lietuvos respublikos krašto apsaugos
ministras

 

ĮSAKYMAS

DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO 2004 M. KOVO 8 D. ĮSAKYMO NR. V-206

„DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

 

2021 m. gruodžio 22  d. Nr. V-996

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos darbo reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2004 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. V-206 „Dėl Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos darbo reglamento patvirtinimo“:

1.  Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Ministerijos darbas organizuojamas remiantis Ministerijos vadovybės ir valstybės tarnautojų, profesinės karo tarnybos karių (toliau – kariai) ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – darbuotojai), bendradarbiavimo principu; inter alia, šis principas reiškia, kad Ministerijos vadovybė turėtų kuo aiškiau išdėstyti savo veiklos prioritetus ir kokybės reikalavimus, o Ministerijos departamentų, grupių ir skyrių (toliau – Ministerijos administracijos padaliniai) vadovai, siekdami išspręsti kilusius neaiškumus dėl Ministerijos vadovybės veiklos prioritetų ir kokybės reikalavimų ir gerinti Ministerijos darbo kokybę, privalo konsultuotis su krašto apsaugos ministru, viceministrais ir Ministerijos kancleriu pagal ministro nustatytas veiklos ir administravimo sritis ir su kitais Ministerijos administracijos padaliniais – pagal kompetenciją.“

2. Papildau 91 punktu:

91. Ministerijos administracijos padaliniai darbą organizuoja vadovaudamiesi ministro patvirtintais jų nuostatais, departamentų direktoriai, grupių vadovai, skyrių vedėjai ar viršininkai, ministro politinio (asmeninio) pasitikėjimo ir kiti valstybės tarnautojai – pareigybių aprašymais, parengtais vadovaujantis Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“, darbuotojai – pareiginiais nuostatais, parengtais vadovaujantis Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų, išskyrus mokytojus, pareigybių aprašymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. balandžio 12 d. įsakymu Nr. A1-177 „Dėl Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų, išskyrus mokytojus, pareigybių aprašymo metodikos patvirtinimo“, kariai – pareiginiais nuostatais, parengtais vadovaujantis Pareiginių nuostatų rekomendacijomis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2007 m. lapkričio 22 d. įsakymu Nr. V-1158 „Dėl Pareiginių nuostatų rengimo rekomendacijų“.

3. Papildau 121 punktu:

121. Siekiant užtikrinti veiklos krašto apsaugos ministrui pavestose valdymo srityse kokybę ir efektyvumą, viceministrams ir ministerijos kancleriui pavestų veiklos ar administravimo sričių, taip pat krašto apsaugos sistemos institucijoms pavestų uždavinių ir funkcijų (jeigu nustatydamas veiklos ar administravimo sritis ministras jų nepaveda viceministrams ir ministerijos kancleriui) pagrindu Ministerijoje sudaromas krašto apsaugos ministrui pavestų valdymo sričių sąrašas (toliau – sąrašas), kuriame tvarkomi veiklų klasifikacijos, atsakomybės paskirstymo, teisinio reguliavimo, administracinio reglamentavimo, veiklai reikalingos informacijos, veiklos rezultatų ir veiklos kokybę nusakantys duomenys. Sąrašą pagal Ministerijos administracijos padalinių ir kitų krašto apsaugos sistemos institucijų pateiktą informaciją sudaro ir tvarko Administracijos departamentas. Sąrašas skelbiamas Ministerijos intraneto svetainėje.

4. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:

22. Ministerijos veikla organizuojama vadovaujantis Nacionalinio saugumo strategija, Lietuvos karine strategija, Krašto apsaugos sistemos plėtros programa, Krašto apsaugos ministro gairėmis, Vyriausybės programa ir prioritetiniais darbais,  krašto apsaugos ministrui pavestų valdymo sričių strateginiu veiklos planu, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos prisiimtus kolektyvinius ir tarptautinius įsipareigojimus. Ministerijos metinė veikla taip pat organizuojama vadovaujantis krašto apsaugos ministro patvirtintu Ministerijos metiniu veiklos planu.“

5. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:

23. Einamųjų metų veiklą Ministerijos administracijos padaliniai, kitos KAS institucijos ir jų padaliniai planuoja vadovaudamiesi metiniais veiklos (veiksmų) planais, kurie turi užtikrinti krašto apsaugos ministrui pavestų valdymo sričių strateginio veiklos plano nuostatų įgyvendinimą. Ministerijos administracijos padalinių ir kitų KAS institucijų ir jų padalinių metinių veiklos (veiksmų) planų rengimo, tvirtinimo, kontrolės ir stebėsenos reikalavimai nustatyti Metinių veiklos planų ir ataskaitų rengimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2008 m. spalio 27 d. įsakymu Nr. V-1014 „Dėl Metinių veiklos planų ir ataskaitų rengimo tvarkos aprašo tvirtinimo“ (toliau – Metinių veiklos planų ir ataskaitų rengimo tvarkos aprašas).“

6. Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:

24. Ministerijos Centralizuotas vidaus audito departamentas vertina krašto apsaugos ministrui pavestų valdymo sričių strateginio veiklos plano vykdymą teisės aktų nustatyta tvarka.“

7. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:

25. Teikiant pasiūlymus dėl valstybės biudžeto ir investicijų programų, atsižvelgiama į Vyriausybės programos nuostatas, prioritetinius darbus ir planuojamus pasiekti rezultatus ministrui pavestose valdymo srityse, taip pat krašto apsaugos ministrui pavestų valdymo sričių strateginiame veiklos plane nustatytus atitinkamų metų Krašto apsaugos sistemos veiklos prioritetus.“

8. Pakeičiu 27 punktą ir jį išdėstau taip:

27. Krašto apsaugos ministrui pavestų valdymo sričių strateginis veiklos planas ir kiti planavimo dokumentai rengiami Strateginio valdymo metodikoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. balandžio 28 d. nutarimu Nr. 292 „Dėl Lietuvos Respublikos strateginio valdymo įstatymo, Lietuvos Respublikos regioninės plėtros įstatymo 4 straipsnio 3 ir 5 dalių, 7 straipsnio 1 ir 4 dalių ir Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymo 141 straipsnio 3 dalies įgyvendinimo“, nustatyta tvarka.“

9. Pakeičiu 48 punktą ir jį išdėstau taip:

48. Suinteresuotoms institucijoms išvadoms gauti teikiamus teisės aktų projektus, taip pat Vyriausybės darbo reglamente įvardytus kartu su teisės akto projektu teikiamus dokumentus vizuoja bei teikimus, su kuriais suinteresuotoms institucijoms teikiami Ministerijos parengti teisės aktų projektai, taip pat suinteresuotoms institucijoms teikiamus derinimo raštus dėl jų parengtų teisės aktų projektų pasirašo viceministrai pagal ministro jiems nustatytas veiklos sritis, Ministerijos kancleris pagal jam ministro nustatytas administravimo sritis. Nesant atitinkamo viceministro, šiuos veiksmus atlieka kitas viceministras, nesant Ministerijos kanclerio – jo funkcijas atliekantis Ministerijos administracijos padalinio vadovas.“

10. Pakeičiu 49 punktą ir jį išdėstau taip:

49. Kai teisės aktų projektus rengia Lietuvos kariuomenė ir jų turinys neapima viceministrams ir Ministerijos kancleriui nustatytų veiklos ir administravimo sričių, teikimus ir derinimo raštus pasirašo, taip pat teikiamus teisės aktų projektus ir kitus Vyriausybės darbo reglamente įvardytus kartu su teisės akto projektu teikiamus dokumentus vizuoja Ministerijos kancleris, jo nesant – Ministerijos kanclerio funkcijas atliekantis Ministerijos administracijos padalinio vadovas.“

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                                                       Arvydas Anušauskas