LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įstaigų prie LIETUVOS RESPUBLIKOS socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų valstybės tarnautojų, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, ir kitų asmenų apdovanojimo TVARKOS aprašo PATVIRTINIMO

 

2020 m. vasario 14 d. Nr. A1-121

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo 26 straipsnio 3 dalies 5 punktu ir Lietuvos Respublikos valstybės apdovanojimų įstatymu:

1. T v i r t i n u  pridedamą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įstaigų prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų valstybės tarnautojų, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, ir kitų asmenų apdovanojimo tvarkos aprašą.

2. P r i p a ž į s t u  netekusiu galios Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2004 m. spalio 12 d. įsakymą Nr. A1-232 „Dėl valstybės tarnautojų, darbuotojų ir kitų asmenų skatinimo ir apdovanojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras                                               Linas Kukuraitis

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. vasario 14 d. įsakymu Nr. A1-121

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS, ĮSTAIGŲ PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS IR JAI PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ, DARBUOTOJŲ, DIRBANČIŲ PAGAL DARBO SUTARTIS, IR KITŲ ASMENŲ APDOVANOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įstaigų prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų valstybės tarnautojų, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, ir kitų asmenų apdovanojimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – ministerijos), įstaigų prie ministerijos, jai pavaldžių biudžetinių įstaigų valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, nevyriausybinių organizacijų, susijusių su socialinės apsaugos ir darbo ministro (toliau – ministras) valdymo sritimis, atstovų, socialinių partnerių atstovų ir kitų asmenų pristatymo valstybės apdovanojimui gauti, apdovanojimo pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ skyrimo sąlygas ir tvarką.

2. Teikimus valstybės apdovanojimui gauti ar apdovanoti pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ ministrui teikia:

2.1. socialinės apsaugos ir darbo viceministrai, ministerijos kancleris;

2.2. įstaigų prie ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų vadovai;

2.3. ministerijos administracijos padalinių vadovai – dėl nevyriausybinių organizacijų ir kitų įstaigų, susijusių su ministro valdymo sritimis, siūlomų kandidatų.

3. Teikimų valstybės apdovanojimui gauti, apdovanoti pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ apskaitą tvarko už personalo valdymą atsakingas ministerijos administracijos padalinys.

 

II SKYRIUS

PRISTATYMAS VALSTYBĖS APDOVANOJIMUI GAUTI

 

4. Asmenų kandidatūras gauti valstybės apdovanojimą, įvertinę jų veiklą ir nuopelnus ministro valdymo srityse, ministrui teikia šio aprašo 2 punkte nurodyti asmenys.

5. Teikimas valstybės apdovanojimui gauti pateikiamas likus ne mažiau kaip trims mėnesiams iki Lietuvos Respublikos valstybės apdovanojimų įstatymo 10 straipsnyje reglamentuotų apdovanojimų progų.

6. Kartu su teikimu valstybės apdovanojimui gauti pateikiami:

6.1. kandidato pareigos, vardas, pavardė, biografija;

6.2. nuopelnų aprašymas;

6.3. duomenys apie ankstesnius valstybės apdovanojimus;

6.4. nurodymas, kokiam apdovanojimui pristatoma;

6.5. asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija.

7. Už personalo valdymą atsakingas ministerijos administracijos padalinys, įvertinęs gautą teikimą, parengia pristatymo valstybės apdovanojimui gauti projektą ir teikia jį ministrui.

8. Jei ministras nepritaria pristatymo valstybės apdovanojimui gauti projektui, už personalo valdymą atsakingas ministerijos administracijos padalinys parengia motyvuoto atsakymo pasiūlymo teikėjui projektą.

 

III SKYRIUS

APDOVANOJIMAS PASIŽYMĖJIMO ŽENKLU „GERUMO ŽVAIGŽDĖ“

 

9. Pasižymėjimo ženklas „Gerumo žvaigždė“ yra aukščiausias ministro apdovanojimas, skiriamas asmenims, ypač pasižymėjusiems socialinės apsaugos ir darbo srityje.

10. Pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ gali būti apdovanojami:

10.1. ministerijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis;

10.2. įstaigų prie ministerijos ir joms pavaldžių įstaigų vadovai, valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis;

10.3. ministerijai pavaldžių biudžetinių įstaigų vadovai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis;

10.4. nevyriausybinių organizacijų ir kitų įstaigų, susijusių su ministro valdymo sritimis, atstovai;

10.5. profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų atstovai;

10.6. kiti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiai.

11. Pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ šio aprašo 10 punkte nurodyti asmenys gali būti apdovanojami už šiuos nuopelnus:

11.1. už ilgametį, pavyzdingą bei nepriekaištingą tarnybinių (darbo) pareigų atlikimą;

11.2. už nuopelnus kuriant, plėtojant socialinės apsaugos ir darbo sistemą;

11.3. gyvenimo ir tarnybos (darbo) metų jubiliejinių sukakčių proga;

11.4. už ypatingus nuopelnus valstybės tarnybai;

11.5. už ilgalaikį, aktyvų ir našų darbą (tarnybą) plėtojant ir tobulinant ministerijos veiklą;

11.6. už didelį indėlį ir paramą socialinės apsaugos ir darbo srityje;

11.7. už ypatingus nuopelnus ministro valdymo srityse;

11.8. už aktyvų bendradarbiavimą su ministerija;

11.9. už paramą teikiant socialinę ir humanitarinę pagalbą Lietuvos neįgaliesiems bei socialiai pažeidžiamiems asmenims.

12. Pasižymėjimo ženklo „Gerumo žvaigždė“ asmenims paprastai nesiūloma skirti, jei jie turi galiojančią tarnybinę nuobaudą (taikoma – valstybės tarnautojams) arba jei per paskutinius šešis mėnesius yra padarę darbo pareigų pažeidimą (taikoma darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis).

13. Teikimus apdovanoti pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ šio aprašo 2 punkte nurodyti asmenys teikia už personalo valdymą atsakingam ministerijos administracijos padaliniui likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki šio aprašo 14 punkte nurodytos progos, įvertinę apdovanoti teikiamų kandidatų veiklą ir nuopelnus ministro valdymo srityse.

14. Apdovanojimo pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ teikimo progos yra šios:

14.1. Lietuvos Respublikos darbo kodekse nustatytos valstybinės šventės;

14.2. profesinės šventės;

14.3. valstybės tarnautojo ar darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, gyvenimo ar tarnybos (darbo) metų jubiliejinės sukaktys;

14.4. ministerijos, įstaigų ar organizacijų, nurodytų šio aprašo 10.2–10.4 papunkčiuose, įsteigimo jubiliejinės sukaktys ir kiti svarbūs įvykiai.

15. Teikime nurodoma: numatomo apdovanoti asmens vardas, pavardė, pareigos, biografija, tarnybos (darbo) eiga, trumpa charakteristika bei nuopelnai socialinės apsaugos ir darbo srityje.

16. Už personalo valdymą atsakingas ministerijos administracijos padalinys, įvertinęs gautą teikimą, per 2 darbo dienas jį perduoda svarstyti Apdovanojimo pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ komisijai (toliau – komisija), sudarytai ministro įsakymu.

17. Komisija per 3 darbo dienas priima sprendimą siūlyti ministrui pritarti teikimui ar motyvuotai jam nepritarti. Komisijos sprendimas įforminamas protokolu.

18. Ministras, įvertinęs komisijos siūlymą, per 5 darbo dienas priima sprendimą pritarti teikimui ar motyvuotai jam nepritarti ir apie tai informuoja už personalo valdymą atsakingą ministerijos administracijos padalinį.

19. Apdovanojimas pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ įforminamas ministro įsakymu.

20. Kartu su pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ apdovanotajam įteikiama šio ženklo miniatiūra ir pažymėjimas. Praradus pažymėjimą, išduodamas pažymėjimo dublikatas. Ženklo ir jo miniatiūros dublikatai neišduodami.

21. Pasižymėjimo ženklas „Gerumo žvaigždė“ įteikiamas iškilmingoje aplinkoje.

22. Pasižymėjimo ženklas „Gerumo žvaigždė“ nešiojamas Lietuvos valstybės ordinų, medalių ir kitų pasižymėjimo ženklų bei jų pakaitų nešiojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Prezidento 2003 m. sausio 16 d. dekretu Nr. 2026 „Dėl Lietuvos valstybės apdovanojimų bei jų pakaitų projektų, brėžinių ir etalonų, valstybės apdovanojimų nešiojimo taisyklių, Lietuvos valstybės apdovanojimų tarybos nuostatų, Lietuvos valstybės ordinų kanclerio nuostatų tvirtinimo“, nustatyta tvarka.

23. Jei gautas teikimas pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ apdovanoti ministrą, 18 punkte nurodytą sprendimą priima ministerijos kancleris.

24. Antrą kartą pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ asmenys neapdovanojami.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

25. Apdovanotų asmenų apskaitą tvarko už personalo valdymą atsakingas ministerijos administracijos padalinys.

__________________________