KŪNO KULTŪROS IR SPORTO DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS

Generalinis direktorius

 

Įsakymas

dėl KŪNO KULTŪROS IR SPORTO DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS patariamosios tarybos sudarymo

 

2018 m. kovo 30 d. Nr. V-291

Vilnius

 

Įgyvendindamas Septynioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Seimo 2016 m. gruodžio 13 d. nutarimu Nr. XIII-82 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos“, 274 punktą, Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. kovo 13 d. nutarimu Nr. 167 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo plano patvirtinimo“, 3.3.2 papunktyje numatyto darbo „Valstybės institucijų duomenų atvėrimas ir vienodos konsultavimosi su visuomene praktikos įdiegimas“ 5 priemonę, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. kovo 24 d. nutarimo Nr. 330 „Dėl ministrams pavedamų valdymo sričių“ 1.9.6 papunktį, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. kovo 17 d. nutarimu Nr. 291 „Dėl Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos statuso pakeitimo ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatų patvirtinimo“, 8.1, 10.2, 16.1 ir 16.7 papunkčius bei siekdamas kuo labiau įtraukti nevyriausybines organizacijas į su Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Departamentas) veikla susijusių sprendimų priėmimo procesą ir didinti šių sprendimų kokybę:

1. S u d a r a u šią visuomeniniais pagrindais veikiančią Departamento patariamąją tarybą (toliau – Taryba):

1.1. Jonas Mickus – Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais;

1.2. Marius Minkevičius – Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto generalinis sekretorius;

1.3. Paulius Skardžius – Vidaus reikalų ministerijos Viešojo valdymo politikos departamento direktorius;

1.4. Algis Bronislavas Vasiliauskas – Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas;

1.5. Vytautas Vidmantas Zimnickas – Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidiumo narys.

2. S k i r i u  Tarybos posėdžių sekretore Departamento Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus vyriausiąją specialistę Reginą Levickienę.

3. N u s t a t a u, kad:

3.1. Taryba teikia Departamento generaliniam direktoriui rekomendacinio pobūdžio siūlymus dėl:

3.1.1. teisinio reguliavimo tobulinimo siekiant geresnio valstybės valdymo kūno kultūros ir sporto srityje ir administracinės naštos mažinimo;

3.1.2. nevyriausybinių kūno kultūros ir sporto organizacijų veiklos finansavimo valstybės biudžeto lėšomis prioritetų ir finansavimo kriterijų;

3.1.3. reikalavimų kūno kultūros ir sporto specialistų kvalifikacijai ir šios kvalifikacijos tobulinimo;

3.1.4. Valstybės investicijų programos lėšų, skirtų kūno kultūros ir sporto objektų sukūrimui, efektyvaus naudojimo;

3.1.5. Departamento, jam pavaldžių ar kitų juridinių asmenų, kurių savininko (dalininko) teises įgyvendina Departamentas, valdomo sporto paskirties turto efektyvaus naudojimo;

3.1.6. efektyvesnio Departamento, jam pavaldžių ar kitų juridinių asmenų, kurių savininko (dalininko) teises įgyvendina Departamentas, administracinių ir (ar) viešųjų paslaugų teikimo;

3.1.7. Departamento veiklos prioritetų, strateginio ir metinio veiklos planų, metinės veiklos ataskaitos projektų;

3.1.8. kitais su Departamento veikla susijusiais klausimais, dėl kurių į Tarybą kreipiasi Departamento generalinis direktorius;

3.2. Tarybą ūkiškai ir techniškai aptarnauja Departamentas.

4. T v i r t i n u Tarybos darbo reglamentą (pridedama).

5. Šis įsakymas galioja iki 2019 m. kovo 31 d.

 

 

 

Generalinis direktorius                                                                                               Edis Urbanavičius

 

PATVIRTINTA

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

generalinio direktoriaus

2018 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. V-291

 

KŪNO KULTŪROS IR SPORTO DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS PATARIAMOSIOS TARYBOS DARBO REGLAMENTAS

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės patariamosios tarybos darbo reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Departamentas) generalinio direktoriaus sudarytos Departamento patariamosios tarybos (toliau – Taryba) darbo tvarką.

2. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymu, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymu, Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymu, Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymu, kitais įstatymais, 2011–2020 metų valstybine sporto plėtros strategija, patvirtinta Lietuvos Respublikos Seimo 2011 m. kovo 24 d. nutarimu Nr. XI-1296 „Dėl 2011–2020 metų valstybinės sporto plėtros strategijos patvirtinimo“, Departamento nuostatais, pavirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. kovo 17 d. nutarimu Nr. 291 „Dėl Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos statuso pakeitimo ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatų patvirtinimo“, kitais Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais norminiais teisės aktais, Departamento generalinio direktoriaus įsakymu, kuriuo sudaryta Taryba, bei Reglamentu.

 

II. TARYBOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

3. Tarybos darbo forma yra posėdžiai.

4. Taryba į posėdžius renkasi vieną kartą per pusmetį. Esant poreikiui, papildomai Tarybos posėdį sušaukti gali Tarybos pirmininkas savo iniciatyva ar to pageidaujant ne mažiau kaip
1/3 Tarybos narių.

5. Tarybos posėdžius šaukia ir jiems pirmininkauja Tarybos pirmininkas, o jo nesant – Tarybos pirmininko pavaduotojas. Pirmąjį Tarybos posėdį šaukia ir jam, iki Tarybos pirmininko išrinkimo, pirmininkauja Departamento generalinio direktoriaus paskirtas Tarybos posėdžių sekretorius.

6. Pirmajame Tarybos posėdyje tarybos nariai pasirašo nešališkumo ir nepriekaištingos reputacijos reikalavimų atitikties deklaracijas (pagal Reglamento 1 ir 2 prieduose pateiktas formas), taip pat – paprasta visų Tarybos narių balsų dauguma išrenkami Tarybos pirmininkas ir jo pavaduotojas.

7. Apie šaukiamus Tarybos posėdžius Tarybos narius informuoja, posėdžiams medžiagą rengia, posėdžius protokoluoja, Departamento generalinį direktorių apie Tarybos siūlymus informuoja ir Tarybos posėdžių protokolus Departamento interneto svetainėje skelbia Tarybos posėdžių sekretorius.

8. Apie šaukiamą Tarybos posėdį jos nariams ir į Tarybos posėdį kviečiamiems kitiems suinteresuotiems asmenims elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki posėdžio turi būti išsiųstas pranešimas.

9. Pranešime apie šaukiamą Tarybos posėdį turi būti nurodoma posėdžio data, laikas ir vieta, prie pranešimo pridedamas posėdžio darbotvarkės projektas ir su posėdžio darbotvarkės klausimais susijusi medžiaga. Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą Tarybos pirmininkui pateikia Tarybos posėdžių sekretorius.

10. Esant visų tarybos narių sutikimui, Tarybos posėdis gali būti šaukiamas skubos tvarka. Skubos tvarka šaukiamo tarybos posėdžio darbotvarkės projektas ir posėdžiui reikalinga medžiaga Tarybos nariams ir į Tarybos posėdį kviečiamiems kitiems suinteresuotiems asmenims gali būti įteikta prieš pat posėdį, bet ne vėliau kaip likus 1 valandai iki numatytos jo pradžios, o apie tokį posėdį gali būti pranešta tą pačią darbo dieną.

11. Tarybos pirmininkui ar kitiems Tarybos nariams posėdžio metu pasiūlius, gali būti svarstomi ir tie klausimai, kurie nebuvo įtraukti į posėdžio darbotvarkės projektą, jeigu už tokių klausimų įtraukimą balsuoja daugiau kaip pusė į posėdį atvykusių tarybos narių ir šiems klausimams svarstyti nereikia rengti papildomos medžiagos. Šiuo atveju laikoma, kad kvorumas sprendimams priimti yra, jei į Tarybos posėdį atvyko daugiau kaip pusė Tarybos narių.

12. Tarybos posėdis laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė Tarybos narių. Tarybos nariai, kurie negali dalyvauti posėdyje, balsuoti dėl Tarybos posėdžio darbotvarkės projekte nurodytų klausimų gali raštu (tame tarpe ir elektroniniu paštu, adresuojant laišką Tarybos posėdžių sekretoriui). Tokiu atveju raštu pateikta Tarybos nario pozicija turi būti paskelbta Tarybos posėdyje ir pridėta prie Tarybos posėdžio protokolo.

13. Tarybos pirmininko sprendimu Taryba sprendimus posėdžio darbotvarkės klausimais gali būti kviečiama priimti elektroniniu būdu. Savo balsą dėl sprendimo Tarybos narys turi pareikšti per 1 darbo dieną elektroniniu laišku, adresuotu Tarybos posėdžių sekretoriui. Tokiu atveju surašomas ir pasirašomas Tarybos posėdžio protokolas, pažymint, kad buvo balsuojama elektroniniu būdu. Bent vienam tarybos nariui per nustatytą terminą motyvuotai prieštaraujant sprendimo priėmimo elektroniniu būdu formai, turi būti šaukiamas Tarybos posėdis.

14. Tarybos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių paprasta balsų dauguma, atviru balsavimu. Balsuojant Tarybos nariai negali susilaikyti. Jeigu Tarybos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Tarybos pirmininko balsas. Iš anksto balsavę Tarybos nariai laikomi dalyvaujančiais posėdyje.

15. Tarybos nariai, nesutinkantys su posėdyje priimtu sprendimu, privalo savo siūlytą sprendimą motyvuoti, pareikšdami atskirąją nuomonę, kuri įrašoma į Tarybos posėdžio protokolą arba pridedama prie protokolo (apie tai pažymint protokole).

16. Tarybos narys privalo nusišalinti, kai posėdyje svarstomi klausimai, galintys sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą, o jeigu jis to nepadaro, sprendimą nušalinti Tarybos narį nuo atitinkamo klausimo svarstymo priima Tarybos pirmininkas. Apie tai pažymima Tarybos posėdžio protokole.

17. Tarybos posėdžiai protokoluojami. Posėdžio protokolus pasirašo posėdžiui pirmininkavęs asmuo ir Tarybos posėdžių sekretorius.

18. Tarybos posėdžio protokole turi būti nurodytas protokolo eilės numeris (kiekvienais metais pradedama nauja numeracija), posėdžio vieta, data ir laikas, posėdyje dalyvavę Tarybos nariai ir kiti asmenys, kvorumo buvimas, svarstyti klausimai, pasisakę asmenys ir jų pasisakymai, priimti sprendimai, šių sprendimų motyvai, už ir prieš kiekvieną iš sprendimų balsavę Tarybos nariai, Tarybos narių nusišalinimai ir atskirosios nuomonės. Prie protokolo turi būti pridedama informacija apie posėdžio sušaukimą.

19. Tarybos posėdžių sekretorius Tarybos posėdžio protokolo projektą turi surašyti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po Tarybos posėdžio ir elektroniniu paštu pateikti jį derinti Tarybos nariams ir kitiems posėdyje dalyvavusiems asmenims. Tarybos nariai ir kiti posėdyje dalyvavę asmenys ne vėliau kaip per 2 darbo dienas po protokolo projekto išsiuntimo elektroniniu paštu atsiunčia savo pastabas ir (ar) pasiūlymus Tarybos posėdžių sekretoriui. Laikoma, kad protokolo projektui pritarta, jei per 2 darbo dienas po protokolo projekto išsiuntimo Tarybos nariai ar kiti posėdyje dalyvavę asmenys elektroniniu paštu nepateikia pastabų ir (ar) pasiūlymų Tarybos posėdžių sekretoriui. Tarybos posėdžių sekretorius ne vėliau kaip per 2 darbo dienas po termino pastaboms ir (ar) pasiūlymams protokolo turiniui pateikti, pataiso protokolo projektą pagal pateiktas pastabas ir (ar) pasiūlymus (jei tokių gauta), jį pasirašo ir pateikia pasirašyti Tarybos posėdžio pirmininkui. Protokolas turi būti pasirašytas per 10 darbo dienų nuo Tarybos posėdžio dienos.

20. Pasirašyto Tarybos posėdžio protokolo elektroninę versiją (PDF formatu) Tarybos posėdžių sekretorius ne vėliau kaip per 2 darbo dienas po jo pasirašymo paskelbia Departamento interneto svetainėje.

 

III. Tarybos teisės

21. Taryba turi teisę:

21.1. gauti iš Departamento dokumentus ir kitą informaciją, kurios reikia Tarybos funkcijų atlikimui;

21.2. dalyvauti stebėtojo teisėmis Departamento organizuojamuose pasitarimuose, Departamento generalinio direktoriaus sudarytų darbo grupių ar komisijų posėdžiuose, kai sprendžiami su Tarybos veikla susiję klausimai;

21.3. kviesti į Tarybos posėdžius patariamojo balso teise nevyriausybinių kūno kultūros ir sporto organizacijų, taip pat – valstybės ar savivaldybių institucijų ar įstaigų atstovus.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Tarybos veiklos klausimai, neaptarti Reglamente, sprendžiami daugumos Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių sutarimu.

__________________

 

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės patariamosios tarybos darbo reglamento

1 priedas

 

(Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės patariamosios tarybos nario nešališkumo deklaracijos forma)

 

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės patariamosios tarybos NARIO NEŠALIŠKUMO DEKLARACIJA

20__ m. _____________d.

____________

(vieta)

 

Aš,_________________________, atlikdamas (-a) Kūno kultūros ir sporto departamento prie

(vardas, pavardė)

Lietuvos Respublikos Vyriausybės patariamosios tarybos (toliau – Taryba) nario (-ės) funkcijas, pasižadu:

1. Laikytis lygiateisiškumo, nešališkumo, skaidrumo, viešumo, konfidencialumo principų bei objektyviai atlikti man, kaip Tarybos nariui (-ei), pavestas funkcijas.

2. Nusišalinti, jeigu dėl Tarybos posėdyje svarstomo klausimo galėtų kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas. 

 

Tarybos narys (-ė)                                            ___________                      ___________________

(parašas)    (vardas ir pavardė)

 

 

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės patariamosios tarybos darbo reglamento

2 priedas

 

(Nepriekaištingos reputacijos reikalavimų atitikties deklaracijos forma)

 

NEPRIEKAIŠTINGOS REPUTACIJOS REIKALAVIMŲ ATITIKTIES DEKLARACIJA

 

20__ m. _____________d.

____________

(vieta)

 

1. Vardas ir pavardė

___________________________________________________________________________

2. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo, nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio nusikaltimo, nusikaltimo, kuriuo padaryta turtinė žala valstybei, ir turite neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nuo baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo padarymo apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo 3 metai? Jeigu taip, – kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?

___________________________________________________________________________

3. Ar buvote atleistas iš valstybės tarnautojo pareigų už Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 29 straipsnio 6 dalies 1–4 ir 7–9 punktuose nurodytus šiurkščius pažeidimus arba Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 30 straipsnio 2 dalyje numatytu atveju pripažintas padaręs tarnybinį nusižengimą, už kurį turėtų būti skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų ir nuo atleidimo iš pareigų arba nuo pripažinimo padarius tarnybinį nusižengimą dienos nepraėjo 3 metai? Jeigu taip, – kada ir už kokį tarnybinį nusižengimą?

___________________________________________________________________________

4. Ar buvote atleistas iš skiriamų arba renkamų pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo ir nuo atleidimo iš pareigų dienos nepraėjo 3 metai? ___________________________________________________________________________

5. Ar buvote atleistas iš darbo, pareigų ar praradęs teisę verstis atitinkama veikla už neatitiktį įstatymuose keliamiems nepriekaištingos reputacijos reikalavimams ir teisės aktuose nustatytų etikos normų pažeidimą ir nuo atleidimo iš darbo, pareigų ar teisės verstis atitinkama veikla praradimo dienos nepraėjo 3 metai?

___________________________________________________________________________

6. Ar buvote teisės aktų nustatyta tvarka pripažintas pažeidusiu Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus ir nuo šių pažeidimų paaiškėjimo dienos nepraėjo vieni metai?

___________________________________________________________________________

7. Ar esate uždraustos organizacijos narys?

___________________________________________________________________________

 

Tarybos narys (-ė)                                            ___________                      ___________________

(parašas)    (vardas ir pavardė)