derinami su Kalėjimų departamentu. Jei yra Kalėjimų departamento direktoriaus rašytinis pritarimas, sprendimo perduoti ginkluotę ir su juo susijusių dokumentų projektai derinami su Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija.

Mokymo centras sprendimą perduoti ginkluotę ir su juo susijusių dokumentų projektus, esant Kalėjimų departamento direktoriaus rašytiniam pritarimui, derina ir su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, jeigu tai reglamentuota kitų teisės aktų nuostatomis.

33. Perduodant turtą, perdavimo ir priėmimo aktas surašomas pagal Valstybės turto perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise tvarkos aprašo 1 priede nustatytą formą. Akte nurodžius šaunamųjų ginklų detaliuosius duomenis, jam suteikiama slaptumo žyma „Riboto naudojimo“.

34. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktorius per 5 darbo dienas nuo ginkluotės įsigijimo ar perėmimo iš kitos Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos datos privalo raštu informuoti Kalėjimų departamentą, nurodydamas ginkluotės įsigijimo datą, jos kiekį, šaunamųjų ginklų modelį, seriją, gamyklinį numerį, kalibrą ir pagaminimo metus ir kitus duomenis (jei jie žinomi), bei pateikti dokumento, patvirtinančio įsigijimą ar perėmimą, kopiją.

35. Kalėjimų departamentui pavaldžiai įstaigai apie ginkluotės perėmimą (įsigijimą, gavimą) Kalėjimų departamento informuoti nereikia tik tuo atveju, kai ginkluotė gaunama tiesiogiai iš Kalėjimų departamento.

 

Ginkluotės gabenimas

 

36. Įsigyti, perduodami ar kitu tikslu gabenami šaunamieji ginklai ir/ar šaudmenys gabenami dengtoje tarnybinėje transporto priemonėje, tvirtoje taroje, užtikrinant saugų jų gabenimą.

37. Gabendami ginkluotę, pareigūnai turi turėti bent vieną iš lydimųjų dokumentų – pirkimo (pardavimo) sąskaitą, kvitą, perdavimo ir priėmimo aktą, važtaraštį, lydraštį ar įstaigos direktoriaus įsakymą, kuriuose būtų nurodyti ginkluotės pavadinimai, modeliai, kiekiai, ar kitą tarnybinį dokumentą ar jo kopiją.

38. Gabenančiųjų šaunamuosius ginklus ir (ar) šaudmenis asmenų sudėtį ir jų ekipuotę nustato Kalėjimų departamento ar jam pavaldžių įstaigų direktoriai.

 

IV SKYRIUS

GINKLUOTĖS APYVARTA (IŠDAVIMAS, PRIĖMIMAS, SAUGOJIMAS IR NURAŠYMAS)

 

Ginkluotės išdavimas ir priėmimas

 

39. Ginkluotę (išskyrus šaunamuosius ginklus ir šaudmenis) Kalėjimų departamento pareigūnams tiesiogiai išduoda už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas.

40. Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų pareigūnams ginkluotę (išskyrus šaunamuosius ginklus ir šaudmenis) išduoda vyriausieji specialistai budinčiajai pamainai (atliekantys įstaigų direktorių budinčiųjų padėjėjų funkcijas) arba specialistai budinčiajai pamainai (atliekantys įstaigų direktorių budinčiųjų padėjėjo pavaduotojų funkcijas ar atliekantys pamainų vyresniųjų funkcijas), arba specialistai apsaugai (atliekantys sargybų viršininkų funkcijas), arba kiti įstaigos direktoriaus paskirti ar materialiai atsakingi pareigūnai.

41. Tarnybai šaunamuosius ginklus, šaudmenis Kalėjimų departamento pareigūnams iš šaunamųjų ginklų saugojimo vietų išduoda už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas arba įstaigos, arba įstaigos, kurioje laikoma Kalėjimų departamento ginkluotė, vyriausieji specialistai budinčiajai pamainai (atliekantys įstaigų direktorių budinčiųjų padėjėjų funkcijas) arba specialistai budinčiajai pamainai (atliekantys įstaigų direktorių budinčiųjų padėjėjo pavaduotojų funkcijas ar atliekantys pamainų vyresniųjų funkcijas), arba specialistai apsaugai (atliekantys sargybų viršininkų funkcijas) .

42. Šaunamuosius ginklus, šaudmenis Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų pareigūnams (ar atitinkamiems Mokymo centro darbuotojams) iš šaunamųjų ginklų saugojimo vietų, išduoda Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų vyriausieji specialistai budinčiajai pamainai (atliekantys įstaigų direktorių budinčiųjų padėjėjų funkcijas) arba specialistai budinčiajai pamainai (atliekantys įstaigų direktorių budinčiųjų padėjėjo pavaduotojų funkcijas ar atliekantys pamainų vyresniųjų funkcijas), arba specialistai apsaugai (atliekantys sargybų viršininkų funkcijas), arba už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai), vadovaudamiesi pateiktais mokymų, tarnybos užduočių vykdymo ar kitais dokumentais, planais (ar jų kopijomis ), ar pateiktomis Ginklo kortelėmis.

43. Vienkartinei užduočiai vykdyti – konvojuojant asmenis į Laisvės atėmimo vietų ligoninę ar į valstybės ar savivaldybių asmens sveikatos priežiūros viešąsias įstaigas būtinajai medicinos pagalbai suteikti ar kitų planinių bei neplaninių konvojų atveju, riaušių ir kitų ypatingų įvykių Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose metu, – kai reikia išduoti tarnybai naudojamus šaunamuosius ginklus, šaudmenis:

43.1. juos įstaigoje tuo metu esančio direktoriaus arba jo pavaduotojo, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros sritis, rašytiniu nurodymu išduoda įstaigos vyriausiasis specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) arba specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo pavaduotojo funkcijas ar atliekantis pamainos vyresniojo funkcijas), arba specialistas apsaugai (atliekantis sargybos viršininko funkcijas), arba įstaigos direktoriaus paskirtas pareigūnas, įrašydamas informaciją apie veiksmus Ginkluotės išdavimo tarnybai ir priėmimo apskaitos žurnale (I dalis), jei yra poreikis – Specialiųjų ar kitų priemonių išdavimo ir priėmimo tarnybai apskaitos žurnale.

43.2. jeigu įstaigoje nėra vadovybės, pagal galimybes, telefonu suderinęs veiksmus su direktoriumi ar jo pavaduotoju, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros sritis ir įrašydamas informaciją apie veiksmus Ginkluotės išdavimo tarnybai ir priėmimo apskaitos žurnale (I dalis), gali savarankiškai išduoti įstaigos vyriausiasis specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) arba specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo pavaduotojo funkcijas ar atliekantis pamainos vyresniojo funkcijas), arba specialistas apsaugai (atliekantis sargybos viršininko funkcijas) arba už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas).

44. Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų pareigūnai, tarnybai gavę B kategorijos šaunamąjį ginklą, tarnybos metu privalo jį turėti su savimi.

45. Išduodant šaunamuosius ginklus, šaudmenis į ginklo saugojimo vietas padedamos pareigūnams išduotos Ginklo kortelės ar, pagal poreikį, kiti atitinkami mokymus, tarnybos užduočių vykdymą patvirtinantys dokumentai, ar kiti dokumentai, išrašai (ar jų kopijos).

Išduodant šaunamuosius ginklus su šaudmenimis, visais atvejais pildomas Ginkluotės išdavimo tarnybai ir priėmimo apskaitos žurnalas (I dalis).

Šio punkto nuostatos netaikomos Mokymo centre mokymams išduodamiems šaunamiesiems ginklams.

46. Baigus tarnybą, mokymus, įvykdžius tarnybinę užduotį, tarnyboje turėtas šaunamasis ginklas, šoviniai ar kita ginkluotė turi būti nedelsiant grąžinama saugoti. Grąžinamas į įstaigos ginklinę saugoti šaunamasis ginklas turi būti švarus ir tvarkingas.

47. Įstaigos vyriausiasis specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) arba specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo pavaduotojo funkcijas ar atliekantis pamainos vyresniojo funkcijas), arba specialistas apsaugai (atliekantis sargybos viršininko funkcijas), arba už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) pagal įrašus dokumentuose turi sutikrinti kiekvieną grąžinamą tarnyboje naudotą šaunamąjį ginklą ir šaudmenis, ar kitą ginkluotę. Vizualiai patikrinama, ar ginkluotė nesulankstyta, nesugadinta, švari, ar grąžinti šaudmenys yra tvarkingi, neįmušti, nesulankstyti ar kitaip nepažeisti. Padėjus priimtą ginklą į saugojimo vietą, pareigūnui grąžinama Ginklo kortelė ar kitas dokumentas, pagal kurį buvo išduotas šaunamasis ginklas. Grąžintą ginklą priėmęs pareigūnas padaro atitinkamus įrašus Ginkluotės išdavimo tarnybai ir priėmimo apskaitos žurnale.

48. Įstaigos vyriausiasis specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) arba specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo pavaduotojo funkcijas ar atliekantis pamainos vyresniojo funkcijas), arba specialistas apsaugai (atliekantis sargybos viršininko funkcijas) arba už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) gavęs informacijos apie ginkluotės praradimą, privalo nedelsdamas organizuoti jos paiešką, apie įvykį surašyti tarnybinį pranešimą, informuoti įstaigos direktorių.

49. Įstaigos vyriausiasis specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) arba specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo pavaduotojo funkcijas ar atliekantis pamainos vyresniojo funkcijas), arba specialistas apsaugai (atliekantis sargybos viršininko funkcijas), keičiantis pamainai, priimdami budėjimą, perima ginklinės apsaugą, sutikrina pamainai priskirtus šaunamuosius ginklus ir suskaičiuoja kitus tarnyboje naudojamus šaunamuosius ginklus, patikrina ar tinkamai užplombuoti seifai (metalinės spintos), kuriuose laikomi nenaudojami rezerviniai šaunamieji ginklai, kitą ginklinėje esančią ginkluotę, pildo Ginklinės apsaugos priėmimo ir perdavimo žurnalą.

Jeigu tarnybai naudojama ginkluotė negrąžinta, nedelsiant apie tai informuojamas įstaigos direktoriaus pavaduotojas, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros sritis, ir vyriausiasis specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) organizuoja paiešką.

50. Už tarnybai naudojamo šaunamojo ginklo ir šaudmenų negrąžinimą laiku pareigūnui gali būti taikoma drausminė atsakomybė.

51. Nuolat laikyti ir nešiotis pistoletai su šaudmenimis išduodami pareigūnui, pateikusiam Ginklo kortelę su įstrižine raudona juosta, vadovaujantis Aprašo reikalavimais.

52. Pareigūnas, nuolat nešiojantis pistoletą su šaudmenimis, privalo su savimi turėti tarnybinį pažymėjimą ir Leidimą nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis.

53. Pareigūnas, kuriam išduotas nuolat laikyti ir nešiotis pistoletas su šaudmenimis, už šaunamojo ginklo panaudojimą atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

54. Kalėjimų departamento pareigūnas, kuris nesinaudoja jam išduotu nuolat laikyti ir nešiotis pistoletais su šaudmenimis, taip pat dieną prieš atostogas ar dieną prieš nustojant galioti Leidimui nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis, privalo juos grąžinti saugoti į Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu nustatytos Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginklinę arba į Kalėjimų departamento ginklinę saugoti.

55. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos pareigūnas, kuris nesinaudoja išduotu nuolat laikyti ir nešiotis pistoletu su šaudmenimis, taip pat dieną prieš atostogas ar dieną prieš nustojant galioti Leidimui nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis, privalo juos grąžinti į įstaigos ginklinę saugoti.

56. Kalėjimų departamento pareigūnas, atleidžiamas iš tarnybos, perkeliamas į kitas pareigas kitoje Kalėjimų departamentui pavaldžioje įstaigoje arba nušalinamas nuo tarnybinių pareigų vykdymo, privalo ne vėliau kaip paskutinę tarnybos įstaigoje dieną už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingam pareigūnui (ginklininkui) ar jo tiesioginiam vadovui priduoti tarnyboje naudojamą šaunamąjį ginklą, šaudmenis ar kitą ginkluotę, taip pat ginklo kortelę ir pateikti pasirašyti Atsiskaitymo lapą.

57. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos pareigūnas, atleidžiamas iš tarnybos, perkeliamas į kitas pareigas kitoje Kalėjimų departamentui pavaldžioje įstaigoje arba nušalinamas nuo tarnybinių pareigų vykdymo, privalo ne vėliau kaip paskutinę tarnybos įstaigoje dieną už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingam pareigūnui (ginklininkui) ar jo tiesioginiam vadovui priduoti tarnyboje naudojamą šaunamąjį ginklą, šaudmenis ar kitą ginkluotę, taip pat ginklo kortelę ir pateikti pasirašyti Atsiskaitymo lapą.

 

Ginkluotės laikymas ir saugojimas

 

58. Kalėjimų departamento šaunamieji ginklai, šaudmenys ir kita ginkluotė gali būti laikoma ir saugoma specialiai įrengtoje patalpoje arba ginklinėje antspauduojamose metalinėse spintose arba seifuose arba gali būti perduota laikyti ir saugoti į Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu nustatytos pavaldžios įstaigos ginklinę.

59. Šaudmenys ir kita ginkluotė gali būti laikoma ir saugoma Kalėjimų departamento administraciniame padalinyje, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose kontrolės sritis, esančiose metalinėse spintose arba seifuose, esant nuolatinei Kalėjimų departamento pastato fizinei apsaugai.

60. Pareigūnui išduotas nuolat laikyti ir nešiotis pistoletas ir šaudmenys laikomi ir saugomi pareigūno darbo vietoje metalinėse spintose arba seife arba, vadovaujantis Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatomis, gali būti tinkamai laikomi ir saugomi nuolatinėje gyvenamojoje vietoje esančioje metalinėje spintoje (seife), laikantis šaunamojo ginklo ir šaudmenų laikymo reikalavimų, nustatytų Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

61. Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose šaunamieji ginklai laikomi ir saugomi specialiai įrengtoje ginklinėje esančiose antspauduojamose metalinėse spintose arba seifuose.

62. Specialiosios, mokymo ir ginklų priežiūros priemonės, tvarkingai sudėtos spintose arba lentynose, gali būti laikomos ir saugomos įstaigos direktoriaus nustatytoje atskiroje patalpoje arba atskiroje vietoje.

63. Tarnybos metu šaunamuosius ginklus leidžiama laikyti ir saugoti seifuose, kurie rakinami vienu patikimu vidiniu užraktu ir yra Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų kontrolės ir praleidimo punkte, taip pat sargybos patalpose. Seifų užraktų raktus saugo kontrolės ir praleidimo punkto pareigūnas arba specialistas apsaugai (atliekantis sargybos viršininko funkcijas) ar jo pavaduotojas.

64. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktoriui rašytiniu sprendimu nustačius šaunamųjų ginklų tipą, modelį ir kiekį, dalis rezerve esančių šaunamųjų ginklų ir jų šaudmenų gali būti laikomi ir saugomi įstaigos kontrolės ir praleidimo punkto Nr. 1 apsaugos poste esančiame seife arba įrengtoje ir prie žemės ar sienos pritvirtintoje metalinėje spintoje. Seifo arba metalinės spintos užraktų raktus saugo įstaigos vyriausiasis specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) arba specialistas apsaugai (atliekantis sargybos viršininko funkcijas).

65. Pagrindinės šaunamųjų ginklų dalys turi būti laikomos ir saugomos atskirtose nuo šaunamųjų ginklų metalinėse spintose arba seifuose.

66. Draudžiama kartu su šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis viename seife arba metalinėje spintoje laikyti mokymo priemones (išskyrus mokomuosius ginklus), sporto inventorių, medžiagas ir kitus reikmenis ginklams valyti, tepalus, šarmus ar kitus, šaunamiesiems ginklams neskirtus, daiktus ar reikmenis.

67. Automatinių šaunamųjų ginklų šaudmenys, skirti tarnybai, laikomi ir saugomi specialiose kaladėlėse kartu su šaunamuoju ginklu. Pistoletų ir revolverių šaudmenys, skirti tarnybai, saugomi stovuose kartu su šaunamuoju ginklu.

68. Pistoletai ir revolveriai, skirti tarnybai, metalinėse spintose laikomi išimti iš dėklų ir įdėti specialiose kaladėlėse taip, kad jų vamzdžiai būtų horizontalioje padėtyje, o šaunamieji ginklai nesiliestų tarpusavyje. Dėtuvės be šaudmenų sudedamos specialiose kaladėlėse. Prie kiekvienos specialios kaladėlės pritvirtinama kortelė, kurioje užrašytas pareigūno vardas ir pavardė, kuriam priskirtas šaunamasis ginklas, ginklo modelis, numeris ir pagaminimo metai.

69. Automatai (šturmo karabinai) ir kulkosvaidžiai laikomi metalinėse spintose be dėtuvių, saugiklių keitikliai turi būti pakelti (būsenoje „saugu“), taikikliai nustatyti nulinėje padėtyje, atramos sulenktos (jeigu jos lankstomos).

70. Šaunamųjų ginklų priedai ir priedėliai gali būti laikomi kartu su šaunamaisiais ginklais ar šaudmenimis tose pačiose metalinėse spintose jiems skirtose vietose.

71. Šaudmenų rezervas ir šaudmenys, skirti šaudymo mokymams, taip pat sportinių ginklų šaudmenys laikomi atskirai nuo tarnyboje naudojamų šaunamųjų ginklų ir šaudmenų užrakintose ir užantspauduotose metalinėse spintose arba dėžėse.

72. Tarnyboje nenaudojami šaunamieji ginklai laikomi ir saugomi ginklinėje atskirose metalinėse spintose (seifuose).

73. Ant metalinių spintų (seifų), kuriose laikoma ir saugoma konkreti ginkluotė, durų vidinės pusės turi būti pritvirtintas įstaigos direktoriaus arba jo pavaduotojo, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros sritis, patvirtintas asmenų, kuriems leista nuolat laikyti ir nešiotis pistoletus su šaudmenimis, sąrašas ir detalus ginkluotės aprašas, kuriame turi būti nurodyti pistoletų modeliai, markės, gamykliniai numeriai ir šaudmenų kiekiai.

74. Visais atvejais šaunamieji ginklai laikomi ir saugomi išvalyti ir sutepti. Ypatingas dėmesys skiriamas ginklo vamzdžiui. Jei iš ginklo nebuvo šaudoma, ginklas valomas ne rečiau kaip kartą per ketvirtį, jei buvo šaudoma – baigus tarnybą, šaudymo pratybas, jei ginklas nenaudojamas ir laikomas rezerve, – ne rečiau kaip kartą per metus.

Už tarnyboje naudojamų šaunamųjų ginklų švarą yra atsakingi vyriausieji specialistai budinčiajai pamainai (atliekantys įstaigų direktorių budinčiųjų padėjėjų funkcijas) arba specialistai budinčiajai pamainai (atliekantys įstaigų direktorių budinčiųjų padėjėjų pavaduotojų funkcijas ar atliekantys pamainų vyresniųjų funkcijas), arba specialistai apsaugai (atliekantys sargybų viršininkų funkcijas); už tarnyboje nenaudojamų ir laikomų rezerve šaunamųjų ginklų švarą – už žinybinės ar už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai), arba specialistai apsaugai (atliekantys sargybų viršininkų funkcijas).

Ginklus valo pareigūnai, kuriems jie priskirti, arba ginklų valymą organizuoja už žinybinės ar įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai) ar specialistai apsaugai (atliekantys sargybų viršininkų funkcijas).

75. Savavališkai keisti ginklo išvaizdą ir konstrukciją griežtai draudžiama.

76. Šaunamųjų ginklų ir šaudmenų laikymo ir saugojimo Mokymo centre nuostatos išdėstytos Aprašo IX skyriuje.

 

Ginkluotės pripažinimas nereikalinga ar netinkama (negalima) naudoti, jos nurašymas, perdavimas, išardymas ir sunaikinimas

 

77. Perduodamos, nereikalingos ar netinkamos (negalimos) naudoti, likviduojamos ar sunaudotos Ginkluotės apyvarta ir buhalterinė apskaita vykdoma vadovaujantis Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu, Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu, Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarkos aprašu, kurį tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė, (toliau – Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarkos aprašas), kitais teisės aktais ar Aprašu.

78. Kalėjimų departamento direktorius įsakymu, gali sudaryti atskirą ginkluotės reikalingumo ir tinkamumo (galimumo) naudoti įvertinimo komisiją (toliau – ginkluotės naudojimo įvertinimo komisija).

Ginkluotės naudojimo įvertinimo komisiją turi sudaryti ne mažiau kaip trys nariai.

79. Kalėjimų departamento direktorius įsakymu gali sudaryti atskirą ginkluotės, pripažintos nereikalinga ar netinkama (negalima) naudoti, nurašymo komisiją (toliau – ginkluotės nurašymo komisija).

Ginkluotės nurašymo komisiją turi sudaryti ne mažiau kaip trys nariai.

80. Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų direktoriai įsakymais gali sudaryti atskirą vadovaujamos įstaigos ginkluotės naudojimo įvertinimo komisiją, į kurią turi būti įtraukti ne mažiau kaip trys nariai.

81. Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų direktoriai įsakymais gali sudaryti atskirą vadovaujamos įstaigos ginkluotės nurašymo komisiją, į kurią turi būti įtraukti ne mažiau kaip trys nariai.

82. Nereikalingų ar netinkamų (negalimų) naudoti šaunamųjų ginklų ar pagrindinių jų dalių apyvartos vertinimas atliekamas esant už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingo pareigūno (ginklininko) ar jo tiesioginio vadovo rašytiniam prašymui dėl šaunamųjų ginklų ar pagrindinių jų dalių tinkamumo (galimumo) naudoti įvertinimo.

Kalėjimų departamento ginkluotės naudojimo įvertinimo komisija apžiūri ginklą ar pagrindines jo dalis, siekdama įsitikinti, ar apžiūrimas turtas susidėvėjęs, netinkamas (negalimas) ar nereikalingas naudoti pagal paskirtį. Taip pat įvertinama, ar remontas ekonomiškai naudingas/nenaudingas. Vadovaujantis Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarkos aprašu, nustačius, kad vertinamas turtas naudoti netinkamas (negalimas) ar įstaigai nereikalingas, surašoma Nereikalingos arba netinkamos (negalimos) naudoti ginkluotės apžiūros pažyma su siūlymais.

Pažyma pateikiama Kalėjimų departamento direktoriui.

Vadovaudamasis Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarkos aprašu, Kalėjimų departamento direktorius priima sprendimą dėl turto pripažinimo nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudotis ir dėl jo tolimesnės apyvartos.

83. Kalėjimų departamento šaunamuosius ginklus ar pagrindines jų dalis pripažinus nereikalingomis arba netinkamomis (negalimomis) naudoti, atliekamos šios procedūros:

83.1. Kalėjimų departamento ginkluotės nurašymo komisija vykdo turto nurašymo ir likvidavimo procedūrą. Vadovaudamasi Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarkos aprašu, turto nurašymo ir likvidavimo dokumentų projektus derina su Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija.

83.2. Gavus rašytinį Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos sutikimą, vadovaudamasi Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarkos aprašo 3 priedu, Kalėjimų departamento ginkluotės nurašymo komisija parengia Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti turto nurašymo ir likvidavimo aktą arba turto perdavimo valstybės institucijai, vykdančiai valstybės šaunamųjų ginklų apyvartos ar utilizavimo (sunaikinimo) procedūrų funkcijas, aktą.

83.3. Vadovaujantis Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu, skirti nurašyti (sunaikinti) Kalėjimų departamento šaunamieji ginklai, jų pagrindinės dalys, taip pat ir šaudmenys, teisės aktų nustatyta tvarka perduodami valstybės institucijai, vykdančiai valstybės šaunamųjų ginklų apyvartos ar utilizavimo (sunaikinimo) procedūrų funkcijas.

83.4. Pagal turto perdavimą valstybės institucijai, vykdančiai valstybės šaunamųjų ginklų apyvartos ar utilizavimo (sunaikinimo) procedūrų funkcijas patvirtinantį aktą, šaunamieji ginklai, jų pagrindinės dalys ar šaudmenys nurašomi iš Kalėjimų departamento buhalterinės apskaitos registro ir iš Žinybinės ginkluotės duomenyno.

84. Nereikalingų ar netinkamų (negalimų) naudoti šaunamųjų ginklų ar pagrindinių jų dalių apyvartos vertinimas Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose atliekamas esant už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingo pareigūno (ginklininko) ar jo tiesioginio vadovo rašytiniam prašymui dėl šaunamųjų ginklų ar pagrindinių jų dalių tinkamumo (galimumo) naudoti įvertinimo.

Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginkluotės naudojimo įvertinimo komisija apžiūri šaunamąjį ginklą, pagrindines jo dalis, siekdama įsitikinti, ar turtas netinkamas (negalimas) ar nereikalingas naudoti pagal paskirtį. Taip pat įvertinama, ar remontas ekonomiškai naudingas/nenaudingas. Vadovaujantis Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarkos aprašu, nustačius, kad vertinamas turtas naudoti netinkamas (negalimas) ar įstaigai nereikalingas, surašoma Nereikalingos arba netinkamos (negalimos) naudoti ginkluotės apžiūros pažyma su siūlymais.

Vertinant šaunamuosius ginklus, gali dalyvauti už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas.

Pažyma pateikiama Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktoriui.

Vadovaudamasis Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarkos aprašu, Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktorius priima sprendimą dėl turto pripažinimo nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudotis ir dėl jo tolimesnės apyvartos.

85. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos šaunamuosius ginklus ar pagrindines jų dalis, pripažintas nereikalingomis arba netinkamomis (negalimomis) naudoti, atliekamos šios procedūros:

85.1. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginkluotės nurašymo komisija vykdo turto nurašymo ir likvidavimo procedūrą. Vadovaudamasi Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarkos aprašu, turto nurašymo ir likvidavimo dokumentų projektus ši komisija derina su Kalėjimų departamentu ir Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija.

Mokymo centras turto nurašymo ir likvidavimo dokumentų projektus, esant Kalėjimų departamento direktoriaus rašytiniam pritarimui, derina ir su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, jeigu tai reglamentuota kitų teisės aktų nuostatomis.

85.2. Gavus rašytinį sutikimą iš Kalėjimų departamento ir iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (jeigu reglamentuoja kitų teisės aktų nuostatos – ir iš Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (nuostata taikoma tik Mokymo centrui), vadovaudamasi Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarkos aprašo 3 priedu, Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginkluotės nurašymo komisija parengia Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti turto nurašymo ir likvidavimo aktą ar turto perdavimą valstybės institucijai, vykdančiai valstybės šaunamųjų ginklų apyvartos ar utilizavimo (sunaikinimo) procedūrų funkcijas, aktą.

85.3. Vadovaujantis Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu, skirti nurašyti (sunaikinti) Kalėjimų departamento šaunamieji ginklai, jų pagrindinės dalys, taip pat ir šaudmenys, teisės aktų nustatyta tvarka perduodami valstybės institucijai, vykdančiai valstybės šaunamųjų ginklų apyvartos ar utilizavimo (sunaikinimo) procedūrų funkcijas.

85.4. Pagal turto perdavimą valstybės institucijai, vykdančiai valstybės šaunamųjų ginklų apyvartos ar utilizavimo (sunaikinimo) procedūrų funkcijas, patvirtinantį aktą, šaunamieji ginklai, jų pagrindinės dalys ar šaudmenys nurašomi iš Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos buhalterinės apskaitos registro ir iš ginkluotės apskaitos.

Apie atliktus veiksmus per 15 darbo dienų raštu informuojamas Kalėjimų departamentas.

86. Pripažinti nereikalingais, netinkamais naudoti ar skirti likviduoti Kalėjimų departamento ar jam pavaldžių įstaigų šaunamieji ginklai, pagrindinės jų dalys ir šaudmenys Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka ir suderinus su valstybės institucija, vykdančia valstybės šaunamųjų ginklų apyvartos ar utilizavimo (sunaikinimo) procedūrų funkcijas, gali būti perdaromi į svorinius-gabaritinius ginklo maketus (mokomuosius ginklus), naujai užregistruojant juos ginkluotės apskaitos dokumentuose.

87. Ginkluotė – ginklų priedai, specialiosios priemonės ar kita ginkluotė (ne šaunamieji ginklai ar jų pagrindinės dalys) – valdytojo ar naudotojo nuožiūra saugiai sunaikinami tokiu būdu, kuris garantuotų, kad jie tapo visiškai netinkama naudoti pagal paskirtį.

88. Tarnybos, šaudybos ar kitų užduočių metu sunaudoti šaudmenys iš Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos buhalterinės apskaitos nurašomi vadovaujantis valstybės turto apyvartą reglamentuojančių Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka turto nurašymo komisijos parengtu ir atitinkamai Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos direktoriaus patvirtintu aktu, kuris sudaromas vadovaujantis Šaudybos metu sunaudotų šaudmenų žiniaraščiu arba pareigūno tarnybiniu pranešimu. Turto nurašymo dokumentų originalai saugomi už buhalterinę apskaitą atsakingo Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos administracijos padalinio bylose.

Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos Šaudmenų apyvartos ataskaitas teikia Kalėjimų departamentui.

Nurašyti šaudmenys taip pat nurašomi ir nuo įstaigos ginkluotės apskaitos.

89. Kalėjimų departamente ar jam pavaldžiose įstaigose prarasti šaunamieji ginklai, jų pagrindinės dalys nurašomi po tarnybinio patikrinimo išvados surašymo dienos praėjus 30 dienų. Pagal patvirtintą išvadą įforminama Ginkluotės trūkumo ataskaita. Prarasto turto nurašymas atliekamas vadovaujantis Aprašo nuostatomis.

90. Atsiradus prarastiems šaunamiesiems ginklams, pagrindinėms jų dalims, priedėliams ar šaudmenims, ginkluotė įvertinama Kalėjimų departamento ginkluotės naudojimo įvertinimo komisijos. Jeigu šaunamasis ginklas, jo pagrindinės dalys, priedėliai ar šaudmenys tinkami naudoti, jie įtraukiami į žinybinę ir įstaigos ginkluotės apskaitą bei buhalterinę turto apskaitą, o jeigu netinkami – tolimesnė jų apyvarta vykdoma vadovaujantis Aprašo nuostatomis.

 

V SKYRIUS

GINKLUOTĖS APYVARTOS KONTROLĖ

 

91. Ginkluotės apyvartos kontrolė vykdoma šia tvarka:

91.1. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginkluotės apskaitos, ginkluotės buhalterinės apskaitos, ginkluotės naudojimo, laikymo ir saugojimo bei kitos jos apyvartos, taip pat ginklinių bei išduotų nuolat laikyti ir nešiotis pistoletų su šaudmenimis, jų laikymo ir saugojimo vietų patikrinimą, be atskiro Kalėjimų departamento direktoriaus nurodymo, gali vykdyti Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros sritis, už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ir jo tiesioginis vadovas.

Kalėjimų departamento direktorius įsakymu gali įpareigoti atlikti patikrinimą ir kitus Kalėjimų departamento pareigūnus.

91.2. Kalėjimų departamento tikrintojai taip pat gali tikrinti šaunamųjų ginklų ir šaudmenų išdavimo tarnybai ir priėmimo saugoti procedūras, ginkluotės naudojimą apsaugos postuose.

91.3. Kalėjimų departamento šaunamuosius ginklus ir šaudmenis, kitą ginkluotę sutikrina Kalėjimų departamento direktoriaus paskirta metinės inventorizacijos komisija, kuri atlieka inventorizaciją kiekvienų metų gruodžio mėnesį.

91.4. Kalėjimų departamento šaunamuosius ginklus ir šaudmenis jų saugojimo vietose be atskiro Kalėjimų departamento direktoriaus nurodymo, gali apžiūrėti Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros sritis, už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ir jo tiesioginis vadovas.

91.5. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos šaunamuosius ginklus ir šaudmenis, jų laikymą ir saugojimą ar kitą ginkluotės apyvartą kiekvienų metų birželio mėnesį tikrina Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktorius arba jo įsakymu sudaryta komisija. Komisiją sudaro ne mažiau kaip trys nariai: įstaigos direktoriaus pavaduotojas, kuriam priskirta saugumo valdymo sritis (komisijos pirmininkas), Saugumo valdymo skyriaus pareigūnai ar kiti darbuotojai.

Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktoriaus sudaryta metinės inventorizacijos komisija atlieka šios įstaigos šaunamųjų ginklų, šaudmenų ar kitos ginkluotės inventorizaciją kiekvienų metų gruodžio mėnesį.

91.6. Kalėjimų departamento ar jam pavaldžių įstaigų administracijos padaliniai, atsakingi už turto buhalterinę apskaitą, pagal poreikį inventorizacijos aprašus pateikia metinės inventorizacijos komisijoms. Inventorizacijos aprašai, kuriuose pateikiami ne koduoti, o detalūs šaunamųjų ginklų duomenys, žymimi slaptumo žyma „Riboto naudojimo“.

92. Kalėjimų departamento ar jam pavaldžių įstaigų pareigūnai, nelydimi už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingo pareigūno (ginklininko) ar jo tiesioginio vadovo, taip pat Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos vyriausiojo specialisto budinčiajai pamainai (atliekančio įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) ar už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingo pareigūno (ginklininko), į Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos ginklinę užeiti, tikrinti ar kitaip apžiūrėti ginkluotę be atskiro Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos direktoriaus rašytinio įsakymo neturi teisės.

93. Tikrinant ginkluotę, būtina patikrinti šaunamųjų ginklų numerius. Tikrinami visi – naudojami tarnyboje ir esantys rezerve – šaunamieji ginklai ir šaudmenys.

94. Patikrinimo metu nustačius šaunamųjų ginklų ir šaudmenų apyvartos pažeidimo faktų, pagal patikrinimo rezultatus surašomos patikrinimo pažymos (aktai, tarnybiniai pranešimai ar pan.), nurodomi pažeidimai ir trūkumai, numatomi terminai bei siūlomos priemonės jiems pašalinti. Patikrinimo pažymos (aktai, tarnybiniai pranešimai ar pan.), kuriuose pateikiami ne koduoti, o detalūs šaunamųjų ginklų duomenys, žymimos slaptumo žyma „Riboto naudojimo“.

95. Visais atvejais, atlikus ginkluotės laikymo patikrinimą, šis faktas pažymimas Ginkluotės išdavimo tarnybai ir priėmimo apskaitos žurnale (III dalis).

96. Ginkluotės sugadinimo arba praradimo atvejais, taip pat netinkamai ją laikant ir saugant, atliekamas tarnybinis patikrinimas. Tarnybinį patikrinimą Kalėjimų departamente atlieka Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, o Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose – atitinkamos įstaigos direktoriaus įsakymu paskirti pareigūnai (komisija), į komisijos sudėtį gali būti įtraukti ir Kalėjimų departamento pareigūnai.

97. Apie ginkluotės sugadinimo arba praradimo atvejį, nustatytą Kalėjimų departamentui pavaldžioje įstaigoje, netinkamą ginkluotės laikymą ir saugojimą, dėl to pradėtą tarnybinį patikrinimą, taip pat apie šio patikrinimo eigą informuojamas už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas.

98. Tarnybinio patikrinimo metu nustačius kaltus pareigūnus, jiems gali būti skirta atlyginti materialinę žalą, taikoma drausminė atsakomybė arba, nustačius nusikalstamos veikos požymių, pradedamas ikiteisminis tyrimas.

Jeigu tarnybinio patikrinimo metu nustatoma, kad ginkluotės trūkumas arba perteklius apskaitos dokumentuose yra techninė klaida, Aprašo 96 punkte nurodyta komisija klaidą ištaiso Ginkluotės apskaitos ir skyrimo žurnale (I, II ar III dalys), nurodydama teisingus duomenis ir taisymo datą. Taisymą parašu patvirtina komisijos pirmininkas, šalia parašo nurodydamas vardą ir pavardę (arba dėdamas atitinkamą spaudą).

99. Žinybinės ginkluotės apskaitos klaidos taisomos Žinybinės ginkluotės duomenyno elektroninėje duomenų bazėje ar kitoje elektroninėje apskaitos programoje, apie atliktus veiksmus surašant pažymą (aktą, tarnybinį pranešimą ar pan.), nurodant klaidas ir trūkumus, jei būtina – įvardijant terminus bei siūlomas priemones klaidoms ir trūkumams pašalinti. Žinybinės ginkluotės apskaitos klaidas gali taisyti tik už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas), suderinęs su tiesioginiu vadovu. Pažyma (aktas, tarnybinis pranešimas ar pan.) apie ištaisytas apskaitos klaidas, kuriose pateikiami ne koduoti, bet detalūs šaunamųjų ginklų duomenys, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo

100. Už žinybinės ar įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingų pareigūnų (ginklininkų) kasmetinių atostogų, ligos ar komandiruotės metu ginkluotės apskaitos dokumentai paliekami jo tiesioginio vadovo žinioje.

101. Esant tarnybiniam būtinumui, Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų direktoriai įsakymais gali sudaryti komisijas ginkluotės ir jos apskaitos dokumentų priėmimo ir perdavimo procedūrų kontrolei užtikrinti. Priėmimo ir perdavimo procedūrų metu, pagal ginkluotės apskaitos dokumentus atlikus ginkluotės patikrinimą, surašomi aktai.

 

VI SKYRIUS

PAREIGŪNŲ, TARNYBOJE TURINČIŲ IR NAUDOJANČIŲ ŠAUNAMUOSIUS GINKLUS, ŠAUDMENIS AR KITĄ GINKLUOTĘ, TEISĖS IR PAREIGOS

 

 

Teisės tarnyboje turėti šaunamąjį ginklą ir šaudmenis įgijimas

 

102. Teisę tarnyboje turėti ir naudoti šaunamąjį ginklą su šaudmenimis Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnai įgyja baigę įvadinį mokymą ar modulinį profesinį mokymą (toliau – specialioji mokymo programa) ir išlaikę šaunamojo ginklo sandaros, jo saugojimo ir naudojimo žinių patikrinimo bei šaudybos įskaitas.

103. Šaudybos pratybos ir įskaitos organizuojamos vadovaujantis Šaudymo pratybų organizavimo Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnams taisyklėmis, kurias tvirtina Kalėjimų departamento direktorius (toliau – Šaudymo pratybų organizavimo taisyklės).

104. Pareigūnams specialiųjų mokymo programas rengia, mokymus organizuoja ir vykdo, taip pat įgytų žinių patikrinimą bei šaudybos įskaitas organizuoja ir veda Mokymo centras.

Pareigūnams, baigusiems specialią mokymo programą ir išlaikiusiems praktinio šaudymo įskaitą, taip pat baigusiems kvalifikacijos tobulinimo programas, Mokymo centre išduodamas tai patvirtinantis pažymėjimas.

105. Pareigūnams, baigusiems specialią mokymo ar kvalifikacijos tobulinimo programas, Mokymo centro išduotų tai patvirtinančių pažymėjimų išrašai įdedami į šių pareigūnų asmens bylas ir duomenys suvedami į informacinę sistemą.

106. Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos direktorius praktinio šaudymo pratybas ar šaudybos profesinio gebėjimo patikrinimą organizuoja Šaudymo pratybų organizavimo taisyklėse nustatyta tvarka.

107. Kalėjimų departamento direktorius, esant tarnybiniam būtinumui, tarnyboje gali turėti ir naudoti šaunamąjį ginklą iš Kalėjimų departamento šaunamųjų ginklų rezervo.

108. Kalėjimų departamento direktorius ar Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų direktoriai, įsakymais patvirtina pareigūnų, įgijusių teisę tarnyboje turėti šaunamąjį ginklą ir šaudmenis, sąrašus, pagal kuriuos pareigūnams tarnybai išduodami šaunamieji ginklai ir šaudmenys.

Vadovaudamasis įsakymu patvirtintu sąrašu, už žinybinės ar įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai) išduoda pareigūnams Ginklo korteles, kuriose nurodoma šaunamojo ginklo rūšis, modelis, kalibras. Ginklo kortelėje gali būti nurodomas šaunamojo ginklo numeris, jeigu toks ginklas priskirtas vienam pareigūnui. Užpildomas Ginkluotės apskaitos ir skyrimo žurnalas (IV ar V dalys).

Jei yra galimybių, pareigūnams gali būti priskirti konkretūs šaunamieji ginklai.

Šio punkto nuostatos netaikomos Mokymo centre išduodamiems šaunamiesiems ginklams.

109. Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnai, nurodyti Aprašo 110 punkte, įgiję teisę tarnyboje turėti šaunamąjį ginklą ir šaudmenis, turi teisę Kalėjimų departamento direktoriui pateikti prašymą ir kitus patvirtinančius dokumentus, kad gautų leidimą nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis.

110. Teisę nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis įgyja tik tie pareigūnai, kurie yra baigę specialią mokymo programą arba išėję įvadinio mokymo kursą ir jiems Mokymo centre išduotas tai patvirtinantis pažymėjimas, taip pat reguliariai dalyvauja šaudybos pratybose bei išlaiko šaudybos įskaitas ir nuolat eina šias pareigas:

110.1. Kalėjimų departamento direktorius;

110.2. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktorius;

110.3. Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros sritis;

110.4. Kalėjimų departamento administracinio padalinio, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose kontrolės sritis, Kriminalinės žvalgybos valdybos bei Imuniteto skyriaus viršininkai;

110.5. už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas), pareigūnai, vykdantys kriminalinę žvalgybą bei apsaugą nuo nusikalstamo poveikio.

111. Kalėjimų departamento direktorius įsakymu gali leisti nuolat laikyti ir nešiotis pistoletus su šaudmenimis pareigūnams, turintiems tokią teisę, patvirtindamas šių pareigūnų sąrašus.

112. Pareigūnams, kuriems Kalėjimų departamento direktorius įsakymu leido nuolat laikyti ir nešiotis pistoletus su šaudmenimis, už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas išduoda Leidimą nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis.

Ginklo kortelę (perbrauktą raudonu brūkšniu) Kalėjimų departamento pareigūnams išduoda už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas ir tik tuo atveju, kai pareigūnams išduotas Leidimas nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis.

Ginklo kortelę (perbrauktą raudonu brūkšniu) Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų pareigūnams išduoda už įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas ir tik tuo atveju, kai pareigūnams išduotas Leidimas nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis.

113. Leidimai nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis galioja iki leidime nustatyto termino pabaigos arba iki tol, kol pareigūnai eina pareigas, arba iki Kalėjimų departamento direktoriaus rašytinio sprendimo apie leidimo galiojimo atšaukimą. Leidimų galiojimo terminas nustatomas ne ilgesnis kaip 5 (penkeri) metai nuo leidimo išdavimo datos.

114. Kalėjimų departamento direktoriui Leidimą nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis ir Ginklo kortelę pasirašo Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros sritis, o išduoda – už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas).

115. Ginklo kortelės registruojamos Ginklo kortelių registre (5 priedas).

116. Leidimai nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis registruojami Išduotų leidimų nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis apskaitos žurnale (6 priedas).

 

Teisės tarnyboje turėti specialiąsias priemones įgijimas

 

117. Teisę tarnyboje turėti specialiąsias priemones Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnai įgyja baigę specialią mokymo programą arba išėję įvadinio mokymo kursą.

Panaudodami specialiąsias priemones, pareigūnai privalo vadovautis teisės aktais reglamentuojančiais specialiųjų priemonių panaudojimą.

 

Pareigūnų, kurie turi teisę turėti šaunamąjį ginklą ir šaudmenis, pareigos

 

118. Kalėjimų departamento ar jam pavaldžių įstaigų pareigūnai, tarnyboje turintys šaunamąjį ginklą ir šaudmenis, taip pat pareigūnai, kuriems išduotas Leidimas nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis, privalo vadovautis Aprašu, Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodeksu, Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu, Lietuvos Respublikos pataisos pareigūnų veiklos įstatymu ar kitais teisės aktais, reglamentuojančiais šaunamojo ginklo turėjimą, jo panaudojimą.

119. Kalėjimų departamento ar jam pavaldžių įstaigų pareigūnai, kurie tarnyboje turi šaunamuosius ginklus ir šaudmenis, taip pat pareigūnai, kuriems išduotas Leidimas nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis, privalo laikytis bendrųjų šaunamojo ginklo naudojimo saugumo principų ir vadovautis Saugaus elgesio su šaunamuoju ginklu tarnyboje, tire ar šaudykloje, ginklų saugykloje ir šaunamojo ginklo švaros palaikymo Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnams taisyklių, kurias tvirtina Kalėjimų departamento direktorius, nuostatomis.

120. Pareigūnai, vykdydami tarnybą laisvės atėmimo vietų apsaugos postuose, vadovaujasi taip pat ir Laisvės atėmimo vietų apsaugos ir priežiūros instrukcijos, kurią tvirtina Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu, nuostatomis.

121. Pareigūnai, kuriems neišduotas Leidimas nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis, išeiti su šaunamuoju ginklu už Kalėjimų departamento ar Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos teritorijos ribų be įstaigos direktoriaus rašytinio leidimo neturi teisės.

122. Pareigūnai, kuriems išduotas Leidimas nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis, privalo:

122.1. pistoletą ir šaudmenis nešiotis ginklo dėkle taip, kad kiti asmenys jo nematytų. Matomoje vietoje dėkle ginklą gali nešiotis tik uniformuoti pareigūnai;

122.2. laikytis šaunamojo ginklo ir šaudmenų laikymo reikalavimų, nustatytų Lietuvos Respublikos teisės aktuose;

122.3. sudaryti sąlygas už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingam pareigūnui (ginklininkui) ir jo tiesioginiam vadovui patekti į pistoleto ir šaudmenų laikymo vietas bei pareikalavus pateikti patikrinti šaunamąjį ginklą, šaudmenis bei Leidimą nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis;

122.4. gabenant pistoletą ir šaudmenis į kitą laikymo vietą, šaudyklą ar kitur, pistoletą laikyti neužtaisytą (šaudmuo neturi būti įleistas į ginklo vamzdį), įdėtą į dėklą, šoviniai dėtuvėje;

122.5. gyvenamojoje vietoje tinkamai įsirengti atitinkamų gabaritų metalinę spintą (seifą) šaunamajam ginklui su šaudmenims saugoti;

122.6. apie Leidimo nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis, šaudmenų vagystę ar praradimą nedelsdamas pranešti tiesioginiam vadovui arba vadovybei;

122.7. apie pistoleto vagystę ar praradimą nedelsdamas pranešti tiesioginiam vadovui arba vadovybei, policijai.

122.8. likus ne ilgiau kaip vienai darbo dienai iki Leidimo nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis galiojimo termino pabaigos, pistoletą ir šaudmenis pristatyti saugoti į ginklinę.

123. Pareigūnams, kuriems išduotas Leidimas nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis, draudžiama:

123.1. pistoletą nešiotis neturint su savimi tarnybinio pažymėjimo ir Leidimo nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis;

123.2. pistoletą su šaudmenimis gabenti neturint su savimi tarnybinio pažymėjimo ir Leidimo nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis;

123.3. pistoletą ir šaudmenis nešiotis, gabenti neblaiviam, apsvaigusiam nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų;

123.4. panaudojus pistoletą, vartoti alkoholinius gėrimus, narkotines, psichotropines ar kitas svaigiąsias medžiagas, iki bus patikrintas blaivumas ar apsvaigimas arba bus atsisakyta tai atlikti;

123.5. dėkle nešiotis parengtą šaudyti pistoletą (su įleistu į šovinio lizdą šaudmeniu, revolverį – su atlaužtu gaiduku);

123.6. pistoletą duoti kitam asmeniui – šis reikalavimas netaikomas mokant asmenis naudotis šaunamuoju ginklu per nustatytus mokymus, šaudymo pratybas arba perduodant šaunamąjį ginklą per kitą, turintį teisę turėti šaunamąjį ginklą, pareigūną saugoti į ginklinę;

123.7. sudaryti kliūtis už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingam pareigūnui (ginklininkui) ar jo tiesioginiam vadovui apžiūrėti pistoletą, šaudmenis, jų saugojimo ir laikymo vietas – tiek darbo vietoje, tiek gyvenamose vietose.

124. Pareigūnai, laikydami ir saugodami pistoletus ir šaudmenis savo gyvenamosiose vietose, už nustatytų reikalavimų pažeidimus atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų ir Aprašo nustatyta tvarka.

 

VII SKYRIUS

ŠAUNAMŲJŲ GINKLŲ NAUDOJIMO VERTINIMAS IR TECHNINĖ JŲ PRIEŽIŪRA

 

 

Šaunamųjų ginklų naudojimo vertinimas

 

125. Šaunamojo ginklo naudojimo vertinimas – tai procesas, kurio metu, atsižvelgiant į techninę A, B ar C kategorijos ginklo būklę (šaunamojo ginklo pagrindinės dalys, šaunamojo ginklo priedai ir priedėliai atskirai nevertinami), nustatoma, ar ginklas tinkamas tolimesniam naudojimui.

126. Šaunamojo ginklo vertinimą atlieka ginklo valdytojo (Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos) sudaryta ginkluotės naudojimo įvertinimo komisija. Šaunamųjų ginklų vertinimo dokumentai (aktai, pažymos ar kt.) pateikiami direktoriui arba jo pavaduotojui, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros sritis.

127. Jei yra poreikis, šaunamieji ginklai vertinami:

127.1. Kalėjimų departamentui ar jam pavaldžiai įstaigai perimant naudotus šaunamuosius ginklus iš kitų institucijų, jeigu būtina juos įvertinti;

127.2. priešlaikinio šaunamojo ginklo gedimo ar jo kitokių pažeidimų atvejais (vertinamos remonto galimybės ir ekonominis remonto naudingumas);

127.3. po šaunamojo ginklo remonto;

127.4. praėjus 25 metams po ginklo naudojimo pradžios.

128. Vertinant šaunamuosius ginklus pagal Aprašo 127.4 papunkčio nuostatas, vertinama ginklų detalių techninė būklė: šautuvai, karabinai, automatiniai šautuvai ir kulkosvaidžiai – pagal uokso, drūtgalio, vamzdžio ar spynos susidėvėjimą; pistoletai ir revolveriai – pagal spynos, būgno ir vamzdžio susidėvėjimą.

129. Vadovaudamasis Aprašu, dėl tolimesnio šaunamųjų ginklų naudojimo tarnyboje ar tolimesnės jų apyvartos po jų vertinimo sprendimus priima įstaigos, kuri valdo, naudoja ir disponuoja patikėjimo teise ginklą, direktorius, atsižvelgdamas į Kalėjimų departamento ginkluotės naudojimo įvertinimo komisijos siūlymus.

130. Šaunamuosius ginklus, kurie akivaizdžiai yra techniškai netvarkingi ir tolimesnis jų naudojimas gali sukelti rimtų pasekmių žmogaus sveikatai ir gyvybei, įstaigos, kuri valdo, naudoja ir disponuoja jais patikėjimo teise, direktoriaus sprendimu iki remonto naudoti tarnyboje draudžiama, šie ginklai laikomi atskirai nuo tinkamų tarnyboje naudoti šaunamųjų ginklų. Vadovaujantis Aprašo nuostatomis, sprendžiamas klausimas dėl tolimesnės jų apyvartos.

Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktorius ar jo pavaduotojas, kuriam paskirta apsaugos ir priežiūros sritis, apie tokius ginklus informuoja Kalėjimų departamentą.

 

Šaunamųjų ginklų techninė priežiūra

 

131. Šaunamųjų ginklų techninės priežiūros rūšys yra:

131.1. Apžiūra – tai šaunamojo ginklo patikrinimas, kurio metu ginklas neardomas. Apžiūros metu sutikrinami numeriai, apžiūrimas vamzdis (vamzdis turi būti be įtrūkimų, gilių įbrėžimų, įdubimų, išpūtimų ir vizualiai pastebimo išlenkimo), saugiklio darbo režimai, ginklo mechanizmų tarpusavio sąveikos patikrinimas, ginklo komplektacijos patikrinimas.

131.2. Išardymas – tai dalinis arba visiškas šaunamojo ginklo išardymas:

131.2.1. Dalinis ginklo išardymas atliekamas siekiant ginklą išvalyti, atidžiai apžiūrėti mechanizmų darbą, ginklo šovinių dėtuvę, vamzdį, spyną. Dalinį išardymą atlieka pareigūnas, kuriam priskirtas šaunamasis ginklas, arba už žinybinės ar įstaigos ginkluotės apyvartą atsakingi pareigūnai (ginklininkai), arba kitas įstaigos direktoriaus įsakymu paskirtas pareigūnas ne rečiau kaip kartą per ketvirtį.

131.2.2. Visiškas ginklo išardymas, jei reikalinga, atliekamas norint kruopščiai išvalyti ginklo mechanizmus, pašalinti gedimus. Visišką ginklo išardymą atlieka turintis atitinkamą kvalifikaciją Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos pareigūnas arba juridinis asmuo, su kuriuo Kalėjimų departamentas sudarė aptarnavimo sutartį ir kuris turi nustatyta tvarka išduotą licenciją atitinkamo tipo šaunamųjų ginklų remontui.

131.3. Specialioji apžiūra – tai šaunamojo ginklo susidėvėjusių pagrindinių detalių keitimas, kuris nereikalauja visiško ginklo išardymo ar kitokio remonto. Po šių veiksmų toks šaunamasis ginklas privalo būti išbandytas šaudykloje ir įsitikinta, kad šaunamojo ginklo veikimas – tikslumas, mechanizmų darbas, šaudmenų tūtelių įskėlimas, išmetimas yra nepakitęs.

Už specialiosios apžiūros atlikimą atsako įstaigos, kuri valdo, naudoja ir disponuoja šaunamuoju ginklu, direktorius.

131.4. Remontas – tai šaunamojo ginklo remontas, kuris atliekamas akivaizdžiai sugedusiam ginklui, kai ginklas kovinėje būsenoje nešaudo. Remonto metu atliekamas šaunamojo ginklo svarbių mazgų ir mechanizmų išardymas, gedimų nustatymas, jų šalinimas, susidėvėjusių ar sugedusių detalių pakeitimas, visų mechanizmų reguliavimas, ginklo dažymas (lakavimas) ar kiti ginklo ar pagrindinių ginklo dalių remonto darbai.

Šaunamojo ginklo remontą atlieka turintis atitinkamą kvalifikaciją Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos pareigūnas arba juridinis asmuo, su kuriuo Kalėjimų departamentas sudarė aptarnavimo sutartį ir kuris turi nustatyta tvarka išduotą licenciją atitinkamo tipo šaunamųjų ginklų remontui. Atlikus šaunamojo ginklo remontą, įstaigos, kuri valdo, naudoja ir disponuoja šaunamuoju ginklu patikėjimo teise, direktorius, atsižvelgdamas į ginklą remontavusių specialistų pastabas ar siūlymus, sprendžia dėl tolimesnio šaunamojo ginklo naudojimo.

Po remonto šaunamasis ginklas turi būti išbandytas šaudykloje ir įsitikinta, ar šaunamojo ginklo veikimas – tikslumas, mechanizmų darbas, šaudmenų tūtelių įskėlimas, išmetimas yra nepakitę, surašomas šaunamojo ginklo išbandymo aktas.

131.5. Tarnyboje nenaudojamai ginkluotei vieną kartą per pusmetį atliekama apžiūra. Atlikęs apžiūrą pareigūnas ar pareigūnai įrašo apie patikrinimą Ginkluotės išdavimo tarnybai ir priėmimo apskaitos žurnale (III dalis).

132. Atliekant šaunamojo ginklo specialiąją apžiūrą ar techninį aptarnavimą, Ginkluotės apskaitos ir skyrimo žurnalo (I dalies) šaunamojo ginklo duomenų eilės 12 skiltyje įrašoma šio proceso data, naujas šaunamojo ginklo duomenų eilės numeris žurnale, visa eilė užbraukiama raudonos (geltonos) permatomos spalvos žymekliu. Žurnalo naujoje šaunamojo ginklo duomenų eilėje įrašomi faktiniai šaunamojo ginklo duomenys, o naujos eilės 12 skiltyje nurodoma eiliškumo pasikeitimo priežastis ir teisinis atliktų procedūrų pagrindas.

 

VIII SKYRIUS

GINKLINIŲ ĮRENGIMAS IR JŲ APSAUGA

 

Ginklinių įrengimas

 

133. Sprendimas dėl ginklinės įrengimo Kalėjimų departamente priimamas Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu.

134. Sprendimas dėl ginklinės įrengimo Kalėjimų departamentui pavaldžioje įstaigoje, priimamas Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktoriaus įsakymu, suderintu su Kalėjimų departamentu.

135. Įrengus ginklinę, pagrindas duoti leidimą laikyti ir saugoti joje ginkluotę yra komisijos, susidedančios iš Kalėjimų departamento arba Kalėjimų departamento ir jam pavaldžios įstaigos už statybos ar remonto vykdymo kontrolę atsakingų asmenų ir apsaugos ir priežiūros pareigūnų, aktas. Akte turi būti nurodyta, ar ginklinės įrengimas atitinka Apraše ir kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose, reglamentuojančiuose statybos vykdymo standartus, nurodytus reikalavimus, ar buvo nustatyta trūkumų, jei taip – numatomi trūkumų pašalinimo terminai. Komisijai turi būti pateikta visa projektinė dokumentacija, signalizacijos priemonių montavimo, paslėptų darbų aktai, durų, sienų charakteristikos, signalizacijos priemonių techninė dokumentacija ir turima kita dokumentacija.

136. Patikrinimo metu nustačius trūkumų ir juos pašalinus, komisija pakartotinai tikrina ginklinę, įsitikina, ar akte nurodyti trūkumai pašalinti, ir tai įformina papildomu aktu.

137. Ginklinės įrengimo reikalavimus nustato Kalėjimų departamento direktorius.

 

Ginklinių apsauga

 

138. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginklinės apsaugą organizuoja ir užtikrina įstaigos direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas (darbuotojas).

Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginklinė saugoma šios įstaigos direktoriaus įsakymu nustatyta tvarka. Įsakyme turi būti nurodyti pareigūnai (įstaigos darbuotojai), atsakingi už ginklinės apsaugą, jų pareigos ir atsakomybė pagal pareigybių aprašymus, ginklinės apsaugos vykdymo ir apsaugos sistemų kontrolės tvarka, pareigūnų (įstaigos darbuotojų), turinčių teisę savarankiškai įeiti į ginklinę, sąrašas. Į sąrašą taip pat turi būti įtraukti už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ir jo tiesioginis vadovas.

139. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginklinė saugoma ginkluoto šaunamuoju ginklu pareigūno arba techninėmis apsaugos priemonėmis, įėjimą į ginklinę kontroliuojant įeigos kontrolės, vaizdo stebėjimo ir apsaugos signalizacinėmis priemonėmis.

Techninių apsaugos priemonių rūšį, jų reikiamą kiekį, kad būtų užtikrinta tinkama apsauga, ir išdėstymo vietas nustato įstaigos direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas (darbuotojas)

140. Įstaigos vyriausiasis specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) arba specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo pavaduotojo funkcijas ar atliekantis pamainos vyresniojo funkcijas), arba specialisto apsaugai (atliekančio sargybos viršininko funkcijas), arba kitas įstaigos direktoriaus paskirtas atsakingas pareigūnas (darbuotojas), keičiantis pamainoms priimant budėjimą (arba pradedant, užbaigiant darbo dieną), perima/priduota ginklinės apsaugą.

Patikrina, ar ginklinės patalpa tvarkinga, ar atitinkamos metalinės spintos ir seifai tinkamai užplombuoti, ar grąžinti visi tarnybai naudojami šaunamieji ginklai ir šaudmenys, kita ginkluotė, kuri turi būti saugoma ginklinėje. Jei būtina, metalines spintas ir seifus užplombuoja savo antspaudu. Jei numatyta Apsaugos postų plane – paskiria ginklinės apsaugos pareigūną (-us), pildo Ginklinės apsaugos priėmimo ir perdavimo žurnalą.

141. Kalėjimų departamento ir Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginklinės ir metalinių spintų bei seifų, kuriuose laikoma ir saugoma ginkluotė, raktų komplektai turi būti ne mažiau kaip du.

Vieną raktų komplektą nuo ginklinės ir metalinių spintų bei seifų saugo įstaigos vyriausiasis specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas), arba įstaigos direktoriaus įgaliotas pareigūnas (ar darbuotojas), antrą – užantspauduotoje metalinėje dėžutėje seife ar metalinėje spintoje saugo direktorius arba įstaigos direktoriaus pavaduotojas, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros sritis, arba įstaigos direktoriaus įgaliotas pareigūnas (ar darbuotojas).

Kalėjimų departamento metalinių spintų bei seifų, kuriuose laikoma ir saugoma ginkluotė, vieną raktų komplektą saugo įstaigos, kurioje laikoma ginkluotė, vyriausiasis specialistas budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas), antrą – metalinėje dėžutėje seife ar metalinėje spintoje saugo už žinybinės ginkluotės apyvartą atsakingas pareigūnas (ginklininkas) ar jo tiesioginis vadovas.

Mokymo centre, esant poreikiui, ginklinės ir metalinių spintų bei seifų raktų komplektų saugojimas ir naudojimas gali būti reglamentuotas atskira Mokymo centro direktoriaus nustatyta tvarka.

142. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos vyriausiajam specialistui budinčiajai pamainai (atliekantis įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo funkcijas) ar įstaigos direktoriaus paskirtam pareigūnui (ar darbuotojui), atsakingam už ginklinės ir metalinių spintų bei seifų raktų naudojimą, draudžiama raktus nuo ginklinės ir metalinių spintų bei seifų perduoti kitam asmeniui, išskyrus įstaigos direktorių ar direktoriaus pavaduotoją, kuriam priskirta apsaugos ir priežiūros sritis, arba įstaigos direktoriaus įgaliotam pareigūnui (ar darbuotojui).

 

IX SKYRIUS

GINKLUOTĖS APYVARTOS MOKYMO CENTRE YPATUMAI

 

143. Mokymo centro direktorius asmeniu, atsakingu už įstaigos ginkluotės apyvartą (ginklininku), įsakymu skiria Mokymo centro darbuotoją.

144. Mokymo centro šaunamieji ginklai metalinėse spintose ar seifuose saugomi ir laikomi Mokymo centro direktoriaus įsakymu nustatytoje specialioje patalpoje (toliau – Mokymo centro ginklų patalpa), kuri turi būti eksploatuojama vadovaujantis Aprašo 134, 135, 136 ir 137 punktų nuostatomis, ar ginklinėje.

145. Mokymo centro ginkluotė gali būti perduota saugoti į kitos Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginklinę pagal bendrą Mokymo centro direktoriaus ir Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktoriaus įsakymą, suderintą su Kalėjimų departamentu.

146. Laikant ir saugant šaunamuosius ginklus Mokymo centro ginklinėje arba Mokymo centro ginklų patalpoje, būtina vadovautis Aprašo 139 ir 140 punktų nuostatomis.

147. Mokymo centro ginklinėje ar Mokymo centro ginklų patalpoje ginkluotė turi būti laikoma tvarkingai sudėta, išvalyta ir suskirstyta, vadovaujantis Aprašo 149 punkto nuostatomis.

148. Mokymo centro ginklinėje ar Mokymo centro ginklų patalpoje turi būti iškabintas inventoriaus aprašas, kuriame nurodomas metalinių spintų ir seifų, dėžių skaičius, ant jų nurodyti eilės numeriai ir darbuotojo (-ų), materialiai atsakingo (-ų) už metalinėse spintose ir seifuose laikomą ir saugomą ginkluotę, pareigos, vardas (-ai) ir pavardė (-ės), iškabintos kitų Aprašo 140 punkte nurodytų dokumentų kopijos (ar jų išrašai).

Vidinėje metalinių spintų ir seifų durų pusėje turi būti pritvirtintas viduje esančios ginkluotės žiniaraštis, parengtas vadovaujantis Aprašo 13.10 papunkčio nuostatomis.

149. Ginkluotė Mokymo centro ginklinėje, Mokymo centro ginklų patalpoje arba Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ginklinėje, kurioje pagal susitarimą laikoma ir saugoma Mokymo centro ginkluotė, turi būti laikoma ir saugoma suskirstyta atskirose lentynose arba atskirose metalinėse spintose ir seifuose šia tvarka:

149.1. Antspauduojamose metalinėse spintose ir seifuose saugomi A ir B kategorijos ginklai. Šios kategorijos ginklų pagrindinės dalys, priedėliai, priedai, tarnyboje nenaudojamų A ir B kategorijų šaunamųjų ginklų ir kiti šaudmenys, gali būti saugomi atskirai.

149.2. Metalinėse spintose ir seifuose saugomi C kategorijos ginklai. Šios kategorijos ginklų pagrindinės dalys, priedėliai, priedai, tarnyboje nenaudojamų C kategorijos šaunamųjų ginklų šaudmenys, taip pat mokomieji ginklai, mokomieji šaudmenys gali būti saugomi atskirai.

149.3. Specialiosios, mokymo ir ginklų priežiūros priemonės, D kategorijos ginklai, jų priedėliai ir priedai tvarkingai sudėti saugomi Mokymo centro ar įstaigos direktoriaus nustatytoje atskiroje patalpoje ar atskiroje vietoje.

150. Mokymo centro darbuotojas, atsakingas už įstaigos ginkluotės apyvartą (ginklininkas), esant būtinybei, taip pat vykdo šias funkcijas:

150.1. iš Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos, kurioje pagal susitarimą laikoma ir saugoma Mokymo centro ginkluotė, ginklinės, vadovaudamasis Aprašo nuostatomis, paima mokymams (pratyboms) reikalingą ginkluotę ir pristato ją į Mokymo centrą;

150.2. prieš mokymų (pratybų) pradžią išduoda ginkluotę mokymus vedantiems specialistams, o mokymams (pratyboms) pasibaigus, ją priima saugoti; apie ginkluotės priėmimą ir perdavimą pažymi Ginkluotės išdavimo tarnybai ir priėmimo apskaitos žurnale;

Išduodant šaunamuosius ginklus su šaudmenimis, pildomas Ginkluotės išdavimo tarnybai ir priėmimo apskaitos žurnalas (I dalis); žurnalas gali būti nepildomas, jeigu mokymuose (pratybose) dalyvauja Mokymo centro darbuotojas, atsakingas už įstaigos ginkluotės apyvartą (ginklininkas)

150.3. poilsio ir pietų pertraukos metu ar pasibaigus mokymų (pratybų) dienai, jei mokymai (pratybos) organizuojami ne vieną dieną, priima laikinai saugoti mokymams (pratyboms) išduotą ginkluotę.

 

X SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

151. Ginkluotės apyvartos atvejais, kurie Apraše nesureguliuoti ar sureguliuoti iš dalies, vadovaujamasi teisės aktais, reglamentuojančiais valstybės turto ar šaunamųjų ginklų valdymą, naudojimą ir disponavimą, taip pat kitais teisės aktais.

152. Aprašas taikomas pagal kompetenciją Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnams (darbuotojams).

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

 

(Ginkluotės apskaitos ir skyrimo žurnalo forma)

___________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

 

GINKLUOTĖS APSKAITOS IR SKYRIMO ŽURNALAS

 

I dalis. Šaunamųjų ginklų, jų pagrindinių dalių (jei jos numeruotos), priedėlių

apskaita pagal ginklo numerius

 

Eil. Nr.

Ginklas įsigytas (gautas iš)

Ginklo pavadinimas ir modelis; kalibras

Ginklo serija ir gamyklinis numeris

Ginklo pagaminimo metai

(jei žinomi)

 

Ginklas perduotas naudoti ar nurašyti

Pastabos, informacija apie šaunamojo ginklo techninę priežiūrą žymas ir kiti esminiai duomenys

įstaigos pavadinimas

pagal dokumentą

įstaigos pavadinimas

pagal dokumentą

data

nu-me-ris

data

nu-me-ris

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ginkluotės apskaitos ir skyrimo žurnalo formos tęsinys)

 

 

II dalis. Ginkluotės apskaita

 

Eil.

Nr.

 

Ginkluotės

(nenumeruotų ginklų priedų, pagrindinių dalių, spec. priemonių ir pan.) pavadinimas

Įsigyta (gauta, perimta)

Kiekis (vnt.)

Pasta-bos

įstaigos pavadinimas

pagal dokumentą

išduo-ta tarny-bai

sau-goma rezer-ve

ben-dras

pavadini-mas

data

nu-me-ris

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba. Antroje Ginkluotės apskaitos ir skyrimo žurnalo dalyje, vadovaujantis Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų ginkluotės apyvartos tvarkos aprašu, apskaitoma visa įstaigoje esanti ginkluotė, išskyrus šaunamuosius ginklus, pagrindines jų dalis (jei jos numeruotos) ir šaudmenis.

 

 

 

 

III dalis. Šaudmenų apskaita

 

 

Eil.

Nr.

 

Šaudmenų pavadinimas

Įsigyta

(gauta, perimta ar kita)

Šaudmenų kiekis (vnt.)

Pastabos

(pvz., šaudmenų nurašymo data ir pan.)

įstaigos pavadinimas

kiekis

(vnt.)

pagal dokumentą

sau-goma rezerve

išduo-ta tarny-bai, moky-mams

nura-šyta

faktinis bendras skaičius

data

nu-me-ris

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba. Trečioje Ginkluotės apskaitos ir skyrimo žurnalo dalyje, vadovaujantis Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų ginkluotės apyvartos tvarkos aprašu, apskaitomi visi įstaigoje esantys šaudmenys.

 

 

 

 

(Ginkluotės apskaitos ir skyrimo žurnalo formos tęsinys)

 

 

IV dalis. Kovinio pistoleto skyrimas

 

 

Eil. Nr.

 

Kovinis pistoletas

Pareigūno, kuriam priskirtas ginklas, pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė

Skiriamų priedų pavadinimai,

kiekis (vnt.)

pavadinimas ir modelis; kalibras

serija ir gamyk-linis numeris

pagami-nimo metai

šaudmenys

dėtuvės (vnt.)

kalibras ir pavadini-mas

kie-kis (vnt.)

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skiriamų priedų pavadinimai

kiekis (vnt.)

Pareigūno, kuriam priskirtas ginklas, parašas

Grąžinta

*

*

*

*

data

priėmusio pareigūno vardas ir pavardė, parašas

9

10

11

12

13

14

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V dalis. Kovinio automatinio šautuvo skyrimas

 

 

 

 

Eil. Nr.

 

Kovinis automatinis šautuvas (ilgasis šaunamasis ginklas

Pareigūno, kuriam priskirtas ginklas, pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė

Skiriamų priedų pavadinimai,

kiekis (vnt.)

pavadinimas ir modelis; kalibras

serija ir gamyk-linis numeris

pagami-nimo metai

šaudmenys

dėklas (vnt.)

kalibras ir pavadi-nimas

kie-kis (vnt.)

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ginkluotės apskaitos ir skyrimo žurnalo formos tęsinys)

 

 

 

VI dalis. Kovinio automatinio šautuvo skyrimas

 

 

 

Skiriamų priedų pavadinimai

kiekis (vnt.)

Pareigūno, kuriam priskirtas ginklas, parašas

Grąžinta

*

*

*

*

data

priėmusio pareigūno vardas ir pavardė, parašas

9

10

11

12

13

14

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________                                  _______________        _________________

(už žurnalo pildymą atsakingo                                                            (parašas)                              (vardas ir pavardė)

asmens pareigų pavadinimas)

 

 

 

Pastaba. * Ketvirtos ir penktos Ginkluotės apskaitos ir skyrimo žurnalo dalių lentelių antraštinėje dalyje esančiose tuščiose skiltyse nurodomi kiti ginklų priedų pavadinimai (nereikalingos skiltys žurnale tuščios nepaliekamos). Šiose dalyse, vadovaujantis Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų ginkluotės apyvartos tvarkos aprašu, apskaitomi visi įstaigoje tarnybai išduoti pareigūnams šaunamieji ginklai.

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

2 priedas

 

 

(Ginkluotės išdavimo tarnybai ir priėmimo apskaitos žurnalo forma)

_________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

 

GINKLUOTĖS IŠDAVIMO TARNYBAI IR PRIĖMIMO

APSKAITOS ŽURNALAS

 

 

I dalis. Šaunamųjų ginklų, jų priedų, priedėlių ir šaudmenų išdavimo ir priėmimo apskaita

(naudojama tarnybai, mokymams)

 

 

 

Data

Gavusiojo vardas ir pavardė, parašas

Išduota

Grąžinta

Priėmusiojo (budinčiojo padėjėjo) vardas ir pavardė, parašas

ginkluotės pavadini-mas

serija, numeris, šaudmenų kalibras

kiekis (vnt.)

data

ginkluotės pavadini-mas serija ir numeris; kalibras

kiekis (vnt.)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II dalis. Šaunamųjų ginklų, jų priedų, priedėlių ir šaudmenų, išduotų nuolat

laikyti ir nešiotis, apskaita

 

Eil. Nr.

Gavusiojo vardas ir pavardė, parašas

Gink-luotės pava-dini-mas

Išduota

Grąžinta

Priėmusiojo vardas ir pavardė, parašas

Pasta-bos

data

serija ir numeris; kalibras

kiekis (vnt.)

data

serija ir numeris; kalibras

kiekis (vnt.)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ginkluotės išdavimo tarnybai ir priėmimo apskaitos žurnalo formos tęsinys)

 

 

 

III dalis. Ginkluotės būklės patikrinimo išvados

 

 

 

Patikrinimo data

Tikrinančio pareigūno vardas ir pavardė

Pareigūno parašas

Pastabos ar pasiūlymai

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________                                  _______________        _________________

(už žurnalo pildymą atsakingo                                                       (parašas)                                                     (vardas ir pavardė)

asmens pareigų pavadinimas)

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

3 priedas

 

 

 

(Ginklinės apsaugos priėmimo ir perdavimo apskaitos žurnalo forma)

________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

 

 

GINKLINĖS APSAUGOS PRIĖMIMO IR PERDAVIMO

APSKAITOS ŽURNALAS

 

 

 

Budėjimo perdavimo ir priėmimo data

Perduodantis ginklinės apsaugą pareigūnas

Priimantis ginklinės apsaugą pareigūnas

pareigų pavadinimas

vardas ir pavardė

parašas

pareigų pavadinimas

vardas ir pavardė

parašas

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ginklinės apsaugos priėmimo ir perdavimo apskaitos žurnalo formos tęsinys)

 

Ginklinėje saugomos ginkluotės pavadinimai

Automatinis šautuvas

Šoviniai 5,45x39

Pistoletas

Šoviniai

9x19

*

*

*

*

*

*

*

*

iš viso saugoma

skirta tarnybai

rezerve

iš viso saugoma

skirta tarnybai

rezerve

iš viso saugoma

skirta tarnybai

rezerve

iš viso saugoma

skirta tarnybai

rezerve

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

*

*

*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba. * Lentelės antraštinėje dalyje esančiose tuščiose skiltyse nurodomi įstaigos kiti turimų šaunamųjų ginklų, šaudmenų modeliai ar šaunamųjų ginklų priedėlių ar pagrindinių (numeruotų) dalių modeliai. Nereikalingos skiltys žurnale tuščios nepaliekamos.

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

4 priedas

 

(Specialiųjų ar kitų priemonių išdavimo ir priėmimo tarnybai apskaitos žurnalo forma)

________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

SPECIALIŲJŲ AR KITŲ PRIEMONIŲ IŠDAVIMO IR PRIĖMIMO TARNYBAI

APSKAITOS ŽURNALAS

 

 

Išda-vimo data

Gavusiojo

pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė

Kieno nuro-dymu išduo-damos specialiosios priemonės

Išduodamos specialiosios priemonės (vnt.) *

Gavusiojo parašas

Grąžinamos specialiosios priemonės (vnt.) *

Priėmusiojo pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė

Priėmusiojo parašas

lazda

antrankiai

dujos

radijo ryšio stotelė

*

*

 

lazda

antrankiai

dujos

radijo ryšio stotelė

*

*

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________                                                                        _______________                                                            _________________

(už žurnalo pildymą atsakingo                                                                                                           (parašas)                                                                                                                                 (vardas ir pavardė)

asmens pareigų pavadinimas)

 

 

Pastaba. * Lentelės antraštinėje dalyje esančiose skiltyse nurodomi įstaigos turimų (tarnybai išduodamų) specialiųjų ar kitų priemonių pavadinimai ar modeliai. Nereikalingos skiltys žurnale tuščios nepaliekamos.

 

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

5 priedas

 

(Ginklo kortelių registro forma)

 

__________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

 

GINKLO KORTELIŲ

REGISTRAS                                

(identifikavimo žymuo)

 

Reg.

Nr.

Dokumentas

Gavusiojo pareigūno

vardas ir pavardė, parašas

Dokumento grąžinimas

regis-tracijos data

pavadinimas

galiojimas

data

priėmusio dokumentą

pareigūno vardas ir pavardė,

parašas

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________                                                 ____________________                                                       _________________

(už registro pildymą atsakingo                                                                                                                     (parašas)                                                                       (vardas ir pavardė)

asmens pareigų pavadinimas)

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

6 priedas

 

(Išduotų leidimų nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis apskaitos

žurnalo forma)

__________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

 

IŠDUOTŲ LEIDIMŲ NUOLAT LAIKYTI IR NEŠIOTIS PISTOLETĄ SU ŠAUDMENIMIS

APSKAITOS ŽURNALAS

 

 

Eil.

Nr.

Leidimo duomenys

Gavusiojo pareigūno

vardas ir pavardė, parašas

Leidimo grąžinimo duomenys

data

registracijos numeris

(blanko reg. Nr.)

galiojimo data

data

priėmusio dokumentą

pareigūno vardas ir pavardė,

parašas

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________                                                 ____________________                                                       _________________

(už žurnalo pildymą atsakingo                                                                                                                  (parašas)                                                                       (vardas ir pavardė)

asmens pareigų pavadinimas)

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

7 priedas

 

(Ginklo kortelės forma)

 

 

 

(įstaigos pavadinimas)

 

GINKLO KORTELĖ

 

20__m.                                      d. Nr.          .

išduota ____________________________________________ ,

(vardas ir pavardė)

_________________________________________________ ,

(pareigų pavadinimas)

 

patvirtina, kad jam išduotas šaunamasis ginklas

___________________________________________________

(šaunamojo ginklo rūšis, modelis, kalibras) *

 

______________ vnt. šaudmenų ir ________ vnt. dėtuvių.

 

Pareigūno parašas __________________________

 

Direktorius ______________ __________________

A. V. (parašas) (vardas ir pavardė)

 

 

 

*Pastaba. Pareigūnams, kuriems priskirti konkretūs šaunamieji ginklai išduodama Ginklo kortelė, kurioje nurodoma šaunamojo ginklo rūšis, modelis, kalibras, serija ir numeris.

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

8 priedas

 

(Leidimo nuolat laikyti ir nešiotis pistoletą su šaudmenimis forma)

 

Leidimo pirmoji pusė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Leidimo antroji pusė

 

 

Leidimo antroji pusė

Papildoma informacija:

APIE PISTOLETO PANAUDOJIMĄ PRIEŠ ASMENĮ, PASEKMES AR GINKLO PRARADIMĄ NEDELSIANT PRANEŠTI POLICIJAI AR PROKURATŪRAI



Leidimas galioja pateikus tarnybinį pažymėjimą
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pastaba. Pagal galimybes, optimaliausias rekomenduojamas leidimo formatas – 70 mm x 100 mm.

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

9 priedas

 

 

(Ginkluotės apskaitos žiniaraščio forma)

______________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

 

TVIRTINU

Direktorius

___________________________

(parašas)

___________________________

(vardas ir pavardė)

 

GINKLUOTĖS APSKAITOS

ŽINIARAŠTIS

 

20 ___ m.                                        d.  Nr.____

_____________________

(sudarymo vieta)

 

Eil. Nr.

Ginkluotės pavadinimas, modelis, kalibras

Ginkluotės serija, gamyklinis numeris

Ginkluotės pagaminimo metai

(jei žinomi)

Ginkluotės kiekis

(jei ginkuotė be numerio)

Ginkluotės kiekio pagal faktinius duomenis pokytis per pusmetį

(+/- vnt.)

Pastabos

1

2

4

5

6

7

8

I

A kategorijos

 

 

 

 

 

*

 

 

 

 

 

 

*

 

 

 

 

 

 

II

B kategorijos

 

 

 

 

 

*

 

 

 

 

 

 

*

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

*

 

 

 

 

 

 

*

 

 

 

 

 

 

 

_____________________                                  _______________        _________________

(už žurnalo pildymą atsakingo                                                         (parašas)                                                      (vardas ir pavardė)

asmens pareigų pavadinimas)

 

Pastaba. * Lentelės dalyse esančiose tuščiose skiltyse nurodoma turima ginkluotė suskirstant ją taip: A, B, C ir D kategorijų šaunamieji ginklai, po to šaudmenys pagal kalibrą, priedėliai, priedai, pagrindinės ginklų dalys.

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

10 priedas

 

 

(Šaudymo metu sunaudotų šaudmenų žiniaraščio forma)

________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

 

 

ŠAUDYMO PRATYBŲ METU SUNAUDOTŲ

ŠAUDMENŲ                                 ŽINIARAŠTIS

(šaudmenų tipas)

 

 

 

 

20 __ m.                                      d. Nr.

__________________________

(sudarymo vieta)

 

 

 

Eil.

Nr.

Išda-vimo data

Šaudančiojo (gavėjo) vardas ir pavardė

Išduotų šovinių kiekis (vnt.)

Šaudančiojo (gavėjo) parašas

Grąžintų šovinių kiekis (likutis; vnt.)

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(šovinių išdavėjo pareigų                                     (parašas)                                      (vardas ir pavardė)

pavadinimas)

 

 

 

.

 

(šaudymo pratybų vadovo pareigų (parašas)                                                       (vardas ir pavardė)

pavadinimas)

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

11 priedas

 

 

(Šaudmenų apyvartos ataskaitos forma)

______________________________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

 

ŠAUDMENŲ APYVARTOS

ATASKAITA

 

20 ___ m.                                        d.  Nr.___

_____________________

(sudarymo vieta)

 

Eil.

Nr.

Šaudmenų pavadinimas, kalibras

Šaudmenų kiekis (vnt.)

Pastabos

 

šaudmenų likutis ketvirčio pradžioje

įsigyta šaudmenų per ketvirtį

sunaudota šaudmenų per ketvirtį

bendras šaudmenų likutis ketvirčio pabaigoje

I

II

III

IV

I

II

III

IV

I

II

III

IV

I

II

III

IV

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

____________________________                                                                                                                                                                                                           

(už ginkluotės apyvartą                                                                        (parašas)                                                                                            (vardas ir pavardė)

atsakingo pareigūno tiesioginio vadovo                              

pareigų pavadinimas)

 

___________________________________                                                                                                                                                                                                                              

(už ginkluotės apyvartą                                                                         (parašas)                                                                                                 (vardas ir pavardė)

atsakingo pareigūno pareigų pavadinimas)                       

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

12 priedas

 

 

(Ginkluotės trūkumo ataskaitos forma)

_________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

 

 

 

GINKLUOTĖS TRŪKUMO

ATASKAITA

 

 

20 ___ m.                                        d.  Nr.____

__________________

(sudarymo vieta)

 

 

 

 

 

Eil. Nr.

Ginkluotės pavadinimas (modelis, serija, numeris, kalibras ir pan.)

Trūkumo kiekis (vnt.)

Nustatyto ginkluotės praradimo aplinkybės, galimas kaltininkas, pradėti veiksmai, tarnybiniai tyrimai, priimti sprendimai ir kita informacija

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Direktoriaus pavaduotojas                                                                                                                                                                

(parašas) (vardas ir pavardė)

 

 

 

_________________________________                                                                                                    

(už ginkluotės apyvartą                                                           (parašas)                        (vardas ir pavardė)

atsakingo pareigūno tiesioginio vadovo                  

pareigų pavadinimas)

 

 

___________________________________                                                                                               

(už ginkluotės apyvartą                                                           (parašas)                     (vardas ir pavardė)

atsakingo pareigūno pareigų pavadinimas)            

 

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

13 priedas

 

(Ginkluotės ar kitų priemonių įsigijimo plano forma)

 

_________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

 

 

 

GINKLUOTĖS AR KITŲ PRIEMONIŲ ĮSIGIJIMO (nurodyti metus) METAIS PLANAS

 

 

20 ___ m.                                        d.  Nr._______

____________________

(sudarymo vieta)

 

 

 

 

 

Eil. Nr.

Priemonės pavadinimas

(modelis, serija, numeris, kalibras ir pan.)

Planuojamas kiekis

(vnt.)

Planuojama vieneto kaina

(Eur)

Planuojamo priemonės pirkimo bendra kaina

(Eur)

Planuojamo priemonės pirkimo lėšų tipas (eilutė)

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Direktorius                                                         ___________________                                        ______________________

(parašas) (vardas ir pavardė)

 

 

 

________________________________  .                                                                                                       .

(buhalterinės apskaitos arba planavimo                           (parašas)                                    (vardas ir pavardė)

padalinio vadovo pareigų pavadinimas)

 

 

 

.

__________________________________                                                                                                    .

(pareigūno arba kito darbuotojo                                                                     (parašas)                                  (vardas ir pavardė)

pareigų pavadinimas)

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

14 priedas

 

(Šaudmenų sunaudojimo suvestinės forma)

 

_________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

TVIRTINU

Direktorius

__________________________

(parašas)

____________________________

(vardas ir pavardė)

 

 

ŠAUDMENŲ SUNAUDOJIMO

SUVESTINĖ

 

 

20 ___ m.                                        d. Nr.____

_____________________

(sudarymo vieta)

 

 

 

 

Eil. Nr.

Data

Šaudmenų pavadinimas

Šaudmenų sunaudojimo tikslai

Sunaudotų šaudmenų kiekis

Pastabos

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Direktoriaus pavaduotojas                                   ___________________                            ______________________

(parašas)                                                              (vardas ir pavardė)

 

 

 

 

_____________________________________ ___________________                               ______________________

(už ginkluotės apyvartą                                                     (parašas)                                  (vardas ir pavardė)

atsakingo pareigūno tiesioginio vadovo               

pareigų pavadinimas)

 

 

.

___________________________________                                                                                               

(už ginkluotės apyvartą                                                    (parašas)                                   (vardas ir pavardė)

atsakingo pareigūno pareigų pavadinimas

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

15 priedas

 

(Nereikalingos arba netinkamos (negalimos) naudoti ginkluotės apžiūros pažymos forma)

_________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

NEREIKALINGOS ARBA NETINKAMOS (NEGALIMOS) NAUDOTI GINKLUOTĖS APŽIŪROS PAŽYMA

 

 

20 ___ m.                                        d. Nr.____

____________________

(sudarymo vieta)

 

 

Komisija, sudaryta vadovaujantis                                                                                                                                                                                                        

 

,

(teisės akto, kurio pagrindu sudaryta komisija, data, registracijos numeris, pavadinimas)

 

                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

 

(komisijos narių einamų pareigų pavadinimai, vardai ir pavardės)

 

apžiūrėjo šią ginkluotę:

Eil. Nr.

Ginkluotės pavadinimas

 

Duomenys (inventorizacinis numeris, modelis, serija, numeris, pagaminimo metai ir kiti žinomi duomenys)

Naudojimo pradžios (pajama-vimo) data

 

Įsigijimo vertė

Likutinė vertė

Kiekis

(vnt.)

Netinkamumo naudoti priežastis, ginkluotės būklė

1

2

3

4

 

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Nereikalingos arba netinkamos (negalimos) naudoti ginkluotės

apžiūros pažymos formos tęsinys)

 

 

Komisijos pasiūlymai                                                                                                                                                                                                                                       

 

 

 

(komisijos pirmininko pareigų pavadinimas)                                              (parašas)                            (vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

(komisijos nario pareigų pavadinimas)                               (parašas)                            (vardas ir pavardė)

 

 

(komisijos nario pareigų pavadinimas)                               (parašas)                            (vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

 

(kitų apžiūros dalyvių pareigų pavadinimai, parašai, vardai ir pavardės)

 

 

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų

ginkluotės apyvartos tvarkos aprašo

16 priedas

 

(Specialiųjų ar kitų priemonių apskaitos žiniaraščio forma)

 

(įstaigos pavadinimas)

 

 

TVIRTINU

Direktorius

_______________________

(parašas)

________________________

(vardas ir pavardė)

 

 

 

SPECIALIŲJŲ AR KITŲ PRIEMONIŲ APSKAITOS

ŽINIARAŠTIS

 

20 ___ m.                                        d.  Nr.____

____________________

(sudarymo vieta)

 

 

 

Eil. Nr.

Priemonės rūšis, pavadinimas, numeris (jeigu numeruojama)

Priemonės būklė (tinkama/ne-tinkama tarnybai)

Priemonės bendras kiekis pagal rūšį

 

Specialiųjų ar kitų priemonių kiekio pagal faktinius duomenis pokytis per pusmetį

(+/- vnt.)

Pastabos

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.                                                    

(už ginkluotės apyvartą atsakingo                               (parašas)                                   (vardas ir pavardė)

pareigūno pareigų pavadinimas

 

 

 

Pastaba. Šiame žiniaraštyje gali būti nurodomi ir šaunamųjų ginklų priedai, jeigu jie neįtraukiami į Ginkluotės apskaitos žiniaraštį.