LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2015 m. balandžio 20 d. įsakymo NR. 3d-286  „Dėl LIETUVOS Kaimo plėtros 2014–2020 mETŲ PROGRAMOS priemonĖS
„EKOLOGINIS ŪKININKAVIMAS“ ĮGYVENDINIMO taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

2017 m. liepos 13 Nr. 3D-466

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ekologinis ūkininkavimas“ įgyvendinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. balandžio 20 d. įsakymu Nr. 3D-286 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ekologinis ūkininkavimas“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“:

1.1.      Papildau 22.16 papunkčiu:

22.16. visoje valdoje laikytis žemės ūkio veiklos vykdymo kriterijų, nurodytų Tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių III skyriuje, išskyrus 8.6 papunktyje nurodytus reikalavimus, taikomus žaliajam ir juodajam pūdymui.“

1.2.      Pakeičiu 26 punktą ir jį išdėstau taip:

26. Kompensacinė išmoka už daugiamečių žolių įsėlį mokama už tuos laukus, kuriuose auginami prie šios grupės priskirti augalai, nurodyti šių taisyklių 2 priede, arba daugiamečių žolių mišiniai su vyraujančiais šių taisyklių 2 priede nurodytais augalais. Pareiškėjai arba paramos gavėjai, kurių laukuose bent metus auginami prie javų arba javų pašaro grupių priskiriami augalai, per 5 metų įsipareigojimų laikotarpį ne trumpiau nei 1 metus, bet ne ilgiau nei 2 metus, nurodytuose laukuose privalo įsėti daugiamečių žolių įsėlį. Parama už daugiamečių žolių įsėlį bus mokama tais metais, kai jos bus auginamos ir deklaruojamos paramai gauti. Daugiametes žoles galima įsėti į pasėlį arba sėti einamaisiais metais, tačiau tokiu atveju sėja turi būti atliekama ne vėliau kaip iki liepos 10 d.

Jei pareiškėjai arba paramos gavėjai paramos paraiškoje yra deklaravę daugiametes žoles sėklai ir yra įtraukti į atestuotų dauginamosios medžiagos tiekėjų sąrašą arba yra pasirašę augalų dauginamosios medžiagos auginimo ir supirkimo sutartis su dauginamosios medžiagos tiekėjais ir turi deklaruotų daugiamečių žolių sėklai plotų (už kuriuos prašo paramos) pasėlio aprobavimo aktą, išduotą Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – VATŽŪM),

tačiau neturi VATŽŪM pagal dauginamajai medžiagai keliamus teisės aktų reikalavimus išduoto „Sėklos sertifikato“ (patvirtinančio galutinį arba negalutinį sėklos sertifikavimą), kompensacinė išmoka už deklaruotų daugiamečių žolių sėklai plotą mokama kaip už daugiamečių žolių įsėlį, jeigu jį sudaro šių taisyklių 2 priedo VII skyriuje nurodyti augalai.

Jei pareiškėjai arba paramos gavėjai paramos paraiškoje yra deklaravę daugiametes žoles sėklai iš šių taisyklių 2 priedo VII skyriuje nurodytų daugiamečių žolių ir yra įtraukti į atestuotų dauginamosios medžiagos tiekėjų sąrašą arba yra pasirašę augalų dauginamosios medžiagos auginimo ir supirkimo sutartis su dauginamosios medžiagos tiekėjais ir turi deklaruotų daugiamečių žolių sėklai plotų pasėlio aprobavimo aktą ir dauginamajai medžiagai keliamus teisės aktų reikalavimus atitinkantį „Sėklos sertifikatą“ (patvirtinantį galutinį arba negalutinį sėklos sertifikavimą), išduotą VATŽŪM, yra laikoma, jog yra įgyvendintas Taisyklių 26 punkte nurodytas reikalavimas.“

1.3.      Papildau 521 punktu:

521. Vadovaujantis Tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklėmis, sankcijos taikomos, kai yra prašoma išmokų už žemės ūkio augalų plotus ariamojoje žemėje, kai piktžolės stelbia žemės ūkio augalus, o šie augalai ten, kur yra piktžolių, yra išnykę. Jeigu neatitiktis nustatyta ne visame deklaruojamo lauko plote, bendras reikalavimus atitinkantis plotas yra nustatomas iš deklaruojamo lauko ploto atėmus bendrą piktžolėmis apaugusį plotą;“.

1.4.      Papildau 53.11 papunkčiu:

53.11. jei pareiškėjai nesilaiko žemės ūkio veiklos vykdymo kriterijų (bent vieno iš jų), nurodytų Tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių III skyriuje, išskyrus 8.6 papunktyje taikomus reikalavimus žaliajam ir juodajam pūdymui, taikomi reglamente (ES) Nr. 640/2014 nustatyti sankcijų dydžiai;“.

1.5.      Pakeičiu 54.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

54.6. jei paramos gavėjas, pretenduojantis gauti išmoką už javus ir (arba) daugiametes žoles sėklai, einamaisiais metais nėra įtrauktas į atestuotų dauginamosios medžiagos tiekėjų sąrašą arba nėra sudaręs dauginamosios medžiagos sutarties su dauginamosios medžiagos tiekėjais, parama einamaisiais metais už šiuos laukus nemokama;“.

1.6.      Pakeičiu 54.13 papunktį ir jį išdėstau taip:

54.13. jei pareiškėjas nėra aktyvus žemės ūkio veiklos subjektas, kaip apibrėžta Tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklėse, prisiimti įsipareigojimai pagal Priemonės veiklą nenutrūksta.“

1.7. Pakeičiu 2 priedo V skyrių „Siekiantiems gauti išmoką už uogynus“ ir jį išdėstau taip:

V. SIEKIANTIEMS GAUTI IŠMOKĄ UŽ UOGYNUS

1. Agrastai

8. Gervuogės

2. Aktinidijos

9. Gudobelės

3. Aronijos

10. Serbentai

4. Avietės

11. Spanguolės

5. Braškės

12. Svarainiai

6. Bruknės

13. Šaltalankiai

7. Erškėtrožės

14. Šilauogės

15. Mišrieji uogynai (iš 1–14 punktuose nurodytų uogynų)“.

1.8. Pakeičiu 2 priedo VI skyrių „Siekiantiems gauti išmoką už sodus“ ir jį išdėstau taip:

VI. SIEKIANTIEMS GAUTI IŠMOKĄ UŽ SODUS

1. Kriaušės

2. Obelys

3. Slyvos

4. Trešnės

5. Vyšnios

6. Mišrieji sodai (iš 1–5 punktuose nurodytų vaismedžių)“. 

1.9. Pakeičiu 3 priedo 8 eilutę ir ją išdėstau taip:

„7.

Turi būti laikomasi žemės ūkio veiklos vykdymo kriterijų, nurodytų Tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių III skyriuje, išskyrus 8.6 papunktyje taikomus reikalavimus žaliajam ir juodajam pūdymui.

1 proc. pagal priemonę apskaičiuoto išmokų dydžio.“

 

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas taikomas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“ nuo 2017 m. teikiamoms paraiškoms.

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                             Bronius Markauskas