LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO VALDYBA

 

 

SPRENDIMAS

DĖL SEIMO VALDYBOS 2016 M. BIRŽELIO 29 D. SPRENDIMO NR. SV-S-1603 „DĖL ĮSTATYMŲ IR KITŲ SEIMO TEISĖS AKTŲ LEIDYBOS, PARLAMENTINĖS KONTROLĖS IR SEIMO PRIEŽIŪRINĖS VEIKLOS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. gegužės 26 d. Nr. SV-S-1633

Vilnius

 

 

 

 

Lietuvos Respublikos Seimo valdyba  n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Įstatymų ir kitų Seimo teisės aktų leidybos, parlamentinės kontrolės ir Seimo priežiūrinės veiklos organizavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Seimo valdybos 2016 m. birželio 29 d. sprendimu Nr. SV-S-1603 „Dėl Įstatymų ir kitų Seimo teisės aktų leidybos, parlamentinės kontrolės ir Seimo priežiūrinės veiklos organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeisti 9 punktą ir jį išdėstyti taip:

9. Per Seimo komiteto (komisijos) sprendime nurodytą laiką raštu gauti įstatymų leidybos iniciatyvos teisės neturinčių subjektų pasiūlymai užregistruojami Dokumentų departamento Dokumentų valdymo skyriuje ir perduodami Seimo posėdžių sekretoriatui, o šis juos įrašo į atskirą įstatymų leidybos iniciatyvos teisės neturinčių subjektų pateiktų pasiūlymų registrą. Šiame registre nurodoma įstatymo ar kito Seimo teisės akto projekto, dėl kurio teikiamas pasiūlymas, registracijos numeris, įstatymo ar kito Seimo teisės akto projekto pavadinimas, gauto pasiūlymo registracijos Seimo kanceliarijoje data ir numeris, pasiūlymo teikėjo duomenys (pavadinimas arba vardas, pavardė, adresas), įstatymo ar kito Seimo teisės akto projektą nagrinėjantys pagrindinis ir papildomas komitetai (komisijos). Šiuos pasiūlymus Seimo posėdžių sekretoriatas nedelsdamas per Seimo kanceliarijos dokumentų valdymo sistemą (toliau – DVS) perduoda svarstyti atitinkamą įstatymo ar kito Seimo teisės akto projektą nagrinėjantiems pagrindiniam ir papildomam komitetams (komisijoms) ir susipažinti pasiūlymo teikėjo nurodytam adresatui (jeigu šis nėra pagrindinis ar papildomas komitetas (komisija).“

2. Papildyti 571 punktu:

571. Komitetų biurų tarnautojai (Seimo kanceliarijos patarėjai, aptarnaujantys Seimo komisijas) užtikrina, kad Seimo interneto svetainėje būtų paviešinta informacija apie visus komiteto (komisijos) posėdyje svarstytus parlamentinės kontrolės klausimus, ką šiais klausimais nutarė komitetas (komisija) ir, jeigu yra, informacija apie komiteto (komisijos) priimtų sprendimų įgyvendinimą. Informacija apie komiteto (komisijos) svarstytą parlamentinės kontrolės klausimą turi būti paviešinta ne vėliau kaip per tris darbo dienas po atitinkamo komiteto (komisijos) posėdžio protokolo pasirašymo ir atnaujinama ne vėliau kaip per tris darbo dienas po papildomos informacijos gavimo komitete (komisijoje). Informacija viešinama tik tokia apimtimi, kuri neprieštarauja teisės aktų reikalavimams dėl informacijos viešumo.“

3. Pakeisti 68 punktą ir jį išdėstyti taip:

68. Seimui teikiamų Vyriausybės, valstybės institucijų, kurių vadovus skiria Seimas arba kurių paskyrimui reikalingas Seimo pritarimas (išskyrus teismus), taip pat įstatymuose nustatytų valstybės institucijų (ar jų vadovų), teikiančių veiklos ataskaitas Seimui, metinių veiklos ataskaitų apskaitą tvarko Seimo posėdžių sekretoriatas. Šias ataskaitas Seimo posėdžių sekretoriatas per  DVS perduoda Seimo komitetams ir ataskaitų tekstus įkelia į TAIS. Seimui teikiamų ataskaitų apskaitos žurnale nurodomas ataskaitos eilės numeris, institucijos pavadinimas, ataskaitos teikimo teisinis pagrindas, Seimo nutarimo, kuriuo institucijos vadovas buvo paskirtas (arba Seimas pritarė jo paskyrimui), data ir numeris, duomenys apie ataskaitos pateikimą.“

4. Pakeisti 80 punktą ir jį išdėstyti taip:

80. Europos reikalų komiteto ir Užsienio reikalų komiteto posėdžių, kuriuose svarstomi ir sprendžiami Europos Sąjungos reikalai, metu daromi garso įrašai, pagal kuriuos rengiamos šių komitetų posėdžių stenogramos. Kitų komitetų (komisijų) posėdžių ar klausymų garso įrašai daromi pagal poreikį komiteto (komisijos) pirmininko sprendimu. Komitetų (komisijų) posėdžių ar klausymų garso įrašai, kurie nėra skirti viešai posėdžių ar klausymų transliacijai, naudojami tik posėdžio ar klausymų eigai ir posėdyje priimtiems sprendimams fiksuoti ir Seimo veiklos dokumentams rengti.“

 

 

 

Seimo Pirmininkas                                                                                              Viktoras Pranckietis