VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIAUS 2015 M. BIRŽELIO 29 D. ĮSAKYMO NR. B1-648 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS MAISTO ĮSTATYMO PAŽEIDIMŲ NAGRINĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2015 m. rugpjūčio 6 d. Nr. B1-761

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. birželio 28 d. nutarimu Nr. 744 „Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuostatų patvirtinimo“, 20.3 papunkčiu, pakeičiu Lietuvos Respublikos maisto įstatymo pažeidimų nagrinėjimo tvarkos aprašą, patvirtintą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2015 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. B1-648 „Dėl Lietuvos Respublikos maisto įstatymo pažeidimų nagrinėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.   Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Priėmus Sprendimą dėl produkto (-ų) tiekimo rinkai ribojimo priemonių taikymo, kurio forma nurodyta Produktų tiekimo rinkai ribojimo priemonių taikymo tvarkos aprašo, patvirtinto Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. liepos 19 d. įsakymu Nr. B1-487 „Dėl Produktų tiekimo rinkai ribojimo priemonių taikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 3 priede, įgaliotasis pareigūnas atlieka galimo Maisto įstatymo reikalavimų pažeidimo tyrimą ir, nustatęs Maisto įstatymo pažeidimą, už pažeidimą atsakingus asmenis ir visas su pažeidimo tinkamu įvertinimu (kvalifikavimu) susijusias aplinkybes, surašo protokolą. Protokolas surašomas ir tais atvejais, kai nesaugaus produkto jau nėra (jis suvartotas / sunaudotas ar kt.), tačiau visos Maisto įstatymo pažeidimo tyrimo metu nustatytos aplinkybės leidžia daryti pagrįstą išvadą, kad buvo padarytas Maisto įstatymo reikalavimų pažeidimas, t. y. nustatyta, kad rinkai buvo pateiktas nesaugus produktas, nustatytas asmuo, atsakingas už nesaugaus produkto pateikimą rinkai, nustatytos kitos atsakomybei pagal Maisto įstatymą taikyti būtinos aplinkybės.“

2.   Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Protokolas surašomas 2 (dviem) egzemplioriais, dalyvaujant atsakomybėn traukiamam ūkio subjektui (toliau – atsakomybėn traukiamas asmuo) ar jo įgaliotam atstovui. Protokolas gali būti surašomas ir nedalyvaujant atsakomybėn traukiamam asmeniui ar jo įgaliotam atstovui, jei yra objektyvių duomenų, kad atsakomybėn traukiamas asmuo tinkamai informuotas apie protokolo surašymo datą, laiką ir vietą. Tinkamu atsakomybėn traukiamo asmens informavimu laikomas pranešimo jam išsiuntimas Aprašo 28 punkte nustatyta tvarka. Atstovu pagal įstatymą laikomas atsakomybėn traukiamo asmens vadovas, o įstatymų ar kitų teisės aktų nustatytais atvejais – ir kiti darbuotojai, veikiantys neviršydami įgaliojimų, suteiktų vadovaujantis įstatymais ar kitais teisės aktais, jei ūkio subjektas yra juridinis asmuo, taip pat įstatymų nustatyta tvarka fizinio asmens įgaliotas atstovas. Atsakomybėn traukiamo asmens atstovas turi pateikti jo asmens tapatybės dokumentą ir dokumentą, kuriuo patvirtinamas atsakomybėn traukiamo asmens vadovo statusas, arba įstatymų nustatyta tvarka patvirtintą ūkio subjekto vadovo įgaliojimą ar kitą dokumentą, kuriuo suteikiama teisė atstovauti ūkio subjektui VMVT ir prireikus pasirašyti protokolą. Kai surašant protokolą dalyvauja juridinio asmens atstovas pagal įstatymą, laikoma, kad dalyvauja pats juridinis asmuo.“

3.   Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

„Protokolą pasirašo jį surašęs įgaliotasis pareigūnas ir atsakomybėn traukiamas asmuo ar jo įgaliotas atstovas. Jei atsakomybėn traukiamas asmuo ar jo įgaliotas atstovas atsisako pasirašyti protokolą arba surašant protokolą nedalyvauja, apie tai pažymima protokole. Atsisakymo pasirašyti protokolą ar nedalyvavimo jį surašant faktą parašu patvirtina surašęs protokolą įgaliotasis pareigūnas ir kitas įgaliotasis pareigūnas, o esant galimybei, ir kviestinis asmuo (nurodomas vardas ir pavardė). Atsisakymo pasirašyti protokolą ar nedalyvavimo jį surašant faktas ir tai patvirtinanti informacija turi būti nurodoma visuose protokolo egzemplioriuose.“

4.   Pakeičiu 23 punkto preambulę ir ją išdėstau taip:

23. Komisijos pirmininkas, manydamas, kad nėra kliūčių bylai nagrinėti, įtraukia bylos nagrinėjimą į Komisijos posėdžio darbotvarkę ir ne vėliau kaip prieš 10 (dešimt) darbo dienų iki numatomo Komisijos posėdžio atsakomybėn traukiamam asmeniui, prireikus ir kitiems bylos nagrinėjimo proceso dalyviams, registruotu laišku išsiunčia pranešimą, kuriame nurodoma:“

 

 

 

Direktorius                                                                                                                       Jonas Milius