Simbolis

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ SKYRIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO

 

2018 m. spalio 24 d. Nr. 5TS-1449

Lazdijai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 8 punktu ir 18 straipsnio 1 dalimi, Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. rugsėjo 12 d. įsakymu Nr. V-758 „Dėl Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Lazdijų rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Lazdijų rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2016 m. sausio 29 d. sprendimą Nr. 5TS-315 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais jo pakeitimais ir papildymais.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Artūras Margelis

 

 

PATVIRTINTA

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos

2018 m. spalio 24 d.

sprendimu Nr. 5TS-1449

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ SKYRIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lazdijų rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo (toliau – Aprašas) paskirtis – apibrėžti mokinių ugdymui pagal neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) (išskyrus ikimokyklinio, priešmokyklinio ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo) programas skiriamų Europos Sąjungos finansinės paramos, bendrojo finansavimo ir kitų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų (toliau kartu – NVŠ lėšos), skiriamų Lazdijų rajono savivaldybei (toliau – savivaldybė) principus, NVŠ lėšų naudojimą, reikalavimus švietimo teikėjui ir NVŠ programoms, NVŠ lėšomis finansuojamų vaikų apskaitą, NVŠ programų vertinimo, kokybės užtikrinimo ir atsiskaitymo už NVŠ lėšas tvarką.

2. NVŠ lėšos skiriamos savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo plėtotei, siekiant didinti vaikų, ugdomų pagal NVŠ programas, skaičių.

 

II. NVŠ LĖŠŲ SKYRIMO PRINCIPAI

 

3. NVŠ lėšos savivaldybės mokiniams ugdyti pagal NVŠ programas skiriamos savivaldybės administracijai, kol bus priimti reikalingi teisės aktai dėl lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo NVŠ teikėjams.

4. NVŠ lėšos švietimo teikėjams apskaičiuojamos ir skiriamos pagal savivaldybės mokinių, pasirinkusių NVŠ programas bei sudariusių su švietimo teikėjais ugdymo sutartis, skaičių ir programos trukmę.

 

III. NVŠ LĖŠOS IR JŲ NAUDOJIMAS

 

5. Vienam NVŠ programoje dalyvaujančiam vaikui skiriama lėšų suma – 12,73 eurų per mėnesį.

6. NVŠ teikėjai turi užtikrinti ugdymo kokybę, NVŠ lėšų efektyvų ir racionalų panaudojimą.

7. NVŠ lėšos skiriamos vaiko, dalyvaujančio NVŠ programoje, ugdymo procesui ir su juo susijusiomis išlaidomis finansuoti.

8. Savivaldybė ir švietimo teikėjas naudoja lėšas teisės aktų nustatyta tvarka ir užtikrina šių lėšų panaudojimą pagal tikslinę paskirtį.

 

IV. REIKALAVIMAI NVŠ TEIKĖJUI IR NVŠ PROGRAMOMS

 

9. Reikalavimai NVŠ lėšomis NVŠ programas įgyvendinantiems teikėjams nurodyti Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. rugsėjo 12 d. įsakymu Nr. V–758 „Dėl Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – NVŠ lėšų skyrimo ir naudojimo aprašas) 13–15 punktuose.

10. NVŠ teikėjas turi pateikti vietos, kurioje įgyvendinama programa, naudojimosi turtu teisėtumą patvirtinančių dokumentų kopijas.

11. NVŠ teikėjas gali teikti kelias programas, vienai programai pildoma viena paraiškos forma.

 

V. REIKALAVIMAI NVŠ PROGRAMOMS

 

12. Reikalavimai NVŠ programoms ir registravimas Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registre (toliau – KTPRR) nustatytas NVŠ lėšų skyrimo ir naudojimo aprašo 16–18 punktuose.

13. NVŠ programos gali būti rengiamos mokslo metų pusmečiams ar mokslo metams.

14. NVŠ programos veiklos turi būti įgyvendinamos ne rečiau kaip po 2 pedagogines valandas per savaitę arba ne mažiau kaip 8 pedagogines valandas per mėnesį.

15. Maksimalų mokinių skaičių NVŠ programos įgyvendinimo grupėje įsakymu nustato savivaldybės administracijos direktorius.

 

VI. NVŠ PROGRAMŲ VERTINIMAS, KOKYBĖS UŽTIKRINIMAS IR NVŠ LĖŠAS GAUNANČIŲ VAIKŲ APSKAITA

 

16. NVŠ teikėjas, atitinkantis NVŠ lėšų skyrimo ir naudojimo aprašo 1314 punktuose numatytus reikalavimus savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui teikia užpildytą NVŠ programos atitikties reikalavimams paraiškos formą, patvirtintą NVŠ lėšų skyrimo ir naudojimo aprašo 1 priede.

17. NVŠ paraiška su lydraščiu, parengta vadovaujantis šiuo Aprašu, teikiama savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui 2 kartus per kalendorinius metus: iki einamųjų metų liepos 20 d. ir iki einamųjų metų gruodžio 20 d. Spausdintine forma teikiami dokumentai gali būti pateikti pareiškėjo asmeniškai arba per įgaliotą asmenį arba atsiųsti per kurjerį, arba paštu registruota pašto siunta. Elektronine forma teikiami dokumentai turi būti pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu (Adoc) arba suformuoti elektroninėmis priemonėmis, kurios leidžia užtikrinti teksto vientisumą ir nepakeičiamumą (PDF), ir pateikti el. paštu aukse.stirbiene@lazdijai.lt.

18. Užregistruotą NVŠ paraišką su programa savivaldybės dokumentų valdymo sistemoje per 5 darbo dienas savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistas perduoda savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytai NVŠ programų vertinimo komisijai (toliau – Komisija). Komisija atlieka naujų programų atitikties vertinimą ir programų atitikties galiojimo pratęsimą pagal NVŠ programos vertinimo kriterijus, nurodytus NVŠ lėšų skyrimo ir naudojimo aprašo 2 priede.

19. Komisija sudaroma iš įvairių institucijų atstovų ir nepriklausomų vertintojų, turinčių patirties NVŠ srityje. Komisija vadovaujasi savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintais Komisijos veiklos nuostatais. NVŠ programos įvertinamos per 10 darbo dienų pasibaigus nuo pateikimo laikotarpiui nurodytam Aprašo 17 punkte.

20. Savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į Komisijos siūlymą, priima sprendimą dėl programos atitikties reikalavimams.

21. Apie NVŠ programos atitikimą reikalavimams pažymima Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registre NVŠ lėšų skyrimo ir naudojimo aprašo 23 punkte nustatyta tvarka.

22. NVŠ programos, atitinkančios reikalavimus, skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje www.lazdijai.lt kartu su kvietimu vaikams (tėvams, globėjams, rūpintojams) registruotis į NVŠ programą.

23. NVŠ teikėjas sudaro dalyvavimo NVŠ programoje sutartis su mokinių tėvais (globėjais, rūpintojais) elektroniniu būdu užpildydamas mokymo sutartį NVŠ lėšų skyrimo ir naudojimo aprašo 24 punkte nustatyta tvarka ir pateikia Savivaldybės administracijai programoje dalyvaujančių mokinių skaičių, vardus ir pavardes. Savivaldybės administracija turi teisę prašyti NVŠ teikėjo pateikti daugiau informacijos apie NVŠ programose dalyvaujančius mokinius ir jų finansavimą.

24. Lėšos NVŠ veikloms vykdyti skiriamos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, atsižvelgiant į programoje dalyvaujančių mokinių skaičių du kartus per metus: pirmam ir antram pusmečiui.

25. Savivaldybės administracijos direktorius su organizacijomis ar kitais teikėjais, kuriems Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu yra skiriamos lėšos, pasirašo Finansavimo iš Lazdijų rajono savivaldybės biudžeto programų sutartį, kurios forma patvirtinta Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

26. Skirtos lėšos pervedamos į NVŠ teikėjo nurodytą sąskaitą pasirašius NVŠ programų vykdymo ir finansavimo sutartį, fiksavus mėnesio paskutinę dieną elektroninėje laikmenoje NVŠ programą lankančių mokinių skaičių ir gavus NVŠ lėšas per 10 dienų.

27. NVŠ teikėjas užtikrina programos tikslų ir uždavinių įgyvendinimą, atsako už lėšų panaudojimą pagal tikslinę paskirtį.

28. Lazdijų rajono savivaldybės administracija NVŠ lėšas naudoja teisės aktų nustatyta tvarka ir užtikrina šių lėšų naudojimą pagal tikslinę paskirtį, taip pat užtikrina NVŠ programų vykdymo kokybę ir priežiūrą.

VII. ATSISKAITYMAS UŽ NVŠ LĖŠAS

 

29. NVŠ teikėjai, atsiskaito pagal NVŠ teikėjo ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudarytas sutartis.

30. NVŠ teikėjas skirtas ir nepanaudotas NVŠ lėšas turi grąžinti į Lazdijų rajono savivaldybės administracijos sąskaitą iki einamųjų metų gruodžio 31 d.

31. NVŠ teikėjas gautų lėšų apskaitą tvarko Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

32. NVŠ teikėjai, gavę finansavimą, savivaldybės administracijai pateikia kiekvieną ketvirtį ne vėliau kaip iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 5 dienos biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitą, parengtą pagal formą Nr. 2, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 1K-465 „Dėl Valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų ir kitų subjektų žemesniojo lygio biudžeto vykdymo ataskaitų sudarymo taisyklių ir formų patvirtinimo“.

33. Savivaldybės administracija už gautą finansavimą atsiskaito teisės aktų nustatyta tvarka.

 

VIII. NVŠ PROGRAMŲ ĮGYVENDINIMO STEBĖSENA

 

34.Stebėsena vykdoma vadovaujantis Neformaliojo vaikų švietimo koncepcija, šiuo Aprašu ir Neformaliojo vaikų švietimo programų įgyvendinimo stebėsenos ir priežiūros tvarka, patvirtinta savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, siekiant užtikrinti NVŠ programos vykdymo kokybę ir priežiūrą.

35. NVŠ programų stebėseną vykdo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

36. Stebėsena gali būti vykdoma:

36.1. stebint ir analizuojant duomenis, esančius Mokinių registre, KTPRR, ŠVIS;

36.2. stebint NVŠ programos įgyvendinimą vietoje.

37. Stebima, analizuojama ir vertinama:

37.1. vaikų NVŠ programų lankomumas ir lankomumo pokytis;

37.2. NVŠ programų įgyvendinimo kokybė;

37.3. NVŠ programos įgyvendinimo priemonės, patalpos, įranga.

38. NVŠ programų įgyvendinimo stebėsena atliekama nuvykus į NVŠ programos įgyvendinimo vietą. Lankymo metu fiksuojama ar NVŠ teikėjo atitikties nustatymo arba NVŠ programos akreditacijos paraiškoje nurodyti ir/arba deklaruoti dalykai, atitinka faktą. Esant reikalui NVŠ teikėjams suteikiama informacinė ir metodinė švietimo pagalba.

39. Su stebėsenos ataskaita supažindinamas NVŠ programos teikėjas.

40. Apie stebėsenos metu nustatytus pažeidimus informuojamas Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius. Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus priima sprendimą dėl tolimesnio programos finansavimo.

 

IX. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

41. NVŠ programoms finansuoti gali būti naudojamos rėmėjų, tėvų ir kitos lėšos teisės aktų nustatyta tvarka.

42. Savivaldybė siekia, kad NVŠ programos būtų įgyvendinamos kuo arčiau vaiko gyvenamosios vietos ar mokyklos, kurioje jis mokosi, ir jas lankančių vaikų skaičius padidėtų skaičiumi, kuris gaunamas, skirtas lėšas padalinus iš mėnesių skaičiaus ir koeficiento 15 (pagal rekomenduojamą vaikui mėnesiui skiriamą lėšų dydį).

43. NVŠ lėšos skiriamos NVŠ teikėjams kaip tikslinės lėšos nesuteikiant teisės jas naudoti kitiems tikslams ir naudojamos NVŠ programoms įgyvendinti vadovaujantis Aprašo nuostatomis.

44. Savivaldybės švietimo registrų tvarkytojas ir kiti už NVŠ atsakingi darbuotojai konsultuoja asmenis Aprašo įgyvendinimo klausimais, padeda užpildyti duomenų registravimo į švietimo registrus formas, teikia kitą informacinę ir metodinę pagalbą švietimo teikėjams ir vykdo priežiūrą teisės aktų nustatyta tvarka.

 

__________________