Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2001 M. SAUSIO 25 D. NUTARIMO NR. 86 „DĖL LIGOS IR MOTINYSTĖS SOCIALINIO DRAUDIMO IŠMOKŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. lapkričio 30 d. Nr. 1193

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė  n u t a r i a:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. sausio 25 d. nutarimą Nr. 86 „Dėl Ligos ir motinystės socialinio draudimo išmokų nuostatų patvirtinimo“:

1.1. Pakeisti preambulę ir ją išdėstyti taip:

„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 3 straipsnio 5 dalimi, 6 straipsnio 2 ir 6 dalimis, 111 straipsnio 1 dalimi, 14 straipsnio 8 dalimi, 15 straipsnio 2 dalimi, 18 straipsnio 3 ir 6 dalimis, 21 straipsnio 3 ir 5 dalimis, 22 straipsnio 5 dalimi, 23 straipsnio 5 dalimi, 24 straipsnio 7, 8 ir 16 dalimis, 27 straipsnio 4 dalimi, 28 ir 29 straipsniais, 32 straipsnio 2 dalimi, 33 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymo 61 straipsnio 1 dalimi ir Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo Nr. VIII-723 65, 66, 67, 68, 70 ir 72 straipsnių pakeitimo įstatymo 7 straipsnio 6 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:“.

1.2. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Ligos ir motinystės socialinio draudimo išmokų nuostatus:

1.2.1. Papildyti 491 punktu:

491. Tėvystės išmoka asmenims, turintiems teisę į tėvystės išmoką, skiriama ir mokama už ne ilgesnį kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpį, kuris gali būti skaidomas į ne daugiau kaip dvi dalis. Įvaikinus vaiką (-us), 30 kalendorinių dienų laikotarpis gali būti skaidomas į ne daugiau kaip dvi dalis per vienus metus nuo teismo sprendimo įvaikinti įsiteisėjimo (skubaus vykdymo atveju – nuo sprendimo vykdymo pradžios) dienos.“

1.2.2. Papildyti 492 punktu:

492. Tėvystės išmoka už gimusį vaiką (-us), nepriklausomai nuo vienu kartu gimusių vaikų skaičiaus, skiriama ir mokama už ne ilgesnį kaip 30 kalendorinių dienų tėvystės atostogų ar tėvystės laikotarpį, kuris gali būti suteiktas ar pasirinktas laikotarpiu nuo vaiko (-ų) gimimo, iki vaikui (-ams) sukanka vieni metai.“

1.2.3. Papildyti 493 punktu:

493. Įvaikinus vaiką (-us), tėvystės išmoka už antrą tėvystės atostogų dalį ar pasirenkamą antrą tėvystės laikotarpio dalį mokama tik tuo atveju, jeigu pirma tėvystės atostogų dalis ar pasirenkama pirma tėvystės laikotarpio dalis prasidėjo ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo teismo sprendimo įvaikinti įsiteisėjimo (skubaus vykdymo atveju – per vieną mėnesį nuo sprendimo vykdymo pradžios) dienos.“

1.2.4. Papildyti 494 punktu:

494. Jei apdraustasis asmuo už tą patį gimusį ar įvaikintą vaiką pasirinko tėvystės atostogas arba tėvystės laikotarpį skaidyti į dvi dalis su pertrauka, teisė į antrą tėvystės išmokos dalį nustatoma ir asmens vidutinis mėnesinis kompensuojamasis uždarbis, apribotas minimaliu ir maksimaliu kompensuojamojo uždarbio dydžiu, apskaičiuojamas iš naujo.“

1.2.5. Pakeisti 50 punktą ir jį išdėstyti taip:

50. Jeigu apdraustasis asmuo iki vaiko vienų metų sukakties arba per pirmuosius vaiko įvaikinimo metus pasinaudoja ne visomis tėvystės atostogomis ar ne visu tėvystės laikotarpiu, o tik dalimi, tėvystės išmoka mokama už šią atostogų ar laikotarpio dalį.“

1.2.6. Papildyti 501 punktu:

501. Įstatymo 19 straipsnio 3 dalyje nustatytu atveju, jei gimęs vaikas miršta arba jei gimsta negyvas vaikas ir dar nebuvo prasidėjusios apdraustojo asmens tėvystės atostogos ar tėvystės laikotarpis (ar jų dalis), tėvystės išmoka turintiems teisę ją gauti asmenims išmokama vienu kartu už visą ne ilgesnį nei 30 kalendorinių dienų laikotarpį arba už likusį nepanaudotą iki 30 kalendorinių dienų laikotarpį, jeigu iki gimusio vaiko mirties jau buvo pasinaudota pirma tėvystės atostogų dalimi ar pirma pasirinkto tėvystės laikotarpio dalimi.“

1.2.7. Papildyti 502 punktu:

502. Jei, suteikus dalį tėvystės atostogų ar pasirinkus dalį tėvystės laikotarpio, jų metu vaikas miršta, tėvystės išmoka skiriama ir mokama iki tėvystės atostogų arba tėvystės laikotarpio pabaigos ir tais atvejais, kai prasidėjusios tėvystės atostogos ar tėvystės laikotarpis pratęsiami likusiam nepanaudotam iki 30 kalendorinių dienų laikotarpiui.“

1.2.8. Pripažinti netekusiu galios 51 punktą.

1.2.9. Pakeisti 54 punktą ir jį išdėstyti taip:

54. Vaiko priežiūros išmoka mokama Įstatymo 23 straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka, įskaitant dieną, kurią vaikui sueina 18 mėnesių ar 24 mėnesiai.“

1.2.10. Pakeisti 57 punktą ir jį išdėstyti taip:

57. Įstatymo 22 straipsnio 8 dalyje nustatytais atvejais skiriant išmoką, laikotarpis, pagal kurio draudžiamąsias pajamas apskaičiuojamas kompensuojamasis uždarbis, maksimalus ir minimalus mėnesinis kompensuojamasis uždarbis ir minimalus išmokos dydis, nustatomas kitą dieną po nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, o jeigu šių atostogų asmuo neturėjo, – vaiko gimimo, globos ar įvaikinimo dieną.“

1.2.11. Pakeisti 59 punktą ir jį išdėstyti taip:

59. Jei apdraustajam asmeniui suteikiamos pakartotinės vaiko priežiūros atostogos (įskaitant neperleidžiamų dviejų mėnesių trukmės vaiko priežiūros atostogų, numatytų Lietuvos Respublikos darbo kodekso 134 straipsnio 3 dalyje, dalį) arba jei asmuo pakartotinai pasirenka to paties vaiko priežiūros laikotarpį ir jis turi teisę gauti vaiko priežiūros išmoką, toliau mokama anksčiau paskirta išmoka.“

1.2.12. Papildyti 591 punktu:

591. Nesuėjus terminui, per kurį turėjo būti pasinaudota neperleidžiamomis dviejų mėnesių trukmės vaiko priežiūros atostogomis, numatytomis Darbo kodekso 134 straipsnio 3 dalyje, vienam iš tėvų (įtėvių, globėjų) netekus teisės gauti vaiko priežiūros išmoką už neperleidžiamų dviejų mėnesių trukmės vaiko priežiūros atostogų dalį, kitas iš tėvų (įtėvių, globėjų) už šį laikotarpį turi teisę gauti vaiko priežiūros išmoką Įstatymo 22 straipsnio 4 dalyje nustatyta tvarka, jei jis atitinka bent vieną Įstatymo 22 straipsnio 5 dalyje nustatytą sąlygą.“

1.2.13. Papildyti 59² punktu:

592. Įvaikinę vaiką (-us), įtėviai turi teisę gauti vaiko priežiūros išmoką už neperleidžiamų dviejų mėnesių trukmės vaiko priežiūros atostogų, numatytų Darbo kodekso 134 straipsnio 3 dalyje, arba vaiko priežiūros laikotarpio dalį per 18 ar 24 mėnesius nuo vaiko priežiūros atostogų, suteiktų per 3 mėnesius nuo teismo sprendimo įvaikinti įsiteisėjimo (skubaus vykdymo atveju – per vieną mėnesį nuo sprendimo vykdymo pradžios) dienos, suteikimo dienos.“

1.2.14. Papildyti 593 punktu:

593. Įvaikinus vaiką (-us), teisę gauti vaiko priežiūros išmoką išsaugo ir kitas iš vaiko įtėvių, kuriam šio (šių) vaiko (-ų) priežiūros atostogas darbdavys suteikė vėliau nei per 3 mėnesius po teismo sprendimo įvaikinti įsiteisėjimo dienos (skubaus vykdymo atveju – vėliau nei per vieną mėnesį nuo sprendimo vykdymo pirmosios dienos), jeigu pirmajam dėl vaiko priežiūros išmokos besikreipusiam asmeniui (įmotei ar įtėviui) įvaikinto (-ų) vaiko (-ų) priežiūros atostogos buvo suteiktos nepraėjus 3 mėnesiams po teismo sprendimo įvaikinti įsiteisėjimo dienos (skubaus vykdymo atveju – nepraėjus vienam mėnesiui nuo pirmosios sprendimo vykdymo dienos).

1.2.15. Pakeisti 64 punktą ir jį išdėstyti taip:

64. Darbdavio pranešimo išmokai skirti (forma NP-SD2) ir pranešimo apie apdraustajam asmeniui suteiktas (atšauktas) tėvystės atostogas arba atostogas vaikui prižiūrėti (forma 9-SD) formas, jų pildymo ir pateikimo taisykles tvirtina Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius.“

1.2.16. Papildyti 661 punktu:

661. Jei neperleidžiamų dviejų mėnesių trukmės vaiko priežiūros atostogų, numatytų Darbo kodekso 134 straipsnio 3 dalyje, ar vaiko priežiūros laikotarpio dalis imama visa iš karto, vaiko priežiūros išmoka mokama už 2 kalendorinius mėnesius. Jei neperleidžiamų dviejų mėnesių trukmės vaiko priežiūros atostogų dalis ar vaiko priežiūros laikotarpis imami dalimis, vaiko priežiūros išmoka mokama kalendorinėmis dienomis, taikant 30 kalendorinių dienų mėnesį.“

1.2.17. Pakeisti 69.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

69.4. tėvystės išmokai – prašymas, įsakymo (potvarkio) dėl tėvystės atostogų
suteikimo kopija, nuorašas ar išrašas (jeigu nepateiktas pranešimas apie apdraustajam asmeniui suteiktas (atšauktas) tėvystės atostogas arba atostogas vaikui prižiūrėti (forma 9-SD), vaiko (-ų) gimimo ir tėvystės, įvaikinimo ar globos faktą patvirtinantys dokumentai;“.

1.2.18. Pakeisti 69.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

69.5. vaiko priežiūros išmokai – prašymas, vaiko (-ų) gimimo, įvaikinimo ar globos
faktą patvirtinantys dokumentai ir įsakymo (potvarkio) dėl vaiko (-ų) priežiūros atostogų suteikimo kopija (-os), nuorašas (-ai) ar išrašas (-ai) (jeigu nepateiktas pranešimas (-ai) apie apdraustajam asmeniui suteiktas (atšauktas) tėvystės atostogas arba atostogas vaikui prižiūrėti (forma 9-SD); asmenys, nurodyti Įstatymo 22 straipsnio 4 dalyje, turi pateikti ir Įstatymo
22 straipsnio 5 dalyje nurodytų aplinkybių buvimą pagrindžiančių dokumentų kopijas ar išrašus, jeigu šių duomenų nėra valstybės ar žinybiniuose registruose, valstybės ir savivaldybės informacinėse sistemose.“

1.2.19. Pakeisti 70.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

70.4. tėvystės išmokai – prašymą su pranešimu (-ais) apie pasirinktą tėvystės laikotarpį ar vaiko priežiūros laikotarpį, vaiko (-ų) gimimo ir tėvystės, įvaikinimo ar globos faktą patvirtinančius dokumentus;“.

1.2.20. Pakeisti 70.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

70.5. vaiko priežiūros išmokai – prašymą su pranešimu (-ais) apie pasirinktą tėvystės laikotarpį ar vaiko priežiūros laikotarpį, vaiko (-ų) gimimo, įvaikinimo ar globos faktą patvirtinančius dokumentus; asmenys, nurodyti Įstatymo 22 straipsnio 4 dalyje, turi pateikti ir Įstatymo 22 straipsnio 5 dalyje nurodytų aplinkybių buvimą pagrindžiančių dokumentų kopijas ar išrašus, jeigu šių duomenų nėra valstybės ar žinybiniuose registruose, valstybės ir savivaldybės informacinėse sistemose.“

1.2.21. Pakeisti 71 punktą ir jį išdėstyti taip:

71. Jei vaiko priežiūros išmokos gavėjas, kuriam suteiktos vaiko priežiūros atostogos, kreipiasi dėl vaiko priežiūros išmokos už kitą vaiką, turi būti pateikti įsakymo (potvarkio) dėl vaiko priežiūros atostogų suteikimo vaiko priežiūrai kopija, nuorašas ar išrašas (jeigu nepateiktas pranešimas apie apdraustajam asmeniui suteiktas (atšauktas) tėvystės atostogas arba atostogas vaikui prižiūrėti (forma 9-SD) arba pranešimas apie pasirinktą tėvystės laikotarpį ar vaiko priežiūros laikotarpį) dėl kiekvieno vaiko.“

1.2.22. Pakeisti 73 punktą ir jį išdėstyti taip:

73. Jei per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (toliau – EGAS), per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinę sistemą (toliau – E. pristatymo sistema), paštu arba atvykęs į bet kurį teritorinį skyrių dėl motinystės ar vaiko priežiūros išmokų kreipiasi asmuo, kurio darbo sutartis nėštumo metu ar nėštumo ir gimdymo atostogų arba vaiko priežiūros atostogų metu pasibaigė arba kuris buvo atleistas iš tarnybos ir dėl to negavo vaiko priežiūros atostogų, atleidimo iš darbo (tarnybos) faktas nustatomas pagal Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registro duomenis arba pateiktus dokumentus, įrodančius atleidimą iš darbo (tarnybos) (įsakymo (potvarkio) dėl atleidimo iš darbo (tarnybos), darbo sutarties, potvarkio kopiją, nuorašą ar išrašą).“

1.2.23. Papildyti 731 punktu:

731. Įstatymo 22 straipsnio 5 dalyje nurodytos aplinkybės nustatomos pagal valstybės ar žinybinių registrų, valstybės ir savivaldybės informacinių sistemų duomenis arba apdraustojo asmens pateiktas Įstatymo 22 straipsnio 5 dalyje nurodytų aplinkybių buvimą pagrindžiančių dokumentų kopijas ar išrašus.“

1.2.24. Pakeisti 74 punktą ir jį išdėstyti taip:

74. Kreipiantis dėl socialinio draudimo išmokos skyrimo atvykus į teritorinį skyrių, būtina pateikti reikiamų dokumentų originalus, išskyrus įsakymą (potvarkį) dėl tėvystės atostogų ar vaiko priežiūros atostogų suteikimo arba dokumentą, įrodantį atleidimą iš darbo (tarnybos). Dokumentus atitinkamai socialinio draudimo išmokai skirti priėmęs valstybės tarnautojas padaro dokumentų, išskyrus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje (teikiami šių dokumentų originalai, kurie, įsitikinus asmens tapatybe, grąžinami juos pateikusiam asmeniui), kopijas, o originalus grąžina juos pateikusiam asmeniui. Nuostatų 69 ir 70 punktuose nurodyti dokumentai, patvirtinantys atitinkamą civilinės būklės aktą (tėvystę ir (ar) gimimą), pateikiami tik tuo atveju, jeigu šiuose dokumentuose nurodytų asmens duomenų nėra Lietuvos Respublikos gyventojų registre.“

1.2.25. Pakeisti 75 punktą ir jį išdėstyti taip:

75. Jeigu prašymas skirti socialinio draudimo išmoką siunčiamas paštu, prie jo pridedamos visų reikiamų dokumentų ir asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopijos. Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento arba Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimo gyventi Europos Sąjungoje kopija (-os), sutikrinus asmens duomenis (vardas, pavardė, gimimo data) su prašyme skirti socialinio draudimo išmoką nurodytais asmens duomenimis, ištrinama (-os) arba sunaikinama (-os).“

1.2.26. Pakeisti 76 punktą ir jį išdėstyti taip:

76. Jeigu prašymas skirti socialinio draudimo išmoką teikiamas per EGAS, per E. pristatymo sistemą, prie jo pridedamos visų reikiamų dokumentų kopijos. Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento arba Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimo gyventi Europos Sąjungoje kopija (-os), sutikrinus asmens duomenis (vardas, pavardė, gimimo data) su prašyme skirti socialinio draudimo išmoką nurodytais asmens duomenimis, ištrinama (-os) arba sunaikinama (-os).“

1.2.27. Pakeisti 79 punktą ir jį išdėstyti taip:

79. Įstatymo 18 straipsnio 3 dalyje, 21 straipsnio 3 dalyje ir 24 straipsnio 7 ir 8 dalyse nurodytiems asmenims motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokos (bendros išmokų sumos) dalis apskaičiuojama ir mokama pagal Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registro duomenis ir (arba) draudėjo išduotas pažymas (draudėjo pateiktus duomenis) apie apdraustųjų asmenų gautas pajamas, ir (arba) Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Valstybinė mokesčių inspekcija) pateiktas metines pajamų deklaracijas, ir (arba) asmens pateiktus dokumentus, patvirtinančius darbinės veiklos pajamas, kurios pagal Įstatymą nėra draudžiamosios pajamos.“

1.2.28. Pakeisti 83 punktą ir jį išdėstyti taip:

83. Įstatymo 18 straipsnio 3 dalyje, 21 straipsnio 3 dalyje ir 24 straipsnio 8 dalyje nustatytais atvejais iš paskirtos motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokos (bendros išmokų sumos) atimamos tą patį mėnesį, už kurį mokama atitinkamai motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokos (bendros išmokų sumos) dalis, apskaičiuotos pajamos ir (ar) išmokos, nurodytos Įstatymo 18 straipsnio 3 dalyje, 21 straipsnio 3 dalyje ir 24 straipsnio 8 dalyje. Motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokos (bendros išmokų sumos) dalis mokama tuo atveju, kai apskaičiuotos pajamos ir (ar) išmokos yra mažesnės nei paskirtoji atitinkama motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmoka (bendra paskirtų išmokų suma). Jeigu apskaičiuotų pajamų ir (ar) išmokų dydis didesnis už paskirtąją motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmoką (bendrą išmokų sumą) arba jai lygus, ši išmoka (bendra išmokų suma) nemokama.

Jei, mokant vaiko priežiūros išmoką, tą patį mėnesį keičiasi išmokos dydis, nurodytas Įstatymo 24 straipsnio 1–4 dalyse, ir asmuo tuo laikotarpiu turi pajamų ir (ar) išmokų, šių pajamų ir (ar) išmokų, gautų ir (ar) mokėtų skirtingais vaiko priežiūros išmokos dydžių galiojimo laikotarpiais, sumos apskaičiuojamos proporcingai pagal kalendorines to mėnesio dienas (visą mėnesio pajamų ir (ar) išmokų sumą dalijant iš to paties mėnesio kalendorinių dienų skaičiaus ir dauginant iš kiekvieno laikotarpio kalendorinių dienų skaičiaus).

1.2.29. Papildyti 831 punktu:

831. Įstatymo 24 straipsnio 7 dalyje nustatytu atveju asmenų vidutinio mėnesinio kompensuojamojo uždarbio, apriboto minimaliu ir maksimaliu kompensuojamojo uždarbio dydžiu, pagal kurį buvo nustatytas vaiko priežiūros išmokos dydis, dydis (toliau šiame punkte – vidutinis mėnesinis kompensuojamasis uždarbis) lyginamas su atitinkamą mėnesį paskirtos vaiko priežiūros išmokos (bendros šių išmokų sumos) ir tą patį mėnesį, už kurį mokama vaiko priežiūros išmoka (bendra šių išmokų suma), apskaičiuotų pajamų ir (ar) išmokų, nurodytų Įstatymo
24 straipsnio 7 dalyje, suma.

Viso dydžio vaiko priežiūros išmoka (bendra šių išmokų suma) mokama, jei paskirtos vaiko priežiūros išmokos (bendros šių išmokų sumos) ir atitinkamą mėnesį apskaičiuotų pajamų ir (ar) išmokų, nurodytų Įstatymo 24 straipsnio 7 dalyje, suma neviršija asmens vidutinio mėnesinio kompensuojamojo uždarbio arba yra jam lygi.

Vaiko priežiūros išmokos dalis (vidutinio mėnesinio kompensuojamojo uždarbio ir apskaičiuotų pajamų ir (ar) išmokų, nurodytų Įstatymo 24 straipsnio 7 dalyje, skirtumas) mokama, jei apskaičiuotos pajamos ir (ar) išmokos, nurodytos Įstatymo 24 straipsnio 7 dalyje, yra mažesnės nei asmens vidutinis mėnesinis kompensuojamasis uždarbis. Jei apskaičiuotos pajamos ir (ar) išmokos, nurodytos Įstatymo 24 straipsnio 7 dalyje, yra lygios vidutiniam mėnesiniam kompensuojamajam uždarbiui arba didesnės už jį, vaiko priežiūros išmoka (bendra šių išmokų suma) nemokama.“

1.2.30. Pakeisti 84 punktą ir jį išdėstyti taip:

84. Jei motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokos (bendros išmokų sumos) dalis mokama ne už visą mėnesį, taip pat jei išmokos gavėjui pajamos ir (ar) išmokos apskaičiuotos ne už visą mėnesį, lyginamos tik tos asmens pajamos ir (ar) išmokos, kurios apskaičiuotos motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokos (bendros išmokų sumos) dalies mokėjimo laikotarpiu
pagal asmens pateiktą darbo užmokesčio (darbinės veiklos pajamų) pažymą (-as) ir (ar) dokumentus, patvirtinančius gautų pajamų dydį ir laikotarpį, už kurį jos apskaičiuotos. Jei motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokos (bendros išmokų sumos) mokėjimo laikotarpiu išmokos (bendros išmokų sumos) gavėjui atleidimo iš darbo (tarnybos) dieną išmokama išeitinė išmoka ar kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas, išmokamos su darbo santykiais susijusios kompensacinio ar skatinamojo pobūdžio vienkartinės išmokos, apie šias išmokas jis turi pateikti pažymą, kurioje nurodytas gavimo mėnuo. Apskaičiuojant atitinkamos išmokos ir minėtų pajamų skirtumą, užsienyje gautos pajamos perskaičiuojamos pagal Lietuvos Respublikos centrinio banko nustatytą oficialų valiutų kursą atitinkamų pajamų gavimo dieną.“

1.2.31. Papildyti 931 punktu:

931. Tėvystės išmoka išmokama pasibaigus tėvystės atostogoms ar tėvystės laikotarpiui, jei suteikiamos nepertraukiamos tėvystės atostogos ar pasirenkamas nepertraukiamas tėvystės laikotarpis, arba pasibaigus kiekvienai tėvystės atostogų ar tėvystės laikotarpio daliai, jei tėvystės atostogos suteikiamos ar tėvystės laikotarpis pasirenkamas dalimis.“

1.2.32. Pakeisti 94 punktą ir jį išdėstyti taip:

94. Jeigu sprendimas dėl tėvystės išmokos skyrimo priimamas nepasibaigus tėvystės atostogoms arba pasirinktam tėvystės laikotarpiui, išmoka per 5 darbo dienas nuo šių atostogų arba pasirinkto tėvystės laikotarpio pabaigos pervedama į išmokos gavėjo nurodytą asmeninę sąskaitą kredito ar mokėjimo įstaigoje.“

1.2.33. Papildyti X skyriumi:

X SKYRIUS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS IR DOKUMENTŲ SAUGOJIMAS

 

102. Asmens duomenų, gautų įgyvendinant Nuostatus, tvarkymo tikslas – asmens identifikavimas, socialinio draudimo išmokų skyrimas, mokėjimas, lėšų, skiriamų socialinio draudimo išmokoms mokėti, apskaita.

103. Įgyvendindami Nuostatus, duomenų valdytojai užtikrina, kad jų atliekamas asmens duomenų tvarkymas atitiktų 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų apsaugą, nuostatas.

104. Dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo bei Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatyta tvarka.

105. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos duomenų valdytojo nustatyta tvarka, vadovaujantis Reglamentu (ES) 2016/679.“

2. Nustatyti, kad šis nutarimas, išskyrus 1.2.33 papunktį, įsigalioja 2023 m. sausio 1 d.

 

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                                           Ingrida Šimonytė

 

 

Sveikatos apsaugos ministras,                                                                           Arūnas Dulkys

pavaduojantis socialinės apsaugos ir darbo ministrą