ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBINĖS AUGALININKYSTĖS TARNYBOS PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 2011 M. SPALIO 24 D. ĮSAKYMO NR. A1-325 „DĖL MĖGINIŲ ĖMIMO LABORATORINIAMS GENETINĖS MODIFIKACIJOS TYRIMAMS METODIKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2017 m. liepos 14 d. Nr. A1-405

Vilnius

 

 

1. Pakeičiu Mėginių ėmimo laboratoriniams genetinės modifikacijos tyrimams metodiką, patvirtintą Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus 2011 m. spalio 24 d. įsakymu Nr. A1-325 „Dėl Mėginių ėmimo laboratoriniams genetinės modifikacijos tyrimams metodikos patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

18. Sumedėjusių augalų siuntos pirminį mėginį sudaro nuo vieno augalo atrinkta ne senesnės kaip vienerių metų amžiaus 1 šakelė arba 5 lapai nuo viršutinės augalo dalies.“

1.2. Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:

19. Iš sumedėjusių augalų siuntos, kurią sudaro 29 vnt. ir mažiau, imami 3 pirminiai mėginiai tik laboratoriniam mėginiui sudaryti. Kai siuntą sudaro nuo 30 iki 100 vnt. individų, imama ne mažiau kaip 15 pirminių mėginių ir papildomai imama po 3 pirminius mėginius nuo kiekvienų papildomų 100 vnt. augalų, tačiau iš viso turi būti ne daugiau kaip 30 pirminių mėginių sudėtiniam mėginiui sudaryti.“

1.3. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:

25. Mėginiai iš pasėlių ir verslinių sodų turi būti imami atsitiktine tvarka, apeinant užsėtą, užsodintą plotą dvigubos V (W) maršrutu arba techninėmis vėžėmis. Imant mėginius būtina mūvėti vienkartines pirštines.“

1.4. Pakeičiu 38 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

38. Laboratorinis mėginys ir kartotiniai mėginiai užplombuojami, prie jų pritvirtinamos etiketės. Etiketėse surašomi šie duomenys:“.

1.5. Pakeičiu 39 punktą ir jį išdėstau taip:

39. Paėmus mėginį, surašomas 1 priede nurodytas Mėginio paėmimo genetinei modifikacijai nustatyti aktas (toliau – aktas). Aktas surašomas dviem egzemplioriais. Aktą pasirašo surašęs Tarnybos pareigūnas ir savininkas ar jo įgaliotas asmuo. Vienas akto egzempliorius ir vienas kartotinis mėginys (jei savininkas kartotinio mėginio neatsisako) perduodamas savininkui ar jo įgaliotam asmeniui, o kitas akto egzempliorius ir kitas kartotinis mėginys lieka Tarnybos pareigūnui, kuris paėmė mėginį. Laboratorinis mėginys perduodamas Tarnybos Augalų dauginamosios medžiagos skyriui (jei mėginys paimtas iš dauginamosios medžiagos siuntos, sėklinio pasėlio ar iš medelyno) arba Fitosanitarijos skyriui (jei mėginys paimtas iš augalų, augalinių produktų siuntų, pasėlio ar verslinio sodo). Surašytas aktas ne vėliau kaip kitą darbo dieną po surašymo užregistruojamas Tarnybos dokumentų valdymo sistemoje bei nukreipiamas susipažinti atitinkamai Augalų dauginamosios medžiagos skyriaus arba Fitosanitarijos skyriaus pareigūnams. Tarnybos pareigūnui likęs akto egzempliorius segamas saugoti į atitinkamą bylą pagal Tarnybos direktoriaus patvirtintą dokumentacijos planą.“

1.6. Pakeičiu 43 punktą ir jį išdėstau taip:

43. Laboratorinis mėginys su akto kopija per 3 d. d., o jei paimtas iš rizikos grupės krovinio – per 24 valandas, o mėginys, paimtas švenčių ar poilsio dieną, – ne vėliau kaip kitą darbo dieną siunčiami atitinkamai Augalų dauginamosios medžiagos skyriui arba Fitosanitarijos skyriui.“

2. Įpareigoju Bendrųjų reikalų departamento Dokumentų valdymo skyriaus darbuotoją, atsakingą už šio įsakymo registravimą, supažindinti su šiuo įsakymu Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus pavaduotojus, Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos vyriausiąjį specialistą (patarėją), Fitosanitarijos skyriaus, Augalų dauginamosios medžiagos skyriaus ir regioninių skyrių vedėjus.

 

 

 

Direktorius                                                                                                               Sergejus Fedotovas