LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL FINANSŲ MINISTRO 2014 M. SPALIO 16 D. ĮSAKYMO NR. 1K-326 „DĖL finansINIŲ PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMO taisyklių PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. lapkričio 13 d. Nr. 1K-363

Vilnius

 

Pakeičiu Finansinių priemonių įgyvendinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos finansų ministro 2014 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. 1K-326 „Dėl Finansinių priemonių įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“:

1.  Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:

25. Pasikeitus rinkos sąlygoms, išankstinio vertinimo ataskaita peržiūrima ir atnaujinama, kaip nurodyta Reglamento (ES) Nr. 1303/2013 37 straipsnio 2 dalies g punkte. Ši nuostata netaikoma, kai finansinės priemonės įgyvendinamos kaip laikinos priemonės krizės, keliančios grėsmę visuomenės sveikatai (socialiniam saugumui), priežastims ir jos padariniams šalinti.“

2.  Pripažįstu netekusiu galios 43.2 papunktį.

3.  Pripažįstu netekusiu galios 43.7 papunktį.

4. Pakeičiu 43.8 papunktį ir jį išdėstau taip:

43.8. įvertinti projekto valdymo išlaidų metinį biudžetą ir teikti siūlymus dėl jo pakeitimo;“

5. Pakeičiu 46 punktą ir jį išdėstau taip:

46. Kai steigiamas fondų fondas, finansinių priemonių valdytojus atrenka fondų fondo valdytojas. Fondų fondo valdytojas ir finansinės priemonės valdytojas turi užtikrinti, kad būtų laikomasi Taisyklių ir atsižvelgiama į ES ir nacionalinių teisės aktų nuostatas, įskaitant valstybės pagalbos taisykles, standartus ir pinigų plovimo prevencijos, kovos su terorizmu ir mokestiniu sukčiavimu sričių teisės aktus bei nepažeidžiami pirkimų teisės aktai. Taip pat fondų fondo valdytojas turi užtikrinti, kad būtų laikomasi 2018 m. liepos 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046 dėl Sąjungos bendrajam biudžetui taikomų finansinių taisyklių, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 1296/2013, (ES) Nr. 1301/2013, (ES) Nr. 1303/2013, (ES) Nr. 1304/2013, (ES) Nr. 1309/2013, (ES) Nr. 1316/2013, (ES) Nr. 223/2014, (ES) Nr. 283/2014 ir Sprendimas Nr. 541/2014/ES, bei panaikinamas Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 966/2012, 209 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytų finansinėms priemonėms taikytinų principų ir sąlygų.“

6. Pakeičiu 47 punktą ir jį išdėstau taip:

47. Fondų fondo valdytojas rengia ir finansavimo sutartyje nustatyta tvarka su asignavimų valdytoju suderina finansinių priemonių atrankos sąlygų sąvadą, kuriame nustatomi finansinių priemonių ir finansinių priemonių valdytojų vertinimo ir atrankos bei finansinių priemonių įgyvendinimo reikalavimai. Finansinių priemonių atrankos sąlygos turi nepažeisti vadovaujantis Taisyklių 34 punktu parengtose projektų finansavimo sąlygose arba vadovaujantis Taisyklių 36 punktu parengtuose viešojo pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų, Taisyklių 1 priede nurodytų bendrųjų reikalavimų ir turi atitikti kitus finansinėms priemonėms ir finansinių priemonių valdytojams taikytinus reikalavimus.“

7. Pripažįstu netekusiu galios 55 papunktį.

8. Pakeičiu 57 punktą ir jį išdėstau taip:

57. Projekto vykdytojas rengia ir vadovaujančiajai institucijai bei ministerijai (-oms) ne vėliau kaip iki kitų metų, einančių po ataskaitinių metų, kovo 31 dienos teikia metinę ataskaitą – ataskaitą, parengtą pagal darbo grupės formą, kartu su projektui skirtų ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, įskaitant grįžusias lėšas, kaip jos suprantamos pagal Taisyklių 114 punktą, nacionalinių lėšų ar kitų lėšų, susijusių su įgyvendinamu projektu (toliau – projektui skirtos lėšos), metinėmis finansinėmis ataskaitomis ir valdymo išlaidų ataskaita bei atestuotojo auditoriaus (toliau – auditorius) vadovaujantis tarptautiniais audito standartais parengta auditoriaus išvada dėl projektui skirtų lėšų metinių finansinių ataskaitų – ir vadovaujantis Įgyvendinimo reglamento 2 straipsniu parengtą informaciją apie projekto įgyvendinimą, reikalingą metinei ir galutinei veiksmų programos įgyvendinimo ataskaitoms parengti, įskaitant pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 6 priede pateiktą formą parengtą mokėjimo prašymą (pateiktą per DMS), kuriame nurodoma informacija apie galutinius naudos gavėjus, stebėsenos rodiklius ir duomenų koregavimą, bei kitą metinei ir galutinei veiksmų programos įgyvendinimo ataskaitoms reikalingą informaciją.“

9. Pakeičiu 61 punktą ir jį išdėstau taip:

61. Projekto vykdytojas ne vėliau kaip per 14 dienų nuo finansavimo sutarties pasirašymo dienos pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 6 priede pateiktą formą parengia ir per DMS pateikia pirmąjį mokėjimo prašymą su mokėjimo prašymų teikimo grafiku, kuriame nurodoma informacija apie planuojamus mokėjimo prašymus iki 2023 m. gruodžio 31 d. arba projekto įgyvendinimo pabaigos, jei projektą numatoma baigti anksčiau. Paskutinis mokėjimo prašymas laikomas galutiniu mokėjimo prašymu.“

10. Pakeičiu 62 punktą ir jį išdėstau taip:

62. Projekto vykdytojas su kiekvienu per DMS teikiamu mokėjimo prašymu parengtu pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 6 priedą, turi atnaujinti mokėjimo prašymų teikimo grafiką arba iš karto paaiškėjus, kad būtina tikslinti mokėjimo prašymų teikimo grafike nurodytus mokėjimo prašymų teikimo terminus ar prašomų pervesti lėšų sumas. Pirminis mokėjimo prašymų teikimo grafikas turi būti suderintas su vadovaujančiąja institucija ir ministerija (-omis) iki pirmo mokėjimo prašymo patvirtinimo dienos.“

11. Pakeičiu 63 punktą ir jį išdėstau taip:

63. Projekto vykdytojas vadovaujančiajai institucijai per DMS teikia mokėjimo prašymus, parengtus pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 6 priede pateiktą formą, kaip nurodyta mokėjimo prašymų teikimo grafike. Su antru ir paskesniais mokėjimo prašymais projekto vykdytojas taip pat teikia informaciją apie patirtas tinkamas finansuoti išlaidas, įskaitant informaciją apie projekto vykdytojo ir finansinės priemonės valdytojo (jei taikoma) patirtas valdymo išlaidas arba valdymo mokesčius, bei auditorių vadovaujantis tarptautiniais susijusių paslaugų standartais atlikto patikrinimo ataskaitą, rengiamą pagal finansavimo sutartyje nurodytus reikalavimus, kurioje pateikiami faktiniai pastebėjimai (toliau – auditorių patikrinimo ataskaita), jei finansavimo sutartyje nurodyta, kad tokia ataskaita teikiama. Vadovaujančioji institucija tikrina projekto išlaidas ir tvirtina išlaidų tinkamumą finansuoti, atlikdama atrankinę išlaidų pagrindimo ir apmokėjimo įrodymo dokumentų patikrą pagal su tvirtinančiąja institucija suderintą atrankinės išlaidų pagrindimo ir apmokėjimo įrodymo dokumentų patikros metodiką, atsižvelgdama į auditorių patikrinimo ataskaitoje pateiktus faktinius pastebėjimus. Atrankinė išlaidų pagrindimo ir apmokėjimo įrodymo dokumentų patikros metodika su tvirtinančiąja institucija nėra derinama, kai vadovaujančioji institucija patikrai atlikti pasitelkia auditorių (-ius) ir (arba) audito įmonę. Į galutinį mokėjimo prašymą įtraukiami duomenys apie visas likusias projekto tinkamomis finansuoti prašomas pripažinti išlaidas, nurodytas Reglamento (ES) Nr. 1303/2013 42 straipsnyje.“

12. Pakeičiu 93 punktą ir jį išdėstau taip:

93. Pildoma elektroninio žurnalo forma. Informacija apie įtartus pažeidimus žurnale registruojama kaupiamuoju būdu.“

13. Pripažįstu netekusiu galios 3 priedą.

14. Pakeičiu 5 priedą:

14.1. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Žurnalo formos datos lauke nurodoma žurnalo pildymo pradžios data.“

14.2. Pakeičiu 21.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

21.1. fondų fondo valdytojas nurodo metinės projekto įgyvendinimo ataskaitos, kurioje su nustatytu pažeidimu, kurio ištaisyti neįmanoma, susijusios lėšos buvo išskaičiuotos iš tinkamai panaudotų projektų lėšų, datą ir numerį;“

14.3. Pakeičiu 21.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

21.3. jei finansinė priemonė įgyvendinama nesteigiant fondų fondo, finansinės priemonės valdytojas nurodo metinės projekto įgyvendinimo ataskaitos, kurioje su nustatytu pažeidimu, kurio ištaisyti neįmanoma, susijusios lėšos buvo išskaičiuotos iš tinkamai panaudotų projektų lėšų, datą ir numerį.“

14.4. Pakeičiu 24 punkte nurodytos lentelės 8 punktą ir jį išdėstau taip:

 

8. SU NUSTATYTU PAŽEIDIMU, KURIO IŠTAISYTI NEĮMANOMA, SUSIJUSIŲ LĖŠŲ IŠSKAIČIAVIMAS IŠ TINKAMAI PANAUDOTŲ LĖŠŲ

 

8.1. Metinės ataskaitos, kurioje išskaičiuotos lėšos, data

8.1. Žr. instrukcijos 21 punktą.“

8.2. Metinės ataskaitos, kurioje išskaičiuotos lėšos, numeris

8.3. Išskaičiuotų lėšų suma, iš viso (eurais), ir jos pasiskirstymas pagal finansavimo šaltinius:

8.3.1. Europos Sąjungos fondų lėšos (eurais)

8.3.2. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos (eurais)

8.3.3. privačios finansinės priemonės valdytojo lėšos (eurais)

8.3.4. kitos lėšos (eurais)

 

14.5. Pakeičiu 29 punktą ir jį išdėstau taip:

29. Vadovaujančiosios institucijos, tvirtinančiosios institucijos, ministerijos (-ų), Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės, Europos Komisijos ir Europos Audito Rūmų ir kitų Finansinių priemonių įgyvendinimo taisyklių 122 punkte nurodytų institucijų atstovai turi teisę susipažinti su elektroninio žurnalo duomenimis bei pranešimo apie pažeidimą duomenimis. Įtariamų pažeidimų registravimo žurnalas ir pranešimai apie pažeidimus saugomi Finansinių priemonių įgyvendinimo taisyklėse nustatyta tvarka.“

15. Pakeičiu 6 priedo lentelės 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. SU NUSTATYTU PAŽEIDIMU, KURIO IŠTAISYTI NEĮMANOMA, SUSIJUSIŲ LĖŠŲ IŠSKAIČIAVIMAS IŠ TINKAMAI PANAUDOTŲ LĖŠŲ

 

8.1. Metinės ataskaitos, kurioje išskaičiuotos lėšos, data

 

8.2. Metinės ataskaitos, kurioje išskaičiuotos lėšos, numeris

 

8.3. Išskaičiuotų lėšų suma, iš viso (eurais), ir jos pasiskirstymas pagal finansavimo šaltinius:

 

8.3.1. Europos Sąjungos fondų lėšos (eurais)

 

8.3.2. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos (eurais)

 

8.3.3. privačios finansinės priemonės valdytojo lėšos (eurais)

 

8.3.4. kitos lėšos (eurais)“.

 

 

 

 

 

Finansų ministras                                                                                                        Vilius Šapoka