LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KULTŪROS MINISTRO IR FINANSŲ MINISTRO 2013 M. GRUODŽIO 20 D. ĮSAKYMO NR. ĮV-892/1K-406 DĖL PAŽYMOS APIE FILMO GAMINTOJUI NEATLYGINTINAI SUTEIKTŲ LĖŠŲ PANAUDOJIMO ATITIKTĮ LIETUVOS RESPUBLIKOS PELNO MOKESČIO ĮSTATYMO 172 STRAIPSNYJE NUSTATYTIEMS REIKALAVIMAMS IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m. kovo 21 d. Nr. ĮV-213/1K-95

Vilnius

 

P a k e i č i a m e Lietuvos Respublikos kultūros ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2013 m. gruodžio 20 d. įsakymą Nr. ĮV-892/1K-406 „Dėl Pažymos apie filmo gamintojui neatlygintinai suteiktų lėšų panaudojimo atitiktį Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnyje nustatytiems reikalavimams išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jį išdėstome nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOJE GAMINAMO FILMO KULTŪRINIO TURINIO IR GAMYBOS VERTINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 1 punktu, 2 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. sausio 7 d. nutarimo Nr.6 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymą“ 2  punktu,

T v i r t i n a m e Lietuvos Respublikoje gaminamo filmo kultūrinio turinio ir gamybos vertinimo tvarkos aprašą (pridedama).“

 

 

 

Kultūros ministras                                                                  Mindaugas Kvietkauskas

 

 

 

Finansų ministras                                                                    Vilius Šapoka

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2013 m. gruodžio 20 d. įsakymu Nr. ĮV-892/1K-406

(Lietuvos Respublikos kultūros ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2019 m. kovo 21 d. įsakymo Nr. ĮV-213/1K-95 redakcija)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOJE GAMINAMO FILMO KULTŪRINIO TURINIO IR GAMYBOS VERTINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikoje gaminamo filmo kultūrinio turinio ir gamybos vertinimo tvarkos apraše (toliau – Aprašas) reglamentuojama:

1.1. Lietuvos Respublikoje gaminamo filmo kultūrinio turinio (toliau – filmo kultūrinis turinys) vertinimo tvarka, kuri apima:

1.1.1. filmo ar jo dalies kultūrinio turinio vertinimo kriterijus;

1.1.2. filmą kvalifikuojančios pažymos – dokumento, kuriuo patvirtinama, kad filmas atitinka kultūrinio turinio vertinimo kriterijus, – išdavimą ir jos galiojimą;

1.2. Lietuvos Respublikoje gaminamo filmo gamybos (toliau – filmo gamyba) vertinimo tvarka, kuri apima:

1.2.1. filmo gamybos vertinimo kriterijus;

1.2.2. investicijos pažymos – pažymos apie filmo gamintojui neatlygintinai suteiktų lėšų panaudojimo atitiktį Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnyje nustatytiems reikalavimams – išdavimą.

2. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Pelno mokesčio įstatyme, Lietuvos Respublikos kino įstatyme ir Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme, Lietuvos Respublikos finansinių ataskaitų audito įstatyme.

 

II SKYRIUS

FILMO KULTŪRINIO TURINIO VERTINIMAS

 

PIRMASIS SKIRSNIS

PARAIŠKOS DĖL FILMĄ KVALIFIKUOJANČIOS PAŽYMOS IŠDAVIMO TEIKIMAS

 

3. Paraišką dėl filmą kvalifikuojančios pažymos išdavimo (toliau – paraiška) Lietuvos kino centrui prie Kultūros ministerijos (toliau – Lietuvos kino centras) teikia Lietuvos filmo gamintojas. Paraiška rengiama lietuvių kalba kompiuteriu užpildant Lietuvos kino centro direktoriaus nustatytą paraiškos formą.

4. Paraiška negali būti teikiama dėl užbaigto filmo ar jo dalies gamybos. Filmo ar jo dalies gamybos išlaidos, patirtos anksčiau nei 90 kalendorinių dienų iki paraiškos pateikimo, nėra įtraukiamos apskaičiuojant bendrą filmo gamybos išlaidų sumą.

5. Paraiška iš Lietuvos filmo gamintojo nepriimama, jeigu jam taikomi Kino įstatymo 9 straipsnio 7–10 dalyse nustatyti apribojimai. Išaiškėjus šioms aplinkybėms po paraiškos Lietuvos kino centrui pateikimo dienos, paraiška atmetama ir Lietuvos filmo gamintojas raštu informuojamas apie tai per 5 darbo dienas.

6. Paraiškos pateikimo Lietuvos kino centrui data laikoma paraiškos Lietuvos kino centre gavimo data.

7. Paraiška gali būti teikiama dėl:

7.1. nacionalinio filmo ar jo dalies gamybos;

7.2. bendros gamybos filmo ar jo dalies gamybos;

7.3. užsakyto filmo (filmas, kurio ar kurio dalies gamybos paslaugas teikia Lietuvos filmo gamintojas, kuris netampa filmo autorių ir gretutinių turtinių teisių turėtoju) ar jo dalies gamybos.

8. Paraiška gali būti teikiama dėl šių kategorijų filmų gamybos:

8.1. vaidybinio, dokumentinio ir animacinio ilgametražio ar trumpametražio filmo gamybos;

8.2. animacinio kelių dalių filmo gamybos (kai bendra filmo trukmė yra ne trumpesnė nei 24 minutės);

8.3. televizijos dramos filmo gamybos (kai vienos serijos trukmė ne trumpesnė nei 30 minučių ir sezono serijų skaičius neviršija 25);

8.4. televizinės meninės dokumentikos filmo gamybos (kai bendra visų dalių trukmė ne trumpesnė nei 50 minučių).

9. Kartu su paraiška Lietuvos kino centrui privalomai teikiami tokie paraiškos dokumentai (paraiškos dokumentai užsienio kalba turi būti pateikti su jų oficialiu vertimu į lietuvių kalbą):

9.1. dėl vaidybinio filmo gamybos – filmo scenarijus; dėl dokumentinio filmo gamybos – filmo scenarijus arba filmo scenarijaus traktuotė; dėl animacinio filmo gamybos – filmo scenarijus (dėl animacinio ilgametražio filmo gamybos) arba filmo scenarijaus traktuotė (dėl animacinio trumpametražio arba animacinio kelių dalių filmo gamybos) ir filmo scenarijaus vizualizacija;

9.2. dėl bendros gamybos filmo gamybos (netaikoma valstybinį finansavimą gavusiems filmų gamybos projektams) – bendros tarp Lietuvos filmo gamintojo ir bent vieno užsienio filmo gamintojo sudarytos filmo gamybos sutarties arba preliminarios sutarties patvirtinta kopija. Šioje sutartyje arba preliminarioje sutartyje privalo būti nurodytas bendrai gaminamo filmo pavadinimas ir apibūdinimas (rūšis, planuojama trukmė, kalba, scenarijaus autorius, režisierius, planuojama filmavimo pradžia ir pabaiga, preliminari filmo užbaigimo data), bendras filmo biudžetas ir bendragamintojų finansiniai įsipareigojimai);

9.3. dėl užsakyto filmo gamybos – užsakyto filmo ar jo dalies gamybos sutarties arba preliminarios sutarties tarp Lietuvos filmo gamintojo ir užsakovo patvirtinta kopija. Šioje sutartyje arba preliminarioje sutartyje privalo būti nurodytas užsakyto filmo pavadinimas ir apibūdinimas (rūšis, planuojama trukmė, kalba, scenarijaus autorius, režisierius, planuojama filmavimo Lietuvoje pradžia ir pabaiga) ir bendras filmo ar jo dalies gamybos biudžetas;

9.4. Lietuvos kino centro direktoriaus patvirtintos formos filmo ar jo dalies sąmata ir filmo finansavimo planas.

10. Jeigu Lietuvos kino centrui pateikiama preliminari bendros filmo gamybos sutartis arba preliminari užsakyto filmo ar jo dalies gamybos sutartis, Lietuvos filmo gamintojas atitinkamai pateikia sutarties su visais jos priedais patvirtintą kopiją Lietuvos kino centrui ne vėliau kaip iki pirmos bendros filmo gamybos filmo arba užsakyto filmo ar jo dalies filmavimo dienos, apie kurią Lietuvos filmo gamintojas informuoja Lietuvos kino centrą raštu.

11. Kvalifikuotu elektroniniu parašu pasirašyta paraiška kartu su paraiškos dokumentais pateikiama Lietuvos kino centrui siunčiant Lietuvos kino centro elektroninio pašto adresu. Kitais būdais pateiktos paraiškos kartu su paraiškos dokumentais nepriimamos.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

PARAIŠKOS NAGRINĖJIMO ETAPAI

 

12. Paraiškos nagrinėjimas susideda iš dviejų etapų:

12.1. paraiškos ir paraiškos dokumentų patikros, kurią atlieka Lietuvos kino centras;

12.2. paraiškoje nurodyto filmo kultūrinio turinio vertinimo, kurį atlieka Lietuvos kino centro direktoriaus sudaryta 3 ekspertų, turinčių ne mažesnę kaip 3 metų patirtį kino srityje, komisija (toliau – Ekspertų komisija), veikianti pagal Lietuvos kino centro direktoriaus patvirtintus nuostatus.

13. Lietuvos kino centras per 10 darbo dienų nuo paraiškos ir paraiškos dokumentų gavimo dienos atlieka paraiškos ir paraiškos dokumentų patikrą, nustato, ar jie atitinka Aprašo II skyriaus pirmajame skirsnyje nustatytus reikalavimus, ir atitikusias reikalavimus paraiškas perduoda svarstyti Ekspertų komisijai.

14. Jeigu Lietuvos kino centras, atlikdamas paraiškos ir paraiškos dokumentų patikrą, nustato, kad paraiška netinkamai užpildyta arba pateikti ne visi paraiškos dokumentai, jis praneša apie nustatytus trūkumus Lietuvos filmo gamintojui, o šis per Lietuvos kino centro nustatytą terminą privalo pateiktos paraiškos ir (arba) paraiškos dokumentų trūkumus pašalinti. Jeigu Lietuvos filmo gamintojas per Lietuvos kino centro nustatytą terminą nustatytų pateiktos paraiškos ir (arba) paraiškos dokumentų trūkumų nepašalina, paraiška Ekspertų komisijai svarstyti neteikiama. Tinkamai ir laiku pašalinus trūkumus, patikslinta paraiškos informacija ir (arba) paraiškos dokumentai prijungiami prie pateiktos paraiškos. 

 

TREČIASIS SKIRSNIS

FILMO KULTŪRINIO TURINIO VERTINIMO KRITERIJAI

 

15. Ekspertų komisija vertina filmų kultūrinį turinį pagal pateiktą paraišką ir filmo scenarijų arba filmo scenarijaus traktuotę atsižvelgdama į kultūrinio turinio vertinimo kriterijus. 

16. Filmas laikomas atitinkančiu kultūrinio turinio vertinimo kriterijus, jeigu:

16.1. tai nėra reklaminis filmas, reklaminis vaizdo klipas, televizijos laida, muzikinis vaizdo klipas, kompiuterinis žaidimas arba serialas, kuris transliuojamas kasdien ar keletą kartų per savaitę ir kuriam būdingos tam tikros personažų schemos bei dramaturginės taisyklės, dėl kurių jis gali būti tęsiamas be galo ir nekuria meninės vertės, įskaitant situacines komedijas, muilo operas, ir

16.2. filmas nėra smurtinis ar pornografinis, ir

16.3. filmas nėra neapykantą kurstantis filmas, ir

16.4. filmas atitinka bent du iš toliau išvardytų filmo kultūrinių kriterijų:

16.4.1. filmo scenarijus paremtas Lietuvos ar kitos (-ų) Europos valstybės (-ių) kultūros, istorijos, religijos, mitologijos temomis (motyvais);

16.4.2. filme vaizduojami Lietuvos ar kitos (-ų) Europos valstybės (-ių) visuomenės ar politinio gyvenimo įvykiai;

16.4.3. filmas pasakoja apie žinomą Lietuvos ar kitos (-ų) Europos valstybės (-ių) kultūros, istorijos, religijos, visuomenės asmenybę, mitologinį veikėją;

16.4.4. filmo scenarijus ar pagrindinė tema paremti reikšmingu Lietuvos ar kitos (-ų) Europos valstybės (-ių) literatūros kūriniu;

16.4.5. filmas įprasmina svarbias Lietuvos ar kitos (-ų) Europos valstybės (-ių) vertybes: kultūrų ir religijų įvairovę, žmogaus teises ir pilietiškumą, demokratiją ir solidarumą, mažumų teises ir toleranciją, pagarbą kultūros ir šeimos tradicijoms;

16.4.6. filmas nagrinėja tautinės ar europinės tapatybės klausimus;

16.4.7. filmo veiksmas vyksta Lietuvoje ar kitoje (-ose) Europos valstybėje (-ėse).

17. Ekspertų komisija per 10 darbo dienų nuo paraiškos perdavimo jai dienos paraišką įvertina ir pateikia Lietuvos kino centrui savo išvadas dėl filmo atitikties kultūrinio turinio vertinimo kriterijams.

 

KETVIRTASIS SKIRSNIS

FILMĄ KVALIFIKUOJANČIOS PAŽYMOS IŠDAVIMAS IR GALIOJIMAS

 

18. Lietuvos kino centras per 3 darbo dienas nuo Ekspertų komisijos išvados dėl filmo atitikties kultūrinio turinio vertinimo kriterijams gavimo dienos išduoda Lietuvos filmo gamintojui Lietuvos kino centro direktoriaus nustatytos formos filmą kvalifikuojančią pažymą dėl tų filmų, kurie Ekspertų komisijos išvadoje nurodyti kaip atitinkantys filmo kultūrinio turinio vertinimo kriterijus.

19. Filmą kvalifikuojanti pažyma neišduodama šiais atvejais:

19.1. jeigu Lietuvos filmo gamintojas iki Lietuvos kino centro nustatyto termino neištaiso Lietuvos kino centro nurodytų pateiktos paraiškos ir (arba) paraiškos dokumentų trūkumų;

19.2. jeigu Ekspertų komisija konstatuoja, kad filmas neatitinka kultūrinio turinio vertinimo kriterijų.

20. Lietuvos kino centras raštu informuoja paraišką pateikusį Lietuvos filmo gamintoją apie priimtą sprendimą dėl filmą kvalifikuojančios pažymos neišdavimo.

21. Pateikus paraišką dėl to paties filmo, dėl kurio jau buvo išduota filmą kvalifikuojanti pažyma, kitos dalies gamybos, pakartotinai filmo atitiktis kultūrinio turinio vertinimo kriterijams nebevertinama ir Lietuvos kino centras priima sprendimą dėl filmą kvalifikuojančios pažymos išdavimo per 10 darbo dienų nuo paraiškos gavimo dienos.

22. Jeigu filmą kvalifikuojanti pažyma neišduodama dėl Aprašo 19.2 papunktyje nurodytos priežasties, paraiška dėl to paties filmo gali būti teikiama dar vieną kartą tik pakeitus filmo scenarijų arba filmo scenarijaus traktuotę.

23. Filmą kvalifikuojanti pažyma pripažįstama negaliojančia šiais atvejais:

23.1. jeigu dėl bendros filmo gamybos filmo arba užsakyto filmo ar jo dalies gamybos, iki pirmos filmavimo dienos nepateikiama Lietuvos kino centrui sutarties patvirtinta kopija, kaip nustatyta Aprašo 10 punkte;

23.2. paaiškėjus, kad Lietuvos filmo gamintojui taikomi Kino įstatymo 9 straipsnio 7–10 dalyse nustatyti apribojimai.

24. Lietuvos kino centras per 3 darbo dienas nuo Aprašo 23.1 arba 23.2 papunktyje nurodytų aplinkybių atsiradimo dienos priima sprendimą pripažinti filmą kvalifikuojančią pažymą negaliojančia ir raštu informuoja apie tai Lietuvos filmo gamintoją.

 

III SKYRIUS

INVESTICIJOS PAŽYMOS IŠDAVIMAS

 

PIRMASIS SKIRSNIS

DOKUMENTŲ TEIKIMAS INVESTICIJOS PAŽYMAI GAUTI

 

25. Lietuvos filmo gamintojas, dėl kurio gaminamo filmo išduota filmą kvalifikuojanti pažyma, Lietuvos kino centrui pateikia:

25.1. Lietuvos filmo gamintojo ir investuotojo (-ų) sutarties (-sutarčių) dėl neatlygintino lėšų suteikimo filmo ar jo dalies gamybai, patvirtintą (-as) kopiją (-as) kurioje (-iose) privalo būti neatlygintinai suteiktų lėšų filmo ar jo dalies gamybai suma, siekiant pasinaudoti Pelno mokesčio įstatymo 172 ir 462 straipsniuose įtvirtinta pelno mokesčio lengvata filmų gamybai; planuojama filmo gamybos sąnaudų suma; gaminamo filmo pavadinimas; ir banko pavedimo (-ų), kuriuo (-iais) patvirtinamas lėšų gavimas, kopiją (-as);

25.2. auditoriaus išvadą apie Lietuvos filmo gamintojo patirtas filmo ar jo dalies gamybos išlaidas tikrinamu laikotarpiu (kuris prasideda ne anksčiau nei 90 kalendorinių dienų iki paraiškos Lietuvos kino centrui pateikimo dienos ir tęsiasi iki filmo ar jo dalies gamybos pabaigos, kuri nustatoma pagal auditoriui pateiktus filmo ar jo dalies gamybos išlaidas patvirtinančius dokumentus ir negali būti vėlesnė nei filmo įregistravimo Filmų registre diena) ir filmo atitiktį Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktų reikalavimams ir filmo gamybos vertinimo kriterijams, nurodytiems Aprašo 29 punkte.

26. Visi Aprašo 25 punkte nurodyti dokumentai pateikiami ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo tikrinamo laikotarpio pabaigos.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

DOKUMENTŲ INVESTICIJOS PAŽYMAI GAUTI NAGRINĖJIMAS

 

27. Lietuvos kino centras įvertina, ar visi pateikti dokumentai yra tinkami (nėra trūkumų).

28. Lietuvos kino centras prireikus turi teisę prašyti Lietuvos filmo gamintojo per 5 darbo dienas pateikti paaiškinimus arba patikslinimus dėl pateiktų dokumentų turinio.

 

TREČIASIS SKIRSNIS

FILMO GAMYBOS VERTINIMAS

 

29. Filmas ar jo dalis atitinka gamybos vertinimo kriterijus, jeigu:

29.1. vykdant filmo (išskyrus animacinį filmą) ar jo dalies gamybą, Lietuvos Respublikoje buvo filmuojama bent 3 dienas;

29.2. vykdant animacinio filmo gamybą, ne mažiau kaip 20 procentų bendros visų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų sumos Lietuvos Respublikoje buvo patirta bent dviejų iš šių veiklų išlaidoms apmokėti:

29.2.1. filmavimo darbų vykdymo (jei pagal filmo scenarijų to reikia);

29.2.2. vizualinio (personažų ir (ar) aplinkos) dizaino kūrimo;

29.2.3. kadro kompozicinio išplanavimo ir (ar) kadruočių kūrimo;

29.2.4. vizualiųjų efektų kūrimo;

29.3. ne mažiau kaip 51 procentas Lietuvos filmo gamintojo samdomų filmo grupės (kūrybiniai ir techniniai darbuotojai, kuriuos Lietuvos filmo gamintojas yra subūręs filmo kūrimui ir gamybai) narių yra Lietuvos Respublikos arba kitų Europos ekonominės erdvės valstybės (-ių) piliečiai.

 

KETVIRTASIS SKIRSNIS

INVESTICIJOS PAŽYMOS IŠDAVIMAS

 

30. Lietuvos kino centras, įvertinęs Lietuvos filmo gamintojo pateiktus dokumentus ir nustatęs, kad Lietuvos filmo gamintojo pagamintas filmas arba jo dalis atitinka Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnyje nustatytus reikalavimus, investuotojui, neatlygintinai suteikusiam Lietuvos filmo gamintojui lėšų filmo arba jo dalies gamybai, ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo visų tinkamų dokumentų investicijos pažymai gauti gavimo dienos išduoda Lietuvos kino centro direktoriaus patvirtintos formos investicijos pažymą.

31. Investicijos pažymoje turi būti:

31.1. duomenys apie Lietuvos filmo gamintoją:

31.1.1. apmokestinamojo vieneto (toliau – vienetas) pavadinimas ar fizinio asmens vardas ir pavardė;

31.1.2. mokesčių mokėtojo identifikacinis numeris;

31.1.3. adresas ir kontaktiniai duomenys;

31.2. duomenys apie filmą, kurį ar kurio dalį pagamino Lietuvos filmo gamintojas:

31.2.1. filmo pavadinimas;

31.2.2. patvirtinimas, kad pagamintas filmas, dėl kurio išduota filmą kvalifikuojanti pažyma, atitinka Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 1 punkte nustatytus reikalavimus;

31.3. duomenys apie investuotoją, neatlygintinai suteikusį lėšų Lietuvos filmo gamintojui:

31.3.1. vieneto pavadinimas;

31.3.2. mokesčių mokėtojo identifikacinis numeris;

31.3.3. vieneto buveinės adresas ir kontaktiniai duomenys;

31.4. duomenys apie investuotojo neatlygintinai Lietuvos filmo gamintojui suteiktų lėšų filmo ar jo dalies gamybai atitiktį Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 3 punkte nustatytiems reikalavimams:

31.4.1. bendra visų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų suma;

31.4.2. visų investuotojų neatlygintinai Lietuvos filmo gamintojui suteiktų lėšų filmo ar jo dalies gamybai suma;

31.4.3. investuotojo, kuriam išduodama investicijos pažyma, neatlygintinai Lietuvos filmo gamintojui suteiktų lėšų filmo ar jo dalies gamybai suma, atitinkanti Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 3 punkto reikalavimus;

31.5. duomenys apie Lietuvos filmo gamintojo patirtų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų atitiktį Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytiems reikalavimams:

31.5.1. netinkamos finansuoti išlaidos – Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 3 dalyje nurodytų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų suma;

31.5.2. tinkamos finansuoti išlaidos – filmo ar jo dalies gamybos išlaidų suma, gaunama iš bendros visų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų sumos atėmus netinkamų finansuoti išlaidų sumą;

31.5.3. Lietuvos Respublikoje patirtų tinkamų finansuoti išlaidų suma ir jos procentinė dalis, vertinant visas tinkamas finansuoti išlaidas;

31.6. audito įmonės arba auditoriaus, kai jis veikla verčiasi individualiai, duomenys:

31.6.1. pavadinimas arba vardas, pavardė;

31.6.2. mokesčių mokėtojo identifikacinis numeris;

31.6.3. adresas ir kontaktiniai duomenys;

32. Investicijos pažyma išduodama kiekvienam investuotojui atskirai ir galioja tik joje nurodytam investuotojui, neatlygintinai suteikusiam Lietuvos filmo gamintojui lėšų filmo arba jo dalies gamybai.

33. Investicijos pažyma neišduodama šiais atvejais:

33.1. Lietuvos filmo gamintojui nepateikus Lietuvos kino centrui visų reikalingų dokumentų investicijos pažymai gauti arba paaiškinimų ar patikslinimų dėl pateiktų dokumentų investicijos pažymai gauti turinio per Lietuvos kino centro nustatytus terminus;

33.2. kai auditoriaus išvadoje apie Lietuvos filmo gamintojo patirtas filmo ar jo dalies gamybos išlaidas tikrinamu laikotarpiu ir apie filmo atitiktį Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktų reikalavimams ir filmo gamybos vertinimo kriterijams, nurodytiems Aprašo 29 punkte, nurodyta, kad filmas neatitinka Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktų reikalavimų ir (arba) Aprašo 29 punkte nurodytų filmo gamybos vertinimo kriterijų.

34. Lietuvos kino centras per 3 darbo dienas nuo Aprašo 33.1 arba 33.2 papunktyje nurodytų aplinkybių atsiradimo dienos priima sprendimą neišduoti investicijos pažymos ir raštu informuoja apie tai Lietuvos filmo gamintoją.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

35. Filmą kvalifikuojančioje pažymoje nurodyto filmo pradžios arba pabaigos titruose lietuvių kalba arba filme vartojama kalba turi būti nurodyta, kad „Šis filmas pagamintas pritaikius Lietuvos Respublikos pelno mokesčio lengvatą filmų gamybai“.

36. Nusprendęs pakeisti Lietuvos Respublikoje gaminamo filmo, dėl kurio išduota filmą kvalifikuojanti pažyma, pavadinimą, Lietuvos filmo gamintojas apie tai nedelsdamas raštu informuoja Lietuvos kino centrą. 

______________________