KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2010 M. LIEPOS 23 D. SPRENDIMO NR. T-474 „DĖL KAUNO MIESTO KAPINIŲ TVARKYMO IR ŽMONIŲ PALAIKŲ LAIDOJIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. lapkričio 29 d. Nr. T-616

Kaunas

 

 

Kauno miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Kauno miesto kapinių tvarkymo ir žmonių palaikų laidojimo taisykles, patvirtintas Kauno miesto savivaldybės tarybos 2010 m. liepos 23 d. sprendimu Nr. T-474 „Dėl Kauno miesto kapinių tvarkymo ir žmonių palaikų laidojimo taisyklių patvirtinimo“:

1. Pakeisti 30 punktą ir jį išdėstyti taip:

30. Kapinių prižiūrėtojas kontroliuoja transporto priemonių įvažiavimą į kapinių teritoriją. Į kapinių teritoriją pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 8 val. iki 16.00 val., penktadieniais – nuo 8 val. iki 15.30 val., poilsio dienomis − kapinių prižiūrėtojo nustatytu ir kapinių informacijos lentoje ir Savivaldybės interneto svetainėje paskelbtu laiku neribotą skaičių kartų leidžiama įvažiuoti specialiosioms transporto priemonėms, kapinių priežiūros darbus atliekančios įmonės transporto priemonėms, transporto priemonėms, pažymėtoms skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ ar vežančioms neįgalųjį (-iuosius) asmenį (-is), ir transporto priemonėms laidojimo procesijos metu, įvežančioms palaikus (karstuose ar urnose). Transporto priemonių, įvežančių paminklus, statybinius gaminius ir medžiagas, skirtas kapaviečių statiniams statyti, įrengti, kapavietėms sutvarkyti (pertvarkyti), valdytojams, pateikusiems įvežamų statybinių gaminių įsigijimą (pagaminimą) patvirtinančius dokumentus, su vienu kapinių prižiūrėtojo išduotu leidimu į kapinių teritoriją leidžiama įvažiuoti ne daugiau kaip 3 kartus. Nurodytos transporto priemonės, išskyrus pažymėtas skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ ar vežančias neįgalųjį (-iuosius) asmenį (-is), gali įvažiuoti į kapinių teritoriją tik leidus kapinių prižiūrėtojui.“

2. Pakeisti 33 punktą ir jį išdėstyti taip:

33. Kapinėse augantys želdiniai prižiūrimi ir tvarkomi pagal Lietuvos Respublikos želdynų įstatymo ir kitų želdinių tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Kapavietėse  nerekomenduojama sodinti miškams įveisti skirtų ir kitų stambią šaknų ir šakų sistemą turinčių medžių (išskyrus jų svyruoklines ir žemaūges formas). Želdinius, augančius kapavietėse, prižiūri ir tvarko asmenys ir organizacijos, kurių vardu skirti kapavietės sklypai. Už kapavietės ribų išlindusias želdinių dalis, išsikišančias į bendrus takus arba gretimas kapavietes, nepažeisdami želdinio ir teisės aktų reikalavimų, turi teisę savo iniciatyva ir lėšomis suderinus su kapinių prižiūrėtoju apgenėti suinteresuoti asmenys. Želdinį apgenėję asmenys privalo visiškai sutvarkyti genėjimo vietą, nepalikti nugenėtų šakų ir kitų nuokirtų.“

3. Pakeisti 40 punktą ir jį išdėstyti taip:

40. Už kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūrą atsakingas laidojantis asmuo, kurio prašymu išduotas leidimas laidoti ir skirta kapavietė ar kolumbariumo niša. Šio asmens duomenis kapinių prižiūrėtojas įrašo žurnale. Už kapavietės priežiūrą atsakingas asmuo privalo nedelsiant raštu informuoti kapinių prižiūrėtoją apie bet kokius už kapavietės priežiūrą atsakingo asmens gyvenamosios (buvimo) vietos adreso pasikeitimus. Kapinių prižiūrėtojas atsakingus už kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūrą asmenis supažindina su Taisyklėmis arba religinės bendruomenės ar bendrijos nustatyta laidojimo ir kapinių lankymo tvarka. Laidojantis asmuo turi prižiūrėti kapavietę ir kolumbariumo nišą, kad jos būtų tvarkingos. Atsakingas už kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūrą asmuo privalo pašalinti pažeidimus ar atlyginti žalą, kuriuos jis, įrengdamas kapo paminklą, antkapį ar atlikdamas kitus kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūros darbus, padarė kapinėms, kitoms kapavietėms ar kolumbariumo nišoms, kolumbariumui ar kitiems statiniams. Nekilnojamojo kultūros paveldo objektams padaryti pažeidimai ir žala atlyginami Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.“

4. Pakeisti 47 punktą ir jį išdėstyti taip:

47. Kauno miesto Petrašiūnų kapinėse laidojama atsižvelgiant į Laidojimo vietų Petrašiūnų  kapinėse skyrimo komisijos, sudarytos Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, nutarimą. Rašytinį prašymą ir rekomendacijas dėl mirusiojo palaidojimo Petrašiūnų kapinėse juridinis ar fizinis asmuo pateikia Laidojimo vietų Petrašiūnų kapinėse skyrimo komisijai. Leidimai išduodami atsižvelgiant į  komisijos rekomendacijas.“

5. Pakeisti 49 punktą ir jį išdėstyti taip:

49. Leidimai laidoti išduodami pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 8 val. iki 12 val. ir nuo 12.30 val. iki 16.45 val., penktadieniais – nuo 8 val. iki 12 val. ir nuo 12.30 val. iki 15.30 val., poilsio dienomis − pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus arba jo įgalioto asmens nustatytą laiką, kuris skelbiamas kapinių informacijos lentoje ir Savivaldybės interneto svetainėje.“

6. Pakeisti 61 punktą ir jį išdėstyti taip:

61. Pirmąją šv. Kalėdų dieną, pirmąją šv. Velykų dieną, Visų Šventųjų dieną, Motinos dieną ir Tėvo dieną nelaidojama.“

7. Pakeisti 62 punktą ir jį išdėstyti taip:

62. Kapines rekomenduojama lankyti tik šviesiu paros metu. Neveikiančios kapinės lankomos visais metų laikais nuo 8 val. iki 22 val. Visų Šventųjų dieną, Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną, Motinos dieną ir Tėvo dieną lankymo laikas neribojamas.“

8. Pakeisti 88 punktą ir jį išdėstyti taip:

88. Kapo paminklai, antkapiai, kapavietės tvora ir kiti statiniai statomi, rekonstruojami ir prižiūrimi pagal Lietuvos Respublikos statybos įstatymą ir kitus Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius minėtų statinių statybą. Kapo paminklo aukštis gali būti ne didesnis kaip 1,2 m nuo žemės paviršiaus (įskaitant cokolio aukštį), plotis – 1,5 m, dekoratyvinio stulpo – obelisko ar kryžiaus aukštis – iki 2 m. Statant ir (ar) rekonstruojant kapo paminklus, antkapius ir kitus statinius, kapavietę prižiūrintis asmuo privalo sumokėti Savivaldybės tarybos sprendimu nustatyto dydžio mokestį, informuoti kapinių prižiūrėtoją ir pateikti jam kapo statinių schemą, kurioje nurodyti statinių pagrindiniai matmenys ir kapavietės informacija – kvartalas, eilė ir kapo numeris. Norint statyti, rekonstruoti ar remontuoti kapo paminklus, antkapius ir kitus kapavietės statinius į Kultūros vertybių registrą įrašytose kapavietėse ar kapinėse, reikia Kultūros paveldo departamento teritorinio padalinio pritarimo. Kapinių prižiūrėtojas žurnale įrašo kapavietės statinių statymo ir (ar) rekonstravimo datas.“ 

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                       Visvaldas Matijošaitis