Simbolis

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ SKYRIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2021 m. vasario 12 d. Nr. 5TS-651

Lazdijai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 8 punktu ir 18 straipsnio 1 dalimi, Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. rugsėjo 12 d. įsakymu Nr. V-758 „Dėl Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Lazdijų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Lazdijų rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2018 m. spalio 24 d. sprendimą Nr. 5TS-1449 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais jo pakeitimais ir papildymais.

 

 

 

Savivaldybės merė                                                                                                     Ausma Miškinienė

 

 

PATVIRTINTA

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos

2021 m. vasario 12 d.

sprendimu Nr. 5TS-651

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ SKYRIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Lazdijų rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo (toliau – Aprašas) paskirtis – apibrėžti valstybės biudžeto ir (arba) Europos Sąjungos finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų (toliau kartu – lėšos), skiriamų savivaldybėms mokinių ugdymui pagal neformaliojo vaikų švietimo (išskyrus ikimokyklinio, priešmokyklinio ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo) (toliau – NVŠ) programas, skyrimo principus, lėšų naudojimą, reikalavimus švietimo teikėjui ir NVŠ programoms, NVŠ tikslinėmis lėšomis finansuojamų vaikų apskaitą, NVŠ programų vertinimo, kokybės užtikrinimo ir atsiskaitymo už NVŠ lėšas tvarką.

2.    NVŠ lėšos skiriamos Lazdijų rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) neformaliojo vaikų švietimo plėtotei, siekiant didinti vaikų, ugdomų pagal NVŠ programas, skaičių.

 

II. NVŠ LĖŠŲ SKYRIMO PRINCIPAI

 

3.    NVŠ lėšos vaikams ugdyti pagal NVŠ programas skiriamos Savivaldybės administracijai Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro (toliau – Švietimo, mokslo ir sporto ministro) įsakymu.

4.    NVŠ lėšas Savivaldybė naudoja NVŠ programoms finansuoti ir Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. rugsėjo 12 d. įsakymu Nr. V-758 „Dėl Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Tvarkos aprašas), įgyvendinimui ir administravimui, neviršijant 3 proc. Savivaldybei skirtos lėšų sumos.

5.    NVŠ lėšos švietimo teikėjams apskaičiuojamos ir skiriamos pagal Savivaldybės mokinių, pasirinkusių NVŠ programas bei sudariusių su švietimo teikėjais ugdymo sutartis, skaičių ir programos trukmę.

6.    NVŠ lėšomis gali būti finansuojama tik viena vaiko pasirinkta NVŠ programa, kuriai NVŠ lėšas skiria ta savivaldybė, kurioje vaikas mokosi pagal NVŠ programą, nepriklausomai, kurioje savivaldybėje jis gyvena ir mokosi pagal bendrojo ugdymo programą.

7.    Jeigu vaikas yra pasirinkęs kelias NVŠ programas, galutinį sprendimą, kuriai švietimo programai bus skiriamos NVŠ lėšos, priima tėvai (nuo 14-os metų gali priimti ir patys vaikai), sudarydami NVŠ teikimo sutartį su švietimo teikėju.

8.    Jei NVŠ lėšų yra mažiau nei vaikų, norinčių dalyvauti NVŠ programose, lėšos pirmiausiai skiriamos vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, atsirandančių dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų, nepalankių aplinkos veiksnių, taip pat vaikams, gaunantiems socialinę paramą arba turintiems teisę į socialinę paramą.

9.    Finansuojant NVŠ programas, prioritetas teikiamas STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Art (creative activities), Mathematics) krypties NVŠ programoms, skatinančioms gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentines veiklas, ir toms programų kryptims, kurių nevykdo vaikų neformaliojo ugdymo įstaigos, veikiančios Savivaldybėje.

 

III. NVŠ LĖŠOS IR JŲ NAUDOJIMAS

 

10Savivaldybės NVŠ lėšų vienam vaikui ugdyti pagal NVŠ programas dydis yra 15 eurų per mėnesį, kuris gali kisti atsižvelgiant į mokinių, pasirinkusių NVŠ programas bei sudariusių su švietimo teikėjais NVŠ teikimo sutartis, skaičių ir programų trukmę.

11Savivaldybės administracijos direktorius, Savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo teikėjų NVŠ programų vertinimo komisijos (toliau – Komisija) teikimu, atsižvelgdamas į Aprašo 8 ir 9 punktuose išvardintus prioritetus, nustato kitokią NVŠ lėšų sumą vienam NVŠ programoje dalyvaujančiam vaikui arba skirtingus NVŠ lėšų dydžius, bet ji negali būti mažesnė nei 10 eurų ir didesnė nei 20 eurų per mėnesį. Nenustatoma didesnė nei 15 eurų per mėnesį suma vaikui, jei Savivaldybės vaikų dalyvavimo NVŠ veiklose procentas mažesnis nei 75 proc. nuo visų Savivaldybėje pagal bendrojo ugdymo programas besimokančių mokinių skaičiaus. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo projektą rengia Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

12Didinant ar mažinant 15 eurų sumą, privaloma ją pagrįsti ir užtikrinti, kad nenukentėtų ugdymo kokybė, kad NVŠ lėšos būtų naudojamos efektyviai ir racionaliai. Jei skiriamas didesnis finansavimas, su NVŠ teikėjais turi būti aptarti ir aukštesni NVŠ programos vykdymo kokybiniai ir (ar) kiekybiniai rodikliai. NVŠ teikėjai turi užtikrinti ugdymo kokybę.

13.  NVŠ lėšos skiriamos vaiko, dalyvaujančio NVŠ programoje, ugdymo procesui ir su juo susijusiomis išlaidomis finansuoti:

13.1. ugdymo priemonėms, tiesiogiai susijusioms su programos įgyvendinimu;

13.2. Savivaldybės, regiono, šalies ir tarptautiniams renginiams organizuoti, jei jie tiesiogiai susiję su NVŠ veikla ir buvo numatyti programos turinyje (apgyvendinimo paslaugoms, prizams ir t. t.);

13.3. NVŠ vaikų transporto ir dalyvavimo išlaidoms, jeigu keliaujama tikslingai (į renginį, edukacinę ekskursiją, atliekant tyrinėjimus ir pan.), įgyvendinant NVŠ programos turinį (degalams, transporto priemonių nuomai ir panaudai, starto mokesčiui, bilietams į lankytinus objektus);

13.4. NVŠ teikėjų darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms;

13.5. patalpų, būtinų ugdymo programoms įgyvendinti, nuomai;

13.6. NVŠ mokytojų kvalifikacijai tobulinti.

14. Savivaldybė ir švietimo teikėjas naudoja lėšas teisės aktų nustatyta tvarka ir užtikrina šių lėšų panaudojimą pagal tikslinę paskirtį.

15.   NVŠ lėšų negalima naudoti:

15.1.   pramoginių ir poilsio renginių išlaidoms apmokėti;

15.2. NVŠ programoms, kai NVŠ teikėjas yra mokykla, teikianti bendrąjį ugdymą, finansuoti;

15.3. rekonstrukcijos, remonto, statybos išlaidoms padengti ir ilgalaikiam turtui įsigyti;

15.4. NVŠ teikėjo įsiskolinimams padengti.

 

IV. REIKALAVIMAI NVŠ TEIKĖJUI IR NVŠ PROGRAMOMS

 

16. Reikalavimai NVŠ lėšomis NVŠ programas įgyvendinantiems teikėjams nurodyti Tvarkos aprašo 13–15 punktuose.

17. Reikalavimai NVŠ programoms nurodyti Tvarkos aprašo 16–18 punktuose.

18. Savivaldybė turi teisę naudotis kitų savivaldybių atliktais atitikties vertinimais, jeigu NVŠ teikėjo atitiktis reikalavimams jau buvo patvirtinta kurioje nors savivaldybėje ir Švietimo ir mokslo institucijų registre (toliau – ŠMIR) yra tai patvirtinanti žyma. Savivaldybėje ji pripažįstama be papildomo vertinimo.

19. NVŠ programa turi būti registruota Neformaliojo švietimo programų registre (toliau – NŠPR). Tuo atveju, kai NVŠ teikėjas vykdo programas skirtingose savivaldybėse, kiekviena programa yra registruojama atskirai, t. y. kiekviena NVŠ programa privalo turėti unikalų NŠPR kodą.

20. NVŠ programos veiklos turi būti įgyvendinamos ne rečiau kaip po 2 pedagoginio darbo valandas per savaitę arba ne mažiau kaip 8 pedagoginio darbo valandas per mėnesį. Karantino, ekstremalios situacijos, ekstremalaus įvykio ar įvykio (ekstremali temperatūra, gaisras, potvynis, pūga ir kt.), keliančio pavojų mokinių sveikatai ir gyvybei, laikotarpiu NVŠ programa gali būti įgyvendinama nuotoliniu būdu, jeigu sprendimas mokyti šiuo būdu priimtas valstybės ir(ar) savivaldybės lygiu. Kitais atvejais NVŠ programa ar jos dalys gali būti įgyvendinamos nuotoliniu būdu, jei tai numatyta NVŠ programos atitikties reikalavimams paraiškos formoje.

21. NVŠ teikėjo atitiktį Tvarkos aprašo 13–15 punktuose numatytiems reikalavimams tikrina Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistas, atsakingas už NVŠ, naudojantis NVŠ teikėjo Neformaliojo vaikų švietimo programos atitikties reikalavimams vertinimo formą (Tvarkos aprašo 2 priedas). Už NVŠ atsakingas specialistas Savivaldybės ŠMIR tvarkytojui pateikia atitikties reikalavimams vertinimo išvadas, kurias ŠMIR tvarkytojas per tris darbo dienas nuo sprendimo priėmimo pažymi registre.

22. NVŠ teikėjas, nevykdantis NVŠ veiklos, iš ŠMIR išregistruojamas Švietimo ir mokslo institucijų registro nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2004 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. ISAK-1871 „Dėl Švietimo ir mokslo institucijų registro nuostatų patvirtinimo“ nustatyta tvarka.

 

V. NVŠ PROGRAMŲ VERTINIMAS, KOKYBĖS UŽTIKRINIMAS IR NVŠ LĖŠAS GAUNANČIŲ VAIKŲ APSKAITA

 

23.  NVŠ teikėjas, atitinkantis Tvarkos aprašo 1314 punktuose numatytus reikalavimus, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui teikia užpildytą NVŠ programos atitikties reikalavimams paraiškos formą, patvirtintą Tvarkos aprašo 1 priede. NVŠ teikėjas gali teikti kelias programas, vienai programai pildoma viena paraiškos forma. Paraiškos formos skelbiamos NŠPR.

24NVŠ paraiška su lydraščiu, parengta vadovaujantis šiuo Aprašu, teikiama Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui ne mažiau kaip 2 kartus per kalendorinius metus: iki einamųjų metų liepos 20 d. ir iki einamųjų metų gruodžio 20 d. Papildomas kvietimas teikti paraišką skelbiamas Savivaldybės internetiniame puslapyje www.lazdijai.lt . Spausdintine forma teikiami dokumentai gali būti pateikti pareiškėjo asmeniškai arba per įgaliotą asmenį, arba atsiųsti per kurjerį, arba paštu registruota pašto siunta. Elektronine forma teikiami dokumentai turi būti pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu (adoc) arba suformuoti elektroninėmis priemonėmis, kurios leidžia užtikrinti teksto vientisumą ir nepakeičiamumą (PDF) ir pateikti el. paštu aukse.stirbiene@lazdijai.lt .

25Užregistruotą NVŠ paraišką su programa savivaldybės Dokumentų valdymo sistemoje per 5 darbo dienas Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistas perduoda Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytai Komisijai. Komisija atlieka naujų programų atitikties vertinimą ir programų atitikties galiojimo pratęsimą pagal NVŠ programos vertinimo kriterijus, nurodytus Tvarkos aprašo 2 priede.

26Komisija sudaroma iš įvairių institucijų atstovų ir nepriklausomų vertintojų, turinčių patirties NVŠ srityje. Komisija vadovaujasi Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintais Komisijos veiklos nuostatais. NVŠ programos įvertinamos per 10 darbo dienų, pasibaigus pateikimo laikotarpiui, nurodytam Aprašo 24 punkte.

27.  NVŠ teikėjas, kuris nekeitė NVŠ programos turinio ir nori pratęsti NVŠ programos vertinimo galiojimo terminą dar 1 metams, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui teikia prašymą pratęsti NVŠ programos atitikties reikalavimams galiojimo terminą.

28.  Jei NVŠ teikėjas neatitinka numatytų reikalavimų, nurodytų Aprašo 16 ir 17 punktuose, NVŠ programa nevertinama.

29.  Savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į Komisijos siūlymą, priima sprendimą dėl programos atitikties reikalavimams.

30Priėmus sprendimą dėl programos atitikties reikalavimams, per tris darbo dienas nuo savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimo savivaldybės atsakingas asmuo pažymi tai NŠPR.

31NVŠ programos, atitinkančios reikalavimus, skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje www.lazdijai.lt  kartu su kvietimu vaikams (tėvams, globėjams, rūpintojams) registruotis į NVŠ programą.

32NVŠ teikėjas:

32.1. sudaro dalyvavimo NVŠ programoje sutartis su mokinių tėvais (globėjais, rūpintojais) elektroniniu būdu užpildydamas mokymo sutartį (Tvarkos aprašo 3 priedas) Švietimo įstatymo nustatyta tvarka ir per 5 darbo dienas nuo sutarties pasirašymo registruoja vaikus Mokinių registre, pažymėdamas finansavimo NVŠ lėšomis požymį;

32.2. mokymo sutartis saugo, vadovaujantis Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymu, Ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo, kito vaikų neformaliojo ugdymo švietimo programas vykdančių švietimo įstaigų veiklos dokumentų saugojimo terminų rodykle, patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2019 m. gruodžio 18 d. įsakymu Nr. V-1511 „Dėl Ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo, kito vaikų neformaliojo ugdymo švietimo programas vykdančių švietimo įstaigų veiklos dokumentų saugojimo terminų rodyklės patvirtinimo“ ir popierines arba elektronines mokymo sutarčių kopijas teikia savivaldybei, kuri popierines mokymosi sutarčių kopijas suformuoja elektroniniu formatu ir visų sutarčių elektronines kopijas saugo švietimo portale emokykla.lt;

32.3. NVŠ programos vykdymo pradžios NŠPR pažymi NVŠ programos vykdymo vietą (nuotolinio ugdymo atveju – skaitmeninę ugdymo platformą) ir laiką (pedagoginėmis valandomis) ir duomenis atnaujina pagal poreikį;

32.4. vaikams baigus programą ar nutraukus mokymo sutartį, NVŠ teikėjas per 3 darbo dienas Mokinių registre pašalina įrašą apie vaiko dalyvavimą NVŠ lėšomis finansuojamoje programoje.

33.  Lėšos NVŠ veikloms vykdyti skiriamos Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, atsižvelgiant į programoje dalyvaujančių mokinių skaičių, ne mažiau kaip du kartus per metus.

34Savivaldybė:

34.1. su švietimo teikėju, kurio NVŠ programa buvo patvirtinta kaip atitinkanti keliamus reikalavimus, sudaro sutartį. Sutartyje nurodomos skiriamos NVŠ lėšos, nurodomi NVŠ teikėjo įsipareigojimai, sąlygos ir atsakomybės už netinkamą NVŠ programos įgyvendinimą ar kitus sutarties ir teisės aktų pažeidimus. Jei švietimo teikėjas yra laisvasis mokytojas, sutarties pasirašymo metu jis turi būti įregistravęs veiklą ir įsipareigoja pats įgyvendinti jo vardu NŠPR įregistruotą NVŠ programą;

34.2. NVŠ lėšas švietimo teikėjui perveda už kiekvieną mėnesį pagal paskutinę mėnesio darbo dieną Mokinių registro NVŠ finansavimo išraše, kurį susiformuoja savivaldybė, esančių vaikų, sudariusių sutartis dėl dalyvavimo NVŠ programoje, skaičių.

35.  Skirtas lėšas Savivaldybės Centralizuotos buhalterinės apskaitos skyrius perveda į NVŠ teikėjo nurodytą sąskaitą, pasirašius NVŠ programų vykdymo ir finansavimo sutartį, fiksavus mėnesio paskutinę dieną elektroninėje laikmenoje NVŠ programą lankančių mokinių skaičių ir gavus NVŠ lėšas per 10 dienų.

36.  NVŠ teikėjas užtikrina programos tikslų ir uždavinių įgyvendinimą, atsako už lėšų panaudojimą pagal tikslinę paskirtį.

37Savivaldybės administracija NVŠ lėšas naudoja teisės aktų nustatyta tvarka ir užtikrina šių lėšų naudojimą pagal tikslinę paskirtį, taip pat užtikrina NVŠ programų vykdymo kokybę ir priežiūrą.

38.  NVŠ programoms finansuoti gali būti naudojamos rėmėjų, tėvų ir kitos lėšos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

VI. ATSISKAITYMAS UŽ NVŠ LĖŠAS

 

39NVŠ teikėjai atsiskaito pagal NVŠ teikėjo ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudarytas sutartis.

40NVŠ teikėjas skirtas ir nepanaudotas NVŠ lėšas turi grąžinti į Savivaldybės administracijos sąskaitą iki einamųjų metų gruodžio 31 d.

41NVŠ teikėjas gautų lėšų apskaitą tvarko Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

42.  NVŠ teikėjai, gavę finansavimą, Savivaldybės administracijai pateikia kiekvieną ketvirtį ne vėliau kaip iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 5 dienos biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitą, parengtą pagal formą Nr. 2, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 1K-465 „Dėl Valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų ir kitų subjektų žemesniojo lygio biudžeto vykdymo ataskaitų sudarymo taisyklių ir formų patvirtinimo“.

43.  Savivaldybės administracija už gautą finansavimą atsiskaito teisės aktų nustatyta tvarka ir vadovaujantis Tvarkos aprašo 28–29 punktais.

 

VII. NVŠ PROGRAMŲ ĮGYVENDINIMO STEBĖSENA

 

44Stebėsena vykdoma vadovaujantis Neformaliojo vaikų švietimo koncepcija, šiuo Aprašu ir Neformaliojo vaikų švietimo programų įgyvendinimo stebėsenos ir priežiūros tvarka, patvirtinta Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, siekiant užtikrinti NVŠ programos vykdymo kokybę ir priežiūrą.

45 NVŠ programų stebėseną vykdo Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

46Stebėsena gali būti vykdoma:

46.1. stebint ir analizuojant duomenis, esančius Mokinių registre, NŠPR, ŠVIS;

46.2. stebint NVŠ programos įgyvendinimą vietoje.

47. Stebima, analizuojama ir vertinama:

47.1. vaikų NVŠ programų lankomumas ir lankomumo pokytis;

47.2. NVŠ programų įgyvendinimo kokybė;

47.3. NVŠ programos įgyvendinimo priemonės, patalpos, įranga.

48.  NVŠ programų įgyvendinimo stebėsena atliekama nuvykus į NVŠ programos įgyvendinimo vietą arba stebint NVŠ veiklas nuotoliniu būdu. Stebėjimo metu fiksuojama ar NVŠ teikėjo atitikties nustatymo arba NVŠ programos akreditacijos paraiškoje nurodyti ir (arba) deklaruoti dalykai, atitinka faktą. Esant reikalui, NVŠ teikėjams suteikiama informacinė ir metodinė švietimo pagalba.

49.  Su stebėsenos ataskaita supažindinamas NVŠ programos teikėjas.

50.  Apie stebėsenos metu nustatytus pažeidimus informuojamas Savivaldybės administracijos direktorius kuris priima sprendimą dėl tolimesnio programos finansavimo.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

51.  Savivaldybė siekia, kad NVŠ programos būtų:

51.1. įgyvendinamos kuo arčiau vaiko gyvenamosios vietos ar mokyklos, kurioje jis mokosi, ir jas lankančių vaikų skaičius padidėtų skaičiumi, kuris gaunamas, skirtas lėšas padalinus iš mėnesių skaičiaus ir koeficiento 15 (pagal rekomenduojamą vaikui mėnesiui skiriamą lėšų dydį);

51.2. įgyvendinamos bendrojo ugdymo mokyklų, kultūros įstaigų ir kitose saugiose ir tam tikslui pritaikytose erdvėse. NVŠ teikėjams, vykdantiems NVŠ programas Savivaldybei priklausančiose įstaigose, Savivaldybės turtas NVŠ teikėjams išnuomojamas Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo ir Savivaldybės tarybos patvirtinto Lazdijų rajono savivaldybės materialiojo turto viešo nuomos konkurso, ir nuomos ne konkurso būdu, organizavimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

52.     NVŠ lėšos skiriamos NVŠ teikėjams kaip tikslinės lėšos, nesuteikiant teisės jas naudoti kitiems tikslams, ir naudojamos NVŠ programoms įgyvendinti, vadovaujantis Aprašo nuostatomis.

53.     Savivaldybės švietimo registrų tvarkytojas ir kiti už NVŠ atsakingi darbuotojai konsultuoja asmenis Aprašo įgyvendinimo klausimais, padeda užpildyti duomenų registravimo į švietimo registrus formas, teikia kitą informacinę ir metodinę pagalbą švietimo teikėjams ir vykdo priežiūrą teisės aktų nustatyta tvarka.

___________________