LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2019 M. LAPKRIČIO 14 D. ĮSAKYMO NR. 3D-624 „DĖL UŽDAROSIOS AKCINĖS BENDROVĖS ŽEMĖS ŪKIO PASKOLŲ GARANTIJŲ FONDO INDIVIDUALIŲ GARANTIJŲ TEIKIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

 

2023 m. sausio 18 d. Nr. 3D-24

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Uždarosios akcinės bendrovės Žemės ūkio paskolų garantijų fondo individualių garantijų teikimo nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2019 m. lapkričio 14 d. įsakymu Nr. 3D-624 „Dėl Uždarosios akcinės bendrovės Žemės ūkio paskolų garantijų fondo individualių garantijų teikimo nuostatų patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:

„15. Pagal Nuostatų III1 skyrių Bendrovė, siekdama sumažinti Rusijos agresijos prieš Ukrainą sukeltas neigiamas pasekmes ekonomikai, teikia individualias garantijas finansų įstaigoms dėl ūkio subjektams teikiamų paskolų ir finansinės nuomos (lizingo) paslaugų, skirtų ūkinei veiklai palaikyti, kurios yra valstybės pagalba ir kurios teikiamos pagal 2022 m. kovo 24 d. Europos Komisijos komunikatą „Laikinoji valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti krizės sąlygomis reaguojant į Rusijos agresiją prieš Ukrainą, sistema“ su visais pakeitimais (toliau – Komunikatas), ir Europos Komisijos 2022 m. gruodžio 14 d. sprendimu Nr. C(2022) 9607 final patvirtintą valstybės pagalbos schemą SA.105108 (2022/N).“

2. Pakeičiu 19.1.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

19.1.2. ūkio subjekto pardavimo pajamos sumažėjo daugiau kaip 10 proc. Tikrinant sąlygą, ūkio subjekto vidutinės mėnesio pardavimo pajamos, gautos iš veiklų, susijusių su žemės ūkiu, žemės ūkio produktų gamyba ir perdirbimu, miškininkyste, kaimo plėtra, akvakultūra ir žuvininkyste (toliau – pagal Nuostatus tinkamos remti veiklos), ir žemės ūkiui būdingų paslaugų bei derliaus apdorojimo veiklos, laikotarpiu nuo 2022 m. vasario 1 d. iki paraiškos dėl individualios garantijos suteikimo pateikimo Bendrovei dienos, lyginamos su vidutinėmis mėnesio pardavimo pajamomis 2021 metais.“

3. Pakeičiu 20.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

20.1. paskolos suma ar finansinės nuomos (lizingo) sutartyje nustatyta kaina ar jos dalis neturi viršyti 15 proc. ūkio subjekto vidutinių metinių pardavimo pajamų, gautų iš pagal Nuostatus tinkamų remti veiklų, žemės ūkiui būdingų paslaugų ir derliaus apdorojimo veiklos, per paskutinius trejus pasibaigusius ataskaitinius laikotarpius;“.

4. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:

21. Individualių garantijų finansų įstaigoms trukmė negali viršyti 6 metų ir jos teikiamos iki 2023 m. birželio 30 d.“

5. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:

22. Už individualios garantijos finansų įstaigoms suteikimą ūkio subjektai Bendrovei moka garantinę įmoką, ne mažesnę kaip nustatyta Komunikato 61 punkte. Konkretų garantinės įmokos dydį nustato Bendrovės valdymo organai.“

6. Pakeičiu 27 punktą ir jį išdėstau taip:

27. Individuali garantija finansų įstaigai neteikiama už paskolas ir (ar) finansinės nuomos (lizingo) paslaugas:

27.1. jei paskolos ir (ar) finansinės nuomos (lizingo) paslaugos gavėjui ar jo dalyviams taikomos Europos Sąjungos sankcijos reaguojant į karą prieš Ukrainą, kaip nustatyta Komunikato 47 punkte. Informacija apie Europos Sąjungos taikomas sankcijas Rusijos ir Baltarusijos Respublikai skelbiamos Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje www.urm.lt/sankcijos;

27.2. jei paraiškos individualiai garantijai gauti pateikimo metu ūkio subjektas yra bankrutuojantis ir (ar) likviduojamas;

27.3. jei ūkio subjektas yra gavęs lengvatinę paskolą ar individualią garantiją už paskolas ir (ar) finansinės nuomos (lizingo) paslaugas pagal Bendrovės įgyvendinamas finansines priemones ir nevykdo įsipareigojimų pagal paskolos ir (ar) finansinės nuomos (lizingo) sutartis su finansų įstaiga ir (arba) dėl jo nevykdomų įsipareigojimų pirmiau nurodyta sutartis yra nutraukta.“

7. Pakeičiu 29 punktą ir jį išdėstau taip:

29. Bendrovė, vadovaudamasi Komunikato nuostatomis, 2014 m. birželio 17 d. Komisijos reglamento (ES) Nr. 651/2014, kuriuo tam tikrų kategorijų pagalba skelbiama suderinama su vidaus rinka taikant Sutarties 107 ir 108 straipsnius, su visais pakeitimais III priede, 2014 m. birželio 25 d. Komisijos reglamento (ES) Nr. 702/2014, kuriuo skelbiama, kad tam tikrų kategorijų pagalba žemės bei miškų ūkio sektoriuose ir kaimo vietovėse yra suderinama su vidaus rinka pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnius, su visais pakeitimais III priede, ir 2014 m. gruodžio 16 d. Komisijos reglamento (ES) Nr. 1388/2014, kuriuo tam tikrų kategorijų pagalba įmonėms, kurios verčiasi žvejybos ir akvakultūros produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba, skelbiama suderinama su vidaus rinka taikant Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnius, su visais pakeitimais III priede nurodytą informaciją apie tuos valstybės pagalbos skyrimo atvejus, kai pagalbos gavėjui skirta valstybės pagalba (t. y. tam pačiam pagalbos gavėjui ir tam pačiam projektui arba veiklai skiriama pagalba, net jeigu ji skirta kelių sprendimų pagrindu ir (arba) pagal skirtingas pagalbos priemones) viršijo 10 000 Eur, teikiant pagalbą pagalbos gavėjams, vykdantiems pirminės žemės ūkio produktų gamybos ir žuvininkystės bei akvakultūros veiklą, ir kai pagalbos suma viršijo 100 000 Eur teikiant pagalbą pagalbos gavėjams, vykdantiems kitą veiklą, iki 2023 m. sausio 31 d. (kai sprendimai dėl pagalbos suteikimo priimti iki 2022 m. gruodžio 31 d.) ir iki 2023 m. liepos 31 d. (kai sprendimai dėl pagalbos suteikimo priimti nuo 2023 m. sausio 1 d. iki 2023 m. birželio 30 d.) pateikia Žemės ūkio ministerijai, kuri gautą informaciją paskelbia Europos Komisijos valstybės pagalbos skaidrumo viešos paieškos svetainėje ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo valstybės pagalbos suteikimo dienos.“

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                     Kęstutis Navickas