VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL TARYBOS 2013-07-10 SPRENDIMO NR. 1-1312 „DĖL PREKYBOS VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLIŲ TVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2021 m. sausio 6 d. Nr. 1-835

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu ir 18 straipsnio 1 dalimi, Vilniaus miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2013 m. liepos 10 d. sprendimu Nr. 1-1312 „Dėl Prekybos viešosiose vietose taisyklių tvirtinimo“ patvirtintas Prekybos viešosiose vietose taisykles:

1. Išdėstyti 4 punkto pirmąją pastraipą taip:

Viešoji vieta – Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje esanti Savivaldybei ar valstybei nuosavybės teise priklausanti, patikėjimo teise valdoma arba Savivaldybei perduota pagal panaudos sutartį teritorija ir visuomenei prieinamas nuosavybės teise arba nuomos (panaudos) sutarties pagrindu valdomas žemės sklypas, kuriame teikiamos paslaugos (nuomos, buities, taksofonų, nesudėtingų atrakcionų ir pan.), taip pat vykdoma prekyba nuo (iš) laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių ar priekabų, lauko kavinių.“

2. Išdėstyti 7 punktą taip:

„7. Asmenys prekiauti viešosiose vietose gali tik turėdami Vilniaus miesto savivaldybės administracijos leidimą prekiauti (teikti paslaugas) viešosiose vietose (toliau – leidimas), jeigu Administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens įsakymu nenustatyta kitaip. Ši nuostata netaikoma prekybai / paslaugų teikimui, vykdomai privačios nuosavybės, patikėjimo teise ar nuomos (panaudos) sutarties pagrindu valdomuose žemės sklypuose.“

3. Pakeisti III skyrių ir jį išdėstyti nauja redakcija taip:

III. REIKALAVIMAI PREKYBOS ĮRANGAI IR PREKYBOS VIETAI

10. Laikinieji prekybos įrenginiai, kioskai, paviljonai, lauko kavinės, prekybai pritaikyti automobiliai ir priekabos įrengiami Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatyta tvarka. Jeigu Lietuvos Respublikos teisės aktai numato reikalavimą, kad atitinkamas įrenginys gali būti įrengiamas tik pagal projektą, parengtas projektas turi būti suderintas su Vilniaus miesto savivaldybės administracija.

11. Kioskai, paviljonai ir lauko kavinės įrengiami pagal 10 punkte nustatyta tvarka suderintą projektą ar Vilniaus miesto savivaldybės administracijos parengtą prekybos vietų schemą.

12. Laikinoji prekybos įranga (prekystaliai, vežimėliai, stalai, kėdės, stoveliai, skėčiai ir kt.), turi būti nedidelė, mobili, lengvai montuojamų konstrukcijų, atitinkanti lauko prekybos funkcinius reikalavimus. Prekybos vieta gali užimti ne daugiau kaip 4 kv. m plotą.

13. Prekybą vykdantys ir paslaugas teikiantys asmenys privalo:

13.1. užtikrinti, kad laikinieji prekybos įrenginiai, kioskai, paviljonai, transporto priemonės ir lauko kavinės būtų švarios, tvarkingos ir estetiškos;

13.2. prekybos ir paslaugų teikimo metu užtikrinti ir palaikyti viešąją tvarką, laikytis Prekybos ir paslaugų teikimo viešosiose vietose taisyklių, Tvarkymo ir švaros taisyklių, Vilniaus miesto atliekų tvarkymo taisyklių, higienos normų ir kitų teisės aktų, nustatančių prekybą ir paslaugų teikimą viešosiose vietose, reikalavimų;

13.3. pasibaigus darbo dienai sutvarkyti prekybos ar paslaugų teikimo vietą.

14. Prekybos vieta negali kliudyti transporto ir pėsčiųjų eismui bei užstoti eismo reguliavimo techninių priemonių ir jų matomumo prie sankryžų ir perėjų.

15. Prekiaujant ar teikiant paslaugas viešosiose vietose draudžiama įkyriai siūlyti prekes.

16. Taros supirkimo punktuose turi būti konteineris defektuotai tarai.

17. Išorinė reklama ant laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, paviljonų, lauko kavinių įrengiama vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos patvirtintomis Išorinės reklamos įrengimo taisyklėmis.

18. Prekybos vietoje, kai prekyba (paslaugų teikimas) vykdoma iš kioskų, paviljonų, iš prekybai pritaikytų automobilių ar jų priekabų, privalo būti nurodyta: juridinio asmens pavadinimas arba fizinio asmens vardas, pavardė ir individualios veiklos vykdymo pažymos arba verslo liudijimo numeris. Fiziniai asmenys, kuriems verslo liudijimas ar individualios veiklos vykdymo pažyma nėra privalomi, nurodo savo vardą ir pavardę. Šie duomenys nurodomi pardavėjo pasirinktu būdu, tačiau jie turi būti pirkėjų matomi.“

4. Išdėstyti 22 punktą taip:

„22. Draudžiama prekiauti (teikti paslaugas) iš prekybai pritaikytų automobilių ir priekabų (išskyrus renginių metu) Vilniaus senamiestyje (išskyrus Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintose vietose), reprezentacinėse gatvėse, aikštėse ir parkuose (šių gatvių, aikščių ir parkų sąrašas tvirtinimas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu).“

5. Išdėstyti 23 punktą taip:

„23. Prekiauti iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių reprezentacinėse Vilniaus miesto gatvėse, aikštėse ir parkuose leidžiama tradiciniais gaminiais, tautodailės ir dailiųjų amatų dirbiniais, suvenyrais, reprezentuojančiais Lietuvą, Vilnių ar kitus jos miestus, meno dirbiniais, gėlėmis, ledais, nealkoholiniais gėrimais, kulinarinio paveldo gaminiais, spauda, turistams skirta literatūra. Ši nuostata netaikoma prekybai renginių metu.“

6. Išdėstyti 26 punktą taip:

„26. Leidžiama prekiauti (teikti paslaugas) iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių tik leidime nurodytu prekių asortimentu.“

7. Išdėstyti 36 punktą taip:

„36. Svarsčiai, svarstyklės ir kiti matavimo prietaisai, naudojami prekių masei, tūriui, ilgiui nustatyti, turi būti su galiojančiu patikros žymeniu ir tikti atitinkamų prekių prekybai pagal savo matavimo ribas ir tikslumą. Matavimo prietaisai tikrinami Lietuvos metrologijos inspekcijos nustatyta tvarka.“.

8. Išdėstyti 37.1 papunktį taip:

„37.1. turėti suderintą prekybos (paslaugų teikimo) konkrečioje Vilniaus miesto savivaldybės vietoje leidimą, patvirtintą projektą (jeigu Lietuvos Respublikos teisės aktai numato reikalavimą, kad atitinkamas įrenginys gali būti įrengiamas tik pagal projektą, parengtas projektas turi būti suderintas su Vilniaus miesto savivaldybės administracija), asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, prekių įsigijimą ir prekių kokybę patvirtinančius dokumentus, jei pardavėjas užsiimama maisto tvarkymo veikla, turi būti registruotas (įtrauktas į Maisto tvarkymo subjektų sąrašą) Maisto įstatymo ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka;“

9. Išdėstyti 40 punktą taip:

„40. Pardavėjų veiklą, jų parduodamų prekių saugą ir kokybę gali tikrinti teisės aktais tam įgalioti policijos pareigūnai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos darbuotojai, kitų institucijų darbuotojai teisės aktų nustatyta tvarka.“

 

 

 

Meras                                                                                                                     Remigijus Šimašius