LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO 2017 M. BALANDŽIO

3 D. ĮSAKYMO NR. 1V-247 „DĖL TERITORINIŲ POLICIJOS ĮSTAIGŲ AREŠTINIŲ VIDAUS TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. spalio 23 d. Nr. 1V-777

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Teritorinių policijos įstaigų areštinių vidaus tvarkos taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2017 m. balandžio 3 d. įsakymu Nr. 1V-247 „Dėl Teritorinių policijos įstaigų areštinių vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Leisti lankytis policijos areštinėje asmeniui, išskyrus asmenį, kuris atvyko į pasimatymą su areštantu, turi teisę apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas ar jo rašytiniu įsakymu įgaliotas policijos pareigūnas, įrašydamas rezoliuciją gauti leidimą lankytis policijos areštinėje pageidaujančio asmens rašytiniame prašyme. Apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas ar jo rašytiniu įsakymu įgaliotas policijos pareigūnas, įvertinęs galimas grėsmes policijos areštinėje laikomų asmenų apsaugos ir priežiūros organizavimui, sprendimą dėl leidimo lankytis policijos areštinėje priima per tris darbo dienas nuo Taisyklių 6 punkte nurodyto rašytinio prašymo gavimo dienos.“

2. Pakeičiu V skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

V SKYRIUS

AREŠTANTO LAIŠKO, PASIŪLYMO, PRAŠYMO (PAREIŠKIMO), PETICIJOS IR SKUNDO PRIĖMIMAS, IŠSIUNTIMAS IR ATSAKYMO Į JĮ ĮTEIKIMAS, KOPIJAVIMO IR SPAUSDINIMO PASLAUGŲ IR INFORMACIJOS TEIKIMAS“.

3. Papildau 171 punktu:

171. Areštanto prašymu policijos areštinės vadovo (jo nesant – policijos areštinės budėtojo) funkcijas atliekantis pareigūnas organizuoja, kad būtų suteiktos dokumentų ar kitos rašytinės informacijos kopijų darymo arba areštanto nurodytoje interneto svetainėje ar pateiktoje elektroninėje laikmenoje esančios informacijos spausdinimo paslaugos. Šios paslaugos suteikiamos vadovaujantis Atlyginimo už dokumentų teikimą dydžių apskaičiavimo ir atlyginimo už registro duomenų, registro informacijos, registrui pateiktų dokumentų ir (arba) jų kopijų, valstybės informacinių sistemų duomenų teikimą mokėjimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. sausio 10 d. nutarimu Nr. 45 „Dėl Atlyginimo už dokumentų teikimą dydžių apskaičiavimo ir atlyginimo už registro duomenų, registro informacijos, registrui pateiktų dokumentų ir (arba) jų kopijų, valstybės informacinių sistemų duomenų teikimą mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, tik tada, kai už šias paslaugas sumokama. Policijos areštinės vadovo (jo nesant – policijos areštinės budėtojo) funkcijas atliekantis pareigūnas, dalyvaujant areštantui, susisiekia su areštanto nurodytu asmeniu, kuris sumokės už nurodytas paslaugas, ir išsiaiškina, ar šis asmuo sutinka sumokėti už šias areštantui teiktinas paslaugas ir ar sutinka, kad jo kontaktinis telefono numeris, kuriuo policijos pareigūnai galėtų susisiekti derindami apmokėjimo už nurodytas paslaugas organizacinius klausimus, būtų nurodytas areštanto prašyme dėl dokumentų ar kitos rašytinės informacijos kopijų padarymo arba jo nurodytoje interneto svetainėje ar pateiktoje elektroninėje laikmenoje esančios informacijos išspausdinimo.“

4. Papildau 172 punktu:

172. Taisyklių 171 punkte nustatyta tvarka įsitikinus, kad areštanto nurodytas asmuo sutinka apmokėti kopijavimo ir spausdinimo paslaugas, areštantas policijos areštinės vadovo (jo nesant – policijos areštinės budėtojo) funkcijas atliekančiam pareigūnui pateikia rašytinį prašymą dėl dokumentų ar kitos rašytinės informacijos kopijų padarymo arba jo nurodytoje interneto svetainėje ar pateiktoje elektroninėje laikmenoje esančios informacijos išspausdinimo. Šiame prašyme konkrečiai nurodoma, kiek ir kokių dokumentų ar kitos rašytinės informacijos arba konkrečioje interneto svetainėje ar elektroninėje laikmenoje esančios informacijos kopijų prašoma padaryti. Prašyme areštantas taip pat nurodo už minėtą paslaugą sumokėsiančio asmens, su kuriuo policijos areštinėje dirbantys pareigūnai galėtų susisiekti, kontaktinį telefono numerį (tik gavus už paslaugą sumokėsiančio asmens sutikimą).“

5. Papildau 173 punktu:

173. Policijos areštinės vadovo (jo nesant – policijos areštinės budėtojo) funkcijas atliekantis pareigūnas, gavęs Taisyklių 172 punkte nurodytą prašymą, jį kartu su sąskaita faktūra dėl areštanto prašomos suteikti paslaugos apmokėjimo per vieną darbo dieną pateikia areštanto prašyme nurodytam asmeniui (perduoda šiam atvykus į policijos įstaigą ar persiunčia elektroninėmis priemonėmis). Areštanto prašyme nurodytas asmuo informuojamas, kad už paslaugą sumokėti būtina ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki areštanto išvykimo iš policijos areštinės. Jei iš areštanto prašyme nurodyto asmens laiku nesulaukiama apmokėjimą patvirtinančio dokumento (pristatyto atvykus į policijos įstaigą ar atsiųsto elektroninėmis priemonėmis), ši paslauga areštantui neteikiama. Areštantui pateikiamas rašytinis atsakymas, kuriame nurodoma, dėl kokių priežasčių paslauga nebus suteikta.“

6. Papildau 174 punktu:

174. Areštanto prašyme nurodytos dokumentų ar kitos rašytinės informacijos arba konkrečioje interneto svetainėje ar pateiktoje elektroninėje laikmenoje esančios informacijos kopijos padaromos per vieną dieną nuo dokumento, patvirtinančio, kad už minėtas paslaugas sumokėta, gavimo.“

7. Papildau 175 punktu:

175. Jeigu areštantas nori prie pasiūlymo, prašymo (pareiškimo), peticijos ar skundo pridėti dokumentų ar kitos rašytinės informacijos kopijų, tačiau nesulaukiama apmokėjimo iš areštanto nurodyto asmens, policijos areštinė privalo areštantui padaryti prašomų dokumentų ir kitos rašytinės informacijos kopijų, o šioms kopijoms padaryti panaudota pinigų suma išieškoma iš areštanto Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.“

8. Papildau 176 punktu:

176. Įgyvendindamas Suėmimo vykdymo įstatymo 13 straipsnio 1 dalyje nurodytą teisę, areštantas policijos areštinei pateikia rašytinį prašymą gauti rašytinę informaciją apie jo laikymo policijos areštinėje tvarką ir sąlygas, teises, pareigas ir taikomus draudimus. Policijos areštinė per vieną dieną nuo šio prašymo gavimo, pateikia areštantui jo prašomą rašytinę informaciją (lietuvių kalba arba areštanto gimtąja kalba, arba ta kalba, kurią areštantas supranta). Šiame punkte nurodyta informacija areštantui teikiama neatlygintinai.“

9. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

18. Areštantams gali būti perduodami daiktai ir reikmenys, įvardyti Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2009 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. 1R-172 „Dėl Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“, 15 priede, išskyrus šiame priede įvardytus maisto produktus. Areštantams galima su savimi turėti tik maisto produktų, įsigytų ir atsivežtų iš tardymo izoliatorių. Elektros prietaisų ir kitų šiame priede nurodytų daiktų ir reikmenų, kurie nėra įvardyti Suėmimo vykdymo įstatymo 24 straipsnio 1 dalyje, perdavimui šiame straipsnyje nustatytas perdavimų periodiškumas netaikomas.“

10. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:

22. Priimant perduodamą siuntinį ar smulkųjį paketą, jį atnešusio asmens akivaizdoje patikrinama, ar jame nėra daiktų, nenurodytų Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių 15 priede, taip pat maisto produktų. Rasti daiktai, kurių perdavimas negalimas, grąžinami asmeniui, atnešusiam siuntinį ar smulkųjį paketą, ir tai nurodoma Taisyklių 2 priede numatytame prašyme.“

11. Pakeičiu 60 punktą ir jį išdėstau taip:                                                                                                   

60. Areštantai jų prašymu turi būti aprūpinti būtiniausiomis asmens higienos priemonėmis – muilu, tualetiniu popieriumi, dantų šepetėliu, dantų pasta, moterys – higieniniais įklotais.“

12. Pakeičiu 69 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

69. Areštantui gali būti leista išvykti už policijos areštinės ribų, jeigu pateikta:“.

13. Papildau 731 punktu:

731. Sprendimas leisti areštantui išvykti už policijos areštinės ribų priimamas ir Taisyklių 73 punkte nurodyti dokumentai įforminami per vieną dieną nuo dokumentų, nurodytų Taisyklių 69 punkte, pateikimo.“

14. Pakeičiu 74 punktą ir jį išdėstau taip:

74. Apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui ar jo rašytiniu įsakymu įgaliotam policijos pareigūnui priėmus sprendimą atsisakyti leisti areštantui išvykti už policijos areštinės ribų, policijos areštinės pareigūnai tą pačią dieną privalo pasirašytinai supažindinti areštantą su Išvada dėl atsisakymo suteikti trumpalaikę išvyką už policijos areštinės ribų (6 priedas).“

15. Pakeičiu 86 punktą ir jį išdėstau taip:

86. Areštantui, kuriam paskirtos Suėmimo vykdymo įstatymo 33 straipsnio 2 ir (ar) 3 punktuose nurodytos paskatinimo priemonės arba Suėmimo vykdymo įstatymo 34 straipsnio 1 dalies 2 ir (ar) 4 punktuose nurodytos nuobaudos, perkėlus jį į kitą policijos areštinę, nurodytų paskatinimo priemonių ir nuobaudų vykdymas tęsiamas. Taip pat šiame punkte nurodytų paskatinimo priemonių ir nuobaudų vykdymas tęsiamas, kai areštantas grįžta į policijos areštinę po laikino išvykimo į tardymo izoliatorių, jeigu paskatinimo priemonė ar nuobauda nebuvo įvykdyta tardymo izoliatoriuje.“

 

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                                      Eimutis Misiūnas