Pagėgių savivaldybės taryba

 

sprendimas

DĖL PAGĖGIŲ SAVIVALDYbės turto ir valstybės turto VALDYMO, NAUDOJIMO IR DISPONAVIMO JUO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2021 m. kovo 25 d. Nr. T-59

Pagėgiai

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 26 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu, Pagėgių savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Pagėgių savivaldybės turto ir valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Pagėgių savivaldybės tarybos 2019 m. rugsėjo 26 d. sprendimą Nr. T-160 „Dėl Pagėgių savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su vėlesniu pakeitimu.

3. Sprendimą paskelbti Teisės aktų registre ir Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje  www.pagegiai.lt.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmams (Galinio Pylimo g. 9, 91230 Klaipėda) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka per 1 (vieną) mėnesį nuo sprendimo paskelbimo ar įteikimo suinteresuotiems asmenims dienos.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Vaidas Bendaravičius

 

 

PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

2021 m. kovo 25 d. sprendimu Nr. T-59

 

 

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS TURTO VALDYMO, NAUDOJIMO IR DISPONAVIMO JUO TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pagėgių savivaldybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Pagėgių savivaldybei (toliau – Savivaldybė) nuosavybės teise priklausančio turto ir valstybės turto, Savivaldybės valdomo patikėjimo teise, valdymo, naudojimo ir disponavimo juo sąlygas ir tvarką.

2. Šiame Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatyme (toliau – Įstatymas).

Disponavimas turtu – teisė turtą parduoti, kitaip perleisti, taip pat išnuomoti, įkeisti arba kitokiu būdu keisti jo teisinę būklę.

Ilgalaikis materialusis turtas – turtas, kuris naudingai eksploatuojamas ilgiau negu vienus metus ir kurio įsigijimo vertė ne mažesnė už Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Vyriausybė) nustatytą vertę.

Liekamosios medžiagos – tinkami naudoti mazgai, detalės, taurieji metalai, brangakmeniai, antrinės žaliavos, statybinės ir kitos medžiagos, liekantys išardžius numatytą likviduoti turtą.

Savivaldybės valdoma bendrovė – akcinė bendrovė ir (ar) uždaroji akcinė bendrovė, kurių vienai ar kelioms savivaldybėms nuosavybės teise priklausančios akcijos suteikia daugiau kaip 1/2 balsų visuotiniame akcininkų susirinkime.

Trumpalaikis materialusis turtas – turtas, kuris naudingai eksploatuojamas ne ilgiau negu vienus metus arba kurio įsigijimo vertė yra mažesnė už Vyriausybės nustatytą ilgalaikio materialiojo turto vertę.

Turtas – materialiosios, nematerialiosios ir finansinės vertybės.

Turto likvidavimas – Vyriausybės nustatyta tvarka nurašyto turto išvežimas į sąvartyną arba jo sunaikinimas.

Turto naudojimas – naudingųjų turto savybių taikymas naudotojo poreikiams tenkinti.

Turto nurašymas – Vyriausybės nustatyta tvarka įformintas turto išėmimas iš      apyvartos ar sandėliavimo vietų, kai šis turtas perleidžiamas arba likviduojamas.

Turto patikėjimo teisė –  savivaldybės institucijos, įmonės, įstaigos, organizacijos teisė savo įstatuose (nuostatuose), taip pat savivaldybės įmonių, įstaigų, organizacijų veiklą reglamentuojančiuose norminiuose aktuose nustatyta tvarka bei sąlygomis valdyti, naudoti savivaldybės perduotą turtą ir disponuoti juo nepažeidžiant įstatymų ir kitų asmenų teisių bei interesų. Kiti juridiniai asmenys savivaldybės jiems patikėjimo teise perduotą turtą valdo, naudoja ir disponuoja juo tiek ir tokia tvarka bei sąlygomis, kaip nustatyta šio Aprašo III skyriuje bei turto patikėjimo sutartyje.

Turto valdymas – teisė įstatymų nustatyta tvarka daryti turtui fizinį ir ūkinį poveikį.

Turto valdytojas – savivaldybės institucijos, savivaldybės įmonė, įstaiga ar organizacija ir šio Aprašo III skyriuje numatyti kiti juridiniai asmenys, patikėjimo ar nuosavybės teise valdantys, naudojantys savivaldybės turtą ir disponuojantys juo.

3. Savivaldybės turtas gali būti:

3.1. ilgalaikis materialusis;

3.2. nematerialusis;

3.3. finansinis;

3.4. trumpalaikis materialusis.

4. Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas yra:

4.1. statiniai, patalpos ar jų dalys (toliau – savivaldybės nekilnojamasis turtas), žemė, kiti nekilnojamieji daiktai, nuosavybės teise priklausantys Savivaldybei;

4.2. vietinės reikšmės kilnojamosios ir nekilnojamosios kultūros vertybės ir paminklai, nuosavybės teise priklausantys Savivaldybei;

4.3. kitas ilgalaikis materialusis turtas.

5. Savivaldybės nematerialusis turtas yra:

5.1. Savivaldybės heraldikos objektai;

5.2. patentai ir licencijos, taip pat teisės, atsirandančios iš patentų ir licencijų, sertifikavimo ženklai, techniniai projektiniai dokumentai, informacijos apdorojimo programos ir intelektinės veiklos rezultatai;

5.3. kitas nematerialusis turtas.

6. Savivaldybės finansinis turtas yra:

6.1. pagal įstatymus ir kitus teisės aktus iš mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų gaunami savivaldybės biudžeto piniginiai ištekliai;

6.2. Savivaldybei nuosavybės teise priklausantys vertybiniai popieriai ir turtinės teisės, atsirandančios iš šių vertybinių popierių;

6.3. reikalavimo teisė į savivaldybės išduotas paskolas;

6.4. kitas finansinis turtas.

7.Savivaldybė turtą įgyja:

7.1. perimdama valstybės turtą, kuris perduodamas savivaldybės nuosavybėn pagal įstatymus;

7.2. Savivaldybės tarybos sutikimu perimdama valstybės turtą savivaldybių savarankiškosioms funkcijoms įgyvendinti, kai šis turtas perduodamas Savivaldybės nuosavybėn pagal Vyriausybės nutarimus Įstatymo 20 straipsnio 1 dalies 4, 5 ir 6 punktuose nustatytais atvejais;

7.3. įstatymų nustatyta tvarka gaudama pajamų iš mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų;

7.4. gaudama pajamų iš Savivaldybės turto valdymo ir naudojimo;

7.5. pagal sandorius;

7.6. pagal testamentą paveldėdama turtą;

7.7. pagal teismo sprendimą perimdama bešeimininkį turtą;

7.8. kitais įstatymų nustatytais būdais.            

 

 

II SKYRIUS

SAVIVALDYBEI PERDUODAMO VALSTYBĖS TURTO VALDYMAS, NAUDOJIMAS IR DISPONAVIMAS JUO PATIKĖJIMO TEISE

 

8. Savivaldybė patikėjimo teise valdo, naudoja ir disponuoja:

8.1. valstybės turtu, kuris pagal Lietuvos Respublikos valstybės turto perdavimo savivaldybių nuosavybėn įstatymą priskirtas Savivaldybės nuosavybei, bet dar neperduotas jos nuosavybėn;

8.2. valstybės turtu, kuris Vyriausybės nutarimais Savivaldybei perduodamas valstybinėms (valstybės perduotoms savivaldybėms) funkcijoms įgyvendinti.

 

 

 

III SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO VALDYMAS, NAUDOJIMAS IR DISPONAVIMAS PATIKĖJIMO TEISE

 

9. Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto savininko funkcijas, vadovaudamasi įstatymais, įgyvendina Pagėgių savivaldybės taryba. Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis turtas patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti juo perduodamas Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.

10. Sprendimą dėl Savivaldybės turto perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise priima Savivaldybės Taryba.

11. Savivaldybės turtą patikėjimo teise valdo, naudoja ir disponuoja juo savivaldybės institucijos, įstaigos ir organizacijos, savivaldybės įmonės (toliau – turto valdytojai) pagal įstatymus, šį Aprašą, Savivaldybė tarybos sprendimuose nustatyta tvarka. Šioje dalyje nurodyti savivaldybės turto patikėjimo teisės subjektai, t. y. turto valdytojai, turi teisę priimti sprendimus, susijusius su savivaldybės turto valdymu, naudojimu ir disponavimu juo, išskyrus sprendimus, susijusius su šio turto perleidimu kitų asmenų nuosavybėn ar su daiktinių teisių suvaržymu, jeigu kiti įstatymai nenustato kitaip.

12. Kitiems, 11 punkte nenurodytiems, juridiniams asmenims Savivaldybės turtas patikėjimo teise gali būti perduodamas pagal turto patikėjimo sutartį (2 priedas) savivaldybių funkcijoms įgyvendinti tik tais atvejais, kai šie juridiniai asmenys pagal įstatymus gali atlikti savivaldybių funkcijas. Savivaldybės tarybos sprendime turi būti nurodytas savivaldybės turto valdytojas, įgaliotas sudaryti turto patikėjimo sutartį, juridinis asmuo, pagal įstatymus galintis atlikti savivaldybių funkcijas, sutarties galiojimo terminas, kuris negali būti ilgesnis kaip 20 metų, jeigu įstatymai nenustato kitaip. Kiti juridiniai asmenys, kuriems savivaldybės turtas perduotas pagal turto patikėjimo sutartį, negali šio turto perduoti nuosavybės teise kitiems asmenims, jo įkeisti ar kitaip suvaržyti daiktines teises į jį, juo garantuoti, laiduoti ar kitu būdu juo užtikrinti savo ir kitų asmenų prievolių įvykdymą, jo išnuomoti, suteikti panaudos pagrindais ar perduoti jį kitiems asmenims naudotis kitu būdu. Šis turtas gali būti naudojamas tik savivaldybių funkcijoms įgyvendinti. Turto patikėjimo sutartyje gali būti nustatyti ir kiti, šiame punkte nenurodyti, Savivaldybės tarybos sprendime nustatyti patikėjimo teisės subjekto (patikėtinio) teisių dėl turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo apribojimai. Turto valdytojas, sudaręs turto patikėjimo sutartį, privalo prižiūrėti, kad turto patikėjimo sutartis būtų tinkamai vykdoma. Turto patikėjimo sutartis pasibaigia Civilinio kodekso nustatytais atvejais. Turto patikėjimo sutartį sudaręs turto valdytojas privalo atsisakyti patikėjimo sutarties, vadovaudamasis Civilinio kodekso 6.967 straipsnio 1 dalies 5 punktu, jeigu juridinis asmuo (patikėtinis) nebegali (ar atsisako) įgyvendinti savivaldybių funkcijas, kurioms įgyvendinti pagal turto patikėjimo sutartį buvo perduotas Savivaldybės turtas. Pasibaigus turto patikėjimo sutarčiai, turtą patikėjimo teise valdo, naudoja ir disponuoja juo sutartį pasirašęs turto valdytojas, jeigu Savivaldybės taryba nenustato kitaip.

13. Savivaldybė jai nuosavybės teise priklausantį ilgalaikį materialųjį turtą savivaldybės viešosioms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms (toliau – sveikatos priežiūros įstaigos), kurių  savininkas (dalininkas) yra savivaldybė perduoda patikėjimo teise pagal patikėjimo sutartį. Sprendimą dėl savivaldybės turto perdavimo patikėjimo teise priima savivaldybės taryba. Tokiame sprendime turi būti nurodyta perduodamo savivaldybės turto pavadinimas ir kiti duomenys, identifikuojantys savivaldybės turtą, terminas, kuriam perduodamas turtas, savivaldybės institucija ar įstaiga, įgaliota sudaryti savivaldybės turto patikėjimo sutartį. Sveikatos priežiūros įstaigos negali šio savivaldybės turto perduoti nuosavybės teise kitiems asmenims, jo įkeisti ar kitaip suvaržyti daiktines teises į jį, juo garantuoti, laiduoti ar kitu būdu juo užtikrinti savo ir kitų asmenų prievolių įvykdymą. Savivaldybės turto patikėjimo sutartyje gali būti nustatyta ir kitų apribojimų. Savivaldybės turto patikėjimo sutartis sudaroma ne ilgesniam kaip 20 metų terminui. Be kitų Civiliniame kodekse numatytų pagrindų, savivaldybės turto patikėjimo sutartis nutrūksta pasibaigus sveikatos priežiūros įstaigos veiklai, kuriai vykdyti buvo perduotas turtas. Sveikatos priežiūros įstaiga jai pagal savivaldybės turto patikėjimo sutartį perduotą savivaldybės turtą gali nuomoti arba perduoti panaudai Aprašo ir savivaldybės tarybos sprendimų nustatyta tvarka. Į turtą, perduotą pagal savivaldybės turto patikėjimo sutartį, negali būti nukreipiamas išieškojimas pagal sveikatos priežiūros įstaigos prievoles, įskaitant prievoles, atsiradusias šį turtą valdant, naudojant ir juo disponuojant. Sveikatos priežiūros įstaigos Aprašo nustatyta tvarka, kai yra savivaldybės tarybos rašytinis sutikimas, priima sprendimus dėl savivaldybės nekilnojamųjų daiktų, kurie joms perduoti patikėjimo teise pagal savivaldybės turto patikėjimo sutartis, pripažinimo nereikalingais arba netinkamais (negalimais) naudoti. Savivaldybės turtas perduodamas sveikatos priežiūros įstaigoms, pasirašant turto patikėjimo sutartį pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Turto patikėjimo sutarties pavyzdinę formą.

14.Patikėjimo teisė į perduodamą Savivaldybės turtą atsiranda nuo turto perdavimo patikėjimo teisės subjektui (patikėtiniui) ir turto perdavimo–priėmimo akto (1 priedas) pasirašymo.

15. Priėmus sprendimą dėl turto perdavimo, kai perduodamas Savivaldybės turtas iš vienos Savivaldybės įstaigos kitai, turto perdavimo–priėmimo aktus surašo turto valdytojas (turto perdavėjas), valdantis turtą patikėjimo teise.

16. Patikėtinis per 15 kalendorinių dienų nuo turto perdavimopriėmimo akto pasirašymo dienos (kai perduodamas nekilnojamasis turtas, kuriam eksploatuoti suformuotas žemės sklypas) raštu kreipiasi su prašymu į Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Tauragės ir Pagėgių skyrių dėl žemės sklypo panaudos (nuomos) sutarties sudarymo.

17. Savivaldybės turto valdytojai turi teisę patikėjimo teise valdomą ir naudojamą turtą perduoti naudotis ar nuomoti tretiesiems asmenims tik Savivaldybės tarybai priėmus sprendimą.

18. Turto valdytojas patikėjimo teise valdomo ir naudojamo nekilnojamojo turto nuomą ir perdavimą naudotis panaudos pagrindais organizuoja vadovaudamasis šiuo Aprašu ir kitų Savivaldybės tarybos sprendimų nustatyta tvarka.

 

IV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO PANAUDA

 

19. Savivaldybės turtas gali būti perduodamas panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis Aprašo nustatyta tvarka pagal panaudos sutartį šiems subjektams:

19.1. biudžetinėms įstaigoms;

19.2. viešosioms įstaigoms, kurios pagal Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymą laikomos viešojo sektoriaus subjektais, viešosioms įstaigoms – mokykloms;

19.3. asociacijoms (šio Aprašo 20 punkte nustatytiems veiklos tikslams);

19.4. labdaros ir paramos fondams (šio Aprašo 20 punkte nustatytiems veiklos tikslams);

19.5. viešosios naudos nevyriausybinėms organizacijoms, teikiančioms nemokamą kompleksinę pagalbą krizinį nėštumą išgyvenančioms moterims ir jų artimiesiems, arba viešosios naudos nevyriausybinėms organizacijoms, teikiančioms nemokamą paliatyviąją pagalbą;

19.6.  egzilio sąlygomis veikiančioms aukštosioms mokykloms;

19.7. regionų plėtros taryboms;

19.8. kitiems subjektams, jeigu tokio perdavimo tvarka ir sąlygos nustatytos Lietuvos Respublikos Prezidento įstatyme, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme, Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, Lietuvos Respublikos šeimynų įstatyme, Lietuvos Respublikos Lietuvos šaulių sąjungos įstatyme, Lietuvos Respublikos investicijų įstatyme, Lietuvos Respublikos koncesijų įstatyme, Lietuvos Respublikos valstybės įmonės Lietuvos oro uostų valdomų oro uostų koncesijos įstatyme, tarptautinėse sutartyse ar tarptautiniuose susitarimuose.

20. Savivaldybės turtas panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis gali būti perduodamas asociacijoms ir labdaros ir paramos fondams, kurių pagrindinis veiklos tikslas yra bent vienas iš šių tikslų:

20.1. užtikrinti vaiko ir (ar) šeimos gerovės ir (arba) vaiko teisių apsaugą;

20.2. teikti pagalbą nusikaltimų aukoms ir (arba) smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims;

20.3. užtikrinti neįgaliųjų ar kitų socialinę atskirtį patiriančių asmenų grupių (prekybos žmonėmis aukų, asmenų, turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų dėl psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, bei kitoms socialinę atskirtį patiriančių asmenų grupėms priklausančių asmenų) ir užsieniečių socialinę integraciją;

20.4. teikti pagalbą ir (arba) socialines paslaugas asmenims, dėl amžiaus, neįgalumo ar kitų socialinių problemų negalintiems pasirūpinti savo asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime ar patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį;

20.5. teikti pagalbą, sietiną su pacientų teisių gynimu, organizuoti ir teikti ligų prevencijos paslaugas;

20.6. teikti pagalbą, sietiną su užimtumo arba socialinės integracijos per vaikų ir suaugusiųjų neformalųjį švietimą ir kultūrinę veiklą skatinimu;

20.7. tenkinti gyvenamosios vietovės bendruomenės viešuosius poreikius. Šį veiklos tikslą įgyvendinančiai asociacijai panaudos pagrindais gali būti perduotas tik Savivaldybės turtas;

20.8. tenkinti žmonių fizinio aktyvumo poreikius per kūno kultūros ir sporto veiklos skatinimą;

20.9. tenkinti etninės kultūros, meno kūrėjų ir kultūros darbuotojų poreikius per kultūros ir meno plėtros, kultūrinės edukacijos ar kultūros paveldo apsaugos veiklą.

21. Savivaldybės turtas 19.2-19.7 papunkčiuose nurodytiems subjektams gali būti perduodamas panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis, jeigu:

21.1. panaudos subjektas pagrindžia, kad prašomas panaudos pagrindais suteikti turtas reikalingas jo vykdomai veiklai (jeigu subjektas yra asociacija ar labdaros ir paramos fondas, – 20 punkte nustatytiems veiklos tikslams), dėl kurios turtas galėtų būti perduotas, ir jo naudojimo paskirtis atitinka šio subjekto steigimo dokumentuose nustatytus veiklos sritis ir tikslus;

21.2. Vyriausybės nustatyta tvarka yra įvertintas poveikis konkurencijai ir atitiktis valstybės pagalbos reikalavimams.

22. Poveikis konkurencijai ir atitiktis valstybės pagalbos reikalavimams (toliau – poveikio ir atitikties vertinimas) atliekamas kiekvieną kartą, kai turtą panaudos pagrindais ketinama perduoti šio Aprašo 19 punkto 2–7 papunkčiuose nurodytiems panaudos subjektams (Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 2–5 punktuose nurodytiems panaudos subjektams). Poveikiui ir atitikčiai vertinti naudojamas poveikio konkurencijai ir atitikties valstybės pagalbos reikalavimams vertinimo klausimynas (toliau – klausimynas), kurio forma nustatyta Aprašo 5 priede. Klausimyno II dalies pildyti nereikia, jeigu: į klausimyno I dalies 1 ir 2 klausimus atsakyta „Ne“ arba į klausimyno I dalies 1 ir (arba) 2 klausimus atsakyta „Taip“, tačiau į 3 klausimą atsakyta „Ne“. Su Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba privalo būti derinamas užpildytas klausimynas (pildomos klausimyno I ir II dalys) ir parengtas sprendimo dėl turto perdavimo panaudos pagrindais projektas, jeigu į klausimyno I dalies 1 ir (arba) 2 klausimus, taip pat 3 klausimą atsakyta „Taip“ .

Klausimyną pildo ir pasirašo Pagėgių savivaldybės administracijos Turo ir ūkio skyriaus atsakingas specialistas, kurio pareigybėje, reglamentuojančioje valstybės ar savivaldybės turto perdavimą panaudos pagrindais, nustatyta teisė arba įgaliojimai rengti sprendimų dėl turto perdavimo panaudos pagrindais projektus (toliau – subjektas).

Konkurencijos taryba, gavusi užpildytą klausimyną ir sprendimo dėl turto perdavimo panaudos pagrindais projektą, pateikia išvadą ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo jų gavimo dienos. Tais atvejais, kai Konkurencijos taryba motyvuotai nepritaria pateiktam sprendimo dėl turto perdavimo panaudos pagrindais projektui, tačiau Pagėgių savivaldybės administracija su tuo nesutinka, galutinį sprendimą dėl turto perdavimo panaudos pagrindais priima Pagėgių savivaldybės taryba. Užpildytas klausimynas (nustatytu atveju ir Konkurencijos tarybos išvada) kartu su sprendimo projektu dėl turto perdavimo panaudos pagrindais teikiamas Pagėgių savivaldybės tarybai.

23. Sprendimą (įsakymą) dėl Savivaldybės nekilnojamojo turto ir dėl kito Savivaldybės ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto bei trumpalaikio turto perdavimo pagal panaudos sutartį šio Aprašo 19 punkto 1-2 papunkčiuose nurodytiems panaudos subjektams laikinai neatlygintinai valdyti, naudotis priima Savivaldybės administracijos direktorius. 

24. Sprendimą dėl Savivaldybės nekilnojamojo turto ir dėl kito Savivaldybės ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto bei trumpalaikio turto perdavimo pagal panaudos sutartį šio Aprašo 19 punkto 3–8 papunkčiuose nurodytiems panaudos subjektams –Savivaldybės taryba.  

25. Sprendimą dėl valstybės turto perdavimo pagal panaudos sutartį laikinai neatlygintinai valdyti, naudoti priima Savivaldybės taryba.

26. Sprendime (įsakyme) nurodoma:

26.1. perduodant savivaldybės nekilnojamąjį turtą: perduodantis ir priimantis subjektai; panaudos sutarties terminas; nekilnojamojo turto panaudojimo paskirtis, pavadinimas ir adresas; unikalus numeris ir bendras statinio plotas (jeigu toks yra) arba kiti statiniams būdingi geometriniai parametrai, atsižvelgus į statinio naudojimo paskirtį; perduodamo nekilnojamojo turto plotas (jeigu toks yra) arba kiti nekilnojamajam turtui būdingi geometriniai parametrai, atsižvelgus į šio turto naudojimo paskirtį; nekilnojamojo turto ar kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašas su šiame papunktyje nurodytais nekilnojamojo turto identifikavimo duomenimis, jeigu panaudos pagrindais perduodami daugiau nei 2 nekilnojamojo turto ar kitų nekilnojamųjų daiktų vienetai; kitos panaudos sąlygos (jeigu tokių reikia);

26.2. perduodant kitą nematerialųjį, ilgalaikį ir trumpalaikį materialųjį turtą: perduodantis ir priimantis subjektai, turto pavadinimas; kiti duomenys, identifikuojantys turtą (turto inventoriaus numeris, markė, modelis, identifikavimo ir valstybinis numeriai); turto skaičius (vienetais); panaudos sutarties terminas; turto panaudojimo paskirtis, perduodamo turto sąrašas su šiame papunktyje nurodytais turto identifikavimo duomenimis, jeigu panaudos pagrindais perduodami daugiau nei 2 turto vienetai; kitos panaudos sutarties sąlygos (jeigu reikia).

27. Subjektas, nurodytas šio Aprašo 19.1 - 19.2 papunkčiuose, norintis gauti Savivaldybės turtą neatlygintinai naudotis pagal panaudos sutartį, Savivaldybės administracijai pateikia  motyvuotą prašymą perduoti Savivaldybės turtą panaudos pagrindais; jame turi būti nurodyta: prašomo perduoti turto naudojimo tikslas, bendras plotas, kokiai veiklai vykdyti bus naudojamas perduodamas turtas, ar turto naudojimo paskirtis atitinka subjekto veiklos sritis ir tikslus, nustatytus jo steigimo dokumentuose.

28. Subjektas, nurodytas šio Aprašo 19.3-19.8 papunkčiuose, norintis gauti Savivaldybės turtą (patalpas) neatlygintinai naudotis pagal panaudos sutartį, Savivaldybės tarybai pateikia:

28.1. motyvuotą prašymą-pagrindimą, kad prašomas panaudos pagrindais suteikti turtas reikalingas jo vykdomai veiklai (jeigu subjektas yra asociacija ar labdaros ir paramos fondas, – 20 dalyje nustatytiems veiklos tikslams), dėl kurios turtas galėtų būti perduotas, ir jo naudojimo paskirtis atitinka šio subjekto steigimo dokumentuose nustatytus veiklos sritis ir tikslus, naudojimosi terminą;

28.2. steigimo dokumentus: registracijos pažymėjimo, įstatų (nuostatų) kopiją (jeigu jie yra juridiniai asmenys);

28.3. valstybės įmonės Registrų centro pažymą apie kitą nuosavybės ar panaudos pagrindais valdomą panaudos subjekto, nurodyto Aprašo 19.3-19.8 papunkčiuose, nekilnojamąjį turtą, esantį Savivaldybėje;

29. Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas gali būti perduodamas panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis:

29.1. šio Aprašo 19.1 papunktyje nurodytiems subjektams – ne ilgesniam kaip 20 metų terminui;

29.2. šio Aprašo19.3–19.8 papunkčiuose nurodytiems subjektams gali būti perduotas panaudos teise ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui, jeigu įstatymai nenustato kitaip.

30. Savivaldybės turto panaudos sutartyje turi būti nustatyta pagal panaudos sutartį perduodamo turto naudojimo paskirtis, panaudos gavėjo pareiga savo lėšomis atlikti nekilnojamojo daikto einamąjį ar statinio kapitalinį remontą, kito ilgalaikio materialiojo turto remontą, apmokėti visas turto išlaikymo išlaidas ir kitos Civiliniame kodekse nustatytos panaudos sąlygos. Panaudos davėjas privalo nutraukti panaudos sutartį, jeigu panaudos gavėjas nevykdo veiklos, dėl kurios buvo perduotas savivaldybės turtas, arba šį turtą naudoja ne pagal paskirtį. Panaudos davėjas gali nutraukti panaudos sutartį, jeigu panaudos gavėjas nevykdo įsipareigojimų savo lėšomis atlikti nekilnojamojo daikto einamąjį ar statinio kapitalinį remontą arba kito ilgalaikio materialiojo turto remontą. Panaudos gavėjui, pagerinusiam pagal panaudos sutartį perduotą turtą, už turto pagerinimą neatlyginama.

31. Savivaldybės turto panaudos sutartį su panaudos subjektais sudaro turto valdytojas. Turto panaudos sutartį (3 priedas) ir savivaldybės turto, perduodamo pagal panaudos sutartį, perdavimo–priėmimo aktą (4 priedas) pasirašo turto valdytojas, valdantis savivaldybės turtą patikėjimo teise, jeigu Savivaldybės tarybos sprendime ar Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme nenurodyta kitaip.

32. Asmenys, kuriems Savivaldybės turtas perduotas neatlygintinai naudotis, negali jo išnuomoti ar kitaip perduoti naudotis tretiesiems asmenims.

33. Pasibaigus panaudos sutarties terminui, Savivaldybės turtas grąžinamas turto valdytojui pagal turto perdavimo–priėmimo aktą.

34. Savivaldybės turtas, perduotas pagal panaudos sutartį, grąžinamas abiems šalims pasirašius turto grąžinimo aktą ir susitarimą (kai sutartis nutraukiama prieš terminą) dėl turto panaudos sutarties nutraukimo. Šiuos dokumentus pasirašo pagal kompetenciją juos perdavę asmenys.

35. Savivaldybės turto valdytojas, valdantis patikėjimo teise Savivaldybės turtą, Savivaldybės tarybai priėmus sprendimą ar administracijos direktoriui išleidus įsakymą dėl turto perdavimo pagal panaudos sutartį, gali ją nutraukti sutartyje numatytais pagrindais be atskiro Savivaldybės tarybos sprendimo ar administracijos direktoriaus įsakymo.

36. Turto, kuris perduotas laikinai naudotis pagal panaudos sutartį, apskaita tvarkoma turto valdytojų, kurios šį turtą valdo patikėjimo teise, buhalterinėje apskaitoje (balanse), o įstaiga, kuri turtą priima panaudos pagrindais, įrašo šį turtą į nebalansinę sąskaitą pagal kiekvieną turto davėją.

37. Panaudos davėjas kai perduodamas savivaldybės nekilnojamasis turtas ar kitas nekilnojamasis daiktas, savo lėšomis per 10 darbo dienų nuo sutarties pasirašymo įregistruoja sutartį Nekilnojamojo turto registre, o Panaudos gavėjas per 5 darbo dienas nuo sutarties įregistravimo arba išregistravimo Nekilnojamojo turto registre kompensuoja panaudos davėjui su sutarties registravimu arba išregistravimu susijusias išlaidas.

 

V SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS ILGALAIKIO MATERIALIOJO TURTO NUOMA

 

38. Sprendimus dėl Savivaldybės turto nuomos priima Savivaldybės taryba, jeigu:

38.1. Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas neskirtas šalies gynybai ar saugumui užtikrinti, išskyrus atvejus, kai turtas nuomojamas karinių pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių metu;

38.2. Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas nenaudojamas Savivaldybės funkcijoms įgyvendinti.

39. Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas išnuomojamas viešo nuomos konkurso būdu, išskyrus šiuos Savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto nuomos atvejus, kai toks turtas gali būti išnuomotas be konkurso, jeigu:

39.1. savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas išnuomojamas neatidėliotinam darbui atlikti (avarijoms, stichinėms nelaimėms likviduoti ir panašiai) ar trumpalaikiam renginiui (parodoms, sporto varžyboms, pasitarimams, seminarams, šventėms, kultūros renginiams), kurio trukmė yra ne ilgesnė kaip 30 kalendorinių dienų, organizuoti;

39.2. perkamos paslaugos, kurioms teikti bus naudojamas Savivaldybės ilgalaikis ir trumpalaikis materialusis turtas, ir šis turtas išnuomojamas Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka vykdomo viešojo paslaugų pirkimo metu;

39.3. bent 3 kartus neįvyksta savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto viešas nuomos konkursas;

39.4. bendrosios nuosavybės teise valdomas savivaldybės nekilnojamasis turtas išnuomojamas šio turto bendraturčiams arba kai išnuomojamas savivaldybės nekilnojamasis turtas yra greta šio turto nuomininkams priklausančių ir (arba) jų naudojamų statinių;

39.5. savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas išnuomojamas pelno nesiekiantiems subjektams, kurių pagrindinis veiklos tikslas atitinka bent vieną iš šio Aprašo 20 punkte nustatytų tikslų arba regionų plėtros taryboms;

39.6. savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas išnuomojamas subjektams Lietuvos Respublikos įstatymų numatytais atvejais.

40. Savivaldybės taryba nustato Savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto viešo nuomos konkurso ir nuomos be konkurso organizavimo ir vykdymo tvarką, kurioje reglamentuojama:

40.1. viešo nuomos konkurso ir nuomos be konkurso organizavimo ir vykdymo tvarka;

40.2. turto valdytojų pareigos organizuojant viešą nuomos konkursą ir nuomos be konkurso atveju;

40.3. viešo nuomos konkurso nutraukimo tvarka ir pagrindai;

40.4. pavyzdinės nuomos sutarties, kurioje nustatytos nuomos sutarties sąlygos, turto perdavimo–priėmimo akto formos.

41. Nuomos konkursą organizuoja ir vykdo turto valdytojo, valdančio Savivaldybės turtą patikėjimo teise, sprendimu sudaryta turto nuomos komisija.

42. Savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto nuomos sutartį ir Savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto perdavimo–priėmimo aktą pasirašo turto valdytojas, valdantis Savivaldybės turtą patikėjimo teise, jei Savivaldybės tarybos sprendime nenurodyta kitaip. Savivaldybei priklausančio išnuomoto ilgalaikio materialiojo turto nuomos sutartys atnaujinamos tomis pačiomis sąlygomis (išskyrus nuomos terminą) administracijos direktoriaus įsakymu. Jei nuomos sąlygos keičiamos, sprendimą priima Savivaldybės Taryba. Papildomą susitarimą dėl sutarties atnaujinimo pasirašo turto valdytojas, valdantis savivaldybės turtą patikėjimo teise.

43. Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas gali būti išnuomotas ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui (įskaitant nuomos termino pratęsimą), išskyrus atvejus, kai įstatymai, tarptautinės sutartys ar tarptautiniai susitarimai nustato kitaip, taip pat atvejus, kai Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas išnuomojamas įgyvendinant valstybei svarbius ekonominius projektus, nuomos laikotarpį nustatant atsižvelgus į projekto investicijų grąžą ir projekto veiklos pobūdį arba regionų plėtros taryboms. Savivaldybės trumpalaikis materialusis turtas gali būti išnuomojamas kartu su Savivaldybės ilgalaikiu materialiuoju turtu, jeigu tuo siekiama užtikrinti efektyvią Savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto nuomą.

44. Savivaldybės nekilnojamojo turto viešas nuomos konkursas gali būti organizuojamas ir vykdomas informacinių technologijų priemonėmis Vyriausybės nustatyta tvarka.

45. Savivaldybės taryba nustato atitinkamai nuompinigių už Savivaldybės ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto nuomą skaičiavimo tvarką.

46. Nuomininkas, išsinuomojęs patalpas be konkurso, visą nuompinigių sumą sumoka per 10 kalendorinių dienų po sutarties pasirašymo.

47. Nuompinigiai už Savivaldybės ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto, kurį patikėjimo teise valdo Savivaldybės institucijos, įstaigos ir organizacijos, nuomą pervedami į Savivaldybės biudžetą, o už turto, kurį patikėjimo teise valdo Savivaldybės įmonės, nuomą – į šių įmonių sąskaitas.

48. Nuomininkas, per sutartyje nustatytus terminus nesumokėjęs nuompinigių, moka 0,05 procento dydžio delspinigius už kiekvieną pavėluotą dieną.

49. Nuomininkams, išsinuomojusiems Savivaldybei nuosavybės teise priklausantį ilgalaikį materialųjį turtą, draudžiama be rašytinio Savivaldybės tarybos leidimo subnuomoti jį arba perleisti naudotis turtu tretiesiems asmenims bei atlikti kapitalinį remontą arba rekonstrukcijos darbus (pagerinti turtą), įkeisti nuomos teisę ar kitaip ją suvaržyti. Nuomininkas neturi pirmumo teisės išpirkti nuomojamą turtą.

50. Jei nuomininkui atlikus kapitalinį remontą, rekonstravimo darbus ar kitaip pagerinus nekilnojamąjį turtą, padidėjo šio turto vertė, nuomininkas perdavimo–priėmimo aktu  perduoda turto valdytojui nurodytus kapitalinio remonto ar rekonstrukcijos darbus. Perdavimo–priėmimo akte turi būti nurodyta atlikto kapitalinio remonto ar rekonstrukcijos darbų vertė bei pridėti ją pagrindžiantys dokumentai (sąskaitos faktūros, atliktų darbų aktai).

51. Nuomininkui, pagerinusiam išsinuomotą turtą, už turto pagerinimą neatlyginama.

52. Nuomininkas per 15 kalendorinių dienų  nuo turto perdavimo ir priėmimo akto pasirašymo įregistruoja nuomos sutartį valstybės įmonėje Registrų centre, o nutraukus sutartį ar jai pasibaigus – ją išregistruoja.

53. Šalims susitarus nuomos sutartis nutraukiama prieš terminą turto valdytojui ir nuomininkui pasirašius patalpų perdavimopriėmimo aktą. Kitais atvejais, nutraukiant nuomos sutartį, sprendimą priima Savivaldybės taryba.

54. Turto valdytojas per 5 darbo dienas nuo nuomos sutarties ir perdavimo ir priėmimo akto pasirašymo informuoja Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos skyrių apie įvykusį nuomos konkursą, jo laimėtoją ir apie numatomą sudarytos valstybinės žemės panaudos sutarties pakeitimą. Ši nuostata netaikoma, jei žemės sklypas prie išnuomoto nekilnojamojo turto yra nesuformuotas ir/ar nesuteiktas naudotis. Nuomininkas privalo per 15 kalendorinių dienų nuo turto perdavimo–priėmimo akto pasirašymo kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Tauragės ir Pagėgių skyrių dėl žemės sklypo (dalies) prie išnuomoto nekilnojamojo turto nuomos.

 

VI SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO TRUMPALAIKĖ NUOMA

 

55. Savivaldybės  nekilnojamasis turtas gali būti išnuomojamas trumpalaikiam renginiui (parodoms, sporto varžyboms, pasitarimams, seminarams, šventėms, kultūros renginiams ir kitiems trumpalaikiams renginiams) organizuoti ir tik tais atvejais, kai šio turto nuoma būtina Savivaldybei priskirtoms funkcijoms atlikti.

56. Turto trumpalaikės nuomos objektu negali būti gyvenamosios paskirties patalpos ir jų priklausiniai.

57. Savivaldybės taryba atskiru tarybos sprendimu patvirtina sąrašą trumpalaikės nuomos objektų (negyvenamųjų patalpų), kurios gali būti išnuomotos Aprašo 55 punkte nustatytais atvejais. Sprendime nurodoma negyvenamųjų patalpų turto valdytojas, patalpų adresas, plotas, nuomos mokestis (kt. mokesčiai). Dėl negyvenamųjų patalpų įtraukimo į šį sąrašą, turto valdytojas kreipiasi su prašymu į Pagėgių savivaldybės tarybą.

58. Turtas išnuomojamas fiziniams ir juridiniams asmenims, išskyrus Savivaldybės įsteigtas įstaigas.

59. Turtas išnuomojamas ne konkurso būdu ir ne ilgesniam kaip 30 dienų arba
720 valandų laikotarpiui per kalendorinius metus.

60. Aprašo 55 punkte nustatytais atvejais turto valdytojas turtu gali leisti neatlygintinai pasinaudoti Savivaldybės biudžetinėms įstaigoms.

61. Sprendimus dėl trumpalaikės turto nuomos priima turto valdytojai, valdantys turtą patikėjimo teise.

62. Fiziniai ar juridiniai asmenys, pageidaujantys išsinuomoti turtą, turto valdytojui, pateikia paraišką, kurioje turi būti nurodyta:

62.1. fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas / juridinio asmens pavadinimas ir kodas, adresas (buveinė), telefono numeris, el. paštas;

62.2. turto nuomos tikslinė paskirtis;

62.3. pageidaujamų išsinuomoti patalpų adresas, plotas;

62.4. nuomos trukmė, nurodoma valandomis ar dienomis;

62.5. juridinis asmuo prie paraiškos pateikia registracijos pažymėjimo, įstatų kopijas, patvirtintas antspaudu (jeigu jis privalo turėti antspaudą) ir įgalioto atstovo parašu, teikiant paraišką dėl trumpalaikės turto nuomos pirmą kartą. Juridinis asmuo, pateikdamas paraišką antrą ir kitus kartus dėl to paties turto trumpalaikės nuomos, minėtų įvardytų dokumentų pateikti neprivalo, jeigu neįvyko juridinių pasikeitimų.

63. Pateiktos paraiškos (gali būti pateiktos el. paštu, paštu arba tiesiogiai atitinkamai įstaigai) registruojamos gaunamų dokumentų registre, užrašant paraiškos gavimo datą ir laiką (minutės tikslumu).

64. Jeigu turto valdytojas atsisako išnuomoti turtą, asmuo apie tai informuojamas raštu ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo paraiškos ir kitų dokumentų pateikimo, nurodant atsisakymo priežastis.

65. Jeigu Turtą tuo pačiu metu pageidauja išsinuomoti keli fiziniai ar juridiniai asmenys, Turtas išnuomojamos asmeniui, kurio paraiška užregistruota anksčiau.

66. Turto valdytojas užtikrina turto nuomos sutarties sąlygų vykdymą ir gautų lėšų apskaitos kontrolę.

67. Savivaldybės turto trumpalaikės nuomos sutartis (6 priedas) turi būti pasirašyta per 5 darbo dienas nuo sprendimo išnuomoti turtą priėmimo dienos, bet ne vėliau kaip iki turto nuomos pradžios. Sutartį pasirašo turto valdytojai, valdantyssavivaldybės turtą patikėjimo teise.

68. Su trumpalaike nuoma susiję mokesčiai pervedami į turto valdytojo surenkamąją sąskaitą.

69. Nuomininkas, Sutartyje nustatytomis sąlygomis nesumokėjęs nuomos mokesčio, moka 0,05 proc. delspinigius nuo nesumokėtos mokesčio sumos už kiekvieną pavėluotą dieną.

70. Nuomotojas apie išnuomotą turtą pateikia metinę ataskaitą (nuomininkas, sutarties data ir  numeris, išnuomotas turtas (adresas, unikalus numeris, patalpų indeksai), nuomos mokestis Eur per visą laikotarpį, sutarties terminas) kartu su metine Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo ataskaita.

71. Savivaldybės administracija ar atitinkamai Turto valdytojas atsako už Turto nuomos dokumentacijos sutvarkymą ir saugojimą.

72. Savivaldybės trumpalaikis materialusis turtas gali būti išnuomojamas kartu su Savivaldybės ilgalaikiu materialiuoju turtu, jeigu tuo siekiama užtikrinti efektyvią Savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto nuomą. Išnuomojant Savivaldybės trumpalaikį materialųjį turtą kartu su ilgalaikiu materialiuoju turtu, trumpalaikio materialiojo turto nuompinigių dydis apskaičiuojamas vadovaujantis patvirtintu Nuompinigių už Pagėgių savivaldybės ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto nuomą skaičiavimo tvarkos aprašu.

 

VII SKYRIUS

TURTO APSKAITA IR ATASKAITOS APIE SAVIVALDYBEI NUOSAVYBĖS TEISE PRIKLAUSANTĮ TURTĄ

 

73. Savivaldybės turto apskaita tvarkoma įstatymų nustatyta tvarka.

74. Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis turtas įtraukiamas į Savivaldybės administracijos apskaitą.

75. Savivaldybei patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti perduotas valstybės turtas įtraukiamas į Savivaldybės administracijos apskaitą ir pagal panaudos sutartis perduodamas valdyti ir naudoti Savivaldybės tarybos sprendime nurodytam turto valdytojui, kuris šį turtą priima, įtraukia pateiktus duomenis apie turtą į nebalansinę sąskaitą pagal kiekvieną turto davėją.

76. Turto valdytojas perduotą valdyti, naudoti ir disponuoti patikėjimo teise ilgalaikį materialųjį ir nematerialųjį turtą įtraukia į apskaitą ir kaupia duomenis apie:

76.1. ilgalaikio materialiojo arba nematerialiojo turto pavadinimą;

76.2. inventoriaus numerį;

76.3. įsigijimo vertę;

76.4. nusidėvėjimo (amortizacijos) sumą ir metus, kuriais paskutinį kartą bus apskaičiuotas nusidėvėjimas (amortizacija);

76.5. turto gavimo datą ir turto davėją;

76.6. nuosavybę (valstybės ar savivaldybės);

76.7. turto finansavimo šaltinį;

76.8. vertės padidėjimą dėl turto atnaujinimo;

76.9. eksploatavimo vietą;

76.10. informaciją apie turtą (nekilnojamojo turto unikalus numeris, turto vienetų skaičius, matavimo vienetas – tūris, plotas, ilgis, masė ir t. t., modelis, tipas, pagaminimo data, sudėtinės dalys, remonto atlikimo data, vertė ir kt.);

76.11. turto įrašymą teisės aktų nustatyta tvarka į turto registrus, kadastrus, sąrašus, sąvadus.

77. Turto valdytojas pagal šio Aprašo 76 punkte nurodytus duomenis sudaro apskaitos registrus.

78. Finansinio turto vertė apskaitoje nurodoma eurais ir euro centais.

79. Ilgalaikio turto vertė apskaitoje nurodoma eurais ir euro centais.

80. Trumpalaikis materialusis turtas apskaitoje įkainojamas pagal įsigijimo vertę arba faktinę savikainą ir apskaitoje nurodoma turto natūrinė (kiekinė) išraiška ir vertė eurais ir euro centais.

81. Kiekvienam ilgalaikio turto objektui suteikiamas atskiras inventoriaus numeris. Kai objektas susideda iš kelių elementų (komplektas), sudarančių kartu su pagrindiniu visumą, kiekvienam jų suteikiamas tas pats inventoriaus numeris.

82. Turto valdytojas ilgalaikio turto nusidėvėjimą skaičiuoja kartą per mėnesį.

83. Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo suvestinę ataskaitą (7 priedas) rengia Savivaldybės administracija pasibaigus ataskaitiniams metams ne vėliau kaip iki einamųjų metų liepos 1 dienos.

84. Suvestinę ataskaitą pasirašo Savivaldybės administracijos direktorius.

85. Savivaldybės administracija informaciją apie suvestinę ataskaitą pateikia susipažinti Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai.

86. Turto valdytojai ir kiti juridiniai asmenys, valdantys Savivaldybei nuosavybės teise priklausantį turtą patikėjimo teise ar pagal patikėjimo sutartį, rengia ir pateikia Savivaldybės administracijos Turto ir ūkio skyriui Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo ataskaitą (7 priedas) pasibaigus ataskaitiniams metams ne vėliau kaip iki einamųjų metų balandžio 15 dienos.

87. Už Turto valdytojo ataskaitos parengimą, jos duomenų teisingumą ir pateikimą laiku Savivaldybės administracijai, papildomos informacijos ir paaiškinimų, reikalingų suvestinei ataskaitai parengti, pateikimą atsakingas  turto valdytojo vadovas. Ataskaitą pasirašo savivaldybės turto valdytojo vadovas ir asmuo, rengęs ataskaitą.

88. Ataskaitoje turtas pateikiamas balansine verte. Ataskaita sudaroma pagal paskutinės ataskaitinio laikotarpio dienos duomenis. Ataskaitoje pateikti duomenys turi sutapti su turto valdytojo metinės atskaitomybės duomenimis.

89. Turto valdytojas kartu su Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo ataskaita pateikia ir aiškinamąjį raštą, kuriame lygina turto duomenis metų pabaigoje su duomenimis metų pradžioje, paaiškina pasikeitimų priežastis. Nurodo Savivaldybės tarybos sprendimų, administracijos direktoriaus įsakymų datą ir numerį, kuriais buvo perduotas praėjusiais metais Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis turtas. Pateikia kitą papildomą reikšmingą informaciją apie turtą.

90. Savivaldybės turto apskaitą, valdymą, naudojimą ir disponavimą juo kontroliuoja Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba, Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės institucijos.

91. Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis registruotinas turtas, su šiuo turtu, daiktinėmis teisėmis į jį ir su šių teisių suvaržymais susiję juridiniai faktai teisės aktų nustatyta tvarka registruojami viešuosiuose registruose.

92. Informacija apie Savivaldybės turto panaudos, nuomos, pirkimo–pardavimo, patikėjimo sutartis (nekilnojamojo turto adresas, unikalus numeris, plotas, sutarties šalys, sutarties sudarymo ir galiojimo data, sutarties kaina, teisinis pagrindas, kuriuo vadovaujantis priimtas sprendimas dėl sutarties sudarymo) skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo sutarties sudarymo dienos.

93. Turto valdytojai (Savivaldybės įmonės, įstaigos ir organizacijos), įstatymų nustatyta tvarka įgijusios turtą Savivaldybės nuosavybėn, jį valdo, naudoja ir disponuoja juo patikėjimo teise. Įgytas turtas nuosavybės teise priklauso Savivaldybei.

 

 

VIII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO PERDAVIMAS KITŲ SUBJEKTŲ NUOSAVYBĖN

 

94. Savivaldybės turtas kitų subjektų nuosavybėn perduodamas:

94.1. privatizuojant akcijas pagal įstatymus;

94.2. parduodant savivaldybės nekilnojamąjį turtą ir jam priskirtą žemės sklypą, taip pat kitus nekilnojamuosius daiktus Įstatymo 21 straipsnio, šio Aprašo IX skyriuje  nustatyta tvarka;

94.3. perduodant jį valstybės arba kitos savivaldybės nuosavybėn;

94.4. Savivaldybei nuosavybės teise priklausančias viešųjų įstaigų dalininko teises parduodant kitiems asmenims Vyriausybės nustatyta viešosios įstaigos dalininko teisių pardavimo viešo aukciono būdu tvarka;

94.5. kitais Įstatymo ir kitų įstatymų nustatytais būdais.

95. Savivaldybės turtas Savivaldybės tarybos sprendimu gali būti perduotas valstybės arba kitos savivaldybės nuosavybėn, kai yra atitinkamai arba Vyriausybės, arba jos įgaliotos institucijos, arba kitos savivaldybės tarybos sutikimas. Užsienio valstybėje esantis Savivaldybės nekilnojamasis turtas už vertę, nustatytą pagal Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymą, parduodamas Savivaldybės tarybos sprendimu.

96. Savivaldybės turtas negali būti perduodamas kitiems juridiniams ar fiziniams asmenims ar kitaip susiejamas su turtu jungtinės veiklos sutarties pagrindu.

97. Savivaldybės kilnojamasis ir nekilnojamasis materialusis turtas, skirtas vystomojo bendradarbiavimo veiklai vykdyti arba humanitarinei pagalbai teikti, gali būti neatlygintinai perduodamas tarptautinių organizacijų, kitų valstybių valstybinių ar savivaldybių institucijų, kitų valstybių viešųjų juridinių asmenų nuosavybėn Savivaldybės tarybos sprendimu.

98. Savivaldybei nuosavybės teise priklausančios viešosios įstaigos dalininko teisės gali būti parduodamos, jeigu šiai viešajai įstaigai nepavesta atlikti viešojo administravimo funkcijų.

99. Sprendimą dėl savivaldybei nuosavybės teise priklausančių viešosios įstaigos dalininko teisių pardavimo priima Savivaldybės taryba. Sprendimo projektą rengianti savivaldybės institucija turi pagrįsti jo atitiktį Įstatymo 9 straipsnyje nurodytiems principams. Sprendime turi būti nurodyta:

99.1. viešosios įstaigos, kurios valstybės ar savivaldybės turimos dalininko teisės gali būti parduodamos, pavadinimas, kodas, buveinė;

99.2. parduodamų dalininko teisių pradinė kaina, kuri turi būti ne mažesnė kaip savivaldybės įnašų į viešosios įstaigos dalininkų kapitalą vertė. Jeigu steigiant viešąją įstaigą ar didinant viešosios įstaigos dalininkų kapitalą buvo investuotas savivaldybei nuosavybės teise priklausantis nekilnojamasis turtas, jo vertė nustatoma Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo nustatyta tvarka;

99.3. atitinkamai savivaldybės institucija, įgaliota sudaryti dalininko teisių pirkimo–pardavimo sutartį.

 

IX SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS NEKILNOJAMŲJŲ DAIKTŲ PARDAVIMAS VIEŠO AUKCIONO BŪDU

 

100. Viešas aukcionas – savivaldybei nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto ir jam priskirto žemės sklypo (jeigu žemės sklypas yra parduodamas kartu su nekilnojamuoju turtu), taip pat kitų nekilnojamųjų daiktų, išskyrus Įstatymo 20 straipsnio 6 ir 7 dalyse nurodytus atvejus, pardavimo būdas, kai neribojamas viešo aukciono dalyvių skaičius, o nekilnojamojo turto ir jam priskirto žemės sklypo ar kitų nekilnojamųjų daiktų pirkimo–pardavimo sutartys sudaromos su didžiausią kainą pasiūliusiu viešo aukciono dalyviu. Savivaldybės nekilnojamųjų daiktų pardavimo viešo aukciono būdu tvarką nustato Vyriausybė. Viešas aukcionas gali būti organizuojamas informacinių technologijų priemonėmis.

101. Savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų viešo aukciono organizatorius yra Savivaldybės administracija.

102. Viešame aukcione parduodamo Savivaldybės nekilnojamojo turto ir jam priskirto žemės sklypo (jeigu žemės sklypas yra parduodamas kartu su nekilnojamuoju turtu), Savivaldybės nekilnojamojo turto (jeigu įstatymų nustatyta tvarka žemė neparduodama), taip pat kitų nekilnojamųjų daiktų pradinė kaina viešame aukcione turi būti nustatoma pagal vertę, nustatytą Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo nustatyta tvarka. Parduodamo Savivaldybės nekilnojamojo turto ir jam priskirto žemės sklypo (jeigu žemės sklypas yra parduodamas kartu su nekilnojamuoju turtu) pradinė kaina didinama viešo aukciono organizatoriaus patirtų teritorijų planavimo dokumentų ar žemės valdos projektų, ar žemės sklypo plano ir kadastro duomenų bylos parengimo išlaidų verte.

103. Viešame aukcione parduodami į Savivaldybės tarybos patvirtintą Viešame aukcione parduodamo Savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą įtrauktas Savivaldybės nekilnojamasis turtas ir kiti nekilnojamieji daiktai. Viešame aukcione parduodamo Savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašo sudarymo tvarką nustato Vyriausybė.

104. Viešo aukciono dalyviu gali būti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiai ir nuolatiniai gyventojai, taip pat Lietuvos Respublikos nuolatiniai gyventojai, neturintys Lietuvos Respublikos pilietybės, Lietuvos Respublikoje ir užsienio valstybėse įsteigti juridiniai asmenys, taip pat juridinio asmens statuso neturintys subjektai, jų filialai ar atstovybės ir keli asmenys, sudarę rašytinį susitarimą. Jeigu valstybės nekilnojamasis turtas parduodamas kartu su žemės sklypu ar jo dalimi, o ketinantis dalyvauti viešame aukcione asmuo yra užsienio subjektas, jis turi atitikti žemės sandorių sudarymą reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytus reikalavimus.

105. Įstatymų reikalaujamos savivaldybės nekilnojamojo turto, taip pat kitų nekilnojamųjų daiktų pirkimo–pardavimo sutartis ir žemės sklypo (jeigu žemės sklypas yra parduodamas kartu su nekilnojamuoju turtu) pirkimo–pardavimo sutartis su didžiausią kainą viešame aukcione pasiūliusiu aukciono dalyviu, pripažintu viešo aukciono laimėtoju, turi būti sudaryta (sudarytos) per trisdešimt kalendorinių dienų nuo pardavimo viešame aukcione dienos. Valstybinės žemės, priskirtos Savivaldybei nuosavybės teise priklausančiam nekilnojamajam turtui, pirkimo–pardavimo sutartis su viešo aukciono laimėtoju (pirkėju) sudaro centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas.

106. Savivaldybės nekilnojamojo turto ir jam priskirto žemės sklypo ir kitų nekilnojamųjų daiktų pirkimo–pardavimo sutartyje (sutartyse) turi būti nustatyta mokėjimų už įsigytą turtą tvarka ir terminai, viešo aukciono laimėtojo (pirkėjo) įsipareigojimai vykdyti viešo aukciono sąlygas, teisinės pasekmės už sutarties (sutarčių) sąlygų nevykdymą, sutarties (sutarčių) nutraukimo tvarka, pirkėjo įsipareigojimas sudaryti žemės sklypo nuomos sutartį ir kiti viešo aukciono laimėtojo (pirkėjo) įsipareigojimai.

107. Už viešame aukcione parduotą nekilnojamąjį turtą ir jam priskirtą žemės sklypą bei kitus nekilnojamuosius daiktus gali būti sumokama iš karto (per 10 kalendorinių dienų po pirkimo–pardavimo sutarties pasirašymo) arba dalimis. Jeigu atsiskaitoma dalimis, atsiskaitymo terminas negali būti ilgesnis kaip 3 metai. Vėliausią galimą atsiskaitymo terminą nustato viešo aukciono organizatorius viešo aukciono sąlygose. Jeigu parduodamo nekilnojamojo turto ir jam priskirto žemės sklypo patikėtiniai nesutampa, sprendimą dėl atsiskaitymo termino priima žemės sklypo patikėtinis.

108. Jeigu viešo aukciono laimėtojas (pirkėjas) savo skoliniam įsipareigojimui įvykdyti skolinasi lėšų iš kredito įstaigos, aukciono organizatorius aukciono laimėtojo (pirkėjo) prašymu skoliniam įsipareigojimui kredito įstaigai užtikrinti gali įkeisti viešame aukcione parduotą turtą, numatant, kad hipoteka įsigalios po to, kai už perkamą turtą bus visiškai atsiskaityta su viešo aukciono organizatoriumi, tai yra sumokėta nekilnojamojo daikto, įskaitant žemės sklypą, kaina, netesybos ir kitos prievolės. Viešame aukcione parduotas turtas gali būti įkeistas, jeigu viešo aukciono laimėtojas (pirkėjas) yra sumokėjęs šio turto kainos ir kredito įstaigos paskolos sutartyje nurodytos sumos skirtumą, jeigu toks yra.

109. Atsiskaitant dalimis, pradinė įmoka turi būti ne mažesnė kaip 30 procentų viešame aukcione nustatytos nekilnojamojo turto ir žemės sklypo ar kito nekilnojamojo daikto kainos ir turi būti sumokėta per 5 kalendorines dienas nuo pirkimo–pardavimo sutarties pasirašymo. Atsiskaitant dalimis, viešo aukciono laimėtojas (pirkėjas) moka Vyriausybės nustatyta tvarka apskaičiuojamas palūkanas, o savo įsipareigojimų įvykdymui užtikrinti privalo pateikti viešo aukciono organizatoriui viešo aukciono sąlygose nurodytas įsipareigojimų įvykdymo užtikrinimo priemones.

110. Nuosavybės teisė į turtą viešo aukciono laimėtojui (pirkėjui) perduodama visiškai atsiskaičius už parduotą nekilnojamąjį daiktą ar nekilnojamąjį turtą ir jam priskirtą valstybinės žemės sklypą (jeigu žemės sklypas yra parduodamas kartu su nekilnojamuoju turtu).

111. Už laiku neįvykdytą piniginę prievolę viešo aukciono laimėtojas (pirkėjas) privalo viešo aukciono organizatoriui sumokėti pirkimo–pardavimo sutartyje nustatytus, bet ne mažesnius kaip 0,1 procento dydžio nuo laiku nesumokėtos sumos už kiekvieną uždelstą kalendorinę dieną, delspinigius. Viešo aukciono organizatorius gali nustatyti papildomą terminą, bet ne ilgiau kaip 30 kalendorinių dienų, sutarties sąlygoms įvykdyti. Jeigu viešo aukciono laimėtojas (pirkėjas) per viešo aukciono organizatoriaus nustatytą terminą arba per papildomai nustatytą laiką neįvykdo sutarties, nesumoka pirkimo kainos ir pradinės įmokos skirtumo sumos ir (ar) delspinigių, viešo aukciono organizatorius gali nutraukti pirkimo–pardavimo sutartį. Viešo aukciono organizatoriui nutraukus pirkimo–pardavimo sutartį dėl viešo aukciono laimėtojo (pirkėjo) kaltės, viešo aukciono organizatoriui grąžinamas viešame aukcione parduotas turtas, o pirkėjui grąžinama jo sumokėta pirkimo kainos dalis kartu su pradine įmoka, atskaičius viešo aukciono organizatoriaus patirtus nuostolius, įskaitant netesybas. Viešo aukciono organizatorius turi teisę reikalauti iš viešo aukciono laimėtojo (pirkėjo) padengti viešo aukciono rengimo išlaidas ir kainų skirtumą, jeigu naujame viešame aukcione nekilnojamasis turtas ir jam priskirtas žemės sklypas (jeigu žemės sklypas yra parduodamas kartu su nekilnojamuoju turtu) ar kiti nekilnojamieji daiktai buvo parduoti už mažesnę kainą negu ta, kurią turėjo sumokėti viešo aukciono laimėtojas (pirkėjas).

112. Lėšos, gautos pardavus:

112.1. Savivaldybės nekilnojamąjį turtą ir kitus nekilnojamuosius daiktus, taip pat palūkanos, netesybos ir kiti su pirkimo–pardavimo sutarties vykdymu susiję mokėjimai pervedami į savivaldybės biudžetą;

112.2. Savivaldybės nekilnojamajam turtui, išskyrus nurodytąjį Įstatymo 19 straipsnio 10 dalies 1 punkte ir Įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje, priskirtą valstybinės žemės sklypą, atskaičius viešo aukciono organizatoriaus patirtas parduodamo žemės sklypo teritorijų planavimo dokumentų ar žemės valdos projektų, ar žemės sklypo plano ir kadastro duomenų bylos parengimo išlaidas, paskirstomos taip: 50 procentų – į valstybės biudžetą, 50 procentų – į savivaldybės, kurios teritorijoje yra parduotas žemės sklypas, biudžeto atskirą sąskaitą, skirtą lėšoms už parduotus valstybinės žemės sklypus kaupti.

113. Įstatymų nustatyta tvarka Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis nekilnojamasis turtas, esantis privačios žemės sklype, gali būti parduodamas viešame aukcione be žemės savininko sutikimo, jeigu tai neprieštarauja įstatymų ir (ar) sutarties nustatytoms žemės sklypo naudojimo sąlygoms.

 

 

X SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO INVESTAVIMAS

 

114. Savivaldybės turto investavimas – Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto kaip įnašo perdavimas:

114.1.  viešajai įstaigai, akcinei bendrovei ar uždarajai akcinei bendrovei, vykdant steigimo akte ar steigimo sutartyje prisiimtus steigėjo turtinius įsipareigojimus;

114.2. didinant viešosios įstaigos dalininkų kapitalą arba akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės įstatinį kapitalą, jeigu savivaldybė yra jų dalyvė;

114.3. viešajai įstaigai nustatant (formuojant) dalininkų kapitalą, jeigu įstatymų nustatytais atvejais biudžetinė įstaiga pertvarkoma į viešąją įstaigą;

114.4. akcinei bendrovei ar uždarajai akcinei bendrovei nustatant (formuojant) įstatinį kapitalą, jeigu teisės aktų nustatyta tvarka savivaldybės įmonė pertvarkoma į akcinę bendrovę ar uždarąją akcinę bendrovę;

114.5. steigiamiems ar įsteigtiems kitos teisinės formos juridiniams asmenims, kurių veiklos tikslas yra tarptautinis bendradarbiavimas, kai tuo siekiama užtikrinti tinkamą įstatymuose numatytų Savivaldybės funkcijų įgyvendinimą.

115. Sprendimą dėl Savivaldybės turto investavimo priima Savivaldybės taryba. Prieš priimant atitinkamą sprendimą, subjektas, teikiantis siūlymą dėl investavimo, privalo tą siūlymą ekonomiškai ir socialiai pagrįsti. Sprendimai dėl Savivaldybės turto investavimo priimami Vyriausybės nustatyta tvarka, jeigu tenkinami ne mažiau kaip trys investavimo kriterijai:

115.1. investavus bus įvykdyti iš tarptautinių sutarčių atsirandantys Lietuvos Respublikos įsipareigojimai;

115.2. investuojama į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbias įmones, nurodytas Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatyme;

115.3. investuojant skatinamas Lietuvos ekonomikos augimas, stiprinamas ekonominis savarankiškumas ir (ar) tarptautinis konkurencingumas;

115.4. investuojant bus siekiama Savivaldybės ar visos šalies ekonominės ir socialinės sanglaudos Europos Sąjungos erdvėje, taip pat regionų ar pasaulio mastu;

115.5. investavus bus kuriama ar plėtojama infrastruktūra, naudinga visuomenei (skatinama veiksminga konkurencija šalies rinkoje, gerinama viešųjų paslaugų kokybė, pasirinkimo galimybės ir prieinamumas);

115.6. Savivaldybės turto investavimu (savivaldybės įnašu) bus sukuriama pridėtinė vertė ir užtikrinamas šią vertę kuriančios veiklos ilgalaikis ekonominis tvarumas;

115.7. iš investavimo objekto bus gauta ne tik pelno (pajamų), bet ir gautas socialinis rezultatas (švietimo, kultūros, mokslo, aplinkos, sveikatos ir socialinės apsaugos, kitų panašių sričių) arba užtikrintas veiksmingesnis Lietuvos Respublikos įstatymuose ir Vyriausybės nutarimuose nustatytų savivaldybės funkcijų atlikimas;

115.8. bus investuojama į ūkio ir socialines inovacijas, žinių ekonomikos plėtrą, aukštųjų technologijų kūrimą, jeigu tai yra vienas iš pagrindinių investicijų objekto veiklos tikslų;

115.9. investavimo tikslas ir siekiamas rezultatas nustatyti teisės aktuose, įgyvendinančiuose strateginio planavimo dokumentus.

116. Savivaldybės turtas negali būti investuojamas įmonei ar nuosavybės vertybiniams popieriams įsigyti iš fizinių ir privačių juridinių asmenų, taip pat privačiam juridiniam asmeniui steigti, išskyrus Įstatymo ir kitų įstatymų nustatytus atvejus.

117. Savivaldybė gali turtą investuoti įsigydama steigiamos arba įstatinį kapitalą didinančios akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės akcijų, kurios visuotiniame akcininkų susirinkime valstybei ar savivaldybei (savivaldybėms) arba joms kartu suteikia daugiau negu 50 procentų balsų.

118. Asmuo, įsigyjantis steigiamos akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės, kurią steigiant dalyvauja savivaldybė, akcijų, atrenkamas viešo konkurso būdu Vyriausybės nustatyta tvarka.

119. Šio Aprašo 118 punktas netaikomas, kai steigiama akcinė bendrovė ar uždaroji akcinė bendrovė institucinei viešojo ir privataus sektorių partnerystei įgyvendinti. Tokiu atveju informacija apie akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės steigimą institucinei viešojo ir privataus sektorių partnerystei įgyvendinti turi būti nurodyta konkurso koncesijai suteikti ar viešojo pirkimo, organizuojamo valdžios ir privataus subjekto partnerystei įgyvendinti, sąlygų apraše. Šiame sąlygų apraše ir akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės steigimo institucinei viešojo ir privataus sektorių partnerystei įgyvendinti sutartyje, be kituose įstatymuose nustatytų reikalavimų, turi būti nurodytas akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės veiklos laikotarpis, kuris negali būti ilgesnis negu koncesijos arba valdžios ir privataus subjekto partnerystės sutarties laikotarpis, ir akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės veiklos tęstinumo sąlygos, tarp kurių turi būti nustatytos savivaldybės, kaip akcininkės, dalyvavimo bendrovės veikloje sąlygos.

 

XI SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS, KAIP JURIDINIO ASMENS DALYVIO, TURTINIŲ IR NETURTINIŲ TEISIŲ IR PAREIGŲ ĮGYVENDINIMAS

 

120. Savivaldybės, kaip savivaldybės įmonių, akcinių bendrovių, uždarųjų akcinių bendrovių, viešųjų įstaigų ir kitos teisinės formos juridinių asmenų dalyvio, turtines ir neturtines teises ir pareigas įgyvendina Savivaldybės administracija Vyriausybės nustatyta tvarka.

121. Savivaldybės valdomos bendrovės savo dukterinėse bendrovėse, kurių savivaldybės valdomai bendrovei priklausančios akcijos suteikia daugiau kaip 1/2 balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, juridinio asmens dalyvio turtines ir neturtines teises ir pareigas įgyvendina Vyriausybės nustatyta tvarka.

122. Su akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių, kurių vienai ar kelioms savivaldybėms nuosavybės teise priklausančios akcijos suteikia 1/2 ar mažiau balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, valdymu susijusias funkcijas atlieka Savivaldybės administracija (vykdomosios institucijos), kuri įgyvendina savivaldybės, kaip juridinio asmens dalyvio, turtines ir neturtines teises ir pareigas.

123. Savivaldybei priklausantis ilgalaikis materialusis turtas gali būti įkeistas įstatymų nustatytais atvejais Savivaldybės tarybos sprendimu Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka. Savivaldybės nematerialusis, finansinis ir materialusis trumpalaikis turtas negali būti įkeistas.

 

XII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO PRIPAŽINIMAS NEREIKALINGU ARBA NETINKAMU (NEGALIMU) NAUDOTI

 

124. Savivaldybės nematerialusis turtas, ilgalaikis materialusis ir trumpalaikis materialusis turtas pripažįstamas nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti, kai:

124.1. fiziškai nusidėvi;

124.2. funkciškai (technologiškai) nusidėvi;

124.3. Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka pripažįstamas avariniu;

124.4. sugenda ar sugadinamas;

124.5. stichinių nelaimių, avarijų metu sunaikinamas (sugadinamas) ir šis faktas atitinkamai įforminamas;

124.6. negalima jo naudoti dėl trečiųjų asmenų veikos ir šis faktas yra tinkamai įformintas. Pripažinto negalimu naudoti dėl trečiųjų asmenų veikos materialiojo turto vertė perkeliama į finansinį turtą (gautinas lėšas);

124.7. trukdo statyti naujus statinius arba rekonstruoti esamus statinius ar teritorijas. Ši nuostata taikoma tik nekilnojamiesiems daiktams, išskyrus nekilnojamąsias kultūros vertybes, nustatyta tvarka suderinus naujos statybos ar rekonstravimo projektą;

124.8. nereikalingas valstybės ar savivaldybės funkcijoms įgyvendinti ir (ar) nelieka kur jį pritaikyti.

125. Nematerialusis, ilgalaikis materialusis ir trumpalaikis materialusis turtas gali būti pripažintas nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti, kai jį atnaujinti ekonomiškai netikslinga, išskyrus šio Aprašo 124.8 papunktyje nustatytą atvejį. Laikoma, kad turtą atnaujinti ekonomiškai netikslinga, kai jo remonto (rekonstravimo) išlaidos lygios naujo tokios pačios paskirties ir tokio paties pajėgumo turto įsigijimo kainai ar ją viršija.

126. Nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti turtu negali būti pripažįstama žemė, miškai, vidaus vandenys ir finansinis turtas.

127. Sprendimą dėl Savivaldybės turto pripažinimo nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti priima turto valdytojas komisijos siūlymu.

128. Savivaldybės turtas, perduotas laikinai naudoti pagal panaudos, nuomos sutartį, pripažįstamas nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti turto valdytojo, valdančio savivaldybės turtą patikėjimo teise, vadovo sudarytos komisijos pasiūlymu ir sprendimu.

129. Sprendimas dėl turto, kurį valdo šio Aprašo 12 punkte nurodyti asmenys, pripažinimo nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti priimamas jį grąžinus (išskyrus tuos atvejus, kai kiti įstatymai nustato specialią teisių perdavimo ar suteikimo tvarką, ir tuos atvejus, kai turtas sunaikintas per stichines nelaimes, avarijas arba prarastas dėl trečiųjų asmenų veikos ir šie faktai atitinkamai įforminti), turto valdytojui, sudariusiam patikėjimo sutartį. 

130. Savivaldybei patikėjimo teise valdyti perduotas valstybės nematerialusis ir ilgalaikis materialusis (išskyrus nekilnojamuosius daiktus) turtas, taip pat trumpalaikis materialusis turtas pripažįstamas nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

131. Aprašo 127 punkte nurodyta komisija savo pasiūlyme nurodo turtą, kurį siūloma pripažinti nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti, ir priežastis, dėl kurių šis turtas tapo nereikalingas arba netinkamas (negalimas) naudoti, įvertina turto būklę (Nereikalingų arba netinkamų (negalimų) naudoti nekilnojamojo turto ar kitų nekilnojamųjų daiktų apžiūros pažyma, 8 priedas) ir tolesnio jo panaudojimo galimybes.

132. Turto valdytojo vadovas, gavęs komisijos pasiūlymą, priima sprendimą dėl turto pripažinimo nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti, kuriame turi būti nurodyta:

132.1. pripažįstamas nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti turtas, nurodant konkrečias Įstatymo 26 straipsnio 1 dalyje nustatytas priežastis, dėl kurių šis turtas pripažįstamas nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti;

132.2. jeigu turtą dar galima naudoti, – siūlymas turtą panaudoti, nurodant Įstatymo 27 straipsnio 1 dalyje nustatytą panaudojimo būdą;

132.3. jeigu turto negalima panaudoti, – siūlymas turtą nurašyti, išardyti ir likviduoti arba nurašyti ir likviduoti.

 

XIII SKYRIUS

NEREIKALINGO ARBA NETINKAMO (NEGALIMO) NAUDOTI SAVIVALDYBĖS TURTO NURAŠYMO ATVEJAI

 

 

133. Pripažintas nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti Savivaldybės nematerialusis, ilgalaikis materialusis (išskyrus statinius, patalpas ar jų dalis (toliau – nekilnojamasis turtas) ar kitus nekilnojamuosius daiktus) ir trumpalaikis materialusis turtas nurašomas, jeigu jo negalima panaudoti nė vienu Įstatymo 27 straipsnio 1 dalyje nurodytu būdu.

134. Pripažintas nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti savivaldybės nekilnojamasis turtas ar kiti nekilnojamieji daiktai nurašomi, kai jie:

134.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka pripažinti avariniais;

134.2. trukdo statyti naujus arba rekonstruoti esamus statinius arba teritorijas (išskyrus nekilnojamąsias kultūros vertybes) ir yra nustatyta tvarka suderintas naujos statybos arba rekonstravimo projektas;

134.3. neparduotas viešo aukciono būdu pagal Viešame aukcione parduodamo valstybės (savivaldybės) nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą;

134.4. neparduotini nelikus kur juos pritaikyti arba neparduotini dėl fizinio ir funkcinio (technologinio) jų nusidėvėjimo.

135. Pripažintas netinkamu (negalimu) naudoti nematerialusis, ilgalaikis ir trumpalaikis materialusis savivaldybės turtas nurašomas, kai jis yra sunaikintas (sugadintas) per stichines nelaimes, avarijas, taip pat prarastas dėl trečiųjų asmenų veikos (vagystės ar kitų priežasčių) ir šis faktas nustatyta tvarka įformintas.

136. Visiškai nusidėvėjęs nematerialusis ir ilgalaikis materialusis turtas negali būti nurašytas, jeigu jis dar tinkamas naudoti.

 

XIV SKYRIUS

SPRENDIMŲ NURAŠYTI PRIPAŽINTĄ NEREIKALINGU ARBA NETINKAMU (NEGALIMU) NAUDOTI TURTĄ PRIĖMIMAS

 

137. Sprendimą dėl pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti Savivaldybės turto nurašymo priima:

137.1. Savivaldybės taryba:

137.1.1. dėl savivaldybės nekilnojamojo turto ar kitų nekilnojamųjų daiktų;

137.1.2. dėl savivaldybės nematerialiojo turto ir ilgalaikio materialiojo turto – kilnojamųjų daiktų, kurių vieneto likutinė vertė, neatsižvelgiant į buhalterinėje apskaitoje pripažintą nuvertėjimą, yra 15 tūkst. eurų ir didesnė;

137.1.3. dėl valstybės nematerialiojo ir ilgalaikio materialiojo (išskyrus nekilnojamąjį turtą ar kitus nekilnojamuosius daiktus) turto, kurio vieneto likutinė vertė, neatsižvelgiant į buhalterinėje apskaitoje pripažintą nuvertėjimą, yra mažesnė nei 50 tūkst. eurų, taip pat trumpalaikio materialiojo turto, perduoto savivaldybei valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise, – rašytiniu valstybės įstaigos, perdavusios turtą (pasirašiusios perdavimo ir priėmimo aktą), arba, jeigu valstybės turtas buvo perduotas valstybės įmonės, – valstybės įmonės savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos sutikimu; jeigu perdavusi turtą valstybės įstaiga ar valstybės įmonės savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija reorganizuota ar pertvarkyta, rašytinį sutikimą duoda jos teises ir pareigas perėmusi valstybės įstaiga; jeigu perdavusi turtą valstybės įmonė reorganizuota ar pertvarkyta, rašytinį sutikimą duoda jos teises ir pareigas perėmusio juridinio asmens savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija; jeigu perdavusi turtą valstybės įmonė likviduota ar po pertvarkymo privatizuota, rašytinį sutikimą duoda buvusios valstybės įmonės savininko teises ir pareigas įgyvendinusi institucija; jeigu perdavusi turtą valstybės įstaiga likviduota, rašytinio sutikimo nereikia;

137.2. Turto valdytojas, valdantis savivaldybės turtą patikėjimo teise:

137.2.1.dėl nematerialiojo ir ilgalaikio materialiojo turto (išskyrus nekilnojamąjį turtą ar kitus nekilnojamuosius daiktus), kurio vieneto likutinė vertė, neatsižvelgiant į buhalterinėje apskaitoje pripažintą nuvertėjimą, yra mažesnė nei 15 tūkst. eurų;

137.2.2. nematerialiojo ir ilgalaikio materialiojo turto, kurio nustatytas naudingo tarnavimo laikas pasibaigęs, ir visiškai nusidėvėjusio nematerialiojo ir ilgalaikio materialiojo turto (išskyrus nekilnojamąjį turtą ar kitus nekilnojamuosius daiktus) bei trumpalaikio materialiojo turto, kai jis netinkamas naudoti;

137.2.3. dėl mažesnės vertės nei Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta minimali ilgalaikio materialiojo turto vertė nematerialiojo ir ilgalaikio bei trumpalaikio materialiojo turto, sunaikinto arba nepataisomai sugedusio (sugadinto) dėl avarijų, gaisrų ir kitų stichinių nelaimių, kai šie faktai įforminti nustatyta tvarka (nematerialiojo ir ilgalaikio materialiojo turto – pagal likutinę jo vertę, neatsižvelgiant į buhalterinėje apskaitoje pripažintą nuvertėjimą, trumpalaikio materialiojo turto – pagal jo įsigijimo vertę);

137.2.4. dėl ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto, prarasto dėl trečiųjų asmenų veikos (vagystės ar kitų priežasčių), kai šis faktas įformintas nustatyta tvarka; pripažinto negalimu naudoti dėl trečiųjų asmenų veikos materialiojo turto vertė priskiriama finansiniam turtui (gautinoms lėšoms);

138. Turto valdytojo sprendimo dėl turto nurašymo projekte nurodoma:

138.1. nurašant nekilnojamąjį turtą ar kitus nekilojamuosius daiktus: turto valdytojas, pripažinimo nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti priežastis; nekilnojamojo turto pavadinimas ir adresas; unikalus numeris ir bendras statinio plotas; likutinė vertė, neatsižvelgiant į buhalterinėje apskaitoje pripažintą nuvertėjimą;

138.2. nurašant kitą nematerialųjį, ilgalaikį ir trumpalaikį materialųjį turtą: turto valdytojas; turto pavadinimas, pripažinimo nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti priežastis; kiti duomenys, identifikuojantys turtą (turto inventoriaus numeris, markė, modelis, identifikavimo ir valstybinis numeriai); likutinė vertė, neatsižvelgiant į buhalterinėje apskaitoje pripažintą nuvertėjimą.

139. Prie sprendimo projekto dėl nekilnojamųjų daiktų nurašymo turi būti pridėta:

139.1. nereikalingų arba netinkamų (negalimų) naudoti nekilnojamųjų daiktų apžiūros pažyma (6 priedas);

139.2. nekilnojamųjų daiktų kadastrinių matavimų bylų kopijos, jeigu kadastriniai matavimai atlikti;

139.3. teisinės registracijos dokumentai (gali būti pateikiamos įstatymų nustatyta tvarka patvirtintos kopijos);

139.4. statinio pripažinimo avariniu aktas, kai statiniai pripažįstami netinkamais (negalimais) naudoti dėl avarinės būklės;

139.5. turto valdytojo sprendimas dėl turto pripažinimo nereikalingais arba netinkamais (negalimais) naudoti;

139.6. kiti su turto nurašymu susiję dokumentai.

140. Savivaldybės tarybos sprendime ar turto valdytojo įsakyme dėl savivaldybės ar valstybės turto nurašymo turi būti nurodytas asmuo, atsakingas už nurašomo turto išardymą ir likvidavimą.

 

XV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS NEREIKALINGO ARBA NETINKAMO (NEGALIMO) NAUDOTI TURTO PANAUDOJIMAS, NURAŠYMAS, IŠARDYMAS IR LIKVIDAVIMAS

 

141. Panaudoti nereikalingą ar netinkamą (negalimą) naudoti savivaldybės nematerialųjį, ilgalaikį materialųjį ir trumpalaikį materialųjį turtą, išskyrus Įstatymo 26 straipsnio 1 dalies 6 punkte nurodytą atvejį, galima šiais būdais:

141.1. perduodant patikėjimo teise šio Aprašo III skyriuje nustatytais atvejais ir tvarka;

141.2. perduodant pagal panaudos sutartį šio Aprašo IV skyriuje nustatytais atvejais ir tvarka;

141.3. investuojant Įstatymo 22 straipsnyje nustatytais atvejais ir tvarka;

141.4. parduodant viešuose prekių aukcionuose (išskyrus nekilnojamuosius daiktus bei Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir atstovybių prie tarptautinių organizacijų valdomą turtą) Vyriausybės nustatyta tvarka;

141.5.  nekilnojamuosius daiktus parduodant Įstatymo 21 straipsnyje nustatyta tvarka;

141.6. parduodant Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir atstovybių prie tarptautinių organizacijų valdomą turtą (išskyrus nekilnojamuosius daiktus) Vyriausybės nustatyta tvarka;

141.7. perduodant savivaldybės nuosavybėn Įstatymo 6 ir 20 straipsniuose nustatytais atvejais ir tvarka arba perduodant kitų Įstatymo 20 straipsnio 6 ir 7 dalyse nurodytų subjektų nuosavybėn;

141.8. gyvūnus parduodant ar perleidžiant Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

142. Savivaldybės turtas nurašomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais ir šiuo Aprašu.

143. Jeigu nereikalingo arba netinkamo (negalimo) naudoti Savivaldybės ilgalaikio ar trumpalaikio materialiojo turto negalima panaudoti nė vienu iš 141.1-141.7 papunkčiuose nurodytų būdų, jis turi būti nurašomas ir išardomas, o liekamosios medžiagos įtraukiamos į apskaitą. Likusį turtą, taip pat turtą, kurio išardymo išlaidos viršija laukiamą liekamųjų medžiagų vertę, galima likviduoti pašalinus kenksmingumą, jeigu reikia. Likviduojamas ir nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti pripažintas nematerialusis turtas. Jeigu nereikalingų arba netinkamų (negalimų) naudoti Savivaldybei nuosavybės teise priklausančių gyvūnų negalima panaudoti 141.8 papunktyje nurodytu būdu, jie turi būti numarinami Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.

144. Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti savivaldybės turto nurašymą ir likvidavimą turto valdytojo, valdančio turtą patikėjimo teise, sudaryta komisija įformina pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti nematerialiojo ir ilgalaikio materialiojo turto nurašymo ir likvidavimo aktu(9priedas) arba pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti trumpalaikio materialiojo turto nurašymo ir likvidavimo aktu (10priedas), kurį tvirtina turto valdytojo, valdančio savivaldybės turtą patikėjimo teise, vadovas.

145. Nurašytas savivaldybės ilgalaikis ir trumpalaikis materialusis turtas išardomas, o liekamosios medžiagos įtraukiamos į apskaitą verte, kurią nustato turtą nurašiusi komisija, atsižvelgdama į to turto rinkos vertę. Ilgalaikis ir trumpalaikis materialusis turtas, kurio išardymo išlaidos viršija liekamųjų medžiagų vertę, padaromas nekenksmingas, jeigu reikia, ir likviduojamas – išvežamas į sąvartyną arba sunaikinamas.

146. Išardžius nurašytą turtą gautos liekamosios medžiagos, kai jų nenumatoma naudoti savivaldybės turto valdytojo reikmėms, parduodamos viešuose prekių aukcionuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka, išskyrus antrines žaliavas, kurios parduodamos jų tvarkytojams.

147. Lėšos, gautos pardavus nereikalingą arba netinkamą (negalimą) naudoti  Savivaldybės turtą, išskyrus Savivaldybės nekilnojamąjį turtą, atskaičius jo saugojimo ir pardavimo išlaidas:

147.1. pervedamos į Savivaldybės biudžetą;

147.2. skiriamos Savivaldybės įmonės, valdžiusios šį turtą, investicijoms.

148.Panaudoti nereikalingą ar netinkamą (negalimą) naudoti valstybės nematerialųjį, ilgalaikį materialųjį ir trumpalaikį materialųjį turtą galima Įstatymo 27 straipsnyje nurodytais būdais.

149. Su valstybės paslaptis sudarančia informacija susijusio turto, kuris laikantis nustatytos valstybės paslaptis sudarančios informacijos apsaugos reikalavimų privalomai turi būti sunaikintas, kai tampa nereikalingas arba netinkamas (negalimas) naudoti, sąrašą sudaro naikintino turto valdytojas, tai yra paslapčių subjektais esančios savivaldybės institucijos bei jų steigiamos įmonės ir įstaigos, kurių veikla yra susijusi su įslaptintos informacijos naudojimu ar jos apsauga ir kurioms Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nustatyta tvarka suteikiama teisė įslaptinti ir išslaptinti informaciją, suderinusios jį su Lietuvos Respublikos paslapčių apsaugos koordinavimo komisija.

 

XVI SKYRIUS

ŽEMĖS SKLYPŲ PAGAL PANAUDOS SUTARTĮ PERĖMIMAS IR JŲ APSKAITA

 

150. Savivaldybės administracijos įgaliotas darbuotojas tvarko valstybinės žemės sklypų (jų dalių), kurių reikia Savivaldybės nuosavybės ar patikėjimo teise valdomiems, panaudos ar nuomos pagrindais naudojamiems statiniams ar įrenginiams (jų dalims) eksploatuoti, taip pat sklypus, kurie neužstatyti statiniais ar įrenginiais, bet reikalingi valstybės ar savivaldybės funkcijoms vykdyti, užsako formuojamo žemės sklypo įteisinimui reikalingus dokumentus.

151. Parengus reikalingus dokumentus žemės sklypui suformuoti, Savivaldybės administracija pateikia prašymą Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Tauragės ir Pagėgių skyriui dėl žemės sklypo suteikimo naudoti Savivaldybės vardu, kartu pateikdama pažymą apie statinio įregistravimą VĮ Registrų centre ir žemės sklypo kadastrinių matavimų bylą.

152. Valstybinės žemės sklypo panaudos sutartis, pasirašyta Savivaldybės mero ar jo įgalioto asmens, užregistruojama Savivaldybės administracijoje.

153. Savivaldybės administracijos įgaliotas darbuotojas (nekilnojamojo turto valdytojas) valstybinės žemės panaudos sutartį per 15 darbo dienų užregistruoja VĮ Registrų centre ir registruoja šią sutartį bei kitus reikalingus dokumentus Savivaldybės administracijos dokumentų valdymo sistemoje WebPartner.     

154. Savivaldybės administracijos Centralizuotas buhalterinės apskaitos skyrius, gavęs registruotą žemės sklypo panaudos sutartį vykdymui, valstybinės žemės sklypą, kurį Savivaldybė valdo ir naudoja pagal panaudos sutartį, įtraukia į apskaitą (nebalansinę sąskaitą).

155. Valstybinės žemės panaudos sutartis ir kitus valstybinės žemės dokumentus (originalus) saugo Savivaldybės administracija (nekilnojamojo turto valdytojas, naudotojas).

 

___________________

 

Pagėgių savivaldybės turto valdymo,

naudojimo ir disponavimo juo tvarkos

aprašo

1 priedas

 

(Savivaldybės turto perdavimo–priėmimo akto forma)

______________________________________

(sudarytojo pavadinimas)

 

TURTO PERDAVIMO–PRIĖMIMO AKTAS

________________ Nr. ________

(data)

_____________________________

(sudarymo vieta)

 

_______________________________________________________________________,

(turtą perduodančio subjekto pavadinimas, buveinė, kodas)

atstovaujama (-as) įgalioto _______________________________________________________

(pagal įstatymą, subjekto įstatus (nuostatus), įgaliojimą – atstovo pareigos,

_____________________________________________________________________________,

vardas ir pavardė, įgaliojimo data ir numeris)

perduoda, o ___________________________________________________________________,

(subjekto, priimančio turtą, pavadinimas, buveinė, kodas)

_____________________________________________________________________________,

atstovaujama (-as) įgalioto _______________________________________________________

(pagal įstatymą, subjekto įstatus (nuostatus), įgaliojimą – atstovo pareigos,

_____________________________________________________________________________,

vardas ir pavardė, įgaliojimo data ir numeris)

priima, vadovaudamosi (-iesi) ____________________________________________________,

(dokumento perduoti turtą pavadinimas, data, numeris)

šį savivaldybei nuosavybės teise priklausantį turtą: ___________________________________

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

(perduodamo turto pavadinimas ir apibūdinimas (nematerialiojo ir ilgalaikio materialiojo turto – inventorinis numeris, įsigijimo ir likutinė vertė; trumpalaikio materialiojo turto – įsigijimo vertė, įsigijimo data; nekilnojamojo turto ar kito nekilnojamojo daikto – adresas, unikalus numeris, bendras statinio plotas, statinio pažymėjimas plane, patalpų plotas. Jeigu perduodami keli objektai, nurodoma, kad turtas perduodamas pagal pridedamą sąrašą. Sąraše turi būti nurodyti atitinkamai turto grupei nustatyti reikalavimai)

Perduodamo turto būklė perdavimo metu ____________________________________________.

Perduodamas turtas perduotas pagal nuomos (panaudos) sutartį __________________________

_____________________________________________________________________________.

(sutarties sudarymo data, numeris, galiojimo terminas)

 

PRIDEDAMA (jeigu dokumentai pridedami):

1. ____________________________________________________, ____ lapas (-ai).

(perduodamo turto sąrašas)

2. _____________________________________________________, ___ lapas (-ai).

(dokumentas, kuriuo suteikiama teisė perduoti (priimti) turtą)

3. ____________________________________________________, ____ lapas (-ai).

(nekilnojamojo daikto kadastro duomenų bylos arba jų kopijos)

4. ____________________________________________________, ____ lapas (-ai).

(teisinės registracijos dokumentai)

5. ____________________________________________________, ____ lapas (-ai).

(nuomos (panaudos) sutartis)

6. ____________________________________________________, ____ lapas (-ai).

(kiti dokumentai)

 

Šis aktas surašytas 2 egzemplioriais, po vieną turto perdavėjui ir turto perėmėjui.

 

 

Perdavė

__________________________________    ____________       ________________________

(įgalioto perduoti turtą asmens pareigų pavadinimas)   (parašas)                   (vardas ir pavardė)

 

 

Priėmė

__________________________________    ____________       ________________________

(įgalioto priimti turtą asmens pareigų pavadinimas)      (parašas)                   (vardas ir pavardė)

 

 

Pagėgių savivaldybės turto valdymo,

naudojimo ir disponavimo juo tvarkos

aprašo

2 priedas

 

(Savivaldybės turto patikėjimo sutarties pavyzdinė forma)

 

TURTO PATIKĖJIMO SUTARTIS

 

_____________ Nr. ____________

(data)

___________________________

(sudarymo vieta)

 

Patikėtojas ____________________________________________________________

(turtą perduodančio juridinio asmens

_______________________, toliau vadinamas Patikėtoju, pagal _______________________

pavadinimas ir kodas)                                                                          (įstatymas, juridinio asmens steigimo

 

___________________________________________________________________________,

dokumentai, įgaliojimas – dokumento pavadinimas, numeris, data)

 

atstovaujamas _______________________________________________________________

(atstovo pareigos, vardas ir pavardė)

___________________________________________________________________________,

ir patikėtinis_________________________________________________________________,

(įstatyme nurodyto juridinio asmens teisinė forma, pavadinimas ir kodas)

 

___________________________________________________________________________,

toliau vadinamas Patikėtiniu (toliau kartu – Šalys, kiekviena atskirai – Šalis), pagal ___________________________________________________________________________

(įstatymas, juridinio asmens steigimo dokumentai, įgaliojimas – dokumento

___________________________________________________________________________,

pavadinimas, numeris, data)

atstovaujamas _______________________________________________________________

(atstovo pareigos, vardas ir pavardė)

___________________________________________________________________________,

vadovaudamiesi sprendimu dėl turto perdavimo, sudaro šią turto patikėjimo sutartį (toliau – Sutartis):

1. Sutarties dalykas ir objektas:

1.1. Patikėtojas pagal Sutartį perduoda Patikėtiniui valdyti, naudoti Sutarties 1.2 papunktyje nurodytą turtą ir juo disponuoti, o Patikėtinis perima turtą ir įsipareigoja jį valdyti, naudoti ir juo disponuoti laikydamasis Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytų reikalavimų pagal perduodamo turto paskirtį steigimo dokumentuose nustatytiems veiklos tikslams įgyvendinti.

1.2. Pagal Sutartį perduodamas sprendime dėl turto perdavimo nurodytas turtas:

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________.

(turto pavadinimas ir apibūdinimas: nematerialiojo, ilgalaikio materialiojo turto – inventorinis numeris, įsigijimo ir likutinė vertė; nekilnojamojo turto ar kito nekilnojamojo daikto – adresas, unikalus numeris, statinio pažymėjimas plane, bendras statinio plotas, patalpų plotas ir indeksai; trumpalaikio materialiojo turto įsigijimo vertė; įrenginių – pagrindinės charakteristikos, o jeigu turtas perduodamas pagal sąrašą, nurodoma, kad turtas perduodamas pagal pridedamą sąrašą; turto būklė)

2. Pagal Sutartį turtas perduodamas neatlygintinai.

3. Sutarties terminas:

3.1. Sutartis sudaroma _____ metų laikotarpiui. Sutarties pasibaigimo data laikoma 20 __ m. __________ d.

3.2. Šalys susitaria, kad Sutartis negali būti pratęsiama pagal atskirus susitarimus ar Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.959 straipsnio 3 dalies pagrindu.

4. Sutartis prieš terminą pasibaigia Šalių susitarimu, Civiliniame kodekse numatytais pagrindais, taip pat pasibaigus Patikėtinio veiklai, kuriai vykdyti buvo perduotas turtas.

5. Sutarties termino pabaiga neatleidžia Šalių nuo pareigos tinkamai įvykdyti įsipareigojimus, kylančius iš Sutarties.

6. Sutartis gali būti nutraukiama prieš terminą vienašališkai Patikėtojo iniciatyva, jeigu Patikėtinis nesudaro sąlygų kontroliuoti, ar perduotas pagal Sutartį turtas naudojamas pagal paskirtį ir Sutartį, taip pat jeigu Patikėtinis naudoja turtą ne pagal paskirtį arba tyčia ar dėl neatsargumo blogina jo būklę.

7. Šalių teisės ir pareigos:

7.1. Patikėtojas privalo:

7.1.1. tikrinti, ar Patikėtinis naudojasi turtu tinkamai pagal paskirtį ir Sutartį;

7.1.2. pasibaigus Sutarties galiojimo terminui, per 5 dienas iš Patikėtinio priimti grąžinamą turtą pagal perdavimo–priėmimo aktą.

7.2. Patikėtinis privalo:

7.2.1. savo lėšomis per 10 dienų nuo Sutarties pasirašymo apdrausti gaunamą turtą Patikėtojo naudai nuo žalos, kuri gali būti padaryta dėl ugnies, vandens, gamtos jėgų, vagysčių ir kitų draudžiamųjų įvykių, taip pat atnaujinti draudimo sutartis per visą Sutarties galiojimo terminą;

7.2.2. ne vėliau kaip iki kitų metų gegužės 1 dienos viešai paskelbti praėjusių finansinių metų turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo ataskaitą, kurioje turi būti nurodyta informacija apie valdomą patikėjimo teise pagal patikėjimo sutartis turtą: bendra patikėto turto vertė, trumpas detalizavimas pagal į apskaitą traukiamo turto rūšis, turto būklės pasikeitimai ataskaitiniais metais, duomenys santykine išraiška (procentais) apie turtą, dėl kurio priimti ir įgyvendinti sprendimai (nuoma, panauda), kita, Patikėtinio nuomone, svarbi informacija, susijusi su turto valdymu, naudojimu ir disponavimu juo. Viešu ataskaitos paskelbimu laikomas ataskaitos paskelbimas Patikėtinio interneto svetainėje;

7.2.3. mokėti užmokestį už perduoto turto eksploatavimą, komunalines ir ryšių paslaugas pagal pasirašytas sutartis su paslaugų teikėjais;

7.2.4. naudotis turtu pagal tiesioginę paskirtį ir Sutartį, griežtai laikytis šiam turtui nustatytų priešgaisrinės saugos, sandėliavimo, sanitarinių ir techninių taisyklių;

7.2.5. sudaryti sąlygas Patikėtojui kontroliuoti, ar perduotas turtas naudojamas pagal paskirtį ir Sutartį;

7.2.6. gauti Patikėtojo rašytinį sutikimą pakeisti turto paskirtį, pagerinti ar pertvarkyti turtą;

7.2.7. atlikti jam perduoto turto einamąjį ar statinio kapitalinį remontą;

7.2.8. atlyginti Patikėtojui nuostolius, jeigu perduotas turtas dėl neatliktų einamojo ar kapitalinio remonto darbų sugedo ar buvo sugadintas, taip pat nuostolius, atsiradusius dėl žalos, padarytos neapdraustam turtui;

7.2.9. jeigu Sutarčiai pasibaigus nesudaroma nauja patikėjimo sutartis ar Sutartis nutraukiama prieš terminą, grąžinti turtą Patikėtojui tokios būklės, kokios jam šis turtas buvo perduotas, atsižvelgiant į normalų susidėvėjimą, su visais atliktais pagerinimo elementais, neatskiriamais nuo turto;

7.2.10. Sutarčiai pasibaigus įvykdyti visus įsipareigojimus, susijusius su turto išlaikymu ir eksploatavimu, pagal pasirašytas sutartis su paslaugų teikėjais ir darbų vykdytojais;

7.2.11. pagal Sutartį perduotą turtą traukti į apskaitą atskirai nuo Patikėtinio nuosavybės teise valdomo turto (jeigu tokiu disponuoja) ir kitokio patikėjimo teise turimo turto;

7.2.12. neperduoti pagal Sutartį gauto turto kitų asmenų nuosavybėn, jo neįkeisti ar kitaip nesuvaržyti daiktinių teisių į jį, negarantuoti, nelaiduoti ar kitu būdu juo neužtikrinti savo ir kitų asmenų prievolių vykdymo;

7.2.13. savo lėšomis per 15 dienų nuo Sutarties pasirašymo įstatymų nustatyta tvarka įregistruoti Sutartį Nekilnojamojo turto registre, o pasibaigus Sutarties galiojimo terminui ją išregistruoti.

7.3. Patikėtojui leidus, Patikėtinis turi teisę jam perduotą turtą išnuomoti ar perduoti laikinai neatlygintinai valdyti ir naudoti tretiesiems asmenims, jeigu tokios disponavimo turtu teisės nustatytos įstatymuose, reglamentuojančiuose Patikėtinio veiklą.

8. Kitos sąlygos:

___________________________________________________________________________.

9. Trečiųjų asmenų teisės į turtą:

___________________________________________________________________________.

(įkeitimas, areštas, uzufruktas ir kita)

10. Pranešimai:

10.1. Visi Sutartyje numatyti ar su jos vykdymu susiję arba su reikalavimų, kylančių iš Sutarties, gynimu civilinio proceso tvarka susiję pranešimai turi būti rašytiniai, siunčiami elektroniniu paštu ar registruotu paštu arba perduodami faksu Sutartyje nurodytais Šalių adresais. Kiekviena Šalis turi teisę pasirinkti jai tinkamą pranešimo išsiuntimo būdą.

10.2. Jeigu pranešimas siunčiamas elektroniniu paštu ar perduodamas faksu, laikoma, kad jį Šalis gavo tą pačią dieną, kai jis buvo išsiųstas, jeigu išsiųstas darbo valandomis, arba kitą darbo dieną, jeigu pranešimas buvo išsiųstas ne darbo valandomis. Jeigu pranešimas siunčiamas registruotu laišku, laikoma, kad jį adresatas gavo praėjus 5 dienoms nuo išsiuntimo.

10.3. Šalys apie pasikeitusius savo rekvizitus privalo raštu informuoti viena kitą ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo rekvizitų pasikeitimo dienos. Šalis, neįvykdžiusi šio įsipareigojimo, negali reikšti pretenzijų, kad negavo pranešimų, kad kita Šalis pažeidė Sutartį ir panašiai, jeigu kita Šalis atliko veiksmus pagal paskutinius jai žinomus kitos Šalies rekvizitus.

11. Visi ginčai tarp Šalių dėl Sutarties vykdymo sprendžiami konsultacijų ir derybų būdu, vadovaujantis gera valia. Nepavykus pasiekti susitarimo per vieną mėnesį, ginčai, nesutarimai ar reikalavimai, kylantys iš Sutarties ar su ja susiję, sprendžiami įstatymų nustatyta tvarka.

12. Baigiamosios nuostatos:

12.1. Patikėtinis, pasirašydamas Sutartį, pripažįsta, kad sutinka su perduodamo turto būkle.

12.2. Pasirašydami Sutartį, Patikėtojas perduoda, o Patikėtinis priima Sutarties 1.2 papunktyje nurodytą turtą.

12.3. Jeigu viena iš Sutarties nuostatų pripažįstama negaliojančia, Šalys yra įpareigotos negaliojančią nuostatą pakeisti.

12.4. Sutartis sudaryta 2 egzemplioriais, po vieną Patikėtojui ir Patikėtiniui. Abu Sutarties egzemplioriai turi vienodą teisinę galią.

 

PRIDEDAMA (jeigu dokumentai pridedami):

1. ______________________________________________________, __ lapas (-ai).

(dokumento, kuriuo suteikiama teisė perduoti turtą, kopija)

2. ______________________________________________________, __ lapas (-ai).

(turto sąrašas, jeigu turtas perduodamas pagal sąrašą)

3. ______________________________________________________, __ lapas (-ai).

(nekilnojamojo daikto kadastro duomenų bylos kopijos)

4. ______________________________________________________, __ lapas (-ai).

(pažymos apie registre įregistruotą nekilnojamąjį daiktą ir daiktines teises į jį kopija)

5. ______________________________________________________, __ lapas (-ai).

(kiti dokumentai)

 

Sutarties Šalių rekvizitai:

 

Patikėtojo _____________________________________________________________________

(adresas, telefono numeris, kodas, atsiskaitomosios sąskaitos banke numeris)

Patikėtinio ____________________________________________________________________

(adresas, telefono numeris, kodas, pridėtinės vertės mokesčio mokėtojo kodas, atsiskaitomosios sąskaitos banke numeris)

 

 

 

Patikėtojas                                                                               Patikėtinis

(Pasirašančio asmens pareigos) (Pasirašančio asmens pareigos)

(Parašas)                                                                                           (Parašas)

(Vardas ir pavardė)                                                                             (Vardas ir pavardė)

A. V.                                                                                         A. V.

 

––––––––––––––––––––

 

Pagėgių savivaldybės turto valdymo,

naudojimo ir disponavimo juo tvarkos

aprašo

3 priedas

 

(Savivaldybės turto panaudos sutarties formos pavyzdys)

 

SAVIVALDYBĖS TURTO PANAUDOS SUTARTIS

 

_____________ Nr.____________

(data)                                                               

___________________________

(sudarymo vieta)

 

Panaudos davėjas___________________________________________________________,

(turtą perduodančio subjekto pavadinimas ir kodas)

pagal __________________________________________________________________________,

(įstatymą, įstatus (nuostatus), įgaliojimą – dokumento pavadinimas, numeris, data)

atstovaujamas(-a) ________________________________________________________________,

(atstovo pareigos, vardas ir pavardė)

ir panaudos gavėjas ______________________________________________________________,

(Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 14 straipsnyje nurodyto panaudos subjekto, priimančio turtą, pavadinimas ir kodas)

pagal __________________________________________________________________________,

(įstatymą, įstatus (nuostatus), įgaliojimą – dokumento pavadinimas, numeris, data)

atstovaujamas(-a) _________________________________________________________________,

(atstovo pareigos, vardas ir pavardė)

remdamiesi Pagėgių savivaldybės tarybos 20 __ m. __________ d. sprendimu Nr. ____ ar Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus 20 __ m. __________ d. įsakymu Nr. ____, sudarė šią savivaldybės turto panaudos sutartį (toliau – sutartis):

 

1. Panaudos davėjas pagal sutartį perduoda panaudos gavėjui, veikiančiam pagal savo įstatus (nuostatus), laikinai neatlygintinai valdyti ir naudoti patikėjimo teise valdomą savivaldybės turtą:

_________________________________________________________________________

(turto pavadinimas ir apibūdinimas: nematerialiojo, ilgalaikio materialiojo turto inventorinis numeris, įsigijimo ir likutinė vertė; nekilnojamojo turto ar kito nekilnojamojo daikto panaudojimo paskirtis, pavadinimas, adresas, unikalus numeris, statinio pažymėjimas plane, bendras statinio plotas (jeigu toks yra) arba kiti statiniams būdingi geometriniai parametrai, atsižvelgus į statinio naudojimo paskirtį; perduodamo nekilnojamojo turto plotas ir indeksai (jeigu tokie yra) arba kiti nekilnojamajam turtui būdingi geometriniai parametrai, atsižvelgus į šio turto naudojimo paskirtį; trumpalaikio materialiojo turto įsigijimo vertė; jeigu turtas perduodamas pagal sąrašą, nurodoma, kad turtas perduodamas pagal pridedamą sąrašą)

_________________________________________________________________________.

(nurodyti turto naudojimo paskirtį)

 

2. Panaudos davėjas perduoda turtą panaudos gavėjui ______________________________.

(nurodyti terminą)

3. Kitos sąlygos____________________________________________________________.

4. Trečiųjų asmenų teisės į turtą _______________________________________________.

(įkeitimas, areštas, uzufruktas ir kita)

5. Panaudos gavėjas apmoka visas turto išlaikymo išlaidas.

6. Panaudos davėjas, nepažeisdamas panaudos gavėjo teisių, turi teisę tikrinti, ar panaudos gavėjas naudojasi turtu tinkamai pagal paskirtį ir sutartį.

7. Panaudos davėjas privalo:

7.1. per 5 darbo dienas nuo sutarties pasirašymo perduoti sutarties 1 punkte nurodytą turtą pagal perdavimo–priėmimo aktą, išskyrus, jeigu panaudos davėjas ir panaudos gavėjas sutarė, kad pasirašant sutartį perduodamas turtas ir ši sutartis kartu yra turto perdavimo–priėmimo aktas;

7.2. kai perduodamas savivaldybės nekilnojamasis turtas ar kitas nekilnojamasis daiktas, savo lėšomis per 10 darbo dienų nuo sutarties pasirašymo įregistruoti sutartį Nekilnojamojo turto registre;

7.3. nutraukti sutartį, jeigu:

7.3.1. panaudos gavėjas nesiverčia veikla, dėl kurios buvo perduotas savivaldybės turtas, ar šį turtą naudoja ne pagal paskirtį;

7.3.2. jeigu panaudos gavėjo valstybei nuosavybės teise priklausančios dalininko teisės buvo parduotos viešame aukcione;

7.4. pasibaigus sutarties terminui, iš panaudos gavėjo per 5 darbo dienas nuo sutarties pasibaigimo priimti jam grąžinamą turtą pagal perdavimo–priėmimo aktą.

7.5. priėmęs jam grąžinamą savivaldybės nekilnojamąjį turtą ar kitą nekilnojamąjį daiktą pagal perdavimo–priėmimo aktą, savo lėšomis per 10 darbo dienų nuo sutarties pasibaigimo išregistruoti ją iš Nekilnojamojo turto registro.

8. Panaudos gavėjas privalo:

8.1. naudotis turtu pagal tiesioginę paskirtį ir sutartį, tik sprendime dėl savivaldybės turto perdavimo panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis priėmimo metu nurodytai veiklai, griežtai laikytis šiam turtui keliamų priešgaisrinės saugos, sandėliavimo, sanitarinių ir techninių taisyklių, per visą sutarties galiojimo laiką nekeisti turto paskirties;

8.2. sudaryti sąlygas panaudos davėjui kontroliuoti, ar perduotas turtas naudojamas pagal paskirtį ir sutartį, ar panaudos gavėjas verčiasi veikla, dėl kurios buvo perduotas savivaldybės turtas;

8.3. gauti panaudos davėjo rašytinį sutikimą pagerinti ar pertvarkyti turtą nekeičiant jo paskirties;

8.4. savo lėšomis daryti jam perduoto nekilnojamojo daikto einamąjį ar statinio kapitalinį remontą arba kito ilgalaikio materialiojo turto remontą:

________________________________________________ _____________________________;

(nurodyti remonto darbus ir lėšų sumą)

8.5. atlyginti panaudos davėjui nuostolius, jeigu perduotas turtas neatlikus priežiūros ar einamojo remonto darbų sugedo ar buvo sugadintas;

8.6. likus vienam mėnesiui iki sutarties termino pabaigos, raštu pranešti panaudos davėjui apie grąžinamą turtą;

8.7. sutarčiai pasibaigus ar ją nutraukus prieš terminą, grąžinti turtą panaudos davėjui tos būklės, kokios jam buvo perduotas, atsižvelgiant į normalų susidėvėjimą, su visais atliktais pagerinimo elementais, neatskiriamais nuo turto;

8.8. per 5 darbo dienas nuo sutarties įregistravimo arba išregistravimo Nekilnojamojo turto registre kompensuoti panaudos davėjui su sutarties registravimu arba išregistravimu susijusias išlaidas;

8.9. sutarties pasibaigimo dieną įvykdyti visus mokestinius įsipareigojimus.

9. Panaudos gavėjo lėšos, panaudotos turtui pagerinti ar pertvarkyti, neatlyginamos.

10. Panaudos davėjas turi teisę nutraukti sutartį prieš terminą:

10.1. Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatytais pagrindais;

10.2. jeigu panaudos gavėjas nesudaro sąlygų kontroliuoti, ar perduotas pagal sutartį turtas naudojamas pagal paskirtį ir sutartį, ar panaudos gavėjas verčiasi veikla, dėl kurios buvo perduotas valstybės turtas;

10.3. jeigu panaudos gavėjas nevykdo sprendimo dėl savivaldybės turto perdavimo panaudos pagrindais priėmimo metu duoto įsipareigojimo savo lėšomis atlikti jam perduoto nekilnojamojo daikto einamąjį, statinio kapitalinį ar kito ilgalaikio materialiojo turto remontą.

11. Panaudos gavėjas negali jam perduoto savivaldybės turto išnuomoti ar kitaip perduoti naudotis tretiesiems asmenims.

12. Ši sutartis sudaryta 2 egzemplioriais, po vieną panaudos davėjui ir panaudos gavėjui.

PRIDEDAMA (jeigu dokumentai pridedami):

1. _____________________________________________________, __ lapas (-ai).

(dokumento, kuriuo suteikiama teisė perduoti turtą, kopija)

2. _____________________________________________________, __ lapas (-ai).

(turto sąrašas, jeigu turtas perduodamas pagal sąrašą)

3. _____________________________________________________, __ lapas (-ai).

(nekilnojamojo daikto kadastro duomenų bylos kopija)

4. _____________________________________________________, __ lapas (-ai).

(panaudos subjekto įstatų (nuostatų) kopija)

5. _____________________________________________________, __ lapas (-ai).

(Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko informacinis išrašas)

6. _____________________________________________________, __ lapas (-ai).

(perdavimo–priėmimo aktas)

7. _____________________________________________________, __ lapas (-ai).

(kiti dokumentai)

 

Sutarties šalių rekvizitai:

Panaudos davėjo _________________________________________________________

(adresas, telefono numeris, atsiskaitomosios sąskaitos banke numeris)

Panaudos gavėjo __________________________________________________________

(adresas, telefono numeris, atsiskaitomosios sąskaitos banke numeris)

 

 

Panaudos davėjas                                                                   Panaudos gavėjas

(Parašas)                                                                                  (Parašas)

(Vardas ir pavardė)                                                                                      (Vardas ir pavardė)

A. V.                                                                                       A. V.

 

 

Pagėgių savivaldybės turto valdymo,

naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašo

4 priedas

 

(Savivaldybės turto, perduodamo pagal panaudos sutartį, perdavimo–priėmimo akto formos pavyzdys)

 

SAVIVALDYBĖS TURTO, PERDUODAMO PAGAL PANAUDOS SUTARTĮ, PERDAVIMO–PRIĖMIMO AKTAS

 

____________ Nr._______

(data)

__________________

(sudarymo vieta)

 

Vadovaudamiesi Pagėgių savivaldybės tarybos 20 __ m. __________ d. sprendimu Nr. ____ ar Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus 20 __ m. _________ d. įsakymu Nr. ____ ir panaudos sutartimi Nr. ______, sudaryta 20 __ m. ______________ d., panaudos davėjas _________________________________________________________________________

(turtą perduodančios savivaldybės institucijos, įmonės, įstaigos, organizacijos (toliau – turto valdytojas) pavadinimas ir kodas)

pagal___________________________________________________________________________,

(įstatymą, institucijos įstatus (nuostatus), įgaliojimą – dokumento pavadinimas, numeris, data)

atstovaujamas____________________________________________________________________,

(atstovo pareigos, vardas ir pavardė)

perduoda, o panaudos gavėjas ______________________________________________________,

(panaudos subjekto, priimančio turtą, pavadinimas ir kodas)

pagal __________________________________________________________________________,

(įstatymą, institucijos įstatus (nuostatus), įgaliojimą – dokumento pavadinimas, numeris, data)

atstovaujamas ___________________________________________________________________,

(atstovo pareigos, vardas ir pavardė)

priima savivaldybei nuosavybės teise priklausantį, panaudos davėjo patikėjimo teise valdomą turtą:

_____________________________________________________________________________. (perduodamo turto pavadinimas ir apibūdinimas: nematerialiojo, ilgalaikio materialiojo turto inventoriaus numeris, įsigijimo ir likutinė vertė; nekilnojamojo turto ar kito nekilnojamojo daikto panaudojimo paskirtis, pavadinimas, adresas, unikalus numeris, statinio pažymėjimas plane, bendras statinio plotas (jeigu toks yra) arba kiti statiniams būdingi geometriniai parametrai, atsižvelgus į statinio naudojimo paskirtį; perduodamo nekilnojamojo turto plotas ir indeksai (jeigu tokie yra) arba kiti nekilnojamajam turtui būdingi geometriniai parametrai, atsižvelgus į šio turto naudojimo paskirtį; trumpalaikio materialiojo turto įsigijimo vertė; jeigu turtas perduodamas pagal sąrašą, nurodoma, kad turtas perduodamas pagal pridedamą sąrašą)

 

Perduodamo turto būklė perdavimo metu _____________________________________ .

(nurodyti ir turto trūkumus, jeigu jų rasta)

 

Šis aktas surašytas 2 egzemplioriais, po vieną turtą perduodančiam ir turtą perimančiam asmeniui.

 

Perdavė

(įgalioto perduoti turtą asmens

pareigų pavadinimas)                                     (Parašas)                             (Vardas ir pavardė)

 

Priėmė

(įgalioto priimti turtą asmens

pareigų pavadinimas)                                     (Parašas)                              (Vardas ir pavardė)

 

––––––––––––––––––––

 

Pagėgių savivaldybės turto valdymo,

naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašo

5 priedas

 

 

(Poveikio konkurencijai ir atitikties valstybės pagalbos reikalavimams vertinimo

klausimyno forma)

 

POVEIKIO KONKURENCIJAI IR ATITIKTIES VALSTYBĖS PAGALBOS REIKALAVIMAMS VERTINIMO

KLAUSIMYNAS

_______________ Nr.____________

(data)

 

Turto valdytojas

(pavadinimas, kodas)

Perduodamas turtas

(jeigu perduodamas nekilnojamasis turtas, nurodoma panaudojimo paskirtis, pavadinimas, adresas, unikalus numeris, bendras statinio plotas (jeigu toks yra) arba kiti nekilnojamajam turtui būdingi geometriniai parametrai, atsižvelgus į šio turto naudojimo paskirtį, perduodamo nekilnojamojo turto plotas (jeigu toks yra);

 

jeigu perduodamas nematerialusis, ilgalaikis ir trumpalaikis materialusis turtas, nurodomas turto pavadinimas, kiti duomenys, identifikuojantys turtą (turto inventorinis numeris, markė, modelis, identifikavimo ir valstybinis numeriai, turto skaičius (vienetais))

Panaudos subjektas

(Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 14 straipsnio 1 dalyje nurodytas subjektas, jo pavadinimas)

Turto perdavimo tikslas

(kokioms veikloms vykdyti ar funkcijoms įgyvendinti perduodamas turtas)

 

 

I dalis. Perduodamo turto panaudojimo ūkinei veiklai vykdyti požymių nustatymas

1.  

Ar panaudos subjektas teikia paslaugas, kurias teikia ir privatūs subjektai

 

(privatūs subjektai – fiziniai asmenys, bet kokios teisinės formos privatūs ir viešieji juridiniai asmenys (išskyrus viešuosius juridinius asmenis, kurie laikomi viešojo sektoriaus subjektu pagal Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymą) arba tokių asmenų grupė, kurie rinkoje siūlo vykdyti darbus, tiekti prekes ar teikti paslaugas)

Taip

Ne

 

 

Atsakymo pagrindimas

(Jeigu atsakymas „Ne“, nurodoma, kuo panaudos subjekto teikiamos paslaugos skiriasi nuo rinkoje teikiamų paslaugų. Jeigu atsakymas „Taip“, nurodomi ne daugiau kaip 5 žinomi privatūs subjektai, kurie taip pat teikia atitinkamas paslaugas.)

2.  

Ar panaudos subjektas parduoda prekes

Taip

Ne

 

 

Atsakymo pagrindimas

(Jeigu atsakymas „Ne“, papildomo atsakymo pagrindimo nereikia. Jeigu atsakymas „Taip“, nurodoma, kokiomis prekėmis panaudos subjektas prekiauja, ir ne daugiau kaip 5 žinomi privatūs subjektai, kurie taip pat prekiauja atitinkamomis prekėmis.)

3.  

Jeigu į 1 ir (arba) 2 klausimus atsakyta „Taip“, nurodoma, ar perduodamas turtas bus naudojamas atsakymo į 1 ir (arba) 2 klausimus pagrindime nurodytoms veikloms

Taip

Ne

 

 

Atsakymo pagrindimas

(Jeigu atsakymas „Ne“, nurodoma, kokiomis priemonėmis bus užtikrinta, kad perduodamas turtas nebus naudojamas atsakymo į 1 ir (ar) 2 klausimus pagrindime nurodytoms veikloms. Jeigu atsakymas „Taip“, nurodoma, kodėl perduodamo turto panaudojimo neįmanoma atskirti nuo atsakymo į 1 ir (ar) 2 klausimus pagrindime nurodytų veiklų vykdymo.)

II dalis. Poveikio konkurencijai ir atitikties valstybės pagalbos reikalavimams vertinimas

1.

Ar panaudos subjektas konkuruoja su kitais subjektais konkrečiame regione ar visoje Lietuvoje

Taip

Ne

 

 

Atsakymo pagrindimas

(Jeigu atsakymas „Ne“, nurodoma, kodėl konkurencija šiuo atveju neegzistuoja. Jeigu atsakymas „Taip“, nurodomi subjektai, su kuriais panaudos subjektas konkuruoja vykdydamas savo veiklą.)

2.

Ar panaudos subjektas konkuruoja su kitais subjektais, veikiančiais užsienyje

Taip

Ne

 

 

Atsakymo pagrindimas

(Jeigu atsakymas „Ne“, nurodoma, kodėl konkurencija šiuo atveju neegzistuoja. Jeigu atsakymas „Taip“, nurodomi subjektai, su kuriais panaudos subjektas konkuruoja vykdydamas savo veiklą.)

3.

Ar turto perdavimui taikomas vienas iš Europos Komisijos patvirtintų de minimis pagalbos reglamentų

Taip

Ne

 

 

Atsakymo pagrindimas

(Jeigu atsakymas „Ne“, papildomo atsakymo pagrindimo nereikia. Jeigu atsakymas „Taip“, nurodoma, kuris reglamentas bus taikomas ir koks pagalbos dydis apskaičiuotas.)

Pastabos:

Vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos arba vartojamos Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatyme.

Europos Komisijos patvirtintų de minimis pagalbos reglamentų sąrašą galima rasti:

http://kt.gov.lt/lt/veiklos-sritys/valstybes-pagalba/susijusi-informacija-2/bendrosios-isimties-reglamentai.

 

 

 

__________________________________________ ___________ ____________________

(klausimyną pasirašančio asmens pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)

 

 

Pagėgių savivaldybės turto valdymo,

naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašo

6 priedas

 

 

(Savivaldybės turto trumpalaikės nuomos sutarties formos pavyzdys)

 

SAVIVALDYBĖS TURTO TRUMPALAIKĖS NUOMOS SUTARTIS

 

________________ Nr. ________

(data)

_____________________________

(sudarymo vieta)

 

Nuomotojas ___________________________________________________________________,

(turtą perduodančio subjekto pavadinimas ir kodas)

atstovaujamas __________________________________________________________________,

(atstovo vardas, pavardė, pareigos, įgaliojimo data ir numeris)

 

pagal __________________________________________________________________________,

(įstatymą, įstatus (nuostatus), įgaliojimą – dokumento pavadinimas, numeris, data)

ir nuomininkas__________________________________________________________________

______________________________________________________________________________,

(nuomininko – fizinio asmens vardas, pavardė, a. k., gyv. vieta, nuomininko – juridinio asmens pavadinimas, kodas, buveinė)

atstovaujamas ___________________________________________________________________,

(atstovo vardas, pavardė, pareigos, įgaliojimo data ir numeris)

 

pagal __________________________________________________________________________,

(įstatymą, įstatus (nuostatus), įgaliojimą – dokumento pavadinimas, numeris, data)

 

remdamiesi ___________________________________________________2020 m. __________ d. 

(turtą perduodančio subjekto pavadinimas)

įsakymu Nr. ___________, sudarė šią trumpalaikės nuomos sutartį.

 

I.          SUTARTIES SĄLYGOS

 

1. Nuomotojas įsipareigoja perduoti nuomininkui Savivaldybės nekilnojamąjį turtą (toliau – turtas)________________________________________________________________________

(nuomojamo turto pavadinimas, adresas, unikalus numeris, patalpų indeksai, bendras plotas, kt. trumpalaikis turtas)

 

_______________________________________________________________________________

 

naudoti ________________________________________________________________________

(nurodyti turto naudojimo paskirtį)

 

2Nuomininkas įsipareigoja mokėti nuomos mokestį ir mokesčius už komunalines paslaugas__________ Eur ir įstatymų nustatyto dydžio PVM (jei nuomininkas yra PVM mokėtojas) už visą nuomos laikotarpį (kai turtas išnuomojamas nepertraukiamai). Kai turtas nuomojamas ilgesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui, bet ne ilgesniam kaip 30 dienų ar
720 val. laikotarpiui per kalendorinius metus, nuomininkas moka
nuomos mokestį ir mokesčius už komunalines paslaugas – ________ Eur ir įstatymų nustatyto dydžio PVM (kai nuomininkas yra PVM mokėtojas) kas mėnesį, per 10 darbo dienų nuo sąskaitos faktūros gavimo dienos (nereikalinga išbraukti). Nuomininkas įsipareigoja mokėti mokesčius už elektros energiją (prietaisus) – ________ Eur.

Nuomininkas įsipareigoja mokėti trumpalaikio materialiojo turto nuomos mokestį ___ Eur.

3.  Nuomos terminas nustatomas nuo ____ m._______ ___ d. iki ____ m. _______ ___ d., _______________________ savaitės dienomis, _____________ val. / dieną arba pagal pridedamą grafiką (nereikalinga išbraukti).

4. Nuomininkui, pagerinusiam išsinuomotą turtą, už pagerinimą neatlyginama.

5. Nuomininkas užtikrina išsinuomotų patalpų apsaugą nuo trečiųjų asmenų padarytos žalos.

II. ŠALIŲ PAREIGOS

 

6. Nuomotojas įsipareigoja užtikrinti, kad šioje sutartyje nurodytu (nurodytais) nuomos terminu (terminais) išnuomojamas turtas bus atlaisvintas ir pagal turto perdavimo ir priėmimo aktą perduotas nuomininkui. Šalių sutarimu, atsiradus nenumatytam Nuomotojo renginiui sutartyje nustatytu laiku, nuomininkui bus kompensuojama suteikiant patalpas kitu suderintu laiku tomis pačiomis sąlygomis.

7. Nuomininkas įsipareigoja:

7.1. naudoti turtą pagal paskirtį, nurodytą Sutarties 1 punkte, vadovautis nustatytais šios paskirties turto priežiūros, priešgaisrinės saugos ir sanitariniais reikalavimais, užtikrinti jo gerą būklę (atsižvelgdamas į normalų nusidėvėjimą), saugoti turtą nuo sugadinimo, dingimo;

7.2. laikyti turtą tvarkingą, savo lėšomis užtikrinti išsinuomoto turto švarą.

7.3. pasibaigus šios sutarties terminui arba ją nutraukus prieš terminą, perduoti pagal turto perdavimo ir priėmimo aktą tvarkingą turtą su visais atliktais pertvarkymais, neatskiriamais nuo turto.

7.4. sudaryti nuomotojo įgaliotam atstovui sąlygas tikrinti nuomojamo turto būklę;

7.5. nuomotojui atlyginti dėl turto pabloginimo atsiradusius nuostolius, kai neįrodo, kad turtas pablogėjo ne dėl jo kaltės.

8. Kitos sąlygos__________________________________________________________.

9. Nuomininkas neturi teisės subnuomoti turto (ar jo dalies) ar suteikti tretiesiems asmenims kokių nors kitų teisių naudotis turtu (ar jo dalimi). Nuomininkas taip pat neturi teisės perleisti visų ar dalies savo teisių ir (ar) pareigų, kylančių iš Sutarties, įkeisti turto nuomos teisės ar perduoti jos kaip turtinio įnašo kuriam nors trečiajam asmeniui ar kitaip suvaržyti Sutartyje nustatytų turto nuomos teisių.

 

III. ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ

 

10. Nuomininkas, per Sutartyje nustatytus terminus nesumokėjęs nuompinigių ir (ar) kitų mokesčių ir įmokų, privalo mokėti nuomotojui 0,05 procento dydžio delspinigius nuo visos nesumokėtos sumos už kiekvieną pavėluotą dieną.

11. Delspinigių sumokėjimas neatleidžia nuomininko nuo pagrindinės prievolės įvykdymo.

12. Už turto pabloginimą nuomininkas atsako Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.500 straipsnyje nustatyta tvarka.

 

IV. SUTARTIES PABAIGA

 

13. Nuomos sutartis pasibaigia:

13.1. pasibaigus nuomos terminui;

13.2. šalių susitarimu;

13.3. kitais Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatytais atvejais ir tvarka;

13.4. kai nuomotojas priima sprendimą dėl išnuomoto turto perėmimo jo reikmėms;

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

14. Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos.

15. Prie sutarties pridedamas Savivaldybės turto perdavimo ir priėmimo aktas (sutarties priedas). Aktas surašomas tik tuo atveju, kai turtas išnuomojamas nepertraukiamai ne ilgiau kaip vienam mėnesiui, bet ne ilgesniam laikotarpiui kaip 720 val. per kalendorinius metus.

16. Sutartis sudaroma 2 vienodą juridinę galią turinčiais egzemplioriais, po vieną nuomotojui ir nuomininkui.

17. Šalių ginčai dėl sutarties vykdymo sprendžiami šalių susitarimu, neišsprendus ginčo šalių susitarimu, šalys perduoda jį spręsti teismui.

 

 

 

Nuomotojas:_____________________________________________________________

(adresas, telefono numeris, atsiskaitomosios sąskaitos banke numeris)

 

Nuomininkas:____________________________________________________________

(adresas, telefono numeris, atsiskaitomosios sąskaitos banke numeris)

 

 

 

Nuomotojas                                                                            Nuomininkas

(Parašas)                                                                                  (Parašas)

(Vardas ir pavardė)                                                                                      (Vardas ir pavardė)

A. V.                                                                                       A. V.

 

 

Pagėgių savivaldybės turto valdymo,

naudojimo ir disponavimo juo tvarkos

aprašo

7 priedas

 

(Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo ataskaitos forma)

 

______________________________

(turto valdytojo pavadinimas)

 

SAVIVALDYBEI NUOSAVYBĖS TEISE PRIKLAUSANČIO TURTO VALDYMO, NAUDOJIMO IR DISPONAVIMO JUO SUVESTINĖ ATASKAITA

 

 

 

Eil. Nr.

 

 

 

Rodiklio pavadinimas

Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto vertė

(eurų)

 

 

Bendras

plotas

( kv. m )

 

 

Naudojamas turto valdytojo veikloje

plotas

( kv. m )

Nenaudojamas turto valdytojo veikloje

 

Pastabos

 

Įsigijimo vertė

 

Balansinė vertė ataskaitinių metų pabaigoje

Suteiktas pagal panaudos sutartis plotas

(kv. m )

Išnuomotas plotas,

(kv. m )

Įtrauktas į parduodamo aukcione turto sąrašą

plotas,

(kv. m )

Nenaudojamas

turto valdytojo veikloje 

plotas,

(kv. m )

A.

ILGALAIKIS TURTAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Nematerialusis turtas

 

 

x

x

x

x

x

x

 

1.1.

Plėtros darbai

 

 

x

x

x

x

x

x

 

1.2.

Programinė įranga ir jos licencijos

 

 

x

x

x

x

x

x

 

1.3.

Kitas nematerialusis turtas

 

 

x

x

x

x

x

x

 

1.4.

Nebaigti projektai ir išankstiniai mokėjimai

 

 

x

x

x

x

x

x

 

2.

Ilgalaikis materialusis turtas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

Žemė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.

Pastatai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.1.

Gyvenamieji pastatai (būstas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2.

Negyvenamieji pastatai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2.1.

Administracinės paskirties

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2.2.

Kultūros ir sporto paskirties

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2.3.

Mokslo paskirties

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2.4.

Sveikatos priežiūros ir gydymo paskirties

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2.5.

Pagalbinio ūkio paskirties

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2.6.

Specialiosios paskirties

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2.7.

Kitos paskirties turtas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.3.

Infrastruktūros ir kiti statiniai

 

 

x

x

x

x

x

x

 

2.4.

Nekilnojamosios kultūros vertybės

 

 

x

x

x

x

x

x

 

2.5.

Mašinos ir įrenginiai

 

 

x

x

x

x

x

x

 

2.6.

Transporto priemonės

 

 

x

x

x

x

x

x

 

2.7.

Kilnojamosios kultūros vertybės

 

 

x

x

x

x

x

x

 

2.8.

Baldai ir biuro įranga

 

 

x

x

x

x

x

x

 

2.9.

Kitas ilgalaikis materialusis turtas

 

 

x

x

x

x

x

x

 

2.10.

Nebaigta statyba ir išankstiniai mokėjimai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Ilgalaikis finansinis turtas (investicijos į nuosavybės vertybinius popierius)

x

 

x

x

x

x

x

x

 

3.1.

Akcijos

x

 

x

x

x

x

x

x

 

3.2.

Dalininko įnašas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B.

BIOLOGINIS TURTAS

x

 

x

x

x

x

x

x

 

C.

TRUMPALAIKIS TURTAS IR PINIGAI

x

 

x

x

x

x

x

x

 

1.

Trumpalaikis turtas

x

 

x

x

x

x

x

x

 

1.1.

Atsargos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

Išankstiniai apmokėjimai

x

 

x

x

x

x

x

x

 

1.3.

Per vienerius metus gautinos sumos

x

 

x

x

x

x

x

x

 

2.

Trumpalaikės investicijos

x

 

x

x

x

x

x

x

 

3.

Pinigai ir pinigų ekvivalentai

x

 

x

x

x

x

x

x

 

 

IŠ VISO TURTO (A+B+C)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________

 

Paaiškinimai dėl ataskaitos parengimo.

Turto valdytojai į ataskaitą (lentelę) įtraukia visus duomenis apie valdomą Savivaldybei nuosavybės teise priklausantį turtą (t. y. biudžetinės įstaigos, įmonės ir kiti juridiniai asmenys, valdantys patikėjimo teise Savivaldybės turtą). Ataskaita sudaroma pagal paskutinės ataskaitinio laikotarpio dienos duomenis (turto vertės nurodomos eurais ir euro centais).

Ataskaitoje pateikiami turto valdytojo duomenys apie:

1. Ilgalaikį turtą (A punktas), sudedama  1+2+3 papunkčiai, nurodant šio turto įsigijimo vertę bei balansinę vertę ataskaitinių metų pabaigoje, bendrą plotą (kv. m), šio turto naudojimą įstaigos veikloje (kv. m) ar nenaudojimą (nurodyti išnuomoto, suteikto panaudos pagrindais, numatyto parduoti aukcione ar tiesiog nenaudojamo turto plotus (kv. m);

2. Nematerialųjį turtą (A1 punktas), sudedama  1.1+1.2+1.3+1.4 papunkčiai, nurodant šio turto įsigijimo vertę bei balansinę vertę ataskaitinių metų pabaigoje;

3. Ilgalaikį materialųjį turtą (A2 punktas), sudedama  2 .1+2.2+2.3+2.4+2.5+2.6+2.7+2.8+2.9+2.10 papunkčiai, nurodant šio turto įsigijimo vertę bei balansinę vertę ataskaitinių metų pabaigoje;

4. Žemę, pastatus (2.1, 2.2 papunkčiai), nurodant šio turto įsigijimo vertę bei balansinę vertę ataskaitinių metų pabaigoje, bendrą plotą (kv. m), šio turto naudojimą įstaigos veikloje (kv. m) ar nenaudojimą (nurodyti išnuomoto, suteikto panaudos pagrindais, numatyto parduoti aukcione ar tiesiog nenaudojamo turto plotus (kv. m).

Patalpų naudojimo paskirtis:

1) administracinės paskirties, naudojamas turto valdytojų (savivaldybės institucijų, įstaigų ir organizacijų) funkcijoms įgyvendinti;

2) kultūros ir sporto paskirties, naudojamas kultūros, sporto reikmėms ir viešiesiems pramoginiams renginiams;

3) mokslo paskirties, naudojamas švietimo ir mokslo reikmėms;

4) sveikatos priežiūros ir gydymo paskirties, naudojamas sveikatos priežiūros reikmėms, medicinos pagalbos teikimui;

5) pagalbinio ūkio paskirties, naudojamas gamybai vykdyti, daiktams laikyti ar sandėliuoti;

6) specialiosios paskirties, naudojamas specialiems tikslams (karinės, valstybės saugumo ir gynybos paskirties, įkalinimo įstaigos, policijos, priešgaisrinės tarnybos, pasienio ir kitų specialiųjų tarnybų naudojamas nekilnojamasis turtas, užsienio reikalų, taip pat diplomatinės ir konsulinės įstaigos, viešojo transporto paskirties, kitas specialiems tikslams naudojamas nekilnojamasis turtas, įskaitant administracinės paskirties nekilnojamąjį turtą, naudojamą šiame punkte numatytiems tikslams);

7) kitos paskirties turtas, kurio negalima priskirti aukščiau   nurodytoms nekilnojamojo turto grupėms.

5. Ilgalaikį finansinį turtą (investicijos į nuosavybės vertybinius popierius) (A3 punktas), sudedama 3.1+3.2 papunkčiai, nurodant šio turto balansinę vertę ataskaitinių metų pabaigoje.

6. Biologinį turtą (B punktas), nurodant šio turto balansinę vertę ataskaitinių metų pabaigoje.

7. Trumpalaikį turtą ir pinigus (C punktas), sudedama  1+2+3 papunkčiai, nurodant šio turto balansinę vertę ataskaitinių metų pabaigoje.

8. Trumpalaikį turtą (1 punktas), sudedama 1.1.+1.2+.1.3papunkčiai, nurodant šio turto balansinę vertę ataskaitinių metų pabaigoje.

8. Paskutinėje lentelės eilutėje sudedami A+B+C punktai.

 

Už Ataskaitos parengimą, jos duomenų teisingumą ir pateikimą laiku Savivaldybės administracijai yra atsakingas Savivaldybės turto valdytojo (įstaigos, įmonės)  vadovas. 

Aprašomojoje dalyje nurodomi turto pokyčiai per praėjusius metus. Turto valdytojas lygina turto duomenis metų pabaigoje, su duomenimis metų pradžioje, paaiškina pasikeitimų priežastis. Nurodo Savivaldybės tarybos sprendimų, administracijos direktoriaus įsakymų datą ir numerį, kuriais buvo perduotas praėjusiais metais savivaldybės turtas. Pateikia kitą papildomą reikšmingą informaciją apie turimą nekilnojamąjį turtą (perdavimo-priėmimo aktų, patikėjimo, panaudos, nuomos sutarčių datos, galiojimas, Nr., negyvenamųjų patalpų adresas).

 

________________________________

 

Pagėgių savivaldybės turto valdymo,

naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašo

8 priedas

 

(Nereikalingų arba netinkamų (negalimų) naudoti nekilnojamojo turto ar kitų nekilnojamųjų daiktų apžiūros pažymos forma)

 

____________________________________________

(turto valdytojo pavadinimas)

 

NEREIKALINGŲ ARBA NETINKAMŲ (NEGALIMŲ) NAUDOTI NEKILNOJAMOJO TURTO AR KITŲ NEKILNOJAMŲJŲ DAIKTŲ APŽIŪROS PAŽYMA

 

20 ___   m.    _____________ ____d. Nr. ______

____________________________

(sudarymo vieta)

 

Komisija, sudaryta __________________________________________________________

(dokumento, kuriuo sudaryta komisija, pavadinimas, data ir Nr.)

iš ______________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, pareigų pavadinimas, darbovietė)

________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________ ,

apžiūrėjo:

1. Turto pavadinimas _________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

2. Identifikavimo duomenys ___________________________________________________

(adresas, indeksas, plotas (kv. metrais) ir kiti)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

3. Kadastro duomenų bylos numeris _____________________________________________

________________________________________________________________________________

4. Teisinės registracijos numeris, data, registro įstaigos pavadinimas ____________________

________________________________________________________________________________

5. Žemės sklypas (plotas (arais) ________________________________________________ 

6. Kiti duomenys apie turtą ____________________________________________________

________________________________________________________________________________

7. Turto būklė ______________________________________________________________

________________________________________________________________________________

Komisijos pasiūlymai ________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Komisijos pirmininkas _________________             ________________________________

(parašas)                                           (vardas ir pavardė)

Nariai: ______________________________           ________________________________

(parašas)                                            (vardas ir pavardė)

______________________________ ________________________________

(parašas)                                             (vardas ir pavardė)

______________________________ ________________________________

(parašas)                                             (vardas ir pavardė)

______________

 

 

Pagėgių savivaldybės turto valdymo,

naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašo

9 priedas

 

(Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti nematerialiojo ir ilgalaikio materialiojo turto nurašymo ir likvidavimo akto forma)

 

_____________________________________

(turto valdytojo pavadinimas)

 

PRIPAŽINTO NEREIKALINGU ARBA NETINKAMU (NEGALIMU) NAUDOTI NEMATERIALIOJO IR ILGALAIKIO MATERIALIOJO TURTONURAŠYMO IRLIKVIDAVIMO AKTAS

 

20____ m. _______________ ____ d. Nr._____

______________________________

(sudarymo vieta)

 

TVIRTINU

_____________________

(pareigų pavadinimas)

_____________________

(parašas)

_____________________

(vardas ir pavardė)

 

Komisija, sudaryta __________________________________________________________

(dokumento, kuriuo sudaryta komisija, pavadinimas, data ir Nr.)

iš ______________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, pareigų pavadinimas, darbovietė)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________ ,

nurašė:

1. Turto pavadinimas, įsigijimo savikaina, nusidėvėjimo (amortizacijos) suma ir trumpas apibūdinimas ________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

2. Atsakingas asmuo _________________________________________________________

________________________________________________________________________________

3. Buvimo vieta _____________________________________________________________

4. Pagaminimo (pastatymo) metai _______________________________________________

5. Įsigijimo metai, mėnuo _____________________________________________________

6. Inventoriaus numeris _______________________________________________________

7. Turtas pripažintas nereikalingu, netinkamu (negalimu) naudoti (kas reikalinga, pabraukti)

________________________________________________________________________________

(dokumento, kurio pagrindu turtas pripažintas nereikalingu, netinkamu (negalimu) naudoti, pavadinimas, data ir Nr.)

8. Techninė būklė ir nurašymo priežastys _________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Liekamosios medžiagos

 

Eil. Nr.

Buhalterinės sąskaitos Nr.

Pavadinimas

Skaičius (vnt.)

Kaina

Suma

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

x

x

 

 

 

Komisijos pirmininkas _________________             ________________________________

(parašas)                                           (vardas ir pavardė)

Nariai: ______________________________           ________________________________

(parašas)                                           (vardas ir pavardė)

______________________________           ________________________________

(parašas)                                             (vardas ir pavardė)

______________________________           ________________________________

(parašas)                                             (vardas ir pavardė)

______________________________           ________________________________

(parašas)                                             (vardas ir pavardė)

 

Turtą likvidavo _____________________________________________________________ ,

(dokumento pavadinimas, data, Nr.)

paskirta (-as) _____________________________________________________________________

(pareigos, parašas, vardas ir pavardė)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

PRIDEDAMA.                                                                                                                          

(dokumento pavadinimas, data, Nr., lapų skaičius)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

Akto duomenis į apskaitą įtraukė _______________________________________________

(pareigos)    (parašas)       (vardas ir pavardė)    (data)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

______________

 

 

 

Pagėgių savivaldybės turto valdymo,

naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašo

10 priedas

 

(Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti trumpalaikio materialiojo turto nurašymo ir likvidavimo akto forma)

____________________________________________________

(turto valdytojo pavadinimas)

 

 

PRIPAŽINTO NEREIKALINGU ARBA NETINKAMU (NEGALIMU) NAUDOTI TRUMPALAIKIO MATERIALIOJO TURTO NURAŠYMO IR LIKVIDAVIMO AKTAS

20 ____ m. _______________ ______ d. Nr. _____

____________________________

(sudarymo vieta)

 

TVIRTINU

_______________________

(pareigų pavadinimas)

_______________________

(parašas)

_______________________

(vardas ir pavardė)

 

Komisija, sudaryta __________________________________________________________

(dokumento, kurio pagrindu sudaryta komisija, pavadinimas, data, Nr.)

iš ______________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

nurašė šį pripažintą nereikalingu, netinkamu (negalimu) naudoti (kas reikalinga, pabraukti) trumpalaikį turtą:

 

Eil. Nr.

Buhalterinės sąskaitos Nr.

Atidavimo naudoti metai, mėnuo

Turto pavadinimas

Skaičius (vnt.)

Kaina

Suma

Nurašymo priežastys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

x

x

 

x

Liekamosios medžiagos

Eil. Nr.

Buhalterinės sąskaitos Nr.

Pavadinimas

Skaičius (vnt.)

Kaina

Suma

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

x

x

 

x

 

Komisijos pirmininkas _________________             ________________________________

(parašas)                                           (vardas ir pavardė)

Nariai: ______________________________           ________________________________

(parašas)                                            (vardas ir pavardė)

______________________________           ________________________________

(parašas)                                              (vardas ir pavardė)

______________________________           ________________________________

(parašas)                                              (vardas ir pavardė)

Turtą likvidavo paskirta (-as) __________________________________________________ ,

(dokumento pavadinimas, data, Nr. likviduotojos (-o) pareigos, parašas, vardas ir pavardė)

PRIDEDAMA.                                                                                                                          

(dokumento pavadinimas, data, Nr., lapų skaičius)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

Akto duomenis į apskaitą įtraukė _______________________________________________

(pareigos)   (parašas)        (vardas ir pavardė) (data)

________________