LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL FINANSŲ MINISTRO 2012 M. GRUODŽIO 11 D. ĮSAKYMO NR. 1K-422DĖL TURTO ARBA VERSLO VERTINTOJŲ IR TURTO ARBA VERSLO VERTINIMO ĮMONIŲ VEIKLOS PATIKRINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

PAKEITIMO

 

2019 m. spalio 30 d. Nr. 1K-328

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos finansų ministro 2012 m. gruodžio 11 d. įsakymą Nr. 1K-422 „Dėl Turto arba verslo vertintojų ir turto arba verslo vertinimo įmonių veiklos patikrinimo taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

įsakymas

DĖL TURTO ARBA VERSLO VERTINTOJŲ IR TURTO ARBA VERSLO VERTINIMO ĮMONIŲ VEIKLOS PATIKRINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo 26 straipsnio 2 dalies 2 punktu,

t v i r t i n u Turto arba verslo vertintojų ir turto arba verslo vertinimo įmonių veiklos patikrinimo taisykles (pridedama).“

 

 

 

Finansų ministras                                                                                                        Vilius Šapoka

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų ministro

2012 m. gruodžio 11 d. įsakymu Nr. 1K-422

(Lietuvos Respublikos finansų ministro

2019 m. spalio 30 d. įsakymo Nr. 1K-328 redakcija)

 

 

 

TURTO ARBA VERSLO VERTINTOJŲ IR TURTO ARBA VERSLO VERTINIMO ĮMONIŲ VEIKLOS PATIKRINIMO

TAISYKLĖS

 

 

1.  Turto arba verslo vertintojų ir turto arba verslo vertinimo įmonių veiklos patikrinimo taisyklėse (toliau – Taisyklės):

1.1. nustatomi priežiūros įstaigos – Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos – atliekamų nepriklausomų turto arba verslo vertintojų (toliau – vertintojas) ar turto arba verslo vertinimo įmonių (toliau – vertinimo įmonė) turto arba verslo vertinimo veiklos patikrinimų tikslai;

1.2. reglamentuojamos vertintojų ir vertinimo įmonių veiklos patikrinimų rūšys;

1.3. nustatomos priežiūros įstaigos atliekamų vertintojų ir vertinimo įmonių veiklos patikrinimų gairės.

2.  Priežiūros įstaigos atliekamų vertintojų ir vertinimo įmonių veiklos patikrinimų tikslai yra įvertinti:

2.1. vertintojų ir vertinimo įmonių atitiktį Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo keliamiems reikalavimams;

2.2. vertintojo veiklos ir kvalifikacijos kėlimo ataskaitose nurodytų duomenų atitiktį vertinimo įmonių veiklos ataskaitose nurodytiems duomenims ir (arba) šių duomenų teisingumą;

2.3. vertintojo ar vertinimo įmonės turto arba verslo vertinimo ataskaitų, parengtų per paskutinius 3 metus, atitiktį Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatyme nustatytiems reikalavimams.

3.  Vertintojų ir vertinimo įmonių veiklos patikrinimai yra planiniai ir neplaniniai.

4.  Priežiūros įstaiga planinius vertintojų ir vertinimo įmonių veiklos patikrinimus atlieka pagal savo sudarytą ir priežiūros įstaigos interneto svetainėje paskelbtą metinį patikrinimų planą, kuriame turi būti pateiktas tikrinamų subjektų – vertintojų ir vertinimo įmonių – sąrašas ir tikrinimo data. Patikrinimų planas sudaromas vadovaujantis priežiūros įstaigos nustatytais  viešai skelbiamais planuojamų tikrinti vertintojų ir vertinimo įmonių sąrašų sudarymo kriterijais.

5.  Priežiūros įstaiga, sudarydama vertintojų ir vertinimo įmonių veiklos patikrinimų planus, privalo laikytis nuostatos, kad per 6 metų laikotarpį atliekant planinius ir neplaninius patikrinimus būtų patikrinta visų įrašytų į Išorės vertintojų sąrašą vertintojų ir vertinimo įmonių veikla.

6.  Priežiūros įstaiga vertintojų ir vertinimo įmonių veiklos neplaninius patikrinimus gali atlikti iš visuomenės, valdžios ar valdymo institucijų arba įstaigų ar kitos kompetentingos institucijos gavusi informacijos dėl galimų vertintojo ir vertinimo įmonių veiklos trūkumų, vertintojų ir vertinimo įmonių ir jų parengtų vertinimo ataskaitų atitikties Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo reikalavimams ar kilus kitų pagrįstų įtarimų dėl vertintojo ar vertinimo įmonės veiklos trūkumų, veiksmų ar neveikimo. Laikantis Taisyklių 5 punkto nuostatos paklausimų dėl vertintojo ar vertinimo įmonės turto arba verslo vertinimo ataskaitų atitikties Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo 22 straipsnyje nustatytiems reikalavimams nagrinėjimas taip pat laikomas neplaniniu veiklos patikrinimu.

7. Apie neplaninius patikrinimus tikrinamas subjektas informuojamas pateikiant jam priežiūros įstaigos vadovo sprendimo atlikti neplaninį patikrinimą kopiją.

8Priežiūros įstaiga vertintojų ar vertinimo įmonių planinių ar neplaninių patikrinimų metu teikia jiems metodinę pagalbą dėl atliekant patikrinimus nustatytų teisės aktų, reglamentuojančių vertintojų ir vertinimo įmonių veiklą, reikalavimų neatitikimų šalinimo.

9.    Priežiūros įstaiga planinius ir neplaninius vertintojų ir vertinimo įmonių veiklos patikrinimus atlieka nusistatyta tvarka, suderinta su Lietuvos Respublikos finansų ministerija.

10.  Priežiūros įstaiga, pasibaigus kalendoriniams metams, iki gegužės 1 dienos Finansų ministerijai pateikia informaciją apie planinių ir neplaninių patikrinimų rezultatus ir pasiūlymus dėl prevencinių priemonių dažniausiai pasitaikantiems teisės aktų, reglamentuojančių vertintojų ir vertinimo įmonių veiklą, reikalavimų neatitikimams šalinti.

_____________