LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

2013 M. SPALIO 31 D. ĮSAKYMO NR. V-1018 „DĖL ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOMS IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO SKIRIAMŲ METINIŲ LĖŠŲ BRANGIŲJŲ TYRIMŲ IR PROCEDŪRŲ IŠLAIDOMS APMOKĖTI PLANAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

 

2021  m. rugsėjo 31 d. Nr. V-1973

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Asmens sveikatos priežiūros įstaigoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto skiriamų metinių lėšų brangiųjų tyrimų ir procedūrų išlaidoms apmokėti planavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. V-1018 „Dėl Asmens sveikatos priežiūros įstaigoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto skiriamų metinių lėšų brangiųjų tyrimų ir procedūrų išlaidoms apmokėti planavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.1. Skaičiuojamasis laikotarpis – paskutinis praėjusių 12-os mėnesių laikotarpis – nuo vienų metų liepos 1 d. iki kitų metų birželio 30 d., pagal kurio duomenis planuojamos metinės lėšos brangiesiems tyrimams ir procedūroms (planuojant 2022 m. lėšas brangiesiems tyrimams ir procedūroms imamas skaičiuojamasis laikotarpis nuo 2019  m. liepos 1 d. iki 2020 m. birželio 30 d.). Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbto karantino laikotarpis (nuo mėnesio, kurį buvo paskelbtas karantinas, pirmos dienos iki mėnesio, kurį buvo atšauktas karantinas, paskutinės dienos) į skaičiuojamąjį laikotarpį neįskaitomas. Skaičiuojamąjį laikotarpį (be karantino laikotarpio) suteiktų brangiųjų tyrimų ir procedūrų kiekis nustatomas faktiškai suteiktą šių paslaugų kiekį dalijant iš mėnesių be karantino laikotarpio skaičiaus ir dauginant iš 12.

Jei brangieji tyrimai ar procedūros šalyje atliekami ne ilgiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojamuoju laikotarpiu laikomas tas mėnesis, kurį brangiųjų tyrimų ar procedūrų buvo atlikta daugiausia (planuojant metines lėšas, faktinis šiuo laikotarpiu atliktų atitinkamų brangiųjų tyrimų ar procedūrų skaičius dauginamas iš 12).“

2. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. VLK nepaskirsto iki 1,5 procento visų brangiesiems tyrimams ir procedūroms skirtų lėšų. Nepaskirstytos lėšos skiriamos prioriteto tvarka šiems brangiesiems tyrimams ir procedūroms apmokėti (pirmiausia apmokami Aprašo 6.1 papunktyje nurodyti brangieji tyrimai ir procedūros, juos apmokėjus – Aprašo 6.2 papunktyje nurodyti brangieji tyrimai ir procedūros, po to – Aprašo 6.3 papunktyje nurodyti brangieji tyrimai ir procedūros ir galiausiai – Aprašo 6.4 papunktyje nurodyti brangieji tyrimai ir procedūros):

6.1. brangiesiems tyrimams ir procedūroms, atliktiems vadovaujantis Tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. V-957 „Dėl Tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“;

6.2. brangiesiems tyrimams ir procedūroms, atliktiems valstybės lygio ekstremaliosios situacijos laikotarpiu, vadovaujantis Lietuvos Respublikos ministrų – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovų sprendimais dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų apmokėjimo;

6.3. ataskaitinį laikotarpį atliktiems brangiesiems tyrimams ir procedūroms (išskyrus pozitronų emisijos tomografijos tyrimus), kurių išlaidoms apmokėti taikytinas koeficientas (toliau – taikytinas koeficientas) yra mažesnis nei 1,00 (šių tyrimų ir procedūrų atlikimo išlaidos apmokamos prioriteto tvarka – kuo mažesnis koeficientas, tuo prioritetas didesnis; pirmiausia apmokamos tų grupių brangiųjų tyrimų ir procedūrų atlikimo išlaidos, kurioms taikytinas koeficientas yra mažesnis nei visų grupių brangiesiems tyrimams ir procedūroms ataskaitinį laikotarpį taikytų koeficientų vidurkis); 

6.4. pozitronų emisijos tomografijos tyrimams, jeigu šiems tyrimams taikytinas koeficientas yra mažesnis nei 1,00 ir perskaičiavus lėšas brangiesiems tyrimams ir procedūroms Aprašo 6.3 papunktyje numatyta tvarka dar lieka nepaskirstytų lėšų.“

3. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Planuojama skirti metinių lėšų suma (eurais) kiekvienos grupės brangiesiems tyrimams ir procedūroms (Bj plan) apskaičiuojama pagal formulę:

 

 

 

 

čia:

Bj plan – planuojama metinių lėšų suma (eurais) atitinkamos grupės brangiesiems tyrimams ir procedūroms;

Bj – suma (eurais), už kurią skaičiuojamuoju laikotarpiu buvo atlikta atitinkamos grupės brangiųjų tyrimų ir procedūrų;

B – VLK direktoriaus įsakymu skirta metinių lėšų suma (eurais) brangiesiems tyrimams ir procedūroms (neįskaitant nepaskirstytų lėšų sumos).“

4. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. VLK įvertina ataskaitinio laikotarpio faktiškai suteiktų brangiųjų tyrimų ir procedūrų kiekį eurais ir turi teisę perskirstyti metų pradžioje numatytas PSDF biudžeto lėšas skirtingų grupių brangiesiems tyrimams ir procedūroms, neviršydama ataskaitiniam laikotarpiui skiriamos bendros lėšų sumos brangiųjų tyrimų ir procedūrų išlaidoms apmokėti. Lėšos perskirstomos pagal Aprašo 6.3 ir 6.4 papunkčių nuostatas.“

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                          Arūnas Dulkys