PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO

PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

Dėl PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 2011 M. SAUSIO 17 D. ĮSAKYMO NR. 1-14 DĖL VISUOMENINIŲ STATINIŲ GAISRINĖS SAUGOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. lapkričio 8 d. Nr. 1-390

Vilnius

 

P a k e i č i u Visuomeninių statinių gaisrinės saugos taisykles, patvirtintas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2011 m. sausio 17 d. įsakymu Nr. 1-14 „Dėl Visuomeninių statinių gaisrinės saugos taisyklių patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:

22. Leidžiama laiptinių vidinėse sienose, 2 ir 3 tipo laiptų sienose įrengti dūmų plitimą ribojančias S200 klasės duris, kurių savaiminio užsidarymo klasė (C0-C5) parenkama pagal taisykles „Gaisrinės saugos pagrindiniai reikalavimai“ [10.16].“

2. Pakeičiu 26 punktą ir jį išdėstau taip:

26. Kiekviena ne didesnė kaip 700 kv. m visuomeninių statinių rūsio ar daugiau nei 0,5 m įgilinta cokolinio aukšto ploto dalis (išskyrus slėptuves) privalo turėti ne mažiau kaip dvi angas arba atidaromus langus lauko sienose dūmams išleisti. Kiekvienos angos arba lango plotis turi būti ne mažesnis kaip 0,9 m, aukštis – ne mažesnis kaip 1,2 m. Šio punkto nuostatos netaikomos, kai aukšte įrengiama mechaninė priešdūminio vėdinimo sistema arba esančių patalpų gaisro apkrova neviršija 42 MJ/kv. m.“

3. Pakeičiu 54 punktą ir jį išdėstau taip:

54. Ikimokyklinio amžiaus vaikų gydymo ir psichiatrijos skyrių patalpos turi būti įrengiamos I atsparumo ugniai laipsnio [10.16] visuomeninių statinių aukštuose, kurių grindų altitudė neviršija 6 m. Šio punkto nuostatos dėl aukšto grindų altitudės netaikomos, kai visose patalpose yra projektuojamos stacionariosios gaisrų gesinimo sistemos, o evakavimo(si) keliuose projektuojamos mechaninės dūmų ir šilumos valdymo sistemos.“

4. Pakeičiu 58 punktą ir jį išdėstau taip:

58. Gydymo paskirties pastatuose koridoriai ne rečiau kaip kas 42 m turi būti suskirstyti ne mažesnio kaip EI 15 atsparumo ugniai pertvaromis [10.16]. Nurodytose EI 15 atsparumo ugniai pertvarose turi būti įrengiamos ne žemesnės kaip C3S200 klasės dūmų plitimą ribojančios durys.“

5. Pakeičiu 71 punktą ir jį išdėstau taip:

71. I ir II atsparumo ugniai laipsnio visuomeniniuose statiniuose vieną evakavimo(si) kelią iš aukšto leidžiama įrengti 2 tipo laiptais. 2 tipo laiptų ar nuožulnos ilgį reikia įtraukti į evakavimo(si) kelią, skaičiuojamą nuo tolimiausios žmonių buvimo vietos patalpoje iki evakuacinio išėjimo iš patalpos. Evakavimo(si) 2 tipo laiptais kelio ilgis nustatomas dauginant laiptų aukštį iš trijų. Evakavimo(si) kelių laiptinėmis plotis nustatomas pagal visų aukštų, sujungiamų atrijais, angomis ar 2 tipo laiptais, žmonių skaičių, įvertinant, kad žmonės evakuojasi minėtuose aukštuose vienu metu, išskyrus kai atrijai, angos ar 2 tipo laiptai atskirti ne mažesnio kaip EI 45 atsparumo ugniai pertvaromis ir ne mažesnio kaip REI 45 atsparumo ugniai perdangomis [10.16].“

6. Pakeičiu 74.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

74.1. vestibiulis nuo besiribojančių patalpų atskiriamas ne mažesnio kaip EI 45 atsparumo ugniai pertvaromis ir ne mažesnio kaip REI 45 atsparumo ugniai perdangomis bei priešdūminėmis, ne žemesnės kaip C3S200 klasės, durimis [10.16];“.

7. Pakeičiu 108 punktą ir jį išdėstau taip:

108. Patalpų su žiūrovų vietomis evakavimo(si) keliuose esančios durys turi būti priešdūminės, ne žemesnės kaip C3S200 klasės [10.16].“

 

 

 

Direktoriaus pavaduotojas,

atliekantis direktoriaus funkcijas,

vidaus tarnybos pulkininkas                                                                               Mindaugas Kanapickas