LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL GEROS SAVIJAUTOS PROGRAMOS IR JOS ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2021 m. liepos 9 d. Nr. V-1259

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. gegužės 12 d. nutarimo Nr. 331 „Dėl Lėšų skyrimo iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės rezervo“ 1.3.1 papunkčiu bei siekdama įgyvendinti Ilgalaikių neigiamų COVID-19 pandemijos pasekmių asmens ir visuomenės psichikos sveikatai mažinimo veiksmų 2021–2022 metų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. liepos 3 d. įsakymu Nr. V-1596 „Dėl Ilgalaikių neigiamų COVID-19 pandemijos pasekmių asmens ir visuomenės psichikos sveikatai mažinimo veiksmų 2021–2022 metų plano patvirtinimo“, 8.4 priemonę ir Mokymosi praradimų dėl COVID-19 pandemijos kompensavimo plano 2021 metams, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021 m. sausio 20 d. įsakymu Nr. V-85 „Dėl Mokymosi praradimų dėl COVID-19 pandemijos kompensavimo plano 2021 metams patvirtinimo ir projekto darbo grupės Mokymosi praradimų dėl COVID-19 pandemijos kompensavimo plano 2021 metams veikloms įgyvendinti sudarymo“, priemonę Parengti ir įgyvendinti Geros savijautos programą mokiniams,

1. T v i r t i n u Geros savijautos programą ir jos įgyvendinimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. P a v e d u:

2.1. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui administruoti šio įsakymo 1 punktu patvirtintos Geros savijautos programos įgyvendinimą;

2.2. Nacionalinei švietimo agentūrai:

2.2.1. atlikti darbus, būtinus interneto svetainės www.gerasavijauta.smm.lt sukūrimui bei administravimui;

2.2.2. konsultuoti mokinių geros savijautos programos teikėjus dėl mokinių geros savijautos programos elektroninės paraiškos turinio atitikimo šio įsakymo 1 punktu patvirtintame Geros savijautos programos ir jos įgyvendinimo tvarkos apraše nustatytiems kriterijams;

2.2.3. dalyvauti Mokinių geros savijautos programų stebėsenos komisijos veikloje.

3. R e k o m e n d u o j u   valstybinių, savivaldybių ir nevalstybinių mokyklų, vykdančių bendrojo ugdymo programas, vadovams, savininkams, savininko teises ir pareigas įgyvendinančioms institucijoms (dalyvių susirinkimams) dalyvauti įgyvendinant šio įsakymo 1 punktu patvirtintą Geros savijautos programą.

 

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė                                                                       Jurgita Šiugždinienė

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro

2021 m. liepos 9 d. įsakymu Nr. V-1259

 

 

GEROS SAVIJAUTOS PROGRAMA IR JOS ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Geros savijautos programa ir jos įgyvendinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Geros savijautos programos (toliau – Programa) tikslą ir uždavinius, mokinių geros savijautos programų (toliau – Savijautos programa) sampratą ir kriterijus, paraiškų teikimo ir atrankos, Savijautos programų  stebėsenos komisijos  sudarymo ir jos darbo organizavimo, Savijautos programų pasirinkimo, užsakymo ir apmokėjimo už jas tvarką.

2. Programa parengta, atsižvelgiant į mokslinių tyrimų išvadas dėl nuotolinio mokymo pasekmių vaikų ir jaunimo fizinei ir psichikos sveikatai, saugumui ir mokymosi sėkmei užtikrinti.

3. Programos paskirtis – užtikrinti mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, emocinės savijautos bei psichikos sveikatos gerinimą, sudarant galimybę visiems mokiniams dalyvauti tikslinėse įvairaus pobūdžio Savijautos programose.

4. Programos įgyvendinimą koordinuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija (toliau – Ministerija) kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru (toliau – LMNŠC), Nacionaline švietimo agentūra (toliau – NŠA), bendradarbiaudami su mokyklomis, vykdančiomis bendrojo ugdymo programas (toliau – Mokykla), ir mokyklų savininko teises ir pareigas įgyvendinančiomis institucijomis (dalyvių susirinkimais), savininkais.

 

II SKYRIUS

PROGRAMOS TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

 

5. Programos tikslas – inicijuoti pasirenkamų Savijautos programų sukūrimą, jų atranką, vadovaujantis Apraše nustatytais kriterijais, ir sudaryti galimybę visiems mokiniams dalyvauti bent vienoje iš atrinktų programų.

6. Programos uždaviniai:

6.1. ugdyti mokinių socialinius emocinius įgūdžius;

6.2. stiprinti mokinių psichologinį atsparumą;

6.3. ugdyti mokinių bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius;

6.4. ugdyti gilesnį mokinių savęs pažinimą bei gebėjimą reflektuoti;

6.5. ugdyti mokinių gebėjimą priimti atsakingus sprendimus;

6.6. stiprinti mokinių savivertę bei skatinti jų motyvaciją mokytis;

6.7. mokyti mokinius relaksacijos, nusiraminimo ir kitų streso įveikos technikų.

 

III SKYRIUS

SAVIJAUTOS PROGRAMŲ SAMPRATA IR KRITERIJAI

 

7. Kiekviena Savijautos programa privalo atitikti Aprašo 3 ir 5 punktuose nustatytą paskirtį, tikslą bei visus žemiau nurodytus kriterijus:

7.1. turi įgyvendinti bent vieną iš Programos uždavinių, nurodytų Aprašo 6 punkte;

7.2. turi teorinį arba praktiniais įrodymais paremtą pagrindimą;

7.3. tikslai ir uždaviniai, suplanuotos veiklos ir siekiami rezultatai yra nuoseklūs ir dera tarpusavyje;

7.4. turi atitikti pasirinktos mokinių amžiaus grupės (grupių) vaiko raidos ypatumus;

7.5. bendra veiklų trukmė vienai dalyvių grupei turi būti ne mažesnė kaip 8 akademinės valandos;

7.6. visos veiklos turi būti įgyvendinamos ne didesnėse kaip 30 mokinių grupėse, išskyrus atvejus, kai vienoje klasėje mokosi didesnis vaikų skaičius;

7.7. turi remtis lygiateisiškumo, įtraukties, kontekstualumo, prieinamumo visiems principais;

7.8. veiklas įgyvendinantys asmenys privalo turėti pedagogikos studijų krypties ar (ir) psichologijos studijų krypties bakalauro kvalifikacinį laipsnį, arba teisės aktų nustatyta tvarka jam prilygintą išsilavinimą arba 2 metų darbo pagal formaliojo ar neformaliojo švietimo programas su mokyklinio amžiaus vaikais patirtį. Aprašo 9.2 papunktyje nurodytas grupinio psichologinio konsultavimo Savijautos programas gali įgyvendinti psichologai, kurių kvalifikacija atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 19 straipsnyje nustatytus kvalifikacinius reikalavimus.

8. Savijautos programa negali daryti įtakos mokinių religinėms pažiūroms, diskriminuoti mokinius dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, neįgalumo, seksualinės orientacijos, socialinės padėties, kalbos, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar kitais panašiais pagrindais.

9. Savijautos programos skirstomos į šias sritis:

9.1. socialinių emocinių įgūdžių ugdymo;

9.2. grupinio psichologinio konsultavimo;

9.3. bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžių  ugdymo;

9.4. nusiraminimo, relaksacijos ir streso įveikos (valdymo) technikų mokymo.

10. Savijautos programa gali vykti Mokykloje arba kitoje nurodytoje vietoje. Nepriklausomai nuo to, kur vyksta veiklos, į programos kainą privalo būti įtrauktos visos su jos vykdymu susijusios išlaidos, reikalingos priemonėms įsigyti ir veiklai vykdyti, įskaitant ir visus Lietuvos Respublikos teisės aktais nustatytus mokesčius, išskyrus mokinių ir juos lydinčių asmenų atvykimo į programos teikimo vietą išlaidas.

 

IV SKYRIUS

PARAIŠKŲ TEIKIMAS IR ATRANKA

 

11. Savijautos programas atrankai gali teikti juridiniai asmenys, išskyrus mokyklas, įgyvendinančias bendrojo ugdymo programas (toliau – Savijautos programos teikėjas), ar jų padaliniai, registruoti vienoje iš Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės valstybių narių, taip pat fiziniai asmenys, vykdantys Lietuvoje registruotą individualią veiklą.  

12. Vienas Savijautos programos teikėjas gali teikti neribotą Savijautos programų elektroninių paraiškų (toliau – Paraiška), atitinkančių Aprašo reikalavimus, skaičių. Kiekvienai Savijautos programai teikiama atskira Paraiška.

13. Atsižvelgiant į atrinktų Savijautos programų skaičių, t. y. turint per mažą tam tikros srities pasiūlą, o taip pat turimus finansinius išteklius, gali būti skelbiami papildomi kvietimai.

14. Kvietimą teikti Paraiškas atrankai skelbia Ministerija ir joms teikti skiriamas 20 darbo dienų laikotarpis. Informacija apie Paraiškų teikimo sąlygas ir Savijautos programų atranką skelbiama: www.smm.lt, www.lmnsc.lt, www.gerasavijauta.smm.lt.

15. Savijautos programų teikėjai Apraše nustatyta tvarka iki kvietime nustatytos datos (imtinai) elektroniniu būdu Kvietime nurodytu adresu turi pateikti:

15.1. tinkamai lietuvių kalba užpildytą paraiškos formą pagal Aprašo 1 priedą;

15.2. Savijautos programos teikėjo – juridinio asmens steigimo dokumento (įstatų, nuostatų ar kt.), Savijautos programos teikėjo – fizinio asmens individualios veiklos pažymos kopiją PDF formatu.

16. Paraiška kartu su Aprašo 15 punkte nurodytais dokumentais teikiama Aprašo 15 punkte nurodytu būdu. Netinkamu būdu pristatytos arba po nustatyto termino pabaigos pateiktos Paraiškos nepriimamos ir nevertinamos.

17. Už Paraiškoje ir prie jos pridedamų dokumentų pateikiamos informacijos tikrumą ir tikslumą atsako Savijautos programos teikėjas.

18. Savijautos programos teikėjus dėl Paraiškos pateikimo ir jos administracinės atitikties vertinimo konsultuoja LMNŠC (el. paštas gera.savijauta@lmnsc.lt), dėl Paraiškos turinio atitikimo nustatytiems kriterijams  konsultuoja NŠA (el. paštas gera.savijauta@nsa.smm.lt). 

19. Paraiškų vertinimą sudaro du etapai:

19.1. administracinės atitikties vertinimas, kurį atlieka LMNŠC direktoriaus paskirtas asmuo / asmenys;

19.2. turinio atitikties kriterijams vertinimas, kurį atlieka LMNŠC direktoriaus įsakymu patvirtinta Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka atrinkta 10 ekspertų grupė (toliau – Ekspertai).

20. Administracinės atitikties Paraiškos vertinimas apima Aprašo 15 ir 16 punktuose nustatytus reikalavimus ir atliekamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Paraiškų teikimo termino pabaigos.

21. Jeigu atliekant administracinės atitikties vertinimą nustatomi Aprašo 15 ir 16 punktuose nustatyti neatitikimai, Savijautos programos teikėjui išsiunčiamas elektroninis pranešimas apie administracinės atitikties vertinimo metu nustatytus neatitikimus ir pateikiama informacija apie paraiškos patikslinimo terminus ir būdą. Jei Paraiškos trūkumai nėra pašalinami per 3 darbo dienas, Paraiška turinio atitikties kriterijams vertinti neteikiama.

22. Sprendimą neteikti Paraiškos turinio atitikties kriterijams vertinti priima LMNŠC direktorius. Atsakymas Savijautos programos teikėjui pateikiamas elektroniniu paštu per 20 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo.

23. Nustačius, kad Paraiška atitinka visus administracinės atitikties vertinimo reikalavimus, ji teikiama Ekspertams turinio atitikties kriterijams vertinti.

24. Ekspertai vertinimą atlieka ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo paskutinės Paraiškos administracinės atitikties vertinimo. Vieną Paraišką vertina 2 Ekspertai. Kiekvienas iš jų, atlikdamas turinio atitikties kriterijams vertinimą, užpildo vertinimo formą pagal Aprašo 2 priedą.  Jei Ekspertų išvada  dėl Paraiškos atitikties kriterijams nesutampa, paraišką vertina trečias Ekspertas, kurio vertinimas yra galutinis. Paraiška, neatitinkanti turinio atitikties kriterijų, laikoma šiais atvejais:

24.1. bent vienas kriterijus yra įvertintas kaip neatitinkantis atitikties (0 balų);

24.2. du ar mažiau kriterijų yra vertinami kaip atitinkantys atitiktį (2 balai), o visi kriterijai yra vertinami atitiktį atitinkantys iš dalies (1 balas).

25. Savijautos programos, kurių Paraiškos atitinka Apraše nustatytus kriterijus, įtraukiamos į Savijautos programų sąrašą (toliau – Sąrašas).

26. Sąrašą, kuriame nurodomas kiekvienos Savijautos programos pavadinimas, Savijautos programos teikėjas, įgyvendinimo kaina vienam mokiniui eurais ir vykdymo terminai, atsižvelgiant į Paraiškoje pateiktą informaciją, gavus Savijautos programos teikėjo (juridinio asmens) vadovo ar Savijautos programos teikėjo (fizinio asmens) pasirašytą Aprašo 3 priede nustatytos formos Savijautos programos teikėjo deklaraciją, įsakymu tvirtina LMNŠC direktorius. Savijautos programų sąrašas skelbiamas www.gerasavijauta.smm.lt.

27. Savijautos programos teikėjai per 5 darbo dienas nuo Sąrašo patvirtinimo, įskaitant ir Savijautos programų teikėjus, kurių Savijautos programos nepateko į Sąrašą, apie tai informuojami elektroniniu paštu. Savijautos programos teikėjas, prisijungęs su jam suteiktais duomenimis prie interneto svetainės www.gerasavijauta.smm.lt, patikslina kontaktinius duomenis, pateikia tikslų Savijautos programos vykdymo kalendorių.

28. Savijautos programos teikėjas turi teisę patikslinti į Sąrašą įtrauktos Savijautos programos paraiškoje pateiktą informaciją, elektroniniu paštu pateikdamas prašymą LMNŠC. Informacijos apie Programos teikėją, Programos vykdymo vietos tikslinimo, techninių ar kitų klaidų taisymo atvejais prašyme nurodyta informacija per 20 darbo dienų yra patikslinama interneto svetainėje www.gerasavijauta.smm.lt.

29. Į Sąrašą įtraukta Savijautos programa gali būti išbraukta iš jo, jei Savijautos programos teikėjas raštu LMNŠC pateikia prašymą išbraukti ją arba neįgyvendina ir nesilaiko Savijautos programos teikėjo deklaracijoje patvirtintų reikalavimų.

 

V SKYRIUS

KOMISIJOS SUDARYMAS IR DARBO TVARKA

 

30. Savijautos programų stebėsenai ir klausimams, susijusiems su skundais ar pretenzijomis iš Mokyklų spręsti, sudaroma Savijautos programų stebėsenos komisija (toliau – Komisija).

31. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymais, kitais teisės aktais ir Aprašu.

32. Komisijos personalinę sudėtį bei jos darbo reglamentą tvirtina LMNŠC direktorius. Komisiją sudaro 7 nariai, kuriuos į Komisiją deleguoja Ministerija, LMNŠC, NŠA, Pedagoginių psichologinių tarnybų vadovų asociacija, Lietuvos moksleivių sąjunga, Nevyriausybinių organizacijų koalicija, Lietuvos mokyklų vadovų asociacija.

33. Komisijos nariai privalo deklaruoti viešuosius ir privačius interesus, vengti interesų konflikto situacijų, būti nepriekaištingos reputacijos ir pasirašyti nepriekaištingos reputacijos deklaraciją. Nepriekaištinga reputacija šiuo atveju suprantama taip, kaip ji apibrėžta Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme.

34. Komisija, vadovaudamasi darbo reglamentu, analizuoja Savijautos programų pasiūlą, nagrinėja skundus ir pretenzijas ir pagal poreikį teikia siūlymus LMNŠC direktoriui ir / ar Ministerijai dėl Savijautos programų Sąrašo tikslinimo.

35. Komisija turi teisę:

35.1. teikti pasiūlymus ir rekomendacijas savo kompetencijos klausimais;

35.2. gauti iš Savijautos programos teikėjo papildomą informaciją, kuri būtina sprendimui priimti;

35.3. kviesti į posėdžius Ekspertus, Ministerijos, kitus valstybės bei savivaldybių institucijų atstovus;

35.4. teikti siūlymą LMNŠC direktoriui dėl Savijautos programos sustabdymo, jei yra gautas pagrįstas skundas ar pretenzija iš Mokyklos.

 

VI SKYRIUS

SAVIJAUTOS PROGRAMŲ PASIRINKIMAS, UŽSAKYMAS IR APMOKĖJIMAS

 

36. Programų finansavimo ir administravimo funkcijas atlieka LMNŠC kartu su NŠA, kuri administruoja interneto svetainę www.gerasavijauta.smm.lt.

37. Mokykloms dalyvauti Savijautos programose interneto svetainės www.gerasavijauta.smm.lt Mokyklos paskyroje suformuojama virtuali Mokyklos piniginė kalendoriniams metams. Tiksli virtualios Mokyklos piniginės lėšų suma, tenkanti paslaugų finansavimui, apskaičiuojama pagal 2021 m. rugsėjo 1 d. mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programą, skaičių, kiekvienam mokiniui skiriant 15 eurų.

38. Kiekvienai Mokyklai el. paštu suteikiami vartotojo prisijungimo prie interneto svetainės www.gerasavijauta.smm.lt duomenys. Mokykla, prisijungdama prie nurodytos interneto svetainės, pateikia asmens, atsakingo už Savijautos programos pasirinkimo ir mokinių dalyvavimo koordinavimą (toliau – Savijautos programos koordinatorius) Mokykloje, kontaktus ir patvirtina Mokyklos paskyrą interneto svetainėje www.gerasavijauta.smm.lt. Koordinatorius skiriamas Mokyklos vadovo įsakymu.

39. Savijautos programos teikėjas savo paskyroje gali matyti Mokyklų pasirinkimą dalyvauti jo įgyvendinamoje Savijautos programoje, kurioje nurodomas pasirinktos Savijautos programos pavadinimas, data ir laikas, Mokyklos pavadinimas, programos vykdymo vietos adresas, programos pasirinkimo statusas (rezervuota ar užsakyta), mokinių skaičius, lydinčių asmenų skaičius, mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, skaičius, jei tokių yra grupėje, Savijautos programos koordinatoriaus kontaktiniai duomenys. Apie Mokyklos užsakytą Savijautos programą Savijautos programos teikėjui nurodytu el. paštu išsiunčiamas pranešimas.

40. Savijautos programos teikėjas jos vykdymo termino metu, prisijungęs prie savo paskyros, gali tikslinti paslaugų, kurios nėra rezervuotos ar užsakytos, teikimo kalendorių. 

41. Už  Savijautos programos kokybę atsako Savijautos programos teikėjas.

42. Už Savijautos programos pasirinkimo koordinavimą yra atsakinga Mokykla. Mokyklos, pasirinkdamos Savijautos programas ir jose dalyvaudamos, siekia, kad kiekvienas mokinys iki einamųjų kalendorinių metų gruodžio 20 d. turėtų galimybę pasinaudoti bent viena paslauga.

43. Savijautos programos rezervavimas ir užsakymas vykdomas šia tvarka:

43.1. Mokykla pasirenka Savijautos programą iš Sąrašo, skelbiamo interneto svetainėje www.gerasavijauta.smm.lt, ir, naudodamasi vartotojo prisijungimo duomenimis, Savijautos programos rezervavimo ir užsakymo sistemoje rezervuoja Savijautos programą. Jei Mokykla, atlikdama  rezervaciją, viršija jai skirtą lėšų sumą, rezervacija nėra galima;

43.2. Savijautos programos rezervavimas galioja ne ilgiau kaip 7 darbo dienas (imtinai). Per nustatytą laiką neatlikus Savijautos programos užsakymo jos rezervavimas automatiškai panaikinamas;

43.3. Savijautos programos užsakymas patvirtinamas, Mokyklai į rezervavimo ir užsakymo sistemą įkėlus Mokyklos vadovo įsakymą, kuriame nurodytas Savijautos programos dalyvių skaičius;

43.4. atlikus Savijautos programos užsakymą Mokyklos paskyroje suformuojamas Savijautos programos užsakymo patvirtinimo pranešimas, kuris išsiunčiamas Mokyklos nurodytu elektroninio paštu ir kurį Mokykla turi pateikti Savijautos programos teikėjui Savijautos programos vykdymo vietoje.

44. Savijautos programos teikėjams už suteiktas paslaugas atsiskaitoma, kai Mokykla savo paskyroje patvirtina, kad paslauga atlikta iki galo, t. y. atitinka Aprašo 7.5 papunktį, ir vadovaujantis šiuo principu: bendra paslaugų kaina apskaičiuojama Sąraše nustatytą Savijautos programos kainą mokiniui padauginus iš Savijautos programos dalyvių skaičiaus.

45. Iki kiekvieno mėnesio 10 dienos Savijautos programos teikėjas, naudodamasis informacinės sistemos „E. sąskaita“ priemonėmis, LMNŠC pateikia sąskaitą faktūrą už per praėjusį mėnesį iki galo įgyvendintas Savijautos programas, išskyrus už Savijautos programas, suteiktas gruodžio mėnesį, kai sąskaita faktūra pateikiama iki einamųjų metų gruodžio mėnesio 20 dienos. Sąskaitoje faktūroje turi būti nurodyta Savijautos programos pavadinimas (-ai), Mokyklos pavadinimas, datos, kada buvo suteikta paslauga, ir Savijautos programos kaina vienam mokiniui ir mokinių skaičius.

46. LMNŠC su Savijautos programos teikėju atsiskaito per 20 darbo dienų nuo sąskaitos faktūros gavimo informacinės sistemos „E. sąskaita“ priemonėmis dienos.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

47. LMNŠC teisės aktų nustatyta tvarka saugo Paraiškas, Savijautos programų atrankos bei kitus su jų vykdymu susijusius dokumentus.

48. Savijautos programos teikėjas ir Mokykla neatsako už visišką ar dalinį įsipareigojimų pagal Aprašą nevykdymą, jeigu ji įrodo, kad įsipareigojimų neįvykdė dėl nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių.

49. Nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių sąvoka apibrėžiama Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.212 straipsnyje ir Atleidimo nuo atsakomybės esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 15 d. nutarimu Nr. 840 „Dėl Atleidimo nuo atsakomybės esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms taisyklių patvirtinimo“.

50. Savijautos programos teikėjas privalo laikytis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (toliau – Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų teisinę apsaugą, atsako už informacijos, susijusios su Savijautos programų įgyvendinimu, duomenų tikslumą, teisėtumą, gautų valstybės biudžeto lėšų buhalterinės apskaitos tvarkymą. Dokumentus, susijusius su Savijautos programos įgyvendinimu, Savijautos programos teikėjas privalo tvarkyti ir saugoti dokumentų tvarkymą ir saugojimą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka.

51. Viešai skelbiama Savijautos programos informacija pateikiama, laikantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatų.

52. Savijautos programų teikėjų tvarkomi asmens duomenys ir Savijautos programų teikėjų duomenys, pateikti Ministerijai, LMNŠC ir NŠA bei Ministerijos, LMNŠC ir NŠA tvarkomi, vadovaujantis Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu. Asmens duomenų tvarkymo tikslas – identifikuoti Savijautos programų teikėjus, įvertinti Savijautos programos teikėjų atitiktį Aprašo reikalavimams bei teisę vykdyti Savijautos programas, Ministerijai ir LMNŠC tvarkyti Savijautos programų finansavimo apskaitą ir kontrolę. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos Bendrajame duomenų apsaugos reglamente ir duomenų valdytojo, į kurį kreipiamasi dėl duomenų subjekto teisių įgyvendinimo, nustatyta tvarka.

 

_____________________________

 

Geros savijautos programos ir jos įgyvendinimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Mokinių geros savijautos programos elektroninės paraiškos forma)

 

 

MOKINIŲ GEROS SAVIJAUTOS PROGRAMOS

ELEKTRONINĖ PARAIŠKA

 

I. BENDRA INFORMACIJA

 

1. Informacija apie Programos teikėją

Pavadinimas / Vardas Pavardė

Teisinis statusas / individualios veiklos pažymos numeris ir išdavimo data

Juridinio asmens kodas / asmens kodas

Buveinės adresas / adresas

Telefono numeris

El. pašto adresas

Interneto svetainės adresas (neprivaloma)

 

2. Asmens, atsakingo už mokinių Geros savijautos programą (toliau Savijautos programa), kontaktai

Vardas ir pavardė

Telefono numeris

El. pašto adresas

 

3. Savijautos programos pavadinimas

Programos tipas*

* pažymėkite vieną tinkamiausią

socialinių emocinių įgūdžių ugdymo

grupinio psichologinio konsultavimo

bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžių  ugdymo

relaksacijos, nusiraminimo ir kitų streso įveikos (valdymo) technikų mokymo

 

4. Savijautos programos įgyvendinimo terminai

Vykdymo terminas*

*nurodyti, nuo kada iki kada bus įgyvendinama Savijautos programa

_ _ _ _/_ _/_ _ – _ _ _ _/_ _/_ _

Kiek kartų Savijautos programa bus įgyvendinama per nurodytą laikotarpį (kiek bus iš viso mokinių grupių)*

*Tikslus Savijautos programos teikimo kalendorius / grafikas pateikiamas po paraiškos patvirtinimo

Savijautos programos teikimo vieta

Mokykloje

Ne mokykloje

Pildyti, jei Savijautos programa teikiama ne mokykloje:

 

Programos vykdymo vietos adresas (-ai): __________________________________

Pridėti adresą + 

Savijautos programos įgyvendinimo teritorija

Visose savivaldybėse

Vienoje arba keliose savivaldybėse

Nurodyti savivaldybių pavadinimus, kuriose bus teikiama programa

 

_________________________________

 

 

5. Savijautos programos dalyviai

Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje Savijautos programoje*

* klasių dydis yra iki 30 mokinių arba viena klasė, kuriuos gali lydėti 1–3 asmenys

Mokinių skaičius nuo ___ – iki ___

Lydinčių asmenų skaičius nuo ___ – iki ___

Mokinių amžiaus grupė, kuriai skirta Savijautos programa*

* pažymėti visus tinkamus variantus

 

 

 

 

 

 

 

1 kl. mokiniai

2 kl. mokiniai

3 kl. mokiniai

4 kl. mokiniai

5 kl. mokiniai

6 kl. mokiniai

7 kl. mokiniai

8 kl. mokiniai

9 kl. mokiniai

10 kl. mokiniai

11 kl. mokiniai

12 kl. mokiniai

 

6. Savijautos programos trukmė (akad. val.)

(ne mažiau 8 akad. val. vienai dalyvių grupei)

Nurodyti, kaip bus įgyvendinama Savijautos programa

Vieno užsiėmimo trukmė (akad. val.)___

Kiek iš viso užsiėmimų? ___

 

7. Savijautos programos įgyvendinimo kaina vienam mokiniui Eur*

*kaina, suapvalinta 1 Euro tikslumu, vienam mokiniui turi būti ne didesnė kaip 15 eurų.

 

II. SAVIJAUTOS PROGRAMOS APRAŠYMAS

 

8.  Savijautos programos aprašymas* 

* Ši informacija bus viešinama ir prieinama Mokykloms. Papildomą informaciją, kuri gali būti naudinga atrankos komisijai, galite pridėti papildomais dokumentais

Savijautos programos tikslas

 

 

Savijautos programos uždaviniai*

*pažymėkite bent vieną tinkamiausią (-ius)

Ugdyti mokinių socialinius emocinius įgūdžius

Stiprinti mokinių psichologinį atsparumą

Ugdyti mokinių bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius

Ugdyti gilesnį mokinių savęs pažinimą bei gebėjimą reflektuoti

Ugdyti mokinių gebėjimą priimti atsakingus sprendimus

Stiprinti mokinių savivertę bei skatinti jų motyvaciją mokytis

Mokyti mokinius relaksacijos, nusiraminimo ir kitų streso įveikos technikų

Savijautos programos teoriniais arba praktiniais įrodymais paremtas pagrindas

(ne daugiau kaip 1 000 ženklų su tarpais)

 

Metodai, priemonės, įgyvendinimo forma

(ne daugiau kaip 1 000 ženklų su tarpais)

 

Veiklų aprašymas

(aprašymas turi būti sudarytas iš ne daugiau kaip 2 000 ženklų su tarpais ir bus viešinamas interneto svetainėje www.gerasavijauta.smm.lt)

Savijautos programos įgyvendinimo pritaikymas mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių:

Vykdymo vietos infrastruktūra yra pritaikyta mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių: 

Taip

Ne

Nežinau, nes paslauga bus vykdoma mokykloje

Turinys, naudojami metodai ir priemonės yra pritaikyti mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių 

Taip

Ne

Programos teikėjai turi reikalingos kompetencijos ir (ar) patirties teikiant paslaugas specialiuosius ugdymosi poreikius turintiems mokiniams

Taip

Ne

Trumpai apibūdinkite infrastruktūros, kurioje bus įgyvendinama Savijautos programa, programos turinio pritaikymą ir (ar) programos vykdytojų kompetencijas bei patirtį darbe su mokiniais, turinčiais specialiųjų ugdymosi poreikių (ne daugiau kaip 2 000 ženklų su tarpais): 

Numatomi Programos rezultatai, siejant juos su Savijautos programos uždaviniais

(Aprašo 7 p.)

 

 

9. Savijautos programos teikėjo patirtis švietimo ir švietimo pagalbos srityje*

*trumpai aprašykite savo (įstaigos) pastarųjų 2 metų patirtį vykdant teikiamą ar panašią paslaugą mokiniams

Laikotarpis

Vykdytos veiklos

Trumpas veiklų aprašymas

 

 

 

 

 

10. Asmenų, įgyvendinsiančių Savijautos programą, patirtis*

*trumpai aprašykite, kokios yra programos  teikėjų ir (ar) specialistų kompetencijos darbe su mokiniais bei jų patirtis teikiant tokias programas.  ŠI EILUTĖ PILDOMA, JEI  Programos TEIKĖJAS NESUTAMPA SU ASMENIMIS, KURIE VYKDYS PASLAUGĄ. Kvalifikaciją ir patirtį įrodančius dokumentus privaloma pateikti atskirais dokumentais.

 

Asmens vardas ir pavardė

Patirties laikotarpis

Vykdytos veiklos

Trumpas veiklų aprašymas

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridėti eilutę +

 

 

11. Pridedama papildomi dokumentai ar informacija*  

* žemiau prisekite papildomai prie paraiškos pateikiamus dokumentus:

- teisės aktų nustatyta tvarka patvirtinta Savijautos programos teikėjo – juridinio asmens steigimo dokumento (įstatų, nuostatų ar kt.), Savijautos programos teikėjo – fizinio asmens individualios veiklos pažymos kopija PDF formatu, jeigu šie dokumentai nėra viešai prieinami internete;

- asmenų, įgyvendinsiančių Savijautos programos veiklas, kvalifikaciją (pasirengimą) patvirtinančių dokumentų kopijos;

Prie paraiškos pridedamų dokumentų sąrašas:

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________

 

 

Geros savijautos programos

ir jos įgyvendinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Mokinių geros savijautos programos atitikties kriterijams forma)

 

MOKINIŲ GEROS SAVIJAUTOS PROGRAMOS ATITIKTIS KRITERIJAMS

 

 

Mokinių Geros savijautos programos (toliau Savijautos programa) pavadinimas: ______________________________________________________

Savijautos programos teikėjas (pavadinimas / vardas, pavardė): _________________________________________

Paraiškos registracijos Nr. _________

Eil. Nr.

Kriterijus

Kriterijaus atitikties įvertinimas balais

1

Savijautos programa įgyvendina bent vieną Savijautos programos uždavinį

Visiškai atitinka

2

 

Neatitinka

0

 

2

Savijautos programa turi teorinį arba praktiniais įrodymais paremtą pagrindimą

Visiškai atitinka

2

 

Iš dalies atitinka

1

 

Neatitinka

0

 

Vertintojo komentaras:

 

 

3

Tikslai ir uždaviniai, suplanuotos veiklos ir siekiami rezultatai nuoseklūs ir dera tarpusavyje

Visiškai atitinka

2

 

Iš dalies atitinka

1

 

Neatitinka

0

 

Vertintojo komentaras:

 

 

4

Savijautos programa atitinka pasirinktos mokinių amžiaus grupės (grupių) vaiko raidos ypatumus

Visiškai atitinka

2

 

Iš dalies atitinka

1

 

Neatitinka

0

 

Vertintojo komentaras:

 

 

5

Bendra veiklų trukmė vienai dalyvių grupei ne mažesnė kaip 8 akad. val.

Visiškai atitinka

2

 

Neatitinka

0

 

6

Visos veiklos gyvendinamos ne didesnėse kaip 30 mokinių grupėse, išskyrus atvejus, kai vienoje klasėje mokosi didesnis vaikų skaičius

Visiškai atitinka

2

 

Neatitinka

0

 

7

Remiasi lygiateisiškumo, įtraukties, kontekstualumo, prieinamumo visiems principais

Visiškai atitinka

2

 

Iš dalies atitinka

1

 

Neatitinka

0

 

Vertintojo komentaras:

 

 

8

Veiklas įgyvendinantys asmenys turi pedagogikos studijų krypties ar (ir) psichologijos studijų krypties bakalauro kvalifikacinį laipsnį, arba teisės aktų nustatyta tvarka jam prilygintą išsilavinimą arba 2 metų darbo pagal formaliojo ar neformaliojo švietimo programas su mokyklinio amžiaus vaikais patirtį. Grupinio psichologinio konsultavimo savijautos programas įgyvendina psichologai, kurių kvalifikacija atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 19 straipsnyje nustatytus kvalifikacinius reikalavimus.

Visiškai atitinka

2

 

Iš dalies atitinka

1

 

Neatitinka

0

 

Vertintojo komentaras:

 

 

 

Vertintojo išvada ir komentaras:  

 

 

 

____________________________________________________ ______________________________ _____________________

Vertintojo vardas ir pavardė                                                                                Parašas                                           Data

 

 

 

_________________________

 

 

Geros savijautos programos ir jos įgyvendinimo tvarkos aprašo 

3 priedas 

 

(Mokinių geros savijautos programos teikėjo deklaracijos forma) 

 

MOKINIŲ GEROS SAVIJAUTOS PROGRAMOS TEIKĖJO DEKLARACIJA 

 

Mokinių Geros savijautos programos (toliau – Savijautos programa) pavadinimas: ______________________________________________________ 

 

Savijautos programos teikėjo pavadinimas / vardas, pavardė: ________________________________________ 

 

Savijautos programos paraiškos registracijos Nr.: ______ 

 

Šia forma patvirtiname, kad Savijautos programų elektroninėje paraiškoje (toliau – paraiška) pateikta programa: 

· nekelia grėsmės mokinių sveikatai, garbei ir orumui, viešajai tvarkai; 

· jokiais būdais neišreiškia nepagarbos tautiniams ir religiniams jausmams ir simboliams; 

· jokiais būdais neišreiškia smurto, prievartos, neapykantos, nepopuliarina narkotikų ir kitų psichotropinių, toksinių ir kitų stipriai veikiančių medžiagų; 

· jokiais kitais būdais nepažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos, įstatymų ir kitų teisės aktų. 

Taip 

Patvirtiname, kad prisiimame atsakomybę už sveiką ir saugią mokinių mokymosi aplinką. 

Taip

Patvirtiname, kad turime tinkamą įrangą ir priemones Savijautos programos įgyvendinti.

Taip

Patvirtiname, kad turime lėšų, reikalingų Savijautos programai įgyvendinti iki apmokėjimo už jos įgyvendinimą. 

Taip

Patvirtiname, kad į Savijautos programos įgyvendinimo kainą įtraukėme visas su jos vykdymu susijusias priemones, reikalingas paslaugai teikti, ir išlaidas, įskaitant visus Lietuvos Respublikos įstatymais nustatytus mokesčius, išskyrus mokinių ir juos lydinčių asmenų atvykimo į mūsų įstaigą išlaidas. 

Taip

 

______________________________________         ____________             ____ / __ / __ 

(Savijautos programos teikėjo, užpildžiusio paraišką,             (parašas)             (data) 

vardas, pavardė, pareigos) 

 

______________________________________         ____________             ____ / __ / __ 

(Įstaigos vadovo vardas, pavardė, pareigos;             (parašas)             (data) 

tik juridiniam asmeniui) 

_________