LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

 

 

ĮSAKYMAS

 

DĖL lietuvos respublikos aplinkos ministro 2006 m. rugsėjo 1 d. įsakymo Nr. d1-406 „Dėl miškų tvarkymo schemų ir vidinės miškotvarkos projektų rengimo taisyklių patvirtinimo“ PAKEITIMO

 

2024 m. vasario 27 d. Nr. D1-56

Vilnius

 

 

1. Pakeičiu Vidinės miškotvarkos projektų rengimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2006 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. D1-406 „Dėl Miškų tvarkymo schemų ir Vidinės miškotvarkos projektų rengimo taisyklių patvirtinimo“:

 

1.1. Pakeičiu 2.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.3. kitos sąvokos šiose taisyklėse suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos miškų įstatyme, Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatyme, Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatyme, Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatyme, Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatyme, Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastro nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. spalio 9 d. nutarimu Nr. 1255 „Dėl Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastro steigimo ir jo nuostatų patvirtinimo“. 

1.2. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Vidinės miškotvarkos projektų sprendiniai apima miško ūkinės veiklos, miško išteklių rodiklių analizę, ūkinių priemonių miško ištekliams naudoti, atkurti, gerinti ir  (ar) gamtotvarkos priemonių projektavimą.“

1.3. Pakeičiu 13.2.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

13.2.3. objekto teritorijos charakteristika (valdytojo struktūrinio padalinio pavadinimai; teritorija pagal augavietes ir žemės naudmenas; žemė pagal funkcinę paskirtį; medynų dendrometrinė charakteristika; medynų kokybinė būklė; teritorijos specifinė charakteristika, nurodomos saugomos teritorijos, įskaitant Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijas, į kurias ar į kurių artimą aplinką patenka objektas ar jo dalys, jų apsaugos tikslai; gamtos ir kultūros paveldo objektų teritorijos, saugomų rūšių augavietės ir radavietės);“.

1.4. Pakeičiu 13.3.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

13.3.3. miško kirtimų apimtis (pagrindinių miško kirtimų, jaunuolynų ugdymo, retinimo ir einamųjų miško kirtimų, sanitarinių miško kirtimų, specialiųjų miško kirtimų apimtis, bendra miško kirtimų apimtis; galimų naudoti miško kirtimo liekanų kiekio įvertinimas);“.

1.5. Pripažįstu netekusiu galios 13.3.4 papunktį.

1.6. Pakeičiu 13.3.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

13.3.5. miško atkūrimo, želdinių ir žėlinių priežiūros, apsaugos apimtis;“.

1.7. Pakeičiu 13.4.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

13.4.1. informacija apie atliktą vidinės miškotvarkos projekto įgyvendinimo poveikio Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo nustatymą pagal Planų ar programų ir planuojamos ūkinės veiklos įgyvendinimo poveikio įsteigtoms ar potencialioms „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo nustatymo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2006 m. gegužės 22 d. įsakymu Nr. D1-255 „Dėl Planų ar programų ir planuojamos ūkinės veiklos įgyvendinimo poveikio įsteigtoms ar potencialioms „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Reikšmingumo nustatymo tvarkos aprašas), kai jis privalomas, ir galiojančią išvadą dėl vidinės miškotvarkos projekto įgyvendinimo poveikio Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo nustatymo (toliau – išvada dėl reikšmingumo), kurioje nurodyta, kad poveikis „Natura 2000“ teritorijai negali būti reikšmingas; arba informacija apie atliktą strateginį pasekmių aplinkai vertinimą, kai jis privalomas, ir gautą išvadą dėl galimybės tvirtinti miškotvarkos projektą; arba informacija apie atliktą planuojamos (-ų) ūkinės (-ių) veiklos  (- ų) poveikio aplinkai vertinimą, kai jis privalomas, ir priimtą sprendimą dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai (sprendimo dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai pavadinimas, priėmimo data, numeris, priėmusi institucija ir nuoroda į jos interneto svetainę, kurioje skelbiamas sprendimas dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai);“.

1.8. Papildau 13.6.6 papunkčiu:

13.6.6. žemėlapis su saugomų rūšių augavietėmis ir radavietėmis, Europos Bendrijos svarbos natūralių buveinių plotų ribomis; Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijų apsaugos tikslų ribomis;“.

1.9. Pakeičiu 14.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

14.3. valdos žemės planas su pažymėtomis miško žemės ir taksacinių sklypų ribomis M 1:10000, parengtas ortofotoplanų pagrindu; saugomų rūšių augavietėmis ir radavietėmis; Europos Bendrijos svarbos natūralių buveinių plotų ribomis, Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijų apsaugos tikslų ribomis;“.

1.10. Papildau 14.10 papunkčiu:

14.10. informacija apie atliktą vidinės miškotvarkos projekto įgyvendinimo poveikio Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo nustatymą, kai jis privalomas, ir galiojančią išvadą dėl reikšmingumo, kurioje nurodyta, kad poveikis „Natura 2000“ teritorijai negali būti reikšmingas; arba informacija apie atliktą planuojamos (-ų) ūkinės (-ių) veiklos  (- ų) poveikio aplinkai vertinimą, kai jis privalomas, ir priimtą sprendimą dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai (sprendimo dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai pavadinimas, priėmimo data, numeris, priėmusi institucija ir nuoroda į jos interneto svetainę, kurioje skelbiamas sprendimas dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai).“

1.11. Papildau 221–223 punktais:

221. Kai objektas apima Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijas ir (ar) patenka į jų artimą aplinką, rengėjas turi kreiptis išvados  dėl reikšmingumo į Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą ar saugomos teritorijos direkciją pagal Reikšmingumo nustatymo tvarkos aprašą.

222. Kai, rengiant vidinės miškotvarkos projektą, kuriame Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijose ir jų artimoje aplinkoje nedetalizuotos miško ūkinės veiklos, kurioms vykdyti išduodami leidimai, gaunama išvada dėl reikšmingumo, kad vidinės miškotvarkos projekto įgyvendinimas gali turėti reikšmingų pasekmių „Natura 2000“ teritorijai, turi būti atliktas miškotvarkos projekto strateginis pasekmių aplinkai vertinimas pagal Planų ir programų strateginio pasekmių aplinkai vertinimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugpjūčio 18 d. nutarimu Nr. 976 „Dėl Planų ir programų strateginio pasekmių aplinkai vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir gauta išvada dėl galimybės tvirtinti miškotvarkos projektą.  

223. Kai, rengiant vidinės miškotvarkos projektą, kuriame Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijose ir jų artimoje aplinkoje yra detalizuotos miško ūkinės veiklos, kurioms vykdyti išduodami leidimai, nurodytos konkrečios jų vykdymo vietos ir kriterijai, gaunama išvada dėl reikšmingumo, kad planuojamos (-ų) ūkinės (-ių) veiklos (-ų), kurios (-ių) vykdymo pagrindus nustato šis vidinės miškotvarkos projektas, įgyvendinimas gali daryti reikšmingą poveikį Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoms, turi būti atliktas šios (-ių) planuojamos (-ų) ūkinės (-ių) veiklos (-ų) poveikio aplinkai vertinimas Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo nustatyta tvarka ir gautas sprendimas dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai, pagal kurį planuojama ūkinė veikla atitinka teisės aktų reikalavimus ir nedarys reikšmingo neigiamo poveikio aplinkai.“

1.12. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:

23. Valstybinių miškų vidinės miškotvarkos projektas elektronine forma su viešo svarstymo išvadomis, pasiūlymais ir 221223 punktuose nurodytais dokumentais (jei reikia) teikiamas tvirtinti Valstybinei miškų tarnybai. Priimant sprendimą dėl vidinės miškotvarkos projekto tvirtinimo, vertinamas suprojektuotų ūkinių priemonių teisingumas, jų atitiktis ūkinių priemonių projektavimą ir vykdymą reglamentuojantiems teisės aktams, aplinkosauginiams reikalavimams, ūkinės veiklos apribojimams saugomose teritorijose ar paveldosaugos reikalavimams kultūros paveldo objektų ar vietovių teritorijose ir apsaugos zonose, informacija apie saugomų rūšių augavietes ir radavietes Saugomų rūšių informacinėje sistemoje ir šių rūšių apsaugos reikalavimai.“

1.13. Pakeičiu 31 punktą ir jį išdėstau taip:

31. Privačių miškų vidinės miškotvarkos projektus tvirtina, registruoja, pripažįsta negaliojančiais, priima sprendimus dėl galiojimo pratęsimo Valstybinė miškų tarnyba.“

1.14. Papildau 321 ir 322 punktais:

321. Kai objektas apima Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijas ir (ar) patenka į jų artimą aplinką, kartu su prašymu tvirtinti vidinės miškotvarkos projektą rengėjas turi pateikti galiojančią išvadą dėl reikšmingumo, gautą pagal Reikšmingumo nustatymo tvarkos aprašą.

322. Kai, rengiant vidinės miškotvarkos projektą, kuriame Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijose ir jų artimoje aplinkoje yra detalizuotos miško ūkinės veiklos, kurioms vykdyti išduodami leidimai, nurodytos konkrečios jų vykdymo vietos ir kriterijai, gaunama išvada dėl reikšmingumo, kad planuojamos (-ų) ūkinės (-ių) veiklos (-ų), kurios (-ių) vykdymo pagrindus nustato šis vidinės miškotvarkos projektas, įgyvendinimas gali daryti reikšmingą poveikį Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoms, turi būti atliktas šios (-ių) planuojamos (-ų) ūkinės (-ių) veiklos (-ų) poveikio aplinkai vertinimas Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo nustatyta tvarka ir gautas sprendimas dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai, pagal kurį planuojama ūkinė veikla atitinka teisės aktų reikalavimus ir nedarys reikšmingo neigiamo poveikio aplinkai.“

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2024 m. kovo 4 d.

 

 

 

Aplinkos ministras                                                                                               Simonas Gentvilas