r_NaujojiAkmene

 

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS MERAS

 

POTVARKIS

DĖL ASMENINĖS PAGALBOS POREIKIO NUSTATYMO, TEIKIMO IR MOKĖJIMO UŽ ASMENINĘ PAGALBĄ AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2024 m. kovo 27 d. Nr. M-119

Naujoji Akmenė

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 25 straipsnio 5 dalimi, Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašu, Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašu, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 27 straipsnio įgyvendinimo“:

1. T v i r t i n u Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo, teikimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą Akmenės rajono savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).

2. Nustatau Akmenės rajono savivaldybės gyventojams asmeninės pagalbos maksimalų valandinį įkainį – 10,50 Eur. Valandinį įkainį sudaro:

2.1. asmeninę pagalbą teikiančių darbuotojų darbo užmokestis (įskaitant ir valstybinio socialinio draudimo įmokas, darbdavių socialinę paramą pinigais) – ne mažiau nei 75 procentai valandinio įkainio;

2.2. asmeninę pagalbą organizuojančių darbuotojų darbo užmokestis (įskaitant ir valstybinio socialinio draudimo įmokas, darbdavių socialinę paramą pinigais), asmeninę pagalbą teikiančių darbuotojų kvalifikacijos kėlimo ir komandiruočių išlaidos bei ryšių įrangos ir ryšių paslaugų įsigijimo išlaidos, transporto išlaidos, susijusios su asmeninės pagalbos teikimu, kitų prekių bei paslaugų, susijusių su asmeninės pagalbos teikimu, įsigijimo išlaidos – ne daugiau kaip 25 procentai valandinio įkainio.

3. Pavedu Akmenės rajono socialinių paslaugų namams organizuoti ir teikti asmeninę pagalbą.

4. N u s t a t a u, kad šis potvarkis įsigalioja 2024 m. balandžio 1 d.

5. Pripažįstu netekusiu galios Akmenės rajono savivaldybės mero 2023 m. gegužės 24 d. potvarkį Nr. M-64 „Dėl Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo, teikimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą Akmenės rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Šis potvarkis gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmams Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Vitalijus Mitrofanovas

 

 

PATVIRTINTA

Akmenės rajono savivaldybės mero

2024 m. kovo 27 d. potvarkiu Nr. M-119

 

 

ASMENINĖS PAGALBOS POREIKIO NUSTATYMO, TEIKIMO IR MOKĖJIMO UŽ ASMENINĘ PAGALBĄ AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo, teikimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą Akmenės rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato dokumentus, reikalingus asmeninei pagalbai gauti, ir jų pateikimo tvarką, reglamentuoja asmeninės pagalbos poreikio nustatymą, sprendimo dėl pagalbos teikimo priėmimą, pagalbos teikimo sustabdymo ir nutraukimo sąlygas / aplinkybes, asmens, gaunančio asmeninę pagalbą, mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymą, asmens finansinių galimybių vertinimą, asmeninės pagalbos teikimo kontrolės vykdymo eigą.

2. Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tikslas – atsižvelgiant į asmens individualiuosius pagalbos poreikius, suteikti jam individualią pagalbą atliekant darbus ir vykdant veiklas, kurių dėl negalios jis negali atlikti savarankiškai ir kurie būtini siekiant gyventi savarankiškai ir veikti visose gyvenimo srityse.

3. Asmeninės pagalbos teikimo laikas ir trukmė (dienų, valandų skaičius) nustatomi atsižvelgiant į asmens individualiuosius pagalbos poreikius. Asmeninė pagalba negali būti teikiama tuo pačiu laiku, kai teikiamos socialinės priežiūros arba socialinės globos paslaugos namuose arba kai asmuo atlieka darbo funkcijas ar dalyvauja užimtumo ir ugdymo veiklose (t. y. asmeninis asistentas nepadeda atlikti darbo funkcijų, užimtumo ir ugdymo veiklų), taip pat asmens miego ir (ar) poilsio metu, kuris su kiekvienu asmeniu suderinamas individualiai.

4. Akmenės rajono savivaldybėje asmeninę pagalbą teikia biudžetinė įstaiga – Akmenės rajono socialinių paslaugų namai (toliau – Asmeninės pagalbos teikėjas). Asmeninę pagalbą gali teikti ir asmens ar asmens atstovo pasiūlytas pasitelkti asmens poreikius atitinkantis asmeninis asistentas, atitinkantis Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 27 straipsnio 2 dalyje nustatytus reikalavimus.

5. Asmeninės pagalbos teikimą administruoja Akmenės rajono savivaldybės administracijos (toliau – Savivaldybės administracija) Socialinės paramos skyrius (toliau – Socialinės paramos skyrius).

6. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos Asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme.

7. Aprašas parengtas vadovaujantis šiais teisės aktais:

7.1. Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymu (toliau – Įstatymas),

7.2. Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu (toliau – Socialinių paslaugų įstatymas);

7.3. Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašu  (toliau – Tvarkos aprašas) patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 27 straipsnio įgyvendinimo“.

7.4. Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašu (toliau – Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašas), patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 27 straipsnio įgyvendinimo“.

8. Aprašo 7 punkte nurodytais teisės aktais ir šiuo Aprašu, nustatydami asmeninės pagalbos poreikį, asmeninės pagalbos asmeniui skyrimą, sustabdymą ir nutraukimą, nustatydami asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydį ir atlikdami kitas, su asmenine pagalba susijusias, funkcijas vadovaujasi:

8.1. Akmenės rajono savivaldybės administracijos seniūnijose (toliau – seniūnija) dirbantys socialinio darbo organizatoriai ar kiti seniūnijos socialiniai darbuotojai (toliau – seniūnijos socialinis darbuotojas);

8.2. Socialinės paramos skyriaus Paslaugų poskyrio atsakingi darbuotojai (toliau – Paslaugų poskyrio darbuotojas);

8.3. Asmeninės pagalbos teikėjo darbuotojai, kurių funkcijos susiję su asmeninės pagalbos organizavimu, teikimu ir kt. (toliau – Asmeninės pagalbos teikėjo darbuotojas);

8.4. kiti asmeninės pagalbos teikėjai, asmens ar asmens atstovo pasiūlytas pasitelkti asmens poreikius atitinkantis asmeninis asistentas, atitinkantis Įstatymo 27 straipsnio 2 dalyje nustatytus reikalavimus.

 

II SKYRIUS

ASMENYS, TURINTYS TEISĘ GAUTI ASMENINĘ PAGALBĄ

 

9. Teisę gauti asmeninę pagalbą turi asmenys su negalia (toliau – asmuo), kurių funkcijos, veikla, dalyvumas dėl negalios yra apriboti (negali savarankiškai orientuotis, nuvykti iš taško A į tašką B ir (ar) tvarkyti asmeninio ir (ar) socialinio gyvenimo) ir kuriems reikalinga kitų asmenų pagalba. Asmeninės pagalbos poreikis nevertinamas ir asmeninė pagalba neteikiama asmenims, kurie gauna slaugos ar paliatyviosios pagalbos paslaugas gydymo įstaigoje, arba socialines paslaugas stacionarioje socialinių paslaugų įstaigoje.

10. Pirmumo teisę gauti asmeninę pagalbą turi asmenys, kurie:

10.1. yra vyresni nei 14 metų ir kurie mokosi pagal formaliojo švietimo programas;

10.2. dirba arba ieško darbo, naudodamiesi Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo tarnyba) teikiamomis pagalbos įsidarbinant paslaugomis;

10.3. gyvena vieni.

 

III SKYRIUS

DOKUMENTŲ, REIKALINGŲ ASMENINEI PAGALBAI GAUTI, PATEIKIMAS

 

11. Prašymas – paraiška dėl asmeninės pagalbos (toliau - Prašymas) yra teikiamas asmens nuolatinės gyvenamosios vietos seniūnijai. Prašymą pateikti gali: asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar vienas iš jo tėvų, įtėvių ar globėjų (rūpintojų), ar pilnamečių vaikų (įvaikių), ar aprūpintojas, ar asmens sutuoktinis, ar asmens įgaliotas kitas atstovas (toliau – asmens atstovas).

12. Prašymas turi būti pateiktas užpildžius Tvarkos aprašo 1 priedą. Prašymas pateikiamas užpildytas arba gali būti pildomas seniūnijoje, asmens namuose, padedant seniūnijos, į kurią kreipiamasi, socialiniam darbuotojui. Dėl Prašymo priedų užpildymo ir reikalingų dokumentų pateikimo asmenį konsultuoja seniūnijų socialiniai darbuotojai.

13. Prašymas ir Tvarkos aprašo 8 punkte nurodyti dokumentai teikiami Tvarkos aprašo III skyriuje aprašyta tvarka.

14. Registrų, valstybės informacinių sistemų tvarkytojai, valstybės ir (ar) savivaldybių institucijos, įstaigos, įmonės ir organizacijos Savivaldybės prašymu privalo nemokamai teikti Socialinės paramos skyriui ir seniūnijoms dokumentus ir (ar) duomenis, kurių reikia nustatant teisę gauti asmeninę pagalbą, jei reikalingų dokumentų ir (ar) duomenų registruose ir valstybės informacinėse sistemose nėra. Dokumentai ir (ar) duomenys teikiami asmens duomenų teikimo sutarčių nustatyta tvarka arba pagal prašymą, kuriame Socialinės paramos skyrius ar seniūnija, kreipdamasi dėl dokumentų ir (ar) duomenų, nurodo asmens, dėl kurio kreipiasi, vardą, pavardę ir gimimo datą, asmens dokumentų ir (ar) duomenų gavimo teisinį pagrindą, prašomų dokumentų ir (ar) duomenų apimtį ir teisėtą tikslą.

 

IV SKYRIUS

ASMENINĖS PAGALBOS POREIKIO NUSTATYMO TVARKA

 

15. Asmeninės pagalbos poreikį asmeniui, vadovaudamasis Tvarkos aprašo nuostatomis, taip pat šio Aprašo nuostatomis, vertina ir nustato asmens, pageidaujančio gauti asmeninę pagalbą, gyvenamosios vietos seniūnijos socialinis darbuotojas. Asmens ar asmens atstovo sutikimu (pageidavimu), vertinant asmens asmeninės pagalbos poreikį, gali dalyvauti ir asmenims su negalia atstovaujančios nevyriausybinės organizacijos atstovas (sutikimas pažymimas Asmeninės pagalbos poreikio vertinimo klausimyne (Tvarkos aprašo 2 priedas) (toliau – Klausimynas)).

16. Asmeninės pagalbos asmeniui poreikis nustatomas dvejiems metams, jie pradedami skaičiuoti nuo visų šalių pasirašytos Asmeninės pagalbos teikimo sutarties (Tvarkos aprašo 4 priedas) (toliau – Sutartis) dienos.

17. Asmeninės pagalbos poreikis vertinamas individualiai pagal Klausimyne nurodytus asmens, turinčio teisę gauti asmeninę pagalbą, poreikius, užpildant Klausimyną pagal šiuos kriterijus ir atsižvelgiant į asmens užimtumui (pavyzdžiui, darbui, mokslui) skirtą laiką, asmens miego ir (ar) asmens poilsio laiką:

17.1. asmuo turi pirmumo teisę, nurodytą Tvarkos aprašo 7 punkte;

17.2. asmens socialinis dalyvumas (pavyzdžiui, dirba, mokosi);

17.3. asmens judumas vykstant į darbovietę, ugdymo, neformaliojo ugdymo įstaigas, dienos centrus, valstybės ar Savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, laisvalaikio praleidimo ir kitas vietas;

17.4. asmens sveikatos būklė;

17.5. kasdienė asmens veikla ir asmeninės pagalbos poreikis vykdant 4 veiklas (asmens higiena, mityba, judėjimas / mobilumas, socialiniai santykiai) namuose ir viešojoje aplinkoje.

18. Seniūnijos socialinis darbuotojas, gavęs Prašymą ir Tvarkos aprašo 8 punkte nurodytus dokumentus, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jų gavimo dienos  įvertina asmeninės pagalbos asmeniui poreikį ir Socialinės paramos skyriui raštu pateikia motyvuotą išvadą ir rekomendaciją dėl asmeninės pagalbos skyrimo konkrečiam asmeniui tikslingumo (netikslingumo), užpildydamas Klausimyno 10 punktą (toliau – išvada ir rekomendacija dėl asmeninės pagalbos skyrimo). Atsižvelgiant į objektyvias aplinkybes (pavyzdžiui, asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, išvyko arba gydosi stacionarioje gydymo įstaigoje, socialinis darbuotojas pateikė motyvuotą tarnybinį pranešimą dėl termino pratęsimo (nurodomas asmens, kuriam turi būti atliktas asmeninės pagalbos poreikio vertinimas, vardas, pavardė, gimimo data ir termino pratęsimo priežastis (-ys), asmeninės pagalbos poreikio įvertinimo terminas gali būti pratęstas dar 10 darbo dienų. Jei išvadoje ir rekomendacijoje dėl asmeninės pagalbos skyrimo nurodoma, kad asmeniui tikslinga skirti asmeninę pagalbą, nurodomas valandų skaičius per dieną ir per mėnesį, dienų skaičius, veiklos, kurias vykdant asmeniui reikia asmeninio asistento pagalbos.

19. Jei seniūnijos socialiniam darbuotojui reikalingi papildomi dokumentai ir (ar) informacija, susijusi su asmeninės pagalbos poreikio nustatymu, nenurodyti Tvarkos aprašo 8 punkte, jis gali prašyti asmens ar asmens atstovo pateikti papildomus dokumentus (jų kopijas) ir (ar) kitą informaciją, reikalingą pildant Klausimyną.

20. Jei, įvertinus asmens asmeninės pagalbos poreikį, paaiškėja, kad asmeninės pagalbos jam neužtenka, seniūnijos socialinis darbuotojas asmeniui ar asmens atstovui bei Socialinės paramos skyriui pateikia rekomendaciją dėl asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo.

21. Seniūnijos socialinis darbuotojas, nustatęs asmeninės pagalbos  poreikį, parengia asmens dokumentų bylą, kurioje turi būti Prašymas, užpildytas Klausimynas ir kiti Tvarkos aprašo 8 punkte  nurodyti dokumentai. Asmens dokumentų byla pateikiama Socialinės paramos skyriui.

22. Socialinės paramos skyriuje gauti dokumentai iš karto užregistruojami Dokumentų valdymo sistemoje (DVS), suteikiant registracijos numerį, ir perduodami Paslaugų poskyrio darbuotojui.

23. Esant aplinkybėms (kasmetinių atostogų, nedarbingumo ar pan.), dėl kurių seniūnijos socialinis darbuotojas per nustatytą terminą negali atlikti asmeninės pagalbos poreikio vertinimo, Seniūnija ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo minėtų aplinkybių atsiradimo dienos raštu informuoja Socialinės paramos skyrių ir perduoda asmens dokumentų, pateiktų asmeninei pagalbai gauti, bylą. Paslaugų poskyrio darbuotojas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo dokumentų gavimo dienos įvertina asmeninės pagalbos asmeniui poreikį šiame Aprašo skyriuje nustatyta tvarka.  

 

V SKYRIUS

SPRENDIMO DĖL ASMENINĖS PAGALBOS SKYRIMO PRIĖMIMAS IR SUTARTIES PASIRAŠYMAS

 

24. Paslaugų poskyrio darbuotojas, gavęs asmens dokumentų bylą, patikrina pateiktus dokumentus ir parengia Sprendimo dėl asmeninės pagalbos skyrimo tikslingumo (netikslingumo) projektą, užpildydamas šio Aprašo 1 priedą. Sprendimą dėl asmeninės pagalbos skyrimo tikslingumo (netikslingumo) priima Socialinės paramos skyriaus vedėjas (jo nebuvimo darbe laikotarpiu – Socialinės paramos skyriaus Paslaugų poskyrio vedėjas, jų abiejų nebuvimo darbe laikotarpiu – Socialinės paramos skyriaus Piniginės paramos poskyrio vedėjas) (toliau - Socialinės paramos skyriaus vedėjas). Socialinės paramos skyriaus vedėjo sprendimas priimamas per 5 darbo dienas nuo seniūnijos socialinio darbuotojo vertinimo išvados ir rekomendacijos dėl asmeninės pagalbos skyrimo gavimo dienos.

25. Jei priimamas Socialinės paramos skyriaus vedėjo sprendimas (toliau – Sprendimas), kad asmeninę pagalbą asmeniui skirti tikslinga (netikslinga),  Sprendime nurodoma Tvarkos aprašo 21 punkte išvardyta informacija.

26. Paslaugų poskyrio darbuotojas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Sprendimo priėmimo dienos asmens Prašyme nurodytu būdu informuoja asmenį ar asmens atstovą apie priimtą Sprendimą, kartu pateikdamas tokio Sprendimo kopiją.

27. Jei asmuo ar asmens atstovas nesutinka su Sprendimu, jis turi teisę šį Sprendimą per 1 mėnesį nuo jo gavimo dienos apskųsti Savivaldybės merui arba Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo ir (arba) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

28. Jei asmuo ar asmens atstovas Sprendimą skundžia Savivaldybės merui, Savivaldybės mero potvarkiu per 20 darbo dienų nuo skundo gavimo dienos turi būti sudaryta komisija (į komisijos sudėtį rekomenduojama įtraukti asmenims su negalia atstovaujančių nevyriausybinių organizacijų atstovą). Komisija per 10 darbo dienų susipažįsta su Sprendimu, asmens ar asmens atstovo Socialinės paramos skyriui pateiktais dokumentais, juos įvertina ir priima sprendimą Socialinės paramos skyriaus vedėjo sprendimo nekeisti arba įpareigoti Socialinės paramos skyriaus vedėją per komisijos nustatytą laiką jį pakeisti. Komisijos sprendimas per 5 darbo dienas nuo jo priėmimo dienos raštu ar elektroniniu paštu pateikiamas Socialinės paramos skyriaus vedėjui. Socialinės paramos skyriaus vedėjas, gavęs komisijos sprendimą įpareigoti Socialinės paramos skyriaus vedėją per komisijos nustatytą laiką pakeisti priimtą Sprendimą, Aprašo 24 punkto nustatyta tvarka priima Sprendimą dėl asmeninės pagalbos skyrimo.

29. Komisijos sprendimas gali būti skundžiamas Ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo ir (arba) Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

30. Priėmus Sprendimą, kad asmeniui asmeninę pagalbą skirti tikslinga, asmens dokumentų byla ir Sprendimas perduodami Asmeninės pagalbos teikėjui ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Sprendimo priėmimo dienos. Paslaugų poskyrio darbuotojas atlieka asmens finansinių galimybių mokėti už asmeninę pagalbą vertinimą, vadovaudamasis Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašo ir šio Aprašo nuostatomis.

31. Asmuo ar asmens atstovas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo Sprendimo gavimo dienos su Savivaldybės administracija, Asmeninės pagalbos teikėju pasirašo sutartį (išskyrus Tvarkos aprašo 28 punkte nurodytą atvejį), kurioje turi būti nurodyti visi duomenys pateikti Tvarkos aprašo 26 punkte. Pavyzdinė sutarties forma pateikta Tvarkos aprašo 4 priede. Jei Sutarties dėl objektyvių priežasčių (pavyzdžiui, asmens ar asmens atstovo ligos, traumos, išvykimo iš šalies ir pan.) neįmanoma pasirašyti per nurodytą terminą, šį terminą Asmeninės pagalbos teikėjas gali pratęsti vieną kartą dar 20 darbo dienų nuo skirto termino pasirašyti Sutartį pasibaigimo dienos. Asmeninė pagalba asmeniui pradedama teikti tik visoms šalims pasirašius Sutartį. Asmeninės pagalbos teikėjo paskirtas asmeninis asistentas, prieš pradėdamas asmeniui teikti asmeninę pagalbą, su Sutartimi supažindinamas pasirašytinai. Jei Sutartis nepasirašoma per 40 darbo dienų nuo Sprendimo gavimo dienos, Sprendimas pripažįstamas netekusiu galios. Jei asmuo pageidauja gauti asmeninę pagalbą ar asmens atstovas pageidauja, kad asmeniui tokia pagalba būtų teikiama, jis turi iš naujo kreiptis į asmens, pageidaujančio gauti asmeninę pagalbą, gyvenamosios vietos seniūniją šio Aprašo III skyriuje nustatyta tvarka.

32. Asmuo ar asmens atstovas turi teisę Asmeninės pagalbos teikėjui siūlyti teikiant asmeninę pagalbą pasitelkti asmens poreikius atitinkantį asmeninį asistentą, atitinkantį Įstatymo 2 straipsnio 4 dalyje ir 27 straipsnio 2 dalyje asmeniniam asistentui nustatytus reikalavimus ir galintį teikti asmeniui asmeninę pagalbą, nurodydamas jo vardą, pavardę, telefono ryšio numerį ir (ar) elektroninio pašto adresą. Tokiu atveju Sutartį pasirašo Savivaldybės administracija, Asmeninės pagalbos teikėjas, asmuo ar asmens atstovas ir asmens ar asmens atstovo pasiūlytas pasitelkti asmeninis asistentas. Ši Sutartis gali būti keičiama tik Savivaldybės administracijos, asmens ar asmens atstovo, Asmeninės pagalbos teikėjo ir (ar) asmens ar asmens atstovo pasiūlyto pasitelkti asmeninio asistento rašytiniu sutarimu.

33. Asmens ar asmens atstovo pasiūlytas pasitelkti asmeninis asistentas asmeninę pagalbą teikia pagal darbo sutartį, sudarytą su Asmeninės pagalbos teikėju, arba pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą. Asmens ar asmens atstovo pasiūlytas pasitelkti asmeninis asistentas vykdo Tvarkos aprašo VII skyriuje nurodytas funkcijas ir Asmeninės pagalbos teikėjui, su kuriuo sudaryta Sutartis, teikia Tvarkos aprašo 40.2 ir 40.3 papunkčiuose nurodytą informaciją.

34. Asmeninis asistentas neteikia pagalbos, susijusios su mokymo, darbo funkcijų, sveikatos priežiūros ar nepilnamečio asmens priežiūros dėl jo amžiaus procesu (pavyzdžiui, neatlieka už asmenį buities ir namų ruošos darbų, nevykdo slaugytojo ar slaugytojo padėjėjo, mokytojo ar mokinio padėjėjo, studijų padėjėjo, darbo asistento funkcijų, neteikia pagalbos priimant kasdienius sprendimus, nelydi vaiko iki 8 metų į ugdymo įstaigas ir iš jų, neatstovauja vaikui iki 18 metų, nedalyvauja kartu su asmeniu medicininės reabilitacijos veiklose, asmens ugdymo ar užimtumo veiklose, kurios vykdomos socialines ir ugdymo paslaugas teikiančiose įstaigose, nepadeda teisėtiems asmens atstovams užtikrinti jo priežiūros, kurią turi užtikrinti patys teisėti asmens atstovai, ir kt.).

35. Asmeninės pagalbos teikėjas privalo užtikrinti, kad asmeninę pagalbą teikiantis asmeninis asistentas atitiktų Įstatymo 2 straipsnio 4 dalyje ir 27 straipsnio 2 dalyje asmeniniam asistentui nustatytus reikalavimus ir vykdytų funkcijas, apibrėžtas Tvarkos aprašo VII skyriuje. Asmeninės pagalbos teikėjas asmeniniams asistentams skiria nekontaktinių valandų jų kelionėms iš vieno asmens pas kitą, asmeninių asistentų ataskaitoms pildyti, kvalifikacijai kelti, kurios neįskaičiuojamos į pagalbos asmeniui teikimo laiką ir apmokamos iš valstybės biudžeto lėšų, skirtų asmeninei pagalbai teikti. Per biudžetinius metus vienam asmeniniam asistentui gali būti skiriama ne daugiau kaip 80 nekontaktinių valandų.

36. Asmeniniam asistentui prašymu (Asmeninės pagalbos teikėjui pateikiamas laisvos formos prašymas, kuriame nurodomas asmeninio asistento vardas, pavardė, prašymo tikslas) Asmeninės pagalbos teikėjas išduoda nustatytos formos Asmeninio asistento identifikavimo pažymą (Tvarkos aprašo 5 priedas). Ji išduodama atskirai dėl kiekvieno asmens, kuriam teikiama asmeninė pagalba.

 

VI SKYRIUS

ASMENINĖS PAGALBOS POREIKIO PERVERTINIMAS

 

37. Asmeninės pagalbos poreikio pervertinimas, nepasibaigus nustatytam terminui, atliekamas dėl pasikeitusių aplinkybių, turinčių (galinčių turėti) įtakos asmeninės pagalbos teikimui konkrečiam asmeniui:

37.1. pakito (pagerėjo ar pablogėjo) asmens sveikatos būklė;

37.2. pasikeitė asmens mobilumas (pavyzdžiui, asmuo pradėjo dirbti, lankyti ugdymo įstaigą, gauti socialines paslaugas);

37.3. dėl pasikeitusių aplinkybių asmeniui reikia daugiau ar mažiau asmeninės pagalbos valandų.

38. Inicijuoti asmeninės pagalbos poreikio pervertinimą, nepasibaigus nustatytam terminui, gali:

38.1. asmuo ar asmens atstovas. Šio Aprašo III skyriuje aprašyta tvarka asmuo ar asmens atstovas pateikia Prašymą ir, jei reikia, kitus pasikeitusius Tvarkos aprašo 8 punkte nurodytus dokumentus;

38.2. Socialinės paramos skyrius, paaiškėjus, kad:

38.2.1. asmuo, norintis gauti asmeninę pagalbą, ar asmens atstovas, kreipdamiesi dėl asmeninės pagalbos, pateikė netinkamus arba ne visus dokumentus ir (ar) kitą informaciją, reikalingą asmeninės pagalbos poreikiui įvertinti ir nustatyti;

38.2.2. gavus asmeninio asistento ar Asmeninės pagalbos teikėjo laisvos formos prašymą (nurodomas asmeninio asistento vardas, pavardė ar Asmeninės pagalbos teikėjo pavadinimas, asmens, dėl kurio teikiamas prašymas atlikti asmeninės pagalbos poreikio pervertinimą, vardas, pavardė ir pasikeitusios aplinkybės, turinčios (galinčios turėti) įtakos asmeninės pagalbos teikimui konkrečiam asmeniui);

38.2.3. įvertinus Tvarkos aprašo 55 punkte nurodytą Asmeninės pagalbos teikėjo ataskaitą ar (ir) asmens ar asmens atstovo skundus, prašymus, pasiūlymus, susijusius su asmeninės pagalbos teikimu konkrečiam asmeniui.

39. Socialinės paramos skyrius, esant aplinkybėms, nurodytoms šio Aprašo 38.2. papunktyje, per 10 darbo dienų raštu informuoja asmenį ar asmens atstovą apie inicijuojamą asmeninės pagalbos poreikio pervertinimą nepasibaigus nustatytam terminui (nurodomas asmens, dėl kurio inicijuojamas asmeninės pagalbos poreikio pervertinimas nepasibaigus nustatytam terminui, vardas, pavardė ir priežastys, lėmusios asmeninės pagalbos poreikio pervertinimą nepasibaigus nustatytam terminui, numatomo pervertinimo data). Asmeninės pagalbos poreikio pervertinimas, nepasibaigus nustatytam terminui, atliekamas šio Aprašo IV skyriuje nustatyta tvarka.

40. Likus ne daugiau kaip 30 dienų iki Sutarties termino pabaigos arba pasibaigus šiam terminui, asmuo ar asmens atstovas turi teisę asmens gyvenamosios vietos seniūnijai šio Aprašo III skyriuje nustatyta tvarka pateikti Prašymą ir, jei reikia, kitus pasikeitusius Tvarkos aprašo 8 punkte nurodytus dokumentus.

41. Asmens gyvenamosios vietos seniūnija, gavusi Prašymą ir Tvarkos aprašo 8 punkte nurodytus dokumentus, įvertina, ar asmuo turi pirmumo teisę gauti asmeninę pagalbą, ir atlieka asmeninės pagalbos asmeniui poreikio vertinimą šio Aprašo IV skyriaus nustatyta tvarka.

42. Jei nusprendžiama, kad asmeniui asmeninę pagalbą skirti tikslinga ir kad einamaisiais metais skirtų valstybės biudžeto lėšų asmeninei pagalbai teikti užtenka, Paslaugų poskyrio darbuotojas atlieka asmens finansinių galimybių mokėti už asmeninę pagalbą vertinimą ir pasirašoma Sutartis.

43. Jei einamaisiais metais skirtų valstybės biudžeto lėšų asmeninei pagalbai teikti neužtenka, asmeninė pagalba gali būti teikiama iš Savivaldybės biudžeto lėšų arba asmuo įrašomas į asmenų, pageidaujančių gauti asmeninę pagalbą, sąrašą, apibūdintą Tvarkos aprašo 28 punkte, ir (ar) asmeniui pasiūlomos kitos socialinės paslaugos (pavyzdžiui, pagalba į namus, socialinės reabilitacijos asmenims su negalia bendruomenėje paslaugas).

 

 

 

 

 

 

 

VII SKYRIUS

ASMENINĖS PAGALBOS TEIKIMO SUSTABDYMAS, ATNAUJINIMAS AR NUTRAUKIMAS

 

44. Sprendimą dėl asmeninės pagalbos teikimo sustabdymo, atnaujinimo ar nutraukimo Asmeninės pagalbos teikėjo arba asmens ar asmens atstovo siūlymu priima Socialinės paramos skyriaus vedėjas. Sprendimo projektą rengia Paslaugų poskyrio darbuotojas.

45. Tvarkos aprašo 45.2, 45.4, 45.5 ir 45.7 papunkčiuose nurodytais atvejais ir tvarka asmeninės pagalbos teikimą asmeniui sustabdo Asmeninės pagalbos teikėjas. Esant nurodytuose papunkčiuose aprašytoms aplinkybėms, sprendimo projektą dėl asmeninės pagalbos teikimo sustabdymo rengia Asmeninės pagalbos teikėjo darbuotojas.

46. Asmeninės pagalbos teikimas asmeniui atnaujinamas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas išnykus aplinkybėms, dėl kurių buvo priimtas sprendimas sustabdyti asmeninės pagalbos teikimą, ir (ar) pakartotinai nustačius asmeninės pagalbos asmeniui poreikį.

47. Asmeninės pagalbos teikimas nutraukiamas nedelsiant arba ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šių aplinkybių paaiškėjimo dienos, jei Sutartyje nenustatyta kitaip, vadovaujantis Tvarkos aprašo 47 punkto nuostatomis.

 

VIII SKYRIUS

ASMENS MOKĖJIMO UŽ ASMENINĘ PAGALBĄ DYDIS

 

48. Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydį apskaičiuoja Paslaugų poskyrio darbuotojas, vadovaudamasis Įstatymo, Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašo ir šio  Aprašo nuostatomis.

49. Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis nustatomas pinigine išraiška. Asmuo moka tik už valandas, kuriomis asmeninė pagalba jam faktiškai buvo teikiama, išskyrus atvejį, kai asmuo ar asmens atstovas atsisako asmeninės pagalbos teikimo, Sutartyje nustatyta tvarka informuodamas apie tai asmeninį asistentą ar Asmeninės pagalbos teikėją, likus mažiau kaip 12 valandų iki jos teikimo pradžios. Tokiu atveju asmuo moka kaip už vieną dieną teiktos asmeninės pagalbos valandas.

50. Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydį Paslaugų poskyrio darbuotojas kiekvienam asmeniui nustato individualiai, pagal Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašo V skyriaus nuostatas įvertinęs jo finansines galimybes mokėti už asmeninę pagalbą.

51. Asmeniui, kurio pajamos yra mažesnės negu 2 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžiai, asmeninė pagalba teikiama nemokamai.

52. Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis negali viršyti 20 procentų asmeninės pagalbos teikimo išlaidų dydžio.

53. Mokėjimo už asmeninę pagalbą, jei asmeniui paskirta ir mokama individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacija pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą, dydis nustatomas vadovaujantis Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašo 15 punkto nuostatomis.

54. Jeigu asmeniui nepaskirta ir nemokama individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacija, mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis nustatomas vadovaujantis Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašo 16 punkto nuostatomis.

55. Jei asmeniui, kuriam paskirta ir mokama individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacija, nustatomas poreikis gauti asmeninę pagalbą ir specialiąsias socialines paslaugas, asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis apskaičiuojamas vadovaujantis Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašo IV skyriaus nuostatomis.

56. Asmuo ar asmens atstovas turi teisė kreiptis į Savivaldybės administraciją dėl atleidimo nuo mokėjimo už asmeninę pagalbą. Asmuo gali būti atleidžiamas nuo mokėjimo už asmeninę pagalbą šiais atvejais:

56.1. asmens turto praradimo dėl stichinės nelaimės, gaisro ar vagystės;

56.2. asmens šeimos nario mirties.

57. Asmuo ar asmens atstovas Savivaldybės administracijai pateikia laisvos formos prašymą (toliau – prašymas) ir šio Aprašo 56.1-56.2 papunkčiuose nurodytus faktus patvirtinančias pažymas ar kitus dokumentus, patvirtinančius papildomas išlaidas, patirtus nuostolius ar aplinkybes (pvz.: draudimo bendrovės nuostolių ar žalos aktą, patvirtinantį, kad įvykis nėra draudžiamasis; priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pažymą apie gaisrą ar kitas pažymas apie ištikusias nelaimes; policijos pažymą apie vagystės atvejį ar kitus dokumentus, patvirtinančius papildomas išlaidas ar patirtus nuostolius). Prašymas ir minėti dokumentai perduodami nagrinėti Savivaldybės socialinių klausimų komisijai, kuri išnagrinėja pateiktus dokumentus ir teikia pasiūlymą Savivaldybės administracijos direktoriui atleisti (neatleisti) asmenį nuo mokėjimo už asmeninę pagalbą.

58. Sprendimą dėl asmens atleidimo nuo mokėjimo už asmeninę pagalbą, atsižvelgdamas į Savivaldybės socialinių klausimų komisijos pasiūlymą, priima Savivaldybės administracijos direktorius.

59. Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimas atleisti asmenį nuo mokėjimo už asmeninę pagalbą šio Aprašo 56.1 ir 56.2 papunkčiuose nurodytais pagrindais galioja 6 mėnesius nuo šio sprendimo priėmimo dienos. Asmeninės pagalbos teikimo išlaidos šiuo laikotarpiu finansuojamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, skirtų Savivaldybei asmeninei pagalbai teikti.

 

IX SKYRIUS

ASMENS FINANSINIŲ GALIMYBIŲ VERTINIMAS

 

60. Asmens finansinių galimybių vertinimas – asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą šaltinių nustatymas ir jo gaunamų pajamų dydžio įvertinimas. Asmens finansinės galimybės mokėti už asmeninę pagalbą vertinamos tik Socialinės paramos skyriaus vedėjui priėmus teigiamą sprendimą dėl asmeninės pagalbos skyrimo.

61. Asmens finansinių galimybių vertinimas atliekamas, jei:

61.1. asmeniui paskirtos ir mokamos individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos dydis yra mažesnis negu 2 VRP dydžiai. Šiuo atveju asmens finansinės galimybės vertinamos nustatant, ar visos jo gaunamos pajamos didesnės nei 2 VRP dydžiai. Jeigu, įvertinus asmens finansines galimybes, nustatoma, kad jo pajamos yra didesnės nei 2 VRP dydžiai, mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis apskaičiuojamas vadovaujantis Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašo 15 arba 18 punktu;

61.2. asmeniui neskirta ir nemokama individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacija. Šiuo atveju asmens finansinės galimybės vertinamos nustatant, ar jo gaunamos pajamos didesnės nei 2 VRP dydžiai. Jeigu, įvertinus asmens finansines galimybes, nustatoma, kad jo pajamos yra didesnės nei 2 VRP dydžiai, mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis apskaičiuojamas vadovaujantis Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašo 16 arba 19 punktu;

62. Asmens finansinės galimybės nevertinamos, jei:

62.1. asmeniui paskirtos ir mokamos individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos dydis yra didesnis negu 2 VRP dydžiai. Šiuo atveju asmens mokėjimas už asmeninę pagalbą apskaičiuojamas vadovaujantis Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašo 15 arba 18 punktu;

62.2. asmuo ar asmens atstovas Prašymo 3 punkte pažymi, kad sutinka mokėti visą sumą – 20 procentų Savivaldybės mero nustatyto asmeninės pagalbos teikimo išlaidų dydžio.

63. Paslaugų poskyrio darbuotojas įvertina asmens finansines galimybes mokėti už asmeninę pagalbą pagal Prašyme nurodytus duomenis, Savivaldybės administracijos turimus duomenis ir duomenis, Savivaldybės administracijos gaunamus iš registrų ir valstybės informacinių sistemų, ar pagal duomenis, gaunamus pagal prašymą ir (ar) duomenų teikimo sutartis iš valstybės ir (ar) Savivaldybės institucijų, įstaigų, įmonių ir organizacijų.

 

 

 

X SKYRIUS

ASMENINĖS PAGALBOS TEIKIMO KONTROLĖ

 

64. Asmeninis asistentas Asmeninės pagalbos teikėjui teikia Asmeninio asistento asmeninės pagalbos teikimo ataskaitą (toliau – Asmeninio asistento ataskaita) (Aprašo 2 priedas). Ši ataskaita teikiama ketvirčiui pasibaigus iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 5 dienos. Asmeninio asistento ataskaitoje asmeninis asistentas nurodo savo vardą ir pavardę, asmens, kuriam buvo teikiama asmeninė pagalba, vardą ir pavardę, asmeninės pagalbos teikimo datą, laiką, trumpai apibūdina suteiktos asmeninės pagalbos pobūdį, jei reikia, pateikia kitą informaciją, turėjusią įtakos teikiamos asmeninės pagalbos kokybei ir (ar) apimčiai. Asmeninio asistento ataskaitoje išvadą apie asmeniui suteiktos asmeninės pagalbos kokybę pateikia ir pats asmuo ar asmens atstovas, nurodydamas savo vardą ir pavardę. Asmeninio asistento ataskaitą pasirašo asmuo ar asmens atstovas bei asmeninis asistentas.

65. Asmeninės pagalbos teikėjas, kontroliuodamas, kaip asmeninis asistentas teikia asmeninę pagalbą, gavęs Asmeninio asistento ataskaitą, įvertina asmens ar asmens atstovo išvadą dėl asmeniui suteiktos asmeninės pagalbos kokybės ir tai, ar suteikta asmeninė pagalba atitinka asmens poreikius, taip pat Tvarkos apraše ir šiame Apraše nustatytus reikalavimus.

66. Asmeninės pagalbos teikėjas Socialinės paramos skyriui teikia Asmeninės pagalbos teikėjo ataskaitą (Aprašo 3 priedas). Ši ataskaita teikiama ketvirčiui pasibaigus iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 5 dienos.

67. Pasibaigus metams Asmeninės pagalbos teikėjas iki kitų metų sausio 10 d. Socialinės paramos skyriui pateikia Asmeninės pagalbos teikėjo metinę ataskaitą (Aprašo 4 priedas).

68. Baigus asmeniui teikti asmeninę pagalbą, Asmeninės pagalbos teikėjas parengia ir 14 dienų laikotarpyje Socialinės paramos skyriui pateikia Asmeninės pagalbos teikimo eigos ir pasiektų rezultatų ataskaitą (Aprašo 5 priedas).

69. Socialinės paramos skyrius ir Biudžetinių įstaigų centralizuotos apskaitos skyrius pagal poreikį tikrina ir vertina asmeninės pagalbos teikimą ir tam skirtų lėšų naudojimo tinkamumą, teisėtumą. Vertina ar:

69.1. Asmeninės pagalbos teikėjo asmeniui teikiama asmeninė pagalba atitinka teisės aktų reikalavimus (ne rečiau kaip kartą per metus);

69.2. Asmeninės pagalbos teikėjas pagal Asmeninės pagalbos teikėjo ataskaitas teikia duomenis, patvirtinančius, kad asmeninei pagalbai teikti skirtos lėšos naudojamos efektyviai, pagal tikslinę paskirtį.

70. Socialinės paramos skyriaus ir Biudžetinių įstaigų centralizuotos apskaitos skyriaus reikalavimu Asmeninės pagalbos teikėjas privalo pateikti visą informaciją (pvz.: veiklos organizavimą, vidaus tvarką reglamentuojančius dokumentus, duomenis apie darbuotojų skaičių, duomenis apie lėšų panaudojimą pagal Klasifikaciją ir kt.), susijusią su lėšų, skirtų asmeninei pagalbai teikti ir administruoti, naudojimu ir reikalingą lėšų naudojimo kontrolei atlikti.

 

XI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

71 Klausimai, neaptarti šiame Apraše, sprendžiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymais ir kitais teisės aktais.

72. Socialinės paramos skyrius ir Asmeninės pagalbos teikėjas viešina informaciją savo interneto svetainėse viešina informaciją apie teikiamą asmeninę pagalbą, sąlygas gauti asmeninę pagalbą, mokėjimo už asmeninę pagalbą tvarką (asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydį ir valandinį įkainį, pagrindus ir sąlygas), kitą su asmeninės pagalbos gavimu ir teikimu susijusią informaciją, neskelbdami asmenų, kuriems teikiama asmeninė pagalba, ar asmens atstovų, ar asmeninių asistentų asmens duomenų.

73. Asmuo ar asmens atstovas, pateikęs informaciją ir (ar) dokumentus, reikalingus asmeninei pagalbai gauti, atsako už pateiktų dokumentų ir (ar) informacijos teisingumą.

74. Socialinis darbuotojas, kaltas dėl netinkamo asmeninės pagalbos poreikio nustatymo, gali būti traukiamas drausminėn atsakomybėn teisės aktų nustatyta tvarka.

75. Asmuo, kuriam teikiama asmeninė pagalba, ar asmens atstovas turi teisę iš Savivaldybės administracijos ir (ar) Asmeninės pagalbos teikėjo gauti visą informaciją ir dokumentus (jų kopijas), susijusius su jam teikiama asmenine pagalba.

76. Ginčai dėl Savivaldybės administracijos ar komisijos priimtų sprendimų (neveikimo) nagrinėjami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

77. Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) nuostatomis.

78. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos Reglamento (ES) 2016/679 ir duomenų valdytojo, į kurį kreipiamasi dėl duomenų subjektų teisių įgyvendinimo, nustatyta tvarka.

79. Dokumentai saugomi ir tvarkomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

______________________

 

 

Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo, teikimo ir

mokėjimo už asmeninę pagalbą Akmenės rajono

savivaldybėje tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

(Sprendimo dėl asmeninės pagalbos skyrimo tikslingumo (netikslingumo) forma)

 

 

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

 

SPRENDIMAS

DĖL ASMENINĖS PAGALBOS SKYRIMO TIKSLINGUMO (NETIKSLINGUMO)

 

 

20___ m. __________________ d. Nr. __________

_____________________

(sudarymo vieta)

 

Vadovaudamasis (-i) Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių pagrindų įstatymo 27 straipsnio įgyvendinimo“, 21 punktu ir atsižvelgdamas (-a) į ______________________________

_______________________________________  20__  ___________  ___ prašymą Nr. _______  ,

(asmens, pageidaujančio gauti asmeninę pagalbą, ar vieno iš

jo tėvų, įtėvių ar globėjų (rūpintojų), ar pilnamečių vaikų (įvaikių),

ar aprūpintojo, ar asmens sutuoktinio, ar asmens įgalioto kito asmens vardas, pavardė)

 

 

(įstaigos, kurios socialinis darbuotojas įvertino ir nustatė asmeninės pagalbos poreikį asmeniui, pavadinimas)

 

 

(socialinio darbuotojo, atlikusio asmeninės pagalbos asmeniui  poreikio vertinimą, vardas, pavardė)

 

pateiktą išvadą ir rekomendaciją dėl asmeninės pagalbos skyrimo, n u s p r e n d ž i a, kad:

 

(asmens vardas, pavardė, gimimo data)

 

(deklaruotos gyvenamosios vietos adresas)

 

(nuolatinės gyvenamosios vietos adresas)

 

tikslinga (netikslinga) skirti (tinkamą variantą pabraukti) asmeninę pagalbą.

 

Jei priimamas sprendimas, kad asmeniui asmeninę pagalbą skirti tikslinga, nurodoma:

 

Galima asmeninės pagalbos teikimo trukmė

_________ val. / mėn.

Asmeninio asistento pagalbą teikti vykdant šias veiklas (tinkamą veiklą pažymėtiQ )

Asmens higiena

Savitarnos įgūdžiai (prausimasis, maudymasis, kūno priežiūra, naudojimasis tualetu)

c

Rengimasis (viršutinių ir apatinių drabužių vilkimasis, batų avimasis, tinkamos aprangos pasirinkimas)

c

Mityba

Maitinimasis (valgymas, gėrimas, rijimas), pagalba maitinimosi procese

c

Judėjimas / mobilumas

Atsisėdimas, atsistojimas, rankų valdymas, persikėlimas

c

Ėjimas ir judėjimas iš vieno taško į kitą

c

Socialiniai santykiai ir aplinka

Kalbėjimas ir (ar) kalbos suvokimas

c

Orientavimasis laike, savivoka ir dienos režimo laikymasis

c

Socialinis bendravimas

c

Poilsis ir laisvalaikis

c

Disponavimas finansiniais ištekliais

c

Vaistų vartojimas

c

 

 

Galimas asmeninės pagalbos teikėjas:

Eil.

Nr.

Asmeninės pagalbos teikėjo pavadinimas

Asmeninės pagalbos teikėjo duomenys

((pavadinimas, buveinės adresas, telefono ryšio numeris)

 

 

 

 

 

 

 

Jei priimamas sprendimas, kad asmeniui skirti asmeninę pagalbą netikslinga, nurodomas teisinis ir faktinis pagrindas ar kitos sprendimui įtakos turėjusios aplinkybės, motyvai bei galimybės skirti kitas galimas paslaugas (pvz., socialines) (jei asmeniui jų reikia):

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Jei nesutinkate su šiuo sprendimu, jį galite skųsti:

1)   per 1 mėnesį nuo jo gavimo dienos – Akmenės rajono savivaldybės merui;

2)   per 1 mėnesį nuo jo gavimo dienos – Lietuvos administracinių ginčų komisijai ar jos padaliniui Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka arba

3)   per 1 mėnesį nuo jo gavimo dienos – ____________________ apygardos teismui Lietuvos

(apygardos pavadinimas)

Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

 

________________________________________________________                          ________

 

(sprendimą priėmusio savivaldybės

administracijos valstybės tarnautojo vardas, pavardė ir pareigos)                                                                         (parašas)

_______________________

 

 

Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo,

teikimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą

Akmenės rajono savivaldybėje tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Asmeninio asistento asmeninės pagalbos teikimo ataskaitos forma)

 

___________________________________

(asmeninės pagalbos teikėjo pavadinimas)

 

 

ASMENINIO ASISTENTO ASMENINĖS PAGALBOS TEIKIMO ATASKAITA

už 20___ m. _________ketvirtį

 

20.......... m. ..........................d. Nr. ................

 

Asmeninio asistento vardas, pavardė

 

Asmeninę pagalbą gavusio asmens vardas, pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas, tel. Nr.

 

Asmeninės pagalbos teikimo data

 

Asmeninės pagalbos teikimo laikas

(valandų skaičius)

 

 

Informacija apie asmeniui suteiktą asmeninę pagalbą:

Asmeninio asistento pagalbą teikti šiose veiklose

Tinkamą veiklą pažymėti Q

Trumpas teikiamos pagalbos apibūdinimas

Savitarnos įgūdžiai (prausimasis, maudymasis, kūno priežiūra, naudojimasis tualetu)

c

 

Rengimasis (viršutinių ir apatinių drabužių vilkimasis, batų avimasis, tinkamos aprangos pasirinkimas)

c

 

Pagalba maitinimosi procese (valgant, geriant, planuojant mitybą, perkant produktus, naudojantis buitiniais prietaisais maistui gaminti)

c

 

Atsisėdimas, atsistojimas, rankų valdymas, persikėlimas

c

 

Ėjimas ir judėjimas iš vieno taško į kitą

c

 

Kalbėjimas ir (ar) kalbos suvokimas

c

 

Orientavimasis laike, savivoka, dienos režimo laikymasis

c

 

Socialinis bendravimas

c

 

Poilsis ir laisvalaikis

c

 

Disponavimas finansiniais ištekliais

c

 

Gydytojo paskirtų vaistų vartojimas

c

 

 

Kita informacija, turėjusi įtakos teikiamos asmeninės pagalbos kokybei ir (ar) apimčiai:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Išvada apie asmeniui suteiktos asmeninės pagalbos kokybę (pateikia pats asmuo ar asmens atstovas):

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

 

__________________       __________________________________________________

(parašas)                                                                                 (asmens ar asmens atstovo vardas, pavardė)

 

 

 

_________________         __________________________________________________

(parašas)                                                                                    (asmeninio asistento vardas, pavardė)

 

 

Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo, teikimo ir

mokėjimo už asmeninę pagalbą Akmenės rajono

savivaldybėje tvarkos aprašo

3 priedas

 

(Asmeninės pagalbos teikėjo ataskaitos forma)

_______________________________________________________

(asmeninės pagalbos teikėjo pavadinimas, kodas, adresas, tel. Nr., el. paštas)

 

ASMENINĖS PAGALBOS TEIKĖJO 20___ M. ____KETVIRČIO ATASKAITA

_____________________ Nr. ______

(data)

Informacija apie suteiktą asmeninę pagalbą:

1.

Asmeninio asistento vardas, pavardė

 

 

Asmens, gavusio asmeninę pagalbą vardas, pavardė

Pagalbos gavėjo informacija

Paslaugų teikimo laikotarpis

Trumpas suteiktos asmeninės pagalbos apibūdinimas

Teikiamų socialinių paslaugų pavadinimas (nurodyti, jei teikiamos)

Paslaugų periodiškumas

(dienų per savaitę, valandų per dieną)

Suteiktų paslaugų trukmė

(valandų skaičius per ataskaitinį ketvirtį)

Taikomas asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis (%)

 

Amžius

Negalios pobūdis

 

1.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Asmeninio asistento vardas, pavardė

 

 

Asmens, gavusio asmeninę pagalbą vardas, pavardė

Pagalbos gavėjo informacija

Paslaugų teikimo laikotarpis

Trumpas suteiktos asmeninės pagalbos apibūdinimas

Teikiamų socialinių paslaugų pavadinimas (nurodyti, jei teikiamos)

Paslaugų periodiškumas

(dienų per savaitę, valandų per dieną)

Suteiktų paslaugų trukmė

(valandų skaičius per ataskaitinį ketvirtį)

Taikomas asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis (%)

 

Amžius

Negalios pobūdis

 

2.1

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taikomas valandinis įkainis (eurais)

 

 

Pagalbą gavusių asmenų skaičius nuo metų pradžios

 

 

Asmeninę pagalbą teikusių asistentų skaičius nuo metų pradžios

 

 

Suteiktų pagalbos valandų skaičius nuo metų pradžios (val.), iš jų:

 

 

Kontaktinių valandų

 

 

Nekontaktinių valandų

 

 

Valandų su taikomu dvigubu apmokėjimu*

 

 

Panaudotos lėšos pagalbai teikti (eurais)

Iš viso nuo metų pradžios

iš jų:

Iš viso per ataskaitinį ketvirtį

Iš jų:

iš valstybės biudžeto

iš pagalbą gaunančių asmenų

iš Savivaldybės biudžeto

iš valstybės biudžeto

iš pagalbą gaunančių asmenų

iš Savivaldybės biudžeto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba. Su taikomu dvigubu apmokėjimu*

Jei asmeninis asistentas dirba savaitgaliais pagal darbo grafiką, dvigubas apmokėjimas netaikomas.

Jei asmeninis asistentas dirba savaitgaliais ne pagal darbo grafiką, dvigubas apmokėjimas taikomas ir mokama iš valstybės biudžeto lėšų.

Jei asmeninis asistentas dirba švenčių dienomis (pagal darbo grafiką/ne pagal darbo grafiką), dvigubas apmokėjimas taikomas ir mokama iš valstybės biudžeto lėšų.

 

 

 

 

 

Asmeninės pagalbos teikėjo vadovas ________________ _____________________

(parašas) (vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

Ataskaitos rengėjas _______________________________________

(vardas, pavardė, telefono Nr. el. pašto adresas)

_____________________

 

 

Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo,

teikimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą

Akmenės rajono savivaldybėje tvarkos aprašo

4 priedas

 

(Asmeninės pagalbos teikėjo metinės ataskaitos forma)

 

__________________________________________________________

(asmeninės pagalbos teikėjo pavadinimas, kodas, adresas, tel. Nr., el. paštas)

 

ASMENINĖS PAGALBOS TEIKĖJO METINĖ ATASKAITA UŽ 20___M.

 

_____________________  Nr. ______

(data)

1 lentelė

Asmeninę pagalbą gavusių asmenų pasiskirstymas pagal negalios pobūdį

(nurodomas asmenų skaičius)

Pagalbą gavusių asmenų pasiskirstymas pagal lytį

(nurodomas asmenų skaičius)

Atlikta asmeninės pagalbos poreikio vertinimų

Pagalbą gavusių asmenų pasiskirstymas pagal amžiaus grupes

(nurodomas asmenų skaičius)

Asmens mokėjimas už asmeninę pagalbą

(nurodomas asmenų skaičius)

 

Suteiktų asmeninės pagalbos valandų skaičius

Vyr.

Mot.

Pirmą kartą

Pakartotinai pasibaigus nustatyto asmeninės pagalbos poreikio terminui

Pakartotinai dėl kitos (-ų) priežasties (-ių)

 

0-9

 

10-17

 

18-29

 

30-39

 

40-49

 

50-59

 

60-64

 

65 ir vyresni

 

Iki 5%

 

Iki 10%

 

Iki 15%

 

Iki 20%

Nemokamai

 

Fizinė negalia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klausos negalia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regos negalia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Intelekto negalia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Psichosocialinė negalia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raidos sutrikimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompleksinė negalia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba: 1 lentelėje pildomi apibendrinti asmeninės pagalbos teikėjo duomenys

 

 

 

 

 

2 lentelė

Asmeninės pagalbos teikėjas

 

Teiktos asmeninės pagalbos aprašymas

 

 

·   Išsamiai aprašykite suteiktą asmeninio asistento pagalbą bei jos pobūdį (kokia pagalba buvo teikiama, pagalbos teikimo periodiškumas);

·    Kokioms išlaidoms apmokėti buvo panaudotos gautos lėšos;

·    Kiek vidutiniškai asmeniui reikėjo primokėti už vieną asmeninės pagalbos valandą;

kokioms prioritetinėms grupėms priklauso pagalbos gavėjai: Mokosi pagal formaliojo švietimo programas, Dirba /ieškosi darbo, gyvena vieni, nepriklauso nei vienai prioritetinei grupei (nurodyti asmenų skaičių pagal prioritetines grupes. Jei asmuo priklauso kelioms prioritetinėms grupėms, nurodyti kurioms);

·    Kokiomis priemonėmis ir kaip buvo viešinamas asmeninės pagalbos teikimas;

·    Kitokio pobūdžio informaciją (pvz.: kilusios problemos, neįgyvendinti/ viršyti lūkesčiai ir pan.), turėjusią įtakos teikiant asmeninio asistento pagalbą, pasiūlymai pagalbos teikimo kokybės gerinimui).

Pastaba: 2 lentelėje pildomi individualūs asmeninės pagalbos teikėjo duomenys

 

 

 

 

Asmeninės pagalbos teikėjo vadovas

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

__________________________

 

Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo, teikimo

ir mokėjimo už asmeninę pagalbą Akmenės

rajono savivaldybėje tvarkos aprašo

5 priedas

 

(Asmeninės pagalbos teikimo eigos ir pasiektų rezultatų ataskaitos forma)

 

_______________________________________

(asmeninės pagalbos paslaugų teikėjo pavadinimas)

 

 

ASMENINĖS PAGALBOS TEIKIMO EIGOS IR PASIEKTŲ REZULTATŲ ATASKAITA

 

__________ d. Nr.________

(data)

Informacija apie asmeniui suteiktą asmeninę pagalbą:

Asmens, gavusio asmeninę pagalbą, vardas, pavardė

Asmeninės pagalbos teikimo laikotarpis (-iai)

Suteiktų asmeninės pagalbos valandų skaičius, iš viso

 

Suteiktos asmeninės pagalbos periodiškumas

(dienų per savaitę;

valandų per dieną)

Suteiktos asmeninio asistento pagalbos apibūdinimas (nurodyti veiklas, kuriose asmeniui teikta pagalba)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacija apie pasiektus rezultatus, asmeniui suteikus asmeninę pagalbą (trumpai aprašomas suteiktos asmeninės pagalbos poveikis asmens gyvenimo kokybei, savarankiškumui, įgūdžiams ir pan.):

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Asmeninės pagalbos teikėjo vadovas       ________________            _____________________

(parašas)                                                 (vardas, pavardė)

Ataskaitos rengėjas________________________________________

(vardas, pavardė, tel. Nr., el. pašto adresas)