Paveikslėlis, kuriame yra logotipas  Automatiškai sugeneruotas aprašymas

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

NUTARIMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1996 M. LIEPOS 30 D. NUTARIMO NR. 914 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS JŪROS RAJONO APSAUGOS SISTEMOS FUNKCIONAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“

PAKEITIMO

 

2023 m. gegužės 3 d. Nr. 337

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 30 d. nutarimą Nr. 914 „Dėl Lietuvos Respublikos jūros rajono apsaugos sistemos funkcionavimo taisyklių patvirtinimo“:

1.  Pakeisti preambulę ir ją išdėstyti taip:

„Siekdama užtikrinti Lietuvos Respublikos politinius, nacionalinio saugumo ir ekonominius interesus jūros rajone, tobulinti bendradarbiavimą jūros rajono apsaugos srityje ir sukurti Lietuvos Respublikos integruotą jūros stebėjimo sistemą, kuri užtikrintų vieno nacionalinio atpažinto jūros paveikslo sudarymą ir prieinamumą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:“. 

2.  Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintas Lietuvos Respublikos jūros rajono apsaugos sistemos funkcionavimo taisykles:

2.1. Pakeisti I skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS“.

2.2. Pakeisti 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1. Lietuvos Respublikos jūros rajono apsaugos sistemos funkcionavimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Lietuvos Respublikos jūros rajono (toliau – jūros rajonas) apsaugos sistemą, jos veikimo principus ir uždavinius, reglamentuoja valstybės institucijų ir įstaigų, atliekančių teisės aktų joms priskirtas funkcijas, kurios susijusios su jūros rajono apsaugos sistemos funkcionavimu, taip pat Klaipėdos valstybinio jūrų uosto valdytojo, kaip jis suprantamas Lietuvos Respublikos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatyme, (toliau kartu – institucijos) bendradarbiavimą jūros rajono ir Kuršių marių apsaugos srityje ir institucijų pagrindines funkcijas.“

2.3. Pakeisti 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2. Taisyklės parengtos vadovaujantis Jungtinių Tautų jūrų teisės konvencija, Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo pagrindų įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymu, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu, Lietuvos Respublikos saugios laivybos įstatymu, Lietuvos Respublikos jūros aplinkos apsaugos įstatymu, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymu ir kitais su jūros rajono apsauga susijusiais teisės aktais.“

2.4. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3.  Taisyklėse vartojamos sąvokos:

3.1. Integruota jūros stebėjimo sistema (toliau – jūros stebėjimo sistema) – institucijų turimų tarpusavyje sujungtų techninių ir organizacinių priemonių, skirtų jūros rajonui ir Kuršių marioms stebėti ir vienam nacionaliniam atpažintam jūros paveikslui kurti, visuma.

3.2. Jūros paveikslas – skaitmeninis jūros rajono ir Kuršių marių vaizdas, sudaromas iš jūros stebėjimo techninių priemonių teikiamų duomenų tiesiogiai.

3.3. Jūros rajono apsaugos sistema – visuma techninių ir organizacinių priemonių, leidžiančių užtikrinti jūros rajono ir Kuršių marių stebėjimą, objektų jūros rajone ir Kuršių mariose aptikimą, atpažinimą ir institucijų gebėjimą įvertinti pavojus, objektų keliamą riziką, nustatyti incidentus ir užtikrinti reagavimą į juos.

3.4. Jūros stebėjimas – krašto apsaugos sistemos, valstybės sienos apsaugos, muitinės, aplinkos apsaugos, žvejybos ir laivybos kontrolės institucijų, kitų institucijų veiksmai ir priemonės, kuriomis siekiama sudaryti vieną nacionalinį atpažintą jūros paveikslą ir užtikrinti, kad institucijos vykdytų teisės aktų joms pavestus uždavinius jūros rajone ir Kuršių mariose.

3.5. Nacionalinis atpažintas jūros paveikslas – skaitmeninis jūros rajono ir Kuršių marių vaizdas, kuriame pateikiama informacija apie techninėmis priemonėmis ir (ar) vizualiai atpažintus objektus.

3.6. Pagrindinės jūros rajono apsaugos sistemos institucijos (toliau – pagrindinės institucijos) – Lietuvos kariuomenė, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos transporto saugos administracija, akcinė bendrovė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.“

2.5. Pakeisti II skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

II SKYRIUS

JŪROS RAJONO APSAUGOS SISTEMA, JOS VEIKIMO PRINCIPAI IR UŽDAVINIAI“.

2.6. Pakeisti III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

III SKYRIUS

INSTITUCIJŲ FUNKCIJOS“.

2.7. Pakeisti 8.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

8.1. Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Valstybės sienos apsaugos tarnyba):“.

2.8. Pakeisti IV skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

IV SKYRIUS

INSTITUCIJŲ BENDRADARBIAVIMAS“.

2.9. Pakeisti 9 punktą ir jį išdėstyti taip:

9. Institucijų bendradarbiavimą ir sąveiką jūros rajono apsaugos klausimais strateginiu lygmeniu koordinuoja Teritorinės jūros, išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo apsaugos ir kontrolės komisija, sudaryta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. lapkričio 2 d. nutarimu Nr. 1188 „Dėl Teritorinės jūros, išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo apsaugos ir kontrolės komisijos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“.“

2.10.  Pakeisti V skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

V SKYRIUS

JŪROS STEBĖJIMO SISTEMA, JOS VEIKIMO PRINCIPAI IR UŽDAVINIAI“.

2.11.  Pakeisti 20.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

20.3. Lietuvos transporto saugos administracijos informacinė sistema, techninės priemonės ir valdymo centras;“.

2.12.  Pakeisti 21.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

21.2. užtikrinti vieno nacionalinio atpažinto jūros paveikslo sudarymą ir prieinamumą institucijoms, pageidaujančioms jį gauti ir naudoti savo funkcijoms atlikti.“

 

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                                           Ingrida Šimonytė

 

Vidaus reikalų ministrė                                                                                      Agnė Bilotaitė