HERBAS2

LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KARIUOMENĖS RĖMĖJO VARDO SUTEIKIMO KARIUOMENEI NUSIPELNIUSIEMS FIZINIAMS IR JURIDINIAMS ASMENIMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2016 m. kovo 30 d. Nr. V-284

 

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 13 straipsnio 7 dalies 12 punktu, Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nuostatomis ir įgyvendindamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. birželio 17 d. nutarimo Nr. 607 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 13 straipsnio 7 dalį, 65 straipsnio 4 dalį ir 651 straipsnio 3 dalį“ 1 punktą,

t v i r t i n u  Kariuomenės rėmėjo vardo suteikimo kariuomenei nusipelniusiems fiziniams ir juridiniams asmenims tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                                                         Juozas Olekas


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro

2016 m. kovo  30  d.          

įsakymu Nr. V-284

 

 

KARIUOMENĖS RĖMĖJO VARDO SUTEIKIMO KARIUOMENEI NUSIPELNIUSIEMS FIZINIAMS IR JURIDINIAMS ASMENIMS TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Kariuomenės rėmėjo vardo suteikimo kariuomenei nusipelniusiems fiziniams ir juridiniams asmenims tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato asmenis, kuriems gali būti suteikiamas   Lietuvos kariuomenės rėmėjo vardas bei kariuomenės rėmėjo vardo suteikimo ir panaikinimo kariuomenei nusipelniusiems asmenims tvarką.

2. Tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymu, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu.

 

 

II SKYRIUS

ASMENYS, KURIEMS GALI BŪTI SUTEIKIAMAS LIETUVOS KARIUOMENĖS RĖMĖJO VARDAS

 

 

3. Lietuvos kariuomenės rėmėjo vardas gali būti suteikiamas:

3.1. fiziniams ir juridiniams asmenims, skiriantiems paramą Lietuvos kariuomenei pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nuostatas;

3.2. fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie savo patvirtintuose įstatuose (nuostatuose) turi numatytą ir/ar reguliariai vykdo šią veiklą:

3.2.1. patriotiškumo ir pilietiškumo ugdymas;

3.2.2. gyventojų rengimas neginkluotai šalies gynybai;

3.2.3.    kita veikla, kuria svariai prisidedama prie Lietuvos karinio paveldo apsaugos, siekiama populiarinti Lietuvos kariuomenę, jos istoriją, tarnybą Lietuvos kariuomenėje, ugdyti pilietinę visuomenę, stiprinti krašto apsaugos sistemą ir Lietuvos saugumą.

4. Kariuomenės rėmėjo vardas negali būti suteikiamas:

4.1. politinėms partijoms;

4.2. valstybės ar savivaldybės įstaigoms;

4.3. asmenims, teistiems už tyčinius nusikaltimus;

5. Juridiniai asmenys, kuriems gali būti suteiktas Lietuvos kariuomenės rėmėjo vardas, privalo savo veiklą  vykdyti ne trumpiau, kaip vienerius metus;

 

 

III SKYRIUS

KARIUOMENĖS RĖMĖJO VARDO SUTEIKIMAS IR PANAIKINIMAS

 

6. Kandidatus kariuomenės rėmėjo vardui gauti teikia Lietuvos kariuomenės vado įsakymu patvirtinta patariamoji komisija kariuomenės rėmėjo vardui suteikti (toliau – Komisija), vadovaudamasi Lietuvos kariuomenės vado patvirtintu Komisijos darbo reglamentu (toliau – Reglamentas) ir Tvarkos aprašu.

7. Kariuomenės rėmėjo vardą suteikia ir panaikina Lietuvos kariuomenės vadas, atsižvelgdamas į Komisijos rekomendacijas.

8. Teikdama rekomendacijas, Komisija įvertina siūlomo kandidato į Kariuomenės rėmėjus paramos kariuomenei dydį, veiklos, prisidedant prie gyventojų rengimo šalies gynybai intensyvumą ir svarbą, fizinių ir juridinių asmenų indėlį, ugdant pilietinę visuomenę, saugant karinį paveldą ir kitą veiklą, prisidedant prie Lietuvos kariuomenės populiarinimo ir Lietuvos saugumo ir kitus vertinimo kriterijus, kuriuos   nustato Lietuvos kariuomenės vadas Reglamente.

9. Lietuvos kariuomenės vadas įgijusiam Kariuomenės rėmėjo vardą fiziniam ar juridiniam asmeniui įteikia Lietuvos kariuomenės rėmėjo ženkliuką (bronzos, sidabro ar aukso spalvos, atsižvelgiant į Kariuomenės rėmėjo indėlį remiant kariuomenę Tvarkos aprašo nustatytais būdais ir tvarka) ) ir suteikia teisę viešai naudoti Lietuvos kariuomenės rėmėjo logotipą, patvirtintą Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2015 m. liepos 7 d. įsakymu Nr. V-677 „Dėl Lietuvos kariuomenės rėmimo logotipo ir ženkliukų, skirtų asmenims, parėmusiems Lietuvos kariuomenę, etalonų aprašymo patvirtinimo“.             

10. Kariuomenės rėmėjo vardas gali būti panaikinamas Lietuvos kariuomenės vado sprendimu šiais atvejais:

10.1. kai fizinis ar juridinis asmuo nuteisiamas už tyčinį nusikaltimą;

10.2. kai fizinis ar juridinis asmuo atstovauja interesus, kurie prieštarauja Lietuvos kariuomenės interesams.

11. Siūlymus dėl Kariuomenės rėmėjo vardo panaikinimo Lietuvos kariuomenės vadui teikia Komisija, vadovaudamasi Tvarkos aprašu ir Reglamentu.

 

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

12. Jokios kitos sutartys, pasirašytos tarp Lietuvos kariuomenės ir kitų fizinių ar juridinių asmenų, automatiškai nesuteikia teisės įgyti kariuomenės rėmėjo statusą.

13. Kariuomenės rėmėjai yra skelbiami Lietuvos kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėse, nuolat atnaujinant sąrašą. Už informacijos pateikimą yra atsakingas Komisijos sprendimu įpareigotas asmuo.

 

___________________________