MOKSLO, INOVACIJŲ ir technologijų agentūros

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KANDIDATŲ ATRANKOS Į EUROPOS SKAITMENINIŲ INOVACIJŲ CENTRUS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2020 m. rugsėjo 1 d. Nr. 2V-328

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos technologijų ir inovacijų įstatymo Nr. XIII-1414 14 straipsnio 2 punkto 6 papunkčiu ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2010 m. balandžio 20 d. įsakymu Nr. 4-305/V-546 „Dėl Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros nuostatų patvirtinimo“, 10.5 punktu:

t v i r t i n u Kandidatų atrankos į Europos skaitmeninių inovacijų centrus tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

L. e. p. direktorius                                                                                                           Gintas Kimtys

 

 

PATVIRTINTA

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros

direktoriaus 2020 m. rugsėjo 1 d. įsakymu

Nr. 2V-328

 

KANDIDATŲ ATRANKOS Į EUROPOS SKAITMENINIŲ INOVACIJŲ CENTRUS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kandidatų atrankos į Europos skaitmeninių inovacijų centrus tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato atrankos į Europos skaitmeninių inovacijų centrus sąlygas ir tvarką.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis:

2.1. Prioritetinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų raidos (sumaniosios specializacijos) prioritetų įgyvendinimo programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. balandžio 30 d. nutarimu Nr. 411 „Dėl Prioritetinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų raidos (sumaniosios specializacijos) prioritetų įgyvendinimo programos patvirtinimo“ (toliau – Prioritetinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų raidos (sumaniosios specializacijos) prioritetų įgyvendinimo programa).

2.2. 2020 m. gegužės 11 d. Lietuvos pramonės skaitmeninimo kelrodžio 2020–2030 m. priemonių planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministro, Finansų ministro, Švietimo, mokslo ir sporto ministro, Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu Nr.4-297/V-696/A1-392/1K-135.

3. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos:

3.1. Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme;

3.2. Lietuvos Respublikos technologijų ir inovacijų įstatyme;

3.3. Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatyme;

3.4. 2014 m. birželio 17 d. Komisijos reglamente (ES) Nr. 651/2014, kuriuo tam tikrų kategorijų pagalba skelbiama suderinama su vidaus rinka taikant Sutarties 107 ir 108 straipsnius (toliau – Komisijos Reglamentas (ES) Nr. 651/2014).

4. Kandidatų atranka bus atliekama konkurso vienu etapu būdu.

5. Kandidatų atrankos tikslas – atrinkti tinkamiausius (-ią) kandidatus (-ą) tapti Europos skaitmeninių inovacijų centrais (-u), kurie (-is), veikdami (-as) kaip atskiras ūkio subjektas arba subjektų grupė, teiktų su skaitmenine transformacija susijusias paslaugas bet kokio dydžio ir formos įmonėms, visų pirma mažoms ir vidutinėms įmonėms (toliau – MVĮ) bei viešojo sektoriaus subjektams (toliau – ESIC).

6. Numatoma, kad ESIC teiks tokio pobūdžio inovacijų konsultacines ir inovacijų paramos paslaugas:

6.1. bandymai prieš investuojant. Šią paslaugų grupę, leidžiančią išbandyti skaitmenines technologijas prieš investuojant, gali sudaryti: informacijos teikimas, skaitmeninės brandos įvertinimas, demonstravimo veikla, skaitmeninės transformacijos modeliavimas, skatinimas integruoti, pritaikyti ir individualizuoti įvairias technologijas, bandymų ir eksperimentų atlikimas naudojant skaitmenines technologijas (programinę ir aparatinę įrangą), žinių ir technologijų perdavimas. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas pagrindinėms Skaitmeninės Europos programoje (toliau – Skaitmeninės Europos programa) skatinamoms technologijoms: didelio našumo kompiuteriams, dirbtiniam intelektui ir kibernetiniam saugumui.

6.2. įgūdžiai ir mokymas. Tam, kad būtų užtikrintas tinkamas remiamų organizacijų skaitmeninių įgūdžių lygis ir maksimaliai išnaudotos skaitmeninių technologijų galimybės, ESIC paslaugų sąraše taip pat turėtų būti įvairių mokymo renginių, trumpalaikių kursų, pažangių skaitmeninių įgūdžių formavimo mokymų, stažuočių organizavimas.

6.3. pagalba ieškant finansavimo. Ši paslaugų rūšis gali apimti prieigą prie finansų institucijų ir investuotojų, palaikant „InvestEU“ programos ir kitų atitinkamų finansavimo mechanizmų naudojimą, glaudžiai bendradarbiaujant su numatoma „InvestEU“ programos patariamąja grupe („InvestEU Advisory Hub“) ir Europos įmonių tinklu („Enterprise Europe Network“). Šios paslaugos taip pat turėtų padėti viešajam sektoriui, kuris yra vienas didžiausių informacinių ir ryšių technologijų pirkėjų, palaikyti perkamąją galią ir paversti jį dideliu inovacijų pirkėju.

6.4. inovacijų ekosistema ir tinklų kūrimas. Ši paslaugų grupė apima paslaugas, nukreiptas į tinklaveikos skaitmeninių technologijų kūrimo ir diegimo srityje skatinimą ir plėtrą, bendrų tikslų siekimui, integruojant potencialius skaitmeninių technologinių sprendimų tiekėjus ir galutinius vartotojus.

7. Skaitmeninės Europos programos lėšomis finansuojamos 6 punkte įvardintos paslaugos MVĮ ir viešojo sektoriaus subjektams privalo būti teikiamos nemokamai, neviršijant Komisijos reglamente (ES) Nr. 651/2014 nurodytų Valstybės paramos sumos t. y. 200 tūkst. Eur vienai įmonei per 3 metus.

8. Aprašo įgyvendinimą administruoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (toliau – Agentūra).

 

II SKYRIUS

REIKALAVIMAI PAREIŠKĖJAMS

 

9. Pagal Aprašą galimas pareiškėjas yra vienas ūkio subjektas arba nepriklausomų ūkio subjektų grupės, kurios nariai yra sudarę jungtinės veiklos sutartį ar kitą lygiavertį susitarimą, kuriame būtų nurodyti grupės narių įsipareigojimai ir teisės planuojamo projekto įgyvendinimo atžvilgiu bei atsakomybė (toliau – projektas), atstovas. Narių nepriklausomumas ir tarpusavio ryšiai nustatomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymu.

10. Pareiškėjas yra tinkamas, jei paraiškos vertinimo metu:

10.1. turi kompetencijas, užtikrinančias paslaugų, nurodytų Aprašo 6 punkte, teikimą tapus ESIC;

10.2. turi tinkamus vadybos pajėgumus, personalą ir infrastruktūrą, reikalingus Aprašo 6 punkte nurodytoms paslaugoms teikti;

10.3. turi tinkamą finansinį gyvybingumą, atitinkantį Europos Sąjungos lėšų, kurį jis bus įgaliotas valdyti, lygį, ir kurį prireikus galėtų pademonstruoti.

10.4. ūkio subjektas arba visi nepriklausomų ūkio subjektų grupės nariai teikia inovacijų konsultacines ir (arba) inovacijų paramos paslaugas.

10.5. ūkio subjektas dalyvauja tik vienoje paraiškoje dėl kandidatų atrankos į ESIC.

11. Pareiškėjo tinkamumas pagal Aprašo 10.1 ir 10.2 papunkčius bus vertinamas atsižvelgiant į pareiškėjo:

11.1. aukšto lygio vidines ESIC kompetencijas bent vienoje pagrindinių Skaitmeninės Europos programos sričių:

11.1.1. didelio našumo kompiuteriai;

11.1.2. dirbtinis intelektas;

11.1.3. kibernetinis saugumas.

11.2. aukšto lygio išorines ESIC kompetencijas bent vienoje pagrindinių Skaitmeninės Europos programos sričių (turimus teisiškai įpareigojančius bendradarbiavimo susitarimus su užsienio subjektu (-ais), besispecializuojančiu (-ais) bent vienoje pagrindinių Skaitmeninės Europos programos sričių):

11.2.1. didelio našumo kompiuteriai;

11.2.2. dirbtinis intelektas;

11.2.3. kibernetinis saugumas.

Vertinant vidines kompetencijas pagal Aprašo 11.1 papunktį ir išorines kompetencijas pagal Aprašo 11.2 papunktį, turi būti užtikrintas kompetencijų padengimas bent dviejose iš trijų Aprašo 11.1 ir 11.2 papunkčiuose nurodytų pagrindinių Skaitmeninės Europos programos sričių.

11.3. specializaciją ir kompetencijas, susijusias su bent vienu sumaniosios specializacijos Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir  inovacijų (toliau – MTEPI) prioritetu:

11.3.1. Energetika ir tvari aplinka;

11.3.2. Sveikatos technologijos ir biotechnologijos;

11.3.3. Agroinovacijos ir maisto technologijos;

11.3.4. Nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos;

11.3.5. Išmanusis, netaršus, susietas transportas;

11.3.6. Informacinės ir ryšių technologijos;

11.3.7. Įtrauki ir kūrybinga visuomenė.

11.4. teiktinų paslaugų, susijusių su skaitmenine transformacija, spektrą MVĮ ir viešojo sektoriaus subjektams:

11.4.1. bandymai prieš investuojant;

11.4.2. parama ieškant investicijų;

11.4.3. žinių, įgūdžių perdavimas, mokymų organizavimas;

11.4.4. parama inovacijų ekosistemos kūrimui ir tinklų kūrimo galimybių skatinimui;

11.4.5. galimybė didinti MVĮ ir viešojo sektoriaus subjektų supratimą apie plataus masto skaitmeninio transformavimo naudą jų geografiniame regione.

11.4.6. aukščiau įvardintų paslaugų pritraukimas bendradarbiaujant su kitais ESIC.

12. Atitiktis Aprašo 11.1–11.4 papunkčiuose numatytiems reikalavimams nustatoma vertinant pareiškėjo potencialą trijose viešojo valdymo srityse:

12.1. Mokslas:

12.1.1. personalo patirtis plėtojant Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (toliau – MTEP) veiklas srityse, susijusiose su didelio našumo kompiuteriais, dirbtiniu intelektu, kibernetiniu saugumu;

12.1.2. infrastruktūra, reikalinga plėtoti MTEP srityse, susijusiose su didelio našumo kompiuteriais, dirbtiniu intelektu, kibernetiniu saugumu;

12.1.3. patirtis rengiant specialistus (bakalaurus, magistrus, daktarus) srityse, susijusiose su didelio našumo kompiuteriais, dirbtiniu intelektu, kibernetiniu saugumu.

12.2. Technologijos:

12.2.1. personalo patirtis kuriant skaitmenines technologijas;

12.2.2. skaitmeninių technologijų kūrimui reikalinga infrastruktūra;

12.2.3. skaitmeninių technologijų demonstravimo infrastruktūra;

12.2.4. skaitmeninių technologijų diegimas.

12.3. Inovacijos:

12.3.1. personalo patirtis teikiant inovacijų konsultacines ir inovacijų paramos paslaugas subjektams, siekiantiems skaitmeninti procesus;

12.3.2. suteiktų inovacijų konsultacinių ir inovacijų paramos paslaugų subjektams, siekiantiems skaitmeninti procesus, vertė (Eur);

12.3.3. patirtis rengiant mokymus pagal formaliojo ir neformaliojo mokymo programas specialistams, kuriantiems ir / ar naudojantiems skaitmenines technologijas.

13. Pareiškėjas projektu turi pagrįsti savo veiklos suderinamumą su nacionaliniais skaitmeninimo prioritetais:

13.1. prisidėti prie Lietuvos pramonės skaitmeninimo kelrodžio 2019–2030 m. tikslų įgyvendinimo;

13.2. pagrįsti, kaip bus pasinaudota jau vykdoma veikla ir esama ir (ar) būsima infrastruktūra, o taip pat parodyti investavimo tęstinumą bei parodyti, kaip Skaitmeninės Europos programos finansavimas papildo kitas Europos mastu veikiančias programas bei jau daromų investicijų tęstinumo užtikrinimą.

 

III SKYRIUS

PROJEKTAMS TAIKOMI REIKALAVIMAI

 

14. Pareiškėjas paraiškoje privalo pasirinkti ir nurodyti projekto veiklų geografinę aprėptį pagal teritorinių statistinių vienetų klasifikatoriaus (NUTS) lygmenį NUTS 2 – Sostinės regionas arba Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas.

15. Projekto veiklos turi atitikti bent vienam iš MTEPI prioritetų, nurodytų Prioritetinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų raidos (sumaniosios specializacijos) prioritetų įgyvendinimo programoje ir bent vienam Skaitmeninės Europos programos prioritetui.

16. Projekto veiklos turi apimti Aprašo 6 punkte išvardintas numatomas ESIC paslaugas.

17. ESIC į savo paslaugų portfelį turi integruoti pramonės transformacijos ir simbiozės keliamų pokyčių valdymui reikalingas skaitmeninimo paslaugas, visų pirma, didinančias energijos vartojimo efektyvumą, skatinančias eko-inovacijas, padedančias kontroliuoti suvartojimą ir sukuriančias prielaidas mažinti anglies dvideginio išmetimą.

18. Projektai pagal veiklų geografinę aprėptį (NUTS2) negali vienas kito dubliuoti, bet gali tik papildyti veiklomis skirtinguose sektoriuose ir (arba) MTEPI prioritetuose, jei yra tikslingas geografinės aprėpties (NUTS2) persidengimas.

 

IV SKYRIUS

PARAIŠKŲ RENGIMAS, TEIKIMAS, VERTINIMAS IR SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS

 

19. Paraiškos Agentūrai teikiamos pagal Agentūros direktoriaus įsakymais tvirtinamuose kvietimuose teikti paraiškas nustatytą tvarką ir iki juose nustatyto termino. Kvietimai skelbiami Agentūros interneto svetainėje www.mita.lrv.lt.

20. Paraiškos užpildomos pagal Aprašo 1 priede nustatytą formą ir teikiamos elektroninėmis priemonėmis per Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros informacinę sistemą kartu su kitais kvietime teikti paraiškas ir paraiškoje nurodytais dokumentais. Kitu būdu ir (ar) priemonėmis pateiktos paraiškos bus laikomos nepateiktomis.

21. Kartu su paraiška pareiškėjas turi pateikti šiuos priedus:

21.1. susitarimo (pavyzdžiui, jungtinės veiklos sutarties) tarp nepriklausomų ūkio subjektų, kuriame būtų nurodyti narių įsipareigojimai ir teisės projekto įgyvendinimo atžvilgiu ir šalių atsakomybė, kopija, jeigu paraišką teikia ūkio subjektų grupės atstovas;

21.2. dokumentus, pagrindžiančius ūkio subjekto ar ūkio subjektų grupės narių kompetencijas;

21.3. ūkio subjektų grupės narių „Vienos įmonės deklaracijas“ pagal Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą ir interneto svetainėje http://www.esinvesticijos.lt/lt/dokumentai/vienos-imones-deklaracijos-pagal-komisijos-reglamenta-es-nr-1407-2013 paskelbtą rekomenduojamą formą (toliau – „Vienos įmonės“ deklaracija).

22. Paraiškos priedai pateikiami nurodant, kuriam paraiškoje esančiam punktui pagrįsti yra teikiami.

23. Paraiškos vertinamos pagal Aprašo 2 priedą „Pareiškėjo ir projekto tinkamumo vertinimas“ ir Aprašo 3 priedą „Naudos ir kokybės vertinimo lentelė“.

24. Naudos ir kokybės vertinimas neatliekamas, jeigu pareiškėjo ir projekto tinkamumas įvertintas neigiamai pagal visus bendruosius reikalavimus atliekant pareiškėjo ir projekto tinkamumo vertinimą.

25. Naudos ir kokybės vertinimas neatliekamas, jeigu vienam regionui pagal Aprašo 14 punktą yra pateikta viena paraiška.

26. Naudos ir kokybės vertinimas atliekamas pagal Aprašo 3 priede nurodytus kriterijus, už atitiktį šiems kriterijams yra skiriami balai. Vertinimas atliekamas atskirai pagal pasirinktą projekto geografinę aprėptį.

27. Paraiškų vertinimą atlieka Agentūros direktoriaus įsakymu iš ne mažiau kaip 3 asmenų sudaryta darbo grupė (toliau – darbo grupė). Darbo grupės sudarymą ir darbo organizavimo tvarką nustato Agentūros direktoriaus įsakymu patvirtintas Darbo grupių darbo reglamentas. Darbo grupė turi teisę prašyti pareiškėjo patikslinti paraiškoje ir su paraiška pateiktuose dokumentuose nurodytą informaciją, nustatę ne trumpesnį kaip 3 darbo dienų terminą. Jeigu pareiškėjas dokumentų, informacijos, duomenų nepatikslina arba pateikti patikslinti dokumentai ar duomenys yra nepakankami, darbo grupė gali dar kartą prašyti patikslinti duomenis, nustatydama naują, ne trumpesnį kaip 3 darbo dienų, terminą arba paraišką atmesti, nurodant atmetimo priežastis. Apie tai Agentūra informuoja pareiškėją paraiškoje nurodytu elektroninio pašto adresu per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo.

28. Paraiškų vertinimas atliekamas vykdant projektų konkurso vienu etapu atranką. Projektų konkurso vienu etapu atrankos būdu atrenkamos paraiškos įvertinamos ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo kvietimo teikti paraiškas termino pabaigos. Jeigu Agentūra, darbo grupės nariai ar ekspertai prašo pareiškėjo patikslinti paraiškoje ir su paraiška pateiktuose dokumentuose nurodytą informaciją ar duomenis, šis terminas pratęsiamas informacijai patikslinti nustatytam laikotarpiui. Pateiktos paraiškos vertinamos pagal paraiškų pateikimo eilę.

29. Paraiškoms vertinti organizuojami darbo grupės posėdžiai. Darbo grupės posėdžiai gali vykti elektroniniu ar nuotoliniu būdu. Darbo grupė įvertina paraiškas ir užpildo Paraiškos vertinimo lenteles pagal Aprašo 2 ir 3 prieduose nustatytas formas. Atsižvelgdama į paraiškų vertinimo rezultatus, darbo grupė priima sprendimus siūlyti Agentūros direktoriui nustatyti kandidatų eilę arba atmesti paraiškas.

30. Apie darbo grupės sprendimą pareiškėjas informuojamas paraiškoje nurodytu elektroninio pašto adresu ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo. Priėmus sprendimą atmesti paraišką, pareiškėjui nurodomos atmetimo priežastys.

31. Atsižvelgdamas į darbo grupės sprendimus siūlyti teigiamą įvertinimą paraiškoms, Agentūros direktorius priima įsakymą dėl teigiamo įvertinimo ir eilės nustatymo pagal naudos ir kokybės vertinimą, jeigu jis yra atliekamas. Kandidatų į ESIC paraiškų vertinimo rezultatus Agentūra perduoda Ekonomikos ir inovacijų ministerijai per 5 darbo dienas po vertinimo pabaigos.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

32. Informacija apie kvietimus teikti paraiškas ir kita pareiškėjams aktuali su Aprašo įgyvendinimu susijusi informacija skelbiama Agentūros interneto svetainėje www.mita.lrv.lt.

33. Dokumentai tvarkomi ir saugomi vadovaujantis Lietuvos vyriausiojo archyvaro įsakymu patvirtintomis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis.

34.  Agentūra turi teisę tvarkyti su Aprašo įgyvendinimu susijusius asmens duomenis. Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva Nr. 95/46/EB. Asmens duomenys tvarkomi apskaitos ir audito tikslais bei tikrinant nurodytos pareiškėjo informacijos tikrumą. Su Aprašo įgyvendinimu susiję asmens duomenys Agentūroje tvarkomi ir saugomi 10 metų nuo paskutinio dokumento pagal Aprašą gavimo datos. Agentūrai tvarkant asmens duomenis duomenų subjektų teisės įgyvendinamos vadovaujantis Agentūros direktoriaus įsakymu patvirtintu Asmens duomenų tvarkymo ir duomenų subjektų teisių įgyvendinimo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje aprašu.

35. Pakeitus Aprašą, iki Aprašo pakeitimo įsigaliojimo pateiktoms paraiškoms taikoma paraiškos pateikimo metu galiojusi Aprašo redakcija.

________________

 

Kandidatų atrankos į Europos

skaitmeninių inovacijų centrus

tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

(paraiškos forma)

 

PARAIŠKA

(Data)

 

 

Kvietimo numeris

 

Kvietimo pavadinimas

 

 

 

1. Pareiškėjo duomenys

 

1.1.

Pavadinimas

1.2.

Juridinio asmens kodas

 

1.3.

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojo kodas

 

1.4.

Juridinio asmens buveinės adresas

 

1.5.

Tel. numeris

 

1.6.

El. pašto adresas

 

1.7.

Banko sąskaitos numeris

 

1.8.

Vadovo vardas ir pavardė, pareigos

 

1.9.

Kontaktinio asmens vardas ir pavardė, pareigos, tel. numeris, el. pašto adresas

 

 

 

 

 

 

2. Partnerių duomenys (jei yra)

2.1. Partneris Nr.1

 

2.1.1.

Pavadinimas

2.1.2.

Juridinio asmens kodas

 

2.1.3.

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojo kodas

 

2.1.4.

Juridinio asmens buveinės adresas

 

2.1.5.

Tel. numeris

 

2.1.6.

El. pašto adresas

 

2.1.7.

Banko sąskaitos numeris

 

2.1.8.

Vadovo vardas ir pavardė, pareigos

 

2.1.9.

Kontaktinio asmens vardas ir pavardė, pareigos, tel. numeris, el. pašto adresas

 

 

2.2. Partneris Nr. ___

 

2.2.1.

Pavadinimas

2.2.2.

Juridinio asmens kodas

 

2.2.3.

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojo kodas

 

2.2.4.

Juridinio asmens buveinės adresas

 

2.2.5.

Tel. numeris

 

2.2.6.

El. pašto adresas

 

2.2.7.

Banko sąskaitos numeris

 

2.2.8.

Vadovo vardas ir pavardė, pareigos

 

2.2.9.

Kontaktinio asmens vardas ir pavardė, pareigos, tel. numeris, el. pašto adresas

 

 

 

 

3. Pareiškėjo ir partnerių potencialas ir patirtis

 

3.1.

Pareiškėjo ir partnerių (jei yra) vaidmuo ESIC paslaugų teikimo grandinėje

 

Aprašyti jų vaidmenį paslaugų teikimo grandinėje

 

3.2.

Tarptautinės veiklos patirtis (pareiškėjo ir partnerių (jei yra) dalyvavimas tarptautinėse eksperimentinės plėtros ir inovacijų iniciatyvose per pastaruosius 3 metus)

 

Pateikti iniciatyvų sąrašą ir aprašyti

 

3.3.

Pareiškėjas ir partneriai (jei yra) yra sudarę bendradarbiavimo susitarimą (-us) su užsienio subjektu (-ais), besispecializuojančiu (-iais) Skaitmeninės Europos programos prioritinėje (-ėse) srityje (-yse)

 

Pažymėti, pateikti susitarimų sąrašą ir aprašyti

Pateikti atitinkamų susitarimų kopijas

Didelio našumo kompiuteriai

 

 

Dirbtinis intelektas

 

Kibernetinis saugumas

 

 

3.4.

Pareiškėjo ir partnerių (jei yra) kompetencijos yra susijusios su MTEPI prioritetu, nurodytu Prioritetinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų raidos (sumaniosios specializacijos) prioritetų įgyvendinimo programoje

 

Pažymėti bent vieną prioritetą, nurodyti tematiką ir pagrįsti aprašant

Energetika ir tvari aplinka

 

Sveikatos technologijos ir biotechnologijos

 

Agroinovacijos ir maisto technologijos

 

Nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos

 

Išmanusis, netaršus, susietas transportas

 

Informacinės ir ryšių technologijos

 

Įtrauki ir kūrybinga visuomenė

 

3.5.

Pareiškėjo ir partnerių (jei yra) turimos vidinės kompetencijos atitinka Skaitmeninės Europos programos prioritetams

 

Pažymėti bent vieną ir pagrįsti aprašant, detalizuojant atskirai pagal pareiškėją ir partnerius (jei yra)

 

Personalo patirtis plėtojant MTEP veiklas srityse, susijusiose su didelio našumo kompiuteriais, dirbtiniu intelektu, kibernetiniu saugumu per pastaruosius 3 metus  (įvardinti darbuotojus, turinčius atitinkamą patirtį ir ją pagrįsti, pridėti CV)

Turima (būsimą pagrįsti) infrastruktūra ir apimtys, leidžiančios plėtoti MTEP srityse, susijusiose su didelio našumo kompiuteriais, dirbtiniu intelektu, kibernetiniu saugumu (pateikti infrastruktūros detalizavimą: pavadinimas, paskirtis, mastas)

Patirtis rengiant specialistus (bakalaurus, magistrus, daktarus) srityse, susijusiose su didelio našumo kompiuteriais, dirbtiniu intelektu, kibernetiniu saugumu (programų pavadinimai, parengtų specialistų skaičius per pastaruosius 3 metus)

Didelio našumo kompiuteriai

 

 

 

Dirbtinis intelektas

 

 

 

Kibernetinis saugumas

 

 

 

3.6.

Pareiškėjas ir partneriai (jei yra) turi kompetencijas teikti paslaugas, susijusias su skaitmeninių technologijų kūrimu bei diegimu

 

Pagrįsti aprašant, detalizuojant atskirai pagal pareiškėją ir partnerius (jei yra)

Personalo patirtis kuriant skaitmenines technologijas (išvardinti personalo per pastaruosius 3 metus sukurtas skaitmenines technologijas ir aprašyti, pateikti CV)

 

Turima (būsimą pagrįsti) skaitmeninių technologijų kūrimui reikalinga infrastruktūra (pateikti infrastruktūros detalizavimą: pavadinimas, paskirtis, mastas)

Turima (būsimą pagrįsti) skaitmeninių technologijų demonstravimo infrastruktūra (pateikti infrastruktūros detalizavimą: pavadinimas, paskirtis, mastas)

Skaitmeninių technologijų diegimas (pateikti per pastaruosius 3 metus įdiegtų technologijų sąrašą nurodant: įdiegta skaitmeninė technologija, technologiją įsidiegusio subjekto pavadinimas, paslaugos apibūdinimas, paslaugas suteikusio pareiškėjo ir partnerio (jei yra) pavadinimas

 

 

 

 

3.7.

Pareiškėjas ir partneriai (jei yra) turi kompetencijas teikti inovacijų konsultacines ir inovacijų paramos paslaugas

 

Pagrįsti aprašant, detalizuojant atskirai pagal pareiškėją ir partnerius (jei yra)

Personalo patirtis teikiant inovacijų konsultacines ir inovacijų paramos paslaugas subjektams, siekiantiems skaitmeninti procesus (nurodyti paslaugų gavėjų skaičių ir aprašyti teiktas paslaugas per pastaruosius 3 metus, pateikti personalo CV)

 

Suteiktų inovacijų konsultacinių ir inovacijų paramos paslaugų subjektams, siekiantiems skaitmeninti procesus, vertė (Eur) per pastaruosius 3 metus

 

Patirtis rengiant mokymus pagal formaliojo ir neformaliojo ugdymo programas specialistams, kuriantiems ar naudojantiems skaitmenines technologijas (programų pavadinimai, parengtų ir/ar kvalifikaciją kėlusių specialistų skaičius per pastaruosius 3 metus)

 

 

 

 

 

4. Projekto aprašymas

 

4.1.

Projekto veiklų geografinė aprėptis pagal NUTS2

Pažymėti vieną

Sostinės regionas

Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas

4.2.

Projekto veiklų sektorinė aprėptis pasirinktame NUTS2

Detalizuoti pagal ESIC paslaugų gavėjų veiklas (EVRK2, veiklų skyriai)

 

4.3.

Jei dalis projekto veiklų bus vykdoma ir kitame NUTS2, nurodykite sektorinę aprėptį jame

Detalizuoti pagal ESIC paslaugų gavėjų veiklas (EVRK2, veiklų skyriai)

 

4.4.

Atitiktis Skaitmeninės Europos programos prioritetams

 

4.5.

Prisidėjimas prie Lietuvos pramonės skaitmeninimo kelrodžio 2019-2030 m. tikslų įgyvendinimo

 

4.6

Projekto tikslai ir uždaviniai

 

4.7.

Paslaugų teikimo modelis

 

4.8

Planuojamų teikti paslaugų įvairovės ir masto pagrįstumas (remiamasi Aprašo 6 punktu)

 

4.9

Projekto nauda ir poveikis

 

4.10.

Nurodyti, kaip bus pasinaudota jau vykdoma veikla ir esama ar planuojama kurti infrastruktūra

 

4.11.

Ryšys su kitomis tarptautinėmis programomis (Horizon Europe, DEP, ERPF, Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai, ETBG ir kt.)

 

 

 

5. Planuojami rodikliai projekto metu (indikacinis projekto periodas – 4 metai; indikacinė projekto vertė – 6 mln. eurų)

 

 

Rodiklio pavadinimas

Rodiklio reikšmė

Prielaidos rodiklio pasiekimui

5.1.

Paslaugomis pasinaudojusių subjektų skaičius (vnt.)

 

 

5.2.

Subjektų, pasinaudojusių paslaugomis, suskaitmenintų procesų skaičius (vnt.)

 

 

5.3.

Su skaitmeninėmis technologijomis dirbti apmokytų specialistų skaičius (vnt.)

 

 

5.4.

Pritrauktos investicijos į ESIC paslaugų teikimą projekto metu (Eur, ne mažiau 25 proc. nuo LT dalies)

 

 

5.5.

Bendrai naudojamų pareiškėjo ir partnerių (jei yra) kūrimo / demonstravimo / testavimo infrastruktūrų mastas – būsimą pagrįsti realiais faktais ir įrodymais

 

 

5.6.

Paslaugų eksportas (sudarytos technologijų perdavimo sutartys) (vnt.)

 

 

 

 

6. Stebėsenos rodikliai po projekto (3 metai po projekto)

 

 

Rodiklio pavadinimas

Rodiklio reikšmė

Prielaidos rodiklio pasiekimui

6.1.

Subjektų, pasinaudojusių paslaugomis, padarytos MTEP investicijos (Eur)

 

 

6.2.

Subjektų, pasinaudojusių paslaugomis, sukurtų skaitmeninių technologijų / produktų prototipų skaičius (vnt.)

 

 

6.3.

Paskatintos (pritrauktos) subjektų, pasinaudojusių paslaugomis, investicijos į skaitmeninių inovacijų kūrimą / diegimą (Eur) (pvz., per rizikos kapitalą, banko paskolą ir kt.)

 

 

6.4.

Paslaugų eksportas (sudarytų technologijų perdavimo sutarčių vertė) (Eur)

 

 

 

 

7. Pareiškėjo deklaracija

 

7.1.

Paraiškoje ir su paraiška pateiktuose dokumentuose nurodyta informacija yra teisinga.

7.2.

Mano atstovaujamas pareiškėjas ir partneriai (jei yra): yra įvykdęs įsipareigojimus, susijusius su mokesčių, įskaitant socialinio draudimo įmokas, mokėjimu pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus (toliau – įsipareigojimai); arba yra įsipareigojęs sumokėti mokesčius, įskaitant socialinio draudimo įmokas, ir dėl to yra laikomas įvykdžiusiu įsipareigojimus; arba jo įsiskolinimo suma neviršija 50 Eur; arba yra įtrauktas į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viešai skelbiamą sąrašą „Juridiniai asmenys, kuriems be pateikto prašymo taikomos mokestinės pagalbos priemonės dėl COVID-19“.

7.3.

Mano atstovaujamam pareiškėjui ir partneriams (jei yra) nėra iškelta byla dėl bankroto arba restruktūrizavimo, nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ekonominės veiklos arba jis nėra likviduojama, nėra priimtas kreditorių susirinkimo nutarimas bankroto procedūras atlikti ne teismo tvarka.

7.4.

Mano atstovaujamas pareiškėjas ir partneriai (jei yra) yra pateikęs Juridinių asmenų registrui metinių finansinių ataskaitų rinkinius, taip pat metinių konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinius, kaip nustatyta Juridinių asmenų registro nuostatuose.

7.5.

Mano atstovaujamas pareiškėjas ir partneriai (jei yra) nėra sunkumų patiriantis (-ys) subjektas (-ai).

 

Pridedami dokumentai:

1.   Susitarimo (pavyzdžiui, jungtinės veiklos sutarties) tarp pareiškėjo ir partnerio (-ių), kuriame būtų nurodyti pareiškėjo ir partnerio (-ių) įsipareigojimai ir teisės projekto įgyvendinimo atžvilgiu ir šalių atsakomybė teikiant paraišką dėl ESIC Europos Komisijai, kopija, jeigu paraišką teikia ūkio subjektų grupės atstovas.

2.   Dokumentai, pagrindžiantys pareiškėjo ir partnerių (jei yra) kompetencijas.

3.   Pareiškėjo ir partnerių (jei yra) Vienos įmonės deklaracijos.

 

 

Pareiškėjo vadovo pareigos, parašas, vardas ir pavardė     ______________________

 

Kandidatų atrankos į

Europos skaitmeninių

inovacijų centrus tvarkos

aprašo

2 priedas

 

 

PAREIŠKĖJO IR PROJEKTO TINKAMUMO VERTINIMO LENTELĖ

 

Pareiškėjo pavadinimas

 

PIRMINĖ               PATIKSLINTA

(Žymima „Patikslinta“ tais atvejais, kai ši lentelė tikslinama po to, kai paraiška grąžinama pakartotiniam vertinimui.)

 

Bendrasis reikalavimas

jo vertinimo aspektai ir paaiškinimai

Bendrojo reikalavimo detalizavimas

Bendrojo reikalavimo vertinimas

Taip / Ne / Netaikoma / Taip su išlyga

Komentarai

1. Pareiškėjas organizaciniu požiūriu yra pajėgus tinkamai ir laiku įgyvendinti teikiamą projektą ir atitinka jam (jiems) keliamus reikalavimus:

 

 

 

1.1. Pareiškėjas atitinka tinkamų pareiškėjų sąrašą.

 

 

Tinkami pareiškėjai yra nurodyti Aprašo 9 ir 10 punktuose.

 

Informacijos šaltinis – paraiška.

 

 

1.2. Pareiškėjas nėra sunkumų patiriantis subjektas

Informacijos šaltiniai: paraiška, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Juridinių asmenų registro, Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos duomenys, taip pat kita Agentūrai prieinama informacija.

Vertinant atitiktį šiam vertinimo aspektui, vadovaujamasi pareiškėjo pateikta deklaracija.

Pareiškėjo deklaracijoje pateiktų teiginių dėl atitikties šiam vertinimo aspektui nurodytų apribojimų tikrumas tikrinamas atrankiniu būdu.

 

 

2. Projekto veiklų geografinė aprėptis pasirinkta pagal NUTS2

Informacijos šaltinis – paraiška.

 

 

3. Pareiškėjo kompetencijos yra susijusios su regiono sumaniosios specializacijos prioritetu

Informacijos šaltinis – paraiška.

 

 

4. Pareiškėjo kompetencijos atitinka Skaitmeninės Europos programos prioritetams

Informacijos šaltinis – paraiška.

 

 

5. Pareiškėjas turi kompetencijas teikti paslaugas, susijusias su skaitmeninių technologijų kūrimu bei diegimu

Informacijos šaltinis – paraiška.

 

 

6. Pareiškėjas turi kompetencijas teikti inovacijų konsultacines ir inovacijų paramos paslaugas

Informacijos šaltinis – paraiška.

 

 

7. Projektas atitinka su projekto veiklomis susijusius Apraše nustatytus reikalavimus.

Projektas turi atitikti su projekto veiklomis susijusius Aprašo III skyriuje nustatytus reikalavimus.

 

Informacijos šaltinis – paraiška.

 

 

8. Išlaikyta nuosekli vidinė projekto logika, t. y. projekto rezultatai yra projekto veiklų padarinys, projekto veiklos sudaro prielaidas įgyvendinti projekto uždavinius, o pastarieji – pasiekti nustatytą projekto tikslą.

Informacijos šaltinis – paraiška.

 

 

9. Projekto uždaviniai yra specifiniai (parodo projekto esmę ir charakteristikas), išmatuojami (kiekybiškai išreikšti ir matuojami) ir įvykdomi.

Informacijos šaltinis – paraiška.

 

 

10. Pareiškėjas gali įgyvendinti projekto tikslus, veiklas, uždavinius ir pasiekti rezultatus per projekto įgyvendinimo laikotarpį.

 

Informacijos šaltinis paraiška.

 

 

 

GALUTINĖ PAREIŠKĖJO IR PROJEKTO ATITIKTIES BENDRIESIEMS REIKALAVIMAMS VERTINIMO IŠVADA:

 

1)   Paraiška įvertinta teigiamai pagal visus bendruosius reikalavimus:

Taip                                                  Ne                                                               Taip su išlyga

Komentarai: ____________________________________________________________________

 

 

2)   Pareiškėjas nebandė gauti konfidencialios informacijos arba daryti poveikio vertinimą atliekančiai institucijai dabartinio paraiškų vertinimo arba atrankos proceso metu:

Taip, nebandė

Ne, bandė

Komentarai: ____________________________________________________________________

(Privaloma pildyti tik atsakius „Ne, bandė“, t. y. nurodomos faktinės aplinkybės.)

 

 

Kandidatų atrankos į Europos

skaitmeninių inovacijų centrus

tvarkos aprašo

3 priedas

 

Naudos ir kokybės vertinimo LENTELĖ

 

Pareiškėjo pavadinimas

 

PIRMINĖ               PATIKSLINTA

(Žymima „Patikslinta“ tais atvejais, kai ši lentelė tikslinama po to, kai paraiška grąžinama pakartotiniam vertinimui.)

 

Nr.

Atrankos kriterijaus
(toliau – kriterijus) pavadinimas

Kriterijaus vertinimo aspektai ir paaiškinimai

 

Didžiausias galimas kriterijaus balas

Kriterijaus vertinimas (jei taikomi svoriai)

Vertinimo metu suteiktų balų skaičius

Komentarai

Kriterijaus įvertinimas

Svorio koeficientas

 

Vertinama pareišėjo patirtis

 

 

60

 

 

1.

Tarptautinės veiklos patirtis (pareiškėjo ir partnerių (jei yra) dalyvavimas tarptautinėse eksperimentinės plėtros ir inovacijų iniciatyvose per pastaruosius 3 metus)

(vnt.)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

60

 

 

 

2.

Pareiškėjas ir partneriai (jei yra) yra sudarę bendradarbiavimo susitarimą (-us) su užsienio subjektu (-ais), besispecializuojančiu (-iais) Skaitmeninės Europos programos prioritinėje (-ėse) srityje (-yse) (vnt.)

 

Nuo 5 iki 15.

 

Vertinami susitarimai šiose srityse:

Didelio našumo kompiuteriai

Dirbtinis intelektas

Kibernetinis saugumas

Turint susitarimą (-us) visose trijose srityse, skiriami 15 balų, susitarimą (-us) dviejose srityse, skiriami 10 balų, ir, turint susitarimą vienoje iš trijų nurodytų sričių, skiriami 5 balai. Turint daugiau nei vieną susitarimą vienoje srityje papildomi balai neskiriami.

15

 

60

 

 

 

3.

Pareiškėjo ir partnerių (jei yra) kompetencijos yra susijusios su MTEPI prioritetu, nurodytu Prioritetinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų raidos (sumaniosios specializacijos) prioritetų įgyvendinimo programoje (vnt.)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

60

 

 

 

4.

Personalo patirtis plėtojant MTEP veiklas srityse, susijusiose su didelio našumo kompiuteriais, dirbtiniu intelektu, kibernetiniu saugumu per pastaruosius 3 metus – atitinkamą patirtį turinčių darbuotojų skaičius (vnt.)

 

Nuo 1 iki 15.

 

Skiriamas 1 balas už 1 darbuotojo patirtį vienoje iš trijų sričių – didelio našumo kompiuteriai, dirbtinis intelektas, kibernetinis saugumas. Jeigu 1 darbuotojas turi patirties daugiau nei vienoje srityje, papildomas balas skiriamas už patirtį kitoje srityje.

 

15

 

 

60

 

 

 

5.

Infrastruktūra ir apimtys, leidžiančios plėtoti MTEP srityse, susijusiose su didelio našumo kompiuteriais, dirbtiniu intelektu, kibernetiniu saugumu

Nuo 0 iki 5.

 

5 balai skiriami turintiems (būsimą pagrindusiems) infrastruktūrą, balai neskiriami neturintiems.

5

 

60

 

 

 

6.

Patirtis rengiant specialistus (bakalaurus, magistrus, daktarus) srityse, susijusiose su didelio našumo kompiuteriais, dirbtiniu intelektu, kibernetiniu saugumu – parengtų specialistų skaičius per pastaruosius 3 metus (vnt.)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

60

 

 

 

7.

Personalo patirtis kuriant skaitmenines technologijas – per pastaruosius 3 metus sukurtų skaitmeninių technologijų skaičius (vnt.)

 

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

60

 

 

 

8.

Skaitmeninių technologijų kūrimui reikalinga infrastruktūra

 

Nuo 0 iki 5.

 

5 balai skiriami turintiems (būsimą pagrindusiems) infrastruktūrą, balai neskiriami neturintiems.

5

 

60

 

 

 

9.

Skaitmeninių technologijų demonstravimo infrastruktūra

Nuo 0 iki 5.

 

5 balai skiriami turintiems (būsimą pagrindusiems) infrastruktūrą, balai neskiriami neturintiems.

5

 

60

 

 

 

10.

Skaitmeninių technologijų diegimas – per pastaruosius 3 metus įdiegtų skaitmeninių technologijų skaičius (vnt.)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

60

 

 

 

11.

Personalo patirtis teikiant inovacijų konsultacines ir inovacijų paramos paslaugas subjektams, siekiantiems skaitmeninti procesus – paslaugų gavėjų skaičius per pastaruosius 3 metus (vnt.)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir

 

t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

60

 

 

 

12.

Suteiktų inovacijų konsultacinių ir inovacijų paramos paslaugų subjektams, siekiantiems skaitmeninti procesus, vertė per pastaruosius 3 metus (Eur)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

60

 

 

 

13.

Patirtis rengiant mokymus pagal formaliojo ir neformaliojo ugdymo programas specialistams, kuriantiems ar naudojantiems skaitmenines technologijas – parengtų ir / ar kvalifikaciją kėlusių specialistų skaičius per pastaruosius 3 metus (vnt.)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

60

 

 

 

 

Vertinami planuojami rodikliai projekto metu

 

 

20

 

 

14.

Paslaugomis pasinaudojusių subjektų skaičius (vnt.)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

20

 

 

15.

Subjektų, pasinaudojusių paslaugomis, suskaitmenintų procesų skaičius (vnt.)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

20

 

 

16.

Su skaitmeninėmis technologijomis dirbti apmokytų specialistų skaičius (vnt.)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

20

 

 

17.

Pritrauktos investicijos į ESIC paslaugų teikimą projekto metu (Eur, bet ne mažiau 25 proc. nuo LT dalies)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

20

 

 

18.

Paslaugų eksportas (sudarytos technologijų perdavimo sutartys (vnt.)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

20

 

 

 

Vertinami stebėsenos rodikliai po projekto

 

 

20

 

 

19.

Subjektų, pasinaudojusių paslaugomis, padarytos MTEP investicijos (Eur)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

20

 

 

20.

Subjektų, pasinaudojusių paslaugomis, sukurtų skaitmeninių technologijų / produktų prototipų skaičius (vnt.)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

20

 

 

21.

Paskatintos (pritrauktos) subjektų, pasinaudojusių paslaugomis, investicijos į skaitmeninių inovacijų kūrimą / diegimą (pvz., per rizikos kapitalą, banko paskolą ir kt.) (Eur)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

20

 

 

22.

Paslaugų eksportas (sudarytų technologijų perdavimo sutarčių vertė) (Eur)

Nuo 1 iki 5.

 

5 balai suteikiami didžiausią kriterijaus reikšmę turintiems projektams, 4 balai – mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams ir
t.t. 1 balas suteikiamas paskutiniams projektams. Jeigu projektuose numatoma vienoda kriterijaus reikšmė, tuomet visiems jiems suteikiami 5 balai. Tokiu atveju 4 balai suteikiami likusiems mažesnę kriterijaus reikšmę turintiems projektams, ir t.t.

5

 

20

 

 

Suma