LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO 2004 M. LAPKRIČIO 15 D. ĮSAKYMO Nr. 1V-361 „DĖL UŽSIENIEČIŲ PRAŠYMŲ SUTEIKTI PRIEGLOBSTĮ NAGRINĖJIMO, SPRENDIMŲ PRIĖMIMO IR JŲ VYKDYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2015 m. kovo 6 d. Nr. 1V-162

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2004 m. lapkričio 15 d. įsakymą Nr. 1V-361 „Dėl Užsieniečių prašymų suteikti prieglobstį nagrinėjimo, sprendimų priėmimo ir jų vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.   Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 67 straipsnio 4 dalimi, 69 straipsnio 3 ir 4 dalimis, 74 straipsnio 2 dalimi, 121 straipsnio 2 dalimi, 141 straipsniu ir įgyvendindamas 2011 m. gegužės 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2011/51/ES, kuria iš dalies keičiama Tarybos direktyva 2003/109/EB siekiant išplėsti jos taikymo sritį asmenims, kuriems suteikiama tarptautinė apsauga (OL 2011 L 132, p. 1), 1 straipsnio 7 ir 10 dalis, 2013 m. birželio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 604/2013, kuriuo išdėstomi valstybės narės, atsakingos už trečiosios šalies piliečio arba asmens be pilietybės vienoje iš valstybių narių pateikto tarptautinės apsaugos prašymo nagrinėjimą, nustatymo kriterijai ir mechanizmai (OL 2013 L 180, p. 31), bei 2014 m. sausio 30 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentą (ES) Nr. 118/2014, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1560/2003, nustatantis išsamias Tarybos reglamento (EB) Nr. 343/2003, nustatančio valstybės narės, atsakingos už trečiosios šalies piliečio vienoje iš valstybių narių pateikto prieglobsčio prašymo nagrinėjimą, nustatymo kriterijus ir mechanizmus, taikymo taisykles (OL 2014 L 39, p. 1):“.

2. Papildau 11 punktu:

11. P a s k i r i u įgaliotomis institucijomis pagal Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“:

11.1. 69 straipsnio 3 ir 4 dalis, 121 straipsnio 2 dalį – Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centrą;

11.2. 74 straipsnio 2 dalį – Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, teritorines policijos įstaigas;

11.3. 141 straipsnį – teritorines policijos įstaigas.“

3. Nurodytuoju įsakymu patvirtintame Užsieniečių prašymų suteikti prieglobstį nagrinėjimo, sprendimų priėmimo ir jų vykdymo tvarkos apraše:

3.1. Pakeičiu 9.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

9.7. nufotografuoja prieglobsčio prašytoją (padaroma skaitmeninė veido nuotrauka) ir elektroniniu būdu nuskaito jo parašo pavyzdį;"

3.2. Pakeičiu 9.11 papunktį ir jį išdėstau taip:

9.11. prieglobsčio prašymą, apklausos protokolą, prieglobsčio prašytojo nuotrauką ir elektroniniu būdu nuskaitytą jo parašo pavyzdį, dokumentą, patvirtinantį, kad duomenys apie pirštų atspaudus yra perduoti Nacionaliniam EURODAC padaliniui, ir visų surinktų dokumentų kopijas nedelsdamas šifruotomis elektroninio ryšio priemonėmis perduoda Migracijos departamentui;“.

3.3. Pakeičiu 18 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„Migracijos departamento sprendimas, nurodytas šio aprašo 17.3 papunktyje, priimamas per 48 val. nuo prieglobsčio prašymo pateikimo momento. Šis terminas gali būti pratęstas ne ilgiau kaip 7 dienoms Migracijos departamento sprendimu, kuris įforminamas raštu ir registruojamas UR.“

3.4. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:

23. Migracijos departamentas priima sprendimą dėl prieglobsčio prašytojo apgyvendinimo Užsieniečių registracijos centre:

23.1. jeigu prieglobsčio prašytojas nėra sulaikytas teismo sprendimu arba jam nėra taikoma alternatyvi sulaikymui priemonė;

23.2. jeigu prieglobsčio prašytojas atvyko į Lietuvos Respubliką teisėtai ir neturi galimybės apsigyventi pasirinktoje gyvenamojoje vietoje.“

3.5. Papildau 251 punktu:

251. Migracijos departamento sprendimas dėl prieglobsčio prašytojo apgyvendinimo arba leidimo prieglobsčio prašytojui apsigyventi jo pasirinktoje gyvenamojoje vietoje įforminamas raštu ir registruojamas UR.“

3.6. Papildau 271 punktu:

271. Jeigu prieglobsčio prašytojas Migracijos departamento sprendimu apgyvendinamas Užsieniečių registracijos centre, jo nuvykimą į Užsieniečių registracijos centrą organizuoja, o prireikus skiria prieglobsčio prašytojui palydą, prieglobsčio prašymą priėmusi institucija. Nelydimo nepilnamečio prieglobsčio prašytojo nuvežimas į Pabėgėlių priėmimo centrą vykdomas vidaus reikalų ministro ir socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka.“

3.7. Pakeičiu 62 punktą ir jį išdėstau taip:

62. Prieglobsčio prašytojas, kuris turi teisę naudotis laikinu teritoriniu prieglobsčiu ir kurio prieglobsčio prašymas nagrinėjamas iš esmės, privalo bendradarbiauti su Migracijos departamentu, vertinant jo pateiktą informaciją prieglobsčio prašymui pagrįsti, bei kiek įmanoma anksčiau pateikti Migracijos departamentui visus turimus prieglobsčio prašymo pateikimo motyvus pagrindžiančius dokumentus ir kitą informaciją, jeigu jie nebuvo pateikti atliekant šio aprašo 9.1–9.11 papunkčiuose nurodytus veiksmus.“                                                       

3.8. Pakeičiu 63.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

63.1. apklausti prieglobsčio prašytoją ir surašyti šios apklausos protokolą, vadovaudamasis Prieglobsčio prašytojo apklausos dėl prieglobsčio suteikimo protokolo forma (šio aprašo 6 priedas). Apklausos metu gali būti daromas garso arba vaizdo ir garso įrašas, kuris perkeliamas į atitinkamą duomenų laikmeną ir saugomas prieglobsčio prašytojo asmens byloje. Apklausos tikslas – surinkti esminius duomenis apie faktus, patvirtinančius prieglobsčio prašytojo persekiojimą ar kitą jam kilusią grėsmę kilmės valstybėje. Prieglobsčio prašytojo apklausa atliekama ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo sprendimo, nurodyto šio aprašo 17.4 papunktyje ar 55 punkte, priėmimo dienos. Prieš apklausą prieglobsčio prašytojas turi būti informuotas apie daromą garso arba vaizdo ir garso įrašą (kai toks įrašas daromas), supažindintas su jo teisėmis, apklausos tikslu, konfidencialumo principu ir su prieglobsčio prašytojo pareigomis bei jų nevykdymo padariniais. Apklausos metu prieglobsčio prašytojui suteikiama galimybė pateikti kuo išsamesnę informaciją, susijusią su prieglobsčio prašymo pateikimo motyvais, įskaitant galimybę pateikti paaiškinimus dėl trūkstamos informacijos arba dėl nenuoseklių ar prieštaringų prieglobsčio prašytojo pareiškimų. Prieglobsčio prašytojui pageidaujant, apklausoje turi dalyvauti vertėjas ar įgaliotas atstovas. Apklausos protokolą pasirašo prieglobsčio prašytojas, ją atlikęs valstybės tarnautojas bei vertėjas ir įgaliotas atstovas, jeigu jie dalyvavo apklausoje. Jeigu prieglobsčio prašytojas, susipažinęs su apklausos protokolu, atsisako pasirašyti, šį faktą savo parašu turi patvirtinti apklausą atlikęs valstybės tarnautojas. Tais atvejais, kai daromas apklausos garso arba vaizdo ir garso įrašas, vietoj apklausos protokolo gali būti surašoma apklausos stenograma, kurią pasirašo apklausą atlikęs valstybės tarnautojas ir kuri pridedama prie prieglobsčio prašytojo asmens bylos;“.

3.9. Pakeičiu 63.2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

63.2.1. Lietuvos nacionalinėje antrosios kartos Šengeno informacinėje sistemoje – ar kita Šengeno valstybė pagal 2006 m. gruodžio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1987/2006 dėl antrosios kartos Šengeno informacinės sistemos (SIS II) sukūrimo, veikimo ir naudojimo (OL 2006 L 381, p. 4) 24 straipsnį nėra pateikusi perspėjimo dėl draudimo užsieniečiui atvykti ar apsigyventi;“.

3.10. Pakeičiu 631 punktą ir jį išdėstau taip:

631. Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas per 10 darbo dienų nuo paklausimo gavimo dienos pateikia Migracijos departamentui išvadą dėl prieglobsčio prašytojo grėsmės valstybės saugumui. Jei Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas neturi galimybės pateikti išvados per nustatytą terminą, tai raštu apie tai informuoja Migracijos departamentą. Jeigu Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas per 10 darbo dienų nuo paklausimo gavimo dienos nepateikia Migracijos departamentui išvados arba neinformuoja jo apie tai, kad negali pateikti išvados per nustatytą terminą, prieglobsčio prašytojo buvimas Lietuvos Respublikoje laikomas nekeliančiu grėsmės valstybės saugumui.“

3.11. Pakeičiu 632 punktą ir jį išdėstau taip:

632. Policijos departamentas, patikrinęs ir išnagrinėjęs turimą informaciją apie prieglobsčio prašytoją ir jo padarytus teisėtvarkos pažeidimus, per 10 darbo dienų nuo paklausimo gavimo dienos pateikia Migracijos departamentui išvadą dėl prieglobsčio prašytojo grėsmės viešajai tvarkai. Jei Policijos departamentas neturi galimybės pateikti išvados per nustatytą terminą, tai raštu apie tai informuoja Migracijos departamentą. Jeigu Policijos departamentas per 10 darbo dienų nuo paklausimo išsiuntimo dienos nepateikia Migracijos departamentui išvados arba neinformuoja jo apie tai, kad negali pateikti išvados per nustatytą terminą, prieglobsčio prašytojo buvimas Lietuvos Respublikoje laikomas nekeliančiu grėsmės Lietuvos Respublikos viešajai tvarkai.“ 

3.12. Papildau 633 punktu:

633. Jeigu Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas arba Policijos departamentas raštu informuoja Migracijos departamentą, kad negali pateikti išvados per šio aprašo 631–632 punktuose nustatytą terminą, Migracijos departamentas gali pratęsti prieglobsčio prašymo nagrinėjimo iš esmės terminą, bet ne ilgiau, nei nustatyta Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties 81 straipsnio 2 dalyje.“

3.13. Pakeičiu 64 punktą ir jį išdėstau taip:

64. Esant pagrįstų abejonių dėl prieglobsčio prašytojo amžiaus arba jo turimo giminystės ryšio, Migracijos departamentas, vadovaudamasis Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties 122 ir 123 straipsniais, gali nuspręsti įpareigoti prieglobsčio prašytoją atlikti amžiaus nustatymo tyrimą ir (arba) dezoksiribonukleino rūgšties (DNR) testą (toliau – DNR testas).

Amžiaus nustatymo tyrimas atliekamas laikantis Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties 123 straipsnio 2 dalyje nustatytų sąlygų.

Migracijos departamentas, nusprendęs paskirti atlikti prieglobsčio prašytojo amžiaus nustatymo tyrimą, Užsieniečių registracijos centrui, jeigu prieglobsčio prašytojas jame apgyvendintas, paveda kreiptis į artimiausią asmens sveikatos priežiūros įstaigą, turinčią tinkamą įrangą rentgenologiniams tyrimams atlikti (toliau – asmens sveikatos priežiūros įstaiga), dėl prieglobsčio prašytojo rentgenologinio tyrimo. Asmens sveikatos priežiūros įstaigoje atliekamos prieglobsčio prašytojo priekinės plaštakų ir riešų, peties srities ir raktikaulinio krūtinkaulio galo rentgenogramos, kurias Užsieniečių registracijos centras paštu persiunčia arba nuveža Migracijos departamentui. Prieglobsčio prašytojo, kuris nėra apgyvendintas Užsieniečių registracijos centre, rentgenologinio tyrimo atlikimą organizuoja Migracijos departamentas. Už rentgenologinį tyrimą sumoka institucija, kuri kreipėsi į asmens sveikatos priežiūros įstaigą dėl šio tyrimo atlikimo.

Migracijos departamentas, gavęs prieglobsčio prašytojo rentgenogramas, kreipiasi į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Medicinos kriminalistikos laboratoriją ir perduoda šio prieglobsčio prašytojo rentgenogramas amžiaus nustatymo tyrimui atlikti ir išvadai dėl pilnametystės ar nepilnametystės pateikti.

DNR testas atliekamas gavus prieglobsčio prašytojo ir asmens, su kuriuo jį sieja giminystės ryšiai, sutikimą. Prieš duodant sutikimą jie informuojami apie šio tyrimo tikslą ir teisines pasekmes.

Migracijos departamentas, nusprendęs paskirti atlikti DNR testą, kreipiasi į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Serologijos ir DNR laboratoriją (toliau – Serologijos ir DNR laboratorija) DNR testui atlikti ir išvadai dėl šeimos ryšių pateikti. Užsieniečių registracijos centras, jeigu prieglobsčio prašytojas jame apgyvendintas, Migracijos departamento pavedimu organizuoja prieglobsčio prašytojo ir asmens, su kuriuo jį sieja giminystės ryšiai, jeigu toks asmuo apgyvendintas šiame centre, nuvykimą į Serologijos ir DNR laboratoriją. Prieglobsčio prašytojo ir (arba) asmens, su kuriuo prieglobsčio prašytoją sieja giminystės ryšiai, kurie nėra apgyvendinti Užsieniečių registracijos centre, nuvykimą į Serologijos ir DNR laboratoriją Migracijos departamento pavedimu organizuoja teritorinė policijos įstaiga. 

Amžiaus nustatymo tyrimo ir (arba) DNR testo atlikimo išlaidas sumoka Migracijos departamentas. 

Išvados dėl pilnametystės ar nepilnametystės ir (arba) dėl šeimos ryšių pridedamos prie prieglobsčio prašytojo asmens bylos.“

3.14. Pakeičiu 81 punktą ir jį išdėstau taip:

81. Priėmus sprendimą suteikti prieglobsčio prašytojui papildomą apsaugą, vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka jam išduodamas leidimas laikinai gyventi, galiojantis Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties 48 straipsnio 2 dalyje nurodytą laikotarpį.“

3.15. Pakeičiu 82 punktą ir jį išdėstau taip:

82. Užsienietis, kuriam suteikta papildoma apsauga, manantis, kad papildomos apsaugos suteikimo pagrindai neišnyko, ne vėliau kaip likus 2 mėnesiams iki leidimo laikinai gyventi galiojimo pabaigos vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka kreipiasi į teritorinę policijos įstaigą pagal gyvenamąją vietą dėl leidimo laikinai gyventi pakeitimo.“

3.16. Pakeičiu 83 punktą ir jį išdėstau taip:

83. Teritorinės policijos įstaigos valstybės tarnautojas, gavęs užsieniečio, kuriam suteikta papildoma apsauga, prašymą pakeisti leidimą laikinai gyventi ir kartu pateiktus dokumentus, atlieka šiuos veiksmus:

83.1. įregistruoja prašymą pakeisti leidimą laikinai gyventi UR, jeigu tam sudarytos techninės galimybės;

83.2. prašymą ir kartu pateiktus dokumentus ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo šio prašymo gavimo teritorinėje policijos įstaigoje dienos paštu persiunčia Migracijos departamentui.“

3.17. Pakeičiu 84 punktą ir jį išdėstau taip:

84. Migracijos departamento valstybės tarnautojas, gavęs šio aprašo 83.2 papunktyje nurodytus dokumentus, užsieniečio, kuriam suteikta papildoma apsauga, prašymą pakeisti leidimą laikinai gyventi registruoja UR, jeigu jis nebuvo įregistruotas šio aprašo 83.1 papunktyje nustatyta tvarka.“

3.18. Pakeičiu 85 punktą ir jį išdėstau taip:

85. Užsieniečio, kuriam suteikta papildoma apsauga, prašymą pakeisti leidimą laikinai gyventi Migracijos departamentas turi išnagrinėti per Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties 33 straipsnio 1 dalies 4 punkte nurodytą terminą.“

3.19. Pakeičiu 86 punktą ir jį išdėstau taip:

86. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, išnagrinėjęs užsieniečio, kuriam suteikta papildoma apsauga, prašymą pakeisti leidimą laikinai gyventi ir kitus jo asmens byloje esančius dokumentus, surašo motyvuotą išvadą, kurios pagrindu Migracijos departamentas priima sprendimą užsieniečiui, kuriam suteikta papildoma apsauga, Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties 48 straipsnio 2 dalyje nurodytam laikotarpiui pakeisti leidimą laikinai gyventi, jeigu nenustatoma priežasčių, išvardytų šio įstatymo 90 straipsnio 2 dalyje.“

3.20. Pakeičiu 87 punktą ir jį išdėstau taip:

87. Sprendimas dėl leidimo laikinai gyventi pakeitimo įforminamas raštu ir įregistruojamas UR.“

3.21. Pakeičiu 88 punktą ir jį išdėstau taip:

88. Jeigu nustatomos priežastys, išvardytos Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties 90 straipsnio 2 dalyje, šiame apraše išdėstyta tvarka pradedama papildomos apsaugos panaikinimo procedūra.“

3.22. Pripažįstu netekusiu galios 901 punktą.

3.23. Papildau 911 punktu:

911. Pradėjus pabėgėlio statuso ar papildomos apsaugos panaikinimo procedūrą, užsienietis nedelsiant rašytiniu pranešimu informuojamas apie priežastis, dėl kurių ši procedūra pradėta, ir apie galimybę per 14 darbo dienų nuo Migracijos departamento pranešimo išsiuntimo jam dienos raštu arba žodžiu nurodyti Migracijos departamentui priežastis, dėl kurių neturėtų būti priimamas sprendimas panaikinti jam pabėgėlio statusą ar papildomą apsaugą. Jei užsienietis nurodo priežastis žodžiu, Migracijos departamento valstybės tarnautojas, kuriam buvo pateikti paaiškinimai, surašo aktą dėl užsieniečio pateiktos informacijos, nurodo datą, savo pareigas, vardą bei pavardę ir pasirašo. Aktą taip pat pasirašo vertėjas ir užsieniečio įgaliotas atstovas, jeigu jie dalyvavo surašant šį aktą, ir užsienietis.

Kai sprendimą dėl pabėgėlio statuso ar papildomos apsaugos panaikinimo priima Vilniaus apygardos administracinis teismas, užsienietis savo teises, nurodytas šio punkto pirmojoje pastraipoje, įgyvendina Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.“

3.24. Pakeičiu 103 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

103. Užsieniečio registracijos pažymėjimas (toliau – pažymėjimas) išduodamas vietoj turimų asmens dokumentų prieglobsčio prašytojams, kuriems suteiktas laikinas teritorinis prieglobstis Lietuvos Respublikoje, ne vėliau kaip per 48 valandas nuo prieglobsčio prašymo pateikimo momento. Prieglobsčio prašytojų asmens dokumentai saugomi jų asmens bylose, kol nagrinėjami jų prieglobsčio prašymai. Jeigu prieglobsčio prašytojui suteikiama papildoma apsauga, jam grąžinami jo asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai. Jeigu prieglobsčio prašytojui suteikiamas pabėgėlio statusas, jam grąžinami visi jo pateikti dokumentai, išskyrus dokumentus, patvirtinančius pabėgėlio pilietybę. Pabėgėlio pilietybę patvirtinantys dokumentai saugomi pabėgėlio byloje ir grąžinami jam panaikinus pabėgėlio statusą, išskyrus atvejus, kai pabėgėlio statusas panaikinamas Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties 90 straipsnio 1 dalies 3 punkto pagrindu. Mirusio pabėgėlio pilietybę patvirtinantys dokumentai motyvuoto prašymo pagrindu gali būti grąžinami jo atstovui pagal įstatymą.“

3.25. Pakeičiu 105 punktą ir jį išdėstau taip:

105. Prieglobsčio prašytojui išduodamas pažymėjimas, kuris galioja ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo Migracijos departamento sprendimo suteikti laikiną teritorinį prieglobstį priėmimo dienos. Pirmas pažymėjimas išduodamas Migracijos departamento sprendimo, nurodyto šio aprašo 17.2 ir 17.4 papunkčiuose, pagrindu.“

3.26. Pakeičiu 107 punktą ir jį išdėstau taip:

107. Pažymėjimą išduoda įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, kuris:

107.1. pažymėjimo pirmojoje pusėje tam skirtoje vietoje įrašo prieglobsčio prašytojo pavardę (-es), vardą (-us), pilietybę (-es), gimimo datą, taip pat pažymėjimo išdavimo datą ir galiojimo pabaigos datą;

107.2. elektroniniu būdu įkelia į pažymėjimo pirmąją pusę prieglobsčio prašytojo nuotrauką ir parašo pavyzdį. Jeigu pažymėjimas išduodamas prieglobsčio prašytojui iki 14 metų, taip pat jeigu prieglobsčio prašytojas dėl neveiksnumo ar fizinės negalios nesugeba pasirašyti, tai prieglobsčio prašytojo parašo pavyzdžiui skirtoje vietoje braukiamas brūkšnys;

107.3. pažymėjimo antrojoje pusėje tam skirtoje vietoje įrašo prieglobsčio prašytojo bylos numerį, bylos pradžią, savo pareigas, vardą ir pavardę, pasirašo ir pažymėjimą užlaminuoja. Jeigu prieglobsčio prašytojo asmens tapatybė nėra nustatyta vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka, pažymėjimo antrojoje pusėje papildomai įrašoma pastaba „asmens tapatybė dokumentais nepatvirtinta“;

107.4. registruoja duomenis apie pažymėjimo išdavimą UR.“

3.27. Pakeičiu 109 punktą ir jį išdėstau taip:

109. Prieglobsčio prašytojas, kuriam keičiamas pažymėjimas, turi pateikti:

109.1. laisvos formos prašymą pakeisti pažymėjimą, išskyrus atvejus, kai pažymėjimas keičiamas Migracijos departamento sprendimo pratęsti laikiną teritorinį prieglobstį, nurodyto šio aprašo 55 punkte, arba sprendimo pratęsti prieglobsčio prašymo nagrinėjimo terminą, nurodyto šio aprašo 68 punkte, pagrindu;

109.2. keičiamą pažymėjimą, jeigu jis neprarastas.“

3.28. Pakeičiu 110 punktą ir jį išdėstau taip:

110. Pakeistas pažymėjimas galioja ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo Migracijos departamento sprendimo pakeisti pažymėjimą priėmimo dienos.“

3.29. Pakeičiu 113 punktą ir jį išdėstau taip:

113. Pažymėjimas keičiamas įgalioto Migracijos departamento skyriaus vadovo ar kito įgalioto valstybės tarnautojo sprendimo pagrindu. Šis sprendimas įforminamas raštu ir registruojamas UR.“

3.30. Pakeičiu 115 punktą ir jį išdėstau taip:

115. Pažymėjimai negalioja, jeigu jie yra mirusių prieglobsčio prašytojų, užsieniečių, dėl kurių prašymų suteikti prieglobstį priimtas galutinis sprendimas, taip pat pasibaigus jų galiojimo laikui arba juos praradus.“

3.31. Pakeičiu 138.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

138.4. atstovauti užsieniečio, kuriam pradėta pabėgėlio statuso ar papildomos apsaugos panaikinimo procedūra, interesams surašant aktą, nurodytą šio aprašo 911 punkte, kai užsienietis arba jo atstovas pagal įstatymą to pageidauja;“.

3.32. Pripažįstu netekusiais galios 5 ir 7 priedus.

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                                                         Saulius Skvernelis