Mherbas

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS SENIŪNIJŲ SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2017 m. gegužės 29 d. Nr. 1-166

Marijampolė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo  18 straipsnio 1 dalimi, 35 straipsnio 2 dalimi Marijampolės savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Marijampolės savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnaičių sueigos nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Marijampolės savivaldybės tarybos 2010 m. kovo 29 d. sprendimą Nr.  1-1212 „Dėl Marijampolės savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnaičių sueigos nuostatų patvirtinimo“.

 

 

 

Laikinai einanti savivaldybės mero pareigas                                                      Irena Lunskienė

 


 

PATVIRTINTA

Marijampolės savivaldybės tarybos

2017 m. gegužės 29 d. sprendimu Nr. 1-166

 

 

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS SENIŪNIJŲ SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.Marijampolės savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnaičių sueigos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Marijampolės savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnaičių sueigos (toliau – Seniūnaičių sueiga)   ir išplėstinės seniūnaičių sueigos kompetenciją, organizavimo ir sprendimų priėmimo tvarką.

2.Seniūnaičių sueiga yra savivaldybės administracijos seniūnijos aptarnaujamos teritorijos seniūnaičių susirinkimas.

3.Seniūnaičių sueiga savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, savivaldybės tarybos sprendimais, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais ir šiais nuostatais.

4. Seniūnaičių sueigoje svarstomi seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių bendruomenėms rūpimi klausimai ir dėl jų priimami sprendimai.

5.Savivaldybės administracijos seniūnijos neatlygintinai suteikia patalpas seniūnaičių sueigai organizuoti.

6.Seniūnaičių veikla grindžiama kolegialumo, demokratijos, teisėtumo ir viešumo principais.

7.Savivaldybės seniūnaičiai už savo veiklą atsiskaito atitinkamų seniūnijų gyventojams.

 

II SKYRIUS

SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS KOMPETENCIJA

 

8. Seniūnaičių sueiga svarsto ir priima rekomendacinius sprendimus :

8.1. dėl seniūnijos metinio veiklos plano projekto;

8.2. dėl seniūnijos metinio veiklos plano įgyvendinimo ataskaitos.

8.3. dėl atskirų šeimų (asmenų) gyvenimo sąlygų ir poreikių įvertinimo, dėl socialinės paramos toms šeimoms (asmenims) reikalingumo ir paramos būdų;

8.4.dėl probleminių šeimų ir vaikų teisių apsaugos prevencijos;

8.5.dėl seniūnijos teritorijos gyventojų sveikatingumo, kultūros ir sporto renginių organizavimo;

8.6. dėl seniūnijų teritorijos gyventojų saugumo užtikrinimo priemonių organizavimo;

8.7.dėl viešųjų paslaugų teikimo seniūnijos gyventojams tvarkos ir kokybės;

8.8. dėl seniūnijos teritorijoje esančio materialaus ir nematerialaus paveldo puoselėjimo;

9. Seniūnaičių sueigoje gali būti svarstomi ir kiti seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių ar jų dalių bendruomenių  rūpimi klausimai ir dėl jų priimami sprendimai.

 

III SKYRIUS

SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

10. Pirmąją naujai išrinktų seniūnaičių sueigą organizuoja seniūnas per 15 darbo dienų nuo galutinių savivaldybės seniūnaičių rinkimų rezultatų paskelbimo savivaldybės interneto svetainėje.

11. Apie pirmosios seniūnaičių sueigos datą, laiką ir vietą seniūnas ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki sueigos praneša seniūnaičiams, taip pat šią informaciją paskelbia seniūnijos skelbimų lentoje.

12. Pirmajai seniūnaičių sueigai, kol bus išrinktas pirmininkas, pirmininkauja seniūnas.

13. Pirmosios seniūnaičių sueigos darbotvarkę sudaro seniūnas.

14. Į pirmosios seniūnaičių sueigos darbotvarkę svarstytinus klausimus turi teisę siūlyti seniūnas, seniūnaičiai, seniūnijos gyventojai.

15. Pirmąją seniūnaičių sueigą pradeda seniūnas. Jis skelbia išrinktų seniūnaičių registraciją. Seniūnaičių sueiga tęsiama, jei užsiregistravo daugiau kaip pusė visų seniūnaičių. Jei dalyvauja mažiau kaip pusė išrinktų seniūnaičių, seniūnas skelbia kitos seniūnaičių sueigos datą. Kita seniūnaičių sueiga turi būti sušaukta ne vėliau kaip per 5 dienas po pirmosios seniūnaičių sueigos.

16. Į kitą seniūnaičių sueigą seniūnaičiai renkasi savo iniciatyva arba seniūno kvietimu. Kai seniūnaičiai į seniūnaičių sueigą renkasi patys, kviečiamas atvykti ir seniūnas. Seniūnaičiai į seniūnaičių sueigą gali kviesti savivaldybės institucijų atstovus ir seniūnijos gyventojus.

17. Seniūnaičių sueiga yra teisėta, jeigu joje dalyvauja daugiau kaip pusė tos seniūnijos seniūnaičių.

18. Seniūnaičių sueigai pirmininkauja seniūnaičių sueigoje dalyvaujančių seniūnaičių išrinktas sueigos pirmininkas.

19. Išrinkus seniūnaičių sueigos pirmininkaujantį, patvirtinama seniūnaičių sueigos darbotvarkė.

20. Seniūnaičių sueiga yra vieša. Seniūnaičių sueigai svarstyti klausimus gali pasiūlyti seniūnaičiai, seniūnijos gyventojai ir seniūnas.

21.Seniūnaičių sueigoje negalintys dalyvauti seniūnaičiai raštu gali pasiūlyti klausimus svarstyti seniūnaičių sueigoje ir šiais klausimais raštu pateikti savo nuomonę, kuri turi būti paskelbta seniūnaičių sueigoje.

22.Seniūnaičių sueigos darbotvarkė ir klausimų svarstymo eilės tvarka, nurodant pranešėjus, patvirtinama seniūnaičių sueigoje dalyvaujančių seniūnaičių balsų dauguma.

23.Seniūnaičių sueigoje svarstant atskirus darbotvarkės klausimus paprastai pirmiausia išklausomas svarstomo klausimo pristatymas ir seniūnaičių bei seniūno nuomonė.

24.Pristatant svarstomą klausimą, išdėstoma jo esmė, nurodoma jo svarba bendruomenei, galima įtaka seniūnijai skirtiems asignavimams ir savivaldybės biudžetui.

25.Darbotvarkės klausimui pristatyti skiriama iki 5 minučių, seniūnaičio ir seniūno nuomonei pareikšti – iki 2 minučių (kitų sueigos dalyvių nuomonei pareikšti – iki 1 minutės). Prireikus seniūnaičių sueigos pirmininkaujantis gali nustatyti kitokią pristatymo ar nuomonės pareiškimo trukmę.

26. Kiekvienu darbotvarkės klausimu seniūnaičiai turi teisę kalbėti ne daugiau kaip 2 kartus (neskaitant klausimų, replikų, nuomonės dėl procedūros pareiškimo, pasiūlymų atmesti pateiktą projektą ir kt.), kiti sueigos dalyviai, išskyrus seniūną, vieną kartą.

 

IV SKYRIUS

SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS SPRENDIMAI

 

27. Seniūnaičių sueigos sprendimai yra rekomendaciniai, tačiau atitinkamos Marijampolės savivaldybės institucijos privalo juos įvertinti. Jeigu  seniūnaičių  sueigos sprendimų vertinimas yra Marijampolės savivaldybės tarybos kompetencija, jie vertinami ir sprendimas priimamas artimiausiame Marijampolės savivaldybės tarybos posėdyje; jeigu seniūnaičių sueigos sprendimų vertinimas yra administracijos direktoriaus kompetencija, administracijos direktorius priima dėl jų sprendimą ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo seniūnaičių sueigos sprendimo gavimo. Savivaldybės institucijos privalo nurodyti savo sprendimų priėmimo motyvus. Atitinkamų savivaldybės institucijų sprendimai dėl seniūnaičių sueigos sprendimų turi būti paskelbti Marijampolės savivaldybės interneto svetainėje ir tų seniūnijų skelbimų lentose.

28. Seniūnaičių sueigoje sprendimai priimami atviru balsavimu paprasta sueigoje dalyvaujančių seniūnaičių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia seniūnaičių sueigos pirmininkaujančio balsas.

29. Seniūnaičių sueigos sprendimai surašomi sueigos protokole, kurį pasirašo seniūnaičių sueigos pirmininkaujantis ir sueigos sekretorius. Seniūnaičių sueigos sekretoriaus pareigas atlieka seniūnaičių sueigoje dalyvaujančių seniūnaičių išrinktas sekretorius.

30. Seniūnaičių sueigos priimti sprendimai skelbiami savivaldybės interneto svetainėje, savivaldybės administracijos seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje esančiose skelbimų lentose, gali būti skelbiami vietinėje spaudoje.

31. Seniūnaičių sueigos protokolai saugomi seniūnijoje.

 

V SKYRIUS

IŠPLĖSTINĖ SENIŪNAIČIŲ SUEIGA

 

32. Sprendžiant klausimus, susijusius su seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių ar jų dalių (seniūnaitijų) bendruomenių viešųjų poreikių ir iniciatyvų finansavimo tikslingumu ir su kitais visiems tos teritorijos gyventojams svarbiais reikalais, organizuojama išplėstinė seniūnaičių sueiga.

33. Seniūnaičiai ir atstovai į išplėstinę sueigą renkasi savo iniciatyva arba seniūno kvietimu. Kai seniūnaičiai į išplėstinę sueigą renkasi patys, kviečiamas atvykti ir seniūnas.

34. Išplėstinės sueigos data, laikas ir vieta, preliminarus išplėstinės sueigos darbotvarkės  projektas ne vėliau kaip prieš 5 dienas iki išplėstinės sueigos paskelbiamas seniūnijos skelbimų lentoje.

35. Išplėstinėms seniūnaičių sueigoms pirmininkauja po seniūnaičių rinkimų pirmoje išplėstinėje seniūnaičių sueigoje dalyvaujančių seniūnaičių ir atstovų išrinktas išplėstinės  sueigos pirmininkas – seniūnaitis.

36. Išplėstinei sueigai svarstyti klausimus gali pasiūlyti seniūnaičiai, seniūnijos teritorijoje registruotos nevyriausybinės organizacijos, seniūnijos gyventojai ir seniūnas.

37. Išplėstinė seniūnaičių sueiga teisėta, jeigu joje dalyvauja daugiau kaip pusė tos seniūnijos seniūnaičių ir atstovų. Išplėstinėje sueigoje sprendimai priimami atviru balsavimu paprasta išplėstinėje sueigoje dalyvaujančių seniūnaičių ir atstovų balsų dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia išplėstinės sueigos pirmininkaujančio balsas.

38. Išplėstinė seniūnaičių sueiga yra vieša. Išplėstinei sueigai pirmininkaujantis asmuo turi teisę leisti išplėstinėje sueigoje pasisakyti kviestiems ir kitiems suinteresuotiems asmenims.

39. Išplėstinėje seniūnaičių sueigoje su sprendimo priėmimo teise dalyvauja tos seniūnijos seniūnaičiai ir tos seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikiantys  bendruomeninių organizacijų deleguoti atstovai (toliau – atstovai). Bendruomeninė organizacija deleguoja 1 atstovą. Bendruomeninės organizacijos pirmininkas ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki išplėstinės seniūnaičių sueigos pateikia tos bendruomeninės organizacijos narių sprendimą deleguoti asmenį į išplėstinę seniūnaičių sueigą,

40. Prireikus atstovai gali būti rotuojami. Bendruomeninės organizacijos gali bet kuriuo metu atšaukti savo atstovą išplėstinėje sueigoje ir deleguoti kitą atstovą. Tai pat atstovas gali būti atšaukiamas jo paties prašymu.

41. Atsižvelgiant į vietos sąlygas ir aplinkybes, išplėstinėje seniūnaičių sueigoje   patariamojo balso teise gali dalyvauti tos seniūnijos teritorijoje veikiančių nevyriausybinių  organizacijų, tradicinių religinių bendruomenių atstovai.

42. Išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų rengimas, svarstymas, įforminimas ir paskelbimas vykdomas taip pat kaip ir seniūnaičių sueigos.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

43. Nuostatus, jų keitimus ar papildymus tvirtina Savivaldybės taryba.

44. Nuostatai viešai skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje ir Savivaldybės administracijos seniūnijų skelbimų lentose.

____________________